Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Seremet poświęcił swoich prokuratorów

Posted by Marucha w dniu 2011-08-18 (Czwartek)

Andrzej_Seremet

Andrzej Seremet

Prokurator Generalny Andrzej Seremet „poświęcił” dwoje prokuratorów, którzy zgodnie z umową podpisaną przez Polskę i Białoruś w sprawie pomocy prawnej – przekazali władzom w Mińsku dane na temat konta zawodowego „obrońcy praw człowieka” niejakiego Alesia Bialackiego. Przekazali, bo było to zgodne z tą umową, a przeciwko Bialackiemu prowadzono dochodzenie, gdyż zataił przed białoruskim fiskusem fakt, że ma w Polsce, Czechach i na Litwie prywatne konta, na które wpływają pieniądze i nie płaci z tego tytułu podatków w swoim kraju.

Ktoś powie – ale to był wybieg, chodziło o znalezienie sposobu na osobę niewygodną dla „reżimu”? Tak jest, to prawda – jednak z czysto prawnego punktu widzenia wniosek był uzasadniony a zarzut słuszny. Polscy prokuratorzy działali więc prawidłowo. Pewnie nikt ich nie poinformował, że Bialacki jest niejako wyjęty spod prawa, bo jest „obrońcą praw człowieka” finansowanym przez jakieś bliżej nieznane fundacje. Ale nawet gdyby to wiedzieli, to co to zmieniałoby w kwalifikacji prawnej? Niczego – nie ma bowiem takiej kategorii w prawie, jak stanie ponad nim tylko z tego tytułu, ze jest się zawodowym „obrońcą praw człowieka”. W moim przekonaniu nasi prokuratorzy zachowali się profesjonalnie i zgodnie z prawem, w tym z międzynarodowym. Albowiem Aleś Bialacki je złamał oszukując fiskusa własnego we własnym państwie. Tak samo, jak w Polsce zachowali się prokuratorzy na Litwie i w Czechach. Tam jednak nikt nie położył za to głowy.

Tymczasem u nas zorganizowano nagonkę na prokuratorów uznając, że dokonali niemal zdrady stanu. Zmuszono jednego z nich do dymisji a drugiego zdymisjonowano. W ten sposób wykazano naocznie, że tzw. niezależność prokuratury jest u nas fikcją. A Prokurator Generalny zamiast bronić i pochwalić swoich pracowników – wykonał na nich polityczny wyrok.

Aleś Bialacki, zawodowy prawoczłowiekowiec

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że istnieje jakiś Aleś Bialacki, który ma konta w trzech krajach i że z nich często korzysta. Bialacki nie jest członkiem polskiej mniejszości na Białorusi, a mimo to jest przez nas finansowany. Nikt rozsądny nie wierzy bowiem w bajeczki, że finansują go „niezależne” fundacje. Gdyby tak było, wówczas krzyku nie podniosło by polskie MSZ. Ten krzyk oznacza, że pieniądze dla Bialackiego są także od nas, czyli od państwa polskiego, czyli od polskich podatników. W związku z tym zamiast tarabanić o głupocie prokuratorów, o skandalu i o kompromitacji – należałoby postawić następujące pytania:

– Ile pieniędzy, począwszy od roku 2004, Polska przekazała na „export demokracji” na Białorusi?
– Kto i na podstawie jakiej decyzji dokonuje wpłat na prywatne konta „obrońców praw człowieka”?
– Na co są wydawane te pieniądze?
– Co to ma wspólnego z polską racją stanu?

Tych pytań, nawet jednego, nie zadało żadne polskie medium.

Jan Engelgard
http://mercurius.myslpolska.pl

Komentarzy 8 to “Seremet poświęcił swoich prokuratorów”

 1. Olo_kru said

  Więcej.
  Tych pytań nie zadała też żadna partia opozycyjna.
  JarKacz nie trąbi w telewizji, jaki to zły tusk i szeremet, że prawo naginają do linii politycznej, a prokuratorów postępujących zgodnie z prawem i procedurami sekują.
  To są jaja.
  Lemingom się zdaje, że Seremet to bohater a prokuratorzy gupi, przecież tak to przedstawiają mendia.

 2. Kapsel said

  ze jest się zawodowym „obrońcą praw człowieka”.

  teraz tylko czekać na otwarcie uniwersytetu…kandydatów na rektorów aż nadto a i wykładowców do wyboru i koloru.

 3. Dewiant said

  Przed kilkoma tygodniami przeczytalem ksiazke Vladimira Volkoffa ”Montaz” – zobaczylem tak jakby swiat w innym swietle, z innej perspektywy.

  Ksiazka ta powinna byc obowiazkowa dla kazdego mlodego czlowieka w naszej umeczonej Polsce.

  A Ales Bielacki?? no coz nastepne pudlo rezonansowe ktore ma zadanie do wykonania…..

 4. Zbyszek said

  Moze ktos podac nazwiska prokuratorow, sedziow ,ktorzy nie pochodza z „rodu wybranego ” ?

 5. Chutor said

  Porkurator Generalny Andrzej Seremet popiera narodowcow.

  Swoja(?) decyzja o usunieciu z pracy dwoch prokuratorow Andrzej Seremet sprawil, ze ruch narodowy bedzie mial dwoch zarliwych (lub zarliwszych) patriotow.
  Nadchodzi czas gdy ci usunieci wroca do naleznych miejsc a andrzejki zmienia rzadowe koryta na inne tyle ze swinskie.

 6. Kazik said

  Mechanizm z wiadomym skutkiem został wypróbowany na Polsce i teraz powtarzany wobec i przeciwko Białorusi . Zastanawiałem się kiedyś , skąd taki kuroń ma toni łokera na codziennego sznapsa , gdy inni pędzili go z cukru w domu . Dotyczy to sporej ilości tzw opozycjonistów , dzisiaj ” autorytetów ” .

 7. revers said

  a wszystko to przedwyborcze zagrywki PO, czyszczenie szeregów, kiełbasa wyborcza Tuska w postaci niemałych pieniędzy na aktywacje zawodową bezrobotnych, inne przyjdą jeszcze z nowym rokiem szkolnym.

 8. RomanK said

  Panie Zbyszek,,lepo9ej bezie wymienic Prokuratorow i Sedzio Polakow…mniej robot yi papieru….dwoch juz wlasnie nei ma:-))

Sorry, the comment form is closed at this time.