Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  zagłoba sum o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  walthemar o Wolne tematy (24 – …
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Adrian o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Gość o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Crestone o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Kobieta jak modliszka – charak…
  Crestone o Andreotti, czyli stare Wł…
  rzeczpospolitapolska o Kobieta jak modliszka – charak…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  rzeczpospolitapolska o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Greg o 1984 spóźni się 40 lat (2…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Jak przechwycono Kościół Katolicki

Posted by Marucha w dniu 2011-10-11 (Wtorek)

Poniższy artykuł zawiera pewne kontrowersyjne informacje, które podawane są jako pewne i sprawdzone. Warto przypomnieć choćby podejrzenia, iż wielka rozbieżność między różnymi wypowiedziami Pawła VI bierze się stąd, iż prawdziwego papieża zastąpiono sobowtórem. – admin.

How the Catholic Church Was Hijacked
http://www.rebelnews.org/opinion/religion/787621-how-the-catholic-church-was-hijacked
Thomas Carter 21.04.2011, przekład Ola Gordon

Kardynał Giuseppe Siri, wybrany na Papieża w 1958 roku, przyjął imię Grzegorza XVII, ale poprzez zamach stanu zmuszono go do ustąpienia.

Papieże Jan XXIII I Paweł VI „byli nie tylko ‘złymi papieżami’”. Byli agentami wroga, który umieścił Kościół w ostrożnie zaprojektowanym planie prowadzącym do jego zniszczenia.”

W Kościele katolickim 26 października 1958 roku miał miejsce zamach stanu i od tego czasu Kościołem rządzili oszuści. Czy to naprawdę jest ważne? Moim zdaniem jest ważne. Kościół katolicki jest największą i najstarszą instytucją na ziemi, mającą około miliarda nominalnych członków, około 3 razy więcej niż populacja Stanów Zjednoczonych.

Od 1958 r., mimo jej liczebności, instytucja ta była w dużej mierze nieskuteczna w zwalczaniu chorób społecznych, z którymi przez wieki tak skutecznie walczyła.

Aborcja, pornografia, rozwody, upadek obyczajów, wszystkie stały się widoczne po zawłaszczeniu papieskiego tronu w 1958 roku. Aby zademonstrować wcześniejszą siłę Kościoła, spójrzmy na czasy, gdy Pius XII ekskomunikował prezydenta Perona z Argentyny w 1955 roku, gdy ten starał się sprzeciwić konstytucji i pozwolić na rozwód. W wyniku ekskomuniki zbuntowała się ludność Argentyny, Peron został usunięty z urzędu i podtrzymano nauczanie katolickie. Kto by pomyślał, że 50 lat później Argentyna zalegalizuje „małżeństwa homoseksualne”.

Również ci, którzy znają katolicyzm mogą wiedzieć, że oryginalna Msza, którą można prześledzić aż do IV wieku (i mogła bardzo dobrze pochodzić od Apostołów), została porzucona w 1969 roku, aby zrobić miejsce dla „nowej mszy”, ceremonii, która w niewielkim stopniu przypomina tradycyjną Mszę.
I znowu, kto chciałby zniszczyć święty rytuał, jeśli nie agent wroga udający papieża.

Część 8: Zniszczenie Mszy św.

Aby dowiedzieć się, dlaczego „katolicki” Kościół dzisiaj stał się chorą karykaturą Kościoła katolickiego dwóch tysiącleci, musimy spojrzeć na konklawe z 1958 roku. Uważam, że film dokumentalny poniżej stanowi klucz do zrozumienia tego co się stało.

Tematem filmu jest wybór konserwatywnego prałata, kard. Giuseppe Siri, w 1958 roku. Pojawia się smuga bardzo jasnego białego dymu z Kaplicy Sykstyńskiej dwa dni przed wyborem Jana XXIII.

Tej nocy, 200.000 ludzi patrzyło na balkon, by zobaczyć nowego papieża, a media przekazałyby całemu światu, że został wybrany nowy papież.

Radio Watykańskie później ogłosiło, że biały dym był pomyłką i że nie wybrano Papieża. Konsultant FBI stwierdził, są istnieją teczki FBI i Departamentu Stanu, które potwierdzają, że kard. Siri został wybrany na Papieża i przyjął imię Grzegorza XVII.

Ponadto były doradca papieski Ojciec Malachi Martin oświadcza, że wybrano kard. Siri i przetrzymywano go pod przymusem przez co najmniej 2, jeśli nie 3 konklawe. Jest to centralny element filmu (część 4), który pojawia się w mniej więcej 10. minucie.

Bardzo wyraźny sygnał, że papież został wybrany na 2 dni przed pojawieniem się na balkonie Jana XXIII, jest bardzo podejrzany, ale sam w sobie nie stanowi wystarczającego dowodu, aby sądzić, że Tron Piotrowy został skradziony. Aby dojść do jednoznacznego wniosku w tej sprawie, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

Precedensy historyczne

Papiestwo bywało zawłaszczane. W historii Kościoła katolickiego papiestwo zawłaszczano ponad 40 razy, co jest łatwe do sprawdzenia przez poznanie listy anty-papieży. W filmie podkreślany jest przypadek Innocentego II, który został wybrany na papieża, a następnie przez papieża oszusta, Anacletusa II, zmuszony do ucieczki. Anacletus II rządził przez 8 lat do śmierci, po której wiele lat później na tron papieski wstąpił Innocenty. Anacletus oraz wszyscy wyświęceni przez niego duchowni zostali potępieni na drugim Soborze Laterańskim.

Ludzie którzy przejęli Kościół

Ludzie którzy przejęli urząd zamiast kard. Siri, a mianowicie Jak XXIII (Angelo Roncalli) i Pawel VI (Giovanni Montini) byli czymś więcej, niż zgniłymi jabłkami.

Inicjacja masońska Jana XXIII opisana jest szczegółowo w książce Pera Carpi „The Prophecies of John XXIII” [Proroctwa Jana XXIII], oraz istnieje ogromna ilość dowodów na to, że rzeczywiście był masonem. Za samo to byłby ipso facto ekskomunikowany i oczywiście nie nadawałby się na papieża.

Po jego wyborze, Montini (przyszły Paweł VI) od razu został kardynałem i zwołał Sobór Watykański II – dwie najbardziej katastrofalne decyzje w historii Kościoła katolickiego. Na prywatnym spotkaniu w Watykanie przyjął również córkę i zięcia Nikity Chruszczowa, po tym kiedy reżimy komunistyczne mordowały i więziły miliony katolików.

To dobrze nagłośnione spotkanie zdobyło dodatkowe miliony głosów w wyborach krajowych dla partii komunistycznej we Włoszech. Zaczął także wprowadzać zmiany do Mszy, które w rezultacie doprowadziły do całkowitego zniszczenia Mszy trydenckiej za czasów Pawła VI.

Część 5: Kim był Jan XXIII?

Paweł VI, który nigdy nie spędził nawet jednego dnia w roli proboszcza zanim został Papieżem, będąc w seminarium czytał książki Oscara Wilde’a. To nie byłoby złe, gdyby nie fakt, że było wiele oskarżeń publicznych przeciwko niemu o sodomię, które pojawiły się w trakcie i po jego pontyfikacie.

Jakby tego było mało, były członek watykańskiej straży, Franco Bellegrandi, opowiada w swojej książce „Nikita Roncalli,” że Pius XII przeprowadził tajne dochodzenie i okazało się, że Montini, ówczesny sekretarz stanu, przekazywał sowieckiej tajnej policji nazwiska kapłanów działających za żelazną kurtyną. Kapłanów tych albo rozstrzeliwano albo wysyłano do łagru.

Część 7: Kim był Paweł VI?

Faktycznie ci dwaj mężczyźni byli nie tylko „złymi papieżami.” Byli agentami wroga, który ustawił Kościół w ostrożnie zaprojektowanym planie prowadzącym do jego zniszczenia.
Po ustaleniu ich zdrady, okres 3 tygodni od śmierci Piusa XII (prawdziwy papież) i tzw. wyboru Jana XXIII (oszust) staje się kluczowy.

Czy wydarzyło się coś znaczącego pomiędzy tymi dwoma datami? Tak, był 5-minutowy sygnał wskazujący na to, że papież został wybrany, dym kłębiący się z Kaplicy Sykstyńskiej, na dwa dni zanim Jan XXIII pojawił się na balkonie, na Placu Świętego Piotra. Czy tej nocy wybrano prawdziwego papieża, i był nim kard. Siri? Powołam się na trzy źródła, które mówią, że tak było.

Informator FBI, Paul Williams, w swojej książce, „The Vatican Exposed” [Watykan ujawniony] cytuje źródła Departamentu Stanu, że wybrano kard. Giuseppe Siri i przyjął on imię Grzegorza XVII w niedzielę 26 października, ale francuski kardynał unieważnił wyniki wyborów.

Ojciec Malachi Martin w wywiadzie pod koniec lat dziewięćdziesiątych mówi, że Siri zdobył wystarczającą ilość głosów, by zostać Papieżem, ale odmówił urzędu ponieważ uważano, że nie pozwolą mu żyć.

Ojciec Charles-Roux twierdzi, że Józef kard. Siri z Genui został wybrany, a także przyjął urząd papieski, ale dziekan Kolegium Kardynalskiego przekazał mu bardzo poważną groźbę. Siri został natychmiast odsunięty na bok, bez faktycznej abdykacji.

Mamy tu trzy osoby, które twierdzą, że kard. Giuseppe Siri został wybrany, ale poddany jakiegoś rodzaju groźbie. To wraz z pośrednim potwierdzeniem kard. Siri, że wybrano go na papieża, pokazuje sprawę, że go wybrano, kiedy biały dym pojawił się 26 października 1958 roku.

Ponadto, istnieje wiele dowodów na to, że kard. Roncalli i cała sprawa 1958 roku została przygotowana przez bezbożne siły, opisane w części 3 tego filmu.

Część 2: Wybrany kandydat

Ludzie oczekują, że siły ciemności dostarczą szczegółowych wyjaśnień, w jaki sposób to zrobiono. Inni oczekują, że Siri wyjdzie i oświadczy, że był papieżem, lecz oczywiście nikt by mu nie uwierzył, nawet gdyby udało mu się to ogłosić, zanim zostanie wyeliminowany. Ponieważ milczał, pozwolono mu umrzeć śmiercią naturalną w 1989 roku.

Film daje podstawowe instrukcje, jak znaleźć tradycyjne kościoły, kapłanów, katechizm, etc oraz słowo na temat ich działalności.

Część 12: Kościół w ukryciu [podziemny]

Film składa się z 12 części, temat każdej z nich zawarty w tytule.

Część 1: Historical Precedents [Historyczne precedensy]http://www.youtube.com/watch?v=rQBP9HmZDGk
Część 2: October 1958 [październik 1958] http://www.youtube.com/watch?v=qikkoocqgUE
Część 3: The Chosen Candidate [Wybrany kandydat]http://www.youtube.com/watch?v=giVuud52ijY
Część 4: The 1958 Conclave [Konklawe 1958] http://www.youtube.com/watch?v=ZQp00j4H3Kg
Część 5: Who was John XXIII? [Kim był Jan XXIII?]http://www.youtube.com/watch?v=WOgD0Yyoqts
Część 6: The 1963 Conclave [Konklawe 1963] http://www.youtube.com/watch?v=HCBNwhnHius
Część 7: Who was Paul VI? [Kim był Paweł VI?] http://www.youtube.com/watch?v=FeEkSJukLaw
Część 8: The Destruiction of the Mass [Zniszczenie Mszy]http://www.youtube.com/watch?v=vdIDIOwjGN4
Część 9: Year of Two Conclaves [Rok dwu konklaw]http://www.youtube.com/watch?v=cvUWfaXG9lk
Część 10: Cardinal Siri Confronted [Kard. Siri skonfrontowany]http://www.youtube.com/watch?v=iGk14Fau41U
Część 11: Conclusion [Wnioski] http://www.youtube.com/watch?v=R8wdrmFxSBQ
Część 12: The Underground Church [Kościół podziemny]http://www.youtube.com/watch?v=nTPZZLvFANo

Źródło: Henry Makow

Komentarzy 13 do “Jak przechwycono Kościół Katolicki”

 1. Boryna said

  Warto przeczytać książkę H. Pająka: Lękajcie się.

 2. WW said

  Henryka Pająka trzeba przeczytać wszystkie książki a co najmniej zapoznać się z ich tematami i treściami. (Ad #1, Boryna) jeśli niemożliwym jest przeczytanie, ponieważ w innych niż j. polski językach, „The Plot Against the Church”, Maurice Pinay. (wydanie angielskie) – ostatnia nadzieja przed S. W. II. Jest w kilku językach. Jest to około 700 stron w zależności od wydań językowych ale powinno być wstępem do tematu tego artykułu i głębokiego jego zrozumienia.

 3. Stolnik said

  http://www.echochrystusakrola.net

  22 lipca, 2010
  Wasz Papież Benedykt XVI jest osaczony przez wrogów Moich i nie może wydać żadnych Moich zarządzeń, jak chce być jeszcze papieżem, ale on pokazuje swoimi czynami jak należy Mnie czcić. Jan Paweł II też był szykanowany przez mafię kościelną, która ma swoją specjalną nazwę. Dlatego tak trudno teraz wynieść na ołtarze kogokolwiek. Módlcie się o nawrócenie wrogów Moich, którzy są jak RAK, groźny i złośliwy, bo niszczy od środka MOJE CIAŁO – MOJE DZIEŁO. Rak – to jest choroba, która działa powoli, ale skutecznie. Każdy z was boi się na tę chorobę zachorować, to wyobraźcie sobie teraz ciało waszej wiary katolickiej. Ci, co niszczą kościół nie wierzą we Mnie i nie wierzą, że staną kiedyś przede Mną. Ja powiedziałem: posłuszeństwo obowiązuje duchownych, ale dałem wam wolną wolę i nie pozwólcie się zniewalać obrażającymi Mnie zarządzeniami niewiernych. Brońcie Eucharystii Świętej. Brońcie Mojej czci i godności Bożej, a Ojciec wasz wynagrodzi wam.

  http://www.viviflaminis-deogratias.pl.tl

  przekaz z dn. 25.09.2011
  Znieczulony, zahipnotyzowany człowiek w tym i kapłan, może wykryć działanie demona, jedynie po owocach jego działania. Demony przyśpieszają swoje działanie, posługując się masonerią, która wprowadziła już Antychrysta do wnętrza Watykanu.
  Chcę, abyście wzmogli moc waszych modlitw w Moich intencjach, oraz modlitwę w intencji Benedykta XVI. Jego dni na tej ziemi, zostały już policzone. Módlcie się o to, aby zdołał wprowadzić zmiany w Kościele Świętym, których od niego oczekuje Mój Boski Syn, Jezus Chrystus.
  Masoneria, a zwłaszcza iluminaci zwierają swoje szyki, aby sfinalizować plany eksterminacji ponad sześciu miliardów ludzi na całej planecie. Zlecili już realizację wszelkich technicznych szczegółów, do jak najefektywniejszej eksterminacji wielu ludzi na raz. Ochipowanie ludzi pomoże wpłynąć na o wiele głębszą ingerencję w ludzkie umysły. Planują oni zgromadzić ludzi w miejscach dogodnego dla nich działania, aby dokonać eksterminacji przy udoskonalonej już broni „harp”.

 4. Magdalena Grzeg said

  Oraz „Lękajcie się II”, „Nowotwory Watykanu”, „On i Oni” H. Pająka

  Żyjemy w czasach wielkiego zamętu.

  Największą karą jaką Bóg może zesłać na Swój lud jest pozbawić go prawdziwych Bożych pasterzy.

  Czy to już ten czas?…

 5. Marucha said

  Re 3:
  Dlatego tak trudno teraz wynieść na ołtarze kogokolwiek.

  Nigdy jeszcze w historii Kościoła nie było tak ŁATWO wynieść kogoś na ołtarze. Jan Paweł II kanonizował/beatyfikował więcej osób, niż wszyscy poprzedni papieże razem wzięci. Sam też został beatyfikowany w iście ekspresowym tempie.

 6. „Warto przypomnieć choćby podejrzenia, iż wielka rozbieżność między różnymi wypowiedziami Pawła VI bierze się stąd, iż prawdziwego papieża zastąpiono sobowtórem. – admin.”

  Takie „podejrzenia” mogą być tyle samo warte, co inne „silne wrażenia” Pana Gajowego:

  „Mam silne wrażenie, ze Pius XI tak samo „pobłogosławił” wojska włoskie, jak Pius XII „pobłogosławił” wojska hitlerowskie. Kościół nigdy nie popierał wojen zaborczych.”
  https://marucha.wordpress.com/2011/09/18/w-libii-niewiarygodna-paniczna-ucieczka-rebeliantow/#comment-113799

  Polski.blog.ru: „PIUS XI JEDNAK POBŁOGOSŁAWIŁ WOJSKO MUSSOLINIEGO IDĄCE NA RZEŹ ABISYNII
  W POŁOWIE CZERWCA 1935 ROKU, W ŚRODKU PRZYGOTOWAŃ DO WOJNY (Z ETIOPIĄ), MUSSOLINI ZEBRAŁ W RZYMIE 7000 WETERANÓW WOJNY ŚWIATOWEJ I URZĄDZIŁ WOJSKOWE UROCZYSTOŚCI W CELU PODNIESIENIA WOJENNYCH NASTROJÓW W SPOŁECZEŃSTWIE. PAPIEŻ UDZIELIŁ AUDIENCJI WETERANOM, SŁUŻYŁ DO MSZY ŚW. DLA NICH I IM BŁOGOSŁAWIŁ. WIELU Z NICH WKRÓTCE WYSŁANO NA WOJNĘ W ABISYNII.”
  https://marucha.wordpress.com/2011/09/18/w-libii-niewiarygodna-paniczna-ucieczka-rebeliantow/#comment-114130

  W dyskusji pod „W Libii niewiarygodna, paniczna ucieczka rebeliantów” wykazano, że „pierwszy „nasz” papież, Pius X (Sarto vel Krawiec, 1903-1914) zaaprobował „wspólne występowanie katolików i masonów”, najpierw łagodząc, a następnie anulując zasadę zabraniającą katolikom udziału w wyborach.

  Tym samym przyjął on do wiadomości występujący pod koniec XIX w. podział katolików włoskich na tzw. nieprzejednanych (konserwatywnych), dystansujących się od kontaktów i jakichkolwiek pertraktacji z masońskim państwem włoskim oraz na umiarkowanie klerykalnych (chrześcijańskich demokratów), którzy włączyli się z zapałem do życia politycznego zaprojektowanego przez masonerię, zawierając przy tym porozumienia z liberałami (np. Katolicki Związek Wyborczy).”

  Należy krytycznie podchodzić do informacji o sobowtórach czy zamachach w Watykanie, skoro od początków XX wieku polityka jego władz nakierowana była na ścisłą współpracę z kolejnymi władzami, niezależnie od form ustrojowych i prowadzonej przez nie polityki (v. wojny o Libię i Etiopię z I poł. XX w.).

 7. Marucha said

  Re 6:
  Widzę, że polski.blog.ru zaczyna iść na konfrontację, mimo okazywanej mu, chyba na wyrost, życzliwości.
  Moje silne wrażenia są warte co najmniej tyle samo, co poglądy mego oponenta, a krytyczne podejście do różnych rewelacji jest wskazane z obu stron.

 8. Halina said

  @STOLNIK łże … sam wymyśla przemówienia w które wtłacza treść zależną od chwilowej koniunktury chyba …. w Makowie Podhalańskim – a całość nazywa ORĘDZIAMI BOGA OJCA. To porażająca arogancja …

 9. Błysk said

  Przyłączam się do głosów ,by czytać Henryka Pająka. To chyba najbardziej dociekliwy dziś Polak-katolik.Powyższy tekst jest potwierdzeniem publikacji Pająka.

 10. Nalezy podchodzic krytycznie do wszystkich informacji pochodzacych z forum Andrew Winklera :)Australiski Zyd,ktory publikuje na swoim forum materialy ogolnie dostepne z innych zrodel-za oplata:)
  Jeszcze kilka miesiecy temu bylismy swiadkami co miesiecznego cudu jaki mial miejsce na witrynie:rebelnews.org.
  Kazdego miesiaca licznik Winkler zamieszczal apel-nakaz mowiacy czytelnikom jego forum ,ze jesli do konca miesiaca nie wplaca 2-3 tysiecy dolarow na konto Winklera to strona zniknie.
  Obok wezwania byli licznik pokazujacy poziom miesiecznych dotacje .
  Wplywy byly niewielkie z powodow jak wyzej,niewileu kwapilo sie placic Zydowki za cos co mogli dostac za darmo z wielu innych zrodel.
  Ale pomimo tego strona nie znikala.
  Winkler oswiadczal co miesiac ,ze w ostatniej chwili ,cudownie znajdowal sie ofiarodawca ,ktory..I tak w ciagu kazdego miesiaca przez dlugi okres czasu.
  Teraz wpadl na nowy pomysl: plac z gory:)
  To gwoli informacji o tym kim jest wlasciciel tej „buntowniczej” strony:)

  Jerzy

 11. marost said

  Polecam te lekture nt (w j. francuskim):
  INFILTRATIONS MAÇONNIQUES DANS L’EGLISE…

  http://www.barruel.com/infiltrations-maconniques-eglise.html

 12. Re 7 (Marucha)

  W naszej ciężkiej sytuacji w grę może wchodzić tylko konfrontacja poglądów.

  W najnowszym swoim tekście dr Kozanecki pisze, że jest to dla ruchu narodowego rzecz ważna i budująca:

  „Z przyjemnością prezentujemy kolejny tekst Seniora Ruchu Narodowego, Kolegi Stanisława Kozaneckiego

  O PRZYSZŁYM OBOZIE PATRIOTYCZNYM
  (…)
  Oto lista zadań i z kolei głównych problemów:

  Z a s a d y

  a) Nauczyć się odróżniać problemy pierwszoplanowe od drugo czy trzeciorzędnych. Ileż historycznych błędów można było uniknąć tą zasadę stosując!

  b) Danie sobie słowa na zamknięcie oczów na wczorajsze, a więc minione błędy Drugiego. Wybujały egoizm, a więc à priori dominacja JA nad ON (czy ONA) jest zapewne główną przyczyną zastoju wspólnych akcji politycznych. Każdy podział nas osłabia, a więc gra na korzyść tych których celem jest dalsze i coraz głębsze osłabianie naszego kraju. Nikogo nie wolno odtrącać ni za próg wyrzucać. Każdy jest zdolny do głębokiej metamorfozy. Jest nas za mało, dużo za mało by się jeszcze dzielić w poszukiwaniu abstrakcyjnego Ideału. Dlatego sugeruję głęboko przemyśleć skutki zjawiska (może na podstawie dołączonych do tego referatu refleksji);

  c) Marzenie o lepszym jutrze, o wygraniu, a tym samym o dojściu do odpowiedzialności za kraj, o kierowaniu strukturami państwa, przy dzisiejszym rozdrobnieniu – jest fikcją. By tą bitwę wygrać trzeba zlać się w jeden d u c h o w o wspólny front w dziedzinach zasadniczych. Nie chodzi – broń Boże – o tworzenie jakiejś nowej organizacji, a o najbardziej solidny duchowy i i d e o w o – polityczny fundament. Winna więc (a nawet powinna) dominować IDEA, Duch, a nie struktury polityczne czy powiązania osobiste. Tylko pod tym warunkiem ma się prawo wierzyć w lepsze jutro.

  Warto dorzucić że każde ugrupowanie winno mieć co najmniej dwa skrzydła, bo pewne tarcia wewnątrz każdej grupy są nie tylko nieuniknione, ale owocne, oczywiście pod warunkiem respektu dla partnera. Powtarzam: r e s p e k t u dla partnera.

  d) Ten przyszły obóz ( świadomie wykluczam więc termin „partia”) nazywam w s z e c h polskim, bo po pierwsze – w przeciwieństwie do sytuacji politycznej z przed 1939 – wyraźnie wśród nas zanika podział klasowy i społeczny. Nie słyszy się już np pejoratywnych pojęć rchłopr1; czy rrobotnikr1;, poczucie przynależności klasowych wyraźnie maleje, poczucie tożsamości narodowej i cywilizacyjnej wzrasta.
  Najpierw Polska – potem partia.

  e) Trzeba także być w pełny świadom, że nie jesteśmy prądem „prawicowym” czy „lewicowym”. Jesteśmy prądem zakorzenionym we wszystkich warstwach. Podział społeczeństwa na prawicę i lewicę, owoc rewolucji francuskiej, staje się stopniowo często drugorzędnym, a miejscami nawet anachronicznym po prostu dlatego że do „prawicy” wtargnęły jednostki nic z klasyczną prawicą mające wspólnego. . Logicznym i realnym staje się podział Polaków na tych dla których busolą staje się rodzima racja stanu, a nie wizja propagowana przez ośrodki kosmopolityczne.
  Patriotyczna część lewicy z patriotyczną częścią prawicy znajdą wspólny język. Z kosmopolitami nie znajdziemy go nigdy.

  f) Nie wolno patriotów o temperamentach uznawanych – słusznie czy niesłusznie – za skrajne, wyrzucać za burtę choćby dlatego że skrajność, w miarę psychicznego dojrzewania, maleje. Nikogo nie wolno odtrącać ni za próg wyrzucać. Każdy z nas jest zdolny do metamorfozy. Jest nas za mało, dużo za mało by się jeszcze dzielić w poszukiwaniu abstrakcyjnego Ideału.

  h) Nie mamy i nigdy nie posiądziemy kierownictwa idealnego, bo każdy z przyszłych sterników albo już zrobił albo jutro popełni szereg błędów. Dlatego dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek – należy sądzić sterników na podstawie ich aktów pozytywnych, a przymykać oczy na to co w nich negatywne. Wymaganie ideału kieruje nas w próżnie.
  Tylko słabi są niezdolni do przyznania się do popełnionych błędów.
  (…)
  d) Mineło dwadzieścia lat od upadku ZSRR i początku przemian u naszego wschodniego sąsiada. Wyraźna większość rodaków jest do tej pory jeszcze przeświadczona że najowocniej pomagamy Polsce wchodząc w tryby brukselskich liberalnych struktur, nie zdając sobie sprawy że jesteśmy rządzeni i dominowani nie wiadomo przez kogo, że jesteśmy kierowani nie wiadomo dokąd i że jesteśmy w rękach osób czy grup odpowiedzialnych przed nikim. Na dodatek coraz bardziej chwiejna i błędna polityka Komisji Unii Europejskiej (to znaczy rządu Unii) zmusza nas do liczenia się z możliwością jej upadku. Stawiamy więc sobie pytanie czy nie należy liczyć się z poddaniem głębokiej rewizji naszej polityki zagranicznej, szczególnie w stosunku do współczesnej Rosji. Do tej pory do naszego zachodniego sąsiada podchodziliśmy rozumnie, do wschodniego uczuciowo kierując się nienawiścią i zapominając że nadmiar uczuć (tak negatywnych jak pozytywnych), w polityce, jest trucizną o sile wyjątkowej.
  To w pełni odmienne traktowanie naszych najbliższych sąsiadów rozbija nasz rodzimy prąd patriotyczny.

  Logiczna i zdrowa polityka zagraniczna nie ujrzy światła dziennego dopóki nie zagoi się rana którą jest nienawistny stosunek do Rosji u wiele, wielu rodaków. Potrafiliśmy wybaczyć Niemcom (czy aby nie za prędko ?!) a nie potrafimy zdobyć się na podobną przemianę w stosunku do Rosjan. Co jest przyczyną ? Czy jest nią tylko (tak realna jak po części wyimaginowania) przepaść kulturowa i cywilizacyjna ? Czy pewne cechy naszego charakteru narodowego nie są jednak także jedną z przyczyn istnienia tego hamulca ?

  e) Już gołym okiem widoczne są plany wspólnoty żydowskiej stworzenia Judeo-Polonii, w ramach ich planów globalistycznych.

  Nurt d u c h o w o wspólny jest dla Polski nieodzowny w problemach kluczowych, a drugo czy nawet trzeciorzędny, w problemach mniejszej miary. Pierwszorzędnym był nasz aktywny udział w dwóch wojnach światowych u boku Francji, Anglii, Ameryki i Rosji. Problemem kluczowym stało się także np wejście do dzisiejszej U.E. już w odmiennym składzie i przy w pełni różnych celach. Równie kluczową będzie – miejmy nadzieję – decyzja szybkiego wyjścia z Unii, budowanej na zasadach niegodnych i obcych naszej kulturowej tożsamości.

  Stanisław Kozanecki”

  Całość: http://jednodniowka.pl/forum/viewthread.php?forum_id=2&thread_id=387#1967

  Autor (redaktor emigracyjnego miesięcznika „Horyzonty” 1955-1971) mówił w innym miejscu o sobie:

  „od młodzieńczych lat czuję się członkiem narodowego wszechpolskiego nurtu ideowo-poli­tycznego, fundamenty którego założyli Popławski i Dmowski. Struktury ich Ligi Narodowej, będąc żywym i real­nym odbiciem zachodzących przemian, szły z prądem organicznych przeobrażeń toczonych w atmosferze walk politycznych z nurtami o odmiennych i nie rzadko Polsce wrogich celach, założeniach i akcjach. Jest oczywiste, że te wewnętrzne przemiany nie szły jak z płatka, a więc wywoływały nieuniknione i normalne tarcia w naszej Wspólnocie, BO PRZECIEŻ JESTEŚMY TYLKO WSPÓLNOTĄ SZUKAJĄCYCH SIĘ RÓŻNOŚCI.”

  Zgodzi się Pan, Panie Gajowy, że są to słowa mądre i prawdziwe?

 13. To przechwycenie Kościoła i uczynienie ze Mszy Świętej ceremonii ma swoje praktyczne aspekty. Msza Święta w rycie trydenckim nie nadaje się do użycia w szeroko rozumianych technikach Public Relations służących do ogłupiania i sterowania masami. Trudno sobie wyobrazić, aby w tym rycie ze Mszy Świętej uczynić coś w rodzaju teatralnego reżyserowanego widowiska.

  Ciekawe ile rządów było masońskich spośród tych , które zorganizowało 102 pielgrzymki JP II – no i jaki miały one w tym interes?
  Bo papież mógłby chcieć te pielgrzymki odbyć, ale chciejstwie by to pozostało, gdyby tym rządom to do czegoś nie pasowało.
  Jakoś się nie zanosi na to, aby chciano obwozić po całym świecie Papieża Benedykta XVI.
  Przechodząc na polskie podwórko warto teraz na spokojnie – już bez emocji wyborczych – prześledzić [i pooglądać zdjęcia] na

  http://jozefbizon.wordpress.com/kor-batory-inni/

  jak to się wykorzystuje Kościół Katolicki, wiarę katolicką, jeszcze istniejący w Polakach patriotyzm [we właściwym słowa tego rozumieniu] jako zasłonę dymną na oczy Polaków – w czym szczególnie i bezapelacyjnie przoduje PiS –
  dla realizacji celu nadrzędnego opisanego w MOTTO

  http://jozefbizon.wordpress.com

  gdzie osoba papieża JPII będzie końcowym zwieńczeniem trwałej likwidacji Polski dla Narodu Polskiego – [tak to zamierzają].
  W myśl zasady: dostaliście papieża, ale w zamian nie macie już Polski.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: