Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Listwa o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  lewarek.pl o Stalingrad
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Upadek cywilizacyjny Polski
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  marcinxw o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Rosyjski raport: 3/4 terytorium Libii pod kontrolą lojalistów

Posted by Marucha w dniu 2011-09-10 (Sobota)

Raport rosyjskiego dziennikarza śledczego opublikowany 8 września oparty na rosyjskich źródłach wywiadowczo-wojskowych donosi, że siły lojalistów ciągle kontrolują trzy czwarte terytorium Libii. 

Libijska armia posiada ciągle zdolność prowadzenia walki, na jej czele stoi osobiście pułkownik Kaddafi i niektórzy z jego synów. Publikujemy tłumaczenie tego niezwykle interesującego dokumentu.

Trypolis: W północno-zachodnich częściach miasta wciąż toczą się walki z użyciem ciężkiego sprzętu, w tym artylerii. W rejonie Salah Edden zniszczone zostały trzy jeepy, z 6 rebeliantami. Pojawiła się informacja o przesunięciu zbrojnego oddziału pod dowództwem Chamisa Kaddafiego z południowych peryferii Trypolisu w kierunku Ez-Zawii.

Bani-Walid: Szejkowie i starszyzna plemienna podjęli decyzję o tym, aby nie przekazywać miasta. Obrońcy wierzą we własne siły i są zdeterminowani, by walczyć przeciwko kolonialnej koalicji do końca. Pojawiają się sprzeczne dane na temat ilości grup rebelianckich oblegających Bani Walid (7-krotna różnica jeśli chodzi o dane na ten temat). Wczoraj (7 września) pojawiła się również informacja o nieudanej próbie ataku wojsk koalicji na miasto, w rezultacie którego obrońcy zabili setki napastników.

Tarhuna: W rejonie tej niewielkiej gminy leżącej na północny zachód od Trypolisu konwój rebeliantów wpadł w pułapkę, w jej wyniku zginęło 14 bojowników.

Syrta: Natowskie bombardowania tego miasta nie ustają.

Zawija: Agencja ITAR-TASS informuje o „zwierzęcych praktykach”, jakich mieli się dopuścić rebelianci w tym mieście.

Misrata: Przeciwko rebeliantom i siłom koalicji lojaliści użyli taktycznych rakiet typu „Scud” (silne wybuchy 5 września).

Benghazi: Szczególnie warto przyjrzeć się sytuacji w tym mieście. Rozpad sojuszu czterech głównych sił stanowiących trzon rebelii (plemion: Obejda i Charuba, islamistów, grup kryminalistów oraz bliskowschodnich najemników) podobno osiągnął już masę krytyczną. Pojawiły się informacje o walkach między różnymi frakcjami buntowników, a nawet o przeprowadzeniu przez NATO nalotów przeciwko powstańcom z Benghazi. Możliwe, że cyrenaickie plemiona, po zachłyśnięciu się wolnością i w obliczu wiatru gwałtownych zmian, przyłączą się do sojuszu plemion popierających rząd Dżamahirii. Pojawia się coraz więcej informacji na ten temat, które są w tej chwili weryfikowane.

Algieria: Organizowana jest w tej chwili humanitarna pomoc dla Libii. Algierscy i syryjscy hakerzy dokonali ataku na stronę internetową telewizji Al-Jazeera.

Potwierdzają się również informacje na temat rozprzestrzeniania się wojny partyzanckiej w rejonie Afryki Centralnej. Rządy Mali i Nigru nie ukrywają swojego niepokoju w związku z pojawieniem się uzbrojonych grup zdolnych do tego, by destabilizować subsaharyjskie państwa.

W ciągu ostatnich 72 godzin lojaliści zabili co najmniej 128 buntowników, zniszczyli również 25 środków transportu włączając w to 2 czołgi. Według różnych danych trzy czwarte procent libijskiego terytorium znajduje się pod kontrolą armii i plemion lojalnych wobec pułkownika Kaddafiego.

Źródło: http://za-kaddafi.ru/node/3454
Za: geopolityka.org
http://stopsyjonizmowi.wordpress.com

Komentarze 32 do “Rosyjski raport: 3/4 terytorium Libii pod kontrolą lojalistów”

 1. mamag said

  „Demokracja” ma ciężki orzech do zgryzienia.Kaddafi solidaryzuję się z tobą. Tak trzymać!

 2. plasibo said

  To prawdziwy balsam dla oczu czytać ten artykuł!!!

 3. kiriki said

  Kaddafi Bog z Toba!

 4. sono said

  a tu przyklad, sorry za jezyk ,ale nic lepszego a adekwatnego nie przychodzi mi do glowy, pieprzenia o niczym. I to w watykanskim dzienniku observtore romane.
  Takiego belkotu i pierdoletow juz dawno nie czytalam w niby renomowanym dzienniku.
  Dla kogo oni dzialaja??
  http://fronda.pl/news/czytaj/tytul/krajobraz_po_wojnie_z_terroryzmem_15358

 5. z sieci said

  Złote dinnary Kaddafiego

 6. Usraelskie bandyckie wojny said

  Katastrofa polskiego smiglowca w Afganistanie

 7. „Zmieniający się świat a globalne bezpieczeństwo

  (…) zdaniem przewodniczącego Komitetu do spraw międzynarodowych Rady Federacji Rosji Michaiła Margiełowa, władze Tunezji, Egiptu, Libii i innych krajów regionu same przygotowały podłoże pod te rewolucje:

  – Młodzież miała dość stanu emigracji wewnętrznej, nie chciała też udawać się na emigrację poza obszar kraju. Miała też dość bezrobocia. Wstydzą się oni swych zakompleksionych liderów, którzy nigdy nie zostali wybrani na swoje stanowiska w sposób uczciwy. Liderzy w krajach regionu zdecydowanie zbyt długo przesiadywali w swych fotelach. Ich otoczenie sprywatyzowało mienie narodowe. Rządzące elity polityczne w tych krajach po prostu przegapiły powstanie klasy średniej – samodzielnej i aktywnej. Władze pod hasłem walki z islamistami zniszczyły praktycznie całą opozycję. W tejże Libii wszelkie partie polityczne były zakazane, gdyż wielkie hasło głoszone przez Muammara Kaddafiego i zadeklarowane w „Zielonej księdze” brzmiało: „Ten, kto założył partię, stał się zdrajcą”.

  Jak sugerują eksperci, których opinii zasięgnęła rozgłośnia radiowa „Głos Rosji”, porewolucyjna korelacja sił w krajach arabskich, które przeżyły rewolucje, nie wyklarowała się jeszcze ostatecznie. Dotychczas nie sformowano nowych struktur władzy, okres braku stabilności przeciąga się na czas nieokreślony. Ponadto, istnieje ryzyko wybuchu socjalnego w Algierii i krajach monarchicznych Zatoki Perskiej.

  Jednakże głównym punktem zapalnym znów stać się może Palestyna. Jej stosunki z Izraelem w ostatnim czasie zaogniły się wyraźnie, stosunki dyplomatyczne z Tel Awiwem zerwała Ankara, na jesień z kolei zaplanowano próbę Palestyny zwrócenia się do ONZ o przyjęcie jej do grona członków tej organizacji.”

  07.09.2011, http://polish.ruvr.ru/2011/09/07/55816446.html

 8. Xall said

  Światowa destabilizacja finansowa, destabilizacja zbrojna rejonu basenu MŚ. Hmmm. Czy Europejczycy zdolni są przetrwać eskalację wydarzeń?

 9. Maciej said

  odp: 7,8 .

  Wydaje się, że poruszono ważne kwestie w postach wyżej.

  http://www.psz.pl/tekst-39222/Tureckie-okrety-wojenne-beda-eskortowaa-statki-z-pomoca-dla-Strefy-Gazy

  Jaka będzie reakcja Izraela ?? I czy może to zadziałać jak zapalnik na konflikt globalny ??

 10. III wojna swiatowa rozpocznie sie od malego panstwa, czyli „zapalnikiem” moze byc np: i-sra-el, ktory ma w tym „kierunku” dokonale „predyspozycje”…no i „intencje” w utrzymaniu wlasnej „demon-kracji” wylewanej na rozne „profitowe” kraje „zlotem i miodem” plynace…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 11. Boryna said

  Neokolonializm nie przejdzie!

 12. Tym ,ktorzy dostaja werbalnej sraczki widzac moje nazwisko w druku wyjasniam na poczatku ,ze moja sympatia jest calkowicie po stronie legalnego rzadu Libii i plk.Ghadaffiego.
  Czytajac jednak takie informacje:
  „W północno-zachodnich częściach miasta wciąż toczą się walki z użyciem ciężkiego sprzętu, w tym artylerii.W rejonie Salah Edden zniszczone zostały trzy jeepy, z 6 rebeliantami. „-zaczynam powatpiewac w dokladnosc informacji.

  Bo cos tu nie pasuje:jesli ciezki sprzet +artyleria zdolaly zniszczyc tylko 3 jeepy z 6-cioma rebeliantami to albo artyleria jest do dupy albo tych rebeliantow(2 na jednego jeepa)tyle co kot naplakal bo wyglada na to ,ze maja nadmiar jeepow i brak rebeliantow.
  W kazda strone brzmi to smiesznie.
  Jerzy Ulicki-Rek

 13. Sołtys said

  Re.6.Właśnie po obejrzeniu tego filmu można zdać sobie sprawę, jak można manipulować przekazem w mediach.Przecież w oficjalnej wersji miały tam panować ciężkie warunki pogodowe z silnym wiatrem. Wiatru nie było wcale co można w łatwy sposób wywnioskować po dymie który się unosi pionowo do góry.A i śmigłowiec miał być lekko uszkodzony,a z tego co widać to już sobie nie polata.To jak takie banały się przekręca ,wprowadzając społeczeństwo polskie w maliny. To co dopiero dzieje się w informowaniu o sytuacji w Libii?

 14. Re. 12

  Sytuacja w Libii i na świecie jest chyba o wiele bardziej skomplikowana, niż sądzą zwolennicy „Logiki Odwrotności” p. Marka S.

  Voilà:

  „Libia współpracowała z Amerykanami i Brytyjczykami w torturowaniu podejrzanych o terroryzm

  Libia – amerykańscy i angielscy szpiedzy współpracowali z reżimem Kadafiego Dzisiejsze dzienniki światowe obiegła informacja o tym, że Amerykanie (CIA) i Anglicy(MI6) ściśle współpracowali ze służbami specjalnymi Kadafiego.

  To niby nic nowego, ale dziś okazało się, że szpiedzy tych dwóch krajów używali Libii choćby do przesłuchiwania podejrzanych o terroryzm. Przesłuchiwania odbywały się przy użyciu – zabronionych na Zachodzie – metod. Chodzi o tortury.
  Dziś też wyszło na jaw, że polski i amerykański rząd próbował powstrzymać Wikileaks – stronę publikującą tajne materiały dyplomatyczno – szpiegowskie przed publikacją niewygodnych dokumentów. Tym razem również chodziło o tajne więzienia CIA, które miały znajdować się w Polsce. Obydwa rządy próbowały zatuszować sprawę, żeby Polacy nie wycofali się w misji w Iraku i Afganistanie.

  Amerykanie słusznie podejrzewali, że Polacy przez te rewelacje gotowi będą wycofać swoje wojsko z Iraku czy Afganistanu. Jak powszechnie wiadomo nie było w Polsce przyzwolenia społecznego na tą misję, ale rząd Millera i prezydent Kwaśniewski nikogo o zdanie nie pytali.
  (…)
  (Kadafi) Odciął się od terrorystów i zaczął współpracować z Amerykanami. Tylko, że nikt nie wiedział, że jego współpraca nie ograniczyła się do wydania starych znajomych. Kadafi poszedł o krok dalej. Najwyraźniej zezwolił Amerykanom i Brytyjczykom przewieźć na swoje terytorium schwytanych podejrzanych o związki z terroryzmem. A następnie przewiezionych więźniów poddawano torturom, które na Zachodzie byłyby niezgodne z prawami człowieka. W tym momencie trzeba dodać, że Amerykanie stosują niektóre tortury zgodnie z obowiązującym u nich prawem. W tym jedną z metod powszechnie znaną – w której oszukuje się się poddawanego torturom, że zostanie utopiony.

  Amerykanie znani są z używania podwójnych standardów, wtedy gdy jest im to wygodne. Po tym jak opublikowano co się dzieje z więźniami w amerykańskiej bazie na Kubie – w Guantanamo, świat zwrócił uwagę na to co Amerykanie robią z terrorystami – domniemanymi czy prawdziwymi. Pytanie tylko, kto zgłosił takie zapotrzebowanie do Kadafiego?

  Cała historia jest zagmatwana. Kadafi nigdy nie przebierał w środkach, żeby utrzymać się u władzy, nawet pomimo faktu, że jego zamach stanu był w zasadzie bezkrwawy. Ale żeby pozostać u steru musiał on zbudować, przeszkolić i wyposażyć sprawny aparat opresji. Bez tego z pewnością udałoby się go wymienić wcześniej. Amerykanom i Brytyjczykom z pewnością było to na rękę, żeby „zadawać pytania” w spokoju i daleko od wściekłych reporterów wietrzących sensację. Kadafiemu potrzeba było powrotu do międzynarodowej polityki. Czyli nic innego jak stare konfucjańskie powodzenie – ja podrapię ciebie po plecach, gdy ty podrapiesz mnie.”

  09.09.2011, http://www.zielonydziennik.pl/na-emigracji/libia-wspolpracowala-z-amerykanami-i-brytyjczykami-w-torturowaniu-podejrzanych-o-terror

 15. Błysk said

  Skoro Kadafi współpracował tak daleko z amerykańskimi służbami tajnymi, to skąd ten atak USA,Anglii i Francji na jego reżym ? Nadto ,co to za walki w których ginie kilkanaście osób ? Dlatego uważam sytuacje w Libii za nadal nie wyjaśnioną.

 16. Chutor said

  Ad 12 Jerzy Ulicki-Rek

  „Bo cos tu nie pasuje”

  Nie pasuje w drobiazgach ale pasuje w szerszym zakresie.
  Artykul ma za zadanie przycmic prawdziwe zwyciestwa Kadafiego i zastapic je drobnymi osiagnieciami, pewnie zmyslonymi.
  Ukryty zamysl propagandowy tego przekazu jest w tym, ze gdy Kadafi utraci Libie to on przegral. Kadafi jako smierteny czlowiek moze przegrac, jednakze jego sila jest nie w Libii lub zlocie lub ropie lecz w jego idei.
  Idei nie da sie zniszczyc bombami lub kupic. Ona przebywa w ludzkich sercach tam rosnie lub umiera.
  Swiat jest spragniony slusznej idei i ona sie narodzila i przejawia sie w walce na piaskach pustyni. NATO nie musi obawiac sie 3/4 Libii pod panowaniem Kadafiego. Sily przeciwne Kadafiemy obawiaja sie jego idei panujacej w 3/4 dusz prawych ludzi.
  Konsekwentnie, glownym wrogiem idei Kadafiego nie jest NATO lecz wilki w owczych skorach rozsiane po swiecie w roznych kosciolach, zwiazkach, ruchach, ulubionychy wodzach itp.

 17. Re. 15

  Nie odpowiem Panu na to pytanie, ale nie dziwiłbym się zbytnio, bo to chyba reguła, a nie wyjątek. Przecież także Saddama Husajna państwa Zachodu popierały i wspomagały, a w l. 80-tych przywódcy

  „USA i państw Europy Zachodniej bardziej niż irackiego reżimu obawiali się rozprzestrzenienia irańskiej rewolucji islamskiej. Dlatego, mniej lub bardziej jawnie, zachęcali Saddama do wojny z Iranem, wspierali go politycznie a także militarnie. W zakres dostaw wchodziły najnowsze technologie oraz broń, również chemiczna (gaz musztardowy) i biologiczna (wąglik). W czasie działań wojennych Irak, przy milczącym poparciu krajów zachodnich, masowo używał swego chemicznego arsenału. CIA służyła informacjami wywiadowczymi dla podniesienia efektywności ataku.” (wikipedia).

  A potem – niczym sułtan wezyrowi – Zachód zrobił mu w podzięce prezent ze sznurka.

 18. sono said

 19. sono said

  rozpowszechniajcie te piosnke gdzie sie da, wklejajcie na wszystkie strony na ktore mozecie.

 20. syzyf said

  19.sono powiedział/a
  2011-09-12 (poniedziałek) @ 03:23:06
  rozpowszechniajcie te piosnke gdzie sie da, wklejajcie na wszystkie strony na ktore mozecie
  i co to ma niby dac???garstka myslacych wie od dawna ze i ta wojna to grabierz w bialy dzien!!! nad ogromna wiekszoscia tego swiata panuje obecnie dwuch „bogow”-mamona i mendia,a ci akurat bogowie nie potrzebuja myslacych,dumnych,szczerych,sprawiedliwych,kochajacych rodziny,tradycje…wyzn awcow-juz do dawna usilnie pracuja nad wychowywaniem takich kturym wystarczy powiedziec ustami jakiejs madonny czy mandaryny z MTV… ze chodzenie (za przeproszeniem) z marchewka w dupie jest cool , trendy i rano wszyscy usmiechnieci zapieprzaja do swojej gowno oplacalnej pracy z zajefajna zielona natka wystajaca z dupy…….

 21. sono said

  ad 20 Myli sie pan co nieco.
  Po pierwsze neguje pan wysilek wielu tysiecy ludzi na swiecie ktorzy jednka maja odwage i rozum aby sie przeciwstawic temu powoli nas ogarniajacego zamordyzmu. Sa to ludzie mniej lub bardziej znani , mniej lub bardziej wplywowi, ale jednak ich celem jest uswiadomienie publice co im grozi ( przyklad: setki tysice blogow i website, kanalow na ju tube informujacych co sie FAKTYCZNIE dzieje).
  Negujac ich wysilki i namwiajac do poddanie sie bez walki niczego dobrego pan nie osiaga i nie osiagnie.
  Kropla drazy skale i kazdy najmniejszy wysilek sie liczy. Trzeba probowac bo NIC innego nie pozostala. A poddanie sie bez walki jest hanba. Jezeli juz mamy umierac to przynajmiej ,jak mowia Amerykanie, stojac/walczac , ( w wielkim stylu), a nie na kolanach.

 22. Brat Dioskur said

  Nieoczekiwanie z wyrazna zloscia zachodnie TV przyznaly,ze lojalisci w Bani-Walid skutecznie sie obronili i pogonili „rebeliantom” kota!Na nic zdaly sie naloty…tfu ,ochrona ludnosci cywilnej przeprowadzona przez NATO-wska Luftwaffe i ostrzal z ciezkich dzial. Nawiasem na jednym z ujec wyraznie widac europejskiego zolnierza w charakterystycznym tropikalnym kapelusiku i T-shircie, obslugujacego dzialo.Jak na razie nie widac jakiegos zdecydowania w dzialaniach ,zrozumiale -rabusie sa zajeci rozkradaniem libijskiego lupu i operacje militarne zeszly na drugi plan.Ciekawe czy my cos tez dostaniemy?Przeciez jakas nasza kanonierka pilnowala na M.Srodziemnym embarga na bron dostarczana do Libii,naturalnie dla wojsk Kaddafiego ,tak wiec jakis ochlap sie nalezy a bedzie jak znalazl bo ida wybory i trzeba zaczac tumanic w TV pospolstwo .Jak wiadomo 1sek.
  reklamowego spotu kosztuje tyle co dobry samochod.

 23. revers said

  Rosyjski niedzwiedz budzi sie, gen. Makarov oglasza alarm dla rosyjskich poludniowych grup militarnych z flota czarnomorska wylacznie

  http://rt.com/politics/chief-urges-high-alertness-347/

 24. sono said

  ad 23 Cos sie szykuje. Niedobrego. Mysle ze to kwestia najwyzej paru tygodni.

 25. Re: Sono

  Tak, szykuje sie cos naprawde niedobrego…ale dla zydow…beda sie szykowali do wylotu w ciagu paru tygodni na…ksiezyc, albo na Marsa…
  :)))
  Egipcjanie juz im zapowiedzieli „wylot” ze swojej ziemii….
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 26. sono said

  mysli pan ze sie poddadza bez walki?
  Zorganizowali najwiekszy spisek w historii ludzkosci, przejeli prawie caly system finansowo-ekonomiczno-medialno-polityczno-miltarny na swiecie, a pan sie ludzi, ze paru Egipcjanow ich wysle na Marsa??

 27. Re: 26: Sono

  Pan(i) nie zwraca uwagi na przedstawienie, a bynajmniej jak ono ma sie do samej rzeczy i najzwyczajniej „pieprzy” glupoty…
  Po pierwsze: To nie od samego diabla zalezy (ani bynajmniej od jego dzieci) kiedy zakonczy sie jego czas i dominacja nad swiatem zywych…
  Po drugie, to nikt inny jak wlasnie lucyfer jest czescia Planu Samego Boga i Bog wie kiedy i gdzie ma umiescic obecna rzeczywistosc w Swoim Planie…
  Po trzecie, my jako ludzie stworzeni na obraz i podobienstwo Samego Boga doskonale wiemy, ze jestesmy istotami niedoskonalymi (nieskonczonymi), ale winnismy (mamy obowiazek) zblizac sie do boskiej doskonalosci o czym upadli aniolowe nie zamierzaja przyjac (przyjmowac) do wiadomosci, a egipski epilog jest jedynie dowodem na to, ze kompromis z tzw., mniejszym zlem” nie ma (i nie bedzie mial) racji bytu…
  Oj, pani(e) Sono, widze, ze wyciaganiem wnioskow rowniez ma pan(i) problemy…
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 28. sono said

  gada pan jakies banialuki zupelnie od rzeczy.
  Radze przestac pociagac za duzo z butelki.

 29. Re: 28
  Widze, ze argumenty nie bardzo przemawiaja i osobowosc „Sono” skupia sie na „butelce” ktora bylaby glownym powodem jego(jej) argumentacji…
  No coz, taki ma „Sono” medialny” swiat…w/g wizji „szechtera”…
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 30. sono said

  pan nazywa swoje gledzenie od rzeczy argumentami???

 31. Re: 30 Sono
  Milego dnia zycze…
  i nie mam nic „sono” do dodania…
  ==================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 32. sono said

  no dobra ,panie Janie z Toronto. Zakonczmy te wymiane „uprzejmosci.
  Milej nocy tez zycze.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: