Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Bp Pieronek o dobrych katolikach z SLD

Posted by Marucha w dniu 2011-08-18 (Czwartek)

– Należąc do SLD można być dobrym katolikiem, a członkowie PiS bywają daleko od Kościoła. Znam przypadki obu takich postaw – mówi bp Tadeusz Pieronek.

Bp Tadeusz Pieronek

Bp Tadeusz Pieronek

Bp Tadeusz Pieronek zapytany o to, czy dojście PiS do władzy może zaszkodzić Kościołowi w Polsce, odpowiada, że „to rzecz dla Kościoła obojętna”.

– Kościół działał w absolutyzmie, komunizmie, za Hitlera, w czasach rządów SLD i PiS. Kościół umie się znaleźć się w każdej sytuacji, teoretycznie. Więc poczekajmy na wynik wyborów – mówi.

Ostrzega jednocześnie, że „niebezpieczne jest utożsamianie opcji politycznej z poglądami moralnymi”. – Należąc do SLD można być dobrym katolikiem, a członkowie PiS bywają daleko od Kościoła. Znam przypadki obu takich postaw – podkreśla duchowny.

W rozmowie z „Gazetą Krakowską” bp Pieronek odnosi się także do Radia Maryja. Mówi, że nie zgadza się z tezą, że jest ono najbardziej donośnym głosem polskich katolików.

– Radio Maryja jest poddawane bardzo ostrej krytyce przez samych katolików. Nie jest tak, że ten najbardziej krzykliwy głos akceptują wszyscy. To radio służy formowaniu szwadronu ludzi, którzy za ojcem dyrektorem pójdą w ogień, ale nie można powiedzieć, że to najbardziej miarodajne medium w Kościele – przekonuje krakowski biskup.

– Jest jeszcze szereg tygodników diecezjalnych o zasięgu ogólnopolskim: „Niedziela”, „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” itd. Niestety ich głos jest coraz bardziej jednorodny i współbrzmiący z radiem Maryja – dodaje bp Pieronek.

eMBe/GazetaKrakowska
http://fronda.pl/

Zdaniem Ekscelencji podpisywanie się pod programem SLD, popierającym m.in. „związki partnerskie” (sodomię), aborcję i w ogólności zwalczającym Kościół nie przeszkadza być dobrym katolikiem… Albo Ekscelencja zwariowała, albo – co bardziej prawdopodobne – znajduje się już po stronie Lucyfera. – Admin.

Komentarzy 41 to “Bp Pieronek o dobrych katolikach z SLD”

 1. info said

  Tajemnicza smierc A. Leppera – informacje eMisjaTV

  http://www.youtube.com/user/eMisjaTv#p/a/u/0/p7KWY9gMn1c

 2. sono said

  http://wsieci.rp.pl/opinie/rekiny-i-plotki/Aleksander-Kwasniewski-doradca-sztabu-SLD
  Aleksander Kwaśniewski zostanie doradcą sztabu wyborczego SLD. Jego zadaniem będzie również wspieranie kandydatów do Sejmu i Senatu.

  Rzecznik partii Tomasz Kalita powiedział:

  To prawda, pan prezydent zdecydował się służyć nam swoją radą i wsparciem w kampanii wyborczej.

  Politolog UW Anna Materska-Sosnowska w rozmowie z „Rzeczpospolitą” w marcu stwierdziła:

  Polityka krajowa może pomóc Kwaśniewskiemu, jeśli chce w przyszłości odgrywać rolę w strukturach europejskich lub euroatlantyckich, zaangażowanie w kraju tylko mu pomoże.

  Aleksander Kwaśniewski nie mógł potwierdzić tych rewelacji, bo przebywa na urlopie. Oj, żeby tylko nie na Filipinach, bo znowu lewica zapłacze.”

 3. Agnieszka said

  Rzeczywiście, co otworzę Radio Maryja, słychać krzykliwe odmawianie Różańca, Koronki do Miłosierdzia Bożego, Apel Jasnogórski czy Godzinki. Co za krzykliwy „katolicki katolicki głos w moim domu”! A czy sz. bp ruszył kiedy palcem, żeby zbudować jakieś medium katolickie? Po co? Wygodniej jest latać do telewizji i gazet.
  RM poddawane jest owszem niekiedy krytyce przez samych katolików, niejednokrotnie i ja piszę do ojców, co mi się nie podoba, ale jest to krytyka życzliwa jak w rodzinie, bo – jak powiedział lis do Małego Księcia – nie ma rzeczy doskonałych.

 4. sono said

  Mysle ze tow. Pieronek mial na mysli „katulika” Kwasniewskiego mowiac o „dobrych katulikach z SLD”, zaproszonego przez tow. Dziwisza do papamobile na male tete a -tete.
  A tu zdjecie owego „poboznego” katulika zalanego w trzy banki na uroczystosciach w Katyniu.
  Ihttp://www.youtube.com/watch?v=lwIDsdy7qT0

 5. sono said

 6. u said

  Jak Pieronek moze mowic, ze dla Kosciola to rzecz obojetna, ktora partia dojdzie do wladzy? Czyzby los owieczek byl mu obojetny, rowniez?
  Swoim „teoretycznym” , postepowym gadaniem – udawadnia, ze tak jest, to w takim razie wilki powinien pasc,a nie kamuflowac sie pod sutanna.

 7. Krzysztof said

  3.Agnieszka powiedział/a
  A czy sz. bp ruszył kiedy palcem, żeby zbudować jakieś medium katolickie?

  Ks. biskup może nie należy do budowniczych, ale zapewne niejeden raz przebywając w rodzinnych stronach podziwiał „dziela sztuki” fundowane miejscowości jego urodzenia.
  To jest jedno z nich -piramidka jak na dolarówkach zwana umownie jako część Golgoty Beskidów.

 8. Krzysztof said

  Odnośnik do komentarza powyżej:

 9. sono said

  Ci co nie widzieli, koniecznie musza obejrzec.

 10. 777 said

  Kolejna piramidka do kolekcji, tym razem kamień węgielny pod kosciół w Centrum im. JPII w Łagiewnikach. To chyba nowy „katolicki” symbol?

  http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,71704,8558389,Kard__Dziwisz__Centrum_JPII_dzielem_naszego_pokolenia.html

 11. wet3 said

  Doszlismy do dna. Kara boska z takimi biskupami.

 12. koliber said

  chyba nie jedyny we wladzy Lucyfera-Kosciol Katolicki-sam musi najpierw wypedzic go od siebie.ile jest jeszcze katolicki.

  Dobrego i knajpa nie zepsuje-zlego i Kosciól nie naprawi-ot,takie pouczenie.

 13. koliber said

  Sono-Polak „katolik” wybral tego pana sobie dwa razy na Pezydenta-kraju ponoc katolickiego.

 14. RomanK said

  Kara Boska…tak jest ,,dobrze powiedziane…. Przerazenie ogarnia ze to juz tak nie dlugo sie stanie!
  A Bog wysyla swoich poslancow…..poprosilem starego znajomego, ktory jeszcze jest aktywny zawodowo i uwazany jest za najlepszego w tym co robi,,o ocene filmu ze slynnym kazanien ks Natanka… Znajomy nie mowi po polsku, ale to nie ma zadnego znaczenia….
  Zadzwonil mi i powiedzial ,ze ogladal film pare razy….i ze kaznodzieja jest messengeemr…przekazuje informacje i nawet jakby z pewnym duzym oporem wewnetrznym…najprawdopodobnie sam ze siebie nigdy by tego nei powiedzial…jako przkazujacy jest zupelnie prawdziwy…choc on sam jak sie wyrazil jest tylko…. vehicle of message ..srodkiem przekazu. medium przekazu…
  Po czym zapytal mnie ,,a o czym on mowi??? Powiedzialem…i znajomy odpowiedzial…po dluzszej chwili.
  – Better be for those- to whom he speaks… to listen…/ carefully…..
  Dobrze zrobia ci do ktorych mowi, ze by go posluchali..lepiej na tym wyjda…..

  Mozesz mi powied

 15. sono said

  „Zobaczyłam Kościół św. Piotra i ogromną ilość ludzi pracującą by go zburzyć. Ujrzałam też innych naprawiających go. Linia podziału pomiędzy wykonującymi tę dwojaką pracę ciągnęła się przez cały świat. Dziwiła mnie równoczesność tego, co się dokonywało. Burzyciele odrywali wielkie kawały (budowli). Byli to w szczególności zwolennicy sekt w wielkiej liczbie, a z nimi – odstępcy. Ludzie ci, wykonując swą niszczycielską pracę, wydawali się postępować według pewnych wskazań i jakiejś zasady. Nosili białe fartuchy, obszyte niebieską wstążką i przyozdobione kieszeniami z kielniami przyczepionymi do pasa. Mieli szaty wszelkiego rodzaju. Byli pomiędzy nimi ludzie dostojni, wielcy i potężni w mundurach i z krzyżami, którzy jednak nie przykładali sami ręki do dzieła, lecz kielnią oznaczali na murach miejsca, które trzeba było zniszczyć. Z przerażeniem ujrzałam wśród nich także katolickich kapłanów. Zburzono już całą wewnętrzną część Kościoła. Stało tam jeszcze tylko prezbiterium z Najświętszym Sakramentem. (A. II. 202-203)

  Kościół św. Piotra był zniszczony, z wyjątkiem prezbiterium i głównego ołtarza. (A. III. 118) Widziałam znowu
  atakujących i burzących Kościół św. Piotra. Zobaczyłam, że na końcu Maryja rozciągnęła płaszcz nad Kościołem i nieprzyjaciele Boga zostali przepędzeni. (A. II.414) Znowu miałam wizję tajnej sekty podkopującej ze wszystkich stron Kościół św. Piotra. Pracowali oni przy pomocy różnego rodzaju narzędzi i biegali to tu, to tam, unosząc ze sobą kamienie, które z niego oderwali. Musieli jedynie pozostawić ołtarz. Nie mogli go wynieść. Zobaczyłam, jak sprofanowano i skradziono obraz Maryi. (A. III. 556) Poskarżyłam się Papieżowi. Pytałam go, jak może tolerować, że jest tylu kapłanów wśród burzących. Widziałam przy tej okazji, dlaczego Kościół został wzniesiony w Rzymie. To dlatego, że tam jest centrum świata i że wszystkie narody są z nim na różne sposoby związane……………………..”
  http://objawienia-nieznane.blog.onet.pl/Masoneria-koscielna-Anna-Katar,2,ID405005488,n

 16. sono said

  CIEMNOŚĆ W KOŚCIELE

  Widziałam Kościół ziemski, to znaczy społeczność wierzących na ziemi, owczarnię Chrystusa w jej stanie przejściowym na ziemi, pogrążoną w całkowitych ciemnościach i opuszczoną. (A. II. 352) Wy, kapłani, wy się nie ruszacie! Śpicie, a owczarnia płonie ze wszystkich stron! Nic nie robicie! Och! Jakże płakać będziecie nad tym dniem! Gdybyście choć wypowiedzieli jedno ‘Ojcze nasz’. Widzę tak wielu zdrajców! Nie odczuwają cierpienia, kiedy się mówi: «Źle się dzieje.» W ich oczach wszystko idzie dobrze, byle tylko doznawali chwały tego świata. (A. III. 184) Widziałam też wielu dobrych i pobożnych biskupów, lecz wątłych i słabych. Źli często brali górę. (A. II. 414) Widzę ułomności i upadek kapłaństwa, widzę też przyczyny tego i widzę przygotowane kary. (A. II. 334) Słudzy Kościoła są tak gnuśni! Nie czynią już użytku z mocy, jaką posiadają dzięki kapłaństwu. (A. II. 245)

  Dla niezliczonej liczby osób dobrej woli, dojście do źródła łaski z serca Jezusa było zamknięte i utrudnione z powodu zniesienia pobożnych praktyk oraz z powodu zamknięcia i profanacji kościołów. (A. III.167) Cały ten głęboki zamęt, z powodu którego cierpieli wierni, wynikał stąd, że wielu z tych, którzy przyoblekli się w Jezusa Chrystusa, coraz bardziej zwracało się w stronę bezbożnego świata i wydawało się zapominać o cnotach i nadprzyrodzonej mocy Kapłaństwa. W tym wszystkim poznałam, że czytanie genealogii naszego Pana przed Najświętszym Sakramentem w święto Bożego Ciała zamyka w sobie wielką i głęboką tajemnicę. Poznałam bowiem, że nawet pomiędzy przodkami Jezusa Chrystusa – według ciała – liczni nie byli świętymi, a byli wśród nich nawet grzesznicy. Mimo to nie przestali być stopniami drabiny Jakubowej, po których Bóg przyszedł do ludzi. Tak więc nawet niegodni biskupi są nadal zdolni do sprawowania Najświętszej Ofiary i do udzielania sakramentu kapłaństwa wraz z wszelką mocą z nim związaną. (C. 175)

  Widziałam wielką liczbę kapłanów dotkniętych ekskomuniką, którzy wydawali się tym nie przejmować, a nawet o tym nie wiedzieli. A jednak byli ekskomunikowali od chwili, gdy wzięli udział w pewnych przedsięwzięciach, gdy weszli do pewnych stowarzyszeń i przejmowali opinie, na których ciążyła klątwa. Widziałam tych ludzi w takiej mgle, że byli jakby oddzieleni murem. Widać z tego jak bardzo Bóg liczy się z dekretami, postanowieniami i zakazami głowy Kościoła i podtrzymuje je, choć ludzie się nimi nie przejmują, przeciwstawiają się im lub wyśmiewają. (A. III. 148) Widziałam, jak smutne były konsekwencje przeciwstawiania się Kościołowi. Ujrzałam, jak ono rosło, a w końcu heretycy wszelkiego rodzaju przybyli do miasta (Rzym). (A. III. 102)

  Poznałam, że poganie adorowali niegdyś pokornie bóstwa odmienne od nich samych… Ich kult był lepszy niż kult tych, którzy sami siebie adorują w postaci tysiąca idoli, a pomiędzy nimi nie zostawiają żadnego miejsca Panu. (A. III. 102, 104)

 17. lake of fire said

  Żyjemy w świecie zaprzedania, kompromisu i strachu. Szatan nakłania i zmusza człowieka, aby milczał, nie mówiąc innym prawdy. Boją się i przez to wysyłają setki na wieki do piekła. Będzie coraz ciemniej bo jesteśmy już bardzo blisko Powtórnego Przyjścia Pana Jezusa Chrystusa.

 18. lake of fire said

  Św. Maksymilian miał rację. Jego słowa potwierdza księga Daniela i Objawienia św. Jana. Gdzie jest antychryst i kiedy się pokazało jego oblicze w czasach ostatecznych mówią słowa św. Maksymiliana.
  „Zobaczmy teraz jak wygląda niebo żydów, do którego wzdychają i na które całe życie pracują. Przede wszystkim zapytajmy się żyda chasyda, to jest żyda pobożnego, kto się znajduje w niebie żydowskim? On zaraz odpowie, że tam są wszyscy, których żyd kochał za życia, a nie ma nikogo, kim się żyd brzydził i kogo nienawidził w swym życiu. A więc w niebie żydowskim nie ma Pana Jezusa, ani Matki Bożej, ani św. Józefa, ani żadnych świętych, których czczą Chrześcijanie. A więc jest to piekło.
  W niebie żydowskim nie ma tych ludzi, którzy za życia kochali Pana Jezusa i Najświętszą Pannę Maryję. A więc jest to piekło.
  W niebie żydowskim nie ma tych ludzi, którzy słuchali Kościoła, wierzyli Ewangelii i przyjmowali Sakramenty św. A więc jest to piekło.
  W niebie żydowskim nie ma żadnego, który żył i umierał w miłości Krzyża Chrystusowego. A więc jest to piekło.
  W niebie żydowskim nie ma nikogo, kto żył pobożnie, nosząc Szkaplerz i odmawiając Różaniec. A więc jest to piekło.
  W niebie żydowskim nie ma żadnego z tych, którzy słuchali Kościoła i chodzili na Mszę św., kazania, katechizm i inne nabożeństwa. A więc jest to piekło.
  W końcu w niebie żydowskim nie ma nikogo z tych ludzi, którzy, żyjąc pobożnie i trzeźwie, znaczyli się często znakiem Krzyża św. i zginali kolana swoje przed Ukrzyżowanym. A więc jest to piekło.
  Wiemy więc kogo nie ma w niebie żydowskim. Teraz przypatrzmy się, czym jest napełnione niebo żydowskie.
  Najprzód są tam wszyscy żydzi, którzy całe życie gardzili Chrystusem, Najświętszą Panną Maryją, Krzyżem i nie chcieli się nawrócić. A więc to jest piekło.
  W niebie żydowskim są wszyscy miłośnicy i przyjaciele żydów, którzy ich naśladowali we wszystkich nieprawościach, a o Pana Jezusa i Ewangelię wcale nie dbali; oni słuchali żydów i wiernie im służyli. A więc jest to piekło.
  W niebie żydowskim są ci, którzy na Przykazania Boże wcale nie zważali, ale za to na każde skinienie żyda byli gotowi. A więc jest to piekło.
  W niebie żydowskim są ci, którzy Kościoła, Mszy św. ani Sakramentów nie cierpieli, za to szynki i pijaństwo bardzo lubili. A więc jest to piekło.
  W niebie żydowskim są ci, którzy do cnót Bożych, Różańca, katechizmu czuli wstręt wielki, ale za to za przekleństwem i wszelkimi złościami przepadali. A więc jest to piekło.
  W niebie żydowskim są ci, którzy sługi Boże nienawidzili, za to sługi diabelskie, żydy, całym sercem ukochali. A więc jest to piekło.
  W niebie żydowskim są ci, którzy nie chcieli nosić Szkaplerza św., ale raczej sami obdarci z łaski Bożej i nadzy, drugich do nędzy moralnej i materialnej przywodzili. A więc jest to piekło.
  W niebie żydowskim są ci wszyscy którzy obrazów świętych Pańskich nie znosili, ale za to wszelkie obrazy piekielne i czartowskie wielce cenili. A więc jest to piekło.
  W niebie żydowskim są ci, którzy nie chcieli uklęknąć i oddać pokłonu Panu Jezusowi utajonemu w Najświętszym Sakramencie, za to kłaniali się i upadali przed tymi, których serce było mieszkaniem czartów. A więc jest to piekło.
  Widać więc z tego jasno, że niebo żydowskie, do którego wszyscy żydzi niewierni idą po śmierci, i dokąd prowadzą wszystkich ludzi, nie jest nic innego, tylko najgłębsze ogniem siarczystym gorejące piekło.
  Niebo, w którym nie ma Jezusa, ani Matki Bożej, ani świętych Apostołów, Męczenników i Wyznawców, tylko duchy i ludzie nienawidzący Jezusa, Boga naszego i wszystkiego co Chrystusowe, to jest po prostu piekło.”

 19. Kapsel said

  Widziałam kościół św. Piotra (w Rzymie)

  Następnie dokładnie oznaczali jakieś miejsce murarską kielnią i prędko te miejsca były burzone. Ludzie ci rwali mury, cegły, całkiem spokojnie i bezpiecznie, a wszystko szło przy tym zastrachane, ciche i wyczekujące.

  Widziałam modlącego się papieża. Był on otoczony fałszywymi przyjaciółmi, którzy często czynili coś przeciwnego aniżeli on zarządził.

  Widziałam pewnego małego czarnego światowego człowieka w pełnej działalności przeciwko Kościołowi:

  Przedstawiało się to nędznie, bardzo nędznie!

  Od początku sierpnia aż do końca października 1820 r. trwałam w nieustających prośbach, modłach za Ojca św. z powodu tego widzenia które opisałam i opisuję dalej: — Widzę nowych męczenników, nie w chwili obecnej, lecz w przyszłości…

  http://poznajmy-prawde.blog.onet.pl/Burzyciele-Kosciola-Swietego-w,2,ID424459963,n

  ………….Widziałam modlącego się papieża. Był on otoczony fałszywymi przyjaciółmi, którzy często czynili coś przeciwnego aniżeli on zarządził.

  Widziałam pewnego małego czarnego światowego człowieka w pełnej działalności przeciwko Kościołowi:……….

 20. Jack Ravenno said

  „Zdaniem Ekscelencji podpisywanie się pod programem SLD, popierającym m.in. „związki partnerskie” (sodomię), aborcję i w ogólności zwalczającym Kościół nie przeszkadza być dobrym katolikiem… Albo Ekscelencja zwariowała, albo – co bardziej prawdopodobne – znajduje się już po stronie Lucyfera. – Admin”

  Nieeee – Excelencja nie zwariowała – po prostu Excelencja jest bardziej elastyczna od chińskich gumek 😉 i wie gdzie leży pasza…

 21. Wojwit said

  Ad 4.
  A tu kardynał Dziwisz w braterskich uściskach z szefem ADL…

 22. Wojwit said

  Ad 4.
  Jako dopowiedzenie – kardynał Dziwisz w braterskich uściskach z szefem ADL…

 23. j said

  Ad.14 – RomanK

  Niezwykle przeslanie, przekaz najglebszych tresci religijnych, moralnych, ludzkich – takie odczucia mialam kiedy pierwszy raz wysluchalam kazania ks. Natanka. I te moje odczucia poteguja sie z kazdym nastepnym kazaniem.
  Oto list, ktory podpisalo ponad 2 000 Polakow, ktorzy juz zrozumieli….

  ____________________________

  List do Abp Celestino Migliore
  (2281 signataires)

  Nuncjusz Apostolski w Polsce
  Abp Celestino Migliore
  Al. J. Ch. Szucha 12
  Skr.poczt.163
  00-582 Warszawa

  Najdostojniejszy Księże Arcybiskupie

  Z ogromną przykrością informujemy Ekscelencję o ciągłych atakach przez Hierarchów Kościoła, w tym Arcybiskupa Krakowskiego na Ks. Piotra Natanka.

  Po zniszczeniu świętego kapłana, jakim jest Arcybiskup Stanisław Wielgus, przyszła kolej na następnego, Ks. Piotra Natanka Natomiast, My wierni Kościoła Katolickiego nie lękamy się Ks. Piotra Natanka, jak nam sugerują, ale Hierarchów Kościoła Katolickiego wprowadzających „nowości” w Kościele i odciągających nas od Świętej Tradycji Kościoła.

  Serca nasze pragną powrotu do Tradycji. Przyjmowania Komunii Świętej na kolanach, klęczenia w czasie liturgii na „Święty, Święty… na Baranku Boży… na błogosławieństwie końcowym. Pragniemy powrotu Pana Jezusa do centrum Ołtarza. Pragniemy intronizować Pana Jezusa na Króla Polski zgodnie z przekazami danymi przez Pana Jezusa Służebnicy Bożej , która oczekuje wyniesienia na ołtarze Rozalii Celakównej. Hierarchowie wyciszają tę ważną sprawę. A jest to jak powiedział Pan Jezus do Rozalii- ratunek nie tylko dla Polski, ale dla całego świata.

  W intencji Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski oraz w intencji naszej ukochanej Ojczyzny – Polski, Kościoła Świętego i kapłanów Naród Polski, modli się od wielu lat na Jerychach, w kościołach w grupach modlitewnych, w domach.

  Niektórzy kapłani, w tym ks. Piotr Natanek rozumieją nasze pragnienia oparte na Ewangelii i wierze w Jeden, Święty, Katolicki, Apostolski Rzymski Kościół.

  Dlatego nie popieramy stawiania przez Hierarchów religii Katolickiej na równi z innymi „religiami”, ponieważ wiemy, że są fałszywe i przeciwne naszej Świętej Wierze w Jezusa Chrystusa.

  Ekscelencjo, czy wiesz, że w Seminariach zasłania się Krzyże wiszące na ścianach, kiedy przychodzi delegacja żydowska? Czyż nie jest to rugowanie Katolicyzmu Polskiego? Czy Hierarchowie uważają nas za głupców?

  Pytamy się, kim oni są i jakim prawem niszczą Święty Kościół i Świętych Polskich Księży?
  Dlatego stajemy w obronie Ks. Piotra Natanka, który pokazuje nam wiarę znaną z dzieciństwa i którą chcemy przekazać naszym dzieciom. Jest to wiara związana z najczystszym nauczaniem Jezusa i Jego Kościoła. Żadne unowocześnienia nie są potrzebne.

  A co Hierarchowie zrobili w Polsce z Kapłańskim Ruchem Maryjnym? To nie my znajdujemy się na niebezpiecznej drodze. To oni na nią weszli.

  Dlatego zagrożeniem dla Polskiego Kościoła nie jest ks. Piotr Natanek czy jemu podobni Kapłani ale Hierarchia Kościelna.

  Media kpią sobie z nas katolików, Kościoła Katolickiego, kapłanów ponieważ nie są to polskie media. My Polacy nie mamy już nic. Ograbiono nas z przemysłu, ziemi a teraz chcą nam odebrać wiarę Katolicką wprowadzając sekty jako związki wyznaniowe, oficjalnie zarejestrowane od 1989 r. a religię Katolicką zastępując inną.

  Prosimy Waszą Ekscelencję by zechciał spotkać się z ks. Piotrem Natankiem i zainteresował się tą ważną sprawą.

  Najczcigodniejszy Księże Arcybiskupie, cieszymy się, że Dobry Bóg za pośrednictwem Ojca Świętego Benedykta XVI przysłał Ciebie na polską ziemię, obiecujemy modlitwę i prosimy zechciej nas zrozumieć.

  Do wiadomości:
  Jego Świątobliwość Papież Benedykt XVI, Sectione Polacca Palazzo Apostolico Vaticano, 00120 Citta del Vaticano, Italia

  http://www.piotrnatanek.pl/podpisz-sie-pod-listem-do-abp-celestino-migliore?start=2200

 24. RomanK said

  Coz na ok 60mln Polakow podpisalo ten list ponad 2 tys zaledwie…mylse…. ze wiecej bylo na koncercie Nergala….

 25. Kapsel said

  Wpisy na tej liście długo są w moderacji.Nasze nazwiska pojawiły się dopiero po czterech czy nawet pięciu dniach.Pomyślałem wtedy że może być to celowo blokowane.Rzeczywiście tych nazwisk jest niewiele.No ale jest za to Tadeusz Rydzyk z Torunia.Niestety swoje RTV już dawno wyniosłem do piwnicy i nie potrafię powiedzieć czy w RM są jakiekolwiek ślady o ks.Piotrze.A może to tylko zbieżność nazwisk lub ktoś celowo ?

 26. sono said

  Uwaga na jedengo z ‚redakturow” Frondy, pana z pejsami niejakiego Lukasza Adamaskiego. On chyba pomylil gazety. Powinienien sie w GWanej udzielac. Tragedia. Co za kolek.
  http://fronda.pl/news/czytaj/tytul/adamski:_czeka_nas_fala_czerwonego_antysemityzmu_14940/strona/2

 27. sono said

  http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/polska/sld–chcemy-liberalizacji-prawa-aborcyjnego,79003,1

  „Prawo do przerywania ciąży do 12. tygodnia na wniosek kobiety, prawo do bezpłatnej aborcji, darmowe badania prenatalne – to m.in. niektóre z założeń nowego projektu ustawy o świadomym rodzicielstwie, przygotowany przez klub SLD.

  – Traktowanie kobiet dzisiaj jest na takim poziomie jak w Arabii Saudyjskiej czy w Iranie. A projekt, który został w piątek skierowany do prac w komisji i całkowicie zakazuje aborcji, idzie dalej niż rozwiązania okresu międzywojennego – ocenił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Sejmie były minister zdrowia Marek Balicki z SLD.

  Chodzi o obywatelski projekt nowelizacji ustawy całkowicie zakazujący aborcji. W piątek Sejm skierował go do dalszych prac w komisjach. Posłowie nie poparli wniosku SLD o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu.

  Projekt przedstawiony w poniedziałek przez SLD zakłada też m.in. wprowadzenie edukacji seksualnej od początku nauczania w szkole, refundację środków antykoncepcyjnych i refundację metody zapłodnienia in vitro.

  Jak powiedział Balicki, projekt jest już gotowy i zbierane są pod nim podpisy. Dodał, że klub Sojuszu chciał złożyć ten projekt po jesiennych wyborach parlamentarnych, ale skierowanie do prac komisyjnych obywatelskiego projektu zaostrzającego ustawę antyaborcyjną skłonił ich do przyspieszenia pracy”

  I ten cielak Pieronek popiera SLD???

 28. Lada dzień ukaże się książka o „dobrych katolikach” z PIS-u:

  „Oni oszukali Polskę” http://www.jednodniowka.pl/forum/viewthread.php?forum_id=2&thread_id=357#1832

  Niestety, bp Pieronek tym razem ma rację.

  A jego opinia: „Radio Maryja jest poddawane bardzo ostrej krytyce przez samych katolików. Nie jest tak, że ten najbardziej krzykliwy głos akceptują wszyscy. To radio służy formowaniu szwadronu ludzi, którzy za ojcem dyrektorem pójdą w ogień” – jest słuszna. Szkoda tylko, że nie dopowiedział CUI BONO?

 29. sono said

  Podejrzewam ze i wsrod hitlerowcow znalazloby sie troche „dobrych” katolikow.
  W zaleznosci co sie rozumie pod pojeciem „dobry” katolik.

 30. Isreal said

  kawał pieronka
  od zawsze

 31. sono said

  a tu kolejny przyklad z judeo-chrzescijanstwa. Jakies tance prezebierance, ktore odwracja uwage od Pana Jezusa w Monstracji, a skupiaja uwage na niezgranych plasach paru panieniek w bieli.

 32. sono said

  a tu widzimy skad sie wziela ta „moda” na „tance Uwielbienia”, jaka zapanowala ostatnio w NOM-wskim Kosciele.

 33. Re. 29

  Pisze Pan(i): „Podejrzewam ze i wsrod hitlerowcow znalazloby sie troche „dobrych” katolikow.”

  Raczej nie w kierownictwie NSDAP:

  „Tak naprawdę, jedynym większym odłamem chrześcijan, który masowo poparł Hitlera, byli niemieccy protestanci. To oni, w wolnych wyborach, zapewnili rządy NSDAP. To wśród nich wyłonił się osobliwy nazistowski ruch – sekta “Deutsche Christen” – “Chrześcijanie Niemieccy”. To oni powołali “Kościół Rzeszy”, który posiadał jedynie “aryjskich pastorów” i chrzcił tylko “aryjskie dzieci” (opanowanie przez nazistów Niemieckiego Kościoła Ewangelickiego wywołało sprzeciw uczciwych ewangelików, którzy założyli własny “Kościół wyznaniowy”; było to wystąpienie nielicznej garstki sprawiedliwych – tym bardziej należy im się nasz szacunek).

  Jak napisał kardynał Joseph Ratzinger: “Luterańska koncepcja chrześcijaństwa narodowego, niemieckiego i antyłacińskiego, stanowiła dla Hitlera dobry punkt wyjścia, zgodny z tradycją Kościoła Narodowego, kładącego silny nacisk na posłuszeństwo wobec władz politycznych, co jest normalne wśród wyznawców Lutra.”

  A. Solak, Kościół i swastyka http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/hitler/hitl6.html

  A l e
  tutaj nie rozmawiamy o hitlerowcach, tylko o „pisowcach”:

  „Oni oszukali Polskę” http://www.jednodniowka.pl/forum/viewthread.php?forum_id=2&thread_id=357#1832

  Warto przeczytać.

 34. sono said

  Nie bylam bym taka pewna cz wsrod kierownictwa NSDAP nie bylo katolikow. Na pewno nie byuli to dobrzy katolicy ale spora czesc z nich byla ochrzczona, skomuniowana i pewnie i z bierzmowana.
  http://www.liberalslikechrist.org/NaziLeadership.html
  The Roman Catholics in Nazi Germany’s Leadership
  Among the many Nazi leaders who were Roman Catholics, in addition to Adolf Hitler, were Josef Goebbels, Heinrich Himmler, Reinhard Heydrich, and Rudolf Hoess, (not to be confused with Hitler’s Deputy Fuëhrer and secretary, Rudolf Hess). Hermann Goering, on the other hand, had mixed Catholic – Protestant parentage, while Rudolf Hess, Martin Bormann, Albert Speer, and Adolf Eichmann had Protestant backgrounds. Not one of the top Nazi leaders was raised in a liberal or atheistic family.

  [ from http://www.secularhumanism.org/library/fi/paul_23_4.html ]

  To be sure, the Roman Catholic Church wants to distance itself from all of these monsters now, but it made no attempt to do so at the time, when it could have made a tremendous impact. We only know of two individuals that Hitler killed personally, his wife Eva Braun, and himself. To kill ten million other people, Hitler needed millions of helpers. He didn’t get those helpers from some planet in outer space like Mars. He got about two thirds of them from the two thirds of Germans who belonged to the Protestant churches and the other third from the third of Germans who identified themselves as Roman Catholics. The clergy all knew how much Hitler needed all of these helpers and how mad it would have made him if they were to tell the millions of their sheep how horribly sinful it was for them to have any part in the Jewish Holocaust. And the pope himself deliberately chose not to inform the consciences of his German subjects. As Lewy reported,
  „When Dr, Edoardo Senatro, the correspondent of L’Osservatore Romano in Berlin, asked Pius XII whether he would not protest the extermination of the Jews, the Pope is reported to have answered, „Dear friend, do not forget that millions of Catholics serve in the German armies. Shall I bring them into conflicts of conscience?” The Pope knew that the German Catholics were not prepared to suffer martyrdom for their Church; still less were they willing to incur the wrath of their Nazi rulers for the sake of the Jews whom their own bishops for years, had castigated as a harmful influence in German life.” … The failure of the Pope was a measure of the Church’s failure to convert her gospel of brotherly love and human dignity into living reality.”
  (The Catholic Church and Nazi Germany, p 304 )

 35. sono said

  Takich ksiezy nam brakuje.

 36. sono said

  Ksiezy ,ktorzy maja odwga bronic wiary, Kosciola, prawdy ,kraju az do utraty zycia.
  Ludzi prawych, wierzacych i meznych.
  Wlasciwie to sami tez tacy powinnismy byc.
  Dalismy sie zeszmacic, zastraszyc, zaczadzic i omamic.
  Nie jestesmy juz rycerzami, wojownikami, ale trzesacymi portkami siusiu majtkami.

 37. xxx said

  można być nie wierzącym i być bliżej Boga niż judaszem biskupem z czerwonym berecikiem na głowie który codziennie klęczy przed krzyżem.

  Można, ale w 99% przypadków jest dokładnie odwrotnie. – admin

 38. Pawel said

  SLD = państwo watykańskie. Interesy obcego państwa watykańskiego wprowadziła jako dodatkowe ciężary podatkowe nakładane na wszystkich Polaków w ramach „umowy” zwanej konkordatem partia – SLD.
  tak to nie pomyłka. Partia, która oficjalnie jest przeciw kościołowi katolickiemu i państwu watykańskiemu, nieoficjalnie Robi wszystko aby jak najwięcej polskiego majątku znalazło się w rękach watykańskich. Nie wierzycie – zapoznajcie się z tym co SLD zrobiła a nie z tym co mówi . Przykład – pierwszy z brzegu – podpisanie aktu uprzywilejowania tylko dla jedynego słusznego kościoła – umowy zwanej KONKORDATEM, na który wg SLD powinny iść nasze podatki przez byłego prezydenta z parti… SLD – Aleksandra Kwaśniewskiego…

  Jeszcze jeden podobny atak na Kościół – i będzie ban. – admin

 39. sono said

  a tu ladna pani, „dobra ” katoliczka z SLD, ktora w sprawie aborcji twierdzi. ze „nie mozemy nikomu przymusem narzucac naszej moralnosci”. Paniusia ta, „dobra ” katuliczka z SLD , chyba nie slyszala o V przykazaniu.
  Pewnie o niej myslal „dobry” biskupo Pierrrrronek mowiac o „dobrych” katulikach z SLD.
  Dla biskupa Masonka to ona moze i dobra, biskupo masonek duzo nie wymaga.
  http://fronda.pl/news/czytaj/tytul/sojusz_wystawil_specjalistke_od_herezji_chrzescijanskich_14962

 40. Re. 34

  O „KATOLIKACH” Z NSDAP

  Internautka Sono wyraziła w swoim komentarzu pod artykułem „Bp Pieronek o dobrych katolikach z SLD” następującą opinię: „Nie byłam bym taka pewna czy wśród kierownictwa NSDAP nie było katolików. Na pewno nie byli to dobrzy katolicy, ale spora część z nich była ochrzczona, skomuniowana i pewnie i z bierzmowana.”

  Zob.: https://marucha.wordpress.com/2011/08/18/bp-pieronek-o-dobrych-katolikach-z-sld/#comment-109244

  Z przytoczonej przez p. Sono informacji anglojęzycznej wynika, że z rodzin katolickich mieli pochodzić:

  Adolf Hitler
  Josef Goebbels
  Reinhard Heydrich
  Heinrich Himmler
  Rudolf Hoess (który jednak nie należał do kierownictwa III Rzeszy).

  Hermann Goering natomiast pochodzić miał z rodziny katolicko-protestanckiej, zaś

  Rudolf Hess
  Martin Bormann
  Albert Speer
  Adolf Eichmann – pochodzili ponoć z rodzin protestanckich.

  Nie wiem, czy powyższe informacje są ścisłe i uprawniające do podkreślania katolickiego, chrześcijańskiego oblicza władców III Rzeszy. Opublikowano już wiele pozycji skłaniających do głębszego zastanowienia w tym temacie. Na przykład w książce Hennecke Kardela („Hitler założycielem Izraela?”, Warszawa 1996), czytamy o tych „katolickich” i „protestanckich” przywódcach hitlerowskich Niemiec między innymi:

  ADOLF HITLER (pierwotne nazwisko jego ojca, wzięte po matce Annie, brzmiało: Schicklgruber): „Po 150 latach nie da się w sposób bezdyskusyjny udowodnić, że Żyd Frankenberger był dziadkiem Hitlera ze strony ojca [1]. Ale jest rzeczą absolutnie pewną, że Hitler wiedział o pieniądzach, jakie Frankenberger płacił [przez 14 lat] na utrzymanie jego ojca Aloisa. (…) Do 1933 roku otwarcie mówiono i pisano o przypuszczalnym żydowskim pochodzeniu Hitlera.” (s. 16-17). „W 1936 roku biograf Hitlera Konrad Heiden nieopatrznie ujawnił w Szwajcarii, że jeden z przodków Hitlera ze strony matki nazywał się Jahann Salomon i że wielu Żydów nosi nazwisko Hitler. Heiden wygadał się również, że na cmentarzu żydowskim w miejscowości Polna jest grób Rosalie Mueller z domu Huettler. W tym świetle nie może zaskakiwać fakt, że po anschlussie Austrii zniknęły całe wioski i cmentarze w rodzinnych stronach Hitlera.” (s. 21).

  „Czytelnik musiałby długo szukać, by znaleźć niezwykle pouczającą, a prawie całkowicie niedostępną na rynku księgarskim książkę „Zanim przyszedł Hitler” (1964), której autorem jest niemiecko-żydowski wykładowca akademicki Dietrich Bronder. Pisze on co następuje: „żydowskiego pochodzenia lub spokrewnieni z żydowskimi rodzinami byli: fuehrer i kanclerz Rzeszy Adolf Hitler; jego zastępcy: minister Rzeszy Rudolf Hess i marszałek Rzeszy Hermann Goering; (…) dr Josef Goebbels (…) i Heinrich Himmler; (…) wysocy funkcjonariusze SS Reinhard Heydrich (…)”. (s. 17-18).

  JOSEF GOEBBELS: “pochodził z rodziny hiszpańsko-holenderskich Żydów. W szkole wołano nań „Rabbi”. Do końca wojny mieszkała z nim jego żydowska teściowa nazwiskiem Friedlaender.” (s. 212).

  REINHARD HEYDRICH: “Ojciec Reinharda Heydricha – żydowski muzyk, który w leksykonie muzycznym Riemanna występuje jako „Heydrich Bruno, właściwie Suess”.” (s. 213).

  HEINRICH HIMMLER: „Heydrich – syn żydowskiego muzyka i półżydowskiej aktorki wyniuchał, że Hitler i Himmler mieli żydowskich przodków zanim sam zdążył zniszczyć lub zmienić swoje papiery dokumentujące pochodzenie i zlikwidować nagrobki swoich przodków – przede wszystkim swojej babki Sary. Obaj jego szefowie [Hitler i Himmler] po krótkiej naradzie doszli do wniosku, że Heydrich powinien zostać na stanowisku. Wezwali go i kazali, aby w swoim „warsztacie dokumentów” przeprowadził aryzację żydowsko-włoskiej babki Himmlera.” (s. 115).

  Jednego zaś z wymienionych przez Panią Sono „protestantów” Kardel zalicza do „katolików”:

  ADOLF EICHMANN: “Generał policji i służby bezpieczeństwa Reinhard Heydrich zajmujący się zwalczaniem Żydów dokonał ciekawego odkrycia. Odkrył mianowicie pewnego człowieka. Człowiek ów był katolickim Żydem urodzonym w Hajfie, znał herajski i jiddisz, tak jak niemiecki. Jako dziecko przybył z ojcem do Solingen. (…) Adolf Eichmann – bo o nim mowa…” (s. 126).

  Jak się do tego ustosunkować?

  Aleksander Sołżenicyn powiedział, że Rosjanie i Żydzi wstępujący do partii bolszewickiej po rewolucji 1917 roku byli nazywani „odszczepieńcami”. Może wypadałoby potraktować tak samo formalnych katolików w służbie niemieckiej partii narodowo-socjalistycznej, i to niezależnie od ich narodowości?

  Jakimże bowiem katolikiem mógł być na przykład Himmler, o którym czytamy, że był autorem „oficjalnego (aczkolwiek nie zawsze ujawnianego publicznie) stanowiska kierownictwa SS, głoszącego: „żyjemy w czasach zdecydowanego rozprawiania się z chrześcijaństwem. Posłannictwem SS jest stworzenie dla narodu niemieckiego w najbliższym półwieczu własnych podstaw światopoglądowych będących osnową kierowania i kształtowania życia” [Program Reichsfuehrera-SS na rzecz rozwoju germańskiego dziedzictwa, 1937]. Propagując „nową wiarę”, hitlerowcy bronili się jednak przed często wysuwanymi pod ich adresem zarzutami neopogaństwa czy bezbożnictwa. Nie przyznając się oficjalnie do żadnej religii, stwierdzano: „Wierzymy w Boga” („Wir sind gottglaubig”). Sam Himmler zapewniał, że nie będzie tolerował w SS ludzi nie wierzących w Boga, ale jednocześnie (…) występował w swoich półoficjalnych, nie publikowanych przemówieniach przeciwko chrześcijańskiemu światopoglądowi, a zwłaszcza klerowi katolickiemu. Tak np. w swoim przemówieniu wygłoszonym na konferencji Organizacji Zagranicznej NSDAP (Auslandsorganization) w Stuttgarcie 2 września 1938 r. wypowiedział się zdecydowanie przeciwko klerowi nazywając go rakiem, który toczy naród.” (K. Gruenberg, SS – czarna gwardia Hitlera, Warszawa 1985, s. 117-118).

  Dla nas, Polaków-katolików, najważniejsze powinno być to, że – jak to ujął w 1942 roku Józef Stalin – „Hitlerzy przychodzą i odchodzą, a naród niemiecki i państwo niemieckie pozostają.” I prawda ta dotyczy także Rosji i innych krajów.

  ________

  [1] – Jednakże całkiem niedawno świat obiegły

  „Sensacyjne dane na temat pochodzenia Hitlera

  24.08.2010

  Badania DNA krewnych Adolfa Hitlera nie tylko potwierdziły, że w żyłach wodza III Rzeszy płynęła żydowska krew, lecz również pokazało, że jego przodkowie wywodzili się także z Afryki – podaje portal newsru.ua, powołując się na publikację brytyjskiego dziennika „Daily Telegraph”.

  Badanie przeprowadzono z inicjatywy belgijskiego dziennikarza Jean-Paula Muldersa i historyka Marca Vermeerena. Pobrali oni próbki śliny 39 krewnych Führera, w tym także od jego kuzyna, austriackiego rolnika, aby przeprowadzić następnie testy DNA.

  We wszystkim próbkach stwierdzono obecność chromosomu Y (haplogrupa E1b1b1). Bardzo rzadko występuje on u mieszkańców Niemiec i Europy, natomiast jest szeroko rozpowszechniony u Berberów z Maroka, Algierii i Tunezji, a także wśród Żydów aszkenazyjskich i sefardyjskich.

  Wyniki badań zostały opublikowane w belgijskim czasopiśmie „Knack”. Mulders twierdzi, że Hitler był spokrewniony z ludźmi, którymi pogardzał i których chciał zniszczyć.

  Niektórzy historycy już wcześniej mówili o żydowskich korzeniach Hitlera. Sugerowano, że jego ojciec, Alois, był nieślubnym dzieckiem służącej Marii Schickelgruber i 19-letniego Żyda zwanego Frankenberger.”

  http://wiadomosci.onet.pl/nauka/sensacyjne-dane-na-temat-pochodzenia-hitlera,1,3693239,wiadomosc.html

 41. awaizenef said

  (Reklamę wywalono)

Sorry, the comment form is closed at this time.