Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Anucha o Adam Niedzielski ujawnia nową…
  osoba prywatna o Wolne tematy (54 – …
  Anucha o Jeden błąd, który kosztował…
  carlos o Wyjątkowość Leppera
  carlos o Wyjątkowość Leppera
  osoba prywatna o Jeden błąd, który kosztował…
  osoba prywatna o Jeden błąd, który kosztował…
  bez nazwy o Adam Niedzielski ujawnia nową…
  SB o XXI wiek. Więźniarkę zgwałciła…
  Tekla o Wyjątkowość Leppera
  Bumerang o Wolne tematy (54 – …
  JACEK o Jeden błąd, który kosztował…
  seler o Adam Niedzielski ujawnia nową…
  Krzysztof55 o Wyjątkowość Leppera
  seler o Adam Niedzielski ujawnia nową…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Fałszywe pojęcie miłości

Posted by Marucha w dniu 2011-11-06 (Niedziela)

W księdze Eklezjastyka, rozdział 12, mamy ostrzeżenie jak należy postepować i z kim się układać.

Jeśli czynisz dobrze, wiedz, komu czynisz, a będzie wielka wdzięczność za dobrodziejstwa twoje. Czyń dobrze sprawiedliwemu, a znajdziesz zapłate wielką, jeśli nie od niego, to na pewno od Pana. Bo nie dzieje się dobrze temu, który trwa w złym i który jałmużny nie daje; ponieważ i Najwyższy ma w nienawiści grzeszników, a lituje się nad pokutującymi. Dawaj miłosiernemu, a NIE WSPOMAGAJ GRZESZNIKA; i bezbożnym i grzesznikom odda pomstę, zachowując ich na dzień pomsty. Dawaj dobremu, A NIE WSPOMAGAJ GRZESZNIKA. Czyń dobrze pokornemu, a NIE DAWAJ BEZBOŻNEMU; zakaż mu dawać chleba, aby przezeń nie stał się mocniejszy od ciebie; BO DWA RAZY TYLE ZŁA OTRZYMASZ ZA WSZYSTKO DOBRO, któreś mu uczynił; gdyż i Najwyższy nienawidzi grzeszników, i bezbożnym odda pomstę.” (Eklz 12:1-7)

Żydzi są bezbożnikami. Pomagając żydom w jakiejkolwiek formie (słownego poparcia, dawanie schronienia, usługując im, pracując gorliwie dla nich, broniąc ich, itd) Polacy ściągaja na swój kark podwójne zło i zemstę zarówno żydów jak i Boga. Żydzi często powołują się na przykazanie Nowego Testamenu (którego oni sami nie uznają) o miłości chrześcijańskiej tylko po to, aby uzyskać pomoc i wsparcie do zniszczenia tego chrześcijaństwa.

Chrześcijaństwo nie polega więc na dawaniu pomocy w zniszczeniu tego chrześcijaństwa. Chrześcijanie, a zwłaszcza katolicy, nie rozumieją że “miłość nie znaczy pomoc”, i że pomoc (w jakiejkolwiek formie) jest obostrzona kryterium poznawczym wnętrza i intencji pomaganej osoby. Jeśli ktoś, tak jak żydzi, chcą zniszczyć ludzkość, to pomaganie i wspieranie ich w jakiejkolwiek formie, jest także naszym grzechem i czyni nas wspólnikami zbrodniarzy. Czy pomaganie zbrodniarzowi, który nie ma dość własnych sił aby kogoś zabić, jest aktem miłosierdzia czy też współzbrodni? Jak więc pomaganie i współpraca z ludźmi z “synagogi szatana” może być dobrem i miłością? Jest na odwrót. Jest to grzech.

Patrząc na własną historię, sami możemy się przekonać że wypowiedziane słowa są prawdziwe. Polska przyjęła żydów którzy tą Polskę niszczyli i zniszczyli (Frankiści, neofici, talmudyści, KPP, staliniści, UB, KOR, liberałowie). Żydzi są odpowiedzialni za rozbiory (Frankiści i bankierzy żydowscy Prus) i nasze irracjonalne powstania: Kościuszki, Listopadowe, Styczniowe, 1905, Warszawskie w których zgineła elita naszego narodu. Są odpowiedzialni za komunizm, stalinizm i zbrodnie tego okresu. Są odpowiedzialni za zniewolenie narodu i kradzież Polski po 1989 roku. Oprócz tego szkalują Polskę i Polaków na całym świecie już od kilkuset lat. Taka to zapłata za serce i pomoc grzesznikowi.

Jest wiele przypadków i z naszej nieodległej historii potwierdzającej prawdziwość słów Biblii. Ksiądz Jankowski dawał schronienie Adamowi Michnikowi, a ten gdy tylko mógł, nie tylko pomógł zniszczyć Polskę po 1989 roku, ale przeklął i oskarżył ks. Jankowskiego. O. Rydzyk i Radio Maryja popierał Mariana Krzaklewskiego, a ten, gdy tylko mógł, współpracował z wrogami Polski i zdefraudował majątek narodowy warty dziesiątki miliardów złotych. Popierał również Lecha Kaczyńskiego, aby ten później mógł klaskać i cieszyć sie z ubicia ab. Wielgusa, jak również podpisać oddanie Polski w niewolę Unii Europejskiej.

Czy promowanie ludzi w RM o złych intencjach względem Polski i Polaków, jak również użyczanie mikrofonu ludziom którzy ewidentnie przemycają szkodliwe rozwiązania dla Polski i promują kryptożydów (choć robią to pod pozorem dobra), nie jest współpracą w zbrodni? Czy w ten sposób Radio Maryja (prawdopodobnie poprzez głupotę lub infiltrację ideologiczną i fizyczną) nie jest współodpowiedzialne za te zbrodnie na narodzie Polskim? W istocie stało się współpracownikiem w zbrodni na narodzie. Do tego doprowadza wybieranie „mniejszego” zła. Choć może chciało dobrze. Powstaje jednak zasadnicze pytanie. Dlaczego tym księżom jest tak trudno dostrzeć brudne serca i złe intencje ludzi których promują? Odpowiedź jest w Biblii. Bo, sami są pełni pychy, która zaciemnia ich wzrok.

RM teraz popiera drugiego brata, lecz powinno wiedzieć, że pomocy nie należy udzielać grzesznikowi choćby tamten był w żałobie i potrzebował współczucia. Jarosław Kaczyński, obnoszący się ze swoją żałobą po ekranach telewizyjnych, nie miał współczucia dla rodzin żołnierzy których wysłał na śmierć do Iraku i Afganistanu tylko po to aby pomóc w realizacji planów żydowskich i Izraela, bo przecież nie polskich. Czy RM miało choć jedną audycję ukazującą los matek i żon żołnierzy (którzy byli Polakami) którzy zginęli w Iraku lub Afganistanie za sprawą Kaczyńskich, Kwaśniewskich i spółki? Czy miało audycję poświęconą setkom tysięcy (lub nawet milionom) Polaków którym nie starcza na chleb i przedwcześnie zmarli z powodu zbrodniczego systemu ekonomiczego który stworzył Balcerowicz (a PiS i AWS popierał) i spółka? Dlaczego więc tak się rozczulało nad Małgorzatą Wasserman (żydówką) której ojciec zginął w katastrofie Smoleńskiej?

Najwyraźniej dla RM również są ludzie równi i równiejsi.

Jarosław Kaczyński po katastrofie Smoleńskiej jasno powiedział że „w życiu nie ma już innego celu poza wyjaśnieniem przyczyn katastrofy”. Bycie politykiem polskim, prezydentem czy premierem, wymaga jednak realizowania celów narodu i państwa, a nie zaspokajania prywatnej ciekawości. To wyjaśnianie katastrofy może robić w swoim własnym czasie i na swój własny koszt. Nie można tego robić kosztem 38 milionowego narodu.

Jarosław Kaczyński traktuje krzyż instrumentalnie i do doraźnych politycznych celów. Jarosław Kaczyński jasno powiedział, że jest przeciw ogłoszeniu Jezusa Chrystusa jako Króla Polski. Jarosław Kaczyński jasno powiedział że jest przeciw ochronie życia od poczęcia do śmierci. Dlaczego więc księża popierają grzesznika, przez co sami stają się grzesznikami?

Dlaczego duszpasterze, jeśli są prawdziwi, nie znają “Starych Słów Mądrości”? I dlaczego nie chcą lub nie umieją ich stosować w życiu codziennym? Dlaczego nie badają „nerek i serc” (intencji i dobra) ludzkich? Jakże więc ślepcy mogą poprowadzić owce do celu kiedy to sami prowadzą je na manowce? Czy więc te osoby, popierające poprzez swoją pychę lub doraźne korzyści, żydowskich antynarodowych kandydatów (podsuwanych im przez takie „autorytety” jak JRN), nie są współwinne grzechu i zbrodni na narodzie Polskim? Tym bardziej odrażającego że serwowanego pod płaszczykiem dobra.

Polacy uratowali kilkaset tysięcy żydów w czasie II wojny światowej (np: Geremek). Dzisiaj ci żydzi najbardziej oskarżają Polaków o zbrodnie i antysemityzm. Wielu z uratowanych żydów mordowało później Polaków w czasach stalinowskich, utrwalało komunizm, a później, po 1989 roku przyłożyło rękę do zniszczenia materialnego i duchowego Polski. Jakże więc prawdziwe są słowa: “Nie wspomagaj grzesznika”, bo “dwa razy tyle zła otrzymasz za wszystko dobro”.

Żydzi są śmiertelnymi wrogami Polaków i Polski. Jak z nimi postępować mamy opisane w słowach z Księgi Eklezjastyka, 12:8-19

“Nie pozna się przyjaciela czasu szczęśliwego, ani się nie ukryje nieprzyjaciel czasu przeciwnego. W szczęściu męża nieprzyjaciele jego w smutku, a w nieszczęściu jego przyjaciela się poznaje. – Nie wierz na wieki nieprzyjacielowi twemu, bo jak spiż rdzewieje złość jego; i choćby upokorzony i skurczony chodził, miej się na pieczy i strzeż sie go. Nie stawiaj go przy sobie i niech nie siedzi po prawicy twojej, by snadź obróciwszy się do miejsca twego, nie starał sie zająć stołka twego, i byś na koniec nie zrozumiał słów moich i nie miał wyrzutów z powodu mów moich.

Któż się zlituje nad zaklinaczem, którego wąż ukąsi, i nad wszystkimi którzy się do dzikich zwierząt zbliżają? Podobnie nad tym, który się łaczy z człowiekiem złym i uwikłał się w grzechy jego. Jedną godzinę będzie trwał przy tobie, a jeśli się zaczniesz pochylać, nie wytrzyma. Łagodnie mówi wargami swymi nieprzyjaciel, ale w sercu swym obmyśla, jakby cię w dół wtrącić. Oczyma swymi płacze nieprzyjaciel, ale jeśli znajdzie sposobność, nie nasyci się krwią; a jeśli cię spotka co złego, znajdziesz go tam pierwszego. Oczyma swymi płacze nieprzyjaciel, a rzekomo ratując cię będzie podkopywał stopy twoje. Głową swą będzie potrząsał i klaskał ręką, a wiele szepcąc, odmieni oblicze swoje.”

Nauczmy się więc odróżniać żydów i ich współpracowników od Polaków i patriotów (http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/poznaj-zyda/). Nie zadajmy się więc w jakikolwiek sposób z żydami i Izraelem. Powinniśmy się starać unikać międzypaństwowych kontaktów z Izraelem i jakiejkolwiek „współpracy” z tym bandyckim państwem odpowiedzialnym za zamach na WTC w dniu 11 września 2001 roku, jak również za zamachy w Londynie (7/7), Madrycie, Bombaju, wojny w Afganistanie, Iraku, Libii i przewroty polityczne w innych państwach (Egipt). Powinniśmy unikać kotaktów z żydami i wspierania ich ekonomicznie poprzez kupowanie w ich sklepach czy wysługiwania im się w biznesie ponad to, co jest minimalnie konieczne do naszego własnego przeżycia.

Mottem Mossadu jest hasło: “Poprzez oszustwo będziesz prowadził/wywoływał wojnę”. Poprzez napuszczanie jednych państw na drugie, żydzi wywołują wojny w których giną najlepsi i najodważniejsi goje a nawet całe narody. Żydzi na tych wojnach zarabiają i dzięki infiltracji zdobywają przywództwo w narodach zarówno pokonanych jak i zwycięskich. Dzięki tej metodzie, krok po kroku, zdobywają kontrolę nad coraz większa liczbą narodów, tylko po to aby ustawić w ostateczności globalny konflikt w którym ma zginąć 90% ludzkości. Pozostałe, prawie 10%, ma służyć żydom jako niewolnicy, tak jak to jest określone w Kabale. Żydzi bowiem w swojej działalności podboju świata kierują sie nauką Kabały.

Żydzi chcą wyeksterminować Polaków przy pomocy dostarczania im zatrutej wody i żywności. Chcą wyeksterminować przy pomocy szczepienia zatrutymi szczepionkami które wywołują określone choroby lub osłabiają organizm i przy pomocy służby zdrowia która będzie niszczyć zdrowie pacjentów. Chcą zrujnować ekonomicznie Polaków poprzez monopol na dostarczanie energii, w służbie zdrowia i w produkcji żywności. Chcą uczynić Polskę i Polaków bezbronnymi na agresję z zewnątrz (którą również oni ustawiają), poprzez kontrolę nad przemysłem zbrojeniowym i służbami.

Jeśli Polacy się nie obudzą na czas i nie podejmą racjonalnych działań obronnych, przestaną istnieć jako naród. Polityka nie powinna być zostawiona ludziom z „synagogi szatana”, ludziom nawiedzonym, szarlatanom, demagogom, oportunistom, ludziom bez wiedzy i nie dociekliwym. Potrzebujemy osób normalnych, wykształconych, z prestiżem i dorobkiem, mądrych, oddanych sprawie Polskiej, i odważnych. Ci ludzie są, lecz siedzą na uboczu. Ich obowiązkiem jest zaangażowanie się w politykę, podjęcie i zorganizowanie działań sensownych. To zaangażowanie w politykę nie ma polegać na medialnym afiszowaniu się, ale w oparciu o nauki Dmowskiego dopasowane do aktualnych czasów.

Dlatego każdy Polak powinien uważnie przestudiować wszystkie prace Romana Dmowskiego, tylko po to, aby nauczyć się myślenia w kategoriach politycznych. To jest patriotyzm i to jest obowiązkiem każdego Polaka. Wiedza o świecie, procesach politycznych i naszej obecnej sytuacji jest prawdziwym patriotyzmem a nie rzucanie haseł poza którymi jest pustka wiedzy politycznej.

Nie można działać na oślep i nie wolno krzykaczom i głupcom zostawić spraw i losu całego narodu. Nie można też ciągle narzekać na innych, lecz samemu podjąć racjonalne działania w obronie narodu i państwa a co jest obowiązkiem każdego Polaka. Zamknięcie się tylko w kręgu swoich własnych interesów jest tchórzostwem i zdradą i takich ludzi należy napiętnowywać i/lub poddać ostracyzmowi. Odpowiedzialni ludzie sami muszą jednak wpierw zrozumieć sytuację polityczną i nauczyć się myślenia w kategoriach procesów politycznych.

Nikt nie pozwoli aby jego dziecko leczył przypadkowy człowiek bez wykształcenia medycznego. Dlaczego więc sprawy dużo ważniejsze, bo losy całego narodu, Polacy powierzają ludziom całkowicie do tego nieprzygotowanym i nie wykształconym politycznie?

W istocie, ludzie do sprawowania władzy muszą być przygotowani od maleńkości. Muszą być wykształceni wszechstronnie w wielu dziedzinach, zaznajomieni i doświadczeni w różnych sytuacjach, zanim obejmą władzę. Sprawowanie władzy nie jest nauką (tak jak to obecnie się uznaje) lecz jest egzaminem z wcześniejszego przygotowania. Jeśli się ten egzamin oblewa, to cenę ponosi cały naród, często bezpowrotnie. Nie są więc to igraszki.

Dlatego też musi być odpowiedzialność przed narodem tych, co sprawują władzę według prawideł sprawiedliwości. Jeżeli reprezentanci władzy w sposób wyrazisty szkodzą narodowi, to musi być za to kara. Jeżeli reprezentanci władzy głosują (być może przez głupotę) za ustawami, które likwidują państwo, to jest to zdrada narodowa, za którą w dawnych czasach była tylko jedna kara. Głupota nie jest jednak usprawiedliwieniem przed poniesieniem kary, gdyż, konsekwencje tej głupoty ponosi wiele osób, z utratą życia włącznie.

Ludzie którzy nie mają więc pojęcia o władzy i polityce nie powinni się brać za coś, czego nie rozumieją. Istnienie kary na tych głupców powinno w pewnym stopniu ograniczyć „pchanie” się tych idiotów do sprawowania władzy.

Co mówią protokoły o reprezentantach gojowkiej władzy.

Protokół 1.20

Rozumni, rzekomo inteligenti goje … Nie zrozumieli, że tłum to potęga ślepa, że parweniusze, wybrani spośród tłumu do objęcia rządów, w dziedzinie polityki są równie ślepi jak i ten tłum, że człowiek, nawet ograniczony, lecz świadomy jej tajników, może rządzić; niewtajemniczony zaś, nawet geniusz, nie jest w stanie zrozumieć nic z polityki.

Zwykle ludzie wybierani do reprezentacji narodu uczą się tych spraw PO wcześniejszym wybraniu na te stanowiska, gdzie są manipulowani i to za nasze pieniądze. Jest to anachronizm. Niech się nauczą tych spraw, zanim zostaną wybrani na te stanowiska. Zakulisowa władza żydowska potrzebuje użytecznych głupców do realizacji ich wytycznych. Oni nie potrzebują ludzi mądrych i tych co rozumieją te sprawy. Dlatego też musi istnieć kara na osoby, które swoimi decyzjami zaszkodziły narodowi.

Polska i Polacy są w zagrożeniu w jakim nie znajdowali się od początku swego istnienia. Dla Polaków jest to walka na śmierć i życie. Większość jednak nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Jest to walka na śmierć i życie nie dlatego, że Polacy są agresorami, lecz dlatego że zostali zaatakowani od wewnątrz i ze wszystkich zewnętrznych stron przez siłę która chce Polaków unicestwić.

Autor: Marek S.

Komentarzy 99 do “Fałszywe pojęcie miłości”

 1. Veritas said

  Panie MarkuS. WSPANIAŁY artykuł. Dziękuję. Różnymi metodami trzeba walczyć, żeby być suwerenem we własnym KRAJU. Pozdrawiam.

 2. Zbyszko said

  Tak, ten akurat wątek a Biblii jest chyba mniej eksponowany i dyskutowany. Jest to zatem ważny głos w tej dyskusji o naszej odpowiedzialności

 3. Jestem bardzo rady znow czytac Pana teksty w gajowce? Panie Marku!

 4. Kapsel said

  Wydrukuję i rozdam kilku księżom aby mieli gotowce na przygotowanie prawdziwego kazania.Mądrość Syracha jest przecież w Kanonie Pisma Świętego.Dziękuję i pozdrawiam.

 5. revers said

  http://mamywas.pl/wydarzenia/news/ploteczki/2715-kochanki-ksi%C4%99%C5%BCy-szczere-wyznania#jacommentid:19

 6. Zbyszko said

  Revers, no i po co to tutaj wstawiłeś? jaki to ma związek?..
  Typowy przykład tego medialnego już zidiocenia!

 7. Marucha said

  Re 4:
  Bardzo słusznie.
  Może nareszcie coś dotrze do kapłanów i wiernych zaczadzonych „miłością”, która ma rozwiązać wszystkie problemy i wszystko wyjaśnić. Ja, mówiąc szczerze, rzygam już od powtarzanych nieustannie banałów „miłość jest najważniejsza”, „wystarczy, aby miedzy nami była miłość” itd.
  Durniom podaje się gołe fakty na upadek Kościoła…. a ci mają tylko jedną odpowiedż: miłość jest najważniejsza….
  To niech, do k…y nędzy, kochają też diabła.

 8. Zagrypiona said

  Zgadzam sie w wiekszosci z tym co tu napisane, jednakze ja bym poszerzyla ta grupe osob ktore sa zagrozeniem. Nie trzeba byc zydem zeby miec pobudki takie jak oni. Ja ich grupowo nazywam psychopatami. Bo nikt mi nie powie ze kazdy wykolejeniec latajacy np. po nocy po ulicy, dracy po pijaku morde i tlukacy sie z innymi to zyd. No nie ze mna te numery. Posrod niezydow tez sie zdazaja przypadki ktore powinny conajmniej byc izolowane. Strach czasem po zmroku chodzic. A i polak polaka niekiedy tez w kwestiach ekonomicznych bedzie probowal o………. Niektorzy sie z tym rodza.

  PS. No katolicy dzisiejsi wiele rozumieja na opak lub raczej przeinaczaja. Czesto sie spotykam z twierdzeniem, ze byc chrzescijaninem to byc biernym, niesc swoj krzyz i czekac na zbawienie, bo to co tu na ziemi to tylko przejsciowe a zyjemy po to zeby umrzec i byc w niebie. Coz psychopaci byliby dumni z tychze katolikow ze sami sobie kaganiec zakladaja i pazurki odcinaja. Sami siebie niewola tu na ziemi. Ja nie wiem gdzie i w ktorym miejscu w ewangeliach jest mowa o tym by dac sie wyrznac w pien bez walki. Niektorzy nadinterpretuja slowa o nadstawianiu drugiego policzka, ze one wlasnie mowia o takiej biernosci. Moim zdaniem jednak tam chodzi raczej o nie wdawanie sie w durne spory, cos w rodzaju ustepowania glupszemu.

  Procz tego co w Biblii jest jeszcze cos takiego jak prawo do zycia kazdej osoby. Wiec jak ktos przyjdzie do mego domu z zamiarem zabicia mnie czy mojej rodziny to jakze mi Bóg mily, nie wyjdzie z niego zywy. I takie jest moje swiete prawo. Zeby sie BRONIC. Zwlaszcza w moim wlasnym domu.

  Kto namawia innych do biernosci w obronie, od razu powinno pojawic sie podejrzenie w czyim interesie dziala. A jest wielu takich. Ciekawi mnie tylko czy jakby ktos fizycznie przyszedl zarznac ich dziecko albo zgwalcic, czy by biernie na to patrzyli i mieli swiete skrupuły, ze obrona, ze krzywdzenie chocby oprawcy to ciezki grzech. Tylko psychopata i ktos zupelnie pozbawiony instynktu samozachowawczego moglby w takich sytuacjach glosic biernosc w imie jakichs duchowych ideologii. (duch i cialo sa na rowni wazne, i na rowni trzeba je bronic i o nie dbac, jak rownowaga sie zaburza to potem psychopaci maja uzywanie)

 9. Zagrypiona said

  @7

  Milosc jest najwazniejsza – zawsze tak mowie i tego nauczal Jezus (innych rzeczy tez, ale milosc to chyba podstawa, ja to tak rozumiem), ale tylko wzgledem tych ktorzy akceptuja i praktykuja te same wartosci i zasady co my. Ciezko by bylo milowac psychopate ktory tej milosci nie rozumie, nie chce a wrecz gryzie dlon ktora mu serce podaje. To by bylo nielogiczne i w pewnym stopniu niehumanitarne przymuszac psychopate do niechcianego milosierdzia. To tak jakby bita kobieta kochala meza co ja tlucze bo zupa… Albo maz babe ktora go poniewiera. Na takie zwiazki mowimy ze to patologia.

  Psychopata zasluguje na milosierne leczenie. Jak juz. Chociaz gdzies czytalam ze psychopatia w wiekszosci przypadkow jest nieuleczalna. Ta zwlaszcza ktora sie dziedziczy.

 10. Zbyszko said

  Wydaje mi sie że Chrystus też nie kierował się miłością gdy przepędzał handlarzy z przed swiątyni

 11. Krzysztof M said

  Ad. 7

  „To niech, do k…y nędzy, kochają też diabła.”

  – :-)) Zapewne kochają… Tylko boją się przyznać. 🙂

 12. Krzysztof M said

  Ad. 10

  „Wydaje mi sie że Chrystus też nie kierował się miłością gdy przepędzał handlarzy z przed swiątyni”

  – Kochać to można kogoś, kto przynajmniej nie chce cię zjeść. 🙂 Uczucie miłości lokowane w losowo wybranej osobie jest głupotą. Bo powiedziane jest także:

  nie rzuca się pereł przed wieprze

 13. Kapsel said

  Re 9
  Rzecz w tym że to słowo jest jawnym nadużyciem i niewłaściwie interpretowane.
  Oktawian jest znany z powiedzenia….festina lente…..Do dzisiaj błędnie jest to podawane jako…spiesz się powoli.Znawca tematu,prof.Mirosław Korolko tak do mnie mówił…..Zdzichu,ja już nie mam siły pisać i krzyczeć że Oktawian powiedział…..spiesz się rozsądnie….Gdybyśmy dzisiaj zapytali Oktawiana jak kochać z pewnością odpowiedziałby……kochaj rozsądnie.

  Chciałbym krótko przypomnieć postać tego znawcy i zacnego człowieka bo choć był to człowiek nie mały to z powodu że nie uznawał poprawności politycznej niewiele o nim się mówi.
  Prof. dr hab. Mirosław Korolko (1935-2006) – historyk literatury, wybitny znawca piśmiennictwa staropolskiego, autor wielu publikacji i edytor tekstów pisarzy dawnych. Był pracownikiem PAN, wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Łódzkiego oraz Uniwersytetu kard. Stefana Wyszyńskiego i Akademii Świętokrzyskiej.

 14. Kapsel said

  jakby bita kobieta kochala meza co ja tlucze bo zupa…

  Babcia powolutku stawia przed dziadkiem talerz gorącej zupy a dziadek… pac ja drewniana łyżką w głowę.
  …a co to dziadku..zupa wam nie smakuje ?….
  …aleście cnoty to.,… ni mieli…

 15. j said

  No, mnie jak zwykle Pan MarekS przekonal do swojego widzenia swiata z zydami w tle (lub raczej w awangardzie 🙂 ) Mam jednak zawsze problem jak rzeczywiscie odroznic zyda od niezyda? Zdolnosci kamuflazu zydzi doprowadzili do perfekcji. Do tego i nasza typowo polska latwowiernosc i dobrodusznosc…nie jest latwo. Wolalabym unikac pomylek a odroznic trzeba chocby dla wlasnego dobra, nie wspominajac juz o dobru ogolnym.
  Pewno warto by sie pokusic o glebsze zrozumienie pojecia chrzescijanskiej milosci, ktora jesli chodzi o zydow czsto ociera sie o bezmyslnosc lub glupote.
  W kazdym razie bardzo dziekuja MarkowiS 🙂

 16. j said

  errata: W kazdym razie bardzo dziekuje MarkowiS 🙂

 17. Jan T. said

  Jezus powiedział, żeby kochać nieprzyjaciół i dobrze im czynić…

 18. Kapsel said

  Re 17
  Pewna zakonnica słusznego już wieku powiedziała że to jest napomnienie abyśmy nie byli bezdusznymi oprawcami i nie mścili się na nieprzyjaciołach.

 19. Jan T. said

  Nie wiem, jak odczytała słowa Jezusa owa zakonnica, ale ja je rozumiem dosłownie: „Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski”. Pamiętajmy, że ktoś, kto nas nienawidzi, potrzebuje naszej pomocy, aby się nawrócił. Często przez to sami będziemy musieli ponieść ofiarę, może dużą, ale pamiętajmy, że w Niebie większa będzie radość właśnie z takiego jednego nawróconego Żyda, niż z 99 sprawiedliwych Polaków. Przeczytajcie jeszcze raz „Kazanie na górze” i porównajcie je ze słowami zawartymi w powyższym artykule, a zobaczycie, że poglądy autora nijak się mają do nauki Jezusa. Polecam również artykuł ks. Jana Zieji: http://www.zieja.ovh.org/pisma_nowy_testament.htm i ten: http://www.zieja.ovh.org/pisma_krolestwo_boze_02.htm

 20. Kapsel said

  Pamiętajmy, że ktoś, kto nas nienawidzi, potrzebuje naszej pomocy, aby się nawrócił.

  …idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody….

  w Niebie większa będzie radość właśnie z takiego jednego nawróconego Żyda, niż z 99 sprawiedliwych Polaków

  A dlaczego Żyda a nie Eskimosa czy Papuasa z Nowej Gwinei .W słusznym czasie było też powiedziane aby ludzie na swoją rękę nie interpretowali Biblii

 21. Jan T. said

  Z Eskimosa, Papuasa z Nowej Gwinei i każdego CZŁOWIEKA będzie radość.

 22. revers said

  ad 5,
  https://marucha.wordpress.com/2011/09/15/zydomasonska-rewolucja-w-kosciele-katolickim-heavymetalowy-%e2%80%9eksiadz%e2%80%9d-z-tarragony/#comment-122981
  ad 31

 23. Krzysztof M said

  Ad. 17

  „Jezus powiedział, żeby kochać nieprzyjaciół i dobrze im czynić…”

  – A jak to robić – zademonstrował w świątyni. W każdym razie Jezus pereł przed wieprze nie rzucał.

 24. Jan T. said

  Ciekawe, co by Jan Paweł II odpowiedział na Wasze twierdzenia… 😦

 25. Jan T. said

  Jezus wobec nikogo w świątyni nie zastosował przemocy. Wypędził ich dlatego, aby uświadomić im ich błędy i żeby się nawrócili.

 26. Kapsel said

  aby uświadomić im ich błędy i żeby się nawrócili.

  a oni się nie nawrócili i poprzez lichwę niszczą wszystkie narody do dzisiaj, a jak im sie nudzi to sobie jadą na wycieczkę;
  https://marucha.wordpress.com/2011/11/02/walka-dwoch-skorpionow/#comments
  komentarz 7

  a drudzy też za nic sobie maja co do nich mówił JP II …a robią z katolikami co chcą:
  …….Asia Bibi to matka pięciorga dzieci, która ma być powieszona przez władze pakistańskie za poglądy chrześcijańskie. Kobieta powiedziała do swoich islamskich koleżanek, które natarczywie domagały się od niej zmiany wiary: „Jezus Chrystus umarł za moje grzechu i za grzechy świata. Nie zrobił tego dla was Mahomet.” Po tej wypowiedzi Asia został pobita wraz z trójką córek i zaciągnięta siłą przed sąd muzułmański, który skazał ją na powieszenie za „bluźnierstwo przeciw Mahometowi.
  https://marucha.wordpress.com/2011/10/31/ruch-palikota-i-kokaina-z-peru/#comments
  komentarz 5

 27. Kapsel said

  A od Nas się wymaga wymaga filtrując bezczelnie wyrwane z kontekstu słowa…..nadstaw drugi policzek……oddaj nie tylko koszule ale i płaszcz… ..i gdyby tylko na tym poprzestali to jeszcze pół biedy…..ale oni już nie chcą policzka tylko innej części ciała…..tej z tyłu….,już nie chcą płaszcza a chcą całe domy….
  a jeśli będziemy ulegać to będziemy tak naprawdę zabijać i siebie i nasze dzieci….a jak to się ma do …nie zabijaj…

  czy o takiej miłości mówił Nasz Pan ?

 28. Marucha said

  Re 25:
  To się nazywa naginanie faktów…
  Wzięcie do ręki pejcza i wygonienie świętokradczych handlarzy ze świątyni nie było oczywiście żadną przemocą, W ogóle „przemoc” to nieładne słowo.

 29. Marucha said

  Re 17:
  Czyńmy dobrze i diabłom.

 30. Kronikarz said

  Marsz Niepodległości

  http://marszniepodleglosci.pl/

 31. Kapsel said

  Islamiści atakują kościoły. Zginęło ponad 60 osób
  W serii nocnych zamachów w północno-wschodniej Nigerii zginęły co najmniej 67 osoby, a kilkaset zostało rannych. Do ataków przyznała się islamska sekta Boko Haram.
  Ataki w piątek zaczęły się od eksplozji samochodu pułapki przed trzypiętrowym budynkiem biura wojskowego i koszar. W zamachu tym zginęło wielu funkcjonaruszy bezieczeństwa.
  Zamachowcy wysadzili w powietrze filię First Bank PLC, zaatakowali trzy komisariaty policyjne i kilka kościołów.
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/474025,Islamisci-atakuja-koscioly-Zginelo-ponad-60-osob

 32. j said

  Ad.17- Jan T.

  Niech juz Panu bedzie z ta miloscia do nieprzyjaciol 🙂
  Moze kiedys i ja zaczne kochac zydow ale jak sie tylko do mnie zbliza by mi okazac swoja milosc – hehe – bede zmykac ile sil w nogach 🙂
  Pasuje?

 33. Krzysztof M said

  Ad. 25

  Z wielkim miłosierdziem, pełni dobrej woli, napełnieni miłością do wroga połamiemy na tymże wrogu sztachety. To na początek…

  Chyba, że wróg się nawróci.

  Kto to jest wróg? To ten, który na przykład:

  ———-
  nie musi zapłacić gojowi zapłaty, której był mu winny za pracę.
  ———-

  Jest takich kwiatków cała masa. Ale nie będę tu powtarzał tego, co już od dawna powinniśmy znać, jak paciorek.

 34. Oczywiscie, ze zydzi „miluja blizniego swego, az ostatnia koszula spadnie z niego…”…
  Coz, podczas skonstruowanej „hiperinflacji” przez zydowska finansjere zostalo bez „koszul” ponad 20 milionow polskich „bliznich”…z dlugami po „same uszy…”…
  Milego dnia zycze
  ===================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 35. Joe said

  Panie Jasku…une kochaja nawet juz bez koszuli,dokad w goju jest jescze kropla krwi do wyssania.

  PS…W goju…czytaj w lemingu.

 36. Joanna said

  Bardzo dobry artykuł. Ja też to tak czuję i buntuję się jak słucham frazesów o nadstawianiu drugiego policzka i miłowaniu nieprzyjaciół. To jest niezrozumienie słów Jezusa. Bo co innego jest przezwyciężanie siebie a co innnego popieranie zła. Ponieważ zablokowano mi dostęp do internetu zajęłam się literaturą i słuchaniem muzyki. I odkryłam, że zydopedia podaje, że Marcel Proust był homoseksualistą. A w autobiograficznej powieści W poszukiwaniu straconego czasu całe dwa rozdziały poświęca miłości do kobiety. W rozdziale Sodoma i Gomora pisze natomiast o żydach jako niższej rasie ludzi, zboczeńcach, którzy noszą loczki po to, aby upodobnić się do kobiet, którzy przywłaszczają sobie ludzi z powodu ich szczególnych umiejętności czy sławy. Ciekawe czy ten rozdział nie był powodem do określenia go jako homoseksualisty. W każdym bądz razie nie należy traktować wikipedii jako żródła wiedzy, a przynajmniej podchodzić do niej z daleko posuniętą ostrożnością.

 37. hjk said

  Milość jak tu ktoś już słusznie zauważył wiąże się z czynieniem dobra drugiemu człowiekowi.
  Jednak „prawdziwa miłość nie jest ślepa”, albo inaczej nie może być bez rozumu, bo jak mawiał mój śp. profesor, jeśli ktoś chce miłości bezrozumnej, to niech uda sie do domu publicznego 🙂
  Ponadto miłość musi być dostosowana do osoby i okoliczności – inaczej okazujemy ja rodzicom, dzieciom, kobiety mężczyznom i vv, mąż żonie i vv, narzeczonym, a inaczej nieprzyjaciołom. „Robienie im dobrze” bez wzgledu na wszystko jest głupotą i wymyślnym sposobem autodestrukcji.
  Trzeba się zatem zastanowić, co będzie dobrem dla człowieka złego czy nieprzyjaciela. Po pierwsze to, aby nie czynił zła. Dopiero wtedy może czynić jakies dobro…
  A zatem najpierw trzeba uniemożliwić mu czynienie zła, tak jak to zrobił Jezus wyrzucając ze świątyni handlarzy, albo z drugiej strony unikał pewnych niebezpiecznych sytuacji i np. ukrywał się.
  Po drugie trzeba uświadomić kogoś, ze czyni zło i tu też mamy liczne przykłady od strony Jezusa, który np. upominał faryzeuszów, celników, żołnierzy, aby zmienili złe postępowanie.
  Po trzecie trzeba pokazać dobro poprzez nauczanie i tu też mamy wzór w Jezusie.
  Po czwarte trzeba im umożliwić czynienie dobra i tu też Ewangelia pokazała przykład Jezusa, kto chciał, to korzystał i nawracał sie – celnik Mateusz, cudzołożnica, jawnogrzesznica, św. Paweł, dobry łotr, itd.

  Jak z tego widać miłość nieprzyjaciół jest zadaniem złożonym i trudnym, a naiwne i bezrozumne „czynienie dobra”, „nadstawienie policzka”, „miłosierdzie” wcale nie jest miłoscią, a tylko pogarsza stan człowieka, bo umożliwia mu czynienie zła. Nieco prościej jest z miłością przyjaciół czy ludzi dobrych, ale Jezus mówi, ze jesli kochacie kogoś przyjaznego, to nie jest nic szczególnego, bo i poganie tak czynią…

 38. Miroslaw Berbard D said

  Zawsze mnie zastanawia twierdzenie „Żydzi są odpowiedzialni za rozbiory (Frankiści i bankierzy żydowscy Prus) i nasze irracjonalne powstania: Kościuszki, Listopadowe, Styczniowe, 1905, Warszawskie w których zgineła elita naszego narodu.”. Zastanawiajác sie nad tym to nasi przodkowie byli imbecylami nie potrafiacymi podejmowac decyzji i byli sterowani przez Zydow. Czy to nie zle swiadczy o Polakach oddajacych zycie za to zeby dzis co niektorzy mogli jednym pociagnieciem piora skreslic caly trud narodu od jakichs 400 lat.A moze zastanowmy sie co by bylo gdyby tych powstan nie bylo. Pewnie znaczna czesc potomkow tych co kiedys oddali zycie szwargotalaby, mowial po rosyjsku albo w jakims zlepku jezykow. Po coz by sie stalo z ta elita po 400 latach.

 39. Miroslaw Berbard D said

  Strategie przeczekania widzimy dzisiaj. Prowadzi ona do tego samego co na zachodzie Europy bo zlych czasow nie da sie przeczekac.

 40. RomanK said

  DRodzy Panstwo Jazyczniki:-))))
  ] Jak za pania Matka za autorem panem Markierm S – powtarzajacy wygodna teze i Zydom i Jazycznikom o …bliznim….
  Bo i oni i wy za podstawe waszych rozwazan o „milosci”- jak i kryterium uzywacie pojecia blizniego!
  Dla zydow i dla was – blizni to taki sam- jak wy…Sprostowal to Pan Nasz dodajac- miluj nieprzyjacioly ….
  TO moze za trudne..stad tak naprawde= tak bardzo malo Chrzescijan…

  Poszukajcie definicji pojecia MILOSC.

  I panie Marku S,, za wszystkie nieszczescia, jakie spadly na Polske i Polakow ponosza odpowiedzialnosc tylko POlacy….wg zasady -ze kogo BOg chce ukarac odbiera mu rozum…niech pan to przemysli…i jako osoba i jako czlonek Narodu.A ponadto, jako expert i znawca Zydow.
  Niech pan pomysli..czy mozna nazwac expertem lowce aligatorow, ktory co sprobuje zlapac aligatora wychodzi pogryziony , bez palcow..praktycznie cudem ledwie z zyciem:-)))))) i posmiewiskiem aligatorow calej Bayou:-))))
  Dzis to co pan oglada jest Bozym Dopustem za apostazje Polski, masowa aborcje,lenistwo i tchorzostwo i PYCHE POlakow….ktore to praktykowane z zmilowaniem uczynily z nas kurdupli! Pardon jeszcze gorzej anonimowych kurdupli:-))))
  i to jest dopiero poczatek!
  Przeciez ci Starzy POlacy wiedzieli co pisal David, a Jan Kochanowski pieknie przetlumaczyl:

  Wynioslych zlozy z tronu
  Znikczemni wielmozne
  Wywyzszy uwielmozni
  w Pokore zmoznych…..

  Pomyslcie chwilke….

 41. RomanK said

  Panie Miroslawie…imbecylem nei jest ten co oddaje zycie w slusznej i sprawiedliwej sprawie..ale ten- ktory dopuscil do sytuacji, ze ta ofiara stala sie konieczna….tylko tyle.

 42. Pilecky said

  Prof. Pogonowski pisal kiedys, ze cala zydowska kultura jest podpoprzadkowana naczelnemu zadaniu, tzn. przetrwaniu we wrogim otoczeniu.
  http://www.pogonowski.com
  Wydaje sie jednak, ze jet to pewne uproszczernie. Metody dzialania wypracowane przez Zydow w ciagu tysiacleci „podczepiania” sie pod duze narody/panstwa (Babilon, Egipt, Rzym, Polska, Rosja a obecnie USA), ktore odnosily sukcesy gospodarcze i militarne, swiadcza o tym, ze tu nie chodzi o proste prztrwanie, ale o sposib istnienie.
  Najlepiej opisal to Eustace Mullins w swojej ksiazce Biologiczny Zyd – pasozyt ludzkosci”
  http://www.aferyprawa.eu/Artykuly/BIOLOGICZNY-ZYD-czyli-pasozyt-ludzkosci-3560

  Sposoby dzialania Zydow do zludzenia przypominaja „triki” stosowane przez pasozyty w przyrodzie do opanowania ofiary, dlatego sa tak niezwykle skuteczne np. w przypadku
  rozszerzania zydowskich wplywow w swiecie i podporzdkowania sobie wielkich narodow.
  Po wyssaniu zywotnych sokow z zywiciela, pasozyty pzrenosza sie na inna ofiare.
  Dzisiaj widzimy jak slania sie wielkie moczrstwo USa opanowane calkowicie prze Zydow.
  Jakkolwiek takie porownanie natychmiast wzbudza w nas obrzydzenie i wewnetrzny protest, gdyz jest nezgodne z naszym chrzescijanskim poczuciem moralnosci,
  to wydaje sie, ze przyjecie postawy obiektywnego naukowca-biologa, ktory bada pasozyty bez uprzedzen i moralizowania (oj jakie to opaskudne istoty wysyysajace zycie ze swoich ofiar), pomoze nam zrozumiec skutecznosc stosowanych przez nich metod dzialania.

 43. Marucha said

  Re 42:
  Ma Pan zupełną rację. Żydowska kultura jest podporządkowana pasożytnictwu na innych narodach. Powszechna wrogość wobec Żydów to skutek, a nie przyczyna.

 44. Marek S said

  Działania przygotowawcze do „ostatecznego rozwiązania”

  Wydarzenia i rozwój wypadków przebiegają ZAWSZE według pewnej logiki, i to pomimo przyciemniających pozorowanych zdarzeń i zagłuszającego dezinformacyjnego bębnienia mediów. Wystarczy spojrzeć w niedaleką przeszłość i zadać sobie pytanie: Czy te wypadki były chaotyczne? Czy też następowały według pewnego głównego planu który ktoś, gdzieś opracował, by później wcielać w rzeczywistość? Jeśli dojdziemy do wniosku że, rzeczywiście, przeszłe wydarzenia następowały według pewnego scenariusza, to z tego automatycznie wynikają następujące wnioski.

  1). Skoro był plan to był też twórca planu

  2). Skoro twórca tego planu istniał to i istnieje obecnie

  3). Skoro był plan przeszły w dziedzinach które dostrzegamy, to prawdopodobnie były inne plany według których toczyły się wydarzenia w innych regionach świata

  4). Skoro powyższe jest prawdą to należy zakładać ze wydarzenia obecne, zarówno w Polsce jak i w świecie, przebiegają według pewnego scenariusza, który ktoś gdzieś opracował, i ktoś realizuje wcielając w życie.

  A. Ekonomia

  Polski przemysł, pomimo przesadzonej propagandy rzekomego zacofania, był bardzo konkurencyjny względem przemysłu zachodniego ze względu na niskie płace czyli niskie koszty wytwarzania. Gdyby rzeczywiście chciano Polsce pomóc na początku lat 1990-tych, wystarczyło jedynie otworzyć rynki zachodnie dla Polskich towarów tak jak to zrobiono dla towarów Chińskich, i ten przemysł sam by się unowocześnił, nawet pomimo niekompetencji i korupcji. W Chinach występowała i występuje jeszcze większa niekompetencja i korupcja w państwowych przedsiębiorstwach, a jednak obecnie państwowe firmy Chińskie są w stanie wyprodukować światowej klasy myśliwce, broń, i inne produkty.

  Należy zrozumieć, że wprowadza się lub forsuje określone przepisy nie po to aby pomóc środowisku naturalnemu i ludziom, lecz po to aby zniszczyć konkurencję pod pozorem ochrony środowiska czy jakiegoś innego wymyślonego powodu. Wymyśla się więc obecnie przepisy w UE w taki sposób aby uderzyły one w określony cel. W przypadku Polski, te przepisy miały/mają na celu zablokowanie zachodnich rynku zbytu dla Polskich towarów które były konkurencyjne cenowo lub jakościowo (np: żywność) względem zachodnich. Przed przyjęciem do UE, wymyślono okres tzw: przygotowawczy ze swoimi „wytycznymi”, który miał na celu takie „przeszadkowanie” (pocięcie dużych przedsiębiorsw na małe, wydzielenie kluczowego segmentu z korporacji, itd) naszego przemysłu aby przestał być konkurencyjny.

  To obniżenie konkurencyjności można osiągnąć różnymi sposobami. Zwykle jest to kombinacja długu i płac. Polega to na tym że najpierw podnosi się płace kadrze kierowniczej do nieuzasadnionego poziomu (według Polskich kryteriów), zatrudnia firmy konsultingowe (które pobierają astronomiczne wynagrodzenie) które niby mają znajdować rozwiązania konkurencyjne choć często ich rozwiązania niszczą firmy (np: poprzez sugestię podzielenia konglomaratów na małe kawałki i ich sprzedaż). To, z kolei, powoduje „wepchnięcie” takiej firmy w długi i uzależnienie od banku, zwykle obcego. Z biegiem czasu taka firma staje się bankrutem i jest przejęta za znikomą cenę lub zniszczona.

  Można zauważyć że takie działania były prowadzone w przeszłości względem wielu dobrych Polskich firm i banków. Obecnie, ta metoda wydaje się być stosowana względem kombinatu miedziowego KGHM gdzie, według informacji co jakiś czas temu były podawane (być może jednak były błędne i mogę się tu mylić), zarobki w tej firmie są zadziwiająco wysokie jak na polskie warunki. Z tego co było podawane (jeszcze raz zastrzegam że nie jest to informacja sprawdzona) średnie zarobki robotnika-górnika wynosiły 22 000 zł. Jeśli to prawda, to są one zadziwiająco wysokie w porównaniu np: z zarobkami górników węgla na Śląsku, a którzy wykonują podobną pracę. Należy przypuszczać że zarobki menadżerów i dyrektorów są również bezpodstawnie wysokie.

  Te płace nie są bowiem wynikiem pracy jaką wykonuja ci ludzie ale skutkiem bogactwa naturalnego jakim jest ruda miedzi a która należy do całego społeczeństwa a nie tych zatrudnionych w KGHM. Tak więc kombinat ten, jak zresztą wszystkie firmy zajmujące się wydobyciem surowców ziemi (czyli bogactw naturalnych), powinny być obłożone cłem od ilości wydobytego surowca, a która to kwota powinna być odpowiednio dzielona i dawana każdemu Polakowi jako renta od bogactw naturalnych. Ten system rent i ceł od bogactw naturalnych powinien być stosowany zwłaszcza w przypadku gdy te surowce lub półprodukty są eksportowane.

  Utrzymywanie tak wysokich nieuzasadnionych płac ma na celu w ostateczności zniszczenie tego koncernu, lub przejęcie go za znikomą cenę, którą zwykle oblicza się na podstawie dochodów netto a które, przed przejęciem, są sztucznie zaniżane poprzez wygórowane płace. Pracownicy tej firmy mogą się tymczasowo cieszyć, lecz jest to radość krótkotrwała gdyż, po całkowitym sprywatyzowaniu większość będzie zwolniona, a płace zredukowane. Przejęcie koncernu KGHM jest niesamowicie ważne dla elity finansowej, ze względu na to, że produkuje on duże ilości srebra, które może posłużyć jako rezerwowa waluta Polski, w czasie kryzysu monetarnego który będzie wywołany.

  Tak więc w Polsce już od 30 lat celowo niszczy się przemysł i ekonomię pod różnymi fałszywymi powodami, zwykle niekonkurencyjności. Po 1990 roku następowała zarówno wyprzedaż majątku narodowego za bezcen jak i likwidacja firm, zwłaszcza przemysłu ciężkiego czyli hut, stoczni, przemysłu obronnego, i kopalń. Nie jest to przypadkowe, gdyż w ten sposób likwidowano podstawy niezależności ekonomicznej, czyli autarkii, i możliwości wytwórczych dla potrzeb obronnych w przypadku agresji z zewnątrz.

  Powstaje pytanie dlaczego żydzi niszczą nasz przemysł. Odpowiedź możemy znaleść w Protokołach.

  Protokół 3.5: Niewola ekonomiczna

  „Nędza przykuła do pracy narody mocniej, niż przykuwała je niewola i prawo pańszczyźniane. Od ostatnich można było uwolnić się w ten lub inny sposób, od nędzy zaś oderwać sie jest niemożliwe.”

  Chodzi więc o to aby przykuć uwagę ludności na swoim własnym przeżyciu. Wtedy ludzie myślą i martwią się tylko o dzień następny, o zapewnienie utrzymania sobie i rodzinie w nalbliższej przyszłości. W takiej sytuacji człowiek nie myśli perspektywicznie i jest łatwym do manipulacji. Postrzega jedynie innych, tak jak on, jako konkurencję a nie dostrzega organizatora tej klatki ekonomicznej. Te prawa dotyczą też narodów, tak więc jeśli Polska zostanie celowo zubożona i pozbawiona smowystarczalności w podstawowych sprawach (żywność, energia, broń, woda, odzież, itd) wówczas jest zdana na łaskę innych sił (ekonomicznych lub państwowych).

  W ekonomii nauczana jest tzw: „Piramida Masłowa”, która doskonale wyjaśnia zachowania ludzi w zależności od zamożności. Według tej teorii, gdy człowiek jest biedny, na nic mu prawa które przyznaje mu „demokracja” bo on i tak z nich nie jest w stanie korzystać. Mówią o tym protokoły.

  Protokół 3.6: „Prawa Ludu”

  „W konstytucji zawarliśmy prawa, które dla mas są prawami fikcyjnymi, nie zaś rzeczywistymi. Wszystkie tak zwane „prawa ludu” mogą istnieć jedynie jako idea, niemożliwa do urzeczywistnieniea w praktyce. Jaką wartość dla proletariusza pracującego, zgiętego w pałąk pod ciężarem pracy nad siły, zgnębionego przez los – posiada otrzymanie przez gadułów prawa gadania, przez dziennikarzy – prawa pisania różnych głupstw, współrzędnie z rzeczami cennymi – jeśli proletariat nie ma z konstytucji innych korzyści ponad te marne okruchy, które rzucimy mu ze stołu naszego za oddanie głosów w myśl wskazań naszych kreatur i naszych agentów? Dla nędzarzy prawa republikańskie są ironią gorzką, bowiem potrzeba pracy omal że nie na dniówke, nie pozwala im w rzeczywistości korzystać z tych praw, ale za to odbiera gwarancję zarobku stałego i pewnego, uzależniając go od porozumienia między pracobiorcami lub towarzyszami pracy.”

  Komentarz jest zbyteczny dla każdego kto umie czytać ze zrozumieniem.

  B. Odwracanie uwagi społeczeństwa

  Aby zmniejszyć opór ludności tubylczej przed podbojem, należy odwrócić jej uwagę od spraw ważnych i zapełnić umysł trywialnościami. W tym też celu w mediach nieustannie omawia się i prezentuje skandale obyczajowe „gwiazd” (które są zwykłymi k*rwami), mówi się wiele o seksie, tańcu z „k*rwami”, paradach homoseksualistów (tzw: „równości), sporcie i konkursach, podaje się wiele sprzecznych informacji dotyczących ekonomii, i to w tym samym czasie, mających za zadanie wywoływać chaos mentalny, itd. Ludzi należy zająć też ciągła pracą i myśleniem o przeżyciu następnego dnia aby w ten sposób wyeliminować czas który może posłużyc do refleksji. Dlatego też, promuje się pracę, jako centrum wokół którego obraca się życie człowieka. Jednak, te prace które zostawiono Polakom nie są pracami twórczymi, lecz usługowymi przez co „nagina się karki” i tresuje ludzi do bycia przyszłymi sługami.

  O odwracaniu uwagi społeczeństwa od spraw istotnych mówią też Protokoły:

  Protokół 13.4: Odwracanie uwagi

  „W obawie, że ludzie owi dojdą do jakichś wniosków, odwracamy ich uwagę przy pomocy uciech, zabaw, namiętności, Domów Ludowych. Niezadługo przy pośrednictwie prasy zaczniemy ogłaszać konkursy w dziedzinie sztuki, sportu wszelkiego rodzaju: sporty te odwrócą statecznie umysły od kwestyi, w których zakresie musielibyśmy walczyć z nimi. Odzwyczaiwszy się stopniowo coraz więcej od myślenia samodzielnego, ludzie zaczną mówić „unisono” (jednym głosem)z nami, bowiem my jedynie zaczniemy propagować nowe kierunki myśli za pośrednictwem takich, rzecz prosta, osób z którymi o solidaryzowanie się nie możemy być pomawiani.”

  Osoby o większych możliwościach i ambicjach intelektualnych, należy zająć pozornie ważniejszymi sprawami, a więc sprawamy politycznymi lub ekonomią. W tym też celu “centrum” (o którym pisałem w części „Jak wygląda rzeczywista władza w Polsce: https://marucha.wordpress.com/2011/05/24/jak-wyglada-rzeczywista-wladza-w-polsce) utworzyło polityczny teatrzyk marionetek i partii które tańczą tak jak im zagra orkiestra. Walka jest pozorna w wyreżyserowanym spektaklu, który zachwyca publiczność, angażuje emocjonalnie, dzieląc sympatie i poparcie dla tego lub owego z głównych “bohaterów” spektaklu. Media, jako narrator, podsycają nastroje społeczne (poparcia lub krytyki), zwracając uwagę na te lub inne detale przedstawienia, i w ten sposób absorbując bardziej widownię. Robi się to tylko po to, aby przykuć jej wzrok do tego co dzieje się na scenie, i w ten sposób zapewnić brak uwagi na to co się rzeczywiście dzieje wokoło. Wokoło bowiem grasują złodzieje którzy kradną „biżuterię” narodu, „portmonetki”, i ograbiają „szatnię”.

  “Centrum” przemyślało każdą reakcję widowni i niektórych jednostek. Choć, od czasu do czasu, ktoś się rozglądnie a nawet pójdzie do szatni sprawdzić co się dzieje, a widząc to, próbuje zaalarmować resztę, to “centrum” zagłusza jego głos głośną muzyką przedstawienia i jego głos nie rozchodzi się daleko. “Centrum” ma też swoich “dystyngowanych” agentów wśród publiki którzy ośmieszają lub oskarżają alarmistę napuszczając publikę przeciw niemu, i w ten sposób izolując go lub niszcząc. “Centrum” ma też odźwiernych regulujących ruch, ma też strażników którzy uciszają “natrętnego” delikwenta, często przy aplauzie publiki, lub zapewniają “zniknięcie” alarmisty jak w przypadku dr. Ratajczaka.

  Choć jest to wyreżyserowany spektakl to jednak aktorzy muszą często dać z siebie wszystko odgrywając swe role, a i tak czasem jeden lub drugi spadnie ze sceny doznając rzeczywistych obrażeń, co jednak tylko dodaje dramaturgii i realizmu całemu przedstawieniu. “Centrum” bowiem, tworzy pewne wydarzenia bez informowania o tym głównych aktorów, tylko po to aby stworzyć “efekty specjalne“. Często też występuje podwójny scenariusz, jeden pozorowany a drugi rzeczywisty. Ten pozorowany jest dla aktora/aktorów i ma skończyć sie happy endem, jednak w rzeczywistym scenariuszu pod aktorem biegnącym z kwiatkiem do ukochanej, otwiera się klapa, tzw: Smoleńska, i aktor rzeczywiście ginie. Jakże więc ktoś może przekonać publikę że spektakl jest fikcją, kiedy publika widzi na własne oczy że czasem leje się rzeczywista krew?

  Ta klapa, tzw: Smoleńska, przybiera różne formy i miejsca w przedstawienu, i jest zastawiana na tych aktorów, którzy już odegrali swoje role wykonując, często nadgorliwie i przedczasowo, polecenia “centrum”. Spodziewają się od “centrum” obiecanego poklepania po ramieniu i promocji do ścisłego grona niewidocznych sił, nie wiedząc że “centrum” przecięło ich scenariusz, scenariuszem innym, w którym na plan wychodzą nowi aktorzy tylko po to, aby trzymać publikę w napięciu i nie zanudzać zbyt długo zgranymi twarzami.

  “Centrum” na aktorów wybiera zwykle megalomanów, którym się wydaje, że nie ma lepszych graczy od nich. Jednak to właśnie “centrum” ma jeszcze lepszych aktorów (grających jednak w rzeczywistej grze a nie przedstawieniu) którzy zaleją grób ofiary tonami wieńców, kwiatów, i wiadrami medialnych łez, przekonując nawet najbliższych megalomana, o rzeczywistej miłości i w ten sposób stawiając się poza wszelkimi podejrzeniami.

  Czego nie robi się dla odwrócenia uwagi publiczności. Czasem nawet swojego należy poświęcić dla wyższej sprawy.Talmud jednak na to pozwala.

  O tym że scena polityczna jest tylko sceną olbrzymiego teatru, z głupimi marionetkami, mającą absorbować uwagę społeczeństwa i w ten sposób odwracać uwagę od rzeczywistej zakulisowej władzy mówią też Protokoły.

  Protokół 2.2: „Administracja na pokaz i „tajni radcy”

  „Administratorzy, wybierani przez nas spośród tłumu, w zależności od ich zdolności niewolniczych, nie będą osobami przygotowanymi do rządzenia, dlatego też złatwością staną się w grze naszej pionkami, kierowanymi przez uczonych naszych i doradców genialnych, specjalistów, kształconych od dzieciństwa w sztuce zarządzania sprawami świata całego. Jak wiadomo, specjaliści nasi wiadomości niezbędne do rządzenia czerpali z naszych planów politycznych, z doświadczenia historii, z badań każdej chwili bieżącej. Goje nie rządzą się wiadomościami praktycznymi, zdobytymi w drodze obiektywnych badań historycznych, lecz rutyną teoretyczną, pozbawioną wszelkiego poglądu praktycznego na jej wyniki. Toteż nie warto liczyć się z nimi.

  Niech się cieszą tymczasem, lub niech żyją nadziejami nowych uciech, albo wspomnieniami już przeżytych. Niech dla nich gra rolę najwyższą to, co nakazaliśmy im uważać za wskazania nauki (teorii). By osiągnąć cel powyższy, wzbudzamy przy pomocy pracy naszej ślepe zaufanie dla wskazań tych. Inteligencja gojów będzie dumna z posiadanych umiejętności i bez sprawdzenia logicznego zastosuje w praktyce wszystkie zaczerpnięte z nauki wiadomości, zestawione odpowiednio przez agentów naszych, w celu kształtowania umysłów w kierunku nas pożytecznym.”

  Każdy kto uważnie spojrzy na premiera Tuska zauważy że jest to człowiek mało inteligentny (co można zaobserwować po jego tępych wypowiedziach i odpowiedziach), próżny i absolutnie nie rozumiejący procesów politycznych. Podobnie jest z prezydentem Komorowskim. Obaj, jak większość przywódców i ich głównych postaci w pozostałych partiach, są zakulisowo sterowani przez specjalistów kształconych od dzieciństwa w sztuce zarządzania sprawami świata. Tusk, Komorowski, Kaczyński, Pawlak, Palikot, Miller zostali wypromowani, nie dlatego że nadają się do rządzenia lecz na odwrót, jedynie dlatego że całkowicie są nieprzygotowani do rządzenia, i dlatego że mają wielkie „zdolności niewolnicze”. Są ignorantami w tych sprawach i dlatego zostali pionkami kierowanymi przez zakulisowych „doradców”.

  Tą część społeczeństwa która ma większe ambicje, należy zająć sprawami ekonomicznymi. Aby to odciąganie uwagi było skuteczne, należy wytworzyć w tej dziedzinie totalny chaos i zamieszanie i w ten sposób wykreować zażarte i emocjonalne dyskusje pomiędzy wieloma różnymi poglądami. Te jednak poglądy i teorie są wcześniej sztucznie stworzone przez żydów (ekonomistów żydowskich) i mają jedną cechę wspólną, a mianowicie tą, że żadne nie są prawdziwe lecz posiadają pozory słuszności. Ekonomia, wbrew pozorom nie jest nauką skomplikowaną. Jest raczej nauką dość prostą w porównaniu do takich dziedzin jak fizyka czy inżynieria. Została ona jednak sztucznie skomplikowana na przestrzeni ostatnich 150 lat. Tak więc Makroekonomia jest najbardziej zakłamaną nauką w dzisiejszym świecie.

  Dodatkowo ten chaos w dziedzinie ekonomi potęguje się poprzez prezentowanie w tym samym czasie wielu sprzecznych przemysłowych czy finansowych informacji przez co podgrzewa się atmosferę dyskusji i bardziej absorbuje uwagę. O tej metodzie odwracania uwagi mówią też protokoły.

  Protokół 13.3: Odwracanie uwagi od spraw politycznych

  „Aby odciągnąć ludzi zbyt niespokojnych od debatowania nad kwestiami politycznymi, rzekomo przeprowadzamy obecnie nowe zagadnienia, a mianowicie – sprawy przemysłowe. Niech sobie szaleją na terenie tym. Masy zgadzają sie na próżnowanie, na odpoczynek po rzekomej dzałalności politycznej (której nauczyliśmy ich, aby przy pomocy tego walczyć przeciwko rządom gojów) – jedynie pod warunkiem posiadania nowego zajęcia, zawierającego, jak to im wskazujemy, również treść polityczną.”

  C. Osłabianie rodzimego społeczeństwa

  Aby osłabić społeczeństwo jako grupę, należy wyeliminować jednostki przywódcze i przedsiębiorcze z grupy i zastąpić ich swoimi własnymi ludzmi. Promuje się więc wyjazdy do pracy na zachód, i/lub tworzy takie warunki ekonomiczne, które takie zachowanie wymuszają, a przez co najwartościowszych ludzi usuwa się z kraju, osłabiając w ten sposób opór. Tam, ludzie ci poddani są propagandzie demoralizacji i odchodzenia od konserwatywnych wartości, co jest dość łatwe ze względu na to że są młodzi. W tym samym jednak czasie, następuje imigracja żydów do Polski, którzy zajmują stanowiska kierownicze, i dostają wsparcie w zakładaniu firm które sami Polacy mogli utworzyć.

  Można zauważyć że od dłuższego czasu promuje się takie rozwiązania propagandowe, prawne, i ekonomiczne aby ściągnąć jak największą liczbę żydów do Polski. W tym celu też nadano ponownie obywatelstwo Polskie żydom i ich potomkom którzy opuścili Polskę po 1958 roku, jak też tym którzy zrobili zadymę polityczną w 1968 roku, w celu obalenia Gomułki i ponownego dojścia do całkowitej władzy nad Polską, tak jak było to w czasach Stalinowskich. Choć żydzi, którzy opuścili Polskę po 1958 roku, byli częścią systemu stalinowskiego, który był zbrodniczy na równi z systemem nazistowskim, to obecnie przedstawia się ich jako ofiary. Ofiary systemu komunistycznego, nie dodając że to właśnie oni byli twórcami tego systemu, a więc prześladowcami i katami tych, których obecnie światowe i „Polskie” żydowskie media, przedstawiają jako oprawców, czyli Polaków.

  Tak więc nadaje się to obywatelstwo ludziom którzy bezpośrednio lub pośrednio są zbrodniarzami, i gdyby w roku 1956, była rzeczywista zmiana władzy na Polską, to powinni zawisnąć na szubienicy. Prace na ściągnieciem większej liczby żydów do Polski trwały zarówno gdy prezydentem był Aleksander Kwaśniewski z SLD jak i Lech Kaczyński (łącznie z Jarosławem Kaczyńskim) z PiS, pod którego wpływem nawet ogromnie się nasiliły. Lech Kaczyński zmienił nawet prawo tak aby wojewodowie nie mogli wyrażać sprzeciwów i prezydent, jednoosobowo, mógł decydować o nadawaniu obywatelstw. Takie rozwiązania nie spotkały się ze sprzeciwem żadnej partii „opozycyjnej”, ani PO, ani SLD, nie mówiąc już o PSL, którego liderzy chyba nawet nie mają pojęcia o co toczy się gra. Już to ukazuje że wszystkie główne (i pomniejsze) partie są tworem nadrzędnej władzy nad Polską, która te partie, ich programy i przywodców wykreowała i kontroluje.

  Z różnych źródel dochodziły informacje że w ostatnich latach nadawano dziennie obywatelstwo Polskie od 150-200 żydom mieszkającym w Izraelu. Z innych źródeł dochodzą informacje że dzienna liczba nadawanych obywatelstw dochodzi nawet do 1000. Dziwne więc wydają się ostatnie dane rządu RP jakoby, od początku tej kampanii, „przywrócono” obywatelstwo Polskie jedynie okolo 2000 żydom. Należy przypuszczać że jest to dezinformacja, lub informacja dotycząca specyficznej grupy, bez wzmiankowania że właśnie takiej to grupy dotyczy. W ten sposób, poprzez niedomówienie (a więc kłamstwo polegające na mówieniu cześci prawdy bez zaznaczenia że jest to tylko cześć całości), stwarza się pozory jakoby ta grupa była mała.

  O tym że zamierza się ściągnąć do Polski większą ilość żydów, swiadczą prace Yael Bartana, „artystki wizualnej”, w których nawołuje się „do powrotu” 3 mln żydów. Już w tym stwierdzeniu jest wiele przewrotności żydowskiej i kłamstw, bo nie można mówić o powrocie do kraju, gdy w tym kraju ani się nie urodziło ani nie wychowało. Wiekszość nawet może nie mieć przodków którzy żyli w Polsce. Jednak to ukazuje że żydzi traktują siebie, jako całą grupę, spadkobiercami jednostek żydowskich. Jest to więc nacjonalizm, i to nacjonalizm oparty na zasadach Talmudu, czyli rasizm. Dla porównania, Polski nacjonalizm jest oparty o zasady Kościoła Katolickiego czyli miłości bliźniego. Jednak to nacjonalizm Polski, który jest dobry, się zwalcza a nie nacjonalizm żydowski który jest rasistowski.

  Ile jest zakłamania w grze żydów udających Polaków, może ukazywać wypowiedź Zbigniewa Zdrojewskiego, żyda, który mówi że: “w imieniu Polaków zaprasza żydów do „powrotu” do Polski“, bo już mu się znudziło oglądanie na codzień podobnych twarzy”. Dziwne to, bo jeśli mu się znudziło oglądanie podobnych twarzy w środowisku w którym się obraca, to powinien zaprosić Polaków o korzeniach słowiańskich do swojego środowiska a więc środowiska władzy. Właśnie Polaków-słowian tam praktycznie nie ma. Słowa Zdrojewskiego są jednak grą, bo teraz żydzi będą mogli twierdzić że to nie oni pragneli “powrotu”, lecz to Polacy nawoływali ich do „powrotu” a oni jedynie się na to zgodzili aby Polakom “pomóc”, nie wzmiankując że Zdrojewski i reszta władzy, zapraszająca żydów, to również żydzi, choć udający Polaków czyli tzw: kryptożydzi. http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,9708767,Izraelka_reprezentuje_Polske_na_biennale_w_Wenecji_.html

  Cała, tzw: sztuka Yael Bartana jest antysztuką kobiety, która ewidentnie ma problemy psychiczne, i już pierwszy rzut oka na jej twarz, posturę, i ubiór, pozwala stwierdzić że jej wnętrze jest „z piekła rodem”. „Mądre Pisma” mówią że odzwierciedleniem duszy jest twarz człowieka a szczególnie oczy: “Z wejrzenia można poznać męża, a z wyrazu twarzy można poznać roztropnego. Ubiór ciała i szczerzenie zębów w uśmiechu, i chód człowieka wydają go.” (Ekl 19:26-27) Jej jednak, twarz można porównać do tych które reprezentowały diabłów na starych obrazach.

  Aby niszczyć dolne warstwy społeczne, promuje się imigracje kolorowych, czyli murzynów i arabów, co wytworzy nowe konflikty na tle religijnym, rasowym, społecznym, i ekonomicznym i w ten sposób zapewnić bezpieczeństwo „inżynierom społecznym” tego zjawiska czyli żydom. W ten sposób uwaga Polaków będzie odwrócona od rzeczywistego sprawcy tych problemów, czyli projektanta, którego bezpieczeństwo jak i zakamuflowanie wzrasta. Można wymyślić całą gamę pozornych powodów dla których takich imigrantów powinniśmy przyjąć i trudno jest je tu wszystkie wymienić.

  Najczęściej wymianiane powody to tzw: „humanitarne”, czy też „budowania różnorodności” (bo, według propagandy żydowskiej, różnorodność zwiększa kreatywność choć ją w rzeczywistości zmniejsza). Wszystkie jednak są kłamstwami, bo właściwym celem jest zniszczenie spójności etnicznej Polski, zniszczenie białej rasy poprzez wymieszanie i promocję kolorowych mężczyzn w środowisku białej kobiety, a przede wszystkim, zniszczenie Kościoła Katolickiego w Polsce poprzez spodziewane konflikty na tym tle z przybyłymi imigrantami wyznającymi wiarę wrogą chrześcijaństwu.

  Żydzi uważaja białą rasę za swojego największego przeciwnika na drodze do dominacji świata. Wiąże się to z wierzeniami kabalistycznymi a o czym można się przekonać z przemówienia Rabbiego Rabinovich’a na zjeździe w Budapeszcie. https://marucha.wordpress.com/2010/11/16/przemowa-rabbiego-emanuel%e2%80%99a-rabinovich%e2%80%99a/

  Polska jest terytorialnie małym krajem, nie ma więc obowiązku przyjmować imigrantów zwłaszcza obcych kulturowo, religijnie, i etnicznie a właśnie takie imigracje się forsuje. Afryka ma olbrzymi obszar i to tam należy kierować imigracje murzynów pomagając im jedynie w nauce gospodarowania. Podobnie jest z Arabami na Bliskim Wschodzie i Połnocnej Afryce, gdzie jest wiele bardzo bogatych krajów (Arabia Saudyjska, Kuwejt, Emiraty Arabskie, RPA) które mogą przyjąć uchodzców z lokalnych społeczności np: Palestyńczyków czy Libijczyków. Tego jednak się nie robi, lecz promuje kierowanie ich do Europy, i wymusza na krajach Europejskich ich przyjęcie. Jest to więc świadome działanie poprzez siły nadrzędne, i mające określony cel zniszczenia cywilizacji europejskiej, białej rasy, a przede wszystkim chrześcijaństwa ze Świętym Kościołem Katolickim na czele.

  Polska jest stosunkowo biednym krajem z pracowitą i utalentowaną ludnością. Jest jednak biednym krajem w wyniku wielokrotnego zniszczenia go poprzez wojny, i ograbiania wojennego lub ekonomicznego. Jest to więc dobry argument aby całkowicie nie uczestniczyć w żadnym procesie przyjmowania imigrantów. Jak to jest, że Arabia Saudyjska wydaje miliardy dolarów na budowę meczetów w Europie, Turcji (ok: 20 000 meczetów), a nie stać jej na przyjęcie immigrantów, którzy również są muzułmanami, lub pomóc im ekonomicznie w innych państwach muzułmańskich, które takich immigrantów mogą przyjać? Otóż, Arabię Saudyjska, stać na to, lecz tego nie robi gdyż władza w Arabii Saudyjskiej jest w rękach kryptożydów, którzy współpracują w realizacji globalnego planu żydowskiego.
  http://www.nationmaster.com/encyclopedia/Saudi-royal-family
  http://www.fortunecity.com/boozers/bridge/632/history.html

  Wojny, głody, i niepokoje społeczne w Afryce, i na Bliskim Wschodzie są celowo robione, właśnie po to, aby cześć tej ludności przemieścić do Europy. W tym też celu, inna gałąź tego samego plemienia która robi niepokoje, głody, i rewolucje w Afryce i na Bliskim Wschodzie, naciska na kraje Europejskie (poprzez UE którą stworzyła i kontroluje) i zmusza do przyjęcia tych „uciekinierów”. Tak więc jest to celowa robota tych samych sił, które i obecnie kontrolują Polskę. W momencie gdyby takie przyjmowanie zupełnie zablokowano, nie było by sensu robienia zamieszek w Afryce, i które by ustały. Tak więc przyjmowanie obcych z Afryki, napędza koniunkturę, i motywuje żydów do dalszego robienia takich rewolucji w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

  Inną metodą osłabiania społeczeństwa jest promowanie wszelkiego rodzaju zboczeń i ruchów społecznych które niszczą kulturę i społeczeństwo od wewnątrz, zmieniają zdroworozsądkowy światopogląd na ten korzystny dla żydów, i przez to stwarzają podziały w społeczeństwie i rozbijają spójność tkanki społecznej. Przykładem tutaj mogą być ruchy gejowskie i lezbijskie czy feministyczne, które zostały wykreowane przez żydów i są przez żydów wspomagane finansowo i medialnie.
  http://radtrap.wordpress.com/2010/10/27/jak-rockefellerowie-przebudowali-wspolczesna-kobiete/
  http://www.henrymakow.com/
  http://www.savethemales.ca/001904.html
  http://www.henrymakow.com/why_are_feminists_surprised_da.html
  http://www.rense.com/general81/blue.htm

  Przywódcami i twórcami ruchów gejowskich i lezbijskich, przynajmniej w początowym okresie, byli praktycznie wyłacznie żydzi, co jest dość dobrze udokumentowane. http://iamthewitness.com/doc/Zionists.spreading.sin.and.sickness.through.America.like.a.wildfire.htm

  Aby zrozumieć jak działają żydzi w podboju narodów, należy sobie uzmysłowić że, polityka żydowska jest ponadnarodowa i ponadpaństwowa. To znaczy, że polityka żydowska jest ponad normalną polityką państw, którą to politykę oni kreują bądź nasilają lub osłabiają, dając tym państwom do ręki potężniejszy, lub tylko pozornie silny (ekonomia, fałszywe pakty), miecz, w zależności od tego kto ma wygrać. Żydzi uważają się, jako naród, za boga, który poprzez swoją kontrolę ekonomiczną, zdobywa zakulisowo kontrolę polityczną. W ten sposób, budując ekonomicznie pewne kraje, wykorzystuje ich naturalną tendencję do prowadzenia wojny i niszczenia innych krajów, które żydzi już wczesniej osłabiają od środka. Jak to osłabianie od środka jest prowadzone jest najlepiej opisane w Jer. 51:20-24.

  „Tłuczesz ty mnie oręże wojenne, a ja potłukę w tobie narody i wytracę w tobie królestwa. Potłukę w tobie konia i jeźdzca jego, potłukę w tobie wóz i siadacza jego; potłukę w tobie męża i niewiastę, potłukę w tobie młodzieńca i pannę; potłukę w tobie pasterza i trzodę jego, potłukę w tobie oracza i sprzężaj jego, potłukę w tobie książąt i urzędników.”

  Choć słowa te pochodzą od Boga, i tak my je interpretujemy, to żydzi interpretują je zupełnie inaczej. A mianowicie w ten sposób, że oni, jako naród uważają się za boga, i będąc wewnątrz innego narodu, np: Polskiego, niszczą wszystko od środka. Są więc jak kwas który wżera się i zżera poszczególne elementy maszyny i powoduje że przestaje pracować, rdzewieje, i rozpada się.

  Tak więc żydzi uważają za swoją misję niszczyć narody w których mieszkają, niszczyć królestwa (państwa) i naturalnych królów. Niszczyć armię i zdolności obronne („Potłukę w tobie konia i jeźdzca jego, potłukę w tobie wóz i siadacza jego”). Niszczyć rodzinę („…potłukę w tobie męża i niewiastę…”) i demoralizować młodzież („…potłukę w tobie młodzieńca i pannę…”). Niszczyć rolnictwo („…potłukę w tobie pasterza i trzodę jego…”) i przemysł („…potłukę w tobie oracza i sprzężaj jego…”). Niszczyć (korumpować) system państwowy („…potłukę w tobie książąt i urzędników”), aby zniszczyć państwo jako instytucję.

  Spójrzmy teraz na Polskę. Czy nie zniszczono naszego królestwa pod koniec XVIII wieku? Czy nie zniszczono wtedy i teraz naszej armii? Czy nie zdemoralizowano wtedy naszych książąt i magnatów (a nawet wyższych duchownych którzy zwykle byli arystokratycznego pochodzenia) którzy zwykle mieli żydowskich doradców? Czy nie skorumpowano naszego systemu władzy i sejmów poprzez korupcję? Czy obecnie nie niszczy się rodziny? Czy nie zdemoralizowano wtedy (poprzez masonerię) i obecnie (poprzez liberalizm i pseudoedukację) naszą młodzież? Czy nie niszczy się obecnie nasze rolnictwo (poprzez niższe dopłaty i podatki)? Czy nie zniszczono naszego przemysłu? Czy nie skorumpowano nasz system państwowy (elekcyjny, wyborczy, partie polityczne), legislacyjny i sądowniczy?

  Jaki więc jest wniosek z tej nauki? Jeśli więc ten kwas zżera od wewnątrz nasz naród i maszynę państwową, to czy nie jest oczywistym że należy ten kwas usunąć z tej maszyny?

 45. Marek S said

  Ad. Veritas, Zbyszko, Dtzkyyy, Kapsel, Zagrypiona, Krzysztof M, J.

  Dziękuję.

  Panie Hjk, Dokładnie. Uchwycił Pan rzecz.

  Wyobraźmy sobie taką sytuację. Jesteśmy i bronimy się w mieście które napadł i otoczył wróg. W pewnym momencie zaczyna mu brakować żywności i niektórzy napastnicy chorują. W imię więc miłości, mieszkańcy naszego miasta dostarczają napastnikom żywność i lekarstwa.

  Wróg ani przez moment nie zmienił swoich zamiarów zdobycia i wyrżnięcia w pień ludności naszego miasta, więc zwiększyliśmy jego siłę kosztem naszej siły w robieniu zła. Załóżmy więc że po pewnym czasie mieszkańcy naszego miasta zaczynają chorować i głodować. Wróg jednak nie daje nam lekarstw ani żywności. Miasto pada, a ludność zostaje wyrżnięta w pień.

  Czy była to miłość? Czy było to miłosierne względem naszego własnego ludu?

  Miłością w tej sytuacji było by modliść się aby wróg zmienił plany. Miłością było by mu też tak dać w skurę aby nigdy więcej nie próbował napadać i grabić innych.

  Tak więc: MIŁOŚĆ TO NIE ZNACZY POMOC

 46. Marek S said

  Panie Romanie,

  Pisze Pan,

  „I panie Marku S,, za wszystkie nieszczescia, jakie spadly na Polske i Polakow ponosza odpowiedzialnosc tylko POlacy….”

  Jeśli to prawda to dlaczego uważa pan że wszystkie (no może część) nieszczęscia jakie spadły na Ukraińców, Łemków, Ortodoksów, Rosjan to wina … też Polaków?

  Polacy też mieli swoją winę w tych powstaniach, lecz należy patrzeć od kogo wyszła inspiracja i organizacja tych fatalnych powstań. Zawsze, w każdym narodzie, znajdzie się pewna liczba ludzi szalonych lub nierozumiejących gry. Wystarczy ich odpowiednio wesprzeć a uciszyć głosy rozsądku i jest nieszczęście narodowe.

  Według pana logiki, za obecne przewroty w Libi, Tunezji, Egipcie i Syrii są odpowiedzialni Libijczycy, Tunezyjczycy, Egipcjania i Syryjczycy. Nie zauważyłem jednak aby pan krytykował dość częste tutaj twierdzenia że to Zachód i chrześcijanie zrobili, lub robią, te przewroty. Dlaczego więc tak chętnie pan wini Polaków za wszelkie zło w tym regionie?

  Tak, Polacy stają się apostatami, jest aborcja, lenistwo i pycha, ale to wcale nie znaczy że gdy dostrzega się zagrożenie to nie należy go likwidować i to pomimo tych wad. Pomimo tego nie powinno się pozwalać na rzeź Polaków a co ktoś gdzieś planuje i wiadomo kto. Ponadto, należy zwrócić uwagę kto promuje wśród Polaków te aborcje, apostazje, lenistwo, i pychę.

  Pan chce winić tych co oglądają te sprawy w telewizji i naśladują, a nie tych to te sprawy promują. Jednych i drugich należy napiętnować a tych co promują ukarać.

  Jeśli Polacy, nawet poprzez racjonalizm, znajdą przyczynę (intrygantów) do obecnego tragicznego położenia, to nawet ten racjonalizm (jeśli będzie polegał na logice) musi zaprowadzić Polaków do przyczyń i automatycznie powinno nastąpić eliminacja tych wad (apostazja, aborcja, lenistwo, pycha) gdyż one są częścią rozwiązania naszych problemów. Tak więc, zamiast oczekiwać na karę boską należy wyeliminować inspiratorów i intrygantów a wtedy i te zjawiska w znacznej mierze znikną.

  Nie odpowiedziałem panu na pańską poprzednią wypowiedź w której jest wiele niedorzecznośći.
  https://marucha.wordpress.com/2011/10/10/program-eliminacji-polakow/#comment-118574

  Pisze w niej Pan że:
  „Gdyby nie Ks, Skarga i nawrocenie w kryminale..cudem zreszta :-))) Frank, jak lgal mial widzenie Jesusa Cgrystusa…..byliby go zalatwili sami swoi. Tak- dostal ochrone panstwa, Krola i urosl w potege grajac na nosie Zydom/”

  Skąd Pan wie że to był Chrystus? Diabeł też potrafi przybierać postać Chrystusa czy NMP. Nie wierzę w to że to był Chrystus.

  „Polecam Zlosc Zydowska Protokoly dysput Frankistow z Talmudystami we Lwowskiej Katedrze protokolowane przez ks, Kanonika Gaudentego Pikulskiego..znalezione zupelnienie niedawno. zgadnie pan przez kogo? Pierwsza osoba, ktora je zobaczyla byl wlasnie nie kto inny- ale pan H Pajak..czytal egzemplarz, ktory nie mail rozcietych stron- mimo, ze drukowany byl w 1758 roku….”

  Z tego co ja czytałem to rozprawa Lwowska była raczej nudnawa. Nie miała tej dramaturgii co rozprawa Kamieniecka. Co prawda oskarżyli tam też Talmudystów o zabijanie chrześcian na mace ale to przedstawienie wyglądało już na ukartowane, tak jakby góra Talmudystów miała jakieś informacje od Sanhendrynu w stylu że oskarżać Franka można ale nie tak aby mu zrobić krzywdę.

  „Tam ,ze zdziwieniem odkryje pan, ze to wlasnie rabini -czyli Zydzi- pierwsi uczciwie mowili, kto to jest Frank!!!
  Ostrzegali!!! Co niesie jego falszywa nauka i falszywa postawa..ze udaje i jest oszustem, lze Zydom i Chrzescijanom!”

  Wiem. Ale, czy wierzyłby Pan ludziom którzy całe życie kłamali i powszechnie byli znani z tego że kłamią i popełniają zbrodnie? Wiadomo jest przecież że jednak żydzi zabijali chrześcijańskie dzieci i kobiety na mace. Taka jest prawda i to bez względu na to co teraz się gada. Jakże więc można się dziwić Polakom i księżom że nie uwierzyli wtedy Talmudystom.

  Posługuję się pan termianmi zastępczymi jak „antynomianizm” które mają za zadanie nie nazywanie problemu po imieniu, zaciemnianie i oddalanie faktów od sprawców.

  „Spartakus umiera wracajac na lono Kosciola po spowiedzi etc w ktorej zataja co zrobili!!!@!@!”

  Nie wiem czy to prawda.

  „Dlatego tak wazna rzecza jest odroznianie co jest co- i kto jest kto…Frankistami dzis w czystej postaci praktycznie juz nikt nie jest..kontynuatorzy jego idei pochodza z roznych narodow, klas, wyznan,,to apostaci i odszczepiency…ale- jak pan wie wyznajac deception i infiltracje- jako doskonala i dobra dla nich metode,,podadza sie za kazdego..beda i rabibami i biskupami i immamami..czasami wszystkimi na raz:-_))_”

  Nie zgodzę się z tym. Frank nauczał że należy się ciągle zmieniać i dopasowywać aby uzyskać jak największą skuteczność. Tak więc nauką Franka jest twierdzenie: „Jedyną trwała zasadą jest zasada ciągłej zmiany” i porzucanie tego co było „dobre” (dla żydów) dawniej. Tak więc twierdzenie że: „Frankistami dzis w czystej postaci praktycznie juz nikt nie jest.” jest fałszywe bo jest to ten sam duch i metody.

  „Widzi pan..to tak, jakby tylko dlatego, ze Brzezinski, Sikorski, Michnik antynomianisci..podaja sie za Polakow..ktos pisal. zamiast s..syny- z wielkiej litery…. Polacy”

  S…syn to za mało. Oni pracują w większej konspiracyjnej organizacji. Jest to zasadnicza różnica bo skutecznośc ich destrukcji jest wielokrotnie powiększona.

  „Dzis ich ruch ma male znaczenie i istnieje znany- jako Donmeh West….
  znajdzie ich pan tu:”

  Donmeh west jest więc organizacją wracającą do czasu Franka i być może kolekcjonować te zbiory ale to nie są dzisiejsi Frankiści, bo ci, zgodnie z nauką Franka, ewoluowali.

  „Czy to co pan pisze jest zatem agenda Zydow???
  Niech pan zauwazy ,ze tak wplywowa grupa, nie kiwnela palcem ,zeby uratowac Zydow…a ich Naczelny Przywodca ruszyl ramionami i powiedzial- ze jedna krowa w Polestynie jest cenniejsza niz wszyscy Zydzi w Polsce////
  Mysli pan ze ktos kiwnie palcem w obronie tych jakich spedzono z calego swiata do Israela????”

  Panie Romanie. Dziwię się że pan tego jeszcze nie rozumie. Przecież frankiści zorganizowali holocaust Talmudystom. To już było ustalone w XVIII wieku. Po co więc mieli ich ratować? Pan najwyraźniej nie rozumie tej rozgrywki globalnej i wewnętrznej pomiędzy żydami.

  Przecież Frankiści teraz chcą wykończyć apostatów w Izraelu ale tylko po to aby stworzyć Wielki Izrael (religijny).

  „Niech pan pomysli i poczyta co natemat pisza prof. Shahak, Israel Shamir, Barry Chamisz, Brat Nathaniel inni…”

  Ten Brat Nathaniel, jest w najlepszym wypadku ignorantem. Popiera całym sercem Niemców i użala się nad Niemieckimi ofiarami przesadzając ich straty. Twierdzi że to Polacy wywołali II wojnę bo zmasakrowali Niemców przed wojną i dlatego Hitler był zmuszony do ataku na Polskę w 1939 roku. Przynajmniej takie teksty przepuszcza na swoim forum. Gdy chciałem to sprostować wyjaśniająć sprawę Bydgoską to skasowano moją wypowiedź a mnie zablokowano. Polecam następujący fragment który kiedyś napisałem. Pokazuje jakie materiały on zamieszcza. Niech pan sobie oglądnie to wiedeo gdzie zebrano zdjęcia ofiar niewiadomo skąd i przypisano Polakom, a także artykuł Goebbelsa który jest zupełną fikcją. Brat Nataniel takie informacje pozwala publikować ale moją wypowieź prostującą te sprawy skreślił. Moim zdanie to w najlepszym wypadku ignorant albo agent żydowski popierający sprawę Niemiecką, co jest obecnie w interesie żydów.
  ——————–
  Tutaj jest link do jednej z tych strony która nie mówi nic nowego co inni już by nie powiedzieli. Jednak jest wyjątkowo pro-niemiecka i antypolska. Pozwala publikować materiały które wydrukował np: Goebbels, a nie pozwala wkleić sprostowań lub wyjaśnień ze strony Polskiej.
  http://www.realzionistnews.com/?p=665

  W tym artykule np: pisze ten „Brat Natanael” że:

  „Moreover, at least nine million Germans died as a result of deliberate Allied policies in post WWII Germany of starvation as well as expulsion from former German-held territories.”

  „Poza tym, przynajmniej dziewięc milionów Niemców zmarło w wyniku celowej polityki Aliantów w Niemczech po II wojnie światowej w wyniku głodu jak i przesiedlania z terenów wcześniej należących do Niemiec”

  Liczba 9 milionów jest przesadzona chyba z 10 razy. Angielska wikipedia podaje obecnie liczbę 0.5-1.1 milliona. Przy czym wydaje mi się że ten 0.5 milliona jest bliżej prawdy.
  http://en.wikipedia.org/wiki/German_exodus_from_Eastern_Europe

  O Polskich ofiarach na tej stronie, ani słychu ani dychu. (przynajmniej tego nie widziałem). Przy czym pośrednio obwiniają Polaków za te zbrodnie sugerując współpracę Polsko-żydowską.

  W innych artykułach mówi się tam że II wojnę wywołali Polacy bo masakrowali Niemców mieszkających w Polsce. Popierają się w tym raportem Goebbelsa ze stycznia 1940 roku. http://www.jrbooksonline.com/polish_atrocities.htm

  Jest też takie wideo

  Jeden z komentarzy mówi:
  „There may be even be some in the Western world, who are willing to accept the ruin of their own nations so long as that means the Germans are kept in chains and cannot fly away! ”

  Przypuszczam że ten odlot (fly away) niemiecki ma polegać na podbiciu Polski i eksterminacji Polaków.

  Inni żyd, komentator „Glory B” całkowicie się zgadza z Niemiecką wersją historii, choć sam twierdzi że jest żydem.
  „I have accepted Jesus Christ as my Lord and Savior. I have been baptized and washed clean of the Jewish stain and emerged as a new person — born again.”

  Żydzi będą narzekać nawet na samych siebie byle tylko popchnąć swój doczesny plan, czyli w tym wypadku, wypromować Niemców do wywołania nowej awantury w Europie. Podobnie robili przed I wś i II wś.
  ———————————–

  Poza tym twierdził że kościół Cyryla i Metodego to dzisiejszy Rosyjski kościół ortodoksyjny, co sam Pan twierdził że nie jest prawdą i że kościół Cyryla i Metodego był inny. Wikipedia to potwierdza.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Saints_Cyril_and_Methodius

  „Nor is it known for sure which liturgy, that of Rome or that of Constantinople, they took as a source. They may well have used the Roman alphabet, as suggested by liturgical fragments which adhere closely to the Latin type. This view is confirmed by the „Prague Fragments” and by certain Old Glagolitic liturgical fragments brought from Jerusalem to Kiev and there discovered by Saresnewsky – probably the oldest document for the Slavonic tongue; these adhere closely to the Latin type, as is shown by the words „Mass,” „Preface,” and the name of one Felicitas.”

  On jednak tego nie wiedział, co jest dziwne. Napisałem sprostowanie jego twierdzen odnośnie różnicy pomiędzy tymi kościołami ale oczywiście nie ukazały się. Chyba dlatego mnie zablokował bo się zorientował że go zdemaskowałem jako papierowego popa. On jest takim „amerykańskim” popem. Po prostu tak mu się ubzdurało że nim jest a za jakiś czas się mu znudzi. To tak jak Frankiem Cohenem, który odgrywał Naziste w Skokie ale później mu się to znudziło.

  „Innym zagadnieniem jest sprawa Mesjanizmu..w tympolitycznego jakim jest Zionism…jego historia i przeksztalcenia”

  Najwyraźniej Pan traktuje te sprawy oddzielnie. Nic nie jest oddzielne w żydostwie. Czy pan naprawdę wierzy że jeden z Rotszyldów sprzeniewierzył się reszcie Rotszyldów i poparł syjonizm? Przecież Rotszyldzi za sprzeniewierzenie wykańczają sami swoich. Tak przecież wykończyli jednego brata, czyba Natanela w 1835(?) roku, który był przecież najpotężniejszy. Zaprosili go do Francji i otruli. Podobnie wykończyli jednego Rotszylda gdzieś w latach 1970-1980.

  Neturei Karta to są Talmudyści udający Torowców. Góra tam to prawdopodobnie nawet Kabaliści. Oni grają w tej samej orkiestrze.

  P.S. „Pierwsza osoba, ktora je zobaczyla byl wlasnie nie kto inny- ale pan H Pajak..czytal egzemplarz, ktory nie mail rozcietych stron- mimo, ze drukowany byl w 1758 roku….”

  Czy jest to w internecie? Gdzie można to przeczytać?

 47. Rysio said

  Dla miłośników łaciny – dwa linki.
  Apokalipsa Św. Jana

  [audio src="http://www.helding.net/greeklatinaudio/latin/revelation/REV01L.music.mp3" /]

  https://webfiles.acu.edu/users/goebeld/web/public_html/vulgata/newtest/revelation/vrev1.htm

 48. RomanK said

  Panie Marku S..bez klamstw i wkladania mi w usta rzeczy- ktorych nigdy nie powiedzialem!

  Nie winie Polakow za krzywdy Rosjan, Ukraincow etc…mimo ze wyrzadzili ich wiele…
  Za swoje biedy tez sa winni sami sobie Rosjanie, Ukraincy, inni Gracy np…

  I dzis sa niektorzy Polacy, czy „Polactfo Parchactfo” co wyrzadza tym narodom krzywde w panskim i moim imieniu.
  Niech pan zobaczy ile organizacji wywrotowych na Ukrainie , Bialorusi, Rosji finansuje obecny polski rzad przez swoje sluzby w imieniu i za pieniadze Polakow???? Nie sa to male sumy..zenujace sytuacje, gdy z pracy wyrzuca sie prokuratrorow za ich prawne dzialanie, dzieki ktoremu wydano platnego agenta udajacego patriote!!! Niech pan zauwazy medialna nagonke na tych ludzi!!!
  Czyja to wina???wg pana????

  Dlaczego pisze ,ze za wszystko co ich spotkalo winni sa Polacy sami sobie, czy tez raczej ich elity zwane dzis klasa polityczna!
  Stare slowianskie powiedzenie powiada, ze na pochyle drzewo kazda koza wylezie….

  Pan i panu podobni sa wlasnie tymi, ktorzy winia kazda koze…za swoj pogiety i powalony pien!

  Kiedy pien prosty-najglupsza koza nawet nie probuje wskakiwac…ale niech tylko pochyli sie jej pien..niech zaczna gnic korzenie…
  Widzi pan kazdy wie, jaki jest pies. ze gryzie i milczek….a mimo to zawsze znajdzie sie ktos, kto wlazi za ogrodzenie i chce go poglaskac:-)))) I wylatuje z krwawiacym dupskiem klnac psa:-))) ze sob, parchaty, ze pogryzl:-)))
  KTo tu glupszy ..czlowiek – czy pies?????
  W Texasie powiadaja dales sie nabrac oszustowi..hanba oszustowi… Dales sie nabrac temu samemu oszustowi drugi raz,,hanba dla ciebie….

  Co mozna powiedziec o ludziach- ktorzy daja sie nabierac temu samemu oszustowi raz po raz 800 lat????
  Panie MarkuS…glupota i naiwnosc nie ma zadnego usprawiedliwienia…zadnego..w zadnej sytuacji i miejscu!
  A czy oszustem bedzie Polak, Zyd, Rosjanin, Grek..hanba ta sama! Ten sam wstyd i ta sama bieda.

  KTo winien,????? ze polowa Polakow- miliony ludzi- Polakow..katolikow, prawoslawnuych, protestantow i niewierzacych . lata do wyborow i wybiera od 20 lat raz za razem coraz wiekszych oszustow…??? dewiantow, pederastwow, transwetytow i opoji…..a jak pan powie nie lez tam, bo cie parchy obleza..zostan w domu..to rzuci sie na pana sfora patyjotoff waryjotoff i opluja pana…zes pan parch:-_)_)

  KTo tu glupi????

  Mysli pan, ze to stare slowianskie przyslowie..ze Polak i przed szkoda i po szkodzie glupi..to powstalo tak sobie?? jako kalumnia zydowska????
  Glupota i naiwnosc nie ma usprawiedliwienia…mimo, ze tak pomaga w zyciu:-))) glupim i naiwnym:-)))

  Zabka powierza w sekrecie drugiej polskiej zabce informacje:
  – Wieszzzzz tam w szuwarach gwalca….nad strumykiem…
  – Skad wiesz????
  – Bo ja tam bylam przedwczoraj , wczoraj…o i dzis tez pojde:-)))))

 49. RomanK said

  Panie Marku S…
  pisze pan: cyt:
  „Czy to co pan pisze jest zatem agenda Zydow???
  Niech pan zauwazy ,ze tak wplywowa grupa, nie kiwnela palcem ,zeby uratowac Zydow…a ich Naczelny Przywodca ruszyl ramionami i powiedzial- ze jedna krowa w Polestynie jest cenniejsza niz wszyscy Zydzi w Polsce////
  Mysli pan ze ktos kiwnie palcem w obronie tych jakich spedzono z calego swiata do Israela????”

  Panie Romanie. Dziwię się że pan tego jeszcze nie rozumie. Przecież frankiści zorganizowali holocaust Talmudystom. To już było ustalone w XVIII wieku. Po co więc mieli ich ratować? Pan najwyraźniej nie rozumie tej rozgrywki globalnej i wewnętrznej pomiędzy żydam

  .???????????
  Preciez na to zwracam panu uwage!!!!!! i nie rozumiem????
  Widzi pan pisalem o tym juz ponad 20 lat temu…
  Uzywajac nazwy zyd ..wprowdza pan chaos i metlik w ktorym sam sie pan gubi, Wlasnie na to zwrocilem panu uwage…a pan dalej tego samego uzywa… mimo ze zydzi, Zydom zgotowali ten los…
  Zydzi zydom…religijnym… antynomianisci….
  Skoro pan to rozumie to dlaczego pan to uprawia??? Dlaczego pan sieje rasizm..tam gdzie sa roznice ideologiczno filozoficzne i polityczne??????
  Gloszenie niepelnej prawdy, polprawd jest uprawianiem klamstwa i propagandy rasistowskiej, sprzeczej z katolicyzmem i….. krzywdzi ludzi sprawiedliwych.

 50. Zagrypiona said

  Hmmm… @ 46 i 48

  A propo dawania sie nabrac oszustom…

  „Dzis to co pan oglada jest Bozym Dopustem za apostazje Polski, masowa aborcje,lenistwo i tchorzostwo i PYCHE POlakow….ktore to praktykowane z zmilowaniem uczynily z nas kurdupli!”

  „Tak, Polacy stają się apostatami, jest aborcja, lenistwo i pycha, ale to wcale nie znaczy że gdy dostrzega się zagrożenie to nie należy go likwidować i to pomimo tych wad. Pomimo tego nie powinno się pozwalać na rzeź Polaków a co ktoś gdzieś planuje i wiadomo kto. Ponadto, należy zwrócić uwagę kto promuje wśród Polaków te aborcje, apostazje, lenistwo, i pychę.”

  Na moje oko to jest DELIKATNIE mowiac naciagane mowic ze wszyscy polacy sa…. To mi troche przypomina geglanie GWyborczej, w stylu:
  – wiekszosc polakow jest homo
  – wiekszosc polakow chce aborcji (niedlugo bedzie ze beda chcieli przymusowej)
  – albo co druga polska studentka zarabia du*a na zycie studia imprezy

  Bzdura kompletna. W calym swoim zyciu mialam do czynienia z 1 homoseksualista, nie znam nikogo kto by poddal sie aborcji badz rozwazal. Przez studia przeszlam pracujac uczciwie, podobnie jak reszta moich znajomych, nikt du*a nie zarabial… Poza tym nie mam posrod znajomych polakow ktorzy by sie pycha cechowali. Wrecz przeciwnie. Ci co leb nosza wyzej niz… To nie sa polacy. To sa………… Psychopaci jacys bez podstawowych zasad moralnych – a poprzebierani sa w chrzescijanskie laszki bo najciemniej pod latarnia. Dodam jeszcze ze przez caly czas mieszkam w Polsce.

  Co do apostazji. Ona nastepuje teraz. Ale mnie to jakos nie dziwi patrzac na poczynania kleru ktory jest przesiakniety wiadomo jakim zapachem. Ludzie maja potrzebe bycia w kulcie religijnym, to jest tez czesc tradycji. Ale jak widza co sie dzieje to sie zniechecaja. Moze to i lepiej zeby w takiej sytuacji wstrzymac sie od uczestnictwa, niz uczestniczyc w czyms wespol z silami zla. 😉 Czyzby Bog mial nas karac na podstawie propagandy podobnej ktora sieje GWienko? No to chyba nie nasz Bog tylko jakis inny, moze ichni.

  Co do lenistwa… Moze umysłowe lenistwo mamy dzis, albo ludzie sa tak styrani praca ze maja gdzies jeszcze edukacje itd. +aspartam robi swoje. Tu sie zgodze za to powinna byc kara. 😉 Albo nawet i juz jest. Zamiast jednak biadolic, trzeba ludzi uswiadamiac.

  Tak wiec nie generalizowalabym cech calego narodu na podstawie tego jak sie zachowuje uzurpujaca sobie miejsce u sterow pseudoelita pseudopolska.

 51. Marucha said

  Re 50:
  Nikt nie mówi, że WSZYSCY Polacy przejawiają wyżej wspomniane negatywne cechy, jest ich jednak WIĘKSZOŚĆ – i na ten temat nawet szkoda sobie strzępić język.
  Wystarczy popatrzeć, kogo Polacy sobie wybierają do władzy. Ta zbieranina oszustów, zboczeńców i psycholi MA SPOŁECZNE POPARCIE.
  Kropka.

 52. peryskop said

  Dziękuję za kolejne materiały na trudny temat, który przecież przed nami nie ucieknie!

  Wedug moich obserwacji lansowana zasada „nadstawiania drugiego policzka” jest przejawem masochizmu i prowokuje sadyzm.

  Ewangeliczna „miłość nieprzyjaciół” polega na traktowaniu adwersarzy i jeńców z godnością należną każdemu człowiekowi – nawet przestępcom, ale wymysł czynienia im „dobrze” jest nie tylko obrazą zdrowego rozsądku (np. Syracha), ale także naruszeniem konwencjonalnych zasad etycznych.

  Konsekwentne gotowanie przyśniętych aspartamami żab postępuje, bo coraz mniej widzą zza coraz większych ekranów HDTV.

  Re 8 , 9
  Zagrypiona, stany psychopatyczne, o których Pani wspomina, wynikają m.in. na tle swoistego uprzywilejowania w efekcie ukształtowania się negatywnego systemu promocji (nepotyzm, awansowanie nieudaczników wg klucza usłużności), poczucia bezkarności za czynione błędy i/lub przestępstwa, jak również czerpania korzyści niewspółmiernych do faktycznych zasług. Po latach funkcjonowania w takich warunkach nawet osoby wartościowe zwykle ulegają destrukcji. Takie patogenne pułapki są np. w obowiązującym systemie emerytalnym – „Okupacja wewnętrzna czyli system kastowy w Polsce”:
  http://monitorpolski.wordpress.com/2011/11/05/okupacja-wewnetrzna-czyli-system-kastowy-w-polsce

  Gwoli uzupełnienia poruszanej tu tematyki:

  „O co toczy się gra ?”

  Przykład węgierski – fragment podsumowania (cz. I i II)
  prof. dr hab. Jerzy Robert Nowak 2011-11-06
  http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=28074
  http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=28077

  Na Węgrzech premier Viktor Orban doprowadził m.in. do takich sukcesów:
  – utworzenie powszechnej sieci komitetów obywatelskiego poparcia na poziomie lokalnym;
  – zmiana Konstytucji i wprowadzenie zapisów o chrześcijańskim rodowodzie i charakterze Węgier;
  – opodatkowanie banków oraz koncernów z kapitałem zagranicznym zarabiających na Węgrzech;
  – pozbawienie immunitetu i przygotowanie oskarżeń przeciwko b. premierowi Ferencowi Gyurcsany’emu;
  – opodatkowanie 99% (!) kolosalnych odpraw członków zarządów odchodzących z posad „kominowych”;
  – ukrócenie oszczerstw w mediach przez wprowadzenie drakońskich kar za podawanie kłamliwych informacji;
  – przyznanie podwójnego obywatelstwa Węgrom mieszkającym zagranicą;
  – poprawa stosunków z mniejszościami narodowymi.
  (także wsparcie dla kampanii antyaborcyjnej, pomimo protestów i pogróżek EU).

  W innych krajach: Islandia – banksterzy w więzieniu, Ukraina – Yulia Tymoshenko po pierwszym wyroku, spodziewa się odbicia…

  Re 31 , 26
  Panie Kapsel, czy Pan nie doczytał się między wierszami, że zabrakło całej części podającej tło konfliktu – czyli kto i jakimi metodami doprowadził do odwetu? Podobnie z innymi doniesieniami antyislamskimi, które przecież wiadomo w jakim celu są odpowiednio układane.

  Re 5 , 22
  Revers – samotnie usiłuje czynić obstrukcję w sytuacji gdy vel Obserwator i polski.blog.ru zajęli się wreszcie czymś łatwiejszym.

  Re 46
  Panie Marku, zamiast cytowanego filmu „The true reason why Germany invaded Poland” pod adresem URL
  http://www.youtube.com/watch?v=zYZjcz4LU6E podana jest taka informacja: „Ten film wideo jest niedostępny w Twoim kraju. Przepraszamy za usterki.” Po co ludzie mają wiedzieć?

  Jak się tak zastanowić nad pierwotną przyczyną obecnych dramatycznych napięć, to wychodzi że problemy zaczynają się z chwilą utraty wzajemnego zaufania. A to wynika z braku PRAWDY. Jeśli człowek choć raz oszuka drugiego człowieka, to ten oszukany w końcu odpłaci tym samym. A to przecież wywoła kolejny reważ i eskalację. Jeśli takich pogruchotanych relacji przybywa, to stopniowo robi się jedno piekło na Ziemi.

  Czytałem niedawno artykuł o tym, że na wzajemnym zaufaniu oparte jest społeczeństwo.

  Ktoś kupuje w sklepie żywność z założeniem, że nikt nie dodał do niej trucizny. Ktoś inny oddaje do naprawy żelazko czy samochód ufając, że odbierze je we właściwym stanie. Jeszcze inny prosi lekarza o lekarstwo wierząc, że lekarz dołoży wszelkich starań, żeby nie zaszkodzić ale pomóc. Czytamy gazetę i oglądamy wiadomości wierząc, że redaktorzy dołożyli wszelkich starań, żeby ukazać sprawy takimi jakie one są. Itd, itp. Ale czy takie relacje oparte na zaufaniu wciąż istnieją w realnym otoczeniu? W dalszym ciągu niby jest jak powinno być, ale coraz częściej spotykają nas przykre rozczarowania.

  Czy w tych warunkach można się dziwić, że ludzie stają się podejrzliwi, wystresowani i przemęczeni? Jak naprawić zło, które się rozprzestrzenia, w inny sposób niż staraniami o przywrócenie PRAWDY, SZCZEROŚCI, JAWNOŚCI?

  Dla relaksu – ale i dla refleksji – filmik o harmonijnej zgodzie wśród szpaków. Ciekawe jak długo by pożyły ich stada bez wzajemnego zrozumienia, zaufania i zgodności w działaniu?

  http://www.theatlantic.com/technology/archive/2011/11/video-a-murmuration-of-starlings/247852/

  Przykład Orbana jest budujący i dobrze byłoby pójść w te ślady zanim i z niego nie zrobią tyrana i nie poślą mu „pomocy” NATO…

 53. 166 bojkot TVN said

  51/Marucha
  Przecież dopiero co Pan i jakaś inna reszta propagowała bojkot wyborów do sejmu. Poszli wiec zboczeńcy i wybrali zboczeńców, bo normalnym albo się nie chciało, albo posłuchali wezwań do bojkotu.
  Poza tym frekwencja wyborcza nie przekroczyła 50%,( wyniosła 48,92% wraz z obwodami zagranicznymi) więc tylko dzięki oszustwom wyborczym Biedroń będzie ministrem.
  To żeście wybojkocili.
  Ja wciąż szukam wśród znajomych wyborcy partii Palikota. I nie ma….

 54. myszka said

  52 Wybory są fałszowane od lat, trzeba być takim samym czubem jak Grodzki by uwierzyć że na takiego popierd….głosowała taka liczba wyborców że się dostał do sejmu.

 55. Joe said

  Re#53…a co drugi Myszko zaangazowany w akcje wyborcza wozil pol samochodu czystych in blanco…kart do glosowania….
  A nawet okazalo sie ze byl wysokim urzednikiem PANSTWOWYM!!!

 56. Kapsel said

  Re 52
  Ja wciąż szukam wśród znajomych wyborcy partii Palikota. I nie ma….

  Poznałem opinie dwóch osób które oddały taki głos:
  Pierwsza…..czarni ( czyt.księża) chcą rządzić a co wyprawiają ….(chodzi o afery seksualne)
  Druga….cały czas te same gęby,….trzeba świeżego powietrza….trzeba nowych ludzi….
  Jest to opinia osób przygodnie spotkanych.

 57. RomanK said

  Dzieki temu bojkotowi wiemy- pani Bojkot,- ze ponad 50% Polakow to normalni ludzie. To pozwala lzej odetchnac….

  Wsrod nas- pani Bojkot – nie poszuka i nie znajdzie wyborcow Palikota! ani PO, ani PiS, ani PSL ani SLD… ale juz pani -wyglada podejrzanie,,pani brala udzial i ….kto wie?????:-)))) To dzieki pani -udalo sie im „WYBRAC: KOGO CHCIALO! i dzieki takim – jak pani!

  Jeszcze.. gdy przyjmie sie w Polsce ,ze na zebraniach i beda Polacy wstawac i mowic,,panie posle co prawda ja na pana nie glosowalem,,ale…

  Pan(i) Zagrypiona… ja rozumie dyskomfort, jaki czuje czlowiek- kiedy nagle zobaczy sie w lustrze:-)))
  Ale to najlepsze lekarstwo na powrot do rzeczywistosci!
  Wszystko- pani Zagrypiona-…wszystko…zalezy od nas! Od jednostek…bo zlo- jak i dobro- lezy w nas..gleboko w nas….A to- jaka jest grupa spoleczna jest tylko prosta konsekwencja jakosci tworzacych ja jednostek…
  .Stare slowianskie porzekadlo od wiekow powiada ,ze lancuch jest tak mocny, jak jego najslabsze ogniwo…..
  a zdzblo z oka najlatwiej wyciagnac sobie samemu,,,,,, patrzac w lustro…..
  Owszem miala pani do czynienia z 1 pederasta…ale maja swojego reprezentanta w Sejmie…
  Nie zna pani aborcjonistek…ale statystyka wykazuje, ze rodzi sie tylko 1,32 dziecka na kobiete…
  Mrozu pani tez nie widzi…a jednak czuje….

 58. RomanK said

  Pisze pani Zagrypiona- i slusznie.pani sie oburza…ale daje pani na to wszystko- podobnie, jak i cala reszta swoje ..PRZYZWOLENIE!

  Dzis Polakow nei trzeba napadac i wyrzynac..pozwalac na wyrzniecie dzis zrz trwa w najlepsze..Matki Polki same wyrzynaja swoje dzieci! Mlode Polki nie dopuszczja do tego ,aby zostac Matka Polka….
  A ze przyzwalaja, matki i ojcowie na co robia ich dzieci…ksieza i duchowni widzac co wyprawiaja ich wspolbracia i owieczki….i przyzwalaja….Poniosa konsekwencje! Juz ponosza!~
  Mlyny Boze miela wolno!

  Kazda kultura bazuje na trzech filarach Tradycji , Wierze i wynikajacych z tychg dwoch Sposobie Myslenia i Pojmowania Swiata…zmnieni pani jedna z nich ,,nastepuje zmiana calej kultury caleho paradygmatu….

  To co robi G Wybiorcze to z dzika satysfakcja podstawia lustro i pokazuje…. o patrz..Polko juz jestes szmata,,,dzieki nam..dzieki naszym radom, podszeptom, modom , tryndom…ale to twoja decyzja!
  Gratulujemy juz jestescie zeszmaceni…sami zescie sie zeszmacili..wg p[odanych wzorcow…..

 59. 166 bojkot TVN said

  56/RomanK
  Gdyby nie tacy jak ja mielibyśmy dzięki takim jak RomanK większość 75% dla ruchu Palikota i zmianę konstytucji tak, że Polacy nie mieliby żadnych praw, a prawa bezwzględnie obowiązujące uzyskały by Biedronie, Wojewódzkie, Środy, przechrzty, transwestyci i mordercy.
  Lepiej RomanieK nic nie pisz z tego swojego Teksasu, bo czytać tych wypocin nie warto.

 60. Zagrypiona said

  @56

  1.32 sie rodzi. No ale na Boga nie przez to ze sie Polki skrobia na potege jakby to byla przyjemnosc. Moim zdaniem to jst juz tak zle, ze typowa Polka nie ma nawet czasu (o ile pracuje) na pomyslenie o znalezieniu odpowiedniego ojca, a jesli ma go, to oboje haruja jak woly zeby sie utrzymac i utrzymac pozory niezaleznosci: tu wynajmowanie 25 metrowego lokum.
  Jak jest bezrobotna to w ogole sie za sprawe nie bierze bo skoro siebie nie moze utrzymac to jak mialaby jeszcze dziecko utrzymac? A tu rodzice biadola ‚znajdz szybko zajebista prace, bo za chwile my na emeryture dostaniemy 1000zl i bedziemy potrzebowac twojej pomocy’,

  Ja bym tu sie dopatrywala problemu. W ekonomii i w upodleniu i w braku solidarnosci miedzyludzkiej. A nie w skrobankach i antykoncepcji. Nie wiem jak Pan, ale ja to sobie potrafie wyobrazic ze jak sie pracuje 6 dni w tygodniu po 10h to moze sie nie chciec prokreowac. Kiedy nie masz czasu nawet zeby w spokoju przyslowiowo pierdnac… A co dopiero jeszcze sobie dziecko na swiat sprowadzac, kiedy samemu ledwo sie ekonomicznie trzyma przy zyciu.

  Moi znajomi maja wlasnie taka sytuacje. Umowy smieciowe, niepewnosc, zero czasu, zero kasy. TU JEST TAK ZLE POD WZGLEDEM EKONOMICZNYM ZE JUZ NAWET ABORCJA I ANTYKONCEPCJA JEST NIE POTRZEBNA.

  W jednym sie z Panem zgodze. Ze normalni ludzie juz dawno powinni sie temu stanowi rzeczy sprzeciwic i to solidnie, tak zeby sie krew WYZYSKIWACZY polala. No ale co zrobic jak wpierniczaja aspartam a od dziecka maja wpajane ze trzeba drugi policzek nadstawic i biernie czekac na lepszy swiat po smierci? Odebrano ludziom instynkt samozachowawczy propaganda w szkolach, tv i kosciele i takie sa tego efekty.

  Ja na to nie daje przyzwolenia, bo mnie to niemozebnie wnerwia ze przez to ze ludzie nie buntuja sie nie sa solidarni w bronieniu swych podstawowych praw i godnosci i ja musze sila zeczy zyc w rzeczywistosci na ktora sie oni godza. Jak mnie pracodawca ojebuje to potrafie sie postawic, ale reszta to siedzi posrana po pachy. Co ja mam zrobic jesli tu same lenie umyslowe mieszkaja?

  PS. Te co sie rzeczywiscie skrobia, to mi nie zal. Bo to Polki nie sa, tylko jakies wymozdzone istoty bez myslenia o konsekwencjach swoich czynow. Tak wiec mala strata. Zal jest tych co by chcieli, a nie moga sie mnozyc bo ich nie stac. I nie maja szans na mieszkanie.

 61. Piotrx said

  Nie bardzo rozumiem gdzie pan RomanK widzi tutaj rasizm?

  Problem żydowski nie jest problemem rasowym tylko cywilizacyjnym.
  Nie jest ani czyjąś zasługą ani winą, że ktoś urodził się żydem.
  Nikt tutaj nie twierdzi że z powodu urodzenia każdy żyd ma być uważany za kogoś gorszego czy jako ktoś godny potępienia. To właśnie żydzi mają między innymi takie podejście do gojów , uważając się za tych „lepszych” a nieraz i za „nadludzi” . Naziści skopiowali to dokładnie, odwracając tylko piramidę władzy i osadzając na szczycie „szlachetną rasę aryjską”. Zresztą nie bez inspiracji ze strony sabatejców.

  Natomiast nauczeni wielowiekowym smutnym doświadczeniem mamy prawo do ostrożności i ograniczonego zaufania do nich z uwagi na ich postępowanie i ich podwójny kod etyczno-moralny wrogi chrzescijaństwu. A poniewaz tenze kod nabywa się przez wychowywanie i wzrastanie w okreslonym srodowisku dlatego zwracanie uwagi na czyjeś pochodzenie jest też istotne.
  Ów „podwójny kodeks” zaskakująco przypomina to, co w swoich czasach pisał o Żydach rzymski historyk Tacyt. „Między sobą są niezachwianie uczciwi i zawsze gotowi okazać współczucie, resztę ludzkości poczytują jednak za znienawidzonych wrogów.”

  Przedstawia się tez czesto zakulisowe i zorganizowane działania pewnych grup żydow mające na celu opanowanie świata – i nie jest to nic nowego. Jest to zgodne z wielowiekowym mesjanizmem żydowskim, który przenika ich cywilizację.Czy to są „frankiści” lub „kabaliści” czy „talmudyści” , czy żydzi „religijni” czy „nie religijni”, czy „ortodoksi” czy „nie–otrodoksi” – duch mesjanizmu żydowskiego jest podobny.

  Polecam bardzo ciekawą książkę „Mesjanizm a kwestia żydowska” – ks. Trzeciaka która analizuje dokładnie ten mesjanizm na przestrzeni wieków oraz „Cywilizację żydowską” F.Konecznego. Niestety albo „stety” obaj autorzy to „łacinnicy” co dla niektórych może stanowić poważny problem mentalny.

  http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_6.html
  http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_62.html

  Jak pisał kiedyś Bernard Lazare, żyd, w swoim dziele: L’Antisemitisme :
  „duch żydowski jest duchem z natury rewolucyjnym i świadomie, czy nieświadomie, żyd jest zawsze rewolucjonistą. Toteż żyd bierze udział w rewolucjach i uczestniczy w nich tyle, o ile jest żydem, a raczej właściwie o tyle, o ile żydem pozostał”.

  Z kolei Michael Jones pisze:
  „Po raz kolejny „Żydzi” określają siebie poprzez odrzucenie Chrystusa. Ponieważ cierpiącego Chrystusa uznali za sprzeczność samą w sobie, musieli wkroczyć na ścieżkę działalności rewolucyjnej, co niemal natychmiast ściągnęło na ich głowy nieszczęścia. Wszystkie te akty samookreślenia się nierozerwalnie wiążą się z postacią Chrystusa; ponieważ żydowski Mesjasz nie mógł być cierpiącym sługą, musiał być królem-wojownikiem. Jako że Żydzi nie mieli władzy nad własnym krajem, ów król-wojownik musiałby rewolucyjnie zaangażować się w obalenie dominującego systemu politycznego tamtych czasów. Koncepcja ta stała się aksjomatem na długo przed Majmonidesem. Jeżeli pretendent nie spełniał politycznych i rewolucyjnych kryteriów, ipso facto nie był Mesjaszem. Innymi słowy, Mesjaszem musi być Żyd Rewolucjonista. Właśnie to, a nie prześladowania ze strony chrześcijan, było źródłem żydowskich nieszczęść. Stało się tak przede wszystkim dlatego, że rewolucyjna postawa Żyda przejawiała się na przestrzeni historii na wszelkie możliwe sposoby; od politycznego buntu po wywrotową działalność w sferze kultury
  /np. Kevin Mc Donald „Culture of Critique”/. To zaś, w drodze reakcji, sprowadzało na nich prześladowania. „Żyd” wskutek rozstrzygnięć podjętych w sprawie własnej toż-samości, a wymuszonych przez Chrystusa, musiał stać się rewolucjonistą. Nieuchronność owego procesu warunkują omawiane już przez nas decyzje, które opisane są w Ewangelii św. Jana. Rodzice ślepca uchylali się od odpowiedzi na temat uzdrowienia ich syna, gdyż bali się Żydów. Żydzi bowiem już postanowili, że gdy ktoś uzna Jezusa za Mesjasza, zostanie wyłączony z synagogi (J 9:22). Kiedy Chrystusa ukrzyżowano, „Żydzi” spełnili swoją groźbę…..”

  A więc doczesny i oparty na materializmie mesjanizm żydowski jest to niestety smutna konsekwencja odrzucenia Jezusa Chrystusa i jego nauki. Ci nieliczni żydzi którzy go szczerze i prawdziwie przyjęli wtopili się w chrześcijański uniwersalizm, ci którzy go odrzucili stali się rewolucjonistami i burzycielami chrześcijańskiego ładu moralnego. Jedyna szansa to ich szczere i prawdziwe nawrócenie. A ci żydzi, którym mimo nauk rabinicznych, sumienie nie pozwala na czynienie programowego i usankcjonowanego religijnie zła gojom są spychani przez innych swoich rodaków na margines i eliminowani. A główną rolę w ruchach żydowskich odgrywają elementy jak najbardziej radykalne.

  Bardzo wartościowa jest praca prof. Kevina Mc Donalda „Fenomen żydowski – ze studiów nad etniczną aktywnością” rozważająca mechanizmy działające wewnątrz społeczeństwa i rożnych grup żydowskich.

  http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_135.html

  Oczywiście prawdziwego nawrócenia potrzebuje też bardzo wielu Polaków, Rosjan, Ukraińców, Greków, Niemców, Amerykanów etc. Także wielu z nich postępuje źle, tak było, tak jest i tak będzie.

  Ale jest jedna zasadnicza różnica u nich zło wynika najczęściej z grzechu, zaniedbań czy odejścia od chrześcijaństwa a u wielu żydów zło czynione wobec gojów jest zorganizowane i usankcjonowane przepisami religijnymi. I w takim duchu są oni często wychowywani od najmłodszych lat. Rowniez zorganizowane przez nich agendy jak masoneria działają w sposób planowy na rzecz niszczenia chrzescijanstwa.

  Re 40:
  „za wszystkie nieszczescia, jakie spadly na Polske i Polakow ponosza odpowiedzialnosc tylko POlacy…”

  Przedstawienie tych zagadnień nie jest próbą wybielania nas czy rozgrzeszania win wielu Polaków i innych nacji. Ale pisanie i uogólnianie że winę za wszystkie nieszczęścia ponoszą t y l k o i w y ł ą c z n i e Polacy jest grubą przesadą . Owszem ponoszą wiele winy ale winne są tez zorganizowane wielowiekowe /i dzisiejsze/ działania naszych wrogów które nas niszczą i mamy prawo i obowiązek się przed nimi bronić i je poznać.
  Ciekawe czy podobnie pisałby pan RomanK np. na temat zbrodni komunizmu i rewolucji bolszewickiej w Rosji – że całą i wyłączną winę ponoszą za to tylko i wyłącznie sami Rosjanie?

  I jeszcze takie porównanie – np. ks. Natanek w wielu swoich kazaniach też „chłoszcze” ostrymi słowami Polaków (duchownych i swieckich) za ich dawne i obecne winy i zaniedbania ale:

  – wskazuje także na inspiracje i działania zorganizowanego zła i ostrzega przed nim, a nie wini tylko i wyłącznie słuchaczy
  – robi to z miłością i poszanowaniem dla swojej ojczyzny
  – wskazuje drogę do naprawy

  Tego niestety nie widać w większości wpisów RomanaK – wszystko jest oceniane negatywnie, ciągłe żale i ciągłe pretensje tylko i wyłącznie do Polski i Polaków /czyli jak mniemam i do siebie samego też, bo tym samym przyjmuje chyba część winy też na siebie/.

  „wszystko…zalezy od nas! Od jednostek…bo zlo- jak i dobro- lezy w nas..gleboko w nas”

  Nie wiem czy zawsze zło leży w kazdym z nas czy tez czesciej mając słabą wole ulegamy często złu . Mamy wolną wolę i każdorazowo musimy wybierać miedzy dobrem a złem .

  A ponadto przecież człowieka i całe pokolenia można zdemoralizować przez odpowiednie antywartości i antywychowanie. Czy ci do demoralizują, gorszą i niszczą w sposób instytucjonalny i zorganizowany są bez winy ?

 62. Kronikarz said

  Marek S

  1. Chwala Panu za te Prace.

  a) Chcialoby sie powiedziec : Uf, nareszcie ! Mamy Dzielo, z ktorym trzeba dotrzec do Polakow vel polactfa, jak mowia w Gajowce rozgoryczeni stanem rzeczy naszej Ojczyzny°; na przyklad, mamy…:

  Patrząc na własną historię, sami możemy się przekonać że wypowiedziane słowa są prawdziwe. Polska przyjęła żydów którzy tą Polskę niszczyli i zniszczyli (Frankiści, neofici, talmudyści, KPP, staliniści, UB, KOR, liberałowie). Żydzi są odpowiedzialni za rozbiory (Frankiści i bankierzy żydowscy Prus) i nasze irracjonalne powstania: Kościuszki, Listopadowe, Styczniowe, 1905, Warszawskie w których zgineła elita naszego narodu. Są odpowiedzialni za komunizm, stalinizm i zbrodnie tego okresu. Są odpowiedzialni za zniewolenie narodu i kradzież Polski po 1989 roku. Oprócz tego szkalują Polskę i Polaków na całym świecie już od kilkuset lat. Taka to zapłata za serce i pomoc grzesznikowi.

  Jest wiele przypadków i z naszej nieodległej historii potwierdzającej prawdziwość słów Biblii. Ksiądz Jankowski dawał schronienie Adamowi Michnikowi, a ten gdy tylko mógł, nie tylko pomógł zniszczyć Polskę po 1989 roku, ale przeklął i oskarżył ks. Jankowskiego. O. Rydzyk i Radio Maryja popierał Mariana Krzaklewskiego, a ten, gdy tylko mógł, współpracował z wrogami Polski i zdefraudował majątek narodowy warty dziesiątki miliardów złotych. Popierał również Lecha Kaczyńskiego, aby ten później mógł klaskać i cieszyć sie z ubicia ab. Wielgusa, jak również podpisać oddanie Polski w niewolę Unii Europejskiej.

  b) Swietnie, o to chodzi.
  Dzielo Pana jest dobitne i dosc rozlegle.
  Teraz mam pytanie, pytanie n°1°:
  Czy zamierza Pan je rozbudowywac czy modyfikowac°?

  c) Pytanie n°2°:
  Jak teraz zrobic, by dotrzec z tym przekazem do ogolu Polakow, Rodakow naszych nazywanych czesto i nawet slusznie acz niesprawiedliwie „polactfem”°?

  d) Jak wiec dotrzec do owego „polactfa” w obecnych warunkach, to znaczy przy uzyciu istniejacych oraz dostepnych srodkow przekazu – tu nalezaloby sporzadzic wykaz tych srodkow.

  2. Panie Marku,
  Prosze sie zatanowic dobrze zanim nie odrzuci Pan tego, co teraz powiem, a mianowicie°:
  Jak dotrzec z tym do „polactfa” w sensie znalezienia – na wstepie – odpowieniej formy, by czytalo sie to „latwo i przyjemnie”°?

  a) Wiem, wiem, purysci beda na mnie naskakiwali czy po prostu krecili nosem. Niech tam sobie kreca. Purysci zawsze tak robia. Widzi Pan, obecne dwie Prace°: Fałszywe pojęcie miłości oraz Działania przygotowawcze do „ostatecznego rozwiązania”, powiazane ze soba, mysle, sa rownie znakomite jak Skowyt psa Poety, rownie znakomite, mowie, ale tez lepsze w tym sensie, ze bardziej czytelne dla ogolu czyli dla tego nieszczesnego – jak by powiedzial Michalkiewicz- polactfa.

  b) Mowie to, bo NADE WSZYSTKO chodzi o skutecznosc przeciez, bo jezeli Prace obecne Pana sa o wiele bardziej dostepne w lekturze dla przecietnego zjadacza chleba niz ‚Skowyt psa Poety’, co oczywiste, to czegos brakuje im jednak w znaczeniu, powiedzialbym, propagandowym tak, zeby WSZYSCY Polacy mogli / chcieli / potrafili / musieli przeczytac / zajrzec / przemyslec / przedyskutowac / wbic sobie do glowy / przekazac je RODAKOM i uodpornic sie na smiercionosne dla nas klamstwa g*** wybiorczych – to jest niejako nakaz chwili.

  c) Raz, tych ludzi trzeba uprzedzic w sprawie niebezpieczenstwa, a nade wszystko, dwa, informowac czyli, trzy, dotrzec do nich – pamietam, jak kiedys pisalem dla wielkiej firmy szkoleniowej ‚Wprowadzenie do Biznesu” – kompilacja – dla wysokich post-komunistycznych kadr, to taki stary wyga radzil tak°: „To, co piszesz w tym podreczniku, ma byc zrozumiale dla kazdego cymbala, dla ostatniego z cymbalow na tym kursie°!” …podrecznik byl rozprowadzany przez MSZ…

  3. Chodzi mi o „poziom”, czyli innymi slowy, w podsumowaniu – czy myslal Pan o poziomach przekazu, ze tak powiem, schematycznie biorac°:

  a) „poziom” wybitnie naukowy ……..= dla…

  b) „poziom” popularno-naukowy …..= dla szerszej publicznosci…

  c) „poziom” …………? …………………..= nie wiem jak to nazwac = polityczny ? handlowy ? propagandowy ? qrewski ?

  d) „poziom” …………? …………………..= tu chodzi o haslo majace na celu przyciagniecie ludzi do lektury.

  4. Chodzi tu w „d” o jakas formulke wrecz do rozprzestrzeniania po blogosferze°: ale uwaga, powinien Pan najpierw dobrze sobie przemyslec swoja pozycje strategiczna na poziomach „a” i „b”°; nalezy tez miec koncepcje sprawy na poziomie „c” i WTEDY DOPIERO ZBUDOWAC „d”°:

  * Mysle, ze moze Pan nawet zrobic na tym pieniadze. Kiedys Pan przeciez o tym sam wspominal.

  Mozna zarobic i nawet nalezy ale zrobic to najlepiej w SPOSOB WTORNY I UBOCZNY to znaczy, ze NAJPIERW°:
  – zdobyc slawe w Sieci podajac ja gratis
  – nastepnie wydac ksiazke i cos splynie
  -,dodatkowo umiescic platne wydanie w sieci
  Niech no tylko jeden na 250 czy 750 takich ja kupi to wydanie, to prosze sobie policzyc.

  Raz jeszcze dziekuje za tak potrzebne Polakom jak woda Prace i mam nadzieje, ze w razie polemiki bedzie Pan przede wszystkim dbal o zdobywanie w ten sposob nowych informacji i argumentow czyli ze zchowa Pan sanitarny dystans z stosunku do roznych Obsow.

  Pozdrawiam 😉

 63. Kronikarz said

  Gajowy

  Bardzo Pana prosze o uporzadkowanie kaprysow maszyny – ja zaznaczylem tylko niektore slowa a tu co ?

 64. aga said

  Czy nikt tutaj nie czuje czosnku jaki przebija z wpisow Romana Kafla?
  To nazwisko to nie kmiecia ukraińskiego ale parcha udającego ukraińca; i wszystko staje się wtedy jasne.jego wybielanie bestii z OUN-UPA,jego wybielanie zydow; a także jego przynależnośc do żydowskiej solidarności ,ktora za parchate pieniądze z CIA rozwalala Polskę !!!
  Proponuję zacząc od czosnkowego dziełka „Spotwarzona cos tam ,bo napewno nie Prawda!.
  Ten czosnkowy dziadek nawet nie zmądrzal po szkodzie solidarnościowej jak ów fraszkowy Polak Kochanowskiego ale nadal udaje głupca!

  Zyd zawsze pozostanie zydem; niezaleznie czy ortodoks czy ateista; łączy ich nienawiść do chrześcijaństwa,pani Niereligijna; czy się to pani podoba czy nie będąc niereligijną pracuje pani dla unych.Ateizm to ukochane dziecie żydostwa.
  Zyd musis się odżydzić a nie tylko się ochrzcić i udawać chrześcijanina. I odciąć od talmudycznego myslenia.A przyjąć Ewangelię. I to dośc szybko wychodzi..Ducha polskiego nie tak latwo mozna sobie jedynie chrztem i paroma formułkami bez pokrycia załatwić

  A zatem jak się wychrzci to też trzeba patrzec mu na ręce,bo Polskę pokonali dopiero wtedy kiedy owi frankiści tak wyczerpująco zanalziowani przez pana Marka S weszli w struktury KK.
  W prawoslawie weszli jak w masło 100 lat temu i nie było nawet Wandei. W Polskę dopiero terraz;A ktos tu udaje ,ze nie wie skąd te apostazje,aborcje,etc?To zwyczajny parch udający „polaka” albo rusina!!!
  Tak panie Marku S nie tylko frankistów trzeba nam brac pod uwagę roznych judeokatolikow jak Bernard Miroslaw ,nazywający ks. Natanka mariawitą!!! a także a może przede wszystkim owych psuedo-polakow i „patryotów”.

 65. Piotrx said

  Re 40: „DRodzy Panstwo Jazyczniki:-))))”

  No cóż, obrazliwe określanie wszystkich piszących pozytywnie o pracy MarkaS mianem POGAN jest delikatnie mówiąc nie na miejscu.
  A może tak zacząć naprawę od samego siebie i przypatrzeć się najpierw swojemu postępowaniu , bo jakoś chrzescijańskiej pokory tutaj nie widzę.

 66. Veritas said

  Pani Ago i Panie Piotrx bardzo słusznie. Ad61. Sznujący sie Polak nie używa słowa „polactwo” w stosunku do swoich Rodaków.

 67. Veritas said

  Przepraszam, jest szanujący się.

 68. peryskop said

  Re 63 , 64

  Przypomnę, że już po początku „Skowytu psa poety” pan RomanK podawał komentarze wskazujące na duży niepokój wewnętrzny z jednoczesnym staraniem się aby swoją krytykę zawoalować. Wtedy doszło do zrozumiałych zarzutów pana JO, że wpisy RomanaK są mętne, co pan Gajowy filozoficzne skomentował, że taki już jest styl rodaka z Teksasu.

  Teraz znów te emocje ujawniły się. Czy na zasadzie podanej przez panią Agę? Bardzo prawdopodobne. A z drugiej strony czy uwagi pana RomanaK są całkiem bezpodstawne? Problem w tym, że w zarzucaniu Polakom głupoty jest część racji, chociaż inne narody aż tak bardzo mądrzejsze nie są. I też popadają w kłopoty podobnej „globalistycznej” natury, chociaż elit im nie wycięto jak nam. A nam to uczyniono wielokrotnie.

  Więc gdzie leży ten nasz polski „pies pogrzebany”?

  Czy nie w fatalnym splocie natury chrześcijańskiej z romantyczną, w połączeniu z wleczonym przez pokolenia kompleksem peryferyjności – doprawionym na nieszczęście męczącymi snami o byłej potędze? A przez ten kompleks oraz gorycz mizerii po-rozbiorowej i po-powstańczej – także szczególnej podatności społeczeństwa na pokusy wziątek i kozubalców?

  Ten polski bigos tradycji i emocji jest dość specyficzny, ale większość narodów ma podobnie.

  Więc nie powinniśmy się teraz pogrążać we wzajemnym obwinianiu i samounicestwieniu, bo to jest działanie bezproduktywne.

  A bardzo cennym efektem dodatkowym tekstów pana Marka S. jest to, że ich walory poznawcze prowokują hasbarę do czynnej riposty, co w konsekwencji prowadzi do jej demaskowania.

  Nie od razu Kraków odbudowano…

 69. Kronikarz said

  Veritas – o co chodzi ?

 70. Kapsel said

  Re 63

 71. @67

  RomanK zwraca uwagę na samoodpowiedzialność każdego z nas. Inni zaś na okoliczności. Po obu stronach są racje, trzeba je tylko wywarzyć. Te proporcje właściwe mogą być po różnemu w nas zakodowane. A już u emigrantów różńić moga się mocno w stosunku do tych u krajowców. Dla mnie na przykłąd wspomnienie z Holandii na myśl przychodzi. Córka w 1990 czy 1991 już poszła do szkoły w wieku 5 lat. A tam pani wychowawczyni do dzieci bawiących się na szkolnym podwórku: widzicie te pokrzywy? Jeśli chcecie, to możecie tam iść. Ale ja wam mowię, że one was poparzą… Czyli podkreślanie swobody wyboru, a jednocześnie uczenie odpowiedzialności za własne czyny… U nas raczej tego typu wychowania nie praktykowało się. No, ale choć przez łzy, to jednak może i na dobre jej to wyszło…. właśnie została prezydentem Building Society na Concordia U. w Kanadzie… 😉

 72. Marucha said

  Re 63:
  Bądźmy b. staranni i ostrożni w używaniu pogrubień, pochyłego druku itd. Jeden pozornie mały błąd (a Pan takowy popełnił) może zepsuć wygląd następnych komentarzy.

 73. Kronikarz said

  Marucha
  Humm, byl blad.
  Dziekuje.

 74. Kapsel said

  Ad.70
  Zmieniła się numeracja….
  Ta melodia jest dla Pani Agi.
  Masz u nie plus.

 75. Veritas said

  Panie Kronikarzu w swoim wpisie 62 ciekawym, używa Pan słowa „polactfo”, a to jest niestosowne wobec Polaków.

 76. Marucha said

  Re 64:
  Pani Ago, kulą w płot.
  Nazwisko „Kafel” pochodzi z krajów arabskich, gdzie, o ile wiem, wciąż żyją dalecy krewni p. Romana.
  Czosnek zaś jedzie nieraz i od gajowego, gdy się go nawtraja na kromkach chleba z oliwą w celach profilaktycznych.

  I tylko zacytuję, nie bez powodu, czterowiersz wieszcza Adama:
  Pochlebca i potwarca za zasługą łażą;
  Brzydź się więcej pochlebstwem niżeli potwarzą.
  W potwarzy dla dobrego jest zawżdy nauka;
  Pochlebstwo złych zatwardzi, a dobrych oszuka.

  Nie nazwał bym p. Romana „potwarcą” – ale na pewno nie jest pochlebcą, piszącym słowa, jakie dźwięczą miło w uchu Polaków.

 77. Kronikarz said

  Veritas,
  Wytykam uzywanie tego slowa, tak, prosze zobaczyc.

 78. Krzysztof M said

  Ad. 71

  „A tam pani wychowawczyni do dzieci bawiących się na szkolnym podwórku: widzicie te pokrzywy? Jeśli chcecie, to możecie tam iść. Ale ja wam mowię, że one was poparzą… Czyli podkreślanie swobody wyboru, a jednocześnie uczenie odpowiedzialności za własne czyny…”

  – W przypadku przepaści pani wychowawczyni byłaby równie liberalna? 🙂

 79. Marek S said

  Ad. 48

  Panie RomanieK,

  „Panie Marku S..bez klamstw i wkladania mi w usta rzeczy- ktorych nigdy nie powiedzialem!
  Nie winie Polakow za krzywdy Rosjan, Ukraincow etc…mimo ze wyrzadzili ich wiele…
  Za swoje biedy tez sa winni sami sobie Rosjanie, Ukraincy, inni Gracy np”

  Pamiętam dość dobrze że zarzucał pan coś Polakom że nie mają nic do zaoferowania Ukraincom czy też niewiele im dali. Nie zauważyłem aby Pan mówił coś o tym co Ukraincy powinny nam zaoferować lub dać. Spojrzenie krytyczne na siebie jest dobre ale nie do przesady, nie do samobiczowania się, i to za obce winy.

  Sądzę że historycznie Polacy dość dużo dali Ukrainie np: Umowa Hadziacka. Były nasze winy, a raczej naszych magnatów, którzy w większości byli wschodniego pochodzenia.

  Nie wiem jakie to krzywdy Polacy wyrządzili Rosjanom. Chyba taką że ich duma trochę ucierpiała na Hołdzie Ruskim. Przecież gdyby Polska chciała stosować siłę, tak jak Rosja później, to Polska mogła zgnieść Rosję w XV-XVII wieku i siłą zaprowadzić rządy.

  „I dzis sa niektorzy Polacy, czy „Polactfo Parchactfo” co wyrzadza tym narodom krzywde w panskim i moim imieniu.”

  Polską nie rządą Polacy więc po co pan przezywa ludzi którzy nie praktycznie nie mają realnego wypływu na to co robi państwo Polskie? Dlaczego pan nie przeklina Amerykanów którzy obalili ponad 200 rządów i wywołali ponad 50 wojen w statnich 100 latach? Pan się nimi zachwyca.

  „Niech pan zobaczy ile organizacji wywrotowych na Ukrainie , Bialorusi, Rosji finansuje obecny polski rzad przez swoje sluzby w imieniu i za pieniadze Polakow???? Nie sa to male sumy..zenujace sytuacje, gdy z pracy wyrzuca sie prokuratrorow za ich prawne dzialanie, dzieki ktoremu wydano platnego agenta udajacego patriote!!! Niech pan zauwazy medialna nagonke na tych ludzi!!!
  Czyja to wina???wg pana????”

  Wiem że Sikorski robi wywrotową robotę na Białorusi. Nie wiem ile tego jest robione na Ukrainie i Rosji. Ale Banderowcy robią również wywrotową robotę i w Polsce. Przecież po II wojnie spiknęli się z żydami w niszczeniu narodowców (np: Onyszkiewicz). Poza tym, jaki Polacy mają na to wpływ? Polacy nie mają wpływu na to co się dzieje w naszym własnym kraju a co dopiero na to co nasi okupanci robią w imieniu Polski za granicą.

  Dziwne jest to pańskie gadanie. Bo z jednej strony wini pan Polaków za to co robią obcy w imieniu Polaków a jak ktoś mówi o tym kto to jest i co należy zrobić, to pan go atakuje.

  Czyja to wina? Konkretnych ludzi a nawet organizacji która tych ludzi tam wstawiła. Co pan? Znowu chce wylewać pomyje na wszystkich Polaków?

  „Dlaczego pisze ,ze za wszystko co ich spotkalo winni sa Polacy sami sobie, czy tez raczej ich elity zwane dzis klasa polityczna!”

  Po pierwsze nie za wszystko są Polacy sami sobie winni. Po drugie te elity „nasze” to nie są Polskie. Po trzecie, nie da się ich łatwo usunąć bo wtedy siły zewnętrzne zrobią z nami to co z Libią a wkrótce z Syrią. To co mamy zrobić?

  „Stare slowianskie powiedzenie powiada, ze na pochyle drzewo kazda koza wylezie….
  Pan i panu podobni sa wlasnie tymi, ktorzy winia kazda koze…za swoj pogiety i powalony pien!”

  Nie. Ja staram się ten pien wyprostować. A pan jest tą kozą która na niego skacze.

  „W Texasie powiadaja dales sie nabrac oszustowi..hanba oszustowi… Dales sie nabrac temu samemu oszustowi drugi raz,,hanba dla ciebie….”

  No właśnie. Wniosek jest że należy oszusta usunąć, a pan mówi nie. Poza tym, jak to się stało że pan wspierał Solidarność (czyli żydowski przewrót) a nie wiedział do czego to doprowadzi. Czy pan nie jest więc sprawcą tego co jest i nie czuje się winny za obecny stan? Przecież pan przyłożył do tego rękę. Dlaczego więc pan wini innych a nie siebie?

  „Mysli pan, ze to stare slowianskie przyslowie..ze Polak i przed szkoda i po szkodzie glupi..to powstalo tak sobie?? jako kalumnia zydowska????”

  Nie sądzę że jest to stare słowiańskie przysłowie. Coś takiego napisał Kochanowski w dawnych czasach. Zostało to podchwycone przez żydów z gett Nowojorskich po powstaniu styczniowym i zostało rozpropagowane na cały świat, tylko po to aby jeszcze dobić Polaków. Żydzi zawsze nazywają swoje ofiary głupimi. Tak mówili żydzi bolszewiccy o Ormianach których wcześniej wyeksterminowali i coraz częściej o Amerykanach.

 80. Marek S said

  Ad. 49
  Panie RomanieK,

  „Uzywajac nazwy zyd ..wprowdza pan chaos i metlik w ktorym sam sie pan gubi, Wlasnie na to zwrocilem panu uwage…a pan dalej tego samego uzywa… mimo ze zydzi, Zydom zgotowali ten los…
  Zydzi zydom…religijnym… antynomianisci….”

  Oni wszyscy współpracują i tak naprawdę od czasów II wojny światowej są pod centralną kontrolą, choć wyznają różne ideologie, filozofie, politykę. Jak pan chce wejść w tą pułapkę żydowska i stawiać się z jednej strony przeciw innej to ma pan wolną drogę. Ale sam pan powiedział wcześniej że „dales sie nabrac oszustowi..hanba oszustowi… Dales sie nabrac temu samemu oszustowi drugi raz,,hanba dla ciebie”

  Jeśli pan chce się nabierać na te ich podziały (w które ono sami mogą szczerze wierzyć) to może się pan nabierać, ale po co pan chce aby Polacy również się na to nabierali?

  Niech mi pan powie, ile jest tak naprawdę żydów którzy mówią gojom o zagrożeniu ze strony żydostwa? Na palcach jednej ręki można policzyć a i to nie wiadomo czy to nie jakaś dywersja.

  Dla nas sprawa jest prosta. My ich do nieczego nie potrzebujemy. To oni nas potrzebują.

  To nie jest ani rasizm ani kłamstwo panie Romanie lecz wnioski z nauki. ( cytat panski: „Aby nie byla hańba mnie”)

 81. Kapsel said

  Nosił wilk razy kilka…ponieśli i wilka..

 82. Marek S said

  Ad. 62

  Panie Kronikarzu,

  Muszę przemyśleć to co Pan napisał.

  Z jednej strony mam ograniczony czas i nie jestem w stanie wykonać takiego zakresu pracy. Dodatkowo, moje umiejętności pisarskie są raczej skromnie, i nie wiem czy potrafię to tak napisać. Poza tym robię błędy i potrzebuję kogoś, jak p. Gajowego, do korekcji.

  Może ktoś kto potrafi to zrobić zająłby się tym a ja tylko bym przyklepnął? Ale muszę to jeszcze przemyśleć.

  Moim celem było ukończenie tego co zacząłem i po prostu puszczenie w Internecie w formie pdf.

 83. Kronikarz said

  82 Marek S

  Tak. Rozumiem.

  Po prostu chodzi o to, by Pana prace dotarly do Polakow a szczegolnie do polactwa, to znaczy do jak najszerszych kregow odbiorcow. Chcialem powiedziec wyzej, ze przydaloby sie wiec zredagowac jakis krotki tekst na tyle ciekawy i wyrazisty, zeby ludzie siegneli nastepnie Pana prace w calosci.

  Co do korekty tekstow, to proponuje moje wsparcie. Potrzeba mi tylko wstawic polskie wersje programow. Robilem w biznesie, doradztwie, mediach, marketingu oraz jak tlumacz, belfer i chce pisac tu o publikacjach, bo wole tymczasowo pozostawac anonimowy ale to nie jest az takie wazne czy konieczne.

  Podejme sie korekty Pana prac – mam w tym kierunku wyksztalcenie i doswiadczenie – sprawy te leza mi na sercu.

  Gajowy ulatwi kontakt, mysle 🙂

 84. Marek S said

  Ad. 83

  Panie Kronikarzu,

  Dziękuję. Narazie nie jest to skończone, ale jak skończę to chętnie skorzystam z Pana pomocy. Obecnie tekst ma ok 125 stron. Mam materiałów na dodatkowe przynajmniej 100 stron. Muszę jednak nad tym spokojnie siąść i napisać.

  Streszczenie to jest dobry pomysł. Coś na jedną stronę aby zachęcić o czym to jest.

 85. dtzkyyy said

  Re. 83, 84.

  To dobra idea ne tylko dla Polakow i polactwa, ale i dla русских с „россиянами”, – to znaczy dladenacjonalizowanych albo obzydzonych Rosjan.

  Chetniebym przetlumazylem Streszczenie i pare tekstow z tej ksiazki.

  Zycze powodzenia P. Kronikarzowi, a P. Marekowi S. – natchnienia. Niech Pan nie przejmuje sie roznymi malkontentami.

 86. aga said

  ad.76
  Panie Marucha czy arabskie czy chazarskie pochodzenie nie rozsądzimy ale jak wiadomo geograficznie pokrewne.
  Rozumiem,ze jest Pan lojalny wobec osób,ktore zna Pan osobiście ale może jest Pan rownież zaślepiony?Bo nie chcę nawet przypuszczać ,ze moga być inne powody obrony czegos co jest nie do obrony.Odczucia Niereligijnej,ktora słusznie porownala te „oskarżenia” do GowWyb ,JO,Kapsla i inn. osób odwaznych z którymi się dla odmiany nie znamy osobiscie powinny dac Panu do myslenia.
  Poza tym nie wysuwam takich ocen li tylko na podstawie wlasnych subiektywnych odczuć.
  Są Polacy i Polonusi,którzy ciesza się na tejj witrynie niepodważalnym autorytetem,nieprawdaż?

  A pisanie Romana K to jest więcej niz potwarz,bo to tyle co propaganda Komunistycznej Partii Zachodnie Ukrainy.Ten sam „duch”.
  A zacytowany sympatyczny wierszyk A.Mickiewicza to może słuzyc jako pedagogiczny przyklad jak ma młody czlowiek rozóniać konstruktywna i nacechowaną miłościa do wlasnego narodu krytykę Polakow pisaną przez n.p.Norwida czy Prusa a pełna jadu i nienawiści,niezasłuzonych pomowień i naciągniętych faktow stosowanych przez dajmy na to Michnika .
  Wykorzystanie go do do obrony plugastw i klamstw ,ktore wypisuje rzeczony osobnik jest d nie na miejscu.

  Panie Kapsel dziękuję.

 87. aga said

  ad.53
  dzięki glosom belkota 166 do sejmu dostały się obie żony ś.p.Przemyslawa Edgara Gosiewskiego…)co za wspanialy elektorat….

 88. aga said

  Panie Marku S

  „Nie winie Polakow za krzywdy Rosjan, Ukraincow etc…mimo ze wyrzadzili ich
  wiele…”
  w jednym zdaniu i nie wytrzymał:pokrętne zaprzeczenia tego co mowi.
  to dopiero talmud!!!!

 89. aga said

  a tutaj o tych rzekomo przez nas rasistowsko szkalowanych a w/g RK sprawiedliwych ortodoksach… :
  http://pl.gloria.tv/?media=213159

 90. Kronikarz said

  Aga & Marucha

  RomanK – ha, mialem z nim stracia kiedys, a ostry w ciosach, teraz dal mi spokoj – dziwne to byly i powody, argumentacje jego tez.

  Niczego sie od niego nie nauczylem, a przyznam, ze glownym moim celem tu jest uczyc sie i uczyc od wszystkich. Tak tez, Pani Ago, dzieki Pani wkladom w Gajowke, duzo sie nauczylem i wrocilem tez na lono wiary moich ojcow i dziadow. Daleko mi od moherowych i innych takich, to fakt, alem juz nie tylko religijny w sensie ogolnym, jak zawsze mowilem, ale tez pobozny obronca naszej tozsamosci. Wlaczylem sie w sprawe bezczeszczena Chrystusa i Krzyza w teatrze a do tego panstwowym°:

  Chrétiens priant devant le Théâtre de la ville – bo co z tego przyjdzie, jezeli tylko badziemy gldzili, ze Mer Paryza to Pedal Zyd.

 91. Kronikarz said

  Aga 89/ to absurdalnie smieszne,warto umiescic calosc, Pani Ago, bo ani sie smiac ani plakac a tekst napisany pysznie°:

  „Pobożnie” plują na chrześcijan w Jerozolimie…

  „Ultraortodoksyjni Żydzi nie przestają opluwać duchownych chrześcijańskich na ulicach Jerozolimy – skarżą się przedstawiciele Kościoła ormiańskiego i prawosławnego.

  Jak twierdzą, wielowiekowa praktyka publicznego opluwania i przeklinania wyznawców Jezusa, przez niektórych wyznawców judaizmu uznawana za akt pobożności, jest w rejonie Starego Miasta codziennością. Kiedy skarżą się policji, ta zazwyczaj nie znajduje prześladowców.
  Bywa jednak i tak, że opluwani nie wytrzymują i reagują siłą wobec nękających ich napastników. Jedna z takich sprawa doczekała się ostatnio finału przed sądem miejskim w Jerozolimie. W maju 2008 roku seminarzysta Kościoła ormiańskiego Johannes Martarsian został opluty przez ultraortodoksyjnego Żyda. Przyszły ksiądz w rewanżu wymierzył swemu gnębicielowi cios pięścią, od którego młody Żyd zaczął krwawić. Seminarzysta został oskarżony o napaść, jednak sędzia Dov Pollock nieoczekiwanie oddalił pozew, uzasadniając, że „pozywanie kogoś do sądu za pojedynczy cios wymierzony człowiekowi, który napluł mu w twarz, po tym jak przez lata cierpiał poniżenie z powodu opluwania chodząc w sutannie, jest fundamentalnym zaprzeczeniem zasad sprawiedliwości i przyzwoitości”. Sędzia przypomniał też, że plucie na kogoś noszącego strój religijny jest występkiem kryminalnym.
  Na łamach izraelskiego dziennika „Haaretz” przytaczają swoje historie inni przedstawiciele chrześcijaństwa. Ormiański seminarzysta Narek Garabedian był zaskoczony tym, co go tu spotkało ze strony wyznawców ortodoksyjnego odłamu judaizmu zwanego Haredi. „Kiedy widzę ultraortodoksyjnego Żyda, który się zbliża do mnie, zawsze się zastanawiam, czy na mnie napluje” – opowiada były piłkarz, który miesiąc temu po jednym z takich incydentów przycisnął swoich napastników do ściany i zapytał, dlaczego to robią. W odpowiedzi usłyszał słowa przeprosin. Nie zawsze jednak podobne incydenty kończą się pokojowo i następuje kontratak ze strony napastników.
  Sekretarz generalny Świętego Synodu Kościoła Jerozolimskiego abp Aristarchos przyznaje,że gdy ktoś bez przyczyny opluje go na ulicy, sam wpada w furię. „Ale uczą nas, by powściągać złość i tak czynię” – dodaje.
  Plucie na chrześcijańskich duchownych i zakonnice na ulicach Jerozolimy przez niektórych ultraortodoksyjnych Żydów jednoznacznie potępiła w ubiegłym roku ambasada izraelska przy Stolicy Apostolskiej. Beth Din Tzedek – najwyższy trybunał rabinacki ultraortodoksyjnej wspólnoty Haredi w Jerozolimie – wydał też specjalny list potępiający tego typu zachowanie.”

  Zdjęcie Józef Wolny/GN – cf. http://pl.gloria.tv/?media=213159

 92. Marucha said

  Pana Romana K nie tylko znam od dawna, ale jestem przekonany, iż jest dobrym Polakiem i patriotą, acz często pisze rzeczy, które mogą się nie podobać osobom przekonanym o doskonałości własnego narodu.
  Ja też nie zawsze zgadzam się z panem Romanem, ale do głowy by mi nie przyszło insynuować jego związki intelektualne z michnigówniarstwem, czosnkowe pochodzenie itd.
  Trochę umiaru, Panie i Panowie.

 93. Marek S said

  Ad. 52

  Panie Peryskop,

  Nie mam zielonego pojęcia dlaczego ten film nie jest dostępny w Polsce. Nasuwa się raczej dość oczywiste spostrzeżenie że ktoś nie chce aby w Polsce (gdzie byle jaki historyk może to zanegować) wiedziano jaką uprawia się antypolską propagandę w świecie.

  Tu jest link do innego wideo ale z tą samą wymową. W czasie 0:50 mówią:
  „The 1939 Danzig Massacress. The Polish Bolsheviks kill 58 ,000 German Nationals in the Danzig.”

  „Masakra w Gdańsku w 1939 roku. Polscy Bolszewicy zabili 58 000 Niemieckich Nacionalistów w Gdańsku”.

  W czasie 1:15 piszą:

  „Bromberg Bloody Sunday. On one day alone – Polish Jews, under the protection of the Polish Army, attack a small German town and viciously kill 5500 Germans, This infuriated Hitler.”

  „Masakra w Bydgoszczy. W jednym tylko dniu – Polscy Żydzi, chronienie przez Polską Armię, zaatakowali małe Niemieckie miasteczko i bestialsko zamordowali 5 500 Niemców. To spowodowało że Hitler się wściekł”

  Nie mówią o tym że to nastąpiło po wybuchu wojny w dniach 3-4 września 1939 roku. Było to najprawdopodobniej zaledwie 100 niemców-dywersantów strzelających do wycofujących się żołnierzy Polskich. Można o tym przeczytać na wikipedii.

  Tu drugi:

  Tutaj ukazana całkowita przewrotność niemiecka (a może żydowska?)

  Niemiecki film propagandowy

  A tu jeszcze raz ten co sie nie pokazuje w Polsce.

  A tu co piszą Niemcy lub Amerykanie niemieckiego pochodzenia na temat Polski i Polskiej winy za wybuch II wojny światowej
  http://www.realzionistnews.com/?p=663#comment-347064
  „Hans October 17, 2011 @ 2:24 pm

  The so called second polish republic was de facto a military dictatorship under Pilsudski.
  He made a policy of ethnic cleansing, not only Germans were victims, also Jews, Russians, Belo-Russians and Ukrainians.

  They were put in camps or murdered. Poles reclaimed (alledged) old territories and used a sledgehammer to crack a nut so to speak. Non-poles were put in camps, put on death marches, medical aid denied or just simply slain.

  It was the German Emporer who reconstituted Poland 1916 after the Russians were defeated, as thanks started the first displacements of
  Germans 1919.

  The first polish concentration camps for Non-Poles were founded 1918: Berezy Kartuska, Kalisz-Szczypiorno.

  Hitler made more than enough compromise proposals regarding the Danzig question.

  They were all refused by the Poles. Even on 2 September Hitler was willing to stop the troops. (Mussolini tried to convene a peace conference.)

  England, France and Poland ganged up against Germany. They thought that she will be an easy victim.

  The economy suffered much in post-Versailles Germany. Only 100 000 troops were allowed, no heavy weapons. Hitler ignored the Versailles treaty an rearmed the troops.

  The warmongers underestimated the production capability of Germany. Nevertheless the ratio of troops 1939 between F,UK,P on the one side and G on the other side was 2, 5 : 1.

  That Poland was completely innocent at the German attack is a distorted propaganda.

  There was a painting from marshall Rydz-Smigly on a horse in victors pose, riding through the Gate of Brandenburg – painted in march 1939 ! In June 1939 he said before officers: “Poland aims war with Germany and Germany cant avoid it.”

  It was polish journalists and priests who agitated against the Germans, polish Newspapers which made warthreats against Germany.

  It was Poland who partially mobilised her troops in March 1939 as they received the British guaranee and P. who fully mobilised her troops in August 1939. (which could be considered according international right as a declaration of war)

  And last but not least: The Germans in Poland who had been murdered or displaced are today counted to the Polish death toll.

  That Hitler is alone responsible for the Second World War is simply nonsense.

  The multi-ethnic conflict in Poland was used by Banksters to incite a world war and Poles are also responsible for the outbreak of the war. Of course they don t like to hear that.”

  http://www.realzionistnews.com/?p=663#comment-347093
  http://www.realzionistnews.com/?p=663#comment-347094
  „1918-Josef Pilsudski declared the independence of Poland in the aftermath of WW I, with GERMAN backing.”
  http://www.realzionistnews.com/?p=663#comment-347095
  „WHERE IS THE INNOCENCE OF POLAND? Where is the DIGNITY of present-day Poles, doing their best to hide the crimes of the Soviets and their Polish collaborators?”
  http://www.realzionistnews.com/?p=663#comment-347320
  „it was their leadership who pressed
  for war with Germany. In 1930 the newspaper Mosarstwowiecz wrote:
  “Our ideal is to round Poland off with frontiers on the Oder in the West and the Neisse in Lausatia, and to reincorporate Prussia, from the Pregel to the Spree. ”
  http://www.realzionistnews.com/?p=663#comment-347387
  Gdzie pisze:
  „Poland was re-established with German help in 1918”

  Napisałem prostujące wypowiedzi ale żadna się nie ukazała na tym blogu. Najwyraźniej administratorzy tego blogu (dość popularnego, podbno ma 900 000 wizyt na miesiąc) to Ameryakanie niemieckiego pochodzenia i/lub nawet czasami Brat Nataniel.

  Ponieżej jedna z moich wypowiedzi która się nie ukazała:
  ———————-
  Who began the expulsions of population in WW II?

  Expulsion of Poles by Germany
  http://en.wikipedia.org/wiki/Expulsion_of_Poles_by_Germany

  They expelled 1.7 million of Poles in WW II alone, but although it started centuries ago, the first mass deportation was already in 1885.

  About 1.7 million Poles were deemed Germanizable, including between ONE AND TWO HUNDRED THOUSAND POLISH CHILDREN who were taken away from their parents.[7] For the remainder expulsion was carried out, often in cattle cars in FREEZING WEATHER, causing the deaths of many, especially children.[8] They were CARRIED OUT ON SHORT NOTICE, OFTEN AT NIGHT, and the PEOPLE WERE ALLOWED ONLY FEW BELONGINGS

  Did Germans supported this policy?

  You betyoou. 87% of Germans supported Hitler in 1938. Majority of Germans living on Polish land supported forced expulsions of Polish population starting 1939.

  They planned to clear 15 million of Poles from their land.

  Whose land is it?

  Historically it was a Polish land with Polish speaking population. It was incorporated into Germany only in 1871.

  Germans tent to view their history in strange way. If, for example, they win the land by conquest, they now claim that it was their land. When we regain this land by military force in 1945, they claim, it doesn’t count.

  If they bring settlers, or their settlers settle in some country by large numbers, and gain majority of population in certain areas, they claim that, ownership of land should be decided by population. But, this rule, according to them, does not apply now when majority of population in this area is Polish.

  But, by some kind of twisted logic, when this land was incorporated into Prussia or Saxonia in XIV – XVIII century, and majority of population was Polish, later to be settled by Germans, this argument (looking at population) is valid (for them).

  If those two ways don’t work, than they use legal way and treaties. But then, this land is still a Polish land by treaty of Potsdam. If we look back, there is a treaty of Prussian declaration as a Polish subject of 1525, which is valid. So, if we look by this treaty, whole Germany should be under Polish administration, since Prussia united Germany, and Prussia is still a Polish subject.

  So, this is in the case if we look into this issue from legal perspective.

  The facts are quite simple. You were manipulated by Jewish bankers since the middle of XVII century. They boosted you economically and protected you from destruction by Russia in 1765. They, through their masonic organizations, united Germanic states under Prussia. They helped you to win the war with France of 1870, when Prussia looted France’s gold and technology. This technology enabled Germany to be economic power.

  So, up to this point Jews were supported you. It was not your achievement but Jewish hand in the background that allowed for this succes. The Jews did support Prussia up to this point only because they wanted to use Germans to destroy Poland in XVIII century, and later play it against other powers of Europe. That’s why they used Prussia to incite WW I which destroyed Prussian power. That is why they gave you Hitler (who according to Jim Condit video, considered himself a jew when young) and crypto jews as Nazis, to incite a WW II, in which the Jews wanted to used Germans to destroy Slavic people. And Germans did it.

  But, Jews always destroy their tool when they don’t need it anymore. That’s is why they destroyed Germany at the end. It was all set up, and you Germans were just a play in their hand. If you didn’t attacked Poland in 1939 and killed millions upon millions of Polish and Russian people, you also would not experience the payback from Soviets, and could be today a quite powerfull nation.

  Unfortunatelly, your blindness and emotion to grab someone else land (Drag nach Osten) is stronger in you, than reason.

  Let’s look at current situation.

  Your country is under total control of Jews. They control everything in Germany, even German spirit. It is true that they also control whole economy, legal system, banking, and politics in Poland.

  But there is one critical difference. Jews don’t control Polish spirit. Poles (generally) do not obey orders blindly but question them. Germans don’t do that. Germans obey orders. That is why, they can do everything with you, but with Poles it is almost impossible for them.

  Jews boosted German economy after WW II (Marshal plan) and want German companies to dominate Eastern Europe. That is why so many excellent companies in Poland were destroyed, simply by buying them first (for next to nothing through corruption) and later shutting down factories completely with production moved to Germany and despite the fact that production in Poland is cheaper.

  Politics has supperiority over economy for today’s Germany.

  Jews want to boost German economy to incite another war in Europe. That is why they completely support your baseless „crying” over the past. You have to, however, remember one thing. You can start the war, but you don’t know how it will end. You may destroy large portion of Polish population and Poland, but eventually, Jews want to destroy Germany. They want to destroy it (this time) not only as a country but also as a nation. They hate Germans. They also hate Poles. So, you may be the cause of destruction of all white people in Europe if you let yourselve to be led along this Jewish plan.

  So, tread you steps very carefully

 94. peryskop said

  Re 93

  Panie Marku,
  uprzejmie dziękuję za komentarz (i kilka innych w sprzężonych wątkach).

  A więc wciąż nie pokazuje się w Polsce film pt: „The true reason why Germany invaded Poland” ani dwa inne wskazane dziś przez Pana:

  The Real Reason For Germany Invading POLAND
  Ten film wideo jest niedostępny w Twoim kraju

  Why Did Hitler Invade Poland?
  Ten film wideo jest niedostępny w Twoim kraju

  Te eliminacje i inne fałszerstwa na blogach dezinformacyjnych świadczą o metodach przerabiania historii. Podobne antypolskie zabiegi rozkręcane są w UK, o czym napisał wczoraj mieszkający tam internauta na blogu: (czy małe ‘p’ w pisaniu Polaków i Polski mamy odczytywać jako przejaw skromności?)

  http://monitorpolski.wordpress.com/2011/11/09/czy-w-centrum-warszawy-dojdzie-instytucjonalnego-morderstwa-dr-zbigniewa-kekusia/

  vortex 10 Listopad 2011 o 1:17 am
  „Media brytyjskie nienawidza polakow, polski i wszystkiego co sie z nami wiaze. Obserwuje to juz o dluzszego czasu i musze powiedziec ze jest to coraz bardziej widoczne. W tym samym momencje gloryfikacj Rosji (bo media brytyjskie sa naszpikowane potomkami ruskich) i nekanie naszej nacji jest juz normalne. Ostatnio rzad Camerona rozwarza wprowadzenie przymusowej pracy spolecznej dla osob ktorzy sa na zasilku dla bezrobotnych dwa lata.
  W dzisiejszej audycji w radiu LBC uslyszalem ze to wszystko to nasza wina ze w UK jest takie bezrobocie. Takich przykladow jest o wiele wiecej. Jestesmy ponizani lub w ogole niedoceniani. Nie mowie ze zalezy mi na zdaniu jakiegos parszywego dupka z bbc ale jest to czasami ponizajace.”

  A wszystko to oznacza, że naszkicowany przez Pana scenariusz w analizie Działania przygotowawcze do „ostatecznego rozwiązania” jest jednak prawdopodobny. Ale to prawdopodobieństwo jeszcze przecież wcale nie oznacza, że ten niecny plan uda się zrealizować! Osobiście wątpię.

  Dużą rolę przykłada Pan do symboliki i natchnionych wróżb, co gojom wydaje się niedorzeczne, ale sądzę że to Pan ma rację. Bowiem po zdobyciu wielkich bogactw i wielkiej władzy w głowach „nadludzi” dochodzi do głosu równie wielka „nadrzeczywistość”.

  Wiele moich obserwacji potwierdza sens w takim podejściu z dostrzeganiem zasadniczych różnic w strategiach postępowania. Dla goja zabijanie tysięcy „swoich” nie jest możliwe. No bo jak? I po co? Przecież to osłabia siłę własnego narodu.

  Dla gojów tego typu brak logiki dyskwalifikuje daną sprawę i ona znika z analiz. A dla Frankistów brak logiki jest ważnym elementem ich podstępów, które mogą być wręcz lepsze gdy rażą irracjonalnością.

  Ale uwaga – w tym są także dobrzy Azjaci i mogą wykręcić jeszcze nie jedną niespodziankę podczas gdy przeżarty pychą supremacji Zachód dryfuje w kierunku pseudointelektualnego złomowiska.

  Dla Frankistów wygenerowany przez nich i za ich pieniądze holocaust stał się napędem dla realizacji państwa Izrael jako etapu w obłędnym projekcie opanowania świata. Teraz zniszczenie Izraela byłoby tylko kolejnym etapem tego programu. Znów racjonalista zapyta: co za idiota budowałby z trudem coś, co następnie chciałby zdewastować i zniszczyć? Ano są tacy, zwani czasem psychopatami. Ale przecież i o naturze Żyda-Rewolucjonisty właśnie przypomniał nam pan Piotrx cytując za Kevinem McDonaldem.

  Frankiści zawsze mieli i teraz mają w pogardzie głupich-bo-biednych-bo-głupich Żydów i spalą ich beznamiętnie, ażeby wejść na wyższy poziom w rozgrywce ostatecznej. Być może wg scenariusza z wykorzystaniem Iranu, a może też z udziałem Syrii, Chin oraz Turcji, która jest sprytnie kreowana przez kastę Donmeh na pozornego wroga Izraela – po to żeby objąć przywództwo krajów islamskich. Ale nie wszyscy się na ten fortel nabiorą, bo muzułmanie nie są aż tak głupi, jak ich nam pokazują w telavizjach.

  W tych innowacyjnych czasach widmo kolejnego holokaustu zaczyna być coraz bardziej wyraźne i wcale się nie dziwię, że nasza hasbara zamilkła z przerażenia. Bo spuszczony przez Pana ze smyczy pies swoim poetyckim skowytem obudził szare komórki uśpione upojnym ale jakże ulotnym samozadowoleniem.

 95. aga said

  ad.92
  Panie Marucha ale napewno zna Pan równięz innych ,dużo bardziej zasłuzonych Polakow i patriotow i może oni też znali ale juz nie znaja P.RK?

  Może warto byłoby porozmawiac dlaczego….

 96. aga said

  ad.94
  Panie Peryskop świetnie na[isane:

  „W tych innowacyjnych czasach widmo kolejnego holokaustu zaczyna być coraz bardziej wyraźne i wcale się nie dziwię, że nasza hasbara zamilkła z przerażenia. Bo spuszczony przez Pana ze smyczy pies swoim poetyckim skowytem obudził szare komórki uśpione upojnym ale jakże ulotnym samozadowoleniem.”

 97. Marucha said

  Re 95:
  Zaciekawiła mnie Pani – ale z kim mam porozmawiać?

 98. Mark S said

  Ad. 94

  Panie Peryskop,

  Może nie powinienem pisać wyrywków czyli wniosków z większej całości która przedstawia ten plan Frankistów.

  Przypadkowo natrafiłem na materiały które zawierają proroctwa Jakuba Franka. Nie są one dostępnie publikowane. Zawierają one historię ostatnich ponad 200 lat. NIe są napisane językiem łatwym lecz alegorycznym i moje wcześniejsze doświadczenie z czytania i rozumiena ST od strony żydowskiej, jak i ich pisma kabały i Zohar pomogły mi zrozumieć właściwe (jak przypuszczam) znaczenie tych przepowiedni,

  Gdy przyłożyłem swój klucz to sam nie mogłem uwierzyć że zjednoczenie Prus, kulturkampf, I wojna, i II wojna, i to co obecnie jest dokładnie tam opisane. Jest też o przyszłości.

  Frankiści planują zniszczyć Izrael czyli prawie całą jego ludność (syjonistów, apostatów, ateistów, komunistów, socjalistów, różnych homosi itd) Oni ich więcej nie potrzebują. Zniszczenie będzie dokonane przez Turcję i pod wodzą kryptożydów. Wcześniej jednak syjoniści zniszczą Palestyńczyków i sąsiednie narody (być może przy pomocy broni jądrowej) co otworzydrogę do budowy Wielkiego Izraela.

  W Polsce też, w ostateczności oni nie potrzebują tych apostatów żydowskich komunistów itd. Ta że na nich w ostateczności też coś planują. Narazie są oni im potrzebni do wykonania zadania.

  Jest powiedziane że w czasach apokalipsy zginie 2/3 żydów. Należy to odczytać że Frankiści planują wyciąć tych żydów którzy stali się apostatami. W Polsce też.

  Ten plan jest potwierdzony nawet przez ONZ. Niewiem czy ktoś zwrócił uwagę na fakt że przeważnie pisze się o tym że na ziemi docelowo powinno mieszkać 500 – 600 milionów ludzi. Jednak, od czasu do czasu, pojawia się inny raport ONZ który mówi o 200 milionach osób.

  Ten pierwszy jest po to aby samych żydów zbytnio nie niepokoić, bo oblicza się że w rzeczywistości na świecie jest 50-60 milionów żydów. Żydzi mają obiecane że każdy żyd będzie miał 10 niewolników, i stąd ta liczba 500-600 milionów ludności docelowo.

  Jednak, w rzeczywistym raporcie jest mowa tylko o 200 milionach. To znaczy że po apokalipsie, którą żydzi planują, ma zostać tylko 20 milionów żydów, czyli 1/3 tego co obecnie.

  Tam nie będzie miejsca na żadnych apostatów żydowskich.

 99. zeppo1234 said

  przyjacielu, Twoje pojecie miłošci jest dokładna odwrotnošcia włašciwej jej trešci. Wspominasz Kabałe i ksiege Zohar, že ja przeczytałeš i prawdopodbnie zrozumiałeš. Nic nie zrozumiałeš bo tego byš nie napisał. Nie masz pojecia czym jest Kabała – to nie sa jakieš czary mary ani przepowiednie o jakiejš tam apokalipsie czy przyszłošci. Kabała to nauka o tym jak przyjać miłošć i wzniešć sie ponad nienawišć. Ksiega Zohar jest komentarzem na Piecioksiag Mojžesza. Na poczatek tyle wystarczy Marku S.
  Proponuje abyš zajrzał na strone http://zdrowieducha.pl/naucz-sie-kochac.html

  Nie przyjęliśmy do wiadomości – admin

Sorry, the comment form is closed at this time.