Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Nowy Jork: Aresztowano 700 „okupantów Wall Street”

Posted by Marucha w dniu 2011-10-02 (Niedziela)

1 października wieczorem ponad siedemset osób aresztowano na Moście Brooklińskim w Nowym Jorku. Byli to uczestnicy pokojowego marszu, ci sami, którzy wcześniej od dwóch tygodni okupowali plac w centrum Manhatanu, aby zaprotestować przeciwko dyktatowi Wall Street i antyspołecznym praktykom sektora finansowego. Demonstranci obozowali w Parku Zuccotti’ego.

Po południu 1 października długa kolumna składająca się z kilku tysięcy demonstrantów przeszła ulicami, aby przejść East River mostem, który uważany jest za jeden ze znaków rozpoznawczych Nowego Jorku, i dotrzeć do jednego z parków na Brooklynie. Podczas przemarszu przez most grupa protestujących usiadła na chodniku oraz na jezdni. Dało to pretekst do aresztowań, których dokonała policja bardzo licznie towarzysząca demonstracji. W pewnym momencie około pięciuset uczestników marszu zostało zablokowanych przez policję na moście. Co najmniej jedna niezależna dziennikarka – pisząca dla „The New York Times” Natasha Lennard, znalazła się wśród aresztowanych. Jeden z uczestników marszu – Yaier Heber twierdzi, że członkowie grupy, która usiadła na jezdni, chcieli być aresztowani. Jednak zdaniem innych aresztowania nastąpiły po tym, jak policja specjalnie zablokowała marsz i wymusiła znalezienie się jego uczestników na jezdni.

Policja pakowała aresztowanych do najwyraźniej przygotowanych wcześniej autobusów, podczas gdy inni protestujący głośno wyrażali radość, gdy komuś udało się uciec, a także skandowali pod adresem policjantów: „Wypuśćcie ich! Wypuście ich!”

Jak przypomina guardian.co.uk, dzień wcześniej równie wielka demonstracja zakończyła się pod siedzibą główną nowojorskiej policji. Protestowano przeciwko brutalności policji, która podczas demonstracji w poprzedni weekend między innymi użyła gazu pieprzowego. W Internecie pojawiło się wtedy nagranie wideo, na którym widać, jak wyższy rangą funkcjonariusz policji użył gazu pieprzowego przeciwko biorącym udział w demonstracji kobietom.

Tamto wydarzenie sprawiło, że ruch „Occupy Wall Street” (Okupujcie Wall Street) znalazł się w wiadomościach amerykańskich gazet i w programach telewizyjnych. Grupa, która zorganizowała tę akcję przyznaje, że została zainspirowana przez ruchy społeczne w Hiszpanii i przez rewolty w krajach Afryki Północnej. W minionym tygodniu demonstrantów odwiedziły liczne osobistości życia publiczneego, w tym m.in. aktorka Susan Sarandon i twórca filmów krytycznych wobec amerykańskiego kapitalizmu Micheal Moore. W tym tygodniu protestujący spodziewają się poparcia ze strony miejscowych związków zawodowych.

Ruch rozprzestrzenia się na inne miasta USA. 1 października w Los Angeles setki demonstrantów przemaszerowało w kierunku ratusza, by rozpocząć podobną akcje. W Bostonie obozowisko zostało założone na Placu Dewey’a, w pobliżu dzielnicy zajmowanej przez instytucje finansowe. Protestujący mogli tam rozbić szeregi namiotów, co w Nowym Jorku, w Parku Zuccottiego, jest zakazane.

Źródło: http://www.guardian.co.uk
Za: lewica.pl/?id=25281

Materiał filmowy: Wall Street Occupiers Cross Brooklyn Bridge

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com

Komentarzy 6 to “Nowy Jork: Aresztowano 700 „okupantów Wall Street””

 1. galluss said

 2. 166 bojkot TVN said

  1/GALLUS
  ŚWIETNY TEN ZAWODNIK Z FILMIKU!

 3. jowram said

  „Trumna ze zwłokami ś.p. Wassermana …
  zawierała różne DNA – obojga płci!
  Poza tym w tkankach oraz kościach stwierdza się obecność m.in. tlenek etylu, tlenek propylenu, azotan izopropylenu, pył: aluminium, cyrkonu, magnezu oraz octol (materiał wybuchowy) i hydrazyna (paliwo rakietowe). Więcej szczegółów na ten czas nie mogę udzielić.
  Wynik badań tylko potwierdza…
  Octol to mieszanka 75% HMX & 25% TNT, używana w inteligentnych pociskach zdalnie sterowanych, o małych gabarytach.
  Niewielka masa octolu daje wielką prędkość i moc detonacji i jest najsilniejszym środkiem wybuchowym o niewielkich rozmiarach i wadze.
  Znany jest i stosowany także we wschodniej Europie.
  Jeśli go znaleziono w trumnie to jest dowodem na wybuch. Piszę na podstawie przeprowadzonych badań których byłem uczestnikiem.”
  Expert (nv), czw., 29/09/2011 – 07:44 FoRUM Niezalezna.pl 2011-09-28 23:51
  http://wpolityce.pl/wydarzenia/15526-czy-kopacz-

  http://www.niepoprawni.pl/content/trumna-ze-zwlokami-sp-wassermana

 4. pragmatyk said

  Ameryka już się wyeksploatowała pod względem swojego wkładu w NWO . Teraz czas na UE, niedługo powinna się uporać z
  „kryzysem” i wraz z siedmioma głowami G-7 i 10 rogami ( rada starszych) pokaże światu swoje nowe oblicze.

  A w Polsce też sie sporo zmieni i to już po wyborach . trzymajcie się Rodacy ,nara.

 5. wi42 said

  @4
  Chyba nie calkiem tak, jezeli chodzi o Ameryke (nie komentuje uwagi o 7-u glowach i 10-ciu rogach)
  Im blizej zwyciestwa NWO, tym mniej bajek o prawach czlowieka i innych szlachetnosciach.
  Dominowac coraz bardziej bedzie brutalna sila i troche propagandy tak jak np. w Libii. I w tym pierwszym nikt nie dorownuje Ameryce.

 6. aga said

  ad. 1
  A co tutaj ten Szewach Weisser robi???

  Dał się już nam poznać swoja „erudycją” w ” Bronmy wolności słowa”
  a teraz nam wmawia,że Polską nie rządzą żydzi tylko kundle…no,no,bardzo ciekawe; Chyba chce się załapać do pisuarskiego tortu..
  Maminsynek,który w zyciu na meczu nie był i do kibiców apeluje!!!
  A kysz,
  Bron nas Panie Boże przed kolejnymi oszustami-„patriotami”i!

Sorry, the comment form is closed at this time.