Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  ? o Myśl imperialna Adolfa Bo…
  Czesio i muchy o Czy można się modlić na Różańc…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Anzelm o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Maverick o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  KONAR o Stalin i jego cechy chara…
  Piotr B. o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Cypo o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Echo z Węgier o Przejechałam drogą śmierci w…
  kokis o Skryte noszenie broni przez zd…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Brak chętnych do płacenia za Raginisa

Posted by Marucha w dniu 2011-10-11 (Wtorek)

W świetle wyników badań DNA, które potwierdziły, że szczątki znalezione podczas ekshumacji jamy grobowej u podnóża Strąkowej Góry należą do kpt. Władysława Raginisa, Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa udzieli wreszcie oficjalnego pozwolenia na umieszczenie nazwiska dowódcy obrony odcinka Wizna na tablicy pomnika ku jego czci.

Koszty przeprowadzonych w Białymstoku badań DNA szczątków kostnych kpt. Raginisa (25 tys. zł) pokryje Stowarzyszenie Wizna 1939, ponieważ żadna instytucja państwowa ani samorządowa nie chciała wyłożyć na to środków.

Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa zapewnia, że zgodzi się teraz na umieszczenie nazwiska bohaterskiego dowódcy na pomniku. – Kiedy tylko do Rady dotrą dokumenty sporządzone przez specjalistów z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, którzy potwierdzili, iż badane przez nich szczątki to kości kpt. Władysława Raginisa, wydamy zgodę na to, by umieszczono nazwisko bohatera na tablicy pomnika wzniesionego niedawno przez Stowarzyszenie Wizna 1939 na Strękowej Górze – mówi Adam Siwek, naczelnik wydziału krajowego ROPWiM w Warszawie.

Przygotowywana obszerna dokumentacja zostanie, za pośrednictwem wojewody podlaskiego, przekazana wkrótce do Warszawy. Dołączone będą do niej również sprawozdania z badań antropologicznych i ekshumacyjnych prowadzonych przez Stowarzyszenie Wizna 1939.
Wyniki analiz DNA przeprowadzonych na części szczątków znalezionych w jamie grobowej dowiodły, że należą one do kpt. Władysława Raginisa. – Materiał kostny, który badaliśmy, porównaliśmy z materiałem pobranym od osoby z rodziny kapitana Raginisa. Badanie to bezwzględnie pokazało, iż kości znalezione w mogile należą do osoby z rodziny Raginisów – zaznacza Witold Pepiński, specjalista genetyki sądowej, który badał DNA kości.

Aby przekonać się, czy pozostałe kości, które znaleziono w mogile, to również szczątki kpt. Raginisa, czy też może jego zastępcy por. Stanisława Brykalskiego, trzeba przeprowadzić bardzo kosztowne badania DNA, na które członków stowarzyszenia nie stać. – Za badania przeprowadzone w Białymstoku musieliśmy z własnej kieszeni zapłacić 25 tys. zł, a zostało zbadanych tylko kilka szczątków kostnych. Tymczasem znaleźliśmy ich o wiele więcej. Niestety, nas nie stać na sfinansowanie dalszych badań, a urzędy nie chcą w tym pomóc – skarży się Dariusz Szymanowski, prezes Stowarzyszenia Wizna 1939. – Prosiliśmy o pieniądze marszałka województwa podlaskiego. Odpisał, że nic nie otrzymamy. ROPWiM obiecywała natomiast jedynie, że może znajdzie środki w przyszłym roku – dodaje.

Członkowie Stowarzyszenia Wizna 1939 już po ekshumacji byli przekonani, że odkryli mogiłę bohaterskich obrońców Wizny. Oprócz szczątków ludzkich znaleźli w niej bowiem liczne odłamki i „łyżkę” granatu (Raginis, nie chcąc się poddać Niemcom, rozerwał się granatem w bunkrze), charakterystyczny medalik Matki Bożej, który nosił na szyi (opisuje go w liście do siostry kapitana świadek jego pochówku), oraz druciane pęto, które według relacji świadków posłużyło do wyciągnięcia zmarłego z bunkra i przeciągnięcia go do przydrożnej mogiły, co kazali zrobić okupanci sowieccy.

Adam Białous

http://naszdziennik.pl/

Komentarzy 13 do “Brak chętnych do płacenia za Raginisa”

 1. Boryna said

  a we Wrocławiu znalażly się pieniądzie na odbudowę pomnika żołnierzy Wermachtu z czasów I wojny światowej.

 2. Sołtys said

  Piszą tylko chyba po to żeby to wyśmiać.Sami przeczytajcie.
  http://strefatajemnic.onet.pl/teorie-spiskowe/co-planuja-iluminaci,1,4875534,artykul.html

 3. ktoś said

  Myślę, że na kolejny pomnik JPII dutki na pewno by się znalazły. 😉

 4. Boomcha said

  To jest właśnie państwowy mecenat. To też:

  http://www.mkidn.gov.pl/pages/posts/yael-bartana-bedzie-reprezentowac-polske-w-wenecji-1530.php
  http://www.rp.pl/artykul/127406.html

  A zwykli ludzie, nie mają kasy bo muszą (pod pretekstem płacenia podatków) finansować, np krzyże w urynie, filmy fałszujące polską historię itd itp, które zawsze chętnie są finansowane.

 5. Rest said

  O co chodzi? Najwazniejsze ze kasa na obchody dni judaizmu zawsze jest, a koszerne holo-panteony rosna jak grzyby po deszczu.

 6. Boomcha said

  Fragment jednego z dzieł Yael Bartany, za który zapłacili również goście Gajówki z samym Gajowym na czele. Gratulacje!

 7. Boomcha said

 8. maran said

  Pan gajowy sie cieszy bo PiS do wladzy nie doszedl i to jest NAJwazniejsze.

 9. Olo_kru said

  http://www.veteranstoday.com/2011/10/11/putin-versus-the-american-drug-cartel/

  Tu wrzucam bo najnowszy wpis, do tłumaczenia dla chętnego lub Pani Gordon, krótkie.
  Streszczenie: Szef Veterans Today chwali Putina za inicjatywę powołania grupy „Nietykalnych” do bezlitosnej, ostatecznej walki z chronionymi przez US Army, CIA i Mossad przemytnikami narkotyków. 75% heroiny wytwarzanej w Afganistanie jest kierowana do Rosji i państw byłego bloku wschodniego, to podstępna wojna chemiczna, nowe, bardziej śmiertelne i bezwzględne wcielenie zimnej wojny.

  Btw., chcesz być świadomym Polakiem, ucz się angielskiego, a i rosyjski czasem się przydaje. Rzadziej francuski, po hiszpańsku rozmawia większość mieszkańców obu Ameryk.

 10. Marucha said

  Re 4:
  O jakim „mecenacie państwowym” Pan mówi w obecnej sytuacji?
  Po pierwsze – nie jest do końca jasne, czy Polska jest państwem, czy tylko kolonią zarządzaną przez marionetki.
  Po drugie – jeśli już „mecenat”, to chyba antypaństwowy?

 11. RomanK said

  Owszem w Polsce w narodowych nekropoliach buduje sie wielkie mauzolea…kurduplom…a Pradziwi Polscy Bohaterowie…poniewieraja sie w nieznanych mogilach!
  Pamietajcie mlodziezy…jak traktuja -za zycia tak i po smierci!
  Kazdy bioracy udzial w wybiorach…ma w tym udzial!

 12. Kazik said

  Małość , małostkowość i bylejakość osobników zajmujących kluczowe miejsca w administracji i polityce w Polsce jest widoczna gołym okiem . Zrobią wszystko aby postać kapitana Raginisa została zapomniana . Nie sięgają Mu do przysłowiowych pięt . Przy Nim kim są ? I to ich boli .

 13. maran=przechrzta= ukryty zdrajca said

  dobry nick sobie pisiacka chazbara przyjele

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: