Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  robi za Syzyfa o Wolne tematy (40 – …
  maxi o Kadyrow ostrzega: dla Polski w…
  lewarek.pl o Wolne tematy (40 – …
  Gość o Kadyrow ostrzega: dla Polski w…
  lewarek.pl o Wolne tematy (40 – …
  I*** o Opłakane skutki dezinformacji
  I*** o Opłakane skutki dezinformacji
  Lily o Opłakane skutki dezinformacji
  kontra o Wolne tematy (40 – …
  abdualiwisimulacha o Opłakane skutki dezinformacji
  lewarek.pl o Wolne tematy (40 – …
  lewarek.pl o Wolne tematy (40 – …
  lewarek.pl o Wolne tematy (40 – …
  Olo o Przed Ukraińcami ukrywana jest…
  Krzysztof M o Kartka z kalendarza, ciepło o…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 612 obserwujących.

Lyndon LaRouche: wkrótce zginą miliardy ludzi… chyba, że…

Posted by Marucha w dniu 2011-09-13 (Wtorek)

6-krotny kandydat na Prezydenta USA, jeden z najwybitniejszych ekonomistów na świecie, 90-letni Lyndon LaRouche, uważa że jesteśmy blisko końca naszej cywilizacji.

W rozmowie z Alicją Cerretani, redaktorem naczelnym LaRouchePAC, powiedział m.in.:

La Rouche: „Obecnie w Europie, w pasie Atlantyckim, w USA itd, obecnie nie ma nadziei na przetrwanie cywilizacji. Jako społeczeństwo, jesteśmy skończeni. Chyba, że dokonamy specyficznych zmian i to jak najszybciej. Europa na przykład jest na granicy dezintegracji. Tego nie widać, gdyż życie jakoś się toczy, ale nie ma nadziei na utrzymanie cywilizacji, szczególnie w rejonie transatlantyckim w obecnych warunkach, tzn.  – jeśli nie usuniemy tego prezydenta z Białego Domu i nie przeprowadzimy kolejnej reformy podobnej do Glass Steagall (reforma bankowa z 1932 roku, dająca kontrolę nad spekulacjami oraz ograniczająca tzw. bank-holdingi. Reforma oddzielała banki komercyjne od inwestycyjnych. Usunięta przez Kongres w 1999 r.).

Jeśli tego nie zrobimy, to będzie po nas. Dosłownie.

Jeśli się popatrzymy na obecne warunki w jakich istnieje życie na tej planecie, to nie będzie możliwości wyjścia z tej sytuacji. Miliardy ludzi będą umierać na całej planecie – bez żadnej nadziei. Chyba, że znajdziemy w sobie siłę by zrobić to co ma być zrobione. Mówiąc to, zdaję sobie sprawę, że wiele ludzi będzie zaszokowanych, choć nie powinni, gdyż przewidywałem to już od dłuższego czasu, oficjalnie – od 1954-56 roku.  W 1956 roku w mojej pierwszej prognozie przewidziałem dokładnie największy kryzys w USA w czasach powojennych. Od tego czasu moje prognozy zawsze się sprawdzały.
Byłem autorem SDI ( Strategic Defense Initiative Reagana – inicjatywa m.in. budowy broni laserowych na orbicie ziemskiej) dzięki czemu udało się nam uniknąć wojny nuklearnej. (…) Jesteśmy dzisiaj w piekle, ponieważ nie zrealizowano spraw, które zaproponowałem jeszcze w latach 70-tych.

Nasza cywilizacja będzie skończona jeśli nie obudzimy się i nie zaczniemy szybko działać!

... usuńcie tego kloszarda!...

Ja już dałem swoje propozycje, a zawsze miałem rację – dlaczego? A dlatego, że wszyscy pozostali zawsze się mylili. To jest proste. Ja rozumiem ekonomię, a oni nie. Jestem dostępny, niestety jestem bardzo ograniczony w moich możliwościach, szczególnie jeśli chodzi o osoby z którymi współpracuję. W tej sytuacji oni muszą to zrobić, nie mają wyjścia (…)

Pierwsze co muszą zrobić, to usunąć tego kloszarda! (Obamę). Zrozumcie, że jeśli go nie usuniecie to jesteście trupami. Wasze plany na przyszłość nic już nie znaczą. Jeśli jeszcze macie nadzieję, to świadczy to o waszej głupocie. Każdy członek rządu, który nie zgodzi się na usunięcie Obamy, powinien zostać także usunięty. To jest ta decyzja – czy chcesz ocaleć, czy zależy ci na losie ludzkości, czy też jesteś oportunistą mającym mrzonki, że jest jakaś inna droga wyjścia z tej sytuacji.
Skończyły się opcje dla ludzkości. Nie mogę podać dokładnej daty, ale będzie to już niedługo.”

Alicja Cerretani: „W pewnym sensie kryzys sprzyja nielicznym pozostałym rozwiązaniom, które nam zostały, ponieważ staje się oczywiste, że wszystkie decyzje antykryzysowe w postaci bail-outów, które zostały podjęte od 2008 roku okazały się nie tylko niedbałe, ale i kryminalne. Postawiły nas w pozycji gorszej niż ta, gdy pomoc finansowa w postaci bail-outów się rozpoczynała. Jest to działanie kryminalne, przekonywano nas, że to będzie skuteczne, po jednym bail-oucie był kolejny, miało to zadziałać, a wszystko okazało się oszustwem od samego początku. Znaleźliśmy się więc w sytuacji gdy ty przewidywałeś taki rozwój sytuacji od samego początku, dawałeś rozwiązania, które dawałyby szansę na ocalenie. Większość światowych liderów nic nie znaczą w stosunku do ciebie, bowiem to co proponowałeś i nadal proponujesz było i jest jedynym wykonalnym rozwiązaniem (…) Glass Seagall jest jedynym rozwiązaniem, które powinno się wdrożyć nie tylko w USA, ale na całym świecie. USA ma specyficzne warunki, które pozwalają na szybkie jego wdrożenie, ale problem dotyczy całego świata.
Konieczne jest także natychmiastowe zainwestowanie pieniędzy jakie jeszcze pozostały w rozwój ekonomiczny – ewolucyjny rozwój planety. Powinno być to rozumiane jako działanie w sytuacji wyjątkowej. Owszem, będzie to trochę trwało, ale jest to jedyna forma zagwarantowania tego, że pieniądze jakie jeszcze pozostały mają jakąś wartość. W innym przypadku ich wartość gwałtownie spadnie.
Działanie powinno mieć więc charakter znaczących projektów budowniczych.
Nie wchodzą w grę żadne propozycje wzrostu zatrudnienia, co jest tylko czczymi słownymi obietnicami.”

LaRouche: „Tak to wszystko jest prawda. Przez całe życie miałem do czynienia z podobnymi sytuacjami. Ale tym razem musi się to skończyć sukcesem, bowiem na tej planecie pozostanie niewiele żywych ludzi, jeśli nie dojdzie do czynów. Nikt nie ma przyszłości jeśli nie zrobi się tak jak ja proponuję. To jest jedyna ważna sprawa jaka pozostała.”

Alicja Cerretani: „Intencją strategii monetarnych, ochrony przyrody (ruch zielonych) jest deindustrializacja. Znaleźliśmy się w takim momencie, w którym ludzie powinni sobie zdać sprawę kim jest wróg. Widać to po efekcie działań jakie zostały narzucone Amerykanom i ludziom na całym świecie. Czas by zacząć mówić otwarcie, że to co się dzieje jest celowym działaniem.”

LaRouche: „Dodam coś jeszcze. Mieliśmy poprzednio kilka dyskusji. Mówiłem o tym, że liderzy nie mogą działać poprzez rozdzielanie zadań poszczególnym grupom. To nie działa. Funkcje liderów w historii zawsze były powierzane bardzo małej ilości ludzi. Ja sam byłem w małej grupie liderów, którzy faktycznie mieli możliwości przewodzenia. (…)

Podczas wojny broń polityczna, możliwość podejmowania decyzji,  jest zawsze w rękach małej grupy ludzi. Ta grupa ma przewodzić narodom. Robiłem to w przeszłości, nie zawsze z sukcesem, ale robiłem. Byłem w takiej sytuacji, że od mojego działania zależało istnienie dużej grupy ludzi. Sądzę, że znów znajdę się w takiej sytuacji. Histora pisze się nie opinia publiczną, ale tymi, którzy mają odwagę i możliwości przewodzenia. Jest to tajemnica rozwiązania każdego kryzysu (…)
Wiem, że niemal każdy kto mnie teraz słucha sądzi, że przesadzam. Ale świadczy to o waszej ignorancji, braku woli przetrwania, bowiem nie chcecie popatrzeć się rzeczywistości w oczy. Zaczynacie dyskutować: ‘a może to, a może tamto – ty przesadzasz’, a ja często mówię za słabo, powinienem być jeszcze mocniejszy w swoich ostrzeżeniach, bowiem cała ludzkość może za to zapłacić. Pomyślmy jak katastrofalne będzie to dla ludzkości jak nie będą mnie słuchać. Dlatego też tacy ludzi jak ja muszą wiedzieć co robią, mówić to co ma być zrobione, być bezlitośni w realizacji, zanim będzie za późno.”

Alicja Cerretani: Czas by inni zaczęli słuchać tego co proponujesz. Ty sam nie możesz nic zrobić, możesz tylko proponować. Czas by inni zaczęli robić swoją robotę (…)

Na podstawie: http://www.youtube.com/watch?v=G9RnGatMfeo
http://monitorpolski.wordpress.com

Komentarze 92 do “Lyndon LaRouche: wkrótce zginą miliardy ludzi… chyba, że…”

 1. galaszek said

  La Rouche; wkrotce zgina miliardy ludzi…chyba że?!……nie zginą???!

 2. Zagrypiona said

  Wszystko ladnie pieknie, ale ten pan nie mowi konkretnie od czego i z czyich rak zgina. A takie polprawdy gadanie to mozna o kant stolu rozbic.

  Jak dla mnie to juz nie jest nasza cywilizacja. Gdyby byla nasza to Pan Gajowy i wielu innych by nie musieli sobie tyle klawiatury strzepic, i to bezskutecznie jak to mamy dzis. Wiec jak banksterska psychopatyczna cywilizacja w ktorej zyjemy upadnie, to ja z pewnoscia plakac nie bede. Pewnie sie nie obedzie bez ofiar ale zeby od razu miliardy? Spojrzmy lepiej ile osob juz teraz ginie od ich psychopatycznych dzialan, wojny, stres, trucie, rak… A nie tam strachy na lachy zaraz wszyscy poumieraja, obalcie Obame. 😛 Jakby to sam Obama byl temu winien.

  To co on proponuje te kosmetyczne zmiany to jest tylko po to zeby podtrzymac ta syfiasta cywilizacje ktora teraz jest. A wszedzie gdzie zale leje ze nie da sie utrzymac, to wlasnie o TA cywilizacje chodzi. Ja w kazdym razie mam takie odczucie, nie bijcie. 😛

 3. Właśnie czytam książkę Henryka Pająka „Lękajcie się”. Postaram się jakieś fragmenty tej książki, która jest owocem wieloletniego studiowania przez autora tych spraw, które nam przyszło badać od niedawna, za[podawać w miarę wolnego czasu. Wszyscy, którzy piszą tego typu blogi, choć różnią się nieco poglądami, mają całkowitą rację i jeżeli ktokolwiek próbuje ich krytykować, to niech się najpierw zastanowi, nad sobą i swoim dyletanctwem, zanim zabierze głos. Żebyscie później nie płakali, że obudziliście się z ręką w nocniku i że nikt Was nie przestrzegał, bo piszący te blogi prawie krzyczą do Was, abyście się w końcu z tego pieprzonego letargu wybudzili. W miarę możliwości i czasu, postaram się dla tych, których nie stać na zakupienie tej książki, cytować ciekawsze fragmenty. Facet wykonuje kawał dobrej roboty i dlatego Ty też jeżeli czujesz się patriotą, a przede wszystkim uczciwym człowiekiem, powinieneś nieść te wszystkie wiadomości z tych blogów wszędzie, nawet na koniec świata, nawet swoim dotychczasowym wrogom. Ludzie pojednajcie się ze swoimi wyimaginowanymi wrogami, sąsiadami, rodziną, bo prawdziwy wróg jest mega niebezpieczny.Oto fragment książki Henryka Pająka:

  Słynny katolicki profesor filozofii polityki na uniwersytecie rzymskim w „II Sabat”, August Del Noce pisze o niszczeniu młodego polskiego pokolenia, które bezwzględnie wprowadzali żydokomuniści w powojennej Polsce. Program niszczenia młodego pokolenia jest z żelazną konsekwencją nadal realizowany, coraz bardziej podstępnymi, bo „demokratycznymi” sposobami.

  Del Noce na długo przed oficjalnym rzekomym rozpadem komunizmu, pisał o przechodzeniu komunizmu w nową postać i fazę jego istnienia i działania:

  „W rzeczywistości za tym pożegnaniem ideologii, za tą pozorną krytyka totalitaryzmu, ukrywa sie totalitaryzm nowej natury, duzo więcej zmodernizowany, dużo bardziej zdolny do panowania absolutnego niż dawne modele, włączając w to Stalina i Hitlera”

  Profesor Del Noce tak precyzował anatomię tego nowego, niewidzialnego totalitaryzmu, czyli neokomunizmu i neonazizmu

  „Mówię: ukrywa się, ale byłoby lepiej powiedzieć, że dziś odsłania się dość jawnie; jest to super partia technokratyczna, która przechodzi przez partie, która posiada źródła informacji, która stara się o własną apologię poprzez kastę intelektualistów; która jest rozdzielona proporcjonalnie według różnych pozycji kulturalnych i politycznych od katolików do komunistów.”

  Zarówno profesor Del Noce, jak i profesor A.Menthol Ferre stwierdzają zgodnie, że ” ten nowy totalitaryzm już nie potrzebuje w Europie skompromitowanych dyktatur komunistycznych”

  I najważniejsze. Rok 1989 pamiętacie. Otóż „W 1989 roku, aby uczcić 200 lecie Rewolucji Francuskiej na wschodzie europejskim, zapadła decyzja, by przejść od komunizmu do masonerii”

  Żydomasoński Le Mond obwieszczał o tym duzo wcześniej. Oto jak to ujął; „Jeżeli masoneria polska ongiś kwitnąca, odrodzi się z popiołów, uczyni to w formie ukrytej” Przed masonami ostrzegali Polskę św. Maksymilian Kolbe i Pius XI.

  I jeszcze króciutki fragment, cytat z tej książki : „Prymas Kardynał Józef Glemp, to skryty promotor masonerii, a Wałęsa to jej tępe narzędzie, „burak” wyniesiony na wyżyny przez zachodnią żydomasonerię i Bezpiekę polską, spenetrowaną przez zachodnią żydomasonerię”

 4. tralala said

  LaRouche reprezentowany jest we Francji, przez „Solidarité et Progrès” .
  http://www.solidariteetprogres.org/sp_Quisommesnous.php
  Glownym celem grupy jest cofniecie prawa Glass-Steagall, ktore pozwala wszystkim bankom na spekulacje (nie bede pisac dokladnie o co chodzi, bo to jest latwe do odnalezienia w internecie, a jezyk ekonomiczny nie jest moja silna strona).
  Prenumerowalam kilka miesiecy ich gazetke – nic specjalnego. Irytowali mnie swoim przekonaniem, ze glownym celem swiata powinno byc wycofanie tego prawa… i tylko to. Zgadzam sie, ze to jest sprawa bardzo wazna, ale jedna z miliona, a dopoki swiat nie oprze sie znowu na prawach naturalnych, to stawianie lat na dziurach i tak nic nie pomoze.
  Poza tym nie bardzo mam zaufanie do bylych masonow zmieniajacych zdanie (wiem, sw Pawel itd).

 5. Chutor said

  Ptaszki w klatce

  „Czegóż płaczesz? – staremu mówił czyżyk młody –
  masz teraz lepsze w klatce niz w polu wygody”.
  „Tyś w niej zrodzon – rzekł stary – przeto ci wybaczę;
  Jam był wolny, dziś w klatce – i dlatego płaczę”.

  Ignacy Krasicki

  Starcy, glownie europejscy, zyja w wygodnych miastach-klatkach, lecz sposob ich myslenia nie rozni sie od madrosci mlodych czyzykow.

  Gorzej, te klatki wkrotce moga okazac sie pulapkami; nic nowego pod sloncem. Nawet w niedawnej historii miliony ludzi w roznych obozach smierci, gulagach, rezerwatach zostalo zaglodzone i taki byl ich koniec tych, ktorzy wierzyli w to co jest trudne do uwierzenia.
  Gorzej, ludzka pasywnosc w chwilach tragedii
  przechodzi normalne zrozumienie.

  I to co przy znikomej wyobrazni mozna przewidziec. Jednego zimowego dnia energia elektryczna nie dotrze do miasta, ropa z Rosji nie doplynie do miasta, pietruszka i kurczaki z drugie czesci swiata nie dotra do miasta i wowczas co? Tysiace staruszkow moze wyjdzie na ulice by okazac swoje oburzenie i wszystko sie zmieni? W rzeczy samej zmiana nastapi, beda grzebac skostniale zwloki zalegajace ulice i zimnie mieszkania.

 6. I zapamiętajcie sobie raz na zawsze, to nie Kościół jest głównym winowajcą. Kośćiół tylko poniesie konsekwencje okrutne, bo większość kapłanów i dostojników kościelnych zaprzedało duszę diabłu i ułiożyli się z masonami, a niektórzy z nich podstępnie są wciągani w tą ich pokrętną grę. Właśnie Świadkowie Jehowy wyznają taką ideologię, że cało zło tego świata skupiło sie w Kościele Katolickim, a to jest czysta propaganda zasiewana nieswiadomym wyznawcom tej pseudoreligii, która powstała z inicjatywy masonerii i została załozona przez masona wysokiego stopniem.

  Oni, masoneria, już od 1830 roku próbowali wpływać na Kościół Katolicki, ale przez cały XX wiek zinfiltrowali oni tą instytucję od podszewki po to tylko, aby móc ją teraz kompromitować i niszczyć za przywoleniem narodów. Bo jak narody mają się nie buntować, skoro w kościołach odbywają się msze rockowe, księża są pedofilami, gejami, nekrofilami i nie wiadomo kim jeszcze. Tylko pytanie, kto do tego doprowadził i kto masonerię wpuścił do Kościola. To samo sie tego Opus Dei obrzydliwej masońskiej organziacji w samym sercu kościoła.

  I tak krok po kroczku niszczyli oni KK od środka. To są bardzo niebezpieczni ludzie, a ich działania są podstępne, pokrętne i dobrze przemyślane. Zobaczcie jak ludzie jadą na KK i o to właśnie im chodziło, to jest ich cel. Zniszczyć Kościół Katolicki, zniszczyć chrześcijaństwo, ośmieszyć je, tak jak ośmiesza się w mediach niewygodnych polityków i innych działaczy społecznych, wywlekając choćby jeden z ich najmniejszych grzeszków i wyolbrzymiając go do granic nieprzywoitości, podczas gdy Ci krytykanci mają na swoim sumieniu miliony grzechów ciężkich.

 7. Rysio said

  Kazdego dnia na kuli ziemskiej umiera ponad 250,000 ludzi, a zycie toczy sie dalej.

  😉

 8. sono said

  ad 7 Rysiu odgrywa role klauna/blazna od 7 bolesci i to mu dobrze wychodzi.
  ad 2 z czyich rak zgina?? Z rak ludzi.Drobnej grupy zwanej globalistami, illuminati ,masoanmi, syjonistami, lucyferianami czy podobnie,ktorzy opracowali i realizuja te plany ludobojcze i z setek tysiecy/milionow pomagierow,ludzie bez pomocy ktorych ta drobna grupa nie bylaby w stanie dzialac.
  Ludzi typu policja, wojsko, rozmaite security, politycy sprzedajani, lekarze/aborcjonisci, dziennikarze/presstytutki, tysiace naukowcow wspolpracujacy nad nowa bronia, szczepionkami etc, i tysiace/miliony pomniejszych pomagierow praujacych dla IMPERIUM ZLA. Bo jezeli ktos sie przyczynia do tworzenia, promowania, ukrywania,ZLA w najmniejszym nawet stopniu to staje sie czescia owego imperium zla.
  I to imperium uroslo w sile i jezlei elita wyda odpowiednie rozkazy to lezymy i kwiczymy. Doprowadza do globalnego kryzysu finansowo/ekonomicznego, wywolaja HAARpem rozmaite trzesienia ziemie i huragany, doprowadza do nedzy i glodu a na ludzi protestujacych wysla gadow w mundurach z odpowiednim sprzetem i po nich.
  Ludzie ludziom zgotuja ten los.

 9. sono said

  spojrzym na niektore panstwa w Afryce . Tam juz od wielu lat sie to dzieje. Nedza, glod, rzezie, wojny. A Gaza, a Palestyna??Przeciez Gaza to jeden, wielki oboz , gulag,wiezenie.
  Czy dopuszczjac do tak jawnego lamania praw czlowieka, czy przymykajac na to oko mozemy sie ludzic, ze ci co sprawuja na nami rzady nas tez oszczedza??Niby dlaczego? A co im po nas?? Za duzo nas jest i tyle??
  Wybralismy kanali , kryminalistow , zlodzieji, psychopatkow , tchorzy aby nami rzadzili to i efekty tego mamy. Kociol juz przygotowany stoi, wkrotce zaczna nas do niego zaganiac.

 10. Rysio said

  Sono, kochanie – juz nie raz pisalem ze powszechny dostep do broni wszystkich obywateli bez wyjatku zalatwia ten problem. W takim uzbrojonym po zeby spoleczenstwie i wolnorynkowym systemie kapitalistycznym nie bylo by potrzeby utrzymywania ani policji, ani wojska.

 11. Rysio said

  „…..Wybralismy kanali , kryminalistow , zlodzieji, psychopatkow , tchorzy…”

  Moze ty wybralas’ – ja tam nigdy nikogo nie wybieralem.

 12. Rysio said

  LaRouche to oczywiscie socjalistyczny parchaty przyglup.

 13. sono said

  Rysio
  blaznie jeden. Idz garki pozmywac.

 14. Rysio said

  Od zmywania garkow mam kobite.
  A u ciebie – po ilosci twoich wpisow – widze ze twoj stary musi zmywac’.

  🙂

 15. Kronikarz said

  …zeby choc w tlumaczeniu wyeliminowane byly jezykowe infantylizmy jankesow.

 16. sono said

  ad 14 A co ty Rysiu jestes za „wielki” zeby garki zmywac??
  „Kobita” to musi robic bo, Rysio the Great ,musi znalezc czas na gledzenie babci w bambosz.

 17. Zagrypiona said

  @8 Masz racje.

  Moje pytanie z czyich rak bylo jednak raczej retoryczne. Chodzilo mi raczej o to dlaczego on o tym nie mowi tylko straszy i jako rozwiazanie daje polsrodki jakby chcial skanalizowac niechec ludzi i przyklepac chwilowo zaogniona sytuacje dajac jakis nic nie znaczacy nieszkadzacy banksterom srodek. Obama jako nic nieznaczacy pionek tez moze byc poswiecony. Postawi sie nastepnego.

  Gdyby mu zalezalo to powinien co najmniej dorzucic do tych swoich propozycji zakaz lichwy, kare smierci za machlojki, a najlepiej to zliwkidowac banki w tej formie w jakiej one teraz sa, plus zastrzezenie by psychopaci mieli zakaz tworzenia bankow. A tak to lipa. Poslali go na mownice zeby ludziom pokazal ze jednak a tacy ktorzy cos sie martwia i chca niby cos zmienic (tak aby w rzeczywistosci nie zmienic nic). Czesc ludzi to kupi.

 18. sono said

  Z tego co wiem to ten gosciu trabil to od lat wieleu. Nie wyciagajmy opinni o nim i tym co mowi a czego nie, na podstawie jednego, krotkiego wywiadu.
  Poza tym ON SAM nie uratuje ludzkosci chocby na glowie stal 24/7.
  Ja osobisce uwazam, ze NIC ( chyba tylko Bog , ale z drugiej strony niby dlaczego mialby nas uratowac)
  juz nie jest w stanie nas uratowac. Zezwolilismy latami na dominacje zla w naszym zyciu spolecznym i osobistym, teraz dostaniemy za to w kosc.

 19. Rysio said

  re 16. Strasznie te „nowoczesne” baby ( ich przykladem jest Sono) sie rozleniwily.

  Nie chca, rodzic’ dzieci i zajomwac’ sie domem.

  Doszlo do tego ze chlopy musza robic’ typowo babskie roboty dobmowe – takie jak pranie, gotowanie, zmywyanie, sprzatanie itd…

  PS. Niedlugo Sono i jej podobne damskie szowinistki – zagonia facetow do rodzenia dzieci….

  😉

 20. sono said

  Baby to masz w nosie. A zmycie paru garkow to ujmy na twym honorze nie odbierze.
  Guzik o mnie wiesz, a pozwlasza sobie na idiotyczne uwagi.

 21. sono said

  tu ciekawy artykul
  „Nalaskowski: Lista nieobecnych w sprawie Nergala

  Sprawa tzw. Nergala ciągnie się już niemiłosiernie długo. Świadczy to o poziomie naszego życia politycznego. Szef telewizji zamiast wystawiać się na krytykę, a ostatecznie na ośmieszenie (bo kto teraz Brauna potraktuje poważnie) winien po pierwszych sygnałach dopływających z zewnątrz szybciutko z decyzji się wycofać, zamotać, że była to propozycja, która od początku budziła kontrowersje i w zasadzie nie wchodziła w grę i tym samym sprawę uciąć.

  Jeśli nie on to mamy jeszcze ministra od kultury, ale ów wydaje się być pogrążony w nieprzerwanym letargu, zapadł się w nirwanę i go nie ma. A jeśli się budzi to tylko po to, aby walnąć gniota w stylu – Wojewódzki reżyserem koncertu na cześć prezydencji. Miała być europejska wyszła wojewódzka.

  W końcu przeciwko fatalnej decyzji Brauna, który okazał się poganinem i nijak nie przyjmuje głosów sprzeciwu wypowiedziały się liczne autorytety z Kościołem włącznie. Słusznie ktoś zauważył, że ta sama telewizja, która niemal utonęła we łzach po śmierci Papieża teraz pozwala, aby szarpidrut lżył Papieża, Watykan i Pismo Święte.

  Ale ja chcę zapytać gdzie są artyści? Gdzie jest środowisko temu tam Nergalowi najbliższe? Gdzie jest Grzegorz Markowski szczycący się bratem-kapłanem? Gdzie jest Kukiz? Gdzie jest „Raz-Dwa-Trzy”? Gdzie jest Litza i Malejonek? Gdzie jest Jaryczewski z Oddziału Zamkniętego, który przeszedł wszak niełatwą drogę? Gdzie jest kultowy i mądry Józek Skrzek czy Rynkowski, którego życie, jak Seweryna Krajewskiego, nie rozpieszczało? Gdzie jest Zamachowski-śpiewający aktor?

  Dlaczego oni wszyscy uznali, że to nie ich sprawa? Dlaczego żadnemu nie przyszło do głowy, aby napisać w „Rzepie” albo na jakimś poczytniejszym portalu „Spadaj stąd Nergal! Spadaj do niemieckich prenumeratorów Billboarda”. Dlaczego Piasek, któremu dane było koncertować razem z legendarnym Sewerynem Krajewskim teraz zniżył się do poziomu programu, w którym występuje ten tam Nergal? Piasek, nie widzisz różnicy? Czy pecunia non olet?

  Czy to możliwe, aby całe środowisko tak się bało o kontrakty w TV, że nabrało wody w usta ze strachu przed nijakim Braunem, który do końca nie wie co robi? A jeśli nie o to idzie, to czy jest możliwe, że jest wam to obojętne? Jeśli tak, to co jest warta wasza sztuka, co jest wart tekst o „haniebnie białych flagach”? Mocno się obawiam, że takich jak ja, zadających takie pytania, jest więcej. Nie jest to tłum, ale spora grupa. I myślę, że ów Nergal drąc Biblię podarł również jakąś część list waszych oddanych fanów.

  I jeszcze na koniec. Darski po ogłoszeniu wyroku zezwalającego mu już na wszystko miał powiedzieć „szatan zwyciężył”. Podkreślił tym swoją wiarę w diabla. Wiesz co Darski, ty znasz się na diabłach jak ja na twoich makijażach. Jest taka scena w filmie Zanussiego poświęconym ojcu Kolbe. Jeden z jego oświęcimskich współwięźniów, kompletny ateista, na prośbę żony aby opisał niejakiego Karla Fritzscha, bezpośrednio odpowiedzialnego za śmierć zakonnika i około 2000 innych więźniów, odpowiada: „Ty wiesz kim był Karl Fritzsch?! To był diabeł, to był szatan!”. I tyle pan wiesz o szatanie panie Darski. Wiedza o szatanie jest dla dupków niedostępna.”

  Aleksander Nalaskowski

 22. Rysio said

  re 20. Rodzenie dzieci tez nie.

  🙂

  Haaaaaaaaahahahaahahaaaa

 23. Rysio said

  re 21 Sono – kochanie zamiast pisac’ o Sprawie Nergla – napisz lepjej co zrobic’ aby Polski narod nie wymieral i aby Polki zaczely rodzic’ po kilka/kilkanascie dzieci.

  PS. Jestem wiecej jak pewien ze nie bedziesz w stanie tego napisac’ – bo twoj mozg juz od dawna jest wyprany przez parchata, propagande, ktora mowi ze nowoczesna kobieta powinna rodzic’ jak najmniej dzieci, najlepjej wcale.

 24. sono said

  ad 23 a ty masz owe kilkanascie dzieci?? jak masz to sie nimi zajmuj, a nie gledzisz jak potepieniec ,trzy po trzy, bez ladu i skladu.

 25. Rysio said

  Mam 19.

  PS. A garnkow nigdy w zyciu nie zmywalem – to robota mojej baby.

 26. LaRouche może mieć racje w tym co mówi. Ja jednak obserwowałabym jego dalsze wypowiedzi, bo trudno mi zdobyć zaufanie do człowieka, który do tej pory tkwił w strukturach rządowych. A poza tym pcha się do przywódctwa i co mówi, ano: „Mieliśmy poprzednio kilka dyskusji. Mówiłem o tym, że liderzy nie mogą działać poprzez rozdzielanie zadań poszczególnym grupom. To nie działa. Funkcje liderów w historii zawsze były powierzane bardzo małej ilości ludzi.”

  Ano właśnie, bardzo małej ilości ludzi, a co robią tak naprawdę struktury władzy na szczycie? Powierzają władzę bardzo małej grupie ludzi. To rodzi wielkie niebezpieczeństwo nadużycia tej władzy. W zasadzie La Rouche mówi prawdę o zagrożeniu, tylko dlaczego nie wypowiada się jasno, skąd to zagrożenie wychodzi. Porusza Obamę, jakby Obama był jedynym zarzewiem zła toczącego sie na świecie i jakby usunięcie Obamy rozwiązało wszystko. Obama to tylko pionek wielkiej autokracji, a prawdziwi sprawcy już nie są anonimowi Rotschild i Rockeffeler na szczycie i cała reszta Morganowie i inne gnidy. W kazdym razie, to ich powinno sie rozliczyć, a jeżeli jest ktoś wyżej, to podczas procesu tych osobników doszłoby się po nitce do kłębka, ale potrzeba Panie La Rouche dobrej woli i skutecznego działania.

  Jeżeli on chce niszczyć tylko Obamę, to to mi okropnie śmierdzi. Owszem Obama gra tam swoją rolę pajaca w tej całej psychopatycznej strukturze, ale Pan Rouche demonizuje jego osobę, przemilczając innych bardziej niebezpiecznych sprawców tego co dzieje się na świecie.

  W każdym razie należy faceta obserwować, a szczególnie jego konkretne działania, a nie tylko wywiady. Po owocach ich poznacie.

 27. sono said

  super, warte obejrzenia

 28. Rysio said

  re 26. Katerina404 – LaRouche to socjalista.

  I jak kazdy socjalista chce o wszystkim, ale to o wszystkim decydowac’ za Ciebie.

 29. RomanK said

  Prof LaRouche nie jest osamotniony..raczej najczesciej udaje mu sie przebic przez cenzure..czy tez blokade medialna.
  Co i jak i kto….bardziej proste i prozaiczne!

  Glod i Zaraza nastepujaca po Glodzie i Pomorze@

  GLODOMOR!

  Ziemia znajduje sie w sytuacji anomalii..zachwianej rownowagi kosmicznej, bo wchodzi w rejony Universe o silnych zaburzeniach rownowagi kosmicznej…stad bardzo widoczne anomalie pogodowe i aktywnosc geotermiczna,- posuchy i powodzie,,trzesienia ziemi i huragany o duzym natezeniu…
  Jeden katakliczny wstrzas o duzej sile i duzym obszarze i pada enrgetyczna siec…zerwane linie komunikacyjne…brak spizarni- a lodowki po trzech dniach smierdza..staja pompy i staje system kanalizacji i wodociagow , zasilanie gazu, transport i oczyszczalnie…….w wielkich metropoliach wybuchaja walki o jedzenie i wode…po 12 dniach ludzie umieraja z glodu, zaczyna sie kanibalizm…wybucha zaraza….

  Na dzis wiadomo- ze tylko kilka krajow ma zasoby wystarczajace ziarna///najwiekszy z nich USA po suszy ma jako zapas zaledwie 500mln bushli kukurydzy… bushel to 35 kg….po worku na glowe! TYlko!
  Polska zamiast ogrodkow ma skalniaki…. w bylych oborach sa rekreacyjne salony….
  Co bedzie- jak pewnego dnia do wielkich zasobnych supermarketow ,,, nie dowiezom:-)))??????
  POlski rzond sie wyzywi jakos…i schroni…
  Dzieciobojstwo i apostazja ….beda wynagrodzone..dobrym ludziom……

 30. sono said

  tu ciekawa lista NOM najrozniejszego rodzaju. Do koloru i wyboru, Z tancami tango, serem na glowie celebransa, na plazy, przy piwsku, z tancami polki dance, z chipsami zamiast oplatka, z maskotkami, balonikami, rozowa pantera, laczone z protestantami, nagimi lektorkami, tancami hindu i… co jeszcze tam mozna se wymyslec.
  Orgii seksualnych i ofiar z dzieci jeszcze nia ma. Na razie. Ofiary z DZIECI sa jak na razie skladane przez wielu „katulikuf ” na oltarzu aborcyjnym, a orgie sa uprawiane, przez zyjacych na tzw kocia lape, cudzolozacych , pornografitujacych „katulikuf” w domach i zagrodach.
  http://www.traditio.com/nos.htm

 31. Rysio said

  re 29. RomanK – nie strasz, nie strasz – bo sie zesrasz!

  A czy ktos ci broni trzymac’ zapasy kukurydzy?

  Twoja wyprana mentalnosc’ – ze to rzad ma cie zywic’ – to wprost podrecznikowy przykla prania mozgu przez „edukacje” socjalistow.

  PS. Romek – kup se 100 workow kukurydzy, bedziesz mial zapasy – od razu poczujesz sie lepjej.

 32. bartlomiej_w said

  Pani Sono, ja sie z Pania zgadzam w przewazajacej wiekszosci Pani stwierdzen i apeli.

  Ale, wybaczy Pani szczerosc, ja Pani nie lubie, albowiem Pani nie potrafi rozmawiac, Posluguje sie Pani mianowicie agresja pomieszana z pogarda dla innych. To podejscie ksztaltowane bylo w Polakach a prawdopodobnie nie tylko w Polakach, przez kilka generacji i niemal wymuszane w nas od dziecka (prosze mnie nie pytac przez kogo, bo nie wiem, ale przypomnijmy sobie np. jak w szkole podstawowej czy sredniej traktowali nas belfry, ktorych w wiekszosci nie cierpielismy). Jesli chcemy miec racje, nalezy sie nauczyc ja miec, Racji sie nie bedzie miec, chocbysmy byli jak najbardziej prawi, jesli ona, ta racja, nie jest poparta osobistym prestizem. (to parafraza twierdzenia prof. Parkinsona z Kambrycz). A prestizu nie da sie osiagnac droga agresji. Vide Rysio. On tez ma czesto racje, ale go malo kto traktuje powaznie.

  Do rzeczy. Czlowiek od nietakdawna ma zakodowane, zeby sie bac ODPOWIEDZIALNOSCI za siebie i innych. A poniewaz odpowiedzialnosc idzie zawsze w parze z wolnoscia, czlowiek automatycznie boi sie wolnosci. Stad wynika plaga demokracji. Ludzie „wybieraja” demokracje, poniewaz chca, aby kazdym ich krokiem rzadzill odpowiedni przepis prawny, wykreowany przez demokratycznie wybranych demokratow. A owi demokraci, jako teoretycznie przynajmniej pochodzacy z demosu, maja dokladnie takie samo podejscie, jak demos. Sprobowaliby nie miec. Zatem czynia wszystko, aby sami tez odpowiedzialnosci uniknac. Przez to demokracja polega na powszechnym spychaniu odpowiedzialnosci na innych, na zbiorowisko, skutkiem czego mamy odpowiedzialnosc zbiorowa i odpowiedzialni jestesmy wszyscy, czyli nikt. Oligokracja, tak potepiana zaciekle przez tzw. ogol, jest systemem rzadowym o wiele sprawiedliwszym, bo ogranicza odpowiedzialnosc do pewnej grupy, starszyzny, ktora przynajmniej czuje sie zobligowana, zeby cos robic. Dygresja: Dyktatura jednostki to w naszych czasach niezbyt praktyczne rozwiazanie, bo istnieje zbyt wiele mozliwosci popelnienia bledu przez monarche, choc z punktu widzenia logiki, prawidlowe.

  Czlowiek zatem w dazeniu do watpliwego spokoju ducha, czy jak to jankesy ladnie okreslaja, peace of mind, zrzeka sie cech, ktore roznia go od innych zwierzat. Glownie wolnosci wyboru. Innymi slowy, dobrowolnie przestaje byc czlowiekiem, Literalnie i biologicznie. I tak szybciej niz nalezezalo tego sie spodziewac, powstalo stado, ktore sluzy wylacznie do tego by nim manipulowac.

  Spokojnie sie pascie, narody,
  Bo obca wam chwala i czesc.
  Bydlo nie pragnie swobody.
  Trzeba je pasc, strzyc, bic i jesc.

  (nie pamietam autorstwa powyzszego, ale chyba Blok)

  No to ja wracam do mycia garow, albowiem moja Zona poszla do roboty. Ja dzis robie na nocke. Beeeeee.

 33. sono said

  ad 32
  panie Bartlomieju. Pan mnie nie musi lubic. Nie jestem obrazem, co to ma/moze sie podobac lub nie.
  Na oklaskach mi nie zalezy. Obejde sie.
  Dobrze chociaz ,ze sie pan ze mna zgadza. To sie chwali. Dobrze to swiadzczy o panu:)
  Jedenaste przykazanie posoborowszczakow: „Thou shall not by impolite” nie jest na glownej stronie moich wartosci.
  A gary prosze wymyc dobrze, coby zona nie miala powodow do narzekania.
  Kwiatka tez jej mozna kupic ,tak bez okazji. Na pewno sie ucieszy.
  W razie czego moze sie nim posluzyc ,jak gary beda nie wymyte jak trzeba.

 34. Kronikarz said

  Bartlomiej_W % Sono

  Popelnilem i ja pare linijek w tym wzgledzie

  #687/ https://marucha.wordpress.com/2011/08/23/pulapka-na-rosje/#comment-112852

  A propos Sono, ile jest Sono od pewnego momentu w Gajowce°?
  Wszystkie wklejaja wielka mase krotochwilnych przymilnosci odstawiajac ogromna robote.
  Jedna nic tylko wkleja, no moze z lekka sie zastanawiajac, ktory tytul nalezy zapelnic ale nie patrzy juz, ze jest tam sama.
  Druga dobiera z listy formulek odpowiednio trafna na poskromienie nie-do-wiarka w poboznosc i uczonosc pierwszej.
  Trzecia to laczniczka, czwarta, piata, szosta dostarczaja badz to ruchome obrazki badz mysli nie do odrzucenia.
  Siodma siedzi tam pewnie tylko po to, by linie edytorska trzymac zachowujac proporcje miedzy elementami budulca.

  Smacznego zatem

 35. sono said

  @Kronikarz jak zwykle gledzi od rzeczy.
  Do gaaaaarow i to szybko. Do magla sie tez moze pan przeleciec, po najnowsze rewelacje.
  W sam raz na pana poziom.

 36. Kronikarz said

  Sono oj Sono Stachanov

  Nadgorliwosc bedzie karana.
  Czy Sono ma do cholery cos sobie do zarzucenia°?
  Byl tez taki a zginal w 1942.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksiej_Stachanow

 37. sono said

  No dobra ,Kronikarz, to dla Ciebie, cobys sie za bardzo nie plul. Wsluchaj sie w slowa bo warto.

 38. Kronikarz said

  37/ new age, jesli juz, to wole celtyckie motywy.

 39. sono said

  a niby co jest new age w tej piosence?? konkretne argumenty prosze.

 40. Kronikarz said

  37/ ah, prosze°:

  Bog masturbacji Atum, Sono, Kaplica tez Sykstynska.

  …co jeszcze podac dla kultury niezbednego°?

  Prosze, znaj pana. Prosze o myslenie, bo myslenie ma przyszlosc. Tylko to.

 41. bartlomiej_w said

  Czy byloby rownie chwalebne, gdybym sie zgadzal z kims innym?

  Gary to ja myje dobrze z natury, a nie zeby sie komus przypodobac. O dziwo, staram sie rowniez inne rzeczy robic najlepiej, jak tylko moge. Niektorzy jeszcze tak maja.

  Dbalosc o kulture Slowa to nie wymysl posoborowskich (jako przedsoborowy ministrant wiem cos o tym), ale to szacunek dla naszego krajskiego ludu, ktory od kultu Slowa przyjal swoje miano. Slowo nas laczy, a nie dzieli, dlatego Oni chca nas owego Slowa pozbawic. W Slowie zawarta jest wielka potega, o czym wiedza na przyklad Zydzi, ktorzy maja pewne swoje modlitwy zlozone z samych czasownikow. Dla nas Slowo jest wszystkim, albowiem Slowem jestesmy my. Jesli Slowa zabraknie, to staniemy sie prochnem. I o to przeciez chodzi. Bo Slowianie stanowia wielkie zagrozenie dla cywilizacji, ktora wlasnie nadeszla i chce sie umocnic, a jest nas ponad pol miliarda i to w samym srodku Europy. A wiec trzeba robic wszystko, aby te kulture Slowa, idei, usunac, nieprawdaz. Do tego na przyklad sluzy wszechobecny kult agresji, ktorzy jest zaprzeczeniem porozumienia. A niech mi Sono wierzy, ze przeciwnika mozna zetrzec na puch bez wystrzelenia jednego werbalnego naboju. I oczywiscie, zwiad jest wazny, bo najpierw trzeba tego przeciwnika zidentyfikowac.

  Takoz, moja Zona uzywa kwiatki zgodnie z przeznaczeniem, poniewaz rowniez uwaza agresje na objaw nienormalnosci. Nienormalnosci Natury, ktora z czlowiekow czyni blokowskie stado. (neologizm zastosowany celowo).

 42. sono said

  tak jak myslalam. Tylko bredzic od rzeczy potrafisz.
  Argumentow zadnych, tylko jakis belkot wydajesz z siebie.
  Zenada.

 43. sono said

  to do ad 40

 44. sono said

  ad 41
  No to prosze mnie nie czytac, bo ja stylu dla pana nie zmienie, aby panu sie przypodobac.
  Sorrki.

 45. bartlomiej_w said

  Alez oczywiscie, kazdy czyni tak, jak uwaza za sluszne. Jesli czyni jak niekoniecznie uwaza za sluszne, to cos tu nie tak.
  Tylko nie kazdy godzi sie z konsekwencjami.

  Nie, nie dla mnie ewentualna zmiana stylu. Ja tu sie licze najmniej. Mam jednak pewne moralne powinnosci, do ktorych sie poczuwam i swoje musialem powiedziec.

  Madrej glowie dosc dwie slowie. Tyle na dzis, do zobaczenia, jak powiadac zwykl byl popularny Wicherek.

 46. Kronikarz said

  41/ ach, to gledzenie jej !

  I dalej bedzie jak psu ochlapy kidac – zeby choc tego poszukala „Bog masturbacji Atum, Sono, Kaplica tez Sykstynska.”

  Pomagam wiec°:

  1- poszukac ‚bog atum masturbacja”

  2- szukac ‚stworzenie kaplica aniol’

  3- powiazac oba watki i jest NEW AGE jak sie patrzy

  Wszystkimi szarga Sono niczym ten Obserwator – https://marucha.wordpress.com/2011/08/23/pulapka-na-rosje/

 47. sono said

  ad 45
  Dziekuje za grzeczne i poprawne uwagi.
  Przemysle.
  A teraz spadam, jak zwykla mawiac , popularna kiedys Chmurka ,obecnie HAARP-powa.

 48. revers said

  jesli 3000 ludzi w NY udalo im bezkarnie przemielic w budznkach WTC, ok miliona w Iraku, to co szkodzi na przeszkodzie od 1 do 3 mld. odhaczyc z ewidencji zywych.

 49. Rysio said

  Hm, to fakt ze ostatnio co drugi wpis w Gajowce to wpis Sono.
  Z tego wiecej jak 90% nic nie warta – ale – Panowie zrozumcie, kobita potrzebuje sie wygadac’.

 50. sono said

  ad 48
  Kilkanascie setek niewinnych ludzi, ( w tym ok 1/3 dzieci) ukatrupili w 2008/2009 w Gazie i tez im to uchodzi na sucho, i swiat wymienia z nimi usciski, przyjmuje na Salony, dywany czerwone przed nimi rozklada, w Kongresie USA im wiwatuje.
  Mamy obecnie rzady szubrawcow/szumowin/zlodzieji/oszustow/karierowiczow/sprzedawczykow/typow spod ciemnej gwiazdy i oni nas zaprowadza tam, gdzie oni uwazaja. Do kotla nedzy, glodu, chorob i wojen.
  Dalismy im wladze, to bedziemy znosic skutki tej wladzy. Tzw. cos za cos.

 51. Kronikarz said

  Jezyk obsowy a filozofia cos za cos 50.

 52. Radosław37 said

  Do Rysia nie 250.000 a około 280.000 umiera każdego dnia na całej planecie.

  Ja i tak nie idę na wybory. Moim zdaniem karty „zostały rozdane” i nic nie możemy zmienić tylko czekać.

 53. qwer said

  takie polemiki rysia na temat rodzenia dzieci czy bartlomieja na temat „zmywania garow z natury” czy „blokowskich kwiatkow zgodnie z przeznaczeniem” najlepiej jest omijac i ich nie prowadzic, trolle systemu obecne sa tez na takich portalach, tylko w troche innej postaci niz na onecie, i widac rezultaty – zamiast dyskusji na temat zaczyna sie klotnia, przypomina mi to podeslanie motorowka do stoczni „doradcow” przeskakujacych przez plot.

  cytat z osmej wypowiedzi: „ad 7 Rysiu odgrywa role klauna/blazna od 7 bolesci i to mu dobrze wychodzi.” – i na tym ta dyskusja powinna sie zakonczyc…

 54. RomanK said

  Pani Sono,,jest pani inteligentna osoba, ktora ma wiele do powiedzenia i z przyjemnoscia sie pania czyta , kiedy chodzi o merytoryczna strone wypowiedzi.
  Prosze posluchac pana Bartlomieja, ktory naprawde pisze cala prawde i tylko prawde. Slowo jest bardzo wazne…nasza identyfikacja etniczna zasadza sie na Slowie i to nas laczy i dopuki laczy jestesmy tym ze soba zwiaazni i zobowiazni wobec tego Slowa.
  Ja rozumiem frustracje i riposty na zaczepki troli, ktorzy nic innego nie maja do powiedzenia za wyjatkiem nakrecania agresji i niecheci.
  Prosze zobaczyc co stalo sie z mlodymi ludzmi w Polsce, jakie dno siega tzw mowa ulicy…co drugie slowo to k..a, neologizmy czy raczej neoidiotyzmy o podtextach sexualnych..to wylewa sie- jak szambo z mass mediow..ogladalem przez minute wywiad z Doda..ohyda…wywiad z pania Najfeld i ze zboczencem…
  To jest celowe dzialanie wieloplaszczyznowe w celu rozbicia tkanki kulturowo- psychologicznej Polakow, rozbicie jednosci poprzez zniszczenie lepiszcza jakim jest Slowo! Celem jest zmiana naszego paradygmatu kulturowo-cywilizacyjnego!
  Nie mozna pozwolic, zeby zboczency sciagali Polakow do ich poziomu….
  To jeszcze jeden wazny aspekt w procesie polaryzacji polskiego narodu..my i…. oni….
  Oni sie tym legitymuja i po tym natychmiast sie ich poznaje….to siedzi przylepione na nich- jak pietno…

 55. Marucha said

  Re 41, 54 et al:
  W całej rozciągłości popieram.

  Od dawna staram się uzmysłowić niektórym gajówkowiczom, iż agresja i niecywilizowany język kierowany osobiście do innych dyskutantów jest bardzo skutecznym narzędziem do niszczenia własnych, niechby i najsłuszniejszych racji.
  Tu nie chodzi o jakieś napisane pod wpływem emocji wulgaryzmy, które nie mają nikogo konkretnego na celu – to jest wybaczalne, acz nie zalecane.

  Obrażanie oponenta jest najgorszą drogą do przekonania go (i innych słuchaczy) do swego punktu widzenia. Chyba, że jedynie mamy na celu właśnie jego obrażenie, ale wówczas nie nazywajmy tego dyskusją.

  Żydostwo zrobiło z języka polskiego chlew. Nikt tak nie potrafi plugawić, jak oni.
  Czy musimy iść ich śladem?
  Czyż nie było by pięknie, gdybyśmy mogli rozróżniać Polaków od Neandertalczyków formą wypowiedzi?

  Czy nie wystarcza, że nie zgadzamy się z kimś i koniecznie musimy mu/jej dowalić hasbarą, agenturą, psychopatią itd?

 56. qwer said

  54, 55, to samo co ja mialem na mysli ale znacznie ladniej powiedziane:)

 57. peryskop said

  Re 4 tralala

  Przy całej sympatii do Pani chciałbym zwrócić uwagę, że po przyznanu się do nieznajomości języka ekonomicznego jednak wyraziła Pani swoją opinię zasłyszaną od innych z przekręceniem jej do konieczności „wycofania prawa Glass-Steagall’a”.

  W konkluzji przyznała Pani, że irytują Panią ci, co są „przekonani, ze glownym celem swiata powinno byc wycofanie tego prawa… i tylko to. Zgadzam sie, ze to jest sprawa bardzo wazna, ale jedna z miliona, a dopoki swiat nie oprze sie znowu na prawach naturalnych, to stawianie lat na dziurach i tak nic nie pomoze.”

  Problem w tym, że prawo Glass-Steagall’a nie powinno być wycofane, ale wręcz przeciwnie – przywrócone!

  Bo ono m.in. regulowało ekonomię i ograniczało swobodę spekulacji instytucji inwestycyjnych. Pod hasłem „de-regulacji” wycofano je kilkanaście lat temu i mamy obecną sytuację. Więc proszę nie epatować „milionami innych ważnych spraw”, bo to jest odwracanie uwagi od meritum problemu. Przywrócenie prawa G-S dałobyby podstawy do faktycznego uzdrawiania gospodarki światowej, która w wielu aspektach jest oparta na wzorcach amerykańskich.

  Licząc na Pani zrozumienie – pozdrawiam.

  Również Pana Bartłomieja za batalię o „Słowo”, bo to nie mniej ważna sprawa niż ekonomia.

 58. qwer said

  mam pytanie, czemu na liscie „przyzwoitych witryn” znajduje sie niezalezna.pl? pamietam artykul chwalacy plan balcerowicza w jednej z gazet tego koncernu, teraz natomiast wyrazaja sie jezykiem mainstream o Kaddafim, ktore z ich artykulow sa przyzwoite dokladnie? moze chodzi o te na temat Smolenska?

  Może trzeba będzie wprowadzić kategorię „półprzyzwoitych” witryn… – admin

 59. Re. 55

  Pisze Pan: „Czy nie wystarcza, że nie zgadzamy się z kimś i koniecznie musimy mu/jej dowalić hasbarą, agenturą, psychopatią itd?”
  Racja, dobry moderator zrobiłby porządek z p. Markiem S na samym początku jego impertynencji i byłoby po problemie. Ale (z powodu urlopu?) stało się inaczej.

  1. Z komentarzy Marka S pod artykułem: „Teza-antyteza-synteza jako metoda działania Żydów i obecnej rozgrywki z Rosją”.

  50. Marek S – Jak narazie ta Polska inteligencja okazuje się być wyjątkowo tchurzliwa, niespełniająca swojej roli względem społeczeństwa, lub po prostu zupełnie zgłupiała.
  54. Marek S – Wydaje się że uderzyłem w jądro lub blisko niego bo ogólnie można stwierdzić że wysypało się trochę hasbary i tych udających Polaków-prawicowców. (…) Nieznajomość przez pana, panie „Polak Mały” przykazań Bożych, których drugie przykazanie z siedmu grzechów głównych mówi o chciwości jako ciężkim grzechu, jak również nie Polski styl pisania w formie na „ty” wskazuje że wychował się pan w chlewie talmudycznym. Pana wypowiedz to bełkot ukazujący chaos mentalny, typowy zresztą dla pewnej grupy ludzi. Nic konkretnego nie potrafi pan napisać, poza ogólnikami. (…) Pana najwyraźniej poniosła chęć ukazania swojej ignorancji. (…) Koncepcja Dunkina czy też Dungina (nie pamiętam jak pisze się jego nazwisko) (…) „Dlaczego się nie powtarza w kółko, że trzeba po prostu kochać Rosjan (czy muzułmanów), bo to są ludzie?” To są pierdoły. A po co mamy ich kochać? (…) „Pani” wypowiedzi są pełne obłudy. To czuć na odległość. Za słabo się „Pani” maskuje. (…) jak przypuszczam, wynika to ze zbyt małej inteligencji, bo nie potrafi „Pani” sama odróżnić tego co jest puszczane jako dezinformacja (hasbara) a co jako rzeczywista informacja. (…) Wypowiedź Chutor jak przykład braku umiejętności czytania ze zrozumieniem. (…) Cała wypowiedź Chutora wskazuję na typową hasbarę (…) Jeśli nie, to po co pan afiszuje się ze swoją głupotą?
  56. Marek S – Pani J, Dziękuję, i to zarówno za docenę jak też i za troskę. Napewno, modlitwy nigdy za mało. (…) Mogą mnie dorwać. Jeśli nie pojawiłbym się, w przeciągu dłuższym niż powiedzmy 3 miesiące, to znaczy że im się udało. Osłona duchowa jest potrzebna i modlitwa może tu dużo pomóc.
  57. Marek S – Pani Diano, Dziekuję.
  58. Marek S – Dyskusja z tymi „po co?” jest użeraniem się i jest dyskusją jednostronną, a właściwie niewdzięczną edukacją pospólstwa.
  64. Marek S – Niech się pan trzyma jednego tematu a nie sra ja krowa gdzie popadnie.
  2. Z komentarzy Marka S pod artykułem: „Pułapka na Rosję”.
  58. Marek S – Pan ma złe intencje. Kiedyś dostał pan lanie i jak widać nie zapomniał. (…) Pan wogóle za mało słyszał. (…) Nie zna się pan na ekonomi. (…) Nie potrafi pan rozróżnić oczywistych spraw i robi zamieszanie. (…) Może za jakiś czas to pan będzie klepał to co napisałem, i przypisywał sobie i przedstawiał siebie jako guru i twórcę tego co dla pana teraz jest niepojęte, ale w tamtym czasie będzie dla większości oczywiste. (…) Z ludźmi należy rozmawiać językiem który rozumieją. Jednemu wystarczy delikatnie wspomnieć aby załapał o co chodzi, a drugiemu trzeba walić młotem po głowie.
  81. Marek S – Dziękuję że Pan potrafił się zgodzić i przyznać mi słuszność, choć jeszcze wczoraj był Pan jednym z największych oponentów. Jednak szukanie prawdy i zdolność do przyznania się do pomyłki określa wielkość człowieka. Pan to potrafi.
  119. Marek S – Jest pan, po prostu, mało inteligentny. Przykro mi ale to nie moja wina. Nie potrafi pan zrozumieć prostych spraw i nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Myśli pan kategoriami talmudycznymi że jak nie to to tamto. (…) Chyba to pan się produkuje na WPS w komentarzach. Są denne i tylko niszczą tamto forum. Dziwię się że tak długo tam pana tolerują. (…) Gdyby był pan bardziej inteligentnym to zauważył by pan że to co pan pisze potwierdza moje wypowiedzi choć panu wydaje się że zaprzecza. Nie umie pan wyciągać wniosków.
  129. Marek S – Pani Ago, Jakiś obserwator się nagminnie produkuje na WPS. Teksty denne poparte tylko swoim widzimisię. Przypuszczam że zmienił portal na Maruchę aby tu zatruwać atmosferę. (…) Są pewni ludzie którzy mają taką osobowość że będą twierdzić że białe jest czarne i na odwrót, i znajdą całą masę „argumentów” na poparcie swojej teorii i wkółko będą powtarzać swoje…
  133. Marek S – Pan wymaga ode mnie abym odnosił się z respektem do innych komentatorów, choć sam jestem takim samym i na tych samych prawach, a nie wymaga tego samego nawet od siebie samego, nie wspominając o wymaganiu od innych. (…) Nie muszę dojrzewać czegoś w Pańskiej dedykacji bo podobne myśli, w głębszej formie i lepszej, są zawarte w księdze Syracha i twórczość którą Pan przedstawił jest nieudolną lewacką podróbką tamtej.
  217. Marek S – Można zauważyć że Obserwatora nic tak nie drażni jak katolicyzm, i przypuszczam że sam nie wie dlaczego. W sumie jemu bardziej chodzi o walkę z katolicyzmem niż obronę Polski, i prowadzi tą walkę z katolicyzmem (choć temu zaprzecza) pod hasłami obrony Polski. (…) On będzie się podlizywał jednym a innych niszczył. Tam nie ma chęci zrozumienia i dociekania prawdy. Z takimi ludźmi nigdzie się na zajdzie.
  250. Marek S – Wypowiedzi Obserwatora o katolicyzmie i jak Obserwator jest wykorzystywany przez hasbarę Trudno wypunktować wszystkie wypowiedzi Obserwatora na temat katolicyzmu. Przytoczmy jedynie część z jego wypowiedzi pod jednym artykułem. [] oznaczają moje komentarze. (…) Wystarczy, choć jest tego więcej. W tej walce Obserwatora z katolikami i obrażaniem ich wtórują mu i dopingują mu hasbarowcy.
  285. Marek S – Obserwator może sobie pieprzyć o swoim islamie jako dobrej religii. (…) Ja się dużo w przeszłości i z przymusu biłem. Takie środowisko. Żadko przegrywałem. Proponuję ci więc abyśmy się spotkali kiedyś jak będę w Polsce. Sam na sam. Jakoś to się ustali żeby tak to zrobić. Zapewniam cię że dostaniesz taki wpierdol że będziesz srał swoimi zębmi.
  296. Marek S – Dlatego napisałem że jesteś mało inteligentny. Wynikało to z prostego faktu że prostej odpowiedzi nie potrafiłeś zrozumieć.
  300. Marek S – Powiedz, o co ci tak napradę chodzi, Obserwator. Tobie nie chodzi o prawdę, ani o Polskę, ani o ruch narodowy, ani o to czy ja mam słuszność czy ty. Tobie chodzi o ciebie. (…) Załatwmy to jak mężczyźni, jeśli nie jesteś tchórzem, który rżnie klawiaturowego bohatera. Ja się dużo w przeszłości i z przymusu biłem. Takie środowisko. Żadko przegrywałem. Proponuję ci więc abyśmy się spotkali kiedyś jak będę w Polsce. Sam na sam. Jakoś to się ustali żeby tak to zrobić. Zapewniam cię że dostaniesz taki wpierdoł że będziesz sral swoimi zębmi
  373. Marek S – Przystąpmy teraz do wyjaśniania ataku Obserwatora na mnie. Prawdę powiedziawszy nie chce mi się odpowiadać na niekończące się jego pytania i jego pomówienia i oskarżenia. Dyskusja z nim jest jałowa i niewiele z niej jest pożytku bo ma on złe intencję (…) moim celem nie jest kogokolwiek przekonać do słuszności zawartych w tekście twierdzeń, lecz pobudzić do myślenia.
  376. Marek S – Doszedłem do wniosku że nie muszę się z panem, panie Obserwatorze, spotykać. [zob.: 285 i 300] Nie chcę brać na swoje sumienie kogoś takiego jak pan. Pan już jest skończony. Skończony, poprzez swoje własne zachowanie. Jestem chrześcijaninem i w moim systemie wartości nie dobija się leżącego. Pan się sam wykończył. Ale życzę Panu powrotu na drogę prawdy i do Boga.
  406. Marek S – Nie zamierzam przekonywać nikogo i nie oczekuję ze się ze mną powinno zgadzać. Niech każdy wyciąga swoje własne wnioski. (…) Obserwator nie jest osobą o zdolnościach analitycznych (…) Nie potrafi powiązać rozwoju wypadków (…) Nie ma też umiejętności logicznego myślenia (…) Nie jest też osobą inteligentną (…) logiczne argumenty nie docierają do Obserwatora bo … on, po prostu, nie ma na tyle intelektu aby to przeanalizować i zrozumieć. Ten brak inteligencji widać też w jego wypowiedziach i artykułach. Niestety te poważne braki intelektualne są w kombinacji z wyjątkowym mniemaniem o sobie i przeświadczeniem o swojej wyłącznej racji. Te elementy, dodatkowo są zmieszane z wyjątkową agresją, brakiem kultury, i zwykłym chamstwem, a niektóre wypowiedzi, jak kilkunastokrotne powtarzanie tego samego stwierdzenia (jak małe dziecko), sugerują że jest on osobą niedojrzałą emocjonalnie i intelektualnie. (…) Obserwator pokazał że potrafi zmienić swoją osobowość w mgnieniu oka z w miarę normalnego dyskutanta na antynormalnego (…) Kiedyś pisałem że żydzi często prezentują dwie sprzeczne osobowości i zmieniają w mgnieniu oka z jednej na drugą w zależnośći od potrzeby. (…) Może dlatego neguje wpływ frankistów na to co się dzieje bo sam jest frankistą lub potomkiem frankistów. Jest, wreszcie osobą nieuczciwą, bo stara się wyłudzić informacje przy pomocy chamskich oskarżeń, które to informacje następnie prezentuje jako swoje w następnych wypowiedziach i jako swój dorobek w artykułach. Jest to typowo pasożytnicza mentalność, i przypuszczam stosował ją w przeszłości (np: szkole) jako metodę osiągania celów. Dlatego, z takimi ludźmi nigdzie się nie zajdzie. Ruch Narodowy tylko może stracić mając takich ludzi w swoim ścisłym gronie. Tacy ludzie nie potrafią wskazać właściwej drogi a całkowicie będą paraliżować działalność organizacji. W konsekwencji skompromitują cały Ruch Narodowy z którym Polacy nie będą chcieli mieć nic do czynienia. Ludzie do grona przywódczego muszą być wyjątkowo starannie dobierani.
  418. Marek S – Panie Obserwator, (…) Ja panu powiem tak, wiele komentatorów zachowuje się arogancko. Jakoś tak im się wydaje że mają takie prawo, choć sami nic nie napiszą. Pan pisał teksty w przeszłości, ludzie komentowali (często złośliwie) lub z braku wiedzy, a pan się wściekał na ich głupotę. Osobiście uważam że, tak jak to robi Gajowy, głupotę (kiedy to jest jasne) trzeba traktować ostro. Niech pan zobaczy ile pojawiło się złośliwych komentarzy pod tym tekstem, które ukazują brak wiedzy lub zwykłą złośliwość. Tak to jest.
  422. Marek S – Chciałem wszystkim którzy tu udzieli mi wsparcia, a szczególnie Pani Adze i Panu Komentatorowi [winno być: Kronikarzowi – v. 428] serdecznie podziekować.
  427. Marek S – Zauważyłem też że ci co ciągle gadają o ortografii i jak to ona ważna, nie mają nic więcej do powiedzenia.
  508. Marek S – Nie sądze aby ktoś chciał w przyszłości współpracować z Obserwatorem po takim „koncercie” jak tu przedstawił. Jeśli już, to z trzymaniem Obserwatora na bezpieczną odległość. I w takim sensie napisałem że Obserwator „sam się wykończył”.
  509. Marek S – Komentarz o GG, Ja w życiu spotkałem kilku ludzi co mówili do siebie lub o sobie w trzeciej osobie, tak jak to dość często w przeszłości robił Gerwazy Gagucki. (…) Zauważyłem że z jednej strony, użalają się oni nad sobą przedstawiając się jako ofiary, a z drugiej potrafią jadowliwie ukąsić (zwykle słabszego lub tego co w danej chwili nie jest w stanie się bronić) po czym gdy następuje reakcja, przybierają na nowo postawę ofiary.

 60. Re. 55 c.d.

  Czy nie ma zupełnie racji Obserwator, gdy pisze:

  „Uwaga na dezinformatorów. Czyli jak grafomani sieją zamęt w głowach Polaków.
  29.08.2011
  Od pewnego czasu na niektórych stronach w internecie, głównie u Gajowego Maruchy bryluje z jego tekstami anonimowy Marek S. Jego programowym tekstem był „Skowyt psa poety”, długi, rozwlekły i bazujący na nieuzasadnionych założeniach gniot o objętości ok. 50 stron.
  (…)
  Ostatnio na stronie Maruchy Marek S opublikował kolejny tekst („Pułapka na Rosję”), który najlepiej jest zakwalifikować jako dezinformacje odwracające uwagę od faktycznych zagrożeń. Tekst ten pełen jest absurdów i wyssanych z palca „informacji”.
  (…)
  Następnie autor pisze: „Chiny jako nowa baza dla żydów do kontroli nad światem”. Nie wiem skąd autor wziął informację, że „W Chinach mieszka kilka milionów żydów, którzy wyglądają dokładnie tak jak Chińczycy.” Albo autor ma dostęp do ściśle tajnych informacji (ciekawe, jak je zdobywa), albo po prostu sobie to wymyślił. (…)
  W następnej kolejności Marek S opisuje domniemane zagrożenie dla Europy ze strony Turcji i przyszłej hipotetycznej „Unii Muzułmańskiej”. Jest to oczywisty nonsens. Po co mają niszczyć Żydzi ich posłuszny im ślepo i całkowicie przez nich kontrolowany folwark – Unię Jewropejską – rękami niechętnych najczęściej żydostwu muzułmanów. Przecież gołymi oczami widać, że dzieje się obecnie wręcz na odwrót – rękami żydo-Zachodu, przy dużym udziale Unii okupowane i bombardowane są kraje islamu. Tylko idioci wpadliby na pomysł, aby posłusznych Europejczyków zastępować niepewnymi muzułmanami. A globaliści spod znaku NWO idiotami nie są.

  Nieprawdą jest też, jak twierdzi Marek S, że ideologia islamu nakazuje zabijać chrześcijan i niewiernych. Koran dopuszcza zabijanie wrogów islamu, ale jedynie wtedy, gdy to oni pierwsi napadają na islam.
  Stwierdzenia o zbrodniczości i krwiożerczości islamu są ważnym elementem żydo-propagandy. Mają one spowodować akceptację i poparcie tzw. opinii publicznej żydo-Zachodu dla kolejnych okupacji i agresji żydo-NATO, Dużego USraela i Unii Jewropejskiej na państwa muzułmańskie.

  Długi wywód poświęcił Marek S domniemanemu atakowi Rosji na Polskę. W tym momencie uprawia on typowo PiS-owską propagandę straszenia nas rosyjskim zagrożeniem. A domniemany sojusz niemiecko-rosyjski (kondominium) także jest jednym z elementów propagandy PiS, rebe Rydzyka i agenta wpływu Michalkiewicza.” (polskawalczaca.com).

  „O tym jak z Gajówki Maruchy tłuszcza uczyniła siedlisko szumowin
  06.09.2011
  Nigdy nie przyszłoby mi do głowy, że sympatyczna Gajówka Maruchy aż tak może się stoczyć. Choć widać w niej było religijny fundamentalizm, wydawała się Gajówka mimo to ostoją polskości, polskiej tradycji i polskiej racji stanu.
  Niestety, w Gajówce zatriumfował ostatnio religijny, sekciarski fanatyzm połączony z samosądami i linczowaniem przez fanatyczny tłumek „wroga”. Tym „wrogiem” okazałem się ja.
  (…)
  I co robią owi gajówkowi katolicy-fundamentaliści w kierunku jednoczenia Polaków? Urządzają chamską nagonkę na kogoś, kto podważył „ałtorytet” pewnego nawiedzonego grafomana. Samo wdeptanie „zuchwalca” w ziemię tej rozwścieczonej tłuszczy nie wystarczyło. Szarpią jego imię, nazwisko, szczują, plują, kłamią, oczerniają, insynuują.
  Nawet gdy ich nowy idol zagroził zuchwalcowi: „Zapewniam cię że dostaniesz taki wpierdoł że będziesz sral swoimi zębmi”, w ich katolickich sercach i zakutych łbach nie wywołało to zdziwienia!

  Ich Idol ma rację – takich zuchwalców należy zniszczyć. Co będzie nam tutaj mąciciel nie-tradycyjny nie-katolik nasze „ałtorytety” poddawał w wątpliwość.
  I tak, powołując się na Jezusa i na chrześcijańskie wartości, zjednoczony z kilkoma szumowinami katolicki tłumek stał się fanatycznym motłochem, który publicznie przeprowadził samosąd i egzekucję.
  (…)
  O co poszło z Markiem S

  W dyskusji nt. „Skowyt psa poety” (3) wyraziłem kilka wątpliwości.
  Marek S odpowiedział na to opryskliwie i arogancko.
  Zachowałem spokój.
  Marek S odpowiedział długim, ale niczego nie wyjaśniającym komentarzem.
  Wyraziłem kolejną wątpliwość.
  I wtedy Marek S rozpoczął insynuacje pod moim adresem (że zachowuję się jak żydowski prowokator).
  Dalszej polemiki z niepoważnym publicystą wówczas nie podjąłem.
  Gdy Marucha opublikował tekst Marka S „Pułapka na Rosję”, nie zdzierżyłem.
  Ilość niepoważnego wróżenia z fusów była zbyt duża, aby milczeć. Nie chciałem aby Gajówka zmieniła się w blog niepoważnej politycznej astrologii.
  Do tego tekstu, jak i ogólniej do „tfurczości” Marka S ustosunkowałem się w tekście polemicznym.
  Pod tekstem Marka S umieściłem kilka komentarzy. Krytykowałem zawarte w tekście stwierdzenia, ale nie atakowałem ad personam samego autora.
  Mój kolejny komentarz wolny był od wszelkiej złośliwości.
  W pierwszej odpowiedzi Marek S od razu zainsynuował, że kierują mną złe intencje.
  Ostentacyjnie mnie lekceważył, ale merytorycznej dyskusji nie podjął.
  Markowi S odpowiedziałem spokojnie, nadal wykazując jego ignorancję.
  Do dyskusji włącza się anonimowy lan3 insynuując mi „osobistą niechęć” do Marka S.
  Kolejna „odpowiedź” Marka S to już są chamskie i obraźliwe insynuacje (choć być może jest pan hasbarą z niedorobioną klepką) i pomówienia włącznie z przedstawianiem mnie jako osoby mało rozgarniętej.
  Ja nadal próbowałem spokojnie i rzeczowo dyskutować.
  Wówczas Marek S zaproponował mi ugodę: „Ja nie będę się wypowiadał na temat pańskich wypowiedzi, a pan na temat moich.”
  Propozycję jego odrzuciłem: „Ależ ja nie mam nic przeciwko temu, aby pan krytykował i oceniał moje wypowiedzi. Nie jestem ani zamordystą, ani cenzorem i nikogo nie knebluję.”
  Potem „dyskusja” coraz bardziej się zaogniała. Głównie za sprawą Marka S , kilku nawiedzonych katolików (Aga, JO) a zwłaszcza anonimowej szumowiny „Kronikarza”, który wypierał się własnych komentarzy, lub pod zarejestrowanym na jego konto innym grawatarem dyskutował sam ze sobą.
  Dyskusję sprowadzono najpierw na zarzut pod moim adresem, że nie jestem katolikiem. JO stwierdził, że jeśli nie jestem tradycyjnym katolikiem, to jestem mącicielem. Aktywnie szczuła na mnie katoliczka Aga. Sam Marek S ściągnął moje komentarze z WPS udowadniajc, jakim podejrzanym antykatolikiem jestem. Choć robił to później, już po jego chamskim i prymitywnym komentarzu o „sraniu powybijanymi zębami”.
  Z merytorycznej dyskusji nt. tekstu Marka S rozpoczęła się chamska nagonka na mnie.
  Kilkakrotnie żegnałem się z „dyskutantami”, bo taplanie się w urządzonym przez nich szambie wywoływało u mnie odrazę, ale za każdym razem, gdy tylko „pożegnałem” dyskusję wściekłe insynuacje i wyzwiska nasilały się, a także do „dyskusji” włączał się ponownie Marek S. To powodowało, że do dyskusji wracałem, co wywoływało oburzenie obrońców i wyznawców Marka S.
  Robili ze mnie a to podstępnego agenta, a to żyda, a to pijaka w delirium, a to psychola.
  W pewnym momencie Marek S, widząc, że w dyskusji na rzeczowe argumenty i logikę nie ma szans napisał ordynarny komentarz kończący się słowami:
  „Zarzucasz mi tchórzostwo jak w 265. Załatwmy to jak mężczyźni, jeśli nie jesteś tchórzem, który rżnie klawiaturowego bohatera. Ja się dużo w przeszłości i z przymusu biłem. Takie środowisko. Żadko przegrywałem. Proponuję ci więc abyśmy się spotkali kiedyś jak będę w Polsce. Sam na sam. Jakoś to się ustali żeby tak to zrobić. Zapewniam cię że dostaniesz taki wpierdoł że będziesz sral swoimi zębami”
  Nagonka i szczucie na mnie trwały nadal. Dlatego napisałem ostry komentarz nazywający Marka S pętakiem, grafomanem i tchórzem.
  To zdanie podtrzymuję nadal. Ponadto jest on niepoważnym aspirantem na publicystę. Zamiast pisać o rzeczywistych zagrożeniach dla Polski i dla świata uprawia on „political fiction”, czyli zwykłe wróżenie z fusów. Jest to o tyle szkodliwe, że odwraca on tym samym uwagę czytelników od rzeczywistych zagrożeń wiszących nad Polską i nad światem.” (polskawalczaca.com).

  Zwracając uwagę na język wypowiedzi Marka S i odgryzającego się ostro Obserwatora, trzeba też mocno podkreślić fakt, że nie da się dyskutować za pomocą nie tyle subiektywnych, co zupełnie dowolnych „przypuszczeń” i innych argumentów „ad personam” – w czym specjalizuje się Marek S.
  Jest to żadna dyskusja. Jest to zarazem zwykłe szukanie słabych punktów „przeciwnika” (dyskutanta) i prostacki „prezentyzm” dla naiwnych. Jest to chore.

  Gospodarz Gajówki powinien przemyśleć sens tolerowania obraźliwych antydyskusji oraz dyskutantów, którzy za wszelką cenę muszą mieć rację.

 61. revers said

  PM iranu to juz w maju na forum ONZ powiedzial, o ok 3000 ofiar inside job, oraz niewspolmirna ilosc ofiar w Afganistanie, Iraku idaca w setki tysiecy, miliony rannych i bez dachu nad glowa.

 62. Re. 55 cd.

  Jak, na przykład, Pan Gajowy Marucha wytłumaczy swoją tolerancję dla takich wpisów:

  („Pułapka na Rosję”, Aga, 672) „Nasuwa mi się pytanie: czy „Obserwator” i „polski.blog.ru” to agentura?”

  https://marucha.wordpress.com/2011/08/23/pulapka-na-rosje/#comment-112774

  To ma być dyskusja na katolickim forum? To ma być katolicka dyskutantka?

  Śmiechu warte.

 63. Re. 55 cd.

  A może Pan Gajowy znajdzie jakieś usprawiedliwienie dla takiej opinii:

  („Pułapka na Rosję”, Marek S, 668) „Dość jasno więc widać że Polski.blog.ru jest nie tylko hasbarą, lecz wytrenowanym agentem mającym za zadanie niszczenie autentycznego ruchu narodowego poprzez niszczenie osób wybijających się, i przejmowanie przywództwa. Robi to poprzez przesadne afiszowanie się słowiańskością, Unią Słowiańską, i hiper-narodowością.”

  https://marucha.wordpress.com/2011/08/23/pulapka-na-rosje/#comment-112678

  Tolerancji dla takich kwiatków urlopem nie da się wytłumaczyć.
  Czym jest Gajówka?

  Apeluję o położenie kresu takiej radosnej twórczości niektórych antydyskutantów, nawet jeżeli równocześnie byliby oni poczytnymi autorami nakręcającymi Panu Gajowemu licznik.

  Katolicyzm zobowiązuje.

 64. Rysio said

  re 55 „….Czyż nie było by pięknie, gdybyśmy mogli rozróżniać Polaków od Neandertalczyków formą wypowiedzi?….”

  „…Obrażanie oponenta jest najgorszą drogą do przekonania go (i innych słuchaczy) do swego punktu widzenia. Chyba, że jedynie mamy na celu właśnie jego obrażenie, ale wówczas nie nazywajmy tego dyskusją….”

  Moja wrodzona grzecznosc’, moj wielki takt osobisty i to że naprawde bardzo szczerze lubie Gajowego i jego blog – powstrzymuje mnie od zacytowania Neandertalskich form wypowiedzi Gajowego do Rysia.

  😉

  PS. Zreszta, kto sie czubi ten sie lubi.

 65. Rysio said

  re 32. „….Rysio. On tez ma czesto racje, ale go malo kto traktuje powaznie….”

  To nie jest tak P. Bartlomiej_w: poważnie traktuja, mnie tylko madrzy, myslacy ludzie – i to mi w zupelnosci wystarcza.

  Na durniach opini ( czy to pozytywnej czy negatywnej ) zupełnie mi nie zależy.

 66. A ja w tym samym temacie. Trafiłam na stronę Darka Kwietnia i jest tam mnóstwo ciekawych informacji, szczególnie, że pochodzą z relacji naocznych świadków lub ich rodzin. Polecam wszystkim, po pierwsze zapoznanie się ze wszystkimi materiałami z jego strony, a po drugie, rozpropagowywanie tych materiałów i jego strony, jako, że z tych relacji piszących do niego ludzi, wyłania się całkiem ciekawy obraz przerażajacej rzeczywistości, w jakiej przyszło nam żyć.

  On piszę też ciekawie o Thule, a wszyscy wiemy czym jest Thule. Pragnę też przypomnieć, ze wielokrotnie wcześniej na różnych forach i blogach, zanim znałam relacje Darka Kwietnia i zanim posiadałam tą wiedzę co dziś, pisałam, bo miałam takie niejasne przeczucie, że to całe zło rozpoczęło się w Niemczech, a po wojnie przeniosło się to draństwo do Ameryki. Weźcie pod uwagę, że Rotschild, Amschel Rotschild, ma swoje korzenie w Niemczech. To wszystko zaczyna się dziwnie układać, w miarę zdobywania coraz to nowych informacji.

  Strona Darka Kwietnia jest niesamowita, podaję do niej link http://moje-riese.blogspot.com/, ale puszczam tu jedną z wielu niesamowitych relacji. Część z tej wiedzy jest Wam znana, ale nieco roszerzona. To wszystko co on tam porusza ma sens, zarówno pod kątem wiedzy biblijnej, jak i historycznej, a także jego wiedza jest swoistym uzupełnieniem brakujących puzzzli. Oto ta niesamowita relacja:

  „czwartek, 11 sierpnia 2011 Plan Trzech Wojen Światowych

  Podczas ostatniego pobytu w TUCZNIE osobiście poznałem ,b>wnuczkę dr.Ernsta Schafera. Podczas obiadu usiadła na przeciwko mnie leciwa staruszka i nieustannie się we mnie wpatrywała, w pewnym momencie rozpoznałem jej twarz i zapytałem czy czasem tak się nie nazywa.

  Owa Pani była z tłumaczką, a jednym ze swiadków tego spotkania byl właściciel pałacu Sapetów oraz uczestnicy mojej prelekcji. Na wszystkie pytania Pani odpowiedziała twierdząco. Przedstawiła się jako wnuczka jednego z największych archeologów Himmlera, także potwierdzona tożsamość jest nie podaważalna.

  Na moje pytanie dlaczego doszło do naszego spotkania (gdyż napewno to nie był przypadek) odpowiedziała kolokfialnie : ” Chciałam zobaczyć jak aktualnie wyglądasz ” –

  W trakcie dalszej rozmowy podkresliła znaczenie „planu trzech wojen światowych „,pytając jednocześnie dlaczego pomijam ten temat , że to jest moim obowiązkiem dzielić się tą informacja także.

  Mazzini i Pike pojmowali, że zjednoczenie całej Europy pod sztandarem Illuminizmu będzie skrajnie trudne, jeżeli nie niemozliwe. Duch narodowy przenika mocno dusze ludzką i jest trudny do wykorzenienia zwłaszcza na kontynencie targanym wojnami przez wiele stuleci. Dlatego zaczeli Oni pracować nad swoim największym planem, tak dalekosiężnym, że tylko czytelnik obeznany z wielką potęgą tajnych towarzystw mógłby w to uwierzyć.

  W 1871 r. Mazzini wydał list, w którym nakreślił trzy częściowy plan docelowy Illuminatów. Ich wielki projekt uwolnienia nie tylko Europy, ale i całego świata od Chrześcijaństwa i poddania ich oświeconej ( Illuminowanej) dyktaturze lucyferanizmu. Ten godny uwagi list był przez wiele lat wystawiany w bibliotece Muzeum Brytyjskiego w Londynie.

  Mazzini planował serie wojen swiatowych.
  Wojny te miały wpędzić każdy naród w konflikt tak krwawy i chaotyczny, by ostatecznie każdyn naród zrzekł się swej suwerennosci narodowej na rzecz rządu międzynarodowego ( Liga Narodów, ONZ,Unia Europejska), celem zapobieżenia kolejnemu globalnemu rozwlewowi krwi.

  Pierwsza z tych wojen światowych miała zgodnie z ich nadziejmi obalić rząd Carski w Rosji i ustanowić dyktature illuminacką- nowy stopień w gamie środków kontroli społeczeństw. Druga wojna światowa miała pozwolić nowej Rosji Sowieckiej na zdobycie Europy- lub jak się okazało jej połowę.

  Trzecia wojna światowa miała wybuchnąć na bliskim wschodzie, pomiędzy muzułmanami, a żydami i spowodować biblijny Armagedon.
  Przed końcem trzeciej wojny światowej, zmęczone narody miały być gotowe do zaakceptowania jakiegokolwiek planu, przynoszącego możliwie najdłuższy pokój, a jednoczącego cały świat pod zgubnym sztandarem LUCYFERAŃSKIEGO PORZĄDKU ŚWIATA ( o tym samym wspomina Himmler w swoich opracowaniach.Zafascynowany jest pracą Karola Marksa z 1848 r.,„ŻE SŁOWIAŃSKA CHOŁOTA, CZYLI ROSJANIE, A TAKŻE CZESI I CHORWACI, SĄ ZACOFANYMI RASAMI, KTÓRYCH JEDYNą ROLĄ W PRZYSZŁEJ HISTORII ŚWIATA, BĘDZIE ROLA MIĘSA ARMATNIEGO”.

  Fryderyk Engels : ” Ostatnia wojna światowa spowoduje zniknięcie z powierzchni całych narodów reakcyjnych.To także bedzie postęp.Lecz bez gwałtu i bez braku litości nie da się w historii osiągnąć niczego.”…..

  Niedawno w Izraelskim Knesecie jeden z ministrów wręcz krzyczał,że jeśli ONZ na spotkaniu we Wrzesniu uzna suwerenność Palestyny, to wybuchnie krwawa wojna i że szykują ją muzułmanie.

 67. A oto relacja Darka Kwietnia na temat tajnych eksperymentów nazistów, o fascynacjach Himmlera i Hitlera, o dziwnych grotach i podziemnych tunelach na Ślasku i nie tylko.

 68. Romank said

  http://www.pbs.org/wgbh/pages/frontline/shows/wallstreet/weill/demise.html
  Czym bylo i jaka historia Glass-Sieagall Regulation….

  Kryzys w Europie uderza w Polakow..w ciagu tygodnia zlotowka stracila do slabnacego dollara..]d 2,701…do w dniu dzisiejszym 3,20…
  http://banki.kantory.pl/
  przy spadku sily nabywczej zlotowki….

 69. kpt.Andrzej said

  Czytam i nie umiem się zgodzić z waszymi wpisami i panem Lyndonem La Rouche.Takich którzy przewidują koniec tego świata jak Lyndon jest wielu.Co gorsze zawsze dysponują poważnymi dowodami ekonomicznymi,analiza aktualnej sytuacji.Zawsze konkluzja jest ta sama -koniec, zagłada świata .
  W najlepszym wypadku przygotować się do jedzenia korzonkowy .Czytam ogromne ilości prasy z rożnych rejonów świata,przeglądam pod tym kontem internet,z ręką na sercu mogę powiedzieć ze od dziesięciu lat znajduje bardzo dużo wypowiedzi,opinii ludzi, które są oparte na wnikliwej analizie ekonomicznej,politycznej,militarnej,socjologicznej etc,etc……….
  I zawsze wnioski końcowe są takie same,zagłada nas wszystkich- a my nadal żyjemy?
  A teraz kilka slow o sobie,wychowałem się w Polsce, studia skończyłem w stanach,tu latam w linii lotniczej,to naprawdę nie jest istotne -to tylko fakt jestem kapitanem dużego samolotu.Dlaczego o tym pisze? W związku ze swoja profesja muszę przechodzić bardzo często badania.Te fizyczne są istotne,ale psychiczne,psychiatryczne są o wiele bardziej istotniejsze.Gdybym był szaleńcem nie przeszedłbym tych testów,a jeżeli by mi się udało to wcześniej czy później wpadłbym na czymś.W tym fachu stres jest cały czas.Nie sposób się ukryć z jakimikolwiek wadami umysłu.
  Wasze wszystkie wpisy opierają się o człowieka- to fantastycznie ,ale człowiek bez Boga jest niczym i jego plany tez.
  Mam łatwość w poznawania obcych jeżyków znam ich sporo.Gdzie mogę staram się czytać prasę lokalna, rozmawiam dożo z miejscowymi ludźmi.
  Różnie to jest ,naprawdę rożnie.Nikogo nie nawołuje do niczego pisze o swoich obserwacjach i przemyśleniach.
  Panie i Panowie bez Boga nic nie osiągniemy,jeżeli jemu nie zawierzymy na nic nasze „gadulstwo” jak chociażby tu na tej stronie i na setkach innych.Czy nie zauważyliście ze popsioczymy sobie i na tym się kończy.Tak jakby te fora były pewnego rodzaju wentylami bezpieczeństwa które wykorzystują rządząc tym światem.Ludzie upuszcza sobie trochę swych emocji i odnowa ,odnowa. Każdy ma kąśliwe uwagi,każdemu dołożyć chce. Gdzie jest Bóg -pytam się.Mamy tyle partii,partyjek ilu „gadularzy’ i co z tego.Po równi pochylej lecimy-sytuacja jest nie ciekawa wszędzie.
  Wiem ze to co napisze ubodzie wielu,wcale nie mam z tego powodu przyjemności.
  Może zamiast być tak aktywnym na forach należałoby zacząć być aktywnym w modlitwie i siebie wciągać w modlitwę jak wciągamy się w dyskusje.
  Nie mam żadnych przekazań,żadnych wizji-ale doskonale wiem Pan Bóg cały czas czeka na nasze modlitwy,czy się doczeka?

  Już słyszę żebym się zajął sam swoja modlitwa-nieustannie to robię. Zrobicie według swego własnego uznania, ale proszę co macie z tego wymieniania opinii o tym sobie piszecie.Czy cokolwiek się zmieniło na lepsze dookoła was?
  Wierzę każdemu człowiekowi,ale moje zawierzenie Bogu jest nieograniczone.Pan mnie obdarzył spokojem jakiego nie zna wielu pilotów,Bóg powierza mi dzień w dzień setki ludzi i tak widzę moja prace.Bez niego nie ma nic.
  Panowie czas do Boga z modlitwa zwraca się nieustannie,W jedności ogromna silą naszych modlitw. Wymieniać się wiedzą – jestem całkowicie za , ale to za mało.
  Czas najwyższy zacząć wzywać Pana Boga – mowie to obserwując prawie trzydzieści lat kontynenty tej pięknej planety.Źle się dzieje i sami nic nie zdziałamy
  Andrzejów na forum jest kilku dodam swój stopię przed imieniem dla odróżnienia,żeby mnie nie mylono z innymi i innych obciążano za moje wezwanie

 70. Re. 68

  Pisze Pan: „…na nic nasze „gadulstwo” jak chociażby tu na tej stronie i na setkach innych. Czy nie zauważyliście ze popsioczymy sobie i na tym się kończy. Tak jakby te fora były pewnego rodzaju wentylami bezpieczeństwa (…) Może zamiast być tak aktywnym na forach należałoby zacząć być aktywnym w modlitwie i siebie wciągać w modlitwę jak wciągamy się w dyskusje.”

  Jednym słowem: rączki w małdrzyk, buźki w ciup. Czyli idzie Pan tutaj jeszcze dalej, niż prof. Wielomski:

  „Benedykt XVI przeciw socjalizmowi

  Zapewne każdy człowiek o konserwatywnych i wolnorynkowych poglądach miewa problemy z odniesieniem się do posoborowej Katolickiej Nauki Społecznej, przesyconej pochwałami dla demokracji, praw człowieka i tzw. sprawiedliwości społecznej. Wątki te zawarte są w soborowej konstytucji Gaudium et spes, a także w licznych encyklikach.

  Klasykę w tym trendzie stanowić tu mogą encykliki społeczne Jana XXIII Mater et magistra (1961) oraz Pawła VI Populorum progressio (1967). Każdego tradycyjnego katolika martwić musiała szczególnie wyraźna predylekcja nauczania posoborowego w kierunku rozwiązań socjaldemokratycznych w ekonomii. W nauce katolickiej – podobnie jak i w nowożytnej filozofii – pojawiła się myśl, że za pomocą nauki, reform gospodarczych, inżynierii społecznej, socjalizmu można zbudować Królestwo Boże. Nie po śmierci, w Niebie, ale jeszcze za życia – na ziemi. To z poglądami tego typu – zarówno w świeckiej myśli politycznej, jak i podobnymi teoriami przenikającymi do nauczania Kościoła – polemizuje Ojciec Święty Benedykt XVI w najnowszej encyklice Spe salvi z 30 XI 2007.

  (…) nasze istnienie doczesne jest jedynie pielgrzymowaniem, dlatego zadaniem chrześcijanina jest znosić coś, co wydaje mu się niesprawiedliwe, gdyż wie on, że sprawiedliwość znajdzie w innym świecie; chrześcijanin znosi świat takim jakim on jest, gdyż wie, że „życie nie kończy się pustką. Tylko wtedy, gdy przyszłość jest pewna jako rzeczywistość pozytywna, można żyć w teraźniejszości”.

  Arystotelesowsko-tomistyczny realizm filozoficzny nakazuje zatem znosić życie, przyjmować je takim jakim ono jest, a nie próbować dokonać buntu przeciwko światu w kształcie stworzonym przez Boga. Benedykt XVI stwierdza, że świat istniał od wieków w takiej formie w jakiej stworzył go Bóg i jest najlepszym z możliwych, a więc próba zmiany go, zbudowania tu Królestwa Bożego za pomocą rewolucyjnej transformacji, demokratyzacji, socjalizmu jest aktem pychy człowieka, który chce poprawić daną mu rzeczywistość, zapominając o przyrodzonym defekcie natury, który chrześcijanie nazywają mianem „grzechu pierworodnego”. To w tym kontekście Ojciec Święty opowiada historię Józefiny Bakhity kanonizowanej przez Jana Pawła II, która urodziła się w Sudanie, została porwana i uczyniono z niej niewolnicę. Pozostając w niewoli nawróciła się na chrześcijaństwo i zrozumiała, że wolność polega na wierze w Boga. Dlatego zamiast wziąć udział w wyzwolicielskiej rewolucji, Józefina Bakhita przyjęła swój straszliwy los z godnością i bez chęci buntu.

  Józefina Bakhita stanowi ponadczasowy wzorzec politycznej postawy chrześcijanina wobec świata: wiara w sprawiedliwość po śmierci oznacza akceptację świata ziemskiego takim, jakim on jest, gdzie ludzie nie są równi i nie mają po równo.
  (…)
  Zarówno demokraci jak i marksiści chcieli wyzwolenia człowieka, ale demokratyzm zawahał się, przestraszył się wyzwolenia integralnego; dlatego zatrzymał się niejako w pół drogi, wyzwalając człowieka ze struktur stanowych i religii. Marksizm poszedł konsekwentnie, aż dotarł do wyzwolenia totalnego w postaci rewolucyjnej destrukcji wszystkiego, co pozostało z przedrewolucyjnego społeczeństwa.

  Zdaniem Ojca Świętego, emancypacyjna rewolucja epoki nowożytnej musiała skończyć się totalitarną katastrofą: „Nie ma zatem wątpliwości, że królestwo Boże realizowane bez Boga – a więc królestwo samego człowieka – nieuchronnie zmierza ku perwersyjnemu końcowi wszystkiego”.”

  http://archiwum.konserwatyzm.pl/publicystyka.php/Artykul/797/

  Czy zatem Polacy mają przyjmować swój los niczym św. Józefina Bakhita – z milczącą godnością i bez chęci buntu?
  Nie wierzę. Nawet baranom idącym na rzeź Pan Bóg nie odebrał zdolności i prawa do wydawania z siebie głosu.

 71. Rysio said

  re 68. kpt.Andrzej gdyby Cie sprzedawano na targu niewolnikow to ja bym chetnie Cie kupił.

  Z tego co piszesz wynika ze twoj własciciel – nigdy nie miałby z toba, żadnych kłopotow.

 72. Kronikarz said

  Rysiu % polski.blog.ru

  Dobra uwaga w 70/ Bravo, Rysiu = a czy sledzi Pan pisanie ru.blog.polski = zawile to, ale jakie pouczajace = zachecam.

  A czy Pan zauwazyl, jak tez ru.polski.blog korzysta tu z okazji, by talmudyczna sztuke wykorzystac w sprawie tego kpt.andrzej°:
  Pisze o tym gdzie indziej°: 11/ Kronikarz 2011-09-14 (środa) @ 10:28:39

  https://marucha.wordpress.com/2011/09/14/kto-rzadzi-na-kremlu-%e2%80%93-relacja-z-debaty/#comment-112967

  – polski.blog.ru robi przekrety slowianskie i katolickie jak oddycha°: „argument „ad personam” w stylu Marka S.” = talmud !

  https://marucha.wordpress.com/2011/08/23/pulapka-na-rosje/#comment-112793 = warto zobaczyc tu talmud w akcji…

 73. kpt.Andrzej said

  re 70
  Wykonuje prace która jest największą przyjemnością w moim życiu, nieustannie bez mala trzydzieści lat i do tego jeszcze mi za to płaca-frajerzy.Malo tego jestem zadowalająco opłacany.Czy można mieć lepiej?Co pan o tym wie?Jak Ci się trafi fart ze będziesz wykonywał prace która jest największa przyjemnością jaka możesz mieć wtedy zrozumiesz ze za darmo byś to wykonywał dla samej przyjemności.Tymczasem gotuj się we własnym sosiku,zrzędzenia,narzekania,biadolenia.Spróbuj zrozumieć ja twoimi problemami nie będę oni sekundy żył-nikt inny również.W swoim poście nic nie wspominałem o moich relacjach z pracodawca-nie wiem skąd to domniemanie.( od tego są tu związki zawodowe i one kiedy trzeba wchodzą w konflikt z pracodawca) Czyżbyś używał kryształowej kuli,a może zajmujesz się wróżeniem czy może czrnowidzeniem?Pieniaczem nie jestem i swoje problemy załatwiam skutecznie- bez pieniactwa i trzęsienia się.Drogi panie, pan w dwóch zdaniach tak się trzęsie ze mam wątpliwości co do możliwości zakupu czegokolwiek przez pana.Do tego potrzebny jest spokój .Ludzi kupować-Piętaszku, za to karzą,ale gdybyś chciał to proszę kontaktuj się-jestem nieustannie sługa uniżonym Pana Naszego Boga Jedynego.Życzę dużo spokoju Piętaszkowi od niewolników.

 74. sono said

  ad 72
  Czy chce zatem pan odgrywac role „pozytecznego, bezmyslnego idioty”, takiego co to robi co mu kaza, z usmiechem, nigdy sie nie buntuje i sie cieszy ,ze jeszcze daja mu prawo oddychac???
  Pana wybor. Nie zabraniam. Wolna wola.
  Ale niech pan nie odbiera prawa do buntu i aktywnego sprzeciwu wobec ZLA tym, ktorzy nie godza sie na taka postawa „usluznej wycieraczki”. Modlic sie panu nikt nie zabrania ,a wrecz jest to wskazane, ale oprocz tego potrzebne jest konkretne dzialanie, opor wobec zla.
  Chyba, ze sie bedzie pan z tchorzostwa czy tumiwisizmu zaslanial modlitwa ??

 75. sono said

  we Francji tez sie zaczyna bankowy balagan. Grecja tonie w bagnie dlugow. Polska pedzi do bagna na leb i szyje.
  http://www.guardian.co.uk/business/blog/2011/sep/14/french-banks-downgraded-europe-debt-crisis

 76. sono said

  „monitorpolski 14 Wrzesień 2011 o 1:08 pm
  Nie wiesz co mówisz. Wręcz przeciwnie, nie chce ludzi dobijać tym co się dzieje. Czy sądzisz, że 1000 Czarnobyli ot tak się rozejdzie? W prefekturze Fukushima setki osób popełniły już samobójstwa, tego się nie dowiesz z mediów eksterminacyjnych jak powyższe.
  Rząd japoński zabronił ludności pomiarów radioaktywności: http://fukushima-diary.com/2011/09/breaking-news-japanese-govs-trying-to-stop-citizen-measuring-radiation/
  Mówi się o ewakuacji ludności w strefie do 30 km, choć jest już za późno – ilość promieniowania, którą ludzie tam dostali zabije ich w ciągu kilku lat… http://mdn.mainichi.jp/mdnnews/news/20110913p2a00m0na010000c.html
  Nie tylko cała Kalifornia, ale także duża część kontynentalnych USA, Alaska, wschodnia część Rosji są skażone cezem promieniotwórczym – tu masz wyniki pomiarów francuskiej agencji CEREA:
  http://blog.alexanderhiggins.com/2011/09/01/frances-cerea-cesium-contamination-levels-exponentially-higher-parts-japan-66981/
  Czy sądzisz, że ja się delektuję podawaniem takich informacji? Skąd ty jesteś i jakie masz zadanie?”

 77. Rysio said

  re 72. „…Wykonuje prace która jest największą przyjemnością w moim życiu, nieustannie bez mala trzydzieści lat i do tego jeszcze mi za to płaca-frajerzy.Malo tego jestem zadowalająco opłacany.Czy można mieć lepiej?Co pan o tym wie?Jak Ci się trafi fart ze będziesz wykonywał prace która jest największa przyjemnością jaka możesz mieć wtedy zrozumiesz ze za darmo byś to wykonywał dla samej przyjemności….”

  Tak samo mowił każdy jeden woznica poganiajacy osły, kilka tysiecy lat temu w Egipcie, dowożac wozami niewolnikow do budowy piramid.

  Miedzy nim a toba, Kpt.Andrzej jest tylko jedna rożnica.

  I nie jest nia, to że on woził niewolnikow do roboty wozem zaprzegnietym w osly a ty w XXI wieku, wozisz ich samolotem.

  Roznica jest to, że ten woznica sprzed kilku tysiecy lat nigdy by nie powiedział że robota zarowno ta dobrze płatna jak i ta za darmo sprawia mu taka, sama, przyjemnosc’.

  PS. Po twoim ostanim wpisie przekonałem sie jeszcze bardziej że byłbys’ idealnym zakupem, dlatego na targu zapłace za ciebie podwojnie – jestes tego wart – idealny, nie sprawiajacy najmnieszego kłopotu, niewolniku.

  Ma Pan takie same prawo do nazwania nieznanej mu osoby „niewolnikiem”, jak ja Pana idiotą – admin

 78. Rysio said

  Sono, moje kochanie – czyżbsmy staneli po jednej stronie barykady?

  😉

  buzka!

  PS. „usłużnej wycieraczki” – pieknie napisane, pieknie. 🙂

 79. sono said

  Nigel Farage jak zwykle wali prosto z mostu. Otwarcie juz porownuje rzady Junni do rzadow faszystowskich. Odwazny, madry wojownik. Wie, ze wtykanie glowy w piasek, nadstawianie tylka i udawanie, ze wszystko jest Ok do niczego dobrego nie prowadzi. Gdzie sa inni wojownicy??. Pochowani w mysich dziurach?? Pija piwo i debatuja nad programem Kupy Wojewodzkiej???

 80. sono said

  ludzkosc chyba juz nie zasluguje na przezycie, bo stracila wole walki.
  Woli siedziec otumaniona przed telewizornia, narzekac bez celu po piwie, lub uslugiwac bezposrednio systemowi zamordystycznemu, ktory ja zreszta i tak wybija w najrozniejszy sposob ( policja i tzw straze porzadkowe sa tego klasycznym przykladem).
  Pojedynczy wojownicy NIE uratuja calej bandy pozytecznych idiotow, tumanow, lemingow, leniwcow , przesmiewcow i ignorantow.

 81. sono said

  Tu jest kolejny przyklad wspanialego wojownika .

 82. sono said

  tu czesc w ktorej jest mowa o ksiazce Holocaust Industry/Przedsiebiorstwo Holocaust.

 83. kpt.Andrzej said

  re 75

  Czas na mnie przede mną kolejne chwile przyjemności.Samo dotkniecie samolotu jest dla mnie wielka radością,wprowadzanie i uzupełnianie danych,rozmowa z kontrolerami
  wprawdzie ja tego nie muszę, ale lubię sprawdzić krytyczne punkty samoloty, uruchamianie silników-cala bajka.
  Jednym słowem co robię- robię najlepiej jak umiem – każde zajęcie wykonuje z pasja.Musze tak powiedzieć-Biedaku,zginałbyś ze mną.Ja bym cie sprzedał na każdym bez mala targu.Spokojne w piętnastu rożnych nie europejskich jerzykach porozumiem się.Czy zdajesz sprawę jakie kpiny bym robił sobie z ciebie-niemowy?
  Z czym do handlu,z polskim i łamanym angielskim czy niemieckim.Jak porozumiałbyś się w Mongolii czy północnych lub wschodnich Chinach.Piętaszku gdziekolwiek by to było giniesz ze mną.Do tego gdy mam do czynienia z ludźmi zgorzkniałymi do kości jak ty – staje się dla ubawu-wielkim kpiarzem i kawalarzem.Z twoja stu procentowa świadomością zabrałbym Ci wszystko co masz i kazał szukać wszystkie twe nałożnice rozpuściłbym ci je wolno.Nie widzę możliwości żeby tak zgorzkniały człowiek jak ty
  wytrwał ze mną dobę mentalnie.Fizycznie,mimo swoich pięćdziesięciu lat, zawsze kończę w pierwszej dziesiątce triathlon ,ręką potrafię kopnąć nie gorzej niż noga,poza tym mam te pięćdziesiąt lat doświadczenia .Zdradzę ci mala tajemnice w mojej obecności jeszcze nikt nie opowiedział kawału o polakach ,wiesz dla czego- bo nie maja odwagi.
  To co piszesz tylko dowodzi jak bardzo prymitywny jesteś.Nie oczekuje logicznego myślenia od kupca niewolnik,ale chodziarz umiejętności uważnego czytania.Tego nie potrafisz-ciągle odpisujesz sobie samemu.Absolutnie nie na temat-uzależniony od wasalnego gadulstwa i swojej nieomylności i wszech racji?
  Z tym Egiptem to rdze uważaj mam znajomego pilota,który jako dziecko wyjechał z Egiptu-jego wiedza o czasach o których wspominasz jest jest prawie całkowita i znowu bido robisz sobie ze swej gębusi helowe Nie mowiłem ze jesteś Piętaszkiem.Lubie mieć do czynienia z chamusiami to ubaw po pachy.Szkoda ze czas na mnie,ale domyślam się ze jeszcze nie raz będę widział twoje trzęsące się wypociny.Tymczasem gotuj się dalej w swoim własnym sosiku, a ja nadal będę wszystko co wykonuje wykonywał z pasją.

 84. tralala said

  ad 57 Peryskop.
  Serdeczne dzieki, bo ja sie zorientowalam w „przekrecie”, ale dopiero wracajac dzis rano do gajowki.
  Oczywiscie ma Pan absolutna racje, TRZEBA PRZYWROCIC prawo Glass-Steagall’a.

 85. Rysio said

  Re 81 „…Czas na mnie przede mną kolejne chwile przyjemności..”

  Kpt.Andrzej – przecież zanim wejdziesz do samolotu to obsługa lotniska w bramce – musi najpierw bardzo dokładnie obmacaja Ci twoje jajka czy nie przemycasz na pokład przypadkiem – jakiej bomby.

  Ciekawi mnie w jaki sposob sie bronisz przed tym traumatycznym doswiadczeniem?

  No ale – byc’ może sie myle. Wcale bym sie nie dziwił gdyby sie okazało że jest to najwieksza twoja przyjemnosc’ ktora bije na łeb wszelkie dotkniecia samolotu, rozmowy z kontrolerami i uruchamianie silnika.

  PS. Przyjemnego lotu usłużna wycieraczko.

  A cóż Pan Rysio robi, aby żyć? Zazdrości innym przyjemności, jaką mają z dobrze wykonywanej pracy? No, kim Pan jest? – admin

 86. Rysio said

  re 81. „…Jednym słowem co robię- robię najlepiej jak umiem – każde zajęcie wykonuje z pasja…”

  To też żaden powod do dumy.

  Z pasja najlepjej jak umieli wykonywali swoje zajecia bandyccy urzednicy z Gestapo, NKWD, SB/UB i zbrodniarze z Katynia.

  Usłużna wycieraczko – czy byl chociaż jeden przypadek w twoim życiu że postawiłes sie przełożonemu i jego polecenia nie wykonałes’ ?

  Jeśli będzie Pan kontynuował używanie obelg wobec dyskutantów, to jak mi Bóg miły, pożegnamy się. Chce Pan tego? Sprawdza Pan moją odporność? – admin

 87. navajo88 said

  No chyba że ja wyciągnę ze skrytko dwego M16 to wtedy bendzie armagedoh hahahahahahaha
  J.M.H

 88. peryskop said

  re 81

  Dziękuję Panie Kapitanie! Jak to dobrze, że leci Pan z nami i wie co to balast.

  re 82

  Pozdrawiam Tralalo! Podziwiam kontaktowość i dobry humor.

 89. Kapsel said

  Czy chce zatem pan odgrywac role „pozytecznego, bezmyslnego idioty”, takiego co to robi co mu kaza, z usmiechem, nigdy sie nie buntuje i sie cieszy ,ze jeszcze daja mu prawo oddychac???

  Usłużna wycieraczko – czy byl chociaż jeden przypadek w twoim życiu że postawiłes sie przełożonemu i jego polecenia nie wykonałes’ ?

  Dobrze co wszyscy wiedzą że jesteście na przepustce i wcześniej czy póżniej wrócicie skąd przyszliście.
  Ja w każdym razie szczerze współczuje i trzymam kciuki za powrót do zdrowia.Tylko regularnie przyjmujcie tabletki albo natychmiast proście o zmianę lekarza.

 90. tralala said

  ad85
  Milo mi, Peryskopie, jeszcze raz dzieki za zlapanie bledu za rogi.

 91. Veritas said

  Biało-czerwona flaga wywieszona. 17 wrzesień, 72 Rocznica „wyzwolenia” Polski przez ZSSR pod wodza illuminatów. IV rozbiór Polski.

 92. sono said

  Rewolucja w Grecji na dniach/tygodniach

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: