Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  rocznik57 o Upadek cywilizacyjny Polski
  lewarek.pl o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
  Marucha o Szymowski prześwietla premiera
  Zima o Pierwszy pozew za zmuszenie do…
  Kronika o Wolne tematy (10 – …
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  telewizjapolska24 o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Czaruś o Wolne tematy (10 – …
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  walthemar o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  gnago o Szymowski prześwietla premiera
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Dlaczego kłamstwa są lepsze od prawdy

Posted by Marucha w dniu 2011-09-21 (Środa)

Why Lies Are Better Than The Truth
http://www.aiateam.org/default.asp?ID3=21
Artykuł pochodzi z „The Rape Of The Ape” [Gwałt na małpie] Allena Shermana, Chicago, Playboy Press, 1973, s. 56-59
Tłumaczenie Ola Gordon

1. Wiarygodność

Wszystkie kłamstwa są zaprojektowane tak, żeby wydawały się prawdą. Ekspert kłamca starannie wykorzystuje elementy, które wydają się prawdopodobne i logiczne, a zatem łatwe do uwierzenia. Z drugiej strony, prawda jest często nielogiczna, szalenie nieprawdopodobna i trudna do wyjaśnienia.

Kłamstwa są bardziej wiarygodne niż prawda.

2. Niezawodność

Prawda jest spontaniczna, przypadkowa i nieprzewidywalna. Kłamstwa można szczegółowo zaplanować z dużym wyprzedzeniem, a zatem jest gwarancja, że okażą się zgodne z przewidywaniami.

Kłamstwa są bardziej niezawodne niż prawda.

3. Ekonomiczność

Żeby być prawdą, relacja z danego wydarzenia musi być dokładna. Wymaga to dużej staranności, kosztownych badań, czasochłonnej dbałości o szczegóły, kompleksowych usług logistycznych i dokładności. Mimo wszystko, niektórzy w to uwierzą, a inni nie. Kłamstwo da identyczne wyniki bez zamieszania i kłopotu.

Kłamstwa są prostsze od prawdy. Kłamstwa kosztują mniej niż prawda pod względem czasu, pieniędzy i wysiłku.

4. Wartość

Prawdę można znaleźć wszędzie; należy do każdego, kto ją znajdzie, zupełnie za darmo. Kłamstwa są tworzone na zamówienie, często przez ekspertów, a te najlepsze są wypolerowanymi dziełami sztuki.

Kłamstwa są warte więcej od prawdy. Czy słyszał ktoś o przekupieniu świadka, żeby powiedział prawdę?

5. Szacunek

A. Na sprzedaży kłamstw opinii publicznej zdobywano wielkie fortuny. Ludzie, którzy sprzedają te kłamstwa, są często wdzięczni naiwnym klientom, dlatego obdarzają biblioteki i uniwersytety i ośrodki kultury.

B. Nikt nigdy nie zrobił fortuny na sprzedaży prawdy. Przede wszystkim, jak już powiedziano, prawda jest bezpłatna. Jedynymi ludźmi, którzy zapłacą za prawdę są ci, których się szantażuje – i kupują prawdę tylko po to, żeby móc ją ukryć, zanim ktokolwiek inny ją zobaczy.

Kłamstwa prowadzą do bibliotek i uniwersytetów, a prawda prowadzi do szantażu.

6. Stabilność

Weź tysiąc części prawdy, dodaj jedną część kłamstwa. Wynik – kłamstwo.

Weź 1000 części kłamstwa, dodaj jedną część prawdy. Wynik – znowu kłamstwo.

Zauważ, że z prawdy można zrobić kłamstwo, ale z kłamstwa nie zrobi się prawdy.

Kłamstwa mają większą siłę i trwają dłużej niż prawda.

7. Wyobraźnia

Głosząc prawdę, człowiek musi starannie zbadać fakty i dokładnie się ich trzymać – tak jak miały miejsce. Kłamca może opisać ten sam incydent bez żadnych badań, mówić co mu wpadnie do głowy i opowiadać szczegóły, jak tylko chce.

Kłamstwa są bardziej twórcze nić prawda.

8. Rozpoznawalność

Ludzie są przyzwyczajeni do słuchania kłamstw przez cały czas.

Jeśli powie się prawdę, ludzie pomyślą, że się kłamie Jeśli przekona się ich, że mówi się prawdę, to staną się podejrzliwi. Dlaczego on nagle mówi prawdę? Co się dzieje?

9. Podaż i popyt

A. Przy opisywaniu zdarzenia tylko jedna wersja opisu może być prawdą, podczas gdy liczba kłamstw jest nieograniczona. Oczywiście kłamstwa mają dużo większą podaż, niż prawda.

B. Istnieje wielki popyt na kłamstwa, jeśli są one pochlebne, jeśli dają komuś nadzieję, jeśli pomagają uciec przed rzeczywistością, lub jeśli obiecują zdrowie, bogactwo, władzę lub siłę. Nikt nie jest zbyt ciekawy, żeby usłyszeć prawdę. Jedynymi którzy domagają się prawdy są ci, którzy coś badają (prawnicy itp); chcą oni prawdy, by udowodniła, że ktoś kłamie.

W naszym społeczeństwie kłamstwa są środkiem akceptowanym. Jest na nie podaż, a popyt na nie jest ciągle duży. Prawda ma wyjątkowo małą podaż, ale nawet ta maleńka podaż w dużej mierze przekracza popyt. Dlatego w naszym społeczeństwie, prawda zajmuje pozycję identyczną do g***a dinozaura.

Wnioski:

Kłamstwa są lepsze od prawdy na wiele sposobów.

Kłamstwa są bardziej wymyślne.

Kłamstwa czynią świat przyjemniejszym.

Kłamstwa są mniej żenujące od prawdy, i mniej straszne.

Ponadto, w dziedzinach takich jak dyplomacja, umiejętność kierowania państwem, handel, reklama, PR i księgowość, prawda jest całkowitym kalectwem.

Przewiduję, że prawda będzie zanikać w społeczeństwie, prawie niezauważenie, w okresie krótszym, niż jedno pokolenie. Stanie się curiosum, jak dwudolarowy banknot. Prawdopodobnie powstaną muzea, gdzie będzie się pokazywać przykłady prawdy ciekawskim dzieciom, które będą chciały się dowiedzieć, jak wyglądała. Można tylko mieć nadzieję, że kustosze tych Muzeów Prawdy będą charakteryzować się dobrym gustem i nie sfałszują wystaw.

Prawda jest taka, że prawda stała się staromodna. Jest pełna zakamarków o różnych kształtach, jak wiele innych staromodnych rzeczy, które dla niektórych będą fascynujące, ale dla większości będą utrapieniem. Dla tych, którzy się o nią troszczą, posiadanie prawdy jest wspaniałe: mieć ją, kochać, nigdy jej nie nadużywać, potem przekazać ją za darmo każdemu, kto jej zechce, w stanie nieuszkodzonym, nieukoloryzowanym, nieubogaconym i niepomniejszonym – by każdy jej kawałek był lśniąco żywy, jak zawsze.

Znajdowanie radości w podtrzymywaniu prawdy jest owocem miłości, ale większość z nas we współczesnym społeczeństwie nie ma czasu na takie rzeczy.

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com

Komentarzy 8 do “Dlaczego kłamstwa są lepsze od prawdy”

 1. W sumie żadna nowość, zwłaszcza dla weteranów walki z fantastyką nienaukową pt. Logika Odwrotności.
  Prawda nie skowyczy.

 2. Marek S said

  Skoro masoneria.blog.ru wspomniał o „Logice Odwrotności” to przypomnijmy co to jest.
  ————————————————————————-
  „Logika Odwrotności” i „krytyka” jako metody promocji sztucznej opozycji

  Stworzenie i naturalny rozwój sztucznej opozycji od podstaw jest działaniem żmudnym, zabierającym dużo czasu i pracy. Nie ma się też pewności, czy taka sztuczna opozycja zdominuje tą część segmentu społecznego, którą chcielibyśmy aby zdominowała. Potrzebny jest „bust” dla ludzi którzy chcielibyśmy, aby odgrywali rolę przywódczą w opozycji, narzucając jej kształt i kierunek.

  Ten „bust” można uzyskać zapewniając im środki finansowe, co pozwoli im swobodniej działać i podejmować działania, na które normalnie nie było by ich stać. Jednak nie można z tym przesadzać aby sprawa nie wydała się zbyt podejrzana. W ten jednak sposób, opozycja którą sztucznie stworzyliśmy, ma ograniczony odbiór ze względu na bycie jednym z wielu głosów w szumie medialnym np: internetu. Potrzebna jest reklama naszej opozycji, aby mogła przebić się do świadomości szerszej społeczności. Jak można to uzyskać?

  Promocję sztucznej opozycji można uzyskać poprzez jej „krytykę” w mainstreamowych mediach. Jest to tzw: „logika odwrotności”. Znaczna część społeczeństwa wie kto kontroluje mainstreamowe media w Polsce, zwłaszcza środowiska opozycyjne do władz okupacyjnych. Tak więc, jeśli mainstreamowe media „krytykują” kogoś zażarcie i „brutalnie”, wówczas, na zasadzie „logiki odwrotności” można zakładać, i wiele osób ze środowisk opozycyjnych zakłada, że w takim razie musi to być opozycja autentyczna, reprezentująca nasz interes narodowy, i rzeczywiście groźna dla elity (bo inaczej nie „niszczono” by jej tak „brutalnie”).

  Jest to oczywiście fikcja i gra tego samego „centrum” któremu podlegają mainstreamowe media. Celem, bowiem jest rozreklamowanie takiej sztucznej opozycji, i jeśli mówi się o niej w formie „krytyki”, to sam fakt że się o niej mówi, powoduje że społeczeństwo o niej się dowiaduje, a co właśnie jest właściwym celem takiej „krytyki”.

  Oczywiście, należy zaznaczyć fakt że, mainstreamowe media rzeczywiście są używane do niszczenia pewnych osób i autentycznych opozycjonistów, i to przy pomocy takich samych technik jak promocja „sztucznej opozycji”. W istocie, promocja „sztucznej opozycji” musi wyglądać jak najbardziej autentycznie (inaczej mało kto by się na to nabrał), i się odbywać przy pomocy tych samych technik co niszczenie autentycznej opozycji. Nie jest łatwo odróźnić rzeczywiste niszczenie autentycznych przywódców i środowisk narodowych, od promocji sztucznej opozycji.

  Są jednak subtelne różnice, które pozwalają zorientować się o co właściwie chodzi, i można je dostrzec w KONTEKŚCIE całego zajścia.

  Ksiądz Natanek jest niszczony poprzez mainstreamowe media, choć mogłoby się wydawać że jest również w ten sposób promowany. Jednak zajadliwość i złośliwość ataków ukazuje że jest to autentyczny atak w celu zniszczenia a nie promocji. Również, użycie mainstreamowych mediów do walki z ks. Natankiem, zostało spowodowane faktem że ks. Natanek i tak zyskiwał popularność eksponencjalnie, dzięki iternetowi i jego telewizji internetowej. Tak więc, zwlekanie z atakiem, mogło zbyt drogo kosztować bo ks. Natanek i tak bez problemu mógł zyskać znaczny wpływ na świadomość Polaków. Atak na ks. Natanka jest autentyczny w celu ZNISZCZENIA.

  Spójrzmy teraz na następujące wideo, które zostało nagrane przez telewizję mainstreamową TVN. http://www.youtube.com/watch?v=JcwusOUW98o
  W czasie 0:33-0:56 wypowiada się Piotr Bein. Co ciekawe, prezenter wypowiedział jego imię i nazwisko bardzo wyraźnie, a źródło (www.youtube.com) z którego pochodziło jego nagranie zostało ukazane w prawym dolnym rogu. W czasie 0:38-0:44 pokazano również nazwę jego strony internetowej, grypa666.wordpress.com. W czasie 1:00-1:22 „skrytykowano” zachowanie Piotra Beina, przy pomocy prof. Juli Brydak, co, ze względu na kontekst, mogło jedynie wzbudzić zainteresowanie osobą Piotra Beina w środowiskach opozycyjnych.

  Całość tego materiału wydaje się być promocją Piotra Beina i jego strony internetowej w środowiskach przeciwnych szczepieniu i opozycyjnych NWO, jak również promocją prof. Juli Brydak w środowiskach zwalczających tzw: konspiracyjne teorie. Wydaje się że zachowanie prof. Brydak i dziennikarza obok jest sztuczne, a więc są świadomi że odgrywają jedynie rolę „oburzenia”. Ot, żydowski teatr. Jednak spójrzmy na kontekst całego tego zdarzenia. Piotr z grypa666 nie uzyskał by takiej popularności bez tej promocji w ogólnopolskiej telewizji, gdyż zwiększanie liczby odwiedzin tej strony było by procesem żmudnym i długim. Z tego co pamiętam, jego blog, po „krytyce” w mainstreamowych mediach gwałtownie zyskał na popularności.

  Nie chcę tutaj przesądzać, czy to był tylko przypadek czy też celowe manipulacyjne działanie promocyjne poprzez „krytykę”. Niech każdy sam sobie wyciągnie wnioski. Chodzi mi jednak o ukazanie pewnego mechanizmu manipulacyjnego promującego sztuczną opozycję. Nie wiem czy są inne nagrania Piotra z grypa666 występującego w mainstreamowych mediach po jego przyjeździe do Polski w tamtym czasie. Być może są i ktoś może się z nimi zetknął lub pamięta.

  Z tego co mi wiadomo, Marucha.wordpress.com nigdy nie był „krytykowany” w mainstreamowych mediach na początku swojej działalności gdy miał 17 wizyt dziennie. Podobnie było z wieloma innymi znaczącymi osobami z ruchu dociekania prawdy, jak dr. Dariuszem Ratajczakiem, Szczęśniakiem, itp., którzy do mediów nie byli zapraszani. Ich zamilczano.

  Promocję opozycjonistów poprzez „krytykę” w mainstreamowych mediach, lub partiach politycznych, lub poprzez główne postacie życia politycznego lub kulturalnego, stosowano w przeszłości i masowo stosuje się obecnie. O Michniku, tak naprawdę, to niewiele osób wiedziało w latach 1980-tych. Dowiedziało się o nim dopiero gdy „natarczywie” i ciągle był „krytykowany” w reżimowych mediach za to, że „ukrywa” się u ks. Jankowskiego, i że prowadził „robotę wywrotową”. Dziwne było jedynie to że inni którzy próbowali robić to samo, „dostawali w czapę” i nikt o nich nie mówił w mediach. Tak więc Michnik był wypromowany poprzez „krytykę” jako czołowy „opozycjonista”, i po Okrągłym Stole, pierwszy zaatakował narodowców i kościół, a więc siły które KOR użył do dojścia do władzy.

  Partia PiS była/jest ciągle „krytykowana” poprzez główne media, i pomimo tej „krytyki” członkowie PiS ciągle są zapraszani do rozmów. Podobnie było i jest z Kaczyńskimi. Ciągle ich „krytykowano”, i w ten sposób promowano w środowiskach narodowych i katolickich. Promowano PiS i Kaczyńskich jako sztuczną opozycję do PO i „układu”, choć PiS i Kaczyńscy są tworem i częścią „układu”. Do „obrony” PiS wciągnięto Radio Maryja, przez co radio to włączyło się w odgrywanie swojej roli w fikcyjnym przedstawieniu dla Polaków. Radio Maryja nie ma bowiem innego wyjścia, bo pierwotne wciągnięcie RM w kosztowny eksperyment geotermalny i następne obcięcie dotacji, prawdopodobnie spowodowało, że Radio to stoi na krawędzi bankructwa. Jedyny ratunek dla niego to obalenie PO, i powrót PiS do władzy, co pozwoli odzyskać dofinansowanie i ocalić siebie. W ten sposób za swoje własne ocalenie, Radio Maryja gotowe jest płacić dobrem ogólnym czyli dobrem Polski. „Bliższa ciału koszula”, i tak to Radio Maryja (łącznie z fundacja Lux Veritatis) sprzedało idee wolności, służbie prawdzie, i hasło „TAK-TAK, NIE-NIE” za „30 srebrników”.

  Można się zastanawiać, czy wiele tzw: autorytetów opozycyjnych ciągle lub od czasu do czasu „krytykowanych” przez główne siły, nie jest w istocie ich promocją i uwiarygadnianiem. Taką sztuczną opozycję można poznać po tym co i kogo ona promuje. Wymaga to jednak, dogłębnego zrozumienia przez nas tych tematów i metod manipulacyjnych stosowanych przez „centrum”.

  Janusz Korwin Mikke i UPR jest ciągle „krytykowany” a nawet „prześladowany” przez elity rządzące Polską, a pomimo to często jest zapraszany do telewizji, bo „centrum” nie może pozwolić na to, aby całkowicie o nim zapomniano. Ten demagog, wraz ze swoimi giermkami, ma kanalizować aktywność młodych, naiwnych, i nawiedzonych w fałszywym i szkodliwym kierunku liberalizmu dla Polski, i program UPR, który obiecuje wiele, w istocie jest programem przyspieszonego rabunku Polski. (Cześć VIII: Liberalizm jako metoda samozniszczenia. https://marucha.wordpress.com/2011/07/30/skowyt-psa-poety-4/ )

  Nasza wiedza, myśli, i zrozumienie tych tematów jest nikłe. Wolimy maszerować pod sztandarami, krzyczeć slogany i hasła i powoływać się na bezsensowne powstania lub fałszywe autorytety zamiast przestudiować dogłębnie wroga, poznać jego metody działania i nauczyć się jak i z kim należy konsekwentnie budować siłę oporu.

  Jak pozwolimy krzykaczom i głupcom zdominować ruch narodowy, przegramy.

 3. Kronikarz said

  Czytajac #1 pomyslalem sobie koniecznosci repliki. No i jest #2 Marek S – Parafrazuje jego ostatnie zdanie z #2 – Jesli pozwolimy krzykaczom i głupcom dominować w dyskusjach, znechecimy pozostalych do udzielania sie. Co wyraznie tu ostatnio widac.

 4. Piotrx said

  Re 2: Dzięki Panie Marku za bardzo celną replikę.

 5. peryskop said

  Re: 1 i 2

  bez komentarza

 6. osoba prywatna said

  Re:2
  I tak wlasnie , z wlaczonym przyciskiem – Logika Odwrotnosci powinno sie (jesli juz) sluchac, czytac i ogladac zydowsko – agenturalne szczekaczki.
  Tylko kto wie o takim przycisku?

 7. 166 bojkot TVN said

  Przy rozpoznawaniu numerów jakie żydowska V kolumna w Polsce wykręca, nie wolno stracić poczucia polskości.
  Trzeba promować swoich, tych, których nie ma w mediach, tych jak np.p. Bizoń, którzy robią wielką pożyteczną robotę (pomijam szkodliwy bojkot wyborów). Trzeba szybko w internecie demaskować zdrajców, agentów obcych interesów.
  Trzeba propagować wszystkich sprawnych burmistrzów, prezydentów miast, wójtów, bo z nich niebawem trzeba będzie tworzyć nową polska administrację. Niedługo, bo wnet zabraknie nieskompromitowanych kandydatów do sejmu i senatu.

 8. 166 bojkot TVN said

  Za rządów Tuska można sparafrazować tytuł: dlaczego śmierć wrogów (przez powieszenie i błąd pilotów) jest lepsza od utraty władzy.
  Zakazane reklamy Gazety Polskiej, czyli prawda zakazana

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: