Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Były nuncjusz apostolski w USA miał wątpliwości wobec oficjalnej watykańskiej wersji III Tajemnicy Fatimskiej

Posted by Marucha w dniu 2011-09-27 (Wtorek)

W sensacyjnym artykule, który ukazał się na łamach wpływowego miesięcznika Inside the Vatican, ujawnione zostały zwierzenia arcybiskupa Pietro Sambi, zmarłego w lipcu br.  nuncujsza apostolskiego w Stanach Zjednoczonych. Arcybiskup Sambi wyraził wątpliwość wobec oficjalnej, ogłoszonej przez Watykan 13 maja 2000 roku, wersji dotyczącej treści i interpretacji III Tajemnicy Fatimskiej.

W sierpniowym wydaniu pisma Wewnętrz Watykanu, redaktor naczelny Robert Moynihan, przywołał rozmowę z niedawno zmarłym arcybiskupem Sambi, nuncjuszem papieskim w USA w latach 2005-2011, pisząc:

“Dyskutowaliśmy o Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej, zarzutach wobec Watykanu o nie opublikowanie całego tekstu III Tajemnicy w stanie przekazanym siostrze Łucji oraz o wypowiedzi kardynała Tarcisio Bertone, watykańskiego Sekretarza Stanu, który w swojej książce stwierdził, że wszystko już zostało ujawnione i nic więcej nie ma do dodania. Sambi powiedział wtedy: “Przepraszam”, po czym wstał, wyszedł z pokoju i powrócił z książką. “Tutaj” – rzekł. “Czy znasz tę książkę? Powinieneś ją przeczytać.” Była to książka Krzysztofa Ferrary pt “Tajemnica cały czas nie ujawniona” [Christopher Ferrara, The Secret Still Hidden]. Odpowiedziałem: “Zaraz! JE jest przecież oficjalnym reprezentantem Papieża w Stanach Zjednoczonych i mimo tego wzywa mnie do przeczytania książki, która kwestionuje to co napisał Sekretarz Stanu?” Sambi odparł: “Jedyne co chcę powiedzieć, to to, że są w niej zawarte rzeczy, które warto przeczytać. No, a poza tym, czy nie chodzi nam w końcu o poznanie prawdy?… Prawda to ważna rzecz…”

Książka, którą śp. arcybiskup Sambi rekomendował, szczegółowo referuje procesy walki prowadzonej przez wielu hierarchów z urzędów watykańskich, którzy wraz z neomodernistycznymi teologami przyczynili się do pomniejszenia znaczenia tajemnicy fatimskiej i ukrycia jej prawdziwej treści. Ferrara w swych książkach – bowiem w drugiej części, pt Vidincation, rozwija on temat – ukazuje niepodważalne dowody na to, że wersja o “III Tajemnicy Fatimskiej” podana światu przez Watykan, a zatwierdzona przez papieża Jana Pawła II i przedstawiona światu przez kardynała Angelo Sodano, mówiąc delikatnie, mija się z prawdą.

Czytaj opracowania na temat Fatimy:

Słuchaj – Audycja – Plik MP3 (nagranie dokonane przez NiepoprawneRadio.pl)

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.)http://www.bibula.com – na podstawie Catholic Family News – printed Edition – September 2011

http://www.bibula.com

Komentarze 2 do “Były nuncjusz apostolski w USA miał wątpliwości wobec oficjalnej watykańskiej wersji III Tajemnicy Fatimskiej”

 1. sono said

  „Mowiac delikatnie, mija sie z prawda”.
  Czyli, mowiac nie- delikatnie. a prosto i konkretnie, zgodnie z zasada „niech tak znaczy tak , nie znaczy nie”, ta wersja podana przez Sodano byla KLAMSTWEM.
  Dlaczego posoborowy KK ,oficjalnie chcial wcisnac swoim owieczkom klamliwa wersje????
  Czy oni naprawde uwazaja swych wiernych za bezmyslne stada baranow, sklonne uwierzyc w kazda bajke , o ile jest im ona podana przez tzw. hierarchie???????

 2. Realista said

  Ponizej jest link do ksiazki Antoniego Socci o Fatimie.

  Secret Still Hidden

  http://www.secretstillhidden.com/book.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: