Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Marsz pamięci Daniela Wretströma przenosi się z Salem do centrum Sztokholmu

Posted by Marucha w dniu 2011-10-14 (Piątek)

Daniel Wretström

Nowa grupa przejęła organizację manifestacji w Salem i przeniosła ją do centrum Sztokholmu. Manifestacja odbędzie się pod nowym hasłem „Stop agresji wobec Szwedów”, ale z tradycyjnymi dla Marszu pochodniami, symbolizującymi hołd dla zamordowanego przez imigrantów młodego nacjonalisty, Daniela Wretströma.

Organizatorami manifestacji pod nazwą „Stop agresji wobec Szwedów – ochrońmy kraje nordyckie” są różne partie i organizacje, dla których wspólnym mianownikiem jest idea narodowa. Manifestacja odbędzie się 10 grudnia bieżącego roku o godzinie 14:00. Rozpoczną ją przemówienia nacjonalistów, a zakończy marsz z pochodniami przez ulice szwedzkiej stolicy.

„Cieszę się z porozumienia” – mówi Daniel Höglund z Partii Szwedów, ugrupowania zaangażowanego w organizację Marszu. „To wielka manifestacja, w której uczestniczą nacjonaliści z całego kraju, a wedle informacji, które otrzymałem do tej pory, nikt nie chce takiego wydarzenia przegapić”.

„Oczywiście, że tam będziemy” – mówi Robin Boström ze Stowarzyszenia Narodowej Młodzieży. „I mam nadzieję, że każdy, kto dostrzega problemy naszego społeczeństwa, również się pojawi. Walka z przemocą skierowaną wobec młodych Szwedów i Szwedek jest dla nas bardzo ważna. To my, nacjonaliści, musimy wziąć odpowiedzialność i pomóc młodym ludziom, gdy nikt inny nie chce tego robić”.

Na stronie manifestacji opublikowano manifest, w którym czytamy o głównym celu zgromadzenia: „W przeciwieństwie do mniejszości narodowych w Szwecji, które są chronione i pielęgnowane przez polityków, a także specjalne ustawy i media, Szwedzi na takie traktowanie liczyć nie mogą. Wręcz odwrotnie – instytucje, które chronią cudzoziemców, podkopują u Szwedów poczucie własnej wartości i są w bezpośrednim konflikcie z naszym narodem, kulturą i historią”.

Relacja polskich AN z poprzedniego roku:
Szwecja: 10. rocznica śmierci Daniela Wretströma

http://autonom.pl

Komentarzy 7 to “Marsz pamięci Daniela Wretströma przenosi się z Salem do centrum Sztokholmu”

 1. angel said

  Byly i sa czyny za ktore cale narody ponosza kary !

 2. piotrus said

  Nie dziwię się skoro dzieją się tam takie rzeczy. Ciekawy filmik co już kilka lat temu działo się w Szwecji-> http://video.google.com/videoplay?docid=-1293826645608734184
  Aż strach mnie bierze mieszkać w tym kraju.

 3. Maciej said

  Cieszy udział Polakom w takim wydarzeniu. Czy w tym roku też będą?

 4. Maciej said

  *miało być oczywiście POLAKÓW

 5. kawador said

  E tam, jednego narodowego socjalisty mniej – tylko się cieszyć. Oczywiście hołota z drugiej strony też budzi we mnie obrzydzenie – efekt lewackiej inżynierii społecznej i multikulti.

 6. wow said

  Ten zamordowany dzieciak miał 14 lat, a o jakiejkolwiek ideologii prawdopodobnie pojęcie żadne. Zginął bo był szwedem a na kurtce miał naszytą flagę swojego kraju. Nie spodobało się to paru ciemnoskórym członkom gangu, którzy akurat przechodzili obok niego.Więc gęba w kubeł jak nie wiesz o czym mówisz.

 7. Marucha said

  Re 6:
  Dokładnie. Został zamordowany za to, że był Szwedem, w jakiś sposób dumnym z bycia Szwedem. NIkogo nie prowokował.
  Pan Kawador nie ma zielonego pojęcia, o czym pisze.
  Jego zdaniem najwidoczniej każdy, kto nie wstydzi się swej flagi, godła, hymnu,,, jest nazistą.

Sorry, the comment form is closed at this time.