Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Nie dla satanisty w TVP 2

Posted by Marucha w dniu 2011-09-07 (Środa)

Poniżej prezentujemy apel ks. bpa Wiesława Meringa przeciwko planowanemu  udziałowi jawnego satanisty Adama Darskiego w programie publicznej telewizji „The Voice of Poland”:

Bracia i Siostry!

Adam "Nergal" Darski, znany dawniej jako Holocausto. Na tego "artystę" płacą podatnicy.

Oniemiałem ze zdumienia: publiczna telewizja, utrzymywana z pieniędzy podatników, mająca respektować to, co się nazywa wartościami uniwersalnymi, a więc: prawdę, dobro, sprawiedliwość; która powinna służyć wszechstronnemu rozwojowi człowieka, budowaniu społecznego pokoju, obiektywizmowi i ładowi moralnemu – planuje udział „Nergala” (Adama Darskiego) – nie kryjącego swojego zaangażowania w satanizm i pogardy dla chrześcijaństwa – w programie „The Voice of Poland” od jesienie 2011 roku, w Programie Drugim Telewizji Polskiej! Bluźnierca, satanista, miłośnik wcielonego zła dostanie do dyspozycji ekran publicznej telewizji, by łatwiej mógł głosić swoje trucicielskie nauki.

Non possumus! – powiedzieli kiedyś Polscy Biskupi Cezarowi moszczącemu sobie gniazdo na ołtarzu. Nie wolno udawać, że nic się nie stało, nawet jeśli okrzyczą nas wstecznikami, nietolerancyjnymi katolikami, czy jakimiś tam „beretami”! Nie! Jako obywatele mamy prawo ujawniać i głosić swoje zdanie. Moich Diecezjan proszę o odwagę w obronie Bożych Praw; błagam i żarliwie zachęcam Młodzież i Dorosłych do:

* ujawniania swojej niezgody na obecność Nergala w publicznej TVP poprzez protesty kierowane do Dyrekcji Programu Drugiego TVP;

* składania podpisów na stronie internetowej Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy: http://www.ksd.media.pl;

* modlitwy, zwłaszcza do św. Michała Archanioła, by w Polsce Imię Boga nie było publicznie obrażane; tą modlitwą obejmijmy także wspomnianego bluźniercę, „który nie wie, co czyni”;

* aktywnego włączenia się duchownych w akty protestu, pokierowanie nimi; jesteśmy pełnoprawnymi obywatelami naszego kraju i wolno nam ujawniać swoje poglądy;

* nagłośnienia tej sprawy w całej diecezji: z kulturą, ale równocześnie bardzo zdecydowanie;

* wykorzystania wszelkich publikatorów do akcji protestacyjnych, ambony, pism parafialnych, sal katechetycznych, lokalnych rozgłośni radiowych i telewizyjnych;

* uświadamiania wiernym, że mamy bardzo realne sposoby wpływu na to, co pojawia się na ekranach – choćby przez obywatelski protest niepłacenia za abonament, jeżeli prośby i apele pozostaną bez echa.

Nie możemy milczeć, kiedy w drastyczny sposób narusza się przywiązanie wiernych do chrześcijaństwa. Niedawno Nergal został „rozgrzeszony” przez Sąd w Gdyni za publiczne poniżenie Pisma Świętego i słowa: „.żryjcie to gówno!”, a Kościół nazwał „zbrodniczą sektą”. Nie możemy milczeć ani ze strachu, ani z woli przypodobania się osobistym wrogom Pana Boga, ani z motywów politycznej poprawności, czy obojętności! Nie obawiajmy się: „na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat” – mówi nam Chrystus! (J16,33).  Wszystkim zatroskanym o Bożą sprawę – najserdeczniej błogosławię”.

Za: Radio Maryja

Od redakcji:

Zaiste ktoś w kontrolowanej przez ludzi ze Stowarzyszenia Ordynacka TVP 2 wpadł na „genialny” pomysł, żeby puścić na antenę takie indywiduum jak Nergal. Być może dla tych ludzi jest to przejaw „tolerancji” i „nowoczesności”. Mamy tylko jedno małe pytanie – czy gdyby ten Nergal na jakimś koncercie podarł Koran lub Torę, wykrzykując przy tym „żryjcie to gówno” – też panowie z TVP 2 uznaliby, ze to jest nowoczesny i europejski gość? Oczywiście, że nie, wtedy krzyknęliby z oburzenia, że to jest ksenofob i nazista. A przecież zarówno Tora, jak i Koran zawierają treści, które ten prowincjonalny satanista znad Wisły uznaje za „gówno”. Dlatego uważamy, że jest tchórzem i oszustem – zmienimy zdanie, jeśli publicznie podrze Torę lub Koran.

http://mercurius.myslpolska.pl

Komentarze 33 do “Nie dla satanisty w TVP 2”

  1. Adamus said

    Samo spojrzenie na to nicdobrego powoduje odruchy wymiotne. Żydom zależy na zniszczeniu polskiej kultury chrześcijańskiej. Dlatego lansują takie bezczelne badziewie, jak ten pomiot.

  2. konserva-tor said

    moim skromnym zdaniem na Koran to mu jaj brakuje ,bo araby raczej sie nie pier….ą w sprawach wiary,Tora tez odpada bo wiadomo kto kontroluje szeroko pojete media ,szlaban na koncerty,płyty etc..i trzeba by tynk ze scian wpieprzac,wstyd ze w kraju katolickim nawet po mordzie za to nie nałapał,pozdrawiam

  3. Mordka Rosenzweig said

    re 2

    Ja pan Mordka uwasza sze sie pan myli.

    Pan Nergal Darski by sie bardzo bal aby zniewaszyc jeden z wielu pomnikuw nasz wielki kochany i blogoslawiony papiesz Jan Pawel der Zwei. Caly narud by go rozerwal na kawalki.

  4. sono said

    Promuja lucyferianimzm na ile sie da.
    Najpierw ,”nie-zawisly jeszcze”, sad ustala, ze publiczne podarcie Biblii i zniewazenie KK oraz chrzescijan to tylko wyraz „artystycznej ekspresji”, do ktorej satanista Nergal tyz ma prawo.
    Potem , te zalosna karykature czlowieka, chca zatrudnic w charakterze Jurora w programie, „taniec z k…i”,w publicznej TV.
    Czyli policzek wymierzony tej uczciwej, porzadnej czesci sploleczenstwa dwa razy.
    No coz, chcac zmienic tzw. demokracje w demon-,trzeba sie posluzyc demonami i ich anty-wartosciami.
    A kulezka Darski z demonami sie jawnie i otwarcie zakumplowal.
    W demon-kracji tacy jak Nergal beda mieli pole do popisu.

  5. sono said

    mialobyc:
    ” No coz, chac zmienic tzw. demokracje w demon-kracje, trzeba sie posluzyc…………”

  6. Miroslaw Bernard D said

    ad 2) Ano nalapal po mordzie w Szczecinie i nawet koncert odwolali.

  7. koliber said

    Od czasu, kiedy doktorzy przeszczepili mu szpik, Adam Darski ps. „Nergal”, uchodzący za delegata Lucyfera na Polskę, a w każdym razie – na województwo pomorskie przeżywa okres dobrego fartu. Nawiasem mówiąc, ten piewca Szatana to jednak cienki Bolek, bo kiedy potrzebował szpiku, nie odwoływał się do wartości lucyferycznych, czyli nienawiści i egoizmu, tylko do pogardzanych przezeń na co dzień wartości chrześcijańskich: altruizmu i miłości bliźniego – bo przecież bez tego nikt nie dałby mu żadnego szpiku, a co najwyżej – kopa w tyłek z okrzykiem: do zobaczenia w piekle! Taki z niego demon, jak ze mnie chiński mandaryn, a jego przypadek pokazuje, że w Polsce aż roi się od blagierów.

    Ale dzisiaj właśnie dla blagierów nastał okres dobrego fartu, więc nic dziwnego, że i sędzia Więckowski w podskokach plecie dyrdymały o „sztuce”, niczym Piekarski na mękach, no a teraz – państwowa telewizja postanowiła zaangażować Nergala w charakterze jurora w jakimś „Tańcu z pi… ” to znaczy, pardon – oczywiście – „z gwiazdami”, czy czymś takim, co w końcu na jedno wychodzi. Niech mu będzie na zdrowie, bo rzeczywiście – któż lepiej nadaje się na jurorów w takich widowiskach? Jeśli ktoś chce korzystać z telewizji pod dyrekcją pana Brauna, to nie można mu tego zabronić; niech ogląda sobie tańce z pi… to znaczy pardon – oczywiście z gwiazdami, a nawet – z Nergalem w roli głównej, czy redaktora Lisa na żywo – ale dlaczego ci, którzy tego Scheissu nie oglądają, mają na to płacić?

    Dlatego szkoda, że Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy nie zażądało natychmiastowej likwidacji obowiązku płacenia abonamentu i sprzedaży państwowej telewizji, razem z tymi wszystkimi prezesami, dyrektorami, redaktorami, jurorami i pi…, to znaczy pardon – oczywiście gwiazdami – z licytacji, z ceną wywoławczą już od symbolicznej złotówki. A gdyby nikt tego Scheissu nie kupił, to zburzyć to gniazdo kłamstwa, lizusostwa i kabotyństwa ogniem armatnim, teren głęboko zaorać i obficie posypać solą – na wszelki wypadek, żeby już nigdy nic tam nie wyrosło.

    Stanisław Michalkiewicz

  8. prestidigitator said

    Ten cały Nergal to psychopata, podobnie jak jego muzyka, o ile coś takiego można nazwać muzyką (ani jednego słowa nie zrozumiałem)

  9. PONURY said

    Teraz fryzurą pasuje do noszenia „dresa”! Spec z pękniętą d…!

  10. sono said

    W Polscee dzieja sie rzeczy bardzo , bardzo niedobre.
    Sprawa z Nergalem, wbrew pozorom ,nie jest sprawa drobiazgowa, malo wazna. Wpisuje sie w aktywna promocje lucyferianizmu wsrod mlodego pokolenia, toleranacjie dla anty-wartosci, usuwanie z przestrzeni medialnej tych co promuja wartosci chrzescijanskie, a zastepowanie ich kreaturami w rodzaji Darskiego, idiotki Srody, satanistki Wisniewskiej i innych chwastow z piekla rodem.
    Uniewinnienie Nergala, za publiczna obraze katolicyzmu ,jakiej dokonal na scenie, przez tchorza sedziego Wieckowskiego, a zarazem zrobienie jazgotu na cala Polske i swiat, w sprawie zielonych swastyk wymalowanych przez nie-wiadomo-kogo-moze-najprawdopodobniej- to byla-prowokacja, swiadczy dobitnie kto i dlaczego w Poslce rzadzi i jaki kierunek obiera. Nergla podobno sie realizowal artystycznie, wobec tego dlaczego nie mozna tego powiedzeic o osobach uzywajacych zielonej farby w Jedwabnem? Tez artysci, tyle ze plastycy.
    Ale???? Nergal tylko JAWNIE i BEZCZEELNIE zniewazyl i oplul katolikow, a nienzani nikomu artysci z Jedwabnem (byc moze zatrudnienie przez lobby z GWanej), zniewazyli swieta krowe.
    I krowa teraz glosno ryczy i domaga sie zadooscuczynienia za te zniewage.
    Jak dlugo Polacy dadza soba jeszcze pomiatac i udawac, ze ich to wszyskto nie dotyczy????

  11. sono said

    a i jeszcze jedno.
    Polacy po czyms takim powinni zbojkotwac telewizornie i wywalic masowo odbiorniki na smieci.
    Niestety, otumaniona, zaczadzona publika nie zrobi tego.
    Beda zamiast tego siedziec, wgapieni w ten program z udzialem satanisty Darskiego jak sroka w kosc, i potem z zapalem beda komentowac co to on zrobil, czego nie zrobil ,co pedzial, czego nie pedzial.
    Beda gledzic do bialego rana i do usranej smierci, bo tylko na to ich stac.

  12. konserva-tor said

    behemot to trochu scena niszowa,bardziej obawiał bym sie tuzow z za ocenu ,w stylu jay-z, beyonce …z ich cukierkowo podanym lucyferianizmem docieraja do wiekszej rzeszy gawiedzi .

    fajny utwor z madrym przeslaniem,napisy pl

    Nas & Damian Marley – Patience

  13. Athlon said

    ” Darski jako artysta (zdaniem sądu) może robić na biletowanych koncertach właściwie wszystko na co ma ochotę byle nie było to nagrywane.

    2) Jeżeli już to ktoś nagra a nie ma zgody na to nagranie, to nie ma się tym co przejmować ”

    Sposób pojmowania sprawy brzmi znajomo zwłaszcza po ostatnim studiowaniu przekładów Pranajtisa i Luzensky’ego

  14. Rysio said

    Przypomnial mi sie krotki wywiad z sierżantem milicji obywatelskie jeszcze w PRLu lata 1970te….

    Jacys’ gowniarze (niby szatanisci) pomalowiali farba, nagrobki na cmentarzu.
    Milicja dostala cynk i nakryła ich na goracym uczynku.

    Reporterka podczas wywiadu bez przerwy powtarzała sztanisci, szatanisci.
    W koncu poczciwy sierżant MO sie wkurzył i powiedział do niej:
    ” Jacy tam szatanisci – jak żesmy wpadli na ten cmentarz, jak pały poszły w ruch i gdy zaczelismy gowniarzerie palowac’ to nikt nie wołal szatana na pomoc.

    Było tylko słychac’: „O Jeeeeezu!!!” „Matko Boska !!!” „Jezus Maria!!!”

    😉

  15. Błysk said

    Biskup niewiele zrobił w walce z satanizmem. Sam apel nie wystarczy . Powinien to udowodnić swoja całą działalnością. Oczywiście dotyczy to i pozostałych członków Episkopatu.

  16. sono said

    a tu dzieci (pannice) Maryji z czerwonymi rogami i bez porzadnych gaci , zamiasat tego nosza jakies czarnawe rajstopki.
    O co chodzi w tymi mnie krytpo-satanistycznym shole odprawianym w Kosciele???
    https://picasaweb.google.com/parafia.laziska/SwietoDzieciMaryi#5551692102605637266

  17. Boomcha said

    Tej mordy z obrazka można było oszczędzić.

    Co do sedna sprawy wniosek jest jeden – zlikwidować państwowe media i KRRiT i pozwolić każdemu na zakładanie telewizji jakiej chce (Darskiemu również). Wtedy nikt nie będzie zmuszany do finansowanie tego czego nie chce.

  18. Rysio said

    re 11. „…Polacy po czyms takim powinni zbojkotwac telewizornie i wywalic masowo odbiorniki na smieci. Niestety, otumaniona, zaczadzona publika nie zrobi tego.
    Beda zamiast tego siedziec, wgapieni w ten program……..”

    Kochana Sono – ja to zrobie ale dopiero wtedy gdy ty wywalisz swoj TV i uroczyscie przyrzekniesz, że nie bedziesz siedziec przed swoim TV(albo youtube) – wgapiona jak sroka w kosc’ w program z udziałem tego szowinisty – Babtysty.

  19. Miet said

    ad17.
    Czy rzeczywiscie uwaza Pan, ze to takie proste: ” zlikwidować państwowe media i KRRiT i pozwolić każdemu na zakładanie telewizji jakiej chce”?

    Po pierwsze, nie zauwazylem aby gdziekolwiek nie pozwalano zakladania telewizji jakiej kto chce.
    Po drugie, czy Pan zdaje sobie sprawe, czym trzeba dysponowac, zeby zlozyc telewizje – chocby jeden, jedyny kanal?
    Zeby byc niezaleznym wlascicielem TV, bagatela, nalezy miec chocby podstawowa aparaturke, no i w dzisiejszej dobie przydalby sie prywatny satelita (korzystanie z czyjegos juz powoduje uzaleznienie), no i jakas rakieta, ktora wynioslaby go na orbite, tez by sie przydala.:-)))

    A tak na powaznie, Panie Boomcha, w calym swiecie nie znajdzie Pan niezaleznych mediow, nawet takich bardzo prostych – radiowych.

  20. RomanK said

    No i …. non possumus to powiedzenie…meczennikow z Abitinii…zadnych polskich biskupow:-) ci za pieniadze wpuszcza nergala na ekumeniczne nabszatenstwo do Swiatyni Lichenskiej.

  21. sono said

    ad 20 Sluszna uwaga. Jka na razie to tylko JEDN biskup odwaznie sie wypowiedzla w tej sprawie. Gdzie glos reszty?? Gdzie oficjalnu kominikat Episkopatu?? A Kuria z Krakowa nie ma zdania?? Ksiadz Boniecki, Sowa, i inni czolowi komentatorzy w sutannie z Aborczej tez sie nie wypowiedzieli???

  22. Ania said

    Ludzie, po prostu oddajcie telewizor do skupu albo dajcie komuś. Ja już nie mam TV, nie oglądam i powiem Wam szczerze, że życie jest O WIELE LEPSZE ! (Choć pierwsze kilka dni trudno się przyzwyczaić, ale potem jest naprawdę OK)

  23. sono said

    tez nie mam juz od wielu lat. Nie zaluje wcale a wcale. Teraz jak ogladam TV czasami u znajomych to sie nudze po 5 minutach jak mops. I jak na dloni widze sztucznosc, pustote tych programow czy prezenterow. TV nie musi i nie powinna byc glownym dostarczycielem info czy rozrywki. TV pozbawia myslenia a jednoczesnie wklada gotowa, przetrawiona przez specjalistow z PR-u papke w mozgownice ogladajacych. Czyli innyymi slowy, widz wsuwa wymiociny ladnie mu podane.

  24. Krzysztof said

    7.koliber powiedział/a
    2011-09-07 (środa) @ 11:16:36
    Od czasu, kiedy doktorzy przeszczepili mu szpik, Adam Darski ps. „Nergal”, uchodzący za delegata Lucyfera na Polskę, a w każdym razie – na województwo pomorskie przeżywa okres dobrego fartu

    Właśnie obserwuję „wyczyny” tego satanisty i kłębią mi się myśli, czy ten cały cyrk z przeszczepem szpiku, to nie była jedna wielka ściema w celu pogrążenia wierzących? Pamiętajmy, że wielu się za niego modliło o powrót do zdrowia i nawrócenie. Chory po przeszczepie z mojego rozeznania po kilku miesiącach nie tryska takim nastrojem jak Negral. Potrzeba kilku lat powrotu do równowagi fizyczno-psychicznej i regeneracji organizmu. Tutaj tego absolutnie nie widać.

  25. sono said

    a tutaj nie mniej oburzjaca wiadomosc. O tym jak biskup z Niemiec urzadzil chlew w katedrze.
    W podziece za remont katedry ten niby biskup i niby katolicki upiekl w owej katedrze prosiaka na grillu (doslownie) i odbyla sie w owej odnowionej katedrze imprezka picnikowo-prosiakow-piwna.
    Oprocz prosiaka na grillu ,przybyl prosiak ,ktory oficjalnie zwany jest biskupem i po cywilnemu, ze szklaneczka piwa dziekowal robotnikom za remonty. Oczywiscie ten prosiak/Wbiskup jest w pelnej lacznosci z Watykanem i z tymi, co na dole obsluguja wieczny grill, do ktorego prosiak/biskup ma duze szanse trafic.
    Problem, ze taki prosiak/biskup pociagnie za soba stada zaczadzonych lemingow/owiec.
    TRAGEDIA.
    http://rebelya.pl/discussion/34628/swinia-w-katedrze/#Item_0

  26. sono said

    a tu widac ,ze ten niby katolicki biskup ,od grillowania prosiakow w katedrze, niejaki Norbert Trelle ,
    ma specjalne wiezi ze „starszymi i madrzejszymi”.
    Pamietamy co pan Jezus zrobil z tymi, co zniewazali Dom Modlitwy. W celu przypomnienia powiem ,ze jako jedny raz w Biblii, wzial batoga, wkurzyl sie slusznym gniewem i powywalal kupcow i inne mendy ze Swiatyni,czego niestety obecny KK nie zrobi. A czemu to ?????
    Oto jest pytanie?
    http://wupj.org/Publications/Newsletter.asp?ContentID=214#GERMANY

  27. Xall said

    Nergal przesadza. Ale tylko trochę. Zobaczmy – zareagował tylko jeden biskup (tak mi się to jakoś skojarzyło z Łk 17, 17-19). Reszta Episkopatu nie zwróciła uwagi – nie ma co ukrywać – Kościół Posoborowy, który jest czymś innym niż Kościół Katolicki, dryfuje w kierunku sekciarstwa.

  28. kawador said

    Negral nie jest problemem. Problem leży jak zawsze gdzie indziej:

    http://sierp.libertarianizm.pl/?p=776

  29. Boomcha said

    @ Miet (19)

    Mnie cały świat nie obchodzi. Media zależne, ale bez pośrednio od widza, który z własnej woli płaci tylko za co co chce oglądać i nikomu nic do tego. Jeśli sądzi Pan, ze to jest nie możliwe to po cholerę w ogóle zajmować się reszta? Potem ten sam system w szkolnictwie (plus likwidacja obowiązku szkolnego i zastąpienie do prawem do nauki do czasu ukończenia szkoły średniej), likwidacja państwowych szkół, przekazanie rodzicom bonów edukacyjnych przy pomocy których mogą finansować naukę dzieci gdzie chcą i czego chcą ( w wyjątkiem idei antypolskich i kłamstw historycznych), to samo w służbie zdrowia. I oczywiśćie obniża podatków, tak, żeby ludzie mieli w kieszeniach to co wypracowują i sami decydowali co z tym zrobić.

    Potem likwidacja przymusu ubezpieczeń.

  30. sono said

    A kardynalo Nych sie w koncu zbiesil i pedzial, ze Episkopat sie zajmie na najblizszym spotkaniu sprawa satanisty Darskiego i jego zatrudnienia w TiViPi. Za duzo nie obiecal, ale sie zajma.
    No coz, niezalezne media i interent hucza od tej sprway to i Episkopatowi wypada sie wypowiedziec. Coby do reszty plamy nie dac. Ciekawe co oni tam wysmaza?
    http://fronda.pl/news/czytaj/tytul/episkopat_zajmie_sie_nergalem__15331

  31. sono said

    „Abp Głódź, który jest przewodniczącym Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski, napisał w przekazanym mediom liście do Brauna, że zaproszenie „słynnego skandalisty Adama ‚Nergala’ Darskiego” do udziału w „reprezentacyjnym programie” emitowanym w publicznej telewizji „głęboko zaburza stosunek TVP do misji społecznej obowiązującej telewizję publiczną”.
    http://rebelya.pl/discussion/34730/biskup-glodz-tez-brawo-nergal-srergal/#Item_0

  32. sono said

    „lepiej dostać w łeb obuchem
    niż jeść kawior z sataniuchem
    Lepiej mieć na zadzie wrzody
    Niż podziwiać diabła Dody.
    Lepiej Nergal niech spierdala
    niz oglądać mam Nergala.

    Lepiej już czcić żonę Halla
    Niźli słuchać płyt Nergala

    Lepiej prytą jest się upić
    niż Darskiego płytę kupić ”
    http://rebelya.pl/discussion/34730/biskup-glodz-tez-brawo-nergal-srergal/#Item_0

  33. przemądrzałe bydlę said

    Terlikowski o Nergalu i jego wielbicielach:

    Nergal dostanie od TVP 165 tys. zł.
    http://ladnekwiatki.redblog.nowiny24.pl/2011/09/09/z-zycia-antypapieza-celebryty/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: