Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  I*** o Palma odbija
  Sarmatus Rex o Próby pisania historii Holokau…
  errorous o Próby pisania historii Holokau…
  revers o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Próby pisania historii Holokau…
  Boydar o Wstydliwe zakątki niezwyciężon…
  Boydar o Pomoc, jaką PiS udzielił Ukrai…
  decentr o Masakra na Placu Tiananmen – f…
  Liwiusz o Próby pisania historii Holokau…
  revers o Wolne tematy (38 – …
  bez loginu o Nikt nie obalał rządu Ols…
  MatkaPolka o Próby pisania historii Holokau…
  tom o Nikt nie obalał rządu Ols…
  bez loginu o Czy sztuczne mięso jest nieeko…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Nergal już źle widziany w TVP

Posted by Marucha w dniu 2011-10-15 (Sobota)

Na stronie Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy poinformowano:

Zatrudnienie Adama Darskiego było błędną decyzją – przyznał Juliusz Braun. Prezes TVP zadeklarował ponadto, że po zakończeniu pierwszej edycji programu „The Voice of Poland” Nergal nie zostanie więcej zatrudniony w telewizji publicznej. Z Juliuszem Braunem spotkał się we wtorek, 11 października br. ks. dr Bolesław Karcz Prezes Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Rozmowa z Prezesem TVP Juliuszem Braunem dotyczyła poruszanej przez Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy sprawy obecności Adama Darskiego ps. Nergal, w telewizji publicznej. Prezes TVP powiedział, że zatrudnienie tak kontrowersyjnej osoby, jak p. Adam Darski było błędną decyzją. – Dzisiaj jesteśmy związani umowami z producentem i sponsorami, a zdecydowana część odcinków programu jest już nagrana. Program zakończy się niebawem. Zapewnił również, że nie wiadomo czy będzie druga edycja programu, a jeśli będzie, to na pewno Adam Darski nie znajdzie się w jury programu, ani na pewno nie będzie miał własnego programu w TVP.

Prezes Braun powiedział również, iż rozumie działanie KSD, jak i innych środowisk o światopoglądzie chrześcijańskim, gdyż obecność „Nergala” mogła zaniepokoić część opinii publicznej, dlatego szanuje każdy głos w tej sprawie i tysiące podpisanych osób na różnych listach sprzeciwu.

Przypomnijmy, że Adam Draski to osoba jawnie propagująca ideologie satanizmu w swych utworach, koncertach i klipach. Szydzi z wartości chrześcijańskich i godności człowieka. Jego „twórczość” epatuje nienawiścią.

W 2007 roku na swym koncercie podarł Biblię i rzucając strzępami Pisma Świętego mówił „Żryjcie to g..no!”. Robert Nowak – szef Komitetu Obrony przed Sektami podał go do sądu. W sierpniu 2011 r. Sąd w Gdyni uniewinnił Nergala, który był sądzony za obrazę uczuć religijnych. Apelację od wyroku złożył nie tylko Robert Nowak lecz również Prokuratura Rejonowa w Gdyni, która stwierdziła, że wysnuto z dowodów nieprawidłowe wnioski. Część „artystycznej twórczości” Adama Darskiego można poznać pod poprzednim pseudonimie o niezwykle szokującym brzmieniu – „Holocausto”!

Ostatnio Adam Darski zasłynął z wystąpienia, w którym kpił z ludzkiego cierpienia, parodiując uzdrowienie osób kalekich.

Na pewno, ani promocja A. Darskiego jako „Nergala”, ani też jego pogarda do człowieka, a w szczególności do osób kalekich, nie pomoże TVP w stworzeniu lepszego wizerunku i wypełnieniu swej społecznej i publicznej misji.

Kraków, dn. 12.10.2011r.
Ks. dr Bolesław Karcz, Prezes KSD

Komentarz Anny T. Pietraszek, Wiceprezes Zarządu KSD, b. pełnomocnika Zarządu TVP ds. produkcji zewnętrznej i b. doradcy Zarządu TVP:

Argument Prezesa Zarządu TVP o umowach z producentem i sponsorami nie jest żadnym uzasadnieniem kontynuacji produkcji kolejnych odcinków z tak naruszającą prawo osobą, jaką jest Nergal. Odkąd istnieje Telewizja Polska, wiele programów zdejmowano z anteny, bo „komuś się nie spodobały” (w domyśle: decydentom politycznym!), wiele programów i filmów, często bardzo kosztownych, odkładano na półki, a produkcje zrywano. Ewentualne poniesienie kosztów, to żaden argument, że trzeba produkcję kontynuować i karmić widza tego rodzaju programami, bo „umowy zawarto do grudnia”. Tu winę i naruszenie prawa widza przez TVP , Juliusz Braun próbuje przerzucać na widzów, gdy odpowiedzialność za tak karygodne i naruszające prawo decyzje producenckie leży po stronie podwładnych Prezesa Brauna.

Jak dotąd, Zarząd TVP S.A. nie wpadł na pomysł, by wyciągnąć konsekwencje wobec winnych tych skandalicznych decyzji producenckich. Straty materialne w TVP powinny być ubezpieczone, a straty moralne – i straty w mentalności widzów i spowodowane naruszaniem ich godności i praw – będą skutkowały bez wymiaru „ceny” przeliczanej na mamonę.

Za: ksd.media.pl

http://mercurius.myslpolska.pl

Komentarzy 10 do “Nergal już źle widziany w TVP”

 1. Boryna said

  Pewnie proboszcz jego parafii na Baranówku w Kielcach tez zareagował .

 2. angel said

  O diablach tego swiata dzisiaj wszedzie jest glosno !

 3. wet3 said

  Wydaje mi sie, ze murzyn zrobil swoje (byc moze byl to test badajacy jak daleko mozna swinic?) i moze odejsc. Nie mam jednak watpliwosci, ze wkrotce inny murzyn zajmie jego miejsce i dokona podobnych eksperymentow.

 4. 166 bojkot TVN said

  Przy pomocy TVP kahał załatwił Nergalowi reklamę, na której on nic nie stracił, a jeszcze zarobił.
  Kiedy wyleci z TVP będzie miał już aureolę ofiary układu, moherów i księży, co mu otworzy szerzej (tzn drożej) drzwi do TVN na miejsce Wojewódzkiego, który z kolei wyląduje w jakiejś innej plemiennej telewizji, bo już się przejadł i zużył o czym świadczy jego żałosna sesja reklamowa jakiejś sieci komórkowej. gdyby to była moja sieć, już by mnie w niej nie było.

 5. Przychylam się do stanowiska Wet3. Myślę, że Ci upiorni właściciele mediów, chcieli wypadać nastroje społeczne i zorientować się na ile te ich chore ideologie przyjmą się w kraju. Cała działalność Nergala jest mocno podejrzana od chwili kiedy pojawił się w Polsce. Pan Polak – Nergal, wycierający wiele lat deski zachodnich scen muzycznych, głównie amerykańskich, nagle pojawia się w Polsce, przykleja się do najbardziej znanej polskiej celebrytki i piosenkarki, wykorzystując jej popularność, następnie nagle zapada na białaczkę i staje się twarza numer jeden w akcji oddawania szpiku do przeszczepu. Ludzie masowo zgłaszają się do oddania krwi. Czy to Was nie zastanowiło? A czy macie pewność, że Ci dawcy krwi nie zostali przy okazji tej skomasowanej akcji, poczęstowani jakimś świństwem. Czasami zastanawiam się, czy wogóle ta jego choroba nie była fikcją jeno.

  Po chorobie jak czołg szybciutko staje do boju i wpada w wir obowiązków w służbie telewizji i staje się niemalże twarzą numer jeden mediów.

  Na szczęście z Polakami nie idzie im tak łatwo, bo Polacy nie gęsi i swój język mają, ba, mają swoją religie i swoje wartości i Nergal stał się dla nich kłopotliwy, bo zbyt rzucający się w oczy. A te chore pomioty wszystko załatwiają po cichu i z ukrycia, w zaowalowanej formie. No i się satanistyczna krówka spaliła w mediach. Nie będę Dulską i nie powiem, że się tym martwię. Dostał to na co zasłużył.

 6. Krzysztof M said

  Ad. 4

  „co mu otworzy szerzej (tzn drożej) drzwi do TVN na miejsce Wojewódzkiego”

  – :-))) Do Wojewódzkiego to mu brakuje ze trzy parseki. :-)))

 7. A swoją drogą, to jak to ładnie napisał Pan Michalkiewicz: „Palikotowi w piekle będzie wył Nergal, którego muzyka, jak wiadomo, jest gorsza od śmierci”

 8. Mundi said

  Miejsce Nergala jest obok Inferno, Orion’a i Seth,a – do dzieła Panowie, „Evangelion” powoli pokrywa się kurzem !

 9. bezgustu said

  Przecież TVP nie brała kota w worku

 10. angel said

  Jezeli juz o Murzynach „mowa” to do Sejmu RP weszlo juz 2 ale bialych jest wiekszosc i wynosi 458.
  Jeden z nich to „synboga” wczoraj sie wypowiadaj w „faktach po faktach” tvn24.
  Polska mu sie bardzo podoba i Polacy tez.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: