Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Podpalił się przed kancelarią Tuska – zostawił listy

Posted by Marucha w dniu 2011-09-23 (Piątek)

– O godzinie 11.20 dostaliśmy telefoniczne zgłoszenie, że naprzeciwko Kancelarii Premiera i Rady Ministrów, płonie mężczyzna – poinformował Wirtualną Polskę Maciej Karczyński, rzecznik stołecznej policji. To było samopodpalenie.

Desperata uratowali funkcjonariusze BOR. Andrzej Z., były policjant, mieszkaniec Warszawy miał problemy finansowe, zostawił list adresowany do szefa rządu i do rodziny, pismo rozesłał też do mediów. Swoją sprawą bezskutecznie próbował zainteresować polityków. Premier Donald Tusk zapowiedział, że w piątek przerwie objazd po kraju i wieczorem wróci do Warszawy. – Sprawa jest rzeczywiście dramatyczna – mówi premier, dodając, że chce odwiedzić chorego i wyjaśnić wszystkie okoliczności incydentu.

Jak poinformował rzecznik BOR Dariusz Aleksandrowicz do próby samobójczej doszło ok. godz. 11.20. – Mężczyźnie pomogli funkcjonariusze BOR. Ogień ugasili kocami, wezwali policję i pogotowie – dodał.

Ojciec trójki dzieci listy przykleił do ławki

 Policję o zdarzeniu poinformowała telefonicznie kobieta. – Kiedy przyjechali funkcjonariusze, mężczyzna był przytomny. Podał im swoje dane, kim jest, gdzie mieszka – powiedział rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski. Jak dodał, mężczyzna mówił też policjantom, gdzie w parku oblał się rozpuszczalnikiem. W tym miejscu znaleziono butelki po łatwopalnej substancji.

Rzecznik Wojskowego Instytutu Medycznego Piotr Dąbrowiecki powiedział, że mężczyzna ma poparzone 50% powierzchni ciała. Są to oparzenia pierwszego i drugiego stopnia. – Z powodu poparzeń dróg oddechowych został zaintubowany, przebywa na oddziale intensywnej terapii. Jego stan jest ciężki, ale obecnie nie ma zagrożenia życia – dodał.

Będę starał się, jeśli to będzie możliwe, jak najszybciej dotrzeć i też odwiedzić tego człowieka – Donald Tusk

Desperat miał ze sobą list adresowany do premiera. Przykleił go do ławki w Łazienkach. Listy o podobnej treści rozesłał też do kilku redakcji. – Wynika z nich, że miał poważne problemy finansowe – dodał Sokołowski.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że chodzi o długi i problemy z płatnościami oraz komornikiem. Mężczyzna ma żonę i trójkę dzieci. Z listu wynika też, że jest spoza Warszawy, ale jednocześnie, że albo pracował, albo prowadził biznes na terenie Warszawy. W tej chwili to wyjaśniamy – mówił Sokołowski. Obecnie trwa przesłuchiwanie świadków zdarzenia, głównie kobiety, która przez telefon wezwała policję.

Żaden z polityków nie zainteresował się jego sprawą

Według RMF FM, znaleziono dwa listy – jeden do Donalda Tuska, drugi do rodziny. W liście do premiera mężczyzna skarży się, że stracił pracę w urzędzie skarbowym, po tym, jak starał się ujawnić nieprawidłowości, do których miało w nim dochodzić – dowiedział się nieoficjalnie dziennikarz RMF FM.

Sam określa siebie jako człowieka, który głosował na Platformę Obywatelską. – Informacje z listu desperata

Według mężczyzny, urzędnicy ministerstwa finansów mieli przymykać oczy na przekręty szefowej tego oddziału skarbówki. O wszystkim – jak twierdzi – poinformował minister Julię Piterę, która ma mieć komplet dokumentacji.

Mężczyzna napisał, że stracił zaufanie do państwa i nie wierzy w sprawiedliwość. Twierdzi, że nieprawidłowościami w urzędzie skarbowym i swej trudnej sytuacji finansowej starał się zainteresować większą liczbę polityków – także Jarosława Kaczyńskiego (prezes PiS tego nie potwierdził) i Grzegorza Napieralskiego. Wstępnie sprawą miał zainteresować się jedynie szef SLD. Ostatecznie żaden z polityków nie podjął jego sprawy. Sam określa siebie jako człowieka, który głosował na Platformę Obywatelską. Po tym, jak stracił pracę w urzędzie, pracował jako ochroniarz – wtedy miał stracić zdrowie. Jego rodzina mieszka na południu Polski.

Premier przerwie objazd po kraju

Premier Donald Tusk zapowiedział, że – w związku z zdarzeniem pod kancelarią premiera, gdzie podpalił się mężczyzna – przerwie objazd po kraju i w piątek wieczorem wróci do Warszawy. – Chcę sprawdzić wszystkie okoliczności tej sprawy – powiedział szef rządu.

– Będę musiał na pewno przerwać na chwilę ten objazd. Zrezygnujemy z jutrzejszego planu, wieczorem wylecę do Warszawy, bo sprawa rzeczywiście jest dramatyczna i chcę sprawdzić jej wszystkie okoliczności – powiedział Donald Tusk.

Tusk poinformował, że poprosi „wszystkich, którzy mają cokolwiek na ten temat do powiedzenia dzisiaj wieczorem na spotkanie”. Zapowiedział też, że – jeśli to tylko będzie możliwe i nie będzie przeszkadzało w leczeniu – odwiedzi poparzonego mężczyznę w szpitalu. – Będę starał się – jeśli to będzie możliwe – jak najszybciej dotrzeć i też odwiedzić tego człowieka – zapowiedział szef rządu w Świdwinie (woj. zachodniopomorskie).

Dodał, że zbiera „wszystkie informacje”. Najważniejsza jest ta o stanie zdrowia – nie brzmi ona najtragiczniej, najprawdopodobniej nie ma jednak bezpośredniego zagrożenia dla życia” – mówił.

Nie wiadomo, czy jeszcze w piątek dojdzie do wizyty Tuska w szpitalu. Premier poinformował po południu dziennikarzy, że mężczyzna jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej. Donald Tusk powiedział w Świdwinie, że wie, iż mężczyzna zostawił list adresowany do niego, ale – jak zaznaczył – nie zna jego treści. – Na pewno jest jakiś powód tej tragicznej desperacji, to musi być poważny powód, ale przede wszystkim trzeba sprawdzić, czy na pewno jest pod dobrą opieką. Chcę na miejscu wszystkiego dopatrzyć – podkreślił.

Wcześniej w Bolegorzynie (woj. zachodniopomorskie) Tusk, powiedział dziennikarzom, że sprawą zajmuje się szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Tomasz Arabski.

– To jest wielka tragedia, że człowiek targa się na własne życie. Bardzo współczujemy jemu, bardzo współczujemy jego rodzinie, która na pewno przeżywa wielki szok, że do takiego zdarzenia doszło – powiedziała na piątkowej konferencji prasowej rzeczniczka sztabu PO Małgorzata Kidawa-Błońska.

– To straszne, że w dzisiejszych czasach człowiek czasami może się czuć tak samotny, że targa się na własne życie. Mam nadzieję, że wyjdzie z tych poparzeń, że odnajdzie się, i że będziemy mogli mu pomóc – zadeklarowała.

Prokuratura wszczyna śledztwo

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście jeszcze w piątek wyda postanowienie o wszczęciu śledztwa w sprawie samobójczej próby mężczyzny. Powodem miały być kłopoty finansowe. Jak dowiedziała się nieoficjalnie PAP, desperat to były policjant. Służył m.in. w Centralnym Biurze Śledczym, z którego został zwolniony w 2006 r. – Mogę potwierdzić te informacje – powiedział rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Dariusz Ślepokura z warszawskiej prokuratury okręgowej poinformował, że śledztwo zostanie ono wszczęte na podstawie artykułu 151 Kodeksu karnego, zgodnie z którym osobie, która „namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie”, grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

– Prokurator był na miejscu. Zabezpieczony został m.in. plecak mężczyzny i list – zaznaczył Ślepokura. Śledztwo prowadzić będzie śródmiejska prokuratura.

Sprawdzi ona też m.in. wątek przesłania przez desperata listów do niektórych redakcji.

http://wiadomosci.wp.pl

Komentarze 64 do “Podpalił się przed kancelarią Tuska – zostawił listy”

 1. RomanK said

  Boze co za blad!
  Biedaczysko polal nie ta osobe co trzeba podpalic….
  Ludzie zanim strzelicie zastanowcie sie- czy strzelacie we wlasciwy leb!!!!!!!!!!!

 2. San said

  „Biedaczysko polal nie ta osobe co trzeba podpalic….”

  A kogo mial polac i co by to dalo?

  Tragiczne ze dochodzi do takich sytuacji ktore doprowadzaja ludzi do prob samobojstwa.
  To da Tuskowi tylko przedwyborcza okazje do zdjec i przekanywania jak dba o kraj i ludzi.
  PiS na pewno tez skorzysta by twierdzic zo oni sa lepsi i tak w kolko.

 3. Rysio said

  „…A kogo mial polac i co by to dalo?…” Ciebie gupi ch… cobys’ głupot nie pisał.

 4. obserwator said

  „Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście jeszcze w piątek wyda postanowienie o wszczęciu śledztwa w sprawie samobójczej próby mężczyzny.”

  Prawdopodobnie oskarżą go o spowodowanie zagrożenia pożarem w miejscu publicznym, podobnie jak ludzi, którzy niedawno spalili flagę łunii jewropejskiej na Krakowskim Przedmieściu.

 5. peryskop said

  Re 4 velObserwator nie fatyguj się znowu, bo tajemnicą velPoliszynela jest to, że w Gajówce bywają ludzie odporni na lucyferiańskie zwidy.

 6. Marucha said

  Re 3:
  A prosiłem o umiarkowanie w języku…

 7. Realista said

  re 5

  Panie Peryskop przetrzyj pan szkielka bo zaparowaly.

 8. 166 bojkot TVN said

  Mówią właśnie, że ów człowiek poinformował o przestępstwie w urzędzie skarbowym samą żydłacką specjalistkę od antykorupcji – Julię Piterę primo voto „dorszowa-pisowa”.

  Ciekawy przypadek, ciekawe może być, czy są jacyś ludzie, którzy posunęłi mu ten pomysł w tym czasie.
  Czy ten człowiek wstrząsie durnowatymi politykami? Jakoś objawów wstrząsu nie widać – zagadują sprawę z takim samym przedwyborczym zadęciem jak każdą inną.

  Mam nadzieje, że ten załamany człowiek szczęśliwie przeżyje swoje samobójstwo.

 9. Pojęcia socjalizm / komunizm jak i kapitalizm zostały wykreowane na użytek określonych koncepcji władzy. Są przemijające, w przeciwieństwie do wartości takich jak wolność i człowieczeństwo, które są wieczne. Cóż, historia ma to do siebie, że lubi się powtarzać. Tragizm tej sytuacji wynika z tego, iż ludzie zostali totalnie ogłupieni i nic nie rozumieją z tego co się faktycznie dzieje.

 10. Kronikarz said

  Jak u arabow, rewolucja pojdzie w ruch.
  Tylko patrzec jak Sarkozy oraz Merkel i Cameron bombowce na pomoc posla.
  Od Wschodu nie ma wielkich problemow procz, powiedzmy, zachodniej czesci Grzędy Sokalskiej, chodzi o gleby lessowe.
  Znam te tereny jak wlasna kieszen, np. mejsce, gdzie odpoczywal pod debem Boleslaw Chrobry.

 11. peryskop said

  „Mężczyzna napisał, że stracił zaufanie do państwa i nie wierzy w sprawiedliwość.”

  Takich co stracili zaufanie do państwa i nie wierzą w sprawiedliwość jest niestety coraz więcej. A miało być tak dobrze.

  Re 7
  vel Realisto, zawołaj do pomocy velPolakaMałego, velVeritasa, velPoliszynela i resztę waszej jednosobowej grupy, bo sam już nie dajesz rady.

 12. Veritas said

  Ad.11. O co Tobie chodzi? Jaka jednoosobowa grupa? Toczą się poważne sprawy, a Ty co wymyślasz?

 13. 166 bojkot TVN said

  http://niezalezna.pl/16588-podpalenie-pod-kprm-nowe-fragmenty-listu


  (….) Jak udało nam się ustalić, list rozpoczyna się od słów:

  – Panie premierze, otacza się pan zgrają klakierów i hipokrytów…

  W liście mężczyzna ujawnia nieprawidłowości w Ministerstwie Finansów i podkreśla, że urzędnicy resortu przymykali oczy na przekręty szefowej Urzędu Skarbowego, w którym wcześniej pracował. Ponadto z treści listy wynika także, że kompletem dokumentów w tej sprawie dysponuje Julia Pitera, którą mężczyzna o wszystkim poinformował.

  Autor listu napisał też, że stracił zaufanie do państwa i nie wierzy już w sprawiedliwość. Określa siebie jako osobę, która była „gorącym zwolennikiem Platformy Obywatelskiej”, ale czuje się zawiedziony i rozczarowany rządami tej partii.

  W ramach kampanii wyborczej jeździ Pan po kraju i opowiada obywatelom, co zrobiliście i co zamierzacie zrobić dla ich dobra. Mam do Pana prośbę, niech pojedzie Pan do miejscowości Tokarnia w powiecie myślenickim i wyjaśni Pan mojej żonie i dzieciom, które tam przebywają dlaczego, nie mają już ojca i powie im, patrząc przy tym głęboko w oczy, że jest to moja wina, a wy zrobiliście wszystko dobrze, zgodnie z prawem oraz poczuciem sprawiedliwości społecznej. Pozdrawiam Pana i życzę dobrego samopoczucia z tego, co do tej pory zrobiliście dla obywateli tego kraju, szczególnie dla mnie i dla mojej rodziny. Dwójka moich wymienionych mogła się w ogóle nie urodzić i jak się szczęśliwie urodzili, to musieliśmy znowu walczyć o ich życie. Wygraliśmy obydwoje, ale ja przegrałem (…) z urzędnikami, którzy stworzyli system… ” – czytamy w liście zrozpaczonego człowieka.

  Mężczyzna był też przekonany, że mógłby uniknąć kłopotów finansowych i zwolnienia z pracy, gdyby przymykał oczy na działalność szefowej Urzędu Skarbowego lub jej pomagał.

  Z ustaleń reporterów portalu Niezależna.pl i „Gazety Polskiej Codziennie” wynika, że mężczyzna pracował w pionie ekonomicznym CBŚ, a następnie w Urzędzie Skarbowym na warszawskiej Pradze. Został zwolniony z pracy, a następnie zatrudnił się w jednej z sieci sklepów. (…)

 14. Trochę teorii. Emocje na bok.
  Ukryte mechanizmy zarządzania społeczeństwem i globalizacją:

 15. jowram said

  http://beta.poczta.onet.pl/image.html?data=%7B%22mid%22%3A%20122948365%2C%20%22attId%22%3A%20%22c8b9e8fa03dfe8bcdc4907afe3c3df5a@onet.email%22%2C%20%22storageType%22%3A%200%2C%20%22location%22%3A%20%22atch%3A9446287%3A122948365%3A10b89d99fc2c6e97d2b22e701eba532e%3Ab77ed8de%22%2C%20%22fileName%22%3A%20%22IMG123_0001.jpg%22%2C%20%22contentType%22%3A%20%22image/jpeg%22%2C%20%22fn%22%3A%20%22getAttachment%22%7D

 16. Kronikarz said

  11 & 12/ Peryskop
  Bywalo, ze Gajowy powolywal sie nan… Choc juz nie wiem.
  – Realista, czy to prawda°?

 17. Kronikarz said

  Peryskop, Pardon, pomieszalo mi sie z tymi -astami = co do Veritasa, to owszem, zobaczymy, zobaczymy 😉 a tu dalej, co to ?

 18. Kronikarz said

  Kurcze Pieczone,
  Zupelnie pokrecone to wszystko, wiec co, ile jest tu tych veliowcow – a ta metempsychoza w #4 to cos°!
  http://www.slownik-online.pl/kopalinski/FD9F82C62DE1B4A8C12565DB003826CA.php
  …i pomyslec, zem trzezwy°!

 19. peryskop said

  Re !6-18 Panie Kronikarzu – spokój jest naszą nową bronią na vela.

  Po Telimenie i Walkirii ma jeszcze do wyboru Jurand, Bohun, Wernyhora, Wallenrod…
  A dla wygody najlepiej pasowałoby mu Kame Leon albo Kamu Flaż.

  Już tylko tego typu zabawy zdekonspirowanemu desperatowi pozostały.

 20. Podawanie roku zwolnienia rzekomo z CBA jest fałszywe, bo CBA dopiero powstała w 2006 r.; ktoś tu ściemnia. Pewnie chodzi o rok 2008.

 21. revers said

  Dzien wczesniej w Salonich 55 letni Grek podpalil sie, sa zdjecia w sieci

  http://mbmec.blogspot.com/2011/09/iii-gurlz-group-iii-in-greece-man.html

  z tych samych pobudek, toksycznych finansow, bo nie mia z czego spacic lichwe ktora pobral od bankstersow na rozruszanie wlasnego biznesu.

  Takze w Irlandii podpalil sie sie facet, ale juz z pobudek antyangolskich, antymonachistycznych.

  Samopodpalenia dotknietych lichwa beda juz plaga eurokolchozu.

 22. 166 bojkot TVN said

  Nie trzeba organizować małych punktowych obozów koncentracyjnych, komór gazowych i krematoriów – wystarczą BANKI, żeby doprowadzić gojów do samounicestwienia przez samospalenie,
  W Polsce to działa od dawna. Od 4 lat rządów Tuska nikt nie podaje ile ludzi zamarzło w zimie, ilu jest bezdomnych, ilu się powiesiło z własnej woli, bo nie mieli tyle bezczelnej desperacji, żeby przyjechać, podpalić się przed Sejmem albo Rządem, i skazać się na długą i bolesną śmierć w płomieniach.

  Takie są końcowe efekty żydowskiej ekonomi stosowanej przed i zastosowanej po 1989 roku w „wolnej” Polsce.
  Widły i latarnie dla autorów obecnego systemu podatkowego i gospodarczego.
  Dziś któryś z kandydatów na posła, Kowal lub Poncyliusz bredzili coś o tym, ze nie wiadomo na co idą publiczne pieniądze, bo wciąż są jakieś fundusze i fundacje, których nikt nie kontroluje, iże on obniży podatki, bo ograniczy wydatki budżetowe..
  TO CO PANOWIE POSŁOWIE ROBILI DO TEJ PORY W SEJMIE, ŻE COŚ TAKIEGO SIĘ DZIEJE? PILI WHISKY? Zrealizowaliście poprzednie programy wyborcze, czyli niejako określony przez samych siebie zakres obowiązków, za który pobieraliście wynagrodzenie przez ostatnie 4 lata? Co zrobiliście za te wielkie nasze pieniądze?????? Gdzie są pieniądze z naszych podatków, którymi mieliście gospodarować? Na co poszły?
  To pytania, na które w pierwszej kolejności powinien odpowiedzieć pan premier Tusk.
  Zaś pan Kaczyński maił swoje 2 lata, z bardzo sprzyjającym prezydentem-bliźniakiem. Dziś w kampanii występowanie z pretensjami do świata jest po prostu pretensjonalne.

  Nowy bul-prezydent i premier Tusk powinni się rozliczyć z katastrof lotniczych i niewyjaśnionych śmierci i morderstw, które miały miejsce za ich władania. Podobne mordercze osiągnięcia miał tylko generał Jaruzelski z Kiszczakiem, ale nawet tamci nie wykończyli prawie całej swojej generalicji.

  Trzeba w tych wyborach wyciąć wszystkich tych bezczelnych typów, łącznie z Kaliszami i innymi Napieralskimi.

 23. Kronikarz said

  19/ Panie Peryskop, uwielbiam humor we wszystkich odmianach a nawet taki bardzo cienutki, szary i plaski. Jak sie bawic, to…

 24. Realista said

  re 16

  pan Kronikarz,

  Naprawde nie wiem o co chodzi, ale wydaje mi sie ze Peryskop bredzi.

 25. peryskop said

  Re 23 Panie Kronikarzu, jak Pan widzi humor też cenię, choć okoliczności w tym wątku nie nastrajają do żartów.

  Re 20 Gdzieindziej przeczytałem, że poparzony pracował w CBŚ, a nie CBA.

 26. Kronikarz said

  24/ Realista

  Sprawa jest bardziej rozlegla. Peryskop zrobil kawal dobrej roboty – cf. „Pulapka na Rosje” i nie tylko. A tu moze zaszly poslizgi.

  To sie nareperuje. Powinno.

 27. Kronikarz said

  Peryskop,

  Te glupki sa tu rzeczywiscie bardzo wredne – niechze sie Pan nie dreczy zbytnio, bo potrzebne sa nam Panskie szczegolowe analizy.
  Co do Realisty, to usilowalem interweniowac, a Realista, wydaje mi sie, jest umie myslec.

 28. Ad 4 do obserwatora. Albo orzekną, ze od dawna leczył się psychiatrycznie i własnie przed dokonaniem spalenia, zapomniał uzyć leków

 29. peryskop said

  Re 27 To prawda – bardzo wredne są, ale czy takie całkiem głupie? A nawet jeśli są, należy unikać deprecjonowania, bo to wzmaga emocje.

  Pana sugestia, że velCot też jest częścia tej jednosobowej spółki zasługuje na przeanalizowanie.
  Nie wiadmo czy to może w związku z upadkiem UARS dziś velAndrzej znów wrócił do źródeł czyli do imienia metrykalnego.

 30. yeti said

  http://www.youtube.com/user/KsiazecyKucharz#p/a/u/1/Zr1xmgqZT-g

 31. yeti said

 32. Kronikarz said

  29/ 😉 „ale czy takie całkiem głupie?” aah, tak jak rowniez „należy unikać deprecjonowania”, to taak – bo przygrywanie na polisemii, antytezach czy metonimiach dla nie/uchwytnych zależności, to chroni suwerennosc wobec gibonowatych wybranych.
  Przetwac.
  A czy ten

  cierpi na samotnosc?
  Poklony

 33. Kronikarz said

  31/ czy SM mowi o Sasach ?

 34. Tiaaa… A teraz. drogie lemingi, wasze zakłamane media podadzą wam prawdziwą treść listu samobójcy…

 35. Veritas said

  Ad.11. Czekam na wyjaśnienie panie Peryskop?

 36. 166 bojkot TVN said

  http://mojsiewicz.nowyekran.pl/post/27813,tusk-oblewa-rozpuszczalnikiem-miliony-polskich-rodzin

  (…)
  Tusk oblewa rozpuszczalnikiem miliony polskich rodzin

  Akt samospalenia zrozpaczonego człowieka przed siedzibą oligarchy politycznego Tuska powinien poruszyć miliony Polaków. Bo miliony Polaków i ich rodziny są w tej samej sytuacji .

  To bohater . Powstańcy warszawscy w akcie desperacji szli z butelkami benzyny na okupanta , na niemiecki czołgi. Niejeden z nich spłonął żywcem. On w imieniu zdychających w ciszy Polaków poszedł z butelka na eksploatujący Polskę reżym.
  (….)

 37. Kronikarz said

  35/ Peryskop
  Veritas, nie zlosc sie tak milczaco na wyliczanke i nie czepiaj sie, a teraz bedziesz jasniejszy w wypowiedziach – dla korzysci wszystkich – i tyle. A nie, to se od dechy do dechy poczytaj „Pulapke na…” Diabel co robi ? Tam zobaczysz sam.
  Pozdrawiam.

 38. Veritas said

  Ad.37.Mam 64 lata i wiem jak się wypowiadać. Czuję się zaczepiony przez vel Peryskopa, który jest w pozycji dół i ma zwidy. Pozdrawiam.

 39. Jurand said

  ad 19 Peryskop

  „Po Telimenie i Walkirii ma jeszcze do wyboru Jurand, Bohun, Wernyhora, Wallenrod…”

  Proszę nie używać mojego pseudonimu.

 40. Rysio (jakiś inny) said

  Ad: 3

  Mow do mnie jeszcze.

 41. Veritas said

  Ad.40.Rysio ten Żyd ma na Ciebie zły wpływ.Przez Twoje zdjęcie jeszcze ktoś się spali. Pozdrawiam.

 42. Rysio said

  Znowu jakas’ menda sie podemnie podszywa w nr. 40.

 43. peryskop said

  Zezem doszlusował już do jednoosobowej spółki siejącej zamęt.

  A gdzie Bohun, Wernyhora, Wallenrod ?

 44. 166 bojkot TVN said

  Człowiek desperat podpala sam siebie i trafia do tego samego szpitala na Szaserów, w którym leży chory Jaruzelski, młody pokiereszowany Jarosław Wałęsa, a niby pierwszy prezydent wolnej Polski Lech Wałęsa, odwiedzając syna, nie stracił okazji, żeby zaakcentować, że poddał się wichrowi historii i grzecznie, towarzysko przy okazji odwiedzin u syna, odwiedził swego poprzednika.

  Następuje zapewne przekazanie władzy w Polsce w związku ze stanem końcowym generała Wojciecha J. Pewnie L. Wałęsa ustawił się w szeregu kandydatów na pośrednika między tubylcami, a władza prawdziwą.

  Okoliczności tego procesu można określić jako gorące, piekielnie gorące.

 45. 166 bojkot TVN said

  do 44 link: http://fakty.interia.pl/polska/news/walesa-odwiedzil-jaruzelskiego-w-szpitalu,1699350

 46. 166 bojkot TVN said

  Ale wydarzenie ! Wszystkie media piszą cąłkiem jak gajówkowa Aga – wszystkiemu winien PiS!
  http://tv.nowyekran.pl/post/27879,degeneracja-mediow-w-polsce

 47. Kornrade said

  tutaj znajdziecie Państwo ostatnie listy samobójcy:

  http://hotnews.pl/artpolska-1553.html

  nie należy zapominać o obowiązku modlitwy za nieszczęśnika i jego rodzinę

 48. Kronikarz said

  PiS – chcialbym zrozumiec, o co tu chodzi – prosze o pomoc°!

  Bo sie zarzuca im…
  ze jeden podpisal traktat
  ze drugi ma kota
  ze siedza w kieszeni u Urbana
  ze poslali wojsko na uslugi
  ze z dziwiszami sie zadaja
  ze hanukowe swiece pala
  ze podwedzili obywatelstwo
  ze na wariata do Gruzji
  ze…
  A jednak znaczna czesc elektoratu polskiego idzie za nimi a znaczna czesc publicystow za PiSem obstaje.
  Pytam wiec swiatlych umyslow, czy PiS jest rzeczywiscie partia sprzedawczykow°?
  Dlaczego PiS jest tak napietnowany na tym Forum – nie jest chyba do pomyslenia, zeby PiS poszedl za ks. Natankiem czy…°?

  Prosze o pomoc w zrozumieniu sprawy.

 49. Rysio said

  re 47. Pewnie znowu mi sie oberwie od Gajowego – ale mimo to zadam kilka niewygodnych pytan’.

  Dlaczego Anrzej Ż wysyłał swoje CV TYLKO na ogłoszenia pracy w administracji panstwowej?

  Dlaczego nie szukał pracy w prywatnych firmach?
  Dlaczego nie szukał pracy w UE?
  Dlaczego sie nie przekwalifikował?
  Dlaczego nie chwycił sie kazdej mozliwiej roboty?

  Rysio uważa też, że z honorem nie ma nic wspolnego spalenie sie i pozostawienie rodziny i swoich trojki maloletnich dzieci na łasce kogo?! Polityka ktory go do tego stanu doprowadził.

  Co bysmy mysleli np. o Polakach ktorzy by robili samospalenie w czasie II Wojny Swiatowej, i pisali żalace i płaczliwe listy do bandyckich Niemieckich i Radzieckich urzednikow powierzajac swoje małoletnie dzieci ich opiece?

  Dalej Andrzej Ż pisze…. „… Chce jednak aby Pan/Tusk wiedział że liczyłem na to , że nie jest Pan kłamca, i hipkryta, ale normalnym człowiekiem szanujacym prawo…

  z wyrazami szacunku
  Anrzej Z. …”

  Z wyrazami szacunku do kogo? Do Tuska?

  PS. Wszystko to przypomina mi Archipelag Gulag Sołżenicyna – gdzie pisze że komunistyczni urzednicy siedzacy w łagrach na syberi cały czas wierzyli, że w ich przypadku zaszła jakas’ pomyłka i że komunistyczna partia w krotkim czasie wszystko to pozytwynie wyjasni.

 50. Rysio said

  re 36. „…To bohater . Powstańcy warszawscy w akcie desperacji szli z butelkami benzyny na okupanta , na niemiecki czołgi. Niejeden z nich spłonął żywcem. On w imieniu zdychających w ciszy Polaków poszedł z butelka na eksploatujący Polskę reżym….”

  Nie Bojkot – to tchorz ktory konczy swoj płaczliwy list z wyrazami szacunku dla Tuska.

  Ani jeden powstaniec’ Warszawski takiego listu by nie napisał.

  I jeszcze jedno Bojkot – co jak co – ale Anrzej Ż nie poszedł z butelka na reżym.

  Z jego listu jasno wynika że predzej by se dał reke obciac’ niż oblac’ Tuska benzyna.

  Andrzej Ż to urzednik – głupio uczciwy ( byl taki jden przygłup u nas na osiedlu ktory sam sobie rypał madaty jak przeszedł zle przez jezdnie), ktory nie zdawał sobie sprawy że wszystkie machloje na dole sa, robione za przyzwoleniem gory i że gałezi na ktorej sie siedzi sie nie podcina.

  PS. Ciekawe dlaczego w jego liscie nie ma nic o Bogu?

  PS2. List Andrzeja Ż z daleka mi jedzie ateistycznym marksizmem.

 51. 166 bojkot TVN said

  50/Rysio
  Jakby Rysio sobie poczytał oryginał z przytoczonego linku i ZROZUMIAŁ, to by nie napisał głupiej dyskusji z cytatem

 52. Rysio said

  re 51. Bojkot – gamoniu – najlepjej wyloz mi prosto kawe na lawe, nie baw sie w niuanse.

  🙂

 53. 166 bojkot TVN said

  52/Rysio
  166 ma wiele dużo pożyteczniejszych zajęć niż uczyć Rysia jak ma rozumieć tekst napisany przez współczesnego Polaka w Polsce.

 54. 166 bojkot TVN said

  Żadna dziennikarska szuja, żadne tzw publiczne media nie przytoczyły najważniejszego zdania wygłoszonego przez papieża w czasie pielgrzymki do Niemiec:
  http://wirtualnapolonia.com/2011/09/23/panstwo-wyzute-ze-sprawiedliwosci-staje-sie-dobrze-zorganizowana-banda-zloczyncow/
  Państwo wyzute ze sprawiedliwości, staje się dobrze zorganizowaną bandą złoczyńców.
  Komu jak komu, ale Polakom ofiarom Niemiec hitlerowskich i stalinowskiej Sowieckiego Sojuza tej okrutnej prawdy i zjawiska tłumaczyć nie trzeba – przerabiamy to od wojny w sposób nieustanny do dziś. Można powiedzieć: „święta prawda”.

 55. Rysio said

  Bojkot chyba sie przjezyczyles’ tekst nie jest napisany przez „…współczesnego Polaka w Polsce…” jest napisany przez współczesnego żyda w Polsce

  Prawdziwych Polakow w TV, radiu i gazetach po prostu nie ma.

 56. SI said

  Ad: 55
  To zalezy od definicji prawdziwego polaka za ktorego ma sie Belkot cytujacy „naszych” prawdziwkow: -)

 57. 166 bojkot TVN said

  O jaka mamy bombę! Ta Pitera jest głupsza niż Talmud przewiduje. Właśnie stwierdziła, że w przypadku tego człowieka państwo zdało egzamin.

  http://fakty.interia.pl/tylko_u_nas/wywiady/news/pitera-przyczyna-samopodpalenia-byly-potworne-dlugi,1699568

  (…)Dzisiaj nie ma pani poczucia, że państwo w tej sprawie zawiodło?

  – Przeciwnie. Po raz pierwszy państwo, panie redaktorze, na prawdę reaguje na każde tego typu pismo obywatela, coś czego do tej pory w Polsce nigdy nie było.

  Tylko tak reaguje, że ten człowiek jest zdeterminowany, że ten człowiek czuje się prześladowany i że ten człowiek w końcu robi coś tak desperackiego jak podpalanie się.

  – Panie redaktorze, pytanie czym był zdeterminowany. Dopiero w ostatniej korespondencji okazało się, że on ma jakieś potworne długi. Dlaczego ma te długi, my nie wiemy. Bo przecież to jest emerytowany policjant, on przeszedł na emeryturę w 2006 roku, pracował w CBŚ, i był nawet we władzach kierowniczych CBŚ. W związku z tym ta emerytura była dość przyzwoita. Pytanie, co się stało, że miał tak straszliwe długi. Tego on już nie pisze.(,,,)

  Dziwne jest, że człowiek został zwolniony z CBA, jak wynika z jej relacji w 2006 za okrutnych rządów Kaczorów, a podpalił się Tuskowi prosto w okno.
  W międzyczasie, nie wiadomo skąd i dlaczego miał potworne długi, jaki bank mu je udzieli i na co, i jak to jest, że miał wysoką emeryturę, a nie potrafił poradzić sobie z długami? Może grał w PiS-owską ruletkę w kasynach Mira i Zdzicha? Dziwne, że tak dociekliwa Julia jeszcze nic nie wie o tych długach, nie sprawdziła? może ktoś go korumpował i przestał, może nawet jakiś działacz PO, skorumpował i nie zapłacił? Zaufał partii, a tu kaszana?
  No, no nieciekawie to zaczyna wyglądać, sypie się domek z kart takich jak Pitera.
  Pocieszenia nie widać, bo Piterę może zastąpić w tej samej rolli Nelly Rokita.

 58. 166 bojkot TVN said

  – zwolniony z CBŚ,! Niestety udało sie mediom zamieszać miedzy CBŚ, a CBA.
  A swoją drogą, to po co są w jednym państwie dwie takie dziwne instytucje i jeszcze prokuratury i Trybunał Stanu,
  Pewnie jakieś rabiny tak chciały, bo mnie się nikt nie pytał, ani nawet nie dawał żadnych propozycji do wyboru.

 59. sono said

  No juz znalezli okreslenie na tego biednego, zdesperowanego czlowieka. Terrostysta. Wedlug niejakiego redaktorzyny Grzegorza Sroczynkiego ow czyn powiinien zostac zakwalifikowany jako TERRORYZM i chec zwrocenia na siebie uwagi. Wedlug mendy Sroczynskiego fakt ze premieru Tusku odwiedzil nieszczesnika oznacza ze jego czyn znajdzie licznych nasladowcow, jako ze wielu ma ochote sie oblac rozpuszczalnikiem i podpalic po to zeby zobaczyc gebe Tuska odwiedzajcego go w szpitalu. Pytanie??
  Skad oni wynajduja takich pol-idiotow na dziennikarzy?? Przeciez takie styl rozumowania to policzek wymierzony w kazdego w miare myslacego czlowieka. Czy oni naprawde maja wszystkich ludzi za durni??
  Durni nie brakuje, to prawda, lemingow i pozytecznych idotow tez, ale ….bez przesady.
  Sa jeszcze ludzie myslacy.
  Umieszczamy niejakiego Sroczynskiego na czarnej liscie dziennikarskich kanalii.

  „Sroczyński nie pozostawia wątpliwości, że desperacki krok byłego policjanta jest tylko i wyłącznie terroryzmem. „Terroryści – niezależnie jakie przesłanki nimi kierują, a bywają przecież te przesłanki szlachetne – są w demokratycznych krajach piętnowani i izolowani. Tymczasem u nas Andrzeja Ż. odwiedza w szpitalu premier. I ogłasza, że stosowne służby po raz kolejny sprawdzą jego doniesienia. Jednym słowem: cel terrorysty został osiągnięty. Znajdą się zapewne następni chętni” – oznajmia Sroczyński.
  http://fronda.pl/news/czytaj/tytul/terrorysci_i_sk…wiele_15674

 60. sono said

  i bardzo dobry komentarz do wpisu powyzej.
  http://fronda.pl/news/czytaj/tytul/terrorysci_i_sk…wiele_15674
  „O ile mi wiadomo,nikt nie ucierpiał poza nim,w tym wypadku. Jak wiec może być terrorysta?
  To kolejne nadużycie semantyczne w GWnie,które terrorem moralno-mentalnym ma wymuszać monopol na rozdawanie etykietek.
  Zatem kto tu jest prawdziwym terrorysta to widać.
  Sroczynski, ty terrorystyczna kanalio bez godności i skrupułów.
  Ty trzeciorzedowy pismaku dla degeneratow z zakładów karnych.” :))

  Ta..GW-ana za pomoca swych przeplacanych propagandzistow chce nam wmawiac kto jest TERRORYSTA ,a kto nie.
  Oni maja prawo rozdawac etykietki. Motloch ma jedynie sluchac i sie zgadzac. GW-ana ma wylaczny patent na okreslanie co jest moralne, dopuszczalne, legalne a co nie.
  Nie mysle ,ze ktos jeszcze z gajowki kupuje tego szmatlawca dla degeneratow????

 61. 166 bojkot TVN said

  (Revers! To powinno być w tym wątku 🙂
  http://wpolityce.pl/wydarzenia/15350-zdalem-sobie-wowczas-sprawe-z-tego-ze-zostalem-sprzedany-przez-kontrolujacych-wstrzasajace-listy-o-pomoc-andrzeja-z

  No cóż, PO lekturze opisu całego życia desperata jestem w szoku. W szoku, że człowiek w kłopotach finansowych nie reaguje na objawy tonięcia. Przecież jak łódź, którą płyniemy zaczyna powoli tonąć, bo ma tuż nad powierzchnia wody mały otwór, to pierwsze co można zrobić, to zatkać dziurę, a jeśli nie można, to natychmiast trzeba zmniejszyć zanurzenie, czyli wyrzucić balast.
  Trudno się czyta zestawienie wydatków.
  166 czasami musi ćwiczyć wariant oszczędnościowy życia, oj bardzo oszczędnościowy i zupełnie nie rozumie, jak można ciągnąć umowę z Aster (zamiast łapać telewizję z powietrza) kupować pampersy (zamiast dużo tańszych, jednorazowych), jak można nie oszczędzać na czym tylko można? Trudno, cienko, to trzeba przeprosić się z tanimi ciuchami, starszymi ciuchami, kupować na bazarku. Jednym słowem spuścić z tonu, czyli chwilowo obniżyć swój standard życia.

  Jednak to rada i refleksja w tym przypadku – jak musztarda po obiedzie.

  Dużo ważniejsza od kłopotów ekonomicznych jest sprawa działania instytucji skarbowych i urzędów centralnych.
  Nikt w mediach nie podawał, że Andrzej Ż. zwracał się o pomoc do Kalisza i Napieralskiego

  Wysyłam dziesiątki emaili do różnych osób np. do Grzegorza Napieralskiego, Ryszarda Kalisza, Gazety Wyborczej, Gazety Rzeczpospolita i wielu wielu innych z prośbą o pomoc w ujawnieniu opinii społecznej tego jak zostałem potraktowany za szacunek dla prawa i odmowę popełniania przestępstw. Jedyną osobą, która odpowiedziała na moją prośbę był Pan Grzegorz Napieralski, który pismem z dnia 20.10.2009 r. (załacznik nr 23) poinformował mnie o zwróceniu się w tej sprawie do Pani Minister Pitery i zaproponował spotkanie robocze po otrzymaniu od niej odpowiedzi na swoje pismo. Następnie pismem z dnia 2.11.2009 r. poinformował mnie o uzyskaniu odpowiedzi od Pani Minister Julii Pitery, przesyłając jej kopię w załączeniu, i zaproponował przełożenie spotkania do czasu uzyskania dalszych wyjaśnień Ministerstwa Finansów (załączniki nr 24 i 25-26). I na tym koniec!!! cbdp (wyjaśniam: co było do przewidzenia).

  Trochę to przypomina żale państwa Olewników na postępowanie w sprawie śmierci Krzysztofa Olewnika.

  Desperat, człowiek, który nie poradził sobie w czasie rządów PO, napisał długi list, w którym zawarł wszystko, co uważał za najważniejsze przed świadomą wyprawą na drugi świat.. Każdy z nas gdyby podjął decyzję ostateczną też pewnie napisałby list, każdy inny. Jedno w tym liście jest dziwne – zakończenie. To jest zakończenie listu do gazety, nie do ludzi, którzy mają pomóc, albo tych, których oskarża się o własną śmierć.

  Mam nadzieję, że ten nieszczęsny człowiek przeżyje, rozwiąże swoje problemy finansowe, i pomoże doprowadzić do oczyszczenia życia publicznego z ludzi bez zasad.. Do tego trzeba żyć, On, żeby to zrozumieć musiał przeżyć to co miliony Polaków doświadczają codziennie – biedy tak wielkiej, że doprowadza do samobójstwa. Andrzej Ż musi też zrozumieć – a z nim WSZYSCY FUNKCJONARIUSZE PUBLICZNI, że żyją z podatków tych wszystkich ludzi przymierających głodem, bo gospodarka NIE FUNKCJONUJE W INTERESIE POLAKÓW, system podatkowy jest chory, a instytucje publiczne są jak za dawnej komuny – takie same, z tymi samymi ludźmi, którzy nie potrafią działać inaczej niż się kiedyś nauczyli, ludzi o mentalności ruskich kacyków i niewolników jednocześnie. Rządzi nimi żydowska czapa, która jest tu po to tylko, żeby wyssać z nas ostatnie soki. To dlatego NIKT NIE ZAREAGOWAŁ NA INFORMACJE O PRZESTĘPSTWACH W US.

  W przypadku Andrzeja Ż. wysysanie życia prawie się powiodło.
  Jako emeryt MSW ma szczęście, że jest ubezpieczony i ma zapewnioną „bezpłatną opiekę medyczną” i nie będzie musiał zapłacić za uratowanie życia kilkuset tysięcy dolarów.
  Wielu ludzi o podobnej mentalności, powinno przeczytać list desperata.

  Chodzi mi o ludzi, którzy swoją drogę życiową obierają niejako cudzym kosztem, kiedy jedynym motywem wyboru drogi żołnierza, policjanta, sędziego, prawnika, jest system emerytalny oraz istniejące, ale przecież jawnie sprzeczne z poczuciem ludzkiej i boskiej sprawiedliwości, przywileje.
  Te przywileje nadane przez obcą władzę swoim poplecznikom, a naszym zdrajcom. Przypadek samospalenia dowodzi, ze to ofiara nie pojęła tego systemu! Żona to zrozumiała od razu! Dochodzi do tego ułudne poczucie, że skoro się jest elementem tego systemu, to nic mi nie grozi, zawsze będę mieć pracę, zawsze będę mieć pieniądze. I to działa, pod warunkiem, że się zbilansuje wydatki. No i że się nie podskakuje.
  Chociaż w tym przypadku nie ma mowy o podskakiwaniu – jest ślepa wiara w rządy miłości Tuska, w to że to ten rząd wprowadzi uczciwe zasady tak jak zapowiadał.
  Jak widać pan TUSK ŻARTOWAŁ! A Pitera piterowała.

 62. 166 bojkot TVN said

  pieluch – dużo tańszych wielorazowych TETROWYCH – mialo być oczywiście

 63. 166 bojkot TVN said

  Ale dziwy!
  List desperata się pojawił w całości, jest sensacyjny, a w mediach cisza!
  Czy dlatego, że jest taki wielce antyrządowy, anty-Tuskowy i anty-SLD-owski?

 64. 166 bojkot TVN said

  NARADA PRZED PODRÓŻĄ WW TUSKOBUSIE

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: