Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Przestańcie pluć na Putina.

Posted by Marucha w dniu 2011-07-17 (Niedziela)

Z góry uprzedzam, iż nie zajmuję żadnego stanowiska w tej sprawie. Henryk Pająk był dla mnie wielkim autorytetem, mimo czasami zauważalnych drobnych, nieistotnych dla całokształtu pomyłek.  O zmianie jego poglądów nie wiem, co sądzić, ale stwierdzam, iż jest zaskakująca. – admin.

Polemika z artykułem na „Stop syjonizmowi”.
http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/07/16/putin-marionetka-w-lapach-sekty-chabad-lubawicz-henryk-pajak/

Henryk Pająk kłamie pisząc, że Putin jest marionetką Lubawiczerów (Chabad Lubawicz).

Henryk Pająk, którego ogromnie ceniłem za wiele jego książek, jego ostatnią książką pt. „Ostatni transport do Katynia 10+04+2010” przeszedł na pozycję żydowskiego propagandysty. Już sam tytuł książki jest splugawianiem pamięci ofiar Katynia poprzez postawienie znaku równości pomiędzy mordowanymi tam w 1940 roku przez żydów z NKWD polskimi jeńcami wojennymi, a delegacją Żydolandii nr 3, która zginęła w Smoleńsku.

Przypominam…

Polskich żołnierzy, jeńców wojennych, głównie oficerów rezerwy, wymordowano wiosną 1940. Katami Polaków była żydowska NKWD.
https://marucha.wordpress.com/2011/01/31/szokujace-wyznanie-izraelska-gazeta-donosi-jak-zydzi-mordowali-polakow/
Ofiary, od miesięcy trzymane w niewoli, dowożono na miejsce kaźni przymusowo i mordowano strzałem w potylicę. Nie lecieli oni na miejsce kaźni na ochotnika wygodnym samolotem.

H. Pająk nazwywa już w tytule wycieczkę propagandową, urządzona przez miłośnika Żydów, (p)rezydenta Kaczyńskiego/Kalksteina „ostatnim transportem”. A przecież elita żydolandii nr 3 nie leciała do Smoleńska przymusowo. Obchody miały być kolejną propagandową inscenizacją „patriotyzmu” Kalksteina, oraz kolejną okazją do obwiniania Rosji i Rosjan odpowiedzialnością za Katyń – co Kalkstein i jego najbliższe otoczenie czynili przy każdej okazji. Choć Kaczyński/Kalkstein doskonale wiedział, że Polaków w Katyniu mordowali jego żydowscy pobratymcy.

Większość pasażerów Tupulewa nie tylko nie walczyła w obronie Polski, ale czynnie brała udział w zniewalaniu Polski przez żydostwo – posłowie do knassejmu, senatorowie żydo-senatu, wojskowi dowódcy odpowiedzialni za uczestnictwo polskich żołnierzy w okupacji Afganistanu, pracownicy kancelarii żydowskiego sayana robiącego z Polski wasala Izraela.
http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=142&pid=2860

Nawet przedstawiciele instytucji i organizacji społecznych, będący na pokładzie, należeli do establishmentu żydolandii nr 3.
– W dzisiejszej zniewolonej i zgnojonej Polsce wszystkie legalnie istniejące organizacje, które nie demaskują faktu zniewolenia Polski przez żydostwo, natomiast biorą udział w politycznej i medialnej fikcji, samym ich istnieniem utrzymują i wzmacniają tę właśnie fikcję „demokratycznej”, „suwerennej” i „wolnej” Polski.
– Wszyscy obecni na pokładzie Tupulewa uwiarygadniali samą ich obecnością grabarza suwerenności, żydofila Kalksteina. Zgodzili się jako marionetki tworzyć orszak Kalksteina, aby zaplanowana przez niego polityczna inscenizacja „patriotyzmu” wypadła jak najbardziej okazale.
Obowiązkiem Polaka było odrzucenie zaproszenia do Tupulewa – najlepiej słowami samego Kalksteina – „spieprzej dziadu”. A nie powiększanie i upiększanie orszaku żydowskiego agenta.

Pasażerów Tupulewa nie wieziono do Smoleńska wbrew ich woli, nie walczyli też w obronie Polski – a wręcz przeciwnie. Na jakiej więc podstawie H. Pająk stawia znak równości pomiędzy ofiarami Katynia a ofiarami ze Smoleńska? Dlaczego lot Tupulewa (na polityczną inscenizację) nazywa „ostatnim transportem do Katynia”?

Niestety nie jest to jedyne kłamstwo i propagandowe oszustwo H. Pająka.
Prezentując tę właśnie książkę w Łodzi H. Pająk zmienił się w żydowskiego propagandystę.
http://www.youtube.com/watch?v=1cbURf8DOls&feature=player_embedded

Podam konkretne przykłady. W długim wystąpieniu Pająk, niby odcinając się od żydowskiego prowokatora Macierewicza/Singera chwali jednak go za jego zaangażowanie w śledztwo smoleńskie. Nie przeszkadza Pająkowi nawet to, że Macierewicz/Singer usilnie zabiega o oddanie śledztwa smoleńskiego w łapska zbrodniczego Kongresu Dużego Usraela.

Dlaczego nazywam Kongres Dużego Usraela zbrodniczym?
– To tenże Kongres/knesset przeprowadził „dochodzenie” w sprawie zamachów z 11/9. I choć jest rzeczą oczywistą, że zamach przeprowadziły CIA, Mossad i Pentagon, pod kierunkiem i osłoną ekipy Busha, naszpikowanej Żydami i żydofilami z PNAC (http://pl.wikipedia.org/wiki/PNAC),
to jednak żydo-Kongres winę za zamachy zwalił na Bin Ladena.
– To tenże Kongres wydał zgodę na zbrodnicze agresje i okupacje, najpierw Afganistanu, a później Iraku. A wcześniej pozwolił na bombardowanie Serbii, obecnie natomiast przyzwala bombardować Libię.
– A dla Palestyńczyków mordowanych przez Izrael nie zrobił amerykański żydo-Kongres nic!

Tak więc Kongres Dużego Usraela zacierał ślady zbrodni z 11/9 chroniąc faktycznych zbrodniarzy-zamachowców, ponadto przyzwalał i przyzwala na zbrodnicze okupacje i bombardowania – przez co jest wspólnikiem zbrodniarzy i za te zbrodnie ponosi współodpowiedzialność.

I w łapska takiego zbrodniczego Kongresu żydowski prowokator i agitator Macierewicz/Singer chce oddać „smoleńskie śledztwo”. A Henrykowi Pająkowi to wcale nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie – chwali Macierewicza/Singera za wytrwałość.

Podobnie zadowolony jest Pająk z tego, że żydo-”Gazeta Polska” zajmuje się śledztwem i że dzięki temu ogromnie wzrosły jej nakłady.

Zamiast przyłączać się do żydowskiej propagandy i do żydofilskiej „partii smoleńskiej” niech Henryk Pająk odpowie na następujące pytania:
– Co zyskała Rosja i Putin na zamachu? Jakie konkretne korzyści dałoby Rosji dokonanie tegoż zamachu?
– Dlaczego do Smoleńska leciano 10 kwietnia a nie w dniu państwowego święta ofiar Katynia – 13 kwietnia?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dzień pamięci ofiar Zbrodni Katyńskiej

Przecież nie zdarzyło się ani razu wcześniej, aby dbały o pozory „patryjoty” Kaczyński/Kalkstein obchody świąt państwowych wypadające w dni robocze przenosił na sobotę. Czyżby w tym przypadku chodziło o uchronienie przed śmiercią Żydów, mających towarzyszyć (p)rezydentowi Kalksteinowi do Katynia? Mieli wymówkę – jest szabat, więc nie możemy lecieć.
– Dlaczego mimo wcześniejszych sugestii ze strony rosyjskiej, aby Tupulew lądował od razu na innym lotnisku, kancelaria Kalksteina uparła się na Smoleńsk?
– Dlaczego kancelaria Kalksteina nie skorzystała z oferty Rosjan, aby polskim pilotom towarzyszył rosyjski nawigator (znający Smoleńsk jak własną kieszeń)?
– Dlaczego leciano na ostatnią sekundę? Msza w Katyniu miała rozpocząć się o 10 rano czasu lokalnego, choć można było ją rozpocząć o – powiedzmy – godz. 14. Dodatkowo Kalkstein spóźnił się na start, przez co pilot miał jeszcze mniej czasu na ewentualną zmianę miejsca lądowania.
– Dlaczego mimo sugestii wieży w Smoleńsku, aby ze względu na pogarszającą się pogodę Tupulew lądował na innym lotnisku – lądowanie miało miejsce właśnie w Smoleńsku?

Ja natomiast podpowiem Henrykowi Pająkowi, jakie korzyści miało żydostwo z katastrofy smoleńskiej:
– Grabarza suwerenności, żydofila, żydowskiego sayana dzięki temu pochowano na Wawelu, hańbiąc tym nasze narodowe sanktuarium.
– Trwa pomnikowanie Polski kaczyzmem, mimo szkód, jakie wyrządził on Polsce.
– Trwa wściekła nagonka na Rosję, zwłaszcza na Putina, przedstawianego jako zimny czekista z dymiącym naganem w ręku.
– Nagłaśnianie „śledztwa” (do czego aktywnie włączył się Pająk) służy odwracaniu uwagi milionów Polaków od znacznie ważniejszych spraw. Jak na przykład od niemiłosiernego szabrowania Polski przez żydowską agenturę PO. Rola PiS polega na odwracaniu uwagi od okradania Polski poprzez nagłaśnianie „śledztwa” czy poprzez urządzanie „wojny o krzyż smoleński”. Przy czym, korzystając z nieuwagi Polaków sam PiS zgłasza po cichutku do polskiego knessejmu antypolskie ustawy, jak np. tę – pieczętującą złodziejską, szabrowniczą „prywatyzację”:
http://www.propolonia.pl/blog-read2.php?bid=142&pid=3218
Tylko ślepy nie widzi, do czego służy żydowskiej propagandzie nagłaśnianie sprawy „śledztwa smoleńskiego”.
Czyżby Henryk Pająk nagle stał się ślepcem?

Najbardziej jaskrawym przykładem tego, że Pająk przeszedł na stronę żydowskiej propagandy jest jego wypowiedź w Łodzi, a dotycząca zbrodni katyńskiej.
Ok. 17 minuty i 20 sekundy H. Pająk DWUKROTNIE stwierdził, że Katyń był zbrodnią rosyjską. Zignorował Pająk nawet przy tym wypowiedź jakiejś kobiety z sali, która stwierdziła zgodnie z prawdą, że Katyń to nie była zbrodnia „rosyjska”:
http://www.youtube.com/watch?v=1cbURf8DOls&feature=player_detailpage#t=1032s
Mimo to Henryk Pająk nie zmienił jego wypowiedzi. Oskarżając publicznie Rosjan o zbrodnię katyńską przyłączył się on w ten sposób do żydowskiej propagandy odwracającej uwagę od prawdziwych sprawców mordu w Katyniu.

Z powyższych powodów Henryk Pająk całkowicie stracił wiarygodność w moich oczach!
Dlatego nie wierzę w ani jedno jego słowo dotyczące także sprawy Władimira Putina. Pająk przyłączył się i w tym wypadku do żydowskiej propagandy.

Ataki żydowskiej propagandy pod adresem Putina rozpoczęły się w momencie, gdy z Rosji musiał uciekać żydowski oligarcha Bieriezowski. Wcześniej, w czasach Jelcyna Bieriezowski był nazywany carem Rosji i faktycznie to on rządził na Kremlu. Wiecznie pijany Jelcyn był jego marionetką.
Kolejnym powodem do ataków na Putina stało się aresztowanie przez niego innego żydowskiego oligarchy – Chodorkowskiego. O tego szabrownika Putin jest nadal jeszcze wściekle atakowany zarówno przez żydowską agenturę w Rosji, jak i przez światowe żydo-media. Putina oskarżano o mordy polityczne (Politkowska, Litwinienko) choć były to ewidentne operacje „pod obcą flagą”.

Putin zaciekle zwalczany jest przez wszelkiej maści żydowskie agentury zamaskowane jako „komitety helsińskie” czy „obrońcy praw ludzkich” w Rosji i na całym świecie. Bieriezowski ciągle z Londynu szczuje i podburza przeciwko Putinowi, nawołując do jego obalenia. Putina oskarża się o łamanie przez niego praw ludzkich i obywatelskich, a także o zapędy antydemokratyczne. A wiemy przecież, co hasło „demokracja” i demokrytyzacja” oznacza w żydowskiej nowomowie. Oznacza po prostu oddanie władzy w łapska żydowskich agentów.

Nie neguję faktu, że żydostwo w Rosji nadal ma silną pozycję. Po upadku ZSRR żydowscy oligarchowie praktycznie przejęli w Rosji władzę. Radosne szabrowanie majątku narodowego Rosji ukrócił i utrudnił właśnie Władimir Putin. Z tego powodu jest on tak bezkompromisowo przez żydo-media zwalczany. Przy czym żydowska agentura w samej Rosji, różnej maści „prawdziwi Rosjanie” (odpowiednicy polskich Kwaśniewskich, Kaczyńskich, Macierewiczów, Mazowieckich i Bartoszewskich) w celu skompromitowania Putina rozpuszczają w internecie pogłoski, że albo jest on sam żydem, albo przynajmniej żydowską marionetką.

Nie powinniśmy zapominać o tym, że rosyjska gospodarka nie należy do silnych i najnowocześniejszych. Rosja musi nadrabiać dziesięciolecia siermiężnej gospodarki ZSRR, która dodatkowo w czasach Jelcyna prawie całkowicie się załamała. Rosja nie wytworzyła jeszcze własnej, wystarczającej na potrzeby postawienia na nogi gospodarki, technologii. Rosja nadal jest gospodarczo i technologicznie słaba i niedoinwestowana. Nie poszła też Rosja drogą „chińską”, polegającą na wpuszczenie na jej teren tysięcy zachodnich firm. Aby zbudować własną technologię i aby postawić na nogi gospodarkę Rosja jest skazana na kontakty gospodarcze z Zachodem. W przeciwnym razie poprawa gospodarki będzie zbyt powolna. A to z kolei wykorzystane będzie przez żydo-media (już zresztą jest wykorzystywane) przeciwko Putinowi – że poziom życia w Rosji podnosi się zbyt wolno.

Pamiętajmy o wojnach na Kaukazie, o dozbrajaniu Czeczenów przez CIA (pod nadzorem „Zbiga” Brzezińskiego). Pamiętajmy o kolorowach rewolucjach wywoływanych przez żydostwo na obrzeżach Rosji. Pamiętajmy o straszeniu jej „tarczą”. Pamiętajmy o prowokacji gruzińskiej.

Putin nie ma łatwego zadania. W spadku po Jelcynie dostał zrujnowane i piekielnie zażydzone państwo. Żydzi, mimo wypędzenia Bieriezowskiego i uwięzienia Chodorkowskiego nadal mają ogromne wpływy w Rosji. Putin nie posiada władzy absolutnej i musi się liczyć z realiami – nie jest on w stanie wypędzić z Rosji, bądź odsunąć od wpływów na gospodarkę i politykę wszystkich Żydów. Tym bardziej teraz, gdy jest tylko premierem, a nie prezydentem. Ale to dlatego właśnie trwa tak wściekła nagonka na Putina. Rozchodzi się w niej o to, aby w najbliższych wyborach prezydenckich nie mógł on powrócić na fotel prezydenta Rosji.

Gdyby Putin faktycznie był żydowskim agentem, to czy żydo-media tak by go atakowały?

Umieszczenie fotografii Putina w jarmułce podczas wizyty w Yad Vashem, bez przypomnienia innego, wyciszanego przez żydo-media incydentu w Izraelu jest nieuczciwe. Do Yad Vashem Putin musiał się udać, będąc w Izraelu. Taka jest „procedura”. W Polsce każdy obcy polityk udaje się na Grób Nieznanego Żołnierza. Specyfiką odwiedzin Yad Vashem jest to, że jarmułka jest tam obowiązkowa.

Mało znany jest natomiast incydent ze „ścianą płaczu” w Jerozolimie. Odwiedziny tego miejsca są nieomal tak samo „obowiązkowe” jak odwiedziny Yad Vashem. Putin także miał ją obejrzeć.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ściana Płaczu
Jednak w tym przypadku Putin odmówił nałożenia jarmułki, co wywołało wściekłość żydostwa i do jego wizyty pod „ścianą płaczu” w żydowskiej części Jerozolimy nie doszło. Co jeszcze bardziej rozwścieczyło „gospodarzy” – Putin udał się na „przechadzkę” do arabskiej części Jerozolimy i tam – bez jarmułki – obejrzał sobie żydowską „świętość”.

Najnowszym przykładem medialnego szczucia na Putina jest sprawa przyznania mu „nagrody kwadrygi”. Gdy Niemcy ogłosiły tę wiadomość, hasbara na całym świecie zawyła z wściekłości. Przeróżne żydo-ałtorytety głośno i chóralnie protestowały, co niektóre żydo-marionetki uhonorowane wcześniej tą nagrodą zagroziły, że ją zwrócą w ramach protestu. W telewizji widziałem wypowiadających się w Moskwie „prawdziwych” Rosjan, oburzonych o to, że „zwalczającemu demokrację” i „łamiącemu prawa ludzkie” „dyktatorowi” Niemcy chcą taką nagrodę wręczyć.
http://fakty.interia.pl/tylko_u_nas/najlepiej_oceniane/news/niemcy-putin-jednak-nie-otrzyma-nagrody-kwadrygi,1669105,4

Podejrzewam wręcz, że cała ta historia z domniemanym zamiarem wręczenia nagrody Putinowi i medialną nagonką na niego została od początku do kańca wyreżyserowana. Po to „wytypowano” jako laureata nłaśnie jego, aby żydo-media na całym świecie zawyły z oburzenia. Odwołanie wręczenia nagród wszystkim wytypowanym laureatom z powodu kandydatury Putina ma na celu poderwanie jego autorytetu w Rosji – zapewne w związku z przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi w tym kraju. Hasbara robi wszystko, aby Putina w oczach Rosjan skompromitować.

Przypomnę jeszcze w tym miejscu, że gdy żydowscy agenci rozpoczęli prowokację w Libii (okrzyczaną arabską „rewolucją”) izraelska gazeta podała do wiadomości „fakt” że Kaddafi jest synem żydówki i że jest blisko związany z klanem Rotszyldów. Naturalnie zamiarem tej hasbarskiej dezinformacji było poderwanie wiarygodności Kaddafiego w oczach wszystkich zwalczających syjonizm i syjonistyczną propagandę. Chodziło po prostu o to, aby nikt nie stawał w obronie Kaddafiego wobec oczywistej żydowskiej prowokacji, jaką była „rewolucja” i aby nikt nie stawał po stronie Kaddafiego wobec zbrodniczych bombardowań Libii przez żydo-NATO.
Podobną metodę kompromitowania Putina przyjęła hasbara i żydowska agentura w Rosji. Stąd właśnie tylu cuchnących czosnkiem „prawdziwych Rosjan” oskarża Putina o to, że jest on żydowskim agentem.

Smutne, wręcz przerażające dla mnie jest to, że do tej żydowskiej propagandy przyłączył się obecnie także Henryk Pająk.

Obserwator

http://www.polskawalczaca.com/

Komentarzy 306 to “Przestańcie pluć na Putina.”

 1. Koliber said

  Czytałem ta ksiezke-Pająk probuje wskazywac na nacjonalistów Rosyjskich z kregów wojskowych za przygotowanie zamachu 10-04.2010.

  we wczesniejszych jego ksiazkach mozna bylo doczytac sie zlych dat-faktow historycznych ,ktore dzialy sie kiedy indziej,tak jak np zamordowanie Ludwika XVI-w lichwa rak ludzkosci.

 2. Koliber said

  druga zastanawiajaca rzecza jest to-Pajak krytykuje GP,NDZ,jako krypto zydowskie-ale do swojej ostatniej ksiazki korzysta wlasnie z artukułów w/w gazet.

  chyba starosc?

 3. wolny said

  Przejdz na „wiernipolsce” i tam ogladnij film dokumentalny a w nim starcie dr.P.Zieminskiego z H.Pajakiem na spotkaniu autorskim .

 4. obserwator said

  – Dokąd Władimir Putin jest przez światowe żydo-media zwalczany na równi z Kaddafim, Łukaszenką, czy Ahmadineżadem jako wróg demokracji, łamiący prawa obywatelskie i ograniczający „wolność” i „wolne” żydo-media w Rosji
  – dokąd żydowski oligarcha Chodorkowski nie zostanie przez Putina zwolniony z obozu pracy, „zrehabilitowany” i nie odzyska majątku wraz z „rekompensatą”
  – dokąd nawołujący z Londynu do obalenia Putina żydowski oligarcha Bieriezowski ma zakaz powrotu do Rosji
  – Dotąd twierdzenia, że Putin jest agentem czy marionetką żydostwa są zwykłymi pomówieniami, mającymi skompromitować i poderwać autorytet Putina
  Gdyby Putin był marionetką Lubawiczerów, hasbara pod niebiosa wychwalałaby go jako wzór „demokraty” i „liberała”.

 5. aga said

  czy ten
  obserwator” z polskawalcząc to przypadkiem jerzy Ulicki-rek ,ktory wybiwla banderowski zbrodnie ludobójstw na Polakach?

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/07/16/putin-marionetka-w-lapach-sekty-chabad-lubawicz-henryk-pajak/#more-11641

  ad.3
  proszę zalinkować rownież inna część spotkania z H.Pajakiem zrobiona przez juzkowa a nie tylko tę zmanipulowaną dla zaprodukowania się przez PZ przez Weissera….

 6. Marucha said

  Re 5:
  O ile wiem, to Obserwator nie jest Jerzym Ulickim-Rekiem.

 7. Kapsel said

  Pierwsze co mi przyszło na myśl po przeczytaniu artykułu to postać pewnego pana z filmu..Nie rozmawiaj o pogodzie..który w początkowych momentach zjawiska chemtrails ..napiętnował to zjawisko i to bardzo odważnie. Film ten pokazuje tego samego człowieka po kilku latach już zmienionego w stosunku do tego co tak mocno zaczął zwalczać.Nie pamiętam nazwiska tego pana ale można to zaobserwować oglądając ten film…chyba że w między czasie wycięto te fragmenty bo ostatnio nie sprawdzałem tego.

 8. aga said

  z forum na stopsyjonizmowi wygląd na klona JUR przynajmniej stylistycznego i poglądowego 🙂

 9. umca said

  ad.5
  obserwator to nikt inny jak Andrzej Szubert piszący kiedyś jako poliszynel

 10. aga said

  https://marucha.wordpress.com/2011/05/05/komorowski-drozszy-niz-brytyjska-krolowa/#comment-91352

 11. 166 bojkot TVN said

  Zanim OBSERWATOR postawi pytanie: „-Dlaczego do Smoleńska leciano 10 kwietnia a nie w dniu państwowego święta ofiar Katynia – 13 kwietnia?”
  Nie postawi pytanie Dlaczego do Smoleńska leciano 7 i 10 kwietnia a nie w dniu państwowego święta ofiar Katynia – 13 kwietnia?
  poza tym to to znaczy „leciano”? samo coś leciało?
  Co to znaczy leciano?
  Tusk i Komorowski z rządem Wałęsą i Mazowieckim (oraz duchowni: pop, imam, rabin i pastor, bez katolików) – leciano? (i przyleciano? – nie TU-154M, lecz innym samolotem, nie wiadomo jakim)
  Kaczyński z Rodzinami Katyńskimi i prezydentem Kaczorowskim (duchowni: biskupi i księża katoliccy) – poleciano i spadnięto, (czy odstrzelono i zamachnięto? – polski rządowy samolot Tu154M w prywatnym locie prezydenta)

  O MORDERCACH Z KATYNIA, O TYM, ŻE BYLI TO WYŁĄCZNIE ŻYDZI PISZE JÓZEF MACKIEWICZ W KSIĄŻCE „KATYŃ. ZBRODNIA BEZ SĄDU I KARY” W PIERWSZYM WYDANIU. PISZE O ROZKAZODAWCACH I WYKONAWCACH. MORDERCAMI POLAKÓW BYLI SAMI ŻYDZI

 12. Marucha said

  Re 11:
  Akurat to pytanie jest chyba najmniej ważne ze wszystkich.

 13. Bloew said

  Smutne, wręcz przerażające dla mnie jest to, że do tej żydowskiej propagandy przyłączył się obecnie także Henryk Pająk.

  Absurdalna teza, wręcz makabrycznie naciągana.

  Najbardziej jaskrawym przykładem tego, że Pająk przeszedł na stronę żydowskiej propagandy jest jego wypowiedź w Łodzi, a dotycząca zbrodni katyńskiej.
  Ok. 17 minuty i 20 sekundy H. Pająk DWUKROTNIE stwierdził, że Katyń był zbrodnią rosyjską. Zignorował Pająk nawet przy tym wypowiedź jakiejś kobiety z sali, która stwierdziła zgodnie z prawdą, że Katyń to nie była zbrodnia „rosyjska”:

  Nikt tyle nie napisał o tym że to żydzi mordowali w Katyniu jak Henryk Pająk. To była tylko pomyłka nic więcej, zwykła ludzka pomyłka która wynikała z atmosfery pomującej w Łodzi na spotkaniu i ze zmęczenia autora. Wnioski autora tego tekstu w tym obszarze to nadinterpretacja !! Mogę zapewnić wszystkich, że pan Henryk nie będzie brał udziału już w takich spotkaniach, ponieważ sam stwierdził, że to ponad jego siły. Za dwa tygodnie ukazuje się jego nowa książka: Dwa pochówki – jedna hańba. Więc śmiało można będzie ocenić jakim to propagandystą jest pan Henryk, jeśli wogóle jest. Ktoś wyraźnie naciąga pewne sformułowania, nadintepretuje je, ni mniej ni więcej.

  Podobnie zadowolony jest Pająk z tego, że żydo-”Gazeta Polska” zajmuje się śledztwem i że dzięki temu ogromnie wzrosły jej nakłady.

  Mówienie, że wzrósł nakład GP jest faktem niczym więcej. Macierewicz dostarczył mnóstwo informacji odnośnie ustalenia przyczyn zdarzenia smoleńskiego i tła te zdarzenia, może być eskimosem, ale to też są fakty. Używanie słowa zadowolony jest manipulacją !!

  Nagłaśnianie „śledztwa” (do czego aktywnie włączył się Pająk) służy odwracaniu uwagi milionów Polaków od znacznie ważniejszych spraw.

  To jest najlepsze !! Na tą bzdure odpowiem tak:

  Piąty rozbiór Polski 1990–2000
  A Naród śpi!
  Polska w bagnie.
  Złodzieje milionów
  Z Łagru do Eurołagru
  Grabarze polskiej nadziei 1980–2005
  Prosto w ślepia PiS + PO = KOR + UW
  Kundlizm znów wygrał
  Konspirację czas zaczynać?

  I tak to cała praca pana Pająka, setki stron z tych książek, zostały podważone jednym zdaniem, Nagłaśnianie „śledztwa” (do czego aktywnie włączył się Pająk) służy odwracaniu uwagi milionów Polaków od znacznie ważniejszych spraw. Ważne sprawy to się działy po 89r,ludzie nie zrozumieli jeszcze dobrze systemu przed 89r, o co dopiero mówić o obecnym reżimie i historii ponownego zniewolenia Polski i Polaków po 89r, doktryną szoku jeśli chodzi o przejęcie ekonomii i demokraturą joko nowy ustrój polityczny. Co do polityki Putina, fakty przedstawione przez Pająka są jednoznaczne i przerażające. Czy są prawdziwe, pojęcia nie mam, ale wiem, że czas oraz wdrażenie haseł w czyn będzie najlepszym tego weryfikatorem. Po za tym Pająk wskazuje także czynniki ponadnarodowe jako te który mogły doprowadzić do eliminacji politycznej na szachownicy geopolitycznej, powołując się na wywiad z prof Anną Raźną. Podsumowuje także samobójstwa ludzi nie wygodnych władzy globalnej na scenie światowej jak i na polskim poletku. Dla mnie książka ostatnii transport jest dobrym zestawieniem informacji które wypłyneły wokół zdarzenia smoleńskiego, każdy może sobie sam ocenić co mogło się zdarzyć 10.04.2010r, prawda pewnie wyjdzie za 100 lat, a może i za więcej.
  Reasumując ten artykuł który jest moim zdaniem naciąganym oraz trąca o zdeprecjonowanie osoby pana Pająka, manipulując słowami autor próbuje postawić oraz obronić teze, że w/w się spalił i skończył, więc można go wyrzucić to kosza.

 14. Krzysztof said

  Chciałbym usłyszeć wypowiedź Pana Dworeckiego, któremu bliżej do całej sytuacji, a w szczególności coś więcej o autorach filmu zamieszczonego na stronie:
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/07/16/putin-marionetka-w-lapach-sekty-chabad-lubawicz-henryk-pajak/
  Wypowiedź Pana Obserwatora trafnie idzie w kierunku wskazania, jakoby Kadafi i
  Ahmadineżad- najwięksi wrogowie syjonistów pochodzili z tego plemienia.
  Aby łatwiej rozszyfrować zagadkę kim jest Putin należałoby się cofnąć do końcówki prezydentury Jelcyna i odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego ciągle nawalony Borys pociągany przez żydowskie sznurki „namaścił” Putina, jako swojego następcę? Czy była to fatalna pomyłka „handlowców” zakładająca spolegliwość Putina-byłego funkcjonariusza KGB, czy też inna okoliczność?
  Tłumaczenie, że zapuszkował Chodorkowskiego i nie wpuścił do kraju Bieriezowskiego, jak również postawa przy ścianie ryku jest w/g mnie mało wystarczające, aby dać mu asygnatę prawdziwego Rosjanina. Nie ukrywam, że popierałem Putina, ale moja dalsza pozytywna ocena jego działalności będzie polegała na argumentach, co do których nie będzie najmniejszej wątpliwości, że jest on rosyjskim patriotą.

 15. FAKIR said

  Prawdziwa Libia
  Powstańcy i CIA
  http://www.obamaslibya.com/

 16. Marucha said

  Re 13, 14:
  A co powiecie Panowie o zrównywaniu ofiar Katynia z transportem sayanów w Tu-154?
  Skąd taka nagła wiara w fakty (?) ustalone przez Macierewicza i „Gazetę Polską”?

 17. 166 bojkot TVN said

  12/Marucha
  Dwa pozostałe z zestawu mają wspólną cechę: podstawą są dywagacje MAK i przypuszczenia różnych merdiów.
  Trzecie – to niby najmniej ważne – dotyczy faktów, których NIKT nie może podważyć.

  Nieporozumienie.
  Vide: https://marucha.wordpress.com/2011/07/17/przestancie-pluc-na-putina/#comment-102913 – admin

 18. aga said

  https://marucha.wordpress.com/2011/05/06/izraelczyk-skazany-w-rosji-na-18-lat-za-handel-kobietami/#comment-91468

 19. Isreal said

  dajta spokój,

  Putin, jak taki będzie interes jego Rosji, poderżnie nam gardło, prawie tak samo jak gudłaj, niemiec, czy inny

  a to , że skutecznie politykuje z korzyścią dla swojej Rosji to przed tym chylić czoła

 20. Bloew said

  odp: 16

  Czy to jest zrównaniem, trudno mi to oceniać, postaram się zadzwonić i spytać pana Pająka osobiście, czy miał taką intencje. Zrobie to jutro, ponieważ niedziela nie wydaje mi się dniem odpowiednim ku temu.

  Nie tyle jest to wiara, co zwykłe źródło informacji odnośnie sprawy zdarzenia smoleńskiego, nie jest naczelnym i nie stanowi filaru książki, jest jednym z punktów widzenia oraz podejścia do sprawy. Wydaje się sprawiedliwym korzystanie z tych informacji. Skądś trzeba je mieć …

 21. Marucha said

  Re 20:
  Jeśli to możliwe, niech Pan (za zgodą p. Pająka) nagra tę rozmowę i sporządzi z niej (skrócony) transkrypt.

 22. Kuro-San said

  Przestać pluć na Putina!
  A kto pluje?
  Ba, kto by się ośmielił pluć na takiego „wielkiego demokratę”?
  Taka Politkowska np. ( pewnie żydówka) ośmieliła się coś tam pluć, ale słusznie „nieznani sprawcy”
  w dniu imienin Władymira Władymirowicza ją do rozumu doprowadzili.

 23. Marucha said

  Re 19:
  Jak do tej pory Putin nie zdradzał chęci poderżnięcia nam gardła – bo i po cóż podrzynać gardło trupowi, którego już ktoś inny załatwił?
  A jego obowiązkiem jest dbać o rosyjską rację stanu.
  Między narodami mogą istnieć sympatie.
  Między państwami istnieją tylko interesy.

 24. Marucha said

  Re 22:
  Jest Pan pewien, kto załatwił Politkowską? Do tego tak ostentacyjnie?

  Zacytuję:

  … Ważnym elementem nagonki medialnej na Putina jest obciążanie go odpowiedzialnością za zamachy i morderstwa (ostatnio ciężkie pobicia) dziennikarzy czy dysydentów. Najgłośniejszymi tego typu przypadkami były otrucie radioaktywnym polonem 210Litwinienki i zabójstwo dziennikarki Politkowskiej. Zostały one przez żydowskie media od razu okrzyczane jako zabójstwa dokonane z polecenia Putina. Przy każdej też okazji są one przypominane i mają świadczyć o zbrodniczości zimnego czekisty.

  Zapomina się przy tym o jednym ważnym fakcie. FSB, korzystająca z wieloletnich doświadczeń KGB, jest w stanie pozbyć się niewygodnych ludzi w sposób niepodpadający. Dla profesjonalistów – a takimi są funkcjonariusze FSB – zainscenizowanie nieszczęśliwego wypadku, czy otrucie substancją wywołującą zawał serca nie jest zbytnim problemem. Takie wyroki śmierci wykonują służby na całym świecie. Takż w Polsce. Znamy przecież podejrzane „wypadki” samochodowe, „samobójstwa” czy nagłe „zawały serca” (Michał Falzmann).

  Można więc przyjąć taką zasadę! Im bardziej jakieś morderstwo jest tak przeprowadzone, aby wskazywało natychmiast na Putina jako rozkazodawcę, tym bardziej pachnie to operacją „pod obcą flagą”. Celowo tak ostentacyjnie przeprowadzoną, aby podejrzenie padło na Putina. „Wyroki” i „likwidacje” robione przez FSB wyglądają inaczej –zawodowcy z FSB pozbywają się niewygodnych dla Rosji ludzi w sposób dużo bardziej dyskretny i niepodpadający.

  Także w USA podobnych przypadków tajemniczych zgonów i „samobójstw” jest cała masa. Jedyną różnicą jest to, że zabójstwa polityczne w USA wyciszane są przez kontrolowane przez Żydów i ich agenturę wpływu media. Kto wie np. o tym, że wśród niezależnych badaczy zajmujących się zabójstwem prezydenta Kennedy’ego doliczono się już ok. 200 niewyjaśnionych zgonów? …

  http://www.eioba.pl/a/2z9r/rzecz-o-zimnym-czekiscie-putinie

 25. Kuro-San said

  Re 23:

  Panie Gajowy nauka radziecka zna przypadki kanibalizmu, a już na trupie „klasowo obcym” to nawet popiera.
  A buty z nieboszczyka ściągnąć to już musowo.
  A na poważnie, gdyby potencjał demograficzny Rosji był taki jak za Cara „ludiej u nas mnogo”.
  to sprawy wyglądały by zgoła inaczej ( wielka w tym zasługa różnych mutacji macierzystej firmy Gospodina Putina).
  Dziś na razie, nikt nie chce przecinać polskiego wrzodu. Co nie znaczy że to się nie zmieni w przyszłości.
  zapewne Rosja zagrożona przez Chiny jest ostatnią zainteresowaną w zmianach status quo.

 26. Krzysztof said

  A co powiecie Panowie o zrównywaniu ofiar Katynia z transportem sayanów w Tu-154?
  Skąd taka nagła wiara w fakty (?) ustalone przez Macierewicza i „Gazetę Polską”?

  Panie Marucha, to jakieś nieporozumienie. Nigdzy nie PISnąłem słówka w kwestii poparcia raportu Tośka Makabreskiego, ani też GP. Przeciwnie, uważałem rejs TU154 za sesję foto kandydatów do koryta namiestnika na grobach bohaterów Katynia(Pawlak, Szmajdziński, L Kaczyński) oraz planowany kolejny rejs (Komorowski.)

  Dałem temu wyraz niejednokrotnie na tej stronie.

 27. Marucha said

  Re 25:
  Widzę, że żyje Pan wciąż w epoce ZSRR i radzieckiej nauki w stylu Łysenki (która była jednak w stanie wysłać człowieka w kosmos, dokonywać odkryć w dziedzinie fizyki i matematyki, konstruować rakiety i łodzie podwodne itd.)

  Re 26:
  To nie Panu zarzucam popieranie Che Macierewicza ani GP – lecz trochę mnie dziwi poparcie udzielone im przez H. Pająka.

 28. aga said

  https://marucha.wordpress.com/2011/04/14/testament-kadafiego/#comment-88217

 29. Piotrx said

  Tylko jak wyjasnić, że złe zdanie o rzadach i sytuacji w Rosji ma nie tylko H.Pająk, ale wielu rosyjskich patriotów , chyba że to też „agenci”? H.Pająk cytował ich także w swojej książce.

  Tutaj są fragmenty:

  https://marucha.wordpress.com/2011/04/28/putin-nostalgicznie-o-kgb/

 30. obserwator said

  Jeszcze jeden ważny „puzzel” w układance „smoleńskiej”.
  Ciekawe, dlaczego członek amerykańskiego establishmentu politycznego, Caspar Weinberger już w 1998 roku „wypro Jeszcze jeden ważny „puzzel” w układance „smoleńskiej”.
  Ciekawe, dlaczego członek amerykańskiego establishmentu politycznego, Caspar Weinberger już w 1998 roku „wyprorokował”, że Rosjanie (specnaz) zamorduje polski rząd i najwyższych dowódców wojskowych.
  Opisał on tę przyszłą, rzekomo rosyjską zbrodnię w książce pt. „Następna wojna światowa”.
  http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt9200.html?postdays=0&postorder=asc&start=0
  Dla lepszego zrozumienia przypominam, że sam H. Pająk napisał tekst o okupacji USA przez żydostwo.
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2010/05/20/usa-pod-okupacja-zydowska-henryk-pajak/
  Przypominam też, że Weinberger, mający żydowskie korzenie, był ważnym członkiem administracji Reagana – pełnił funkcję sekretarza obrony.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Caspar_Weinberger
  Był on też zamieszany w nielegajną aferę Iran-Contras.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Afera_Iran-Contras

  No więc uzasadnione jest pytanie, skąd Weinberger „wiedział” że Rosjanie mają zamiar w 2005/2006 roku dokonać zamachu na polskie władze i najwyższych dowódców wojskowych. Czyżby Weinberger był żydowskim prorokiem? Albo agentem specnazu, który zdradził w książce tajemnicę?
  A może po prostu był członkiem żydowskiego establishmentu okupującego USA? I wiedział, że coś takiego, taka operacja pod obcą flagą, jest w żydowskim establishmencie rozważana.
  Zmianie uległa jedynie data zamachu, nie zlikwidowano „rządu”, a gabinet (p)rezydenta i elitę polityczną żydolandii nr 3 w osobach przedstawicieli sejmu, senatu i agentur PO i PiS. Przy wyprorokowaniu zabicia „najważniejszych dowódców wojskowych” Weinbergerowi przytrafił się przysłowiowy strzał w dziesiątkę.
  Wciąż zastanawiam się, komu udało namówić się Kalkstaina do zabrania na pokład jednego samolotu „najważniejszych dowódców wojskowych”. Czyżby Kalkstein posłuchał podszeptów Putina? A może to jego zwierznicy z Izraela i USA podszepnęli mu, aby najważniejszych dowódców wojskowych – mimo katastrofy w Mirosławcu – zabrał na pokład? Chodziło naturalnie o to, aby w Smoleńsku zginęło jak najwięcej ważnych dla żydolandii nr 3 żydowskich marionetek, gdyż wtedy katastrofa gwarantowała większy szok i większe emocje wśród polactfa.
  Weinberger niechcąco zdradził jeden z elementów planu zbrodniarzy okupujących Duży USrael. W 2006 roku nie było okazji do jego realizacji. Nadarzyła się ona w 2010 roku. Plan z pewnymi modyfiacjami zrealizowano. Podejrzenie o zamach padło naturalnie natychmiast na Putina i jego FSB.
  Zbrodniarze spod znaku NWO modyfikują i zmieniają ich plany.
  W planach zamachów z 11/9 ujawnionych lata wcześniej na kartach iluminatów Pentagon miał zostać zaatakowany uderzeniem w centralny dziedziniec.
  http://grypa666.files.wordpress.com/2009/08/illuminati-cards12.jpg?w=486&h=427&h=346
  Plan ten, realizując go, odrobinę zmieniono. Zamiast potężnej bomby spuszczonej centralnie na Pentagon, rakietą zniszczono dział księgowy. A w nim akurat trwało wewnętrzne dochodzenie mające ustalić, gdzie „wyparowały” miliardy z budżetu Pentagonu. Po zamachu i zniszczeniu dokumentów dochodzenie to z konieczności umorzono.
  rokował”, że Rosjanie (specnaz) zamorduje polski rząd i najwyższych dowódców wojskowych.
  Opisał on tę przyszłą, rzekomo rosyjską zbrodnię w książce pt. „Następna wojna światowa”.
  http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt9200.html?postdays=0&postorder=asc&start=0
  Dla lepszego zrozumienia przypominam, że sam H. Pająk napisał tekst o okupacji USA przez żydostwo.
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2010/05/20/usa-pod-okupacja-zydowska-henryk-pajak/
  Przypominam też, że Weinberger, mający żydowskie korzenie, był ważnym członkiem administracji Reagana – pełnił funkcję sekretarza obrony.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Caspar_Weinberger
  Był on też zamieszany w nielegajną aferę Iran-Contras.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Afera_Iran-Contras

  No więc uzasadnione jest pytanie, skąd Weinberger „wiedział” że Rosjanie mają zamiar w 2005/2006 roku dokonać zamachu na polskie władze i najwyższych dowódców wojskowych. Czyżby Weinberger był żydowskim prorokiem? Albo agentem specnazu, który zdradził w książce tajemnicę?
  A może po prostu był członkiem żydowskiego establishmentu okupującego USA? I wiedział, że coś takiego, taka operacja pod obcą flagą, jest w żydowskim establishmencie rozważana.
  Zmianie uległa jedynie data zamachu, nie zlikwidowano „rządu”, a gabinet (p)rezydenta i elitę polityczną żydolandii nr 3 w osobach przedstawicieli sejmu, senatu i agentur PO i PiS. Przy wyprorokowaniu zabicia „najważniejszych dowódców wojskowych” Weinbergerowi przytrafił się przysłowiowy strzał w dziesiątkę.
  Wciąż zastanawiam się, komu udało namówić się Kalkstaina do zabrania na pokład jednego samolotu „najważniejszych dowódców wojskowych”. Czyżby Kalkstein posłuchał podszeptów Putina? A może to jego zwierznicy z Izraela i USA podszepnęli mu, aby najważniejszych dowódców wojskowych – mimo katastrofy w Mirosławcu – zabrał na pokład? Chodziło naturalnie o to, aby w Smoleńsku zginęło jak najwięcej ważnych dla żydolandii nr 3 żydowskich marionetek, gdyż wtedy katastrofa gwarantowała większy szok i większe emocje wśród polactfa.
  Weinberger niechcąco zdradził jeden z elementów planu zbrodniarzy okupujących Duży USrael. W 2006 roku nie było okazji do jego realizacji. Nadarzyła się ona w 2010 roku. Plan z pewnymi modyfiacjami zrealizowano. Podejrzenie o zamach padło naturalnie natychmiast na Putina i jego FSB.
  Zbrodniarze spod znaku NWO modyfikują i zmieniają ich plany.
  W planach zamachów z 11/9 ujawnionych lata wcześniej na kartach iluminatów Pentagon miał zostać zaatakowany uderzeniem w centralny dziedziniec.
  http://grypa666.files.wordpress.com/2009/08/illuminati-cards12.jpg?w=486&h=427&h=346
  Plan ten, realizując go, odrobinę zmieniono. Zamiast potężnej bomby spuszczonej centralnie na Pentagon, rakietą zniszczono dział księgowy. A w nim akurat trwało wewnętrzne dochodzenie mające ustalić, gdzie „wyparowały” miliardy z budżetu Pentagonu. Po zamachu i zniszczeniu dokumentów dochodzenie to z konieczności umorzono.

 31. Isreal said

  ad23
  a Anielka kanclerz zdradzała takie chęci czy też inne, przyjaźń i sympatia tryska z ich deklaracji

  a Pająk coś zchrzanił. Delikatnie mówiąc.

  ad 25
  )

 32. yaphoto said

  No i co? Wyszlo na moje 🙂 Juz od ponad roku trabie Wam o Berlu Lazarze, o kremlowskim NWO i tym, ze Przyjaciol w Rosji nalezy szukac nie u Rosjan ale u Ruskich!

 33. yaphoto said

  http://translate.google.com/translate?js=n&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=ru&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fwww.rons.ru%2Fpumed.htm&act=url

 34. yaphoto said

  http://www.oxfordchabad.org/templates/articlecco_cdo/aid/640796/jewish/Chief-Rabbi-of-Russia-Berel-Lazar.htm

  A young Russian boy

  I will tell you a small story, which took place in St Petersburg about 50 years ago. A young non-Jewish boy grew up in a very poor family. Those times, most people lived in communal apartments, which had different rooms for families and shared kitchen and living area.

  This boy had poor parents who were barely home. He was fortunate that a neighbouring family from another room in the apartment started inviting him over. The father was a professor who helped him with his homework, they babysat for him. He was a young boy. The family, who was Jewish, also invited him for the Friday night Shabbat meals. He remembers how they used to take out an old book and read from this book after the meal.

  At that time, the boy said, look how impressive these people are. They never fight with each other. There is respect between the husband and wife; a beautiful family to emulate.

  Many, many years later, the same boy grew up and became the vice-Mayor of St Petersburg. There was an issue of opening a Jewish school in St Petersburg, about 19 years ago. The vice Mayor heard that the city government was not giving permission for the school to open.

  He went over to the deputy minister of education and asked him how comes you don’t want to give permission to open the Jewish school. He said, because I am Jewish and everyone will say that it is because I am Jewish I opened the Jewish school. I thought it would be better to leave the status quo. There is no Jewish school and we will leave it how it is; it will be better for all.

  The boy, now vice-Mayor of St Petersburg, took the papers and signed the papers himself. Although he wasn’t allowed to sign because it wasn’t his department he nevertheless signed the papers. This was how the first Jewish school opened up in St Petersburg. This boy was Vladimir Vladimirovich Putin.

  Today, he has a few more days of being president of Russia, as on Sunday there are elections and it just shows how G-d pre-plans our life with us realizing.

  Fifty years, a young boy, was helped by a Jewish family and there is no question that the revival and success of Jewish life today in Russia is due to the president of Russia Mr. Putin.

 35. niereligijna said

  moze Pajak kocha swoja rodzine bardzo, a zydzi postraszyli go ze jesli cos na zydow jeszcze bedzie pisal lub mowil to mu rodzine wymorduja…
  wiec stara sie jak moze, by ich zadowolic
  nie wiem czy zauwazyliscie ale on duzo ladniej pisze niz mowi,
  moze stres nie pozwwala mu sie skoncentrowac???
  zydzi nie zabijaja tego kto im za skore zaszedl, wola krzywdzic jego najblizszych by to on zyl z bolem.

  A co moze Putin? Putin jest jak etykietka na sloiku, ktora „firmuje” produkt zrobiony przez wiele …bardzo wiele osob. Zbrodnie i przekrety odbywaja sie na wszystkich poziomach wladzy…a etykietka na sloiku nie ma kopletnie wplywu na to co jest lub bedzie zawartoscia sloika (w tym wypadku Rosja)….zreszta i o tym czy ona bedzie(ta etykietka) i ile czasu decyduja inni ….kompletnie niewidoczni.
  Polityka to teatr marionetek, ktory zostal stworzony by zajmowac ludziom uwage, czy nie zauwazyliscie przez ostatnie lata swojego zycia, ze jestescie zaangazowani emocjonalnie w cos co jest kompletnym klamstwem i iluzja, ze ktos bawi sie caly czas waszym zyciem, bo mu na to pozwalacie?!Wszystkie organizacje polityczne i religijne (przepraszam, ale tez)
  sa po to by ludzi dzielic na grupy, ktore beda sie wzajemnie zwalczaly, myslie ze podzial swiata na panstwa ma dokladnie to samo zadanie.
  Patriotyzm? to tez slowo uzytek wladzy, zabawa emocjami.Masz zabijac i ginac, jesli jestes patriota!
  Czego jestes patriota? na czym Ci zalezy? na szczesciu zdrowiu i pokoju tam gdzie zyjesz?! to nie szukaj konfliktu,tylko dbaj o to!!!!!

  zydzi sa narzedziem, oni sa uzywani, nie sa wladza, wszystko co robia swiadczy o tym ze sa oduczeni myslenia o konsekwencjach swoich poczynan, a Ich perspektywa zyciowa to dwa kroki od sciany placzu.

  mnie bardziej zastanawia sam tytul ksiazki Pajaka….bestie konca czasow.
  dlaczego ….konca czasow?

 36. 777 said

  Zdanie o Putinie mogę sobie wyrobić w oparciu o fakty. Faktem jest, że Rosja nie oddała Polsce wraku samolotu (zamierzano przetopić w hucie), oryginalnej czarnej skrzynki i nie zgodziła się na badanie terenu przez polskich śledczych (pojechali archeolodzy). Z tego powodu mam wątpliwości co do dobrej woli i czystch intencji Rosjan. Dlatego myślę, że Rosja mogła mieć interes w dokonaniu zamachu przy czyimś współudziale. Zdanie Komorowskiego o wylocie prezydenta może nawet wskazywać wspólnika. Myślę, że Putin nie jest tylko marionetką i mógł mieć wpływ na sposób prowadzenia śledztwa.

  Z tego też powodu mam wątpliwości co do tej osoby. Wiem, że reprezentuje interesy Rosji, ale w stosunkach z innym państwem obowiązują jakieś cywilizowane formy. W ten sposób nie zbuduje zaufania. Chyba, że mu nie zależy, bo wie, że Polska nie jest już państwem.

 37. Ola said

  http://www.veteranstoday.com/2011/07/16/murdoch-notes-by-gordon-duff-the-video/

 38. Marucha said

  Re 36:
  Rosja może mieć co najwyżej interes w ukryciu jakichś zaniedbań/błędów.
  Rosja nie ma również zaufania do Polski, a to z powodu antyrosyjskiej polityki rządów III RP. Oczywiście Polska tą polityką zaszkodziła raczej sobie, niż Rosji.
  A w ogóle to Rosji dużo mnie zależy na zaufaniu Polski, niż odwrotnie.

  Swoją drogą dziwny Żyd z tego Putina, co stara się wzmocnić Cerkiew…

 39. wet3 said

  @ Bloew (14)
  Podzielam panska wypowiedz. Jestem przekonany, ze ktos chce wyraznie zdezawuowac pana Pajaka. Oczywiscie nie jestem entuzjasta Macierewicza czy Kaczorow. Jednak gdy niektore z ich wypowiedzi wnosza cos pozytywnego do wyjasnienia problemu, nie powinny byc calkowicie odrzucane. Czekam na ewentualna rozmowe Pana z p.Pajakiem. Moze ona wyjasnic bardzo wiele rzeczy. Pozdr.

 40. wet3 said

  O Putinie nie mam jeszcze wyrobionej opinii, chociaz sklaniam sie ku opinii negatywnej. Podzielam opinie p. Maruchy o stosunku Putina do obecnych rzadow PRL-bis. Przeciez widac jak na dloni, ze nie ma on z kim rozmawiac. Ci ludzie w ogole nie reprezentuja Polski, ani Polakow, a Polska czesto jest przez UE uzywana jako antyrosyjski ratlerek.

 41. Marucha said

  Re 39:
  Chyba nie chodzi o zdezawuowanie H. Pająka, bo każdy podkreśla jego ogromne zasługi, ale o wytłumaczenie dość zaskakującej wolty, jakiej dokonał.
  Mnie też ona bardzo zaskoczyła.

 42. wet3 said

  @ 41
  W mojej opinii ten artykul to nic innego a tylko wlasnie gnojenie pana Pajaka, ktory musi sie komus bardzo nie podobac!

 43. Isreal said

  czy te budynki coś wam przypominają?
  a może to już jest światowe centrum zła, ta nasza warszawka?

  polskojęzyczne pokazują w każdym gudłajskim programie czy filmie , tak jak kiedyś WTC w produkcjach „hollywood”

 44. Krzysztof said

  Oderwijmy się na chwilę od polemik, wysłuchując współczesnego Piotra Skargi
  http://gloria.tv/?media=176256

 45. Zenon K. said

  O Putinie i żydach pokazał się na Jew tube film pt. „Rosja z nożem w plecach”. Jest już polskie tłumaczenie. podobie

 46. vigo said

  Dla Polski niepodległej od zawsze śmiertelnym zagrożeniem były dwa państwa – Rosja i Niemcy.
  Nie rozumiem zachwytem Putinem – nie jestem Rosjaninem.
  To, że dziś – do starych wrogów (zagrożeń ) – doszli nowi ( lichwa ) – absolutnie nie usprawiedliwia serwilizmu wobec Rosji czy Niemiec.
  I na koniec – zachowanie władz rosyjskich konkretnie w sprawie Smoleńska – jedynie potwierdza powyższe.
  Ps Z rozbawieniem obserwuję obecne „łaszenie się” niegdysiejszego lidera LPR do PO 🙂 Tyle jeśli chodzi o „myśl narodową Giertycha” 🙂

  PS2 „Gajowy” – dopiero trafiłem na Twój blog – więc mam swoje przemyślenia – Ty swoje. Przyznam, że Twoja krytyka liberalizmu nadzwyczaj ciekawa. Myślę, że ten blog na długo będzie dla mnie intelektualnym wyzwaniem – fajnie – niewiele takich.

 47. Marucha said

  Re 42:
  Amicus Pająk sed magis amica veritas.

 48. Marucha said

  Re 45:
  Nie musi Pan, jako Polak, zachwycać się Putinem. Pod jego pieczą znajduje się nie Polska, lecz Rosja, jej racja stanu i jej interesy narodowe, które wcale nie muszą być zgodne z polskimi interesami narodowymi.
  Ja jednak widzę wręcz porażającą różnicę między Putinem, który z powrotem wyprowadził Rosję na szerokie wody polityki światowej – a polskojęzycznymi szumowinami, odgrywającymi rolę „mężyków stanu”, żałosnymi kreaturami niewartymi splunięcia.

 49. bezpartyjny said

  Przyznaję ,że po oglądnięciu serii filmików z których pierwszy jest na:
  http://www.youtube.com/watch?v=MsYa0ZoVdUc&feature=player_embedded (Rosja z nożem w plecach)
  Ważnych stanowisk państwowych obsadzonych przez „starszych” i wiernopoddańczego przemówienia Putina do Izraelitów zaczynam wątpić co do jego patriotyzmu i sprzyjaniu wiernym prawosławnym.

 50. vigo said

  „Gajowy”…
  To nie takie proste ( moim zdaniem )…
  Kto ma dziś władzę ? Kto władzę kreuje ? Kto „przekręca – pardon – „pierdolnik”, wajchę ?
  I to nie tylko w Polsze 🙂
  Putin miał to szczęście, iż zastosował stare metody z totalitarnego państwa – dla nas w istocie to bajka o Robin Hoodzie.
  Nie ten kraj, nie te struktury.
  Co gorsza – Putinowi na razie się udaje z lichwą – ale kraj ( mimo że niezależny ) pada na pysk – lichwy nie ma – ale są lokalni Abramowicze razy 10000…. I biedota jak zawsze chlejąca wódę ( bo co tu innego robić ). I nacjonalizm w najgorszym wydaniu – czyli zabijanie „czarnych – tych z Kaukazu czy azjatyckich republik”. Rosja nie jest dla nas żadnym drogowskazem – podobnie przyjacielem czy choćby sojusznikiem. Najpierw musimy zbudować własną siłę – właśnie taką aby Putin czy Merkel musieli się z nią liczyć 🙂

  Ps Jestem ciekawy jak odpowiesz na moje początkowe pytania 🙂

  Pozdrawia przyszły stały czytelnik

 51. Marucha said

  Re 44:
  Powiem szczerze: odrzucił mnie na samym początku łomot gitar, pasujących do jakiegoś ogniska, a nie do świątyni Boga.
  Komentarza na ten temat nie dodałem, bo nie chce mi się zakładać konta na ww witrynie.

 52. Marucha said

  Re 49:
  Co Putin mówi – to jedno. Co robi – to insza inszość.

 53. Bloew said

  odp:21

  Widzę, że sprawa staje się poważną i tak trzeba do niej podejść. Jak już mówiłem skontaktuje się z panem Pająkiem, co do nagrania rozmowy to szczerze nie wiem jak można uczynić to od strony technicznej, wątpie by pan Henryk miał coś przeciwko jeśli chodzi o kwestie przekazania informacji z rozmowy dalej. Jeśli mamy do tego rzeczowo podejść to dobrze by było sformować kilka pytań, które są w naszym ( waszym ) mniemaniu najbardziej nurtujące i rozwiążą sporne kwestie wokół których toczy się dyskusja. Proszę więc opinię publiczną która jest na tym forum o jakieś propozycje względem pytań, proszę oto również admina tej zacnej strony. Przygotujemy coś wspólnie, by rozwiać wszelkie wątpliwości, dywagacje oraz tezy które mogą krzywdzić nadinterpretacją człowieka który mnie uformował moralnie i nauczył myśleć po Polsku … Czekam na propozycję … Proszę Admina o koordynowanie tego, oraz o wyrażenie opinii czy taki pomysł jest odpowiedni. Ja zadzwonie jutro do pana Henryka i umówię się na daną godzinę za dni kilka, wierzę, że wtedy znajdą się już sprecyzowane pytania, oraz możliwości nagrania, nazwijmy to wywiadu, lub możliwości zapisu choćby zwykłego na papierze. Proszę o opinie oraz pomysły co do przebiegu całej akcji.

 54. Marucha said

  Mam następujące pytania do p. Pająka:
  1. Dlaczego wycieczkę sayanów nazwał „drugim transportem do Katynia” i czy to nie ubliża prawdziwym ofiarom Katynia z czasów wojny.
  2. Skąd nagle takie zaufanie do Macierewicza i „Gazety Polskiej”.
  3. Dlaczego zaczął uważać, że Katyń to zbrodnia „rosyjska”.

  PS. Wiele komórek ma funkcję nagrywania rozmowy. Do zwykłego telefonu stacjonarnego potrzebny jest specjalny kabelek.

 55. Bloew said

  Odp: 53

  Mam nokie 6600 slide, telefon służy mi tylko do dzwonienia i wysyłania krótkich wiadomości tekstowych, ale postaram się zorientować czy ma taką możliwość, jeśli nie to postaram się załatwić telefon z taką funkcją. Trzy pytania już mamy !! Wierze, że nie skończy się na tylu. Choć to trzecie pytanie wydaje się się naciąganym, ale to moja opinia, wierze, że rozwiejemy wszystkie wątpliwości za dni kilka.

  Moje pytania będą dotyczyły, dalszych informacji od dziennikarzy którzy dysponowali kawałkami okna z samolotu z miejsca zdarzenia w smoleńsku, czy zostały gdzieś wreszcie poddane jakiejś analizie, oraz informacji co do treści nowej książki pana Henryka Dwa pochówki – jedna hańba, to świadoma reklama z mojej strony …

 56. Marucha said

  Re 50:
  Wiedzą o tym, kto naprawdę sprawuje władzę, gajówka jest wprost nasycona i chyba nie ma potrzeby powtarzania po raz n-ty, że są to rody banksterskie, czyli lucyferianie.
  Nie bardzo wiem, jak w obecnej sytuacji chce Pan zbudować siłę dla Polski całkiem na własną rękę, ale życzę powodzenia.

 57. vigo said

  „Gajowy”…
  A cóż oznacza „budowanie siły Polski nie całkiem na własną rękę” – to dopiero jest ciekawe 🙂

 58. Marucha said

  Re 55:
  Nokia 6600 ma funkcję nagrywania rozmów: Menu→ Dodatki→ Dyktafon, Nagraj Plik Audio.

 59. Marucha said

  Re 57:
  Oczywiście, możemy się przerzucać słówkami, ale faktem jest, że Polska w tej chwili traci ostatnie resztki suwerenności, nie ma wojska, własnej gospodarki, mediów itd.
  I, co gorsza, jest już niezdolna do samodzielności.

 60. wezyr said

  Przesłanki świadczące o maskirowce.
  (na podstawie analizy dostepnych zdjęć z Siewiernego i dostępnych relacji swiadków):

  PRZED
  1. Brak jakiejkolwiek dokumentacji dotyczacej wylotów z Okęcia.
  2. Brak dokumentacji z COP(Centrum Ochrony Powietrznej).
  3. Brak w nagraniach z czarnych skrzynek (MAK) śladów rozmowy o wyborze lotniska zapasowego, choć dyplomaci w takich rozmowach uczestniczyli.
  4. Trudności z ustaleniem przebiegu wydarzeń przed i w trakcie katastrofy; szczególnie z ustaleniem godziny katastrofy (8:56, 8:50, 8:41 czy może jeszcze jakaś inna?)

  FAZA UPADKU
  5. Fakt, ze nikt z oczekującej na Prezydenta delegacji pracowników Ambasady – oddalonych od epicentrum o ok. 800 metrów – nie słyszał uderzenia 90-tonowej ( czyli ważacej tyle ile około 90 samochodów ) maszyny o ziemię.
  6. Brak wyraźnego krateru po upadku 90 tonowej maszyny – mimo błotnistego terenu powinien byc wyraźny.
  7. Brak wyraźnego zniszczenia lasu przez spadający samolot lub jego części.
  8. Brak pozaru paliwa (12-13 ton według stenogramów MAK!).
  9. Diametralnie różne opinie swiadków na temat zapachu paliwa – od „brak wyczuwalnego paliwa po katastrofie” (S.Wiśniewski) do „intensywny zapach paliwa” (G.Kwaśniewski).
  10. Brak niespalonego paliwa na pobojowisku.
  11. Brak osmolenia pozarowego jakiejkoliwek części wraku.
  12. Fakt, że silniki nie sa gorace i roslinnosc wokol nich nie ma oznak przypalenia.
  13. Fakt „dogaszania” wraku przez zaledwie kilka osób palących papierosy.
  14. Fakt, iż elementy ” dogaszane” nie były gorące – strażacy poruszali sie po nich swobodnie,
  15. Fakt, iż elementy „dogaszane’ nie parowały, co powinno zaistniec przy dużej różnicy temperatury lezacych elementów i otoczenia.
  16. Fakt, iż silniki samolotu ważące ponad 2 tony i rozgrzane podczas lotu do kilkuset stopni, nie spowodowały pożaru suchych traw na polance.
  17. Brak na zdjeciach saletitarnych istotnych ognisk pozarowych na terenie” katastrofy” 10 kwietnia – i obecność takich ognisk dokladnie na tym terenie 9 kwietnia.
  18. Widoczne na zdjęciach różnice w ukształtowaniu i warunkach geo-fizycznych pobojowiska: „znikające murki”, teren grząski lub porośnięty suchą trawą.
  19. Śpiew ptakow (wyraźnie słyszalna zięba) na filmach kręconych tuż po zdarzeniu: S.Wisniewskiego (przedstawianego w rosyjskiej tv jako Śliwinski) i w „filmie Koli” – upadek 90 ton i huk tym spowodowany powinien wypłoszyć ptaki.
  20. Obecność zawiesia (element liny używanej do zrzutu) na „filmie Koli”.
  21. Obecność na zdjęciu łańcucha przy ogonie wraku (mozliwa pozostalość po linie do zrzutu).
  22. Brak zdjec miejsca ‚katastrofy” z lotu ptaka.

  OFIARY
  23. Brak na miejscu 96 cial i ok 100 foteli – świadkowie mówia o kilku ciałach, na zdjeciach widoczny jeden fotel. Rosyjskie pielegniarki zas relacjonują, ze „najpierw bylo 5 ciał a potem zaraz prawie 90”.
  24. Brak zdjęć z akcji ratunkowej i brak aktywnych służb medycznych, co sugeruje nieprowadzenie akcji ratunkowej,
  25. Brak na miejscu krwi.
  26. Brak na miejscu rzeczy nalezacych do pasazerow: ubrań, toreb, walizek, dokumentów, komórek, laptopów, swetrów, czapek, mundurów, marynarek, generalskich czapek etc.
  27. Brak zdjeć dokumentujących w pełni i w funkcji czasu sytuację – od zaistnienia wypadku do wywiezienia wszystkich ciał.
  28. Brak dokumentacji miejsca logowania telefonów, z ktorych odbyły sie połączenia z pokładu samolotu, w godzinach „zblizonych” do „katastrofy” .
  29. Brak na cmentarzu w Katyniu odpowiedniej ilości krzeseł dla oczekiwanej delegacji (jest ok.48 krzesel z przygotowanymi parasolami).

  WRAK
  30. Niekompletnosc wraku widoczna na zdjeciach z miejscu zdarzenia.
  31. Obecność rdzy i równych cięć na częściach wraku.
  32. Nieobecność wgnieceń na częściach wraku.
  33. Brak jakiegokolwiek ubrudzenia wraku przez olej/plyny z pocietych przewodow.
  34. widoczne na zdjeciach równo przycięte gałęzie, lezace pod częściami wraku.
  35. stosunkowo nieduży obszar rozrzutu części, teren zewsząd osłonięty, ogrodzony płotem, blisko zakładu utylizującego samolotowy złom.
  36. Widoczne na zdjęciach róznice w obecności badź nie poszczególnych czesci samolotu: „przemieszczające się” lub nagle zaistniałe fragmenty samolotu.

  PO ZDARZENIU
  37. Niemozność ustalenia przebiegu wydarzeń po „katastrofie” na terenie Smolenska (czas pobytu świadków – dyplomatów i inn. na lotnisku i na cmentarzu, brak dokumentacji zdjęciowej i filmowej z prawosławnej a potem katolickiej mszy, wyjazdu pociągiem do Polski).
  38. Trudności z ustaleniem przebiegu wydarzeń po katastrofie w Polsce (spotkanie polskich spec-słuzb z oficerem łacznikowym FZB, sprzeczności n.tem. mon itorowania lotu, czas przejecia obowiązków przed odnalezieniem i identyfikacją ciala Prezydenta Lecha Kaczyńskiego).

 61. Bloew said

  Odp: 58

  No i kwestie techniczne mamy z głowy, choć dyktafon mam w multimediach i mam opcje nagrywaj tylko do dyspozycji, jeśli to wystarczy to ok, ale mam w obwodzie także nokie C3 w internecie znalazłem informację, że posiada funkcje nagrywania rozmowy. Pozostaje tylko dobrać odpowiedni zestaw pytań i umówić się z panem Pająkim na rozmowe. Zaznaczam, że może to potrwać kilka dni, ponieważ ja sam też muszę się przygotować, mając życie osobiste, pracę oraz kilka spraw na głowie które wymagają systematyczności oraz poczucia obowiązku, więc dam sobie kilka dni na realizacje naszej akcji.

 62. vigo said

  „Gajowy”…
  Wiesz… Nieco mnie rozczarowałeś 🙂 Dlaczego ? Skoro Dmowski jest „kimś” – a ty Anno Domini 2011 piszesz „nie plujcie na Putina” – liczyłem na logiczne zakończenie 🙂 Może jakaś „pansłowiańska” międzynarodówka ?
  Ps Tylko dlaczego w taki razie u Ciebie „skrzywienie KK” ? Dla niepoznaki ?
  Jak zaznaczyłem – ja dopiero co wstąpiłem „do Twojego przybytku” – moje pytania wynikają z moich przemyśleń – i dopiero mam nadzieję skonfrontować je z Twoimi.
  Jeśli poszedłem za daleko – przepraszam z góry.

 63. stary-stach said

  smutne jest że na tym blogu jakby to był solorzowski szmatławiec bluzga się na p. H. Pająka który przejrzał na oczy i napisał co widzi. Pan J>U>R pod ksywkami bluzga niczym wielomski i inne hasbary bo w najlepszym razie szabasgoje

 64. Olo_Kru said

  Wrak i skrzynki to jedno, ale wciąż utrzymywane jest embargo na polskie warzywa.
  Rząd rosyjski nas nie lubi, nawet kosztem własnych obywateli.
  Rosjanie chcą kupować polskie warzywa, przedtem przyjeżdżali tirami, teraz transporty idą przez Czechy z przebiciem faktur żeby warzywa były unijne a nie polskie.
  Pytanie tylko: dlaczego to embargo? Bo przecież nie ze względu na EHEC która była przecież wypuszczona pod kontrolą (tak podejrzewam, gdyby to była prawdziwa epidemia, rozniosło by się już po całej Europie mimo blokad).

 65. stary-stach said

  To że zamach był udziałem putina i służb Księstwa Moskiewskiego jest nie do podważenia. Duża rola też służb „polskich”. Zastanawia mnie zmyłka z numerami samolotów bo prezydencki z pasażerami wylądował bezpiecznie w Lipiecku. Tam pasażerowie zostali przesłuchani zabici i przewiezieni do Moskwy. Tyle można bezapelacyjnie ustalić bez większych kłopotów.

 66. Marucha said

  Re 62:
  Aby uniknąć rozczarowania, polecam zawsze zapoznanie się z większą liczbą artykułów i komentarzy na blogu, aby wyrobić sobie zdanie o jego autorze i poglądach.
  Oczywiście, że zjednoczenie Słowian bardzo mi leży na sercu – i bardzo niepokoi „unych”, którzy robią wszystko, aby nas skłócić.
  Nie wiem, co to jest „skrzywienie KK” i co w takim razie miało by być linią prostą.

  PS. Może to i w dzisiejszych czasach drobiazg, ale na tym forum staramy się o przestrzeganie form grzecznościowych i „tykamy” wyłącznie dobrych znajomych.

 67. Marucha said

  Re 63:
  Autorem artykułu nie jest J.U-R.
  Re 65:
  Ale przecież to odbyło się z ewidentną pomocą UFO, o czym nie wolno zapominać.

 68. Marucha said

  Re 64:
  A za co rząd rosyjski ma nas lubić?

 69. osoba prywatna said

  Padaja tu pytania , kim jest Putin, kogo reprezentuje, jakie sa jego zamierzenia. Wlasnie jestem w trakcie oglądania ciekawego wywiadu z Albinem Siwakiem w którym mowi on o tym, czego dowiedział się przebywając w zeszłym roku w Moskwie, od Kuligowa i innych waznych osob na temat Putina (34 min.) Tak wiec , niektórzy tu piszacy, mogą mieć sporo racji odnosnie jego pochodzenia.

  12.07.2011 PANA ALBINA SIWAKA O HISTORII I TERAZNIEJSZOSCI Z TELEWIZJA NARODOWA ROZMOWY

 70. wi42 said

  Mozna wiele spekulowac o Putinie – tematow nie zabraknie. Jest tez kilka faktow, ktore nie da sie podwazyc. Rosja i Rosjanie zawdzieczaja Putinowi bardzo wiele – mianowicicie to, ze zmienil ksztalt tego oto wykresu:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Russia
  Ze spadku naturalnego ludonosci -900 tys. rocznie do -230 tys. i przy niezbyt duzej imigracji prawie powstrzymal spadek liczby ludnosci.
  To moze martwic lucyferian bardziej niz osadzenie Chodorkowskiego czy wygnanie Bierezowskiego.
  Jako ciekawostka (link powyzej): W latach kolektywizacji i roznych czystek od r.1927 tylko w roku 1933 nastapil spadek liczby ludnosci (poza wojna). Od roku 1992, 20-lat pod rzad. Jest to bardzo dobitne swiadectwo skutkow demokratyzacji w Rosji.

 71. 166 bojkot TVN said

 72. vigo said

  W taki razie „Gajowy”…
  Zdecydowany sprzeciw – owo „zjednoczenie Słowian” to bajki rosyjskie dla grzecznych dzieci… Może inaczej… Byłbym za – ale pod warunkiem, iż „wodzem” w takim zjednoczeniu będzie Polska – nie Rosja 🙂
  To, że z lichwą trzeba walczyć – to oczywiste. Dostrzegają to obecnie nawet Grecy 🙂 A może kiedyś obywatele USA się obudzą ? I w istocie od obywateli USA zależeć będzie, czy „świat zachowa proporcje”
  Nie od niegdysiejszych myśli Dmowskiego na temat sojuszu z Rosją.
  Dziś alternatywa jest zupełnie inna – Rosja i Niemcy to „lokalni terroryści”. Władza zostanie rozdana w basenie Oceanu Spokojnego – Chiny versus USA.
  Skoro – mimo iż tak bardzo jest Tobie na sercu „suwerenność, narodowość et consortes” – dopuszczasz myśl, iż „my to obecnie psy – a pies winien szukać najlepszego z możliwych pana” – może warto obstawić jednego z dwóch rzeczywistych hegemonów świata ? Ja postawiłbym na Chiny – brak lichwy a i położenie geopolityczne mamy wręcz idealne dla celów Chin 🙂 Niekoniecznie Rosji ( dodatkowy plus – pognębić naszych odwiecznych gnębicieli ) 🙂
  Co na temat powyższego sądzisz ?
  Skopiuję – jeśli poszedłem za daleko – przepraszam z góry.
  Z Twoim zmęczeniem i moim zaciekawieniem naprawdę cosik wychodzi z tej dyskusji w tempie przyspieszonym 🙂
  Pzdr

 73. Carlos said

 74. Carlos said

  od 37 minuty sa ciekawe watki na temat Putina

 75. Ola said

  http://gloria.tv/?user=23704

 76. Jurek said

  co tu gadać, Vigo nie jest przyjacielem Gajówki

 77. Carlos said

  przepraszam nie zwrocilem uwagi ze juz w/w link jest w Gajowce

 78. Marucha said

  Re 72:
  Mam inne zdanie na temat potrzeby zjednoczenia Słowian i bynajmniej nie wynika ono z czytania rosyjskich bajek, choć oczywiście szanse na takie zjednoczenie są minimalne.
  Polska nie ma absolutnie żadnych warunków, aby być „wodzem”. Ja po prostu, opierając się na historii, twierdzę, iż dużo lepiej Polska wyszła by jako członek Unii Słowiańskiej, niż żydo-masońskiego tworu znanego jako Unia Europejska.
  Z Chinami oczywiście należy mieć jak najlepsze stosunki polityczne i gospodarcze, ale po pierwsze leżą za daleko, po drugie zbyt różnią się od nas cywilizacyjnie, aby jakaś unia z nimi miała sens.
  Teraz już dobranoc.

 79. vigo said

  A dobranoc „Gajowy”…
  Co do szans „zjednoczenia Słowian” – są dokładnie na takim poziomie jakim napisałem ja – i Ty – czyli bajkowym ( minimalnym ).
  Skoro Polska nie może być „wodzem” – powinna samodzielnie pracować nad tym, aby w przyszłości być wodzem naturalnym dla państw regionu ( może – a czy zechce – a to racja stanu zadecyduje ) . Nic mniej mnie nie zadowala.
  Chiny leżą daleko ? Zależy jak na to spojrzeć 🙂 W końcu jedyną „terenową” przeszkodą jest Rosja 🙂
  Fakt – różni się cywilizacyjnie – ale dla mnie konfucjanizm jest bardziej zjadliwy od „putinady”.
  Żadna „unia” – sojusz.
  Pzdr

 80. Jurek said

  http://gloria.tv/?media=176256

 81. Olo_kru said

  Vigo sprawdź jak Chińczycy traktują mniejszości narodowe. I bynajmniej nie chodzi o Tybetanczykow.

 82. 166 bojkot TVN said

  Istnieje niebezpieczeństwo, że Gruzini nie przestaną pluć na Putina
  http://jwp-ne.nowyekran.pl/post/20973,5-dni-sierpnia-film-o-wojnie-w-gruzji-video

 83. wi42 said

  @81
  Pluja przynajmniej od 20-tu lat. A propos filmiku:
  jezeli ktos troche sledzil wojne 2008, nie mowiac o raporcie Unii Europejskiej w ktorym pomimo najlepszych staran nie udalo sie wykreowac Rosje na agresora, ten widzi po kilku minutach jakim propagandowym szmatlawcem jest ten filmik.
  Ale tak sie robi propagande. Raport zna lub slyszalo o nim 5%, film obejrzy duzo wiecej.

 84. Ola said

  http://socioecohistory.wordpress.com/2011/07/18/alan-sabrosky-us-marine-corps-veteran-israeli-mossad-planned-the-911-attack/

 85. PUTIN JEWRIEJ

  The Jews occupied Russia!
  (Rosja okupowana przez zydow)

  Nie tylko do „Obserwatora”…
  (Informacja z forum WPS)
  3 Lipiec 2011
  http://wiernipolsce.wordpress.com/2011/06/27/o-polityke-propolska/

  Tzw. „Rosja” (czytaj: ZSRR”bis”) nie rzadza Rosjanie.
  Prezydentem jest ZYD D.Miedwiediew (Serafim).
  Premierem jest byly komunista i oficer KGB W.Putin, ktorego ojciec byl w NKWD, a dziadek byl kucharzem Lenina i Stalina, ktory:
  – w 2000r wlaczyl „zielone swiatlo” na osiedlanie sie zydow w ZSRR”bis” (Walesa wlaczyl „zielone swiatlo” dla zydow w 1990r),
  – opiera swoje rzady na dawnych komunistycznych spec sluzbach KGB (przemianowane na FSB),
  – wybudowal popiersie dla zyda Andropowa (szefa KGB), jako wzor dla innych,
  – przeznaczyl miesieczna pensje na budowe”muzeum zydowskiego”,
  – odznaczyl zlotym metalem rabina Pewznera za rozbudowe judaizmu w St.Petersburgu,
  – zapalal menore w moskiewkiej synagodze,
  – zezwolil na wystawienie menory przed Kremlem,
  – bral udzial w imprezach organizowanych przez ortodoksyjnych zydow z Chabad-Lubawicz, ktorzy nauczaja, ze goje (zwierzeta) maja sluzyc zydom i ze gojow trzeba zabijac,
  – ustanowil rocznice zbrodni na Polakach w 1612r swietem narodowym „Rosji” (czytaj: ZSRR”bis”),
  – wstrzymal ujawnienie faktow dotyczacych Zbrodni Katynskiej z 1940r,
  – zaklamywal wydarzenia historyczne II wojny swiatowej i napasc ZSRR na Polske,
  – jest odpowiedzialny za zbrodnie na plk Litwinience i organizowanie prowokacyjnych zamachow terrorystycznych przez KGB,
  – jest zamieszany w korupcje w urzedzie miejskim St.Petersburga,
  – wspolpracuje z „Jew.S.A.” w zwalczaniu „terroryzmu”,
  – toleruje korupcje i uklady mafijne w ZSRR”bis” z udzialem dawnych spec sluzb,
  – oklamuje wyborcow.
  Dlaczego „polscy patrioci” (???) nie podaja faktow o przywodcach ZSRR”bis” tylko milcza jak zakleci i wprowadzaja Polakow w maliny ?
  Toronto, Kanada

  ROSJA Z NOZEM W PLECACH…
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=435&p=5535#p5535

 86. Weronika said

  Tekst jest bardzo tendencyjny. Skoro Putin jest takim patriotą, to dlaczego Rosjanie sa tacy biedni?Bieda korupcja-ci co siedzą na stołkach mają się dobrze a zwyczajni ludzie? Płakać sie chce. Patriotyzm inaczej.

 87. Weronika said

  Chciałabym dodać, że np. Walentynowicz udała sie do Smoleńska zgoła z innych pobudek, tak jak rodziny tam pomordowanych. W tym sensie tekst jest obrzydliwy.

 88. Tekla said

  Ma sie wrażenie czytajać dyskutujacych ,że wszystko wiedzą o Rosji i Putinie..,ciekawe ilu z nich zna Rosje było w niej,ma tam rodziny czy krewnych,ilu z nich zna faktycznie literature,muzyke ,historię tych sąsiednich Słowanian..
  Zgnoić potepić ,z każdym innym wejść w sojusz ,byle nie z Rosja ,oj wychdzą tu straszne kompleksy ,bo chyba większośc zdaje sobie sprawe z tego ,ze nie ma juz Polski,nawet kosciól podtrzymuje fikcję eurosojuzu.. i niestety nie ma takiego polityka jak Putin..

 89. Weronika said

  Tekla Polksa jest. I będzie póki my żyjemy. A z Rosjaninem utrzymuję kontakty, więc wiem więcej niz się Pani wydaje.Zydostwo chciałoby, aby nie było Polski. Proszę uważnie patrzeć na tzw. patriotów żydowskich

 90. Andrzej said

  „Henryk Pająk kłamie pisząc, że Putin jest marionetką Lubawiczerów ”

  Dlaczego to stwierdzenie ma być kłamstwem? Domyślam się skąd pan H.Pająk czerpie swoja wiedzę :
  -„The French Connection” autorem strony i audycji jest Daryl Bradford Smith.
  -” Power of Prophecy ” autorem strony i cotygodniowej pogadanki jest Texe Marss były pracownik wywiadu lotnictwa USA
  Może korzysta z innych źródeł nie wiem.Co do Chabad Lubawicz jest to ogromnych wpływów instytucja,obydwaj panowie publikowali wiadomości odnośnie uzależnienia Putina od Chabad Lubawicz.
  Publikowali tez zdjęcia Putina z wysokimi członkami Chabad Lubawicz na kolanach w trakcie zabawy.
  Jest naprawdę ciężko powiedzieć ze to co pisze H.Pająk jest kłamstwem lub prawda,ich wpływy są ogromne i wcale bym się nie dziwił ich wpływu na niego

 91. dtzkyyy said

  Re. 14.

  Przepraszam, że mogę odpowiedzeć Panowi Kszysztofowi tylko dzić, bo na moment publikacji teksta i komentarzu z pytaniem do mnie byłem daleko za miastem.

  Autorów filma „PUTIN w synagodze” nie znam, ale znam osobiście dostojnych ludzi „nieżydowskiego pochodzenia” do PUTINA odnoszących się bardzo pochopnie i zimnie z różnych powodów, z których hipoteza o jego „żydowskm pochodzeniu” jest jedną z samych marginalnych i niedoręcznych. Nie podzelam jej, jesli Panowi Krzysztofowi chodzi o moje zdanie na ten temat.

  Tytulowy artykuł do takiego stopnia spodobał się mnie, że zechciał go przełożyć z dwóch przyczyn. Jedną jest to, że pisał ją Polak, – zbiorowy obraz jakiego w skutku dwudześcioletniej efektownej, ukerunkowanej antynarodowo propagandy – tradycyjnie odbierany tu dziś jako niepoprawny zawodowy rusofob, wessawszy rusofibię z mlekiem matki z babcią. Drugą przyczyną jest to, że Rosjaninowi napisać takiego teksta byłoby jakoś powiedzmy nieprzyzwoice, ale zapewniam Państwa, że rosyjska percepcja tego tekstu (jeśli go przełożę) będzie bardzo życzliwą.

  Bardzo dziękuje PP. Obsrewatora i Maruchę za ten nieoczekiwany tekst.

 92. dtzkyyy said

  Re. 85.

  > Skoro Putin jest takim patriotą, to dlaczego Rosjanie sa tacy biedni?

  1. Skoro amerykanie są takie bogate, dlaczego ich czeka rychły „кирдык” zaraz z prosperującą Europą?

  2. Rosjanie nie maja billionowych długów, przyzwyczaili zyć w ekstremalnych warunkach i mogą wojować ne tylko z powietrza, ale i na ziemi.

  Myśle, że Pani nie będzę temu przeczyć.

 93. Krzysztof M said

  AD. 85

  Sporo kasy idzie na zbrojenia. Jeśli ta kasa pójdzie na konsumpcję, to ile dni przetrwa Rosja?

 94. Nie czytalem wszystkich komentarzy.

  Panstwo drodzy moi!

  A wiecie, co mnie zachwyca?

  Otoz codziennie w dzienniku TV pozna noca sa relacje z wystapien i Miedwiedieva i Putina. Takie troche pouczajace, patriarchalne. Sa. Codziennie. Ci ludzie rzeczywiscie pracuja i troszcza sie o Rosje. Ja tyle nie pracuje. Czasem piwo wypije. Pokazcie mi innego wysoko postawionego polityka ktory kazdego dnia mialby cos do powiedzenia w TV?

 95. Krzysztof said

  @89
  Dziękuję Panu. Nieco pomyliłem linki. Chodziło mi w zasadzie o ten film
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/07/15/rosja-z-nozem-w-plecach-film/#more-11615
  ale wystarczy mi pańska odpowiedź.

 96. dtzkyyy said

  Re. 93.

  Autora drugiego filma, niestety, nie znał osobiście, ale do 2010 r. często widziałem go spacerującym po ulicy ze swoim dzieckiem, bo pracuję nedaleko od jego domu.

  Rozumiejące po rosyisku Państwo może troche informaciji ob autorze filma znaleźć tu: http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1%83%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%B2,_%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BD_%D0%AE%D1%80%D1%8C%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87.

 97. opinio said

  Panie Koziel; nie czytal Pan…. ale warto douczyc sie, czytajac wpis # 84 (na nauke nie jest nigdy zapozno)

 98. Pani/e Opinio.

  Nie mam doskonalej pamieci. Pani jest u mnie zupelnie zero. Nie pamietam za co. Ja z Pania rozmawiac nie bede. Ale mozna pisac do mnie: softquake@gmail.com

 99. Marucha said

  Re 86:
  Pani Weroniko, Pani pytanie wręcz poraża naiwnością.
  Po pierwsze Rosja boryka się ze spuścizną ZSRR.
  Po drugie – jest, na dobrą sprawę, otoczona wrogami, z których lucyferianie są najgroźniejsi.
  Po trzecie, poprawa bytu ludzi nie da się osiągnąć natychmiast.

  I wreszcie, pani Weroniko, Rosja ma jedno z najniższych na świecie zadłużenie i trzecie na świecie zasoby złota. Tymczasem kraje, które Pani uważa za bogate, TONĄ W DŁUGACH, z USA na czele.

 100. Marucha said

  Nawet Związek Sowiecki nie angażował swych sojuszników w wojnę w Afganistanie. Rozgrywał to sam, na własne konto.
  USRael zaś wciąga wszystkich naokoło w swoje brudne wojny, w Iraku, w Serbii, w Afganistanie… wyciąga żydowskie kasztany z ognia także rękami polskich żołnierzy, których z obrońców naszego kraju uczynił najemnymi bandytami, plamiąc honor ich munduru.

  To nie moje słowa, choć podpisuję się pod nimi obiema rękami. To słowa p. Albina Siwaka.

  Ile Rosja ma baz wojskowych za granicą? A ile ma USRael?
  Jaki kraj poza swymi granicami Rosja zaatakowała po 1992?
  Kto napadł na bałkańskich Słowian, kto porozbijał ich na małe państewka, kto i dlaczego stworzył (nóż mi się w kieszeni otwiera) bandycko-mafijne „państwo” Kosowo? Może Rosja?

  Co Wam wszystkim zawiniła Rosja? No proszę, wpisujcie się na listę!

 101. aga said

  dziękuję za wspaniale kazanie „ks.Skargi naszych czasów” ks. P.Natanka.

  INFORMACJA DLA WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH RATOWANIEM OJCZYZNY

  W OSTATNICH DNIACH PODJĘTO WSTĘPNE USTALENIA ODNOŚNIE PODJĘCIA KRUCJATY RÓŻAŃCOWEJ NA WZÓR WĘGIERSKI

  14 LIPCA ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE 15.30-18.00 NA JASNEJ GÓRZE
  w Kaplicy Różańcowej. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą. Nastąpi prezentacja hasła i intencji modlitewnej. Czasu będzie niewiele.

  ZAPRASZAMY WSZYSTKICH KAPŁANÓW I ŚWIECKICH, KTÓRZY CHCĄ WŁĄCZYĆ SIĘ W TĘ CENNĄ I NAJWAŻNIEJSZĄ

  NA DZIŚ INICJATYWĘ

  PONIŻEJ DOTYCHCZASOWE INFORMACJE

  NA KOŃCU tekstu intencja Krucjaty, haslo Krucjaty i slowa Prymasow

  informacja na temat nowej inicjatywy dostępna jest na kilku portalach

  (taka sama):

  http://www.bibula.com/?p=40175

  http://niepoprawni.pl/blog/3787/krucjata-rozancowa-w-intencji-ojczyzny

  http://toczytaelita.nowyekran.pl/post/19489,krucjata-rozancowa-w-intencji-ojczyzny

  Weźmy przykład z Węgrów. Przemiany, które podziwiamy w ich ojczyźnie nie

  wydarzyły się same z siebie. ONI JE SOBIE WYMODLILI.

  Jako naród Węgrzy mogą być dumni ze swojej tysiącletniej historii,

  tradycji królów wiernych Bogu, stających do walki w obronie chrześcijaństwa.

  Tak jak Polonia Semper Fidelis, tak i Węgrzy trwali wierni

  chrześcijaństwu, mieli władców męczenników za wiarę i świętych.

  W czasach komunizmu mieli wielkiego prymasa, który za swoje „Non

  possumus” został wygnany z kraju. Kardynał Józef Mindszenty w latach

  czterdziestych wiedział, że jego naród oddany w szpony bolszewizmu czeka

  upadek i powolna zagłada. Wtedy napisał, że WĘGRY BĘDĄ URATOWANE PRZEZ

  RÓŻANIEC. Jeśli choć 10% narodu będzie codziennie odmawiać różaniec za

  Ojczyznę, ratunek przyjdzie z pewnością.

  Po latach komunizmu, po tzw. „transformacji ustrojowej”, po wejściu do

  Unii Europejskiej Węgry podobnie jak Polska staczały się ku upadkowi, a

  przewidywania Kardynała Mindszentego zaczynały się ziszczać.

  Wtedy obecny prymas Węgier przypomniał słowa Kardynała Mindszentego i

  wezwał swój naród do KRUCJATY RÓŻAŃCOWEJ.

  Obliczono, że potrzeba dwóch milionów Węgrów, którzy zadeklarują, że

  codziennie modlą się za ojczyznę na różańcu. Rozpoczęto zachęcanie

  wiernych oraz liczenie. Nie było łatwo. Początkowo zgłosiło się ok. 200

  tyś. osób. Bardzo długo nie można było osiągnąć podwojenia tej liczby.

  Sprawa wyglądała na beznadziejną. Potem nieoczekiwanie nastąpił szybki

  wzrost. Kiedy ilość modlących się przekroczyła milion, zabłysła

  nadzieja: damy radę.

  Cztery lata trwało osiągnięcie stanu, żeby 10% społeczeństwa modliło się

  codziennie za ojczyznę. Dwa miliony Węgrów przystąpiło do KRUCJATY

  RÓŻAŃCOWEJ W INTENCJI OJCZYZNY.

  Cud nie dał na siebie długo czekać. Jego skutki od roku z zazdrością

  podziwiamy.

  Parlament Węgier przyjął nową konstytucję, która uznaje rolę

  chrześcijaństwa za „kluczową dla podtrzymania narodu”, a jej preambuła

  zaczyna się od słów modlitwy: „Boże, pobłogosław Węgrów!”.

  Kiedy Bóg jest na pierwszym miejscu, wszystko inne jest na właściwym

  miejscu. Węgrzy tak właśnie wybrali.

  Rok temu sądziliśmy, że to Katastrofa Smoleńska skłoniła Węgrów, aby w

  wyborach odsunęli socjalistów od władzy. Nie łudźmy się. W pewien

  niewielki sposób mogło to zaważyć, ale prawdziwą przyczyną jest

  przeoranie moralne narodu i nawrócenie dokonane dzięki Krucjacie Różańcowej.

  W maju ulicami stolicy Węgier przeszła piesza pielgrzymka Żywego

  Różańca. Jej celem było opasanie stolicy różańcem. Myślą przewodnią tego

  wydarzenia były słowa Psalmu 122 „Niech pokój będzie w twoich murach, a

  bezpieczeństwo w twych pałacach!”. Inicjatorzy tej akcji doskonale

  zdawali sobie sprawę, Kto jest źródłem „bezpieczeństwa pałaców”.

  http://kosciol.wiara.pl/doc/890962.Dobrze-nam-ta‌

  Przekazanie prezydencji połączone było z Narodową Pielgrzymką

  Dziękczynną Węgrów na Jasną Górę pod hasłem: „Dziękujemy Maryi, Wielkiej

  Pani Węgier i Królowej Polski”.Ponad tysiąc osób przybyło, aby

  uroczyście złożyć jako wotum wdzięczności Matce Bożej ryngraf z

  węgierskim godłem.

  Głównym patronem tego przedsięwzięcia jest dr László Kövér,

  przewodniczący Parlamentu Republiki Węgierskiej. Pielgrzymów prowadzili

  biskupi węgierscy János Székely z archidiecezji Ostrzyhom-Budapeszt,

  József Tamás z archidiecezji Alba Julia w Siedmiogrodzie w Rumunii i

  Antal Majnek z diecezji Mukaczewo na Zakarpaciu na Ukrainie oraz ks.

  Botond Bátor, węgierski prowincjał zakonu paulinów.

  http://www.opoka.org.pl/aktualnosci/news.php?id=‌

  Ta czterodniowa pielgrzymka pokazuje, że podczas węgierskiej prezydencji

  z powodzeniem współdziałały organa państwa i Kościoła.

  Polska musi pójść w ślady Węgier.

  Nam również Kardynał August Hlond przepowiedział, a Kardynał Stefan

  Wyszyński potwierdził, że: „Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie

  zwycięstwem błogosławionej Maryi Dziewicy. (‌) Polska nie zwycięży

  bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i Różańcem.”

  Pełen tekst tu:

  http://wobroniekrzyza1.wordpress.com/2011/06/18/‌

  A więc ZACZYNAMY.

  15 czerwca zawiązała nowa KRUCJATA RÓŻAŃCOWA W INTENCJI OJCZYZNY,co

  ogłosił kś. Małkowski na Krakowskim Przedmieściu:

  Dnia 18-06-2011 o godz. 15:37 WP napisał(a):

  > http://www.youtube.com/watch?v=o59X1LXYQ60&feature=player_embedded

  Króluj nam Chryste!

  Zobaczcie filmik, ks.Małkowski opowiada o swoim spotkaniu z abp.A.Dzięgą i prosi

  o krucjatę różańcową za Ojczyznę.

  Pozdrawiam.

  z Panem Bogiem

  k.c.

  Hasło Krucjaty Różańcowej:

  Maryjo Królowo Polski pomóż tej ziemi! – Krucjata Różańcowa za Ojczyznę.

  Intencja modlitewna (samodzielna lub dodawana do dotychczasowych intencji odmawianych na Różańcu, przynajmniej jedna dziesiątka dziennie):

  Z Maryją Królową módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu!

  Sekretariat:

  Nie tworzymy żadnych nowych struktur, działamy na zasadach zachęcenia do podjęcia tej intencji przez wszystkie istniejące już grupy modlitewne i struktury Kościoła. Sekretariat koordynuje działania, wydaje druki i zaświadczenia. Publikuje informacje i ogłoszenia.

  August Hlond (1881–1948) Pierwszy biskup śląski, arcybiskup Gniezna, Poznania i Warszawy, prymas Polski w latach 1926-1948 i kardynał.

  – Polska to naród wybrany przez Boga do wielkiego posłannictwa, dlatego oczyści go Bóg przez cierpienie. Bóg ześle Polsce pomoc swoją z tej strony, z której się nikt nie spodziewał. Przyjdzie dla Polski dzień, w którym przyjaciele odstąpią od niej i zostanie sama, aby się wypełniła wola Boża – a wtedy miłosierdzie okryje ją całą – Polska przejdzie jeszcze swoje ostateczne oczyszczenie, ale potem wiara i miłość zatryumfują w pełni. Jeszcze jakiś czas potrzebny jest do pokuty, a potem Chrystus zmieni całkowicie oblicze tej ziemi. Niech nikt nie upada na duchu, gdy szatan będzie brał górę, bo zostanie pokonany mocą Bożą.

  – Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie zwycięstwem błogosławionej Maryi Dziewicy. Z różańcem w ręku módlcie się więc o zwycięstwo Matki Najświętszej! Polska jest bowiem narodem wybranym Najświętszej Maryi Panny. Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i Różańcem. Polska ma stanąć na czele Maryjnego zjednoczenia narodów. Trzeba ufać i modlić się. Jedyna broń, której używając Polska odniesie zwycięstwo, to Różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi może narody będą karane za swą niewierność względem Boga. Polska będzie pierwszą, która dozna opieki Matki Bożej. Maryja obroni świat od zupełnej zagłady, a Polska nie opuści sztandaru Królowej Nieba. Całym sercem wszyscy niech się zwracają z prośbą do Matki Najświętszej o pomoc i opiekę pod Jej płaszczem. Nastąpi wielki tryumf Serca Matki Bożej, po którym dopiero zakróluje Zbawiciel nad światem przez Polskę.

  – Polska urośnie do znaczenia potęgi moralnej i będzie natchnieniem przyszłości Europy, jeżeli nie ulegnie bezbożnictwu, a w rozgrywce duchów pozostanie niezachwianie po stronie Boga. Jako promieniujący ośrodek chrześcijański Polska będzie powagą i może odegrać rolę wzoru oraz pośredniczki oczekiwanego braterstwa narodów, którego samą li grą dyplomatyczną zbudować niepodobna. Na rozstaju dziejowym Polska nie powinna się przeto zawahać, nie powinna zbaczać ze swej drogi, lecz iść za swym powołaniem. Pogłębioną świadomością chrześcijańską powinna odgrodzić się duchowo od zmurszałego i zakłamanego świata, który przepada, a przodować w nowym życiu, które się wyłania. /…/ za: „Acta Hlondianum”

  Stefan kard. Wyszyński, Prymas Polski Poświęcając Chrzcielnicę Tysiąclecia 31 maja 1965 r.

  /…/ [kard. Hlond] to bowiem powiedział: „Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie to zwycięstwo Matki Najświętszej”. Ja jestem tylko wykonawcą jego programu. Pracuję nad tym, aby to zwycięstwo przyszło i aby było to zwycięstwo Matki Najświętszej. Ono przyjdzie i będzie Jej zwycięstwem.

 102. Marucha said

  Re 94:
  Panie Zbyszku, napisał Pan:
  Pokazcie mi innego wysoko postawionego polityka ktory kazdego dnia mialby cos do powiedzenia w TV?

  Pokażcie mi jakiegokolwiek wysoko postawionego polityka w UE i USA, który w ogóle miałby cokolwiek do powiedzenia, oprócz wyrecytowania prikazów udzielonych mu przez lucyferian bądź ich pośredników.

 103. opinio said

  re: 100

  panie Marucha, ja jestem pierwszym kandydatem na panskiej liscie…prosze sobie rowniez przeczytac wpis #84….obodz sie Pan z letargu rusofilstwa, i panscy klakierzy

 104. Marucha said

  Re 103:
  Konkretnie: co Pan doznał złego od Rosjan? Sprzedali Panu w 1993 roku podrobioną wódkę?

  Z wpisu #85 doprawdy niewiele konkretów wynika.

 105. Inkwizytor said

  Panie Marucha

  Nie warto tracić zdrowia na przekonywanie głąbów, którzy w obfitości występują gdy jest artykuł o Rosji czy Putinie. To taka genetyczna potrzeba satanistycznego chazarstwa żeby opluć chrześcijański kraj, który opiera się lucyferianom. A durne polactfo niech w końcu zrozumie, że wyznacznikiem patriotyzmu nie jest plucie na Rosję. Co wam debile zrobiła Rosja czy Rosjanie ? Zniszczyła zakłady pracy, wygnała za granicę młodzież żeby podcierała tyłki, opluwa polską historie, tradycje, kulturę i religię ? Jełopy opamiętajcie się !!!

 106. Bloew said

  odp: 103

  Faktycznie już Gajowy trochę męczy tym upodobaniem tandemu władzy w Rosji, ale ma do tego pełne prawo, lecz argumenty o tym, że nam rosjanie nic nie zrobili mało ważą. Amerykanie także nami nic nie zrobili, niemcy także nam nic nie zrobili, ani łotysze, tutaj o środki władzy chodzi. Ja wiem, że to ładnie się czyta jak Marucha tak piszę, ale chyba nic po za tym … Przypominam o pytaniach do pana Pająka, jeśli ktoś ma jakąś ciekawą kwestie do poruszenia to proszę bardzo … Może koledzy admina ze wschodu ??

 107. Marucha said

  Re 106:
  Amerykanie NIC nam nie zrobili?
  UE też NIC nam nie zrobiła?
  Niemcy NIC nam nie zrobili?
  Od Żydów też nic złego żeśmy nie doznali?

  Gdzie Pan ma oczy? Czy też jest to jakiś wysublimowany żart, którego finezja rozbiła się o toporny umysł gajowego?

 108. Marucha said

  Re 105:
  Cóż tu dodać…
  Polacy bardziej nienawidzą Rosji, niż tych, którzy na nich codziennie srają, obgadują i jeszcze okradają.

 109. Dworecki, Panie moj mily

  Poliaki zawsze będą niezawisimyje.

  Boże, pomocz w etom.

 110. przemądrzałe bydlę said

  Nie tylko Lech Kaczyński zapalał świece chanukowe. Putin też. Więc może to, co twierdzi Pająk nie jest wcale takie niedorzeczne?

 111. Bloew said

  Odp: 108

  Amerykanie nic mi nie zrobili, niemcy także mi nic nie zrobili, przeciętni żydzi także mi nic nie zrobili. Krzywdzą rządy oraz instytucje ponadnarodowe, nie przeciętni ludzie dobrej woli, nie krzywdzą narody tylko polityka ktora ich prowadzi krzywdzi. Oburza się Marucha na taki pogląd, ale jak Pająk pomyli się mówiąc o rosjanach i Katyniu to Gajowy larum na forum podnosi, semantyka ta sama, ale strona barykady widocznie inna …

 112. przemądrzałe bydlę said

  Putin w synagodze:

 113. opinio said

  panie Gajowy, opamietaj sie pan…troche kultury (nie tej radzieckiej!), gdzie jest moj ostatni wpis, wcielo panie szanowny Marucha?

  Pański wpis wylądował w koszu, m.in. z tego powodu:
  „ma Pan jakis problem alkoholowy,..bo ja nie”
  Admin

 114. przemądrzałe bydlę said

  A tu z kolei Miedwiediew wśród Żydów:

 115. przemądrzałe bydlę said

  W poniższym linku sporo tekstów o stosunku Putina do Żydów:
  http://www.fjc.ru/search/results.asp?searchword=putin&image1.x=0&image1.y=0

 116. dtzkyyy said

  Nie mam absolutnie nic przeciwko niezależności Polakow, Panie Zbyszku. Całkiem na odwrót. Dlaczego bym tu pisałem?

  Zdaje się jednak, że niejakim wskaznikiem „niezależności” dla niektórych piszących tu szanownych komentatorzy jest ich niewolna przynależność do opluwaczy nie tylko Rosji, ale i samej Polski pod chichot wrogów obu Krajów.

  Ręce opadają.

 117. aga said

  ad.112
  zobaczcie jaki rozlużniony i uszczęsliwony Putin w momencie wchodzenia do przybytku zla i domu szatana…jeszcze bardziej uszczęsliwony niz Lechkacz onegdaj…Język ciala dużo więcej zdradza niż słowa 🙂

 118. Marucha said

  Re 111:
  Amerykanie nic mi nie zrobili, niemcy także mi nic nie zrobili, przeciętni żydzi także mi nic nie zrobili.
  Tylko Rosjanie, jak widać, Pana skrzywdzili… Bo Żydzi na pewno nie. Zwłaszcza ci przeciętni Żydzi – szewcy, zegarmistrze, krawcy, handlarze starzyzną itp., jacy przecież dominują w III RP.

  jak Pająk pomyli się mówiąc o rosjanach i Katyniu to Gajowy larum na forum podnosi
  Jakie „larum”? Podkreślając wielkie zasługi Pająka, zastanawiam się, skąd u niego taka nagła zmiana frontu.

  Re 116:
  A już wydawało się, że robi się trochę lepiej…

 119. Marucha said

  Putin bywa w synagodze, zakłada myckę itd.
  A Rosji jakoś jeszcze nie rozkradziono. Zapasy złota są. Długi małe. Antypatrioci, o ile wiem, nie zawładnęli mediami…

 120. Marucha said

  Panie Dworecki, nie wiem, czy Panu jest przyjemnie czytać różne bzdury na temat Rosji, z których aż bije jakimś zaślepieniem i ignorancją.
  Można zrozumieć, że nasza historia zawiera wiele punktów zapalnych – i warto o nich dyskutować, ale nie na poziomie jakichś refleksów z rdzenia kręgowego.

  Dopisek:
  Ze mnie już też pewien były uczestnik forum zrobił Żyda (a przedtem rezuna).

 121. Tekla said

  No chciałbym takich,, żydów ”jak Putin i Miedwiediew..napewno nasz kraj inaczej by wygladał.

 122. dtzkyyy said

  Re. 120.

  Panie Marucho, proszę się nie fatygować. Z zawodu jestem psychiatrą z czarnym podniebieniem i z anestethesiją na różne obelgi, obszczekiwania i powiedzmy pogróżki.

  Dlatego bardziej cieszę się pojawieniu w Gajowce (i nie tylko!) upragnionych pozytywnych tendencji, niż smucić się z powodu różnych bzdur na temat Rosji.

  Mam nadzieję, szanowne Państwo nie myli sie, że psychiatry (nawet rosyjskie!) też więcej cieszą się wzydrowieniu chorych, niż pomnożeniu liczby wariatów, gdzie by oni nie mieszkali..

 123. W matni said

  Czy Putin, jak wiekszosc swiatowych przywodcow ma zwiazane przez Zydow rece?
  Czy Putin, tak jak inni musi tanczyc jak Zydzi zagraja?
  Kto rozsiewa wiadomosci, ze Putin jest Zydem?

  Nota bene niedawno w israelskiej gazecie Haaretz napisano, ze matka Kaddafiego byla Zydowka.

 124. W matni said

  Евреи оккупировали Россию! The Jews occupied Russia!

 125. Brat Dioskur said

  Pamietam jak kilka miesiecy temu probowalem uzasadnic „volte” p.Pajaka wyrazona w pogladach na Rosje w kontekscie katastrofy smolenskiej…ktos wtedy nazwal mnie macicielem.Tymczasem trzeba sobie zdac z tego sprawe ,ze w pojedynke wioslowac juz dalej sie nie da i p.Henrykowi albo dano to do zrozumienia (vide wpis Niereligijnej ,35)albo sam to zrozumial i probuje znalezc oslone.Jedyna mozliwa w jego przypadku jest PiS ,wiec musi przejsc na tony PiS-u.Jezeli tylko przypatrzec sie mimice jego twarzy kiedy wypowiada te ,jeszcze przed rokiem uznawane za herezje, poglady to widac ,ze robi to z przymusem!Naturalnie w metnej wodzie latwiej lowi sie ryby dlatego korzystajac z okazji roznej masci hasbary i trole rzucily sie do opluwania pisarza ,ktory otworzyl oczy na prawde wielu Polakom w tym nizej podpisanemu.Czasy sa ciezkie i trzeba rozumiec krok p.Pajaka dlatego posluze sie tu dosc dosadna alegoria.
  „Tutaj jest niemiecki oboz koncentracyjny ,tutaj diabel sra !”- takimi slowy pewien kapo wital nowych wiezniow Birkenau .
  Parafrazujac go mozna smialo zawyrokowac: „tutaj jest III RP i diabel rozpina juz spodnie”….

 126. Niedaleko said

  Czuć ze ktoś chce zrobić by Putin stal się żydem przed 2012 wyborami. Tej wielkiej dyskusji nie było wcześniej a teraz jak świeża bułką pojawiła się na stole.

  Wypowiedz w Munich pokazuje jakim człowiekiem jest

  jeżeli żyd to na pewno Rosyjski i nie Zachodni Demokrata.

 127. Niedaleko said

  Ups

 128. Filomena said

  Duza czesc Polakow lubi kierowac sie sentymentami a nie zwykla logika. Jest to niestety czescia naszego „charakteru narodowego”, jesli takiego moge uzyc sformulowania. Polacy – nie wszyscy, ale pewna niemala zreszta czesc – zachowuja sie tak jakby zupelnie nie widzieli, kto ich obrabia i wyzywa od najgorszych antysemitow, kto ich robi w balona, kto ich wciaga w kabale i kto ich ostatecznie wystawi do wiatru.

  Pan Pajak juz wszesniej wyglaszal kontrowersyjne opinie, nie dziwi mnie wiec jego ostatni „zjazd z toru”. Na przyklad w jednym ze swoich artykulow zatytulowanym „USA pod okupacja zydowska” na samym jego wstepie pisze pan Pajak takie oto slowa: „Amerykanie sa w takim samym stopniu odpowiedzialni za polityke swego kraju, to znaczy swoich rzadow, w jakim Rosjanie byli niegdys odpowiedzialni za rewolucje bolszewicka, jej ludobojczy terror i pozniejszy stalinizm”. Czyli wlasciwie jak jest? Tu z jednej strony mowi pan Pajak o okupacji a tu znowu wynika, ze nie okupujacy sa winni okupacji, ale okupowani (w tym przypadku Amerykanie i Rosjanie). Jednym slowem rozgrzesza pan Pajak okupantow. To tak jakby powiedziec, ze Polacy pod okupacja hitlerowska sami byli odpowiedzialni za ta okupacje. Takim stylem myslenia zreszta kieruje sie miedzynarodowa Chazaria. To nie okupujacy niemieccy hitlerowcy byli odpowiedzialni za zbrodnie na Zydach, ale okupowani Polacy. Dzialo sie to w koncu glownie w Polsce, bylo zreszta, no wlasnie, bylo Jedwabne.

  Niestety, chociaz artukuly pana Pajaka zawieraja wiele ciekawej informacji nierzadko brak im logicznej spojnosci. To taki tylko jeden przyklad.

  Co do Putina to nie zapominajmy, ze liczy sie przede wszystkim to co robi on dla narodu i kraju a nie jest istotne z kim sie spotyka. Jest politykiem a jako polityk musi spotykac sie z roznymi ludzmi, bez wzgledu na to czy sa to przyjaciele czy wrogowie. Polityk, ktory ma oczy szeroko otwarte bywa wszedzie, inaczej lichy by to byl polityk.

  To, ze w niektorych sytuacjach wlozyl jarmulke niczego nie znaczy. Kobieta, nawet niemuzulmanka, jesli wchodzi do meczetu musi zalozyc na glowe chuste, bo taka jest po prostu tradycja. Jest to zwykly gest grzecznosciowy.
  Najwiekszym wrogiem Putina jest tzw. Opozycja, ktora w ponad 90 procentach sklada sie z Chazarstwa, ktora to popierana jest wszedzie na Zachodzie, przez wszystkie media i przez wiekszosc politykow i intelektualistow. Sama slyszalam jak Putin powiedzial kiedys, ze Opozycja nigdy nie moze dojsc do wladzy w Rosji i bedzie wszystko robic zeby tak sie nie stalo, bo oni zniszczyliby Rosje.

  Koncze narazie, bo czas nagli. Radze moim rodakom wiecej rozsadku, wnikliwosci i ostroznosci w opiniach.

 129. Jurek said

  Pani Filomeno,

  „Amerykanie sa w takim samym stopniu odpowiedzialni za polityke swego kraju, to znaczy swoich rzadow, w jakim Rosjanie byli niegdys odpowiedzialni za rewolucje bolszewicka, jej ludobojczy terror i pozniejszy stalinizm”. Czyli wlasciwie jak jest?

  Dokładnie jest tak, jak mówi Pan Pająk.

  Rosjanie i Amerykanie są w takim samym stopniu odpowiedzialni. Czyli w ŻADNYM .

 130. Brat Dioskur said

  Re 129,
  Odpowiedzialnosc Rosjan za pazdziernikowa ruchawke rozpatrujemy w kategoriach braku zdecydowanego dzialania przeciwko wichrzycielom.Gdybysmy przyjeli model winy okupujacego to wtedy Pilsudski musialby byc zwolniony z odpowiedzialnosci za kleske wrzesniowa.
  „Kazdy sobie rzepke skrobie”- mowi przyslowie.Taka „rzepke” wyskrobali juz sobie Polacy glosujac na „bande czworga” i podobnie skrobia sobie ja Amerykanie ,odbijajac sie jak glupia pilka miedzy scianami Demokratow i Republikanow…

 131. Marucha said

  Re 123:
  Było by dziwne, gdyby Putin, biorąc dziedzictwo po Jelcynie, nie został uwikłany w żydowskie sprawki. Tak ma prawie każdy…

  Re 125:
  Bardzo możliwe, że jest tak, jak Pan pisze. Jakie by nie były jednak powody wolty p. Pająka, została ona dokonana. Nie zauważyłem jednak, by ktoś tu go opluwał.

  Re 126:
  Istotnie, ciekawe dlaczego dopiero teraz Putin stał się Żydem…

 132. Piotrx said

  Polska ginie a my nadal o Putinie

  Kazanie ks. Natanka krytycznie o sytaucji w Polsce
  http://gloria.tv/?media=176256

  Czy kiedyś będzie stać nas na to?

  Parlament Węgier przyjął nową konstytucję, która uznaje rolę chrześcijaństwa za „kluczową dla podtrzymania narodu”, a jej preambuła zaczyna się od słów modlitwy: „Boże, pobłogosław Węgrów!”.

  „Boże, pobłogosław Węgrów.”

  Narodowe wyznanie wiary.

  My, członkowie narodu węgierskiego, na początku nowego tysiąclecia, z odpowiedzialnością za każdego Węgra, wyznajemy co następuje:

  Jesteśmy dumni, że nasz pierwszy król, święty Stefan przed tysiącem lat osadził węgierskie państwo na trwałych fundamentach, a naszą ojczyznę uczynił częścią chrześcijańskiej Europy.

  Jesteśmy dumni z naszych przodków, którzy walczyli o przetrwanie naszego kraju, jego wolność i niepodległość.

 133. @131

  „Istotnie, ciekawe dlaczego dopiero teraz Putin stał się Żydem…”

  Przeciez pan sam wie.

  To zawsze byla niezawodna metoda.

  A ja bede sobie sikal z wysoka.

 134. aga said

  Pajak nie wykonal żadnej wolty. Poszukuje prawdy,ktora nie zawsze jest taka jaka chcielibysmy widzieć.W oparciu o źrodla rosyjskich patriotów.
  ani się nie wystraszył ani nie stal propisowski ani nie popiera macierewicza. Kto tak pisze to dokonuje zwykłych naciągnięć rzeczywistości do własnych tez mających zdyskredytowac H.Pajaka.
  Jest jego ksiązka nowa ,w ktorej się odniesie do tej wyimaigowanej wolty.I w której zamieszcza wypowiedź putina: „Wladza w Rosji nigdy nie będzie w rękach Rosjan”.
  A teraz zapewne znajdzie się ktoś kto napisze,żenieważne iż w rękachnie- Rosjan ale interesy rosyjskie będzie reprezentowal…

  Henryk Pająk

  „Dwa pochówki ,jeden wstyd.”

 135. Marucha said

  Re 126:
  Tak mówi mąż stanu, a nie te psie g…a, które udają polityków i przywódców, jak Van Rompuy, Barroso czy nasie Komorowskie i Tuski.
  Kiedy słyszeliście, Państwo, coś podobnego, coś powiedzianego tak prosto z mostu, jak zrobił to Putin?

 136. wet3 said

  @ Marucha (78)
  Jestem jak najbardziej za scisla wspolpraca Slowian, ktora po prostu uwazam za koniecznosc przetrwania w dziswiejszym, opanowanym przez globalistow swiecie. Stanowczo jednak odrzucam jakiekolwiek przewodnictwo, czy hegemonie rosyjska czy tez inna. Wszystkie narody slowianskie, te male i te wieksze, powinny w tej sprawie wypowiadac na zasadzie rownosci. Moze wowczas osiagnelibysmy porozumienie i wspolprace, ktora jest nam tak bardzo potrzebna. Oczywiscie, mozna sobie o tym tylko mowic wowczas, gdy panstwami slowianskimi, zamiast zydokomuchowej, politycznie poprawnej swoloczy, beda rzadzic ludzie majacy na celu dobro swoich narodow. Dzis mozna sobie o tym tylko pomarzyc!

 137. Marucha said

  Re 136:
  Myśli Pan o czymś w rodzaju Unii Słowiańskiej, czyli konfederacji suwerennych państw?

 138. wet3 said

  @ Dtzkyyy (116)
  Czytam Pana wypowiedzi i, musze przyznac, ze je lubie. Problemem Polakow nie sa Rosjanie, tylko ich rzady – te carskie i te dzisiejsze, bo o CCCP trudno mowic jako o Rosji. To byla zydokomuna mordujaca Rosjan tak samo jak to robila z Polakami zydokomuna narzucona Polakom po ostatniej wojnie swiatowej. Rzad dzisiejszej Rosji powinien jasno powiedziec swiatu kto jest odpowiedzialny za morderstwa popelnione w czasie trwania CCCP! Nie rozumiem dlaczego tego otwarcie nie powiedza?! Nie wiem dokladnie, co sadzic o Putinie, ale do tej pory to za bardzo on mi sie nie podoba. Moze jakos dba o inetresy Rosji jako panstwa, ale nie widze za bardzo aby dbal o interesy Rosjan. Poza tym ciagle nie wiem jaka jest jego postawa wobec zydow. Tutaj mam bardzo wiele watpliwosci. Pozdrawiam.

 139. MK said

  witam,

  wiecie że córki „patrioty” z Węgier Orbana mają na imię Sara i Rachela ?

 140. zofia said

  @126
  Prosze pozwolic przypomniec Putinowi na jakich uzgodnionych warunkach z NATO, FR zgodzila sie wyprowadzic wojsko z Polski i rozszerzyc parasol natowski.
  Uwazam, ze wtedy Rosja byla najslabsza gospodarczo, militarnie i politycznie i nie miala innego wyjscia choc bylo to madra decyzja.
  Sw.Lu.roz. 14
  (28) Bo któż z was, chcąc zbudować wieżę, nie usiądzie wpierw i nie oblicza wydatków, czy ma na wykończenie? (29) Inaczej, gdyby założył fundament, a nie zdołałby wykończyć, wszyscy, patrząc na to, zaczęliby drwić z niego: (30) Ten człowiek zaczął budować, a nie zdołał wykończyć. (31) Albo który król, mając wyruszyć, aby stoczyć bitwę z drugim królem, nie usiądzie wpierw i nie rozważy, czy w dziesięć tysięcy ludzi może stawić czoło temu, który z dwudziestoma tysiącami nadciąga przeciw niemu? (32) Jeśli nie, wyprawia poselstwo, gdy tamten jest jeszcze daleko, i prosi o warunki pokoju.

  Dzis kazdy kto popatrzy na mape widzi jak otaczane sa granice i ile baz wojskowych.

 141. Bloew said

  odp: 118

  Rosjanie także mi nic nie zrobili, przeciętni rosjanie mają taki sam wpływ na politykę w państwie jak i przeciętni polacy. Nie jestem rusofobem, nie mam z tym problemów, wyrażam swoje zdanie i opinie, co do pana Pająka to zgodził się pan Henryk na kilka pytań, umówiłem się na czwartek, więc jeśli macie jeszcze jakieś pytania to proszę bardzo … Ja zapytam jeszcze o spotkanie z panem Albinem Siwakiem, dlaczego nie doszło do skutku …

 142. wet3 said

  @ Marucha (137)
  Oczywiscie mysle tylko i wylacznie o konfederacji panstw suwerennych bedacych rownorzednymi jej czlonkami. Unie Slowian uwazam za pierwszy stopien hegemonii rosyjskiej.

 143. Marucha said

  Re 142:
  Mogę się z Panem zgodzić.
  Z tym… że nie mamy się na razie co obawiać hegemonii rosyjskiej w sytuacji, gdy mamy nad sobą zupełnie innych hegemonów.

 144. Panu, Panie Marucha, odnosi sie to co napisze tylko troszke.

  Ja bardzo lubie JO, Age i wszystkich niemal ktorzy tu pisuja w gajowce. I RomanaK tez. Oni wnosza mysli. Cos oryginalnego,

  Serdecznie.

 145. aga said

  Paweł Wieczorkiewicz nie żyje już od ponad dwóch lat. Ostatnie lata jego zawodowego życia są określane jako kontrowersyjne. Brało się to stąd, że nad obowiązkową dla historyka wstrzemięźliwość i dokładność – preferował medialne efekciarstwo, które przybierało niejednokrotnie groteskowy charakter. Wydana właśnie „pośmiertnie” książka Wieczorkiewicza i Justyny Błażejowskiej potwierdza w jakiś części te opinie, jednak jako całość jest interesująca, albowiem w wielu kwestiach prezentuje zaskakująco trzeźwe oceny, które mogą wywołać zdumienie jego młodych wielbicieli.

  Książka składa się z publikowanych w „Newsweeku” historycznych esejów. Mają one charakter jednoznacznie publicystyczny, dotykają wszakże najważniejszych spraw związanych z historią PRL. Już sam tytuł „Przez Polskę Ludową na przełaj i na przekór” mówi wiele. Przy czym słowo „na przekór” nie odnosi się bynajmniej do tak obecnie wyśmiewanej oficjalnej historiografii PRL-wskiej, ale do tej dzisiejszej, która podreptała drogą atakowanej poprzedniczki. Wieczorkiewicz bowiem polemizuje z prymitywnymi uproszczeniami na temat PRL, obecnymi na co dzień w niedojrzałej publicystyce medialnej, jak i w „pracach naukowych” młodych historyków z IPN.

  W bardzo interesującej części zatytułowanej „Poczet sekretarzy” autorzy kreślą obiektywnie sylwetki przywódców PRL. My zatrzymamy się chwilkę przy Władysławie Gomułce, dyżurnemu ośmieszanemu przez „celebrytów”, dziennikarzyny i „historyków”. Historia to jednak nie kabaret, to dramat, a Gomułka rządził w czasach dramatycznych. Wieczorkiewicz pisze: „Stosunek „Wiesława” do Związku Sowieckiego był dwoisty: dążył do większej niezależności, zrywając z narzuconą przez Stalina metodą kolonialnej eksploatacji Polski, popierając jednocześnie istniejący układ geopolityczny. Warto jednak podkreślić, że o najżywotniejsze polskie interesy potrafił walczyć w formie, w jakiej nie czynił tego nikt przed nim i nikt po nim, od Sikorskiego i Mikołajczyka do Wałęsy i Kwaśniewskiego. Wydzierał się i na Chruszczowa w Warszawie w roku 1956, i na Leonida Breżniewa w Moskwie. Pewnego razu zaczął ryczeć, że „ruskim skurwysynom niejeden jeszcze raz pokaże, czym jest Polska”. Gdy przerażony premier Józef Cyrankiewicz dał na migi do zrozumienia, iż w gabinecie znajduje się aparatura podsłuchowa, odpowiedział w tym samym podniesionym tonie: „Ja wiem, że jest podsłuch, i właśnie dlatego zawsze będę powtarzał, że z kacapami można gadać tylko językiem kacapskich przekleństw. Niech usłyszą i dobrze sobie zapamiętają”. Na zakończenie zalicza Gomułkę do trzech najważniejszych polityków polskich drugiej połowy XX wieku, obok Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Wojciecha Jaruzelskiego.

  Ale jeszcze większy szok mogą przeżyć wszystko wiedzący przy lekturze eseju o płk. Ryszardzie Kuklińskim i gen. Wojciechu Jaruzelskim. Wieczorkiewicz nie wierzy bowiem w legendę Kuklińskiego i antylegendę Jaruzelskiego. Tego pierwszego uznaje z dużym prawdopodobieństwem za podwójnego agenta, który pierwotnie był zwerbowany przez ZSRR, a w 1981 użyty jako emisariusz z wieścią o stanie wojennym. Większość głoszonych obecnie na jego temat opinii uznaje za blagę i fałsz. Na tym tle sylwetka Jaruzelskiego, mimo emocji, jaki wzbudza – jest dla niego bardziej klarowna. Porównuje jego sytuację w latach 1980-1981do sytuacji Aleksandra Wielopolskiego, któremu jednak nie udało się zapobiec powstaniu. Jaruzelskiemu się udało i to budzi w autorze uznanie. Rozprawia się też z głoszonymi z uporem tezami, jakoby w 1981 roku Polsce nic nie groziło. Adresat tych ostrych słów jest łatwo rozpoznawalny – jest nim głównie prof. Antoni Dudek, który głosi wszem i wobec, że Jaruzelski żebrał w Moskwie o interwencję, a sowieccy jastrzębie mieli wobec nas jedynie pokojowe zamiary. Zacytujmy Wieczorkiewicza:

  „Naszym zdaniem oceny grudniowej decyzji nie da się przeprowadzić w kategoriach jednoznacznych — patriotyzm lub zdrada. Generał Jaruzelski, poddawany wszechstronnym naciskom Moskwy, znajdował się w sytuacji gracza w — nomen omen — rosyjską ruletkę. Nie miał prawa być do końca pewny, czy przystawiany mu do głowy kałasznikow jest załadowany, czy nie, i przekonany, że sytuacja nie przekroczyła jeszcze punktu krytycznego, momentu, w którym moskiewscy geronci zdecydują się tak czy inaczej na wejście do Polski. Miał prawo uważać, że Sowieci i ich sojusznicy są w pełni przygotowani do szybkiego podjęcia interwencji. Scenariusz, jaki musiał brać pod uwagę, mógł np. polegać na uprzednim pozbawieniu go władzy, przynajmniej nad wojskiem, co w świetle panujących nastrojów stawało się prawdopodobne, i ukonstytuowaniu „komitetu powitalnego” proszącego na wzór czechosłowackich ortodoksów z 1968 roku o „bratnią pomoc”.

  Przy tym wszystkim wiemy, że elity polityczne w Moskwie, zwłaszcza „klub polski”, nadal nie paliły się do interwencji. Czy podjęłyby taką decyzję? Argumenty w tej kwestii formułowane na podstawie wyimków (!) z protokołów posiedzeń Politbiura, gdzie deklarowano niechęć, może nawet szczerą, do angażowania się w Polsce, grzeszą dziecinną wprost naiwnością i aż dziw, że używają ich historycy uważający się za poważnych badaczy. W systemie sowieckim wszelkie dyskusje o podobnej wadze nie bywały zapisywane i protokołowane, zaś ostateczne rozstrzygnięcia zapadały w gronach nieformalnych i w ostatniej chwili. Przykładem interwencja na Węgrzech w roku 1956, w Czechosłowacji w roku 1968 i w Afganistanie w roku 1979; w tym ostatnim wypadku zadecydowało o niej po spotkaniu na daczy Breżniewa, z jego formalną aprobatą, czterech najbardziej wpływowych członków Biura Politycznego, wchodzących potem in corpore w skład komisji Susłowa. Twierdzenie, że na Kremlu nie chciano interwencji, jest zatem fałszywe; wyrażano do niej w oficjalnych gremiach niechęć, uważając za ostateczność, co nie znaczy przecież tego samego!”.

  Omawiana książka nie ma charakteru naukowego, ale jest bardziej „naukowa” niż wychwalane pod niebiosa niektóre dzieła IPN-u, jak choćby zarys najnowszej historii Polski napisany m.in. przez obecnego szefa tej instytucji Łukasza Kamińskiego, który w odniesieniu do sprawy stanu wojennego nie wahał się manipulować źródłami, przytaczając jedynie te fragmenty dokumentów, które pasowały do z góry przyjętej tezy. Jemu i innym (także prof. Antoniemu Dudkowi) nowym historykom należy dedykować tę książkę.

  Jan Engelgard

  P. Wieczorkiewicz, J. Błażejowska, „Przez Polskę Ludową na przełaj i na przekór”, Wyd. Zysk i S-ka, Warszawa, ss. 620.

 146. Marucha said

  Ja też lubię Agę, RomanaK, PiotraX, Krzysztofa M, dtzkyyy, j, niejakiego Z. Kozioła i wielu innych, których pseudonimów nie wymieniam, za co z góry przepraszam.
  Pana JO już nie.

 147. Chutor said

  Ad Wet3

  Poprzez Unie Europejska do zwiazku slowianskiego.

  Gdyby Slowianie jako przeciwwage UE utworzyli zwiazek slowianski zamiast wlaczac sie do Unii
  to po takim akcie, kto wie jak dlugo, wielu z nich by rozpaczalo nad straconym „lepszym” wyborem.
  Teraz majac to co chcieli, po dozie rozmyslan przy myciu naczyn w londynskiej restauracji lub wypoczynku pod mostem moga zatesknic za bracia slowianska.
  Tak wiec dzieki unijnemu doswiadczeniu zwiazek slowianski moze okazac sie mila odmiana.

  Być może rzeczywistość nauczy Polaków rozumu, ale głowy bym sobie za to urwać nie dał – admin

 148. Mnie zona tez lubi albo wrecz nienawidzi.

  JO chyba nie jest agentem. Mnie ciekawie czytac mysli pana JO. Pisywalismy prywatnie, tym bardziej mnie przykro. Oczywiscie ja tu tak z doskoku, pan sam musi podejmowac opinie wlasne. Chyba nie trzeba zle o panu JO. Wszyscy bladzimy.

 149. Marucha said

  Re 148:
  W odróżnieniu od pana JO nie jest w mym zwyczaju na oślep obrzucać oponentów insynuacjami, iż są agentami, rezunami, Żydami itd. Nigdy nie sugerowałem, iż JO jest agentem.
  Ja naprawdę niewiele wymagam od mych gości. Na innych forach panują dużo ostrzejsze reguły. Ale czasami i mnie się uprzykrzy.

 150. wet3 said

  Dajcie spokoj panu „JO”. Ma pelne prawo do wyrazenia swych opinii z ktorymi mozna zgadzac sie, lub nie. Problem pana „JO” polega na naduzywaniu niedyplomatycznego jezyka. Podzielam bardzo wiele jego wypowiedzi. Oczywiscie, z wieloma wpisami nie zgadzam sie. Jakas etykieta musi obowiazywac! Dlatego rozumiem postawe p.Maruchy. Prosze dac „JO” szanse pod warunkiem, ze zanim cos powie, to niech (jak to mowia w mojej czesci kraju) niech sobie porzadnie wytrze jezor o wycieraczke.

  Pan JO już swoją szansę dostał. Kilka postingów później wykazał dobitnie, iż mu na niej nie zależy. – admin

 151. dtzkyyy said

  Re. 120.

  > Ze mnie już też pewien były uczestnik forum zrobił Żyda (a przedtem rezuna).

  Ze mnie tez. Wiadomo, ze pedale jak kogos chca splugawic, objawiaja go pedalem. Zydzi – zydem. Wie kot, czyje mieso zjadl.

  Re. 128.

  Takich oto wpisow szukam tu, Pani Filomeno, zeby przetlumaczyc je znudzonym monotonnym szydzeniem Rosjan i Polakow w „ich” krajowej prase, przepelnionej paniegirykami starszym braciom.

  Jak czystej wody sie napilem w ten upalny dzen.

  Dziekuje!

  Re. 138.

  Lubie Gajowke wzajemnie ze wszystkimi je „wilkami, bobrami, losiami, lisami, a takze komarami i rabakami”, jak napisal w 1983 r. pan RYMKIEWICZ.

 152. revers said

  juz go lichwiarze przekabacili, w koncu zameczek Putina na krymie kosztuje, a bedzie wiecej kosztowac.

  link j.w.

  http://www.fjc.ru/news/newsArticle.asp?AID=276360

  Jest w opzycji do iranskiego programu nuklearnego i nie za bardzo przychylny sprzedazy rakiet sredniego zasiegu do Syrii. Przejal sie losem 25% rosyjskich zydow w Izraelu, chociaz 3 ech oligarchow chcil by sciagnac do Rosji w sprawie naduzyc.

  Jednym slowem wszystko jest handle.

 153. stary-stach said

  panie Szeryfie Ruskowy Polska może się oprzec tylko na Węgrach to jedyne państo któwre nigdy nie zdradziło i wielokrotnie ratowało Polskę przed upadkiem. Bez Węgier nie byłoby II Rzeczypospolitej bo nie byłoby broni. Rozbiory to też po części skutek rozbioru Węgier – Europa środkowa bez Węgier i Polski nie ma rówmowagi

 154. Marucha said

  Re 153:
  „Panie Szeryfie Ruskowy”… to argument, czy próba ubliźenia?

 155. Miet said

  Re 153:

  A pan Stary-Stach moglby wytlumaczyc na czym to oparcie Polski na Wegrach mialoby polegac?

  To, ze na Wegrzech wypracowali nowa konstytucje, w ktorej to znalazlo miejsce odniesienie do Boga, to cieszy ale niczego jeszcze w UE nie wywrocilo – zadnej rewolucji nie spowodowalo.

  Od samego poczatku mojej emigracji (1981), bylem w dosc zazylych ukladach z bardzo zacna rodzina wegierska. Po wojnie komuna zrabowala ich caly duzy majatek a w 1956 udalo im sie ocalic zycie poprzez amerykanska ambasade.
  Ambasador wynegocjowal dla nich mozliwosc wyjazdu do USA, gdzie wlasnie mialem przyjemnosc ich spotkac i sie zaprzyjaznic. Obydwoje byli profesorami UofCal. i byli wspanialymi wegierskimi patriotami.
  Kazde spotkanie u nich obfitowalo w wiele dyskusji na temat Wegier i Polski.
  Gdy Sojuz sie rozpadl, pierwsze co zrobilem, to zapytalem swoich przyjaciol, czy nie mysla o powrocie i odzyskaniu swojego majatku.
  Oni ze smutkiem w oczach odpowiedzieli: – nie, nie wracamy, tam juz nie ma naszych Wegier, tym krajem nad Dunajem zawladneli Zydzi i nie ma widokow aby go zwrocili rodowitym Wegrom.

  Moi przyjaciele juz nie zyja – zyja natomiast ich dzieci (syn i corka) – lekarze, z ktorych pomocy korzystalem na poczatku mojej emigracji.

  Przyznam sie, ze nie bardzo wierze w te obecne przemiany na Wegrzech – ci rzadzacy tym krajem nie wypuszczaja tak latwo wodzy ze swych rak, najwyzej je popuszczaja wtedy, kiedy im potrzeba, i na tyle, na ile im potrzeba.

  Bardzo bym sie ucieszyl, gdyby okazalo sie kiedys w przyszlosci, ze bylem niedowiarkiem.:-)))

 156. Bloew said

  Putin i jego polityka na arenie międzynarodowej niczym nie zachwycają. To raczej puste hasła i próba stworzenia wrażenia opozycji dla działań NATO ( jeśli chodzi o kwestie militarne ), kwestie Gruzji i prowokacji syjonistów w tamtym regionie Putin godnie rozwiązał jak rasowy mąż stanu , ten fakt przemawia akurat za nim. Rosja zawsze była i będzie w czołówce, z trzech prostych względów: surowcowe eldorado, broń jądrowa, największe terytorium. Trudno z takim arsenałem zalet na politycznej szachownicy nie brać znaczącego udziału w wydarzeniach globalnych. Kiedy jakiś kraj, a dokładnie jego rządzący mają czerwony guzik do dyspozycji to argumentacja w wielu kwestiach staje się prostszą. Więcej podziwu mam dla pułk. Kadaffiego który zawsze stawał okoniem wobec Usraela i ekspansyjnej militarnie polityki NATO. Putin na tym przykładzie wypada blado, zważywszy, że musi być świadom, że wszystkie rewolucje które ogarniają Afrykę są przebudową tamtych krajów na potrzeby kapitalistów i wyzysku tamtejszych narodów. Choć trudno porównywać Libie do Rosji i Rosje do Libii to odwaga Kadaffiego wzbudza podziw . Ostatnim dowodem na to jest jego zachowanie po ataku na jego kraj kontynuatorów polityki samego A. Hitlera. Co do polityki wewnątrz – państwowej to za dobry przykład należy uznać rząd Orbana który dźwignął naszych bratanków do opozycji wobec durnych unijnych ideologów spod znaku lucyfera i lichwy. Putin po trzynastu latach rządów na najwyższych stanowiskach dla swojej mateczki Rosji, co uczynił ?? Jeśli Rosja jest nie zadłużona oraz obecny premier Federacji Rosyjskiej upaństwawia banki to chwała mu za to. Z pewnością przyszłe pokolenia
  Rosjan nigdy mu tego nie zapomną, kiedy w tym samym czasie noworodki w Polsce rodzą się z wirtualnym długiem rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych, kajdanami XXI wieku. Nie mieszkam w Rosji więc trudno mi ocenić co tam się dzieje, lecz czy krytyka Putina to zbrodnia ?? Czy dywagacje nad tym czy Putin jest z unych czy nie to plucie ?? Raczej czysta chęć poznania polityki państwowej największego kraju na świecie, a zarazem naszego bliskiego sąsiada z którym zostaliśmy razem połączeni historią bestialstwa żydobolszewizmu, cierpiąc na tą samą chorobę nasze narody krwawiły tą samą słowiańską krwią, nasze rodziny płakały tymi samymi słowiańskimi łzami, lecz nasz duch słowiański zawsze trwał dzięki niewyzbytej moralności i wierze w Boga najwyższego, więc gdy pytam czy te słowiańskie, sąsiednie narody nadal są pod tą samą okupacją to pluje na Putina ??

 157. wet3 said

  @ Filomena (128)
  Bzdury skonczone Pani pisze! W ocenie odpowiedzialnosci Amerykanow i Rosjan za ich kraje pan Pajak ma calkowicie racje! To sa wielkie kraje – mocarstwa, w ktorych przytlaczajaca wiekszosc pozwolila malutkiej mniejszosci (wiadomo jakiej!) narzucic sobie wladze. Taka sama odpowiedzialnosc ponosza Polacy bo pozwolili swym wrogom na powstanie PRL-bis w 1989 r. Tym niemniej, aby nie bylo watpliwosci, stwierdzic trzeba iz kraje Srodkowej Europy (chyba za wyjatkiem Czechoslowacji), ktore po 2WS zostaly oddane w niewole Sowietom przez zgnily anglosaski Zachod nie mialy absplutnie nic do powiedzenia z powodu przygniatajacej przewagi militarnej Sowietow oraz swinskiej obojetnosci i parszywym cynizmie „aliantow”.

 158. Bloew said

  http://allegro.pl/putin-i-odrodzenie-rosji-michael-stuermer-i1680327220.html

  Znalazłem to jako źródło informacji. Nie wiem czy ktoś to czytał, jeśli tak to proszę o recenzje, ja raczej tej książki nie zamówie po prostu już mnie nie stać w tym miesiącu ( EKONOMIA ), ale będe ją miał prędzej czy później. Nie chce czynić z tego portalu forum kłótni, ponieważ to mamy na codzień w mendiach, ja także jak i Gajowy cenie prawdę często ponad autorytet, ponieważ tylko prawda jest fundamentem i o nią chce walczyć …

 159. 166 bojkot TVN said

  146
  Tak 166 przypuszczało, że jest lubiane w tajemnicy :))))))

 160. Wet 3,
  O sprawie utworzenia konfederacji panstw slowianskich nalezy najpierw rozmawiac z Czechami i Wegrami – powodow nie musze wyjasniac, poniewaz wiesz o co chodzi.
  Z biegem czasu dolacza sie inne panstwa slowianskie, ktore tez przejrza na oczy.
  Np. V.Orban chcial podjac wspolprace z Polska jakies 2 miesiace temu, ale sprawa utknela w martwym punkcie, poniewaz polskojezyczni zydzi u wladzy w Polsce prowadza wspolne interesy z Izraelem i Niemcami, ze szkoda dla polskiego interesu narodowego.
  Gross oglupionych polskich mas przegral na wlasne zyczenie w 2003r podczas glosowania na „TAK” w referendum unijnym i tylko nieliczni przekroczyli bariere wiecznej biedy i niedostatkow, znajdujac lepsze warunki na zachodzie.
  Tymczasem wzrost cen na towary, produkty i uslugi w Polsce po 2003r przybral na sile, dorownujac do poziomow europejskich i spowodowal jeszcze wieksze obnizenie standardu zycia w Polsce – o tym, ze tak bedzie pisalem na wielu grupach dyskusyjnych, chociaz wazniejszym problemem jest niemiecka i zydowska ekspansja w Polsce, polegajaca na przejmowaniu polskiego majatku narodowego w kolaboracji z polskojezycznym zydostwem u wladzy w Polsce.
  Dowodow na to, ze Putin jest marionetka w lapach zydostwa dostarczylem w zeszlym roku i niech sie teraz wstydza obroncy Putina, ze wyszli na glupkow – H.Pajak przeprosil swoich zwolennikow za wprowadzenie ich w blad, poniewaz ulegl putinowskiej propagandzie, tak jak rosyjscy narodowcy, ktorzy tez sie niedawno przebudzili z reka w nocniku.
  Wracajac do tematu „konfederacji”, wybiegam w przyszlosc, poniewaz zdaje sobie sprawe z zagrozen dla Polski, ktora sama nie jest w stanie zwalczyc swoich odwiecznych wrogow: ZYDOSTWA i Niemcow, ktorzy prowadza swoja brutalna polityke ekspansjonizmu.
  Problemem wielu grup dyskusyjnych jest zarzucanie czytelnikow mnogoscia tematow zwiazanych z wydarzeniami, lecz pozbawionych glebszej analizy i wnioskow.
  A Polacy zamiast madrzec i rozpoczac wspolne dzialanie to traca czas na ekscytowanie sie nowinkami.
  W Polsce potrzebne sa radykalne zmiany, takie jakie nastapily na Wegrzech po wiosennych wyborach 2010r – tez pisalem na ten temat w zeszlym roku i na poczatku 2011, ale nikt nie podejmowal dyskusji na grupach dyskusyjnych.
  Tymczasem Wegrzy poszli do przodu i urzadzaja swoj kraj po swojemu, a Polacy…. niech kazdy Polak i Polka sobie sam odpowie: Czy kundlizm znow wygra ?

  Jaka jest Twoja opinia na ten temat ?

 161. Re: 29 Piotrx,

  Nagonke na H.Pajaka rozpoczeli zwolennicy Putina z WPS (P.Zieminski i spolka), poniewaz Pajak olal moczem ich idola – patrz ostre starcie, jakie mialo miejsce w Lodzi podczas spotkania Pajaka ze sluchaczami – video „youtube” na stronie:
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=487&start=10

 162. Marucha said

  Re 160:
  Taki zaczątek konfederacji już istnieje: Grupa Wyszehradzka. Polska, Czechy, Słowacja, Węgry.
  Nie będę się wypowiadał na temat jej „znaczenia” dla polityki europejskiej, czy też w ogóle jakiegokolwiek znaczenia.
  A nawiasem mówiąc Węgrzy nie są Słowianami i – mimo całej sympatii – nie bardzo pasują na członka konfederacji Słowian.

 163. Ad 2 – Koliber,
  A z jakich zrodel Pajak mial korzystac, kiedy media w ZSRR”bis” milczaly o kolaboracji Putina z zydami ?
  Milczaly, bo mialy przykazane odgornie i Putin robil Rosjan w ciula, obiecujac im ponownie „raj na ziemi”, jak w czasach ZSRR i to jest gra na ludzkiej naiwnosci.
  I podobnie w ciula robili Polakow: Kwasniewski, Kaczynski, Tusk i reszta polskojezycznych zydow u sterow wladzy, tez obiecujac Polakom „raj na ziemi”, co wkrotce sie spelni, poniewaz jak tak dalej pojdzie to Polacy beda chodzic boso i nago, jak w raju (w/g teorii gloszonej przez koscielnych propagandystow).

 164. stary-stach said

  Do Miet małymi krokami – ale wpierw przejąć władze w Polsce musiałby Polak lub przynajmniej nie anty-Polak jak jest obecnie . Orban działa powoli i się gmatwa ale z unymi nie da się inaczej bo zabiją. Stopniowo stołek po stołku trzeba zmieniać bez rozgłosu najlepiej une mendia i tak klangor podniosą więc trzeba motać. Przypomnę że oprucz unych narodami handlowymi są: Chińczycy , Hindusi, Ormianie- po części Grecy

 165. Marucha said

  Re 163:
  Putin, jako człowiek poważny, nikomu nie obiecywał żadnego „raju na ziemi” (kiedy? gdzie?), bo każdy wie dobrze, iż tego się nie da zrobić w kilka lat.

  Natomiast Putin nie zadłużył Rosji, zgromadził zapasy złota, nie wyprzedaje dorobku społeczeństwa w ręce jakichś szemranych „inwestorów”, nie pozwala Rosji upokarzać – i, co najważniejsze – przywrócił wielu Rosjanom dumę z bycia Rosjanami. Nie mówiąc już o powrocie Rosji na forum międzynarodowe.

 166. Weronika said

  ad/ 128
  Według Pani Żydzi robili w Rosji rewolucję sami. Że tez takie śmieszne poglądy są publikowane. Gajowy według moich podejrzeń robi robotę na zlecenie. Ja w Rosji bywam i wiem trochę więcej niz propaganda.

  Pani już dziękujemy – admin

 167. Bloew said

  odp: 165

  To była alternatywa polityczna jeśli chodzi o kołchoz europejski, warto o niej pamiętać:

  INICJATYWA ŚRODKOWOEUROPEJSKA (ISE), zinstytucjonalizowana forma współpracy subregionalnej państw Europy Środk. i Pd.-Wsch.; wywodzi się z Inicjatywy Czterostronnej (Quadragonale), powołanej 1989 przez Austrię, Jugosławię, Węgry i Włochy; od 1990 (przystąpienie Czechosłowacji) p.n. Pentagonale, od 1991 (przyjęcie Polski) — Heksagonale; ob. nazwa od 1992.Według Włoch, będących inicjatorami współpracy, miała ona wypełnić lukę powstającą po rozpadzie bloku wsch., zapobiec ewentualnej hegemonii Niemiec w Europie Środk. oraz ułatwić państwom postkomunist. rozwój współpracy z Zachodem. Celem ISE jest umacnianie spójności Europy, jej polit., gosp. i społ. stabilności oraz bezpieczeństwa; działalność ugrupowania obejmuje m.in.: konsultacje polit., wspieranie instytucji demokr. i przestrzegania praw człowieka, współpracę transgraniczną, realizację różnych zadań gosp. i społ.; ISE koncentruje się zwł. na popieraniu transformacji gosp., społ. i prawnej w państwach członkowskich oraz ich dążeń integracyjnych, na sprawach walki ze zorganizowaną przestępczością, odbudowie Bośni i Hercegowiny. Głównymi organami ISE są coroczne spotkania szefów rządów oraz spotkania min. spraw zagr.; działa stały Sekretariat Wykonawczy w Trieście; ob. do ISE należą: Albania, Austria, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Macedonia, Mołdawia, Polska, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Ukraina, Węgry i Włochy.

 168. Marucha said

  Re 167:
  Tak, to miało ręce i nogi.
  Zwornikiem Heksagonale miała być Jugosławia – dlatego też Niemcy i Żydzi zrobili wszystko, aby ją rozbić na drobne kawałki, co im się udało na sto procent.
  Dziś jest to organizacja praktycznie bez znaczenia.

 169. Bloew said

  odp: 168

  Dokładnie, wywiad niemiecki odegrał znaczącą role w rozbijaniu Jugosławii, medialnie także przyłożyli łapę do oszust na skale europejską. Przypomina to tą samą taktykę którą używa się wobec pułk Kadaffiego obecnie. Moim zdaniem warto pamiętać o tej inicjatywie właśnie ze względu na to jak zachowały się Niemcy wobec Jugosławii i jaki miały udział w rozbiciu tego kraju. Ręce polityki zagranicznej Niemiec ropoczeły proces który zakończyły bombowce NATO, trzeba mieć to na uwadze.

 170. Shakespear said

  Ad. 156
  „Putin po trzynastu latach rządów na najwyższych stanowiskach dla swojej mateczki Rosji, co uczynił ??”

  Rozmiar Rosji i jej wewnętrzne polityczne układy na pewno nie są łatwe do kontrolowania przez jedna osobę i jej „kolaborantów”. Kilka lat temu w TV późna nocą pokazali film dokumentalny gdzie ktoś dostał dostęp do śledzenia Putina z kamera przez cały rok. Na podstawie tego był pokazany film o Putinie. Co było ciekawe dla mnie (znów nie tak bardzo zaskakujące) była obserwacja ze Putin się okropnie zmienił po „chrzcie” wydarzeń na początku jego pierwszej kadencji na tym stanowisku. Ta zmiana na pewno była uświadomienie sobie jak bardzo skomplikowana jest polityka wewnętrzna Rosji niż ta w Petersburgu. Tu na pewno potrzeba bardzo specyficznej psychiki by wytrzymać na tym miejscu długo.

  Ad. 166
  Jeżeli Pani wie więcej nisz „propagandę” nam serwowana to pozwoli Pani nam się z nią zapoznać.

  Miedzy czasie proponuje książkę jak pomaga się Rewolucja ,

  http://www.empik.com/za-kulisami-rewolucji-bolszewickiej-occleshaw-michael,3093058,ksiazka-p

 171. Marucha said

  Re 169:
  Moim zdaniem niebagatelną rolę grała też nienawiść Niemców do Jugosłowian, mająca swe źródło w historii II Wojny Światowej.

 172. Marucha said

  Re 170:
  Jak by niewiele Putin uczynił dla Rosji, było to tysiąc razy więcej, niż uczyniły dla Polski jej rządy, których zasługi należy rozpatrywać w kategorii liczb ujemnych.

 173. Re: 162,
  Historia Ukladu Wyszehradzkiego zaczyna sie w XIV wieku.
  Byl to wowczas uklad pomiedzy Polska, Wegrami i Czechami, wymierzony w niemiecka polityke prowadzona przez Hohenzollernow.
  Uklad Wyszehradzki z 1991r ma odmienny charakter od ukladu z XIV wieku, a takze jest odmienny od celow i zalozen przyszlej polskiej polityki narodowej, dla ktorej glownym problemem jest zydowska i niemiecka ekspansja w Polsce i Europie.
  Podejrzewam, ze po wycofaniu sie USA z polityki europejskiej, czego glowna przyczyna beda problemy finansowe i ekonomiczne, zmaleje prestiz USA w Europie i swiecie i wowczas Niemcy jako najsilniejsze panstwo ekonomiczne w Europie beda stawiac warunki i wplywac na bieg wydarzen.
  Oslabiona ekonomicznie i rozebrana na kawalki Polska nie bedzie miala nic do powiedzenia.
  Druga ofiara w kolejnosci beda Czechy, od ktorych Niemcy domagaja sie zwrotu bylych kolonii niemieckich.

  Sprawa z pochodzeniem Wegrow jest o tyle ciekawa, ze pomimo przypisywania im przynaleznosci do grupy ugro-finskiej, co charakteryzuje sie przynaleznoscia do haplogrupy „N”, to dzisiejsi Wegrzy posiadaja okolo 1% tego wspolczynnika – Finowie natomiast 58%, Litwini 42%, Lotysze 38%, Estonczycy 34% i Rosjanie 23%.
  U Wegrow przewaza natomiast haplogrupa R1a1 (50%) , co czyni ich z kolei bardziej Slowianami niz ugro-finami.

 174. dtzkyyy said

  Re. 156

  > Rosjane nigdy mu tego nie zapomną…
  „Rosjanie” nigdy mu nie zapomną, że zakratkował Chodora i odciągnął jego braci od koryta

  > w tym samym czasie noworodki w Polsce rodzą się z wirtualnym długiem rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych, kajdanami XXI wieku
  Ale pry czym tu PUTIN z Rosjanami?

  > Nie mieszkam w Rosji więc trudno mi ocenić co tam się dzieje, lecz czy krytyka Putina to zbrodnia??
  Ponieważ Pan nie mieszka w Rosji, to nie słyszy i nie widzi bukwalnie druzgocącej krytyki PUTINA w naszych międzynarodowych media…

  > Czy dywagacje nad tym czy Putin jest z unych czy nie to plucie??
  Czy dywagacje nad tym czy Pan Bloew jest z unych to nie plucie?? No oczywiście że nie. To tylko wolność słowa.

  > gdy pytam czy te słowiańskie, sąsiednie narody nadal są pod tą samą okupacją to pluje na Putina??
  Nie jestem pod nijaką okupacją, Panie, albo Pan pomylił się z narodowoścą pytanego narodu. Niech Pan zapyta innego narodu, czy samego siebie.

  Re. 166.

  > Według Pani Żydzi robili w Rosji rewolucję sami…
  Nie sami, bo Żydom pomogli wewnętrrzne i zewnętrzne wrogowie istniejącego w Rosji porządku. Czy Pani myśli że to są fantazje? Wtedy une i w Polsce zrobili 1944 rok na osobno.

  > Że tez takie śmieszne poglądy są publikowane…
  Ale Pani nie widzi siebe ze wschodniej strony…

  > Gajowy według moich podejrzeń robi robotę na zlecenie.
  No oczywiście. Na zlecenie PUTINA. Za gotówkę w czarnej kopercie. Zamacanej krwią.

  > Ja w Rosji bywam i wiem trochę więcej niz propaganda.
  Ja w Rosji żyję i wiem nie tylko to, czym jest kontrpropaganda, ale powiedzmy – masowe złudzenia i nawiedzione wzbudzania.

 175. Shakespear said

  Ad. 169
  Cisza na temat „wywiad niemiecki ” jest zdumiewająca. Dużo się mówi o MOSSAD, CIA, FSB etd. ale Niemiecki wywiad tak jak by nie istniał. Ciekawe.

 176. Marucha said

  Re 176:

  > Gajowy według moich podejrzeń robi robotę na zlecenie.
  No oczywiście. Na zlecenie PUTINA. Za gotówkę w czarnej kopercie. Zamacanej krwią.

  Jasne. Gotówka wyłącznie w chińskich juanach. Krew z chrześcijańskich niemowląt. A koperta koniecznie wyprodukowana w Izraelu.

 177. Bloew said

  odp: 171

  Serbowie wpowiedzieli Hitlerowi niespołuszeństwo, co opóźniło o trzy miesiące plan Barbarosa. Tych trzech miesiący zabrakło Hitlerowi pod Moskwą. Ten naród zmienił oblicze świata.

 178. dtzkyyy said

  Re. 171.

  > Tych trzech miesiący zabrakło Hitlerowi pod Moskwą
  Ale jazda!

 179. Marucha said

  Re 177, 178:
  Może mu i zabrakło, ale nie wiem, czy uratowało by to Hitlera przed klęską.
  Przy okazji nie zapomnijmy o b. silnej jugosłowiańskiej partyzantce.

 180. dtzkyyy said

  Re. 179.

  Nie uratowało by.

  Czytając powojenne wspomnienia niemieckich generalow Wehrmachta o przegranym najazdu na Rosje (nota bene: najepdżal HITLER na ZSSR, a zetknął się z Rosją) – GUDERIAN, von BOCK i inne, – pisali, że za długo do bitwy pod Moskwą, to jest jeszcze późną jesienią 1941 r. oni zrozumieli, że uwięźli na zawsze i bezpowrotnie, chociaż Europę pokonali szybko..

  To nie ja propaguję, to niedemokatyczne Niemcy piszą.

 181. Marucha said

  Re 180:
  Skoro sami Niemcy tak piszą, to chyba tak jest.
  Co oczywiście w niczym nie ujmuje Serbom wymówienia posłuszeństwa Hitlerowi.

 182. dtzkyyy said

  Re. 181.

  Nie ujmuje.

  Szkoda, że Serbowie en masse zokazali posłuszeństwa unym. Oczywiście nie wszyscy.

 183. Marucha said

  Re 182:
  Tak, jak – niestety – Polacy.
  Zdumiewające, jak wielu Polaków wierzy w jakieś „czystki etniczne” przeprowadzane przez Serbów na muzułmanach…

 184. revers said

  ad.175 jak to niesłychac o wywiadzie niemieckim?

  Ostatnio ukradziono dokumentacje i plany budowy nowej siedziby BND w Berlinie. zakonczenie budowy opóżni się, a całość kosztów nowej inwestycji wzrśonie o jakieś 1.6 mld EUR. Obce wywiady na nie długo pociesżą się dokładną lokalizacją co do pokoju słuzbowego BND.

  A to że działają to wiadać po byłej Jugosławi, po okręgu Kosovo gdzie doszło do bombowej wpadki pracowników wywiadu BND, którzy pozorowali zamach terrorystyczny. Inside JOB w UE.

  Zreszta wziąść do ręki szpiegowsko spiclowską gazetke Spiegla i wiadomo już co przecieka z BND.

 185. dtzkyyy said

  Re. 183.

  Zdaje się, że tyle, ile Polakow wierzy, że Polaków w Katyniu rozstrzeliwali Rosjanie, a Tu-154 pod Smoleńskiem wysadził osobiście PUTIN.

 186. Brat Dioskur said

  Re 177,
  @Bloew,
  Nie tyle Serbowie wypowiedzieli posluszenstwo ile Anglicy zainicjowali pucz obalajac przyjaznie nastwionego do Niemcow krola.Jak powiedziala pewna angielska Lady ,a pisze o tym w „Zielonych Oczach” Mackiewicz,opoznilo to o trzy tygodnie ladowanie Niemcow na Krecie.Natomiast kampania rosyjska miala inne aspekty.Kiedy po niespelna tygodniu czolgi niemieckie znlazly sie w Minsku a pancerne kliny rwaly niepowsztrzymanie do przodu wydawalo sie ,ze upadek Moskwy jest juz kwestia tygodni.Praktycznie opor sowiecki polegal tylko na masach powmieszanych ze soba armii ,korpusow i dywizji ,ktore nie nie byly w stanie zatrzymac bezblednie pracujacej wojskowej machiny niemieckiej. Dosc dodac ,ze tempo natarcia 2
  Gr.Pancernej uderzajacej na osi Minsk- Smolensk wynosilo 50 km/dziennie. Tak fantastycznego wyniku Niemcy nie osiagali w Polsce ani nawet we Francji ,gdzie cale pulki rzucaly bron!I wtedy nastapil zwrot. Hitler z maniera wlasciwa laikom wojskowym zatrzymal szarzujaca na Moskwe grupe armii „Srodek”,odebral jej wszystkie czolgi i skierowal je na poludnie ,gdzie wziely one udzial w likwidacji zgrupowania marsz.Timoszenki,,Wtedy 600 tys. jencow dostalo sie do niewoli niemieckiej ,ale Hitler stracil czas i juz pozniej jak zwnowiono ofensywe spadly descze i rzeczywiscie Niemcy ugrzezli doslownie w blocie. Pozniej zas niesamowite zawieje sniezne , przy 2 metrowych zaspach dopelnily losu i Niemcy Moskwy nie zdobyli.

 187. dtzkyyy said

  Re. 186.

  Ściśle wyłożono! Krótko i jaśnie.

 188. Kapsel said

  Re186
  ….Hitler z maniera wlasciwa laikom wojskowym zatrzymal szarzujaca na Moskwę…

  Co raz więcej głosów mówi że na podstawie tego zachowania można wnioskować o tym że….. Hitler jednak był „bardzo mocno wtajemniczonym”. .Zadaniem II WŚ ,zaplanowanym i zrealizowanym,był ogromny zysk ,pomieszania w narodach oraz poszerzenie terytorium dla bolszewii do walki z chrześcijaństwem.Bolszewia w planach miała być rozszerzona a nie zlikwidowana.I tak się stało.

 189. 166 bojkot TVN said

  185/dtzkyyy
  „Zdaje się, że tyle, ile Polaków wierzy, że Polaków w Katyniu rozstrzeliwali Rosjanie, a Tu-154 pod Smoleńskiem wysadził osobiście PUTIN”.

  Nieprawda!
  Polacy doskonale wiedzą, że POLSKICH OFICERÓW zabili KOMUNIŚCI, NA ROZKAZ STALINA.

  Mogą nie wiedzieć, że Stalin i jego najbardziej zaufani żołnierze, to ŻYDZI-ZBRODNIARZE TACY SAMI JAK ON I JEGO OTOCZENIE.

  Co do katastrofy/zamachu w Smoleńsku, to niech Pan nie pitoli głupot, bo nikt nie powiedział o osobistym udziale Putina – jeszcze. Materiały ze śledztwa są utajnione, raport MAK, to BIG MAK SHIT, co wykazuje każdy, kto zna się na rzeczy.
  Pożyjemy zobaczymy. Wszystko co wiemy, i wszystkie kłamstwa, jakie krążą wokół katastrofy smoleńskiej wskazują na zamach. Trzeba być albo agentem, albo głupcem żeby tego nie dostrzegać.
  Wszystkie media sugerują nam błąd pilotów, co całkiem przypomina samobójstwo Sekuły: sam się zastrzelił, a potem posprzątał.

 190. dtzkyyy said

  Re. 189.

  > niech Pan nie pitoli głupot, bo nikt nie powiedział o osobistym udziale Putina – jeszcze…
  Chwała Ojcu, że w Polsce „nikt nie powiedział o osobistym udziale Putina”, bo u nas tylko coś pęknie, to w mediach mówią, że to PUTIN.

 191. Marucha said

  Re 189:
  Co nieprawda, skoro sam Pan pisze, że Polacy „mogą nie wiedzieć”, iż Katyń zaplanowali i wykonali Żydzi!

  Co do Putina, to oczywiście nikt nie mówił, że on sam, osobiście, zestrzelił samolot – natomiast sugestii, iż zamachu (o ile to był zamach) dokonały rosyjskie władze, podległe wszak Putinowi, było pełno. Sam Pan brał udział we wskazywaniu na Rosję jako sprawcę.
  Skąd się wziął popularny zwrot „Putin z dymiącym naganem”?
  Dlaczego mówiono, że „Rosjanie zgotowali Polakom drugi Katyń”?

 192. 166 bojkot TVN said

  191/Marucha
  Czy ktokolwiek oficjalnie pisał, mówił, że Rosja to nie Rosja, tylko Chazaria?
  Nie!

  Czyli skoro Rosja to Rosjanie, a popełniane tam są też zbrodnie, to w przeciętnym przekazie publicznym utrzymywane jest skojarzenie: Rosja-Rosjanin, Polska-Polak, szczególnie w odniesieniu do masowych zbrodni popełnianych tak naprawdę przez żydowskie podróby udające Rosjan, albo Polaków, albo – co dawno powinni zbadać historycy – także udające Niemców.
  Żydowscy zbrodniarze opanowali do perfekcji sztukę obarczania swoimi zbrodniami Polaków, tych, kórych nie udało im się zabić.
  Winy Putina niestety nie można w tej chwili wykluczyć. Fakty świadczą przeciwko premierowi Rosji.

 193. dtzkyyy said

  Re. 192.

  > Winy Putina niestety nie można w tej chwili wykluczyć. Fakty świadczą przeciwko premierowi Rosji.
  Pańskie „niestety” w kontekście wyżej Panem powiedzianego jest nie na miejscu, nic nie mówiąc już o domniemaniu niewinności.

  Dodam tylko, że zatopienie statku „Bułgaria” tutejsze une stawią zarzutem właśnie PUTINOWI.

 194. 166 bojkot TVN said

  193/
  Nagina Pan rzeczywistość do Putina.
  Trzeba było obserwować jego wizyty w Polsce, i dokładnie słuchać co mówił.
  Oraz jeszcze raz przeanalizować FAKTY związane z katastrofą smoleńską, np. opisywane na gorąco tu: https://marucha.wordpress.com/2010/04/11/dziwne-fakty-ze-smolenska/
  oraz kilka wątków wcześniej i później.

 195. wet3 said

  @ Dtzkyyy
  Czekam na ten dzien, kiedy wladze obecnej Rosji otwarcie powiedza swiatu, ze zbrodni w Katyniu, zbrodni na Rosjanach w ZSRR dokonali zydzi. Inaczej nigdy nie bedzie spokoju w tej sprawie. Ale czy Putina na to stac? …

 196. dtzkyyy said

  Re. 194.

  > Nagina Pan rzeczywistość do Putina.
  Tego nie trzeba robić, Panie 166 Bojkocie TVN, bo PUTIN sam każdą rzeczywistość do siebie sam nagina.

  Co do „analizu faktów na gorąco”, to jako b. psychiatra, powiem Panu Bojkotowi, że to jest sprawą ryzykowaną i narażoną na zniekształcenie percepcji nawet u lekarza, nie mówiąc już o tak zwanym backgroundzie anamnestycznym u podopiecznego mu wariata.

 197. dtzkyyy said

  Re. 195.

  1. > Czekam na ten dzien, kiedy wladze obecnej Rosji otwarcie powiedza swiatu, ze zbrodni w Katyniu, zbrodni na Rosjanach w ZSRR dokonali zydzi…
  Dla tego najpierw świat musi zacząć trochę walić. Jednak, nie jestem pewny, że takie oświadczenie będzie ma wtedy sens

  > Ale czy Putina na to stac? …
  Patrz p. 1.

 198. 166 bojkot TVN said

  196/
  Uprzejmię pragnę byłemu psychiatrze uświadomić, że większość ludzi nigdy nie była i nie będzie korzystać z usług psychiatry, oraz, że są ludzie o przyrodzonych i nadprzyrodzonych zdolnościach, którzy widzą i rozumieją wiecej niz przeciętny, nawet były psychiatra. Oraz, ze bywają też inne zawody…..

 199. Marucha said

  Re 198:
  Czy wzmiankę o nadprzyrodzonych zdolnościach mam odnieść do Pana? 😉

 200. Filomena said

  A wedlug Pani, droga Pani Weroniko, Zydow Niemcy wybili sami? Nie, Szanowna Pani, dopomogli im w tym Polacy i to jeszcze jak. O Jedwabnym chyba nie musze wspominac. Co wiecej, ci Polacy ktorzy bezposrednio nie kolaborowali cieszyli sie po cichu, ze wreszcie ktos robi za nich brudna robote. W koncu to w Polsce istnial prawdziwy „problem zydowski” przed wojna. Polska byla centrum europejskich Zydow i Polska – ta katolicka Polska – nie wiedziala co z nimi zrobic. Na szczescie pojawil sie Hitler i ten problem rozwiazal a Polacy sie cieszyli i Zydow nie ratowali. Powie Pani, ze ratowali? Niemozliwe. To czemu w Polsce zostalo tak malo Zydow?

  Tak droga Pani, tak sie widzi te sprawe na Zachodzie, w kochanej Ameryce, ktorej Polacy tak bija poklony. I nie tylko w Ameryce. To nie Rosjanie mowia, ze Polacy wybudowali Auschwitz. To mowia nasi Zachodni „przyjaciele”.

  W Rosji nie mieszkam ani nie bywam, Pani Weroniko, ale zyje na Zachodzie i wiem doskonale, co mowi sie o Polakach w tej kwesti. Gdyby u Polakow nie bylo antysemityzmu nigdy by nie zginelo tyle Zydow. Tak czytalam w wielu ksiazkach, w wielu publikacjach. I co Pani na to powie?

 201. Brat Dioskur said

  Re 188,
  @Kapsel,
  W rzeczywistosci sprawa zatrzymania ofensywy na kierunku moskiewskim jest bardzo zlozona.Sowieccy historycy wojskowosci
  (gen.Moskalenko)uwazaja ,ze decyzja ta byla sluszna ,bowiem na poludniu w rejonie Kijowa skoncentrowane bylo 600 tys. zgrupowanie marsz.Timoszenki,ktore w kazdej chwili moglo uderzyc w prawa flanke nacierajacej na Moskwe Gr.Armii „Srodek”.Tymczasem badacze niemieccy a szczegolnie wysocy dowodcy bioracy bezposrednio udzial w wydarzeniach twierdza,ze marsz. Timoszenko byl miernym dowodca a morale wojsk sowieckich bylo wtedy tak niskie
  ze jakakolwiek ofensywa z ich strony byla skazana na porazke.W
  istocie Hitler przybyl w sierpniu na front i oswiadczyl zd
  umionym generalom ,ze najpierw nalezy zdobyc Ukraine ze wzgledu na jej gospodarcze dla Niemiec znaczenie.Moskwe uwazal za cel drugoplanowy.Wydaje sie jednak ,ze upadek Moskwy we wrzesniu 41’oznaczalby rozpad Sowietow,bo miasto to mialo dla nich znaczenie symbolu.Zreszta po upadku Moskwy znaczne postepy poczynilaby Gr.Armii „Poludnie” a zapewne padlby tez i Leningrad, nie mowiac juz o tym ,ze na odcinku centralnym front osiagnalby miasto Gorki a wiec juz przednoze Uralu.

 202. Miet said

  Re 181, 182

  Wczoraj rozmawialem ze znajomym z klubu brydzowego, Alfredem.
  Alfred urodzil sie tuz przed wojna w Gdansku. Trudno mi powiedziec czy uwaza sie za Niemca. Jest czlowiekiem bardzo dobrze wyksztalconym i polityka zajmowal sie chyba zawodowo.
  Poniewaz ja z Gdanskiem tez mam powiazania (doktorat), to razem uznalismy, ze jestesmy Gdanszczaninami.:-)))
  Otoz Alfred wrocil z wycieczki do Berlina i Pragi i nie omieszkal podzielic sie ze mna wrazeniami.
  Poza paroma utartymi sloganami odnosnie zabytkow i porownan kuchni amerykanskiej z niemiecka i czeska, wszedl zaraz w polityke.
  Pyta mnie – czy nie jest dziwnym dla ciebie, ze zjednoczenie Niemiec i ten symboliczny upadek „muru berlinskiego” uwaza sie za wielkie zwyciestwo tzw. wolnego i demokratycznego swiata nad tym okropnym komunizmem a tuz obok mniej wiecej w tym samym momencie dzieli sie Czechoslowacje na dwa odrebne panstewka?
  Ja mu na to, ze troche pozniej ten sam „wolny swiat” nie pisnal nawet slowka, a wrecz uznal za jak najbardziej sluszne i demokratyczne rozwalenie Jugoslawii na piec panstewek.
  Alfred sie zadumal i desperacko machna reka – obluda i zaklamanie – wszedzie na tym swiecie, bez zadnego wyjatku.

 203. Gość said

  ad. 200
  Taki post „powala”, jak bardzo trzeba przesiąknąć „korzenną propagandą „, żeby coś takiego napisać z wiarą. Ludzie nie tylko zaprzestali myślenia, ale nie znają historii.
  ILU POLAKÓW ZGINĘŁO w POLSCE w czasie II WŚ!!!!??
  Moja babcia przechowywała (ZA DARMO!) 2 żydówki (prawie całą wojnę), oczywiście nie chwaliła się tym! Jej kuzynka z niemowlęciem na ręku, kilkuletnim synem i kilkudziesięcioma sąsiadami z kamienicy (Warszawa) została rozstrzelana, a tu pani Filomena pisze takie bzdury!
  A postawa mojej rodziny to dosłownie kropla w morzu prawdziwego bohaterstwa, może należałoby sięgnąć do książki A.Siwaka „Bez strachu”, trochę poczytać!
  Takie opinie NIE POJAWIAŁY się tuż po wojnie, ani w latach 60, czy 70-tych i jeszcze 80-tych, zaczęły pojawiac się jak „przedsiębiorstwo” holocaust zapragnęło 65mld od Polski, poza tym liczono, że świadkowie tych czasów zwyczajnie WYMARLI, a dzisiejszym ludziom po zaserwowaniu szeregu „odmóżdżających programów”, można wmówić WSZYSTKO i oni autentycznie w to wierzą, nie sądzę, żeby jakikolwiek argumenty do nich trafiały, oni wiedzą!
  ZGROZA!

 204. Gość said

  Do 203.
  Zostali rozstrzelani za przechowywanie rodziny żydowskiej!!!!!

 205. Marucha said

  Re 200:
  Pani Filomeno, powtarza Pani stek bzdur i oszczerstw, w jakich celuje tzw. prasa międzynarodowa, wiadomo w czyich rękach się znajdująca. Niech się Pani dowie, jak naprawdę było, a nie jak pisze jakiś zasr… New York Times czy inny Spiegel.

  Pani wpis jest po prostu skandaliczny i pochodzi albo od osoby o antypolskim nastawieniu, albo od kompletnego ignoranta. Wzmianka o „Jedwabnem” to już poniżej dna.

 206. Filomena said

  To co pisza rozne gazety, nawet to co pisza rozni tak zwani znawcy czy eksperci od razu mozna wrzucic do kosza na smieci. Kiedy zaczela sie wielka nagonka na Serbow od razu wyczuwalam, ze cos jest nie tak. Jakos podswiadomie wyczuwalam propagande. I sie nie mylilam. Akurat tak sie trafilo, ze wsrod studentow mialam swego czasu sporo ludzi z bylej Jugoslawii: Serbow, Chorwatow, Macedonczykow, muzulmanow z Bosni itd. Ich wersja calego wydarzenia byla inna od tego co podawaly nasze media. Srebrnica to mniej wiecej to samo co Jedwabne. Tym, ktorzy mysla, ze bajdurze radze wglebic sie w temat. Jak to nalezy rozumiec, ze z kosci psow czy krow zrobiono kosci ludzkie? Coz nie kazdy jest weterynarzem czy lekarzem a ci co gapia sie jak gamonie w telewizje i jeszcze na dodatek wierza, ze to wszystko stuprocentowa prawda przestali juz dawno odrozniac co jest co.

  Mnie najbardziej w tym temacie fascynuje cos innego – mianowicie postac niejakiej Pani Madeleine Albright. Nigdy nie zapomne jak prezenterzy w polskim radiu (za granica) podniecali sie faktem, ze oto pierwsza Slowianka znalazla sie na tak waznym stanowisku w Ameryce. Oj co to byla za radocha. Rzecz dziwna, ze prezenterzy nie wiedzieli, ze Pani Albright to taka Slowianka jak ja Chinka. Chociaz calkiem mozliwe, ze we mnie jest troche wiecej Chinki niz w Pani Albright Slowianki. Pani Albright to tak na prawde Pani Korbel. Pochodzi z czeskiej rodziny zydowskiej. W czasie wojny Pani Korbel byla jeszcze mala, ale na tyle duza, ze nie mogla zapomniec, ze to wlasnie Serbom zawdziecza, ze stala sie Pania Albright. Pani Albright i jej Rodzina znalezli w czasie wojny schronienie u Serbow. Za ukrycie jednego Zyda bywalo, ze rozstrzeliwano 100 Serbow. Jak Pani Albright-Korbel czy Korbel-Albright odplacila sie Serbom nie musze chyba nikomu mowic. Historia ta wydarzyla sie na tyle niedawno, ze powinnismy ja pamietac.

  W calej tej nagonce przeciw Serbom osobliwe jest to, ze ci co byli w nia zaangazowani najbardziej maja jedna i ta sama narodowosc, chocby w polowie. Pan Holbrooke, pan Kouchner, pan Lantos, pan general Wesley Clark, pan Egleburger no i oczywiscie Pani korbel-Albright. Co za dziwny zbieg okolicznosci!

 207. Marucha said

  Re 206:
  Ja nie rozumiem. Pani wpis 200 i 206 pochodzą jakby od dwu różnych osób.
  Czyżby wpis 200 był jakąś ironią?
  Niech nam Pani to łaskawie wytłumaczy.

 208. wet3 said

  @ Filomena
  Albo jest pani wyjatkowo glupia, albo tez dziala pani z premedytacja na rzecz roszczeniowcow spod znaku Singera i Foxnama. Trzeciej mozliwosci nie ma!!!

 209. Filomena said

  Panie Marucho, Pan mnie chyba zle zrozumial. Nie wyczuwa Pan, ze pisze z ironia? Moze to i moja wina, ze uzylam zbyt duzo ironii? Czasami lubie uzywac taki styl. Mysli Pan naprawde, ze wierze w to co prasa miedzynarodowa pisze o Jedwabnem? Chyba bym byla nienormalna.

  Moim celem jest sprowokowac ludzi, zeby wreszcie zaczeli myslec. Obrabia sie Rosjan, Polakow, Serbow i jednych nastawia sie przeciwko drugim. Stwarza sie historyjki o Jedwabnem, o Srebrenicy a ludzie nie widza, ze robi sie to po to zeby wszystkich sklocic, bo wtedy mozna nimi rzadzic. Bolszewizm byl ideologia zydowska. Ze znalazlo sie paru Rosjan, ktorym sie to spodobalo to druga sprawa. Nie zmienia to faktu, ze ci pierwsi to stworzyli i to oni byli glownym silnikiem tej ludobojczej maszyny. Hitleryzm byl ideologia niemiecka i nawet jesli zdarzali sie jacys kolaboranci to nie zmienia to faktu, ze ci pierwsi byli podstawowymi wykonawcami ludobojczych projektow. Bez tych co stworzyli ta ideologie nie bylo by tego co bylo.

  Na Zachodzie jednak widzi to sie inaczej. Obrabia sie Polakow. Polacy sa antysemitami ( nie ja to mowie – powtarzam tylko to co pisza nasi „przyjaciele” na Zachodzie). Jednak Polakom to nie przeszkadza. Na widok dygnitarzy z Ameryki czy Izraela merdaja ogonem na wszystkie strony, a nadskakuja, a lasza sie no i oczywiscie za wszelkie zlo przepraszaja, celebruja Chanuke. Czekac tylko kiedy z katolicyzmu na Judaizm przejda. Czemu nie? Mamy juz zwiazki malzenskie mieszane w rzadzie. Nawet Kosciol glosi, ze wszystkie religie sa takie same.

  ….

  Cale tylko szczescie, ze Cerkiew Prawoslawna jeszcze tego nie glosi.

 210. Marucha said

  Re 209:
  Cieszy mnie, że to była ironia.
  Zmyto Pani głowę, gdyż nie zrozumiano jej, jak trzeba.
  Za siebie bardzo przepraszam.

 211. Filomena said

  Panie Wet,

  Glupi sa ci, ktorzy nie rozumia, ze rusofobia (i nie TYLKO rusofobia) sa NIEKTORYM potrzebne do realizowania ICH swiatowej polityki. Czy my Polacy nie mozemy tego zrozumiec?

  Kiedy mowilam rodakom: po co pchamy sie do NATO? Co powiedzieli? Rosja nam zagraza. Tak mi odpowiadali. Doszlam do wniosku, ze nie ma o czym dalej dyskutowac. Jestesmy juz w NATO i co? Ba, w Europie jestesmy. Duzo mamy z tego zadowolenia?

  A jesli chodzi o tych spod znaku Singera czy Foxmana to czekam tylko na moment kiedy Rosja wystawi im rachunek i zazada zwrotu bogactw carskich i cerkiewnych skradzionych za czasow Bolszewii. Calkiem mozliwe, ze Putin takiego rachunku im nie wystawi. Ale napewno zrobi to inny rosyjski polityk kiedy przyjdzie na to pora.

 212. wet3 said

  @ Filomena
  Ciesze sie, ze sprawy obrocily sie na dobre. Niestety, sposob w jaki Pani pisala, ma niewiele wspolnego z ironia – i stad moja reakcja. Bylo nas wiecej, ktorzy dosadnie krytykowali Pania. Prosze sobie to wziasc do serca i na przyszlosc pisac to, co sie mysli. Pozdrawiam.

 213. Filomena said

  Nie musi Pan przepraszac. Uzywam ironie, bo ironia wywoluje reakcje i wtedy jest dyskusja. Czasami bywa ostra.

  Nie mieszkam w Polsce, ale mam z Polska duzy kontakt i martwi mnie to co widze. Kraj jest szabrowany, zanikaja wartosci, rozklada sie rodzina, jest zle. Czas zeby Polacy wreszcie zaczeli brac sie w garsc. To prawda Rosja militarnie jest silna, silniejsza niz Polska ale moralnie nie rozklada nas Rosja, ale Zachod. A nalezy pamietac, ze narod mozna zniszczyc tylko moralnie. Niejeden narod byl zawojowany, zniewolony, ale tak dlugo jak dlugo trzymal sie swoich wartosci tak dlugo istnial jako grupa. Mogl nie istniec politycznie, ale istnial etnicznie, istnial jako kultura.

 214. Niedaleko said

  Ad. 206
  Nie wiem czy Panie wie, ale Pani Albright-Korbel nie wiedział ze jest żydówka aż dopiero wieku 59 lat.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Madeleine_Albright
  „Albright did not learn until late in life that her parents were Jewish and that many of her Jewish relatives in Czechoslovakia perished in The Holocaust, including three of her grandparents.[10]”

  http://www.slate.com/id/1048/

  To musiała być niezła niespodzianka dla niej.

 215. Marucha said

  Re 214:
  Uny często żyją w nieświadomości, kto jest ich ojcem, matką, babką itd. U nich się w rodzinach o tym nie mówi.
  Swoją drogą ta Albright to wyjątkowo ohydny babsztyl.

 216. Kapsel said

  re 201
  Wydaje sie jednak ,ze upadek Moskwy we wrzesniu 41′oznaczalby rozpad Sowietow,bo miasto to mialo dla nich znaczenie symbolu.

  ja też jestem tego zdania…pozdrawiam.

 217. wet3 said

  @ 214
  Nie wierze. Prosze to miedzy bajki wlozyc. Chyba bardzo wiele razy widziala w lustrze swoj chazarski nos???!

 218. Bloew said

  Jakieś pytania do Pana Pająka, ponieważ chciałbym zrobić lekki szkic nazwijmy tego wywiadu, żeby ułatwić sobie temat.

 219. wet3 said

  @ 218
  Chyba te trzy pytania postawione przez p.Maruche wystarcza. Lepiej malo a dokladnie.

 220. Bloew said

  odp: 219

  Ok, ja dorzucę kilka od siebie, ponieważ trudno mi się powstrzymać. Wierze, że maksymalnie do końca tygodnia będziemy mieć gotowy twór audio do odsłuchania.

 221. dtzkyyy said

  Ot co: http://dtzkyyy.livejournal.com/104268.html.

 222. aga said

  cos dla pana Dworeckieho:

  …Tak,jak step zjadł Kijow,Rosja,wychodząca z Moskwy,zjadla step.Tym samym wchłonęła w swój organizm narodowy potężną ilość żywiołów stepowych,co wywarło wielki wpływ na rosyjski charakter narodowy i stało się bodaj głównym czynnikiem tej oryginalności psychicznej Rosjan,która odcina ich od wszystkich narodow.Kto wie,czy nie temu przede wszystkim czynnikowi naród rosyjski zawdzięcza ,że w krotkim czasie wytworzył literature piękną,ktora zaimponowała swą oryginalnością całemu światu,a w ostatnich czasach rownie odrębną muzykę.Pomnożył on ogromnie bogactwo duszy rosyjskiej,dal jej większy rozmach,wytworzył bardzo interesujący temperament – to,co się nazywa „szeroka naturą rosyjską”.
  Pierwiastek stepowy dal Rosji w polityce większą śmiałość i ruchliwość,stał się pierwszorzędnym czynnikiem jej ekspansji.
  Jednocześnie wzmocnił on w duszy rosyjskiej instynkty niszczycielskie,będące wielka jej slabością.
  Jemu też przede wszystkim niezawodnie przypisac należy,że idee zachodnio-europejskie,przenikające do Rosji w ciągu XIX stulecia,znajdowały w niej tak swoiste odbicie,rodziły potężne ruchy wywrotowe,budziły fanatyzm czynu rewolucyjnego,jakiego Europa nie widziała, i prowadziły do bezwzględnej,bezlitosnej walki politycznej,która od wewnatrz podkopała potęgę państwa.
  Wewnętrzny zatem skutek zwycięstwa nad stepem nie mniejszy bodaj wywarł wpływ na losy Rosji od skutku,który wyraził się w jej położeniu zewnętrznym.
  W tym położeniu zewnętrznym Rosjii wielka,smiała polityka azjatycka ,o której mowilismy,wywolała epokowy przewrot.(….)
  Roman Dmowski
  Świat powojenny i Polska

 223. dtzkyyy said

  @222

  Dziękuję Pani Ago.

  Lubiłem czytać o Rosji nie tylko teksty DMOWSKIEGO, ale i teksty Michała BOBRZYNSKIEGO, SIENKIEWICZA, Feliksa KONECZNEGO i wielu in…

  Z Rosjan też są takie pisarze, które piszą o Polsce z szacunkiem i zrozumieniem.

  Czy Pani rozumie rosyjską?

 224. Miet said

  Re 222

  Dodam i ja od siebie pare slow.
  Otoz ta wypowiedz Dmowskiego bardzo dobrze pasuje mi do obrazu Rosji i Rosjan jaki sobie wytworzylem pare miesiecy temu na podstawie wspanialego dziela filmowego Sergieja Bondarczuka, „Wojna i Pokoj”.

  Tutaj musze nadmienic, ze od paru lat kolekcjonuje dyski z wybitnymi filmami, i gdy w grudniu rodzina zapytala mnie co bym sobie zyczyl na swieta, bez namyslu powiedzialem, ze „Wojna i Pokoj” ale oczywiscie nie hollywoodzka wersja a rosyjska, Bondarczuka.
  Prezent otrzymalem – jakosc dysku dobra ale dysk dosc drogi bo ponad $40. Sa jeszcze drozsze bo blisko $100 i jakosc prawie jak w HD.
  Caly film trwa ponad szesc godzin i jest to oryginalna wersja.
  W latach 60-tych jako jeszcze student ogladalem ten film (wtedy okolo 3 godz.) w Polsce na modnym wtedy tzw. szerokim ekranie (tzw. tasmy 70mm).
  Poniewaz bylem wtedy jeszcze za mlody aby wszystko dobrze rozumiec, a wczesniej ogladalem wersje hollywoodzka, bylem przekonany – tak z reszta jak i wielu moich rowiesnikow, ze wersja amerykanska to bylo to – wlasnie to, a ta ruska to tylko taka siermiezna majaca na celu pokazanie, ze Ruskie tez potrafia.
  Wiadomo, ze byly to czasy PRLu a o ruskiej produkcji czegokolwiek to sie tylko smieszne dowcipasy opowiadalo.

  Ale juz wtedy, gdy obejrzalem film Bondarczuka, cos mnie w tym filmie urzeklo, cos czego nie czulem w wersji amerykanskiej – byla to chyba ta rosyjska – slowianska dusza, ktora sie czuje niemal w kazej scenie.
  Nie bede opisywal moich obecnych odczuc – zachecam was wszystkich abyscie ten film obejrzeli.
  To wspaniala lekcja patriotyzmu.
  Od swiat obejrzalem caly film dwa razy i wiele razy niektore wazne sceny.
  Wierzyc nie moglem, ze ten film zostal nakrecony w czasach szalejacego komunizmu, kiedy walczono bardzo ostro z religia – a tam sceny religijne sa pokazane wprost wspaniale.
  Przeczytajcie recenzje o tym filmie na Internecie, napisane przez Amerykanow – to bardzo ciekawe co oni pisza.
  Pisza, ze ich kultowe „Przeminelo z Wiatrem” wyglada blado w porownaniu z tym dzielem.
  Sam Sergiej Bondarczuk pokazal sie jako wspanialy tworca a takze jego rola Pierra Bezuchowa to mastersztyk.

  Teraz, gdy sceny plenerowe, batalistyczne „kreci” sie na komputerach – warto sie zadumac nad tym jak wtedy takowe krecono.
  Nadmienie tylko, ze w scenach batalistycznych i plenerowych bralo udzial 10000 (slownie dziesiec tysiecy) wojska.

  Jezeli rosyjska mlodziez uczona jest patriotyzmu w oparciu o takie dziela, to tylko pozazdroscic.

 225. revers said

  Nie pluć, zwłaszcza że sąd najwyższy nie uznał komunizm systemem totalitarnym.

  http://www.bibula.com/?p=40946

  Można oficjalnie nosić podobizne Stalina.

 226. Bloew said

  Chciałbym wszystkich zainteresowanych tematem wywiadu z Henrykiem Pająkiem lekko zasmucić, ponieważ pan Henryk został zniechęcony przez pytania ,które wydumał Gajowy. Nie jestem bez winy, ponieważ banał i absurd dwóch z trzech pytań oberwał dno logiki. Pytania ocierały się o brak wiedzy z zakresu czytania, ze zrozumiem faktów i tez zawartych w książce. Chciałem sumiennie podejść do sprawy i tutaj przegrałem, zostałem potraktowany z przymrużeniem oka, co najgorsza w czyimś imieniu i przez kogoś kto mnie uformował na dumnego Polaka, gdyby nie moje pytania ratunkowe to wyszedł bym na kompletnego idiotę. Wynikiem tego może być fakt, że albo Marucha nie miał w rękach książki Ostatni transport, albo zadowolił się tylko okładką w poznaniu jej treści. Odpowiedzi na pytania będę miał w piątek i niestety raczej już nie w formie audio tylko pisemnej, tytułem tego, że na banały w życiu szkoda czasu tak jak i na doinformowywanie o rzeczach zawartych w szerokiej bibliografii pana Henryka Pająka oraz na tłumaczenie rzeczy oczywistych. Tendencyjność pytań Maruchy daje do myślenia, szybko zostałem wybity z torów brnięcia w bezpodstawne tezy, które zaprezentował admin , odpowiedzi pokryły się z moim tokiem myślenia pewnie ze względu na to, że potrafię czytać i słuchać. Mogę wszystkich zapewnić, że chciałem podejść jak najrzetelniej do sprawy i nadal tak podchodzę, więcej informacji będę miał w piątek. Marginalnie, zostałem poinformowany, że paczkę z książkami, którą będę miał prawdopodobnie w piątek zasilił jeszcze jeden dodatkowy tytuł dla osoby która ma się do mnie zgłosić na tym forum. Więc czekam na zgłoszenie, a temat wywiadu, będę kontynuował w piątek i napiszę co dalej nastąpiło.

 227. Marucha said

  Re 226:
  Przypominam, że moje pytania nie dotyczyły książki, lecz samej postawy H. Pająka, jaką zademonstrował na słynnym, uwiecznionym na wideo, spotkaniu z czytelnikami.

  Szkoda, że p. Bloew dopiero teraz, po konfrontacji z p. Pająkiem, zauważył cały banał, bezsens i absurd moich pytań, zamiast – uderzony ich oczywistą głupotą i tendencyjnością – od razu odmówić ich przekazania

  Reakcja p. Pająka jest niestety rozczarowująca. Nikt nie ma obowiązku znać jego dokładnego życiorysu. ani pełnego zestawu jego publikacji, a nawet na najgłupsze pytania można odpowiedzieć spokojnie i kulturalnie.

  W związku z tym wyrażam swoje totalne desinteressement ewentualnym wywiadem z p. Pająkiem. Teorie Macierewicza i Gazety Polskiej mogę sobie poczytać gdzie indziej.

  Ps. Moje pytania brzmiały:
  1. Dlaczego wycieczkę sayanów nazwał „drugim transportem do Katynia” i czy to nie ubliża prawdziwym ofiarom Katynia z czasów wojny.
  2. Skąd nagle takie zaufanie do Macierewicza i „Gazety Polskiej”.
  3. Dlaczego zaczął uważać, że Katyń to zbrodnia „rosyjska”.
  To miały być PYTANIA, a nie KADZENIE.

  Przykro mi, że p. Pająk odpowiedź na nie uznał za poniżającą jego godność.

 228. Marucha said

  Addendum 227:
  Jeszcze jedno, panie Bloew.
  Nie jest Pan już u mnie miłym gościem.
  Nie jestem śmietnikiem, do którego można wrzucać dowolne insynuacje i niegrzeczności.

 229. Miet said

  re 228

  Sluszna decyzja Panie Gajowy.
  Ja osobiscie nie wierzylem w zadne slowo pisane przez te osobe pod pseudo „Bloew”.
  Te jego(jej) niby kontakty z Henrykiem Pajakiem moga byc z palca wyssane.
  Czuje, ze on byl tutaj z zadaniem macenia i rozwalania Gajowki.

 230. Bloew said

  odp: 226,227

  To moje spostrzeżenia, co do odpowiedzi pana Pająka to będzie do wglądu Maruchy i pan Henryk odpowie na nie w piątek w formie którą uzna za stosowną, konfrontacji z panem Henrykiem nie odbyłem, tylko przekazałem mu pytania. Reakcja jest moja, nie pana Pająka i to Marucha insynuuje i nad interpretuje. Co do banalnych pytań, biorę wszystko na siebie, człowiek uczy się na błędach oby je pamiętał … Na portal Gajowego będę wchodził ponieważ są najlepsze artykuły dodawane co dzień, odpuszczę sobie dodawanie opinii. Odpowiedź podam w piątek. Ostatnie pytanie … Czy Marucha w ogóle czytał ostatni transport ??

  Dziwne, że Pana reakcja na moje żenujące pytania nastąpiła z tak dużym opóźnieniem – jakby Pan zupełnie nie dostrzegł ich ewidentnej głupoty i tendencyjności na pierwszy rzut oka, co powinno mieć miejsce.
  Książki nie czytałem i nijak nie nawiązuję do jej (znanej mi tylko we fragmentach) treści.
  Admin.

  odp: 228

  Tak właśnie jest, byłem jednoosobowym odziałem zesłanym na ten portal w celu rozwalenia partyzanckiej Gajówki, a nie przyszło panu kiedyś do głowy, że są ludzie którzy chcą wieść życie szczere a ich mottem jest szukanie prawdy ??

 231. Bloew said

  Odpowiedzią niech będzie mój post 20:

  Czy to jest zrównaniem, trudno mi to oceniać, postaram się zadzwonić i spytać pana Pająka osobiście, czy miał taką intencje. Zrobie to jutro, ponieważ niedziela nie wydaje mi się dniem odpowiednim ku temu.

  Nie tyle jest to wiara, co zwykłe źródło informacji odnośnie sprawy zdarzenia smoleńskiego, nie jest naczelnym i nie stanowi filaru książki, jest jednym z punktów widzenia oraz podejścia do sprawy. Wydaje się sprawiedliwym korzystanie z tych informacji. Skądś trzeba je mieć …

  Chciałem postapić szczerze, szkoda, że admin nie znalazł chwili na przeczytanie książki, już wcześniej pisałem o tym, że treści są naprawdę solidnym zbiorem informacji które warte są przeczytania, ja patrzę przez ten pryzmat, nic więcej … Nie czuję potrzeby uwiarygadniania się w internecie który jest pełen szkodników …

 232. Marucha said

  Re 231:
  Nie zawsze ma się możliwość przeczytania książki z powodów, których nie będę wyjaśniał.
  I dobrze Pan wie, że nie chodzi o tę książkę, ani o postać p. Henryka Pająka, ale o wyjątkowo niegrzeczny atak na moją osobę w chwili, gdy doszedł Pan nagle do wniosku, iż moje pytania są bezsensowne/obraźliwe/etc…
  Ile razy mam to powtarzać?

 233. Bloew said

  odp: 231

  Rzecz jasna, że czytanie książek nie jest przymusowym, ale to dowodzi, że wiele poglądów Maruchy jest raczej intuicyjnych niż zdrowo rozsądkowych, zwłaszcza tych o władzy w Rosji oraz tych o zdarzeniu smoleńskim. Atak na pańską osobę, był obroną. Fakt, że powinnien być wymierzony w autora tego naciąganego artykułu. Atak by spowodowany właśnie tym, że pańskie pytania były bezsensowne oraz obraźliwe, nie pasujące do stylu Gajowego, straciłem czujność oraz i może maniery, za co przepraszam … Emocje są złym doradcą, przepraszam więc jeszcze raz za formę, lecz nie za moje poglądy …

  Panie Bloew, czytam bardzo wiele książek. Samego p. Pająka mam kilkanaście tomów.
  Opieram się przede wszystkim na zdrowym rozsądku, ale – jak widzę – różnię się z wieloma osobami oceną tego, co jest zdrowym rozsądkiem. Dla mnie nie jest zdrowym rozsądkiem porywanie się z motyką na słońce, szukanie wroga u sąsiadów, albo mityczna wiara w niezłomność i rozum polityczny Polaków.
  Bywają jednak sprawy, gdzie ilość dezinformacji jest tak ogromna, iż trzeba zdać się na intuicję. Do takich spraw należy katastrofa pod Smoleńskiem. Nie mam zamiaru wychwalać ani p. Macierewicza, ani Gazety Polskiej za „dobrą robotę” jaką wykonali ujawniając kulisy tej tragedii. – admin

 234. Bloew said

  odp: 233

  Faktem jest, że dezinformacja jest także formą informacji i z tym mieliśmy doczynienia po zdarzeniu w Smoleńsku, ale panie Gajowy zdrowy rozsądek przemawia i za mną w obliczu faktów jakie zgromadził pan Pająk, nie tyle jeśli chodzi o władze w Rosji tylko o informacje wokół zdarzenia w Smoleńsku, wniosek jest prosty – brutalna eliminacja polityczna. Przez kogo ?? Nikt nie wskazuje w tej książce na Putina, dzwoniąc wczoraj do pana Pająka rozmawiałem z jego małżonką i ona powiedziała mi, że Putin powiedział kiedyś w Izraelu, że władza w Rosji nie jest dla Rosjan, mówiła także, że żydzi mają wszystko w Rosji, a fakty są brutalne. To, że Rosja nie ma długów może wynikać tylko z tego, że cała Europa jeździ samochodami na rosyjskim gazie ( czy na pewno rosyjskim ? ) ,a wielkie firmy zużywają dużo gazu do produkcji przemysłowej. To co działo się mendiach po 10.04.2010 to często nie była dezinformacja, tylko czyste kłamstwa, które z czasem wypłyneły, nie tylko po stronie rosyjskiej co polskiej. Ciężko o intuicję w obliczu wielu faktów …

 235. dtzkyyy said

  Przepraszam Państwa za wbijanie się klinem…

  Śledząc skrycie ze swojego zaktątka za burną dyskusją między PP. Bloewem i Gajowym, widzę z żalem, że stereotypy jej są tymi samymi w Ościennych Krajoch aż do fabuly i frazeologii. Składa się wrażenie, że te stereotypy i są tym, co nam wszystkim i trzeba przezwyciężać…

 236. aga said

  „Kto sądzi, że Rosja jest dla Rosjan ten jest idiotą i kretynem” – W. Putin

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/07/20/ocknij-sie-rosjaninie/

 237. Marucha said

  Re 234:
  Zazdroszczę Panu zdolności odróżniania faktów od dezinformacji, a dezinformacji od kłamstw – oraz pewności, iż miała miejsce „brutalna eliminacja polityczna” ludzi, którzy w polityce światowej nie znaczyli nic, a z ich śmierci też nic dla nikogo nie wynikło (no bo niby co?).

  Poza tym podejrzewam, że nawet odkrycie w Polsce ogromnych złóż ropy, gazu, złota, diamentów i czego tam jeszcze nie miało by żadnego wpływu na wielkość polskich długów, gdyż zyski z ich wydobycia zostały by przetransferowane za granicę.
  Natomiast zyski z rosyjskiej ropy i gazu zostają, jak widać, w Rosji, o czym świadczą niewielkie długi tego państwa.

  Takie są fakty. Są trochę cięższego kalibru, niż relacje z tego, kto gdzie co powiedział.

 238. Marucha said

  Re 236:
  Oby z tym cytatem z Putina nie było tak, jak z długo obecnym w gajówce cytatem Menachema Begina o „rasie panów”, który usunąłem z braku dowodów jego autentyczności, choć wierzę, iż dobrze odzwierciedlał poglądy tego pana.

 239. dtzkyyy said

  Re. 236.

  Mnie więcej podobał się ten cytat:

  „Jedyną dobrą rzeczą, jaką można powiedzieć o Polsce, jest to, że mamy bardzo ładne dziewczęta”… (Stanisław LEM)

 240. aga said

  ad.223
  Panie Dworecky niemożko rozumiem ale nie tak jakbym chciala 🙂 Dmowski był chyba najlepszym analitykiem owczesnej sceny polit.
  Zagadnienie ustroju Rosji:
  Przewrót bolszewicki byl dla świata europejskiego zjawiskiem tak niezwykłym zarówno w swym programie, jak w jego wykonaniu,jak wreszcie w typie ludzi,ktorych wysunął na czoło,ze przez dlugi czas malo kto był zdolny zastanawiać się nad jego wlaściwą istotą,nad jego treścią ,nad jego dziejowym znaczeniem.
  Groza tego,co się działo w Rosji,wstrząsala silnie nawet stępionymi przez dlugotrwalą wojne nerwami i nie pozwalala o wypadkach rosyjskich mysleć logicznie.Wątpliwa zaś rzecza jest,czy najbystrzejszy umysł bylby zdolny podczas tej rewolucji dostrzec w niej właściwą jej logikę.Sam fakt,że ideologia Marks ,która powstala na tle industrializacji Europy,wypisana zostala z ortodoksją na sztandarze rewolucji w państwie najmniej przemysłowym,w państwie,które dluga jeszcze drogę przejśc by musiało,żeby się upodobnić do kapitalistycznej Europy,robił z calego tego przewrotu jakis niezrozumialy absurd.Często widziano w nim jedynie obce działanie,mające na celu zniszczenie Rosji.
  Okazało się wszakże,iz rewolucja bolszewicka wydała dzieło na razie trwale.Lenina nie usunął żaden Kiereński,a po śmierci dyktatora jego następcy z cała konsekwencją rządza dalej tym samym systemem.Ten system trwa juz bez poważnych odchyleń lat dwanaście i nie ma oznak ,żeby się zbliżal jego upadek.
  Byla więc w tej rewolucji jakaś głębsza logika,z przesłankami tkwiacymi w realnych warunkach życia rosyjskiego;wszystko jedno w jakiej mierze kierownicy rewolucji widzieli te przesłanki i wyciągali z nich logiczne wnioski,a w jakiej działali instynktownie i byli nieświadomymi narzędziami logiki życia.
  Z logiki życia rosyjskiego nie jest latwo zdać sobie sprawę,zwlaszcza na zachodzie,gdzie Rosji nie znają,jej przeszłości nie rozumieją,i zwłaszcza w czasach kiedy obskurantyzm masoński na życie polityczne narodowe i na jego potrzeby patrzy pod kątem ustalonych dogmatów obowiązujących zawsze i wszędzie.co prawda ,ta obowiazująca dzis w Europie religia polityczna, otrzymawszy szereg potężnych ciosów i doprowadziwszy w szeregu wypadków do oczywistych absurdów,poważnie się zachwiala i sami masoni w praktyce zaczynają odstępować od ortodoksji,ale wiele jeszcze czasu upłynie, zanim się przerobi do gruntu narzucony przez nich sposób myślenia.
  Nie ma na świecie narodu,na który charakter polityczny złożyloby się tyle róznorodnych, często sprzecznych czynników co ma charakter rosyjski.
  Zaczynając od jego pierwocin,za malo jeszcze wiemy o ustroju wewnętrznym Słowian i tych licznych plemion fińskcih ,z których powstała Ruś Moskiewska,przed organizacją tych ludów w państwo,ażeby ocenić należycie znaczenie tego czynnika w ukształtowaniu duszy narodu.Wiele się na ten temat mowiło i wiele się fantazjowało.
  Wyrażnie już przedstawia się działanie żywiołu skandynawskiego,ktory organizaowl państwo,wprowadzając zaczątki feudalizmu zbliżającą wschodnia słowiańszczyznę do zachodniej Europy.On niezawodnie zrodził za czasow Rusi Kijowskiej przeciwstawianie sie bojarów dązącej do absolutyzmu władzy książęcej,później w Moskwie walkę „ziemszczyzny” z „opricziną’.,ktora w Rosji ostatnich czasów przed wojna światową przerodzila się w walkę liberalnej siedzącej na ziemi szlachty z autokratyzmem i biurokracja carską.
  Pierwszorzędną rolę odegrał chrystianizm,ktory przyszedł z Bizancjum, o wiele mniej dyscyplinowany od tego,ktory przychodził z Rzymu,dopuszczający o wiele więcej filozofowania,komentowania sobie Pisma na swój sposób.Z tej swobody korzystała zwłaszcza Ruś Moskiewska i jej daleko sięgające kolonie, w czasach swego odosobnienia, zwlaszcza po upadku Bizancjum.Znane jest sekciarstwo rosyjskie, dochodzące do skrajnych dziwactw religijnych;a nie trzeba zapominac ,że i wewnątrz kościola państwowego pozostala niemała swoboda obchodzenia się z Pismem Swiętym.Pojęcia o niej dopiero mozna było nabrac słuchając w Dumie duchownych prawoslawnych, z Ewangelia w ręku uzasadniających najskrajniejsze dążenia polityczne i społeczne.przy silnie rozwiniętym zyciu religijnym i religijnym sposobie myślenia w Rosji,chrystianizm rosyjski stał się potężnym czynnikiem w polityce.
  I nie zawodnie dzisiejsza walka z religią w Rosji sowieckiej ma nie tyle źrodło w antyreligijnym fanatyzmie „bezbożnikow”,ile w dążeniu kierownikow bolszewizmu do usunięcia z życia czynnika,który podtrzymując swobodę myślenia, stoi na drodze utrwalenia ich politycznej ortodoksji.
  Z religia przyszedł do Rusi Kijowskiej bizantynizm polityczny,który dał podstawę dążeniu książąt do absolutnej władzy.Dążenie to łatwiej było urzeczywistnić po przeniesieniu się na fińskie obszary między Wołga i Oką.Tam już przed nadejściem mongołów złożone zostały mocne podwaliny autokratyzmu moskiewskiego.
  Dwuwiekowe jarzmo mongolskie było wielka szkołą,która ostatecznie zdecydowała o charakterze państwowowści moskiewskiej i która wychowała bodaj więcej niz jakikolwiek inny czynnik dziejowy charakter polityczny narodu.Wchłanianie później żywiołów stepowych przez naród ten charakter już tylko wzmacniało w nadanym przez mongolska szkołe kierunku.
  Głównym bodaj rysem tego charakteru jest calkowita uległość wobec władzy mocnej,bezwzględnie łamiącej wszelki opór i skłonność do buntu wobec słabej- wtedy wydobywają się na wierzch drzemiące instynkty,wychowane w dawnych ustrojach i w luźnej szkole wschodniego chrystianzmu ,instynkty nie zadawalające się niczym realnym,bez przerwy szukające czegoś lepszego i tym samym pogrążające spoleczeństwo w coraz większa anarchię.
  Anarchia ta staje się tym straszniejsza,że w niej dochodza do pełnej gry skłonności niszczycielskie,wzmocnione w narodzie przez pierwiastek stepowy.
  Autokratyzm moskiewski mial ciężka rękę,odosobnienie zaś Moskwy,oddalenie jej od Europy znakomicie sprzyjało jego umocnieniu i wychowaniu spoleczeństwa w posłuszeństwie.W chwilach wszkaże gdy mu brakło silnego przedstawiciela,następował bezrząd i kraj zbliżal się ku zupelnej anarchii.
  Największe dla niego niebezpieczeńswto wytworzył okres,ktory uznano za najświetniejszy w dziejach Rosji.Piotr Wielki,zbliżywszy ją do Europy i przygotowawszy dla niej potężną pozycję w Europie ,zadal samowladzwtu rosyjskiemu ciso przez dluższy czas niewidoczny,niemniej przeto śmiertelny

 241. aga said

  ad.238

  http://palestyna.wordpress.com/2010/04/17/z-zydowskich-dziejow-i-religii-izraela-shahaka-zamknieta-utopia/

 242. opinio said

  re:236
  „Kto sądzi, że Rosja jest dla Rosjan ten jest idiotą i kretynem” – W. Putin”

  oby mu sie….., i w tym miejscu p. Putin byl szczery, dla swojego Sojuza, na zewnatrz dla Tel Aviv. Takich szczerych jak p. Putin, to mamy na peczki w kazdym gudlajskim systemie

 243. Marucha said

  Zadałem sobie trud wyszukania owego cytatu z Putina: „Kto sądzi, że Rosja jest dla Rosjan ten jest idiotą i kretynem”.

  Wszystko, co odnalazłem, pochodzi ze strony „Stop Syjonizmowi”.
  W żaden sposób nie usiłuję podważyć wiarygodności i dobrej woli zasłużonego portalu „Stop Syjonizmowi”, ale zaczynam mieć wątpliwości co do autentyczności cytatu. Wątpliwości te wzmaga forma, w jakiej został wyrażony, dziwnie nie pasująca do dość powściągliwego stylu W. Putina.

 244. dtzkyyy said

  Re. 238.

  Re 236:
  > Oby z tym cytatem z Putina nie było tak…
  To są autentyczne słowa PUTINA, który miał na myśli słowko „tylko”. „Kto sądzi, że Rosja jest [TYLKO] dla Rosjan ten jest idiotą i kretynem”.

  Takie tu są.

 245. Marucha said

  Re 241:
  Znam ten dowód, ale i on mnie nie przekonuje. Kapeliouk był podobno znany z pewnej twórczej fantazji.
  Nie wykluczam, że się mylę. Wolę jednak mieć pewność.

 246. Marucha said

  Re 244:
  No tak…
  Nieobecność jednego, małego słówka „tylko” zmienia diametralnie sens cytatu.
  Bo istotnie, Rosja jest również dla takich, jak p. Zbyszek Kozioł…

 247. aga said

  O ile sobie przypominam,to był ten cytat też powtorzony przez Israela Shahaka, jak i wielu innych.
  W taki sposób to właściwie wszystko można poddać w wątpliowość.

 248. opinio said

  re: 246

  ..ladnie pan „to” ubral.., dziekuje

 249. dtzkyyy said

  Re. 240.

  Dobry cytat.

  Myśle, że Pan DMOWSKI byłby dzisiaj autorem, czytaczem i komentatorzem Gajowki, a również sądziłby sie z MICHNIKIEM i MACIEREWICZEM za różne „oszczerstwa”.

 250. dtzkyyy said

  Re. 246.

  Panie Marucho. Tu u nas Bizantium, nie Rzym. Roman DMOWSKI wiediał co mówił, bo żył tu, jak i P. Zb. KOZIOŁ, jak jeszcze jeden ze znanych mnie „mieszkańców” Gajowki.

  Ale nie chcę być tu adwokatem PUTINA, bo on mnie nie zatrudniał.

 251. Marucha said

  Re 247:
  Pani Ago, chodzi o cytat z Begina?
  Jeśli uzyskam przekonujące dowody autentyczności, przywrócę go bardziej, niż chętnie, albowiem moim zdaniem jest kwintesencją żydowskości.

 252. Putin w swych wypowiedziach rzeczywiście stara się być bardzo wyważony a i uprzejmy (troche mniej, gdy temat dotyczy tzw. „demokratów”), Zupełnie nie wyobrażam sobie wypowiedzenia przez niego słów zacytowanych. Przecież nie mogłyby one nie dotrzeć do rosyjskich odbiorców. W istocie, zinterpretowałem ten cytat w sposób taki, jak i Marucha – a to absolutnie zmienia jego sens, o 180 stopni. Ale i w tak ostrą wypowiedź rasowego polityka skierowaną choćby i do wrogów uwierzyć nie bardzo potrafię.

  Tak, Pani Ago, mnie, wypowiedzi Dmowskiego bardzo są ciekawe. Przypomnę o Ossendowskim i jego „Leninie”. Wiele skojarzeń nasuwało mi się odnośnie Dmowskiego, gdy czytałem „Lenina”. Co dobrze świadczyłoby o poziomie poznania życia w Rosji przez O. Acz ta jego twórczość ma oczywiście tak bardzo inny charakter niż twórczość D.

  Co do „mojej” Rosji – to owszem – coraz bardziej Rosję odbieram jako autentycznie „moją”. Od przybytku głowa nie boli. Oczywiście absolutnie nie powstrzymuje mnie to od krytyki, co raczej w Rosji widziane mile nie jest (acz w moim środowisku nad podziw łatwo tolerowane, prędzej z ciekawością niż z niechęcią).

 253. mocniejszy said

  „Putin musiał się udać, będąc w Izraelu. Taka jest „procedura” […] Specyfiką odwiedzin Yad Vashem jest to, że jarmułka jest tam obowiązkowa”.

  Jarmułka obowiązkowa? (Pod karą śmierci?) Nawet dla dyktatora najrozleglejszego naświecie mocarstwa?

  Ha, ha, ha… Tak samo jak obowiązkowe było przerwanie ekshumacji w Jedwabnem.

  A czy obchodzenie razem z Żydami w Rosji świąt żydowskich też jest obowiązkowe? Zapalanie świeczek na menorze? A wystawienie gigantycznej menory na jednym z moskiewskich placów też?

  „Gdyby Putin faktycznie był żydowskim agentem, to czy żydo-media tak by go atakowały?”

  A Kaczyńskich nie atakowały? To jest strategia uwiarygodniania.

  „Odwołanie wręczenia nagród wszystkim wytypowanym laureatom z powodu kandydatury Putina ma na celu poderwanie jego autorytetu w Rosji […]”

  Raczej odwrotnie. W Rosji rośnie świadomość żydowskich zbrodni, więc trzeba udawać, że się z Żydami nie trzyma.

  __________

  W Polsce i Rosji rządzą Żydzi i ich pomagierzy pilnujący, by Słowianie byli skłóceni. Te wszystkie szykany wobec Polski za rządów Putina (ciągłe embarga towarowe) to niby były w interesie Słowiaństwa i Rosji? A czy Putin pisnął kiedyś coś o roli Żydów w CCCP?

 254. mocniejszy said

  W ogóle to wychwalanie rządów Władymira Putina jest śmieszne, tak samo jak wychwalanie stanu gospodarki rosyjskiej czy polskiej. Tak jak Polskę rozłożyli gospodarczo Żydzi, tak i Rosję. Tyle że Rosja ma jeszcze broń atomową i w tym jej cała mocarstwowość. Gdzież ten wspaniały zarząd Putina? Że Rosji nie wprowadził do UE i NATO? Rozkradziona Rosja i bez tego? A te embarga na polskie towary to na czyją korzyść jak nie Zachodu, gdy Rosja kupuje droższy i gorszy towar zamiast tańszego i lepszego?

  Przestańcie łasić się do Putina. On nawet tego nie zauważy.
  :))

 255. opinio said

  re: #253

  ..”A czy Putin pisnął kiedyś coś o roli Żydów w CCCP?…”

  ano nie piskal, bo po co niby mial piskac skoro mu dobrze jak jakiemu pisklakowi w puchu gudlajskim…, ale za to jego tatus piskal podczas krwawego tlumienia Powstania Warszawskiego przy boku braci germanskiej (junior jako KGB-owiec rowniez nie stronil od potajemnych knowan-ukladow z powyzszymi..)

 256. dtzkyyy said

  Rok temu publikowałem artykul 1939 r. z rarytetnego czasopisma rosyjskiej bałej emigracji „Czasowoj” (1929-1988) w swoim blogu. Boże, jak czasy są podobne jedno do drugiego i jak są podobna retoryka z frazejologią!..

  Po rosyjsku: http://dtzkyyy.livejournal.com/16490.html.

  Na Salon24 (po polsku):

  http://bezwodkinierazbieriosz.salon24.pl/149409,zapiski-oficera-bialej-armii
  http://bezwodkinierazbieriosz.salon24.pl/149838,zapiski-oficera-bialej-armii-cz-ii

  Ręcę opadają, Panowie. Zdaje się że wojna będzie.

  Uważając, że moja obecność w Gajowce może odbierać się na szkodę szanownemu P. Marusze, przygryzę trochę jezyka, nie przestając cytać tego najżywszego i najlepszego w Polsce bloga.

 257. Miet said

  Opinie panow Opinio jak i Mocniejszego (ale chyba tylko w gebie) sa wprost porazajace.

  Czego to jeszcze nam ten Putin nie zalatwil – ba, czego nawet nie powiedzial, nie pisnal slowkiem, nie przeprosil??
  Mozna by tu liste bardziej rozciagnac – a co tam, ja sie tez przylacze i mu od siebie doloze.
  Za komuny Ruskie zmusily nas abysmy Katowice nazwali Stalinogrodem – ja wtedy bylem w podstawowce i musialem sie ciezko natrudzic aby te nowa nazwe sobie przyswoic – i teraz co, pisnal Putin chocby jedno slowko – przepraszam was Polacy za taka zniewage? A za Palac Stalina tez nie przeprosil. Nie pisnal slowkiem nawet – i ja nie rozumiem jak tutaj niektorzy smia bronic Putina.

  A wezmy pod uwage jego stosunek do samych Rosjan – czy on pisnal chocby slowo, ze Beria i ska to byli Zydzi?
  Teraz na pewno Rosjanie chodza po swiecie oglupieni i sa przekonani, ze to byli czystej krwi jak oni Ruskie i ze w NKWD to Zyda ani ujrzal. No i Putin co? Ano nic. To sie w glowie nie miesci!

 258. Marucha said

  Re 256:
  Wie Pan, zawsze było moją ambicją, aby szerzyć prawdę i odkłamywać – niekoniecznie dbając o popularność. Pewna popularność blogu, ku memu zaskoczeniu, przyszła sama…
  Tak więc niech Pan pisze dalej i nie przygryza języka 🙂

  PS. Na pewno nieraz się z prawdą rozmijam, ale nigdy świadomie i celowo.

 259. Marucha said

  Re 257:
  A co pisnął o roli Żydów w Polsce najlepszy polski prezydent i patriota, Lech Kaczyński?

 260. wet3 said

  @ Mocniejszy (253)
  Podzielam panska wypowiedz. Putin, jako czlowiek przewodzacy mocarstwu swiatowemu, nie musi trobic tych rzeczy, ktore pan wymienial.

 261. Ad 165,
  Wyrazenie „raj na ziemi” bylo uzyte w przenosni, poniewaz takie byly dazenia ideologiczne komunizmu i hasel komunistycznych, ktore obiecaly ludziom dobrobyt i Putin stosowal podobne slogany propagandowe w czasie swojej kampanii prezydenckiej i pozniejszych rzadow, w czym pomagaly mu podporzadkowane tajnym sluzbom media – w ZSRR”bis” panuja takie same uklady jak w bylym ZSRR, czyli wciaz rzadza tajne sluzby, a kto sie wychyli dostaje w czape albo laduje w wiezieniu lub lagrze.

  Na internecie jest lista lojalnych zydowskich multimiliarderow obecnego ZSRR”bis” i lista lojalnych zydow w rzadzie Putina – nielojalni zydzi, ktorzy zagrazali Putinowi zostali odeslani albo na wieczny spoczynek, albo do wiezienia lub lagru.
  Eksport surowcow naturalnych i handel bronia stanowia glowne zrodlo dochodow ZSRR”bis” i na tym sie konczy sowiecka ekonomia – na wsiach psy nadal d*pami szczekaja.
  Byly plk KGB Litwinienko zdradzil dzialania Putina i KGB, potwierdzajac tym samym, ze nic sie nie zmienilo od chwili rozpadu ZSRR w 1991r.
  A juz wielkim swinstwem jest ukrywanie negatywnych dzialan Putina przez tamtejsze media – patrz: kolaboracja Putina z zydostwem i stawianie interesow zydowskich ponad interesami Rosjan; do wczesniej podanych informacji dorzuce jeszcze podpisanie wniosku o otwarcie zydowskiej szkoly talmudycznej w St.Petersburgu, co wykraczalo poza kompetencje Putina pelniacego wtedy funkcje radnego miasta.

  Tzw. „powsciagliwosc” Putina jest nawykiem wyniesionym z KGB i widac to po jego zachowaniu, i sluzy do gry politycznej oraz manipulowania opinia publiczna – patrz: wyprowadzenie w maliny rosyjskich narodowcow, ktorzy budza sie z reka w nocniku.

  Zeby ocenic realia w ZSRR”bis” to nalezy otworzyc szeroko oczy na zycie wszystkich warstw spolecznych w miescie i na wsi i wsluchac sie w przezycia ludzi, zamiast podniecac sie pro-putinowska propaganda i Putinem, ktory rowniez szkodzi Polsce – patrz: polityka osi Berlin-Moskwa.

  Od chwili zydo-bolszewickiej rewolucji w 1917r, tzw. „Rosja” nie rzadza Rosjanie.
  Dodam przy tym, ze ani Rosja carska, ani ZSRR i obecne ZSRR”bis” nie byly i nie sa przyjaciolmi Polski i Polakow – patrz: Historia.
  Co innego jesli chodzi o rdzennych Rosjan, ktorzy praktycznie zyli i zyja w niewoli, jak nie despotow to tajnych sluzb.

  Swiat jest nadal podzielony na 2 strefy wplywow od czasu zakonczenia II w.s. i nie chodzi tu o sile ekonomiczna, ale o potencjal nuklearny USA i ZSRR”bis”.
  Tak jak pisalem na poczatku, ZSRR”bis” eksportuje glownie surowce naturalne i handluje bronia, a utrzymujace sie wysokie ceny surowcow dostarczaja dewiz i to jest cala tajemnica „rosyjskiej ekonomii”, ktorej wspolwlascicielami jest zydostwo – patrz lista zydowskich multimiliarderow na stronie:
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=430&start=60
  A wiec z czego ma byc dumny Rosjanin, skoro krajem nadal rzadza tajne sluzby i zydostwo ? – patrz glosy krytyki z „Rosji” podane na forum, o czym milcza oficjalne media i Kreml.
  W ten sposob wyszly na jaw dlugo ukrywane fakty i cala ta propaganda dobrobytu w ZSRR”bis” naglasniana przez zwolennikow Putina dostala w leb, co zle swiadczy o zwolenikach Putina, ktorzy prowadzili swoja gre i oglupiali Polakow.

  Przedwyborcze rozmyslania…
  Glownym celem narodowego programu polityczno-gospodarczego dla Polski jest odwrocenie wyniszczajacej Polske i Narod polski anty-polskiej polityki prowadzonej przez pookraglostolowe ekipy rzadzace od 1990r do chwili obecnej i nalezy sie skupic na najwazniejszych zmianach, ktore zmienia bieg historii z korzyscia dla Polski i Narodu polskiego – wiecej na stronie:
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=427&p=5544#p5544

  Najwazniejsze jest dojscie do prawdy i chcialbym, zeby co najmniej Z.Koziol podal czytelnikom tego forum konkretne ceny towarow i uslug w ZSRR”bis” oraz wysokosc zarobkow w roznych zawodach otrzymywanych w miescie i na wsi, poniewaz spadek bezrobocia w ZSRR”bis” (w/g „Glosu Rosji” z 14 lipca 2011r) nie swiadczy o dobrobycie, ale swiadczy o tym sila nabywcza pieniadza.
  W czasach komunizmu prawie wszyscy mieli prace, ale ciezko bylo za nia wyzyc, o czym juz nie pisza zwolennicy powrotu komunizmu, Gomulki czy Gierka, a tym bardziej media w ZSRR”bis” – np. USA podaje szczegolowa analize rynku pracy, a co maja do ukrycia „wadze” ZSRR”bis” ?

 262. Do Pana Mieta. Bo szanuję i czytam zawsze z ciekawością.

  Te tam Opinie Mocniejsze i Słabsze – to chyba wiemy doskonale, że najlepiej byłoby po prostu nie zwracać uwagi na te bździdła. Ale nerwy są słabsze.

  Pan:

  „Teraz na pewno Rosjanie chodza po swiecie oglupieni i sa przekonani, ze to byli czystej krwi jak oni Ruskie i ze w NKWD to Zyda ani ujrzal.”

  Odrobine wrosłem już w Rosję wokół mnie. Też miewałem różnorakie wątpliwości i refleksje, czasem emocjonalne. Pan Dworecki troszkę wie więcej na ten temat, ale tu nie warto w szczegóły wchodzić. Otóż powiem tak, w skrócie: naiwnością dużą jest sądzić, że Rosjanie nic nie rozumieją. Bardzo dużą jest naiwnością. Nawet moja żona, kobieta przecież, a mogłaby na podobne tematy godzinami 😉

  Acz ja domyślam się, że Pan Miet użył ironii. Jestem tego pewien.

 263. Miet said

  Panie Zbigniewie – oczywiscie, ze ironia.
  Poczatkowo nawet umiescilem usmieszki ale potem pomyslalem, ze byloby to raczej nietaktem dla wielu uczestnikow tego forum, wskazywanie, co jest zartem a co powaga.

 264. Niedaleko said

  Ad. 261
  „np. USA podaje szczegolowa analize rynku pracy, a co maja do ukrycia „wadze” ZSRR”bis” ?”

  Te zdanie daje niby do zrozumienia ze USA swoje karty odkrywa (wolny rynek) a Rosja kłamie jak może. To mówi ze mało Panu/Pani są znane REALIA USA. Tak jak statystyka ekonomiczna USA jest dzisiaj manipulowana nie było robione przez wieki. Realny obraz tragedii narodu jest sprytnie ukrywany ale mowa o bankructwie ujawnia ze coś jest okropnie złe.

  Rosja i USA są bardziej podobni do siebie nisz nam się wydaje, co do sposobu kontroli narodu. Rożnica polega tylko na formie PR-u i garniturów politykować. Urzytek służb specjalnych na pewno jest podobny (czarne i biale roboty), może tylko nie tym co oglądają James Bonda.

  Prosze tesz zerknąć na sprzedaż broni przez USA

  http://en.wikipedia.org/wiki/Arms_industry#World.27s_largest_arms_exporters
  Bratnie sobie kraje.

 265. Bloew said

  odp: 237

  Powiedzmy sobie jasno, nikt nie zyskał na eliminacji politycznej frakcji syjonistów w Polsce, ale tym bardziej nikt nie stracił na ich wyeliminowaniu w Polsce, Niemczech (ue) i Rosji. Nam nie potrzeba ogromnych złóż ropy, gazu, złota, diamentów i czego tam jeszcze tylko ludzi u władzy myślących o innych ludziach, a konkretniej Polaków u władzy dla Polaków. Pieniądze z rosyjskich dóbr naturalnych może i zostają w Rosji, kwestia tylko tego czyje napychają kieszenie ?? Jeśli chodzi o cytaty są bardzo często dobrym uzupełnieniem wobec prowadzonej polityki, jeśli są autentyczne rzecz jasna … Nie mnie to rozstrzygać … Ja mogę tylko gdybać … I gdybam.

 266. Bloew said

  Mam jeszcze jedną wątpliwość, piszecie państwo tutaj o krytyce Putina przez mendia. Ja osobiście staram się nie oglądać tv, ale kiedyś starałem się oglądać choćby jeden serwis informacyjny dziennie. I wnioski moje są takie, że ta owa krytyka Putina to raczej czyjś wymysł. Na scenie politycznej w Polsce z lewaków nikt nic złego nie powie na Putina ( sentyment do Rosji wydaje się silny ), liberałowie także jak najbardziej mówią spolegliwym głosem wobec Rosji, machali tylko syjoniści amerykańscy bo mieli taki przykaz i zadanie. Wczoraj był Macierewicz w tv Trwam i ktoś zatelefonował do tv Trwam i zrobił taką antyputinowską propagandę ( przypomniał Politkowską, Litwinienke ), że aż mnie zatkało, ja śmiem wątpić czy to przypadek był szczerze pisząc i czy ten telefon nie był ustawiony od początku do końca. W porównaniu do tego jak kundle ze wszystkich opcji politycznych na scenie polskiej ujadali przeciwko Łukaszence od lat kilku to polityka antyputinowska wydaje się być mitem. Ja to widzę tak nie inaczej, jest zasadnicza róźnica między opluwaniem Łukaszenki zewsząd i wszędzie, a szczypaniem Putina.

 267. Marucha said

  Re 266:
  Istotnie, napaści na Łukaszenkę są dużo bardziej brutalne, niż na Rosję Putina.

  Przypominam jednak, że ogromna większość tzw. patriotycznej prasy, począwszy od Naszego Dziennika, poprzez Gazetę Polską, Naszą Polskę itp. jest zdecydowanie antyrosyjska i nie straci żadnej okazji, aby bodaj w nogawkę ugryźć Putina. Godnym uwagi wyjątkiem jest Myśl Polska.

 268. Ad 264,
  Widzac, ze blednie zinterpretowales moja wypowiedz podana w cytacie, chce wyjasnic, ze roznica w przekazywaniu tego typu informacji jest zasadnicza.
  W amerykanskich statystykach rzadowych podane sa poszczegolne sektory gospodarki i poziom zatrudnienia w sektorach z ewentualnymi zmianami, w tym ogolna liczba zatrudnionych i bezrobotnych.
  Tymczasem w ZSRR”bis” takie szczegolowe informacje nie sa podawane do publicznej wiadomosci i stad pytanie: Co ma ZSRR”bis” do ukrycia ?
  Poza tym media w USA przedstawiaja opinie i wypowiedzi innych osob odnosnie podanych informacji rzadowych, a w mediach post-komunistycznych ZSRR”bis” panuje cisza.

  Znam realia na kontynencie AP i kryteria jakie stosuje rzad przy obliczaniu wspolczynnika bezrobocia nie uwzgledniaja osob, ktorym skonczyl sie zasilek dla bezrobotnych i przeszli na zasilek socjalny, ewentualnie pracuja na pol etatu lub sa na szkoleniach organizowanych przez organizacje pozarzadowe we wspolpracy z rzadem co ma wplyw na poprawe statystyki i praktycznie podane informacje nie ukazuja calej prawdy o stanie bezrobocia w kraju – pomijam tutaj osoby w ogole nie zarejestrowane w urzedzie pracy, ktore prowadza interesy prywatne.

  Nie jest dla mnie nowina, ze USA prowadzi handel bronia, poniewaz robi to takze Izrael, Francja, Niemcy, Anglia, Chiny etc.
  W moich uwagach chodzilo o to, ze inne sektory gospodarki w ZSRR”bis” leza na lopatkach, poniewaz ZSRR”bis” nie ma na kim zerowac, jak to bywalo w czasach ZSRR.
  Spadek cen surowcow i bogactw naturalnych stwarza wielkie zagrozenie dla ZSRR”bis”, na czym z kolei zyskuja Chiny, ktore przescignely ekonomicznie nie tylko ZSRR”bis”, ale sama Japonie.
  Dlatego staram sie zrozumiec rozczarowanie M.Giertycha samym Putinem i ZSRR”bis” i zmiane jego pogladow o 180 stopni – lepiej pozniej niz wcale, poniewaz ZSRR”bis” prowadzi anty-polska polityke do spolki z Niemcami, jak za dawnych czasow czynila to carska Rosja i zydo-bolszewicy ZSRR. do czerwca 1941r.

  Jak sam widzisz, Polska jest pomiedzy sowieckim mlotem, a niemieckim kowadlem, poniewaz os Berlin-Moskwa znow daje o sobie znac.

 269. Marucha said

  Re 268:
  Zupełnie nie rozumiem, w jaki sposób z wpisu nr 268 ma wynikać, iż „ZSRR-bis” zagraża Polsce, ale nie wątpię, iż zostanie to mi wytłumaczone.

 270. Bloew said

  odp: 267

  Przypomnę, że pan Pająk mówił o tym, że ostanim bastionem polskości oraz niezależności jeśli chodzi o prasę w Polsce jest właśnie Myśl Polska. To że media jakie wymienił Gajowy są nastawione atyrosyjko jest widoczne od lat kilku, bardziej nasiliły swe ataki po zdarzeniu smoleńskim który był jakby łaską dla retoryki prezentowanej wcześniej. Moim zdaniem te media to dwugłos w jednej sprawie, antagonizowaniu społeczeństwa polskiego na dwóch płaszczyznach: – pierwszej: post prl ( lewactwo, liberałowie ) vs prawica pisu, drugą płaszczyzną, jasno wynikającą z pierwszej jest polacy vs rosjanie. Przypomnę, że Radio Maryja zostało założone już w 1991 roku, a TV Trwam działa od 2003 roku. Co się kryje za tymi mediami na prawdę ?? Jakie służby ?? Komu służą ?? Nie są mniejszą propagandą niż tvn czy polsat, żeby była jasność. Media Waltera i Solorza także mają wielkie zasługi dla kastrowania intelektu Polaków i robienia z nich posłusznych baranów. Jedno wydaje się być pewnym, choć jedne media probóją być propolskie i katolickie, a drugie są postępowe, lewackie i liberalne to charakteryzuje je jedna wspólna cecha to MOD, skrót od mediów obcego ducha.

 271. Bloew said

  Post: 210

  Próbują … !!

 272. Bloew said

  Post: 270, być miało.

 273. mocniejszy said

  Odnośnie 257 i 262:

  Miet:
  „Opinie panow Opinio jak i Mocniejszego (ale chyba tylko w gebie) sa wprost porazajace”.

  Zbigniew Koziol:
  „Te tam Opinie Mocniejsze i Słabsze – to chyba wiemy doskonale, że najlepiej byłoby po prostu nie zwracać uwagi na te bździdła”.

  Chamstwo wobec dyskutantów zamiast argumentów… Poziom iście akademicki i to profesorski! Nawet Arystoteles wam do pięt nie dorasta…

 274. aga said

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/07/22/jurij-szewczuk-prawda-na-prawde/

 275. wet3 said

  @ Polskie Forum … (268)
  Pitolicie Hipolicie. Prosze nie miec zludzen. W Jewnited States glos w me(n)diach zarezerwowany jest tylko dla wybranych!

 276. Ad 275 – Wet3,
  Niezupelnie i dziwie sie, ze popelniles taka gafe.

 277. Ad 269 – Marucha,
  Anty-polska polityka wladcow ZSRR”bis” wynika z:
  1. Ukladow polityczno-ekonomicznych miedzy Berlinem a Moskwa na szkode Polski – rurociag i proba przejecia sektora energetycznego w Polsce.
  2. Dalszego ukrywania faktow o zbrodni katynskiej i falszowania historii.
  3. Uchwalenia przez Putina rocznicy wyrzniecia Polakow na Kremlu w 1612r swietem narodowym „Rosji”.
  4. Przywlaszczenie „czarnych skrzynek” i utrudnianie sledztwa katastrofy w Smolensku.
  5. Blokowanie polskiego eksportu miesa i warzyw do ZSRR”bis”.

  Czyzby te fakty nie byly dotad znane „gajowemu M” ?

 278. Krzysztof M said

  Ad. 277

  „Anty-polska polityka wladcow ZSRR”bis” wynika z:
  1. Ukladow polityczno-ekonomicznych miedzy Berlinem a Moskwa na szkode Polski – rurociag i proba przejecia sektora energetycznego w Polsce.”

  – Rosja powinna pozostawić polskie sprawy energetyczne w sferze wpływów USA. Tak będzie lepiej?

  „2. Dalszego ukrywania faktow o zbrodni katynskiej i falszowania historii.”

  – Dlaczego to właśnie Rosjanie mieliby się przyznawać do np. zbrodni katyńskiej? Dlaczego oczekujemy tego od nich, a nie od Chińczyków? Ani Chińczycy, ani Rosjanie tej zbrodni nie popełnili. Tak jak w Jedwabnem żydów nie zamordowali Polacy.

  „3. Uchwalenia przez Putina rocznicy wyrzniecia Polakow na Kremlu w 1612r swietem narodowym „Rosji”.”

  – Mieli okupację. Pozbyli się okupanta. No i mają święto. Takie, jakie chcą. Komuś się to nie podoba? A to już jego sprawa. Gdyby polska szlachta była wtedy mądra, a nie głupia, to dziś w Moskwie rozmawiałoby się po polsku.

  „4. Przywlaszczenie „czarnych skrzynek” i utrudnianie sledztwa katastrofy w Smolensku.”

  – Tusk chciał się pozbyć wiodącej roli w śledztwie, to się pozbył. Więc w czym problem?

  „5. Blokowanie polskiego eksportu miesa i warzyw do ZSRR”bis”.”

  – To sprawa propagandowa. Eksport jak szedł, tak idzie. Tylko nie bezpośrednio.

  Podsumowanie: Pięć strzałów – pięć kul w płocie.

 279. Panie „Polskie Forum Narodowe”, idz pan sie j**bac na Wirtualnej Polonii. Tam pana miejsce.

 280. Marucha said

  Jakoś dziwnie nie lubię osób, podpisujących się „Wolna Polska”, „Ojczyzna Naprzód z Orłem”, „Związek Patriotycznych Polaków”, czy „Polskie Forum Narodowe”.

  Zawsze z nich, prędzej czy później, wyjdzie jakieś oszołomstwo.

 281. Marucha said

  Re 278:
  Rosja już powiedziała wszystko na temat Katynia. Przekazała dokumenty. Nawet przeprosiła.
  Oszołomom ciągle mało.
  Nie wiem, czego jeszcze chcą?
  Żeby Rosja dokonała samorozwiązania swojego państwa?

 282. Krzysztof M said

  Ad. 281

  Czego jeszcze chcą? Tego co zawsze. PIENIĘDZY!

 283. Ad 278,

  1. Energetyka to sektor strategiczny i nigdy nie powinien byc obiektem przetargu jakiego dokonaly wladze w Polsce.
  Sugerowanie, ze polska energetyka powinna byc w strefie wplywow jest zdrada polskich interesow narodowych.

  2. Pytanie: Dlaczego Putin zaklamuje historie o Katyniu i ukrywa sprawcow zbrodni, musisz skierowac do samego Putina, poniewaz to on ukrywa fakty i wstrzymal ich ujawnianie.
  Poza tym korzysc z tego odnioslo ZSRR, a sam Putin jest spadkobierca systemu, wiec dotyczy to takze jego.
  Zbrodnie wojenne nie ulegaja przedawnieniu, a Polsce i Polakom naleza sie odszkodowania wojenne od ZSRR/ZSRR”bis”, tak samo jak od Niemiec.

  3. Polacy okupantami Kremla ?
  Nie powtarzaj propagandy po bolszewiku Putinie, tylko podszkol sie z historii.

  4. Tusk chcial sie pozbyc wiodacej roli w sledztwie ?…. Kolejna bzdura.
  Sowieci sa wspolwinni katastrofie. Zgodnie z konwencja miedzynarodowa Sowieci maja obowiazek przekazac „czarne skrzynki” wlascicielom (Polsce).

  5. To nie propaganda tylko FAKTY i byla to proba wywarcia sowieckiego nacisku na Polske, w co ingerowala UE.

  p.s.
  Mowiac o strzelaniu, miales chociaz AK47 w rekach sowiecki politologu ?

  Proszę do bzdur, jakich pełen jest niniejszy wpis, nie dodawać obelg pod adresem innych dyskutantów – admin

 284. Ad 279,
  Wirtualna Polonia jest takim samym gnojem jak ty – moja odpowiedz na prowokacje.

 285. Marucha said

  Re 284:
  Proszę nie ubliżać oponentom w tak prostacki sposób.

 286. Krzysztof M said

  Ad. 283

  kbkAKm wz 47 – w ręku miałem. Nieraz. Z ostatniego strzelania: 50/5.

 287. Ad 280,
  Mnie nie interesuja zamilowania „gajowego M” tylko konkretne kontrargumenty na podane argumenty.

  Ad 281,
  Po pierwsze, nie Rosja tylko ZSRR”bis” – Rosja skonczyla sie w 1918r wraz ze smiercia cara i jego rodziny, zamordowanych przez bande zydow.
  Po drugie, nie przekazala wszystkiego i nie uznala likwidacji polskich jencow wojennych za zbrodnie wojenne, co pociaga za soba dodatkowe sledztwo w trybunale miedzynarodowym (Norymberga II) i duze odszkodowania wojenne (muchos dineros).
  Sowieckie „przeprosiny” sa oznaka bezczelnosci, porownywalna do nas*rania przed drzwiami, zapukania do drzwi i poproszenia o papier.

 288. Powtóżę się: Panie „Polskie Forum Narodowe”, idz pan sie j**bac na Wirtualnej Polonii. Tam pana miejsce.

  Czy tu naprawde musi być aż tylu zboczeńców. Czy ja nie wystarczę?

  Z KBK-47 lubilem strzelac, i dobrze mi to szlo. Wtedy mialem dobre oko. Teraz, na starość, noszę okulary. Do dowodcow nie celowalismy.

  A ktos z was poprobowal paintball? Super zabawa! Chcialbym znowu. Ja to zrobilem w Kanadzie, jakies 10 lat temu. Bardzo dobrze strzelalem. Dostalem w nagrode dodatkowe pociski, a i moja prawie corka ukradla specjalnie dla mnie bardzo duzo pociskow, abym mogl sobie postrzelac. Nie, ludzie nie umieja strzelac. A ja mam to we krwi.

 289. Ad 285,
  To nie sa oponenci godni szlachetnego pojedynku, tylko buraki, ktorzy pomylili sie w swoich obliczeniach.
  I zeby wykazac swoja bezstronnosc, powinienes najpierw zwrocic im uwage i ich pouczyc, ze mnie prowokuja swoimi wypowiedziami.

 290. Krzysztof M said

  Ad. 289

  „buraki, ktorzy pomylili sie w swoich obliczeniach.” „i ich pouczyc, ze mnie prowokuja swoimi wypowiedziami.”

  – Za coś takiego, panie Buraku powinieneś pan dostać po pysku. To zamiast rękawicy. 🙂

 291. Ad 286,
  To jest strzelanie z podporki i za moich czasow wiekszosc plutonu osiagala taki wynik.
  Strzelanie bez podporki z pozycji stojacej do tarczy odleglej o 100 lub 200 metrow ukazuje prawdziwe zdolnosci strzeleckie.
  Poza tym co ma wspolnego strzelanie do tarczy ze strzelaniem na wiwat, jakie uprawiasz na forum ?

 292. Panie forum, a ile jest E=mc2? A.. nie wie pan. To zmykaj na Wirtualna Polonie,

 293. Ad 288,
  Ja przez caly czas uwazalem cie za osobnika, ktory ma problemy z napisaniem swojej opinii na poruszany temat, co moze swiadczyc o chorobie zwanej „otyzm” (autism – brain disorder)
  Od kiedy stales sie zboczencem ?

 294. Marucha said

  Re 293:
  Nie każde bzdury, nawet jeśli napisane, zasługują na opinię i polemikę.

 295. Ad 290,
  A ja was nie chce bic po pysku obywatelu K.M., poniewaz wy wymagacie leczenia.
  Poza tym was zycie bije kijami za wasze uczynki i to jest wystarczajaco wymowne.

  Jest to zdanie dość nikczemne w swej wymowie. Niech Pan, poza tym, nie usiłuje odgadnąć, co Bóg ma na myśli zsyłając na niektórych ludzi doświadczenia życiowe. – admin

 296. Ad 294,
  W 293 chodzilo o „opinie” ZK na poruszany temat… ale jesli „gajowy M” okreslil to bzdurami to juz jego sprawa.
  Mimo tego kazda wypowiedz ZK, jak chociazby wzor matematyczny nie zwiazany z tematem dyskusji obniza poziom dyskusji i wartosc forum – polityka to nie fizyka.

  Chociaz jesli przyjrzymy sie wzorowi E=mc2 to wyjdzie z tego ciekawy zart, poniewaz jesli masa „m” bedzie „ciemna” to nie wyemituje z siebie zadnej energii i nie ma na to wplywu predkosc swiatla „c” – vide sytuacja polityczna w Polsce.
  Poza tym, juz dawno temu pisalem ZK, ze Einstein zrobil rewelacje w swoich czasach, a nowe odkrycia naukowe dowiodly, ze istnieja czasteczki poruszajace sie z szybkoscia wieksza od swiatla i formulka podana przez ZK stracila swoja aktualnosc.

  W wypowiedzi „261” (u dolu) wyrazilem nadzieje, ze ZK poda czytelnikom wysokosc cen i zarobkow w ZSRR”bis” w celu zweryfikowania poziomu zycia Rosjan, w zwiazku z informacja jaka pojawila sie w tamtejszej propagandzie, a tu „nici” z tego – taki jest „wklad” ZK do dyskusji.

  Rozmawiajac z kolei z kilkoma osobami ze srodowiska polonijnego w Kanadzie, ktore mialy stycznosc z ZK poinformowano mnie, ze ZK to zyd z Polski, co tez moze miec zwiazek z zachowaniem ZK na forum.

  Zna Pan więcej żartów na temat fizyki i rewelacji na temat uczestników dyskusji? – admin

 297. 296. Polskie Forum Narodowe powiedział/a
  Twój komentarz oczekuje na moderację.
  2011-07-24 (niedziela) @ 23:44:45
  Ad 294,
  —————————————————–

  „Oczekiwanie na moderacje” ???…. czy chowanie sie za oslone ?
  Was jest trzech przeciwko mnie i nie mozecie sobie dac rady w dyskusji, wiec korzystacie z wyjscia „awaryjnego” – o czym to swiadczy ?

 298. Krzysztof M said

  Ad. 295

  „Poza tym was zycie bije kijami za wasze uczynki i to jest wystarczajaco wymowne.”

  – Nie za moje, ale za Twoje. 🙂 To rodakom zawdzięczam swój los. Sobie o tyle, o ile nie poszedłem śladem znajomego, który zostawił w Polsce żonę z trójką małych dzieci i został w wtedy jeszcze bogatej Hiszpanii.

  Ale czy Gajówka to jest właściwe miejsce na wycieczki osobiste?

 299. Krzysztof M said

  Ad. 295 (admin)

  Nie sądzę, żeby to właśnie Pan Bóg zsyłał nam to i owo. Wystarczająco dobrze robimy to jeden drugiemu.

 300. Krzysztof M said

  Ad. 295 app.

  „poniewaz wy wymagacie leczenia”

  – I to jest prawda! 🙂 Potrzebna mi rehabilitacja. Na którą są zapisy za dwa miesiące. Więc pracy nie będę mógł szukać jeszcze przez okres leczenia + te dwa miesiące. No, chyba, że prywatnie, wtedy to co innego! 🙂

  I to właśnie takim jak ty zawdzięczamy takie porządki.

  PS. Przypominam, że zasiłków dla bezrobotnych w Polsce NIE MA. (Przypominam, bo często mam wrażenie, że to wiedza tajemna.)

 301. Ad 298, 299, 300…
  Generalnie, zycie kreci sie wokol pieniedzy i toczy sie walka o dobra materialne na ziemi, w czym przoduja „dzieci diabla” (zydostwo).
  Ludzie malej wiary i naiwni daja sie nabrac na kazde swiecidelko i slodkie slowa, a ja do takich nie naleze.
  Zycie to „nie-je-bajka”.
  Ja przeszedlem szkole zycia w PRL i na kontynencie AP, napotykajac na swojej drodze ludzi i zwierzeta w ludzkiej skorze.
  A poniewaz nie dalem sobie wyprac mozgu i praktycznie podchodze do zycia, wiec nie mialem specjalnych problemow w realizacji wytyczonego przez siebie planu – w przypadkach szczegolnych odczulem ingerencje mojego „SZEFA”, ktory jest jedynym, ktory ma nade mna wladze zycia i smierci – zelazna zasada, ktora straca korone z glowy niejednemu kutafonowi na stanowisku kierowniczym, w tym rowniez takiemu zasrancowi jak „Ras-Putin”, ktorym nie warto sobie zawracac „czterech liter”.

  Polsce jest potrzebny plan, ktory bedzie realizowal POLSKI INTERES NARODOWY, a podstawa do jego realizacji jest odbudowanie POLSKIEJ SWIADOMOSCI NARODOWEJ wsrod Polakow i Polek, w czym wazna role odgrywa znajomosc wydarzen historycznych widziana w swietle obiektywnym, czyli w DUCHU PRAWDY.

  Generalnie, zbawienie Polski zalezy od postawy Polakow i Polek, ale najwiecej do powiedzenia ma w tej sprawie „SZEF”, ktory jak widac po komentarzach nie tylko na tym forum nie wszystkich obdarzyl rozumem.

  Przypomne to o czym wielokrotnie pisalem na wielu grupach dskusyjnych:
  Polske nalezy budowac na najwyzszych wartosciach, ktorymi sa: BOG HONOR OJCZYZNA, a najwyzszym autorytetem jest Jezus Chrystus.
  Kto mysli inaczej jest w bledzie i oszukuje siebie i innych oraz daje powody do klotni, ktore sa przyczyna podzialow wsrod Polakow i Polek.

  To jest moj apel do wszystkich „swietojebliwych” (zwolennikow Watykanu), do „wazeliniarzy”, ktorzy kazdemu wejda w „cztery litery” oraz do ludzi slabych, ktorzy kreuja „idoli” na ziemi oczekujac od nich wybawienia – to sa trzy glowne problemy i charakterystyki osob bioracych udzial w dyskusji na wielu grupach dyskusyjnych, rowniez na tutejszym forum.

  POLSKIE FORUM NARODOWE, ktore powstalo w 2008r jest odtrutka na wszelkie zawirowana i bledne teorie, ktorymi zasmiecane sa mozgi Polakow i Polek – patrz strona:
  http://forum.suwerennosc.com/view/forum.php?f=35

  Do „najwyższych wartości” zapewne należy określanie katolików jako „świętojebliwych”. – admin

 302. Admin/Marucha napisal:
  Do „najwyższych wartości” zapewne należy określanie katolików jako „świętojebliwych”. – admin

  Odpowiedz:
  Katolicyzm to teoria zapoczatkowana w 325r n.e.
  „Katolik” to przede wszystkim czlowiek grzeszny jak kazdy inny i nie widze problemu zastosowania kryterium „najwyzszych wartosci” (Prawdy) w celu nazwania rzeczy po imieniu – dotyczy to takze innych „religii”, „ras”, organizacji i stowarzyszen tych samych odmian etc.
  Nalezy przy tym zwrocic szczegolna uwage na zatracenie wartosci katolickich w kosciolach katolickich po SW2, ktore staly sie instytucjami wypaczen, rozpusty i biznesu, w ktorych pojawila sie menora (zydowski symbol poganski) i w zwiazku z tym nastapil spadek liczby osob wierzacych uczeszczajacych do kosciolow – takie sa skutki posoborowej JUDAIZACJI KK i EKUMENIZMU.
  Dlatego podczas robienia porzadku na scenie politycznej w Polsce, nalezy zrobic podobny porzadek w „E-pejs-kopacie” i kosciolach pozamienianych na synagogi – koscioly w Polsce sa wlasnoscia parafian i nalezy uwazac, zeby nie podzielily losu kosciolow w Holandii, ktore poszly na licytacje.

 303. Krzysztof M said

  Ad. 301

  Typowa wypowiedź emigranta zachłyśniętego obcym, sprawnym, bogatym światem. Rozmawiałem z wieloma emigrantami. Gdyby to ode mnie zależało, to odebrałbym im prawa wyborcze. Bo to już są ludzie obcego ducha.

 304. Marucha said

  Re 302:
  Samo sformułowanie – iście w stylu propagandy antyklerykałów – „Katolicyzm to teoria zapoczatkowana w 325r n.e.” zniechęca do jakiejkolwiek dyskusji. Katolicyzm to nie „teoria”. To religia zapoczątkowana przez Chrystusa.

  Pana uwagi o wypaczeniach mających miejsce wśród kapłanów i biskupów są słuszne, ale mimo to powtórzę po raz nie wiem, który: za grzechy członków Kościoła Katolickiego (wiernych, kapłanów, biskupów) odpowiadają oni sami, osobiście, a nie cały Kościół..

 305. […] https://marucha.wordpress.com/2011/07/17/przestancie-pluc-na-putina/ […]

 306. […] przystąpienie do sekty smoleńskiej opisałem tutaj (przytaczam poniżej  […]

Sorry, the comment form is closed at this time.