Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (57 – …
  Voodoosch o MSZ Chin: USA kreują kryzys, a…
  Yagiel o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Wolne tematy (57 – …
  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  Zbigniew Kozioł o Cywilizacja (Nie)Prawdy
  Peryskop o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Amerykańscy naukowcy opracowal…
  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  misieku o Wolne tematy (57 – …
  Enya o Amerykański liberalny komik kr…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Peryskop o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Maverick o Wolne tematy (57 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Wrzodak: nie głosujmy!

Posted by Marucha w dniu 2011-09-29 (Czwartek)

Zygmunt Wrzodak
Poseł na Sejm IV V kadencji

Oświadczenie
W sprawie: wyborów parlamentarnych

Po licznych rozmowach z dawnymi posłami i działaczami byłej LPR, zostałem przez nich upoważniony do wydania oświadczenia w sprawie wyborów do polskiego parlamentu.

Cztery głośne komitety wyborcze oraz ich odnogi nie proponują zmian systemowych w naszym kraju, wszystkie komitety ,,pudrują” zaistniałą sytuację polityczno–ekonomiczną w Polsce. Żaden z komitetów wyborczych nie przedstawia programu naprawczego kraju, nie wskazuje jak wyjść z kryzysu gospodarczego.

Nie ważne na kogo zagłosuje Polak, zagłosuje za tym samym, zagłosuje przeciwko sobie. Sztuczne spory, które prowadzą komitety wyborcze są sporami o zapanowanie nad sumieniami swoich niewolników. Wybory w naszym kraju są już rozstrzygnięte, rozstrzygają je ci co mają wielkie pieniądze, oni mają media oraz jawne i tajne służby specjalne, które lansują swoich ludzi i ugrupowania do sprawowania rządów w naszym kraju i praktycznie od 20 lat mamy rządy, które służą obcym interesom gospodarczym i politycznym. Marionetkowe rządy w naszym kraju nie decydują praktycznie o żadnej ważnej strukturze naszego Państwa.

To nie my, Polacy, decydujemy o własnej suwerennej polityce zagranicznej i obronnej, o własnym pieniądzu, własnej gospodarce, rolnictwie itd. Decydują za nas za pośrednictwem rządów w Polsce ludzie słabi, którzy w imię karier politycznych, chciwości, nieuctwa są gotowi służyć interesom światowej mafii finansowej. Przykładem niech będą decyzje dotyczące koncesji na wydobywanie z polskiej ziemi gazu łupkowego, jeszcze Polacy nic nie zarobili a już zostali pozbawieni wpływów z wydobycia gazu i za swój gaz będziemy płacić pośrednikom ogromne haracze. Pytam a gdzie interes Polski i Polaków. Koncesje wydawał rząd PiS, PO – PSL. Spór między tymi partiami jest sporem fikcyjnym, ten jałowy spór ma tylko odwrócić uwagę od spraw zasadniczych w Polsce. PO-PIS to AWS-bis za rządów których wyprzedawano na wielką skalę majątek narodowy.

Wszystkie te cztery główne komitety wyborcze i ich odnogi, odpowiadają za wyprzedaż za bezcen majątku narodowego, uwłaszczaniu się przez nich na majątku narodowym, uwłaszczaniu się nomenklatury komunistycznej, oddawaniu ponadnarodowym korporacjom strategicznych gałęzi majątków Polaków wypracowanych w systemie komunistycznym. To ci ludzie z obecnych komitetów wyborczych doprowadzili do gigantycznego zadłużenia Polski i Polaków. Marionetkowe rządy zainstalowane w Polsce sprzedali Polskę i jeszcze zadłużyli nas na gigantyczne kwoty. Czeka nas Polaków w najbliższych miesiącach upadek polskich finansów, więcej długu publicznego w ZUS ukryć się nie da, złotówka straci bardzo szybko na wartości, co przyspieszy jeszcze lawinowo narastający dług publiczny i skończyć się może bankructwem naszego kraju. Polska straci rezerwy walutowe zdeponowane w zagranicznych bankach, straci lokaty.

Marionetkowe rządy w Polsce będą w imię walki z kryzysem ciąć wydatki związane z emeryturami, zamrożą płace w sferze budżetowej, będą podnosić podatki w tym szczególnie podatki związane z energetyką i paliwami. Kolejny raz, Polacy w imię walki z kryzysem zapłacą lichwiarzom i ich marionetkowym rządom wysoką daninę.

Jeżeli nawet dojdzie do protestów w naszym kraju, to na czele tych protestów mogą stać ci, którzy przyczynili się do katastrofy gospodarczej, podobnie jak to miało miejsce w 80 roku podczas sierpniowych strajków. Obecnie my, Polacy musimy wykazać się większą mądrością jak w przeszłości, my musimy być z ludżmi, którzy stracą pracę, stracą mieszkania, zostaną bez emerytur i rent itd.

W związku z tym, apelujemy do Polaków o nie pójście na wybory w dniu 09-10-2011 roku, nie bierzmy udziału w fikcyjnej grze związanej z ,,teatrem wyborczym”. Niech sami siebie wybierają, nadchodzi czas, że my ich rozliczymy za doprowadzenie do bankructwa naszego kraju.

Apeluję do wszystkich ludzi związanych z byłą LPR, aby rozmawiać z naszymi wyborcami, by ci nie popierali zakłamanej, internacjonalistycznej partii. Twórzmy wokół siebie szerokie grono osób gotowych na włączenie się w ratunek Polski.

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com

Komentarzy 58 do “Wrzodak: nie głosujmy!”

 1. ryziel said

  Tylko durny chodzi do urny.Niech pieski bandy okrągłostołowej się wybierają dowiemy ile ich jest,ile jeszcze chce zniszczyć Polskę c

 2. Dyskusja nad oświadczeniem Wrzodaka tutaj:
  http://jednodniowka.pl/forum/viewthread.php?forum_id=2&thread_id=376

  Przed podjęciem decyzji warto sobie przeczytać:
  https://marucha.wordpress.com/2011/08/19/oni-oszukali-polske/

 3. 166 bojkot TVN said

  Pisze pan poseł Wrzodak:
  „Niech sami siebie wybierają, nadchodzi czas, że my ich rozliczymy za doprowadzenie do bankructwa naszego kraju.”
  No piknie!
  Już któryś wątek w gajówce na ten sam temat, każdy nowy każe bojkotować wybory, ALE JAKOŚ NIKT ZE ZWOLENNIKÓW BOJKOTU NIE ZADAŁ SOBIE TRUDU POMYŚLENIA CO BĘDZIE PO WYBORACH:
  – czy coś się zmieni?
  – jeśli wygra PO, to przez kolejne 4 lata będziemy skazani na najbardziej zbrodniczy rząd – PO i ministra finansów przysłanego tu przez londyńskie żydowskie CITY do zakończenia ‚prywatyzacji” i globalizacji. To widać chociażby po dzisiejszych wypowiedziach Wałęsy.

  Wyborami można ten proces ździebko utrudnić.
  A pan Wrzodak miał przecież szanse w Sejmie. Czy gdzieś jest zestawienie jego sejmowych dokonań?.

 4. Marucha said

  Re 3:
  A co, do diabła, się zmieni, jeśli Pan zagłosuje?
  Co będzie, jak wygra PiS?

 5. Inkwizytor said

  Re: 4

  Będzie to samo co obecnie tylko podlane sosem „patriotyzmu i katolicyzmu” czyli de facto gorzej

 6. 166 bojkot TVN said

  4/Marucha
  Będzie niby to samo, ale wielu z nas przeżyje – rządów PO nie przeżyło wielu młodych i starych ludzi.
  Nie przeżyli pasażerowie i zaloga CASY, TU-154M, Dariusz Ratajczak, G.Michniewicz, E. Wróbel, A.Lepper, szyfrant Zielonka.
  Rządy Tuska to jak nieustający spektakl Makbet. Nie wiem tylko jaka rolę odgrywałby tam Niesiołowski.

 7. 166 bojkot TVN said

 8. Aduke said

  trudna sprawa, iść zagłosować czy nie iść ? Wydaje mi się że bojkot jest gorszy niż głosowanie np na PIS(contra PO SLD PALIKOTEM np). Bo jakoś dziwnie się składa że czasami PSL PO I SLD są jednomyślne w niektórych sprawach a PIS ma przeciwne zdanie, jak ktoś tego nie widzi i go to nie zastanawia, chyba za mało śledzi politykę. Akurat ludzie z PIsu widzą więcej i myślą w przeciwieństwie do sympatów pozostałych partii. Przy obecnej świadomości i władzy mediów bojkot to wygrana palikota i PO. To co zaryzykuje i zagłosuje na PIS i w jakiś sposób zabiorę głosy w sejmie MAFII. Bojkot za mało możliwy chyba ze jakomś porzadną akcję sie przeprowadzi, ale do ludzi nie dochodzi. Ale każdy w. g. swojego sumienia. ONi wiedzą że mają część ludzi śpiących więc osłabiają PIS. TO wszytko takie proste, dla mnie to agent kto nawołuję do bojkotu wyborów. Tak naprawde w porzedniej Kadencji PIS nie miał wiekszosci i niemógł nic zrobić. PRzemyślcie to ludzie.

  Ależ PiS zrobił, co do niego należało. Podpisał Traktat Lisboński, pokłonił się Iraelowi, zasymulował walkę o sądownictwo itd. – admin

 9. gSheeple said

  Taaa, macie racje. Pokażcie swój sprzeciw – a PO zostanie dalej u koryta. Jeśli teraz nie wyrwiemy im władzy – to już nigdy. Na przeformowanie prawicy też trzeba czasu – teraz jest w rozsypce. Rządy PISu dają w późniejszym czasie jeszcze szansę takiej alternatywie. A PO? – Jak już teraz przechodzą takie numery z ograniczniem wiedzy obywatelsiej o stanie państwa i poczynaniach rządu to co będzie później? Egzekucje? Ogarnijcie się na Miłość Boską!

 10. Re. 166
  Jak to co będzie po wyborach:
  Kolejne wspólne posiedzenie w Warszawie rządu Izraela i rządu RP.
  To zostało już przecież ustalone w lutym 2011 r. w Jerozolimie.
  A nic nie słychać, żeby PiS miał zmienić to:

  „I mogę państwa zapewnić, że chociaż rządy w Polsce się zmieniają, jak w każdym demokratycznym państwie, to polityka wobec Izraela się nie zmieni”
  – Prezydent RP Lech Kaczyński, Izrael – 11.09.2006 r.”

  Click to access 999_karta_nawigacyjna_kn1_witryna.pdf

 11. Ad. 9
  Czy tego na Miłość Boską nie widać, że organizujemy się wokół bojkotu wyborów,
  w których to wyborach Polacy są potrzebni jedynie jako ścierwo [ŚCIERWO – to określenie zwolenników PiS] do wrzucenia karty wyborczej do urny – vide:
  https://marucha.wordpress.com/2011/09/29/wybory/#comments [kom. 16]

 12. 166 bojkot TVN said

  józef Bizon
  Dyskusja z Panem zaczyna przypominać rozmowę z pacjentem zakładu psychiatrycznego.Przykre.

 13. 166 – Zdaje się, że Pan Gajowy zadał 166 proste pytanie, na które brak jest dotychczas odpowiedzi od 166. Ja też zadałem proste pytanie: wedle jakich kryteriów umieszczani byli kandydaci na listach [w tym listach PiS] – i też nic. Ścierwa już były, a teraz do repertuaru argumentów [zwolenników PiS] doszedł psychiatryk [znany z lat minionych – i nie tylko minionych].

 14. 166 bojkot TVN said

  W przeciwieństwe do oponentów 166 odpowiada na pytania, samo jak na razie nie uzyskało ŻADNEJ ODPOWIEDZI NA ZADANE KONKRETNE PYTANIA

 15. Jack Ravenno said

  @166…TVN

  ?? no toż J.B. powiedział dokładnie to w czym rzecz – i o co chodzi? Jaki psychiatryk ?

 16. To może 166 powtórzy nam tutaj te jego konkretne pytania – no i sprawdzimy czy aby nie uzyskał odpowiedzi on na te ‚konkrtetne’ pytania 166 Bojkot.

 17. Kazek said

  Wszystko co napisał p.Wrzodak jest prawdą i się z tym zgadzam. Niestety „ludzie” nie chcą tego słuchać ani o tym wiedzieć.
  O tym,że Polska była wyprzedawana oszołomy mówią od 20 lat ale ludziska chciały do Europy i są w Europie.
  Wyjechali do Anglii na przysłowiowy zmywak i głosują na PO w ambasadzie.
  W referendum poparli wejście do unii więc L. Kaczyński podpisał traktat Lizboński gdyby go nie podpisał to poparcie jeszcze bardziej by mu spadło. Był politykiem demokratycznym a więc robił to co chce elektorat tak to działa.

 18. PiS [i jego wcześniejsze wcielenia] robiło razem z innymi wodę z mózgu Polakom, aby głosowali za przystąpieniem Polski do UE.

  Trzeba koniecznie odrobić lekcje, bo widać poważne braki:

  „Kandydaci na Prezydenta RP a Układ Europejski – lekcja 3”
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/07/kandydaci-na-prezydenta-rp-a-uklad-europejski-%e2%80%93-lekcja-3

  „Sprzedali Polskę i Polaków Unii Europejskiej – AW$LD – lekcja 5”
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/07/sprzedali-polske-i-polakow-unii-europejskiej-awld-%e2%80%93-lekcja-5

  „Prezydent Kaczyński porównał siebie do izraelskiego premiera Ariela Szarona”
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/06/prezydent-kaczynski-porownal-siebie-do-izraelskiego-premiera-ariela-szarona

  No i koniecznie to:
  Judasz w cieniu Smoleńska
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/07/31/judasz-w-cieniu-smolenska

  Tam jest fragment z przemówienia w Sejmie Prezydenta L. Kaczyńskiego z 1 kwietnia 2008 r.

  „Przed Sejmem Rzeczypospolitej staje dziś sprawa ratyfikacji traktatu lizbońskiego. Jego przyjęcie będzie dobrą wiadomością dla Polski i dobrą wiadomością dla Europy. Polacy są zadowoleni z naszego członkostwa w Unii. Wysokie poparcie, jakim cieszy się Unia Europejska wśród naszych obywateli, to pozytywny czynnik, pomagający nam kształtować oblicze Unii z korzyścią dla Rzeczypospolitej i z korzyścią dla całej Europy.”- [str. 22 stenogramu] …
  „Dlatego też traktat europejski, choć, jak słusznie powiedziano, jest jedynie ludzkim dziełem i z tego punktu widzenia nie jest optymalny, w chwili obecnej jest dokładnie tym, co dało się – z punktu widzenia kraju, dla którego suwerenność jest wartością najwyższą – wywalczyć. A dało się wywalczyć niezwykle dużo. Wyjeżdżając latem zeszłego roku do Brukseli, nie byłem przekonany, czy da się wywalczyć aż tak dużo.
  Dziękuję bardzo. (Burzliwe oklaski, zebrani wstają, posłanki Izabela Kloc i Barbara Bartuś wręczają prezydentowi wiązankę kwiatów)” – [str. 24 stenogramu].”

 19. 166 bojkot TVN said

  16/jb
  Prawie wszystkie zadane pytania można zawrzeć w jednym: czy wolisz ścierwa, czy zbrodniarzy?

 20. A czy 166 Bojkot umie czytać tekst z jego właściwym rozumieniem? -Ścierwem zostałem nazwany – przez zwolenników PiS /na wirtualnej polonii/ ja [i tak zostali nazwani Polacy podobnie myślący jak ja] za treści umieszczone na mojej witrynie i za popieranie bojkotu wyborów.
  Wszelakie ścierwa zostały wykluczone z wyborów i są jedynioe potrzebne do zrobienia frekwencji wyborczej – czy to takie trudne do zrozumienia?

 21. Marucha said

  Re 14:
  166 nie zadaje pytań, ani nie odpowiada na proste pytania.
  On odpowiada pytaniami na pytania.
  A kiedy wreszcie nam powie, na kogo warto głosować?
  Bo pytamy o to już od dłuższego czasu.

 22. Inkwizytor said

  Odpowiadać pytaniem na pytanie to żydowski obyczaj

 23. Misiek said

  Na tle powyzszej dyskusji polecam:

  1 List Sw. Piotra 3:13

  „13 Bądźcie poddani każdej ludzkiej zwierzchności ze względu na Pana: czy to królowi jako mającemu władzę, 14 czy to namiestnikom jako przez niego posłanym celem karania złoczyńców, udzielania zaś pochwały tym, którzy dobrze czynią. 15 Taka bowiem jest wola Boża, abyście przez dobre uczynki zmusili do milczenia niewiedzę ludzi głupich. 16 Jak ludzie wolni [postępujcie], nie jak ci, dla których wolność jest usprawiedliwieniem zła, ale jak niewolnicy Boga. 17 Wszystkich szanujcie, braci miłujcie, Boga się bójcie, czcijcie króla! ”

  1 List do Tymoteusza 2:1

  „1 Zalecam więc przede wszystkim, by prośby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za wszystkich ludzi: 2 za królów i za wszystkich sprawujących władze, abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne z całą pobożnością i godnością. 3 Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga, 4 który pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy1. ”

  List do Rzymian 13:1

  „1 Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. 2 Kto więc przeciwstawia się władzy – przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia. 3 Albowiem rządzący nie są postrachem dla uczynku dobrego, ale dla złego. A chcesz nie bać się władzy? Czyń dobrze, a otrzymasz od niej pochwałę. 4 Jest ona bowiem dla ciebie narzędziem Boga, [prowadzącym] ku dobremu. Jeżeli jednak czynisz źle, lękaj się, bo nie na próżno nosi miecz. Jest bowiem narzędziem Boga do wymierzenia sprawiedliwej kary2 temu, który czyni źle. 5 Należy więc jej się poddać nie tylko ze względu na karę, ale ze względu na sumienie. 6 Z tego samego też powodu płacicie podatki. Bo ci, którzy się tym zajmują, z woli Boga pełnią swój urząd. 7 Oddajcie każdemu to, mu się należy: komu podatek – podatek, komu cło – cło, komu uległość – uległość, komu cześć – cześć. ”

  Warto sie zastanowic.

  Plany Boga nie sa naszymi planami i moze sie okazac ze walczac z „krolem” walczymy z Bogiem. Nikt takiej walki jeszcze nie wygral……(nie do konca prawda bo Jakub walczyl z aniolem Bozym i wygral, ale to w innym kontekscie}

 24. Marucha said

  Re 23:
  To, że Jakub walczył z aniołem i wygrał, wcale nas nie dziwi.
  Koniec końców sam Pan Bóg, gdy ma szczególnie trudny problem, zasięga porady najmądrzejszych rabinów.

 25. No i ta wlepka Miśka też w innym kontekście – niż to z czym obecnie mamy do czynienia. Król, który się sprzeniewieży Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu przestaje być królem – a szatanowi się nie służy, chyba, że się tego chce z własnego wyboru.

 26. angel said

  Na takie wybory chodza tylko „sami swoi” i durnie przez nich przekabacone !

  BOJKOT ZYDOWSKICH RZADOW !!!

 27. Misiek said

  @25 Jozef Bizon.
  Kontekst jest caly czas ten sam.
  Od tysiecy lat.
  Mysli Pan ze taki Neron zostal cesarzem bez przyzwolenia Boga Najwyzszego?
  A taki Hitler?
  Powyzsze cytaty sa wskazowka dla naszego dobra.
  Po to bysmy sie nie znalezli w pozycji walczacego z Planem Bozym.

 28. Marucha said

  Panie Misiek, tak jak Neron został cesarzem za przyzwoleniem Boga, tak też i został obalony za przyzwoleniem Boga.

 29. Misiek said

  28.
  Oczywiscie, ze tak.

  Poprzez cytaty chcialem przekazac ze to nie my wybieramy lub obalamy wladze.
  Owszem, Bog uzywa ludzi do swoich celow.
  Sluszny gniew jakiego doswiadczamy wszyscy patrzac na naszych „milosciwie” panujacych jest uzasadniony.
  Ale ten gniew moze nam nie wyjsc na dobre.

  Panie Marucha jaki jest Pana zawod? Czy nie jest/lub nie byl Pan lesniczym (nadlesniczym)?
  Jesli tak do jest Pan beneficientem komuny. Czyli nawet w takiej komunie Bog daje ludziom dobre rzeczy.

  Wiecej wiary w Boga.
  Co do sarkazmu w 24 : to nie bylo potrzebne.

 30. Jeżeli założymy brak istnienia szatana, to wszystko będziemy zwalać na Pana Boga. A Pan Bóg przecież dał człowiekowi rozum i wolną wolę. Może wybierać pomiędzy służbą Bogu a służbą szatanowi. Służąc sztanowi widoczne są później tego skutki. No i potem się mówi, że to była wola Pana Boga.

 31. No i dla jasności sprawy trzeba by było określić o jakiego Boga chodzi – i jak rozumianego, bo to ma bardzo istotne znaczenie.

 32. ST said

  Ad: 22
  Trafione w 10.
  Dziwa mnie tylko proby dyskusji z chazarska naganiaczka wyborcow do PiS-uaru.

 33. Misiek said

  @30
  Panie Bizon.
  Jaki jest sens przypuszczenia ze szatan nie istnieje? Dobrze wiemy ze jest bo jego owoce sa widoczne.
  Bog jest wladca wszystkiego. Nawet szatan dokonujac swa nikczemnosc podlega Bozej woli.
  Zlo nie jest wola Boga ale jest rezultatem wolnosci wyboru. Bog jest tak wszechmocny ze nawet zlo jest
  w stanie przemienic w dobro.
  Nawet te patetyczne figurki w TV i sejmie sa w Bozym planie.
  Wiara w Boga daje nam radosc i pewnosc ze wszystko jest pod Jego kontrola.
  My tez starajmy sie byc poslusznym nazedziem w Jego reku. Stad te cytaty.

 34. Misiek said

  @31.
  Sluszne wymaganie.

  Ja wierze w Boga, Stworce wszechswiata, ktory tak umilowal czlowieka ze poslal Swego Syna Jedynego, Jezusa Chrystusa aby poprzez swoja meczenska smierc zbawil ludzkosc.

  A Pan w jakiego Boga wierzy?

 35. 166 bojkot TVN said

  32/ST
  Masz racje. Każda próba dyskusji ze 166 kończy się klapą dla dyskutanta, szczególnie ta dotycząca kretyńskiego pomysłu bojkotu wyborów.

 36. Misiek said

  Co do wyborow to moje 3 grosze:

  Niech kazdy glosuje wedlug swojego sumienia, nie glosowanie tez jest glosem.

 37. Anow said

  Mamy dwie opcje:

  1. Pierwsza w państwie, w którym prawo wymaga obowiązkowego uczestnictwa w wyborach,
  2. i druga, gdy nie ma takiego obowiązku?

  Ad 1.
  Idź do wyborów, gdyż musisz to zrobić!
  To nie jest przywilej: zgodnie z obowiązującym prawem, masz obowiązek głosować i basta!
  Skreślaj, działaj, dopisuj obscena na kartce, kogo to obchodzi?
  Twój glos albo będzie ważny, albo nie?

  Ad 2.
  Wybory – (ordynacja, konstytucja, prawo?) – upoważniają obywatela do ich zlekceważenia!

  Masz, zatem trzy warianty:
  – głosować na kogoś (zgłoszone partie, pionki?)?
  – skreślić kartkę, oddać glos pusty, itd.?
  – nie uczestniczyć w glosowaniu?

  To jest legalne działanie: zgodnie z prawem, masz takie, jak wyżej wymieniono opcje.

  Gamonie mogą cię nakłaniać do głosowania na dana partię, (gudłajowski brodo-zarost świeżo zgolony, ale jutro odrośnie?), ale to wycinek z jednej z tych opcji, (o Bojkocie 166 nie wspomnę, gdyż to oczywista manipulacja, „bełkot” jak sam się zowie).

  Ja do głosowania nie idę, gdyż wybór miedzy sraczką a rozwolnieniem mnie nie interesuje!

  I basta!

 38. 166 bojkot TVN said

  Anow!
  Masz rację, szczególnie kiedy cierpisz na jedną z dwóch dolegliwości.
  Zatwardzenie na następne 4 lata wybiorą Ci inni.

 39. Wierzę w Tego Boga wskazanego w Składzie Apostolskim
  Jest to tu w MOTTO: http://jozefbizon.wordpress.com

  Inaczej by tego niżej tam nie było.

  „W tym miejscu wypadnie zauważyć, że katolika wyznania Rzymsko-Katolickiego obowiązuje – póki co – Credo wyznania wiary katolickiej [a nie nie tylko „Ojcze nasz” i to bez „Zdrowaś Maryjo …” – a do tego dochodzi jeszcze rozumienie pojęcia bliźniego w obu przypadkach]. Więc niżej dla przypomnienia:
  Skład Apostolski
  „Wierzę w Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi. I w Jezusa Chrystusa, Syna Jego jedynego, Pana naszego, który się począł z Ducha Świętego, narodził się z Maryi Panny, umęczon pod Ponckim Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion, zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał; wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga Ojca Wszechmogącego, stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych. Wierzę w Ducha Świętego, święty Kościół powszechny, świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. Amen.„
  .
  Jeśli dać w pełni wiary cytatowi wypowiedzi z konferencji prasowej – to Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik ewidentnie mija się z prawdą [głosi wręcz herezję i ewidentnie odchodzi od Ewangelii – tej prawdziwej, a nie przerobionej], gdy twierdzi lub sugeruje, że Żydzi i katolicy wierzą w tego samego Boga. Stwierdzenie tego oczywistego faktu nie ma nic wspólnego z antysemityzmem. Abp. Michalik dokonuje przy tym manipulacji łącząc Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan z Dniem Judeaizmu, a opornym głoszonej herezji [chyba dla zamknięcia im ust] imputuje pogaństwo, poranienie, zaślepienie itd. Widoczne też jest posługiwanie się Janem Pawłem II dla uzasadnienia karkołomnych tez głoszonych przez abp J. Michalika.”
  .

 40. — Nawet w beznadziejnych sytuacjach , madrzy ludzie wybieraja tzw. mniejsze zlo .
  Na tym forum , jak na wielu innych , sa niestety ludzie , ktorzy steruja dyskusja tak , by kazdy postanowil co innego . Wolanie o bojkot , jesli ktos sie orientuje w sytuacji , nie odniesie zadnego widocznego skutku . Tak czy siak wygra PO lub PIS .
  Dla rzeczywistych decydentow — Tak Dobrze i Tak Moze Byc .
  Ale propozycja Brata Dioskura z przed kilku dni , by wyborcy wszystkich opcji zaglosowali na 5-te , 6-te , 7-me ,. miejsce na listach , mogla by poparcie i uznanie bardzo wielu zdobyc . Zamieszanie sceny politycznej , po takiej demonstracji , skutkujace wymiana na fotelach , wiec i zmiana ukladow . System moglby ucierpiec .
  Zauwazylem ze nie podejmuje sie dyskusji po takiej propozycji , przemilcza sie lub zmienia temat , najlepiej wkleic jakis dlugi cytat z Pisma Sw. – Starego Testamentu .
  Dla bojkotu , bezdyskusyjna jednomysnosc calej opozycji .

 41. Zjawisko, iż byli posłowie nawołują do bojkotu wyborów jest dość symptomatyczne pod względem politycznym. To znak, iż Titanic /PO, PIS ,SLD, PSL / tonie. Ciekawe co w trakcie wyborów zrobi senator Jan Rulewski,, który będąc w przeszłości podchorążym Wojskowej Akademii Technicznej /WAT/ w Warszawie został zwolniony z wojska pod pretekstem psychopaty, tylko dlatego, iż odmówił sprawdzenia list wyborczych do Sejmu PRL i Rad Narodowych. ?
  Poniżej znana mi, szerzej nieznana historia Jana Rulewskiego :

  Nie znam z nazwiska osób wymienionych w piśmie tj. płk.Zdzisława Rydzyńskiego i płk. Prof. Wojciecha Gruszczyńskiego. Nie jestem w stanie potwierdzić ich udziału w mojej sprawie z uwagi na to, że nikt z wyjątkiem prokuratury i częściowo mecenasa Porawskiego nie otrzymał żadnych dokumentów sprawy, aktu oskarżenia, wyroku. Zatem moja wypowiedź odnosi się wyłącznie do zdarzeń, które miały miejsce w 1966 r. w więzieniu w Grodzisku Mazowieckim Zakład Psychiatryczny. W 1965 r. zostałem aresztowany na granicy między CSRS i RFN w związku z zamierzoną próbą ucieczki na Zachód. Po krótkim pobycie w więzieniu w Pilznie przetransportowano mnie do Polski i osadzono w więzieniu przy ul.Rakowickiej pod zarzutem zdrady stanu. Śledztwo prowadziła Naczelna Prokuratura Wojskowa. Bezpośrednio powodem ucieczki były prześladowania związane ze studiami na Wojskowej Akademii Technicznej, gdzie odmówiłem sprawdzenia list wyborczych do Sejmu PRL i Rad Narodowych. W rozmowach z dowództwem Akademii w tym z radzieckim generałem M. Owczynikowem wyjawiłem swe wątpliwości co do :
  -obowiązku uczestnictwa w wyborach
  -polityczne i moralne powody oparte na zastrzeżeniach wobec kandydatów na posłów :M.Moczara, G.Korczyńskiego, a także wobec postaw władz sowieckich i polskich wobec żołnierzy AK i byłych sojuszków z Polskich Sił Zbrojnych. Także mówiłem nie równoprawności stosunków z Polską , a ZSRR. W efekcie zostałem usunięty dyscyplinarnie z Akademii z obietnicą „wilczego listu”. Nie podporządkowałem się takiemu wyrokowi i najpierw się ukrywałem wobec ścigania mnie i rodziny postanowiłem zbiec w bezpieczne miejsce. W pewnym momencie śledztwa wiosna 1996 roku przeniesiono mnie do celi gdzie przebywałem wraz z prokuratorem wojewódzkim z Wrocławia podejrzanym o poważne zbrodnie. Służąc swoim doświadczeniem sugerował dla mnie wyjście poprzez wariackie papiery. Nieoczekiwanie w parę dni po pobycie w celi zostałem wywołany ze spaceru do ambulatorium więziennego bez słowa przedstawienia poddany badaniom przez dwóch mężczyzn w mundurach wojskowych i białych kitlach. Jedna osoba starsza, jedna młodsza wydaję się, że w stopniu porucznika (rozpoznanie po zawieszonym na wieszaku płaszczu). Badania obejmowały określenie zeza. Zabawne, gdyż obaj mieli przeciwne zdania lewe lub prawe oko, reakcji kończyn dolnych na uderzenia i pocierania młotkiem, reakcji kończyn górnych na pocieranie. W parę dni potem „zwinięto mnie spod celi” i samochodem służbowych zawieziono w nieznanym kierunku. Umieszczono w wiezieniu w zakładzie psychiatrycznym. Po czasie zorientowałem się, że poddany zostałem obserwacji psychiatrycznej w specjalnym więzieniu w Grodzisku Mazowieckim. Krążyła wówczas o nim legenda, że jest to fabryka, która w normalnego przestępcy robi wariata i na odwrót z przestępcy- wariata osobę normalną, umożliwiającą skazanie. Na ogół według sugestii prokuratorów. I tak w istocie było. Należałem do pacjentów, którzy protestowali przeciwko badaniom. Zdawałem sobie sprawę, że mój bunt zamierza się przerobić na odruch wariata. Wiał wówczas od wschodu pomruk z praktyk w radzieckich łagrach. Potwierdzenie znalazłem w działaniach zarządu szpitala więzienia p. Różańskich. Poddali mnie natychmiast próbom następujących badań: punkcja ze względu na podejrzenia o wpływy alkoholizmu. Odmówiłem z uwagi niewystępowania zjawiska u mnie, ani w całej rodzinie. Odma miała wykryć wady mózgu- odmówiłem, gdyż jako kandydat na oficera byłem poddany badaniom przez specjalistów. Nadto czułem się świetnie, zważywszy nawet na obecność więźniów, w tym sterowanych prowokatorów. Tak zwany kosmos- odmówiłem ze strachu podejrzewałem, że badania przebiegu bioprądu mogą być od innego człowieka. Wreszcie badania psychologa- zgodziłem się za obietnicę skorzystania z prasy. Nadto niegroźne, gdyż mogły być zrównoważone pozytywnym testem, który zdałem w Wojskowej Akademii Technicznej i w oparciu o wyniki przyjęty w szeregi podchorążych. Jak mi się wydaję ważniejsze były badania wieczorne w towarzystwie dyrektora więzienia Różańskiego. Wypytywał o różne szczegóły i kontakty opozycyjne sugerując zdradliwość ewentualnych przyjaciół. Później się dowiedziałem, że brak badań uzupełniono badaniem zachowań niżej wymienionego przed narodzeniem oraz w szkołach. To posłużyło do wydania opinii, która jednak wykluczała pełną lub ograniczoną odpowiedzialność czynu, jednakże sugerowała sądowi wpływy infantylizmu na przestępcze zachowanie. W końcu skazano mnie za dezercję i ucieczkę za granicę na pięć lat, podając jako okoliczność łagodzącą właśnie obserwacje psychiatryczną zainicjowaną przez specjalistów wojskowych. Po powrocie do więzienia na Rakowiecką prokurator gratulował mi sukcesu.
  /źródło: informacja z dnia 5. 07 .1996 r. przekazana mi przez Jana Rulewskiego /

  PS. przez ponad 20 lat samotnej walki z nadużywaniem psychiatrii do celów pozamedycznych w wojsku. nie znalazł się choćby jeden uczciwy polityk, sędzia, prokurator, który podjąłby się rozpoznania i wyjaśnienia tej sprawy. Ostatecznie przekonałem się również, iż nie mogę liczyć na takich polityków jak senator Jan Rulewski , którego ten problem dotyczy osobiście. Wyjaśnienie tej sprawy mimo wszystko jest ważne, szczególnie wobec pojawiających się co pewien czas nowych faktów wykorzystywania psychiatrii przeciwko człowiekowi /sprawa Bogdana Goczyńskiego/
  Mój list do senatora Jana Rulewskiego z dnia 29 kwietnia 2011 r. w komentarzach do:
  http://www.detektywmichaljarzynski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=100&Itemid=141

 42. Re 40
  Widzę, że muszę z innego miejsca przenieść to co zostało już powiedziane.

  2011-09-29 (czwartek) @ 12:19:28
  Ci na dalszych miejscach zawsze pracują na tych na szczycie listy i doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie mają najmniejszych szans [często też i gęsto nie mają zielonego pojęcia z czym co się je w parlamencie – ale zawsze uzbierają trochę głosów dla listy partyjnej. Tego dowodzi analiza wyników z szeregu wyborów z poprzednich lat.
  Dlatego też na listy wyborcze można wpisać dwa razy więcej kandydatów niż jest mandatów do obsadzenia w danym okręgu wyborczym. Każdy z tych zająców coś tam dla listy uskubie głosów [rodzina, znajomi, nie zorientowani].
  Tak, że ten wciskany kit przez bojkotkę jest jedynie po to, aby zwiększyć ferkwencję wyborczą, bo krucho będzie jak się bojkot tzw. wyborów powiedzie.

  Tak, że Panie Gościu – bujać las, a nie nas.

 43. Boryna said

  Przy tej ordynacji wyborczej niewiele da się zrobić. Plany okupantów może pokrzyżować bunt głodnych albo zamach stanu.

 44. Wacław L. said

  Panie Miśku, Serdeczne Bóg zapłać za przywołanie nauki Bożej, jej nigdy za dużo, za Pańskie komentarze. Tak, Bóg przyzwala te patetyczne figurki w tv i sejmie by Polski Naród się doskonalił, a że to doskonalenie słabo nam wychodzi, więc miecz pracuje ostro. Wiele z tych figurek zdjął po wsze czasy ze sceny, niektóre nawet nie tak dawno, zapewne ku opamiętaniu pozostałych. Czy skorzystają z tej szansy? Nie głosowanie też jest głosem. Serdecznie Pana oraz dyskutujących w gajówce pozdrawiam.

 45. 166 bojkot TVN said

  42/JB
  Nie wiem o jaki kit Panu chodzi, bo akurat 166 nikomu nie mówi kogo ma wybrać, tylko żeby z tych co sa do wyboru wybrać najmniej złych, i żeby odsunąć od rządów najbardziej zbrodniczy rząd PO.
  Dla tych co są blisko stolicy i mają czas: http://wirtualnapolonia.com/2011/09/29/prof-miroslaw-dakowski-wybory-czy-ordynacja-co-wazniejsze/#comment-54030

  apraszamy do udziału w Ogólnopolskim Marszu JOW, który odbędzie się w Warszawie dn. 6 października 2011, pod hasłem:

  TERAZ JEDNOMANDATOWE DO SEJMU.

  Pamiętaj Obywatelu – jeśli nie weźmiesz władzy w swoje ręce, to ona skoczy Ci do gardła. Przypomnimy Kandydatom przed wyborami parlamentarnymi o konieczności skasowania tej wady ustroju Rzeczypospolitej, jaką jest obecne głosowanie na listy partyjne w wyborach do Sejmu.
  My, Obywatele:
  Chcemy do Sejmu wybierać ludzi, nie partie.
  Chcemy mieć realne prawo kandydowania.
  Chcemy kontrolować naszych reprezentantów.
  Jeśli zawiedzie – odwołać.

  Zbieramy się przed godz. 11.00 na skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej, przy „drogowskazie stolic”. Ruszymy stąd Alejami i Nowym Światem, złożymy kwiaty pod pomnikiem Ch. de Gaulle’a, przekażemy nasze postulaty Panu Prezydentowi RP i zakończymy Konferencją Uczestników Marszu w okolicy Placu Zamkowego.

  Andrzej Czachor
  Ruch Obywatelski JOW
  http://www.jow.pl

 46. Marucha said

  Re 45:
  No to którzy są ci najmniej źli, na których można głosować?
  Nazwiska, nazwiska!

 47. Filip said

  Ja polecam iść na wybory tylko i wyłącznie z jednego powodu!!! Wrzucić nie ważny głos, bo gdy dochodzą słuchy o fałszowaniu w niektórych komisjach poprzez dorzucaniu nie wydanych kart do urn to ja już nie mam pytać i wątpliwości gdzie mi przyszło żyć!

 48. IŚĆ CZY NIE IŚĆ NA WYBORY?

  SZCZERA I PRYNCYPIALNA DYSKUSJA (z punktu widzenia polityki PROPOLSKIEJ):

  http://jednodniowka.pl/forum/viewthread.php?forum_id=2&thread_id=376#1936

 49. Misiek said

  @44 Waclaw L.

  Patrzac na ten cyrk rzadowo-wyborczy z perspektywy czlowieka mozna dostac bialej goraczki.

  Dlatego dobrze poczytac co Pan Bog ma do powiedzenia w temacie. Nabiera sie perspektywy i dystansu i ulgi.

  Rowniez pozdrawiam.

 50. Błysk said

  Nie powiedziano rzeczy dość ważnych .A więc ,że właściwie nie ma się o co bić,bo parlament po roku 2004 czyli po wejściu do UE zamienił się w maszynkę do przerabiania unijnych dyrektyw w prawo w Polsce /wide : przyjęty jeszcze przed akcesją do UE regulamin Sejmu RP,że każda ustawa nie może być sprzeczna z prawem UE; tego nie było nawet w PRL/.Czyli,że w parlamencie nie można reprezentować interesów polskich chyba,żeby zdobyła władze partia ,która chce wyjścia Polski w UE. Ale takiej partii wśród komitetów startujących nie ma. Zatem jedyny motyw udziału biernego/czyli kandydowania do parlamentu RP/ to chęć zdobycia kasy. Czy jednak jest to powód ,by na takiego gościa glosować.?Nadto prawo wyborcze jest tak skonstruowane , by uniemożliwić przebicie się do parlamentu kogokolwiek o poglądach polskich. Zatem wybory czy zwyczajne głosowanie na kogoś kto nie ma żadnego sensownego programu jest zwyczajnym uczestnictwem w niepolskiej grze .Czy warto?Dlatego ,ponieważ parlament RP jest filią UE nie ma co brać udziału w takiej farsie i trzeba nam skupić się na działalności pozaparlamentarnej. A może by ktoś pojechał do Grecji i przywiózł trochę wieści? Tam się dzieją ciekawe rzeczy.NIe jestem również zwolennikiem JMW , bo chcą się dostać do parlamentu burmistrzowie i wójtowie /także prezydenci/którym za mało władzy w gminach . i którzy też nie myślą o Polsce.

 51. bobolanin said

  Ad 4
  A co zmieni nie pójście na wybory?

  Bojkot absolutnie nic nie da!

  Chcecie mieć koalicję PO – palikot?

  Ludzie litości, jeżeli już tak niewierzycie PIS to chociaż zagłosujcie na JKM.
  JEDNO JEST PEWNE BOJKOT NIC NIE ZMIENI, co najwyżej zinterpretują go zawsze służebni politolodzy wedłu potrzeb swoich sponsorów.

 52. mgrabas said

  do 51.

  bojkot zmieni świadomość Polaków

 53. Marucha said

  Re 51:
  A Pan wierzy, że Pana pójście na wybory coś da? I tak będą rządzić ci, co mają rządzić… a Pan sobie upaprze ręce współudziałem w tym szubrawstwie.

 54. 166 bojkot TVN said

  52/Mgrabas
  Tak samo ten bojkot zmieni świadomość Polaków jak zmienił 4 lata temu – albo nawet bardziej. \Wówczas dzięki kretynom wzywający m do bojkotu, do sejmu nie weszły partie, w których coś tam polskiego było w największym procencie – LPR i SO.
  Ziścił się plan z fundacji Sorosa, żeby ich wyeliminować, bo zdrajcy uruchomili pożytecznych idiotów-bojkotów. Trzeba mieć zwietrzałą ściółkę między uszami, żeby propagować bojkot wyborów.
  Tamten bojkot całkiem „zmienił świadomość” – pasażerów CASY i TU-154M, dra D.RAtajczaka, E. Wróbla, G.Michniewicza, A.Leppera, p. Zielonki. Ich świadomość doznała całkowitej dekompozycji.

  Dyskusja z durniami grozi zdurnieniem, Trudno, i z takimi zjawiskami trzeba czasem dać sobie radę, nie można tego zostawiać.
  Tymczasem polecam PO i kibiców w Lubinie:

 55. Marucha said

  Re 54:
  E tam, guzik zmienił, a jeśli – to na gorsze, czego przykładem rosnący kult sayana Lecha Kaczyńskiego.

 56. bobolanin said

  AD 54
  Zgadzam się.

  Dziwię się że Marusze że z takim podejściem chce mu się marnować życi na ten blog.
  Nie lepiej żyć zdrowo bez i tak nic nie znaczącej świadomośći?

 57. Filip said

  Ad 56
  to po co się tu udzielasz i zajmujesz tematem, no chyba że z racji wykonywanej pracy

 58. Brat Dioskur said

  Re 40,
  „by wyborcy wszystkich opcji zaglosowali na 5-te , 6-te , 7-me ,. miejsce na listach , mogla by poparcie i uznanie bardzo wielu zdobyc . Zamieszanie sceny politycznej , po takiej demonstracji , skutkujace wymiana na fotelach , wiec i zmiana ukladow . System moglby ucierpiec…”

  Panie Gosc,niezwykle celne spotrzezenie a jego celnosc musiala mocno kogos zaniepokoic ,skoro kazdorazowe wspomnienie o tej opcji powoduje natychmiastowa interwencje J.Bizonia i jest on do tego stopnia zbity z pantalyku ,ze pomyslem tym obarcza Bojkot 166!Rzeczywiscie, na stolkach nastapiloby prawdziwe trzesienie ziemi a Umilowani Przywodcy dowiedzieliby sie ,ze wyborca ma podmiotowosc.
  Jednak zwolennicy bojkotu nie ustaja w swoich namowach siegajac czasem do wrecz absurdalnych argumentow takich jak ,ze na listach jest wiecej kandydatow niz miejsc.Rownie dobrze moznaby dowodzic ,ze woda jest mokra…
  Jak wiadomo wiekszosc potencjalnych wyborcow nie uczestniczy w wyborach uwazajac ,ze nic one nie zmienia ,zas inni glosuja nawet wbrew sumieniu(LPR?) nie chcac oddac glosu na partie bez szans.Propozycja skreslania pierwszych 4-5 miejsc nalistach wyborczych wychodzi naprzeciw tym bolaczkom. Glosujac na PiS glosujemy na partie z szan sami ,natomiast skreslajac 4-5 pierwszych kandydatow rzeczywiscie decydujemy o pozniejszym profilu partii ,bo nawet jej szef nie jest bezpieczny!
  Jako Giertychista uwazam ,ze wszyscy zwolennicy LPR powinni wziasc udzial w rozliczeniu poslow PiS-u za bezecenstwa okresu Koalicji poprzez oddanie glosu na ta partie uprz ednio usunawszy z list wyborczych wszystkich poslow odpowiedzialnych za „bledy” minionej epoki.W ten sposob upiecze sie dwie pieczenie na jednym ogniu: wyeliminuje sie stara zdeprawowana kadre i odbierze sie PO pierwsze miejsce na liscie zwyciezcow .A czas nagli bo jeszcze rok temu jadac przez slaskie miasta
  (Myslowice, Bedzin,Chorzow) nie widzialo sie tylu antypolskich napisow!Najlagodniejsze to „gorole do domu” i jak klika PO-RAS pozostanie tam u wladzy to na pewno przeczytamy „Polnische Schweine Raus!”

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: