Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lesnick o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Chasyd o Ukraina na skraju przepaści! M…
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Izolacja Zełenskiego
  ats42 o Są sądy w Waszyngtonie
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  Jebiemy polskość? o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  misio o Izolacja Zełenskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Prowokatorzy z KOR i syjonistyczne, marcowe hieny znów szykują Polakom uliczny kocioł

Posted by Marucha w dniu 2011-10-30 (Niedziela)

Przygotowania do Marszu Niepodległości 11.11.2011 są w ostatniej fazie.  Oprócz rzesz szczerych, ale często naiwnych patriotów, raptownie wzrastają szeregi patriotów na pokaz,  celebrytów zapatrzonych w swoją próżność, którzy chcą upiec prywatne kasztany w narodowym ognisku.  Nie szanując powagi święta wielu medialnych pieszczochów z lewa i prawa – od liberałów mniej, czy bardziej realnych, po ceremonialnych, katolickich dewotów – szykują się do Marszu i publicznej kąpieli w biało-czerwonej pianie.

Marsz Niepodległości ma jednak także dużo groźniejszy wymiar, bowiem przez żydowskich, zakulisowych dyrygentów polskiej polityki – rodem z grona Marcowych’68 „komandosów” oraz post-KOR-owskiej bandy ’76 ,  ’80 i ’89, którym przewodzi Gazeta Wyborcza – szykowana jest warszawska prowokacja europejska 2011.

Podjęto działania do sprowokowania ulicznych zamieszek o nieprzewidzianych (aczkolwiek oczekiwanych) skutkach. Temu służą mające już swoją kilkuletnią historię wezwania syjonisty – Seweryna Blumsztajna – do „antyfaszytstowskiej reakcji” na ulicach polskich miast.

Tegoroczne obchody dają niespotykaną okazję do wywołania poważnych zamieszek: 1) mamy kryzys finansowy wywołany przez  globalnych lichwiarzy, 2) mamy,  przez zaplecze tego samego lichwiarskiego raka sztucznie wywołany, ruch tzw. „spontanicznie oburzonych” (pani dyrektor Blumsztajn patronuje  ruchowi „oburzonych” w KORowskim liceum w Warszawie, 3) mamy wyreżyserowaną przez lichwiarzy i przetrenowaną w Pn. Afryce praktykę „ulicznej demokracji”, 4) mamy coraz bardzie radykalizujące się postawy Polaków przecierających oczy na widok skali dewastacji kraju i zubożenia społeczeństwa, 5) mamy pełen hipokryzji, kłamstwa i bezradności rząd sklecony z kolejnej mutacji pomagdalenkowych przestępców, 6) mamy idealną sytuację do wywołania chaosu społecznego, z którego wyłonią się „spontanicznie”  tzw. „nowe stare elity”. Tym razem ma się to odbyć w sztafarzu przejęcia władzy przez „tolerancyjnych, wielokulturowych,  nieklerykalnych, nie nacjonalistycznych, nowoczesnych Europejczyków”.

Aby przygotować grunt do libertyńsko-syjonistycznego zamachu trzeba przerazić Polaków widmem faszystowskiej kontrrewolucji. Temu ma służyć prowokacja 11.11.11  w kabalistyczny sposób odczytana. Dowodem na to, że nie ma tu mowy o spontaniczności, a wręcz mamy do czynienia z misternie wyreżyserowanym spektaklem, jest to, że od pewnego czasu w kluczowych miejscach w Warszawie zostały zainstalowane specjalne głośniki służące do ogłuszania demonstrantów i rozpędzania zgromadzeń.

Trzeba spytać panią prezydent H. Gronkiewicz-Walz z jakim zamiarem, i z czyjego polecenia zakupiła ten sprzęt, bo to, że ów zakup sfinansowali warszawiacy, to jest ich gojowska powinność.

Od władz Warszawy, ale głównie od wiecznie przestraszonego premiera D.Tuska i jemu podlegających służb, tj. ABW i  Policji,  należy żądać zapewnienia Polakom bezpieczeństwa w demonstrowaniu swoich narodowych wartości i świąt, czemu musi towarzyszyć zakaz wjazdu do Polski syjonistyczno-lewackich band tzw. „antyfaszystów”.

PZ

Blumsztajn i spółka ściągają niemieckich zadymiarzy do Warszawy

Niemcy znów na ulicach Warszawy mają palić i niszczyć.

Niemieckie bojówki szykują rozróbę w Polsce. Zrobią zadymę

Potwierdzają się pogłoski o ściągnięciu zaprzyjaźnionych bojówek anarchistów i lewaków z Niemiec do Warszawy.  Niemieckie bojówki szykują rozróbę w Polsce. Zrobią zadymę. Mają rozbić Marsz Niepodległości.

„Znani z zamieszek bojówkarze zza Odry wybierają się do Warszawy, by zablokować organizowaną 11 listopada przez Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo- Radykalny manifestację” – alarmuje „Rzeczpospolita.

Niemieccy anarchiści i lewacy – jak twierdzi gazeta – skrzykują się na forach internetowych „by powstrzymać marsz faszystów”. Na ulicach Berlina i Wiednia wiszą plakaty wzywające do blokady Marszu Niepodległości.

Niemieccy anarchiści i lewacy dość często biorą udział w ulicznych rozruchach. Widocznie Niemcy tak już mają w genach. W końcu to oni wywołali dwie wojny światowe.

W Polsce zakłócić uroczystości obchodów Święta Niepodległości chce środowisko Wyborczej  z bardzo aktywnym tu Sewerynem Blumsztajnem, Porozumienie 11 listopada, w którego skład wchodzi m.in. stowarzyszenie Młodzi Socjaliści, Federacja Anarchistyczna, stowarzyszenie Nigdy Więcej i pismo „Krytyka Polityczna”. Jego przedstawiciele potwierdzają, że do Polski prawdopodobnie przyjedzie grupa zwolenników ich akcji z Niemiec.

Tylko skończony kretyn i zidiociały do końca Żyd może wykorzystywać do walki z narodowcami, jak mówi, potomków i krewniaków prawdziwych faszystów niemieckich.
Nie wiem, jak będzie w stanie wytłumaczyć to rodzinom ofiar holokaustu i tym, którzy przeszli gehennę niemieckiej okupacji?

Za: http://internaut.nowyekran.pl/post/31445,blumsztajn-i-spolka-sciagaja-niemieckich-zadymiarzy-do-warszawy

http://wiernipolsce.wordpress.com/

Gajowy byłby niezmiernie ciekaw, ilu z tych niemieckich „antyfaszystowskich” szumowin zostało ochrzczonych scyzorykiem. Ale się pewnie nie dowie.

Komentarzy 79 do “Prowokatorzy z KOR i syjonistyczne, marcowe hieny znów szykują Polakom uliczny kocioł”

 1. krzysztof1942 said

  „szykują się do Marszu i publicznej kąpieli w biało-czerwonej pianie”

  To zdanie obraża mnie – BIAŁO-CZERWONA jest polska flaga a nie jakaś piana.

  O co w tym artykule chodzi, o zniechęcenie Polaków do świętowania rocznicy uzyskania niepodległości? Nie dajmy się zwariować!!! To nasze święto!!!. Wszystkich Polaków!!! Świętujmy!!!

 2. Kronikarz said

  tak jak w Polsce :

  http://prawoslawnypartyzant.wordpress.com/2011/10/29/film-o-wyniszczaniu-rosyjskiego-narodu/

 3. jacki22 said

  Kilka dni przed ubiegłorocznym Marszem Niepodległości Pan B. opublikował memorandum w gazetce swojego szefa, w której argumentował, że co prawda narodowcy działają legalnie i w zasadzie niczego złego nie zrobili ani nie mają zamiaru zrobić, ale należy ich za wszelką cenę powstrzymać. Dlaczego należy? Ano dlatego, że mogą oni w nieokreślonej przyszłości przepoczwarzyć się w jawnych bądź ukrytych wrogów systemu i wówczas zrobić coś naprawdę złego, groźnego czy nieodpowiedniego (oczywiście w kategoriach Pana B.).
  Po kilku tygodniach zapoznałem się z treścią innego memorandum, które dokładnie 71 lat temu wysłał inny Pan B. do swojego pryncypała. Tamto memorandum sprzed kilkudziesięciu lat dotyczyło innych narodowców i „etnicznie czystych Polaków”, którzy co prawda niczego złego nie uczynili i też nie można ich o nic konkretnego oskarżyć, ale jeżeli pozostawi ich się samych sobie, to mają oni odpowiednie predyspozycje i w przyszłości mogą coś złego uczynić aktualnie wówczas panującemu ustrojowi (podobnie jak dzisiaj) największej szczęśliwości, postępu i dobrobytu.
  Co się okazuje? Mimo upływu kilkudziesięciu lat, obaj Panowie B., Sewek i Ławrentij, używają dokładnie tych samych argumentów, aby powstrzymać (wg nich) Prawdziwych Polaków: mogą oni w przyszłości uczynić „coś naprawdę okropnego”. Oczywiście, Sewek B. jest takim Misiem Na Miarę Naszych Czasów: w celu dokonania skutecznego powstrzymania, zaleca używanie gwizdków zamiast naganów. Ale w innych czasach, to kto wie ….? W końcu Towarzysz B. był takim samym zakompleksionym niedojdą i jąkałą jak Sewek B., a przecież przeszedł do historii.

 4. mgrabas said

  do 1.

  czy Polska jest niepodległa? bądźmy poważni

 5. haunebu said

  Tym razem ma się to odbyć w sztafarzu przejęcia władzy przez „tolerancyjnych, wielokulturowych, nieklerykalnych, nie nacjonalistycznych, nowoczesnych Europejczyków”.

  Ale przecież oni już rządzą Polską.

 6. haunebu said

  Moim zdaniem, jeśli dojdzie do jakichś rozruchów, to właśnie dobrze. Miała być polaryzacja, miał być powrót do reakcji
  https://marucha.wordpress.com/2011/10/16/powrot-do-reakcji/
  to będzie.
  Ściąganie Niemców jest w rzeczywistości zjawiskiem optymistycznym, bo pokazuje słabość żydokomuny w Polsce (na zeszłorocznym Marszu Niepodległości blokadę stanowiły głównie kobiety i dzieci, a tzw. bojówkarzy-konkretów po stronie lewackiej było tylu, co kot napłakał).

 7. haunebu said

 8. haunebu said

  http://narodowcy.net/prezes-swiatowego-zwiazku-zolnierzy-ak-poparl-marsz-niepodleglosci/2011/10/29/

 9. ŚWIĘTO POLITYKI PROPOLSKIEJ

  11 listopada to święto zwycięstwa polityki PROPOLSKIEJ Romana Dmowskiego.

  Przypomnijmy, że o Niepodległość walczyliśmy w faktycznym sojuszu politycznym i wojskowym z ROSJĄ. W 1917 roku na ziemi rosyjskiej zostały utworzone Polskie Siły Zbrojne, które wzięły udział w walkach z Niemcami i bolszewikami.

  Walczyliśmy o Niepodległość przeciwko Niemcom i Austro-Węgrom, bo to one okupowały w l. 1917-1918 nasze ziemie. Jednak to nie powód, by 11 listopada skandować antyniemieckie hasła i ulegać czyimś prowokacjom.

  Owszem, nasze krzywdy są faktem, ale trzeba je podnosić z zimną krwią, a nie w emocjonalnych starciach ulicznych. „Niemcy byli dla nas źli i nie chcemy, żeby znowu to się powtórzyło, nie chcemy z nimi walczyć, chcemy z korzyścią dla nas z nimi współpracować” – oto co powinna dziś deklarować młodzież polska. Żadnych okrzyków typu: „Wodzu, prowadź na Berlin!”

  Trzeba znowu mówić dużo o Ziemiach Odzyskanych:
  a/ historia zmagań, ale i współpracy z Niemcami,
  b/ groźba regermanizacji i utraty tych ziem dzisiaj,
  c/ możliwe środki zaradcze.

  Sytuacja nie jest wesoła, o czym można się przekonać wchodząc np. na stronę:

  http://www.slaskie-sprawy.de.vu/

  Może nadszedł już czas, by narodowcy zaczęli ROZUMNIE bronić Orłów Białych na Śląsku i nie tylko?

  Zachęcanie młodych Polaków do bijatyki ulicznej z młodymi Niemcami jest bez sensu i nie posłuży Polsce, lecz może jej tylko zaszkodzić.

  I właśnie 11 listopada Polacy nie powinni dać się wpuścić się kanał antyniemieckich czy antyrosyjskich haseł i rozrób, tylko np. pójść pod ambasadę Niemiec i wręczyć ambasadorowi petycję deklarującą przyjaźń z narodem niemieckim i proszącą Niemców o jasną deklarację poszanowania granicy na Odrze i Nysie Łużyckiej oraz wyrzeczenia się przez nich pretensji do terenów byłych Prus Wschodnich, a zwłaszcza Królewca.

  Hasło: „Niech żyje granica na Odrze i Nysie Łużyckiej!”

  Polacy mogą mieć ruch narodowy mądry lub głupi. Ja podpowiadam mądre rozwiązanie.

 10. Marucha: „Nawoływania do pacyfistycznej postawy względem żydoniemieckich bojówkarzy uważam za robotę agenturalną.”

  Ja też tak uważam. Jeśli są obawy o możliwość dokonania prowokacji przez niemieckich bojówkarzy, to organizatorzy marszu (a i Pan może to zrobić także) powinni powiadomić o tym polskie władze, zażądać stanowczej postawy organów porządkowych wobec ewentualnych agresywnych przybyszów zza Odry, a nawet zadeklarować współpracę z władzami w celu utrzymaniu ładu i porządku.

  Natomiast zachęcanie polskiej młodzieży do konfrontacji ulicznych z Niemcami na własną rękę, to gorzej niż robota agenturalna – TO GŁUPOTA.

 11. Piotrx said

  Re 2:
  Faktycznie wygląda na to samo. Czyżby potwierdzał się scenariusz z „Ostatniego transportu” H.Pająka – kahał u nas i kahał u nich?
  Ciekawe co na to „blog” i przedstawiane przez niego idee pansłowiańskości i euroazjatyzmu w oparciu o mit niezależnej i suwerennej Rosji.

  Re 9:
  „Przypomnijmy, że o Niepodległość walczyliśmy w faktycznym sojuszu politycznym i wojskowym z ROSJĄ. ”

  ??????

 12. Ad 10

  HISTORIA MAGISTRA VITAE EST

  „Pomawiano Prymasa Wyszyńskiego w ostatnim stadium jego posługiwania Kościołowi o to, że stał się ugodowy wobec reżimu, że poszedł na kompromis. Notatki, które pozostawił z ostatnich miesięcy, wskazują na coś wręcz przeciwnego.” (ks. Bronisław Piasecki).

  „KOŚCIÓŁ I „SOLIDARNOŚĆ” W 1980 ROKU

  [Fragmenty tekstu ks. Stefana kardynała Wyszyńskiego wygłoszonego do księży dziekanów Archidiecezji Warszawskiej w dniu 15.01.1981 r.]

  Wiemy, że główny ośrodek podniecania opinii publicznej założono w „Kulturze” paryskiej. To jest pismo redagowane przez Pana Giedroycia, który jest serdecznym wrogiem Kościoła w Polsce. Ich programem jest: wywołać za wszelką cenę grubą awanturę, a potem – zobaczy się…

  A kto będzie za to płacił? Czy ci panowie, którzy siedzą za biurkiem w Paryżu i redagują „Kulturę”, czy my tutaj w Polsce?

  Przyjmowałem niedawno na Sali św. Jerzego młodzież, tak zwanych lektorów, około 250 chłopców. Patrzyłem na nich, gdy przemawiali. Mój Boże, czy miałbym odwagę tak poprowadzić sprawę w Polsce, aby oni padli ofiarą, aby krew się polała? O nie! Ani jednego nie chciałbym na to skazać, przez przeprowadzenie jakiejś akcji politycznej roznamiętniającej, pobudzającej. Nic z tego! Na to nie można – z mojej przynajmniej strony – liczyć. Bo my musimy zawsze mieć przed oczyma, do czego to prowadzi.
  (…)
  Czy nie jest to stwarzanie sytuacji napięciowej, której nikt potem nie utrzyma w ręku? Pamiętajmy, że w naszym Narodzie 60 % to są ludzie młodzi. Nie można stworzyć takiej sytuacji, aby narazić tych ludzi na niebezpieczeństwo utraty życia, a Polskę zamienić na nowy teren krwawych rozgrywek obcych sił, które nam narzucają takie czy inne zadania.”

  Źródło: „Głos” nr 62-63/1990, s. 66-68.

  * * *

  Oto jest stanowisko KATOLICKIE i PROPOLSKIE prawdziwego męża stanu, kardynała Wyszyńskiego wobec problemu prowokowania narodu polskiego do wyjścia na ulice na początku lat 80-tych.

  Któż się ośmieli nazwać dzisiaj jego mądrą, wyważoną polityczną postawę, jego niechęć do ulicznych konfrontacji w niepolskim interesie mianem „roboty agenturalnej”?

  A w czyim interesie są dzisiejsze nawoływania do konfrontacji ulicznych w dniu 11 listopada? Jaki Polak-katolik weźmie na siebie odpowiedzialność za ewentualne takiej konfrontacji skutki i ofiary?

  Uczmy się mądrości politycznej z naszej własnej historii, do czego zachęcam tu zwłaszcza Pana Gajowego Maruchę.

 13. Boomcha said

  @ Marucha

  >ilu z tych niemieckich „antyfaszystowskich” szumowin zostało ochrzczonych scyzorykiem.

  Żaden. Żydzi ich tylko organizują.

 14. Jurek said

  blogu.ru , to jest trochę inaczej.
  Już nie można się cofnąć. Marsz obędzie się, czy ru chce czy nie.
  Wqrwiające jest, że ru na zapas, chce wskazać sprawcę-podżegacza, nie mającego władzy nad organizatorami i uczestnikami marszu.
  Z naszego grona czytelników Gajówki będzie przynajmniej Galus i ja i podporządkuję się organizatorowi.

  Natomiast my tutaj możemy i chcemy mówić o naszych oczekiwaniach i nadziejach, a ja sam szukam dobrych rad.

  Oczywiście chciało by się, żeby Nasi ( bo tylko na nich pójdzie główna prowokacja, przebierańcom nic się nie stanie) nie wpadali w zastawione pułapki, a także walecznie i mądrze z nich wychodzili.
  Przydałoby się wezwanie do Warszawiaków, by zrobiły żywy mur obronny Naszej formacji.

  ps. potrzebne jest wskazanie „chłopców radarowców”.

  ps2 Co do taktyki Naszych, jestem całkiem spokojny, zachowają zimną krew.

 15. Marucha said

  Re 13:
  Wiedząc, kim był „Josek” Fischer czy Cohen-Bendit, nie byłbym taki pewny…

 16. Boomcha said

  @ Marucha (15)

  Celebrytami, którzy mordy za nic nigdy nie nadstawili. To samo będzie 11 listopada. Żydzi przyjdą, załapią się na relacje „na żywo” w TVN, porobią sobie fotki z całym sanhedrynem i pójdą na kolacje do Bristolu. Reszta ich wali.

  Potem będą się rozpisywać, że polski nacjonalizm podnosi głowę itd. Ale oni i tak to będę pisać, nawet jeśli to nie prawda. I dlatego trzeba iść i robić swoje, i ta głowę podnieść na serio.

  Czuje, ze fryce będą wykorzystani jako mięso armatnie. Komuś zależy na konkretnej rozróbie, a dzieci z liceum się rzecz jasna do tego nie nadają. Na trasie Marszu, tam gdzie będzie policja będą pewnie bezpieczni, ale potem na mieście może być polowanie.

 17. jowram said

  DOCHODOWY KANT OLEJOWY

  2008-07-04

  Pada – na razie po cichu i głównie za sprawą zmotoryzowanych internautów – następny mit lansowany przez internacjonalistyczne lobby „zaropiałe”. Zacznijmy jednak od mitu pierwszego dotyczącego, oczywiście, niewymienialności paliw ropopochodnych na biopaliwa. Jako redakcja „MOTO” walczyliśmy z tą głupotą od 2003 roku mając za przeciwników nie tylko koncerny paliwowe i samochodowe ale także całą armię użytecznych idiotów udających dziennikarzy motoryzacyjnych i umiejętnie sterowanych przez „Gazetę Wyborczą”.

  Po dyrektywach komisarzy zawiadujących unijnym kołchozem biopaliwa przestały być „be” lecz tylko pod warunkiem, że ich producentami i dostawcami będą specjalnie namaszczone firmy, głównie te same koncerny paliwowe, które jeszcze kilka lat temu bezwzględnie zwalczały każdą wzmiankę o równoprawności biopaliw z produktami ropopochodnymi. Teraz walka z amatorami tańszych paliw toczy się dalej lecz na innych frontach.

  Na dowód jeden z przykładów. Pozostając konsekwentnymi nie tylko jako dziennikarze promujący biopaliwa przez kilka ostatnich lat napełnialiśmy zbiornik redakcyjnego Żuka z wysokoprężnym silnikiem Andorii jadalnym olejem rzepakowym kupowanym w hipermarketach w pojemnikach 5- lub 10-litrowych, znacznie taniej od oleju napędowego. Samochód przejechał bez jakichkolwiek problemów ponad 40 tys. km i jeździłby dalej na „rzepaku”, gdyby nie wzrost jego ceny z 2,7 do 4,4 zł za litr. Wzrost, dodajmy, nie uzasadniony jakimikolwiek przesłankami obiektywnymi. Po prostu – dała o sobie znać gminna solidarność właścicieli koncernów paliwowych i sieci hipermarketów.

  Sądzę, że w ten sam sposób nie da się jednak utrzymać mitu drugiego, dotyczącego lansowanej wszechobecnie konieczności regularnej wymiany oleju silnikowego w naszych pojazdach. Iście donkiszotowskiej walki z koncernami olejowymi i samochodowymi podjął się Holender Henk de Groot. W branży motoryzacyjnej nie jest to bynajmniej osoba przypadkowa. Emerytowany prezes holenderskiej filii Castrola (Castrol Nederland) przez wiele lat testował wpływ różnych olejów na silniki, po czym w kwietniu br. stwierdził publicznie, m.in. za pośrednictwem portalu http://www.telegraaf.nl: „Nowe oleje szkodzą silnikom!”.

  Olej w silniku w bardzo szybkim czasie robi się czarny od cząstek sadzy, czyli najczystszego węgla. Mają one znakomite właściwości smarne i powodują, że rozgrzany olej lepiej spełnia swoje funkcje, co ma kapitalne znaczenie dla pracy i osiągów silnika. Zdaniem holenderskiego menedżera wymiana oleju to nie tylko olbrzymie marnotrawstwo i wielkie obciążenie dla środowiska naturalnego ale także pogorszenie osiągów silnika i zwiększenie zużycia paliwa. Henk de Groot przejechał swoim samochodem bez wymiany oleju 350 tys. km, natomiast w aucie jego żony ten zabieg nie był dokonywany od lat… 20. I co? I nic, obydwa pojazdy nadal spisują się bez zarzutu.

  Oczywiście, „olanie” harmonogramów zawartych w instrukcjach i zaleceniach narzucanych przez koncerny nie może być równoznaczne z zaniechaniem podstawowych obowiązków każdego użytkownika samochodu, zwłaszcza kontrolowania i uzupełniania ubytków oleju czy nawet jego całkowitej wymiany, gdy na „bagnecie” zauważymy niepokojące ślady, np. w postaci opiłków metalu. Właśnie w takim celu Henk de Groot opracował „bagnet” o specjalnej konstrukcji, pozwalający lepiej od standardowego dokonywać własnej diagnozy tego, co dzieje się wewnątrz silnika.

  Prywatna wojna eks-prezesa Castrol Nederland niekoniecznie musi zakończyć się powodzeniem, czego dowodzi choćby brak zrozumienia dla efektów jego badań ze strony szefów Castrola rezydujących w Londynie. I nie ma co się temu dziwić. Na wymianę oleju silnikowego użytkownicy pojazdów samochodowych – od skutera po ciągniki siodłowe – wydają każdego roku dziesiątki miliardów dolarów. Takiej kasy nikt dobrowolnie nie odpuści. Prędzej przeznaczy jej część na medialną kampanię mającą na celu zdyskredytowanie i „wyciszenie” krnąbrnego Holendra. Tylko czekać na owoce wzmożonej aktywności akwizytorów udających dziennikarzy. Także w Polsce. Kilka lat temu liderem krucjaty przeciw biopaliwom był parch z „Gazety Wyborczej” o personaliach Andrzej Kublik. Dzisiaj ma więcej luzu i niewykluczone ze skorzysta z nowej oferty wyznawców Mamony.

  Pozostaje zatem liczyć na inteligencję samych zmotoryzowanych. Może staną się przynajmniej bardziej odporni na prymitywne chwyty marketingowców dodających do kolejnych produktów olejowych coraz to bardziej wyszukane przymiotniki za coraz wyższą cenę. Na początek wystarczy zamiast „ultra-magnetic-multi-power-syntetic” kupić coś prostszego, tańszego, a przy tym równie dobrze spełniającego swoją rolę. Na szczęście w tej materii nie ma jeszcze przymusu i każdy zbiera żniwo swoich wyborów. Po przejechaniu naszym Żukiem kilkunastu tysięcy kilometrów więcej za te same pieniądze i tylko dlatego, że nie daliśmy sie ogłupić lobby „zaropiałemu”, mamy świadomość dokonania wyboru ze wszech miar korzystnego. Podobnie zareagujemy na tezy z którymi dzisiaj usiłuje przebić się do świadomości zmotoryzowanych Holender Henk de Groot. Zaręczam, że od dzisiaj producenci olejów zarobią na samochodach pozostających w dyspozycji redakcji „MOTO” kilkakrotnie mniej niż dotychczas.

  Henryk Jezierski

  P.S.
  Wysokoprężny silnik Andorii w naszym Żuku ma za sobą dwadzieścia lat eksploatacji i 270 tys. km przebiegu, w tym 40 tys. km na paliwie absolutnie zakazanym przez tzw. renomowanych producentów samochodów. Mimo to, wyrażamy gotowość porównania jego aktualnego stanu technicznego z jednostką napędową z dostawczych Mercedesów, Fiatów, VW i innych znanych marek o podobnym wieku i przebiegu. Jestem absolutnie spokojny o rezultat takiej konfrontacji

 18. Polscy bandyci
  „Polscy bandyci

  Za carskich czasów, wiemy to sami
  Byliśmy zwani wciąż bandytami
  Każdy, kto Polskę ukochał szczerze
  Kto pragnął zostać przy polskiej wierze,
  Kto nie chciał lizać moskiewskiej łapy
  Komu obrzydły carskie ochłapy

  I wstrętnym było carskie koryto
  Był „miateżnikiem” – polskim bandytą.
  „Polskich bandytów” smutne mogiły
  Tajgi Sybiru liczne pokryły.

  Przyszedł bolszewik – znów piosnka stara
  Czerwonych synów białego cara.
  Polak, co nie chciał zostać Kainem,
  Że chciał być wiernym ojczyźnie synem,
  Chciał jej wolności w słońcu i chwale,
  A że śmiał mówić o tym zuchwale,
  Że nie chciał by go więziono, bito,
  Był „reakcyjnym polskim bandytą”.

  I znowu Sybiru tajgi pokryły
  „Polskich bandytów” smutne mogiły.
  Gdy odpłynęła krasna nawała
  Germańska fala Polskę zalała.

  Kto się nie wyrzekł ojców swych mowy,
  W pruską obrożę nie włożył głowy,
  Nie oddał resztek swojego mienia,
  Swojej godności, swego sumienia,
  Kto nie dziękował, kiedy go bito,
  Ten był „przeklętym polskim bandytą”.

  Więc harde „polskich bandytów” głowy
  Chłonęły piece, doły i rowy.
  Teraz, gdy w gruzach Germania legła,
  Jest Polska „Wolna i Niepodległa”,
  Jest wielka. Młoda, swobodna, śliczna,
  I nawet mówią „demokratyczna”.

  Cóż z tego, kiedy kto Polskę kocha,
  W kim pozostało sumienia trochę,
  Komu niemiłe sowieckie myto,
  Jeszcze raz został „polskim bandytą”.

  I znowu polskości tłumią zapały
  Tortury UB, lochy, podwały.
  O Boże, chciałbym zapytać Ciebie,
  Jakich Polaków najwięcej w niebie?
  (głos z góry)
  Płaszczem mej chwały, blaskiem okryci
  Są tutaj wszyscy „polscy bandyci”.

 19. desperado said

  Warto obejrzeć ten wywiad…

 20. RomanK said

  Ha…to Ruskie jednak beda bily Polskie Bandyty:-)))))) uj pojebalos niemnozko:-)))))) towarzyszom:-)))

  POlska Manifestacja- jaka robia narodowcy…zostaje juz zanim sie zaczela zamieniona na rajwach!
  Slusznie podnosi pan Mec Baranski ten wazny aspect, jak kto, po co i w jakim celu bierze udzial w zaklocaniu Polskiego Swieta!
  Nikt- kto bral udzial w farsie wyborczej- nei ma prawa do udzialu i zabierania glosu w Wiecu Narodowcow!
  jesli okaze sie ze prowokacja ma za zadanie wywolanie burd- narodowcy powinni pozostac na miejscu Wiecu i zrezygnowac z przemarszu pod pomnik Dmowskiego… Niech na ulicach bija sie prowokatorzy..z hasbara:-)))
  Nie wolno dop[uscic do glosu na Polskim Swiecie takich podzegaczyt jak Korwin Mikke i jemu podobni hasbarowcy!

 21. Re 14 (Jurek)

  Ależ ja jestem za manifestowaniem polskości i troski o Polskę na marszach i wiecach.

  Natomiast jestem przeciwko „targaniu się po szczękach” z prowokatorami, a zwłaszcza z Niemcami.

  Wbrew temu, co twierdzi Marucha nie ma to nic wspólnego z mądrością polityczną, z polityką PROPOLSKĄ i z polską racją stanu. Jeśli Marucha obstaje za tym, to znaczy, że polityki najzwyczajniej nie rozumie, albo – o co go nie chcę posądzać, lecz jest to logiczna alternatywa – politykę dobrze rozumie i dlatego mówi to, co mówi.

  Prymas Wyszyński z całą pewnością żadnych rozwiązań siłowych by dzisiaj (tak samo, jak 30 lat temu) nie pochwalał. Losy Polski i polskości nie rozstrzygną się bowiem ani na ulicach, ani na strajkach okupacyjnych.

  W sytuacji, gdy Niemcy i Rosja trzymają ze sobą „sztamę”, wzywanie Polaków do stawienia czoła Niemcom w burdach ulicznych jest taką samą prowokacją, jak wzywanie Niemców zza Odry, by w tych burdach uczestniczyli.

  Moim zdaniem, skompromitować się powinna tylko jedna – agresywna – strona i nie powinni nią być polscy patrioci. Dlatego powinni zachować rozwagę i spokój.

 22. Krzysztof M said

  Ad. Admin

  „Gajowy byłby niezmiernie ciekaw, ilu z tych niemieckich „antyfaszystowskich” szumowin zostało ochrzczonych scyzorykiem. Ale się pewnie nie dowie.”

  – Eee tam. To się da załatwić. Wystarczy, żeby tym „antyfaszystom” nasze chłopaki ściągali spodnie, celem ustalenia stanu faktycznego. 🙂 Dawniej inni z naszych golili na łyso głowy co bardziej zaangażowanych” Polek.

 23. galluss said

  Rząd NIE ZALEGALIZOWAŁ Marszu Niepodległości 11.11.11

  http://marszniepodleglosci.nowyekran.pl/post/34522,rzad-nie-zalegalizuje-marszu-niepodleglosci

 24. mgrabas said

  http://marszniepodleglosci.nowyekran.pl/post/34522,rzad-nie-zalegalizuje-marszu-niepodleglosci

 25. Kapsel said

  Krzysztof Bosak (12 min.50 sek)
  ….informację o nieprawidłowościach podała w piątek po południu Rzeczpospolita..nigdzie tej informacji nie było….jest jeszcze czas aby wszystko uporządkować…

 26. miziaforum said

  http://miziaforum.wordpress.com/2011/10/31/swieto-niepodleglosci-w-polsce-nie-legalne-w-zamian-na-grobach-patryjotow-zatancza-germanscy-pederasci/#comment-25634

 27. Shakespear said

  Ad. 25

  No proszę. Jeden gość w tym klipie jest z „Przekroju” tłumaczący jak nie poważna jest strona Niepodległościowa.

  Pracodawca tego Pana jest Pan Grzegorz Hajdarowicz który niedawno kupił Rzeczpospolitą. Ciekawe czy wniosek rejestracji był prawidłowo wypełniony by protestować w latach 80-tych przez KPN. To też była „radykalna” organizacja.

  http://m.wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/55,106024,8254832,,,,8254706.html

  Temat „Rze” robi się gorący bo ludzie wiedza co to znaczy.

  http://lubczasopismo.salon24.pl/kaczynski/post/321758,pinezka-i

  http://chinaski.salon24.pl/321755,czy-powstanie-nowy-dziennik-polemika-z-sakiewiczem#comment_4629350

 28. aga said

  „Przygotowania do Marszu Niepodległości 11.11.2011 są w ostatniej fazie. Oprócz rzesz szczerych, ale często naiwnych patriotów, raptownie wzrastają szeregi patriotów na pokaz, celebrytów zapatrzonych w swoją próżność, którzy chcą upiec prywatne kasztany w narodowym ognisku. Nie szanując powagi święta wielu medialnych pieszczochów z lewa i prawa – od liberałów mniej, czy bardziej realnych, po ceremonialnych, katolickich dewotów – szykują się do Marszu i publicznej kąpieli w biało-czerwonej pianie.”
  Po takiej cytacie ręce opadają!
  Chyba ktoś powinien panu PZ oraz jego róznej maści narodofcóf uświadomić ,ze bliżej im do antify niz do Polskiej Prawicy Narodowej i Katolickiej….

 29. POLSKI.BLOG.RU: „LOSY POLSKI I POLSKOŚCI NIE ROZSTRZYGNĄ SIĘ NA ULICACH, ANI NA STRAJKACH OKUPACYJNYCH.”

  29.10.2011:
  „Warszawski ratusz odrzucił prośbę organizatorów o zarejestrowanie Marszu Niepodległości. Ci mogą złożyć ponowną do 8 listopada, donosi „Rzeczpospolita”.

  11 tysięcy osób na 11 listopada, czyli „11.11.11” – to hasło Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego, organizatorów Marszu Niepodległości. Środowiska nacjonalistyczne w całej Polsce organizują transporty, by jak najwięcej osób przyjechało w Święto Niepodległości do stolicy.

  Do piątku stołeczny ratusz nie zarejestrował jednak marszu. „Wniosek nie był poprawnie wypełniony. Dlatego go odrzuciliśmy. Ale organizatorzy mają czas do 8 listopada. I pewnie wtedy ich zgłoszenie do nas trafi. Tak było w zeszłych latach” – mówi „Rzeczpospolitej” Magdalena Łań z Biura Prasowego ratusza.

  Za to osoby prywatne – prawdopodobnie sympatycy Porozumienia 11 Listopada skupiającego środowiska lewicowe, które chce zablokować marsz – już zarejestrowały w ratuszu cztery zgromadzenia. Wszystkie w czasie trwania marszu i w jego okolicach. Trzy na rogu ulic Marszałkowskiej i Pięknej w godz. 11.30 – 20 i jedno przy Marszałkowskiej nieopodal KFC w godz. 11 – 20. Zgromadzenia te są zaplanowane nieopodal pl. Konstytucji, na którym w Święto Niepodległości o godz. 15 zbiorą się narodowcy. W skład Porozumienia wchodzi ok. 80 różnych organizacji i środowisk wspierających idee czynnej blokady marszu.” (interia.pl).

  Zatem sprawa została ustawiona tak: lewicowcy mają już 11.11 zaklepane demonstracje, a prawicowcy będą (być może nawet bez zgody władz) je zakłócać.

  Przecież z daleka widać, że jest to prowokacja tak grubymi nićmi szyta, że aż dziw bierze, że Marucha zachęca do wzięcia w niej udziału.

  * * *

  w czyim interesie są dzisiejsze nawoływania do konfrontacji ulicznych w dniu 11 listopada? Jaki Polak-katolik weźmie na siebie odpowiedzialność za ewentualne takiej konfrontacji skutki i ofiary?

  11 listopada Polacy nie powinni dać się wpuścić się kanał antyniemieckich czy antyrosyjskich haseł i rozrób, tylko np. pójść pod ambasadę Niemiec i wręczyć ambasadorowi petycję deklarującą przyjaźń z narodem niemieckim i proszącą Niemców o jasną deklarację poszanowania granicy na Odrze i Nysie Łużyckiej oraz wyrzeczenia się przez nich pretensji do terenów byłych Prus Wschodnich, a zwłaszcza Królewca.

  Hasło: „Niech żyje granica na Odrze i Nysie Łużyckiej!”

 30. Marucha said

  Re 30:
  Polacy powinni jeszcze zwrócić się do ambasady Izraela oraz pobliskiego składu węgla, najlepiej wysyłając z delegacją jakąś płaczliwą babę.

 31. Kronikarz said

  Ha, Panie Marucha,
  Pan Baron wraz Mordka, co stosownego na pewno wydumaja, ale najpierw musza pogadac z Hajka od Judeo-Curzonii.

 32. miziaforum said

  @ polski.blog.ru – ja pie….. i co jeszcze uprać gacie knechtom i zaparzyć kawy???
  W D… SOBIE WSADŹ TE PETYCJE PETYCJE KAŻĄ PISAĆ OD 20 LAT TACY JAK TY – ciekawe kto za tym stoi – polak ma się dawać kopać w jaja we własnym domu na własnym święcie
  =======================
  A JA CI ODPOWIEM NA NAJEMNYCH NIEMIECKICH KNECHTÓW ZNAJDZIE SIĘ I ZACIĘŻNY SOJUSZNIK -jeśli już się nie znalazł

 33. miziaforum said

  ps. nic tak nie oczyszcza i nie rozjaśnia umysłów jak raz na jakiś czas TĘGI W— DOL ..
  POLITYKA UGODOWOŚCI -nie zdała egzaminu czas na męskie rozwiązania

  ja tam będę i jesli jakiemuś idiocie przyjdzie do głowy podnieść rękę w moim kraju na moim święcie narodowym
  TO ZARĘCZAM CI ŻE TA RĘKA ZOSTANIE MU ODJĘTA I WSADZONA W….. PO SAM ŁOKIEĆ

 34. Re 32

  Jak Pan nie chce moich rad, to niech Pan naśladuje kogoś ode mnie mądrzejszego: https://marucha.wordpress.com/2011/10/30/prowokatorzy-z-kor-i-syjonistyczne-marcowe-hieny-znow-szykuja-polakom-uliczny-kociol/#comment-122002

 35. Marucha said

  Re 32, 33:
  Ja też tak uważam.
  Ponadto sądzę, iż porządne lanie wyleczyło by z pedofilii niejednego pedofila, a niejednemu homoseksualiście odebrało by chęć do molestowania społeczeństwa swymi dewiacjami.

 36. miziaforum said

  A JA MYŚLĘ ŻE EKIPA POLAKÓW PISZĄCYCH PETYCJE DO ZBÓJA – JUŻ ZUPEŁNIE SIĘ NIE SPRAWDZIŁA – CZAS NA EKIPĘ INNĄ POROZUMIEWAJĄCĄ SIĘ TYM SAMYM JĘZYKIEM CO ZBÓJ – ZWOLENNIKÓW PISANIA PETYCJI ZAPRASZAM RÓWNIEŻ NIECH POPATRZĄ CO NALEŻAŁO ZROBIĆ LAT TEMU 15 …
  ==============
  w polityce mój szanowny panie liczą się silni i zdecydowani – TRUP POLITYCZNY JAKIM JEST III RP -nie wzbudza szacunku i respektu A JEDYNIE ZACHĘCA DO AGRESJI – tak to jest – OD ZARANIA DZIEJÓW
  ==========================
  dowód – DESANT SZUMOWIN NA POLSKĘ W CELU ZAKŁUCANIA ŚWIĄT NARODOWYCH
  ======================

  SPRÓBUJ ZROBIĆ COŚ TAKIEGO W USA LUB FRANCJI – ba ale w polsce wolno

 37. Shakespear said

  Posłuchamy Ziobre

 38. Re 36

  Uważam, że 11 listopada, to umowna data świętowania odzyskania niepodległości, czyli świętowania ZWYCIĘSTWA POLSKIEGO ROZUMU NAD NIEMIECKĄ PRZEMOCĄ I PYCHĄ.

  Pan nie wierzy – jak widzę – w rozum i w zwycięstwo rozumu, Pan wierzy w przemoc i liczy na zwycięstwo swojej przemocy.

  Oczywiście, nic dobrego dla Polski z tego nie wyniknie, bo dzisiaj jeszcze bardziej niż w 1918 roku liczy się rozum. Skończyły się czasy wymachiwania szabelką.

  Ale jeśli Panu marzy się konfrontacja siłowa z podobnymi sobie, to powinien Pan się zgłosić do HGW i zaproponować urządzenie igrzysk z udziałem przybyszów zza Odry na jakimś stadionie (Coloseum, niestety, nie mamy). Po co demolować ulice (na koszt biednych Polaków)?

  A i Pan Gajowy mógłby sobie przyjść i do woli się napatrzeć.

 39. miziaforum said

  @ polski.blog.ru – HGW – nie jest i nigdy nie bedzie dla mnie partnerem do rozmowy
  TO RAZ
  a dwa poczytaj jakiego to rodzaju argumentów musiał używać marszałek Piłsudzki zarówno PRZECIW WROGOM ZEWNĘTRZNYM JAK I RÓWNIEŻ STRONNIKOM TAKZWANEGO ŚWIETEGO SPOKOJU – aby przekonać naród że NIEPODLEGŁOŚĆ PO 123 LATACH JEST W ZASIEGU REKI
  ===========
  BA I WTEDY BYLI ŚWIATLI WYKSZTAŁCENI RZEKOMO KTÓRZY UWAŻALI ŻE MARSZAŁEK JEST UPIERDLIWYM ŁOBUZEM I AWANTURNIKIEM A TO CO RZUCĄ ZABORCY EWĘTUALNIE BĘDZIE GODNE I SPRAWIEDLIWE – DLA NARODU – KTÓRY W ZASADZIE TO JUŻ PO 123 LATACH PRZYWYKŁ WIĘC POCÓŻ ZMIENIAĆ
  =======================

  JEGO PRACA ZOSTAŁA PRAWIE UKOŃCZONA W MAJOWYM PORZĄDKOWANIU KRAJU
  ========
  ale jak widać nie skutecznie

 40. miziaforum said

  PS. TAK DLA JASNOSCI – MYŚLISZ ZE JAK PÓJDZIESZ NA MARSZ I BEDZIESZ TAM STAŁ GRZECZNIE Z POLSKĄ FLAGĄ TO NIE DOSTANIESZ W RYJA OD CHAMÓW TAM PRZYBYŁYCH W CELU LANIA I KOPANIA POLAKÓW PO TYŁKACH ????
  ==============
  OJ DOSTANIESZ -ZA DARMO – POTEM NADSTAWISZ 2 POLICZEK I TERZ DOSTANIESZ NASTĘPNIE PRZYJDZIE CI NADSTAWIĆ D….. BIEDRONIOWI –

  A PO WSZYSTKIM GRZYWNĘ ZA ZAKŁUCANIE PORZADKU

 41. Re 39, 40

  Dzięki, trochę mnie Pan rozbawił.

  Tak sobie myślę, że może Marucha nie bez kozery nawołuje Was – neopiłsudczyków, miłośnikow PiS-u, sekciarzy smoleńskich i liberałów od Korwina-Mikkego – do starcia z Niemcami.

  Mądrzy narodowcy przecież nie dadzą się wciągnąć w tą socjalistyczną awanturę i nie dostaną po głowie.

  A chcącym tego – jak mawia Korwin-Mikke – nie stanie się krzywda.

 42. osoba prywatna said

  Co tu gadac po proznicy.
  Trzeba isc w slady – brakslow.

  brakslow powiedzial:

  30 Październik 2011 o 17:14 | #12
  Cytat

  szczerze powiem ostatnio bylem w Lublinie w jednej z knajp. Calkiem bylo fajnie do momentu kiedy jakis izraelczyk nie zaczal sie lizac jak swinia z jemu podobna. Kolezanka zwrocila mu uwage a on do niej z lapami. Szczyt powiem we wlasnym kraju ja mam sie obawiac ze jak pojde do baru to mi jakis zapicznialy palant znajomych bedzie obrazal… w sumie nie do konca bo jak gonga dostal to sie kopytami nakryl i dopiero po pietnastu min go obudzili, ale sam fakt mnie tak wkr!! ze szok.

 43. Marucha said

  Re 41:
  Widzę, że zaczyna się Pan posuwać do zwykłej nieuczciwości.
  Nikogo nie „nawołuję do starć” – natomiast jeśli narodowcy zostaną zaatakowani przez szumowiny, mają prawo się bronić. To święte prawo każdego, którego napadają we własnym domu.

  Zaczynam się poważnie zastanawiać, kim Pan właściwie jest, skoro za wszelką cenę, nie szczędząc demagogii, usiłuje Pan nakłonić Polaków do ustępowania jakimś przybłędom i pozwalanie im na aroganckie szarogęszenie się w naszym kraju.

  Pańskie apele aby okazać „mądrość i rozwagę” coraz bardziej przypominają mi działalność hasbary.

 44. aga said

  ad. 43
  No może wreszcie i Pan Panie Gajowy straci cierpliowość a może przejrzy….

 45. tomaszkot said

  Pan Polski.blog.ru zdaje się propagować tzw. „siłę spokoju” dobrze znane niegdyś zawołanie Icka Dikana wel Mazowieckiego.

 46. tomaszkot said

  ….Dikmana znaczy się

 47. Jurek. said

  też się zastanawiam od kilku wieczorów, dlaczego blog.ru przykleja nienależne Marusze łatki podżegacza. I to wyraźnie z premedytacją lub z maniactwa lub innych raczej niegodnych pobudek.

  A Marucha, jak zwykle pokazał, że jest facetem bez ubytków.

 48. Diana said

  Tak się Państwo zadyskutowali, że nie śledzicie co dzieje się obok;

  11 XI. Iść czy nie?

  Żydowska Ogólnopolska Organizacja Młodzieżowa serdecznie zaprasza wszystkich członków naszej społeczności na dyskusję panelową dotyczącą udziału społeczności żydowskiej w blokadzie „Marszu Niepodległości”, która organizowana jest przez „Porozumienie 11 listopada”. Spotkanie odbędzie się 2 listopada 2011 o 19:30 w Centrum im. Mojżesza Schorra na Twardej 6. W dyskusji wezmą udział: Stefan Cieśla – członek zarządu stowarzyszenia „Otwarta Rzeczpospolita”, Krzysztof Izdebski – przedstawiciel „Porozumienia 11 listopada”, Piotr Kadlcik – przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie, Piotr Paziński- redaktor naczelny „Midrasza”, Paula Sawicka – prezeska stowarzyszenia „Otwarta Rzeczpospolita”, Dawid Wildstein – Forum Żydów Polskich.

  Organizatorzy pragną serdecznie podziękowac pani Grażynie Pawlak oraz Centrum imienia Mojżesza Shorra. Dyskusja odbędzie się pod patronatem Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie. Spotkanie współorganizuje warszawski Moishe House.

  ze strony: http://www.jewish.org.pl

 49. Kronikarz said

  Bravissima Diana

 50. Marek S said

  Ad. 44
  Zastanawiam się czy prezentowane przez mętlik.blog.ru sprzeczne informacje nie są taktyką mającą wywołać totalny chaos w głowach. Jakiś czas temu twierdził że Lech Kaczyński, jeden z większych rusofobów, zasługiwał na pochówek na Wawelu i niedopuszczenie do tego było by absurdem. Z drugiej strony prezentuje się jako super prorosyjski, i czczący wszystko co napisze jakaś rosyjskojęzyczna strona którą on tłumaczy.

  Aż trudno mi uwierzyć że ktoś może mieć takie pomieszanie pojęć i brak logiki.

 51. Rysio said

  Skład Komitetu Obrony Robotników KOR.

  Jerzy Andrzejewski, 1909-1983
  Stanisław Barańczak
  Konrad Bieliński
  Seweryn Blumsztajn
  Bogdan Borusewicz
  Andrzej Celiński
  Mirosław Chojecki
  Ludwik Cohn, 1902-1981
  Jerzy Ficowski, 1924-2006
  Ks. Zbigniew Kamiński, 1900-1991
  Stefan Kaczorowski, 1899-1988
  Wiesław Piotr Kęcik
  Jan Kielanowski, 1910-1989
  Leszek Kołakowski
  Anka Kowalska, 1932-2008
  Jacek Kuroń, 1934-2004
  Edward Lipiński, 1888-1986
  Jan Józef Lipski, 1926-1991
  Jan Lityński
  Antoni Macierewicz
  Adam Michnik
  Halina Mikołajska, 1925-1989
  Ewa Milewicz
  Emil Morgiewicz
  Piotr Naimski
  Jerzy Nowacki
  Wojciech Onyszkiewicz
  Antoni Pajdak, 1894-1988
  Zbigniew Romaszewski
  Józef Rybicki, 1901-1986
  Aniela Steinsbergowa, 1896-1988
  Adam Szczypiorski, 1895-1979
  Józef Śreniowski
  Maria Wosiek
  Henryk Wujec
  Wacław Zawadzki, 1889-1978
  Ks. Jan Zieja, 1897-1991

 52. Re 44 (Marucha)

  Niestety, mogę ręczyć tylko za siebie, więc w jaki sposób Pan udowodni mi, że nie jest np. hasbarowcem?

  Powiem Panu jak: mądrością osobistą (z polskiego punktu widzenia).

  Jeśli jest Pan uczciwym polskim patriotą (a nie kimś zgoła innym), to nie będzie Pan zachęcał młodych Polaków do walk ulicznych („obrony”, „samoobrony”) w Warszawie, ani gdzie indziej. Dlaczego, to juz Panu wyjaśniłem w killku wypowiedziach. Nawet przykład prymasa Wyszyńskiego Pan zbagatelizował, co świadczy źle albo o Pańskich intencjach, albo o Pańskim intelekcie.

  Czy naprawdę myśli Pan, że burdy uliczne z Niemcami mogą odmienić los Polski i los polskiego katolicyzmu?

  Jeśli tak, to głęboko się Pan myli i wprowadza Pan przy okazji wielu młodych ludzi w błąd.

  My, Polacy, musimy przede wszystkim zrozumieć, gdzie jesteśmy i szukać środków dla poprawienia swego losu opartych NA ROZUMIE, A NIE NA SILE, KTÓREJ NIE MAMY.

  Pan tu dopuszczał krytykę Powstania Warszawskiego, jako błędu politycznego, który przyniósł w efekcie znaczące pogorszenie sytuacji narodu polskiego.

  Dlaczego zatem nie dopuszcza Pan myśli, że DZIŚ MUSIMY SIĘ Z SĄSIADAMI DOGADAĆ, A NIE KONFRONTOWAĆ NASZĄ MŁODZIEŻ Z ICH MŁODZIEŻĄ NA ULICACH?

  Zwłaszcza w sytuacji, gdy sam Pan tu wskazuje, kto na naszą głupotę czeka i ją celowo prowokuje.

  Dlaczego, Panie Marucha, jedynym Pańskim pomysłem jest pchnięcie Marszu Niepodległości z punktu A do punktu B i ewentualna „samoobrona” przed Niemcami (czytaj: walki uliczne), gdy tymczasem doświadczeni ludzie mówią, że istnieje wiele innych możliwości:

  Dariusz Kosiur: „Rozwiązaniem taktycznym „Marszu Niepodległości” powinna być zmiana miejsca spotkania i np. marsz w odwrotnym do planowanego kierunku. Informacja o nowym miejscu winna być przekazywana telefonicznie między uczestnikami w możliwie jak najkrótszym czasie przed rozpoczęciem manifestacji. Można byłoby także dokonać podziału uczestników manifestacji na kilka grup, które spotykają się w różnych miejscach na trasie marszu.
  Ilość kombinacji jest spora. Chodzi o wybicie z uderzenia przygotowanej przez ż[—–] bandy do zakłócenia narodowego święta. Blumsztajn i jego kompania mogą sobie później stać jak głupie „wały” (takiego określenia używał J.Himilsbach, pobratymiec różnych Blumsztajnów) w oczekiwaniu na uliczne rozróby.” (wiernipolsce.wordpress.com).

  Dlaczego Pan NIE CHCE, żeby ONI stali sobie „JAK GŁUPIE WAŁY”, tylko chce Pan nic Polsce i Polakom nie dającej KONFRONTACJI, a moje rozsądne i słuszne propozycje przyrównuje Pan bezpodstawnie do „działalności hasbary”?

  Czy tak Polak powinien podchodzić do drugiego Polaka?

 53. Re 51 (Marek S)

  Napisał Pan tu już tyle tendencyjnych głupstw (które naiwni łykali z podziękowaniem), że i te nikogo rozsądnego nie zdziwią.

 54. asdfg said

  no nie, jak bym czytal Flawisza.

  Wszystko wskazuje, ze ru chce obrobic Maruche, ale dupsko niezbyt schowal za krzaki, myslac durno ze schowal .
  A caly las widzi i rechocze ze smiechu.

  Dobrze ze kon tego nie widzi, bo by zdechl… ze smiechu

  i na kon iec zacytuje Nawajo : ” buhhahhh buhhhhaaaaaaaa”

 55. Marek S said

  Ad. 53 Bełkot.blog.ru

  Niech Pan wymieni te głupstwa?

 56. Kronikarz said

  50/ & 55/ Marek S

  Zaledwie napisal Pan cos orzezwiajacego nas a juz Pan pewnie spowoduje pytaniem, ze Rublog nas zasypie swoja sraczka.

 57. Kronikarz said

  Marucha jest za to pieprzenie Rubloga odpowiedzialny.

  Formalnie, jako gospodarz, to oczywiste. Ale tez merytorycznie, bo Rublog niby to o Rosji, niby o Slowianach. Wielka bzdura to wszystko. Juz dwano mowilem Gajowemu, ze ten Toto uzywa tej maski jako fortelu. Polski.blog.ru jest talmudycznym wyrobnikiem, za ktorym stoi cala ekipa naganiaczy tekstowych podsuwajacych mu te sieczke-sraczke-pieprzenie zbierane z calej sieci lub natychmiastowo redagowane pod katem potrzeb. Dla wybranych jest nic nie znaczacym wydatkiem zmontowac taka ekipe, by rozwalac nas tu. Wiadomo, ze to, co tu pisze, mozna nazwac paranoja lub klasycznie teoria spiskowa. Pare dni temu dolozylem mu i zaraz zaatakowal mnie ‚POLAK’ – Marucha go przywwolal do porzadku wtedy a ja zauwazylem, ze ten ‚POLAK’ pojawiajac sie raptem pewnie dlugo dumal nad swoim wyskokiem i z ogromna starannoscia zdania zbudowal.

  Ze tez tych kabalistow nie mozna inaczej przekonac niz radykalnie.

 58. Marek S said

  Pani Ago,

  Też się dziwię że nikt z WPS tam nie będzie. Nie można tylko przecież gadać. Taka manifestacja to jest poczucie wspólnego ducha, i jest to doskonała okazja aby się zaprezentować tysiącom młodych ludzi z efektywnym przemówieniem. Działania myśli i zgrupowań idą ręka w rękę i wzajemnie się wspierają.

  Są takie momenty w historii które później decydują na dziesiątki a nawet setki lat. Anna Walentynowicz, była w takiej sytuacji że sama mogła stanąć na czele Solidarności. Ona w krtytycznym momencie (było to zaledwie parę godzin) poparła Wałęsę. Samo o tym mówiła na spotkaniu. Później przez 30 lat walczyła z Wałęsą.

  PZ wydaje mi się krzykacz. Jak dla mnie skompromitował się na spotkaniu z P. Henrykiem Pająkiem. Na spotkaniu z Rafałem Ziemkiewiczem w Łodzi go nie było (a gdzie powinien być), a gdzie Ziemkiewicz wciskał kit że za wszelkim złem w Polsce stoi Rosja.

  Jeśli nie są sissy to właśnie powinni jechać do Warszawy. Przygotować sobie efektywną mowę i dorwać się do mikrofonu przy pomniku Dmowskiego. Tam powinien jasno powiedzieć że cała ta ekipa w Komitecie organizacyjnym to jest podkładka udająca narodowców tak jak Solidarności podłożona Geremka i Mazowieckiego w 1980 roku. To wywołało by szok, ale to jest prawda i tak powinno być. Powinien powiedzieć młodym ludziom (publicznie i to przy nich) aby nie słuchali posyłanych autorytetów jak Ziemkiewicz, Mikke, Jan Żaryn, Górski, Zawisza, Pospieszalski, Kikuz, Petelicki. Niech to powie przy nich głośno i otwarcie. Niech im powie że z tymi ludźmi nigdzie nie zajdą. Niech się czerwienią, bo to cena jaką płacą szpiony gdy są ujawnione.

  Ponadto PZ powinien mieć przygotowane ciekawe 15 minutowe przemówienie które jasno przedstawia obecną sytuacją. Można dojść do granicy „toleranji” i jej nie przekroczyć w tej przemowie. Niech powie że Polacy nie rządzą w Polsce. Ze tam nie ma Polskiej myśli, i ducha. Tam jest tylko służba obcym.

  Jak oni tego nie zrobią to tamci podeślą takiego agenta który to zrobi i za nim pójdzie tłum jak za Wałęsą

 59. Ad. 51
  Do listy KOR należy dorzucić utajnione nazwiska zaufanych adwokatów opozycji: Władysława Siły-Nowickiego, Jana Olszewskiego i Jacka Taylora.
  Dopiero wówczas mamy jako taki komplet.

 60. Krzysztof M said

  Ad. 29

  „11 tysięcy osób na 11 listopada, czyli „11.11.11″ – to hasło Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego”

  – Tylko tyle? Przypominam, że Marsz Białej Róży za czasów LPR zgromadził 14.000 Polaków. A to była tylko jedna partia.

  Teraz będzie święto Całego Narodu.

 61. Krzysztof M said

  Ad. 52

  „DZIŚ MUSIMY SIĘ Z SĄSIADAMI DOGADAĆ, A NIE KONFRONTOWAĆ NASZĄ MŁODZIEŻ Z ICH MŁODZIEŻĄ NA ULICACH?”

  – Zgadza się. Musimy się dogadać. Najpierw ci, którzy przyjadą do Polski rządzić Polakami dostaną łupnia. A potem będziemy się dogadywali.

 62. Kapsel said

  ZIEMIA JEST NADMIERNIE ZALUDNIONA, MÓWIĄ ROSYJSCY DEMOGRAFOWIE
  To zaś oznacza dostosowanie liczby mieszkańców do danego terytorium, czyli w praktyce jej zmniejszenie.
  https://marucha.wordpress.com/2011/10/29/naukowcy-wycofuja-sie-ze-stwierdzenia-jakoby-czlowiek-byl-glownym-sprawca-ocieplenia-klimatu/#comment-122224

  Przecież toto pracuje dla GLOBALISTÓW !!!
  https://marucha.wordpress.com/2011/10/27/koniec-libii-kaddafiego/#comments

 63. Re 62

  W swoim cytacie nie zaznaczył Pan opuszczenia.

  Są jeszcze dalej idące prognozy:

  Gazetaprawna.pl: „…populacja na świecie w 2100 roku przekroczy 10 miliardów lub nawet 15 miliardów, jeśli współczynnik płodności będzie nieco większy – wynika z raportu opublikowanego w środę w Londynie przez oenzetowski Fundusz Ludnościowy (UNFPA). W raporcie zatytułowanym „Stan światowej ludności w 2011 roku” UNFPA zwraca uwagę na poważne wyzwania dla demografii, m.in. w zwalczaniu biedy.

  Według ostatnich szacunków, w 2050 r. ziemię będzie zamieszkiwało 9,3 mld ludzi, a pod koniec tego stulecia – ponad 10 miliardów.

  Lecz – jak wskazuje UNFPA – wraz z niewielkim wzrostem współczynnika płodności, zwłaszcza w krajach najbardziej zaludnionych, liczba ludności może być większa: 10,6 mld w 2050 r., a ponad 15 mld w 2100 r.” (26.10.2011).

  200 lat temu był tylko jeden miliard ludzi i świat pod wieloma względami był znacznie lepszy. Dzisiaj głównym problemem jest brak wody. „Do 2030 r. świat musi stawić czoło 40-procentowemu deficytowi między zapotrzebowaniami a zasobami wody do dyspozycji” – wskazuje raport. A co będzie, gdy zabraknie… papieru (proszę porownać możliwości produkcyjne lasów na świecie z długoterminowymi prognozami zapotrzebowania na papier i drewno budowlano-wyposażeniowe w Azji, albo nawet tylko w samych Chinach)?

  A co będzie, gdy poszukiwacze gazu łupkowego zatrują nam wody podziemne, jak to się dzieje w Stanach?

 64. Kapsel said

  Re 63
  swoim cytacie …to nie moje cytaty
  Kadafi kaputt…..też nie moje

 65. Re 64

  „Cytat (łac. citatio, niem. Zitat) – dosłowne przytoczenie czyichś słów.”

  A czyj cytat?
  Pan przytacza, zamieszcza cytat, cytuje – więc to Pański cytat, Pan go dobrał i zaproponował.

  A co to za cytat? Z kogo cytat?
  Cytat np. z Mickiewicza, z polskiego.bloga.ru itp.

 66. Kapsel said

  Re 65
  A co to za cytat? Z kogo cytat? ……czyżby zmiennik nie załapał co poprzednik napisał…..przecież po to podałem linki jako odnośniki …można sobie sprawdzić.

  Przychodzi baba do lekarza a lekarz się pyta:
  – co pani jest ?
  -panie doktorze……. cierpię na zanik pamięci..!!!
  – od kiedy ?…
  – a co..? od kiedy… ?

 67. Piotrx said

  Film o wyniszczaniu rosyjskiego narodu
  http://prawoslawnypartyzant.wordpress.com/2011/10/29/film-o-wyniszczaniu-rosyjskiego-narodu/

  Inwigilacja koscioła prawosławnego
  http://prawoslawnypartyzant.wordpress.com/2011/10/30/film-inwigilacja-kosciola-prawoslawnego/

  A tutaj niestety załgany artykuł o „Akcji Wisła” , choć termin prawidłowy to „Operacja Wisła”.
  http://prawoslawnypartyzant.wordpress.com/2011/10/11/akcja-%e2%80%9ewisla-i-oboz-w-jaworznie/

 68. Brat Dioskur said

  Jest taki styl w walkach wschodnich,gdzie wykorzystuje sie impet silniejszego przeciwnika przez co pokonuje sie go jego wlasna sila.Taki przypadek zachodzi w odniesieniu do zapowiadanego przybycia lewackich szumowin z Niemiec celem zaklocenia obchodow 11.XI. Bandy te gniezdzace sie na berlinskim Kreuzbergu sa juz powszechnie w Niemczech znienawidzone ,ale polityczna poprawnosc nie pozwala policji je zlikwidowac.Ostatnio popisuja sie one podpalaniem drogich samochodow w czym zlapany rekordzista osiagnal liczbe 100!Gdyby wiec nasi wywiesili transparenty z napisami „Nazis aus Kreuzberg Raus”! to w Niemczech wybuchnelaby niebywala afera i podniosly by sie glosy zdecydowanego wystapienia wladz porzadkowych i prokuratury!Pamietam doskonaly propagandowy ruch Powiernictwa Pruskiego ,kiedy to Steinbach przedsatwiono w trzech pozach a wlasciwie helmach: starogermanskim ,krzyzackim i hitlerowskim. Wywolalo to z jedenj strony jej niebywala wscieklosc a z drugiej skandal wynikajacy z demaskacji jej prawdziwych zamiarow.Wystarczylby wiec na demonstracji transparent przedstawiajacy takiego bandziora najpierw w munudrze SS a obok w jego normalnym dzisiejszym ,ale tez czarnym ubiorze i napis po niemiecku „Gestern Vader und heute zon”.Efekt w Niemczech bylby piorunujacy i media niemieckie na pewno wziely by strone Polakow.

 69. Re 68

  No proszę, czyli jednak Polak może ruszyć głową!

  Może Pan Gajowy poprowadziłby dyskusję o 11.11 w tym właśnie kierunku, zamiast propagować bezwarunkowe „odruchy Pawłowa”.

 70. aga said

  ad.58
  No wlasnie Panie Marku S,

  Nie było PZ na Ziemkieiwczu, nie było na paru innych kaczystowskich kryptosyjonistaxch….
  A na Marszu to go poprsostu nikt nie che. Jaki to „duch polski” to się MW juz zdązyla jak widac zorientowac.tutaj tez to wkdać:

  http://wiernipolsce.wordpress.com/2011/11/01/obrona-katolicyzmu-dla-narodu-czy-obrona-narodu-przed-katolicyzmem/

  WPS powinna raczej iśc na antymarsz i tam szukąc „zbawienia” dla Polski i Polaków ;bliżsi sa poglądowo różnej maści racjonalistom i ateistom.A jak mowił ostatnio Bosak w jakiejś telawziji podobno sa tam tez antysemickie głosy. ..
  A nuz WPS wraz z Obsrywatorem i ruskim.blogie, nawrócą to lewactwo na Polskę? 😉

 71. […] Żydowskie grupy trzymajace władze zamierzaja sie wziąć za łby z narodowcami w Święto Niepodległości Prowokatorzy z KOR i syjonistyczne, marcowe hieny znów szykują Polakom uliczny kocioł […]

 72. Joanna said

  Zarówno Niemcy jak i żydzi to wielkie tchórze. W kupie i zza winkla trzymaja się dobrze. Nie maja w sobie żadnej szlachetności. A juz największym szczytem chamstwa jest organizowanie się, aby przyjeżdżać do cudzego państwa na urządzanie burd.Należałoby miejscowych żydów wyrzucić na zbity pysk, niech sobie urządzaja awantury w faszystowskim Izraelu, bo za bardzo się szarogęszą w cudzym kraju. Takie organizacje trzeba po prostu zdelegalizować. Polacy w Izraelu nie urządzaja burd. Gorszego dziadostwa nie ma na całym świecie. A narodowcy powinni się wybrać do szwabów, aby im burdy zrobić na zasadzie wzajemności.

 73. Kapsel said

  Re 72
  A najlepiej było by napuścić jednych na drugich,udostępnić im kawałek ringu a samemu czekać na taki finał:

 74. Kronikarz said

  …/… od 63 do 65 no …/…

 75. Paweł Ziemiński said

  Ad.58 i Ad. 70

  Pani Ago ( Beato K., którą znam ) i Panie Marku S. ( którego nie znam) – o tym gdzie i kiedy chodzić zwykle decyduję sam, kierując się własną oceną sensowności takich spotkań, a także osobistym kalendarzem swoich obowiązków. Póki co nie potrzebuję podpowiedzi, a tym bardziej „dyscyplinowania” mnie czyimiś „poleceniami”- z kim i o czy mam dyskutować, i o co się spierać. Beato, przekroczyłaś już od pewnego czasu próg śmieszności i hipokryzji w swoich „radach” i tropieniu wrogów twojej dewocyjnej wizji Polski. Tak jak ja tobie nie przeszkadzam w tropieniu „szatana” i „lewackiego odchylenia” w gronie „bezbożnych” ( według twoich urojeń) narodowców, tak i ty pozwól mi na skuteczne działanie na rzecz niezbywalnych praw Polaków, a nie na pseudopatriotyczne, i demonstracyjnie „bogojczyźniane” gesty.

  Pani Beato, Panie Marku – z upoważnienia zarządu stowarzyszenia WPS, którego mam zaszczyt być prezesem, jasno i kategorycznie oświadczam, że WPS popiera skuteczne i przemyślane inicjatywy konsolidacyjne organizacji polskich, a także wszystkie pozostałe, aktywne formy działań politycznych środowisk polskich, w kraju i za granicą, które mają na celu rzeczywiste dobro narodu polskiego, które bazują na racjonalizmie i realizmie, i których celem jest odbudowa Polski, jako państwa suwerennego, dostatniego i społecznie solidarnego. Zachowujemy jednakże pamięć polityczną i historyczną o działaniach wielu środowisk i ludzi, którzy obecnie przedstawiają się jako szczerzy i zatroskani o Polskę patrioci, nie mając do tego żadnych podstaw oprócz swojej bezczelności i tupetu. Niestety nawet wśród Komitetu Poparcia Marszu Niepodległości jest wielu szkodników polskiej racji stanu, wielu zawoalowanych wrogów Polski Niepodległej, Suwerennej, Praworządnej i Społecznie Solidarnej oraz poważnie i z respektem traktowanej w stosunkach międzynarodowych. Nie chcę wymieniać ich z nazwiska, ale pozostaje pytanie o dobór kryterium jakim posługiwali się organizatorzy Marszu akceptując skład Komitetu Poparcia.
  W okresie kryzysu państwa, z jakim mamy obecnie do czynienia w przypadku Polski , jest szczególnie ważne, aby naród polski nie pozwolił narzucić sobie emocjonalnych, pozbawionych chłodnego rozsądku politycznego-celów i zasad działania. Polskę z głębokiego upadku może wyprowadzić jedynie zgodne współdziałanie środowisk nieskażonych przestępczym rodowodem okrągłostołowej zdrady, a także niewybaczalnym, bo szkodzącym Polsce konformizmem w tracie akcesji do Unii Europejskiej, a następnie w procesie akceptacji Traktatu Lizbońskiego, niszczącego podstawy suwerennego bytu naszej Ojczyzny.
  Dopóki w szeregach Marszu Niepodległości obecni będą ci, którzy byli orędownikami złodziejskiej prywatyzacji ogólnonarodowego majątku, przeprowadzanej pod hasłem liberalizacji gospodarki państwowej, dopóki obecni będą ci, którzy konserwując narodowe fobie i uprzedzenia wobec sąsiadów Polski, poddawali nasz kraj wpływom anglosaskiego imperializmu i syjonistycznego globalizmu, dopóki obecni będą ci, którzy posługując się katolicyzmem, wypowiedzieli walkę narodowej tożsamości i podmiotowości Polaków – dopóty WPS nie będzie brał udziału w Marszach Niepodległości.

  Nie znaczy to, że kwestionujemy prawo Polaków do świętowania swoich narodowych tryumfów, a także , że nie domagamy się od polskich władz i służb państwowych gwarancji swobodnego i bezpiecznego przebiegu uroczystości narodowych przy udziale Polaków, a także, że nie sprzeciwiamy się udziałowi w demonstracjach narodowych – lewackich i syjonistycznych prowokatorów, chcących naruszyć powagę tych uroczystości oraz usiłujących kompromitować wizerunek Polsk, a także czynić Polskę narzędziem do wywoływania międzynarodowych konfliktów.

  Polakiem można być w sposób naturalny( etniczny), rodząc się z polskich, słowiańskich rodziców i kierując się wartościami kultury polskiej, Polakiem można być bez względu na odcień polityczny, wrażliwość społeczną, a nawet wyznanie. Ale nie można być Polakiem działając świadomie na szkodę narodu i państwa polskiego, zwalczając polską kulturę i obyczajowość, niszcząc populację Polaków, polską gospodarkę i wyprzedając polską ziemię. Wykluczonym z polskości musi być zatem każdy, kto w szkodliwych dla narodu i państwa polskiego działaniach współpracuje z obcym państwem, narodem lub organizacją( jawną lub tajną). Niestety wśród Komitetu Poparcia znajdziemy także tych „samoistnie wykluczonych”,

 76. […] 2011-10-31 (poniedziałek) @ 22:09:42 […]

 77. aga said

  Na spotkaniu z H. Pajakiem,które Ziemiński podobno tradycyjnie już „rozwalał” padały głosy ze strony starychd dzialaczy SN :”wtyka”.
  Teraz mam juz pewność ,że nie były gołoslowne.cóż pewnych nawykow trudniej się wyzbyc niz nabyć „narodowy” światopogląd,nieprawdaż?

  A zatem pytanie dlaczego PZiemiński nie przyszedl w to samo miejsce „rozwalać” spotkań z Macierewiczem,Zybertowiczem,Ziemkiewiczem czy Wildsteinem,itd. nie wymaga juz odpowiedzi.

  Zauważylam,że ludzie o duchowości pełzajacego karalucha …tudzież kiepskiego komedianta z podrzędnej trupy aktorskiej mają zwyczaj naduzywania słowa „dewocja” ,ktorego w zasadzie nie pojmują a nadają mu wymiar perojatwyny.odsylam do mistyków 🙂

  Twoja retoryka – prócz tego ,że przypomina czasami politruka z przysposobienia obronnego jest bliższa PPS Ikonowicza czy -w antyklerykalizmie palikociarzom,-więc naprawdę nie rozumiem, czego ty szukasz w tym bogoojczyźnianym, narodowo-katolickim elektoracie.Dewoci nie nabiorą się na twoja slabą formację…Więc może w tych pierwszych elektoratach poszukaj szczęscia aby zaistniec ponownie!!! w polityce.

 78. mars said

  Ad 52 – „polski.blog.ru”

  Ty mozesz robic co chcesz w dniu 11 listopada 2011r.

  Polakom przypomne, ze maja prawo do obrony wlasnej i uzycia sily w celu obezwladnienia napastnika i tego typu dzialania sa usprawiedliwione i nie podlegaja karze.

  Burdy uliczne z Niemcami ???

  „Polski.blog.ru” dobiera odpowiednie wyrazy, w tym przypadku „Niemcy”, co uwazam za generalizowanie sprawy i usiluje manipulowac umyslami czytelnikow.

  Dla Polaka jak ja nie jest wazne, czy sa to Niemcy, Chinczycy, kosmici, koczownicy plemienni, ludzie na stanowiskach, z tytulami naukowymi, z brodami lub glowami myckami pokrytymi etc – jesli chodzi o scislosc to z Niemiec przyjedza LEWACTWO i „polski.blog.ru” powinien miec odwage napisac prawde, zamiast manipulowac faktami.

  Jesli osoba lub grupa osob zakloca polskie swieto narodowe to znaczy, ze kpi z Polski i Polakow i jego zyciu zagraza wielkie niebezpieczenstwo, poniewaz kazda reakcja i dzialanie tlumu na kpiny osoby lub grupy osob z polskiego swieta narodowego jest usprawiedliwiona.

  Konfrontacji chce zydo-lewactwo !
  Zuchwalstwo polskojezycznego zydostwa i zydowskich mediow w Polsce pokazuje, ze czuja sie zbyt pewni siebie i nalezy im przypomniec w dniu 11 listopada 2011r, gdzie jest ich miejsce – ich miejscem jest miejskie szambo w Warszawie, przy czym mam obawy, ze moga spowodowac zapychanie sie rur kanalizacyjnych.

  Nie jest rowniez prawda, ze Polacy musza zrozumiec gdzie jestesmy jak pisze „polski.blog.ru”, chyba ze do „polski.blog.ru” jeszcze nie dotarlo, ze Polska jest w bagnie i Polacy musza wreszcie zaczac dzialac, bo jak beda tylko myslec, to nic z tego nie wyniknie i Polacy utona w bagnie.

  Czy „polski.blog.ru” tez bedzie tolerowal moment jak mu ptak narobi na glowe i bedzie siedzial spokojnie ?
  Czy Ty uwazasz Polakow za idiotow ?

  W 2010r apelowalem do M.Baranskiego z Propolonia.pl (uczestnika manifestacji 11 listopada 2010r), zeby Polacy utworzyli swoje wlasne sluzby porzadkowe, ktore beda zabezpieczac przemarsz polskich srodowisk narodowych i patriotycznych podczas uroczystosci 11 listopada 2011r.
  Zobaczymy co z tego wyniknie.

 79. Toronto said

  Ad 59 – JB

  „KOR” ma troche dluzszy zyciorys – wielu tamtejszych „obroncow robotnikow” wywodzi sie z „KKK”, ktorego zalozycielka byl „krwawa” Luna Brystygierowa z UB.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: