Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Novy o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Voodoosch o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Mietek o Nierozwiązana tajemnica kamien…
  Crestone o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Krzysztof M o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Krzysztof M o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Krzysztof M o Puste hasła
  bez loginu o Kobiety zachowują się tak gówn…
  revers o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  revers o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Marucha o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Jaber o Kobiety zachowują się tak gówn…
  AndreAndre o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Carlos o Wolne tematy (39 – …
  biordal o Kobiety zachowują się tak gówn…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Medialna destrukcja

Posted by Marucha w dniu 2011-09-09 (Piątek)

Dziecko do ósmego roku życia odbiera obrazy telewizyjne bez świadomości, że oglądane postaci i sytuacje nie istnieją w świecie realnym.

Recepcja obrazów telewizyjnych przez dzieci powoduje często w ich umysłach procesy destrukcyjne i niepożądane. Bezbronne dziecko po telewizyjnej inicjacji, bywa, że już nawet w wieku niemowlęcym, poddane jest bezlitosnej inwazji agresywnych przekazów.

Media oddziałują początkowo jedynie na świat zmysłów dziecka. Psychologowie zauważają, że telewizja wprowadza dziecko w rodzaj hipnozy, wywołuje nawet zmiany w mózgu, nieodróżnianie fantazji od rzeczywistości, zabijanie wyobraźni, obciążenie emocji, kumulowanie agresywnych emocji i szkodliwe postawy imitujące. Wszystko to z czasem może decydować o rozwoju psychofizycznym i intelektualnym, a w efekcie wpływać na procesy socjalizacyjne, los jednostkowy i ogół jego relacji w życiu dorosłym.

Reklama – potrzeba imitacji
Właściwy odbiór reklam pojawia się powoli – na początku szkoły podstawowej u dzieci, które zaczynają rozumieć, że celem reklam jest sprzedaż produktu, nie dostrzegają jednak technik manipulacyjnych i są wobec nich bezbronne. Sugestywna reklama wzmacnia również postawy imitujące – u chłopców może pojawić się styl bycia i zachowanie lekkoducha, u dziewcząt – potrzeba odsłaniania ciała i nieświadome przyzwolenie, by traktować je jak przedmiot. Szczególną rolę w kształtowaniu męskiej tożsamości odgrywa potrzeba imitowania popularnych zachowań superbohaterów. Podobnie jest z dziewczynkami. Te, szukając modelu i wzoru kobiecości, często imitują zachowania i sposób ubierania aktorek i wokalistek rockowych. Słuchają muzyki, oglądają teledyski, zapamiętują sceny z życia swoich idoli. Ekscytują się plotkarskimi programami z życia gwiazd. Wieszają w pokojach ich plakaty, noszą koszulki i opaski na głowę z ich wizerunkami, zbierają fotosy i pamiątki z nimi związane. Popowy zespół muzyczny może stać się dla dziewcząt, jak i chłopców bodźcem do rozwijania różnych aspektów kobiecej czy męskiej tożsamości. Z drugiej strony w społeczeństwach zachodnich pojawia się coraz więcej przekazów telewizyjnych i filmowych, które środowiska homoseksualne mogą wykorzystać do narzucania ideologii homoseksualnej i wprowadzania w rozbudowaną podkulturę gejowską. Badacze zjawiska podkreślają, że coraz powszechniejsza obecność osób homoseksualnych w telewizji może mieć istotny wpływ na tożsamość heteroseksualnej młodzieży.

Szereg badań potwierdza, że dzieci naśladują z telewizji zachowania nie tylko swoich idoli, ale także sceny brutalne. W USA za przyczynę zabójstwa rodziców przez piętnastolatka uznano film „Urodzeni mordercy” Oliviera Stone´a, w Tajlandii dziewięciolatek powiesił się, naśladując scenę egzekucji z popularnego serialu, zaś w Norwegii pięcioletnia dziewczynka została zaatakowana przez kolegów, którzy tłumaczyli, że naśladują sceny z oglądanego serialu. Głośna była sprawa nastolatka z Miami, w stanie Floryda, który mordując sąsiadkę, tłumaczył, że chciał naśladować jeden z odcinków kryminalnego serialu „Kojak”.

Jak zauważa badacz mediów Dafna Lemish, prowadząca od 25 lat badania nad dziećmi i telewizją, reklamy okazują się dla dzieci bardzo trudnym gatunkiem, gdyż ich autorzy świadomie zacierają w poszczególnych spotach różnice między tym, co rzeczywiste, a tym, co nierealne, wykorzystując w tym celu cały arsenał taktyk manipulacyjno-audiowizulanych. Dlatego rozumienie reklamy jako gatunku rozwija się u dziecka znacznie wolniej. Przez długi okres szkoły podstawowej uważa ono, że to, co widzi i słyszy w reklamach, jest „rzeczywiste”. Nie rozumie procesów ekonomicznych sterujących przemysłem telewizyjnym. Dodajmy, że u części dzieci zjawisko właściwego odbioru reklamy może w ogóle nie nastąpić. Badacze mediów i reklamy podkreślają, że istnieje coraz więcej danych świadczących o tym, iż wielu dorosłych ma problem ze zrozumieniem tych trudnych kwestii.

Efekt scen przemocy
Badacze eksperymentalni dowodzą, iż istnieje związek między oglądaniem przez dziecko agresywnych obrazów z jego agresywnymi zachowaniami wobec otoczenia. Zauważają też, że dzieci z tendencją do agresji chętniej przyswajają agresywny przekaz. Badania potwierdzają, iż oglądanie takich treści zachęca do agresywnych postaw, wynika z nich także to, że oglądanie obrazów przemocy może prowadzić do pozbycia się zahamowań co do brutalnych zachowań.
Stała recepcja brutalnych scen emitowanych w telewizji powoduje znieczulenie na ich skutki i stanowi legitymizację takich czynów jako normalnych i stale obecnych w życiu codziennym. Wyniki prac badawczych potwierdzają, że dzieci faktycznie naśladują brutalne zachowania z telewizji, podejmują obejrzane czynności nawet po upływie pewnego czasu, przejawiając większą skłonność do agresji w trakcie zabawy, następującej po obejrzeniu brutalnych scen.

Szczególnie agresywne zachowania dzieci zauważono w sytuacji kumulacji scen przemocy. Nagromadzona fizyczna i umysłowa energia może zostać uwolniona na różne sposoby. Frustracja spowodowana porażką lub zniewagą może spowodować nasilenie tendencji agresywnych, oglądane obrazy mogą ułatwić wydobycie się zepchniętych głęboko w podświadomość emocji na powierzchnię i ich agresywne rozładowanie w możliwie dostępny sposób. Znaczna część badaczy podchodzi sceptycznie do tezy, iż oglądanie scen przemocy w telewizji – zgodnie z teorią katharsis – może być substytutem agresywnych zachowań w świecie.

Rozmiękczeni przez media
Włoski medioznawca Giovanni Sartori mówi o wpływie telewizji na całą ludzką egzystencję, podkreśla rolę i znaczenie telewizji w procesie wychowania dziecka. Opisuje powstałe w jego wyniku wideodziecko, czyli osobnika wychowanego przez wideowidzenie. Zauważa, iż problemem głównym jest to, że telewizja trafia do osób, które już nie czytają, są gnuśne umysłowo, „rozmiękczone” przez bierne patrzenie, zdolne do życia w grach komputerowych.

Zamieszkanie w świecie telewizyjnych obrazów sprzyja ucieczce ze świata realnego. Włoski dziennikarz Francesco Alberoni, charakteryzując współczesną włoską młodzież, pisał: „Nastolatki przemykają się po dorosłym świecie szkoły, państwa (…), profesji jak jacyś partyzanci. W szkole leniwie wysłuchują lekcji (…), które natychmiast zapominają. Nie czytają gazet (…). Barykadują się w swoich pokojach ozdobionych plakatami swoich bohaterów, oglądają swoje widowiska, spacerują ulicami zanurzeni w swojej muzyce. Budzą się jedynie, gdy znajdą się nocą w dyskotece. Wtedy nareszcie upajają się stłoczeniem własnych ciał, szczęśliwi, że są jednym tanecznym organizmem”. Jest to opis młodzieży włoskiej, ale równie dobrze mógłby stanowić obraz współczesnej młodzieży polskiej. Sartori opis ten jeszcze uzupełnia. Powiada, że wideodziecko wyraża się w języku-zawiesinie i żyje w stanie umysłowej mętności. Może być tak, że nigdy nie dorośnie, gdyż życiowo zostało naznaczone przez skłonność do zabawy. Włoski badacz podkreśla: dziecko wychowane przez telewizję w pierwszym pokoleniu to postać z mózgiem w stanie logicznego i racjonalnego obumarcia, zaś multimedialne wideodziecko jutra objawi się jako osobnik z osobowością zdezintegrowaną, z „zdekonstruowanym ja, które zaludni kliniki psychiatryczne”.

Jak przetrwać w cywilizacji medialnej
Obrazy telewizyjne towarzyszą współczesnemu człowiekowi każdego dnia do późnej starości. Notabene na Zachodzie coraz częstszym problemem jest śmierć samotnych, starych osób przed migającym ekranem. Badania neurologów wskazują na niebezpieczny wpływ ruchomych telewizyjnych klatek, wyświetlanych jedna po drugiej, z częstotliwością 25 lub 30 klatek/s, na struktury ludzkiego mózgu, a zwłaszcza na niewykształcony mózg niemowlęcia i dziecka. Dziecko do około ósmego roku życia odbiera obrazy telewizyjne bez świadomości, że postaci i sytuacje telewizyjne nie istnieją w świecie realnym. Nastolatek świat reklam w dalszym ciągu przyjmuje za rzeczywistość, ulegając taktykom manipulacyjno-audiowizulanym producentów reklam. Godziny spędzane przed telewizorem zabijają i redukują świat dziecięcej wyobraźni; sceny przemocy wypełniają dziecięcą psychikę irracjonalnymi lękami i obawami, także przed okrutnym i pełnym przemocy i destrukcji światem dorosłych. Umysł dziecka obciążony przekazami i informacjami ulega tendencjom eskapistycznym lub skłania w stronę imitacji oglądanych przekazów. W efekcie dziecko naśladuje swoich idoli, ale także przyswojone sytuacje i zachowania brutalne. Imituje obrazy, w których jego bohaterowie sięgają po nikotynę, alkohol, narkotyki.

Nowa cywilizacja medialna, która coraz mocniej wkracza w nasze życie, będzie poszerzać kolejne sfery medializacji także stosunków społecznych. Dlatego proroctwa włoskiego politologa i medioznawcy winny brzmieć jak przestroga intelektualisty, który posiadł wiedzę płynącą z europejskich totalitarnych eksperymentów. Telewizja i media globalne obudziły bowiem nieznanego olbrzyma, który niweluje granice, oferuje nieskończony przepływ informacji, kapitału, ale też rozszerza granice świadomości. W wersji zmultiplikowanej każdego dnia niesie informacje o wojnach, nienawiści, brutalności, podłości świata i ludzi. Czy dziecko będzie w stanie to wszystko wytrzymać? Już dziś, dorastając, porzuca rzeczywistość, zanurza się w swojej muzyce i świecie multimedialnych gier. Jest wycofane, aspołeczne i apatyczne, zaś jutro – jak ostrzega Sartori – grozi mu zasilenie grona pacjentów klinik psychiatrycznych. Czy ceną fizycznego przetrwania w świecie nieograniczonej konsumpcji, także tej informacyjnej, będzie utrata równowagi jego dojrzałego umysłu?

Badania neurologów wskazują na niebezpieczny wpływ ruchomych telewizyjnych klatek, wyświetlanych jedna po drugiej, z częstotliwością 25 lub 30 klatek/s, na struktury ludzkiego mózgu, a zwłaszcza na niewykształcony mózg niemowlęcia i dziecka.

http://www.naszdziennik.pl

Komentarze 43 do “Medialna destrukcja”

 1. Olo_kru said

  Z kanałów dla dzieci najgorszy jest cartoon network. W większości pokazywanych tam filmów przemoc jest na porządku dziennym. Bezustannie kreskówkowe postacie obijają sobie pyski, łamią kończyny, rozstrzeliwują albo dezintegrują wymyślnymi metodami. Zdecydowanie, jest tam najwięcej przemocy. Na innych kanałach dla dzieci nie ma tego.

 2. KaRabin said

  Re 2
  Nie zgodzę się z przedmówcą. Inne kanały również przemycają szkodliwe przekazy np. bajka „Oscar” gdzie zachowanie oraz sposób mówienia tytułowej postaci nie zostawia wątpliwości co do jego zainteresowań .W kreskówce o lokomotywie „Tom i przyjaciele” głównego bohatera pomalowano na różowo i przekonywano ,że chłopiec w takim kolorze dobrze wygląda .Nagminnie również nadużywa się obraźliwych zwrotów zwłaszcza słowa głupi .Dodatkowym obciążeniem są natarczywe reklamy emitowane między kreskówkami .

 3. Maciej said

  Film ma trzy części, jest idealnym uzupełnieniem do tego artykułu, film jest produkcji rosyjskiej, porusza genialne kwestie, obowiązkowy film dla każdego młodego rodzica:

 4. kohol said

  Dziwi mnie, że rodzice fundują dzieciom takie „rozrywki”.
  Ale dziwi mnie też nieobiektywny charakter tego artykułu. Tak naprawdę telewizor jest narzedziem, które możemy wykorzystać dobrze i źle. Możemy dzieciom włączyć spokojne bajki – bo takich jest cała masa! – ale jakoś się o tym zapomina. Tak jak nie zostawia się dziecka z nożem i uczy się je ostrożnie go używać, tak też powinniśmy postępować z telewizją.
  Artykuł jest napisany w tonie alarmistyczno-demonizującym. Setki tysięcy dzieci od lat było zaznajamiane z przemocą dzięki telewizji i jakoś funcjonują. Ja miałam pokój oblepiony plakatami aktorów i piosenkarzy, chodziłam (i wciąż chodzę) ze słuchawkami na uszach – i nic mi nie jest. I nic nie jest tysiącom dorosłych. Młodzież zawsze się buntowała – to normalna kolej rzeczy. Wręcz teraz bardziej zwraca się uwagę niż te 20-30 lat temu, by dzieci oglądały pokojowe bajki. Kiedyś był tylko Cartoon Network, teraz są też kanały typu MiniMini. I nie są one obowiązkowe, przypominam!
  Ps. Aha – nie zgodze się z przedmówcą. W kreskówce „Tomek i przyjaciele” to nie głównego bohatera pomalowano na różowo, tylko Kubę. Nie widzę nic złego w kolorze różowym – to tak swoją drogą, kolor jak każdy inny. Już nie róbmy dzieciom uprzedzeń co do kolorów!

 5. KaRabin said

  re4
  Nie jestem przeciwnikiem różowego koloru ,Ty pewnie pięknie w nim wyglądasz ale chłopcy w różowym ?,wybacz ale nie. Róż zarezerwowany jest dla kobiet i niech tak zostanie;)

 6. 166 bojkot TVN said

  3/Macieju
  Dzięki za ten film, bo tuż koło niego można znaleźć takie ciekawostki, które warto obejrzeć w każdym wieku. Przy okazji łatwo udowodnić, że antyludzka i antypolska medialna nagonka jest prowadzona na wszystkich frontach. Poniższe filmiki pokazują kto to fizycznie zleca:
  JKM o A.Michniku, przy okazji jest przypomnieniem jak to działał rząd PO już na samym początku

  Tu zaś wykład prof. Wolniewicza o mediach niemieckich w których Polska i Polacy są nieustannie zniesławiani. Co tu się dziwić dzieciom, że nie są odporne na medialną agresję, skoro większość dorosłych nie jest w stanie ocenić, ile jest prawdy w nadawanej „informacji”?

 7. sono said

  Telewizja jest obecnie jednym z najbardziej niebezpiecznych medialnych srodkow przekazow oddzialowujacych negatywnie na osobowosc czlowieka, zwlaszcza mlodego czy dziecka. Zenujaca jakosc wiekszosc nadawanych programow , promocja agresji, wyuzdania, niemoralnosci i glupoty siegajacej przyslowiego dna.
  Trujaca, czesto klamliwa czy zmanipulowana Papka informacyjno-publicystyczna ,przezuta dziesiatki razy przez rozmaitwych edytorow i cenzorow podawana jest jako „prawda zycia, prawda ekranu” i tak najczesciej jest odbierana przez zaczadziala, otumaniona publike.
  Najlepsza sprawa co kazdy obywatel moze i POWININEN zrobic z telewizornia, to wywalic to dziadostwo na smieci i zapomniec, ze cos takiego w ogole istnieje.
  Eewentualnie zostawic odbiornik, zrezygnowac z z abonamentu czy kablowki i ogladac od czasu do czasu jakis dobry, starannie wybrany film czy program.
  NIESTETY. Spolecznosc polska jest UZALEZNIONA od swej dawki medialnego narkotyku, jak , statry, zdegeneowany cpun od swej dawki trujacego „kompotu” i musi sie szprycowac nim codzeinnie ,zeby byc na tzw. haju.
  A juz i Biblia mowi ” jesi prawa reka jest ci powodem do grzechu , TO JA odetnij”…..

 8. kohol said

  Moim zdaniem żaden kolor nie jest nieodpowiedni dla kobiet czy mężczyzn. I będę uczyła swoje dzieci, że kto w jakim jest kolorze – nie ma znaczenia. Taka jestem niepoprawna 🙂

 9. sono said

  AD 8 i bedzie pani sie do nich zwracac ono ?? I uczyc ze cokolwiek robia to jest oki doki.
  Jest pani politycznie poprawna az do bolu. Widze ze lata ogladania TV stepily pani inteligenicje i sposob myslenia. Nie wiem jakie one byly w punkcie wyjsciowym ale widze stan obecny. Zenujacy.

 10. kohol said

  Sono, jestem w stanie rozpoznawać płeć ludzi po trzeciorzędowych cechach płciowych – jak chyba każdy dorosły człowiek. A pomyłki w określaniu płci dzieci spotykanych na placu zabaw się zdarzają i nikt sobie przez nie żył nie podcina. Na szczęście nie mamy nakazu ubierania dziewczynek na różowo, a chłopców na niebiesko, więc moje dziecko może sobie chodzić ubrane na fioletowo-czarno czy w jakiekolwiek inne kolory.
  Reszta Pani/Pana wypowiedzi to daleko idące wymysły; proszę mi wybaczyć, ale ja przynajmniej staram się powstrzymać od obrażania swoich rozmówców. Brzydką wizytówkę Pan/Pani sobie wystawia.

 11. sono said

  a ja bardzo lubia „obrazac” tych co wykazuja maksymalny poziom glupoty i sie tym chlubia. Pani dziecko moze chodzic oczywiscie ubrane jak pani chce.Pani synek w rozowych sukienkach ,a mala corka w strojach gothic z pseudo tatuazami i mini makijazem
  Dla mnie swiadzczy to jednak o zenujaco niskim poziomie pani inteligencji.

 12. kohol said

  Sono 🙂 Może Pan/Pani stać sobie w tym momencie na głowie i dłubać palcem nogi w nosie – to świadczy o żenująco niskim poziomie Pana/Pani inteligencji.

  Że co? Że nie stoi Pan/Pani na głowie i nie dłubie?

  Ano analogicznie mój syn nie chodzi w różowych sukienkach, a córka nie ma tatuażu.

  Proszę chwilkę pomyśleć – wyciąganie wniosków na temat czyjejś inteligencji na podstawie własnych wymysłów dotyczacych tej osoby jest niezbyt mądre, a obrażanie na tej podstawie dodatkowo nie świadczy dobrze o kulturze osobistej, czyż nie? Pozwoli Pan/Pani, że zostawię Pana/panią z ta myślą i życzę miłego dnia 🙂

 13. sono said

  Mysle, ze dobry jogin jest w stanie dlubac palcem u nogi w nosie, stojac jednoczesnie na glowie.
  Nie wiem, jogi nie uprawiam. Panie pewnie tak, bo pani jest bardzo „niepoprawna”, wiec nie zdziwilabym sie.
  Myslec nad pani „przemysleniami” nie mam czasu i ochoty. Jest duzo ciekawszych przemyslen wartych przemyslenia od ludzi ,ktorzy autentycznie maja cos ciekawego do powiedzenia, a nie powielaja schematy polipoprawnego myslenia, podane im przez usluznych mass medialnych najemnikow.

 14. sono said

  a tu przyklad urabiania dzieciaczkow w Australii tzw. buddyjska medytacja.
  I kto to promuje?? Ano biskupi, ksiezka , braciszkowie niby katoliccy, co maja wyzarte mozgownice synkretyzmem, ekumenizmem i jedna , swiatowa rreligia NWO. Tragedia.
  Pani koholo pewnie powie, ze jej sie to podoba i tez tak dzieci bedzie wychowywac, bo jest „niepoprawna.”:)
  http://www.traditioninaction.org/RevolutionPhotos/A433Meditation.html

 15. sono said

  warto sobie przejrzec te website Tradiotioninaction. Sporo ciekawych info na temat sytuacji KK ( i nie tylko)w swiecie. Czesto wlos staje na glowie jak sie widzi co za cyrki sie dzieja.
  Tu kolejny z nich.
  http://www.traditioninaction.org/RevolutionPhotos/A290rcMeditation.html
  Moze pan Marucha dorzuci ten link do Linku Przywoitych Witryn, chciaz ten akurat wykazuje wiele „nieprzywoitosci”, jakie sie dzieja w obecnym, posoborowym KK.
  Dlatego tez ten link jest przywoity:)

 16. sono said

  a tu bardzo ciekawy artykul mowiacy o nachalnej promocji neo-poganizmu,satanizmu przebranego pod nazwa Halloween.
  Te paskudne , poganskie „swieto” zaczyna powoli wpychac sie w piekna polska, katolicka tradycja obchodzenia Dnia Zmarlych, ktora chyba nigdzie indziej jak w Polsce jest obchodzona z wielkim pietyzmem i nalezna czcia.
  PoLacy powinni bojkotowac ten idiotyczny Halloween na calego.
  Artykul ten nawet podaje Polske jako przyklad prawidlowego obchodzenia Dnia Zmarlych.
  http://www.traditioninaction.org/religious/e015rp_Halloween_Galitzin.htm
  Halloween to nic innego jak tylko ukryte introduction najmlodszego pokolenia do czarow, magii, poganstwa i z czasem satanizmu.
  Bojkotujcie to dziadostwo ile sie da.

 17. sono said

  a tu kolejny kwiatek do piekielnego ogrodka. Rece opadaja.
  W Polsce karze sie ks. Natanka za to, ze mowi prawde, a w takiej Austrii ksiadz oficjalnie sie prostytuuje w teatrze i jest nadal w oficjalnej lacznosci z Watykanem.
  Sedewakantysci maja racje. Obecny , oficjalny, posoborowy KK to Wielka Nierzadnica.
  Ten ksiezulo i postawa jego niby biskupa sa tego przykladem. Jednym z tysiaca kolejnych.
  http://www.traditioninaction.org/RevolutionPhotos/A428Theaterl.html
  a tu papier toaletowy z tekstem „I love Pope” , jaki byl oficjalnie rozprowadzany na WYD w Madrycie.
  Zenada na calego.
  http://www.traditioninaction.org/RevolutionPhotos/A429ToilletP.html

 18. KaRabin said

  re8
  Mężczyzna w różowych spodniach;) będzie wyglądał hmm… powiedzmy komicznie. Chcąc przełamać swoje „średniowieczne” poglądy przymierzyłem ukradkiem w sklepie sweterek w/w kolorku i po spojrzeniu w lustro …. no nie kupiłem:) .
  Jeśli zaś chodzi o osobnika Sono…;)
  Sono pisze:
  „a ja bardzo lubia „obrazac” tych co wykazuja maksymalny poziom glupoty i sie tym chlubia.”

  Rozumiem ,że przy codziennym goleniu wyzwiska które Sono wyrzuca z siebie w kierunku lustra są niewyobrażalne 😉

 19. Qqłka said

  @Sono: Może miał być Kahał a nie Kohol?

  Gratulacje dla Macieja za link do świetnego filmu. Linki rozsyłam moim znajomym, co i Wam polecam.

 20. tralala said

  Przykro to czytac!
  Pani Sono wypisuje czasami bardzo dziwne zdania i nie ma co ich podejmowac, bo takie dyskusyjki nigdy sie nie koncza.:)

  Jako ciekawostke dopisze,ze o ile pamietam, w powojennej Polsce dzidziusie dziewczynki ubierano na niebiesko, chlopcow na rozowo, we Francji odwrotnie (dlaczego? mniejsza o to) – na szczescie ten zwyczaj minal i mozna sobie ubierac dzieci w ladne dziewczece, lub chlopiece ubranka.

  W czasach moich pradziadkow, wszyscy mali chlopcy mieli cos na ksztalt sukienek i tacy zbabiali jednak nie byli – dwie wojny w kawalerii.

  Film Macieja bardzo ciekawy

 21. Brat Dioskur said

  Róż jest…pedalski i tylko juz samo to powinno powstrzymac wszystkich normalnych facetow od noszenia odziezy w tym kolorze.
  Lucyferianie wiedza o tym doskonale ,dlatego w ramach tresury ciemnogrodu niezwykle popularny serial „Miami Vice” utrzymany byl w pastelowych kolorach a Don Johnson czesto paradowal w rozowym polo i bialych spodniach.

 22. Aleksander said

  Podczas egzorcyzmów pewnej osoby, sam demon się wypowiedział na temat telewizji,a właściwiej instytucji telewizora:
  „To jest moje tabernakulum w waszych domach”.

 23. kohol said

  Nie, kohol to kohol.
  Niesamowite, tytuł artykułu to „medialna destrukcja” – i to jest dokładnie to, co dzieje się w komentarzach. Przyszłam, skomentowałam (nie odnosiłam się do nikogo, nie obrażałam) i dalej widzimy, jak działa „medialna destrukcja” – anonimowi ludzie są w stanie „jechać” po swoich rozmówcach po prostu za nic 🙂
  Miłego weekendu, spędźcie go z dziećmi na łonie natury 🙂

 24. „Każdy kanał bez względu na zawartość jest szkodliwy dla dziecka. Dziecko nie powinno w ogóle oglądać telewizji. Co więcej, rodzice w jego towarzystwie też nie powinni tego robić. Z badań przeprowadzonych przez naukowców z uniwersytetu w Massachusetts wynika, że włączony telewizor źle wpływa na relacje między członkami rodziny, nawet… jeśli nikt go nie ogląda. Jak to się objawia? Rodzice mniej uwagi poświęcają dzieciom, a dzieci nie są w stanie dobrze skupić się na zabawie. Migające obrazy na ekranie rozpraszają je, nawet jeśli pozornie maluch nie zwraca na nie uwagi. Telewizja podsuwając gotowe obrazy, może wyłączać wyobraźnię – cenną zdolność, dzięki której z dzieci wyrastają kreatywni dorośli. Według badaczy dziecko do piątego roku życia nie odróżnia reklam od innego programu, a aż do 12. roku życia bezkrytycznie podchodzi do wszystkiego, co jest pokazywane w telewizji. Jeśli zależy ci na zdrowym żywieniu malucha, jeszcze długo będziesz mu tłumaczyć, dlaczego nie jesteś tak dobrą mamą jak ta z reklamy, która codziennie daje swoim dzieciom słodycze”.

  http://kolekcjonersurowcow.wordpress.com/

 25. Gość said

  Nie na temat, ale b. aktualne, oto kilka wypowiedzi na temat dzisiejszego wypadku w warszawskim metrze:17:53

  „Nie dodałam,że takie posunięcia jak niekontrolowana podwyżka czynszu (a zamiast tego mozna było nie dać swoim pupilom kolejnej premii, oszczędności byłyby WIĘKSZE!) stawiają starych, bezbronnych ludzi pod ścianą i zmuszają do desperackich kroków.
  A czemu miało to miejsce o
  7.15?
  To chyba nie wymaga tłumaczenia.
  I jeszcze jedno, starsi ludzie nie popełniają samobójstw, ale ludzie zaszczuci, samotni, otoczeni „impregnowanymi robotami”, przerażeni i w sytuacji bez wyjścia zachowują się inaczej, i to nie oni są za te czyny rozliczani.
  ~haniaba zgłoś naruszenie odpowiedz 17:21

  Ostatnio, po dokonaniu przez p. Gronkiewicz Walc drastycznych podwyżek czynszów w kamienicach w centrum W-wy (czynsz przekracza NIEJEDNĄ emeryturę!!!!), zaczęli się przy wejściu na stację metra pojawiać starsi, nobliwi ludzie proszący o jałmużnę.
  Zapamiętałam Panią około 80-tki, która robiła wrażenie osoby „umierającej ze wstydu”, że prosi o te grosze na chleb. Była szalenie chuda i wyczerpana, a twarz wyrażała rozpacz. Była to niewątpliwie kobieta kulturalna.
  Zniszczono nas, a teraz zabierają ludziom starym „wdowi grosz”.
  HAŃBA!!!!!

  ~Łukasz D. Divx zgłoś naruszenie odpowiedz 17:11

  Strasznie mi przykro z powodu tej Pani. Jak wszedłem do metra nie wiedziałem wogule co się dzieje. Podszedłem do miejsca gdzie stali ludzie wokół a lekarze reanimowali tą Panią. Zapytałem Panią Policjant:Co się stało, ona odpowiedziała mi że staruszka wpadła pod metro. Zaniemówiłem…

  Przegońmy przyjezdnych, będzie luźniej!
  ~kst100 zgłoś naruszenie odpowiedz 16:46

  te całe guziki metalowe sa o kant tyłka wytłuc … sa slizkie a powinny byc chropowate. mysle ze jeszcze nie jedna osoba wpadnie pod metro!

  co do korkow to na ursynowie byl taki balagan ze szok, zero informacji, autobusy i tramwaje opoznione albo w ogole ich brak!

  dajcie już spokój z tymi guzkami
  przecież ta kobieta sama wskoczyła

 26. sono said

  ad 23
  pani wyrazila swe zdanie , ja swoje tez. A to ze pani sie obrazila, ze ktos owego zdania pani (glupiutkiego)nie podziela, to juz pani sprawa.

 27. sono said

  ad 21 i 22
  Pelna racja.

 28. sono said

  Zwroccie uwage ze TV jest z reguly na czlowym miescu w chalupach. W tzw glownym pokoju, na przeciwko miejsce do umiejscowiania siedzenia,czyli jakas kanapa stoi, obok stoliczek ,coby sie posilic i nie tracic czasu cennego na spozywanie w kuchni.
  Sankturium telewizyjne w kazdym przywoitym, polskim ( i nie tylko )katulickim domu, saczace przemoc, agresje, glupote , manipulacje, wyuzdanie, perwersje ,otepienie,etc itd.
  Teraz kazdy chce miec to sankturaium na co najmniej pol sciany, bo taka moda nastala, a i sasiedzi musza widziec ze nas stac.

 29. Chutor said

  Na bezrybiu i rak ryba

  Czlowiekowi powolnemu jak rak trudno jest wybic sie na czolo wsrod szybkich. Czasem nadzieja mu sie przytrafi gdy ci szybcy spowolnieja to wowczas ten niemrawy czlowiek-rak ma lepsze szanse by stac sie liderem.
  O czlowieku-raku nie ogladaj telewizji, pozostaw to szybkim, sam badz aktywny, gdy szybcy zgnusnieja przed telewizorem ty bedziesz na przodzie.

  Nie ma nic zlego co by na dobre nie wyszlo.
  Ja nie mam telewizora od wielu lat.

  Podpisane

  Rak Nieborak

 30. Sołtys said

  A tu przykład jak się manipuluje dużymi dziećmi.
  http://fakty.interia.pl/swiat/news/katastrofa-polskiego-smiglowca-w-afganistanie,1692583,4?t=1

 31. 166 bojkot TVN said

  25/Gość
  Do tego „nie na temat” – to była próba samobójcza 76 letniej kobiety, zapewne dlatego na tej stacji, bo to tuż przy ratuszu.
  O próbie samobójczej poinformowało późnym wieczorem TVP-Info. Ciekawe jaka jest prawda, czy jest list, jakoś dziennikarze nie dociekają dlaczego starsza pani rzuca się pod pociąg?
  A powinni, skoro cała zablokowana głupotą Hajki Gronkiewicz-Waltz stolica Polski była dziś jeszcze koszmarniej zablokowana.
  Ciekawe co będzie na ten temat pitolił Icek Żakowski, albo stara doświadczona papuga Paradowska? A Lis? Czy zorganizują jakąś debatę na temat odpowiedzialności urzędników nakładających coraz to większe podatki za coraz większą ilość samobójczych śmierci?

 32. Gość said

  Re 31
  Ponieważ takiej sprawy właściwie nie było, a jest świeża i przykra, odpowiedź na tzw. urzędniczą odpowiedzialność dają załączone cytaty ze strony „metro, wypadek”

  „Nie wierze, że liczenie głosów z wyborów jest uczciwe, wg nieoficjalnych danych bufetowa w W-ie nie miała nie tylko żadnej przewagi,ale miała małą popularność, kupcy o to zadbali, a wygrała…
  Taka to prawda, że sobie wybieramy, a ci co mają być już dawno wybrani, niezależnie od tego co motłoch wrzuci w urnę…

  ~NWO 21:36

  Co wy gadacie, bufetowa , co prawda stara, ale z jajami.
  Jak pogoniła kupców, to sceny były lepsze niż z „Pianisty” Polańskiego!!
  To był widok!!!!
  Czarne ZOMO z wilczurami, niemłodzi kupcy z kilkuletnimi wnukami byli zagazowani,pobici i wynoszeni przez sanitariuszy (ktoś nawet zmarł), dzieci wrzeszczały, a dziadkowie myśleli, ze kobita (też pewnie babcia) zrozumie, że to interes rodzinny, z czegoś trzeba żyć, a jak dzisiejszy przypadek z metra wskazuje z emerytury się nie da.
  Ale kobita zna wartość pieniądza i wie, że tubylcy to poślednie ludzie (o ile ludzie) i litości nie było Tylko totalna przemoc wg planu i instrukcji, to zima to małe piwo!

  ~NOisland
  21:21
  Zima, a kogo to obchodzi?
  NIKOGO nie obchodzi, że starzy samotni ludzie mają JEDNO wyjście, rzut pod pociąg metra, Titanic tonie, a orkiestra gra, ale nie dla wszystkich TYLKO dla walcopodobnych i innych, którzy zabiorą kromkę chleba starcowi, żeby sobie kupić nową wyspę!!!!

  ~lucyfersupport
  20:36
  Ona w to nie wierzy,to nie katoliczka, zreszta tylko ci inni (źli i niemoralni) mają władzę, bo mają wiadome poparcie.

  ~zima
  odpowiedz 20:25

  ~oldłuman
  20:16
  Przecież pani Bufetowa to też stara kobieta, czy ona nie boi się Sądu Ostatecznego!!!

 33. Kronikarz said

 34. Maciej said

  Wiem, że to nie na temat ale gdzieś trzeba poruszyć ten wątek. Jestem ciekaw czy w tym roku dojdzie do skutku pomoc dla Palestyny skoro Turcy obstawią konwój ? Jaka będzie reakcja Izraela, a jeśli będzie taka jak się pewnie wszystkim nasuwa to co będzie dalej ??

  http://www.psz.pl/tekst-39222/Tureckie-okrety-wojenne-beda-eskortowaa-statki-z-pomoca-dla-Strefy-Gazy

 35. Anow said

  Nie chce mi się sięgać po numery powyższych postów (mam ciekawsze zajęcie… ), ale:

  Sono,

  (jak i „166 Bełkot, czy bojkot”…)

  nie macie płci!

  Hermafrodytyzm?

  To się zdarza w naturze, niestety.
  Rodzą się dzieci z obydwoma narządami rodnymi!

  Słabszy musi odpaść chyba, że dorwał się do Internetu, czy innych mediów, i ma swoje „15 minut sławy”?

  Normalny człowiek wie, czy jest mężczyzną, czy kobietą! A jak nie wie, idzie do specjalisty, który mu utnie, co trzeba, resztę przyszyje, i zaleci hormony w dużych ilościach.

  Na miłość boską, czy wciąż mamusia za was odpina pieluszkę i nie zauważyliście wciąż, co tam macie?

  Ci osobnicy piszą o sobie nawet nie „pluralis majestatis”: my mówili, nawet nie jak Lejba Khone – w trzeciej osobie: on powiedział on zobaczył, ale jakoś dziwacznie, bezosobowo?

  Do jasnej Anielki (Merkelowej – przynajmniej ona chce być kobieta, czy jej wychodzi, różnie bywa?), na co liczycie?

  Idźcie pasać owce i zdecydujcie się, czy chcecie być: baba, chłop, czy obojnak?

  Jak Chaz Bono (potomek sławnej Cher), w amerykańskim „Dancing with the stars” sam nie wiem, czy to kobieta, czy mężczyzna”?
  Smutne to: dawniej byłaby taka osoba pokazywana w cyrkach, jak „baba z wąsami”, teraz jest gwiazdą, czy taką chce być”?

  Ja nie oceniam, jak ubolewam, na upadkiem zdrowego rozsądku!

  Jak ciele urodzone z dwoma głowami, dzieci syjamskie, czy coś podobnego? To jest norma?
  Zdecyduj się kierowco, którym pasem jedziesz?

  Chcesz jechać pod prąd? Oczywiście możesz, ale czeka cię niechybna śmierć!
  W taki, czy inny sposób, ale śmierć i to raczej szybciej, niż wolniej!

  I tak mi dopomóż Bóg!
  (zgodnie z naturą, czyli odwiecznymi prawami przyrody, które są lepsze, bardziej sprawiedliwe i sensowniejsze, niż prymitywne prawa ruchu drogowego)

 36. 166 bojkot TVN said

  35/Anow
  Anow też nie ma tu płci a pisze.
  166 postanowiło zachować swoją płeć w tajemnicy z kilku powodów:
  1) w celu utrudnienia identyfikacji
  2) aby wpisy 166 były oceniane przez czytających obiektywnie, bez podświadomego pryzmatu płci (o pisze jakiś po(rą)bany facet, albo głupia baba)

  Ale 166 ma konkretną i dość obfitą pleć co pisze ku uświadomieniu Anow. Tylko samo Anow powiedz, jakie znaczenie ma realna płeć kogokolwiek w wirtualnej gajówce?
  Przecież mózg nie ma organów płciowych – to raczej organy płciowe muszą słuchać mózgu, chociaż często spod władzy mózgu uciekają, ku pożytkowi następnych pokoleń.

 37. Ola Gordon said

  National Hungarian Movements Resist Banker New World Order

  Narodowe ruchy węgierskie odrzucają bankierski NWO

  http://www.mathaba.net/news/?x=628581
  10.09.2011 tłumaczenie Ola Gordon

  O NWO elity bankierskiej mówi się czasem jako o Żydowskim Bałaganie Światowym [Jew World Disorder – JWD], z powodu licznej obecności żydowskich-ekstremistycznych-syjonistycznych elementów w ośrodkach władzy: Departament Stanu USA, Hollywood, globalistyczne nowe sieci medialne, oraz inne instytucje nikczemnej władzy.

  Te nikczemne elity i ich pionki, teraz stoją nago przed całym światem, desperacko próbując ukraść afrykańskie bogactwo przy pomocy najemników al-Kaidy, kiedy opór przeciwko opresji rośnie, a granice rozpuszczają się we wzajemnym szacunku i wspólnej sprawie.

  Muammar Kadafi pokazał przykład nie tylko swojemu narodowi libijskiemu, ale również całemu światu, wspólną sprawę na prostej ścieżce, ze wszystkimi, którzy poszukują ideologicznej trzeciej drogi, innej niż pośrednia i bezpośrednia dyktatura, innej niż kapitalizm i komunizm, znajdując w Zielonej Książce rozwiązanie dla uzyskania prawdziwej wolności, pozytywnego nacjonalizmu, prawdziwego socjalizmu, niewymuszonej sprawiedliwości i uniwersalnego pokoju.

  Jego córka, Aisza, teraz prowadzi walkę z al-Kaidą w Afryce płn., i przyciągnie do siebie wszystkie dobre kobiety tego świata, jak również tych mężczyzn, którzy mają honor i uczciwość by bronić swoich rodzin i przyszłe pokolenia przed zniszczeniem i cierpieniem, które teraz w pewnym stopniu objęły wszystkie kraje, kiedy interwencje zbrojne i terroryzm są ulubionym wyborem, jeśli nie powiedzie się instalacja ich marionetki.

  Naród węgierski został zniewolony przez rasistowską anty-węgierską żydowską mafię, do której należy Sarkozy z Francji. Węgrzy są na siłę karmieni pornograficzną TV w ciągu dnia, by osłabić węgierską młodzież, która znana jest na całym świecie ze swojego piękna.

  Ale, jak pokazują poniższe filmy, nie wszyscy Węgrzy przyjęli płytki konsumeryzm Wallmarta syjonistycznej elity, i dbają o swoją dietę, nie tylko w odniesieniu do żywności, ale również ich umysłów: słuchają prawdziwych mediów, takich jak jovonk.info, i przygotowują się do obrony swoich rodzin, plemion i narodu.

  filmy

  Węgierski Front Narodowy – szkolenie członków

  Węgry są jednym z rzadko spotykanych państw europejskich, które nadal pamięta o plemionach, które dawały siłę społeczności, i zostały przeznaczone na zniszczenie przez NWO, który chce przełamać czyste, naturalne związki i siły człowieka, te związki, które tworzą opór czy nawet odporność na plany i zamiary nikczemnej elity, by zdominować, kontrolować i zniszczyć wszystkich Gojów.

  Małżeństwo, rodzina, proste wartości religijne pozbawione fanatycznego ekstremizmu, środkowa droga, plemiona, wartości, moralność, uczciwość, honor, lojalność, odwaga, każde z nich stanowi zagrożenie wobec NWO, a które chcą zniszczyć.

  Ale teraz mamy finałowy, ostatni etap bitwy między dobrem i złem, gdzie uczciwe masy świata z jednej strony, stają przeciwko tchórzliwym elitom z drugiej strony, które chcą ograniczyć ich wolność, przejąć ich bogactwa, indoktrynować umysły, a nawet zabijać ich ciała.

  W tej bitwie, wszczętej przez elity metodami fałszu i ognia, przeciwnicy wykorzystują prawdę i wodę, i są zjednoczeni wzajemnym szacunkiem ludzi każdej wiary, koloru i klasy, którzy widzą jedność we wspólnej sprawie wobec świata Jamahiriya, gdzie cała władza, bogactwo i broń są w rękach narodu, a nie w rękach monopolistycznych reżimów, banków i terrorystów.

  Węgrzy są zachęcani do dołączania do „Harmadik Ut (3 ut)”, ruchu trzeciej drogi na Węgrzech, i do pomocy dla jovonk.info do przekładów, węgierskiego portalu informacji o prawdzie, oprócz węgierskiego, już w językach angielskim, francuskim, niemieckim, rosyjskim, słowackim, rumuńskim i serbskim.

  Witryna jovonk.info utrzymywana jest i administrowana przez Węgierski Front Narodowy (HNF). Ruch ten od 20 lat walczy z imperializmem i syjonizmem, oraz przeciwko ich skutkom na Węgrzech.

  Zachodnia i węgierska prasa całkowicie służy interesom działań syjonistyczno-imperialistycznej propagandy, zniekształca fakty i manipuluje przekazywanymi wiadomościami. Ci którzy szukają prawdy, mają trudności w krajach będących pod wpływem syjonizmu, łącznie z Węgrami. Liczba wiarygodnych źródeł informacji jest mała, jovonk.info monitoruje głównie prasę internetową krajów wschodnich.

  Ponieważ do chwili obecnej Mathaba ma tylko ograniczone sekcje w językach hiszpańskim, portugalskim, rosyjskim i arabskim, jovonk.info wykonuje wspaniałą pracę, przekładając Mathaba World News na węgierski, uznajemy węgierski portal jako Węgierską Mathabę i będziemy kierować czytelników węgierskich na jej stronę.

  Więcej informacji: http://www.mathaba.net/about oraz różne opcje http://www.mathaba.net/support.

  Więcej informacji nt. Węgierskiego Ruchu Narodowego: http://www.hungarizmus.info lub węgierski portal informacyjny and http://www.jovonk.info

  * * *
  MATHABA — Changing the world — Media Active To Help All Become Aware
  MATHABA – zmieniamy świat – Media Aktywne w Uświadamianiu Mas

 38. Maciej said

  Tutaj mam jeszcze filmik które jest jak najbardziej na temat, tyczy się już dorosłych społeczeczeństw poddawanych globalnej psychozie jaką jest TV … Genialna analiza rzeczywistości, życia zaprogramowanego od początku do końca.

 39. sono said

  A oto słowa John Swinton, redaktor naczelny NY Timesa (należącego do żydowskiej rodziny Sulzbergerów) 12 kwietnia 1893r. mówił:

  „Niezależna prasa w Ameryce nie istnieje. I wy o tym wiecie. Nie ma nikogo wśród was, który ośmieliłby się pisać własne opinie i już wiecie, że jeśli to uczynicie to nie byłyby nigdy opublikowane. Mi płacą tygodniówkę po to bym trzymał swoje uczciwe opinie daleko poza gazetą. Wielu z was otrzymuje podobną pensję za podobne rzeczy i każdy wie, ze gdyby chciał być takim wariatem by pisać uczciwie szybko znalazłby się na ulicy w poszukiwaniu innej pracy. Jeśli ja ośmieliłbym się napisać to co myślę naprawdę, znalazłbym się bez pracy w ciągu 24 godzin.
  Dziennikarski interes polega na niszczeniu prawdy, na świadomym okłamywaniu, znieważaniu, warowaniu u nóg bogactwa oraz na sprzedawaniu własnego kraju i swojej rasy za kawałek chleba powszedniego.
  Czym jest to szaleństwo by wznosić toasty za niezależna prasę? Jesteśmy tylko wasalami bogaczy za kulisami, oni pociągają za sznurki a my tańczymy.
  Nasze talenty, nasze możliwości i nasze losy są własnością innych. Jesteśmy intelektualnymi prostytutkami”

 40. Kronikarz said

  http://polonuska.wordpress.com/2011/09/11/zydokomuna/#comment-89

  Żydokomuna – filmy zebrane w jeden ciag

 41. Krzysztof M said

  Bardzo ważny materiał. Dzięki za opublikowanie.

 42. „Tu zaś wykład prof. Wolniewicza o mediach niemieckich w których Polska i Polacy są nieustannie zniesławiani.” Chciałbym bardzo zobaczyć to, chociaż nie widzę, aby Niemcy wiedli w tym prym. Ja oglądam często niemieckie kino, i uznaję je za najlepsze obok japońskiego. Występują w nich bohaterowie różnych narodowości, w tym Polacy, i wszyscy są przedstawiani neutralnie. Polacy przeważnie występowali jako fachowcy od czego tam (aluzja do emigracji zarobkowej). Jeśli już, to na pewno te obrazy płyną od dziennikarzy, czego nie wiem. To może być. Ale w niemieckiej kinematografii społeczeństwo jest zdrowe moralnie w przeciwieństwie do amerykańskiej. Dla przykładu w niemieckim filmie bohaterem jest inżynier, wojskowy, człowiek schludny w czasie katastrofy ludzie kryją się w Kościele. W amerykańskim filmie bohaterem jest zhipisiały artysta, muzyk, piłkarz (ogólnie ROZRYWKA, GWIAZDY etc.-ci którzy demoralizują) a Kościół nie stanowi schronienia gdyż jest niszczony przez katastrofę. Także szkodliwość przekazu płynie głównie właśnie z kina amerykańskiego.
  Poza tym to w amerykańskich filach Polacy są obrażani. W jednym z filmów puszczanych na CANAL + był cytat „tyranozaury są najgłupsze? Myślałem, że najgłupsi są Polacy?”. To jest cytat z filmu amerykańskiego. Pomijam notoryczne nabijanie się z Polaków z serialach komediowych i animowanych. Także zagrożenie moralne i obrażanie Polaków stwierdziłem jedynie w amerykańskich produktach telewizyjnych.
  Także Pan Wolniewicz, który swoją drogą gdzieś rok temu namawiał do walki z muzułmanami gdyż ci zagrażają nam terroryzmem, powinien uzupełnić tę wiedzę o całe zachodnie telewizje, gdyż „niemieckie” nie są w tym szczególne.

 43. Kronikarz said

  42/ Wolniewicza sie czepiac i tak tylko argumentowac, to troche dziwne, …Niemcy wywazeni, a czy Wolniewicza Pan zna….

  A ze Jankesi z Hollywoodu – pardon, z Lodzi – Polakow zniewazaja po jankesku, to wiadomo, boc to starsi bracia zydki !

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: