Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Astronauci, którzy widzieli UFO

Posted by Marucha w dniu 2011-10-02 (Niedziela)

Procedury wymagały, aby dowódca zgłosił to wydarzenie do Pentagonu. Choć materiał dowodowy miał wybitny charakter, nigdy nie ujrzał światła dziennego, a Copper umocnił się w przekonaniu, że amerykański rząd ukrywa informacje na temat podobnych wydarzeń.

Od zarania programu załogowych lotów kosmicznych zarówno radzieccy, jak i amerykańscy kosmonauci donosili o obserwacjach dziwnych obiektów na ziemskiej orbicie. W wielu przypadkach były to incydenty niewyjaśnione, a prawda o nich jest nadal skrywana przez agencje kosmiczne. Z astronautycznych sław UFO widzieli m.in. Aldrin, Armstrong, Copper, Striekałow, Popowicz czy Afanasjew, choć nie zawsze mogli o swych doświadczeniach mówić otwarcie…

Kiedy po II wojnie światowej człowiek uczynił pierwszy krok na drodze do „podboju” wszechświata stało się jasne, że jest to dla nas środowisko zupełnie obce, nie tylko nieprzyjazne pod względem warunków do życia, ale być może mające swych tajemniczych mieszkańców. Od czasu lotu pierwszego człowieka w kosmos zaczęto mówić o astronautach, którzy natykali się w przestrzeni okołoziemskiej na „latające spodki”. O niezwykle szybkich obiektach widzianych na orbicie, według nie do końca potwierdzonych informacji, miał mówić już Jurij Gagarin. Niedługo potem o podobnych incydentach zaczęli donosić Amerykanie. W pierwszej połowie 1962 r., w czasie pilotowania kapsuły Mercury, podążające za nią obiekty widział ponoć John Glenn. W marcu 1964 r. rosyjscy kosmonauci donosili o niezidentyfikowanym obiekcie widzianym tuż po opuszczeniu atmosfery, zaś rok później James McDivitt z pokładu Gemini-4 obserwował UFO w kształcie „puszki”, które próbował sfotografować. Wspomniane przypadki to zaledwie fragment bardzo kontrowersyjnej epopei o spotkaniach z UFO w kosmosie, które według części opinii, są nadal utrzymywane w ścisłej tajemnicy.

Latające spodki na Srebrnym Globie

Choć kosmonauci widywali UFO od początku programu załogowych lotów w kosmos, najwięcej uwagi przyciągnęła historia o tym, z czym podczas misji Apollo 11 spotkali się Edwin „Buzz” Aldrin, Neil Armstrong i Michael Collins.

– Znajdowało się tam coś, co było na tyle blisko, że dało się obserwować… Tylko co to było? – mówił po latach w wywiadzie legendarny Buzz Aldrin, który jako drugi człowiek w historii postawił stopę na księżycowej glebie. – Nie mogliśmy zwyczajnie zapytać: „Hej, Houston, koło nas coś leci, ale nie wiemy co. Możecie nam powiedzieć, co to?” Transmisja mogła być nasłuchiwana przez różnych ludzi i kto wie, czy ktoś nie zażądałby, abyśmy zawrócili z uwagi na „kosmitów” – dodawał.

Nie wiedząc, z czym właściwie mają do czynienia, astronauci z Apollo 11 skierowali do Houston zapytanie, gdzie znajduje się jeden z oddzielonych członów rakiety. Choć Aldrin twierdził, iż domniemane UFO było w rzeczywistości jej elementami dryfującymi w kosmosie, nie był to koniec kontrowersji związanych z lądowaniem na Księżycu. Wodą na młyn dla zwolenników teorii spiskowych była dwuznaczna wypowiedź Neila Armstronga odnośnie tego, co zobaczył na powierzchni księżycowego Mare Tranquillitatis, na którym Amerykanie wylądowali 20 lipca 1969 r. Mówi się, że nie byli oni wówczas jedynymi obecnymi tam inteligentnymi istotami.

– Nie mogę wchodzić w szczegóły za wyjątkiem tego, iż „ich” statki znacznie przewyższały nasz pod względem szybkości i technologii – miał powiedzieć Armstrong, dodając, że mimo obecności obcych NASA kontynuowała program Apollo nie chcąc ryzykować wybuchu paniki.

W literaturze ufologicznej spotkać można także rozszerzony zapis spotkania z UFO na Księżycu mówiący, że Armstrong przekazał bazie w Houston informacje na temat dwóch podłużnych obiektów, które wylądowały w pobliżu modułu księżycowego i przypuszczalnie obserwowały astronautów. Miało to być sygnałem ostrzegawczym, że Srebrny Glob jest już „zajęty” przez kogoś innego. Choć większość teorii konspiracyjnych wokół Apollo 11 skupiało się na tym, czy lądowanie rzeczywiście miało miejsce, rozwijano także drugą nić związaną ze skrywanymi przez NASA dowodami na obecność obcych na Księżycu.

Twierdzono na przykład, że Aldrin sfilmował widziane przez Armstronga UFO lub że NASA dobrze wie o zlokalizowanej na Księżycu „górniczej bazie” obcych i z tego powodu nie wraca na Srebrny Glob. Podstawowy problem, który wiązał się z tymi twierdzeniami obejmował oczywiście brak jakichkolwiek oficjalnych potwierdzeń, nie tylko ze strony amerykańskiej agencji kosmicznej, ale nawet samych uczestników tych wydarzeń.

Choć historia o UFO lecącym obok Apollo 11 była prawdą, zarówno sami astronauci, jak i specjaliści uznali, że obserwowano wówczas jedynie kosmiczny złom. Problem sprawiły także sensacyjne wypowiedzi Armstronga, których źródła nikt nie potrafił ustalić. Nie wszyscy jednak dawali wiarę w to, że NASA mówi pełną prawdę o tym, na co rzeczywiście natrafiono w kosmosie.

Kosmiczne „Salut”

Radzieccy astronauci byli zawsze bardziej otwarci, jeśli idzie o relacjonowanie spotkań z UFO. Dwaj z nich, Władimir Kowalonok (ur. 1942) i Wiktor Sawinych (ur. 1940) stali się bohaterami jednego z najsłynniejszych tego typu przypadków. W przeciwieństwie do załogi Apollo 11, kosmonauci ze stacji Saljut-6 mieli nie tylko naocznie obserwować pasażerów UFO, które dryfowało w ich pobliżu, lecz nawet wejść w kontakt z jego załogą. Choć ostatecznie historia ta okazała się prawdą jedynie po części, i tak jest dość niezwykła.

http://strefatajemnic.onet.pl

Komentarzy 9 to “Astronauci, którzy widzieli UFO”

 1. Krzysztof M said

  Czy możemy wykluczyć, że Bóg stworzył jeszcze jakiś świat, poza światem człowieka?

 2. Jack Ravenno said

  Nie możemy. Ale w świetle tego co nam przekazał nic takiego nie miało miejsca a wręcz przeciwnie. Wskazał, że Ziemia i ludzie są najważniejszym miejscem wszechświata (jakkolwiek dziwnie dla niektórych to by nie brzmiało). Całość zaś leży w sferze przypuszczeń i tamże najpewniej pozostanie 🙂

 3. Kazek said

  Szkoda czasu czytać

 4. Piotr said

  Dlaczego ludzie tak uporczywie trzymają się wersji o obcych, tego nie mogę pojąć. A co z wynalazkami Tesli i innych, które mogli wykorzystać naziści? Przy okazji polecam ciekawy film o Tesli

 5. N said

  Czekamy na material o ukrywanych przez wladze parku narodowego sabatach czarownic na Babiej Gorze!

 6. 166 bojkot TVN said

  4/ Piotr
  Dzięki za przypomnienie Tesli.
  W sumie dobrze jest wiedzieć komu zawdzięczamy prawdziwy postęp.
  Tu o człowieku napisane po prostu:
  http://www.eioba.pl/a/1n8u/nikola-tesla-serbski-konstruktor-i-wynalazca

 7. albert z eSSen said

  Izraelscy naukowcy chcą, by dzięki skonstruowanej przez nich „maszynie do robienia deszczu” zakwitła pustynia Negew na południu Izraela. Grupa naukowców od lat pracująca w laboratoriach Uniwersytetu …
  Izraelscy naukowcy chcą, by dzięki skonstruowanej przez nich „maszynie do robienia deszczu” zakwitła pustynia Negew na południu Izraela. Grupa naukowców od lat pracująca w laboratoriach Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie, twierdzi, że wreszcie udało się zgłębić tajemnicę powstawania chmur i zbudować maszynę, która będzie wywoływać deszcz dokładnie tam, gdzie chcą, w tym przypadku nad pustynią. Wszystko opiera się na nowatorskiej technice wprowadzenia w chmurę odpowiednio naładowanych cząsteczek wody. Chodzi o to, że neutralne kropelki i naładowane kropelki wzajemnie się przyciągają. Łączą się w coraz większe, większe i większe aż w końcu spadają na ziemię jako deszcz. Ten mechanizm działa zarówno w przypadku deszczu jak i mgły. Tym samym praktycznie udałoby się opanować cały klimat. Zanim jednak pustynia Negew rzeczywiście zakwitnie minie wiele lat. Na badania i zbudowania eksperymentalnego urządzenia do wykorzystania w naturze a nie w laboratorium potrzeba wielu milionów dolarów. Źródło: Twoja Pogoda.

  -to tak dla niedowiarków ,którzy wątpią w istnienie geoinżynierii .

 8. medium said

  Chętnie zaglądam na ten blog, ale o wpis o UFO widzę po raz pierwszy 🙂
  Myślę, że nie trzeba lecieć w kosmos, żeby zobaczyć UFO. Mnie zdarzyło się zarejestrować skromnym obiektywem coś, czego długo nawet na zdjęciu się nie dopatrzyłam:
  Uważam, że pomijanie tego tematu nie naprowadzi nas do źródła w poszukiwaniu prawdy o dzisiejszym świecie.

 9. Brat Dioskur said

  Re3 ,Nie sadze.Temat jest niezwykle frapujacy ,bo nawet piloci dlugodystanowych bombowcow meldowali o dziwnych obiektach towarzyszacych ich eskadrom.Byc moze byli to ” turysci ” z innego wymiaru podobnie jak grupa europejczykow uczestniczaca w safari i bedaca swiadkiem konfrontacji stada bawolow gnu z lwami. Scene ta nakrecona przez jednego z obserwatorow pokazywano na Y-T a potem w licznych programach zachodnich TV…. i nikomu nie przyszlo wtedy do glowy interweniowc na rzecz zaatakowanego przez lwy i krokodyla ,cieleciu gnu.
  Ksiezycowe przygody amerykanow nie koncza sie tylko na tych podanych w felietonie bowiem do dzisiaj nei ma racjonalnego wytlumaczenia jak Apollo 13 wrocil na Ziemie ze zdefektowanym komputerem?A pozostalosci po tajemniczych iglicach na Ksiezycu ,ktore musialy miec pierwotna wysokosc ..15 km?Czy podtrzymywaly one gigantyczny dach pod ktorym znajdowaly sie miasta osadnikow?

Sorry, the comment form is closed at this time.