Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  CBA o Wolne tematy (09 – …
  Ja o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
  Jabo o Nie chcą umierać za pomniki…
  Mietek o O tych, którzy się na niemieck…
  UZA o Nie chcą umierać za pomniki…
  plausi o Nowa ustawa psychiatryczna. Ka…
  Listwa o Nowa ustawa psychiatryczna. Ka…
  Liwiusz o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  prostopopolsku o Nie chcą umierać za pomniki…
  Marucha o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
  Ramirez o O tych, którzy się na niemieck…
  Liwiusz o O tych, którzy się na niemieck…
  revers o Wolne tematy (09 – …
  ella o Upadek cywilizacji zachodniej
  Liwiusz o Czterech pancernych i Ukr…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Żydomasońska rewolucja w Kościele Katolickim: meksykańska żydomasoneria opłakuje śmierć „Jana XXIII”

Posted by Marucha w dniu 2011-08-26 (Piątek)

To było dawno, ale przeczytajmy… – admin.

Źródło: http://www.traditioninaction.org/ProgressivistDoc/A_145_J23-Masons.html
Tłum. z jęz. ang. GREGORIUS

W związku ze śmiercią „papieża Jana XXIII” dnia 3 czerwca 1963 roku, meksykańska żydomasoneria opłaciła ogłoszenie prasowe opublikowane w meksykańskich gazetach.

Powyżej zamieszczona jest kopia oryginalnego ogłoszenia Meksykańskiej Zachodniej Wielkiej Loży opublikowanego dnia 4 czerwca 1963 roku w gazecie „El Informador”. Poniżej przedstawiamy tłumaczenie treści ogłoszenia z języka hiszpańskiego.

„MEKSYKAŃSKA ZACHODNIA WIELKA LOŻA Wolnych i Uznanych Wolnomularzy w związku ze śmiercią PAPIEŻA JANA XXIII otwarcie wyraża swój żal i smutek z powodu straty tego wielkiego człowieka, który przeprowadził rewolucję w sferze idei , myśli i formach liturgii rzymskokatolickiej. Encykliki „Matka i nauczycielka” i „Pokój na ziemi” dokonały rewolucji w pojęciach akceptując PRAWA CZŁOWIEKA I JEGO WOLNOŚĆ. Ludzkość straciła wielkiego człowieka a my wolnomularze uznajemy jego wzniosłe zasady, jego humanitaryzm i jego ducha WIELKIEGO LIBERAŁA.”

Guadalajara, Jalisco, Mexico, 3 czerwca 1963
MEKSYKAŃSKA ZACHODNIA WIELKA LOŻA
Jose Guadalupe Zuno Hernandez

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com

Gajowy przypomina, że w Kościele Katolickim każdy  odpowiada za swe czyny osobiście i indywidualnie – odpowiedzialność zbiorowa nie istnieje. I choć w oczach ludzi niezorientowanych wydawać się może, iż Kościół popełnia błędy, to błędy popełniają konkretni ludzie. Kościół Chrystusowy pozostaje święty. – admin.

Komentarzy 80 do “Żydomasońska rewolucja w Kościele Katolickim: meksykańska żydomasoneria opłakuje śmierć „Jana XXIII””

 1. gss said

  precz z żydomasonerią na świecie rabinów powinno się karać za głoszenie kłamstw o żydach jako lepszej rasy,ich talmud to kupa gów…a napisana przez chorego psychicznie żyda

  Znam twój ucisk i ubóstwo – ale ty jestes bogaty – i [znam] obelge wyrzadzona
  przez tych, co samych siebie zowia Żydami, a nie sa nimi, lecz synagoga
  szatana Ap.św.Jana 2.9

 2. gss said

  żydowski komunizm
  Żydzi, którzy wymyślili i zaprowadzili komunizm w Rosji za pieniądze amerykańskich żydów, tworząc Związek Radziecki, w czasie jego trwania od 1917r. wymordowali ponad sześćdziesiąt milionów Rosjan (Słowian). Do tego trzeba doliczyć Polaków, Ukraińców, Tatarów i inne nacje. W Katyniu wyrok i wykonanie strzałem w tył głowy dokonywali żydzi z żydowskiego NKWD. Wśród oprawców w Katyniu nie było ani jednego Rosjanina! Są znani z nazwiska. To jest dopiero holokaust. Zgrabili ich ziemie, bogactwa naturalne i majątki. Ten parch udaje że tego nie wie

 3. RomanK said

  To bardzo cenna pozycja przetlumaczona na polski…”

  http://www.controversyofzion.info/Controversybook_Polish/index.htm

 4. Boryna said

  Pierwszy pomnik Jana XXIII postawiono w PRL we Wrocławiu.

 5. sono said

  papiez Jan 23 byl najprawdopodobniej masonem.

 6. sono said

 7. sono said

  a tu dzialania anty-papieza JP 2 wspierajace „ducha ” masonerii.

 8. sono said

  a tu „ciekawostka” warta jak najbardziej obejrzenia

 9. sono said

  a tu ciag dalszy farsy zwanej „glos biskupow w Polsce”.
  .
  „Posłuszeństwo Kościołowi i troska o Jego jedność są głównymi kryteriami oceny wiarygodności religijnych inicjatyw. Każdy, kto uporczywie uczestniczy w takich pozakościelnych ruchach i grupach, traci jedność ze wspólnotą Kościoła. Biskupi solidaryzują się z Metropolitą Krakowskim i podjętymi przez niego działaniami” – napisali biskupi.”
  Czy zatem solidarizuja sie z Metropolita Krakowskim, ( zwanym tez popularnie „kapciowym”, gdyz jest miekki i ulegly jak kapec i do podawania kapci sie tylko nadaje), ktorego jednym ze znanych dzialan jest bliska wspolpraca z loza masonska B’irth B’nai, i ktora to loza wspanialomyslnie obdarzyla go nagroda w maju 2010 roku za wspaniale efekty tejze wspolpracy.??????
  Mozna powiedziec ZDRADA panowie biskupi.
  Smierdzaca, ponura, paskundna, parchata, tchorzliwa ZDRADA.

  http://www.forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?f=4&t=18105

  Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz odebrał w środę w Krakowie Międzyreligijną Nagrodę im. Kardynała Augustyna Bea, przyznaną przez Ligę Przeciw Zniesławianiu (ADL) – jedną z najważniejszych organizacji żydowskich na świecie.
  Nagroda jest nadawana dla podkreślenia wkładu duchowieństwa w realizację linii II Soboru Watykańskiego, której kwintesencją jest soborowa deklaracja „Nostra aetate”, traktująca o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich.”

 10. sono said

  a tu przyklad jak ADL traktuje Radio Maryja i pana Miachalkewicza
  http://www.adl.org/PresRele/ASInt_13/4886_13.htm
  „Polish Prosecutor’s Dropping Case Against Anti-Semitic Radio Station Is „Disgraceful”

  New York, NY, August 30, 2006 … The Anti-Defamation League (ADL) has strongly criticized the decision of a Polish prosecutor for dropping the case against a well-known anti-Semitic radio station for broadcasting an anti-Semitic rant, calling it „disgraceful.”

  In April, Stanislaw Michalkiewicz, a regular commentator on Radio Maryja, a right-wing Catholic radio station with a mass audience, openly scorned the expropriation of Jewish property during the Holocaust, declaring: „Jews have humiliated Poland internationally by demanding money.” He continued: „Kikes sneak up behind us to try to oblige our government to pay them money on the pretext of these demands.”

  „For the prosecutor to say that Michalkiewicz’s obscene and hateful speech ‚must not be seen as a premeditated, offensive or insulting action’ is disgraceful. It was clearly all three,” said Abraham H. Foxman, ADL National Director. „Radio Maryja is a major factor behind the worrying rise of anti-Semitism in Poland. This is a station which has persistently broadcast anti-Semitic slanders.”

  Mr. Foxman, who was born in Poland and hidden from the Nazis by his Polish Catholic nanny, added: „Sadly, the Polish authorities have yet again failed to take action against a broadcaster which has roused anger across the world, including in The Vatican. If they will not stop Radio Maryja from broadcasting hate, the European Union should.”

 11. wet3 said

  Oplakuja smiers Jana XXIII. Ponoc nie ma dymu cez ognia. Czekam kiedy zaczna oplakiwac JP2 …

 12. RomanK said

  Glosujcie na nich….

  http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/24848,kodeks-wyborczy-lamie-konstytucyjne-prawa-wyborcow

 13. RomanK said

  Panie Gajowy..nie ma w Kosciele Chrystusowym odpowiedzialnoscxi zbiorowej ale sa za to tzw grzechy cudze…i potworny grzech zgorszenia….i to wystarczy- zeby Episkopat wyl na lancuchu obok Mahometa i piekloszczyka Zycinskiego:-)) co ks Natanek widzial w piekle.

 14. sono said

  bardzo dobry komentarz
  ” lelek napisał/a: Saturday, 27 August 2011, 01:27

  @Kochany Jerzyku49, Pozwolę sobie użyć starodawnego powiedzonka: co ma piernik do wiatraka czyli mylą Ci się w naszej dyskusji dwa porządki: publiczno-polityczny i jednostkowy inaczej indywidualny. Gdzie w moim tekście jest kategoryczne stwierdzenie, że konkretne osoby pójdą do piekła. Natomiast do urzędu nauczycielskiego w Kościele należy ostrzeganie i przestrzeganie przed grzechami ciężkimi – jest to jeden z podstawowych obowiązków: nauczanie. Bez znieczulenia. To pięknie, że tak znajdujesz na każdą okazję jakiś cytat z Pisma Św. Ale jak wiadomo, wiara bez uczynków martwą jest. Cóż nam po cytatach , gdy na naszych oczach całe pokolenie odchodzi od Kościoła a wierni nie słyszą aby ktoś wyraźnie wskazał, co w życiu publicznym jest grzechem wołającym o pomstę do Nieba, co jest grzechem przeciwko Duchowi Św. Te polityczne flirty niektórych hierarchów sznurują usta. Bo jak wiadomo, pokorne cielę dwie matki ssie a choć mowa jest srebrem to milczenie złotem. Dzisiaj. Wspomnienie o piekle wywołało dreszcze??? No ale ono każdemu z nas GROZI. I potrzebujemy jasnego wskazania, jak ustrzec się przed taką groźbą. Politycy są w tej szczególnej sytuacji, że biorą na siebie odpowiedzialność za wielką zbiorowość a ponadto ich decyzje czy zaniechania wpływać będą na pokolenia. Pan Jezus nie przyszedł na ziemię, żeby nas jedynie głaskać po główkach i mówić, że właściwie nic się nie stało, jeśli np. nasze zachowanie jako polityka uczyniło np. pedofilię czy homoseksualizm grzechem niemal powszednim. Że prości młodzi ludzie zamiast stanąć przy maszynie, dostać godziwy zarobek, założyć rodzinę i odkładać na mieszkanie poniewierają się od jednej umowy na zlecenie do drugiej, bez możliwości zaplanowania czegokolwiek w życiu. Ilu z nich już wstąpiło na drogę występku, ilu targnęło się na własne życie. A co powiedzieć osobie, która po przeżyciu trzech powodzi i po NIE UZYSKANIU jakiejkolwiek pomocy od państwa/kościoła/samorządu/bliźnich – odchodzi od kościoła (fakt autentyczny-rozmowa w kolejce w szpitalu). Uważa, że tak naprawdę to ta cała gadka o miłości bliźniego to puste słowa, a politycy to kłamcy i złodzieje. Opinii o księżach wolę nie cytować. Ta osoba ma raka i nie wiadomo, czy zdąży pojednać się z Bogiem – ale do jej dramatu doszło nie z powodów patetycznych tylko z powodów banalnych: polscy politycy od 20 lat rozmontowali całkowicie infrastrukturę rzeczną (czytaj: rozkradli) i mają w nosie obywateli. Uważają po części uroczystości religijne za fragmet pijaru.Dla dobra nas wszystkich byłoby , aby świadomość, że piekło istnieje i nie jest puste – właśnie politycy sobie przyswoili dokładnie. Oczywiście Chrystus jest miłosierny ale nie przyszedł nas znieczulać.”
  http://fronda.pl/news/czytaj/tytul/biskupi_o_wyborach_i_ksiedzu_natanku_15077/strona/4

 15. precz z PoPisem said

  Czy nie ma już Krakusów z prawdziwego zdarzenia,którzy zaśpiewaliby pod oknami kardynala-masona-heretyka jak za Targowicy:

  „My, Krakowiacy,
  Nosim guz u pasa,
  Powiesim sobie
  Króla i Prymasa”.

 16. Kronikarz said

  Protestuje = Wpis 200/ nie jest moj w https://marucha.wordpress.com/2011/08/23/pulapka-na-rosje/#comment-110938

 17. sono said

  Tragedia. Rece po prostu opadaja jak sie to widzi i slyszy. „Ojczulek’-idiota kapucyn promujacy satanizm.Za przyzwoleniem Rzymu/nierzadnicy? Ale ks. Natanek im przeszkadza, bo sie na to nie godzi.
  To zatem trzeba go suspendowac.

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/08/27/zydomasonska-rewolucja-w-kosciele-katolickim-heavy-metalowy-mnich-odchodzi/#comment-6584

 18. sono said

  a tu kolejny kwatuszek do posoborowych, na wpol rozgnelizowanych spedow mlodziezy.
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/08/26/zydomasonska-rewolucja-w-kosciele-katolickim-a-katolicki-woodstock-rozkwita/#more-12755
  Czym sie taka mlodziez niby katulicka rozni od mlodziezy niekatulickiej????
  Ano niczym. I tu lezy pies pogrzebany.

 19. sono said

  a tu kulega Nergal znowu objawia swoja ‚artystyczna ekspresjie” i wzmocniony po chorobie przygotowuje kolejne porcje wrazen obrazajacych katolikow. Wie , skuns skunksowaty , pomiot lucyfera, ze moze, bo pan sedzia mu pozwolil a katulicy nie zareaguja a jeszcze i plyte kupia i na koncert, cielaki, pojda. http://fronda.pl/news/czytaj/tytul/kolejna_profanacja_nergala_15093/strona/2

 20. sono said

  Z rebelyii.com
  „Byłem ostatnio na pielgrzymce. Niezbyt liczna grupa, ok 200 osób. Prowadził ją ksiądz, który miał opinię ‚wybitnego pielgrzyma’. No rzeczywiście był wybitnie… irytujący i głupi! Przepraszam duchowieństwo za takie określenie, ale nie znajduję innych epitetów. Zamiast modlitwy, budowania wspólnoty, poświęcania trudów – otrzymaliśmy dawkę sprośnych kawałów, lub bynajmniej niesmacznych, a na miejsce przeznaczenia wchodził śpiewając o Noe, dwóch wężykch i nosorożcach. Nie ogarniam tego. Właściwie to udało mu się zbudować wspólnotę – szkoda tylko, że niepełnosprawną w swojej moralności i wierze. Kulminacyjnym momentem, gdy zaczęło mnie boleć bardziej serce niż stopy, był wykład o powołaniu do życia konsekrowanego. Usłyszałem, że plan boży to zacięcie. Tak! Człowiek się nacina na Boga i nie ma odwrotu. Na pytanie o włąsną drogę powołania jedna z zakonnic odpowiedziała : No w pewnym momencie poczułam powołanie normalnie, no i zostałam zakonnicą. Kolejne wypowiedzi osłabiały mnie z każdym krokiem.
  Do mikrofonu został poproszony młody kleryk. Miał opowiedzieć o formacji w seminarium duchownym. Oczywiście porwał nas swoją opowieścią: liturgię godzin zaczynają odmawiać dopiero po 3 roku bo wtedy składają przyrzeczenia (jeżeli ktoś ma ‚ewentualnie’ potrzebę odmówienia jutrzni, musi wstać wcześniej i wykorzystać wolną kaplicę). Nie ma przyrzeczenia – nie ma liturgii. Ponadto ich dzień opiera się na medytacji i zbieganiu do refektarza na posiłki. Chcę wierzyć, że jest inaczej, ale taką wersję usłyszałem od ‚przyszłości duchowieństwa w Polsce’.
  Wspaniały był też opis obłóczyn. Po prostu uroczystość na 100%! Biskup w czasie Mszy święci ich szaty, a później wychodza na korytarz by się przebrać. Po wszystkim zbiegają przez szpaler starszych kleryków, którzy biją ich z całej siły po plecach („można nawet stracić przytomność, więc lepiej biec bardzo szybko”). Tak, właśnie po tych święconych szatach, które powinny być symbolem przemienienia szat Jezusa na górze Tabor. Wyobrażam sobie nawet jak Jezus zbiega po przemienieniu przez szpaler apostołów i walą go po plecach. To strasznie przykre kiedy istotą kolejnych święceń jest prawo do wykonywania następnych zadań – jak jakiś gadżet. Ileż radości było w jego głosie jak mówił o uprawnieniu do błogosławienia maszyn rolniczych!No i już się nie może doczekac kolejnego etapu bo uzyska prawo do święcenia obładowanych jedzeniem koszyków wielkanocnych. No i ten opis wspaniałej tradycji: przez tydzień przed obłóczynami wszyscy klerycy chodzą w krawatach i koszulach, bo starsi spotykając ich obcinają im po kawałku te krawaty. Jaki strach wyjść bez krawatu – można wtedy stracić guziki, kołnierzyki i inne elementy swojego ubioru. Kolejne ‚tak’, dla naszego przyszłego księdza to jest TRADYCJA, nie jakaś fala, czy głupi zwyczaj. TRADYCJA. Wtedy opadło mi wszystko co mogło, chwyciłem różaniec i uciekłem myślami do Boga. Bo na Ziemi ludzie oszaleli!
  To, że kleryk przejdzie do końca formację w seminarium to dopiero początek. Od jednego z księży usłyszałem dawniej równie przerażającą historię. Wrócił wręcz załamany z rekolekcji jakie co roku przechodzą księża. Wcale mu się nie dziwię – trafił do hotelu pełnego facetów pijących piwo, palących papierosy i grająych w karty. Na palcach jednej ręki policzył tych, którzy uczestniczyli świadomie w tych rekolekcjach.

  Ludzie, czy coś ze mną nie tak, czy na prawdę „formacja” duchowa stacza się na samo dno? Diabeł jest już dawno w Kościele – przebrał się za bylejakość i przeciętność. Wierni mierzą wyżej niż księża…

  Od dłuższego czasu pracuję z powołaniem, które się we mnie narodziło. Po tych opowieściach chce się trzymać jak najdalej od seminariów dla księży diecezjalnych. Zostaje mi na szczęście formacja zakonna, oby i ta nie okazała się nią tylko z nazwy. Czy są jeszcze jakiekolwiek seminaria, które rozwijają ducha i rozum?! Które seminaria polecacie? Te wielkopolskie już się wypaliły… „

 21. sono said

  A tu kolekny przyklad farsu z cyklu „hierarchia KK w POlsce.
  „Magdusia CommentTime22 minut temu zmieniony
  Cholera, na ogrodzeniu Łazienek wystawa osób wspierających WOŚP. Takie duże portrety na czarnym tle. Jest tam Buzek, Mazowiecki, Szewińska etc, etc, oraz… ks. Sowa, ks. Boniecki…i… kard. Dziwisz oraz Prymas Glemp. Myślę sobie, że purpuraci to już za grosz szacunku dla Kościoła nie mają, występując w takiej akcji. Uwaga – miny na zdjęciach są straszne! ”
  Niedlugo zapewnie kapciowy Dziwisz i zasrancy Sowa i Boniecki beda goscmi honorowymi na koncercie u Nergala.

 22. sono said

  link
  http://rebelya.pl/discussion/33878/poszlam-ci-ja-do-ogrodu-botanicznego-a-tam/#Item_0

 23. sono said

  tu kolejny przylklad co sie dzije w KK.
  „Pozwalam sobie napisać nt. kondycji Kościoła w Holandii, będzie to mieszanka słodko-kwaśna. Dla mnie to co tu się dzieje jest bardzo ciekawe.
  Byłem jakiś czas temu na mszy w „polskim” kościele, ksiądz na kazaniu mówił bardzo ciekawie, widziałem, że ludzie słuchali z uwagą. Otóż w jednym z kościołów pod Amsterdamem rada parafialna wpadła na pomysł jak przyciągnąć młodzież do Kościoła. Wymyślili zrobić…..dyskotekę w kościele!!!! Centralnie w kościele, nie na plebanii, nie na placu kościelnym, ale w środku! W tym celu usunęli wszystkie ławki i ołtarz, zamówili didżeja do mixowania muzyki, były lasery, światła i sztuczna mgła. Miały być dwie takie próby „przyciągnięcia” młodzieży. Nasz ksiądz w rozmowie z przewodniczącym rady stwierdził, że owszem przyjdą na dyskotekę, ale do kościoła więcej nie przyjdą! Jak chcecie, żeby przyszli do kościoła to wyciągnijcie konfesjonały!!! To była ta gorzka część, teraz będzie na słodko….
  Ów ksiądz był na południu Francji (to chyba jest Burgundia – ale łba siwego nie dam sobie uciąć), mówił, że po latach niszczenia i obumierania Kościoła pojawia się wiosna. Ludzie zaczynają chodzić do kościoła, kościoły się zapełniają. Jest to po części zasługą wspólnoty z Taize, a po części powrotowi do rytu trydenckiego, msza sprawowana jest w łacinie, w kościołach stoją konfesjonały i głosi się wprost co jest dobre a co złe, co jest święte a co nie, wiernym stawiane są wymagania. Okazuje się, że ludzie tego potrzebują. Tutaj wszystkim wydaje się, że każdy ma swoją prawdę, że wszystko jest OK, że każdy jest dobry, każdy dobrze postępuje.
  Nawet tutaj w Amsterdamie jest kościół prowadzony przez Bractwo św. Piusa X, kościół miał być sprzedany i zamieniony pewnie na jakieś mieszkania albo biura. Teraz kościół jest pełny ludzi, a w niedziele odprawia się kilka mszy św !!!!!!!!!
  Sumując moje wypociny trzeba powiedzieć, że różowo nie jest. Ale można tę sytuację zmienić – okazuje się, że bardzo prosto i bez kombinowania, bez zamieniania kościołów w sale koncertowe.
  Powiem szczerze trzeba się modlić za ten Kościół – bo niedługo będą potrzebni misjonarze, którzy nawrócą drugi raz tych ludzi. Zacytuję fragment artykułu z gazety polonijnej „Niedziela.nl” ” W samej tylko Brabancji w ciągu mijającej dekady zamknięto 237 z 287 kościołów” Czy trzeba coś więcej tłumaczyć?
  Pojawia się pytanie co z tymi zamkniętymi kościołami? Pewnej niedzieli pozwiedzałem najbliższą okolicę Widziałem te „pozamykane kościoły”, tzn one są dalej otwarte, tylko zostały przerobione na mieszkania, biura, dyskoteki… Skąd to znamy – magazyny, kina, teatry. Już to przerabialiśmy i autor (system) tych przeróbek nie przetrwał – przetrwał Kościół w sercach ludzi i ostatecznie kościół materialny. Tutaj niestety ludzie są już ateistami – są piękne fasady kościołów, ładnie utrzymane i odnowione, ale nie ma Kościoła, nie ma ludzi, którzy wierzą, chodzą do kościoła, chrzczą swoje dzieci, chowają w wierze przodków. TUTAJ JUŻ TEGO NIE MA ! Chyba, że mieszkam w innej Holandii. Oczywiście ludzie są uśmiechnięci, życzliwi, uprzejmi. Ale czasami czuję, że to jest tylko powierzchowne.
  Pewnie ktoś powie, że przesadzam. Być może, ale co musi się zmienić w człowieku, żeby mieszkać w kościele? Tam się śpi, gotuje, prasuje, defekuje, kopuluje i jeszcze parę innych rzeczy – gdzie jest sacrum? Odpowiedź jest prosta -nie ma już nawet sacrum.
  Tyle zostało z Holandii „

 24. tralala said

  Jako ciekawostke o Bractwie PX, podaje tekst zamieszczony na portalu jednej z polskich parafii malopolskich. Autorem jest emerytowany proboszcz.

  „7 IV 2006
  Katarzy, jehowianie, lefebvryści…, czyli jak rodzą się sekty?

  Zastanawiające jest współczesne zapotrzebowanie na sekty! Jest to w gruncie rzeczy
  zapotrzebowanie na życie w małej, wybranej przez siebie wspólnocie i zarazem na odcięcie się od wielkiej społeczności, w której czują się może niezauważeni lub niedowartościowani.

  Sekty skupiają się wokół jakiegoś hasła lub żywego człowieka, spełniającego rolę wyroczni, jakby hinduskiego guru. Uważają się w stosunku do pozostałej społeczności za czystych, stąd jedna z nich nazywała się kiedyś „katarzy”, od gr. ‚katharoi’ (czyści), co w polskiej mowie przyjęło formę „kacerze” oraz „kociarze”.

  Dziś takim duchem kociarstwa wyróżniają się szczególnie dwie sekty: jehowici i lefebvryści. Pierwsi – to sekta oparta bardziej na starotestamentowej Biblii i czcząca Boga pod jego hebrajską, choć mocno zniekształconą, formą jego imienia „Jehowa”. Odrzucają oni zwłaszcza uznawaną przez nas, chrześcijan, Boskość osoby Chrystusa.

  Drudzy, czyli lefebvryści – to ci, którzy zbuntowali się przeciw postanowieniom Soboru Watykańskiego II, a zwłaszcza odnowionym obrzędom mszy, zasadzie wolności religijnej, ekumenizmowi Kościoła i nowemu kodeksowi prawa kościelnego. Te wszystkie osiągnięcia uznali za dzieło masonów i szatana samego. Ostatnich papieży, zwłaszcza Pawła VI i Jana Pawła II, oskarżają o herezje lub wprost o nieważność ich urzędowania, jak twierdzą pokrewni im sedewakantyści. Tworzą własne struktury kościelne, na czele z nielegalnie święconymi i ekskomunikowanymi biskupami, organizują liturgię w języku łacińskim, którą uważają prawie za jedynie ważną i absolutnie niezmienną (rzekomo na podstawie decyzji papieża Piusa V z XVI w.) oraz szerzą propagandę antykościelną. Ich pozaparafialne i pozakościelne wspólnoty wykazują wiele cech odcinających się od Kościoła kociarzy.

  Poniżanie przez nich papieży, biskupów i kapłanów, wiernych nauce i liturgii Kościoła, jest oczywiście na rękę złego ducha, pragnącego wprowadzić z życie religijne zamęt i dezorientację (niech mi p. Helena z Toronto wybaczy, że na tej internetowej stronie reaguję na przedstawione mi problemy religijne, z którymi się spotkała; ale znam je i z polskiego środowiska; zaś działalność w Kanadzie angielskiego bpa Richarda Williamsona jest – przyznam – wyjątkowo wroga Kościołowi).

  Sercem sekty lefebvrystów, której początek dal abp Marcel Lefebvre, jest tzw. Konfraternia św. Piusa X. W Polsce ma ona przyczułki w kilku miejscowościach; a patronuje im austriacki ks. Karl Stehlin.

  Papież Benedykt XVI czyni starania o pozyskanie utraconych braci. Może nawet zezwoli na używanie przedsoborowego mszału. Ale warunkiem pojednania i zdjęcia ekskomuniki z ich nielegalnie święconych biskupów będzie zapewne uznanie dekretów Soboru Watykańskiego II, aktualnego prawa kanonicznego i obecnej liturgii. Czy będą oni zdolni do tego? Wątpliwe, gdyż upartość i ich zacietrzewienie z każdym kolejnym dniem robi przerażające postępy. Widać to zwłaszcza w postawie bpa Richarda Williamsona z Anglii.”

 25. sono said

  ad 24 Niestetu uwidacznia sie tu ciemnota posoborowego, zaczadzonego , omamionego kleru, ktory nie mysli, ale slepo podaza. Nie wazna za kim, grunt to w ciemno podazac, bo samodzielne myslenie boli i uwiera na duszy.
  Swoja droga ujawnia sie tu calkowita igonorancja i zle intencje tego zmodernizowanego ksiezula od 7 bolesci ktory po prostu klamie, oczernia i przeinacza fakty.

 26. sono said

  Cele i dążenia kompleksu jot:
  -stworzenie oficjalnego rządu światowego, który obejmował by swoim zasięgiem cały świat.
  -rząd światowy miałby charakter ultra – totalitarny; byłaby to „tyrania, jakiej nie zaznał jeszcze świat”.
  -celem wprowadzenia tego zamordyzmu jest całkowita kontrola jednostki i jej ubezwłasnowolnienie.
  -kolejny cel przyszłego rządu światowego to depopulacja, czyli ograniczenie liczby ludności na Ziemi do około miliarda ludzi. Bo im więcej ludzi, tym trudniej ich kontrolować – to wydaje się logiczne.
  -depopulacja jest już daleko zaawansowana, stosuje się ją poprzez szkodliwe szczepionki, żywność transgeniczną zawierającą szkodliwe geny, opryski typu chemtrails (poszukaj w google i na niebie za Twoim oknem). Także poprzez sztuczne, szkodliwe dodatki do żywności – rozmaite ” E „, słodziki, dodatki smakowe itp. Więcej o szkodliwości szczepień pisze Astromaria na dwóch blogach: astromaria i vaccinations genocide.
  -depopulacja na mniejszą skalę realizowana jest poprzez kreowanie konfliktów etnicznych w Afryce, poprzez konwencjonalne działania militarne, np I i II Wojna Światowa, III Wojna Światowa która trwa (w konspiracji) już od 11 września 2001 roku (to już dekada).

  -wprowadzenie jednego pieniądza (elektronicznego), totalitarnych norm, już oficjalnie, także rozpropagowanie trzech religii – satanizmu, jego pochodnej czyli „ateizmu”, i New Age. Logiczne jest to, że konieczny jest upadek Kościoła Katolickiego i Prawosławnego, będących jedynymi już punktami oporu przed globalistami. Już teraz masoneria i struktury satanistyczne działają w samym sercu Watykanu. Możecie się śmiać, że to niby ciemnota, że niby mamy XXI wiek, ale musicie wiedzieć, że „elity” traktują swoje obrzędy satanistyczne i satanistyczne dążenia bardzo poważnie. Satanizm propagowany jest już otwarcie w pop kulturowej sieczce (Lady Gaga, zespoły metalowe, MTV itp). Musicie wiedzieć, że współczesny satanizm to nie czarne msze odbywane nocą na cmentarzach lub w katakumbach. Współczesny satanizm to po prostu oddalenie się od Boga, istoty stworzenia, to przejście na stronę często zakamuflowanego zła. Diabeł stosuje trzy strategie:
  a.) wobec maluczkich chce sprawiać wrażenie, że nie istnieje i w ogóle nie trzeba się go obawiać, a satanistyczne gesty na koncertach to tylko niewinna głupawka;
  b.) wobec ludzi uświadomionych szatan stosuje inną strategię – chce pokazać, że jest wszechpotężny, co jest kłamstwem, bo szatan i jego słudzy to tchórze. Niszczą swoje ofiary w ukryciu, tchórzliwie, np pozorując samobójstwo. To świadomi ludzie występują z otwartą przyłbicą, nie mafie, nie masoneria i inne twory jot.
  c.) wobec swoich sług szatan wymaga ściśle określonych rytuałów i posłuszeństwa. Elity traktują swoje satanistyczne wierzenia poważnie, podczas gdy ciemny lud robi sobie z tego jaja i podśmiechujki.

  ——————————————————-

  Co dalej? Jak skończy kompleks jot?
  -obecnie na Ziemi obserwujemy szereg zmian, przemian. Właśnie trwa przebiegunowanie – zmieniają się bieguny magnetyczne i geograficzne. Po zakończeniu tego procesu Polska i Europa będą znajdować się na półkuli południowej, zaś Australia, Antarktyda – na północnej. Będzie u nas panował klimat tropikalny, jak kiedyś, w średniowieczu, gdy na północy I RP uprawiano winorośle i owoce południowe, a Grenlandia była zieloną wyspą a nie lodową krainą jak teraz.

  -zmienia się świadomość ludzi, pozytywna energia płynąca od istoty stworzenia – Boga – zmienia naszą świadomość. Coraz więcej ludzi dowiaduje się czym jest kompleks jot, jaka jest rzeczywista skala manipulacji i kto tak naprawdę nami rządzi. Zwiększa się świadomość swoich praw, istoty człowieczeństwa, spraw związanych z powszechną manipulacją i zakłamaniem. Nie, nie kojarzcie mnie z ideologią new age, jestem jej przeciwny. Co nie oznacza, że pewne procesy nie zachodzą – są widoczne już gołym okiem.

  -obecnie w/w klany rodzinne nie mogą się dogadać i trwa między nimi wojna, już od wspomnianego 11 września 2001 roku. Już dekadę. Trwa walka między dolarem, juanem i euro, jak i pomiędzy elitami zarządzającymi tymi walutami. Elity USA chcą maksymalnego osłabienia Euro, zaś eurokraci i europejska masoneria chcą zniszczenia dolara i osłabienia juana chińskiego. Zaś Chiny niepokoją się osłabieniem ratingu USA i wykupują za zgromadzone dolary wszelkie dobra np w Afryce. Iran chce wprowadzenia euro na zmonopolizowaną przez dolar światową giełdę naftową, co niepokoi globalistów (kompleks jot). więcej o kompleksie jot (obszerne opracowania) pisze bloger Piotr Bein. Piotr Bein jest autorem: Judeocentrycy i masowe zbrodnie

  -kompleks jot pomimo pozornej potęgi skończy marnie tak jak diabeł i jego sługi. Wierzę, że nadchodzące przemiany i Przedwiośnie ogarną całą Ziemię i dosięgną wszystkich ludzi. Każdy przejdzie na wyższy stopień świadomości, poprzez energię daną nam przez Istotę Stworzenia – Boga i jego syna, Jezusa. To już są moje prywatne wierzenia i nie będę w nie wnikał. Przyszły świat będzie urządzony zupełnie inaczej niż jest to teraz. Więcej o nadchodzących zmianach piszą blogerzy Zenobiusz i Mizia. Nawiasem mówiąc – są śmiertelnie skłóceni ze sobą. Ja w to nie wnikam, mam to w d… i czytam regularnie oba ich blogi. Dla zadeklarowanych Katolików polecam blog Królowa Pokoju.”

  ——————————————————-

 27. sono said

  „Cele i dążenia kompleksu jot:
  -stworzenie oficjalnego rządu światowego, który obejmował by swoim zasięgiem cały świat.
  -rząd światowy miałby charakter ultra – totalitarny; byłaby to „tyrania, jakiej nie zaznał jeszcze świat”.
  -celem wprowadzenia tego zamordyzmu jest całkowita kontrola jednostki i jej ubezwłasnowolnienie.
  -kolejny cel przyszłego rządu światowego to depopulacja, czyli ograniczenie liczby ludności na Ziemi do około miliarda ludzi. Bo im więcej ludzi, tym trudniej ich kontrolować – to wydaje się logiczne.
  -depopulacja jest już daleko zaawansowana, stosuje się ją poprzez szkodliwe szczepionki, żywność transgeniczną zawierającą szkodliwe geny, opryski typu chemtrails (poszukaj w google i na niebie za Twoim oknem). Także poprzez sztuczne, szkodliwe dodatki do żywności – rozmaite ” E „, słodziki, dodatki smakowe itp. Więcej o szkodliwości szczepień pisze Astromaria na dwóch blogach: astromaria i vaccinations genocide.
  -depopulacja na mniejszą skalę realizowana jest poprzez kreowanie konfliktów etnicznych w Afryce, poprzez konwencjonalne działania militarne, np I i II Wojna Światowa, III Wojna Światowa która trwa (w konspiracji) już od 11 września 2001 roku (to już dekada).

  -wprowadzenie jednego pieniądza (elektronicznego), totalitarnych norm, już oficjalnie, także rozpropagowanie trzech religii – satanizmu, jego pochodnej czyli „ateizmu”, i New Age. Logiczne jest to, że konieczny jest upadek Kościoła Katolickiego i Prawosławnego, będących jedynymi już punktami oporu przed globalistami. Już teraz masoneria i struktury satanistyczne działają w samym sercu Watykanu. Możecie się śmiać, że to niby ciemnota, że niby mamy XXI wiek, ale musicie wiedzieć, że „elity” traktują swoje obrzędy satanistyczne i satanistyczne dążenia bardzo poważnie. Satanizm propagowany jest już otwarcie w pop kulturowej sieczce (Lady Gaga, zespoły metalowe, MTV itp). Musicie wiedzieć, że współczesny satanizm to nie czarne msze odbywane nocą na cmentarzach lub w katakumbach. Współczesny satanizm to po prostu oddalenie się od Boga, istoty stworzenia, to przejście na stronę często zakamuflowanego zła. Diabeł stosuje trzy strategie:
  a.) wobec maluczkich chce sprawiać wrażenie, że nie istnieje i w ogóle nie trzeba się go obawiać, a satanistyczne gesty na koncertach to tylko niewinna głupawka;
  b.) wobec ludzi uświadomionych szatan stosuje inną strategię – chce pokazać, że jest wszechpotężny, co jest kłamstwem, bo szatan i jego słudzy to tchórze. Niszczą swoje ofiary w ukryciu, tchórzliwie, np pozorując samobójstwo. To świadomi ludzie występują z otwartą przyłbicą, nie mafie, nie masoneria i inne twory jot.
  c.) wobec swoich sług szatan wymaga ściśle określonych rytuałów i posłuszeństwa. Elity traktują swoje satanistyczne wierzenia poważnie, podczas gdy ciemny lud robi sobie z tego jaja i podśmiechujki.”

 28. sono said

  http://kefir2010.wordpress.com/

 29. tralala said

  ad25
  „…Niestety uwidacznia sie tu ciemnota…” – albo? Dziecinna naiwnosc i niewinne posluszenstwo biskupowi tarnowskiemu.

 30. sono said

  Watykan coraz bardziej ujawnia swoje mroczne, zdradzieckie oblicze zdrajcy i Judasza

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/08/28/zydomasonska-rewolucja-w-kosciele-katolickim-bnai-brith-sklada-hold-bendedyktowi-xvi/

 31. sono said

  a w tzw miedzyczasie jak Watykan sie przymila obslizle do synagogi szatana, prawoslawni z nia odwaznie walcza.
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/08/28/publiczne-usuniecie-menory/

 32. sono said

  ad 27 Dziecieca naiwnosc przysluguje dzieciom lub osobom niepelnosprawnym umyslowo. Nie mysle, ze ksiezulo zalicza sie do takowych. A bezmyslne, dobrowolne posluszenstwo za wszelka cena osoby swiadomej i pelnosprawnej umyslowo nie jest takie niewinne.
  A klamstwa, oszczerstwa, matactwo ,nieuctwo jakie ten ksiezulo zaprezentowal to juz swiadomy akt szkodliwego,celowego dzialania .
  Mozna sie zapytac. W jakim celu?????????????

 33. sono said

  UWAGA, UWAGA na zasranca z Frondy, niejakiego Lukasza Adamaskiego.
  Mysle, ze powiazany z Michnikiem. Przymajmniej duchowo. Wyjatkowo paskudna bestia.
  http://fronda.pl/news/czytaj/tytul/adamski:_macie_czego_chcieliscie__15102

 34. sono said

  Tu kolejna „szokujaca” wiadomosc. „Dnia 5.04.2011 roku Wielka Loża Francji zorganizowała konferencję w mieście Saint Pierre pod przewodnim tematem „Laicyzm, republika i religia – co je łączy?”. Zaproszono biskupa Gilberta Aubry, który przybył z Saint Denis by wziąć udział w konferencji. Powyżej na prawym zdjęciu widać go przemawiającego. Biskup Aubry oświadczył, że zjednoczenie wszystkich wyznań i ludzi dobrej woli, z masonami jako tymi drugimi włącznie, jest absolutną koniecznością dla zachowania planety. Aubry chwalił laicyzm zrodzony z Rewolucji Francuskiej i zachęcał wszystkie religie do promowania go. Środkiem do osiągnięcia tego celu, podkreślił z naciskiem, jest zapewnienie przez przywódców religijnych pełnej integracji wyznawców ich religii z państwowym wspieraniem inicjatyw społecznych”
  Takich zdrajcow i suk…synow powinno sie obatozyc i wywalic z KK na zbity pysk. Ale kto to zrobi jak takich jak on w posoborowym KK pelno??
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/08/29/zydomasonska-rewolucja-w-kosciele-katolickim-francuski-biskup-bierze-udzial-w-masonskiej-konferencji/#comment-6634
  .

 35. z sieci said

  ” W dawnej Polsce mieliśmy już okres zafascynowania się Starym Testamentem w okresie saskim, gdzieś dwieście pięćdziesiąt lat temu, kiedy to szlachta polska poczęła wyprowadzać swój rodowód od jednego z zaginionych plemion mitycznego Izraela. Kolejna fala zachwytu nad mądrością Starego Testamentu nawiedziła Polskę około ćwierć wieku temu i ten „polski zachwyt” nad ‘hebrajskim korzeniem’ katolickiej wiary trwa do dzisiaj, oficjalnie umacniany przez dyrektywy poznawcze nadchodzące z „zekumenizowanego” (czytaj ‘zjudaizowanego’) Watykanu. Otóż to, że Polacy z czasem zamienią się w „Żydów nowotestamentowych” (było to często wyrażanym marzeniem Czesława Miłosza), przewidywał już dwieście lat temu poeta i patriota polski Julian Ursyn Niemcewicz w napisanej przezeń satyrze politycznej „Rok 3333” ([1]). Także piszący w kilkadziesiąt lat po Niemcewiczu, niemiecki filozof Karol Marks w
  pamflecie „W kwestii żydowskiej” z 1844 roku przewidywał, że idąc za wzorem ówczesnych Stanów Zjednoczonych, w których „komercyjny duch żydowski całkowicie zatriumfował nad duchem chrześcijańskim”, także i Europa i Świat cały staną się z konieczności wyznawcami „Jedynego, prawdziwego boga Izraela jakim jest pieniądz, przed którym to bogiem wszyscy inni bogowie człowieka będą musieli się ugiąć”.

  W tej marksistowsko-niemcewiczowskiej perspektywie, najnowszy zbiór esejów Izraela Shamira, poświęcony studium nad mentalnością Żydów, dostarcza bardzo cennego materiału faktograficznego, który powinien znać każdy szanujący swą godność obywatelską dorosły mieszkaniec nie tylko Polski ale także i Europy – i to niezależnie od tego czy to będzie osoba wierząca, czy też „post-katolik” (jak niżej podpisany), czy (były zazwyczaj) ewangelik (jak większość przyjaciół niżej podpisanego z okresu, gdy mieszkał on w Genewie), czy też w końcu „ateista, ale prawosławny”, jak określił kiedyś siebie obecny prezydent Białorusi. Fakt postępującej judaizacji naszej (?) kultury jest faktem niezaprzeczalnym, a najlepszym tego dowodem jest pojawienie się, w niedawno otwartym, papieskim sanktuarium w Łagiewnikach w Krakowie… rzeźby „gorejącego mojżeszowego krzaka” przyozdabiającej w zasadzie pusty, główny tego kościoła ołtarz. (Według naszego, nieco już zjudaizowanego poety romantycznego, Juliusza Słowackiego, to właśnie „zza mojżeszowego krzaka wychylił się Bóg i zapytał „Polska? Ale jaka?”)…”

  http://www.israelshamir.net/Polish/Polish8.htm

 36. wet3 said

  @ Tralala (24)
  I to pisze emerytowany proboszcz, ktory musial byc ksiedzem jeszcze przed rozpoczecien tego wszawego soboru … Albo jest to osobnik bardzo glupi – w co raczej nie wierze, a mysle po prostu, ze on dostal kukunamuniu.

 37. sono said

  a tu symbole satanistyczne symbole wymalowane perfidnie przez pozytecznych idiotow , inaczej studentow ASP, na starym budynku naprzeciw katedry Oliwskiej w Gdansku.
  Artykul wart przejrzenia. Karygodne.
  http://staraoliwa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=325%3Asatanistyczne-symbole-w-pobliu-katedry&catid=1%3Aaktualnosci&Itemid=10
  fragmentNiszczejący budynek po dawnej piekarni rodziny Grubba przy ul. Cystersów 3 zmienił się nie do poznania 20 maja. Gdańska telewizja określiła wówczas to wydarzenie przemianą walącej się ruiny w dzieło sztuki. W programie informacyjnym „Panorama” (25.05.2011) ustalono, że za tą akcją stali studenci, którzy pracowali pod opieką Roberta Florczaka – wykładowcy gdańskiej ASP. Wybraliśmy ten budynek, ponieważ był zaniedbany i trochę straszył mieszkańców – opowiadała współautorka projektu Noemi Staniszewska. Budynek i tak jest do rozbiórki, chcieliśmy jakoś ożywić tę przestrzeń i żeby on ostatni raz mógł jakoś zaświecić i pokazać, że może być inny, kolorowy – mówiła do kamery Staniszewska.

  Okazuje się jednak, że niemal każdy z elementów instalacji odnosi się do satanistycznej symboliki śmierci. Zwróciła na to uwagę forowiczka galaxy z oliwskiego forum internetowego (wyjaśnienie symboli poniżej). Instalacja z piekła rodem, same satanistyczne symbole i to w jakim miejscu…… żenada, nie wiem kto na to pozwolił? – pisze galaxy.

  Czy tak jest rzeczywiście? O to zapytaliśmy egzorcystę Archidiecezji Gdańskiej, księdza Andrzeja Kowalczyka. Tak, to są symbole satanistyczne – odpowiada jednoznacznie egzorcysta. Dowiedzieliśmy się, że przedstawiciel kurii zwracał się telefonicznie do właściciela budynku w tej sprawie – jednak bez widocznych efektów.

  Akcja studentów była nielegalna. Nie posiadali oni zgody ani właściciela posesji ani Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Właścicielem budynku jest Towarzystwo Ziemskie Sp. z o.o. z Osowy. Prezes firmy Krzysztof Mania od nas dowiedział się o znaczeniu symboli na elewacji. Zapowiedział, że obejrzy ją w poniedziałek i podejmie decyzję co zrobić dalej.

 38. Kapsel said

  W swojej encyklice …„Caritas in veritate”….papież Benedykt XVI wypowiada się jednoznacznie PRZECIWKO „Nowemu Porządkowi Świata.” („N.W.O.”)
  Słudzy ciemności niezmordowanie próbują w mendiach ,przekonać nas i niecnymi sposobami udowodnić,ze jest inaczej cytując wyrwane z kontekstu słowa ,montując filmiki itp…..i zniesławiają tym samym dobre imię papieża Benedykta XVI utożsamiając Go z NWO…….ale prawda wygląda inaczej.
  Dokładne i wnikliwe przeczytanie encykliki nie pozostawia żadnych wątpliwości do do intencji papieża Benedykta XVI:

  Encyklika „Caritas in veritate”
  Ojca Świętego Benedykta XVI

  Do Biskupów
  Prezbiterów i Diakonów
  Do Osób Konsekrowanych
  I wszystkich Wiernych Świeckich

  …………MIŁOŚĆ W PRAWDZIE, której Jezus Chrystus stał się świadkiem przez swoje życie ziemskie, a zwłaszcza przez swoją śmierć i zmartwychwstanie, stanowi zasadniczą siłę napędową prawdziwego rozwoju każdego człowieka i całej ludzkości……….

  http://ekai.pl/biblioteka/dokumenty/x723/encyklika-caritas-in-veritate/

 39. sono said

  masz na mysli ten sprzeciw papy Benedicta?

 40. sono said

  a moze ten „sprzeciw” papy Jana??

 41. sono said

  ad 36 Sludzy ciemnosci tez przyjmuja masonow na Watykanie, rozdaja nagrody masonkie biskupom i kardynalom, biora udzial w spotkaniach loz masonkich i wychwalja rewolucje francuska???
  Sludzy ciemnosci tez rozwalaja Msze Sw, protestantyzuja KK, wprowadzajc rozne satanskie grupy charyzmatyczne, wychwalaja i wspieraja gejow, przeprowadzja aborcje w szpitalach niby katolickich, zachecaja studentow szkol niby katolickich do odbywania praktyk w Planned Parenthood, daj pieniadze dla nastolatek na przeprowadznie aborcji. Przykladow mozna by mnozyc.
  Sporo jest tych „slug ciemnosci” w obecnym KK.

 42. Kapsel said

  Paweł Wojciechowski ze złotem MŚ w skoku o tyczce!

  Paweł Wojciechowski ze złotem MŚ w skoku o tyczce!
  47 minut temu
  Sensacja! 22-letni bydgoszczanin Paweł Wojciechowski, po pasjonującej walce został mistrzem świata w skoku o tyczce! W koerańskim Daegu Polak pokonał wysokość 5.90 i wyprzedził Kubańczyka Lazaro Borgesa!
  Paweł Wojciechowski Fot. Marek Biczyk
  Paweł Wojciechowski Fot. Marek Biczyk /Newspix.pl

  Paweł Wojciechowski zdobył nie tylko pierwszy medal dla Polski w Daegu, ale też w ogóle pierwszy krążek zdobyty przez polskich tyczkarzy na mistrzostwach świata w całej historii! Polska miała wielu wspaniałych tyczkarzy na czele z Tadeuszem Ślusarskim (mistrz olimpijski z Montrealu i wicemistrz olimpijski z Moskwy) i Władysławem Kozakiewiczem (mistrz olimpijski z Moskwy).
  http://sport.interia.pl/lekkoatletyka/news/pawel-wojciechowski-ze-zlotem-ms-w-skoku-o-tyczce,1687338,345

 43. Kapsel said

  @Sono
  W jedenaście minut przeczytać i zanalizować całą encyklikę…gratuluje !

 44. sono said

  ad 41 Widac niektorzy sa geniuszami , w przeciwienstwie do ciebie.

 45. Kapsel said

  No cóż…
  cytat…..:”Pani” wypowiedzi są pełne obłudy. To czuć na odległość. Za słabo się „Pani” maskuje. Te „Pani” niby anty-lucyferiańskie wypowiedzi nie są niczym nowym lecz wydają się służyć do uwiarygadniania tylko po to aby przemycać poglądy lub uwiarygadniać osoby lub kryptożydowskie źródła jak Fronda. Ta niby „Pani” krytyka syjonistów i poparcie dla sedewakantystów również brzmi fałszywie. Także ataki na nauki KK pod pozorem walki z ignorancją wskazują „Pani” intencje.”…..
  Popieram opinię p.Marka S.

 46. sono said

  ad 41 z pana kolejny beznadziejny idiota.
  Szkoda slow.

 47. Kapsel said

  Niniejszym wpisem zawieszam swoje komentarze do czasu powrotu Pana Gajowego.Nie mam sumienia psuć odpoczynku Naszemu Gospodarzowi.Pozdrawiam.

 48. RomanK said

  http://gloria.tv/?media=185673

  Polcam tu jest z polska wersja..i prosze o polecenie…

 49. sono said

  a tu kolejny idiotyzm w wykonaniu ksiedza posoborowszczaka. Udzielenie sakramentu malzenstwa pod woda przy wtorze i aplauzie zgromadzonej gawiedzi.
  Jedynie Dextimus z Novusa Ordo na to prawidlowo zareagowal.
  Chlop ma jeszcze jaja, nie zmienil sie , jak wiekszosc obecnych katulikow w ulizanego, grzecznego ,slepo poslusznego , zaczadzonego i tchorzliwego poprawnego ennucha.
  http://rebelya.pl/discussion/33884/zagadka-zdjecie-ponizsze-wykonano-po-dokonaniu-pewnego-sakramentu/#Item_0

 50. tralala said

  ad34 Wet3
  Wie Pan, tacy proboszcze jacy biskupi. Diecezja tarnowska znana jest z nienawisci do Bractwa.

 51. sono said

  Kolejna hutzpa w KK z udzialem Masonow w Katedrze w Brazylii.
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/08/30/zydomasonska-rewolucja-w-kosciele-katolickim-masoni-w-brazylijskiej-katedrze-katolickiej/#more-12894
  „Po zakończeniu mszy Antonio Ferrera (trzeci z lewej), Wielki Mistrz Wielkiego Wschodu Pernambuco podszedł do kazalnicy i zaczął wychwalać biskupa Murchio przyznając mu masońską Odznakę Zasługi stanu Pernambuco. Obecnych podczas mszy było 800 katolickich wiernych, którzy byli świadkami symbolicznego wydarzenia. Z kolei prałat wygłosił krótką mowę dziękując Wielkiemu Mistrzowi za Odznakę, nazywając wydarzenie “radosną uroczystością” a zakończył tymi słowami: Tak więc niechaj błogosławieństwa Wielkiego Architekta Wszechświata “ zachowają nas wszystkich takimi jacy jesteśmy, radosnymi, zjednoczonymi i szczęśliwymi jak nasz Patron nauczał:”Ut unum sint”.”Wśród przedstawicieli masonerii był katolicki kapłan ojciec Aloisio Guerra (drugi z lewej), który jest także Czcigodnym Mistrzem Loży 13 Maja. Kościół Katolicki zawsze nauczał, że masoneria jest jednym z najstraszliwszych jego wrogów, natomiast soborowi “papieże” stłumili tę odwieczną prawdę.Dzisiaj uważa się masonów jedynie za “ludzi dobrej woli”. Cui bono? (Kto na tym korzysta?). Dane powyższe zaczerpnięto z internetowej strony hiszpańskojęzycznej masonerii Nowego
  Jorku. (www.masonesnewyork.blogspot.com/2009_10_25_archive.html)
  PARANOJA

 52. sono said

  Masoni bezczelnie, w bialy dzien, holubia sie swym zwyciestwem ,a zaczadzone, oglupiale owce zamiast demonstracyjnie wyjsc ze swiatyni, obrzucic pomidorami masonow i wywiezc na taczkach zdradzieckich hierarchow siedzi cicho ,z galami wybaluszonymi , wpatrzeni w „masonska Msze sw” jak glupi w ser.

 53. sono said

  A tu wywiad ,bardzo metny z panem, znaczy sie ksiedzem, niejakim Neckiem, prawa reka Kapciowego z Kurii Wiadomej, ktory sie tak wypowiada w sprawie ks. Natanka, aby nic sensownego nie powiedzec. Inaczej mowa-trawa i gledzenie. Komentarz @Polipid o wprowadzeniu Strazy Kurialnej bezcenny:)
  http://fronda.pl/news/czytaj/tytul/pokora_ks._natanka_15212

 54. zenobiusz said

  zenobiusz 3 Wrzesień 2011 o 12:10 pm Twój komentarz oczekuje na moderację.
  http://zenobiuszsamotnywilk.wordpress.com/2011/09/03/iluminaci-w-watykaniei-nie-tylko-anioly-i-demony-rzeczywistosc-czy-fikcja/
  Warto się ,spokojnie ,zapoznać i z tym.

 55. Kapsel said

  Re 54
  Bardzo dziękuję za ten link.Kiedyś już go oglądałem ale z wielką przyjemnością obejrzałem raz jeszcze i teraz to nawet zapisałem.
  Film w moim przekonaniu jest bardzo wiarygodnym dokumentem i potwierdza to z jakim niesamowicie potężnym spiskiem mamy do czynienia.Z filmu jasno można odczytać że papieże są jednak ofiarami tegoż a nie współtwórcami co nam się wciska na siłę aż do obrzydzenia
  .
  św.Katarzyna Emmerich w swoich widzeniach też to potwierdza.
  ….Widzę Ojca Świętego w wielkim ucisku. …
  ….Widziałam modlącego się papieża. Był on otoczony fałszywymi przyjaciółmi, którzy często czynili coś przeciwnego aniżeli on zarządził…..
  http://poznajmy-prawde.blog.onet.pl/Burzyciele-Kosciola-Swietego-w,2,ID424459963,n .

 56. aga said

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/09/02/zydomasonska-rewolucja-w-kosciele-katolickim-hutton-gibson-tradycjonalistyczny-pisarz-katolicki-oskarza-benedykta-ratzingera-o-homoseksualizm/#more-13009

 57. Kapsel said

  p.Ago

  ….są z najbliższego otoczenia Benedykta-Ratzingera……właśnie to widziała św.Katarzyna Emmerich.

 58. Kronikarz said

  Dziekujac za podanie linkow:

  * Te serie ogladam teraz systematycznie, bom kiedys to widzial wyrywkowo:
  http://zenobiuszsamotnywilk.wordpress.com/2011/09/03/iluminaci-w-watykaniei-nie-tylko-anioly-i-demony-rzeczywistosc-czy-fikcja/

  * Tu potrzebuje pomocy ze strony kogos uczciwego:
  http://poznajmy-prawde.blog.onet.pl/Burzyciele-Kosciola-Swietego-w,2,ID424459963,n

  * To wydaje mi sie jakby prowokacja na temat Papieza:
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/09/02/zydomasonska-rewolucja-w-kosciele-katolickim-hutton-gibson-tradycjonalistyczny-pisarz-katolicki-oskarza-benedykta-ratzingera-o-homoseksualizm/#more-13009

  * Jak tu rodzielic tu Prawde od Hipotez a Calosc Sprawy od Prowokacji°?

 59. Z bloga prof.M.Dakowskiego said

  „Judaizującym” frondystom pod rozwagę
  Jacek Bartyzel

  Niedawny incydent z obeliskiem w Jedwabnem – którego prowokacyjny charakter czuć na kilometr – dał publicystom Frondy: drowi Tomaszowi P. Terlikowskiemu oraz p. Łukaszowi Adamskiemu asumpt do wypowiedzi tyleż chaotycznie wielowątkowych, co zdumiewających. Choć pierwszy z autorów raczej się wstydzi i kaja (ostatecznie, wolno mu, wszakże poczucie wstydu to sprawa sumienia, byleby tylko pamiętał, że spowiadać się należy zawsze jedynie we własnym imieniu), drugi zaś raczej gromi („antysemitów”), to wspólnym mianownikiem ich wypowiedzi jest nieprawdopodobne pomieszanie płaszczyzn, od najbardziej doraźnie politycznych po teologiczne, w sosie mętnego i egzaltowanego filosemityzmu. Jeśli naraz, li tylko w celu dania jednocześnie świadectwa swojej własnej poprawności i napiętnowania poglądów „niesłusznych”, przywoływani są – jako reprezentanci tej samej sprawy – patriarcha Abraham i Szewach Weiss, prawosławny teolog Sergiusz Bułgakow i żydowski publicysta Konstanty Gebert – to z takiego pomieszania „grochu z kapustą” musi wyjść bełkot, a nawet coś znacznie gorszego, bo ewidentna (co zaraz pokażemy) herezja.

  Obaj autorzy całkowicie bezkrytycznie przyjmują tę osobliwą – a jest to jedynie najłagodniejszy z możliwych eufemizm – wizję historii, którą z wielkim niestety powodzeniem wtłacza się od dziesięcioleci w mózgi pokoleń, wciąż jeszcze przecież przynajmniej formalnie chrześcijan, żyjących po II wojnie światowej, a która to wizja sprowadza się do obrazu irracjonalnej („swoista schizofrenia”, jak pisze p. Adamski) i wielowiekowej nienawiści chrześcijańskich Europejczyków do Żydów. Jako że ten obraz historii, w którym – jakkolwiek rozumiane, ale przede wszystkim w sensie rasistowskim – zjawisko antysemityzmu politycznego, należące bez wątpienia do świata zlaicyzowanej moderny, jest również ekstrapolowane na stosunki pomiędzy chrześcijanami a żydami (w sensie religijnym) w epoce Christianitas i na płaszczyźnie stricte teologicznej, takie oskarżenie z konieczności uderza właśnie po prostu w chrześcijaństwo – i autorzy tego ataku nawet tego nie ukrywają.

  W tej totalnie zafałszowanej wizji historii nie ma miejsca na wielowiekową nienawiść, którą wyznawców Chrystusa ścigali spadkobiercy Sanhedrynu, który Jego samego skazał na śmierć. Jak przypomina wielki historyk – tak pełen szacunku dla religii Starego Testamentu – Warren H. Carroll, przez pierwszych kilka dziesięcioleci istnienia Kościoła (aż do 64 roku), wszystkie prześladowania, jakie cierpieli chrześcijanie, były skutkiem wrogości, jaką żywili do nich żydzi. Również i w późniejszych wiekach starali się oni szkodzić chrześcijaństwu wszystkimi możliwymi sposobami, przede wszystkim sprzymierzając się z jego wrogami zewnętrznymi, a niekiedy nawet inspirując ich najazdy. Zaprawdę, „znielubienie” ich przez chrześcijan miało mocne podstawy i uzasadnienie. A cóż dopiero powiedzieć o roli już zeświecczonych Żydów jako czynnych uczestników, a w dużej mierze inspiratorów i promotorów, wszystkich nowożytnych i współczesnych rewolucji religijnych, społecznych, politycznych i kulturalnych? Judeomasoneria i żydokomuna nie są urojeniami „irracjonalnych” antysemitów, lecz twardymi faktami empirycznymi. Od Francji po Meksyk w jedną, a po Rosję w drugą stronę, wszędzie spotkamy też „Judejczyków” jako autorów ustaw i represji antykościelnych, separacji Kościoła od państwa, laicyzatorów prawa małżeńskiego i edukacji, promotorów prawa aborcyjnego, eutanazji, „małżeństw” jednopłciowych etc. Publicyści Frondy często dzielnie walczą ze skutkami tych działań, ale nie chcą widzieć ich sprawców. Wiem, powiedzą na to, że przecież „nie wszyscy Żydzi”, pokażą zaraz jakiegoś rabina – tradycjonalistę; zgoda, ale nie zmienia to faktu, że po przeciwnej stronie zawsze jest wyjątkowa „nadreprezentacja”.

  P. Łukasz Adamski przy okazji postanowił zredefiniować w świetle owej judeocentrycznej i judofilskiej historiozofii pojęcie konserwatyzmu, orzekając kategorycznie, że „prawdziwy konserwatysta nie może być antysemitą”. Obawiam się, że przeprowadzona w świetle tak rozciągliwego rozumienia „antysemityzmu”, jakie prezentują obaj autorzy Frondy, „lustracja” konserwatystów w całej historii konserwatyzmu okazałaby się prawdziwym „holocaustem” intelektualno-politycznym. Być może po tej epuracji okazałoby się nawet, że jedynymi „prawdziwymi konserwatystami” są tzw. neokonserwatyści żydowsko-amerykańscy, którzy z filozofią polityczną konserwatyzmu mają tyle wspólnego, co byk pasący się na łące z gwiazdozbiorem Byka. Taki obraz rzeczy, w którym „prawdziwym” konserwatystą jest Norman Podhoretz, a „nieprawdziwym” na przykład Charles Maurras, jest tyleż ekstrawagancka, co absurdalna. Dobrze jednak komponuje się ze stachanowskimi normami poparcia dla Izraela (określenie Pata Buchanana), które proponuje publicysta Frondy, bo to przecież standard polityki „neokoni” – szaleńców, którzy w interesie Wielkiego Izraela gotowi byliby zbombardować cały świat, a ich intelektualna sprawność wyczerpuje się w bredzeniu o „islamofaszyzmie”. Wyraźnie nimi zainspirowany, nasz autor orzeka, że „konserwatysta nie może być wrogiem Izraela”. Nie twierdzę, że „musi”, ale dlaczego właściwie „nie może”: czyżby obowiązywał jakiś zakaz? Często broniąc jakiegoś stanowiska można je wystawić na szwank, bo na przykład, jeśli śp. prezydent Lech Kaczyński naprawdę „inspirował się” dokonaniami takiego rzeźnika, jak Ariel Szaron, to ja na miejscu członków jego (Lecha Kaczyńskiego) „fanklubu” starałbym się raczej ten kompromitujący fakt ukryć, aniżeli się nim chlubić.

  Wszystko to jednak „furda” w porównaniu z teologicznymi błędami obu autorów. Dr Terlikowski twierdzi, iż nas („konserwatywną prawicę”) „jednoczy tradycja judeochrześcijańska”. Konserwatywną prawicę, Panie Doktorze, jednoczy wiara w Chrystusa jako Syna Bożego, i w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół, poza którym nie ma zbawienia. „Judeochrześcijaństwo” zaś zostało odrzucone doktrynalnie już na pierwszym Soborze Jerozolimskim około 49 roku, kiedy to oddalono żądanie, aby narzucać nawróconym poganom przepisy prawa Mojżeszowego; praktycznie – gdy św. Paweł (żyd z „krwi i kości”) „stanął do oczu” samemu św. Piotrowi, ulegającemu w chwili słabości naciskom „judaizujących”, aby nie spożywać posiłków z gojami. To Kościół jest Nowym Izraelem, do którego przeszło wszystko, co dobre i prawe ze Starego Izraela, a co nie przeszło, jest uschniętym figowcem. Dopiero w czasach ostatecznych możemy spodziewać się masowych nawróceń krnąbrnych potomków plemienia, którego znakomita większość sprzeniewierzyła się swojemu wybraństwu. Już w II wieku po Chr. pisał o tym mocno i pięknie biskup Meliton z Sardes:

  Tak więc Prawo nie odgrywa już żadnej roli, odkąd zaświtała Ewangelia, lud wybrany zeszedł już z widowni, odkąd zjawił się na niej Kościół. Rzeczy niegdyś czcigodne dziś już na cześć nie zasługują, jako że ich miejsce zajęła rzeczywistość naprawdę godna szacunku. Czcigodna była niegdyś ofiara z baranka, ale teraz, wobec żywego Pana, nie jest już taka; czcigodna była niegdyś śmierć baranka, ale teraz, wobec dzieła odkupienia Pańskiego, nie ma już wartości; czcigodny był niegdyś baranek bez zmazy, ale teraz, wobec niepokalanego Syna Bożego, nie jest już taki: czcigodna była niegdyś ziemska świątynia, ale teraz, wobec królującego w niebie Chrystusa, nie jest już czcigodna; czcigodne było niegdyś ziemskie Jeruzalem, ale teraz, wobec Jeruzalem niebiańskiego, nie ma już znaczenia; czcigodna była niegdyś przynależność do ludu posiadającego obietnice Boże, ale teraz, wobec rozległości łaski, nie jest już czcigodna. Teraz już bowiem nie w jednym tylko miejscu, ani w jednej tylko określonej formie, wznosi się chwała Boża, ale łaska Boża rozlewa się aż po krańce ziemi i wszędzie tam, gdzie jest Jezus Chrystus, mieszka Bóg wszechmogący, któremu chwała na wieki.

  Doktora Terlikowskiego „przelicytował” jednak jeszcze p. Adamski pisząc te niesłychane słowa: „Czekamy zresztą na odbudowę Świątyni jerozolimskiej, by wypełniło się proroctwo. A to może zapewnić tylko istnienie państwa Izrael”. Czy autor naprawdę nigdy nie słyszał, że proroctwo o odbudowaniu Świątyni już dawno się spełniło – trzeciego dnia po Ukrzyżowaniu, wraz ze Zmartwychwstaniem? To Jezus Chrystus jest Świątynią, a w Nim i z Nim Jego Ciało Mistyczne – Kościół, i innej świątyni już ani nigdy nie będzie, ani być nie może. Rojenia, a nawet konkretne przymiarki, współczesnych wyznawców judaizmu, jak również tzw. chrześcijańskich syjonistów – obłąkanej sekty (skądinąd antysemickiej) protestanckiej, szykującej się do Armagedonu, o odbudowaniu w Jerozolimie materialnej świątyni na miejscu obu poprzednich, są jednoznacznie wymierzone w Kościół, w chrześcijaństwo, w Chrystusa – prawdziwą Świątynię. Kto powiada, iż na tę odbudowę „czeka”, ten jednoznacznie deklaruje też apostazję od Kościoła, odstąpienie od Chrystusa; wyznaje, że nie wierzy, iż to Jezus jest Mesjaszem, oraz „czeka” na innego „mesjasza”, uwarunkowanego istnieniem państwa Izrael. Taka jest logika słów, i pozostaje tylko mieć nadzieję, że p. Adamski napisał to zdanie nie wiedząc, co mówi, bo tylko tak mogłoby to być mu odpuszczone.

  Dodam jeszcze, że kreśliłem powyższe uwagi z prawdziwą przykrością. Mimo różnych ekscentryczności, ceniłem Frondę, jako żywy ośrodek myśli, a jej autorów jako bojowników spraw mi bliskich i – jak zawsze sądziłem – katolickich. Jednak obecny kierunek tego pisma i środowiska budzi najwyższy niepokój. Stoicie na rozdrożu, Panowie, a taka sytuacja nie może trwać à la longue: nie można być jedną nogą z konserwatystami w obozie katolickiej Kontrrewolucji, a drugą z „neokonserwatystami” w „tradycji judeochrześcijańskiej”. Albo Kościół, albo synagoga: trzeba wybierać.

 60. Kronikarz said

  59/ tym razem powiem wprost, zapytujac wpierw, ze to jakies glupie zarty albo nieuctwo:

  KTO to WKLEIL w 59/ ?
  DLACZEGO NIE PODAL linku DO ZRODLA ?
  Co to za HECE – co za NIEUCZCIWOSC – ca za BRAK SZACUNKU do czytelnika a NAWET do samego siebie ?
  KIMKOLWIEK jestes, WKLEJACZU, to WIEDZ, ze TAKIE wklejanie jest UDREKA dla LUDZI powznych a tez dla GAJOWKI !

  Plakac tylko nad takimi manierami – jezeli jestes kim, kogo tu szanujemy.
  Jeslis jest prowokator, to dalbym ci w zeby.

  …pisza tu ludzie bez intermunkcji – nie znaja tu ludzie statusu cudzyslowu – kakecza ortogafie…
  …mniej to grozne, jednak, takie wklejanie jak w 59/, to gorzej niz rzucic psu gnata na pozarcie – to po prostu kpina…

  Kpina tym wieksza to im ciekawszy tekst czy szlachetniejsza intencja – dla nieukow podaje przyklad, prosze zobaczyc, COKOLWIEK TRESCIOWO to DLA CIEBIE ZNACZY/NIE ZNACZY, zobacz starannosc w redagowaniu komentarzy:

  1 IX 1939 Europa bez granic
  http://katonisliwka.wordpress.com/2011/08/31/1-ix-1939-europa-bez-granic/

 61. sono said

  w ad 59
  jest tylko twoja, bezsensowana belkotanina.

 62. Kronikarz said

  61/ SONO !

  DO kogo SONO sie zwraca, za preproszeniem = kto zacz jest ten „twoja” w°: „jest tylko twoja, bezsensowana belkotanina”°?

 63. aga said

  http://www.antydotum.pl/Anty/Nathanel/desakralizacja.php

 64. aga said

  Ojca Leona słów kilka – sutanna i -habit to przeżytek ??? !!! …

  A jeżeli sutanna służy tylko do posługi w kościele, a po wyjściu z niego jest zdejmowana, to wydaje się, że ksiądz za nic już potem nie odpowiada, jest jak każdy -zwykły człowiek… To jest to chyba jakiś konflikt z -Powołaniem !!! … Trzeba nam się na to wyczulić… A wszystkich wiernych proszę, przypominajcie księżom, że chcecie, żeby na co dzień chodzili w stroju duchownym…

  -Rzymski katolik…
  http://religia.onet.pl/benedyktyni-tynieccy,38/ojca-leona-slow-kilka-sutanna-i-habit-to-przezytek,5103.html

 65. 166 bojkot TVN said

  Ks. prof. biskup Ignacy Dec Dożynki 2011 Jasna Góra http://gloria.tv/?media=191068
  Oj ostro! Szybko, zwięźle, takie powinny być kazania każdego biskupa, a szczególnie prymasa.
  Od 6 minuty bombardowanie polityków powalającą logiką, klarownością, konsekwencją.

 66. Krzysztof said

  64.166 bojkot TVN powiedział/a
  2011-09-04 (niedziela) @ 23:01:13
  Oj ostro! Szybko, zwięźle, takie powinny być kazania każdego biskupa, a szczególnie prymasa.
  Od 6 minuty bombardowanie polityków powalającą logiką, klarownością, konsekwencją.

  Najlepszą formą odpowiedzi moim zdaniem na powyższy „entuzjazm” będzie cytat z innego kącika tego salonu podany przez P. Agę:

  1. A czasami te owoce trzeba badać nieco dłużej aby odkryc,że sa zatrute a interesujący nas panowie uczestniczą w tej samej grze żydowskiej tylko przewidzianej dla innej częsci elektoratu.
  https://marucha.wordpress.com/2011/08/23/pulapka-na-rosje/

 67. 166 bojkot TVN said

  65/
  Krzysztof
  Bardzo możliwe, że to wyreżyserowana masońska zagrywka.
  Ale może i nie? W tej chwili trudno ocenić. Na razie pan prezydent i minister nie wystąpił o odebranie tytułów profesorowi Decowi, ani nie wystąpił do prymasa o ukrócenie samowoli biskupa.
  Nikt nie dyskutuje nad tym kazaniem, co dziwne, bo polsatowskie i TVN-owskie oszołomstwo i szklane berety powinny zrozumieć o czym ks.prof. biskup. I. Dec. powinni piać z oburzenia, jeździć po biskupie, po Częstochowie, po rolnikach.
  Ciekawe czy to co mówił o własności polskiej ziemi znajdzie jakieś zastosowanie w praktyce, czy wręcz przeciwnie, nasi wrogowie wykupią i opanują naszą ziemię bez używania zbrojnej agresji?
  Szkoda, ze biskup nie przywołał przykładu prawa w Izraelu, gdzie obcy nie ma prawa kupić nawet 1cm2 (centymetra kwadratowego) żydowskiej ziemi.

 68. Brat Dioskur said

  Tym razem urlop postanowilem spedzic w Kraju na odwiedzaniu Rodziny doslownie rozrzuconej od Baltyku po Tatry.Znalazlszy sie na poludniu Polski przypomnialem sobie o „Golgocie Beskidow” ktorej kontrowersyjnosc byla wielokrotnie komentowana w Internecie.Niestety ani polowica ani nikt z doroslych czlonkow rodziny nie odniosl sie z entuzjamem do wyprawy i dopiero dwie dorodne dziewoje kuzynostwa ,najwyrazniej zdegustowane brakiem swoich meskich odpowiedznikow wygnanych z Polski przez akces do Eurokolchozu oraz znudzone tropikalnymi temperaturami panujacymi w murach miasta- postanowily mi towarzyszyc.Po miniecu Zywca,gdzie nie uswiadczysz nawet jednego znaku kierujacego na „Golgote” znalezlismy sie sie na podejsciu do wsi Radziwchowy i samochod ropoczal wspinaczke na gore ,na sczycie ktorej znajdowal sie wspomniany monument.Cale szczescie,ze byl to SUV ,bo nawierzchnia wygladala tak ,jakby przed chwila przeszla po niej dywizja pancerna!Dopiero na 1oo m przed szczytem pojawila sie gladka jezdnia ,najwyrazniej gmina zabrala sie za remont drogi.Dziewoje moje wpatrzone cala droge w ekraniki swoich komorek wysiadly dosc niechetnie i podeszly za mna bez zbytniego przekonania do
  pierwszej stacji przedstawiajacej sad Pilata.Uzbrojony w wiedze ksiazek Pajaka od razu zauwazylem profanacje stacji przez umieszczone tam motywy masonskie.Okazalo sie ,ze dziewoje nieoczekiwanie slyszaly o masonach i nawet pochwalily sie wiedza o piramidzie na banknocie dolarowym!.Chwalac w duchu kuzyna zaczalem im objasniac znaczenie poszczegolnych kompozycji.Nie bede sie tu zanadto rozwlekal,bo temat takiemu jak gajowka audytorium jest znany niemniej musze podkreslic bezczelnosc tworcy tych rzezb ,ktory uwiecznil swoja fizjonomie na stacji z ukrzyzowanym Chrystusem,przy czym wyraz odmalowaujacy sie na twarzy sculptury wcale nie oddaje bolu czy grozy ,wrecz przeciwnie -wyglada na zadowolonego!W trakcie jednego z moich „wykladow” nie zauwazylem z,ze zaplecami uformowala sie dosc spora grupka sluchaczy,speszony nieco przerwalem oracje chcac umknac do nastepnej stacji ,ale ludzie zaczeli mnie pytac skad to wszystko wiem?Kiedy im to wytlumaczylem padlo krucjalne pytanie jak hierarchowie Kosciola ,a byli to przeciez z najwyzszej polki ,mogli „toto” poswiecic?Cala ta „Golgota” jest wprost oblepiona herezja i drwina z Meki Zbawiciela a jej tworca musial chyba sluchac podszeptow szatana .Obrazu skandalu dopelnia szczyt gory na ktorym stoi …pusty maszt flagowy! Gdybym o tym wiedzial to zabralbym ze soba Flage.Dziewoje moje nad wyraz dosc rezolutnie reagowaly na moje objasnienia a widzac dwie piramidki na jednej ze stacji az zaklaskaly w rece z uciechy.Chyba polskie nastolatki nie sa jeszcze do glebi zepsute przez MTV czy szkole ,tylko trzeba umiec obudzic drzemiace w nich tradycyjne odczucia,ktorych jak widac osierocony przez Giertycha MEN ,nie zdolal im jeszcze z glow „wyHallowac”.

 69. Kapsel said

  re 58
  Tu potrzebuje pomocy ze strony kogos uczciwego:

  Nie bardzo rozumiem jaką nieuczciwość Pan tutaj widzi skoro wzywa do pomocy kogoś uczciwego?
  Czy mnie za podanie linku….?
  czy właścicieli bloga jako niewiarygodnych..?
  czy wątpi Pan w jedną z najbardziej znanych postaci Kościoła Katolickiego XIX stulecia, mistyczki, stygmatyczki i wizjonerki.?

  Co do mojej osoby i wszystkich pozostałych to chyba po tylu komentarzach może Pan sobie wyrobić zdanie na temat każdego z Nas.
  Celowo i świadomie podałem ten blog bo ten blog kiedyś podał Sono i pominął te punkty o papieżu stosując tym samym ostrzał artyleryjski tylko po to aby potem już „jechać ” na papieży.Zresztą ja to wytknąłem natychmiast podając brakujące fragmenty.To jest do odnalezienia w Gajówce.Wracając do sprawy to widzi Pan moje odpowiedzi na dwa postawione prze ze mnie pytania.A co do trzeciego pytania to powiem Panu tak:……kiedyś przez chwilę poszedłem tym tropem i zobaczyłem że pełne fragmenty są w bardzo niewielu przekazach przynajmniej tu w sieci…książek na ten temat nie czytałem wiec nie wiem.Zauważyłem że publikacje w sieci maja pominięte treści o paipeżu.,żeby nie tracić twarzy zaznaczają jednak że to ….fragmenty…a tutaj przykład.
  http://voxdomini.com.pl/vox_art/emmerich.html

  ja podawałem link w gajówce do książki.Ostrzeżenia z zaświatów.Tutaj już są cytowane większe fragmenty o papieżach.I ten powyżej.
  http://taw1.republika.pl/ozz2.html
  Oczywiście św.Katarzyna mówi o papieżu w liczbie pojedynczej…ale moim zdaniem tak naprawdę to chodzi o wszystkich papieży którzy też padają ofiarą tego spisku z którym od 300 bez mała lat mamy do czynienia. .Lucyferianie najbardziej nienawidzą tu na ziemi właśnie papieży jako ….widzialnej głowy KK….śmierć Jana Pawła I…….
  Ten temat można jeszcze długo…. a więc krótko…kard.Wojtyła jak i kard.Ratinger doskonale zdawali sobie z tego sprawę i podjęli wybór….czy lepszy „prawdziwy ” papież ale zawsze martwy czy lepszy żywy i taki którego widać.To już nie mnie sądzić.
  Wracając do „potrzebuje pomocy uczciwego” . Nasz nieoceniony Marek S w skowycie też zwraca się do otoczenia…niech Pan odszuka fragmenty…wymienia min. Dziwisza i jeszcze innych….to samo mówi ks.Piotr.w jego kazaniach można na ten temat usłyszeć min. takie słowa….jeszcze tylko brakuje aby biskupi wyrazili zgodę na drukowanie papieża na papieże toaletowym……nie ukazał się list w którym papież pisał do biskupów o ich odpowiedzialności w swoich diecezjach..o przyjmowaniu komunii na klęczkach….pewnie list z Watykanu wyszedł ale na pocztę to już nie dotarł…o tym mówi też siostra M.Pawlik jak wyjaśnia co zrobiono z Asyżu.Jak mówi…mam żal do dyplomatów watykańskich że nie uświadomili papieża o tym że w Buddyzmie i Hinduizmie nie ma Boga….mam żal że nie powiedzieli o tym że będąc w Indiach nie wolno całować ziemi bo to siudrak….Podawałem linki…ale w gajówce przeszły bez echa tak jak encyklika BXVI która zaczyna się od słow……fragmenty wyżej.
  Co do artykułu…Jeden z członków duchowieństwa neokościoła cytowany przez tygodnik „Panorama” określił ilość „gejów-kapłanów” w Rzymie na 98% .Nie wierzę że p.Gibson łączy się z takimi danymi i takimi artykułami.Ma Pan rację …to na 98% prowokacja. …aby skłócać ,dzielić…
  Pozdrawiam Pana.

  a teraz fraszka (z sieci)

  NA MUCHĘ PLUJKĘ

  Plujka to jest zwierzę
  Kurna jego mać
  Jak Cię nie opluje
  To nie pójdzie spać

  O ! widzicie muchę
  Jak jej ślina świeci ?
  Walnijcie gazetą
  Wyżej nie poleci.

 70. Kronikarz said

 71. sono said

  ad 68 Ta Golgota Beskidzzka to po prostu skandal.
  Mozna by ja porownac do akcji pajaca Nergala z podarciem Biblii na owym satanistycznym koncercie.
  Z tym ze kim jest Nergal to kazdy madry wie, a tu ta owa oszczercza, przesmiewcza, masonska droga krzyzowa zostala wybudowana i poswiecona przez KK, a raczej te czesc wilkowa, poprzebierana dla niepoznaki w skory owcy i je tez zwodzace.
  Dobrze ze pan Dioskur oswiecil pare owieczek/lemingow.

 72. Kapsel said

  O Stworzycielu, Duchu, przyjdź,
  Nawiedź dusz wiernych Tobie krąg,
  Niebieską łaskę zesłać racz
  Sercom, co dziełem są Twych rąk.
  Pocieszycielem jesteś zwan,
  I Najwyższego Boga dar,
  Tyś namaszczeniem naszych dusz,
  Zdrój żywy, miłość, ognia żar,
  Ty darzysz łaską siedemkroć,
  Bo moc z prawicy Ojca masz,
  Przez Boga obiecany nam,
  Mową wzbogacasz język nasz.
  Światłem rozjaśnij naszą myśl,
  W serca nam miłość świętą wlej,
  I wątłą słabość naszych ciał
  Pokrzep stałością mocy Twej.
  Nieprzyjaciela odpędź w dal
  I Twym pokojem obdarz wraz.
  Niech w drodze za przewodem Twym
  Miniemy zło, co kusi nas.
  Daj nam przez Ciebie Ojca znać,
  Daj, by i Syn poznany był,
  I Ciebie, jedno tchnienie Dwóch,
  Niech wyznajemy z wszystkich sił.
  Niech Bogu Ojcu chwała brzmi,
  Synowi, który zmartwychwstał,
  I Temu, co pociesza nas,
  Niech hołd wieczystych płynie chwał.
  Amen.

 73. Kapsel said

  Przybądź, Duchu Święty,
  Spuść z niebiosów wzięty
  Światła Twego strumień.
  Przyjdź, Ojcze ubogich,
  Przyjdź, Dawco łask drogich,
  Przyjdź, światłości sumień.
  O najmilszy z gości,
  Słodka serc radości,
  Słodkie orzeźwienie!
  W pracy Tyś ochłodą,
  W skwarze żywą wodą,
  W płaczu utulenie.
  Światłości najświętsza,
  Serc wierzących wnętrza
  Poddaj Twej potędze.
  Bez Twojego tchnienia
  Cóż jest wśród stworzenia,
  Jeno cierń i nędze.
  Obmyj, co nieświęte,
  Oschłym wlej zachętę,
  Ulecz serca ranę.
  Nagnij, co jest harde,
  Rozgrzej serca twarde,
  Prowadź zabłąkane.
  Daj Twoim wierzącym,
  W Tobie ufającym
  Siedmiorakie dary.
  Daj zasługę męstwa,
  Daj wieniec zwycięstwa,
  Daj szczęście bez miary.

 74. Kapsel said

  Bez Twojego tchnienia
  Cóż jest wśród stworzenia,
  Jeno cierń i nędze.
  Obmyj, co nieświęte,
  Oschłym wlej zachętę,
  Ulecz serca ranę.
  Nagnij, co jest harde,
  Rozgrzej serca twarde,
  Prowadź zabłąkane.
  Daj Twoim wierzącym,
  W Tobie ufającym
  Siedmiorakie dary.

  Amen

 75. aga said

  http://krakow.gazeta.pl/krakow/51,71704,8953817.html?i=3

 76. aga said

  ad.75
  kardynał „Macharski” ze swoja „piuską” i kardynał DZIW isz czuja się jak ryba w wodzie w tej synagodze

 77. aga said

  http://www.tarnow.pl/index.php/pol/Galeria/Galeria-Miasto/Galeria-Miasto-2010/XIII-Dni-Judaizmu-w-Kosciele-Katolickim.-Aula-Seminarium-Duchownego-spotkanie-wokol-Biblii.-Otwarcie-wystawy-Cmentarze-Zydowskie-i-synagogi-dawnej-Galicji.-Konferencja-prasowa-w-Sali-Lustrzanej.-Realizacja-programu-TVP1-Miedzy-niebem-a-ziemia

 78. aga said

  http://www.franciszkaniewtoruniu.net/Galeria/Dzien-Judaizmu-17121

 79. aga said

  http://www.kosciol.pl/article.php/20050210215926468

 80. aga said

  Latinam non cognosco

  W dyskusjach, które od wielu lat towarzyszą kwestii odprawiania Mszy „trydenckiej” ciągle podnoszony jest argument przeciwko celebracjom, który brzmi „księża nie znają łaciny”. Jest to o tyle ciekawe, gdyż jest on przedstawiany przez zwolenników Nowego Porządku Kościoła. Mogłoby się wydawać, że jest to celna uwaga, gdyż liturgia w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego jest przecież sprawowana po łacinie, jednakże okazuje się być inaczej. Jest to silny strzał, ale strzał we własną bramkę. Nowy Kodeks Prawa Kanonicznego stanowi bowiem:

  W programie kształcenia kapłańskiego należy przewidzieć, by alumni nie tylko nauczyli się dokładnie języka ojczystego, lecz także by dobrze znali język łaciński oraz posiadali wystarczającą znajomość języków obcych, których umiejętność wyda się konieczna lub pożyteczna do ich formacji albo do wykonywania pasterskiej posługi.(Kan. 249)

  Jeżeli więc biskup mówi o tym, iż znajomość łaciny wśród jego kapłanów jest znikoma i przez to nie może on oddelegować kapłana do grupy wiernych,a by mógł odprawiać Mszę w klasycznym rycie rzymskim, wówczas on sam przyznaje, że formacja w jego seminarium diecezjalnym jest wybrakowana.

  Źródło informacji: http://spes-moritur-extrema.blogspot.com/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: