Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  niepostepowyoszolom o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  ojojoj o Premier wzywa do wojny z …
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  ojojoj o Afera
  Jack Ravenno o Wolne tematy (38 – …
  Jack Ravenno o Co właściwie napisał Mora…
  zorard o Premier wzywa do wojny z …
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  Mietek o Kreml nigdy się nie naucz…
  revers o Kreml nigdy się nie naucz…
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  revers o Kreml nigdy się nie naucz…
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Polscy naukowcy komentują ujawnione oszustwo noblisty sprzed lat

Posted by Marucha w dniu 2011-09-28 (Środa)

Hipoteza noblisty Hermanna J. Mullera dotycząca promieniowania jonizującego, a podważona niedawno w międzynarodowych publikacjach, jest jednym z powodów panującej dziś radiofobii – uważają polscy naukowcy z Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku.

Z publikacji we wrześniowym numerze „Archives of Toxycology” wynika, że laureat Nagrody Nobla z 1946 r., Hermann J. Muller, zataił wiedzę podważającą wnioski, które wcześniej wyciągnął z własnych doświadczeń – poinformował w przesłanym PAP komunikacie rzecznik NCBJ, dr Marek Pawłowski.

Muller, amerykański profesor zoologii, jest twórcą hipotezy LNT (od ang. Linear No-Threshold Theory) mówiącej, że każda, nawet najmniejsza dawka promieniowania jonizującego jest statystycznie szkodliwa dla organizmów żywych.

Polscy eksperci z NCBJ zauważają, że praca Mullera stała się podstawą restrykcyjnych i kosztownych zaleceń Międzynarodowej Komisji Ochrony Radiologicznej i jest jednym z powodów panującej do dziś radiofobii.

Swoją hipotezę Muller wysunął na podstawie badań prowadzonych w latach dwudziestych XX w. nad populacją muszek owocówek. Wynika z niej, że nawet najmniejsze dawki promieniowania jonizującego wywierają negatywny wpływ na populację organizmów żywych. „Hipoteza ta jest sprzeczna ze znanym od wieków zjawiskiem hormezy – pozytywnego wpływu na organizmy małych dawek niektórych czynników, które stają się szkodliwe, gdy ich dawka staje się duża” – podkreślił dr Pawłowski. Mimo to hipoteza LNT przez lata była dogmatem w medycynie i w świadomości społecznej, a jej twórca otrzymał za swoje badania w 1946 r. Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny.

Tymczasem z korespondencji, ujawnionej ostatnio przez profesora Edwarda Calabrese’go w czasopiśmie „Archives of Toxycology” wynika, iż Muller w chwili odbierania Nobla w 1946 r. znał wyniki badań amerykańskiego genetyka, Curta Sterna, zaprzeczające jego własnej teorii. Mimo to nawet się do nich nie odniósł w trakcie swego noblowskiego wykładu.

„Jedynymi cytowanymi przez Mullera pracami zostały te, które potwierdzały jego własną tezę, a więc mieliśmy do czynienia z klasycznym zatajeniem prawdy – skomentował prof. Ludwik Dobrzyński z NCBJ. – Muller prowadził swoje badania w obszarze dużych dawek, tysiące razy wyższych niż poziom promieniowania naturalnego, i nie miał podstaw do ekstrapolowania rezultatów do obszaru małych dawek, który przebadał Stern”.

Według ekspertów NCBJ, współczesne badania pokazują, iż nie ma podstaw, by teorię Mullera traktować poważnie.

„Ani w Hiroszimie i Nagasaki, ani w okolicach Czarnobyla nie ma wzrostu uszkodzeń dziedzicznych powodowanych przez promieniowanie – zaznaczył przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Jądrowego NCBJ, prof. Andrzej Strupczewski. – Nie było także takiego wzrostu wśród milionów muszek napromieniowywanych małymi dawkami promieniowania”.

Hipotezę LNT – przypomniano w komunikacie – przyjęła przed laty Międzynarodowa Komisja Ochrony Radiologicznej. Do dziś, zdaniem prof. Dobrzyńskiego, funkcjonuje ona jako dogmat w świadomości społecznej. Stała się np. źródłem norm ochronnych – zdaniem specjalistów NCBJ bardzo wyśrubowanych i kosztownych do spełnienia – w medycynie nuklearnej i w innych obszarach zastosowania technologii jądrowych, m.in. w energetyce.

Wyniki Mullera wpłynęły także na poziom obaw społecznych wobec promieniowania, które – niezależnie od działań człowieka – jest naturalnym składnikiem środowiska, w którym żyjemy na Ziemi – zaznaczył rzecznik NCBJ.(PAP)

zan/ agt/
Za: Służba Zdrowia (2011-09-27)
http://www.bibula.com

Komentarzy 16 do “Polscy naukowcy komentują ujawnione oszustwo noblisty sprzed lat”

 1. Tom said

  Teorie Alberta Einsteina obalone………

  http://m.apnews.mobi/ap/db_36972/contentdetail.htm?contentguid=bVM6s7Pv

 2. Bolek said

  Z tym „Noblem” zaczyna byc ciekawie komu,czemu on sluzy ?!

 3. Easy Rider said

  Nie chciałbym opowiadać się jednoznacznie za prawdziwością czy fałszem teorii Mullera, trzeba jednak zwrócić uwagę, że dzieje się w warunkach postępującego, światowego zagrożenia w wyniku katastrofy w Fukushimie, w związku z czym należy z dużą ostrożnością podchodzić do twierdzeń bagatelizujących wpływ promieniowania jonizującego na organizm człowieka. Szczególnie zwróciło moją uwagę zdanie mówiące, że nie zanotowano wokół m. in. Czarnobyla wzrostu uszkodzeń dziedzicznych, jak w takim razie traktować pochodzące stamtąd doniesienia o pojawieniu się w lasach monstrualnej wielkości grzybów? (Tutaj przykładowy
  link )

  Być może, w tej rewelacji bagatelizującej zagrożenie spowodowane promieniotwórczością chodzi również o przełamanie oporu społecznego wobec budowy elektrowni nuklearnych w Polsce?

 4. 166 bojkot TVN said

  Uprzejmie proszę sobie wygooglać hasło „kac popromienny”.
  To nie żart – to jednostka chorobowa opisana w każdym podręczniku dla lekarzy.

 5. z bloga prof. M.Dakowskiego said

  Wprawdzie nie o zjawisku hormezy i promieniotworczosci ale tez bardzo wazne

  2011-09-28 gospodarka.dziennik.pl

  Plany wydobycia gazu łupkowego szokują

  Największe koncerny mające koncesje na poszukiwanie gazu łupkowego w Polsce przedstawiły właśnie w Ministerstwie Gospodarki wstępne plany związane z wydobyciem tego surowca. Wrażenie jest piorunujące: kilka spółek już zadeklarowało, że chce pozyskiwać ponad dziesięciokrotnie więcej gazu, niż w tej chwili wydobywa się w naszym kraju

  Wszystkich firm poszukujących gaz łupkowy jest ponad dwadzieścia. Większość nie przedstawiła jeszcze ministerstwu swoich planów.

  – Jeden z koncernów, z którymi rozmawialiśmy, chce wydobywać 15 mld m3, a drugi 10 mld m3 gazu łupkowego rocznie. W sumie kilka firm byłoby w stanie wydobywać nawet 40 – 50 mld m3 rocznie – mówi prof. Maciej Kaliski, wiceminister gospodarki.

  Liczby są gigantyczne. Z krajowych złóż pozyskujemy dziś 4,3 mld m3. gazu konwencjonalnego rocznie, a całkowite zapotrzebowanie na ten surowiec nie przekracza 14,5 mld m3. Według ekspertów w 2015 r., gdy ruszy wydobycie gazu łupkowego, Polska będzie zużywać 18 mld m3.

  Co zrobimy z nadmiarem surowca? – Bez inwestycji będziemy w stanie zagospodarować dodatkowe 5 mld m sześc. gazu rocznie. Po rozbudowie energetyki i sieci dystrybucyjnej przyjmiemy kolejne 10 mld m3 – mówi Kaliski. Do zagospodarowania pozostanie nawet 25 – 35 mld m3– Tego nie jesteśmy w stanie wykorzystać w kraju. Będzie trzeba eksportować – twierdzi Kaliski.

  To dlatego Gaz-System rozpoczął rozbudowę infrastruktury gazowej: powiększył moce przesyłowe inter-konektora zachodniego w Lasowie, uruchomił nowy łącznik z Czechami. W 2014 r. ruszy terminal LNG, który ma być także przystosowany do eksportu. W sumie do tego czasu spółka wybuduje 1000 km gazociągów. W latach 2014 – 2017 sieć ma zostać rozbudowana o kolejne 800 km, w tym m.in. o łącznik ze Słowacją. W tym czasie nastąpi pełne otwarcie polskiej sieci gazowej na europejską. W kolejnych latach Gaz-System planuje uruchomienie 1000 km gazociągów, m.in. prowadzących na Litwę. Mirosław Barszcz, ekspert Instytutu Sobieskiego, chwali plany Gaz-Systemu, bo jeśli wydobycie gazu łupkowego ruszy, zmieni to diametralnie rynek w kraju.

  Skala wyzwań jest tak duża, że wkrótce ma zostać powołany specjalny pełnomocnik rządu ds. łupków. Maciej Kaliski poinformował, że zabiega o budowę całego departamentu w Ministerstwie Gospodarki, który zajmie się wyłącznie tą tematyką. – Obecny departament ropy i gazu w MG nie jest w stanie poradzić sobie z tak dużym projektem – twierdzi.

 6. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka o tym dawno wiedzial, sze promieniowanie radioaktywne to jest bardzo dobre dla czlowiekuw.

  Dlatego nasza armia w Palestynie, Iraku i Serbi uszywa bomby z ubozonym uranem w misji humanitarnej.

 7. Brat Dioskur said

  No dobrze ,ale kiedy na wokande wejdzie sprawa plagiatu teorii wzglednosci przez Einsteina?
  I jeszcze cos w pokrewnej tematyce. Otoz Amerykanie nakrecili film p.t „U-571” w ktorym pokazano jak amerykanscy komandosi przejmuja Enigme z uszkodzonego U-boota.Jezeli wierzyc filmowi to bylo to zdobycie przez aliantow tajemniczej niemieckiej maszyny kodujacej.Reakcja Anglikow byla natychmiastowa ,nie przebierajac w slowach wyrazili swiete oburzenie z powodu tak jawnego pogwalcenia prawdy historycznej…
  „Zarzucal kociol garnkowi”-chcialoby sie powiedziec ,bo sam pamietam angielski film w ktorym agenci secret service przejmuja Enigme od … Czechow!Od Polakow przeciez nie mogli no bo jak taka „zabawke” moglaby skopiowac malpa? ( wyjasnienie dla desantu z Onetu:Lloyd George i jego przyklad z malpa i zegarkiem)

 8. niezyt said

  mick jagger (ten od rolnik stonsow) wypuscil jakoby film historyczny, opisujacy spektakularne zdobycie enigmy przez Anglikow, w czym usilowal przeciwdzialac pewien polski oficer. Dziadki z Chicago i Londynu przeprotestowaly, wywolujac oczywiscie swoim protestem sluszny i gromki rechot na calym swiecie, bowiem przeciez zaprzeczali oczywistej prawdzie historycznej skreowanej przez fachowa edukacje opinii publicznej. I tak dalej. A karawana idzie dalej, Mniejsza o to, dokad…

 9. peryskop said

  Znamienne, że w zacytowanym artykule obok uspakajających wypowiedzi aż trzech przedstawicieli NCBJ jest i takie stwierdzenie: „…Jedynymi cytowanymi przez Mullera pracami zostały te, które potwierdzały jego własną tezę, a więc mieliśmy do czynienia z klasycznym zatajeniem prawdy – skomentował prof. Ludwik Dobrzyński z NCBJ…”

  Czy teraz nie mamy do czynienia z KLASYCZNYM ZATAJENIEM PRAWDY przez pana i pana kolegów, panie profesorze Dobrzyński z NCBJ?

  Bowiem poza ogólnikami o „obawach społecznych wobec promieniowania, które – niezależnie od działań człowieka – jest naturalnym składnikiem środowiska, w którym żyjemy na Ziemi – w artykule brak odniesienia do znacznego podwyższenia poziomu skażenia radiacyjnego Japonii oraz północnej części globu wskutek katastrofy nuklearnej w Fukushima. A przecież to jest zasadnicza przyczyna nagłego kontestowania badań noblisty z medycyny H. J. Mullera. Na podstawie m.in. wyników tamtych badań sprzed 65 lat o szkodliwości promieniowania jonizującego rozmaite agencje krajowe i międzynarodowe ustanowiły standardy bezpieczeństwa, które teraz po katastrofie w Japonii trzeba pilnie zmienić, bo limity zostały znacznie przekroczone.

  Warto tu przypomnieć stare żydowskie mądre powiedzenie: PÓŁ PRAWDY TO CAŁE KŁAMSTWO.

  Dla wątpiących o szkodliwości radiacji wskazówkami będą fakty: wiele firm i niektóre instytucje rządowe wyniosły się z Tokio, dyskusje o przyszłości tego miasta wciąż budzą wielkie emocje, a ostatnio ludzie których na to stać zaczynają wyjeżdżać także z rejonów, które władze określiły za „bezpieczne”.

  Podawano różne odczyty, bo wiele zależy od przyrządów pomiarowych, zastosowanych procedur, a także polityki (dez)informacyjnej. Zrozumiała jest także potrzeba aby unikać paniki.

  Kilka linków na ten temat, łącznie z dzisiejszym:

  September 28th, 2011
  ABC Australia: Former special adviser says Japan “too scared” to tell people the truth about Fukushima future
  http://enenews.com/abc-former-special-adviser-japan-scared-people-return-fukushima-govt-conveyed-truth

  Radiation effects from Fukushima Daiichi nuclear disaster
  …Fukushima accident has led to trace amounts of radiation, including iodine-131 and caesium-134/137, being observed around the world (New York State, Alaska, Hawaii, Oregon, California, Montreal, and Austria). Large amounts of radioactive isotopes have also been released into the Pacific Ocean…
  http://en.wikipedia.org/wiki/Radiation_effects_from_Fukushima_Daiichi_nuclear_disaster

  Sep 11, 2011
  Research on US radiation level after Fukushima nuke disaster can aid similar detections
  http://in.news.yahoo.com/research-us-radiation-level-fukushima-nuke-disaster-aid-113424539.html

  2 August 2011 Reuters, guardian.co.uk
  Fukushima radiation reaches lethal levels – Discovery at crippled plant a fresh reminder of risks faced by workers battling to contain nuclear accident…
  http://www.guardian.co.uk/world/2011/aug/02/japan-nuclear

  April 11th, 2011
  Independent French radiation commission warns Europe that health risk from Fukushima fallout is “no longer negligible” — Says US west coast has 8-10 times more contamination…
  http://enenews.com/french-radiation-commission-warns-europe-health-risk-fukushima-fallout-longer-negligible-west-coast-8-10-times-contamination

  Na YouTube pokazuje się sporo klipów po wstukaniu „radiation in rainwater”, np:


  Osobiście uważam, że prawda leży gdzieś pomiędzy opiniami skrajnych panikarzy i skrajnych uspakajaczy – jak zwykle. No i zawsze trzeba zapytać kto ma jaki interes w tym, o czym mówi. Dla dociekliwych, a także dla naiwnych fascynatów oraz dla cynicznych lobbystów atomistyki plecam artykuły sprowadzające niedoinformowanych na Ziemię:

  W JAPONII JAK W TUSKOLANDII
  http://sigma.nowyekran.pl/post/16071,w-japonii-jak-w-tuskolandii
  opracowane na podstawie: http://www.spiegel.de/international/world/0,1518,764907,00.html

  KOMENTARZ #1 : Czym ten system różni się od systemu kastowego w polskiej nauce?
  (odpowiedź Peryskopu: skośnością oczu i odcieniem skóry)

  oraz

  ENERGIA NUKLEARNA JEDNAK NAJDROŻSZA
  http://sigma.nowyekran.pl/post/19132,energia-nuklearna-jednak-najdrozsza
  opracowane na podstawie: http://search.japantimes.co.jp/cgi-bin/nn20110629a2.html

 10. Jest coś znacznie gorszego od radiofobii:

  „Odwrotna strona obfitości

  26.09.2011

  Mieszkańcy Unii Europejskiej corocznie wyrzucają na śmietnik 90 milionów ton zepsutych artykułów spożywczych. Takie są wyniki badania przeprowadzonego przy wsparciu Komisji Europejskiej. Okazuje się, że każdy obywatel Unii Europejskiej wyrzuca przeciętnie 179 kilogramów warzyw, owoców oraz mięsa w skali roku.

  W skali światowej liczba ta wygląda jeszcze bardziej zatrważająco. Zgodnie z raportem Szwedzkiego Instytutu Żywności i Biotechnologii, sporządzonego na zamówienie FAO – Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa – corocznie na śmietniki na całym świecie trafia około 1,3 miliarda ton żywności. Stanowi to około jednej trzeciej wszystkich produktów hodowanych i produkowanych.

  „Tymczasem corocznie na świecie z głodu umierają miliony ludzi” – podkreśla wicedyrektor Instytutu Afryki Rosyjskiej Akademii Nauk Leonid Fituni:

  „W krajach Azji, Afryki oraz Ameryki Łacińskiej w przybliżeniu pół miliarda osób mieszka w całkowitym ubóstwie. Oznacza to, że żyją na mniej niż 2 dolary dziennie. Corocznie z głodu umiera około 15 milionów dzieci”.

  Nawet w krajach rozwiniętych z wysoką stopą życiową są ludzie, którzy nie mają co jeść. Tymczasem kiedy jedni wyrzucają zawartość lodówek na śmietniki, drudzy szukają tam jedzenia. Według danych ONZ, w ogólnym zarysie, na niedobór żywności cierpi ponad miliard mieszkańców na świecie. Nietrudno wyliczyć, że na każdego głodującego przypada tona wyrzucanego jedzenia rocznie.

  Jedna trzecia tej wielkości przypada na sieci handlowe oraz zakłady przetwarzania żywności. Szereg ekspertów skłania się ku opinii, że problem tkwi w niedoskonałości nowoczesnego sprzętu i łańcuchów logistycznych. Jednak największą część produktów żywnościowych wyrzucają konsumenci. Można oczywiście oskarżać reklamę bądź marketing, które zachęcają nas do kupienia różnych, często niepotrzebnych, produktów. A jednak niekiedy człowiek kładzie sobie na talerz więcej jedzenia, niż może zjeść. Deputowany do Dumy Państwowej Rosji, były minister rolnictwa Rosji Wiktor Semionow upatruje w tym luki w wychowaniu, gdyż ludzi nie uczono oszczędzania dóbr:

  „Jest to w ogóle problem ludzkości. Gdy tylko człowiek czuje się bardziej syty, zaczyna zazwyczaj nieoszczędnie użytkować żywność. Moim zdaniem, problem tkwi nie w technologiach, lecz w pewnych łańcuchach logistycznych. Jest to w pierwszej kolejności moralny problem. W końcu każdy powinien zdawać sobie sprawę, że wyrzucony przez niego kęs, to kęs, który ktoś nie zjadł oraz na produkcję którego zużyto energię oraz zanieczyszczono środowisko. Kiedy ludzie będą mieć taką świadomość, wszystko się zmieni nawet bez względu na istniejące technologie”.

  Obecnie, przy takim nieracjonalnym podejściu do żywności, drożeje ona na całym świecie. Według prognozy Banku Światowego, przed 2030 rokiem cena żywności zwiększy się dwukrotnie. Jest mało prawdopodobne, że nabywcy staną się bardziej oszczędni, natomiast co piąty mieszkaniec Ziemi będzie cierpieć z głódu.”

  http://polish.ruvr.ru/2011/09/26/56757042.html

  Na tym spoganionym tłumie, który co niedziela przemierza wzdłuż i wszerz aleje handlowe supermarketów nie zrobią już żadnego wrażenia strofy Norwida:

  Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba
  Podnoszą z ziemi przez uszanowanie
  Dla darów Nieba….
  Tęskno mi, Panie…

  *
  Do kraju tego, gdzie winą jest dużą
  Popsować gniazdo na gruszy bocianie,
  Bo wszystkim służą…
  Tęskno mi, Panie…

  *
  Do kraju tego, gdzie pierwsze ukłony
  Są, jak odwieczne Chrystusa wyznanie,
  „Bądź pochwalony!”
  Tęskno mi, Panie…

  *
  Tęskno mi jeszcze i do rzeczy innej,
  Której już nie wiem, gdzie leży mieszkanie,
  Równie niewinnej…
  Tęskno mi, Panie…

  *
  Do bez-tęsknoty i do bez-myślenia,
  Do tych, co mają tak za tak – nie za nie,
  Bez światło-cienia…
  Tęskno mi, Panie…

  *
  Tęskno mi ówdzie, gdzie któż o mnie stoi?
  I tak być musi, choć się tak nie stanie
  Przyjaźni mojéj…
  Tęskno mi, Panie…

  * * *

  Ale przecież także każdy europejski katolik wyrzuca statystycznie na śmietnik 179 kilogramów warzyw, owoców oraz mięsa w skali roku, podczas gdy corocznie umiera z głodu około 15 milionów dzieci.

  Może tym problemem katolicy powinni się zająć?

  I to w pierwszej kolejności.

 11. peryskop said

  Re 11

  A może polskojęzyczny.blog.ru zajmie się w pierwszej kolejności czymkolwiek byle by nie odwracał uwagi od ważnych spraw?

  Takich jak zamieszki w Bulgarii:
  http://www.fakt.pl/Wojna-domowa-w-Bulgarii,artykuly,129234,1.html

 12. Kronikarz said

  10/ i tez… „krzyczal”

  Krzyczał na stadionie. Posiedzi dwa lata?

  http://www.fakt.pl/Krzyczal-na-stadionie-Posiedzi-dwa-lata-,artykuly,113357,1.html

 13. niereligijna said

  nagroda nobla to szwindel sponsorowany przez „swiatowy bank”, sponsorujacy mordercow, klamcow i zlodzieji, wystarczy wymienic …lejba kohne- pseudonim zawodowy walesa i kolejny zyd obama …reszte sobie sami dopiszcie.

 14. Krzysztof M said

  Ad. 5

  „Plany wydobycia gazu łupkowego szokują”

  – Jeszcze bardziej szokujące będzie wprowadzenie stanu wojennego, albo agresja NATO na Polskę w wyniku masowych protestów tubylców przeciwko bezceremonialnemu niszczeniu środowiska naturalnego, które będzie miało na życie pokoleń obecnych i przyszłych jak Czarnobyl + Fukushima.

  Koncerny nie będą sobie zawracały głowy jakimiś tam Polakami, którzy pałętają się opodal i przeszkadzają w robieniu kasy.

  W USA, kraju wielkich przestrzeni można sobie pozwolić na wydobywanie gazu łupkowego niszcząc środowisko. Bo często robi się to na bezludziu. U nas, w Polsce ludzie mieszkają praktyczne wszędzie…

  Jeszcze będzie ciekawie…

 15. Kapsel said

  Re 5
  Skandal drugi: zamach na własność prywatną

  Ważnym aspektem nowego Prawa geologicznego i górniczego jest bezpardonowy, urągający konstytucji zamach na własność prywatną. Sprawdziły się obawy, że „wydzielenie” własności górniczej stanie się furtką do poważnego naruszenie prawa własności, skoro jest ona rzeczowo podziemną częścią nieruchomości gruntowych stanowiących w znacznej mierze własność prywatną.
  W szczególności świadczy o tym następujący art. 142.1 omawianej ustawy: „Właściciel nie może sprzeciwić się zagrożeniom spowodowanym ruchem zakładu górniczego, który jest prowadzony zgodnie z ustawą”.

  Jest to zapis bezprecedensowy i dający koncernom wydobywczym nieograniczone możliwości ingerowania w sferę prywatnej własności nieruchomości. Ustawodawca usiłuje zachować pozory ochrony własności prywatnej, a czyni to za pomocą dyskretnego sprowadzenia zagadnienia ochrony własności do kwestii ochrony interesów właściciela. Taki zabieg jest niedopuszczalny, zwłaszcza kiedy naruszanie praw własności jest niejako wkomponowane w działalność wydobywczą.
  W przytoczonym art. 142.1 przyznaje się właścicielom ograniczone prawo żądania naprawienia wyrządzonej tym ruchem (zakładów górniczych – przypis autora) szkody, na zasadach określonych ustawą. Problem polega na tym, że ustawodawca zasad tych nie wskazuje.

  http://www.monitorekonomiczny.pl/s17/Artyku%C5%82y/a168/Skandal_drugi_zamach_na_w%C5%82asno%C5%9B%C4%87_prywatn%C4%85.html

 16. Krzysztof M said

  Przy takich ilościach gazu, powinniśmy go mieć w domach prawie darmo… 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: