Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  ? o Myśl imperialna Adolfa Bo…
  Czesio i muchy o Czy można się modlić na Różańc…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Anzelm o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Maverick o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  KONAR o Stalin i jego cechy chara…
  Piotr B. o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Cypo o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Echo z Węgier o Przejechałam drogą śmierci w…
  kokis o Skryte noszenie broni przez zd…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Kolejny polski polityk nie wpuszczony na Białoruś

Posted by Marucha w dniu 2011-08-15 (Poniedziałek)

Dzieją się rzeczy straszne. Białoruś zaczyna stosować te same metody, co polskojęzyczne rządy: nie wpuszcza na swój teren osób niepożądanych. Jest oczywiste, iż Białoruś nie ma do tego najmniejszego prawa, a Polska je ma, bowiem Polska jest krajem demokratycznym, a Białoruś to krwawa dyktatura, o co wystarczy spytać np. ministra Radka Sikorskiego. – admin.

Marek Migalski, fot. Filip Klimaszewski / Agencja Gazeta

Europoseł Marek Migalski

Marek Migalski, europoseł PJN, nie został wpuszczony na terytorium Białorusi, dokąd jechał na spotkanie z działaczami opozycji i rodzinami osób represjonowanych. Polityk powiedział, że przyczyn odmowy mu nie podano.
– Sprawdziły się pewne przypuszczenia, że być może nie zostanę wpuszczony na Białoruś. Wyprowadzono mnie z pociągu i przeprowadzono do miejsca kontroli granicznej. Tam oddano mi bilet i poinformowano po dłuższym oczekiwaniu, że nie zostanę wpuszczony na Białoruś – powiedział Migalski.

Do tej sytuacji doszło na przejściu granicznym Terespol-Brześć. Marek Migalski powiedział także, że nie udzielono mu odpowiedzi na pytanie o powód takiej decyzji i kto ją wydał. – Powiedziano mi po prostu, że taka jest decyzja – stwierdził europoseł PJN. Dodał, że dziś miał umówione spotkania z działaczami organizacji społecznych i politycznych oraz obrony praw człowieka, a także Związku Polaków na Białorusi [No i niestety, obrońcy praw człowieka, działacze oraz demokratyczna opozycja będzie pozbawiona wsparcia ze strony europosła Migalskiego. Do czego to jeszcze dojdzie? Nie wiemy, do czego, ale z góry potępiamy i protestujemy – admin].

Polski polityk jechał na Białoruś na zaproszenie Centrum Obrony Praw Człowieka „Wiosna”.

Longin Komołowski

W niedzielę wieczorem białoruskie służby odmówiły także wjazdu na terytorium kraju prezesowi Stowarzyszenia Wspólnota Polska Longinowi Komołowskiemu. Zamierzał on wjechać na Białoruś przez przejście w Kuźnicy (Podlaskie). Tam od służb granicznych usłyszał jednak, że ma zakaz wjazdu do tego kraju. Przyczyn odmowy zgody na przekroczenie granicy mu nie podano informując jedynie, iż może odwołać się do ambasady Białorusi w Polsce.

Dodał, że pytał na przejściu służby białoruskie o to, jaka właściwie jest jego sytuacja i otrzymał odpowiedź, by na razie uznał, iż „wjeżdżać nie może”.

– Wracam do Warszawy bo powiedzieli mi, że na razie muszę traktować tę sytuację tak, iż nie mam prawa wjazdu – dodał prezes Wspólnoty Polskiej. Poinformował, że miał być w Grodnie na uroczystościach z okazji Święta Wojska Polskiego, planowane były także wizyty na cmentarzach, spotkania, a uroczystości miała zakończyć msza św. w katedrze w Grodnie.

http://wiadomosci.onet.pl/

Komentarzy 27 do “Kolejny polski polityk nie wpuszczony na Białoruś”

 1. Boryna said

  Nie wpuszczać na Białorus żadnych podżegaczy. Dość pobłażania dla agentury brukselskiej.

 2. navajo88 said

  hahahaha i mają rcję eye’s to eye’s !!!!!

 3. Syriusz said

  Juz dawno powinni to zrobic a Radziowi przy probie wjazdu pokazac srodkowy palec. Zakaz wjazdu wszelkiej masci macicielom. Demokracje to niech kazdy buduje u siebie a nie wchodzi z brudnymi kopytami do czyjegos domu.
  Tak trzymac Prezydencie Lukaszenko.

 4. ryziel said

  takiego Prezydenta nam Polakom potrzeba,a nie Bul Kmorowskiego

 5. Dewiant said

  Ostatnio podobalo mi sie jak w Polsze wszystkie krzycza na prokuratorow ze nie powinny dawac info o stanie kont bialoruskiej opozycji…. no a jesli bialoruska prokuratura zapytala sie polskiej o udzielenie informacji na temat przestepcow?? Przestepcow bialoruskich ktorzy za srebrniki syjonistow chca sprzedac kraj jak nasz zostal sprzedany???
  No i skad bialoruski opozycjonista ma na polskich kontach 500 000 zl??? przeciez nie z uczciwej pracy….

 6. Błysk said

  Bardzo dobrze ,Białoruś!Tak trzymać dalej. !

 7. Marucha said

  Re 5:
  Ów białoruski opozycjonista dorobił się pół miliona na koncie oczywiście z działalności opozycyjnej i szerzenia demokracji.
  Pracując dla tak szczytnych celów nie może przecież do nich dopłacać.

 8. Tom said

  Longin Komołowski wyglada na Zyda.

 9. keram said

  Ci białoruscy opozycjoniści z zawodu,zdrajcy chociaż prawdopodobnie nie swego narodu ,mają swoje konta również na Litwie i w Czechach ,prokuratury tych krajów również udzieliły informacji o stanie ich kont.Przypuszczam ,że inne kraje również musiały płacić haracz ,by Białoruś miała swoją GW ,TVn i mogła
  rozwinąć swoją gospodarkę ,swoje banki. By opozycja mogła budować jedynie słuszną demokracje tak jak w Polsce , by Białorusinom żyło się lepiej,tak jak się żyje naszym opozycjonistom, chociażby ,Frasyniukowi , Piniorowi ,Bolkowi Wałęsie i pozostałym ,oni również mieli swoje konta bankowe za granicą …Pocieszające w tym wszystkim jest to ,że znaleźli się ludzie którzy podjęli takie decyzje i obnażyli knowania żydostwa….., no i wyszło żydło z worka…..

 10. RomanK said

  Cos mi sie widzi ze Bialorusini stosuja zasady antropologii przy decydowaniu o wpuszczeniu…kazdy niewpuszczony ma czubek nosa zdecydowanie nizej niz wlasne uszy.:-)))

 11. hubertos said

  Ten karjerowicz do opozycji białoruskiej ,niech dupe lize her tuskowi to może zalapie sie na osła RP jak ten karakan kluzik roskowska -wystarczy spojrzeć na jego ryja aby zamknać mu szlaban przed nisem .

 12. Chłopek Roztropek z Podlasia (rodym z gor- stont tyn akcynt "łoksfordzki" co miy moja Mama naucyła) said

  Czy to przypodkiym nie Apellbałmy nie rykomyndowały wujkowi samowi coby Łukszynce dokuczyć. Pchajo Białorusów w rynce Rosjii. Toki jedyn pułkownik z downych słóżb, z VATu zresztom, teroz biznesmyn, pieronski biznesmyn, naprowde, w dziedzinie energetyki (docynijcie chłopka…) mi godoł, że światym rzondzo żydy, a piniondzami rzondzo ruskie żydy. Myśle se, że cosik jest na rzeczy. Jeszcze mi powiedził, że niy ciyrpi Maciarewicza, ale, że w raporciy o slużbach tyn sk…syn mioł racjy i napisol cało prowde, Czytejciy jak wujyk sam przekazujy Białorus Łukaszence:

  http://www.rp.pl/artykul/118801,702062-Rosja-nie-zareaguje-na-sankcje-USA-wobec-Bialorusi.html

  Rosja przyzwala na sankcje wobec Białorusi

  Premier Rosji Władimir Putin oświadczył, że jego kraj nie będzie reagować na sankcje gospodarcze, wprowadzone przez Stany Zjednoczone przeciwko Białorusi.

  Putin ogłosił jednocześnie, że od 1 stycznia 2012 roku Białoruś będzie kupować gaz ziemny w Rosji z rabatem, uwzględniającym postępy w jej integracji gospodarczej z Federacją Rosyjską.

  Szef rządu Rosji powiedział to po rozmowach w Moskwie z białoruskim premierem Michaiłem Miasnikowiczem.

  Ten drugi oznajmił wcześniej, że Mińsk liczy na wsparcie Federacji Rosyjskiej i Kazachstanu w przezwyciężaniu skutków sankcji USA. – Rosja zawsze popierała Białoruś. Tak w ramach „dwójki”, jak i „trójki” można znaleźć narzędzia dla realizacji środków wspierających – zauważył Miasnikowicz.

  W jego ocenie, „sankcje ze strony USA są aktem agresji przeciwko białoruskiemu narodowi”.

  Szef białoruskiego rządu podkreślił także, iż sankcje te „w pewnym sensie są też wyzwaniem rzuconym Państwu Związkowemu (Rosji i Białorusi). – Polityczne decyzje, podejmowane przez Stany Zjednoczone, szkodzą biznesowi i prowokują wojny handlowe, do czego nie wolno dopuszczać – oświadczył.

  Putin ze swej strony wyraził „twarde przekonanie”, że „sankcje nigdy nie są efektywne”. – Wprost przeciwnie – obracają się przeciwko tym, którzy te sankcje wprowadzają – zaznaczył.

  – W jakiś sposób zareagować? Nie sądzę, by było to celowe. Na takie rzeczy w trybie operatywnym nie reagujemy – powiedział rosyjski premier.

  Putin podkreślił zarazem, że „możliwości eksportu białoruskich towarów na rosyjski rynek rozszerzają się dzięki udziałowi (Białorusi) w Unii Celnej (z Rosją i Kazachstanem)”. – Jest to jeden z instrumentów wsparcia gospodarczego, które może zaoferować Rosja – oznajmił.

  Premier Rosji zapowiedział, że od 1 stycznia 2012 roku jego kraj wprowadzi dla Białorusi rabat na gaz. – W Rosji podjęto decyzję o wprowadzeniu od 2012 roku do formuły cenowej dla Białorusi rabatu integracyjnego. Jego wysokość określą podmioty gospodarcze – poinformował.

  Putin dodał, że Moskwa wychodzi z założenia, że wszyscy uczestnicy życia gospodarczego w Państwie Związkowym powinni mieć równe warunki konkurencji.

  Szef rosyjskiego rządu oświadczył również, że Rosja chce, aby wprowadzanie rabatu integracyjnego były zsynchronizowane z przejmowaniem przez Gazprom Biełtransgazu (operatora białoruskiego systemu przesyłu gazu), w którym rosyjski koncern ma już 50 proc. udziałów.

  Miasnikowicz przekazał, że strony uzgodniły, iż w ciągu najbliższego miesiąca uregulują wszystkie problemy, związane z zakupem przez Białoruś rosyjskiego gazu ziemnego i ropy naftowej w 2012 roku.

  Stany Zjednoczone nałożyły w czwartek nowe sankcje gospodarcze na cztery państwowe firmy z Białorusi. – Sankcje te są odpowiedzią na dalsze przetrzymywanie więźniów politycznych, dławienie działalności politycznej, nękanie dziennikarzy i przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego – wyjaśniła rzeczniczka Departamentu Stanu Victoria Nuland.

  USA i Unia Europejska wprowadziły wcześniej ograniczenia na wjazd i inne sankcje przeciwko prezydentowi Alaksandrowi Łukaszence oraz innym białoruskim urzędnikom państwowym.

  – Te kroki są skierowane przeciwko osobom odpowiedzialnym za represje na Białorusi po wyborach prezydenckich z 19 grudnia (2010 roku). Nie mają szkodzić ludności białorusi – zaznaczyła Nuland.

  Pod koniec stycznia Stany Zjednoczone zdecydowały o wprowadzeniu nowych sankcji przeciwko Białorusi w proteście przeciwko zatrzymaniu przeciwników reżimu Łukaszenki po wyborach prezydenckich w tym kraju.

  Administracja Baracka Obamy uchyliła wówczas m.in. zgodę na utrzymywanie relacji biznesowych obywateli amerykańskich z dwiema spółkami zależnymi od białoruskiego koncernu naftowego Biełnieftiechim. Ponadto Waszyngton znacznie wydłużył listę członków reżimu w Mińsku, objętych zakazem przyznawania wizy USA.

 13. Chłopek Roztropek z Podlasia (rodym z gor- stont tyn akcynt "łoksfordzki" co miy moja Mama naucyła) said

  Jeszcze Ponu Migalskiymu

  Paniy, trza siy było spytać gospodarzy państwa czy pana chcom, jo tyż lotwiyrom dzrzwi mojego domu tym co chce, w mojym domu jo rzondze, do kogo ty mosz chlopiy pretynsjy? Myśle, że mnie by puscili, bez problymu, wiym co godom bo z reżyimowymi wspłpracujy, a na raziy tam inny wladzy ni ma. Tam dzieci sznujom nauczycieli, a w szkoly jest tak jak u nos downi było, wysoki poziom i dyscyplina. Jak bedziy trza to panu wytumacze inaczy: Monsieur Migalski, vous êtes „persona non grata” en Biélorussie et c’est tout. To już po jewropejsku pon może zrozumi.

 14. Marucha said

  Niezła reakcja Putina: amerykańskie sankcje olewamy, robimy swoje.

 15. Marucha said

  Panie Chłopek Roztropek, piękną gwarą Pan pisze… ciekawe, czy nasz rosyjski gość, Pan Dworecki, coś z tego rozumie? 🙂

 16. Re. 14

  W piątek Miedwiediew spotkał się z Łukaszenką na konferencji w stolicy Kazachstanu, a dzisiaj już ogłoszono:

  „Rosja zamierza obniżyć cenę gazu dla Białorusi

  Rosja zamierza obniżyć cenę gazu dla Białorusi, – oświadczył to premier Federacji Rosyjskiej Władimir Putin na podstawie wyników posiedzenia Rady Ministrów Państwa Związkowego w Moskwie. Według niego, jest to wspólne stanowisko stron. Wcześniej poinformował on o podjęciu decyzji odnośnie zastosowania obniżającego współczynnika integracyjnego przy określaniu wysokości ceny gazu dla Białorusi od przyszłego roku. Stało się to możliwe po jej przystąpieniu do Unii Celnej. Premier oświadczył również, że Rosja nie będzie reagować na żadne sankcje te strony Unii Europejskiej wobec przedsiębiorstw białoruskich.”

  http://polish.ruvr.ru/2011/08/15/54691734.html

 17. Chłopek Roztropek z Podlasia (rodym z gor- stont tyn akcynt "łoksfordzki" co miy moja Mama naucyła) said

  ad 12 Łoczywiściy, że chciołem napisać, że przekazujom Białorus Putinowi (Łukaszenko, widziołem go łostatnio w Tv biłoruskiej, posiwiol i tak mi siy zapamijyntoł, że go wszyndziy widze – jabyscie chcieli to tutoj jest 1wszy kanał TV Białoruś: http://russkoetv.de/media/b_tv/index.html )

  Jeszcze panu Migalskiemu:
  Czy to tak trudno zrozumiyć, że łoni niy muszo siy panu tłumaczyć czymu pana niy wpuscili – łoni som niyzawisli i i majo w dupiy, że pon jest niyzadowolony. Paniy Migalski, pon nie był jeszcze w żodnym rzondziy, a za persona non grata rzondy siy niy tlumaczo – jak pan wrocoł z Terespola trza było do mniy wstompić, wypilibymy se gorzołki, dużo bym panu wytumaczył, a jakby pan dużo razy do mniy przyjechoł i dobrze se notowoł i… pokryśloł wyłżykiym wożne rzeczy to może nawet by pan wybory wygroł – jakby siy mi pan posłucho to i na Białoruś pana wpuszczo, a tam, wierz mi pan, reżimowi tyż majo honor, i to jeszcze jaki…

  ad 15
  wiy Pan, Panie Gajowy, że młodzi już tak niy potrafio godać. Dziynkujy za pochwołe, że niby gwara siy Panu podobo, rzodko bywom w moich rodzinnych stronach na pułdniu, jak tam jestem, spotykom ich pod kosciołym i zasuwom „po swojymu” (na Podlasiu jest taki termin po swojemu), a łoni oczy otwirajom, jak to, jo ksztolcony we swieciy czlowiyk może tak siy wysłowiać – na starość mi padło.

 18. Zenon K. said

  Wolałbym, żeby jednak bez problemu wpuścili Komołowskiego i Migalskiego, a dopiero potem uniemożliwili im przekroczenie granic Białorusi.

 19. Marucha said

  Re 17:
  Niech Pan pisze gwarą jak najwięcej, bo czuję, że to Pana prawdziwa mowa z domu wyniesiona, a nie podróbka !
  Żal wielki, że gwary giną, a co na ich miejsce? Szwargot michnikoidalny.
  Skąd Pan pochodzi, jeśli wolno spytać?

 20. Marucha said

  Re 18:
  Takoz piknie!

 21. revers said

  stop *doglobalizmowi, czapka polszewika w sluzbie *dodyplomacji za bialoruska uszatke.

  http://fiatowiec.nowyekran.pl/post/23844,wolnosc-slowa-jest-w-polsce-zagrozona

 22. Chłopek Roztropek z Podlasia (rodym z gor- stont tyn akcynt "łoksfordzki" co miy moja Mama naucyła) said

  ad 19
  okolice Krosna, tam spędziłem dzieciństwo, w cieniu zamczyska w Odrzykoniu i gdzieś w okolicach rezerwatu „Prządki” – szkoła średnia: liceum Kopernika w Krośnie – downo to było i jakoś jakby wczoraj – wszyscy moji dorośli somsiedzi som na małym cmyntorzu, jak tam jestem to do wszystkich coś powiym i kożdego pozdrowie. Gażda był dobrym człowiekiym, konia mi pożyczoł – to była klacz, po lekturach Winetu czyłem sie jak Oldszeterchend (jak pisze gworom to mie pisownia nie łobowiazujy) gdy ujeżdżałem te klaczkę na oklyp. Wawrzyniec chodził zawsze pochylony, Marysia na stare lata była łobłakano, ale ona chyba była źle trakotowano w rodzinie i z tego jej sie pomieszało. Wszystkich ich znołem – długo by ciagnąć opowieśc – teroz miyszkom łokoło 40 km łod Brześcia albo łod Terespola jak Pan Gajowy chce – acha, miołem w rodziniy gajowego, nawet była myśl, żeby studiować leśnictwo, aly tyn gajowy stwierdził, że nie dom rady wodki pić. Moj brat jest łowczym, ze swoim gajowym dobrze żyje 🙂 Serdecznie pozdrowiom Pana Gajowego.

 23. O czym Państwo dyskutujecie, czyli…

  NOWA GRANICA POLSKI I ROSYJSKO-BIAŁORUSKO-KAZACHSKIEJ WSPÓLNOTY GOSPODARCZEJ

  Nowa granica wygląda tak: http://polish.ruvr.ru/data/2011/08/16/1255466109/71878112_709b04c40d_b.jpg

  Jak było już mówione (v. 16), w piątek Miedwiediew spotkał się z Łukaszenką na konferencji w stolicy Kazachstanu, a w poniedziałek ogłoszono:

  „Rosja zamierza obniżyć cenę gazu dla Białorusi

  Rosja zamierza obniżyć cenę gazu dla Białorusi, – oświadczył to premier Federacji Rosyjskiej Władimir Putin na podstawie wyników posiedzenia Rady Ministrów Państwa Związkowego w Moskwie. Według niego, jest to wspólne stanowisko stron. Wcześniej poinformował on o podjęciu decyzji odnośnie zastosowania obniżającego współczynnika integracyjnego przy określaniu wysokości ceny gazu dla Białorusi od przyszłego roku. Stało się to możliwe po jej przystąpieniu do Unii Celnej. Premier oświadczył również, że Rosja nie będzie reagować na żadne sankcje te strony Unii Europejskiej wobec przedsiębiorstw białoruskich.”

  http://polish.ruvr.ru/2011/08/15/54691734.html

  – zaś we wtorek (16.08.2011), czyli dzisiaj pojawiła się relacja z posiedzenia Rady Ministrów Państwa Związkowego Białorusi i Rosji:

  „Rosja – Białoruś – Rada Ministrów

  Integracja jest głównym czynnikiem pomocniczym w przezwyciężaniu konsekwencji światowego kryzysu gospodarczego i przeciwstawianiu się ewentualnym nowym uderzeniom gospodarczym. Rosja wesprze gospodarkę białoruską wprowadzając obniżone cło na kupno gazu. Zagadnienia dwustronne i międzynarodowe omówili premierzy obu krajów – Władimir Putin i Michaił Miasnikowicz podczas posiedzenia Rady Ministrów Państwa Związkowego.

  Globalne rynki finansowe znajdują się w zagmatwanej sytuacji, przecież po problemach związanych z zadłużeniami w strefie euro przyszła kolej na obniżenie rankingu wiarygodności kredytowej Stanów Zjednoczonych. W tej sytuacji Rosja i Białoruś powinny maksymalnie koordynować działania i wykorzystywać przewagę, jaką zapewnia integracja. Te mechanizmy są już wypracowane. Władimir Putin podkreślił, że część środków z funduszu antykryzysowego Euroazjatyckiej wspólnoty gospodarczej wykorzystano dla wspierania Białorusi. W centrum uwagi podczas posiedzenia Rady Ministrów znalazły się zagadnienia energetyczne. W tym także nie zapomniano o integracji – oświadczył Władimir Putin:

  – W Rosji zapadła decyzja odnośnie wprowadzenia od przyszłego roku do formuły gazowej dla Białorusi współczynnik integracyjny, obniżający stawki. Poziom tego współczynnika ma być sprecyzowany w trakcie negocjacji między podmiotami urpawiającymi gospodarkę. Wychodzimy z założenia, że w ramach zjednoczeń integracyjnych należy zapewnić warunki dla jednakowej walki konkurencyjnej. Liczymy na to, że proces ten zostanie zgrany w czasie z kupnem drugiej części aktywów spółki „Biełtransgaz” przez „Gazprom”, który już jest właściciielem 50 procent akcji tego przedsiębiorstwa.

  Michaił Miasnikowicz zwrócił się do swego kolegi rosyjskiego o wypracowanie – na szczeblu dwustronnym czy w ramach trzech krajów – Rosja, Białoruś, Kazachstan – pakietu posunięć w celu wspierania Mińska w związku z sankcjami.

  „Sankcje nigdy nie mają charakteru pozytywnego – odparł na to Władimir Putin. – Odwrotnie, zapewniają efekty, przeciwne oczekiwanym. Białoruś przeżywa w swej gospodarce trudny okres. W tym także związane to jest z konsekwencjami światowego kryzysu finansowego. JEDNAKŻE BIAŁORUŚ DA SOBIE RADĘ Z TYMI TRUDNOŚCIAMI. WSZYSTKO, CO ROBIMY W RAMACH INTEGRACJI, POZA WSZELKĄ WĄTPLIWOŚCIĄ, BĘDZIE WSPIERAĆ GOSPODARKĘ BIAŁORUSKĄ. Możliwości zbytu towarów produkcji białoruskiej na rynkach rosyjskim i kazachstańskim rozszerzają się w związku z wprowadzeniem przepisów w ramach Unii Celnej i jednolitej przestrzeni gospodarczej.”

  http://polish.ruvr.ru/2011/08/16/54716079.html

  Warto powyższy tekst dokładnie przeczytać, a wtedy zrozumiałym się stanie, dlaczego politycy warszawscy nie wjeżdżają już na Białoruś jak do siebie.

  Może czas już na poważne artykuły omawiające zalety białorusko-rosyjsko-kazachskiej Unii Celnej i możliwości współpracy, jakie ta nowa wspólnota gospodarcza i nowa granica otwiera przed Polakami?

 24. „Książęta i żebracy strefy euro

  Europa zamarła w oczekiwaniu. Eksperci dają do zrozumienia, że dosłownie w najbliższych godzinach dla sterfy euro zostanie wypisana recepta na ratunek przed zadłużeniami. W roli lekarza występuje federalny kanclerz Niemiec Angela Merkel oraz prezydent Francji Nicolas Sarkozy. (…)

  W latach współżycia strefa euro stała się jednolitym organizmem, w którym problemy wątroby natychmiast dają się we znaki i powodują zmiany w stanie zębów. „Dlatego właśnie należy się zdecydować na skrajne posunięcia, rezygnując wreszcie z obsypywania pieniędzmi zadłużonych członków wspólnoty” – mówi ekonomista Igor Nikołajew:

  „Wielomiliardowe wsparcie nie zapewnia pozytywnego wyniku. Wspierano Grecję, minął rok – a sytuacja pogorszyła się jeszcze bardziej. Na podstawie gospodarczych wskaźników Grecji można wnioskować, że spadek gospodarki o ponad sześć procent oznacza, że perspektywy wypłacenia zadłużeń stają się coraz bardziej mgliste. Ten wrzód trzeba przeciąć”.
  (…)
  Jak wykazują sondaże, w Europie nasila się tęsknota za silną ręką. W Niemczech myśli o tym jedna trzecia ankietowanych, a w Portugalii i Hiszpanii – aż 60 procent. Pozostaje bez odpowiedzi pytanie: czy Europejczycy zgodzą się na wdrażanie przez tę mocną rękę reform gospodarczych, przy lekceważeniu przy tym przez nią nie tylko ich opinii, lecz również zapotrzebowań?”

  http://polish.ruvr.ru/2011/08/16/54745021.html

  Książęta i żebracy strefy euro?

  Może jeszcze będziemy zazdrościć Białorusi, że uciekła w objęcia Rosji z tego „raju”…

 25. wet3 said

  Obydwaj maja tego typu cyferblaty, ze chcialoby sie w nie walic i patrzec czy rowno puchna!

 26. Kapsel said

  a jakże by inaczej…..

  Prokuratorzy zasłużenie ukarani

  Prokuratorzy, którzy wykonali brudną robotę dla Aleksandra Łukaszenki, ponieśli wczoraj zasłużoną karę. Dostarczając Białorusinom dane o koncie znanego opozycjonisty Alesia Bialackiego, na które wpływały pieniądze na działalność opozycyjną, umożliwili reżimowi sfingowanie dowodów w procesie Bialackiego. Potem równie głupio prokuratura tłumaczyła, że Białorusini nie napisali, że chodzi o opozycjonistę.

  Więcej…
  http://wyborcza.pl/1,75968,10124867,Prokuratorzy_zasluzenie_ukarani.html

  „Jest mi zwyczajnie przykro”. Dwie dymisje w Prokuraturze Generalnej

  – Jest mi zwyczajnie przykro jako człowiekowi; (…) to zlekceważenie moich dyspozycji i poleceń – mówił na konferencji prasowej prokurator generalny Andrzej Seremet, podkreślając, że nie dopatruje się w tej sprawie złej woli, a jedynie karygodnych niedopatrzeń. Seremet zapowiedział dwie dymisje w Prokuraturze Generalnej. Zdymisjonowany został Krzysztof Karsznicki, szef departamentu współpracy międzynarodowej w prokuraturze oraz zastępczyni szefa departamentu Anna Wiśniewska.

  Krzysztof Karsznicki zrezygnował ze stanowiska, zaś jego zastępczyni Anna Wiśniewska została odwołana, wobec referenta sprawy Alesia Bialackiego wszczęto „dyscyplinarkę” – takie są decyzje Prokuratora Generalnego.

  Jak informowała w czwartek, polska Prokuratura Generalna przekazała białoruskim śledczym informację o rachunkach bankowych Alesia Bialackiego, szefa białoruskiego Centrum Praw Człowieka „Wiasna”.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/jest-mi-zwyczajnie-przykro-dwie-dymisje-w-prokurat,1,4822077,wiadomosc.html

 27. Miet said

  Alez mi milo na duszy – brawo bracia Bialorusini – tak trzymac.
  Jak nie chce otworzyc podwoi mojego domu dla kogokolwiek, nie musze sie z tego tlumaczyc – nie wpuszczam i koniec.
  Takie prawo jest w tej mojej Hameryce! Problem w tym, ze te nasze polskie dupolizy biora z Hameryki to co najgorsze – czyli smieci.
  Bialorusini robia to co ja dawno proponowalem dla mojej Ojczyzny – ukladac sie z Rosja a tzw. Zachod bedzie nam sie klanial a nie my jemu.
  Ale dupolizy potrafia jedynie lizac i nic na to sie nie poradzi.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: