Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  . o Przyczyny zwiększających się w…
  Marucha o Mądry głupiemu (niestety)…
  bryś o Wolne tematy (46 – …
  bryś o Wolne tematy (46 – …
  . o Przyczyny zwiększających się w…
  AlexSailor o Przyczyny zwiększających się w…
  bryś o Wolne tematy (46 – …
  bryś o Przyczyny zwiększających się w…
  . o Przyczyny zwiększających się w…
  UZA o Przyczyny zwiększających się w…
  bryś o Wolne tematy (46 – …
  bryś o Przyczyny zwiększających się w…
  Krzysztof M o Przyczyny zwiększających się w…
  Krzysztof M o Przyczyny zwiększających się w…
  JerzyS o Przestańcie kłamać!
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Polskie władze organizują przetarg na szpiegowanie obywateli

Posted by Marucha w dniu 2011-10-14 (Piątek)

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs 1/2011 na wykonanie projektów w zakresie badań naukowych lub prac rozwojowych na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa.

[…]Autonomiczne narzędzia wspomagające zwalczanie cyberprzestępczości[…]

str 31:

opracowanie narzędzi do identyfikacji tożsamości osób popełniających przestępstwa w sieci teleinformatycznej, kamuflujących swoją tożsamość przy użyciu serwera Proxy i sieci TOR
opracowanie narzędzi umożliwiających niejawne i zdalne uzyskiwanie dostępu do zapisu na informatycznym nośniku danych, treści przekazów nadawanych i odbieranych oraz ich utrwalanie
opracowanie narzędzi do identyfikacji, lokalizacji serwerów i komputerów w sieciach lokalnych, w tym w sieciach bezprzewodowych
opracowanie zintegrowanego zestawu narzędzi do prowadzenia analizy zainfekowanego oprogramowania badanych urządzeń
opracowanie narzędzi do wizualizacji środowisk systemów teleinformatycznych oraz sieci
opracowanie narzędzi do dynamicznego blokowania treści niezgodnych z obowiązujących prawem, publikowanych w sieciach teleinformatycznych.

Instytucja zgłaszająca: MSWIA oraz ABW.

– Więcej na: http://sierp.libertarianizm.pl

Marcin Hugo Kosiński
Autor newsa jest naczelnym Korespondenta i współtwórcą KonteStacji
Za: Korespondent

Zob. także:

http://www.bibula.com/

*                                                *                                                    *

Przy okazji informacja pochodząca od naszych sojuszników, przyjaciół i adwokatów w Unii Europejskiej – admin.

Niemcy: Hakerzy zdekonspirowali oprogramowanie szpiegujące prywatne komputery

Niemieccy hakerzy z Chaos Computer Club w Berlinie złamali kod państwowego oprogramowania szpiegowskiego. Było ono używane do podglądania przepływu danych na prywatnych komputerach

Złamanie systemu wywołało w całym kraju wielką aferę, jak tylko okazało się, że oprogramowanie było wykorzystywane nie zawsze zgodnie z prawem – do szpiegowania twardych dysków na prywatnych komputerach. Specsłużby zapewniają, że dotyczyło to tylko osób podejrzanych o przestępstwa, ale w praktyce możliwości programu nie były limitowane.

Według hakerów, jest to wyjątkowo inteligentny i agresywny trojan, pozwalający temu, kto go rozsyła (w tym wypadku policji i służbom specjalnym) na zdalne śledzenie bieżącej komunikacji danego komputera. Co prawda rząd zapewniał, że trojan nie był powszechnie stosowany, to jednak najnowsze informacje temu zaprzeczają. MSW przyznało, że policja poszczególnych krajów związkowych działa w pełni samodzielnie w tym zakresie, co w praktyce oznacza, że może z programu korzystać na własną rękę. Jak się okazało, państwowy program szpiegowski był stosowany przez służby w Bawarii, Badenii-Wirtembergii, Dolnej Saksonii, Szlezwiku-Holsztynie, Nadrenii-Palatynacie oraz w Brandenburgii. Z innych landów na razie brak danych.

Szef resortu spraw wewnętrznych Hans Peter Friedrich postuluje wycofanie się państwa z używania tego programu, ale dziennikarze wątpią, czy tak się stanie, skoro nikt nie może zagwarantować, że rząd nie posiada już następnej jego wersji. Minister sprawiedliwości Sabine Leutheusser-Scharrenberger skrytykowała lokalne władze, które nadużywały programu szpiegowskiego, i zażądała od nich wyjaśnień. Stwierdziła, że sprawa może wpłynąć na obniżenie społecznego zaufania do państwa prawa. Zapomniała jednak dodać, iż cały proceder był możliwy wskutek ustawy o bezpieczeństwie z 2008 r., którą poparli zarówno politycy chadeccy, jak i socjaldemokraci. Wolfgang Hoffmann Riem, który jako czynny sędzia Trybunału Konstytucyjnego był przeciwny ustawie o łatwiejszym zdobywaniu i magazynowaniu danych obywateli, po ujawnieniu afery ocenił, że zastosowanie programów szpiegowskich przez władze jest niezgodne z konstytucją.

W Niemczech istnieje wiele możliwości totalnej kontroli obywateli, począwszy od powszechnego stosowania analizy DNA, poprzez kontrole telefonów, komputerów, danych elektronicznych w chipach paszportowych, kontrole kont bankowych (z kupowaniem od złodziei kont swoich obywateli włącznie), aż do filmowania ludzi z setek tysięcy kamer umieszczonych w całym kraju. Wszystko dla naszego dobra – zapewnia rząd.

Waldemar Maszewski, Hamburg
http://www.naszdziennik.pl/

Komentarzy 10 to “Polskie władze organizują przetarg na szpiegowanie obywateli”

 1. angel said

  Nie ma gorszych czynow niz zdrada Ojczyzny i wlasnego narodu !!!

 2. Brat Dioskur said

  O skandalu w Niemczech z tym szpiegowaniem internautow pisalem bodajze 2 dni temu a teraz afera rozszerzyla sie na Holandie gdzie policja rowniez dysponuje identycznym oprogramowaniem i podobnie jak w Niemczech nikt nie wie kto polecil go uzywac.Przypomina to do zludzenia nasze moratorium od wykonywania kary smierci.Do dzisiaj ,a probowali to ustalic tedzy badacze, nikt nie wie kto oficjalnie to moratorium oglosil.

 3. vill said

  widze że jest potrzeba stworzenia polskiej grupy anonymus czy jakos tam aby pokazac tym palantom że nie bedzie tak łatwo szpiegować polskie społeczenstwo a przy okazji upublicznic co niektóre machlojki

 4. Szanowne Proszepaństwo,

  Ludzie uczciwe, jak nie chwaląc się niżej podpisany, nie potrzebują się nic obawiać odnośnie ich szpiegowania. Nie mamy żadne sprawy na ukrycie, jesteśmy szczerzy, uczciwi i otwarci. Co nam mogą wyszpiegować? Że na przykładowo baron Srul Radziwiłł w tajemnicy przed swoja ukochana piękna żona Ruchla ogląda różne gojki bez ubrania na laptop?

 5. Misiek said

  @4
  Najszanownieszy Srull oglada panienki bez ubran?

  Wstyd.

  Uwarzalem Pana za ostoje moralnosci, no niestety, kolejny autorytet legl w gruzach 😉

 6. Szanowny Panie Misiek,
  Ja oglądam gołe gojki wyłącznie po to, aby nabrać jeszcze większe obrzydzenie do niemoralność!

 7. Misiek said

  @7

  Najszanownieszy Pan Srull.

  Chyba rozumiem, to tak jak alkoholik, pije zebu mu wodka bardziej zbrzydla.

  Czy dobrze zrozumialem?

  Jesli tak to dalej zostaje Pan „ostoja moralnosci”.

 8. UT said

  Spoldzielnia ucho – wiecznie zywa jak za PRL.

  Baron srul zamiast ogladac na laptopie niech zacznie chodzic nago, bo to i wygodne i na odziezy sie oszczedza i piekna Ruchla tez bedzie zadowolona.

 9. Apropos numero 7, wiedziałem od razu, że Pan Misiek natychmiastowo zrozumie moje intencje, ale na wszelki wypadek proszę bardzo nie rozmawiać z moja Ruchla na tym temacie.

 10. Misiek said

  @9
  Jakim temacie?

Sorry, the comment form is closed at this time.