Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o USA nastawiają przeciwko sobie…
  Kojak o USA nastawiają przeciwko sobie…
  minka o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  Catolicus o Zielone ludziki
  Kojak o Jak rosyjska ropa umknęła…
  prostopopolsku o Zielone ludziki
  Krzysztof M o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Krzysztof M o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Ale dlaczego? o Kobieta jak modliszka – charak…
  Lily o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Pedalstwo pod błogosławieństwem „Tygodnika Powszechnego”

Posted by Marucha w dniu 2011-06-28 (Wtorek)

Ostatnio „Tygodnik Powszechny” przyniósł informację, że polscy „chrześcijanie homoseksualiści” żądają w liście do Papieża „wystąpienia przeciwko homofobicznym aktom przemocy na świecie”.

Jeśli tak dalej pójdzie, to już niedługo z pretensjami do Papieża o „dyskryminację” wystąpią także „chrześcijańscy cudzołożnicy„, „chrześcijańscy złodzieje” czy „chrześcijańscy pijacy”.

Redaktor Artur Sporniak w obszernym tekście w „Tygodniku” rozważa za i przeciw dotyczące tych żądań „chrześcijańskich homoseksualistów”. Zdaniem Sporniaka, wprawdzie „nierealistyczne” jest oczekiwać zmiany doktryny Kościoła katolickiego w sprawie homoseksualizmu, to jednak zawarte są w tej inicjatywie homoseksualistów także „najbardziej słuszne postulaty”, a wśród nich ten, że „niewiele albo zgoła nic nie mówi się w Kościele o zawartej w Biblii „mowie nienawiści” wobec homoseksualistów”. Według red. Sporniaka, Biblia zatem posługuje się „mową nienawiści„. Czyżby redaktor katolickiego tygodnika wzywał do palenia lub wycinania fragmentów Pisma Świętego? W każdym razie jestem w dobrym towarzystwie, jeśliby nawet natchnieni autorzy Ksiąg Starego i Nowego Testamentu mieli się posługiwać „mową nienawiści”. A może to raczej język miłości dbającej o prawdę?

„Tygodnik Powszechny” po prostu wbija w głowy czytelników homoideologię, nawet nie stara się o pozory rzeczowej argumentacji. Przykładem jest zamieszczona wypowiedź redaktora „Więzi”, zdaniem którego „nie można bezwzględnie potępiać związków jednopłciowych”, ponieważ „bezinteresowna przyjaźń (…) jest możliwa między dwoma lesbijkami czy gejami”. Redaktor Cezary Gawryś opowiada się z tego powodu nawet „za ustawą o związkach partnerskich”. Zamiast jednak argumentów mamy tutaj próbę zablokowania dyskursu rzekomymi faktami, że jakoby „są takie pary jednopłciowe, które z oddaniem wspierają się aż do śmierci”. Ponieważ przeciwko faktom niemożliwa jest jakakolwiek argumentacja, w ten oto sposób – daniem słowa honoru, że homoseksualiści prowadzić mogą święte życie, wedle najwyższych chrześcijańskich wymagań – dalsza dyskusja zostaje wykluczona. Pozostawia nam się tylko posłuszne wykonywanie odgórnych rozkazów, a dla pytających, dyskutujących, wątpiących w homoideologię – lub ideał „dorzynania watahy” – pozostawia się tylko kaganiec, donosy i dokładanie zza węgła, czyli metody rodem nie tylko z piaskownicy, ale także ze swojskiego pejzażu PRL.

Fragment artykułu „Dorzynanie watahy?” Marka Czachorowskiego.
http://www.naszdziennik.pl

Komentarzy 14 do “Pedalstwo pod błogosławieństwem „Tygodnika Powszechnego””

 1. Daniel said

 2. Slawenman said

  Coz to takiego „pedalstwo”,skad wzielo sie to pojecie ?

 3. Marucha said

  Re 2:
  Jak się Pan przeprowadzi z Księżyca na Ziemię, to Panu wyjaśnimy.

 4. Piotrx said

  I jeszcze krotka informacja o nieżyjącym już J.Turowiczu – „ojcu duchowym” grupy „Znak” i „Tygodnika Powszechnego”.

  Romuald Gładkowski „Non Serviam” -1987 r

  „Skoro już mowa o zagadkowej działalności grup okultystycznych na terenie katolickiej Polski, to warto wspomnieć o dr hc. Jerzym Turowiczu, ojcu duchowym grupy „Znak” i „Tygodnika Powszechnego”. Otóż, p. Jerzy Turowicz, też posiadacz Komandorii Orderu św. Grzegorza Wielkiego, przewodząc oficjalnie polskiej prasie katolickiej i od dawna pretendując do miana apostoła świeckich (katolików), jednocześnie związał się z wojująco synkretyczną Światową Konferencją d/s Religii i Pokoju (WCRP) , a także jest członkiem masońskiego komsomołu: Braterstwa Phi-Kappa-Theta. Należy wątpić, że tylko do tego „braterstwa” p. J. Turowicz należy. Za cóż, bowiem, tak odległy Uniwersytet w Yale (USA) – gniazdo masońskich szerszeni „The Order” – nadałby mu tytuł doktora hc? Co więcej, brat J. Turowicz coraz natarczywiej kręci się wokół biura Księdza Prymasa. Zresztą, nie tylko on jeden. Któż ich do tego zachęca?”

 5. Marucha said

  Re 4:
  Jerzy Turowicz. Prawdziwe nazwisko: Jakow Turnau.

 6. Abo said

  Zydownik Powszechny wciaz realizuje wytyczne.

 7. „Tygodnik Powszechny” dawno przestał być autorytetem w sprawach wiary. A co homofobicznych przepraszam, wesołkowskich akcjach przemocy, jest wręcz przeciwnie, choć by pod czas „Marszu Niepodległości”, kiedy policja zatrzymała jednego z bardziej znanych w Polsce homoseksu… , przepraszam wesołka..

 8. Brat Dioskur said

  Zobaczmy co zwiazany z „TP” Kisiel pisze w swoim Dzienniku pod data 7.VI.74.
  „Przestawalem troche z Pawlem,Julkiem i paroma innymi(…)a w ogole dziwnie jest z tymi pederastami,wydaje sie ,ze coraz to ich wiecej,klan osobliwy…”
  Nawiasem ,ciagle tez Kisiel wspomina o bojach toczonych z Turowiczem ,ktory mial zajoba na tle „reform” Kosciola.

 9. j said

  Tak jak dzis Ojca Tadeusza Rydzyka tak jutro potraktuja nas wszystkich. We wlasnym kraju potraktuja nas tak jak obywateli drugiej lub trzeciej kategorii bez zadnych praw obywatelskich. „Nasi” sedziowie beda mogli nas skazac na dlugie lata wiezienia i utrate dorobku zycia na podstawie falszywych oskarzen o rasizm, antysemityzm, faszyzm , homofobie czy nacjonalizm.
  Broniac Ojca Rydzyka bronimy siebie!
  Obudzcie sie wreszcie Rodacy!

  Narodowcy ONR

 10. wet3 said

  „Tygodnik Powszechy” – Zydownik Powszechny, Obludnik Powszechny …

 11. Tekla said

  Ad.9
  Kto ma bronic ojca Rydzyka?
  Wszedzie zgodnie słysze jak ludzie powtarzaja ,ze to straszne co powiedział ,kazdy wie o tym z telAwizji po co myslec jak podaja merdia na tacy,a zreszta tak chyba wygodniej..tu w kraju korupcja jest wszechobecna,.,i wiekszośc nie chce porzucic swojego leniwego i wygodnego zycia czekaja az frajer cos zrobi dla nich!!

 12. opinio said

  re: 11

  ojciec Rydzyk nie potrzebuje obrony, sterane babki z chudymi rentami odejmujac sobie od ust wspomoga go sowicie..ojciec Rydzyk kadzi zadyme..robi za Robin Hood nad Wisla ..(bedzie chyba jeszcze jeden cud nad Wisla)

 13. Tekla said

  Ad .12

  wiem ,ze ojciec Rydzyk jest zaopatrzony materialnie ,odpowiadałam tylko na komentarz pani J..

 14. Brat Dioskur said

  Re12,
  Rzeczywiscie ,bezpowrotnie stracone babcine pieniadze ,podstepnie wyrwane przez nienasyconego Redemptoryste mozna by przeznaczyc na podwyzszyki pensji poslow,prezesow,wojewodow,czy szefow rad nadzorczych ,krotko mowiac tych wszystkich,ktorzy z taka determinacja i samoposwieceniem walcza zeby wszystkim ,rowniez i nam zylo sie lepiej…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: