Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Yagiel o Wolne tematy (39 – …
  Yagiel o Wolne tematy (39 – …
  Liwiusz o Pod wieżami Włodzimierza
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  revers o Wolne tematy (39 – …
  Krzysztof M o Wolne tematy (39 – …
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Lily o Wolne tematy (39 – …
  Zbigi o Zmierzch kolosa na glinianych…
  Lily o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Zmierzch kolosa na glinianych…
  Boydar o Zmierzch kolosa na glinianych…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Kolejny dzień protestów w Grecji

Posted by Marucha w dniu 2011-06-29 (Środa)

W Atenach ponownie doszło do starć między grupą manifestantów a policjantami, którzy użyli gazu łzawiącego. Demonstranci atakują policję kamieniami, kijami, koktajlami Mołotowa. Tymczasem grecki parlament rozpoczął debatę w sprawie rządowego programu oszczędnościowego.

Grecki parlament rozpoczął debatę w sprawie rządowego programu oszczędnościowego, który jest bardzo niepopularny wśród Greków [Admin jest zdumiony, że Grecy nie chcą płacić długów zaciągniętych przez polityków bez pytania narodu o zgodę].

Kluczowe głosowanie prawdopodobnie odbędzie się między godz. 14 a 17 czasu lokalnego, czyli około godz. 13-16 czasu polskiego.

Rano ponownie doszło do kolejnych starć między grupą manifestantów a policjantami, którzy użyli gazu łzawiącego. Policjanci starli się z grupą ok. 400 lewicujących manifestantów, którzy zebrali się przed hotelem Hilton w centrum miasta. Zamierzali oni udać się na centralny plac Syntagma, ale zostali rozproszeni przez policję za pomocą gazu łzawiącego.

Jak podał na swojej stronie internetowej hiszpański dziennik „El Pais”, dziewięciu przechodniów trafiło do szpitali w Atenach w związku z problemami z oddychaniem. Wywołane są one dużym zagęszczeniem gazów łzawiących.

We wtorek centrum Aten wyglądało jako pole bitwy – przez ponad 10 godzin ulicznych starć policjanci zmuszeni byli używać gazu łzawiącego i granatów hukowych przeciwko zamaskowanym demonstrantom.

Początkowo pokojową 20-tysięczną demonstrację zakłóciły agresywne grupy manifestantów, którzy obrzucali policjantów fragmentami elewacji i innymi przedmiotami. Młodzi ludzie podpalili parasole jednej z kawiarń, używając ich jako barykady. Wybijali też sklepowe okna i rzucali kamieniami w policjantów.

Od rana na ateńskim placu Syntagma zbierały się tysiące ludzi, żeby zaprotestować przeciwko niepopularnym planom oszczędnościowym socjalistycznego rządu, od których przyjęcia przez parlament uzależniona jest dalsza międzynarodowa pomoc finansowa dla pogrążonej w kryzysie zadłużenia Grecji.

Burzliwa noc

Centrale związkowe ADEDY i GSEE, reprezentujące łącznie 2,5 miliona pracowników sektora publicznego i prywatnego, wezwały na wtorek i środę do strajku generalnego. To już czwarty strajk generalny w Grecji od początku roku.

Strajk objął niemal wszystkich pracowników: począwszy od lekarzy i kierowców karetek po pracowników kasyn i aktorów państwowych teatrów, którzy albo w ogóle nie pracują, albo zdecydowali się na przerwy w pracy.

– Sytuacja pracowników jest tragiczna, jesteśmy o krok od ubóstwa. Rząd wypowiedział wojnę, a na tę wojnę odpowiemy wojną – oświadczył jeden ze związkowców protestujących w porcie w Pireusie.

Głosowanie nad programem oszczędnościowym, mającym przynieść 28 milionów oszczędności, odbędzie się prawdopodobnie w środę. Stawką jest zarówno kolejna transza – 12 mld euro – pakietu pomocowego wartości 110 miliardów euro, przyznanego Grecji przez UE i MFW w zeszłym roku, jak i nowy plan ratunkowy.

http://tvp.info/

Jak jest na Białorusi, to wiemy – ale jak to jest w tej Grecji? Demokratyczna opozycja jest brutalnie, z użyciem siły, zwalczana przez tamtejszy reżym? Czy też odwrotnie, rząd stara się przeciwstawić huliganerii i hołocie przy użyciu dostępnych środków prawnych? – admin.

Komentarze 32 do “Kolejny dzień protestów w Grecji”

 1. Weronika said

  Najbardziej łopiniotwórczy portal łonet popełnił 1 wiadomość na ten temat z 11.05.2011r.,(z dwoma komentarzami). Można stąd wnioskować, że łopinię tworzą najemnicy dla lemingów, więc wpisów nie było albo, że wpis był tylko chwilowo. Gdyby było o Białorusi, to problem jawiłby się kluczowo i kilka razy dziennie.

 2. Roman K said

  Prosze obserwowac co dzieje sie w Grecji bo czeka nas to samo juz za pare miesiecy. Za kredyty jakie bez umiaru tzw polskie rzondy nabraly na zlomwojenny z trzeciej rekli kupowanu za najwyzsze ceny i gniacy po hangarach, i niszczony przez gryzonie.. i BOg jeden wie na co jeszcze trzeba bardzie zaplacic polskim majatkiem…Dokladnie- jak zadaja tego od Grekow. CO prawda wiekszosc w Polsce juz i tak wykupili , ale jeszcze troche zostalo…do przejecia za dlugi ,mktorych POlacy nie zaciagali.

 3. Marucha said

  To, co Grecję, czeka na dobrą sprawę wszystkie państwa zadłużone u żydowskich banksterów, jeśli będą potulnie jak baranki dawały się strzyc złodziejom i oszustom.

 4. Dzięcioł said

  Może nie całkiem na temat, ale coś wspólnego dla obydwu spraw napewno znajdziemy. Polecam wyszperane z netu, co na peryferiach PRL bis się dzieje: http://www.plocek.pl/pl,84,234,akcja-abw-w-miniaturze-czyli-plocka-straz-miejska-o-swicie-walczy-z-forumowiczami-gw,,news,5388,,,plock

 5. j said

  Trzymajcie sie Bracia Grecy!!!!!!

  Polsko Ludowa – tesknie za Toba !!!!!!

  http://polskaludowa.blogspot.com/

 6. aga said

  Jak Przywódcy Solidarności oszukałi ludzi pracy!

  Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu w Polsce

  Committee for Commemoration of the Victims of Stalinism

  Jak Przywódcy Solidarności oszukałi ludzi pracy!

  Zbliża się 32 rocznica strajkowych sierpniowych 1980 i termin kolejnych głosowań do Parlamentu RP. Co prawda wybory się już odbyły i gangi partyjne obsadziły przyszły Parlament swoimi ludźmi, ale nadal głośnio nawołują naiwnych, ciemnych i głupich wyborców by mimo to, poszli głosować, a rządzący by mogli powiedzieć światu, że Naród ich popiera. Warto jednak przypomnieć i zastanowić się, co dotychczas Polacy, a zwłaszcza ludzie pracy, zyskali w wyniku tych strajkowych protestów i rzekomo pozytywnych przemian, których chcieli i sami dokonali. ? Czy są bardziej szczęśliwi i zadowoleni? Czy o to chodziło strajkującym?

  Cele strajkujących ludzi pracy były od samego początku jasne, proste , uczciwe i czyste – zmusić rządzących do działania na korzyść społeczeństwa, respektowanie przez rządzących ich własnej Konstytucji, praw które ustalali, umów międzynarodowych, które zobowiązywali się przestrzegać, zabiegać o stworzenie rządzonym godnych warunków życia. Od czerwca 1956 każdy bunt społeczeństwa zmuszał władze do kolejnych ustępstw, do poszerzania zakresu swobód obywatelskich, ogólnoludzkich i polepszania warunków życia społeczeństwa ( Hasło Gierka – by Polska rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatnio) . Strajki lata 1980 przyczyniły się do największych po wojnie ustępstw władzy na rzecz społeczeństwa, o czym świadczy treść podpisanych umów ze strajkującymi w Szczecinie, Gdańsku i Jastrzębiu . Jednakże strajkującym ludziom pracy chodziło zupełnie o co innego, niż grupie ambitnych gangsterów politycznych żądnych władzy, którzy wślizgnęli się podstępnie do komitetów strajkowych pod pretekstem oferowania pomocy. W rezultacie to tzw. doradcy w sposób konspiracyjny, zawoalowany sterowali komitetami strajkowymi. Przyznał to publicznie Jacek Kuroń, który wręcz stwierdził, że strajkami w Gdańsku, rozmowami z delegacją rządową, faktycznie kierowali doradcy, a nie strajkujący. Członkowie komitetu strajkujących i Wałęsa byli tylko figurantami (Kuroń publicznie przyznał , że „Wałęsa był sierżantem w okopach, a wszystkim kierował sztab mózgów : Mazowiecki, Geeremek … ( zob. Jacek Kuroń , PRL dla początkujących ..)

  To, że od samego początku strajk był wykorzystywany instrumentalnie; że chodziło o zdobycie władzy, świadczą skutki tych działań po zakończeniu strajków.

  KOLEJNA KLĘSKA NARODU POLSKIEGO

  We Wrocławiu odbył się 17 Sejmik Rodzinny zorganizowany przez środowisko katolickie. W czasie spotkania prelegenci przyznali , że na tzw. transformacji ustrojowej, czyli na wprowadzonym prymitywnym kapitalizmie w Polsce, tylko 5 proc. społeczeństwa odniosło pewne korzyści, natomiast aż 95 proc. nic nie zyskało , a przeciwnie straciło. Jest to niemal powszechne przekonanie i można by je ignorować , gdyby nie fakt, że pochodzi ze środowiska związanego ściśle z Kościołem, który aktywnie popierał wszelkie kierunki zmierzające do replantacji form dziewiętnastowiecznego, balzakowskiego kapitalizmu. W czasie obrad we Wrocławiu wielu duchownych i świeckich działaczy katolickich z niepokojem wskazywało na społeczny, ekonomiczny i moralny regres kraju oraz dalsze zagrożenia: biedą, upadkiem moralności, kryminalnymi przestępstwami, zanikiem pozytywnych postaw i aktywności obywatelskiej, nadziei itp. Czy tego chcieli strajkujący w sierpniu 1980? Jeśli nie, to dlaczego gremialnie czynnie nie protestowali, jak ich okradali przywódcy spod szyldu Solidarności? Wszak potrafili bronić skutecznie żywotnych interesów społeczeństwa i ludzi pracy w 1956, 1970, 1976 i w 1980 roku.

  SPOŁECZEŃSTWO CHWALI GIERKA

  Ośrodek Badań Opinii Publicznej ( OBOP) podał, że aż 56 proc. badanych stwierdziło, że najlepiej im się żyło za rządów Edwarda Gierka. Ludzie wreszcie zaczynają doceniać , co stracili. Gdyby w latach solidarnościowej euforii niszczenia zdobyczy społecznych , narodowych zarówno w PRL , jak i w III Rzeczypospolitej, wiedzieli ile tracą, nigdy nie poparliby awanturnictwa przywódców „Solidarności; nie zaakceptowaliby i nie włączyli się do programu „targania się po szczękach”, w wyniku czego Solidarność, a właściwie jej przywódcy mieliby przejąć władzę w Polsce i odrzucili hasło Karola Modzelewskiego zapowiadające na krajowym spotkaniu kierownictwa „S’ 3 grudnia 1981 roku w Radomiu, że „bój ich to będzie ostatni”. W konsekwencji postpezetperowcy wyszli na tym korzystnie , dzięki porozumieniu się z działaczami Solidarności, poza plecami społeczeństwa . Dogadali się w Magdalence i przy „okrągłym stole” w sprawie podzielnia władzy z nowymi do niej pretendentami, ale rachunek, jak zawsze zapłaciło i płaci nadal społeczeństwo i płacić będą przyszłe pokolenia. .

  KOLONIZACJA POLSKI

  Przytaczamy In extenso fragmenty wypowiedzi ukazującej ile całe społeczeństwo polskie straciło na tzw. transformacji społecznej, ekonomicznej i ustrojowej, wypowiedzi nie polityka, lecz naukowca prof. Witolda Kiżunia, a dotyczącej klęski Posierpniowej, Solidarnościowo-Wałęsowskiej Polski, jej REKOLONIZACJI i wyprzedaży majątku narodowego, oddanie kraju we władanie obcym oraz rodzimym złodziejom ( Leszek Skonka)

  (…) Polska dysponowała kadrą wykwalifikowanych inżynierów i robotników. Wedle źródeł amerykańskich, w 1980 roku znajdowała się na 12. miejscu jeśli chodzi o wielkość produkcji. Pojawia się więc kolejna fantastyczna okazja dla światowego kapitału zdobycia atrakcyjnego rynku. I rusza George Soros. To jeden z 10 najbogatszych ludzi na świecie, dorobił się na spekulacjach giełdowych.

  Polska jest otwartym krajem, w którym znaczna część młodszej kadry przywódczej przebywała w USA na stypendiach. Jest wielu Cimoszewiczów, Kwaśniewskich, Rosatich, Balcerowiczów. Leszek Balcerowicz uzyskał tytuł MBA na Saint John’s University . Decyzja – zaczynamy w Polsce. Wielki reprezentant światowego kapitału George Soros przyjeżdża w maju 1988. Spotyka się z Rakowskim i Jaruzelskim. Natychmiast tworzy za miliony Fundację Batorego stawiając jako cele: otwarte społeczeństwo i otwarty rynek. Niedługo później NBP tworzy 9 banków komercyjnych z partyjnym kierownictwem. Zaczyna się I etap tworzenia tzw. przedsiębiorstw nomenklaturowych. Soros opracowuje program w oparciu o tzw. konsensus waszyngtoński. Zakłada on otwarcie granic, możliwość dużego importu i jak najdalej idącą prywatyzację. Bazuje na koncepcji neoliberalizmu Miltona Friedmana, absolutyzującą wolny rynek, w której państwo nie ma nic do gadania. Soros sprowadza Sachsa, który jest finansowany przez Fundację Batorego.

  – Sachs spotyka się ze strategami Solidarności.

  – W maju ’89 roku idzie do Geremka. Geremek przyznaje, że nie ma zielonego pojęcia o ekonomii. Jadą do Kuronia na Żoliborz. Kuroń nie zna angielskiego, więc zapraszają Liptona, który pracuje w Międzynarodowym Funduszu Walutowym, a jednocześnie w redakcji „Gazety Wyborczej”. Kuroń powtarza, że wszystko na pewno wyjdzie i poleca Sachsowi opracowanie programu. Jadą do „Gazety Wyborczej”, gdzie jest komputer i do rana Lipton z Sachsem opracowują program. Biegną do Michnika, który też wyznaje, że nie ma zielonego pojęcia o ekonomii. Ale decyduje się napisać artykuł: „Wasz prezydent, nasz premier” i zobowiązać rząd do realizacji programu. Nie odkrywam niczego nowego. Wszystko jest w książce Jeffreya Sachsa: „Koniec z nędzą. Zadanie dla naszego pokolenia”. Później Sachs spotyka się z OKP w sejmie…

  – …większość posłów też nie ma wiedzy ekonomicznej…

  – Aleksander Małachowski przyznał później: „Byliśmy jak barany”. Powstaje pytanie: kto ma realizować tę koncepcję? Jako pierwszy brany jest pod uwagę Trzeciakowski, który odmawia. Nie zgadzają się także Józefiak i Szymański. Wtedy Stefan Bratkowski stawia moją kandydaturę. Ja jestem w Burundi, gdzie nie ma ambasady, dlatego dzwoni ambasador z Kenii, ale nie umie sprecyzować o jaką propozycję chodzi. Brakowało mi roku do zakończenia realizacji 10-letniego programu, stąd odmawiam. Wtedy Kuczyński ni stąd, ni zowąd łapie Balcerowicza. Co ciekawe, Balcerowicz robi doktorat w ’75 roku, a w ’89 nie ma jeszcze habilitacji. Kiedy pracowałem w Wydziale Zarządzania UW to nasi adiunkci musieli w ciągu pięciu lat zrobić habilitację. W przeciwnym razie byli zwalniani. Sprawa druga – Balcerowicz nie brał udziału w pracach Okrągłego Stołu. Po trzecie – nigdy w życiu niczym nie kierował. Dobór więc bardzo dyskusyjny. W tym czasie OKP tworzy komisję do stworzenia programu gospodarczego pod przewodnictwem prof. Janusza Beksiaka. I wtedy Mazowiecki stawia sprawę na ostrzu noża – albo oni, albo my. Zostaje Balcerowicz.

  – Dlaczego inni nie chcieli jej realizować?

  – Bo poza zdławieniem inflacji, skutkowała zniszczeniem państwowych przedsiębiorstw, likwidacją PGR-ów, masowym bezrobociem, a jednocześnie zalewem importu – importowaliśmy wówczas nawet spinki do włosów i makulaturę. Przyjeżdżam wtedy do Polski i widzę mleko francuskie na półkach. Kuzynka mówi mi, że jest propaganda, by nie kupować polskiego mleka, bo rzekomo butelki myje się proszkiem IXI. Pytam o „Mazowszankę”, którą zawsze lubiłem. Okazuje się, że nie ma. Można za to nabyć niemieckie wody mineralne. Chcę kupić krem do golenia Polleny. A trzeba pamiętać, że Szwedzi specjalnie przyjeżdżali do Polski po wódkę i polskie kosmetyki. Polleny też nie ma, jest Colgate. W końcu ekspedientka znajduje Pollenę w magazynie. Widzę, że jest trzy razy tańsza. Kobieta tłumaczy, że bardziej opłaca jej się sprzedawać droższy towar, więc polskiego nie wystawia. Krótko mówiąc, rozpoczyna się świadoma likwidacja konkurencji. Siemens kupuje polski ZWUT, który dysponuje wówczas monopolem na telefony w Związku Radzieckim. Niemcy dają pracownikom dziewięciomiesięczną odprawę. Wszyscy są zadowoleni. Po czym burzą budynek, całą aparaturę przenoszą do Niemiec i przejmują wszystkie relacje z Rosją. Likwiduje się „Kasprzaka”, produkcję układów scalonych, diod, tranzystorów, a nawet naszego wynalazku, niebieskiego lasera. Wykupuje się polskie cementownie, cukrownie, zakłady przemysłu bawełnianego, świetną wytwórnię papieru w Kwidzyniu. A my uzyskane pieniądze „przejadamy”.

  – Największy skandal to jednak sprawa Narodowych Funduszy Inwestycyjnych.

  – Kupiłem wtedy świadectwo NFI za 20 zł, wychodzę z banku i zatrzymuje mnie mężczyzna oferując za nie 140 zł. Okazało się, że posiadacz 35 proc. akcji miał prawo do podejmowania decyzji sprzedaży. NFI tworzyło ponad 500 najlepszych przedsiębiorstw. Wszystkie upadły albo zostały za grosze sprzedane. I potem te świadectwa były po 5 zł. Toczyły się procesy, m. in. Janusza Lewandowskiego, zakończony w zeszłym roku uniewinnieniem. Wszyscy porobili kariery, a Balcerowicz dostał Order Orła Białego i był kandydatem do Nagrody Nobla. To nie do wiary!

  – Polska oddała banki, a sektor energetyczny przejmują firmy narodowe innych państw, np. szwedzki Vatenfall.

  – Wcześniej TP SA przejął państwowy France Telecom. Podobnie działo się w Afryce. Wszystkie towary eksportowane z Europy albo Ameryki były bez porównania droższe. Kupiłem w Afryce volkswagena za 15 tys. dolarów, przyjechałem do Berlina, patrzę – kosztuje tylko 8 tys. Teraz także ceny artykułów przemysłowych są w Polsce dużo wyższe, zaś płace nieporównywalnie niższe. Na tym polega interes firm zagranicznych. Gdyby płace, żądaniem związków zawodowych, doprowadzono do poziomu wynagrodzeń za granicą, to koncerny przeniosłyby się do Rumunii, Bułgarii, na Białoruś, do Chin, a nawet do Afryki. Przecież Ford zlikwidował fabrykę pod Warszawą i otworzył ją w St. Petersburgu.

  – Czy podobnie rekolonizowano inne kraje, które wychodziły z komunizmu?

  – Tak, tę koncepcję zrealizowano w całej Europie Środkowej. (…)

  – Jest tragiczna. Suma długu państwa i długu prywatnego przekracza poziom dochodu narodowego. A dług rośnie, bo całe te 20 lat mamy ujemny bilans w handlu zagranicznym. Żyjemy wedle filozofii sformułowanej przez premiera Tuska – „tu i teraz”. Nie ma żadnego planu strategicznego.

  – Czy limity emisji Co2 to pomysł na doprowadzenie do upadku polskiego przemysłu?

  – Pakiet klimatyczny jest korzystny dla zachodu Europy, który kombinuje, by eksploatować kraje Europy Środkowej. To mają być neo-kolonie. Temu służy likwidacja polskich banków, ciężkiego przemysłu i handlu. To są ostatnie lata polskiego handlu. Tylko w tym roku Carrefour i Biedronka zamierzają otworzyć paręset nowych placówek.

  – Czyli Polacy nie mają być właścicielami dużych firm?

  – Taki jest cel. Polsce grozi poważny kryzys finansowy. Zagrożony jest system ubezpieczeń społecznych. Jak można było stworzyć OFE – kilkanaście zagranicznych firm, które biorą po 7,5 proc. prowizji? Należało powołać jedno polskie towarzystwo emerytalne, które tworzy fundusz inwestujący tylko w budowę wieżowców, duże przedsiębiorstwa i na tym zarabia. Tak jak ONZ, którego fundusz emerytalny jest właścicielem wieżowców w Nowym Jorku, których wartość idzie co roku w górę. Ale zagranicznym firmom ubezpieczeniowym dawać takie zarobki?!

  – Dlaczego Niemcy zdecydowali się otworzyć swój rynek pracy?

  – Jest zapotrzebowanie na konkretne zawody, m. in. informatyków, lekarzy oraz osoby do opieki nad ludźmi starszymi. Zarazem

  Niemcy prowadzą konsekwentną politykę. W latach 70. wyemigrowało paręset tysięcy Polaków, którzy mieli rodziny w Niemczech. Oni się zgermanizowali. Także część mieszkańców Dolnego Śląska ma już obywatelstwo niemieckie i praktycznie tylko wakacje spędza w Polsce, a pracuje w Niemczech. Zakładamy, że po 1 maja wyjedzie kolejne 400 tys. Polaków.

  – Za granicą pracuje już 1,5 mln Polaków. Jakie będą konsekwencje masowej emigracji zarobkowej?

  – Tragiczne. Zabraknie nam specjalistów i robotników wykwalifikowanych, a to ograniczy możliwości rozwoju. Najzdolniejsi wyjeżdżają i tylko niewielki procent z nich wróci. W tej chwili przysyłają jeszcze pieniądze do Polski, ale to się skończy, kiedy ściągną rodziny. A przecież wymieramy jako naród, bo statystyczna Polka rodzi 1,23 dziecka. W rekordowym tempie rośnie mocarstwowość i rola Niemiec, które już są 4. potęgą świata i ściągają najlepszych specjalistów, również z Polski.
  Program Solidarności sformułowany na I zjeździe w Oliwie to była koncepcja samorządności – tworzenia samorządów przedsiębiorstw i samorządów zawodowych. Po ’89 roku udało się utworzyć 1500 spółek pracowniczych, które dziś świetnie prosperują. Ale na poziomie państwa projekt „S” odrzucono.

  Prof. Witold Kieżun – teoretyk zarządzania, uczeń Tadeusza Kotarbińskiego, wykłada w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie; był żołnierzem AK i powstańcem warszawskim

  Za: ofiarystalinizmu@wroclaw.com

 7. aga said

  ad.5 oj tak 🙂

  reniamyszka:
  cos pieknego!! wspaniała odskocznia i balsam dla duszy po tych wszystkich Dodach, Wisniewskich itp. Moja babcia tego słuchała, moja mama a teraz ja słucham…nie na codzień co prawda ale swoim dzieciom tez będe to puszczać…

 8. aga said

  titanic może najwyżej buty czyścic temu filmowi 🙂

 9. Marucha said

  Ej, łza się w oku kręci….

 10. Tłum się pomylił, bo zamiast iść na tych co doprowadzili do bankructwa Grecję, powinni obić tych, którzy głosowali na tych polityków i pozwolili im objąć władzę……

 11. j said

  Re: Marucha
  Nie lza sie kreci w oku lecz lzy, bo ja juz rycze na calego…
  A niech to….

 12. antynwopw said

  ad.10 i inni
  Czy Wy w ogóle jeszcze wierzycie, że macie coś do powiedzenia w pseudo demokratycznych głosowaniach w Polsce, Grecji czy gdzie indziej? I tak wybrany zostanie ten co ma być, głosy w razie potrzeby się fałszuje w Polsce doświadczenie w tych sprawach już mają, trzęśli już dawno temu dupą bo Tymiński na prezydenta wybrany, ale zostać miał bolek i został.

 13. mocniejszy said

  Aga. I krajowa żydokracja Polskę wyprzedająca i zachodnia żydokracja Polskę wykupująca jest jednym narodem o jednym celu – budują światowe imperium żydowskie. To nie są tylko złodzieje. Oni są wyjątkowo sprytnymi najeźdźcami stosującymi metodę dziel i rządź skuteczniej od Rzymian. Rzymianie rządzili południem Europy, północą Afryki i zachodnimi skrawkami Azji. Żydzi rządzą całą Europą, połową Azji niemal całą Afryką, Ameryką Północną, większą częścią Ameryki Południowej ,Australią. Nie było w dziejach większego imperium. Tylko muzułmanie stoją im ością w gardle i tylko Chińczycy są dla nich poważnym rywalem. Przed światem stoi zagadka: czy imperium żydowskie pęknie jak mydlana bańka, czy też umocni się i będzie paść narody rózgą żelazną…

 14. Szanowny Panie Antynwopw, ja się z Panem niecałkiem zgadzam. My nie mamy żadna potrzeba fałszować wybory! My mamy własne obiektywne i etyczne gazety, które każdy inteligentny człowiek powiedzą, na kogo oddać głos i co myśleć.
  I to jest dobrze, bo po co Polacy mają rządzić ten piękny kraj? Une niech pracują na chleb, margaryna i miejsce noclegowe w blokowisko.

 15. W Polsce sprawa przedstawia się jasno: za ewentualnym bankructwem Polski stoi oligarchia urzędnicza, i osoby z nią powiązane…….więc miałby kogo by ewentualnie tłum atakować…….

 16. Rysio said

  re. 15 Jak to kogo miałby atakowac’?
  Na pewno nie oligarchii urzędniczej i osob z nią powiązanych.

  Tłum bedzie atakowac’ rolnikow i co pomniejszych biznesmenow. A powodem bedzie że drogo sprzedaja, swoj towar i ze go nie produkuja w wystarczajacych ilosciach.

  Bankierow i politykow nikt nie ruszy – bo sa, za silni.
  Zawsze to lepjej i bezpieczniej dokopac’ słabemu niż mocnemu.

  Co? Zapomnieliscie z czasow PRLu gdy to PZPR umiejetnie podburzała mieszkancow miast przeciwko mieszkancom wsi.

  Ja dobrz pamietam kolejki za miesem, kłótnie, przepychanki i walki w nich – i rzucane teksty „że wsioki przyjeżdżaja i nam mieso wykupuja?”

  PS. dla młodych blogowiczow wyjasnienie – w tamtych czasach łatwo bylo rozpoznac’ babine ze wsi ktora wysłano do miasta aby kupiła troche miesa.

  A gdzie sie podział moj wielki przyjaciel Cham Wiejski?
  Niesamowite ale bardzo za nim tesknie. 😦

  Cham Wiejski na pewno cała, gospodarke ma zmechanizowana, sierpem już nie kosi tak że nie ma żadnego wytłumaczenia że zajety i że żniwa.

 17. Tylko iż za wysokimi cenami produktów rolnych stoją właściciele sieci centrów dyskontów, hipermarketów i eurokraci ze swoimi normami podwyższającymi koszty przetwarzania produktów żywności:

  http://korwin-mikke.pl/forum/read.php?6,4632

  I było wprowadzać program zalesiania ziemi ornej? Tylko iż mało kto niestety to rozumie.

 18. I jeszcze jedno: chłopi poprą szybciej PSL lub PiS niż PO.

 19. Rysio said

  Ale kopane i atakowane beda, płotki.

 20. Rysio said

  Kogo popra, chlopi nie ma najmniejszego znaczenia – wine i tak sie na nich zwali. Gora poprzez mas- media i umiejetna propagande doprowadzi do tego ze doly beda, sie gryzly miedzy soba,.

 21. Ale wystarczy umiejętnie pokierować gniewem tłumu……..

 22. mocniejszy said

  Demonstracje? A po co, żeby mieli czas przygotować się? Potrzebny jest masowy (przynajmniej 100 tysięcy) narodowy ruch demokratyczny wewnętrznie zarządzany większościowo. Ruch powinien być zorganizowany na wzór wojskowy. I wtedy najpierw podejmuje się plan A – wystawia komitety wyborcze. A jak oligarchia przekręci wybory – plan B – internuje się przywództwo oligarchii (prezydenta, rząd, parlament, wierchuszki partyjne) i wprowadza się rządy większości – obowiązkowe referenda, sądy narodowe. To trzeba sprawnie, a nie przypadkowo jak w czasie powstania poznańskiego w 1956 roku.

 23. Rysio said

  demokraia to socjalizm – a socjalizm to samo zlo…

 24. mocniejszy said

  Rządy większościowe (prawdziwa demokracja) wskazują sposób podejmowania decyzji w państwie, a nie ustrój gospodarczy. Tylko rządy większościowe chronią naród przed obcą agenturą. Natomiast socjalizm jest pojęciem mętnym, różnie rozumianym. Jak ktoś krytykuje socjalizm, powinien najpierw po polsku wyjaśnić, jak go rozumie.

 25. Rysio said

  „…Tylko rządy większościowe chronią naród przed obcą agenturą….” dobre 🙂

  socjalizm – srodki produkcj w rekach panstwa.. a nie w rekach prywatnych.

 26. mocniejszy said

  W kwestii sposobu rządów – nic o nas bez nas – czyli referenda i wybory powszechne wszystkich kierowniczych stanowisk w państwie.

  W kwestii podziału dóbr materialnych – nie ma wolności bez własności – czyli sprawiedliwy podział pracy i dochodu narodowego, popieranie własności rodzinnej, przedsiębiorstw rodzinnych, spółdzielni, przedsiębiorstw należących do wszystkich pracowników, a tam, gdzie nikt inny nie chce lub nie potrafi gospodarować – tworzenie przedsiębiorstw gminnych i państwowych.

  To jest społeczeństwo wolnych posiadaczy.

 27. mocniejszy said

  Przy takiej definicji socjalizmu („srodki produkcj w rekach panstwa.. a nie w rekach prywatnych”) trzeba zauważyć, że monopol państwa jest zły tak samo jak zakaz zakładania i prowadzenia przedsiębiorstw przez państwo. Trzeba zaznaczyć, że ręce prywatne powinny być rękami Polaków i podział dóbr materialnych powinien być w miarę równy, żeby nie było tak, że wszystko będzie w rękach prywatnych kilku rodzin, a reszta będzie ich posługaczami. W komentarzu 26. napisałem jak dokładnie powinno być.

 28. Kibic said

  Do tych – ZDRAJCOW i TARGOWICZAN – co wyprzedaja Polske

  Lata czterdzieste XIX stulecia. Wladca znacznej czesci Polski jest Car Rosji – Mikolaj I Romanow.
  Hrabina Ewelina Hanska zakochana w Honorariuszu BALZAKu chce opuscic Polske.
  Uprzedzajac fakty powiem, ze uda sie jej to i swego kochana poslubi – zamieszkujac we Francji – w roku 1850.
  Pani Hanska zwraca sie do Cara Mikolaja z prosba o paszport umozliwiajacy wyjazd.
  Co odpowie Car?
  Zapamietajcie odpowiedz – Cara…patryjoty – :
  „Dajcie jej paszport, ale pod warunkiem, ze…jej majatek, calosc jej dobr pozostanie w rodzinnej Rosji!”.

  ZAPAMIETAJCIE !

  Kibic
  z Reims, 29.01.2011

 29. Rysio said

  No i tym sposobem car okradl Hrabine Eweline Hanska z jej majatku – car to musial byc’ zyd.

  🙂

  Nie okradł. Dał jej możność świadomego wyboru. – admin

 30. Rysio said

  re 29. To taka sama logika jak czrwonoarmisty kory porwadził polakow na daleka syberie. Po drodze czesc’ zsyłanych padała z wycien’czenia i umierała.

  Każdy jeden straznik czerwonoarmista mogł sie wybronic’ mowiac ” no ja przecież nawet go nie dotkna,ł”.

 31. MatkaPolka said

  NIe tylko w Grecji, Polsce, Hiszpanii…. Narody Europy do maja Żydokracji

  I uzurpacji zydowskiej do wladzy

  Tzw. Gudłajstwo WYMYŚLIŁO SOBIE, że to Naród ma być podporządkowany władzy i władza narzuca wszystkim innym taka właśnie interpretacje.

  Tymczasem w sposób oczywisty TO WYBORCA (OBYWATEL) MA KONTROLOWAĆ władzę, a nie odwrotnie . Dzieje się to nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach.

  To władza ma służebną role w stosunku do wyborców ( Narodu) , a nie odwrotnie !!!

  Ta uzurpacja jest wynikiem schizofrenicznej logiki Talmudu, bo tez każdy gudłaj, który nazywa sam siebie Żydem jest schizofrenikiem .

  Bodaj tylko w Szwajcarii istnieje przepis, ze wyborcy MOGĄ ODWOŁAĆ swojego przedstawiciela, jeśli nie spełnia obietnic i oczekiwań wyborców. O taki zapis w prawodawstwie polskim – Ordynacji Wyborczej, Konstytucji RP trzeba wnieść sprawę do Sejmu.

  Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność

  solidarnosckatowice.pl

  MANIFESTACJA 30 CZERWCA
  http://solidarnosckatowice.pl/pl-PL/manifestacja_30_czerwca.html

  Macie dość niskich płac?
  Macie dość życia od pierwszego do pierwszego?
  Ciągle boicie się o swoją pracę i o miejsca pracy dla dzieci?

  Spotykamy się 30 czerwca w Warszawie na ogólnopolskiej manifestacji przeciwko skutkom polityki rządu, przeciwko drożyźnie, niskim płacom i bezrobociu wśród młodych.

  Potrzebujesz dodatkowych informacji na temat przyczyn protestu?
  Przeczytaj SPECJALNE WYDANIE Tygodnika Śląsko-Dąbrowskiego:

  Click to access tsd_spec_mw15cze11.pdf

  NIEZALEŻNY SAMORZĄDNY ZWIĄZEK ZAWODOWY PRACOWNIKÓW WOJSKA.

  http://www.nszzpw.pl
  Związek posiada trójstopniową strukturę: na szczeblu jednostki, instytucji działa ok. 360 organizacji zakładowych, które zgromadzone są w 7 okręgach związkowych: „ZO Instytucji Centralnych MON; ZO Przedsiębiorstw Wojskowych i Działalności Pozabudżetowej; ZO Wojsk Lądowych; ZO Sił Powietrznych; ZO Pomorskiego Okręgu Wojskowego; ZO Śląskiego Okręgu Wojskowego i ZO Marynarki Wojennej.”

  2011-06-16
  INFORMACJA o UDZIALE w AKCJI PROTESTACYJNEJ W DN. 30 CZERWCA
  W dniu 30 czerwca w Warszawie odbędzie się Ogólnopolski protest organizowany przez „Solidarność”, która zaprosiła pozostałe związki do udział w tej manifestacji.
  Koleżanki i Koledzy, Nasz Związek przyjął zaproszenie. Spotykamy się 30 czerwca na Pl. Piłsudskiego o godz. 11.30.
  Punkt zbiórki: fontanna za Grobem Nieznanego Żołnierza od godz. 11.00.

 32. Rysio said

  re. 31 „…Bodaj tylko w Szwajcarii istnieje przepis, ze wyborcy MOGĄ ODWOŁAĆ swojego przedstawiciela, jeśli nie spełnia obietnic i oczekiwań wyborców..”.

  U nas w USA takigo przepisu nie ma ale wyborcy tak samo jak w Szwajcarii moga, odwołac’ swojego przedstawiciela.

  Ostatnio jeden z żydowskich wyborcow w Arizonie odwołał żydowska, kongresmenke, Gifford.

  http://s3.reutersmedia.net/resources/r/?m=02&d=20110108&t=2&i=299769208&w=&fh=&fw=&ll=460&pl=300&r=2011-01-08T210515Z_01_BTRE7071MKW00_RTROPTP_0_USA-SHOOTING-CONGRESSWOMAN

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: