Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Palestine Telegraph: Czołowy krytyk Izraela zaatakowany przez Żydowską Grupę

Posted by Marucha w dniu 2011-10-14 (Piątek)

Wstęp Gilada Atzmona: Zdaje się, że to bardzo zła wiadomość dla Naomi Wimborne Idrissi i jej J-Big. Palestinian Telegraph nawołuje J-Big, żeby dało sobie spokój..

Londyn (Pal Telegraph) – Część tak zwanych ‘pro-palestyńskich działaczy’ planuje pikietę przeciwko muzykowi i działaczowi Giladowi Atzmonowi w Londynie w poniedziałek, 10/10/2011 [Artykuł był napisany 9.10.2011 – admin]. Działacze sugerują, że Atzmon szkodzi solidarności z Palestyną. Jednakże człowiek ten jest jednym z wiodących krytyków Izraela i jego zabójczej polityki na Bliskim Wschodzie.

Grupa tzw. pro-palestyńskich działaczy, “Żydzi za bojkotem izraelskich produktów” (Jews for Boycotting Israeli Goods – J-Big) wezwała do pikiety wydania książki Atzmona. Nowa książka Atzmona, The Wandering Who? [Wędrujący kto?] dotyka kwestii polityki żydowskiej tożsamości i relacji żydowskiej diaspory z Izraelem.

Ujawnia to niezbity fakt, że niektóre tzw. pro-palestyńskie żydowskie grupy popierające Palestyńczyków w istocie są przede wszystkim zaniepokojone o Izrael.

Głos J-Big został rozpowszechniony przez fanatyczną osobę, która usiłuje powstrzymać Atzmona krytykującego Izrael i jego żydowskich stronników. Znawcy sugerują, że J-Big szkodzi ruchowi solidarności z Palestyną w Zjednoczonym Królestwie, gdyż wprowadza wewnętrzne żydowskie konflikty na arenę palestyńskiego aktywizmu.

Tahir Mahdi, palestyński aktywista mieszkający w Londynie, wyraził swoje najgłębsze zaniepokojenie co do posunięcia J-BIG. Uważa, że ich ruch dzieli solidarność z Palestyną w ZK.

„Myślę, że sprawy żydowskie powinny być dyskutowane wewnątrz. Żydzi powinni trzymać swoje konflikty z daleka od grup solidarności. J-Big wykonało świetną robotę z bojkotem izraelskich produktów. Teraz zboczyli ze swojego własnego kursu. Jeśli mają problem z Atzmonem, to powinni się trzymać z dala od naszej palestyńskiej walki. Nie rozumiem, dlaczego usiłują przejąć ruch”, powiedział Mahdi.

Wydanie książki Atzmona zaplanowano na 10 października o 19:30. Było otwarte dla publiczności.

W wydarzeniu wzięli udział Palestyńscy i pro-palestyńscy działacze.

http://www.gilad.co.uk

Zdaniem admina, Gilad Atzmon należy do szczupłego grona uczciwych Żydów, a jego artykuły są zawsze godne uwagi.

Komentarzy 15 to “Palestine Telegraph: Czołowy krytyk Izraela zaatakowany przez Żydowską Grupę”

 1. Marek S said

  Kontrolowana opozycja i infiltracja środowisk narodowych.

  Do wyjaśnienia tych spraw, posłużmy się przykładami.

  Istnieją dowody na to że cały ten incydent z Mavi Marmara był zainscenizowany. Warto zwrócić uwagę na to że na 9 turków którzy zginęli na statku, 8 było kurdami. Jest to dziwne z tego względu że kurdowie mają bardzo bliskie stosunki z Izraelem. Prawdopodobnie tych 8 kurdów było agentami których wystawiono na odstrzał.

  Należy zwrócić uwagę że ta Ewa Jasiewicz (podobno Polka) i Yonatan Shapira którzy, jako „ofiary” zaraz przybyli do Polski wylewać swoje „krokodyle łzy” i narzekać na Izrael. Dziwne jest to że nie doznały żadnych dyskryminacji ze strony żydowskich organizacji. Wcale bym się nie zdziwił gdyby oboje byli agentami Mossadu, mającymi za zadanie spenetrować grupy, bądż to Palestyńskie, bądź Polskie wspierające Palestynę, bądź to środowiska Polskich antysyjonistów, a także każdy środowisko przeciwne żydom.

  Te ich żałosne mowy i gesty, zachowanie i modulacja głosu, odgrywanie słabych ofiar, wygląda sztucznie, zresztą podobnie do innych „aktorów” i ukazuje że wychodzą oni z tej samej szkoły infiltracji. To się już czuje na odległość.

  Ta Ewa Jasiewicz wygląda podobnie do Ewy Stankiewicz, innej „aktorki” udającej hiperpatriotkę, a promującej sztuczną alternatywę, fałszywych bohaterów, i podgrzewającej atmosferę. Np: tu przeżówa tą samą informację przez 40 minut. To nie jest Polskie, lecz typowo żydowskie zachowanie.

 2. Kronikarz said

  Oczywiscie.
  Ona mowi skladnia Barona i Mordki nie mowiac juz o intonacji.
  Wystarczy posluchac :

 3. Aleksy said

  @@@

  cytat:
  „…Zdaniem admina, Gilad Atzmon należy do szczupłego grona uczciwych Żydów, a jego artykuły są zawsze godne uwagi …” to prawda, lecz nie tylko artykuły, ale jego gra (to specyficzne brzmienie) na saksofonie.

  Tak, i nawet kiedyś pisano o tym w gajówce – admin

 4. Marek S said

  Al Kaida: fakt czy mit

  Jak komicznie brzmią obecne twierdzenia Al Kaidy która „oskarża” Ahmadinedziada o to że „odbiera” Al Kaidzie glorię spowodowania zamachów na WTC. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości że Al Kaida to fikcyjny twór utworzony przez służby Izraela?

  http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/al-qaeda/8794924/Al-Qaeda-warns-Mahmoud-Ahmadinejad-to-stop-denying-911.html

 5. angel said

  Prosze pamietac:
  Na swiecie zyja dobrzy i zli ludzie.
  Przewaga jest dobrych ale zli umieja sie zorganizowac a dobrzy nie.

  Gdy juz dobrzy naucza sie porozumiewac i dzialac sytuacja na swiecie sie zmieni.

 6. Kronikarz said

  Sedno sprawy polega przynajmniej na roznicy miedzy „A-” i „B-” ponizej :

  – w komentarzu 166/ – wpis do artykulu obok, Marucha powiedział :

  A- większość ludzi jest po prostu bezmyślna

  …garstka Żydów opanowała nie tylko duże USA, ale właściwie cały świat – media, rozrywkę, bankowość, politykę zagraniczną, system prawny, stworzyła Unię Europejską. Tu nie chodzi o ilość, panie Czukcza. Tu chodzi o prosty fakt, że większość ludzi jest po prostu bezmyślna.

  ///

  – w komentarzu 5/ – powyzej, Angel powiedziala :

  B- zli umieja sie zorganizowac a dobrzy nie

  …na swiecie zyja dobrzy i zli ludzie. Przewaga jest dobrych ale zli umieja sie zorganizowac a dobrzy nie. Gdy juz dobrzy naucza sie porozumiewac i dzialac sytuacja na swiecie sie zmieni.

  ///

  C- a ja ciagle powtarzam, ze :

  a) nasza polska anarchia nas przesladuje i wiele krzywdy wyrzadza,
  b) powinnismy sie uczyc chocby od zydow,
  c) nie uzywac slow „lemingi” czy „polactfo” pod adresem Polakow,
  d) nie deprecjonowac ich slowami w rodzaju „bezmyslni”

  – Marucha, chwala Panu, ze Pan prowadzi te Gajowke, ale kiedy wynikna z tego konkretne owoce w formie pracy u podstaw zmierzajacej do uswiadomienia Polakow zagubionych w dzungli wspolczesnego swiata, pytam – kiedy ?

  – Protestuje : bowiem zbywanie calej sprawy oskarzaniem Polakow o bezmyslnosc, „chodzi o prosty fakt, że większość ludzi jest po prostu bezmyślna” jest postawa szlachciury od liberum veto, postawa to politycznie nieskuteczna, a juz uzywanie slowa „lemingi”, tak jak to sie tu robi, jest ohydna proba wywyzszania sie !

  – Talmud zarzucamy Zydom – ha, a kiedy on powstal, w jakim celu, jaki to dalo rezultaty – oni przetrwali w ten sposob i wiecej, bo „…garstka Żydów opanowała nie tylko duże USA, ale właściwie cały świat – media, rozrywkę, bankowość, politykę zagraniczną, system prawny, stworzyła Unię Europejską.”

  ///

  D- Oprocz spraw Soborowych, to kazdy sobie w Gajowce rzepke skrobie.

  CZY JEST TO PROGRAMOWE ZALOZENIE GOSPODARZA ?

  Skoro tak, to nie ma sprawy, tak ma byc, ale wiedziec o tym pozwoli mi uniknac glupawych „dyskusji „, „pijackich” czesto dyskusji, bo tak to sie konczy, jezeli Gospodarz nie kanalizuje ich w sposob systematyczny. A to nic nie ma wspolnego z cenzura, jak mowi on gdzies powyzej.

 7. Kronikarz said

  znowu te <<< /// itd nawalaja = pardon !

 8. angel said

  Mily i Madry czlowieku „KRONIKARZU” !

  „Siadz pod mym drzewem i odpocznij sobie” ,byc moze nie masz daleko do mnie – ZAPRASZAM .

  Jak widze jestes na tyle zrownowazonym i oczytanym czlowiekiem ale jeszcze malo wiesz o gajowce i gospodarzu.

  Piszac to wiem,ze ryzykuje tu swoja „goscine” ale czynie to dlatego,ze i mnie „aniola” spotkal nie jeden „przytyk” na tym poczytnym portalu w tym i blokada „niebianskiego IP”.
  Wchodze tu ja i inni znani mi „aniolowie” tylko dlatego,ze „wysokie nieba” zostaly poinformowane,ze cos sie dzieje na ziemi i w zwiazku z tym BOG POLECIL NAM (cos podobnego jak dzieje sie to w przeslaniach Jezusa dla ks.Natanka) czuwac nad tym forum ,wiec czynie to ja i inni przyjaciele z racji SPRAWIEDLIWOSCI DZIEJOWEJ.

  Wytrzymaj jeszcze „Kronikarzu” – NIE PEKAJ !
  Swiat i Polska nie przepadnie.
  ZLO ZOSTANIE ZNISZCZONE ,wystarczy tylko troche cierpliwosci .
  BOG JEST SILNY i WIELKI !!!

  POZDRAWIAMY !
  ( Z ziemskiego nieba)

 9. Kronikarz said

  8/ 🙂 Angel

  I juz nie wiem, co mnie w tym bardziej cieszy, bo

  – czy cieple autentycznie przekazanie (…boc to nie tylko slowa ale przekazanie…),
  – czy tajemniczosc jakas a mam ochote powiedziec misternie wycezylowane przekazanie do mnie a zwlaszcza nie do mnie li tylko,
  – czy tez moze cieszy mnie jeszcze bardziej jedna/jednego/ sprawiedliwa/sprawiedliwego spotkanie, co w efekcie uchroni nasz swiat boski oraz ludzki, – czy nadzieja na to wszystko jako rzeczywistosc,
  – czy wdziecznosc Ci/Wam za to, zem mogl powoli i jakoas tak mimochodem spontanicznie przekopac sie to takich skarbow :

  Wiara, Nadzieja i Milosc + roztropnosc, umiarkowanie, mestwo, sprawiedliwosc = Katechizm zasad wiary, moralnosci i kultu.

  To Mama moja mnie zmusila do tego, bym sie Katechizmu na pamiec nauczyl, tom potem na pamiec przed kazdym egzaminem wkuwal. Duzo w tym Piekna :

  – cos w rodzaju tego :
  http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99ta_Zofia

  – a moze raczej tego :
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Wiara,_Nadzieja_i_Mi%C5%82o%C5%9B%C4%87

  🙂 Angel
  http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Saint_Sofia.jpg&filetimestamp=20080930081725#file

 10. Marucha said

  Re 6:
  Panie Kronikarzu, nie tylko większość Polaków, ale w ogóle większość ludzi jest dość bezmyślna, czego nie warto nawet uzasadniać, patrząc na świat współczesny.

  Pyta Pan:
  – Marucha, chwala Panu, ze Pan prowadzi te Gajowke, ale kiedy wynikna z tego konkretne owoce w formie pracy u podstaw zmierzajacej do uswiadomienia Polakow zagubionych w dzungli wspolczesnego swiata, pytam – kiedy ?

  Jak już wyjaśniałem, gajówka informuje i ewentualnie inicjuje wymianę poglądów. Jakie z tego będą konkretne owoce? To zależy od odbiorców. Ale myślę, że jeśli choć trochę rozjaśnimy w głowach garstki Polaków, to będzie to jakiś sukces.

 11. angel said

  Nie zgadzam sie z opinia ,ze wiekszosc ludzi jest bezmyslna.

  Wiekszosc jest rozsadna ale zagubiona w gaszczu propagandy !
  Aby rozsadnych wyprowadzic na dobra droge ,droge PRAWDY nalezy niezwlocznie stworzyc MEDIA PRAWDY !!!

  Prosze pamietac,ze internet nie dociera do wszystkich .

  Ten bosko-diabelski wynalazek (Bog dopomogl a diabel ulepszyl) jakim jest internet i komputer moze wiele i blyskawicznie ale ludzie w dojrzalym wieku wszelkich nowosci sie obawiaja i maja uprzedzenia/opory, w przeciwienstwie do ludzi mlodych,ktorzy i w przepasc potrafia zagladac .

  Aniolowie podpowiadaja DOBRYM LUDZIOM :

  ORGANIZUJCIE SIE i DZIALAJCIE w REALU,wczesniej nawiazujac szybkie znajomosci przez wszelka korespondencje,spotkania osobiste, a nade wszytko przez szybka poczte e-mail choc ta jest mocno inwigilowana.

  DO DZIELA ,czas nagli !

 12. Kronikarz said

  Wpis 002

  11/ 🙂 Angel –

  …Angel – Anow – Inkwiwytor – J – Marek S – Marucha – Piotrix – Wet3 – Zagrypiona – Zbigniew Koziol – INNI…

  Sprawa duzej wagi i pilna wrecz. Mam nadzieje, ze niesprawiedliwe slowo „polactfo” zostanie wyeliminowane przynajmniej gajowce. Tak samo, twierdzenie, ze „wiekszosc ludzi jest bezmyslna” nie posuwa naszej sprawy do przodu. Bowiem kto lapie muchy na ocet, pytam, kto ?

  Angel podtrzymuje i blyskotliwie rozwija ten temat – podpisuje sie oraz wracam do moich sugestii w innych wpisach, jak w #6. Uwazam, ze nawet kibice nie sa bezmyslini choc nim nie jestem. Nawet w onecie jest cale multum ludzi wyrazajacych sie w sposob celny, madry, wywazony, polski. W www takich ludzi jest pelno. Na kanalach Yt od nich roi sie. Nie mowiec o blogach, ktore wyrastaja jak grzyby po deszczu.

  Wiele tam, bardzo wiele znakomitych wpisow.

  Ludzie sa jednak dreczeni i rozbijani przez wytrenowane trojle hasbary. Brak im jest argumentow czyli materialow w dyskusji wiec stoja czesto w miejscu. Do dobrych zrodel wiedzy trudno jest niektorym dotrzec. Do tego, spryciarze w roznych GW przesuwaja wejscia w goolu tak, by ich klamliwy szajs byl na pierwszych pozycjach.

  Ilez to trzeba sie czesto napracowac, by dotrzec do tej wiedzy, zebrac odpowiednie zakladki, by je ulozyc, by nie dac sie sprowadzic na manowce.

  Panie Marucha,

  Wiedzy nagromadzilo sie w Sieci mnostwo ; po dziescieciu latach od kryzysu w Necie pojawia sie kwestia jak tu zaistniec a nie tylko czy zaistniec ; czasy sa/ida gorace. Dyskutowanie i myslenie ma przyszlosc wiec jest wazne, ale najwazniejszy jest cel ; mozna i trzeba koniecznie bronic naszej tozsamosci, naszej wiay w szerokich kregach Polakow ; trzeba wplywac na ich sposob myslenia i to na wszystkie mozliwe sposoby ; w przypadku Gajowki, byloby dobrze dac im skorzystac z przebogatych jej Archiwow.

  Tylko nie mi Pan nie odpala w stylu : Nikt im nie broni – bo to nie tak jest, prawda.

  Przydaloby sie wyselekcjonowac dla malo zorientowanych kilka wiarygodnych zaprzyjaznionych witryn, tylko kilka witryn.

  NAJWAZNIEJSZE : trzeba postepowac lagodnie, chce powiedziec, ze nie mozna odnosic sie do nich w stylu Jo – lubie Pana Jo – on mi wcale nie przeszkadza a wrecz odwotnie – przeszkadza mi jego agresywny prozelityzm – popatrzmy tu :

  http://wpolityce.pl/artykuly/9827-kibice-z-lodzi-jada-do-krakowa-na-mecz-nie-wejda-ale-zorganizuja-protest-beda-tez-narodowcy-i-geje-znow-seria-zatrzyman

  * warto przynajmniej obejrzec zdjecie z haslem na pierwszym planie.

 13. Marucha said

  Re 12:
  Archiwa gajówki stoją otworem dla każdego.

  Wystarczy wpisać w Google:
  „Tekst do wyszukania” site:http//marucha.wordpress com

  Inny sposób – wejść na stronę „wyszukiwania zaawansowanego”:
  http://www.google.com/advanced_search
  i tam, oprócz wpisania poszukiwanych słów, zamieścić w polu „Szukaj w witrynie lub domenie” nazwę marucha.wordpress.com

  Oczywiście w gajówce mamy też własną wyszukiwarkę (na pierwszej stronie), lecz ogranicza się ona tylko do artykułów, a pomija komentarze.

  A obrazek ze strony podanej przez Pana warto zamieścić:

 14. Romir said

  @ Panie Marucha
  Wiele osób odwiedzających po raz pierwszy gajówkę nie jest w stanie zgłębić tematów poruszanych na tym blogu. Może powstanie zakładki „NIEZBĘDNIK, PRZEWODNIK POLAKA KATOLIKA-PATRIOTY” w pigułce przybliży najważniejsze tematy. W tej zakładce można umieścić czy to artykuły po selekcji lub spis lektur obowiązujących, lub polecani autorzy, podobnie jak w szkole. Najważniejsze to informacja.

 15. Marucha said

  Re 14:
  Widzi Pan… już dawno stworzyłem zakładkę pod nazwą „Cenzura”, gdzie wyjaśniam m.in. co może być powodem zatrzymania wpisów przez system WordPress.
  Mimo to nieustannie pojawiają się komentarze, począwszy od neutralnych („Dlaczego mój komentarz nie przeszedł?”), skończywszy na jawnych insynuacjach („Gajowy cenzuruje niewygodne wypowiedzi”). Bo zakładki nikt nie czyta…

Sorry, the comment form is closed at this time.