Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Homolka o Soros i Biden kontra Neta…
  Lily o Soros i Biden kontra Neta…
  kot policyjny o Psy policyjne w Kalifornii oka…
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Gość o W Konfederacji każdy ma r…
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Będziemy drugą Japonią?
  JW o Będziemy drugą Japonią?
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Krzysztof M o Kłamstwo założycielskie czyli…
  Katon o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Rogozin oskarża Sikorskiego

Posted by Marucha w dniu 2011-08-08 (Poniedziałek)

Trzy zdjęcia Radosława Sikorskiego. Obecne i dwa z 1986 roku, z Afganistanu. Jedno z lornetką na piersi, drugie z kałasznikowem. I podpis: „Radosław Sikorski, minister spraw zagranicznych Polski. Ciekawe, ilu naszych zabił?” Taki wpis na Facebooku opublikował Dmitrij Rogozin, ambasador Rosji przy NATO.

Pod wpisem Rogozina znajduje się kilkadziesiąt komentarzy jego facebookowych znajomych, w ogromnej większości – ostro, czasami wulgarnie, atakujących i ministra, i Polskę.

– Choć wpisy na Facebooku czy Twitterze z definicji nie są czymś bardzo poważnym, to takie działanie Rogozina jest po prostu głupie – mówi „Rz” przewodniczący komisji spraw zagranicznych Sejmu Andrzej Halicki. – Można je nawet nazwać prowokacyjnym. Nie sądzę jednak, aby miało ono wywrzeć wpływ na stosunki polsko-rosyjskie.

Rogozin jest znany z nacjonalistycznych poglądów i sympatii, nie jest jednak postacią z marginesu rosyjskiej polityki. Był nie tylko liderem nacjonalistycznej partii „Rodina” i deputowanym do Dumy. Reprezentował Federację Rosyjską w rozmowach z Unią Europejską i Litwą nt. tranzytu do Kaliningradu. Jest nie tylko ambasadorem przy NATO, ale też specjalnym przedstawicielem prezydenta Rosji do spraw rozmów na temat tarczy antyrakietowej.

48-letni Rogozin jest powszechnie uważany za najwyżej stojącego pod względem intelektualnym polityka z opcji nacjonalistycznej, mającego przed sobą dużą przyszłość.

– To, że Rogozin dokonał takiej manifestacji, dowodzi moim zdaniem, że naprawdę chce już niedługo wrócić z Brukseli do Moskwy i stanąć tu na czele nacjonalistów – komentuje w rozmowie z „Rz” znany publicysta Dmitrij Babicz z RIA-Nowosti. – Musi więc wkupić się w łaski tych środowisk. A nie jest to proste, bo choć długo uchodził za nadzieję nacjonalistów, to zarazem parokrotnie bardzo ich zawiódł, obiecywał im rzeczy, których nie dotrzymywał. Dlatego teraz tym bardziej musi im pokazać, że jest twardy, i uważam, że taki wpis na Facebooku to cyniczne działanie mające taki cel.

O powrocie Rogozina i objęciu przez niego funkcji przywódcy partii nacjonalistycznej (czy to szukającej sobie nowej tożsamości „Sprawiedliwej Rosji” – jednego z obecnych w Dumie ugrupowań koncesjonowanej opozycji, czy też jakiejś nowej formacji) plotkuje się w Moskwie od wielu miesięcy. W opinii większości komentatorów miałoby to być elementem operacji korzystnej dla rządzących rekonstrukcji sceny politycznej wymyślonej na Kremlu, a co najmniej przez Kreml kontrolowanej. Czy zatem facebookowa demonstracja Rogozina nie była uzgodniona z rosyjskimi władzami?

– Jestem pewien, że tego wpisu Rogozin nie uzgadniał z nikim z MSZ, on jest w ogóle znany z tego, że mało co z kimkolwiek uzgadnia – uważa Babicz. – Być może zresztą chodzi mu o to, że chce odejść z dyplomacji z hukiem, trzaskając drzwiami, i po to atakuje polskiego ministra?

– To nie pierwszy taki przypadek, Rogozin znany jest z podobnych wypowiedzi. Było ich tyle, że w pewnym momencie przestaliśmy je komentować – usłyszeliśmy w polskim MSZ.

Z samym Rogozinem „Rz” nie udało się skontaktować.

http://www.rp.pl/

Komentarzy 20 do “Rogozin oskarża Sikorskiego”

 1. mgrabas said

  http://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,8578,rogozin-nie-chce-straszyc-ale-.html

 2. walek said

  Artykuł zmyłka

  Lech Kaczyński był bliski rozwiązania „sprawy Sikorskiego i Komorowskiego”

  Teraz widzę, że Petelicki snuje wywody 🙂

  a Polska tonie w New World Order i otumaniona gawiedź nie rozumie o co chodzi rozpatrując świat w kategorii państw, którymi rządzi ukryty rząd od co najmniej 100 lat.

  2012 czyli „Porządek z chaosu”…..ja wolę rezerwat

 3. aga said

  Nie upadajmy na duchu.Wczoraj Polska byla w Grzechynii! polska prawdziwa,katolicka.
  6 godzinne naboźeństwo w skwarze upału, na kolanach…
  Liczba pielgrzymów po dwakroć przewyższyla oczekiwania ks. Piotra Natanka.

  Przyjechali nie tylko z calej Polski ale i z Niemiec, Austrii i Francji. To ,co nurtowało każdego z nich to myśl czy to jest ta Iskra ,którą zapowiedział Sw. Faustynie Jezus Chrystus ,iż wyjdzie właśnie z Polski tuz przed Jego ponownym przyjściem?
  Z Polski Panie Gajowy 😉

  http://pl.gloria.tv/?media=173241

 4. aga said

  http://www.piotrnatanek.pl/christus-vincit-tv

 5. aga said

  Ta wypowiedź Rogozina to woda na młyn rusofobicznych pisuarów i nieważne ,że dotyczby apfelbauma.
  Wszystko idzie w kierunku przewidzianym przez Pana Marka S; skłócenia Polakow z Rosjana,mi, zaognienia stosunków i wojny.
  Nie dajmy się sprowokować.

 6. Boomcha said

  @ Aga

  A Rogozin to niby kto? Rosjanin? I co mają do tego „rusofobiczne pisuary”? Ma pani jakieś natręctwa?

 7. Ptasznik z Trotylu said

  Szczerze wątpię żeby Radzio kiedykolwiek pojawił się w miejscu gdzie świszczą kule.
  A ten Rogozin to pewnie tez z narodu „wybranego” tak jak i jego kolega niejaki Zyrinowski, „syn Rosjanki i prawnika”.

 8. osoba prywatna said

  Sikorski mówi: „Gdybym nie wiedział, że Lepper to Lepper…”
  Peacemaker, 8 sierpnia, 2011 – 10:19

  Kraj

  Czym się różnią: antylepperyzm i antykaczyzm od rasizmu i antysemityzmu? Uprzedzenie zawsze jest uprzedzeniem. Antykaczyzm, jest tym bardziej perfidny, że przez skojarzenie z faszyzmem ubiera ofiarę w mundur kata.

  Sikorski POpisał się kolejną (po tym o Powstaniu Warszawskim) „inteligentną” wyPOwiedzią.
  Cytat:
  Jak dodał, „w duchu mówienia dobrze o zmarłych”, to Lepper jak na człowieka bez matury, był niezwykle inteligentny. – Gdybym nie wiedział, że Lepper to Lepper, to bym uważał, że to minister, który potrafi syntetycznie i przekonująco przedstawić racje swojego ministerstwa – zaznaczył.

  Ciekawe czy jest do tego stopnia głupi, czy bezczelnie pewny siebie (myślę, że i jedno i drugie, ale zwłaszcza to drugie), że tak beztrosko przyznaje się do uprzedzenia i oceniania ludzi nie po czynach, ale po nazwisku i wykształceniu. I kto to mówi? Facet, co chce walczyć z chamstwem i antysemityzmem w sieci!
  Cytat:
  To smutne, gdy taki silny człowiek daje za wygraną. Musiało go to wszystko przytłoczyć. Odejście z wysokiego stanowiska jest zawsze kryzysem, dlatego tak ważne jest, by mieć coś poza polityką – ocenił minister Sikorski

  Ciekawy sPOsób „rozumowania. Lepper stracił stanowisko prawie 4 lata temu, a dopiero teraz to odkrył. I nie jest istotne to, że od kilku lat próbuje się go wsadzić do więzienia, na podstawie zeznań k***y, co tak intensywnie używała pewnej części ciała (także w celach przyspieszenia awansu), że sama nie wie kto jest ojcem którego z jej dzieci. Jak już przestali go dręczyć, to tak chłopu zaczęło brakować adrenaliny, że wziął się i POwiesił! Trzyma się to kupy? Ni diabła! No ale jak inaczej wmawiać bandzie idiotów zwanej „młodymi, wykształconymi wyborcami z wielkich miast”, że to wina Kaczyńskiego?
  Cytat:
  Dodał jednak, że nie idealizowałyby tej postaci, bo Lepper był „twardym politykiem i grał wedle własnych słów o tym, że Wersalu nie będzie”. – Miałem wątpliwości, co do jego wizyt na Białorusi, chciał się tam nawet kiedyś starać o azyl. Odebrał też doktorat honoris causa z antysemickiej uczelni (chodzi o Ukraińską Akademię Technologiczną – red.) – powiedział szef MSZ.

  Tego już nawet nie chce mi się komentować.

  A tak nawiasem mówiąc… Szkoda, że Andrzej nie załatwił sobie azylu na Białorusi. Pewnie by żył!

  Zaś odnośnie Sikorskiego odnoszę wrażenie, że jego POglądy coraz bardziej zbliżają się do faszystowsko – komunistycznych, ekscesów Janusza Palikota. Q**a! Kogo my mamy jako szefa MSZ!?!?!?!

  http://niepoprawni.pl/blog/961/sikorski-mowi-gdybym-nie-wiedzial-ze-lepper-lepper

 9. bezpartyjny said

  Wtedy kiedy Sikorski był w Afganistanie to po pierwsze Polska była pod kuratelą ZSRR a po drugie startował tam z Wielkiej Brytanii jako poddany królowej angielskiej a więc jakie pretensje do Polaków. Szkoda, że czołowy polityk Rosji zamiast zasypywać przepaście między naszymi narodami czyni coś wprost przeciwnego. Wskazywałoby to na to, że chyba jest góralem z Syjonu lub jest na ich pasku. Ciekawe, czy i jak zareagują na to Miedwiediew i Putin.

 10. bezpartyjny said

  @4 Aga. A jak się Pani podoba fakt chrzczenia dzieci nienarodzonych (po ich śmierci) przez tego księdza, jak się podoba mnożenie aniołów stróżów, telefon (osobna linia) do Pana Boga czy organizowanie pielgrzymki (wbrew zakazowi) do Medżugorie albo głoszenie że Życiński jest w piekle (razem z Mahometem). Ja uważam, że jakkolwiek w sprawach m.in. obecnych obyczajów, zagrożeń dla młodzieży i polityki ma dużo racji to jednak w sprawach, które wcześniej wymieniłem racji nie ma i powinien się poddać leczeniu.

 11. aga said

  ad. 10 p
  bardziej mi się podoba niż przynależność Giertycha do „opus Judei”

  te wątpliwości juz były tu wielokrotnie dyskutowane i chyba nawet przez Pana podawwne,więc polecam archiwum forum.
  proponujętez przeczytac biografię o. Pio.

 12. hubertos said

  to że szpak byl w afganistanie to pikus ,byl jako fotograf zydowskiej gazety „The Sunday Telegraph”, Kalacha dali mu potrzymać .Dziwne jest to że na 6 miesięcyprze dstanem wojennym wyjechal do Anglii i od razu zaczoł studiowac w Oksfordzie ?!!!

 13. bezpartyjny said

  @11 Aga. A mnie jeszcze bardziej od (ewentualnej) przynależności Giertycha do Opus Dei nie podoba mi się rozbijanie jedności Kościoła i to przez działanie niezrównoważonego (czy chorego) księdza a także jego klakierów.

 14. Kronikarz said

  Mimo kilku …szczegolow, warto przrczytac – co Pan Gajowy o tym sadzi… :

  „Walka o Polskę – Tomasz Urbaś

  Od dwudziestu laty czujemy, że coś jest nie tak. Demokracja, wolny rynek, wolne media, otwarte granice niby są. Transformacja ustrojowa zapełniła półki sklepowe. Ale czujemy, że w Polsce to jakby nie Polacy rządzą. Czujemy, że owoce wysiłku Polaków ktoś przejmuje. Polacy krok za krokiem pozbawiani są własności swoich przedsiębiorstw i ziemi. Prezydent Izraela pozwolił sobie nawet na wyrażenie publicznego zadowolenia z tego powodu. Polacy w coraz mniejszym stopniu uczestniczą w podziale dochodu przedsiębiorstw oraz w coraz większym stopniu są obciążani daninami publicznymi. Ktoś lub coś dusi polskie rodziny uniemożliwiając wychowywanie dzieci w liczbie zapewniającej nie tylko wzrost, ale nawet utrzymanie liczebności narodu.

  W środowiskach niepodległościowych i patriotycznych rozmaicie diagnozowano sytuację Polaków. Wskazywano, że Polską rządzą sprzeniewierzeni agenci, działający nie w interesie Polaków, a swoich zagranicznych mocodawców. […]

  http://norwid.wordpress.com/2011/01/27/walka-o-polske-tomasz-urbas/

 15. Marucha said

  Re 14:
  Wypada się zgodzić z autorem, choć wyraźnie palcem nie pokazuje prawdziwych sprawców tego stanu rzeczy.

 16. co jest grane? said

  Wprawdzie nie na temat (przepraszam) ale dla mnie to hit tego sezonu. Ujj jak pieknie historycy (np. mamusia Adasia Szechtera) to przed nami kryli w swoich ksiazkach.

  PRÓBA STWORZENIA REPUBLIKI CHAZARSKIEJ W SOWIECKIEJ ROSJI.
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/08/07/proba-stworzenia-republiki-chazarskiej-w-sowieckiej-rosji/#more-12188

 17. monitorpolski said

  Czy nie sądzicie, że powinno się Sikorskiego usunąć z pozycji Ministra? Przecież, niezależnie od motywów jakie miał Rogozin, Sikorski ląduje w worku z Bin – Ladenem!
  Wiemy co robił Bin Laden po konflikcie z Rosją, wiemy że był agentem CIA, a może jako jemeński Żyd, agentem Mossadu. Skąd możemy mieć pewność, że takim samym agentem nie jest Radosław Sikorski?!

 18. aga said

  trzeba było nawoływać do usunięcia premiera Jaroslawa Kaczyńskiego ze stanowsika kiedy jeżdzil na TAJNE spotkania z chazarami do Usraela i telawiwu.Jakoś nie przypominam sobie,zeby pan to robil.Moze się mylę?A wczesniej też tam bywał.
  pisiackiej prymitywnej propagandy tutaj nie potrzebujemy, tym bardziej jak jest zakamuflowana,pod nazwą monitor polski.

 19. aga said

  ad. 13
  Panie bezpartyjny niech pan nie ocenia a tym bardziej księzy zasłyszanymi epitetami z GowWyb czy Tefalenu.

  O jakiej jedności pan mowi?
  jedność kościoła Prawdziwego zostala juz dawno rozbita ale nie przez ks. Piotra Natanka ale przez masońskcih „hierarchow”,ktorzy sprzeciwiają się nawet Papieżowi Benedyktowi XVI i nie ZEZWALAJĄ wiernym na przyjmowanie komunii św. na kolanach.Wbrew wyraźnym zaleceniom tegoż papieża.
  Biskupi czy proboszczowie ,ktorzy mówią „papież jest w Rzymie a ja tutaj u siebie jestem papieżem” nie zrywają bardziej tej jedności?

 20. Wojwit said

  Panie Bezpartyjny, czy jest pan może psychiatrą, żeby miarodajnie oceniać stan zdrowia psychicznego i poczytalność księdza doktora Piotra Natanka? Może jeszcze dokonuje Pan tego na podstawie me(r)dialnych publikacji w „gie.wu” czy „onecie”? Przykro czytać na tym blogu takie oceny Osoby, którą być może sam Pan Bóg na Swą iskrę nam dał. „Po owocach ich poznacie” – więc niech Pan będzie uprzejmy wskazać jakiekolwiek naprawdę złe (a nie ukazywane przez „szemraną” propagandę) owoce posługi tego księdza.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: