Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AQQ o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Wolne tematy (38 – …
  UZA o Drażnienie Ruskiego
  ! o Drażnienie Ruskiego
  Andzia o Wolne tematy (38 – …
  Marucha o Wolne tematy (38 – …
  w o Drażnienie Ruskiego
  Sebastian o Pat Buchanan przeciwko Finland…
  ! o Wolne tematy (38 – …
  Piotr B. o Drażnienie Ruskiego
  Marucha o Drażnienie Ruskiego
  UZA o Norman Finkelstein: Rosja ma h…
  Dw1278 o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Drażnienie Ruskiego
  Tadek o Drażnienie Ruskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

The Times: jeśli runie euro, wojna może się rozlać po Europie

Posted by Marucha w dniu 2011-09-19 (Poniedziałek)

Żydowski „Times” straszy nas widmem kontynentalnego kataklizmu, którym nieubłaganie musi się skończyć upadek euro. Oczywiście będzie to pewien kataklizm dla banksterów, którzy stworzyli euro głównie po to, aby w bardziej systematyczny sposób okradać narody z ich dorobku. My z naszej strony życzymy sobie jak najszybszego upadku tej waluty i niechaj piekło pochłonie jej wynalazców. – admin.

Tu już nie chodzi tylko o ratowanie wspólnej waluty, o powstrzymanie kolejnej fali kryzysu, europejscy politycy rozpoczęli dramatyczną walkę, która ma zapobiec zamieszkom. Niektórzy wieszczą nawet wojnę – piszą Charles Bremner i Sam Fleming

Wszyscy, nie tylko w Brukseli, wstrzymują oddech. W sprawie losów Grecji jest więcej pytań niż odpowiedzi. Z jednej strony niemiecka kanclerz powtarza, że nie pozwoli, by zbankrutowała europejska waluta, by poza strefę euro wyrzucono Grecję. Ale w Niemczech rośnie opozycja wobec postawy pani kanclerz, wielu polityków stawia sprawę tak: jeśli teraz wyrzucimy z euro Grecję, zapłacimy dziesięć razy mniej, niż jeśli dalej będziemy pompować w nią finansową pomoc. To trafia do przeciętnego Niemca, Merkel wie, wyborcy mogą być dla niej bezlitośni.

A euro to nie tylko Grecja, niedawne walki na ulicach Rzymu, wcześniejsze demonstracje w Hiszpanii pokazują, że zwykli ludzie nie chcą zaciskać pasa, nie przejmują się losem euro. Dlatego politycy ostrzegają: dzisiejsze demonstracje mogą przybrać coraz bardziej dramatyczne formy, może się polać krew, stąd tylko krok do krwawych konfliktów, do wojen. Stąd pośpieszne spotkanie we środę wieczorem, kiedy to Niemcy i Francja obiecały wspierać Grecję w ramach walki o uratowanie strefy euro przed katastrofą finansową. Ale ostrzegły, że tracą cierpliwość do Aten, które nie dotrzymują obietnic związanych z podwyższaniem podatków i cięciem wydatków.

Angela Merkel i Nicolas Sarkozy przekazali ten komunikat premierowi Grecji Jeoriosowi Papandreu. Wcześniej politycy przez cały dzień ostrzegali przed groźbą niewypłacalności Grecji i rozlaniem się kryzysu finansowego na inne kraje, co mogłoby doprowadzić do rozpadu Unii Europejskiej. We wspólnej deklaracji kanclerz Niemiec i prezydent Francji wyrazili przekonanie, że przyszłość Grecji jest w euro, ale dodali: – Realizacja programu ratunkowego jest warunkiem powrotu gospodarki greckiej na ścieżkę trwałego i zrównoważonego wzrostu.

Papandreu zapewnił, że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby osiągnąć wyznaczone cele. W tym samym czasie w Rzymie protestujący starli się z policją przed parlamentem, który uchwalił wart 54 mld euro pakiet oszczędnościowy mający pomóc gospodarce włoskiej w utrzymaniu się na powierzchni. Sarkozy zorganizował wspomnianą rozmowę telefoniczną z Atenami w celu złagodzenia wrażenia podzielanego przez rynki, krytyków krajowych i przywódców zagranicznych, że władze 17. kraju strefy euro chaotycznie i powoli reagują na kryzys, który grozi pociągnięciem w dół całej gospodarki światowej.

Jeden z europejskich ministrów powiedział „Timesowi”, że Grecja może zostać zmuszona do opuszczenia Eurolandu, aby ocalić wspólną walutę. Lord Ashdown, były szef Liberalnych Demokratów, wspomniał też o możliwości wyjścia ze strefy euro przez wszystkie kraje z problemami fiskalnymi, takie jak Hiszpania, Portugalia i Irlandia. Atmosferę dodatkowo podgrzał Waszyngton, kiedy sekretarz skarbu Timothy Geithner powiedział, że przywódcy europejscy wiedzą, że nie nadążali z reakcjami i teraz muszą zrobić więcej, aby zażegnać kryzys. Geithner przywiezie taki komunikat na spotkanie unijnych ministrów finansów, które odbędzie się w ten weekend w Polsce.

Naciskają też Chiny, których premier powiedział krajom strefy euro, że muszą najpierw zrobić porządek we własnych domach, zanim będą się domagały pomocy od innych. Chociaż Berlin i Paryż to dementują, staje się oczywiste, że Europa rozważa plany na wypadek niewypłacalności Grecji, a nawet rezygnacji przez ten kraj ze wspólnej waluty.

Sarkozy miał powiedzieć we środę, że jeśli Grecji nie uda się uratować, to trzeba, by uniknąć efektu domina, który mógłby się rozprzestrzenić na Portugalię, Hiszpanię i Francję i doprowadzić do krachu strefy euro. Według dziennikarzy „Le Canard enchaîné” Sarkozy powiedział również, że kanclerz Merkel zmienia swój niechętny stosunek do ratowania Eurolandu za pomocą niemieckich pieniędzy. Na razie nie znalazło to jednak żadnego publicznego odzwierciedlenia.

Przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Barroso powiedział na forum Parlamentu Europejskiego, że Europa stoi przed obliczem największego kryzysu w tym pokoleniu. – To jest walka o ekonomiczną i polityczną przyszłość Europy. To jest walka o to, co Europa reprezentuje sobą w świecie. To jest walka o integrację europejską – powiedział. „Kakofonia krytyki, czarodziejskich różdżek i cudownych rozwiązań” przesłania według niego rzeczywiste kroki podjęte przez polityków w celu uśmierzenia burzy. Barroso wezwał strefę euro, aby przestała zwlekać z ratyfikacją przyjętej 21 lipca decyzji o zwiększeniu funduszu ratunkowego dla strefy euro. Słowacja, jeden z najmłodszych stażem krajów Eurolandu, odłożyła tymczasem swoją decyzję do grudnia.

Barroso poprawił nastroje na rynkach, ogłaszając propozycję emisji euroobligacji, instrumentu do dzielenia się kosztami finansowania przeżywających kłopoty krajów strefy euro, którego wprowadzeniu na razie sprzeciwiają się Niemcy. – Wspólne obligacje niczego nie rozwiążą – powiedział, – ale ratunek tkwi w nowym momencie federalnym. Dramatyczne ostrzeżenie padło z ust polskiego ministra finansów Jacka Rostowskiego. – Europa jest w niebezpieczeństwie. Jeśli strefa euro się rozpadnie, Unia Europejska tego nie przeżyje – powiedział. Rostowski wspomniał również o groźbie powrotu wojny do Europy.

O takiej możliwości mówił też François Hollande, najbardziej prawdopodobny kandydat francuskich socjalistów w przyszłorocznej walce z Sarkozym o prezydenturę. – Europa coraz bardziej popada w egoizm, a nacjonalizm prowadzi do wojny – powiedział na wiecu w Strasburgu. Oskarżył Sarkozy’ego i innych przywódców europejskich o to, że nie sprostali wyzwaniu i wykpił konferencję telefoniczną z kanclerz Merkel, mówiąc: – Mam nadzieję, że przynajmniej mieli dobre połączenie.

Te krytyczne wypowiedzi padły po kolejnym trudnym dniu dla akcji francuskich banków, co wiązało się z obniżeniem ratingu Société Générale i Crédit Agricole. Richard McGuire, analityk Rabobank w Londynie, powiedział: – Jeśli Grecja ogłosi niewypłacalność, najbardziej ucierpi na tym francuski sektor bankowy. Bankructwo Grecji uruchomiłoby moment Lehmana dla banków w strefie euro i na całym świecie.

http://biznes.onet.pl/

Komentarzy 8 do “The Times: jeśli runie euro, wojna może się rozlać po Europie”

 1. lopek said

  No cóż -socjalizm kosztuje. Armia biurokratów + multum groteskowych urzędów + pazerność banksterów i wspomnianych urzędasów musi się skończyć głodem i zimnem dla mas.
  Szatan domaga się następnych ofiar, więc une staną, jak zawsze, na wysokości zadania.

 2. Krzysztof M said

  Jeżeli ma być lepiej, to potrzebna jest krew. Bez tego lepiej nie będzie. Chętnych nie ma. Więc lepiej nie będzie.

  Zapomnijmy, że poprawa jest możliwa bez ofiary, bez ofiar, bez bólu… Ci, którym służy system, bez wahania poświęcą życie milionów. Dla nich to tylko INTERES… Pamiętajcie o tym, gdy będziecie grzebać swoich bliskich…

 3. Halina said

  Żydzi słusznie boją się, że zaraz po tym, jak goje nauczą się ich, zakonspirowanych do tej pory – rozpoznawać – odbiorą żydom władzę w opanowanych [przez skryto-syjonistów krajach. Lucyfer-banda gotowa nawet wojnę wywołać – byle po dobroci i wedle wyborczej urny – w żadnym razie WŁADZY RAZ ZDOBYTEJ – NIE ODDAĆ.

  Właśnie o to chodzi z tym „kryzysem” i z tą „wojną”.

 4. obserwator said

  Na czym wedlug bolszewickich komisarzy z Brukseli ma polegac „ratowanie” Grecji?
  Grecja wroci do drachmy i bedzie istniec tak jak zawsze.
  A ze banksterzy zaksieguja stray, to Grekow ani ziebi ani grzeje.
  I slusznie.

 5. Błysk said

  Oby tak było jak pisze Obserwator. W każdym razie ,nadzieja w Grecji ,że się wyzwoli z pęt UE,że z niej wyjdzie.

 6. Rysio said

  …Sarkozy miał powiedzieć we środę, że jeśli Grecji nie uda się uratować, to trzeba, by uniknąć efektu domina,..”

  Czyli trzeba popierac’ ratowanie Grecji funduszami UE za wszelka cene – bo to w niedalekiej przyszłoscie doprowadzi do rozlecenia sie całego UE.

 7. Rysio said

  „…The Times: jeśli runie euro, wojna może się rozlać po Europie…” – Czy to znaczy że miedzynarodowka socjalistyczna bedzie walczyc’ sama z soba,?

 8. Brat Dioskur said

  Jak wlasnie podano bankructwo Grecji bedzie kosztowac holenderskiego podatnika €80 mld. Jezeli wiec Gracja padnie ,a jest to prawie pewnie, to tzw. Fundusz Gwarancyjny,ktory teraz wynosi €750 mld. musi wzrosnac ponad dwukrotnie!Tego okladane podatkami spoleczenstwa Eurokolchozu juz nie wytrzymuja i pierwszymi ,ktorzy sie przeciwko Brukseli buntuja sa …socjalisci!Zarzuca sie im ,ze sa antyeuropejscy ,tymczasem poprostu naciska ich elektorat.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: