Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NyndrO o Czy można się modlić na Różańc…
  revers o Przejechałam drogą śmierci w…
  Sudbina Srba o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
  ? o Myśl imperialna Adolfa Bo…
  Czesio i muchy o Czy można się modlić na Różańc…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Anzelm o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Maverick o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  KONAR o Stalin i jego cechy chara…
  Piotr B. o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Cypo o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
  revers o Wolne tematy (22 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Rocznie przepada bez wieści kilkaset akt sądowych

Posted by Marucha w dniu 2011-08-08 (Poniedziałek)

Z roku na rok rośnie liczba zaginionych akt sądowych. Tylko w ubiegłym roku zaginęło aż 321 akt w całej Polsce – 182 w sprawach cywilnych i 74 w sprawach karnych. Sądy nie potrafią sobie z tym poradzić – alarmuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Najgorzej jest w Wielkopolsce – jedynie w 2010 roku w apelacji poznańskiej zaginęło 80 akt. Z kolei we wrocławskiej przepadło 38 – o 13 więcej niż rok wcześniej.

Specjaliści podkreślają, że odtworzenie zaginionych akt jest bardzo trudne, a w niektórych przypadkach – wręcz niemożliwe. Jeśli rozprawa już się rozpoczęła to teczka zawiera m.in. protokoły, wyjaśnienia oskarżonego. Odtworzenie zawartych tam informacji odbywa się przez przesłuchanie osób, które brały udział w sprawie – protokolantów, prokuratorów, sędziów, ławników i adwokatów. To pociąga za sobą dodatkowe koszty i oczywiście jeszcze bardziej wydłuża proces.

Znacznie gorzej wygląda to w przypadku sprawy cywilnej, gdyż tam akta zawierają wiele dokumentów oryginalnych, które są niemożliwe do odtworzenia.

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”.

http://mypis.pl

Komentarzy 6 do “Rocznie przepada bez wieści kilkaset akt sądowych”

 1. mgrabas said

  sędziowie zacierają ślady swoich „niezawisłych” wyroków? jak najdalej od sądów! szczególnie od antyrodzinnych sądów…

 2. czytelnik said

  A kim sa sedziowie i administracja sadow ?
  Przeciez to tylko ludzie,ktorzy na rozne sposoby
  sa „uczciwi i sprawiedliwi” .
  Dzis w ludziach umiera uczciwosc a to zle wrozy calemu swiatu !

 3. Wojwit said

  Czyżby myszy tak lubiły teczki z aktami? Albo może zakrada się do takiego archiwum jednego czy drugiego sądu jakiś Koziołek Matołek i zżera papiery? Jeśli uważasz, że to myszy, wyślij SMS o treści 1 na: 0 700…….., a jeżeli według Ciebie prawdą jest odpowiedź twierdząca na drugie pytanie – wyślij na tenże numer odpowiedź o treści 2. Jeżeli zaś uważasz, że słuszne są obie – zgłoś się z podpowiedzią do rzecznika prasowego ministerstwa sprawiedliwości.

 4. Spraw sądowych jest coraz więcej w naszym życiu . Sama mam sprawę spadkową w Sądzie Cywilnym , szukałam swoich dokumentów przez około miesiąc czasu . Nie było w Sądzie i na Poczcie aż w końcu się znalazły i odebrałam je z Poczty. Jestem tzw. ”szarym człowieczkiem” więc też się zastanawiam komu były one potrzebne – dla sensacji a może ciekawości.

 5. NSA w Białymstoku, też kilka lat temu poginęły dokumenty w sprawie o dojazd do działek w Stawiskach. Mafia powiatowa ma się dobrze.

 6. 166 bojkot TVN said

  Przecież od co najmniej kilkudziesięciu lat istnieją tanie środki nagrywania każdej rozprawy i wszystkich zeznań, niezależnie od protokołu. Teraz te środki są jeszcze tańsze, bo tanie są płyty CD.
  Dlaczego rozprawy nie są nagrywane rozumie KAŻDY, kto miał do czynienia z polskojęzycznym „wymiarem sprawiedliwości”. Takie zapisy obnażałyby indolencje sędziów, tendencyjność postępowań. Szczególnie obnażenie nieuctwa sędziów jest niebezpieczne dla mafii sędziowskiej. jak widać najbardziej skorumpowane i tendencyjne jest sądownictwo poznańskie.

  Każdy kolejny rząd, minister sprawiedliwości, każdy kolejny prezydent mógł wymusić nagrywanie rozpraw. Dlaczego tego żaden z nich nie zrobił? Dobre pytanie ….

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: