Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Korab o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  maasteer o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Święta Tradycja vers… o Być wyjątkowym w Kościele…
  Adrem o Wolne tematy (53 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (53 – …
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  plausi o Znaki surowości
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  I*** o Wolne tematy (53 – …
  NyndrO o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  Yagiel o Portret pokolenia batalionu NO…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 519 obserwujących.

Zamalowane polskie słupy graniczne.

Posted by Marucha w dniu 2011-10-17 (Poniedziałek)

List od żołnierza Wojska Polskiego.

Przełęcz Bukowska

Szanowny księże Tadeuszu.

Tydzień temu ukraińscy pogranicznicy,w rejonie Sianek, odnawiali malując swoje słupy graniczne. Pędzle wycierali w polskie słupy graniczne niszcząc nasze barwy narodowe i godła!

Dowództwo Polskiej Straży Granicznej tego odcinka granicy wystosowało protest do ukraińskich pograniczników.

Nikt by się o sprawie nie dowiedział (media milczą) gdybym nie dowiedział się o tym od znajomego funkcjonariusza Straży Granicznej.

Aż trudno uwierzyć, że młodzi Ukraińcy (pewnie to 3 pokolenie po UPA) kultywują jawną nienawiść do wszystkiego co Polskie.

Pozdrawiam

http://www.isakowicz.pl

Komentarzy 26 to “Zamalowane polskie słupy graniczne.”

 1. Jeśli chodzi o polskie słupy na granicy z Ukrainą, to z pewnością problemem zajmie się… Partia Polaków Ukrainy.

  „Powstaje Partia Polaków Ukrainy

  Według nieoficjalnych danych, na Ukrainie może zamieszkiwać do 3 mln osób polskiego pochodzenia.

  „Polacy Wschodniej i Zachodniej Ukrainy nareszcie się zjednoczyli” – pod takim znamiennym tytułem na stronie internetowej Chmielnickiego Obwodowego Ośrodka Związku Polaków Ukrainy 13 września zamieścił tekst W. Wojdewicz. Poświęcony jest on stworzeniu na Ukrainie nowej partii – Partii Polaków Ukrainy. Zjazd założycielski zebrał pod dachem kijowskiego Domu Uczonych delegatów z 28 organizacji, skupiających Polaków, zamieszkujących na Ukrainie. Planowano przyjazd 140 delegatów, a przybyło około 200. Z tego zarejestrowało się tylko 120, ponieważ rejestracja „kosztowała” 75 hrywien od osoby.

  Ilość delegatów z poszczególnych ośrodków rozłożyła się tak: Żytomierz – 24 osoby, Kijów – 27, Winnica – 15, Charków, Chmielnicki i Dniepropietrowsk – po 6, Odessa – 4, Lwów, Iwano-Frankowsk, Tarnopol, Czerniowce – po 2-4 osoby. Zebranie poprowadził prezes związku Polaków Ukrainy Stanisław Kostecki, a w prezydium zasiedli prezesi Emil Legowicz ze Lwowa, Wiktoria Laskowska-Szczur z Żytomierza, prezesi z Dniepropietrowska, Charkowa i Chmielnickiego. Prezesi poszczególnych ośrodków w swych wypowiedziach przybliżyli swoją działalność i odnieśli się do stworzenia partii.

  Przewodnicząca z Sewastopola opowiedziała o nowo otwartym konsulacie i o polskiej społeczności, liczącej 4,5 tys. osób. Emil Legowicz ze Lwowa zaznaczył, że stworzenie polskiej partii już od dawna jest kwestią niezwykle aktualną. Stanisław Denis z Charkowa, podkreślił, że nazwę partii trzeba wymyśleć bardziej „życiową”, a Wiktoria Laskowska-Szczur z Żytomierza zaproponowała wersję „Polska Partia Demokratyczna”.

  Po intensywnych obradach przyjęto statut i program nowej partii. Nazwę Partii postanowiono przyjąć w zaproponowanej wersji – Partia Polaków Ukrainy. Sekretarzem generalnym PPU został wybrany Stanisław Kostecki, wybrano też władze nowej partii.

  Jako główne cele działalności PPU Stanisław Kostecki określił polityczną obronę interesów obywateli Ukrainy polskiego pochodzenia, ich działalności biznesowej i wspieranie europejskiej integracji Ukrainy. Nowa partia określa się jako chrześcijańsko demokratyczna. Delegatów zjazdu i nowo wybrane władze pobłogosławił ks. Leszek z diecezji kijowskiej. Następnie odbył się koncert zespołów ludowych, w którym też udział wzięła Zasłużona Artystka Ukrainy Wiktoria Radik. Obecnie partia przygotowuje się do rejestracji w Ministerstwie Sprawiedliwości Ukrainy. Do rejestracji potrzeba co najmniej 10 000 podpisów jej zwolenników.

  Informacje i fotografie ze zjazdu przekazał PIOTR FRIZ – przewodniczący Polskiego Towarzystwa Kulturalno-Oświatowego Obwodu Tarnopolskiego.”

  „Kurier Galicyjski” nr 18(142)/2011, 30.09-13.10.2011.

  http://www.duszki.pl/kurier_galicyjski/artykuly/2011_09_30/KG_18_142_sredni/KG_18_142_sredniindex.html

  PARTIA POLAKÓW UKRAINY – NIECH ŻYJE!

  (Nawiasem pisząc, ciekawe czy PKW w Polsce dopuściłaby do udziału w wyborach komitety wyborcze pod nazwą: Komitet Wyborczy Wyborców Partii Polaków Ukrainy, względnie: Komitet Wyborczy Wyborców PPU? – bo jak nie można się zjednoczyć pod żadnym krajowym logo, to może takie posunięcie miałoby sens.)

 2. Inna refleksja:

  Parę lat temu Polacy własnymi rękami niszczyli szlabany graniczne i usuwali straż graniczną na południu i zachodzie:
  „20-21 grudnia 2007. Uroczyste otwarcie granic w związku z wejściem Polski i Słowacji do strefy Schengen. Marszałek województwa małopolskiego RP M. Nawara i wiceprzewodniczący województwa preszowskiego RS M. Baran piłują szlaban na przejściu granicznym Łysa Polana – Javorina.”

  Dzisiaj na granicy północno-wschodniej pojawiają się wspólne słupy:

  „Służby graniczne Polski, Litwy i Rosji formalnie przekazały dziś polskiej firmie budowlanej plac wokół znaku granicznego „Wisztyniec” na styku granic tych państw. W ten sposób rozpoczęła się modernizacja trójstyku. W obecności funkcjonariuszy zdemontowane zostały ponad 60-letnie słupy graniczne oraz monument. W ich miejsce powstanie jeden znak graniczny o wysokości 230 cm. Wykonany będzie z marmuru pochodzenia szwedzkiego. Wokół niego zostanie wyłożony plac z polbruku o wymiarach 10x10m.” (11.05.2010).

  Całość + foto: http://www.goldap.info/dubeninki/3925-ruszyl-remont-znakow-granicznych-na-trojstyku.html

  Czy nie czas już o granice się zatroszczyć (w każdym aspekcie)?

 3. „Pierwszy słup graniczny nad Odrą

  28.02.2011

  66 rocznicę wkopania Pierwszego Słupa Granicznego nad Odrą uczczono w Czelinie, w gminie Mieszkowice.

  27 lutego 1945 roku żołnierze 6 Batalionu Mostowo-Pontonowego 1 Armii WP jako pierwsi ustawili drewniany słup z tabliczką z orzełkiem i napisem „Polska”. Tym samym oznaczyli nową granicę z Niemcami.

  W dzisiejszych uroczystościach wziął udział i dzielił się wspomnieniami uczestnik tego historycznego wydarzenia, mieszkaniec Mieszkowic – Adam Niedźwiecki. Przypomniał akt erekcyjny, jaki wówczas schowany w butelce zakopano u podnóża słupa.

  Oryginał z podpisami 82 żołnierzy znajduje się w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, a kopia w Muzeum I Armii WP w Starych Łysogórkach.”

  http://www.radio.szczecin.pl/index.php?idp=1&idx=68650

  Foto: Wbijanie słupów granicznych nad Odrą w 1945 http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1e/Marking_Polish-German_Border_in_1945.jpg

  Słupy graniczne, to jak krzyże przydrożne: świadczą o tym, kto tu mieszka.

 4. Brat Dioskur said

  Przeciez ci UPA-wscy pogranicznicy mogli byc poprzebieranymi w mundury …przemytnikami!Dziwne ,ze w czasie malowania tych slupow zaden polski patrol nie trzymal ich na muszce?W ogole tagranicy wyglada dosc prymitywnie .zadnego zaoranego pasa,zasiekow czy zalozonych czujnikow ,ktore zdrdzilyby tych bandziorow przy zblizaniu sie do polskiego slupa.Byc moze Polacy z naszych wschodnich wojewodztw(zadna tam Ukraina!) pokaza rodakom z centralnej Polski jak sie nalezy organizowac i wspolnie walczyc o wlasne interesy.

 5. zolnierz said

  Co wy tak z ta wschodnia granica ?
  Ruskich sie obawiacie ???
  Przeciez to dziarskie wojsko !
  Jakby nie oni to Hitler do dzisiejszego dnia by zyl i Zydow „holokaustowal” .

 6. yeti said

  To banderowskie bydło ostatnio przemaszerowało przez Kijów:
  http://www.nacjonalista.pl/2011/10/16/10-000-nacjonalistow-na-marszu-slawy-upa-w-kijowie/

 7. Inkwizytor said

  Banderowiec Juszczenko jest umiłowanym przyjacielem PiSdzielców a sKULwysyny nadali banderowcowi tytuł Doktora. Trzeba tez przypomnieć, że farbowani „narodowcy” z NOP nawiązali współpracę z banderowską Swobodą

 8. yeti said

  NOP nie jest zły, choć popełnia błędy polityczne, do jakich współpraca z banderowcami niewątpliwie należy. Oby czym prędzej zrozumieli, że robią źle i że to kompromituje NOP.

 9. Inkwizytor said

  No przepraszam, współpraca z banderowcami to nie jest błąd to jest plucie na groby polskich dzieci i kobiet, NOP to ścierwo dla mnie od tej pory. Oni cha kształtować młode pokolenie Polaków ? Jak, ucząc relatywizmu moralnego i pobłażliwości dla skrajnie antypolskiej Swobody ? Niech jeszcze zaproszą NPD i wielbicieli litewskich szaulisów

 10. Aleksy said

  Po co to kwenkolenie…przecież to nasi „bracia słowianie”, ….

 11. MatkaPolka said

  Jest sporo utrwalonych i utrwalanych stereotypów i niewiedzy na temat Ukrainy

  Ukraina to w istocie Polska, dawna Rzeczpospolita obojga narodów
  Sama nazwa Ukrainy znaczy „U kraju”, czyli na Kresach Rzeczpospolitej
  Polska była wielkim Pasem Cywilizacyjnym od Bałtyku do Morza Czarnego. Np. językiem urzędowym Tatarów krymski był język polski.

  Ukraina jest tworem sztucznym. Całkowicie masońskim. Ukraina nie miała nigdy państwowości.
  Jako państwo powstała lub zostało stworzone dopiero w 1900 r. To były tereny polskie.

  Trzeba zrozumieć, że Krzyżacy / Prusy/ Masoneria – to to samo.
  Prusy i masoneria zawsze dążyły do zlikwidowania Polski np. przez jej rozbicie i rozczłonkowanie

  Elementem tej gry politycznej było oczywiście podsycanie, tworzenie nacjonalizmu ukraińskiego.
  Od Jakuba Szeli w Galicji finansowanego przez austriackich Hohenzollernów (w istocie Prusakow/Krzyżakow)
  przez Piłsudskiego i Petlure (obaj masoni). Wyprawa na Kijów miała za zadanie stworzyć niezależną Ukrainę dla Petlury, bo przecież nie dla Polski. Agent niemiecki, Piłsudski realizował politykę Niemiec w odrodzonej Polsce tworzenia państw buforowych. Pod płaszczykiem Federalizacji tworzył nowe państewka i Państw, które przedtem nie istniały – Łotwa, Litwa, Białoruś, Ukraina. Brat Petlury był oficerem w wojsku Polskim Piłsudskiego.

  UPA współpracowała z Niemcami, SS Galizien to jest oczywiste i udokumentowane. Nacjonalizm ukraiński zawsze był podsycany przez Niemców i skierowany przeciw Polsce i Polakom. Oczywiście mowimy o ludobójstwie na Polakach na Ukrainie, które teraz się gloryfikuje.
  Jak tak dalej pójdzie to niedługo będziemy gloryfikować zbrodniczą nazistowską, Trzecia Rzesze niemiecka i stawiać pomniki Hitlerowi; już stawiane sa pomniki Stefana Bandery.

  To samo obserwujemy obecnie. Rozbijanie Polski przez masonerię i neo Prusactwo i odradzanie się nacjonalizmu na Ukrainie. Juszczenko i jego amerykańska żona to Banderowcy.

  Bardzo DOBRA I OBSZERNA strona na temat historii Kresów polskich i Ukrainy.
  http://www.kki.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/rus.html

  Kurier Galicyjski jest dobrym pismem, ale nie dajmy się oszukać. Wielbi Piłsudskiego i całe te masoństwo

 12. Kronikarz said

  MatkaPolka
  Duzo ciekawy wpisow – dzieki !

 13. wet3 said

  @ 11
  Nie wiem czy „Kurier Galicyjski” (dziwna nazwa!!!) Jest dobrym pismem. Skoro Pani pisze, ze wielbi on Pilsudskiego – to chyba nim nie jest. Otoz wg Piludskiego, gdyby federacja Polski oraz Ukrainy doszla do skutku, to Wolyn Zach., Tarnopol i Stanislawow mialy byc po stronie ukrainskiej!!! Dalszy komentarz chyba jest zbyteczny…

 14. Veritas said

  Ad.11.Matka Polka Oświeca Mądrością. Dziękuję. Niesie Kaganiec Oświaty. Pozdrawiam.

 15. aga said

  A ja się zastanawiam czy „matka polka” nie jest taka bardziej wyrafinowana forma bytu 166 czy sono, bo owszem wkleja mnostwo wspaniałych demaskujących tekstow antyjudaistycznych przez rok a może dwa a potem namawia aby głosowac na PiS!!!! …..

 16. 166 bojkot TVN said

  15/Aga
  Aguniu – nie jest.
  Znowu ci odbija, bo masz wdrukowaną nieprawdopodobną nienawiść – dzięki takim jak Ty zakutym bojkotnikom mamy co mamy.
  Kury już wyprowadziłaś?

 17. Marucha said

  RE 16:
  A na kogo głosował 166 abyśmy nie mieli tego, co mamy?
  Na PiS?
  Czy na PSL?

 18. aga said

  Nienawiśc do klamstwa,dzieci szatana i – żeby posłużyć się porownaniem Jacka Bartyzela „potwora” jakim jest PiS – po stokroć TAK!


  Z PiS-em, jako z partią POP (Pełniącą Obowiązki Prawicy) jest tak, że to potwór duży, ale niewystarczająco duży, więc – parafrazując Gombrowicza – zdycha i zdechnąć nie może. Na to jest za duży, a żeby wygrać za mały i za słaby. Okazał natomiast, zgodnie zresztą z jasno wykładanym planem Kaczyńskiego w tej mierze, geniusz destrukcji wszystkiego co na prawo od niego; tam faktycznie teraz jest pustynia. I w tym także jest groza naszego położenia w obecnej chwili. Bo jeśli trzeba przyznać rację Terlikowskiemu, że jesteśmy już na wojnie (byle nie o „judeochrześcijaństwo”, na miłość Boską!), już prawie takiej jak cristeros z „callistas”, tyle że bez broni, to nie mamy żadnej armii do tego się nadającej.Oni, czyli PiS, tego nawet nie rozumieją: pogrążeni bez reszty w swoich ulubionych tematach „mgielno-helowych” czy korupcyjnych, zupełnie nie pojmują naprawdę eschatologicznego wymiaru agonu, który wchodzi w decydującą fazę. To rzeczywiście jakiś narodowy fatalizm, bo przecież PiS to kolejny (który to już?) awatar naszej starej szlachty gołoty” – owszem, patriotycznej i nawet jakoś tam religijnej, przynajmniej w obyczaju, ale rozemocjonowanej, zapalczywej, lekkomyślnej i po prostu niemądrej.”

  http://rzymski-katolik.blogspot.com/2011/10/prof-jacek-bartyzel-o-wyniku.html

 19. Veritas said

  Ad.16. Une „wybierają” się same.166 idź na spacer, wyprowadź psa, posprzątaj mieszkanie bo syf niesamowity. Nie bełkocz bredni !

 20. Inkwizytor said

  Bełkotko zidiociała, jak tam wycieczka do umiłowanego Izraela ? 🙂 Po wyborczym stręczeniu za PiSem była mała pieredyszka i odpoczęliśmy od ciebie gdy w nagrodę pojechałaś odwiedzić ziemię ukradzioną przez was Chazarów Palestyńczykom.

 21. 166 bojkot TVN said

  Widzę, że kury nie zostały wyprowadzone jak trzeba, i co poniektórzy nie łyknęli jeszcze świeżego powietrza.

 22. MatkaPolka said

  Aga. Co za bzdury o popieraniu PiSu. Mam wyrobiona opinie. Nigdy do tego nie namawiałam.
  PiS być może jest groźniejszy od PO, bo wiele osób daje się nabrać na patriotyczno narodową frazeologie PiSu.

  Dla mnie istnieje pewna linia podziału: PO to Koszerna Mafia Wojskowa, żydzi wojskowi, PiS natomiast to żydzi cywilni wyselekcjonowani przez niepodzielnie panujące Służby Specjalne.

  Dla mnie PO i PiS to to samo; PZPR bis tj. Polska Zjednoczona Partia Renegatów.

  Antyjudaistycznych tekstów nie wklejam, bo tzw. żydzi to nie Judaiści. Bo tzw żydzi to potomkowie Chazarów i to też niekoniecznie potomkowie Hunów, Turków i Słowian – miesznka etniczna. Judaisci wskazywaloby na to , że pochodzą z biblijnej Judei i są semitami. A to nieprawda. Trzeba zmienić definicje a wszystko stanie się jasne. Tzw. żydzi to Przestępczość Zorganizowana – mafia polityczno – gospodarcza, która podporządkowuje sobie narody świata pod auspicjami a to narodu wybranego, a to rasy, a to wyznania , a to a to semitów, a to niewinnych ofiar holokaust Industry.

  Z blogu Andrzeja Leppera PO PIS WIECZNIE ŻYWY
  http://alepper.blog.onet.pl/PO-PiS-wiecznie-zywy,2,ID409081174,n

  Mimo toczonej od 5 lat pozornej wojny PO z PiS, kolejny czołowy polityk PiS Paweł Kowal przyznał, że partia Kaczyńskiego wcale nie odeszła na dobre od pomysłu koalicji z Platformą! Potwierdza to tezę mówiącą o tym, że spór między tymi partiami jest pozorny i obliczony jedynie na zawłaszczenie sceny politycznej przez obóz liberałów, do którego i PO i PiS należą! Ci, którzy łudzą się, że PO i PiS to co innego niech przypomną sobie historię.

  W 1990 Kaczyński i Tusk razem współtworzyli Porozumienie Centrum, które miało być zapleczem politycznym Lecha Wałęsy. Przypominam też, że po tym, jak ten dziś ściśle związany z PO polityk został prezydentem, kluczowe funkcje w jego kancelarii, w tym tą najważniejszą – jej szefa objęli Lech i Jarosław Kaczyńscy. W PC wiele lat, już po opuszczeniu partii przez gdańskich liberałów działa również czołowa postaćPlatformy minister Julia Pitera!

  Pamiętajmy również, że w latach 1997-2001 Polską rządziła koalicja AWS/UW czyli de facto PO, PiS i demokratów.pl. A w samym AWS spotkali się dzisiejsi kandydaci na prezydenta! Tak było! Obok siebie w sejmowych ławach Akcji siedzieli Komorowski i Kaczyński. Razem wspierali też rząd Jerzego Buzka (dziś PO), w którym ministrami byli Komorowski, Lech Kaczyński i Leszek Balcerowicz! Oni razem odpowiadają za gigantyczne przekręty, jakie w tamtym czasie obecne były przy prywatyzacji PZU, razem ponosząwinę za pacyfikację protestów chłopskich, razem doprowadzili do zapaści służbę zdrowia, oświatę i system emerytalny.

  Po 2001, gdy te dwa środowiska zaczęły działać już pod aktualnymi nazwami, PO i PiS zawsze się wspierały. Partie te razem wystartowały w wyborach samorządowych w 2002 i razem po cichu współrządziły z millerowskim SLD. Ta koalicja PO/PiS/SLD/PSL wysłała wojska do Iraku i Afganistanu, przyjęła skrajnie niekorzystne warunki wejścia do Unii oraz przyklepywała kolejne prywatyzacje majątku narodowego, które nie uwzględniały interesu społecznego.

  W 2005 PO i PiS stwierdziły, że aby jeszcze mocniej i skuteczniej działać muszą udawać, że się kłócą, że są dla siebie alternatywą i ten kuriozalny medialny spektakl trwa do dziś! Faktycznie obie partie dogadują w zaciszu gabinetów dalsze działania na rzecz okradania społeczeństwa. I nie dajmy się zwieść tym pięknym hasełkom, jakie kandydaci PO i PiS wypisali na swoich sztandarach. Obie wizje Polski oznaczają to samo i obie są nie do zaakceptowania dla każdego, komu leży na sercu los naszego kraju!

  KOR – Komitet Obrony Robotników – poststalinowska młodzież z ze związkami w CKŻwP – Centralny Komitet Żydów w Polsce; założycielami KOR-u byli Macierewicz, Michnik, Kuroń Lipski, Kaczyńscy ..

  CKŻwP przemieniony w Towarzystwo Społeczne Żydów w Polsce – to taki nieformalny ośrodek dyspozycyjno – decyzyjny, gdzie się oczywiście tajnie i kulturalnie robi polskiego goja w rure.
  Nie jedyny zresztą.

  Tzw. “Opozycja Demokratyczna” finansowana była przez National Endowment for Democracy (NED) National Democratic Institute and the National Republican Institute, KTÓRZY POTEM ZŁUPILI POLSKĘ

  MACIAREWICZ Antoni (1948 – ) SINGER Izaak. http://marucha.v3v.org/viewtopic.php?t=2070
  KOR, ZChN, ROP, LPR, RK-N. Krypto syjonista, mistrz destrukcji na prawicy. Nie dopuścił do ujawnienia agentury w łonie duchowieństwa, z ujawnionej listy agentów usunął prominentów KOR

  Umowa społeczna, jaką zawarta prawicowa opozycja z ówczesnym rządem podczas obrad okrągłego stołu, była odpowiednio przez komunistów przygotowana, a osoby do negocjacji starannie przez gen. Kiszczaka wyselekcjonowane. Wśród nich był również Jarosław Kaczyński.
  Solidarność nie miała żadnego wpływu na skład personalny tej delegacji, a tak ważne dokumenty zawierające ustalenia z tych obrad do tej pory są nieznane i przed społeczeństwem ukrywane

  Żeby naprawdę zrozumieć, co się dzieje od ponad sześciu lat w polityce warto przypomnieć sobie wy-darzenie, jakie miało miejsce przed wyborami parlamentarnymi w 1997 roku. Nowo powstająca partia opozycyjna Ruch Odbudowy Polski w sondażach przedwyborczych osiągnęła dwudziestokilkuprocentowe poparcie. Niestety, dwa tygodnie przed wyborami dwaj liderzy, Jan Olszewski i Antoni Macierewicz, pokłócili się, rozbijając partię na dwie części. ( )
  ().
  W 2001 roku ci sami prawicowi figuranci znaleźli się w LPR i w ramach tej partii dostali się znowu do Sejmu. Dwa tygodnie później Jan Olszewski demonstracyjnie opuszcza Ligę z całym swoim dwuosobowym ROP-em. Natomiast Antoni Macierewicz pozostał jeszcze prawie rok, starając się rozbić Ligę od wewnątrz, a gdy mu się to nie udało, to przy odpowiednim nagłośnieniu medialnym opuścił LPR, wyprowadzając z tej partii jeszcze kilku posłów.

  Wydawałoby się, że ci weterani sceny politycznej już więcej się nie pojawią, bo przecież ich partie przestały istnieć. Stało się jednak inaczej, Jan Olszewski został powołany na doradcę prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a Antoni Macierewicz przez Jarosława Kaczyńskiego na likwidatora WSI. Po opublikowaniu raportu z likwidacji służb wojskowych, które działały, jak się okazało, na szkodę państwa, miały posypać się zapowiadane wcześniej procesy. Nic takiego jednak nie nastąpiło

  Konflikty wewnątrz koalicji są jakby wpisane w program przedwyborczy PIS-u i wychodzą od samego premiera. Efekt rysuje się podobny jak przed laty z ROP-e:nr i tym razem również chodzi o pacyfikację prawicowego elektoratu i jednocześnie unicestwienie LPR i Samoobrony.

  Analizując scenę polityczną ostatnich lat, ciągle jednak musimy się odwoływać do KOR-u i okrągłe-go stołu. W 1990 roku Antoni Macierewicz powiedział Jarosławowi Kaczyńskiemu, założycielowi Porozumienia Centrum,

  „My, KOR-owcy, mamy za zadanie zagospodarować Polaków, dając im do wyboru ugrupowania o różnych barwach politycznych, pod jednym wszakże warunkiem – wszystkie one będą kontrolowane przez nas”.

  I tak przez cały ten okres zagospodarowują polską prawicę, kolejno unicestwiając: ZChN, RdR, PC, ROP

 23. Veritas said

  Ad.22.Taka jest rzeczywistość. Super analiza.

 24. z monitorapolskiego said

  Monitor napisał u siebie na blogu:
  monitorpolski 19 Październik 2011 o 8:12 pm

  Zjechałem niedawno Ukrainę wszerz i wzdłuż – porozumiewaliśmy się wyłącznie po polsku. Nikt nie był wobec nas bojowo nastawiony, wręcz przeciwnie, ludzie próbowali nawet mówić po polsku. Byliśmy z rodowitą Ukrainką, owszem historia jest zafałszowana, oni nie wiedzą, że te regiony były polskie, ale też nie ma czegoś takiego jak nienawiść do Polaków.
  Sądzę, że prowokacje wychodzą od grupy delegowanej po to by skłócić nasze narody.

 25. Kronikarz said

  Tylko PiS i pis NiEpis na tapece.

  Moze cos pozytywnie, czyli jak zoganizowac sie w swojej wlasnej polskiej partii !

  Dlaczego tylko krytyka, sama krytyka, co to przyniesie ?

 26. Veritas said

  Ad.25. Panie Kronikarz słuszna uwaga. Pozdrawiam.

Sorry, the comment form is closed at this time.