Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krzysztof M o Tortura nadziei
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  omega o Wolne tematy (23 – …
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  lewarek.pl o Ukraina walczy z prawosła…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  Voodoosch o Tortura nadziei
  bladymamut o „Udu***y cię tak, że się…
  Olo o „Udu***y cię tak, że się…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  Lily o Wolne tematy (23 – …
  Sebastian o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Akcja ABW w miniaturze, czyli płocka Straż Miejska o świcie walczy z forumowiczami GW

Posted by Marucha w dniu 2011-06-29 (Środa)

Dziś, we wtorek, o 7.00 rano do mieszkania małżeństwa płocczan zapukał policjant po cywilnemu. Machnął policyjną blachą i rzecze: jesteście oskarżeni o znieważanie Straży Miejskiej.

To nie cytat z absurdalnego filmu, ale realne zdarzenie z Płocka. Jedno z kilkunastu w ostatnim miesiącu.

Jak widać, płocka Straż Miejska porządnie wzięła się za walkę z krnąbrnymi internautami, którzy śmieli na forum płockiej Gazety Wyborczej wyrazić opinię na temat funkcjonowania służb. Sprawa jest tyle śmierdząca, co absurdalna.

Nad ranem wpada policja

O całej sytuacji powiadomił nas czytelnik, pan Antoni. Z jego relacji wynika, że dziś rano nieumundurowany policjant zapukał do mieszkania znajomych naszego czytelnika. Pokazał policyjną odznakę, po czym zapytał zaspane i nieco już całą sytuacją przestraszone małżeństwo płocczan, czy korzystają z Internetu takiej i takiej firmy. Po otrzymaniu odpowiedzi twierdzącej policjant oznajmił, że oto małżeństwo jest oskarżone o znieważanie Straży Miejskiej na portalu gazeta.pl i jeśli nie wskażą osoby, która w lipcu 2010 r. popełniła wpis „zniesławiający” rzeczniczkę płockiej Straży Miejskiej, Jolantę Głowacką, sami, jako właściciele łącza, będą się z tego tłumaczyć prokuraturze. A teraz wisienka na torcie tej absurdalnej sytuacji: chodziło o wpis forumowicza, który zgodnie z relacją naszego czytelnika, miał po przeczytaniu wypowiedzi rzeczniczki SM zawartym w artykule GW, skomentować jej słowa mniej więcej następująco: „Czy pani rzecznik sama z siebie takie głupoty gada, czy ktoś jej podpowiada”…

Małżeństwo płocczan twierdzi, że nie udziela się na forach internetowych, wskazało więc znajomego – właśnie pana Antoniego – jako osobę, która być może rok temu ów wpis popełniła. Policja zwróciła się więc do naszego czytelnika z nakazem stawienia się w płockiej komendzie w celu złożenia zeznań na ten temat. – Jak babcię kocham, nie pamiętam, czy rok temu napisałem taki komentarz, w ogóle nie przypominam sobie takiej sytuacji – wyjaśnia nasz czytelnik. – Ale nawet jeśli, nawet jeślibym tak ocenił słowa pani rzecznik Głowackiej, to czy to naprawdę jest to powód, żeby uczciwych ludzi po komendach, a nie daj Boże, jeszcze po sądach ciągać?! – dziwi się pan Antoni.

Komentarz arcyobraźliwy

Udało nam się dotrzeć do tego wpisu. Pojawił się on 18 lipca 2010 na forum GW pod głośnym artykułem na temat tego, jak to czytelnik gazety sfilmował pędzących po mieście 90 km na godzinę strażników miejskich, po czym Straż Miejska ścigała jego samego. Dziennikarka GW Milena Orłowska cytowała wówczas Jolantę Głowacką, tłumaczącą, jak to się stało, że za wykazanie, że straż miejska łamie przepisy drogowe, mężczyzna jest ścigany. Pod tym artykułem o godz. 22.13 internauta napisał: „Wstyd jak cholera. Młodszy inspektor Jolanta Głowacka – pani te głupoty wypowiedziała sama z siebie czy dlatego, że pan Jacek Fuz kazał? Czy naprawdę warto gadać takie bzdury?”.

To tylko część większej akcji

Myliłby się ten, kto sądzi, że to jakiś absurdalny przypadek, wypadek przy pracy, nic nieznacząca wpadka. Nie, to całość dość znacznych rozmiarów akcji wymierzonej przeciwko znieważaniu i zniesławianiu Straży Miejskiej na forum płockiej GW.

Otóż, dotarliśmy do płocczanina, którego niecały miesiąc temu spotkała podobna „niespodzianka”. Do mieszkania drugiego naszego czytelnika także zapukali policjanci. Zeznania potwierdzające, że to właśnie pan Zbyszek pozwolił sobie na zniesławiające Straż Miejską komentarze, musiały złożyć jego żona i matka. – Nie tylko ja byłem ciągany po policjach, z tego, co wiem, dotyczy to jakichś 10-15 osób, ich adresy IP Gazeta Wyborcza musiała udostępnić policji – przekonuje pan Zbigniew, który składał już zeznania na policji i teraz czeka, czy sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

W przeciwieństwie do pana Antoniego, nasz drugi czytelnik smażył na forum mnóstwo komentarzy pod adresem Straży Miejskiej. Zapytaliśmy, jakiego rodzaju były to wpisy, bo przecież te z wulgaryzmami, rasistowskie, obraźliwe albo z groźbami karalnymi są chyba kasowane przez moderatora forum… – Krytykowałem różnorakie posunięcia Straży Miejskiej, zachowania strażników, niedopełnianie obowiązków, pewne nieprawidłowości w funkcjonowaniu Straży Miejskiej w Płocku, o których wiem i uważam, że trzeba je napiętnować – mówił nasz czytelnik. – Do wszystkiego się przyznałem przed policją – to ja pisałem te komentarze i były one może nieprzyjemne, ale na pewno prawdziwe. Nadal uważam, że pełniący funkcje publiczne mają wpisane w zawód to, że będzie się ich publicznie krytykować i powinni się z tym liczyć. Czy czuję się zastraszony? Nie, ale nie będę chyba więcej pisał na forum, bo mam już dość tego ciągania po komendach i składania wyjaśnień.

Policja potwierdza, prokuratura potwierdza, Straż Miejska nie może się wypowiadać

Tak wygląda sytuacja w ocenie naszych czytelników. Teraz czas na przedstawienie perspektywy policji i przede wszystkim – samych zainteresowanych ochroną swego dobrego imienia, czyli Straży Miejskiej.

Katarzyna Staniszewska z płockiej policji potwierdza, że dziś, we wtorek, rano funkcjonariusz policji przesłuchał osobę w jej mieszkaniu. – Faktycznie, trwa postępowanie przygotowawcze w sprawie zniesławienia pani Jolanty Głowackiej – poinformowała Katarzyna Staniszewska. – Takiego przesłuchania każdorazowo wymaga procedura. Dochodzenie w tej sprawie jest w toku.

Chcieliśmy więc zapytać rzeczniczkę prasową płockiej Straży Miejskiej, czy to prawda, że Straż Miejska w Płocku walczy ze znieważaniem w Internecie, na czym owo znieważanie ma polegać i co takiego ją osobiście zabolało ją w cytowanym powyżej wpisie? Niestety, Jolanta Głowacka, odmówiła wypowiadania się na ten temat. – Sprawę prowadzi prokuratura i policja i dopóki postępowanie jest w toku, nie jestem upoważniona do wypowiadania się w tej sprawie, proszę pytać prokuraturę i policję – powiedziała nam Jolanta Głowacka. A kto złożył doniesienie na policję, Straż Miejska czy pani osobiście? – próbowaliśmy się dowiedzieć chociaż tego. – Nie wolno mi rozmawiać na ten temat – ucięła rzeczniczka Straży Miejskiej.

Z kolei rzeczniczka płockiej prokuratury, Iwona Śmigielska-Kowalska, potwierdziła: postępowanie w sprawie znieważenia i zniesławienia Straży Miejskiej, komendanta SM i rzeczniczki prasowej SM, zostało wszczęte 24 stycznia tego roku. – Najpierw pisemne zawiadomienie wpłynęło do prokuratury na jesieni ubiegłego roku – poinformowała rzeczniczka. – Wtedy prokurator uznał, że nie było znamion przestępstwa i odmówił wszczęcia postępowania. Następnie wpłynęło zażalenie na decyzję o odmowie i sąd uwzględnił owo zażalenie. Dlatego od stycznia 2011 r. toczy się w policji postępowanie przygotowawcze.

Niestety, nie udało nam się porozmawiać z władzami płockiej Straży Miejskiej: główni naczelnicy są albo na sesji, albo na urlopach. A szkoda – bo najważniejsze pytanie w całej tej aferze brzmi chyba – czy naprawdę nie ma w Płocku poważniejszych tematów niż nieprzychylne dla Straży Miejskiej wpisy na forum? Czy naprawdę służby odpowiedzialne za porządek i bezpieczeństwo nie mają co w Płocku robić, że rankiem świtem wpadają komuś do mieszkania niczym ABW do autora strony nieprzychylnej wobec prezydenta Polski i szukają sprawców „obrzydliwych”, „zniesławiających” i „znieważających” komentarzy pod adresem strażników miejskich?

Małgorzata Rostowska
http://www.plocek.pl

Komentarzy 13 do “Akcja ABW w miniaturze, czyli płocka Straż Miejska o świcie walczy z forumowiczami GW”

 1. PONURY said

  ŻENADA!!! DO KWADRATU!!!

 2. zofia said

  Wniosek jest prosty fora GW sluza do znieważania naszej wiary, katolikow, narodowcow i do wylapywania Polakow krytycznych wobec postepowania tych, ktorym powierzono ” znamiona wladzy”(cyt. Michalkiewicza).

 3. Marucha said

  Re 2:
  Kiedyś, za Niemca, mówiło się „Tylko świnie siedzą w kinie”.
  Dziś takie same świnie udzielają się na forach G*** Wyborczej,

 4. wrażliwy na zapachy said

  przypomniał mi się stary dowcip z radia Erewań: co robić gdy tygrys napadnie teściową? Odpowiedź: nic, po co zaczynał.
  Tu też można podsumować – po co właził w to g…o

 5. Boryna said

  To jest wolność słowa. Wywalczyliśmy sobie nowy totalitarzym.

 6. JO said

  neoStalinizm

 7. niereligijna said

  mamy sie bac krytykowac wladze, to taka demoNkracja. Ale to dopiero poczatek, z czasem bedzie jeszcze bardziej…i oscypkow tez sie wszystkim odechce…

 8. Krzysztof M said

  Ad. 5

  Na razie mamy nie totalitaryzm, a totaliczaryzm. Na razie nas czarują…

 9. miziaforum said

  otóż moi drodzy kozystajcie z praw wam przysługujacych –
  POLICJANT – jeśli przyszedł z blachchchąąą – jest śmieszny
  PROCEDURA SPŁAWIANIA – masz nakaz jakiś na wejście –
  JEŚLI NIE – spadaj .
  JEŚLI PUKA KTOŚ I MÓWI OTWIERAĆ POLICJA – odpowiadamy z zamkniętych drzwi –
  (warunek tajniak za drzwiami) – JA POLICJI NIE WZYWAŁEM – PROSZĘ ODEJŚĆ BO ZADZWONIĘ NA POLICJE 🙂

  POCZYM DZWONIMY DO KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ I streszczamy ze jakiś facet pod drzwiami macha blaszką – bez nakazu na pismie – ZAPEWNE PRZEBIERANIEC ….

  ===============================
  OPISANE DZIAŁANIE TO BEZPRAWIE – ODBYŁO SIE NA ZASADZIE ZNAJOMY POLICJANT – STRAŻNIKÓW MIEJSKICH – NACHODZI – zwykłe bezprawie .
  ==================================
  NIE JEST TAJEMNICĄ ŻE – KOMENDANTAMI STRAŻY MIEJSKICH – SĄ W 90% BYLI FUNKCJONARIUSZE MILICJI OBYWATELSKIEJ – DORABIAJĄCY DO EMERYTURKI
  ==================================================

  dlatego koleś przyszedł po cywilu -POWINIEN Z ROBOTY BYĆ WYPIERDOLON ZA COŚ TAKIEGO
  =====================================================

  W TAKIEJ SPRAWIE – PRZYSZEDŁ BY ZWYKŁY DZIELNICOWY – UMUNDUROWANY W GODZINACH – NORMALNYCH
  ==========================================================

  WNIOSEK – ŁATWO WAS ZASTRASZYĆ

  ps. takiemu gosciowi pod drzwiami warto strzelić fotkę ….

 10. wet3 said

  @ Marucha (3)
  Nie zgadzam sie z Panem. Kiedys probowalem „mieszac” – czyli mowic prawde, na forum „Gowna”. Widac, ze sprawialem im zbyt wiele klopotu i trulem tylek jak trzeba, bo w koncu pozbyli sie mnie pod pozorem „lamania regulaminu”, ktorego oczywiscie nie lamalem. Obok mnie byla tam dosc spora grupa ludzi, ktorzy dokladnie robili to samo. Nie wiem czy oni jeszcze tam sie produkuja, czy tez zostali „splawieni” przez swinskiego admina pod jakimkolwiek zakichanym pozorem czy pretekstem.
  PS – Prosze zrozumiec, ze czasami nawet myslacy czlowiek ma zludzenia i popelnia nierozwazne (niekoniecznie bledne) decyzje!

 11. Brat Dioskur said

  Re3
  A co powiedziec o politykach i znanych , skadinad nawet szanowanych ososbistosciach -przykro tutaj przyznac ,bo nawet z LPR -ktorzy prowadza swoje blogi na ONECIE ,a przeciez to jest agentura ITI ,w prostej linii majaca powiazania z Gl.Urzedem Bezpieczenstwa Rzeszy Europejskiej w Wiedniu.Wszyscy komentujacy na tych blogach znajduje sie dokladnie na muszce!

 12. Ptasznik z Trotylu said

  Kto pisze (cokolwiek) na takim forum jak GW, ten sam sobie szkodzi.
  Wnioski…?

 13. sono said

  obecne antypolskie, rzadowe sily atakuja wszystkich, ktorzy probuja ujawniac prawde. Pan Kwiecien kolejnym przykladem.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: