Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  UZA o Wykład internetowy profesora N…
  ! o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  lewarek.pl o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Listwa o Struktura muzyki
  Panicz Pawełek o Jedno zdjęcie – trzy kłam…
  Olo o Ukraina: pomoc humanitarna z P…
  lewarek.pl o Struktura muzyki
  Listwa o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  Listwa o Struktura muzyki
  UZA o Niemiecka dziennikarka opowiad…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Prezydent Andrzej Duda, chrześ…
  revers o Wolne tematy (59 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Katolik wobec królestwa błędu

Posted by Marucha w dniu 2011-07-29 (Piątek)

Jest rzeczą oczywistą, że prawda istnieje, ten bowiem, kto przeczy istnieniu prawdy, przyznaje, że prawda istnieje. Jeśli prawda nie istnieje, to prawdą musi byc to, że prawda nie istnieje” (Św. Tomasz z Akwinu).

Katedra pw. Najświętszej Maryi Panny w Antwerpii

Gdy słynny niemiecki poeta Henryk Heine stanął pewnego razu przed monumentalną budowlą katedry w Antwerpii, widok arcydzieła gotyckiej sztuki skłonił go do wyrażenia niezwykle głębokiej myśli: „Jene Zeiten hatten Dogmen, wir haben nur Meinungen: mit Meinungen… aber baut man keine Dome – Tamte czasy miały dogmaty, my mamy tylko mniemania, a nimi nie można budować katedr”.

Oto doskonała diagnoza czasów w którym przyszło nam żyć, słowa których przesłanie wiernie oddaje istotę najbardziej koszmarnego błędu współczesnego świata. Fundamentalny błąd obecnej epoki polega bowiem na niczym innym jak kapitulacji ludzkiego umysłu wobec obiektywnej prawdy, na powszechnym dziś przekonaniu, że nie istnieje żadna prawda wykluczająca błąd. Kierując się tym przekonaniem nowoczesny świat podniósł błąd do godności prawa, do rangi równej prawdzie, innymi słowy przyznał kłamstwu i prawdzie ten sam status ontologiczny, czyniąc gwałt zdrowemu rozsądkowi. Jeśli niekiedy błąd może lub wręcz powinien być tolerowany – wyrwanie chwastu może czasem również zniszczyć i posiane zboże – obecne jednak wynoszenie go na piedestał prawa to największe szaleństwo świadczące o zepsuciu samych podstaw ludzkiego myślenia.

To absurdalne mniemanie zatruło dziś niemal wszystkie dziedziny życia społecznego, a nade wszystko osłabia najwyższą władzę człowieka, przez którą podobny jest on aniołom – atakuje bowiem sam jego rozum w najbardziej newralgicznym punkcie.

W czym przejawia się ta aberracja? Jeśli weźmiemy do ręki konstytucję lub kodeks cywilny któregokolwiek ze współczesnych państw przeczytamy w nich zgodnie o ludzkim prawie do wolności sumienia. Gdy sięgniemy po gazety – niezależnie od ich spektrum światopoglądowego – racje w nich przedstawiane dziennikarze zgodnie motywują prawem do wolności prasy. Gdy przekroczymy gmachy nowoczesnych szkół i uniwersytetów, profesorowie wykładający tam najbardziej odrażające poglądy bronią ich, powołując się na prawo do wolności myśli i wypowiedzi, w klinikach aborcyjnych usłyszymy głos lekarzy podnoszący prawo kobiet do “wolności od macierzyństwa”, zaś gdy przekroczymy mury modernistycznych świątyń, kapłani pouczą nas zgodnie z błędami II Soboru Watykańskiego o prawie każdego człowieka do wolności religijnej.

Immanuel Kant (1724-1804) – protoplasta modernistycznej herezji

Co to wszystko oznacza? Czym jest prawo do wolności sumienia, prasy, wyznania? Są to niewątpliwie filary zasad, na których oparty jest cały współczesny świat, ale w istocie sprowadzają się one tylko do jednego przekonania: „Prawda nie ma dla nas znaczenia.” Jest to esencja dziedzictwa rewolucji francuskiej.

Biedne, chore stworzenia

Najgorszą chorobą współczesnej epoki, polegającą na powszechnym zatraceniu przez ludzi sensu obiektywnej prawdy, dzisiejszy świat zaraził się od niemieckiego filozofa Immanuela Kanta (1724-1804). Kant główne ostrze swoich szaleńczych poglądów wymierzył bowiem w samą istotę prawdy. Zaatakował on prawdę poprzez podważenie jej obiektywnego, czyli wykluczającego każdy błąd charakteru. Negatio proprietatum est deletio naturae – zaprzeczenie właściwości jakiejś rzeczy jest zniszczeniem samej jej natury.

Przed Kantem, ludzie – prości czy wykształceni – wiedzieli, że prawdą jest po prostu to co istnieje, rzeczywistość której trzeba się podporządkować. Wiedzieli że prawda to nic innego jak zgodność rozumu z przedmiotem swego poznania – adequtio rei et intellectus. Współczesnej chorobie umysłów odpowiada współczesna pycha ludzka: nowoczesny człowiek woli sam określać, co jest, a co nie jest prawdą. Nie tylko nie interesuje go prawda objawiona, ale dokonuje nawet zamachu na prawdy wynikające z samego porządku naturalnego, czyniąc tym samym wszystko subiektywnym i względnym.

Szaleństwo dzisiejszych dni polega więc na tym, że to podmiot (moje ja) chce kreować przedmiot, zamiast mu się podporządkować i przyjąć rzeczywistość taką jaka ona jest, a nie taką, jaką chciałbym, aby była. Człowiek zapragnął wyzwolić się z dogmatów na rzecz mniemań, z prawdy na rzecz miraży i nierzeczywistości. Wytłumaczmy to na prostym przykładzie: 2+2=4. Jedynym prawdziwym wynikiem w tej arytmetyce jest cztery. Podobne aksjomaty istnieją jednak także np. w etyce (“dobro czyń, zła unikaj”) czy religii (“człowiek ma obowiązek czcic Boga i Mu służyc”), zaś trucizna liberalizmu polega na tym, aby człowieka od tych zasad “wyzwolic”, czy wprowadzic dowolnośc w pojęcia i osądy moralne. Stąd powszechne dziś usprawiedliwianie, wybielanie, a nawet pochwalanie i przyznawanie praw wszelkim możliwym błędom, kłamstwom, zboczeniom i herezjom. Librał uwielbia twierdzenia, które można tak sformułowac, używając powyższej analogii:  “2+2=10, ale jeśli chcesz może być też 15″  Mówi się więc: „O co mamy się kłócić, życie jest tak krótkie?”; „Ja co prawda uważam, że dwa plus dwa jest cztery, ale to tylko moja prywatna opinia, nie będę starał się ciebie przekonać, jeśli uważasz że jest inaczej, masz do tego pełne prawo”, etc. etc.

Neutralność człowieka wobec prawdy jest największym nonsensem jaki możemy sobie wyobrazić. Prowadzi nas ona w kierunku najbardziej niedorzecznych konkluzji. Czym dalej posuwa się akceptacja odchyleń i zboczeń od czystej prawdy, tym większy poklask światowej opinii publicznej. Ale „wyzwolenie” od prawdy nie jest żadną wolnością, lecz najbardziej pospolitym zniewoleniem, gdyż jak podkreśla bp Ryszard Williamson: „Umysł człowieka został stworzony dla obiektywnej prawdy, tak jak nasze płuca zostały stworzone do oddychania. Umysł potrzebuje obiektywnej prawdy, podobnie jak płuca potrzebują tlenu, tak więc jak płuca bez tlenu z zewnątrz umierają, tak też śmiertelnie chorym staje się umysł bez obiektywnej prawdy.” Śmierć umysłu człowieka jest kresem wszelkiej jego wolności.

Statua “wolności religijnej” wzniesiona w Filadelfii w XIX wieku staraniem masońskiej loży B’nai B’rith

Śmierć rozumu

W obecnych czasach można wyszczególnić różne stadia degeneracji ludzkich umysłów. Są ludzie tak zepsuci, że nie istnieje już dla nich absolutnie żadna prawda, wszystko pozostaje względne, są bezkrytyczni wobec każdego nawet najbardziej niedorzecznego poglądu. Głoszą, że każdy ma swoja prawdę, a wszystkim „prawdom” należy się równouprawnienie, gdyż nic nie jest pewne i niepodważalne.

Są też inni, którzy uznają możność istnienia mniej lub bardziej zbliżających się do prawdy opinii. W obu tych przypadkach może nawet nastąpić zwątpienie w same podstawy poznania,  jak np. pewność własnego istnienia (factum primum), zasada sprzeczności (principium primum) oraz zdolność rozumu do poznania prawdy przedmiotowej (conditio prima). Jest to nic innego, jak śmierć ludzkiego rozumu.

Są wreszcie osoby, które uznają istnienie prawdy, ale pozostają w zupełnej obojętności wobec niej. Boją się wyznawać prawdę i bronić jej, tylko dlatego, aby nikomu się nie narazić. „Duchowe zero poznać po tym, że pragnie się wszystkim przypodobać” – pisał Feliks Koneczny. Zbliżają się tym samym nieuchronnie do stanu zupełnej śmierci własnego rozumu. Przez swój liberalizm, zgniłe kompromisy ze światem, koniunkturalność i egoizm ludzie ci powoli przestają pojmować autorytarny charakter prawdy, czyli to, że prawda wyklucza każdy błąd. Prawda bowiem ze swej istoty jest nieprzyjaciółką kłamstwa, nie może być między nimi zgody ani przyjaźni… Prawda i błąd są skazane to stan permanentnej wojny, sacrum bellum! „Między prawdą i błędem nie ma środka – między tymi dwoma przeciwnymi biegunami jest tylko otchłań; jest tak samo odległy od prawdy jak ten, kto nurza się w błędzie. Partycypuje się w prawdzie tylko gdy jest się z nią w całkowitej jedności” – pisał Juan Donoso Cortes.

Czy ostała się jeszcze jakaś zdrowa przestrzeń, gdzie błąd nie został podniesiony do godności prawa? Tak, ludzie zgodnie nie akceptują dziś prawa do błędu, gdyby miał on godzić w ich przyziemne, osobiste interesy. Nie akceptują na przykład, aby kasjerka w banku miała w umowie praca zagwarantowane prawo do pomyłki przy wypłacaniu gotówki, nie akceptują, aby pracodawca pomylił się przy wypłacaniu im wynagrodzenia, nie akceptują, aby ktoś miał prawo do publicznego rozgłaszania nieprawdy o ich rodzicach.  Alc ci sami ludzie przez brak wiary i miłości akceptują nieograniczone prawo do wolności religijnej, przyznające fałszywym religiom i sektom prawo głoszenia publicznie poglądów obrażających kogoś nieskończenie ważniejszego niż ich rodzice. W materii godzącej w przyziemne dobra osobiste (z kategorii vanitas vanitatum) nikt nie chce sankcjonować prawa do błędu, ale w przedmiocie najwyższej wagi – jak wiara i moralność, od których przecież zależy cała nasza wieczność! – bez skrupułów przyznaje się prawo do nieokiełznanej wolności.

Niestety, ten najbardziej koszmarny błąd współczesnego świata, polegający na podniesieniu błędu do godności prawa, zdaje się podzielać także obecny papież Benedykt XVI. Rewolucyjność zasady wolności religijnej Vaticanum II polega na podniesieniu z poziomu tego, co może być – ze względu na różne okoliczności – zaledwie niekiedy tolerowane, do rangi prawa. Ogłoszenie w dziedzinie wiary prawa do wolności religijnej jest tym samym, co w zakresie moralności ogłoszenie z ambony: macie prawo gwałcić, kraść i mordować. Różnica jest jednak taka, że według zgodnej opinii wszystkich teologów grzechy przeciw wierze są znacznie cięższe niż przeciw moralności, choć jedne i drugie prowadzą w ogień piekła. Uznanie wolności religijnej jest równoznaczne z podłożeniem bomby z opóźnionym zapłonem pod same fundamenty Kościoła katolickiego, gdyż w sposób jasny jest to tożsame z odrzuceniem pewności prawdy, którą posiada Kościół w swym depozycie przez objawienie Boże.

Dlatego też wszyscy papieże przed Soborem Watykańskim II (1962-65) jednym głosem uroczyście potępili wolność religijną. Dla przykładu Pius VII nazywa sankcjonowanie przez prawo publiczne równej wolności dla prawdy i błędu „tragiczną i zawsze godną potępienia herezją” (Post tam diturnitas), Grzegorz XVI – „majaczeniem” (Mirari vos), Pius IX – „monstrualnym błędem” (Qui pluribus), „najbardziej szkodliwym dla Kościoła katolickiego i zbawienia dusz” (Quanta cura), czymś co „prowadzi do łatwiejszego zepsucia obyczajów i umysłów” oraz „rozpowszechnia zasady indyferentyzmu” (Syllabus), Leon XIII – „publiczną zbrodnią”, czymś „równoważnym ateizmowi” i „sprzecznym z rozumem” (Immortale Dei). A Mały katechizm o Syllabusie wyjaśnia: „Pytanie: czy Kościół może zgodzić się na takie pojednanie (wolność religijną – przyp. aut)? Odpowiedź: Kościół nie może i nigdy nie będzie mógł zgodzić się na tego rodzaju pojednanie. Musiałby bowiem wyrzec się samego siebie, zdradziłby skarb powierzonych praw wiekuistych i stałby się winnym nieszczęścia ludów. P: Jak to? O: Przyjmując wolność sumienia i równość wyznań, Kościół straciłby rację bytu, skoro w oczach całego świata nie istniałaby jedyna i prawdziwa religia; przyjmując wolność prasy, to znaczy pisania wszystkiego, uświęciłby wolność czynienia wszyst­kiego; przyjmując zeświecczenie polityki, pozostawiłby sumienie ludzkie kaprysowi książąt lub zgro­madzeń, rządzących bez kontroli. Wszędzie siła po­szłaby przed prawem, a moralność Ewangelii musiałaby ustąpić moralności wilków”. Dla tych też powodów w 1875r. podczas jednej z audiencji, papież Pius IX wyraźnie podkreślił, że posłuszeństwo wobec całego nauczania zawartego w Syllabusie jest warunkiem koniecznym do osiągnięcia wiecznego zbawienia.

Naukę, którą Kościół raz ogłosił jako nieomylną prawdę, nikt i nigdy nie może poddać żadnej rewizji. Pogląd przeciwny to herezja, która prowadzi do konkluzji, że nie istnieje ustalona, obiektywna prawda wykluczająca wszelki błąd. Jeśli poprzednicy Benedykta mylili się, na jakiej podstawie możemy ufać, że obecny papież również nie błądzi? W tym właśnie przejawia się modernizm, jak podkreśla bp Williamson: „Benedykt XVI wierzy, że prawda katolicka, np. zasadnicze twierdzenia wiary zawarte w Syllabusie, encyklice Pascendi dominici gregis, itp., może ewoluować (a która w rzeczywistości nie może się zmieniać). Nie rozumie on, że antymodernistyczna nauka jego poprzedników ma właśnie taką niezmienną naturę i że nawet jako papież nie może jej zmieniać. Jego biedny umysł, jakkolwiek utalentowany, jest zarażony tą współczesną, zwłaszcza niemiecką, filozofią.”

Zagubieni katolicy ogłaszają Benedykta XVI papieżem tradycjonalistą i odnowicielem. Na ilustracji kard. Józef Ratzinger podczas wspólnego nabożeństwa z protestancką “biskupką” Marią Jepsen – feministką i zwolenniczką równouprawnienia dla homoseksualistów

Miraże posoborowych katolików

Zjawisko powstawania miraży, fikcyjnych obrazów, w warunkach pustynnych określane terminem „fatamorgana”, czerpie źródłosłów z imienia wróżki Morgany. Jest to postać przewijająca się w opowieściach o królu Arturze i rycerzach Okrągłego Stołu, której legenda przypisuje zdolność wywoływania miraży.

Niestety, w jednym z ostatnich numerów „NCzasu!” w rolę zbliżoną do wspomnianej czarownicy wcielił się niechlubnie Adam Wielomski, usiłując wywołać wśród czytelników złudzenie jakoby obecny papież odrzucił modernizm z racji ogłoszenia encykliki Spe salvi oraz motu proprio Summorum Pontificum.

W ostatnich czasach wielu szczerych katolików, znużonych 40-letnią włóczęgą przez wyjałowioną pustynię posoborowej apostazji, nagle zaczęło dostrzegać fikcyjny obraz źródełka ortodoksji, tam gdzie go nie ma. Zaczęli doń pędzić na oślep, jak spragnieni wody podróżnicy pustyni, odrzucając za siebie wszelkie bagaże i mądrość zdobytą w czasie podróży. Teologiczna fatamorgana zaślepiła im trzeźwy obraz rzeczywistości.

Istotnie, w encyklice Spe salvi papież stwierdził, że nie ma zgody między duchowym dziedzictwem rewolucji francuskiej a Kościołem katolickim, ale cóż z tego, skoro ten sam papież dalej podziela modernistyczne błędy współczesnego świata, będące owocem tejże właśnie rewolucji –  zwłaszcza zaś podkopujący całą obiektywną prawdę błąd wolności religijnych. W przeciwieństwie do nauczania swego poprzednika uznał w ostatniej encyklice, że nie ma zgody między wartościami rewolucji a katolicyzmem, ale podobnie jak Jan Paweł II pochwala i dalej głosi urbi et orbi wszystkie błędne błędy Vaticanum II (ekumenizm, wolność religijna, kolegializm), które są przeniesieniem na grunt Kościoła jakobińskich zasad wolności, równości i braterstwa. Trudno więc ufać jego deklaracjom o odrzucaniu rewolucyjnego ducha 1789 r., podobnie jak nie można byłoby wierzyć deklaracjom osoby, która raz gromkimi słowy potępiałaby przemoc, a innym razem podżegała do wojny.

*                           *                            *

Św. Pius X, niezłomna pogromca modernizmu, dla swojego pontyfikatu wybrał hasło, które szczególnie dziś pozostaje aktualne: “Odnowić wszystko w Chrystusie”

Obecny czasy są widownią zupełnie bezprecedensowego kryzysu w całej historii, gdyż po ostatnim soborze w Kościele szeroko się rozplenił najpoważniejszy błąd filozoficzny nowoczesnego świata. Kryzys, którego jesteśmy świadkami, nie jest jedynie kryzysem moralnym, z jakim borykało się papiestwo np. w XVI wieku, lecz jego przyczyny stokroć gorsze, gdyż tkwią na płaszczyźnie intelektualnej. Upadki moralne duchowieństwa, o których skrupulatnie donoszą media, są jedynie następstwem, a nie przyczyną tego kryzysu.

Modernizm to nic innego jak religijny komunizm. Komunizm głosi równość na płaszczyźnie ekonomicznej, modernizm zaś stawia równość między błędem a prawdą, między dogmatem a herezją. Mówienie o pierwszych oznakach odwrotu od tego piekielnego procesu dowodzi tak naprawdę tylko zupełnej ignorancji co do tego, jak głęboko fałszywa religia wbiła swe szpony w widzialne struktury Kościoła. Dziś bowiem zarówno duchowieństwo, jak i wierni – o ile zupełnie nie stracili wiary – w wymiarze powszechnym zatracili zupełnie sens jej dogmatycznego charakteru. Podobnie jak zdrowe zasady ekonomii wykluczają i potępiają socjalizm, tak prawdziwa religia katolicka musi wykluczać i potępiać wszystkie błędy fałszywych religii. Ten, kto neguje konieczność walki z błędem, stracił sens obiektywnej prawdy: stracił więc wszystko. Mniemaniami bowiem nie tylko nie można budować katedr, lecz nade wszystko nie sposób nimi zbudować drogi do nieba. W imię mniemań nie sposób złożyć najmniejszego aktu ofiary i poświęcenia. Tylko ten, kto posiada absolutną pewność prawdy, ma siłę walczyć o nią, z miłości cierpieć dla niej i złożyć jej wszystko w ofierze.

Bp Tihamer Tóth w jednym ze swych kazań przytacza następującą historię:

W 1927 roku, podczas prześladowań katolików w Meksyku, schwytano 18-letniego chłopca, którego starano się zmusić, by zawołał: „Niech ginie Chrystus!”
– Tego nie mogę zrobić, jestem katolikiem – odpowiedział chłopiec.
– A więc jesteś rewolucjonistą?
– Rewolucjonistą? Nie! Nigdy nim nie byłem. Tego mi nikt nie dowiedzie, ale jestem katolikiem i nigdy nie wyprę się Chrystusa!
Porwano wtedy chłopca, przywiązano do samochodu ciężarowego, i puszczono motor. Wloką za wozem nieszczęśliwego, broczącego krwią, pokrytego ranami i kurzem ulicznym. Jego rodzice byli wówczas w domu. Na chwilę zatrzymano auto, jeszcze jedną próbę chcą zrobić.
– Wołaj: Niech żyje Callas! – (wódz partii masońskiej)
A chłopiec z całej siły woła: „Niech żyje Chrystus!”
Wówczas rzucili się na nie niego z bagnetami. W międzyczasie jakaś kobieta pobiegła do domu matki torturowanego z wiadomością: „Chodź prędko; chcą, żeby twój syn wyparł się wiary.” Przychodzi drżąca matka, jej ukochany syn leży w kałuży własnej krwi. Wówczas następuje wstrząsająca scena. Matka pochyla się nad konającym synem, który wije się w boleściach, i głośno woła: „Choćby cię nawet chcieli zabić, nie wypieraj się wiary! Wiara więcej warta niż życie! Niech żyje Chrystus Król!” Syn robi ostatni wysiłek, i powtarza za matką: „Niech żyje Chrystus Król!…” i umiera… na ulicy w oczach matki.

Precz z modernizmem! Viva Cristo Rey!

Łukasz Kluska
Za: Zawsze Wierni, 7(110), lipiec 2008

http://www.bibula.com/?p=40824

Komentarzy 19 do “Katolik wobec królestwa błędu”

 1. Ptasznik z Trotylu said

  Ten artykuł powinin być znany każdemu katolikowi a biskupom (zakładając że są ludźmi dobrej woli) powinno sie przybijać odbitki tego artykułu na drzwiach ich rezydencji.

 2. Shakespear said

  „Jeśli niekiedy błąd może lub wręcz powinien być tolerowany – wyrwanie chwastu może czasem również zniszczyć i posiane zboże – obecne jednak wynoszenie go na piedestał prawa to największe szaleństwo świadczące o zepsuciu samych podstaw ludzkiego myślenia.”

  Pasuje to idealnie do tematu w artykule o eksperymentach w W. Brytanii (150 zarodków ludzko-zwierzęcych).

  „Szaleństwo dzisiejszych dni polega więc na tym, że to podmiot (moje ja) chce kreować przedmiot, zamiast mu się podporządkować i przyjąć rzeczywistość taką jaka ona jest, a nie taką, jaką chciałbym, aby była.”

  Nie jest dobrze.

 3. Marucha said

  Re 2:
  „Szaleństwo dzisiejszych dni polega więc na tym, że to podmiot (moje ja) chce kreować przedmiot, zamiast mu się podporządkować i przyjąć rzeczywistość taką jaka ona jest, a nie taką, jaką chciałbym, aby była.”

  I to właśnie doskonale pasuje do niektórych gości gajówki.
  Nie przyjmowanie do wiadomości, że rzeczywistość jest taka, jaka jest – i że zmienić ją można jedynie wielkim wysiłkiem, a nie zaklinaniem i chciejstwem

 4. wet3 said

  @ 3
  No wlasnie! Prawdziwym nieszczesciem jest fakt, ze to przewrocenie do gory nogami jest praktycznie popierane przez posoborowy KK.
  I tu jest wlasnie najwieksze niebezpieczenstwo.
  Dlatego zawsze dziekuje Bogu za Lefebvrystow.

 5. sono said

  pare obrazkow z polskiego katolicyzmu
  „Obrazek dziewiąty. Opolszczyzna. Typowy dla regionu „ Polter” – zwyczaj wieczoru panieńsko-kawalerskiego tuż przed ślubem. Na przyczepie grupa młodych ludzi parodiuje ślub. Sutannę pożyczono od kapłana lub kleryka, jest prawdziwa stuła, spory krzyż z wizerunkiem Pana Jezusa. Pijani uczestnicy z kpiną wypowiadają słowa modlitw, kreślą znak Krzyża Świętego, a „ kapłan” błogosławi. Padają szyderstwa pod adresem znanego w Polsce i szanowanego kapłana. Młodzi mężczyźni to lektorzy, młodsi to ministranci, są i marianki. Przyczepa przystaje na różnych ulicach, gdzie ludzi jest więcej i przed gapiami kilkakrotnie odgrywają scenę ślubu. Widzowie są zachwyceni tą parodią sakramentu. Jest piątek, wieczór – nazajutrz wszyscy są w kościele na ślubie – nie widziałam, by ktokolwiek z nich przystąpił do spowiedzi, a wszyscy przystępują do Komunii św. – z niej także zrobiono sobie „ szopkę” – wracając z Panem Jezusem z trudnością hamują śmiech, robią głupie miny, nawzajem się rozśmieszając.

  Na innym „ Poltrze” jest parodiowany także ślub, tym razem – księdza i zakonnicy. Znów autentyczne sutanny i krzyż oraz modlitewniki i stuła, jednak „ panna młoda – zakonnica” nie ma prawdziwego habitu, gdyż siostry zakonne przeczuwając jakiś podstęp były roztropne i nie pożyczyły go na rzekome przedstawienie w szkole, więc „ aktor” przebrany za siostrę musiał sobie wymyślić strój zastępczy. Potwornie krzykliwy makijaż budzi śmiech. Pijana młodzież śpiewa obrzydliwe piosenki, padają niewybredne dowcipy i wulgaryzmy. Widzowie są zachwyceni, a przecież niemal wszyscy chodzą do kościoła.

  Podobnie rozbawieni są widzowie kabaretów – nikt nie protestuje na słowa wyjątkowo zjadliwe i kłamliwe pod adresem kapłanów katolickich czy zakonnic. Wszyscy doskonale się bawią, a przecież większość z nich związana jest z Kościołem.

  Obrazek dziesiąty.

  Sanatorium. Tworzą się pary zakochane od pierwszego wejrzenia już pierwszego wieczoru. Znikają obrączki z palców, jakoś wszyscy nagle są wdowcami i wdowami, jedynie ślad po obrączkach zdradza, że to widocznie jest kłamstwo. Jakby nie było przykazania „ Nie cudzołóż”. Niekiedy ktoś nagle wychodzi w ustronne miejsce z komórką przy uchu – bo dzwoni współmałżonek. Padają słowa – kłamstwa o tęsknocie za drugą połową i dziećmi.

  ………

  Dlaczego coraz rzadziej zawieszamy w mieszkaniach prywatnych obrazy o treści religijnej i krzyże, lub wstydliwie wybieramy jak najmniejsze, wieszając gdzieś w mało widocznym miejscu? Może je usuwamy po wizycie kogoś, kto spojrzał na nie z pobłażliwym, krzywym uśmieszkiem, więc „ lądują” w kościele na ławeczce z niechcianymi i niepotrzebnymi przedmiotami, albo, co gorsze, na śmietniku?”

 6. sono said

  tu link do w/w opisu

  http://fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/tanczyc_przy_grobie__jezusa__rozwazania_o_konsekwentnym_zyciu_katolika…_28753

 7. sono said

  Bardzo ciekawy artykul. Wart przeczytania.
  „Z poprzedniego numeru [„Sodalitium”] dowiedzieliśmy się w jaki sposób religia judaistyczna występowała przeciwko Jezusowi Chrystusowi, Jego Apostołom i Kościołowi, próbując wprowadzić „piątą kolumnę” do serca Kościoła, ażeby w ten sposób móc go zniszczyć od wewnątrz (1).

  W niniejszym artykule spróbuję zwrócić uwagę czytelnika na serię obiektywnych, jednoznacznych wydarzeń, które ukazują infiltrację antykościoła w Mistycznym Ciele Chrystusa.

  W jaki sposób stało się to możliwe – odpowiedź na to pytanie jest tajemnicą niemożliwą do zgłębienia. Jest to tajemnica przyzwalającej woli Boga wobec zła moralnego, które nie jest chciane, lecz jedynie dopuszczone w celu uzyskania jeszcze większego dobra.

  Przyczyny infiltracji żydomasońskiej w Kościele przekraczają nasze ograniczone możliwości intelektualne, jednakże z pewnością nie byłoby rozsądne przymykanie oczu na fakty, które ją zapoczątkowały, a która wraz z Soborem Watykańskim II doszła aż do samego szczytu, do Stolicy Piotrowej. Zresztą już Paweł VI mówił o „samozagładzie Kościoła” i o „szatańskim dymie wnikającym do wnętrza Kościoła Bożego”, uznając tym samym implicite stan faktyczny.

  W wielu przypadkach będziemy musieli ograniczyć się do prostego stwierdzenia faktów (quia), bez próby rozeznania ich przyczyn (propter quid). Żydomasoneria zaplanowała skorumpowanie członków Kościoła, a w szczególności duchowieństwa i hierarchii, zaszczepiając im fałszywe zasady, które z chrześcijańskich zachowały jedynie pustą nazwę zupełnie pozbawioną treści (2).

  Innym jednoznacznym i oczywistym faktem (kolejnym świadczącym o spisku przeciw Kościołowi) jest ten, iż dziś niemal wszyscy, również katolicy, należą w taki czy inny sposób do ducha masonerii, nie będąc nawet członkiem jej ciała, to znaczy myślą i rozumują na sposób masoński: opowiadają się za tolerancją, pluralizmem, poszanowaniem dla błędów, liberalną i modernistyczną demokracją, przeciw ekskluzywizmowi. Dziś Benedetto Croce mógłby słuszniej zapytać niż kiedyś Dlaczego nie mielibyśmy nazwać się masonami, a Rahner mógłby ponownie zaproponować nam teorię o Anonimowym masonie (3).

  Oto smutna rzeczywistość: z jednej strony spisek Synagogi przeciwko Kościołowi, a z drugiej wszechogarniający i wszechobecny duch kabalistyczno-masoński, którym oddychamy, podobnie jak otaczającym nas powietrzem. Dużo trudniej jest zdefiniować przyczyny i sposoby jakich użyto by dopiąć celu, a które pod wieloma względami zupełnie nam się wymykają, co do których możemy jedynie snuć domysły, nie mogąc jednak nigdy nabyć pewności. Mimo to nie powinniśmy przymykać oczu na straszliwą rzeczywistość w jakiej przyszło nam żyć, kiedy to nieustannie musimy się troszczyć czy aby nie pomyliliśmy „pola walki” i sztandaru; czy przekonani, iż wojujemy pod Chrystusem, nie walczymy w rzeczywistości pod Lucyferem (4).

  W poprzednim artykule czytaliśmy o planach masońskich (ujawnionych przez Barruela i Crétineau-Joly, a przedstawionych ponownie przez msgr. Delassus w jego dziełach), mówiących o „PAPIEŻU” NA MIARĘ POTRZEB SEKTY, to znaczy przesiąkniętym ich filozofią, o „papieżu”, który, nawet nie będąc członkiem masonerii, należałby jednak do jej ducha, by doprowadzić do końca TRIUMF REWOLUCJI. Aby osiągnąć swój cel masoneria wykształciła pokolenie godne tego wydarzenia poprzez intelektualne i moralne zepsucie młodzieży, począwszy od jak najmłodszego wieku, aby następnie móc jej wpoić niepostrzeżenie masońską mentalność. Szczególnie w seminariach rozwinęła swoją działalność infiltracji i psucia poglądów, świadoma iż pewnego dnia, młodzi seminarzyści zostaną księżmi, biskupami, kardynałami, będą kierować i zarządzać Kościołem, a jako kardynałowie będą wezwani do wyboru Papieża, który jak większość mu współczesnych będzie przesiąknięty zasadami filantropijnymi i naturalistycznymi, a więc będzie odpowiadał interesom sekty.

  DUCHOWIEŃSTWO I WIERNI BĘDĄ MASZEROWAĆ POD MASOŃSKIM SZTANDAREM PRZEKONANI JESZCZE IŻ KROCZĄ POD PAPIESKĄ FLAGĄ.

  Fakty, które za chwilę przytoczę – są jednoznacznym dowodem na to, iż plan ten znakomicie się powiódł, przynajmniej tymczasowo, lecz nie do końca, gdyż Nasz Pan w rzeczy samej obiecał nam, iż bramy piekielne nie przemogą [Kościoła], i tak też będzie. My chrześcijanie, podobnie jak nasz Pan Jezus Chrystus, nawykliśmy zwyciężać środkami klęski. Dokładnie tak samo, jak wtedy, gdy Jezus został ukrzyżowany i opuszczony przez wszystkich, przez swoją śmierć nas zbawił; dokładnie tak samo będzie z Kościołem, Jego Ciałem Mistycznym: wtedy, gdy będzie wydawał się martwy, ukaże się w całym swym blasku: „Regnavit a ligno Deus!„.

  Fakty te nie powinny nas zniechęcać, przeciwnie, powinny nas mobilizować do podejmowania stosownych środków (których, z Bożą pomocą, nigdy nie brakuje) w działaniu dla dobra Kościoła, ubiczowanego i cierniem ukoronowanego, podobnie jak słodki i dobry Jezus.

  Pewna piękna modlitwa Tomasza More’a mówi: „O Panie, spraw bym nie gorszył się złem i grzechem, ale daj mi siłę, bym się mu przeciwstawiał, bym mu zapobiegał”.

  PAPIEŻE DONOSZĄ O INFILTRACJI ŻYDOMASOŃSKIEJ W KOŚCIELE

  Pius VI w liście papieskim Quid aliquantum z dnia 10 marca 1791 roku poddaje krytyce Konstytucję cywilną o duchowieństwie. W innym zaś skierowanym do kleru i ludu królestwa Francji z dnia 19 marca 1792 roku potępia duchownych składających przysięgę na wierność Rewolucji: „Heretyckie i schizmatyckie działania polegają na uciekaniu się do WYBIEGÓW i DYSYMULACJI: podobnie czynią nowi INTRUZI Kościoła we Francji, którzy perfekcyjnie opanowali sztukę zwodzenia poprzez UDAWANIE i KŁAMSTWO…” (5). ”

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/07/29/infiltracja-zydomasonska-w-kosciele-rzymskim-ks-curzio-nitoglia/#comments

 8. z sieci II said

  A we wspolczesnej Polsce to:
  Fałszywe Ołtarze w naszych Kościołach
  http://www.blog.krzysztof.nazwa.pl/2011/06/02/falszywe-oltarze-w-naszych-kosciolach/

 9. Realista said

  Doktryny Immanuela Kant wziely pewnie poczatek od jego nazwiska.

  Nazwisko Kant wymawiane fonetycznie w jez. angielskim okresla cala jego osobowosc.

 10. Krzysztof E. Wojciechowicz said

  Żałosny to efekt, gdy ksiądz bierze się do utożsamiania wiary z umysłem, nadając kwesti absolutu religijnego charakter uniwesalny. Bowiem prawda absolutna istnieć może jedynie w dogmacie wiary: cała strona życia doczesnego człowieka dowodzi, że świat materialny, widziany i mierzony przez człowieka, ciągle gotuje mu nowe niespodzianki i rozczarowania. Powstaja i upadają teorie fizyczne, chemiczne, biologiczne, etc.
  Obecnie nawet dogmat kosmologiczny Big-bangu zaczyna się chwiać.
  Najbardziej niewzruszną twierdzą nauki wydaje się matematyka, której przykład ksiądz cytuje: 2+2=4. Z tego prostego równania, sprawdzalnego na palcach, wywodzi się cała arytmetyka, algebra i wyższa matematyka. Ale i ta nieomylna matematyka zaczyna się chwiać w podstawach, gdy napotyka na zjawisko liczb nieskończenie wielkich lub małych, czyli niedostępnych umysłowi ludzkiemu. Nawet niewinne zero jest kulą u nogi filozofii, gdyż wyraża ono nicość, której zaprzecza samo nasze istnienie.
  Otóz z prawdy zawartej w równaniu 2+2=4, ksiądz wyciąga wniosek, że istnieją prawdy absolutne; a raczej jedyna tylko prawda absolutna – wiary katolickiej. Zauważmy, że ksiądz chce dowieść owej prawdziwości dowodem materialnym; tym, co można policzyć na palcach.
  Tymczasem sfera wiary dotyczy raczej części matematyki, dotąd nie objętej umysłem, czyli pojęcia nieskończoności. Biedny człowiek nigdy się z tym zagadnieniem nie upora, choćby odkrył wszystkie prawa fizyczne, obowiązujące we wszechświecie. Nieskończoność przestrzeni i czasu; brak początku i końca, to także atrybuty Istoty Najwyższej, której nie jesteśmy w stanie tak samo pojąć, jak ich właściwości fizycznych.
  Jeśli więc ksiądz sięga do matematyki jako dowodu tożsamości prawdy jej zasad i wiary, powinien raczej pomyśleć właśnie o pojęciu nieskończoności.
  Prawda, aby była absolutem, musi mieć charakter uniwersalny. Pomijając zagadnienie, czy wiara istotnie wyraża prawdę absolutną, wielka liczba wyznań, wzajemnie oskarżających się o błędy dogmatyczne, raczej wyklucza tą możliwość.
  Tym niemniej, trzeba uznać, że w większości przypadków umysł ludzi potrzebuje tej wiary, zdając sobie podświadomie sprawę z przepaści, jaka dzieli nasz świat poznawalny od świata nieskończonego. Religie wysuwaja tą potrzebę jako dowód istnienia Boga.
  Oczywiście, musi On istnieć, skoro nawet atrybuty świata, w jakim nas umieścił, są niedostępne naszemu rozumowi. Musi więc nasz świat być dziełem Siły Wyższej. Można ją uznać za prawdę absolutną. Problem jednak w tym, że przeczące sobie wyznania rozbijają ową prawdę w proszek, przypisując sobie nieomylność we własną interpretację Siły Najwyższej. Wiara katolicka nie jest ani najstarsza, ani najliczniejsza. Wielką jej zaletą i przewagą jest to, że stworzyła najbardziej chyba poprawny etycznie i moralnie kodeks postępowania międzyludzkiego. Stąd też zasługuje na jak najbardziej szerokie poparcie i rozpowszechnienie. Skoro ludzie potrzebują wiary, niech wierzą raczej w Trójcę Swiętą, Matkę Boską, Świętą Faustynę, niż w morderczego, zawistnego Jahwę, czy w obojętnego Buddę.
  Zgadzam się z księdzem, że wiara katolicka nie powinna odstępować od swoich raz ustalonych dogmatów. Tym bardziej, że odstępstwa te dotyczą bardziej norm moralnych, niż kanonicznych. Jeśli zadaniem Kościoła jest prowadzenie ludzkości w imię zasad Ewangelii, nie powinien on wprowadzać zamętu wsród swych wiernych, podważając autorytet, na którym Kościół został zbudowany.

  Krzysztof E. Wojciechowicz

 11. Marucha said

  Re 10:
  Moim zdaniem nie chodziło o utożsamianie wiary z umysłem, lecz o danie poglądowego porównania. O uświadomienie czytelnikowi, że prawda jest jedna.

  Co zaś się tyczy prawd matematycznych…
  Otóż (np. w systemie dziesiątkowym) 2+2 było, jest i będzie równe 4 – bez względu na nowe odkrycia, lub też ich brak, w zakresie nieskończoności.
  W matematyce nigdy nowe odkrycia nie unieważniały starych.

 12. Kapsel said

  Tym razem kilka słów o poprzedniku kard.Dziwisza…o kard.Macharskim..
  http://gloria.tv/?media=180377

 13. Kapsel said

 14. Krzysztof E. Wojciechowicz said

  Re: 10
  Zdawało mi się, że wyrażam się dosyć precyzyjnie. Oczywiście, można czynić analogie między zjawiskami, ale nie sposób dowodzić prawdziwości jednego zjawiska drugim.
  Ksiądz próbuje udowadniać, że ponieważ w arytmetyce 2+2=4, istnieje prawda absolutna, którą można także rozciągnąć na takie zjawiska metafizyczne, jak wiara.
  Pierwszą z tych prawd mozna uznać za absolutną, jako że nawet rachunek prawdopodobieństwa nie potrafi jej zaprzeczyć. Gorzej jest, gdy wkraczamy w matematykę wyższą, o której Pan mówi, że w tej dziedzinie nigdy nowe odkrycia nie unieważniały starych. Wystarczy powiedzieć, że dotąd nie udało się pogodzić geometrii Euklidesowej z kwantową, czy czasoprzestrzenią Einsteina. Ten ostatni chytrze oparł swoją teorię na zasadzie braku linii prostej, zastępując ją krzywą, która miała ograniczać świat teoretycznie ‘nieskończony’. A paradoksy matematyczne znali już Grecy, udowadniając, że strzała wypuszczona z łuku nigdy nie doleci do celu, gdyż po przebyciu ½ drogi czeka ją następne ¼ odcinka, potem 1/8 jego część, itd. Zawsze pozostanie jej do przebycia coraz mniejsza część odcinka – w nieskończoność. Problem ten podjęła geometria kwantowa, rezygnując z ciągłości linii, ale ciągle pozostając w sprzeczności z Euklidesem i Einsteinem.
  Tak więc, nawet w dziedzinie matematyki trudno dojść do prawdy absolutnej, gdy przybliża się ona do sfery metafizyki. Stąd też brak stałości teorii kosmologicznych, dla których rozwiązania stosuje się zespoły równań różniczkowych, operujących funkcjami ciągów nieskończonych. Te funkcje posiadają jedynie tzw. ‘rozwiązania ‘osobliwe’, czyli nieoznaczone, i łatwo je zakwestionować, jako ‘prawdę absolutną’.
  Ale inną sprawą jest relatywizm w dziedzinie etycznej i tu ksiądz ma rację. Człowiek posiada sumienie, niezależnie od tego, czy zostało mu one wpisane przez Boga genetycznie (na podobieństwo instynktu zwierząt), czy też przez Objawienie. Ponieważ uważam, że zasady Kościoła są najbardziej zbliżone do wrodzonej moralności człowieka, zawsze będę popierał Kościół katolicki. Największe niebezpieczeństwo grozi mu ze strony jego Macochy, czyli Judaizmu, kierującego się całkiem odmiennymi zasadami moralności. Rozumiem, że Ojcowie Kościoła włączyli Stary Testament, ukazujący przeciwieństwo Boga chrześcijan, mając na celu podbudowanie swej religii ciągłością historyczną. Przez wieki ta sprzeczność pozostawała w uśpieniu, lecz nie trudno było przewidzieć, że materialne zwycięstwo judaizmu może kiedyś spełnić rolę Piątej Kolumny, deprawując samą istotę Kościoła. Dzisiaj jesteśmy tego świadkami.

  Krzysztof E Wojciechowicz

 15. wet3 said

  @ Kapsel
  Macharski – to ten „z domu” Finkelstein. Ma bogatego brata we Wiedniu, ktory posiada tam wielobranzowy dom towarowy.

 16. wet3 said

  „Prawda nie ma dla nas znaczenioa”.
  Pewnie jak ten karzelek-filozof (byl bardzo niskiego wzrostu!) dostalby dobrze pala po lbie, to zaraz uwierzylby ze to jest prawda.

 17. Marucha said

  Re 14:
  Może ustalmy parę rzeczy:
  1. Nie ma żadnej potrzeby „godzenia” geometrii euklidesowej z geometriami nieeuklidesowymi (Łobaczewskiego, Riemanna etc). Po prostu wszystkie te geometrie opierają się na innych zestawach aksjomatów, czyli pewników – i w żaden sposób nie „rywalizują” ze sobą, lecz opisują różne przestrzenie.
  2. „Paradoks” ze strzałą (albo jego wariant: że Achilles nigdy nie dogoni żółwia) to naprawdę starocie. Grecy po prostu nie wiedzieli, iż suma nieskończonej liczby składników (suma szeregu nieskończonego) może mieć skończoną wartość. My to wiemy, bodajże od czasów Newtona i Leibniza.
  3. Istnieją w matematyce sprawy niejasne i nierozwiązane – ale to, co zostało już rozwiązane i metody do rozwiązania użyte, pozostają ważne na całą wieczność.
  4. Fizyka, kosmologia i wiele innych nauk używają matematyki jako narzędzia badawczego i przy jej użyciu stwarzają pewne modele. Modele zaś, pamiętajmy, są tylko modelami i nie są tożsame z przedmiotem modelowanym. Matematyka, jeśli tak wolno powiedzieć, „nie ponosi odpowiedzialności” za jakość tych modeli.

 18. j said

  Wiem, ze byl tu gdzies artykul o Lutrze i nie moge go znalezc….
  Niemniej zdaje sie, ze i tu przypasuje to bardzo interesujace kazanie, w ktorym ks. Jan Pęzioł mowi o Lutrze i innych waznych sprawach nas dotyczacych.
  __________________________________

  Komentarz spod video:

  2011-07-25 10:33:07:
  Jeszcze ważne kazanie Ks Jana Pęzioła z Wąwolnicy, z wczorajszej Mszy Św z nabożeństwem uwolnienia
  http://www.sanktuarium-wawolnica.pl/index.php?m=audio
  Zapisujcie, odsłuchajcie, zobaczycie, usłyszycie, co mówi Ks Egzorcysta o żydach, o muzułmanach, a to co mówi o Lutrze to przechodzi ludzkie pojęcie. Ks Jan po powrocie ze zjazdu międzynarodowego Egzorcystów na Jasnej Górze przywiózł takie rewelacje, które niejednego przyprawią o zawrót głowy.
  Kazanie trwa tylko 26 minut ale jest to 26 minut
  wielkiej laski.
  Ave Maria

  http://pl.gloria.tv/?media=178929

 19. aga said

  zapiski anty-apostoła polskiego pochodznie ?

  http://all.gloria.tv/?media=140927

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: