Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sebastian o Wolne tematy (38 – …
  Kajto o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Boydar o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Kajto o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Kajto o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  bryś o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Janekzlasu o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Boydar o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Novy o Nasza demokracja po „operacji…
  wildEast o Nasza demokracja po „operacji…
  Krzysztof o Tragedia Ukrainy
  Yagiel o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  bryś o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

O tym jak to rabin został duchownym

Posted by Marucha w dniu 2011-10-16 (Niedziela)

Wskutek działania totalitarnego przekazu medialnego i takiejże edukacji przedszkolno – uniwersyteckiej, w wielu głowach powstało przekonanie jakoby żydowski rabin był „osobą duchowną”, kimś w rodzaju żydowskiego kapłana, kimś takim jak zakonnik, w ostateczności teolog u chrześcijan. Jest to błędne mniemanie, specjalnie podtrzymywane przez różne czynniki wpływu, wywołujące przekonanie jakoby judaizm był religią podobną chrześcijańskiej. Dzięki tym różnym szarlatańskim sztuczkom przeróżne samozwańcze sanhedryny uzyskują poparcie, powiększają swój autorytet, słowem – rozpychają się łokciami i kolanami wśród chrześcijańskich społeczeństw modelując je według własnych pomysłów.

Od wyjścia z Egiptu do zburzenia świątyni

Kasta kapłańska powstała u żydów po wyjściu z Egiptu. Pierwszym kapłanem był Aron, brat Mojżesza. Następnymi jego potomkowie. W judaizmie kapłaństwo było dziedziczne. Tylko aronidzi – potomkowie Arona zostawali kapłanami. Kapłanem zostawało się już w momencie narodzin. Nic więc dziwnego, że zdarzali się kapłani, którzy nie umieli czytać po hebrajsku. Kapłani zajmowali się składaniem ofiar i prowadzeniem modłów w świątyni.

Mała uwaga co do składania ofiar. W historii można wyróżnić kilka etapów dotyczących składania ofiar. Nierzadko pierwsze ofiary były składane z ludzi. Następnym etapem było składanie krwawych ofiar ze zwierząt, potem już tylko symbolicznych z kwiatów i owoców. Żydzi zatrzymali się na etapie składanie krwawych ofiar ze zwierząt. Aby zbytnio nie epatować tym oraz by krew ofiarna nie lała się byle gdzie (to tylko jeden z kilku czynników wpływu), ofiary można było składać tylko w świątyni w Jerozolimie. W pierwszym wieku przed Chrystusem składanie krwawych ofiar ze zwierząt na sposób żydowski, uchodziło w świecie śródziemnomorskim za objaw barbarzyństwa. Toteż Rzymian napawała obrzydzeniem jerozolimska świątynia po której nierzadko trzeba było brodzić po kostki we krwi. Uważali ją za coś okropnego, za wielką jatkę, za coś co pod ich panowaniem nie może istnieć. Był to jeden z powodów dla jakich ją zburzyli.

Mając to na uwadze uczonym w piśmie (rabinom, którzy istnieli w judaizmie już od dawna) wcale specjalnie nie zależało na odbudowie świątyni. Nie trudno się domyślić dlaczego.

Po zburzeniu świątyni ustały ofiary bowiem zabrakło miejsca w którym można było je składać. Toteż kapłaństwo uległo zawieszeniu (jednak może być w każdej chwili przywrócone, gdyby świątynia została odbudowana). Kapłani zniknęli. Ich potomkowie (tak jak i potomkowie lewitów) mogą spełniać funkcje honorowe w synagogach. Lecz jeśli w danej gminie żydowskiej nie ma takiego potomka (kohena) to dla żydów nie stanowi to żadnego problemu.

Rabińska mądrość

Błędne jest mniemanie jakoby rabini zastąpili kapłanów. Nie ma bowiem po co zastępować kapłanów skoro nie są potrzebni. Rabini są znawcami prawa religijnego żydów, „uczonymi w piśmie” (nie mylić z faryzeuszami – stronnictwem żydowskim), którzy pojawili się w momencie powstawania prawa. Cywilizacja żydowska jest cywilizacją sakralną. Tzn. że wszystkie przejawy życia żydowskiego są regulowane religijnymi przepisami. W Talmudzie (księdze, która ma mnóstwo wydań, spisywanej przez wiele pokoleń rabinów, w której wyjaśnia się jak prawowierny żyd ma żyć) rabini określili nawet to jaką modlitewkę ma odmówić żyd po wyjściu z wychodka czy też w jaki sposób pluć w szabat, aby nie znieważyć święta.(*) Rabin jest tylko „uczonym w piśmie”, znawcą prawa religijnego, prawnikiem. Jednak dla żydów jest sprawą najwyższej wagi, aby skrupulatnie przestrzegać prawa. Bowiem to nie od dobrych czy złych uczynków zależy zbawienie żyda, ale od zachowania zakonu. Prawo religijne żydowskie jest aprioryczne – powstało dawno temu i reguluje wszystkie przejawy życia od momentu swego powstania po wsze czasy, nie można nic w nim zmienić. Jednak warunki życia się zmieniają. Jak więc zachować prawo? Nad tym właśnie głowią się rabini. Są przewodnikami życia. Stąd rabini odgrywają bardzo istotną rolę w gminach żydowskich. Żyd chcący zostać rabinem musiał się wiele i długo uczyć, w przeciwieństwie do kapłana, którym zostaje się przez urodzenie.

[Już słyszę skowyt oświeconych: a przecie rabini dają małżeństwa żydom (tak w filmach różnych pokazują!). Tak dają, bo wiedzą jak to zrobić. Ale w przeciwieństwie do kapłanów chrześcijańskich nie potrzebują do tego żadnych święceń (nie ma święceń ani sakramentów u żydów; kapłanem i lewitą zostaje żyd poprzez urodzenie). Poza tym może to robić każdy, kto wie jak. A to jest zapisane w przepisach religijnych. A że rabini są znawcami prawa więc poza wiedzą posiadają autorytet u żydów – zawsze to przyjemniejsze, gdy takiego aktu dokonuje ktoś z poważaniem, autorytetem.]

Biurokratyczna sztuczka

Oto jak doszło do uznania rabinów za duchownych:

„Zupełne równouprawnienie Żydów we Francji orzekła już konstytuanta we wrześniu 1791 roku. Napoleońskie rządy nie cofały tego, ale gdy co do obyczaju żydowskiego wyłaniały się rozmaite wątpliwości i poczęły się odzywać z prowincji głosy z ciężkimi przeciw żydostwu zarzutami, rząd chcąc te wątpliwości (np. co do poligamii) wyjaśnić, musiał przede wszystkim wiedzieć, z kim się wdać, żeby to miało znaczenie dla wszystkich Żydów we Francji. Dla informacji zebrano najpierw ‘notablów’, tj. wybitniejszych żydów, wskazanych przez prefektów po departamentach; obradami ich w lipcu 1806 roku kierował minister. Zadano im 12 pytań, na które udzielili odpowiedzi, jak sobie rząd życzył, oprócz jednej sprawy: zaprzeczyli możliwości małżeństw mieszanych, żydowsko – chrześcijańskich. Z czyjejże tedy strony ujawniał się ekskluzywizm? Aleć ‘notable’ nie stanowili żadnej władzy dla Żydostwa.

Chodziło o jakąś sankcje żydowską dla warunków współżycia w życiu państwowym, choćby o sankcje dla jedenastu kwestii, rozstrzygniętych przez notablów w myśl życzeń rządu i ogółu ludności francuskiej. Ponieważ wszystkie wątpliwości miały źródło w odrębności prawa, którego źródłem była religia żydowska, a zatem trzeba było wdać się z jakąś wadzą duchowna żydowską. Takiej władzy nie było. Ani jej Żydzi nie mieli, ani mieć nie pragnęli. Biurokracja nie miała się z kim porozumieć w sposób obowiązujący; nie było żydowskiej reprezentacji.

Biurokracja, gotowa zawsze stwarzać, co jej potrzebne do biurokratycznych fikcji, postanowiła tedy stworzyć żydowską reprezentacje religijną. Dostojnicy ministerialni, zabrawszy się do studiów, wykryli, jako niegdyś sanhedryn stanowił najwyższą powagę Izraela. Nie istniał niemal od dwóch tysięcy lat, ale dla biurokracji to nie przeszkoda. Wskrzesić go! Będzie taki sam, bo będzie się składać tak samo z 71 członków! Napoleon kazał, i zjechało się w Paryżu 46 rabinów i 25 delegatów na „wielki sanhedryn” i zatwierdzili wszystko, co uchwalili notable, ale dosłownie wszystko, sprzeciwiwszy się znów małżeństwom mieszanym. Było to w lutym 1807 roku, a już w marcu wrócono na nowo do koncepcji notablów, których ponowne zebranie rozwiązało się atoli z początkiem kwietnia 1807 roku. Koniec końców, Żydzi we Francji nie zdobyli się na żadną powszechna organizacje religijna, której rząd potrzebował koniecznie do kompletu swych urządzeń państwowych.

Natenczas rząd zabrał się do działania sam, nie żądając uchwal od żadnych zjazdów żydowskich, lecz dekretując i narzucając Żydom obmyśloną przez siebie organizacje, która – jak wszystko z Francji pochodzące – miała stać się wzorem dla organizacji Żydów wobec władz państwowych w całej niemal Europie. Ponieważ potrzeba było rządowi organizacji na tle religijnym, która by mogla wchodzić w zobowiązania wkraczające w dziedzinę żydowskiego prawa religijnego, wiec innymi słowy trzeba było rządowi osób, które mogłyby uchodzić za kapłanów żydowskich. Rozumowano z biurokratyczna prostolinijnością, mieszając bez troski ni odpowiedzialności rzeczy, nie mające z sobą żadnego związku; skoro chrześcijanie posiadają swe władze duchowne, wyznaniowe, ‘powinni’ mieć je także Żydzi.

Postanowiono dać im kapłanów, nie troszcząc się o kohenów. Ponieważ zaś każda gmina utrzymywała rabina, a rabini mieli do czynienia z prawem religijnym, byli tedy najlepszymi religii wyznawcami, zrobił ich wiec Napoleon żydowskimi kapłanami, do urzędowego użytku biurokracji. Dekretem z 17 marca 1808 roku uznano rabinów duchownymi wobec prawa państwowego i ustanowiono na Francję 13 ‘konsystorzy’ żydowskich, z ‘centralnym konsystorzem’ w Paryżu; a w każdym zasiadał rabin i trzech ‘świeckich’ Żydów. Znać z tego, ze bezpośrednich wzorów poszukano w organizacji wyznaniowej protestantyzmu. Rewolucja francuska – możnaby powiedzieć – dokończyła się zorganizowaniem żydostwa.

Nie trzeba było długo czekać, ażeby Żydzi poznali, jak dalece wzmacnia ich wobec państwa organizacja rzekomego duchowieństwa, przez państwo uznawana. Nie brak tez było i takich Żydów, którzy radzi byliby przywrócenia kapłaństwa, chociaż narzuconego, spodziewając się z tego postępowego odrodzenia swej religii, jakiego nieokreślonego neojudaizmu, który miał stać się uniwersalnym w zgodzie z uniwersalna jakąś cywilizacja. W rzeczywistości atoli nie osłabiał się wcale antagonizm cywilizacji żydowskiej do ‘narodów’.” (Cyt. za F. Koneczny, „Cywilizacja żydowska” T. 2. Krzeszowice 2006, s. 104 – 106)

Po pewnym czasie żydzi rozpoczęli walkę we wszystkich krajach o uznanie rabinów za „duchownych”, za władzę duchowną, za kapłanów. Między sobą śmieli się z tego absurdalnego pomysłu, ale jakże wiele dzięki temu zyskali! Był to asumpt do organizowania przez żydostwo w późniejszych czasach różnych, rzekomo religijnych, wyznaniowych, duchowych samozwańczych zgromadzeń jak np. działająca do dziś Chabad Lubawicz, którego szefem w Rosji jest rabin Berl Lazar (będący również naczelnym rabinem Rosji) – kumpel Putina (który nawiasem mówiąc „specjalnymi” metodami załatwił mu wybór na „naczelnego rabina”). Pod przykrywką religii członkowie tych różnych sanhedrynów spotykają się z wpływowymi nieżydami i załatwiają swoje różne biznesowe interesy. Natomiast naiwni Rosjanie (no akurat ci są chyba najmniej naiwni w tym temacie), Polacy, Amerykanie, Niemcy, Francuzi itd. itd. sądzą, że ich politycy rozmawiają z żydowskimi „duchownymi”. A jakież tematy mogą oni poruszać między sobą? Pytanie retoryczne – chyba tylko te dotyczące naszej kabzy…

Ussus

* Gwoli ścisłości należy dodać, że nie wszyscy żydzi uznają Talmud. W najmniejszym stopniu jednak nie ma to wpływu na ich stosunek do wyznawców innych religii ani na podejście do prawa.

http://ussus.wordpress.com/

Komentarzy 78 do “O tym jak to rabin został duchownym”

 1. angel said

  Przed dyskusja zastanowcie sie czy wspolczesnemu rozumnemu czlowiekowi potrzebny jest POSREDNIK/PRZEWODNIK/PASTERZ jaka spelnia osoba duchowna w tym rabin, w drodze do PRAWDZIWEGO BOGA ???

 2. Agnieszka said

  Rabin nie jest osobą duchowną.
  W naszej religii katolickiej – tak Bóg to ustanowił – niezwykle potrzebni są pośrednicy w drodze do Boga. Największą pośredniczką jest Matka Boża, a za nią wszyscy Święci Pańscy. Oni zostali wybrani przez Boga i my, zwykli ludzie, za nimi mamy podążać i to za ich wstawiennictwem otrzymujemy łaskę niepobłądzenia i wejścia na właściwą drogę.

 3. angel said

  Czy mozesz przytoczyc gdzie i kiedy BOG TO USTANOWIL,byli przy tym swiadkowie ???

 4. angel said

  Jeszcze to :

  Do stworzenia Boga byla potrzebna MATKA i ona byla pierwsza ???

  Ludzie przejrzyjmy w koncu wzrok,zacznijmy logicznie myslec .

  DOGMAT JEST DOGMATEM , A ROZUM ROZUMEM !

  BOGA NIKT NIE STWORZYL – BOG BYL,JEST i BEDZIE !!!

  Nie tylko do skonczenia swiata ,BO SWIAT JEST NIESKONCZONY .
  SWIAT ISTNIAL i ISTNIEC BEDZIE ZAWSZE !

 5. Paweł Gabriel said

  U onetowców natknąłem się na na taki news:

  Włochy: ostre starcia w Rzymie, sprofanowano kościół.

  W czasie gwałtownych zamieszek w Rzymie, wywołanych przez setki chuliganów, dokonano zniszczeń w jednym z kościołów w centrum. Włoskie media opublikowały nagranie sceny, gdy banda wandali wtargnęła do parafii i rozbiła o ziemię figurę Matki Bożej.
  Do incydentu doszło w kościele świętych Marcelina i Piotra przy via Lubicana na Lateranie, a więc w rejonie, gdzie doszło do najcięższych aktów przemocy i wandalizmu.
  Dziennikarka gazety „La Stampa” zarejestrowała telefonem komórkowym scenę, podczas której chuligan z twarzą częściowo zakrytą kapturem wbiega do sali przy kościele i wynosi z niej gipsową statuę Matki Bożej z Lourdes, a następnie rozbija ją o ziemię.
  Proboszcz parafii ksiądz Pino Ciucci powiedział dziennikowi „Corriere della Sera” w niedzielę, że wandale zniszczyli salę katechetyczną i połamali wielki krzyż. – Zniszczyli wszystko – dodał proboszcz.
  Profanację potępił rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi. W reakcji na oświadczył: „Potępiamy niczym nieuzasadnioną przemoc i akty obrazy pod adresem wrażliwości wierzących, dokonane wczoraj”.
  – Została ciężko znieważona wrażliwość i uczucia wiernych – podkreślił Lombardi.
  Oburzenie profanacją kościoła wyraził też papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej kardynał Agostino Vallini. Burmistrz Wiecznego Miasta Gianni Alemanno oświadczył zaś: „wyrażam pełną solidarność z kardynałem Vallinim w reakcji na niesłychaną profanację kościoła pod wezwaniem świętych Marcelina i Piotra”.
  – Nigdy wcześniej nie zdarzyło się, by agresywni manifestanci osiągnęli taki poziom bluźnierstwa i świętokradztwa – stwierdził Alemanno.
  Arcybiskup Mediolanu kardynał Angelo Scola powiedział w niedzielę podczas mszy w tamtejszej katedrze: „Głęboko znieważa nas jako chrześcijan zniszczenie figury Matki Bożej oraz krzyża”.
  Bilans sobotnich starć w Rzymie, w jakie przerodziła się z winy chuliganów pokojowa demonstracja „oburzonych”, to ponad 70 rannych policjantów i uczestników zajść oraz 12 aresztowanych. Straty szacowane są na miliony euro.

  Idzie nowe.

 6. Kronikarz said

  Wpis 001

  …Angel – Anow – Inkwiwytor – J – Marek S – Marucha – Piotrix – Wet3 – Zagrypiona – Zbigniew Koziol – INNI…

  ===

  Ojczyzna i kibice

  Poprawnie polityczne media w rodzaju „Gazety Wyborczej” czy TVN-u od lat prowadzą zaciętą krucjatę przeciwko niezależnemu ruchowi kibicowskiemu. W zamyśle ich dziennikarzy prawdziwi kibice powinni być całkowicie pozbawieni „agresywnych zachowań”, zaś kluby mają obowiązek zamknąć bramy stadionów przed niesfornymi „kibolami”. Najlepiej aby „prawdziwy kibic” pozbawiony był męskich cech, ubrany w obcisłe rurki, mając na głowie wytwór w rodzaju fryzury jednego z publicystów „Wyborczej”, Rafała Steca.

  Ten wymarzony „kibic” powinien przez mecz wygodnie siedzieć na krzesełku, opychając się popcornem, w przerwach meczu czytywać „Wyborczą” i pogłębiać refleksje nad ostatnimi spostrzeżeniami „autorytetów” w rodzaju Michnika, Blumsztajna czy Szczuki. Oczywiście ubolewając nad polskimi „przywarami” narodowymi jak „wszechobecne warcholstwo”, szalejący „antysemityzm”, ksenofobia, homofobia itd. Kiedy ów „kibic” zanurzy się dostatecznie w otchłani myśli „szanowanych autorytetów moralnych”, uzna, że konieczne jest odrzucić jakiekolwiek przywiązanie do narodu i ojczyzny, wszak wg publicystów „Wyborczej”: „patriotyzm jest jak rasizm.

  Na łamach „Gazety Wyborczej” nie raz mogliśmy przeczytać o „kryminalnych” powiązaniach kibiców Lecha, „antysemickich” kibolach Wisły, „rasistowskich” fanach Śląska, czy chuligańskich wybrykach fanatyków Legii. Wszystko to ma na celu zniszczenie niezależnego środowiska kibicowskiego, który jest tak naprawdę jednym z większych, niezależnych od nikogo, masowych ruchów społecznych. Kibice poświęcając swój czas i najlepsze lata dla ukochanego klubu nie czynią tego dla zdobycia pieniędzy czy wpływów politycznych bądź ekonomicznych. Jeżeli za dość „dużą” formację polityczną jest uważane ugrupowanie liczące około 1000 członków, to weźmy pod uwagę, iż wiele polskich klubów ma znacznie, znacznie, znacznie większe grupy zorganizowanych – oraz zdyscyplinowanych względem swojego przywództwa – kibiców.

  Pismacy z „Wyborczej” całkiem słusznie zauważyli zawczasu, że na stadionach rodzi się nacjonalizm (który w ich języku oznacza wszelki patriotyzm) oraz „agresja”. Co więcej, ruch kibicowski swym zasięgiem działa nie tylko na „kiboli”, lecz również na szersze grupy społeczne, nawet nie interesujące się piłką. Młodzież przyjmując nawyk obrony honoru szerszej wspólnoty – za którą tutaj należy uznać środowisko kibiców ukochanego klubu – staje się krnąbrna, nieposłuszna, niepokorna. Tym samym, nie daje sobą dowolnie kierować i narzucać wszelkich schematów kulturowych wypracowanych przez „inteligencje” na czele z wieloma „autorytetami moralnymi”.

  Tak naprawdę, walka z kibicami to tylko element spójnej układanki środowisk lewicowych i liberalnych, mających na celu zaprowadzenie wielokulturowego społeczeństwa „równości”, „tolerancji” i niczym nieskrępowanej egoistycznej „wolności”. Zjawisko, że coraz więcej mężczyzn decyduje się zakładać stroje jeszcze niedawno uznane za kobiece, wraz z wymyślnymi fryzurami i modą na „metroseksualność”, to efekt takich działań. Chodzi o to aby społeczeństwo zatraciło wszelkie znamiona patriotyzmu, chęci podejmowania gorliwej walki o swoje prawa, stało się łatwe do sterowania przez różne grupy interesu. Po to też wprowadza się poprawność polityczną, która nakazuje unikać „kontrowersyjnych” wypowiedzi na temat homoseksualistów, Murzynów czy wyznawców egzotycznych religii. Celem jest osiągnięcie totalnej mozaiki kulturowej, złożonej ze wszystkich odcieni koloru skóry, wszelkich odmienności seksualnych (chyba nie myślicie, że na homoseksualizmie skończą? Zoofile są już następni w kolejce) czy obyczajowych. Tak na przykład, kobiety powinny stać się bardziej męskie, aż zatrą się różnice między kobietą a mężczyzną, a każdy będzie wraz z „postępem postępów” mógł decydować o swojej płci, i w każdej chwili przeobrazić się z kobiety w mężczyznę, z mężczyzny w kobietę itd.

  Żeby umożliwić stworzenie takiego społeczeństwa, środowisko liberalno-lewicowe muszą się najpierw „rozprawić” ze źródłami oporu wobec takich zachowań. Takimi zwornikami „nieposłuszeństwa” wobec „intelektualnych elit” są w różnym stopniu: rodziny oparte na tradycyjnych wartościach (składających się ciągle z mężczyzny, kobiety i ich dzieci, zamiast dwóch „mężów” z labradorem – do trójkąta), patriotyzm stawiający wyższe cele ponad własne egoistyczne zachcianki, kościoły broniące wartości prawdziwej cywilizacji europejskiej (chodzi tutaj nie tyle o aspekt religijny co kulturalno-obyczajowy), oraz niezależne ruchy społeczne niemotywowane chęcią zysku czy zdobycia wpływów politycznych. Takimi ruchami na pewno są zorganizowane środowiska kibiców.

  Warto, naprawdę warto, aby kibice zdali sobie sprawę, że wymierzona w nich kampania oszczerstw jest tylko ELEMENTEM szeroko zakrojonej akcji przeciwko wszelkim niezależnym ruchom społecznym. Również przeciwko patriotyzmowi, przeciwko męskim cechom – stojącym w sprzeczności z projektowanych światem lewaków, liberałów, feministek, homoseksualistów, „obrońców zwierząt” i innych patologicznych środowisk, chcących wywrócić do góry nogami wszelkie tradycyjne normy społeczne. Cel jest jasny – władza nad ludźmi, ich pełna kontrola, uniemożliwienie powstawania niezależnych ruchów społecznych. Tym samym, w „demokratycznym społeczeństwie” wprowadzi się najgorszy totalitaryzm, potrafiący zniszczyć każdego, który mu się sprzeciwi. Od wielu lat taka „wojna” o władzę dusz, o władzę kulturową aktywnie się toczy. Jej rozstrzygnięcie nie jest jeszcze przesądzone, im wcześniej społeczeństwa obudzą się z obojętności na wprowadzanie każdej zmiany obyczajowej czy kulturowej, tym łatwiej będzie ocalić wartości na których zbudowana została nasza cywilizacja: honor, patriotyzm, rodzina czy prawdziwe braterstwo.

  „Gazeta Wyborcza” i podobne jej media nie zaprzestaną akcji oczerniania kibiców, nawet przy uderzających w ich budżet akcjach prowadzonych m.in. przez „Wiarę Lecha”. Takie akcje są jak najbardziej słuszne, warto aby kibice innych klubów podjęli podobne działania zakrojone na szeroką skalę. Jednak walki nie da się wygrać bez znacznego wzrostu aktywności na polu społecznym, kulturalnym czy politycznym. Nasi rodacy przez wieki podejmowali działania zmierzające do obrony ojczyzny bądź jej wyzwolenia. Powstania ludowe w czasie Potopu szwedzkiego, powstania niepodległościowe w XIX wieku (Listopadowe, Wiosna Ludów, Styczniowe) czy obrona ojczyzny w czasie okupacji nazistowskiej i komunistycznej. Czy ich trud pójdzie na marne? Czy po to oddawali swoje życie i skazywali na syberyjską katorgę abyśmy teraz uznali to za „relikt” przeszłości? Czy robiliby to wiedząc, że przyszła Polska zatraci społeczny patriotyzm i wartości na których zbudowano europejską cywilizację (tę prawdziwą, nie patologiczne „standardy europejskie” według Michnika i spółki)?

  Wielu z chęcią zakłada koszulki przypominające narodowe powstania. Dziś Polska nie wymaga od nas oddawania swego życia. Współczesność rządzi się innymi prawami. Kultura, polityka, media, a nawet banalne seriale obyczajowe, tymi drogami lewacy i liberałowie prowadzą swoją walkę. Jeżeli nie podejmiemy walki na różnych polach – począwszy od organizowania ruchów społecznych, poprzez własną kulturę masową, kończąc na aktywności politycznej – przegramy. Kibice mają ten przywilej, że są już dobrze zorganizowani. Dlatego są też niebezpieczni dla środowisk liberalno-lewicowych.

  Od „kiboli” i „chuliganów” zaczął się w 2006 roku poważny ruch społeczny na Węgrzech, mimo że stanowią one (przy całym szacunku dla węgierskich przyjaciół) mniejszą siłę niż w Polsce. Dzięki wsparciu młodej klasy średniej, aktywnych i patriotycznych środowisk studenckich, lewica oraz liberałowie są zepchnięci w kozi róg. Prawicowy FIDESZ uzyskał ok 2/3 głosów, zaś nacjonaliści z Jobbiku uzyskali 17% poparcie. Przy aktywności młodego pokolenia, nieobarczonego starymi sporami oraz politycznym zepsuciem, młodzi Polacy mogą zmienić swoją ojczyznę. Kibice mogą nie tylko uratować niezależny ruch kibicowski, lecz wybitnie przyczynić się do ocalenia Polski.

  Michał Kowalczyk – http://narodowcy.net/ojczyzna-i-kibice/2011/03/11/

  Komentarze jak na przyklad :

  * Nie damy miana Polski zgnieść, nie pójdziem żywo w trumnę, w Ojczyzny imię i w jej cześć podnosim czoło dumne !

  * LEGIA WARSZAWA ! GW – nie czytam, TVN – nie oglądam, PO – nie głosuję.

  * Zwróćcie uwagę ,że teraz przed wyborami Tusk nie zgodził się oddać nic żydom ale założę się ,że po wyborach zmieni zdanie!

  * Nie głosujcie na PO – Tusk będąc w Izraelu powiedział „to mój drugi dom” – Komorowski w święto Hanuki palił świece hanukowe w oknie Pałacu Prezydenckiego hańbiąc to miejsce.

 7. niereligijna said

  Angel
  kidys zapytalam zyda czy pomidor genetycznie zmodyfikowany jest nadal kosherny, bo teraz ma w sobie geny arktycznej ryby a oni nie moga mieszac w zywnosci by byla kosherna. W odpowiedzi uslyszalam…..zmienilem dzisiaj cztery opony w samochodzie!
  Komentarz Pawla Gabriel i Kronikarza jest mniej wiecej o „oponach w samochodzie”,
  Angel podzielam Twoje zdanie na temat Boga i posrednikow oraz calej religijnej biurokratycznej moralnosci.

  Moim skromnym zdaniem religie wszelkiego rodzaju izoluja od Boga i od wlasnego sumienia.

 8. niereligijna said

  tu jest strona ze zdjeciami symboli uzywanymi do manipulowania „barankami”

  http://www.jordanmaxwell.com/articles/questions/index.html

 9. Agnieszka said

  ad. 3. Wystarczy przyjrzeć się życiu nam wspólczesnej świętej – św. siostrze Faustynie – poczytać jej Dzienniczek, i usłyszeć jak skutecznie wstawia się za zbłąkanymi, zagrożonymi duszami.

  Skromne zdanie „Niereligijnej” jest nie tyle skromne, co głupie. Chrystus ustanowił Kościół i powiedział „Nikt nie przychodzi do Ojca, jak tylko przeze mnie”. Jeśli pani Niereligijnej wystarcza jej własna osoba, to pogratulować postawy.

 10. Romank said

  Nastepna bzdura! Zydzi nie mieli reprezentacji:-=)))
  a czym byl Waad Lubelski????w Rzeczypospolitej??? a Kahally???? Doskonale pracujaca i sprawna adfministracja dzialajaca pod przykryciem w 99% swoich funkcji.
  Napoleon wiedzial o tym i zarzadal stawienia sie przed nim Nawyzszego Kahallu Zydowskegoi…ktorego” nie bylo::-)))) czyli Sanhedrynu…i o dziwo..taki Sanhedryn sie pojawial i udzielil wszelakich odpowiedzi…dla dobra spolecznosci Zydowskiej….

  Co do kasty kaplanskiej….a co stalo sie z ” wlozeniem rak” i ‚Namaszczeniem olejem”….
  Rodzi sie w kascie…i glupim tez sie rodzi…:-))

 11. niereligijna said

  Agnieszka

  Skromne zdanie „Niereligijnej” jest nie tyle skromne, co głupie. Chrystus ustanowił Kościół i powiedział „Nikt nie przychodzi do Ojca, jak tylko przeze mnie”. Jeśli pani Niereligijnej wystarcza jej własna osoba, to pogratulować postawy.

  ale mi przygadalas! czy nigdy nie myslalas o tym, ze Bog jest wiekszy niz jedna religia ktora Ty reprezentujesz, bo akurat urodzilas sie w takim miejscu, w ktorym jest propagowana. Jesli uwazasz ze moje zdanie jest GLUPIE to prosze uzasadnij.
  Co to znaczy my zwykli ludzie? co to znaczy wybrani przez Boga?
  Czy Bog klasyfikuje ludzi na lepszych i gorszych? …a co z jego sprawiedliwoscia? przestala dzialac?
  prawdopodobnie zadaje teraz trudne pytania i nie dostane odpowiedzi.

 12. Agnieszka said

  jeszcze ad. 3
  Tak, byli świadkowie, Chrystus ustanowił Kościół i na pośrednika między Bogiem a ludzkością powołał św. Piotra i apostołów, a potem byli ich następcy.

 13. Kronikarz said

  7/ Niereligijna = Pania Agnieszke pozdrawiam serdecznie !

  Wkurzasz mnie, bos jest bezczelna pasozytnica :

  – izoluja Cie od Boga religie.

  – izoluja Cie od religii instytucje.

  – izoluja Cie od instytucji ludzie.

  – izoluja Cie od ludzi glupie gadki.

  – izoluja Cie od glupich gadek w knajpie : Tak czy Nie :

  a) Jesli Tak to Ty miej troche przyzwoitosci i odizoluj sie od pierdolenia kotka mlotkiem a wez sie teraz za siebie !

  b) Jesli zas Nie to, pytam, czemu tam nie przysiadujesz z tym rebe jak mu tam jest, Twojemu Rebe ?

  Acha, mam pytanie, ‚Etyke’* tego, jak mu tam, aah, Spinozy czytalas :

  c) Jak Tak to teraz nauczysz sie myslec !

  d) Jak Nie to co tu robisz zamiast se przeczytac ?

  e) Na kazania chodz, to lepiej zrobisz.

  * Elementarz ateistow – widzisz, wyjasniam, na, znaj Pana = uwaga :

  „Molestowanie moralne – perwersja moralna czy patologia społeczna”

  http://www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=99

  N.B.: wiesz juz teraz dlaczego to moje „kazanie” – …?… – bo sie wypowiadasz na temat jakis nie zglebiwszy go wcale.

  Boga odrzucasz a sama nie wiesz dlaczego : Spinoza Ci powie – jesli calosci etyki nie przeczytasz, to bedziesz miala koszmary.

  …te fraszki podaje Ci z uklonami 😉

 14. Romank said

  To nie trudne pytania ale dziecinne i naiwne.
  Odpowiedz sobie na pytanie co to jest Sprawiedliwosc…. i zaraz po tym co to jest religia?

 15. Marucha said

  Jak zły szeląg powraca tu problem, czy człowiek potrzebuje pośredników między sobą a Bogiem – stale te same pseudoargumenty, ta sama zarozumiałość („sam sobie z Bogiem pogadam”) i ta sama ignorancja w kwestii naszej religii.

  Jezus ustanowił Kościół, ustanowił pierwszego papieża, dał apostołom władzę pośredniczenia między ludźmi a Bogiem… a ci wciąż swoje, do zrzygania…

 16. Marucha said

  Re 4:
  Rewelacje.
  Sam Pan do nich doszedł?

 17. Kapsel said

 18. niereligijna said

  Kronikarz, z jaka latwoscia i nietrafnoscia osadzasz ludzi. Jestes ordynarny w swoich wypowiedziach, To co piszesz nie swiadczy o mnie tylko o tym co sam soba reprezetujesz.
  A co z twoja miloscia do „narodu wybranego” jesli masz niechec do rabe?
  czy zastanawiales sie kiedys dlaczego w twojej religii ciagle sie powtarza ze zydzi to narod wybrany przez „Boga”!?
  a moZe Bogiem nazywa sam siebie ten kto zydom tak podla religie wymyslil i wytresowal na obraz i podobienstwo swoje, a i tobie wmowil ze Jezus byl zydem tak dla figla zebys jednoczesnie milowal i nienawidzil tych ktorych nauczaja nienawisci do ciebie ich wielebni rabe.

  z twojej wypowiedzi wynika ze bardzo jestes odizolowany od Boga, ale bardzo bliski fanatyzmowi religijnemu.

 19. tralala said

  ad 15
  Przeciez autorzy tych wpisow robia to specjalnie.

 20. Anow said

  Ad 6, Pan Kronikarz

  Władza, jakakolwiek by była, boi się jak ognia wszelkich zgromadzeń, niezależnych grup, które mogą się wymknąć spod jej kontroli i jej zagrozić.

  Trochę jest w tym racji:

  Gdybyśmy pozwolili na wolą amerykankę w życiu publicznym, to zamiast porządku i postępu, zapanowałby chaos, anarchia, gdzie nie tylko dobrzy, moralni ludzie jednoczyliby się w grupy, ale przede wszystkim obecny półświatek, wszelkie kryminalne grupy, zdominowałyby nasze ulice.

  Marzy nam się, aby powstały grupy, partie, nie przefiltrowane przez globalistów, lucyferian?

  Obecnie w każdej partii, w każdym stowarzyszeniu są wtyczki, jawni i ukryci agenci lucyferian.

  Dlatego fenomen kibiców, którzy będąc niezależnymi i mającymi duże wpływy na publikę, z powodu transmisji tv i tysięcy ludzi na stadionach, jest jak jasne światełko w tunelu ciemnoty propagandowej.

  Kibice i ich fenomen niezależnej siły publicznej, mówiącej tak dużo za pomocą kilku sloganów wypisanych na transparentach, bardzo są w tuskolandii znienawidzeni przez Rząd i innych partyjniaków będących przy korycie, gdyż wymknęli się spod kontroli i mówią prawdę w oczy.

  Smutne jest, że z powodu marazmu aktywności społecznej, tak mało poważana grupa, jak kibole, daje nam przykład patriotyzmu i odwagi politycznej. To oni pierwsi wyrwali się ze stada baranów wiedzionych na rzeź?

  Co do Żydów:
  Wiemy, że oni stosują swoja wiarę instrumentalnie, nie tak jak w katolicyzmie gdzie duch jest ważny, a u nich tylko forma.

  Oni swoją organizację używają do budowania ichniej potęgi w każdym państwie świata! Bez żadnej kontroli z zewnętrz!
  Dlatego maja takie sukcesy.

 21. Krzysztof said

  Anioł z Florydy wziął sobie do wątroby nie tylko brednie Obsrywatora katolików, ale zapewne i uwagi masona Brzezińskiego, stąd nie potrzeba mu pośredników do szukania Boga. 😦

  Zdaniem profesora, ciekawą kwestią jest także stosunek Polaków do Kościoła. „Kościół, który ma tyle sobie do zawdzięczenia, jeśli idzie o podtrzymanie poczucia narodowego, przetrwanie polskości w okresie rozbiorów, musi się zmienić. Nie tylko w Polsce, ale też – ja to mówię jako katolik – Kościół musi się zmienić na świecie. To są fakty nieuniknione i to też następuje w Polsce” – powiedział.
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/brzezinski-polacy-w-wyborach-pokazali-polityczny-r,1,4881755,wiadomosc.html

 22. […] O tym jak to rabin został duchownym O tym jak to rabin został duchownym […]

 23. Agnieszka said

  Ad. 11
  To nie są trudne pytania. Wystarczy nauczyć się katechizmu religii katolickiej. Trudno byłoby tu osobie niereligijnej wykładać rzecz „od stworzenia świata”. Religii uczyli mnie Rodzice, ksiądz na lekcjach itd. Jeśli ktoś się tego nie uczył, a teraz jest sprawą zainteresowany, może wziąć do ręki odpowiednie książki i się pouczyć, zamiast ochoczo zabierać głos i wyłuszczać nam jakieś własne domowe filozofie, bo one mało ciekawe, a mocno żenujące.

  Bardzo dobrze i dobitnie powiedziane! – admin

 24. MatkaPolka said

  KIM SA ŻYDZI – NAGRODA NOBLA ZA PRAWIDŁOWĄ DEFINICJE ŻYDA !!

  Żydowskie PODMIANKI.

  Żydostwo to system kompletnego fałszu i zakłamania. Samo słowo Żyd to oksymoron – figura stylistyczna zawierająca w sobie i niosąca wzajemna sprzeczność( np. biały murzyn, olbrzymi karzeł)
  (dwie amerykanki – . http://www.come-and-hear.com/dilling/p_chapt04.html )

  Żydzi to bardzo stara GILDA ZŁODZIEJSKA, skodyfikowana jeszcze przez Talmud (Kodeks Przestępczy), a potem przez Mojżesza Majmonidesa, z wypracowanymi przez lata i wieki metodami oszustwa, kłamstwa, kradzieży, rozboju i morderstwa.

  Powyższy artykuł to rzecz o żydowskich PODMIANKACH.
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/02/09/zydowskie-podmianki-matka-polka

  ŻYD TO ŻADNA RASA
  Z całą pewnością nie można przypisać tzw. Żydowi rasowości.
  Żydzi NIE są rasą – Żyd może być biały, może być Niemcem, Polakiem lub czarny ( Etiopia, Chicago) Persem , Chińczykiem w zależności od kraju zamieszkania

  PORÓWNAJMY DWA ZDJĘCIA
  Czarny rabin tzw. Żyd, Capers Funnye
  i biały rabin Żyd Michael Schudrich naczelny rabin Polski importowany z USA

  Czy biały rabin, czarny rabin , biały Żyd z Polski, czarny Żyd z Etiopii itd. Czy to ta sama rasa ??

  ĆZY TZW.ŻYDZI TO SEMICI ? Również NIE –Semici. Żydzi nie są semitami. Antysemityzm to bzdurne oskarżenie i zarzut !!

  Żydzi to potomkowie Hunowie, to mieszanka( a wiec nie jednolita rasa) rasowa Hunów, czyli Mongołów, Słowian i Turków. Jeśli mówić o etniczności i pochodzeniu to ojczyzną Żydów jest Mongolia. Tzw. Żydostwo to w większości potomkowie Chazarów.
  Jeśli trafi się jakiś Arab wyznawca tzw. Judaizmu to można go nazwać semitą.

  Ktoś, kto rzuca oskarżenia o antysemityzm powinien udowodnić, że jest semitą, a semita nie jest.
  No może z wyjątkiem Żyda –Araba.( ale to przecież to kolejny oksymoron). Ludy arabskie to wyznawcy Mahometa. Czy istnieje Żyd wyznawca Islamu? Wątpliwe! Jeśli tak, to NIE jest przecież Żydem. Czy istnieje Arab wyznawca talmudyzm. Jeśli tak to wtedy jest Arabem i semitą, ale nie jest Żydem. Prawdziwych etnicznych żydów – mieszkańców biblijnej Judei, dzisiejszych Palestyńczyków, tępi się ogniem i mieczem. Ale to wyznawcy islamu, a nie judaizmu.

  Judaizm – to żadna religia, to sprzeczność sama w sobie. I to także oksymoron

  Żydostwo i judaizm to nie religia . Co ma wspólnego Talmud z Dekalogiem Mojżesza, lub prorokami biblijnymi ? NIC, ZERO, NILL, NADA. W czasach Chrystusa Edomici, mieszanka rasowa potomkowie biblijnego Ezawa, byli wyznawcami od niemal 2000 tysięcy lat Baala i Isztar
  Jakiekolwiek odniesienie Żydostwa do Biblii to uzurpacja

  Problem, z którym świat się boryka się to problem błędnej i fałszywej tożsamości i ról, jakie Bóg przypisał dla Ezawa i Jakuba.
  Dopiero kiedy zidentyfikujemy europejskich białych ludzi, wyznawców Chrystusa jako Izrael, a Żydów jako Edomitów, wszystko na świecie nabiera pełnego sensu. Kiedy roli Jakuba i Ezawa zostaną prawidłowo zidentyfikowane, zobaczymy, że wszystko dzieje się dokładnie tak, jak to napisano w Biblii.

  Edomici /Żydzi nie lubią roli, jaka została im przypisane i boją się odkryć prawdę, kim naprawdę są i dlatego próbują przepisać Biblie tak, aby trzymać z daleka białego chrześcijan od poznania ich tożsamości i dziedzictwa kulturowego Żyda. Dlatego uważa się, że Ezaw (Żyd) jest Jakubem (wybranym przez Boga) a Jakuba (rasy białej) jest tylko gojem. Więcej to Ezaw i jego plemie jest WYKLĘTY przez biblijnego Boga, a nie wybrany.

  Sama religia Żydów zawiera wewnętrzną sprzeczność – Talmud to prymitywna pogańska religia , obrzezania kamiennym nożem, skakanie do księżyca, itd. Bóg żydowski to taki rabin, który siedzi w niebie i czyta Talmud; ale sam bóg może się mylić, jeśli tak powiedzą ziemscy rabini.
  Talmud to swoisty Kodeks Przestępczy.
  Talmud i 10 przykazań to dwie przeciwne i kontrastujące koncepcje religijne.
  Talmud nie ma nic wspólnego z Dekalogiem Mojżesza ani z Biblią.

  Te zamieszanie spowodowane jest nieporozumieniem i myleniem biblijnego Jakuba i Ezawa
  Zamieszanie wynika z uzurpacji do Biblii wyznawców Talmudu lub produktow propagandy żydowskiej

 25. MatkaPolka said

  Michelle Obama Has a Rabbi in Her Family
  http://www.forward.com/articles/14148.
  BARACK OBAMA obecny prezydent USA – sterowany przez Rahm Emanuela – ŻYDA z podwójnym obywatelstwem USA i Izraela. Rahm Emanuel o przezwisku Rambo jest proizraelskim, ortodoksyjnym żydem, wyedukowanym w talmudycznej jesziwie, który ochotniczo służył w armii izraelskiej.

  Ojciec Rahma Benjamin Emanuel był członkiem terrorystycznej grupy Irgun. Rahm Emanuel jest synem terrorysty, powiązanego z zamachem na księcia Bernadotte, szwedzkiego dyplomaty, który przebywał z misją pokojową w Palestynie z ramienia ONZ-tu.

  Michelle Obama z domu Robinson ,żona prezydenta USA Baraka Obamy, to bardzo bliska kuzynka czarnego rabina z Chicago Caprersa Funney. Matka rabina Funnye , Verdelle Robinson Funnye i dziadek Michelle Obamy , Fresier Robinson to rodzeństwo siostra I brat. Kto nie wierzy niech poczyta żydowskie pisemko internetowe

  Michael Schudrich (born 1955) is the Chief Rabbi of Poland. He was born in New York City to a Polish Jewish family from Baligród. Schudrich is a graduate of SUNY Stony Brook and Columbia University, and received rabbinic ordination from Jewish Theological Seminary of America and later, an orthodox rabbinical ordination through Yeshiva University from Rabbi Moshe Tendler.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Michael_Schudrich
  Sfałszował podpis na dokumencie konwersji, co wywołało halachiczną dyskusję, co do legalności całego procesu konwersji[2]. Ponadto rabin Schudrich jest krytykowany za liberalny stosunek do halachy.

 26. MatkaPolka said

  Akt oskarżenia przeciwko Talmudowi
  polskapolityka.com/archiwum/talmud/page_01.htm

  Jedyne, co wiąże Żydów to Talmud – swoisty kodeks złodziejski oraz udział i zorganizowanie się w światowej organizacji tzw. Gmin żydowskich. Nie wszyscy żydzi są religijni.
  Gminy żydowskie to lokalne centra dowodzenia tej Przestępczości Zorganizowanej.

  Są organizacją przestępczą występującą przeciw obowiązującym prawom w krajach zamieszkania – między innymi w Polsce, ale dotyczy to wszystkich innych krajów.

  Uzurpują sobie prawo do bycia organizacja wyznaniową, etniczną , rasowa lub narodową , a religią nie są; trudno Kodeks Złodziejski nazwać religia, która stoi w jaskrawej sprzeczności z Kodeksem Karnym.

  Czytaj Akt Oskarżenia przeciwko Talmudowi. To bardzo konkretny i treściwy dokument.

  W sposób oczywisty pokazuje naruszenie obowiązującego prawa, Konstytucji, Kodeksu prawnych przez osoby, które są Żydami, sa wyznawcami Talmudu, zrzeszają się w organizacje przestępcze zwane Organizacjami żydowskimi albo Gminami żydowskimi.
  Dotyczy to wszystkich państw – nie tylko Polski.

  WARSZAWSKA SPOŁECZNOŚĆ ŻYDOWSKA – DOKĄD ZMIERZA
  warszawa.jewish.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=25&Itemid=56

  Ciekawa dyskusja w warszawskiej gminie wyznaniowej (warto zachować, bo już praktycznie jest niedostępne). Jak się dokładnie w to wczytać jeszcze NIE są Żydami, a już CHCĄ BYĆ Żydami.

  Żydostwo to KONWENCJA MENTALNA i dodać należy mentalność przestępcza, wirtualna rzeczywistość, a więc rzeczywistość, która nie istnieje.

  ŻYDOW NIE MA Żydzi nie są ani rasa, ani religią, ani narodem, czy grupa etniczna ani semitami.

  A jednak zajmujemy się Żydami i o nich piszemy.

  Jest tak, dlatego, że Żydzi to jedna WIELKA PODMIANKA i zła definicja narzucona przez Żydów. To Żydzi twierdzą , że są rasą , religią narodem , semitami. Żyd TO DEFINICJA ŻYDOWSKA narzucona gojom, jako prawdziwa, a prawdziwą definicją nie jest.

  Musimy się tym zajmować, bo musimy się bronić przed złodziejstwem, ubezwłasnowolnieniem, kłamstwem, oszustwem, rozbojem, odbieraniem wolności i własności. I dlatego posługujemy się żydowską definicją Żyda, bo własnej precyzyjnej definicji nie mamy. Owszem mamy definicje obszerne i opisowe, jako literaturę krytyczna wobec zjawiska zwanego żydostwem.

  Żyd staje się wtedy Żydem, jeśli należy do organizacji żydowskiej kierowanej przez tak zwanych rabinów, przywódców religijnych, a tak naprawdę hersztów gangsterskich i ideologów, a zarazem policji wewnętrznej tej przestępczej mafii. Żydostwo to system totalitarny przywilejów i strachu. Tak dobrze to ilustruje słowa Żyda Lenina , * Jesteś z nami lub przeciwko nam*.

  Z żydostwem jest bardzo trudno walczyć, bo to mieszanina prawdy i kłamstwa i narzucanej interpretacji.

  Tzw. Żydzi opanowali media i kształtują opinie publiczną i narzucają swoje interpretacje i definicje.
  Ta Gilda Złodziejska opanowała z biegiem czasu główne pozycje społeczne – bankowość i finanse, media i propagandę , rządy i instytucje życia publicznego.

  • Z punktu widzenia socjologicznego -to grupa w sobie i sama dla siebie

  • Z punktu widzenia prawa kryminalnego – to przestępczość zorganizowana, mafia polityczno gospodarcza podporządkowująca, zniewalająca i eksploatująca sobie obywateli kraju zamieszkania powinna być ścigana z cała surowością praw.

  • Z punktu widzenia bankowego – to jeden wielki szwindel – w tym tkwi potęga Żydów i tajemnica sukcesów biznesowych – ale to łatwo zmienić wprowadzając inny system bankowy

  • Z punktu widzenia religijnego – to dzieci szatana nie mający nic wspólnego z biblią

  • Z punktu widzenia prawa międzynarodowego – to miedzynarodowa grupa przestępcza odpowiedzialna za zbrodnie ludobójstwa – które nie będą przedawnione

  • Z punktu widzenia etnicznego i antropologicznego – to mieszanka rasowa różnych ras to Chazarzy – Hunowie i Mongołowie, Turcy, Słowianie , czarni, biali, żółci

  • Z punktu widzenia medycznego – to grupa chorych psychicznie żyjąca we własnym przez siebie stworzonym świecie iluzji – Schizofrenia i mitomania

  • Z punktu widzenia językowego i semantycznego słowo ŻYD – wzajemne zaprzeczające sobie pojęcia – TO OKSYMORON

  Kiedyś było inaczej.

  Żyd był izolowany od zdrowej tkanki społecznej ( w istocie sam zamykał się w obozach warownych zwanych gettami). Z biegiem czasu, w skomplikowanym procesie historycznym, poprzez kolejne wojny, rewolucje i reformy, poprzez eksterminacje i eliminacje byłych właścicieli ukradli i przywłaszczyli sobie cały dorobek Cywilizacji Chrześcijańskiej i więcej.

  Religia holokaustu to WAŻNA ŻYDOWSKA PODMIANKA. Głównymi sprawcami holokaustu byli sami Żydzi; Poczynając od Chaima Weizmana , rzeczywistego organizatora holokaustu, późniejszego prezydenta Izraela poprzez miliardera Sorosa, kolaboranta nazistów, który konfiskował mienie żydowski dla Niemców, a ostatnio otrzymał nagrodę Globalista Roku w Kanadzie, Szymona Wiesentala współpracownika Gestapo przy wyłapywaniu Żydów, a późniejszego założyciela Centrum ścigania Nazistów, Adolfa Eichmana , żydowskiego mordercy Żydów, czy tez miliardera Reichmana następnego Austrowęgierskiego Żyda, który prał nazistowskie pieniądze w Maroku, a jego żona wysyłała niejadalną czekoladę jako pomoc dla Żydów, mordowanych przez niemieckich nazistów w obozach koncentracyjnych.

  Policjant żydowski w warszawskim gettcie potrafił odprowadzić do *transportu śmierci* własną matkę i siostrę, aby spełnić wymagane przez Niemców dzienne kwoty wyłapanych Żydów

  Sprawa tożsamości tzw. Żydów ma bardzo istotne i podstawowe znaczenie.
  Odebranie tożsamości Żydom tzn. ich własnej definicji – że są rasa, religią, grupa narodowa, semitami stwarza kompletnie inna sytuacje – stawia tzw. Żyda nagiego pod pręgierzem opinii publicznej wyłącznie jako przestępcę, złodzieja i zbrodniarza.

  Począwszy od połowy wieku XIX przez cały wiek XX i obecnie tzw. Żydzi (przestępczość zorganizowana czyli mafia) dokonali zamachu na cywilizacje chrześcijańska, porządek publiczny , dobra materialne, dorobek kulturalny … Ostatnio obserwujemy niesamowita wręcz Agresje na wartości duchowe i religijne Polski, Polaków , narodów świata i Europy zamach na kościół Katolicki. Na wypieranie całej cywilizacji chrześcijańskiej i wywłaszczanie z jej dorobku i uzurpacje i poszywanie się pod kościół chrystusowy pod płaszczykiem Judeo chrześcijaństwa. Coś takiego jak Judeo chrześcijaństwo to następny oksymoron.
  To jedna z ważniejszych podmianek żydowskich. Bezczelny Żyd chce, aby pobożni Goje chodzili do kościoła chrystusowego i wyznawali Szatana, bo Żydzi już ukradli kościół chrystusowy i zamienili go na synagogę Szatana. Najlepszym tego dowodem, jakże znamiennym jest obchodzenie dnia Judaizmu w Kościele katolickim.
  Skandal i absurd.

  Jednym z większych sukcesów hasbary, czyli propagandy żydowskiej jest niedopuszczenie do zaistnienia w przestrzeni publicznej dyskusji nad najistotniejszymi problemami i sprawami Polski i Polaków i zastąpienie ich tematami zastępczymi.

  Takim jednym z najistotniejszych tematów jest sprawa TOŻSAMOŚCI ŻYDOWSKIEJ ; Żydzi boja się tego tematu jak diabeł święconej wody.

  Bo cóż z żydostwa pozostanie po odjęciu rasowości, religijności, narodowości, po odebraniu pały antysemityzmu? Żyd stanie nagi przed opinia publiczną z przysłowiowym fiutem w garści, jako przestępca w obliczu istniejącego prawa i to w dodatku, jako niepoprawny recydywista.

  Być może sprawa żydowska nie jest w ogóle sprawa najistotniejszą. Być może żydostwo to kamuflaż dla wielu bardziej istotnych spraw i sił dążących do zniewolenia i podporządkowania sobie społeczeństw i narodów świata – iluminaci, masoneria , krzyżactwo i prusactwo .

 27. MatkaPolka said

  biblebelievers.org.au/factindx.htm#III „Am I therefore become your enemy, because I tell you the truth?” Galatians 4:16.
  „FACTS ARE FACTS”
  , When the word „Jew” was first introduced into the English language in the 18th century its one and only implication, inference and innuendo was „Judean.” However during the 18th, 19th and 20th centuries a well-organized and well-financed international „pressure group” created a so-called „secondary meaning” for the word „Jew” among the English-speaking peoples of the world. This so-called „secondary meaning” for the word „Jew” bears no relation whatsoever to the 18th century original connotation of the word „Jew”. It is a misrepresentation.
  The „secondary meaning” of the word „Jew” today bears as little relation to its original and correct meaning as the „secondary meaning” today for the word „camel” bears to the original and correct meaning of the word „camel”, or the „secondary meaning” today for the word „ivory” bears to the original and correct meaning of the word „ivory”. The „secondary meaning” today for the word „camel” is a cigarette by that name but its original and correct meaning is a desert animal by that ancient name. The „secondary meaning” of the word „ivory” today is a piece of soap but its original and correct meaning is the tusk off a male elephant.

  KIEDY I JAK WYMYŚLONO ŻYDÓW?
  („Matai ve’ech humtza ha’am hayehudi?”)

  Wywiad prof. Sand dla Haaretz (nieautoryzowane tlumaczenie)
  polskawalczaca.com/viewtopic.php?t=4813

  Szlomo Sand i wstrząs dla narodowej mitologii Izraela
  Książka Szlomo Sanda profesora historii uniwersytetu w Tel Awiwie, która wywołała szok w Izraelu

  W swojej książce Szlomo Sand udowadnia, że
  *Nie było żadnego Wygnania Żydów – a wiec nie może być Powrotu
  *Żydzi nie zostali ROZPROSZENI ani WYGNANI
  *Tzw Żydzi nie pochodzą z Judei
  *Rdzennymi, etnicznymi Żydami są Palestyńczycy
  *Cała ideologia powrotu jest koncepcja syjonistyczna i nieprawdziwa
  *Racja istnienia Państwa Izrael jest bezpodstawna.
  • *Pojawienie się Żydów odbyło się nie przez rozproszenie fizyczne ludzi i migracje, ale przez rozprzestrzenianie się judaizmu i chrześcijaństwa nawracania – konwersji. W początkach istnienia Chrześcijaństwa i Judaizmu – początkowo nawróceni na Judaizm stawali się koniec końców chrześcijanami – CZY JUDAIZM JEST RELIGIĄ?
  *KONWERSJA jest przyczyna pojawienia się Żydów, a nie WYGNANIE
  • Krytycznym faktem dla wzrostu populacji Żydów była Konwersja królestwa CHAZARÓW – (potomków Hunów, Mongołów i Turków) -Żydzi Wschodnioeuropejscy to mieszanka Chazarów i Słowian – stanowią ok.90% Tzw. Żydostwa – ŻYDZI NIE SĄ SEMITAMI
  *ŻYDZI NIE SĄ RASA – są mieszanką wielu grup etnicznych
  *Żydzi nie są Narodem – i nie sa na pewno Narodem Wybranym
  *Żydzi nie maja żadnego uzasadnienia, aby rościć sobie prawo do Palestyny

  Największa Żydowską Podmianką jest APRIORYZM. Wmawia się wszystkim, że tak ma być i koniec
  Stwarza się (stworzyło) fakty dokonane i tzw. fakty prasowe (Geremek)
  Transformację dokonano majątek narodowy sprywatyzowano (rozkradziono) i tak ma być i jest nieodwracalna

  A przecież to można z powrotem znacjonalizować i uwłaszczyć naród, a nie wywłaszczyć.
  Była żydowska nomenklatura sama się uwłaszczyła, przejmując cos co do nich nie należało , a wywłaszczyła naród prawem talmudycznej Chazaki

  Kształtowanie opinii publicznej to to ważne zadanie mediów. To trzeba i powinno się robić.
  Opinie publiczna i duch narodowy można kształtować w kierunku patriotycznym narodowym, w poszanowaniu własnej ojczyzny, w kierunku działań pro społecznych, pro Polskich, w kierunku dumy i poczucia wspólnoty narodowej, pozytywne wzorce społeczne i wielkości Polski i

  To , z czym mamy do czynienia na dzień dzisiejszy to propaganda, antypolska, kosmopolityczna, antyspołeczna, promująca rozwiązłość i dodupizm, i kompleksy niższości.
  Na dziś w Polsce mamy media opanowane przez , tzw żydostwo, lub Niemców broniących swych interesów i nic dziwnego, że jest tak jak jest, a jest jak powyżej. Mediom Alexa Spingera nie zależy, aby kształtować pozytywne, pożądane dobre dla Polski i Polaków wzorce i postawy osobowe.

  Chodzi raczej o konsumeryzm, przyzwolenie na kolonizacje i rozbiór Polski przez Niemcy pod płaszczykiem UE. W Niemczech np. odwrotnie. Finansuje się z państwowej kasy ziomkostwa i partie nacjonalistyczne i neo faszystowskie .
  Tak samo w kierunku nacjonalistycznym indoktrynuje się Żydów w Polsce i w Izraelu lub popiera i hołubi morderczy i ludobójczy nacjonalizm ukraiński. Zaradność i niezależność Białorusi potępia się i wyśmiewa
  Rosje przedstawia się, jako największego wroga, choć przecież nawet z Rosją bezpośrednio nie graniczymy.
  Wszędzie naokoło widzimy nacjonalizmy krajowe i narodowe. A w Polsce jest to źle widziane i potępiane, jako ksenofobia i faszyzm albo jeszcze gorzej.

  To już za komuny, czy tez za żydokomuny ta propaganda była lepsza;
  Proszę mnie źle nie zrozumieć i źle nie odbierać. To krotka wypowiedź.
  Mówiło się o odbudowie kraju po zniszczeniach spowodowanych przez zbrodniczą, nazistowską Trzecia Rzeszę niemiecka, o planach rozwoju, o sukcesach sportowców, konieczność i obowiązek obrony Polski (dziś mamy armie zerową, na poziomie korpusu ekspedycyjnego mających być mięsem armatnim w wojnach o interesy żydowskie) itd. itd. itp.

 28. Agnieszka said

  Niereligijna pyta: Czy Bog klasyfikuje ludzi na lepszych i gorszych? …a co z jego sprawiedliwoscia? przestala dzialac?

  No, dobrze, trochę katechezy:
  Nigdzie nie jest powiedziane, że Bóg jest sprawiedliwy. Gdyby chciał być tylko sprawiedliwy, nic nie usłyszelibyśmy o Bożym miłosierdziu.
  Ostatnio czytana Ewangelia daje taki przykład „niesprawiedliwości” – ta o robotnikach pracujących na roli.

 29. galaszek said

  A jototanimamnic przeciwko tem rabinam!!!…i kciołby i nimiolby nic przeciwkom, coby une wszyckie bez wyjatku -teroijuz-zamiast duchownemy stalysia po prostu duchamy !!! Na wszelkie wypadek sie przezegnamsie,bo wiadomo jakieto dobre duczki bebely.?!?!

 30. Marucha said

  Re 18:
  Oczywiście, że Bóg klasyfikuje ludzi na lepszych i gorszych. W przeciwnym razie nie istniało by piekło.
  Każdy jednak ma wolną wolę, aby stać się lepszym.

 31. Kronikarz said

  MatkaPolka
  Bardzo dziekuje za podanie powyzszych wiadomosci oraz odsylaczydo waznych zrodel o tamudzie i zydach/Zydach.
  Troche te przygnebiajace ale lepiej znac rzeczywistosc.
  Gratuluje ogromu wlozonej pracy 😉

 32. Agnieszka said

  ad. 30
  Ja bym nie użyła słowa „klasyfikuje”. Nasze ułomne pojmowanie „nierównej” miłości Bożej jesteśmy w stanie objąć rozumem na podstawie ludzkiego przykładu miłości rodziców. Ojciec czy matka wśród swoich dzieci też mają milsze i mniej miłe sercu, choć za każde zapewne odpowiedzialne są jednakowo i jednakowo kochają wszystkie. Oczywiście bywa inaczej, dlatego że jesteśmy ludźmi, ale na takim przykładzie możemy pojąć, dlaczego Bóg wybiera kogoś (kto ma szansę zostać świętym), ale – zauważmy – ten ktoś jest powołany, by następnie mógł modlitwą, cierpieniem pomagać innym – swoim braciom. I w tym dopatrywałabym się właśnie Bożej sprawiedliwości wynikającej z miłości.
  Ale to przecież jest oczywiste i wiadome. Dyskusja wywiązała się na skutek jakichś mętnych i prymitywnych filozofowań.

 33. poznaniak said

  Żydzi odbiorą nam wszystko nawet godność!

  Znacząco moje życie zmieniło się właśnie teraz, kiedy wszystko zaczyna się sypać. Rodzina to podstawa, jest wszystkim, naszą przeszłością i przyszłością.
  Rodzina żeby normalnie funkcjonować potrzebuje domu. I tutaj zaczyna się wszystko, więc z dziada pradziada zawsze w opozycji przeciw okupantom!
  Zaczynam się zastanawiać czy to było słuszne, bo mocno daje się odczuć brak partyjnego M. Więc rodzice takiego luksusu nie mieli… dziś ja w tej Polsce startuje od 0, rzucony gdzieś w kąt zapomniany.
  Jedyne co pozostało to kwaterunek dziadka z 1946r., dziś nic nie warty dla tych wszystkich przejedzonych sfer rządzących, dla których liczą się interesy własne i tych wszystkich bogaczy, a nie godność własnego obywatela. Najzwyczajniej w świecie bez żadnych zahamowań stwierdzają, iż muszę opuścić lokal wraz z rodziną! Dobrze jeżeli nieruchomość jest w 50% własnością żydowską zagrabioną przez komunistów a teraz zwróconą w ręce rzekomych właścicieli, jednak nie w całości. Ta druga połowa zostaje w rękach miasta czyli Polski…nas wszystkich Polaków. To zadaję sobie pytanie jeżeli w kamienicy jest 21 lokali mieszkalnych, to jak to jest możliwe, że tylko 5 z nich jest obecnie zamieszkałych przez polskie rodziny, które nie posiadają własnych mieszkań i które najbardziej potrzebują pomocy państwa a resztę z mieszkań zajmują studenci, którym żydowscy właściciele wynajmują pokoje, żydzi i ich rodziny powracające nagle do Poznania! Czy władze nasze działają na naszą niekorzyść???
  Czy Państwo nie powinno bronić i dbać o swego prawdziwego obywatela???
  Wszędzie tylko wybory i głupia, pusta gadka a my nadal w osamotnieniu zostajemy, jednak się nie poddamy i o swoje walczyć będziemy
  Przechodzę do podziemia wobec braku jakiejkolwiek reakcji ze strony sądów, polityków, urzędników i muszę rozpocząć walkę partyzancką. W tej chwili żydzi są dla mnie wrogiem, bezpośrednio zagrażają naszemu domowi a to nasza przestrzeń życiowa. Boli mnie to, że rodacy przekupieni i zaślepieni pieniądzem nie potrafią nic zrobić aby pomóc takim jak ja.
  Roman

 34. angel said

  Zwroc sie do Agnieszki ,ona ci pomoze „slowem bozym” ,

  Modl sie i pracuj .

  To pierwsze jest mozliwe ,gorzej z praca ,bo gdzie i u kogo .

  Na pocieszenie powie ci : „w krzyzu cierpienie,w krzyzu zbawienie ….”

  I juz bedzie ci lzej.

  Nie zapomnij o milosierdziu,w tym nad Zydami , a reszte „grossy” opisza.

  Glebokich snow ! – ale nie dla tych z pustym zoladkiem i bez dachu nad glowa !!!

 35. niereligijna said

  Agnieszka ja nie spotkalam sie z niesprawiedliwoscia Boza, dla mnie Bog jest doskonaly i nie boje sie go bo uwazam, ze jest sprawiedliwy,
  Bog nikogo nie wybiera na swietego, to przedstawienie ze swieceniami to rytual religijny a nie Bozy, ustalony przez ludzi na swoje potrzeby.
  Czy zeby Was ruszylo sumienie i zebyscie zaczeli pomagac potrzebujacym potrzebna wam decyzja Boga????
  A tak z wlasnej woli i natury…to co? tylko obojetnosc?
  To ludzie ksiazki pisza bez wzg czy to biblia czy talmud ew koran, to ludzie stawiaja sobie swiatynie.
  To ludzie maluja Bogu portrety i nadaja imiona.

 36. angel said

  Wszystko co niesprawiedliwe na tej ziemi nie pochodzi od Boga ale od ludzi – ZLYCH LUDZI !

  Zlym ludziom Bog przeszkadza !!!

  Nie ma potrzeby prosic Boga o pomoc jezeli jest sie dobrym czlowiekiem.

  Kazde zlo ma lustrzane odbicie ,czyniac zlo ,to zlo potem dosiegnie ciebie ,jak swiatlo skierowne w lustro przez ciebie odbije sie na tobie !

  Czyniac dobre uczynki ,tym samym pomagasz sobie.

  Gdy zabijasz ,to i ty bedziesz zabity !
  Gdy okradasz ,w koncu i ciebie powiesza .

  Nie miej na ustach Boga i nie zaslaniaj sie Nim, gdy wyrzadzasz zlo drugiemu czlowiekowi.

 37. Agnieszka said

  Treści Talmudu i Koranu faktycznie nawypisywali ludzie (zresztą do zwalczania chrześcijaństwa), ale z Biblią jest już zupełnie inaczej, nie bez powodu nazwana jest Pismem Świętym.
  Dyskusja jest tak żałośnie jałowa i z Państwa strony kompletnie nie na temat, jakby się słuchało mało rozgarniętych uczniów z podstawówki, więc na tym zakończę.

 38. angel said

  Odpoczywaj w pokoju !

 39. Marucha said

  Re Angel:
  Uprzejmie proszę o nie głoszenie na tej witrynie oburzających herezji:
  Nie ma potrzeby prosic Boga o pomoc jezeli jest sie dobrym czlowiekiem.

  Równie uprzejmie proszę o nie robienie drwin typu:
  Zwroc sie do Agnieszki ,ona ci pomoze „slowem bozym”…
  Na pocieszenie powie ci : „w krzyzu cierpienie,w krzyzu zbawienie ….”

  Pański/Pani pseudonim wygląda mi na prowokację.

 40. Marucha said

  Re 32:
  Oczywiście zgadzam się z Panią, słowo „klasyfikuje” jest trochę niezręczne. Faktem pozostaje, że nawet w niebie istnieje hierarchia zasług i jedni znajdują się wyżej od drugich – co wszystkie dusze uważają za naturalne i sprawiedliwe.

 41. Marucha said

  Re 35:
  Pani Niereligijna, ceniąc Pani uczciwość i wiele poglądów, muszę ostro zaprotestować przeciwko sformułowaniu:
  Bog nikogo nie wybiera na swietego, to przedstawienie ze swieceniami to rytual religijny a nie Bozy, ustalony przez ludzi na swoje potrzeby.
  Bóg „wybiera” wielu ludzi na świętych, dając im wstęp do nieba – ogromna większość z nich pozostaje anonimowa. Kościół, kierowany przez Ducha Świętego, stara się jedynie dać poznać światu niektórych z nich.

  Czy zeby Was ruszylo sumienie i zebyscie zaczeli pomagac potrzebujacym potrzebna wam decyzja Boga????
  A tak z wlasnej woli i natury…to co? tylko obojetnosc?

  Własna natura człowieka jest obarczona od początku grzechem pierworodnym. Jak wygląda moralność i etyka pozbawiona odniesień do Boga, możemy bez trudu zaobserwować wokół nas – i nie będę obrażał inteligencji Niereligijnej, dając jej łopatologiczne przykłady.

 42. angel said

  Dosc ciekawe podejscie ma gajowy do „herezji”,rowniez i do drwin ale zostawiam to do oceny wchodzacych na ten portal..

  Nick to nie pseudonim a jedynie pewne znaczenie wystepujcego pod nim czlowieka,moze tez zawierac jego imie ,bywa,ze i nazwisko .

  Angel to z angielskiego aniol – ten nick obralem nie na prowokacje a na czynienie dobra na Twym forum Marucha (to powinnosc dobrych aniolow ).

  Mam nadzieje,ze gajowy to czlowiek,ktory dba o wszelkie dobra i obce jest mu zlo , dziwi mnie ,ze nie zawsze opowiada sie po stronie PRAWDY.

  Nie jest prawda (?), to co cytujesz z mego postu ( o slowie,cierpieniu,czy krzyzu) ?

  Dyskusja to nie gloszenie a wyrazenie wlasnego zdania ,czy masz cos przeciwko temu ?
  Czy ja tu kogos lub cos obrazam ,ktos sie na mnie skarzy do gospodarza ?

  Owszem ,jest tu gdzies taki wpis forumowicza,ktory mnie i „Kronikarzowi” nakazal „wypie….c” ale jakos reakcji gajowego na to nie widzialem .

  Sa tez inne dosc ciekawe wpisy i tolerancja ,az tu nagle Marusze „aniol” nadepnal na odcisk,wydaje mi sie to dosc dziwne i tendencyjne ,skad ja to znam
  (?- ahhhaaaa ,z serwerow wordpress) .

  Prosze pamietac,ze nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu !

  Jeszcze i to,ze – nie daj sie gajowy zastraszac ,tym bardziej gdy jestes POLAKIEM,choc na „amerykanskim”,serwerze.

  Milego tygodnia ZYCZE i juz nie przeszkadzam,bo moga zamknac gajowke.

  Pa,pa !

 43. Marucha said

  Re 42:
  Ponieważ odpowiedź Angela jest zupełnie niemerytoryczna, ograniczę się do stwierdzenia, iż interesuje mnie wyłącznie magisterium Kościoła, a nie wymyślone własnym rozumem teorie teologiczne (np. że dobrym ludziom Bóg nie jest potrzebny). Istnieją inne miejsca, gdzie można głosić bzdury ku zadowoleniu publiczności.

 44. Krzysztof M said

  Ad. 34

  „Modl sie i pracuj .”

  – Jak tylko pracę znajdę…

 45. Krzysztof said

  43.Marucha powiedział/a
  2011-10-17 (poniedziałek) @ 08:55:09
  Re 42:
  Istnieją inne miejsca, gdzie można głosić bzdury ku zadowoleniu publiczności.

  Niezupełnie. Tam również anioły lucyfera mają wręczoną łatkę „persona non grata”.:)

 46. Kronikarz said

  Angel % Marucha = reaguje na niesprawiedliwosc !

  Panie Marucha,

  0. Serdecznie najpierw :

  Uwazam Pana za faceta madrego, ale teraz juz jestem pewny, ze nie posiada Pan ani jednego Doktoratu z Teologii, niemniej, jako madry czlowiek, nie obrazi sie Pan na mnie przeciez, jesli Powiem Panu, zes Pan sie zagalopowal, co jest przy zmeczeniu zrozumiale.

  Pisze te slowa nie dlatego, by Panu doryzac, ani by mieszac, ani by walczyc z KK – wrecz odwrotnie, co Pan dobrze wie – posze to dlatego, zebysmy sie mogli wzmocnic i zagrodzic droge dalszym nieszczesciom palikockim w naszej Ojczyznie, bowiem takie reakcje jak te u Pana pod adresem Angel prowadza niechybnie do nieszczescia rozbicia – co za demon Pana popchnal takie rzeczy pisac jak w 39 – 43 ?!

  Czemu to Pan nie goni stad autentycznych heretykow, narwancow, macicieli, cemu ?

  I. Dictum nastepnie : Logika – Teroria – Doktryna – Dogmat – Herezja – Schizma – a coz to „teorie teologiczne” sa, pytam ?

  Ad Hominem :

  – Prosze tego, co ponizej pisze nie czytac wcale, jesli Pan uwaza mnie z kogos intelekualnie nieuczciwego, bardzo prosze.
  – Jesli mimo mojej prosby Pan to przeczyta, to spodziewam sie po Panu przemyslen, zatem niz zrobi Pan tu jak w 39 & 43.
  – Gdyby Pan cos na temat mojego wpisu – po ludzku pracowice ulozonego – cos chcial wspominac, to jest Pana obowiazkiem sporzadzic dokladny wykaz moich wpisow z ostatnich trzech dni oraz Panskich bezceremonialnych komentarzy na ten temat – „bezceremonialnych”, mowie, bo odnoszacych sie do wyranych przez Pana z kontekstu moich zdan – ktore to komentarze byly jawnym pogwalceniem zarowno logiki wypowiedzi co tez zwyklego ludzkiego szacunku tak do blizniego swojego co do przedmiotu wypowiedzi.
  – Przypominam Panu, ze owe wypowiedzi moje – potraktowane przez Pana pi razy oko – nie mialy nic ale to nic wspolnego ani z „magisterium Kościoła” ani z „teoriami teologicznymi” a jednak zrobil to Pan w sposob dziwaczny z punku widzenia logicznego, z punktu widzenia logiki pospolitej czy biorac to na chlopski rozum.
  – Nic nie powiedzialem wtedy, ani tym razem, ani w innych wypadkach, kiedy to Pan robi, bo chodzilo li tylko o sprawy ziemskie, przyziemne, ludzikie sprawy – tu natomiast, w sprawie Angel, dzieje sie niesprawiedliwosc wiec jestem w odniesieniu do kogos nie majacych zlych intencji.
  Angel ma zle jakies tu intencje, Pana zdaniem, jakies zlo sieje, szerzy, ha, jakie, jakies oprocz ponizszczgo A-B-C no jakie?

  II. Pytanie : „teorie teologiczne” = co to jest ? Bo ze JEST cos takiego jak : Swiat Otaczajacy Nas < Teoria & Rozne Teorie o Swiecie < Tezy na Tak i na Nie czyli Dyskusje < Hipotezy Zalozenia Aksjomaty < Argumenty Argumentacje < Zjawiska Przyklady = to jest nauka w sensie akademickim swieckim ALE w sensie teologicznym mowi sie o doktrynie wiary = co ztaem ?

  III. Ad Rem :

  1°- logiczny manewr Maruchy :
  a) Bezceremonialnie wydarl zywcem zdanie z wlasciwego kontekstu & naspepnie…
  = A-/36 =
  b) Zwyczajem swoim pominawszy ten kontekst czyli +/- 50% nadanego przez Angel sensu…

  2°- Brutalnie opatrzyl/poprzedil do zdanie etykietka "herezja" saczac przez zeby = "Uprzejmie proszę o nie głoszenie na tej witrynie oburzających herezji:"
  = B-/39 =

  A-/36 – "Nie ma potrzeby prosic Boga o pomoc jezeli jest sie dobrym czlowiekiem."

  B-/39 – "Nie ma potrzeby prosic Boga o pomoc jezeli jest sie dobrym czlowiekiem."

  C-/43 – "dobrym ludziom Bóg nie jest potrzebny" % "…interesuje mnie wyłącznie magisterium Kościoła, a nie wymyślone własnym rozumem teorie teologiczne (np. że dobrym ludziom Bóg nie jest potrzebny)."

  !!! dziwaczne operacje logiczne !!!

  ??? brak umyslowej pokory ???

  §§§ co sie dzieje nie rozumiem §§§

  *** Ide sie – jak to mawiam do Jo – za to wszytko pomodlic***

  IV. W trudnym momencie to wszytko sie tu pojawia dla mnie, ale "nic to" – jak by powiedzial Abraham czy Wolodyjowski – bo tak powoli, powoli z "gleboko religijnago czlowieka, niewiezacego katolika rzymskiego", jak tu nieostroznie pod adresem malo rozgarnietych ludzi przyznalem, wiec mi dokuczali ale Pan mnie bronil, Panie Marucha stalem sie od wczoraj po prostu nie tylko praktykujacy ale wierzacy. A tu masz ci babo placek. Nic to !

  V. WIPISY

  * 36.
  angel powiedział/a
  2011-10-17 (poniedziałek) @ 06:45:12
  Wszystko co niesprawiedliwe na tej ziemi nie pochodzi od Boga ale od ludzi – ZLYCH LUDZI !

  Zlym ludziom Bog przeszkadza !!!

  Nie ma potrzeby prosic Boga o pomoc jezeli jest sie dobrym czlowiekiem.

  Kazde zlo ma lustrzane odbicie ,czyniac zlo ,to zlo potem dosiegnie ciebie ,jak swiatlo skierowne w lustro przez ciebie odbije sie na tobie !

  Czyniac dobre uczynki ,tym samym pomagasz sobie.

  Gdy zabijasz ,to i ty bedziesz zabity !
  Gdy okradasz ,w koncu i ciebie powiesza .

  Nie miej na ustach Boga i nie zaslaniaj sie Nim, gdy wyrzadzasz zlo drugiemu czlowiekowi.

  ===

  * 39.
  Marucha powiedział/a
  2011-10-17 (poniedziałek) @ 07:56:32
  Re Angel:
  Uprzejmie proszę o nie głoszenie na tej witrynie oburzających herezji:
  Nie ma potrzeby prosic Boga o pomoc jezeli jest sie dobrym czlowiekiem.

  Równie uprzejmie proszę o nie robienie drwin typu:
  Zwroc sie do Agnieszki ,ona ci pomoze „slowem bozym”…
  Na pocieszenie powie ci : „w krzyzu cierpienie,w krzyzu zbawienie ….”

  Pański/Pani pseudonim wygląda mi na prowokację.

  ===

  * 43.
  Marucha powiedział/a
  2011-10-17 (poniedziałek) @ 08:55:09
  Re 42:
  Ponieważ odpowiedź Angela jest zupełnie niemerytoryczna, ograniczę się do stwierdzenia, iż interesuje mnie wyłącznie magisterium Kościoła, a nie wymyślone własnym rozumem teorie teologiczne (np. że dobrym ludziom Bóg nie jest potrzebny). Istnieją inne miejsca, gdzie można głosić bzdury ku zadowoleniu publiczności.

  ===

  Pozdrawiam

 47. Kudlaty said

  Panie Kronikarzu !
  Powiem Panu tak:
  za wpis nr 13 nalezy sie Panu po prostu w ryj.
  Mezczyzna nie powinien tak odnosic sie do kobiety,pomimo tego ze ta kobieta wypisuje bzdury.
  Wpis 46 kwalifikuje Panna do wizyty u lekarza lub egzorcysty.
  Prosze wybaczyc szczerosc i dosadnosc.

 48. zolnierz said

  O jejku !

  To i tu z Bogiem i Jego Kosciolem walcza ???

  Chlopaki !

  Palimy „koty” !

  Dla tych co nie sluzyli w wojsku kpr.Gwizdek wyjasnia :

  „Kot to taki partyjny sqsyn nieopierzony ,podeslany na nasza izbe zolnierska celem inwigilacji kto jest kto „.
  Zrozumiano ?

  Taaak jeeest obwatelukralu !!!

  Panie „kronikarzu” !
  ROWNY Z PANA GOSC,POLSKA DUSZA W PANU !!!
  Druzyna kaprala Gwizdka do Pana dyspozycji ,przy rozpoznawaniu przyczolkow wroga walka .

  DRUZYNA !!!
  Krokiem rownym za „kronikarzem – MARSZ !!!!!!!!!!!!!!

  Gajowego tez podszkolimy i przestanie sie bac i przestanie sluzyc OBCYM .
  To dobry „lesny” ale na stare lata skora mu sie ze strachu pomarszczyla na gebie (patrz na fotografie) !@)

  kpr.Gwizdek

 49. zolnierz said

  (…)

 50. Marucha said

  Re 46:
  Panie Kronikarzu, nie trzeba być profesorem literatury, by zauważyć błędy ortograficzne w prasie – i nie trzeba być wybitnym teologiem, aby spostrzec wypowiedzi, których sens zaprzecza najbardziej podstawowym kanonom naszej wiary.

  Na pewno nie uszło Pana uwagi, iż jestem bardzo powściągliwy w przypisywaniu innym świadomych złych intencji, natomiast nie widzę powodu, aby nie zareagować na wypowiedzi ewidentnie niezgodne z nauczaniem Kościoła.

  Wiem, że na forum udzielają się osoby niewierzące, bądź „wierzące inaczej”, dopóki jednak nie wchodzą na teren, gdzie zaczyna się podważanie podstaw katolicyzmu, nie mam nic przeciwko temu. Nie ma znaczenia, że cała wypowiedź zawiera mniej lub bardziej oczywiste prawdy (niekiedy tak ogólnikowe, że aż trywialne) – wystarczy, jeśli wśród nich znajdzie się zdanie fałszywe, aby moim obowiązkiem, z którego może nie zawsze się wywiązuję w stu procentach, było zareagowanie.

 51. Misiek said

  No „angel” pokazales kolory.

  Szkoda tylko ze wasmosc Kronikarz to lyknal. Radze wasci poczytac wszystkie wpisy „angela”.

  Toc to promotor „new age”. Pod przykrywka dobroci i ladnie brzmiacych hasel podwaza wiare w Ewangelie.

  Panie Marucha, szacunek za cierpliwosc i tolerancje.

  Pomimo ze jestem „wierzacy inaczej” to jednak mamy najwaznieszy wspolny mianownik: wiare w Jezusa Chrystusa.

  Pozdrawiam braci i siostry w wierze.

 52. Kronikarz said

  Marucha – rowny z Pana facet, skoro sie Pan na mnie nie pozloscil za te wypowiedz i wiec podporzakowuje sie ze swiadomoscia, ze sa w tym wypadku jakies sprawy, ktorych nie znam i nie musze znac a gospodarz gospodarzem i faktycznie jest „powściągliwy w przypisywaniu innym świadomych złych intencji” oraz, moim zdaniem, zbyt lagodny s stosunku do gawiedzi, ale nie wielk problem – pozrdawiam !

  Kudlaty – przeczytalem te malo rowiniete mysli – juz nie pierwszy raz w podobnym stylu.

  Zolnierz – w SPOCZYNKU PaAaAM uwielbiajac poczucie humoru ;;;—)))

  Misiek – new age jest udreka, to fakt, bo miesza wszystko ze wszystkim a jest na pewno tez wredny atakujac koherentne systemy wartosci, tu mnie wkurza, moze byc nieznosny dla Gajowego dbalego o szacunek dla katolickiej wiary, zbyt juz duze namieszl ten new age w roznych dziedzinach kultury a nade wszystko w glowach niedouczonych ludzi.

  Angel – mnie bardzo sie podobaly anielsko subtelne komentarze choc sie zastanawialem czasami nad tym, co pozniej tu wyszlo.

  Wniosek : czy Angel jest rzeczywisce madry i czy rzeczywiscie jakis agent = pytam i czekam na odpowiedz ?

 53. Misiek said

  @52 Kronikarz napisal:

  „Wniosek : czy Angel jest rzeczywisce madry i czy rzeczywiscie jakis agent = pytam i czekam na odpowiedz ?”

  Psalm 111:10

  „10 Bojaźń Pańska początkiem mądrości5;

  Szin

  wspaniała zapłata dla tych, co według niej5 postępują,

  Taw

  a sprawiedliwość Jego trwać będzie zawsze.”

 54. Misiek said

  ad 53.

  moze jeszcze to pomoze Kronikarzowi w ocenie „angel”

  Ksiega Przyslow 2

  „1 Jeśli, synu, nauki1 me przyjmiesz
  i zachowasz u siebie wskazania,
  2 ku mądrości nachylisz swe ucho,
  ku roztropności nakłonisz swe serce,
  3 tak, jeśli wezwiesz rozsądek,
  przywołasz donośnie rozwagę,
  4 jeśli szukać jej poczniesz jak srebra
  i pożądać jej będziesz jak skarbów –

  Zrozumiesz bojaźń Bożą

  5 to bojaźń Pańską zrozumiesz,
  osiągniesz znajomość Boga.
  6 Bo Pan udziela mądrości,
  z ust Jego – wiedza, roztropność:
  7 dla prawych On chowa swą pomoc,
  On – tarczą żyjącym uczciwie.”

 55. Misiek said

  ad 53

  a tu juz moja prywatna reakcja na „madrosc” angel

  http://polskalokalna.pl/galerie/mazowieckie/senny-mis-z-warszawskiego-zoo/zdjecie/duze,1539830,2,439

 56. tralala said

  Ktos pytal o roznice m-dzy sedevacatyzmem a fsspx – ciekawy artykul po francusku:
  http://lebloglaquestion.wordpress.com/2011/10/13/les-antipapes-sedevacantistes/#comments

 57. Kronikarz said

  Tralala
  – c’est moi.
  Bise

 58. Agnieszka said

  Na przyszłość:
  Na budzące zdumienie wpisy takich osobników, jak Angel nie reagujmy ani dobrocią, ani złością, po prostu należy je kompletnie ignorować. Niech gada sam do siebie, może jeszcze do pani niereligijnej, u której znajduje posłuch.
  Zaczyna się takiego poważnie traktować, ale okazuje się, że to albo prosty głupek, albo – Pan Gajowy ma słuszne podejrzenie – prowokator, może przedstawiciel jakiejś żałosnej sekty.

 59. niereligijna said

  Agnieszka czy brakuje Ci cierpliwosci czy wiedzy na pytania zadawane przez Angel i mnie?
  napisalas w ad#2
  Największą pośredniczką jest Matka Boża, a za nią wszyscy Święci Pańscy. Oni zostali wybrani przez Boga i my, zwykli ludzie, za nimi mamy podążać i to za ich wstawiennictwem otrzymujemy łaskę niepobłądzenia i wejścia na właściwą drogę.
  moje pytanie jest – skad sie wziela Matka Boza? czy miala jakies drzewo genealogiczne ew jakas przeszlosc! czy tylko spontanicznie zostala wprowadzona do „scenariusza” religii???, Powaznie pytam.

  A co do „Milosierdzia Bozego” o ktorym pisalas wczesniej
  No, dobrze, trochę katechezy:
  Nigdzie nie jest powiedziane, że Bóg jest sprawiedliwy. Gdyby chciał być tylko sprawiedliwy, nic nie usłyszelibyśmy o Bożym miłosierdziu.
  Ostatnio czytana Ewangelia daje taki przykład „niesprawiedliwości” – ta o robotnikach pracujących na roli.
  hmm…milosierdzie to nie litosc, ale powazna decyzja sprawiedliwego sedziego ktory bierze pod uwage caloksztalt rozpatrywanej sprawy.Niesprawiedliwy sedzia nie bedzie milosierny.

  Treści Talmudu i Koranu faktycznie nawypisywali ludzie (zresztą do zwalczania chrześcijaństwa), ale z Biblią jest już zupełnie inaczej, nie bez powodu nazwana jest Pismem Świętym.

  Talmud dla zyda to tez „pismo swiete”, nie wiem czy kiedykolwiek Agnieszka interesowalas sie jego trescia, ale na tyle co ja poznalam zydow to jestem pewna, ze oni sami tego nie wymyslili, ale trzeba przyznac ze wieszosc podchodzi do niego bardzo powaznie i z duza dyscyplina – nawet jesli spowodowane jest to strachem przed konsekwencjami wymierzonymi przez innych zydow.

  Co to znaczy ze z biblia jest zupelnie inaczej? a kto bierze,oplate za prawa autorskie? Bog? czy ludzie?

 60. niereligijna said

  Agnieszka „prosty glupek” to jakas odmiana glupka?
  nie nalezne do zadnej sekty ani zalosnej ani tej ktora bys zaakceptowala, jestem bezstronna obserwatorka ktora jest ciekawa swiata
  jestem tez ciekawa ludzi ktorzy mysla inaczej niz ja. Mnie nie przeszkadza, ze jestes religijna i wierzysz w to co ja nie wierze, tylko mialam nadzieje ze moze Ty mnie przekonasz ze to nie sa religijne bajki, wymyslone w celu wladzy zyskow i manipulacji.
  Nie pisze tu tylko o twojej religii ale o kazdej. Ugrupowania polityczne maja podobna strategie, maja ludzi sklocac i dzielic na grupy. Coz za problem psychopaci by mieli gdybysmy sie wszyscy milowali i wspierali. Nie mieli by uciechy z wojen.

 61. wet3 said

  @ Kronikarz
  Dawniej na to mowilo sie krotko: nie wlaz na afisz jak nie potrafisz! Prosze blizej zapoznac sie z zasadami wiary katolickiej, a nie (podobnie jak „Angel”) glosic herezje. Rozumiem, ze ma Pan trudnosci oraz intencje Pana wydaja sie byc prawdziwe. Lepiej jednak w razie watpliwosci sytac p.Maruche niz wyskakiwac jak przyslowiowy filip z konopi – co stwarza nieprzyjemne sytuacje. Na tym forum NIGDY nie zaakceptujemy herezji.

 62. misiek said

  @60

  Niereligijna:

  Przykro mi ale musze stwierdzic z tonu twoich wypowiedzi ze poznanie/zrozumienie nie bylo twoimi intencjami.

  Insynuacje zawarte w twoich pytaniach ewidentnie obnazaja intencje osmieszenia wiary.

  Prosze zwrocic uwage na roznice miedzy wiara a religia.

  Podejrzewam ze jestes , i to slusznie, nastawiona negatywnie do religii zorganizowanej. W tym temacie nie bede zabieral glosu bo to nie moj portal.

  Natomiast w sprawach wiary chetnie zajme miejsce Agnieszki i odpowiem na twoje pytania.

 63. Agnieszka said

  ad. 60
  Prosty głupek to taki, co kompletnie nic nie wie, a zabiera głos. Głupek bardziej wyrafinowany udaje, że kompletnie nic nie wie (choć jako głupek wie niewiele), mądrzy się, wygłasza prymitywne, stereotypowe poglądy jako własne głębokie przemyślenia i przybiera pozę tzw. poszukującego („ciekawego świata”).
  Nie tędy droga. Ktoś naprawdę zainteresowany poważnymi problemami, fundamentalnymi dla sensu naszego istnienia ma otwartą drogę dochodzenia do Prawdy, nawet jeśli nie miał tego szczęścia, że wiedzę o Bogu wyniósł z domu.
  A czy ja mam dość wiedzy oraz cierpliwości na wyjaśnianie rzeczy postawowych osobie niereligijnej to nie istotne, bo nie jest to miejsce do takiej edukacji.
  Dziecko, zabierz się za poważną lekturę, której jest nieprzebrane morze.
  Powodzenia!

 64. Krzysztof said

  Zadziwiająca rzecz, jak jeden komisarz potrafi wypuścić tyle smrodu na portalach, czyniąc zamieszanie i dezorientację. APA, obrona polska, żołnierz, angel, pracownik leśny, etc, to jedna i ta sama osoba, podszywająca się pod różnymi pseudo, ale dla przeciętnego czytelnika tych portali identyfikacja go nie powinna stanowić żadnego problemu. Zresztą po jego bełkocie wyraźnie widać, jak ochoczo skacze po tych portalach, jak pchła po pierzynie kąsając co się napatoczy po drodze, nie zapominając przy tym określenia własnego ego, jako głębokiego patRYJoty. Myślę, że gajowy wie o kim się wypowiadam, ale 100% identyfikacja tego starzyka jest nierealna ze względu na możliwości kamuflarzu IP w internecie.
  Tak więc Pani Agnieszko daj sobie spokoj z podobnymi osobnikami, bo są oni już powszechnie rozpoznawalni na stronach internetu jako rozbijający mozolnie budowany dialog między ludźmi, którym bliskie sercu są sprawy naszej Ojczyzny.

 65. Kronikarz said

  Wet3

  Wet3, Ty zartujesz chyba, czlowieku, powiedz, czy zartujesz – mam nadzieje, ze znasz zarty ?

  §pytania :
  Zawsze Cie lubilem – dalej Cie lubie i szanuje i rozumiem – wpis twoj jest albo nieprzemyslany albo pyszalkowaty.

  Do mnie Ty TAKIE rzeczy piszesz, to mnie obroncy KK et Was wszystkich, a co to za maniery, masz ciagoty samobojcze ?

  UWAGA : odpowiadam Ci w tonie Twojej wlasnej agresji, wiec nie zpominaj o wlasnej Agresji mnie czytajac, bo Ci przychylny.

  HEREZJA – mam w dupie z Twoja checia manipulowania mnie, prowokowania mnie, sprowadzania mnie do HEREZJI.

  Jak mozna niszczyc przyjaciol, ludzi dobrej woli, ludzi spontanicznych, szczerego i dyplomate jak ja jednoczesnie, jak mozesz.

  §janoszc :
  W 61/- podaje calosc cytujac – czepiasz sie mnie DLACZEGO i na JAKIEJ zasadzie : a tu ze glosze herezje, a tu ze jak Angel, a tu ze jak Filip z konopi, a tu ze nie potrafie, a tu ze mam miec watpliwosci jak nalezy, a tu ze nie…

  Nie tyle sie czepiasz co… No co niby ?

  Mnie sie czepiac o cos takiego, no k…a, a kto ty jestes, czys ty na leb spadl, by mi „herezje” zarzucac, mnie herezje, mnie szanujacemu religie i broniacemu KK, mnie ty to mowisz, smiesz zniewazac zwykly zdrowy rozsadek, tego za duzo.

  Jakes nie jest szajbniety, to mi powiedz tu jasno w szczegolach, co wolno a czego nie wolno, slowo po slowie, jasno.

  §61. wet3 powiedział/a
  2011-10-18 (wtorek) @ 02:24:31
  @ Kronikarz
  Dawniej na to mowilo sie krotko: nie wlaz na afisz jak nie potrafisz! Prosze blizej zapoznac sie z zasadami wiary katolickiej, a nie (podobnie jak „Angel”) glosic herezje. Rozumiem, ze ma Pan trudnosci oraz intencje Pana wydaja sie byc prawdziwe. Lepiej jednak w razie watpliwosci sytac p.Maruche niz wyskakiwac jak przyslowiowy filip z konopi – co stwarza nieprzyjemne sytuacje. Na tym forum NIGDY nie zaakceptujemy herezji.

  §61 Wet3, lubie Cie, zawsze lubilem, powtarzam, ales tu palnal = ODPOWIDZ WYCZERPUJACO zatem :
  przypominam = czepiasz sie mnie DLACZEGO i na JAKIEJ zasadzie : a tu ze glosze herezje, a tu ze jak Angel, a tu ze jak Filip z konopi, a tu ze nie potrafie, a tu ze mam miec watpliwosci jak nalezy, a tu ze nie… Nie tyle sie czepiasz co… No co niby ? Mnie sie czepiac o cos takiego, no k…a, a kto ty jestes, czys ty na leb spadl, by mi „herezje” zarzucac, mnie herezje, mnie szanujacemu religie i broniacemu KK, mnie ty to mowisz, smiesz zniewazac zwykly zdrowy rozsadek, tego za duzo. Jakes nie jest szajbniety, to mi powiedz tu jasno w szczegolach, co wolno a czego nie wolno, slowo po slowie, jasno.

  O CO CHODZI ?
  CHODZI CI O CENZURE ?
  A ZE JESTEM ZA GLUPI TO CO ZABIJESZ ?

  Wiem, zem dokuczliwy, wpis moj potraktowac z poczuciem humoru bom ja w tonie humoreski go pisal tak mi jest jakos…

 66. Kronikarz said

  Wet3 moj Drogi !
  Przestan sie mnie czepiac w te tematy, bo ja nie mam kompetencji w kwestiach teologicznych, wiec mi ich nie wmawiaj, prosze.
  Uwazaj, bo choc ze mnie palikociarza nie zrobisz, to w innych wypadkach twoje zachowanie popchniesz ludzi w antyklerykalizm.
  Nie niszcz Polski !

 67. Kudlaty said

  Panie Gajowy!
  Niech Pan porowna wpisy Angela,Zolnierza i Kronikarza.
  To jest jedna osoba.

 68. Kronikarz said

  Kudlaty, masz tez kudlate mysli, bo zobacz – i pedz z tym do Gajowego albo do Kaprala – dobrz patrz tylo na Angel jeszcze ;

  – Panie Gajowy, Pan wie, ze wie Kronikarz lubi nawet lubi Kudlatych z ich poczuciem humoru i Zolnierzy tez ale swoich ;

  – Dla Kudlatego teraz :

  „”””””””””O jejku !

  To i tu z Bogiem i Jego Kosciolem walcza ???

  Chlopaki !

  Palimy „koty” !

  Dla tych co nie sluzyli w wojsku kpr.Gwizdek wyjasnia :

  „Kot to taki partyjny sqsyn nieopierzony ,podeslany na nasza izbe zolnierska celem inwigilacji kto jest kto „.
  Zrozumiano ?

  Taaak jeeest obwatelukralu !!!

  Panie „kronikarzu” !
  ROWNY Z PANA GOSC,POLSKA DUSZA W PANU !!!
  Druzyna kaprala Gwizdka do Pana dyspozycji ,przy rozpoznawaniu przyczolkow wroga walka .

  DRUZYNA !!!
  Krokiem rownym za „kronikarzem – MARSZ !!!!!!!!!!!!!!

  Gajowego tez podszkolimy i przestanie sie bac i przestanie sluzyc OBCYM .
  To dobry „lesny” ale na stare lata skora mu sie ze strachu pomarszczyla na gebie (patrz na fotografie) !@)

  kpr.Gwizdek””””””””””

  Widzisz, Kudlaty, masz racje – zobacz #47/!!!

  A teraz idzie pomodlic, by napepnie zabrac sie do myslenia.

 69. Agnieszka said

  Ad. 64
  Jeszcze, Panie Krzysztofie, ta egzaltowana dziwaczna Niereligijna ze swoimi antyreliginymi odkryciami. Ma Pan rację, szkoda czasu na tę „intelektualną” gawiedź.

 70. niereligijna said

  Agnieszka duzo epitetow, a zadnych argumentow z twojej strony. Podpierasz sie literatura.
  Biblia to literatura a nie dokument historyczny,
  Myslisz poslusznie tak jak rodzice i ksiadz ci kazali.
  A co by bylo z toba gdybys sie urodzila w dzungli gdzies w Afryce, w zyciu nie widziala ksiedza, ani kosciola, nie umiala przeczytac slowa z bibli?
  czy to bylby wystarczajacy powod dla Boga by cie nie kochal? byla bys dla Boga dziwaczna gawiedzia?
  pomysl nad tym i nie obrazaj Boga swoja religijna pycha!
  (wiem ze pisze naprozno, ale lubie pisac)

 71. Agnieszka said

  To ja piszę na próżno. Widać, że lubisz pisać, a nie lubisz czytać, a nawet jak czytasz, to nic nie rozumiesz i w kółko wytaczasz te swoje dziecinne argumenty. Powtarzam zatem: weź się, dziecko, do poważnej lektury na temat, który Cię nurtuje. Czy tak trudno zrozumieć, że bez jakiejkolwiek wiedzy nic nie pojmiesz?

 72. aga said

  Panie Kudlaty super- wyczaił Pan Angela vel majora Antoniego Pyryta znanego w sieci prowokatora ale teraz Pan się myli.
  Kronikarz może błądzi czasami w sprawach wiary / chociaż zapewne nie na parkiecie :)) ale nie jest tym aparatczykiem….

 73. Kronikarz said

  Aga 😉 pozdrawiam !

 74. Kronikarz said

  Pani Ago,
  Cos mi sie tak zdaje, ze duzo jest ludzi, nawet w Gajowce, ktorym przydaloby sie wstapic do mnie na nauke glebi wiary.
  Jakim ja glupi z moja doglebna uczciwoscia, ktora popchnela mnie do wyznania tu, iz nie jestem ani fanatykiem ani integrysta.
  Ludzie lubia etykietki oraz slodkie deklaracje.
  Juz swiety Augustyn mowil, ze wiara prostej kobieciny moze byc glebsza niz deklarowana wiara wielu doktorow teologii.
  Dzieki, Pani, za uznanie jednakowoz.
  Poklony

 75. Anow said

  Ad 74, Pan Kronikarz,

  Niech Pan nie żałuje tego, co Pan o sobie powiedział. Ludzie rozumni maja dla Pana szacunek za to, że uczciwie Pan mówi to, co myśli.

  Ja jestem katolik wierzący, bo tak ojcowie nam nakazali. Przeczytałem wszystko, co było dostępne na temat wiary katolickiej. I co z tego wynika: dzieckiem będąc, po przeczytaniu setek opinii za, setek przeciw, miałem mętlik w głowie, ale, ale… jak nie można oprzeć się na pisanych dowodach, trzeba sięgnąć innych źródeł, czyli… wiary jako takiej, co jest poniekąd ślepa, poniekąd intuicyjna?

  Ojcom trzeba wierzyć, oni nie spadli z drzewa, skądś czerpali wiedzę na temat duchowości?

  Ale w zasadzie to my wszyscy poszukujemy. Ja byłbym daleki od bycia ortodoksem, gdyż jak można udowodnić coś, co jest subtelne?

  Wiara to siła subtelna, jak… nie przymierzając grawitacja: wszyscy wiemy, co to jest, ale nie ma na to żadnych mierników, żadnych wskaźników, żadnego dokumentu, który by to naprawdę stwierdził?

  Podobno każde dwa obiekty się przyciągają?

  Podobno istniej Bóg, który dał nam wolną wolę, ale który też ocenia każde nasze działanie, bo to energia, jak każda inna forma materii?

  Mieć wątpliwości i to głosić, to nie grzech. Grzech i błąd polega na zaślepieniu, na trwaniu w przekonaniu, że wie się, jak świat jest zbudowany, podczas gdy jest się naiwnym, tylko powtarzającym zasłyszane komunały.

 76. Kronikarz said

  Panie Anow,
  Bardzo panu dziekuje ze tak cieple slowa – przyznam Panu, ze czuje u Pana dar wiary w Boga i Milosci blizniego.
  Przyznam Panu, ze jestem cokolwiek zawiedziony dziwna agresywnoscia, bunczuczna pewnoscia siebie, brakiem szacunku do zycia czyli blizniego u wielu ludzi w Gajowce. Jakas ta ich wiara jest taka ksiazkowa czy juz nie wiem.
  Bo, widzi Pan, czlowiek, ktory nigdy nie watpil, wydaje mi sie byc raczej automatem. Pyszalkow mozna odeslac do Mt 27,46.50; Mk 15,34-37. Zdaje sie tez, ze Psalmow nie znaja. Psalmy czytalem na glos, przy okazji jakiejs bedac z malym dzieckiem w pustym kosciele, i nie robilem tego z powodow teologicznych. Nieskromnie powiem, ze widze w Gajowce takich, ktorym przydaloby sie nieco zwatpic, spojrzec we wlasna otchlan niestosownosci, wstapic nawet do takich jak ja na nauke i glebi i wiary pewnie.
  Czuje, ze jestem w tym tle glupcem, bo po co przyznawac sie do watpienia, po co nie twierdzic twardo, zem na 100% jest. Ale ludzie lubia etykietki oraz slodkie deklaracje. Hmmm, a czy sw. Augustyn mowil, ze wiara prostej kobieciny moze byc glebsza i autentyczniejsza niz deklarowana wiara calego grona doktorow teologii.
  Nie mam im jednak za zle, bo oni nie wiedza, co czynia – to raz – rozumiem tez ludzi w Gajowce, ponadto, bo oni musza byc baczni na prowokacje. Ale czy to zwalnie z obowiazku roztropnosci°?
  Najbardziej mnie martwi to, ze tak obcesowa postawa wierzacych moze czynic szkody.
  Wszystko jest w porzadku, w miare rozwazan i poszukiwan, odkrywam, iz bylem i jestem i bede wierzacy.
  Szanuje KK i bronie go – ludzie zaslepieni wlasna pycha powinni dokladnie wszystkie dialogi Platona, wszystkie dziela Arystotelesa, wszystkich ewangelistow, …wielu innych… sw. Tomasza, …wielu innych… ale tez innych zrozumiec.
  Wtedy i tylko wtedy pogonimy i new age i lucyferian i ciemiezcow naszych.
  Pozdrawiem

 77. Kronikarz said

  Anow – Aga

  W chwili, kiedy poslalem #76 odkrylem od Pana #75 – widzi Pan, ze Bog nad nami czuwa. Nie wiem, czy w #74 nie powiedzialem slow zbyt zarozumialych. obawiam sie, ze tak. trudno, mam sobie to za zle troche.

  Przemawia przez Pana, Panie Anow, duzo autentycznej szlachatnosci – zycze Powodzenia wszelkiego.

  Co do mnie, to Panu dziekuje za slowa, …zaprawiony tak darami jak tez przeciwnosciami losu, zatem twardy jestem.

  Zdrowia zycze 😉

  …Pani Aga jest, bo byla i bedzie dla mnie autorytetem oraz bliska mi osoba, bo przezorna jest i oddana sprawie 😉

 78. Marucha said

  Panie Kronikarzu, nie ma w gajówce aż tak wielu katolików chętnych do natychmiastowego potępiania, ferowania wyroków, czy odsyłania do piekła z biletem w jedną stronę.
  Ja osobiście bardzo sobie cenię uczciwość intelektualną. Bardziej, niż wiedzę lub inteligencję.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: