Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sebastian o Facet o ksywce „Margot”
  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Instytut Rodła we Wrocław…
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  revers o Segregacja pacjentów. Koronawi…
  I*** o Duchowa przestrzeń Polski?
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Kowalski3 o Facet o ksywce „Margot”
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Facet o ksywce „Margot”
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

Kto zbezcześcił 11 listopada 2011 roku święto narodowe Polaków?

Posted by Marucha w dniu 2011-11-12 (Sobota)

Wrogowie polskości i otumaniona przez nich młodzież na długo przed marszem niepodległości wyzywali publicznie jego przyszłych uczestnikow od faszystów. Całkiem jawnie przygotowywali siłowe zakłócenie obchodów 11 listopada w stolicy i zapraszali do współudziału w zakłócaniu zagraniczne bojówki bandycko-terrorystyczne. Nagłaśnianie zamiarów bandyckich wobec marszu niepodległości miało wydźwięk ściśle terrorystyczny – odbierane było jako próba zastraszenia społeczeństwa Polskiego w celu zniechęcenia go do udziału w marszu niepodległości.

Jak wobec antypolskich terrorystów zachowały się władze samorządowe i państwowe? Dały im zielone światło. Mimo że zgłaszane do rejestracji zgromadzenia antyniepodległościowców były celowo przygotowane w takim czasie i miejscach, by zakłócić obchody dnia niepodległości i mimo że jasnym było, iż sprowadzają one niebezpieczeństwo publiczne (zagrażenie życia i zdrowia ludzi oraz mienia w znacznych rozmiarach) – władze Warszawy nie wykonały obowiązku i nie zakazały bandyckim wichrzycielom zgromadzeń, łamiąc w ten sposób artykuł 8 ustawy „Prawo o zgromadzeniach”.

Także służby odpowiadające za bezpieczeńsywo obywateli zaniedbały swoje elementarne obowiązki. Policja i inne służby miały obwiązek wystąpić do władz gminnych z informacją o przestępczym i niebezpiecznym charakterze zgromadzeń planowanych przez antyniepodległościowców. Czy obowiązek ten został dopełniony? Wygląda na to, że nie. Nie dopełniono także obowiązku odizolowania od społeczeństwa niebezpiecznych osób, które planowały zakłócanie siłowe marszu niepodległości i zagrażały bezpieczeństwu obywateli pragnących publicznie świętować na ulicach stolicy dzień niepodległości.

Skutkiem zaniedbań władz antyniepodległościowcy wszczęli zamieszki na Nowym Świecie rozpoczynając spektakl bezczeszczenia święta narodowego Polaków. Następnie chuligani antyniepodległościowi przy nieudolności policji zablokowali ulicę Marszałkowską. Były też incydenty o mniejszej skali.

Dzieło zamętu zostało dopełnione przez starcia policji z tłumem oczekującym na rozpoczęcie marszu niepodległości na Placu Konstytucji. Co się tam tak na prawdę wydarzyło? Przy totalnej dezinformacji głównych mediów odtworzenie wypadków będzie utrudnione. Nie jest jednak niemożliwe.

Już teraz należy zadać kilka pytań:

 • Dlaczego naprzeciw pokojowego zgromadzenia świętujących obywateli ustawiono tyralierę opancerzonych, wyposażonych w tarcze, hełmy i uzbrojonych w pałki policjantów?
 • Czy to nie była gruba prowokacja i liczenie na to, że w tłumie znajdzie się łatwa do podpuszczenia młodzież albo przygotowani na zbrodniczy scenariusz prowokatorzy?
 • Dlaczego państwowe media rozsiewały dezinformację o delegalizacji marszu niepodległości?
 • Dlaczego państwowe media udawały, że walki na Placu Konstytucji uniemożliwiły rozpoczęcie marszu?
 • Dlaczego nie pokazywały marszu na żywo i sugerowały, że tylko jakaś niewielka grupka wytrwałych przemyka się nieznaną mediom trasą w stronę pomnika Romana Dmowskiego?
 • Dlaczego zamiast pokazywania na żywo, co się dzieje na Placu Konstytucji, przez bardzo długi czas pokazywano w kółko kilka tych samych zmontowanych scen ze starciami policji z młodzieżą?
 • Czy przypadkowo w trakcie marszu w studio TVP INFO rozważano wprowadzenie odpowiedzialności prawnej organizatorów zgromadzeń za zniszczenia spowodowane przez każdego, kto przyłączy się do zgromadzenia?
 • Czy pomysł prezydenta Bronisława Komorowskiego, by obciążać organizatorów zgromadzeń odpowiedzialnością za wszystkie straty materialne wyrządzone przez osoby zgromadzone jest tylko reakcją na wydarzenia z dnia niepodległości czy wieńczy spisek w celu ograniczenia swobód obywatelskich?
 • Czy dopuszczenie, a może i sprowokowanie części zajść 11 listopada 2011 roku przez władze miało na celu znalezienie pretekstu do ograniczenia obywatelskiego prawa do zgromadzeń?

Prezydent Bronisław Komorowski zamiast żądać wyciągnięcia odpowiedzialności od osób kierujących co najmniej nieudolnymi służbami państwowymi, władzami samorządowymi i mediami publicznymi – proponuje ukarać społeceństwo – ograniczając możliwość organizacji zgromadzeń, a tym samym korzystanie z podstawowego prawa obywatelskiego. Narzędziem ograniczenia ma być automatyczne przerzucanie finansowej odpowiedzialności ze sprawców wandalizmu na organizatorów zgromadzeń, w trakcie których ktokolwiek cokolwiek zniszczy. Totalitarny system zamyka się coraz szczelniej.

MORAŁ:
Trzeba przygotować pozwy i doniesienia o popełnieniu przestępstw oraz zaniedbaniu obowiązków służbowych przeciwko winnym zbezczeszczenia święta narodowego w dniu 11 listoada 2011 roku. A są to: organizacje, media i osoby nawołujące do siłowego zakłócenia lub rozbicia marszu niepodległości, a także władze, służby i ich przełożeni, którzy nie wywiązali sie z obowiązku ochrony obywateli świętujących dzień niepodległości. Prawo jest po stronie patriotów. Trzeba nauczyć się z niego korzystać.
Należy jak najgłośniej protestować przeciwko zmianom ustawowym ograniczającym obywatelskie prawo do zgromadzeń.

http://mocniejszy.wordpress.com/

Dopuszczenie zarówno krajowej (żydolewackiej) jak i zagranicznej (również żydolewackiej) chuliganerii do zakłócania patriotycznego marszu – jak również absolutnie skandaliczny sposób relacjonowania zamieszek przez media, w tym państwowe – dowodzi, iż Polską rządzi ksenokracja, co jest eleganckim określeniem kryminalnych szumowin o z reguły niepolskim pochodzeniu.
Jaka jest typowa reakcja polskojęzycznego leminga?
„Obie strony są równie winne. Sama widziałam na własne oczy, co pokazywali w telewizji”.
Admin.

Komentarze 102 do “Kto zbezcześcił 11 listopada 2011 roku święto narodowe Polaków?”

 1. OSTRZEGAŁEM…

  „DWA SPOJRZENIA NA MARSZ 11 LISTOPADA

  Pierwsze, to takie, jakie organizatorzy i wspierające je media serwują ludziom młodym, którzy przede wszystkim mają ten marsz tworzyć. Zdaje się, że p. Pospieszalski postawił tu w swoim ostatnim programie „Warto rozmawiać” kropkę nad „i”: zza Odry idą na Warszawę Niemcy i trzeba się im przeciwstawić (taka była wymowa tego programu).

  Inne uzasadnienia marszu stają się wobec tego faktu („idą Niemcy”) jakby drugorzędne. Ten propagandowy fakt ma skłonić pogańskich, neutralnych i katolickich narodowców (a także pisowców, markojurkowców, rydzykowców itp.) do stanięcia w jednym szeregu: narodowi „aktywiści” z „pasywistami”, zwolennicy Kaczyńskiego z przeciwnikami Kaczyńskiego, konserwatywni liberałowie ze zwolennikami sprawiedliwości społecznej, beneficjenci i propagatorzy opcji atlantyckiej ze zwolennikami sojuszu z Rosją, starzy wyjadacze lobby amerykańskiego w Polsce z przeciwnikam hegemonii USA na świecie. Kogel-mogel, czyli Zuckerei.

  Drugie spojrzenie jest nieco szersze i każe widzieć antyniemiecką histerię 11 listopada jako fragment większej całości:

  1. Rosja i Chiny przeciwne nowym sankcjom Rady Bezpieczeństwa ONZ wobec Iranu (10.11.2011)
  wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/366107,rosja-i-chiny-przeciwne-nowym-sankcjom-rady-bezpieczenstwa-onz-wobec-iranu.html

  2. „Dziś najbardziej racjonalną drogą dla naszego kraju w zakresie polityki zagranicznej jest ścisła integracja polityczno-militarna z Niemcami i Rosją. Optymalną formułą współpracy jest Trójkąt Kaliningradzki, na wzór Trójkąta Weimarskiego. Sojusz z Berlinem i Moskwą to olbrzymia szansa dla młodego pokolenia.” – Wywiad z p. Leszkiem Sykulskim – prezesem Instytutu Geopolityki (07.11.2011)
  konserwatyzm.pl/artykul/2347/wywiad-z-p-leszkiem-sykulskim—prezesem-instytutu-geopolity

  3. UE2/EURAZJA CELEM PREZYDENTURY WŁODZIMIERZA PUTINA + Następny cel – integracja w Unii Euroazjatyckiej + Unia Euroazjatycka jest otwarta dla ewentualnego przystąpienia do niej innych krajów – zestaw wybranych publikacji:
  jednodniowka.pl/forum/viewthread.php?forum_id=9&thread_id=355#2033

  4. Rosja: „Ruski Marsz 2011″ (05.11.2011)
  autonom.pl/index.php/news/zagranica/1436-rosja-qruski-marsz-2011q

  Ten ostatni materiał trzeba zacytować: „4 listopada, w Dzień Jedności Narodowej, ulicami Moskwy przeszedł jeden z największych corocznych marszów środowisk patriotycznych i nacjonalistycznych: „Ruski Marsz”. Według różnych źródeł, w tym roku udział w nim wzięło od pięciu do nawet dwudziestu tysięcy osób.

  Pochód rozpoczął się o godzinie 14:00 przy stacji metra Ljublino i ruszył w stronę stacji Bratislavskaja. Wznoszono okrzyki, m.in.: „Rosja dla Ruskich, Moskwa dla Moskwian”, „Wolność ruskiej młodzieży”, „Nie chcemy karmić Kaukazu”, „Rosja bez Putina”, pojawiły się głosy solidarności z narodem Libii. Na Marszu zebrały się, jak co roku, bardzo różnorodne środowiska. Od systemowej i quasisystemowej prawicy, poprzez radykalnych nacjonalistów i kibiców piłkarskich, po zwykłe rodziny, środowiska ortodoksyjne itd.

  Nie obyło się również bez zbiegowiska skrajnych lewicowców i młodych komunistów, określających siebie mianem „antyfaszystów”, jednak bardzo liczne siły policyjne nie dopuściły uczestników kilku(nasto)tysięcznego Marszu do około 400-osobowej grupy czerwonej młodzieży.

  Około 15:00 Marsz dotarł do stacji metra Marino, gdzie przemawiał między innymi jeden z organizatorów, Vladimir Tor. Poruszył on sprawę porannego zatrzymania innego z organizatorów, Konstantina Krylova, któremu postawiono zarzuty z niesławnego paragrafu 282, będącego „batem” systemu głównie na nacjonalistów – zarzuca się mu „wzniecanie nienawiści i wrogości oraz nieposzanowanie ludzkiej godności”. Po mitingu odbył się koncert, a około 16:30 uczestnicy Marszu powoli zaczęli się rozchodzić.”

  Czyli schemat podobny jak w Polsce: ustawianie młodzieży narodowej przeciwko władzom rosyjskim, z wykorzystaniem m.in. popularnego ostatnio również i u nas motywu „libijskiego”.

  Pomyślmy:

  Jeżeli prawdą jest to, co mówi w cytowanym powyżej wywiadzie Sykulski, to zasadnicza zagrywka USA w Europie polega na niedopuszczeniu do sojuszu Niemiec i Rosji, niedopuszczeniu do współpracy UE i UE2/Eurazji wchodzącej 01.01.2012 r. w życie (start putinowskiej UE2/Eurazji).

  Można to robić na różne sposoby (np. blokując budowy rurociągów wschód-zachód, czy rozbijając gospodarkę UE – przykład działalności amerykańskich instytucji finansowych w Grecji), ale nie do pogardzenia są też antyputinowskie demonstracje w Moskwie i w Warszawie.

  A jeśli uda się ściągnąć młodych Niemców do Warszawy i wciągnąć młodych Polaków do bijatyki z nimi, i jeżeli – nie daj Boże – poleje się przy tym krew, albo padną ofiary – to powstanie niechęć, nienawiść, chęć wzięcia rewanżu. Przy odpowiednim nagłośnieniu powstanie przepaść pomiędzy (nie tylko młodymi) Niemcami i Polakami. A de facto przepaść pomiędzy Niemcami i Rosją.

  A w każdym razie jakieś utrudnienie nie tylko dla postulowanej przez Sykulskiego naszej „ścisłej integracji polityczno-militarnej z Niemcami i Rosją”, ale także dla przyszłej suwerennej Konfederacji Słowiańskiej, która może powstać pomiędzy tymi państwami tylko w przypadku uwolnienia się narodowych polskich elit (i ich mediów) z amerykańskiego łańcucha i podjęcia przyjaznej współpracy z narodem rosyjskim i narodem niemieckim.

  O czym maszerując w dniu 11 listopada świadomi Polacy muszą pamiętać.”

  https://marucha.wordpress.com/2011/11/11/obchody-swieta-niepodleglosci-na-pl-pilsudskiego/#comment-124274

 2. ADAM ŚMIECH: DOKONANO MILOWEGO KROKU W UGRUNTOWYWANIU OBRAZU NARODOWCA JAKO CHULIGANA

  „Z dochodzących wieści rodzi się następujący wniosek i to, chciałbym to wyraźnie podkreślić, bez przesądzania o winie (choć osobiście mam wątpliwości, czy awanturowali się wyłącznie lewacy; ale gdyby nawet 100% winy leżało po stronie lewaków, odium spadnie na RN) – dokonano milowego kroku w ugruntowywaniu obrazu narodowca jako chuligana żyjącego burdą. Budowa odruchu bezwarunkowego w postaci kojarzenia „narodowcy, Dmowski – a to ci od burd, rzucania kamieniami i podpalania” jest na ukończeniu. I to wszystko dzieje się w bezsensownej walce z pieskami współczesnej liberalnej demokracji – prymitywnym lewactwem. Jest to walka kompletnie niepotrzebna i nic nie wnosząca. Udział w niej to marnowanie energii i czego tylko się da. Prawdziwa polityka, a tylko do takiej może pretendować poważny Ruch Narodowy, dzieje się gdzie indziej. Czas to zrozumieć, a nie powielać po raz setny błędy poprzedników i swoje własne.

  Dmowski najpierw latami pracował na to, aby wejść do salonów politycznych bez konieczności zaprzedania się masonerii, wywiadom itp. Kiedy tam wszedł, prowadził z wielką klasą politykę narodową, wywalczając Polskę argumentem, dyskusją. Nie potraktował pałą Lloyd-George’a, ani Wilsona płytą chodnikową oraz nie podpalał synagog, chociaż Żydzi zawsze byli Jego i Polski największymi wrogami, na każdym etapie działalności RN rzucającymi kłody pod nogi. Powtórzę co napisałem wcześniej – albo zadowolimy się marginesem, który raz do roku (może częściej) da sobie po mordach z lewakami, albo myślimy o poważnej polityce na poziomie państwowym. To pierwsze jest łatwe i tanie, to drugie, wymaga wieloletniego, konsekwentnego wysiłku, bez widoków na własną chwałę i karierę finansową. Wybór należy do ludzi myślących.”

  Całość: http://jednodniowka.pl/forum/viewthread.php?forum_id=2&thread_id=398#2046

 3. navajo88 said

  Panie Marucha odpowiem panu ! to my wszyscy zniszczyliśmy to święto !!!!! i nie tylko to święto ,ale całą naszą Polskę ! taka jest prawda !!!!!!!!
  J.M.H

 4. „Sama widziałam na własne oczy, co pokazywali w telewizji”…

  Rosyjskie lemingowie sa koscia od kosci lemingow polskich, chyba pochodza od jednej matki, Panie Marucho!

  Cytat rozprzestrzeniam po calej Rosij!

  Bije owacje na stojaco!

 5. KTO PODBURZA NARODOWĄ MŁODZIEŻ W POLSCE I W ROSJI I DLACZEGO PRZECIWKO POLITYCE PUTINA (ZBLIŻENIE Z NIEMCAMI, CHINAMI, PAŃSTWAMI MUZUŁMAŃSKIMI, ODBUDOWA CHRZEŚCIJAŃSTWA)?

  Na stronie stopsyjonizmowi.wordpress.com kolejna porcja zaśmiecania umysłów antyżydowskimi i antyputinowskimi hasełkami:

  „BRACIA ROSJANIE JESTEŚMY SERCEM Z WAMI !!!

  ZA NASZĄ I WASZĄ WOLNOŚĆ !!!

  RUSSKIJ MARSZ ROK 2010

  Tego roku 4 listopada odbyły się w 50 miastach Rosji marsze i mityngi Rosjan nacjonalistów, prawosławnych, patriotów, najzdrowszej i najtwardszej części rosyjskiego narodu w walce z żydowskim jarzmem „kremlowców”, ciemiężących Rosję, zalewających ją pornografią, ideami dzieciobójstwa, pedalizmem, grabiących bogactwa Rosjan, niszczących ich, w pocie czoła wybudowane, zakłady przemysłowe i rolnictwo. Stają razem przeciwko „wilkom w owczej skórze” a raczej chazarom udających patriotycznych Rosjan.

  Przedstawiamy krótką relację z „Ruskiego Marszu” mającego miejsce, jak już nadmieniliśmy, 4 listopada tego roku w Moskwie, w dzielnicy Liublino. (…)

  0:58 Rosjanie naprzód, Rosjanie naprzód!

  1:38 Rosjanie naprzód!

  1:45 Chwała narodowi rosyjskiemu!

  1:49 Koniec okupacji!

  1:53 Chwała narodowi rosyjskiemu!

  1:57 Chwała ziemi rosyjskiej!

  2:05 rosyjskiemu ludowi!

  2:10 Rosjanie siła!

  2:25 Putin pedał, Putin pedał!!!

  2:36 Chwała bohaterom!

  2:46 napis na bannerze : ODZYSKAMY ROSJĘ DLA ROSJAN3:11 napis na bannerze : DOSYĆ WŁADZY ŻULI I ZŁODZIEI

  3:22 napis na bannerze : WYZWOLIMY ROSJĘ

  3:24 Rosjanie naprzód, Rosjanie naprzód !

  3:26 napis na bannerze : PRACA NARÓD WOLNOŚĆ

  3:28 Rosjanie naprzód !

  3:48 Za naszą Ziemię naprzód!

  4:15 Nie płacić na Kaukaz!

  4:33 Moskwa ruskie miasto

  4:50 Rosja bez Putina ! Rosja bez Putina !

  5:04 Rosja bez Putina ! Rosja bez Putina !

  5:14 Zbawimy Rosję ! Rosji władza rosyjska !!

  5:50 Wolność wszystkim więźniom politycznym! Wolność wszystkim więźniom politycznym!

  5:58 Precz z (paragrafem) 282

  RUSSKIJ MARSZ 4.11.2011- ZA NASZĄ I WASZĄ WOLNOŚĆ

  BIERZMY PRZYKŁAD Z WOLNYCH JESZCZE LUDZII !!!”

  Za: http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=5549&Itemid=56

  * * *

  Mądremu dość. Nie od dzisiaj wiadomo, że lobby amerykańskie kontroluje niemałą część tzw. patriotycznych mediów i nadaje im taki kierunek propagandowy, jaki tylko w danej chwili nadać im chce.

  Polakom potrzeba w tej sytuacji dużo ostrożności i umiejętności samodzielnego myślenia. A z tym, niestety, jest bardzo źle.

 6. Kapsel said

  A mnie się marzy…Kurna chata

 7. Kapsel said

  Cd 6
  A mnie się marzy kurna chata
  Zwyczajna izba zbita z prostych desek
  Żeby odbić od całego świata
  Od paragonów, paragrafów i wywieszek

  Zaszyć się w kącie, w kupie liści
  Tak żeby tylko czubek nosa było widać
  Nic nie zamiatać, nic nie czyścić
  Nie kombinować co się jeszcze może przydać

  Kiełkuje tu i tam tymotka
  Ba klepisku rośnie czterolistna koniczyna
  Nie myśli się o ścisku, o wycisku
  Nic się o czternastej nie zaczyna

  Z wolna grubieją ci paluszki
  I wolno rosną kędzierzawej brody pukle
  Niszczeją zgrzebne ciuszki
  A tobie nie żal nadziewanych pączków z lukrem

  A mnie się marzy kurna chata
  I trzaskające w kurnym piecu smolne pieńki
  I dochodzący głos kolegów: pójdźmy wszyscy do stajenki

  Gdzieś tam prezydent zbiegł w szlafroku
  Gdzieś tam przyjęli jako wskaźnik stopę zysku
  Pięć wizyt, sześć wyroków
  Ktoś przez pomyłkę rekord świata pobił w dysku

  A tu tymotka wprost z podłogi
  Strzela w niebo i lwie paszcze rosną dzikie
  I sercu drogiej nie masz tu załogi
  Tutaj możesz się nie liczyć z nikim

  Budzi cię leśnych ptasząt duet
  Więc się przeciągasz, a stwierdziwszy ssanie w dołku
  Przyswajasz razową bułę
  I zaraz lżej ci na tym ziemskim łez padołku

 8. mgrabas said

  antypolska prowokacja znów nie udała się 😀
  Polak to najmądrzejsza nacja na świecie.

 9. mocniejszy said

  Wbrew medialnym pozorom, to władze stracą na swoim antynarodowym zachowaniu. Społeczeństwo udając się na marsz niepodległości zagrało zdecydowanie, mówiąc władzom: sprawdzamy. I władze musiały wyłożyć karty na stół. Ich karty są już znane. Pokazali się zarządcy stolicy i Polski od złej strony. To bardzo wzmocni ruch odnowy narodowej i pokaże wyraźnie, że to on stoi na straży wolności obywatelskich.

  Zatem potwierdza się powiedzenie, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

  To jest też czas, gdy będą spadać klapki z oczu patriotów w polskich służbach. Jak się czuli policjanci, nie tylko ci w stolicy, obserwując jak część z nich jest wykorzystywana do niegodziwych celów? Czy im się to podobało? Na pewno nie. Polskość się budzi. Wyzwolenie społeczeństwa polskiego z sieci układów międzynarodowych tłamszących polski odwieczny pęd do wolności zbliża się. Społeczeństwo się budzi, powstają programy, patrioci się jednoczą. Rewolucja narodowa się zbliża. I może, a nawet powinna być pokojowa.

 10. Boomcha said

  @ 5

  >KTO PODBURZA NARODOWĄ MŁODZIEŻ W POLSCE?

  Żydzi, Rosjanie i Niemcy.

 11. MĄDRY POLAK (PO SZKODZIE):

  „Niestety, w trakcie Marszu Niepodległości na Placu Konstytucji doszło do burd i awantur z policją. Dla mnie, kibica Legii był to bardzo smutny widok, gdy w hordzie debili – tak debili! – bo innych słów nie umiem znaleźć na zachowanie tych, którzy rzucali w policję kamieniami, petardami i racami, widziałem kilkunastu ludzi zamaskowanych w barwy mojego ukochanego klubu. To był dla mnie bardzo przygnębiający widok.

  Szczególnie symboliczna jest często powtarzana migawka w mass mediach, gdy osobnik w białej bluzie z symbolami Legii (nota bene dokładnie w takiej samej chodzę na mecze „Wojskowych”) rzuca kamieniem w policjantów. Nie wiem, czy ten człowiek ma świadomość czy jej nie ma, że na piersi ma symbol „1916” w barwach Legii. 1916 to data założenia Legii przez żołnierzy legionów, którzy później byli współtwórcami odrodzonego państwa polskiego, że cała tradycja naszego klubu, to tradycja wojskowa i państwowa. Tymczasem kilkunastu ludzi, którzy są w tych barwach nie umie uszanować święta narodowego. Czym oni się różnią od niemieckich bandytów mieniących się anarchistami, którzy przyjechali do Warszawy urządzić rozróbę? W moim przekonaniu niczym.

  (…) wiem jedno: nic, literalnie nic nie usprawiedliwia rzucania kamieniami w policję w dniu Święta Niepodległości. Ani oczywista prowokacja jaką była blokada Marszu Niepodległości ze strony środowisk lewicowych, ani przyjazd lewicowych bojówkarzy z Niemiec, którzy odgrażali się, iż rozbiją świętowanie. Co więcej, te awantury dały argumenty do ręki przeciwnikom Marszu Niepodległości.

  Marcin Dalbowski, diarium.pl”

  * * *

  Ale przecież to było do przewidzenia: np. w dyskusjach o marszu na marucha.wordpress.com raz po raz zachęcano do konfrontacji z Niemcami i lewakami, do „targania się po szczękach”, a Pan Gajowy maskował to prowokowanie bezmyślnej agresji eufemistycznymi gadkami o prawie do „obrony” i „samoobrony”.

  Wstyd! Tak mądry Polak nie postępuje z niedoświadczoną i rwącą się do czynu młodzieżą!

  Pan Gajowy pokierował iluś młodych ludzi w złą stronę: w kierunku – jak mówi Adam Śmiech – „ugruntowywania obrazu narodowca jako chuligana żyjącego burdą”.

 12. Krzysztof M said

  Ad. 3

  Nikt święta nie zniszczył. Pochód zgromadził wiele tysięcy młodych ludzi. Nie tylko młodych. Ale młodzież dominowała liczebnie. Był spokój i dyscyplina. Mamy wspaniałą młodzież. Której świadomość narodowa budzi się. Dzieje się to wolno, ale proces postępuje.

  Młodzi miłują prawdę i nienawidzą fałszu. Prawda to Dmowski. A nie UE, I nie Piłsudski.

  Idziemy w dobrym kierunku.

  Władze odseparowały pochód od lewackich bojówek. I za to należy się władzom podziękowanie. Władza musi się liczyć z otoczeniem zewnętrznym. Ten, kto się nie liczy – kończy na tylnym siedzeniu auta na parkingu – przy całym szacunku dla Jego dokonań.

  Aha. Jeszcze jedno. Sekta smoleńska obecna na pochodzie, okazała się słaba. I to też dobrze.

 13. Marucha said

  Re 1:
  „Antyniemiecka histeria” jest w Polsce jak najbardziej na miejscu, co więcej, jest wskazana, jako zdrowy odruch narodu przed coraz bezczelniejszą niemiecką agresją.
  Agresja odbywa się na wielu polach:
  1. Ekonomicznym i gospodarczym – wykup polskiej ziemi, mediów, przedsiębiorstw.
  2. Politycznym i medialnym – przesuwanie odpowiedzialności za II Wojnę na Polaków, ziomkostwa, organizacje „wypędzonych”, artykuły o „polskich obozach”, zakłamane filmy i książki.
  Mam ciągnąć dalej?

 14. lopek said

  Po wczorajszym dniu, trzeba stweierdzić:

  „wasze ulice…” – nie są już nasze.

  Życie też nie nasze – bo żyjemy tylko z łaski unych a łaska na pstrym koniu… i tak dalej.

 15. Marucha said

  Re 11:
  Panie Ruski Blog,
  Niedługo – doczekamy się tego! – tacy, jak Pan będą przeciwni pielgrzymkom do Częstochowy albo procesjom na Boże Ciało, bo „prowokują one do burd”.

 16. feliks said

  Oprócz pozwów, wszystkie tzw prawicowe ugrupowania winny wystapić ze skargą i to nagłośnioną na skrajnie tendencyjny (propaganda Gierka to pikuś) przekaz z marszu telewizji publicznej(prywatne pies drapał). do Rady Etyki Mediów.Płacimy abonament i chcemy inormacji a nie dezinformacji.Moze uda się wreście zorganizować rodzaj „opinii społecznej’ wymuszającej minimum przyzwoitości w mediach. To co pokazywano TVP3 to szczyt kłamstwa i bezszczelności

 17. revers said

  ksenokracja czy knesokracja? co na jedno wychodzi ze Polakow lokalnie traktuje sie jak Palestynczykow.

 18. malwinka said

  PATRIOTYZM – Lech Makowiecki

  Pytasz mnie: „Co to jest Patriotyzm?
  Na co komu potrzebna Ojczyzna?…”
  Roztapiamy się w tyglu Europy,
  A ja tylko o ranach i bliznach…

  Dziwisz się, po co ten cały bagaż:
  Hymn, sztandary, historia i wiersze…
  Jak wyjaśnić to komuś, kto chętnie
  Czyta tylko instrukcję playstation?…

  Wiem… Nie było już dawno tu wojen…
  Jest internet, McDonalds i stringi…
  Mądrych ludzi obrzuca się błotem…
  Na przywódców ogłasza castingi…

  Rządzą chłopcy w przykrótkich spodenkach,
  Chleb drożeje, tanieją igrzyska…
  Rozszczekała się w mediach nagonka;
  Lepkie kłamstwo wylewa się z pysków…

  Złodziej dzierży dziś klucze do banku…
  Błazen mieni się dumnie Stańczykiem…
  „Autorytet” wystawię na sprzedaż
  Swe poparcie – za euro-srebrniki…

  Mówisz mi: „To jest chyba normalne!
  Cały świat przecież „jedzie po bandzie”…
  Dla nas liczy się, wiesz… Tu i teraz…
  Taki czas… Bawmy się w Eurolandzie!”

  „Wolność mamy… Więc „róbta co chceta!”
  Kto nie umie się bawić, niech spada!…”
  Ja coś mówię o tańcu Chochoła,
  Ty nie kumasz nic z tego, co gadam…

  Masz licencjat, brak zasad i power.
  (Chamski Pi-aR pozwoli wyjść z cienia) …
  Nauczyli cię prawie wszystkiego,
  Odebrali zaś zdolność myślenia…
  „Miałeś, chamie, złoty róg, (…)
  ostał ci się ino sznur”
  „A mury rosną, rosną, rosną…
  Łańcuch kołysze się u nóg…”

  Pytasz mnie: „Co to jest PATRIOTYZM?”…
  Wielu mędrków wciąż nad tym się trudzi…
  Patriotyzm na dziś – to mieć dzieci…
  I wychować je… Na dobrych ludzi…

 19. Re 15 (Marucha)

  Tacy, jak ja nie są i nie będą przeciwni pielgrzymkom i procesjom, lecz byli, są i będą przeciwni robieniu Polakom wody z mózgu pod pozorem walki z „agresją niemiecką” (czy żydowską).

  Polak, to człowiek, który myśli, a nie łyka jak narkotyk propagandowe „rewelacje” ze stopsyjonizmowi i „skowyty” Marka S.

 20. revers said

  ad10
  http://internaut.nowyekran.pl/post/37169,niemcy-w-warszawie-relacja-na-zywo

 21. byłem, widziałem said

  Idąc z centrum na Pl. Konstytucji można było naprawdę poczuć się zastraszonym. Na tym krótkim odcinku naliczyłem 21 funkcjonariuszy policji (tylko na zachodniej stronie ulicy) ubranych po cywilnemu, mieli na sobie kamizelki odblaskowe z napisem policja, które można w parę sekund schować w kieszeń, LRAD, trzy armatki wodne. Kordon policji zablokował w poprzek Marszałkowską więc idący z centrum MUSIELI przechodzić bocznymi uliczkami, aby dojść na Pl. Konstytucji.
  Policja odcięła plac od strony północnej. Na placu w części północno wschodniej znalazł się „desant niemiecki”, który pewnie był wsparty polskojęzyczną chołotą. Goście mieścili się powiedzmy w kwadracie 20X20m więc nie było tego dużo. Bardziej na południe – powiewało wiele flag trzymanych przez patriotów. Na placu przybywało ludzi.
  Kilka minut przed 1500 ruszyła z placu na ulicę Piękną w stronę Wisły kolumna patriotów. Po chwili policja odcięła Pl. Konstytucji od strony w którą ruszyli.
  O godzinie 1500 na placu – jak na komendę – hałas niebywały. Prowokatorzy i „goście” zaczęli rzucać petardy i race w kierunku policji, która stała naprzeciw – w poprzek Marszałkowskiej od północnej strony placu. (No czegoś takiego to się nie spodziewałem jak na wojnie!) Toteż policja wezwała do „przestrzegania przepisów prawa” kilka razy. W końcu psiknęli w chołotę gazem łzawiącym i poprawili wodą z armatek wodnych. W międzyczasie reszta prewencji przegrupowała się i stanęła na całej szerokości placu. Organizatorzy Marszu wzywali do zachowania spokoju i do grupowania się w części zachodniej placu.
  Gdy niemiaszki nieco ochłonęły, prewencja powoli zaczęła poruszać się na południe (ale tylko parę kroków, powoli – więc wszystko było OK). Organizatorzy Marszu uformowali na południu placu kolumnę z transparentami i powoli ruszyliśmy na południe w kierunki stacji metra politechnika, aby oddalić się od tego całego bajzlu. (Chołota została na placu)
  Przy akademikach politechniki stanęliśmy na chwile. Po odśpiewaniu hymnu ruszyliśmy dalej na południe.
  Marsz przebiegał bardzo spokojnie. „Bóg, honor i ojczyzna”, „Polska – biało czerwoni”, „Raz sierpem, raz młotem w czerwoną chołotę”, „Gajowy do lasu” (to pod belwederem), „Wczoraj Moskwa dziś Bruksela”, „Jak Jagiełło na krzyżaku tak my dzisiaj na lewaku”, „Stolica Polaków nie chce lewaków”, „Kłamstwa Michnika wyrzuć do śmietnika”, „Nadchodzi, nadchodzi Marsz Niepodległości”, „Patriotyzm to nie faszyzm”, „Polska katolicka nie laicka” i jeszcze wiele innych patriotycznych haseł bez nienawiści. Dwa razy odśpiewano „Rotę” – to były najpiękniejsze chwile! Naprawdę ruszyło się serce!
  Oczywiście co raz jakiś pseudokibol odpalał jakąś petardę, ale patrioci nie dali się sprowokować.
  O tym co działo się pod pomnikiem Dmowskiego nie mam już ochoty pisać. Nie jest to potrzebne – każdy wie jak jest…
  Przytoczę tylko parę zdań w sprawie „płonącego samochodu”. Ludzie oglądają mnóstwo tandetnych filmów sensacyjnych na których goście wrzucają zapaloną szmatę do baku i samochód wybucha. Wcale nie jest łatwo podpalić samochód – to trzeba wiedzieć jak to zrobić. Zwykli ludzie tego na pewno nie wiedzą… W radiu słyszałem, że przy policji był „łącznik” z ratusza. Sprawę samochodu wykorzystano do „zdelegalizowania” Marszu. Policja podała przez głośniki, że Marsz zdelegalizowano ZANIM „podpalono” samochód.
  Ogólnie rzecz biorąc było trochę nerwów, ale każdemu polecam! Było bezpiecznie, spokojnie, wesoło.

 22. Piotrx said

  Re 19:
  „Polak, to człowiek, który myśli, a nie łyka jak narkotyk propagandowe „rewelacje” ze stopsyjonizmowi i „skowyty” Marka S.”

  Coś Pan MarekS strasznie „boli” bloga – prawda w oczy kole ?
  Jesli blog ma uzasadnione zastrzeżenia to może dokona wreszcie rzeczowej i krytycznej analizy wpisów MarkaS i przedstawi ją w Gajówce, zamiast pisać ciągłe ogólniki o „propagandowych rewelacjach”. Chyba ze przerasta to jego mozliwosci intelektualne?

  „Pan Gajowy pokierował iluś młodych ludzi w złą stronę: w kierunku – jak mówi Adam Śmiech – „ugruntowywania obrazu narodowca jako chuligana żyjącego burdą”.”

  Powiem szczerze nie rozumiem „co poeta miał na myśli”?
  Kiedy , gdzie, w jaki sposób?

  A czy blog był może z „flagą słowianszczyzny” na marszu , lub na innych obchodach 11 listopada w miejscowosci gdzie mieszka ?

 23. z monitorapolskiego said

  Czy z prawa czy z lewa czy ze srodka, czy dobry Polak czy zly Polak ale zawsze to musi byc Zyd, kurna!

  Roma 12 Listopad 2011 o 10:16 am

  uwaga, ważna akcja i pasuje do tematu bojówek niemieckich w Warszawie
  a propos dezinformacji globalnej i faszystów

  PODPISUJEMY wszyscy petycję bo to sprawa bardzo słuszna – protest, aby zaprzestano w światowych mediach używania zwrotu „polskie obozy koncentracyjne” ,
  bo to nie były obozy polskie tylko niemieckie, lub też faszystowskie
  podpisało już ok 270 tysięcy
  oto link do petycji
  http://www.thekf.org/events/news/petition/
  http://www.thekf.org/
  Ciekawe, że pomysłodawca tej petycji to dziennikarz Alex Storożyński,
  we wrześniu 2005 roku Storożyński został wybrany do Rady Dyrektorów Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, a dwa miesiące później Rada jednogłośnie mianowała go na swojego przewodniczącego. A to chyba jest propozycja Słowian do walki z globalnymi bankami.

  http://www.poland.us/strona,9,101,0.html
  Odpowiedz

  *
  monitorpolski 12 Listopad 2011 o 11:36 am

  Alex jest porządnym propolskim Żydem. Syn polskiego AK-owca. Znam go osobiście, to jest przykład dlaczego nie powinniśmy mówić źle o Żydach i wszystkich masonach. Jako jedyny wśród dyrektorów Polsko – Sowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w Nowym Jorku, poparł otwarcie nasze działanie (czyli Forum Ochrony Praw Polonii) w kierunku usunięcia mafii Kamińskich z organizacji polonijnych. Niestety, nawet to nie pomogło.
  Akex w pewnym okresie był nawet redaktorem naczelnym prosyjonistycznej gazety „The Sun” Murdocha. Przez wiele był dziennikarzem Daily News, dostał nawet Pulitzera za swoje publikacje. Niedawno wydał książkę i zrealizował film o Kościuszce. Jako prezes Fundacji Kościuszkowskiej jego jednym z pierwszych posunięć był powyższy apel. Oczywiście, że powinniśmy popierać Alexa Storożyńskiego w walce o to by Polaków nie traktowano na równi z niemieckimi nazistami.

 24. Krzysztof M said

  Ad. 21

  Uczestnicy pochodu z ul. Waryńskiego, czyli ci, którzy byli na mszy św. idąc czuli się bezpiecznie. Policja nie dawała podstaw do odczuwania zagrożenia. Przechodziliśmy ocierając się czasem o radiowozy. Jednak odczucia zagrożenia nie było.

 25. JO said

  Widac wyraznie, ze Zydzie – Lewacy w Polsce maja Zaplecze, ktore starannie analizuje kazdy Czysto Polski Krok i z pelna starannoscia organizuje AntyPolskie Dzialania w iscie Talmudyczny Sposob tak by nie tylko pognebic Polako, to co Polskie ale i zrzucic Na Polakow Wine

 26. MĄDRZY POLACY (PO SZKODZIE):

  „Oświadczenie organizatorów Marszu Niepodległości

  W sprawie wydarzeń z 11 listopada
  (…)
  Niestety, doszło również do przypadków karygodnych zachowań grup chuliganów i prowokatorów. Organizatorzy Marszu Niepodległości zdecydowanie potępiają bandyckie zachowania, do jakich doszło w Warszawie dzisiejszego dnia. Potępiamy ekstremistów, którzy ścierali się z policją na Nowym Świecie, placu Konstytucji i w innych punktach stolicy. Zdecydowanie potępiamy jakąkolwiek przemoc jako środek wyrażania poglądów, niezależnie od tego, pod jakimi hasłami byłyby głoszone.
  (…)
  Sukces frekwencyjny tegorocznego Marszu niewątpliwie przysłaniają te smutne wydarzenia. Złożyło się na nie kilka czynników: prowokacje lewicowych ekstremistów, bandytyzm prowokatorów i chuliganów, nieudolność sił porządkowych. Zasadniczą odpowiedzialność za dzisiejsze wydarzenia, poza bezpośrednimi sprawcami, ponoszą środowiska lewicowych ekstremistów I SPRZYJAJĄCYCH IM MEDIÓW, KTÓRE OD KILKU TYGODNI BUDOWAŁY ATMOSFERĘ PRZYZWOLENIA NA PRZEMOC, jako metodę wyrażania poglądów. Nie może być zgody na takie zachowania, tak samo jak NIE MOŻE BYĆ ZGODY NA BANDYTYZM, CHOWAJĄCY SIĘ ZA PATRIOTYCZNYMI HASŁAMI.”

  http://niepodlegli.net/2011/11/11/oswiadczenie-organizatorow-marszu-niepodleglosci-2/

  * * *

  POWTÓRZMY (żeby Pan Gajowy też sobie wziął do serca i rozumu): „NIE MOŻE BYĆ ZGODY NA BANDYTYZM, CHOWAJĄCY SIĘ ZA PATRIOTYCZNYMI HASŁAMI”.

 27. Kapsel said

  z niedoświadczoną i rwącą się do czynu młodzieżą!

  Kłamstwo !!! Trzech moich dorosłych synów wraz z grupą swoich przyjaciół i kolegów to nie młodzież i rzeczywiście rwała się tylko do jednego….. aby „krzyżakom” skopać dupę.

 28. Zagrypiona said

  @Rublog…

  Nie zauwazylam zeby pan Gajowy jak i komentujacy nawolywali tu do walk z lewakami – oburzenie i takie tam wentylowe kwekanie moze i bylo. Czytalam w wiekszosci jednak wpisy wywazone osob ktore swiadomie pisaly ze to bedzie prowokacja i ze nalezy uwazac gdzie sie idzie tego dnia…

  Niech RUBLOG powstrzyma sie troszke i dla stonowania wspomni o tych ktorzy naprawde nawolywali wrecz do wojny przeciw narodowcom, o instrukcjach jak uzyc koktajli molotowa itd: http://www.wprost.pl/ar/268407/Anarchisci-szykuja-Koktajle-Molotowa-na-11-listopada/… Albo chocby to: http://spoleczenstwo.newsweek.pl/antifa–niech-sie-boja,84182,1,1.html … A nie piszesz ze tu Gajowy namawia do bojek i mlodych posyla na barykady. Litosci, troszke sie chyba wybieglo przed szereg. niestety niecelnie.

 29. Piotrx said

  Jeszcze pare migawek:

 30. Joe said

  Kto zbeszczescil 11 listopada 2011 roku?

  Lewackie meridia w Polsce+pare setek staliniatek „rodzimych” wspieranych z Zachodu wermachto-wnukami.
  Powtorka wrzesnia 1939….Kropka koniec.

 31. aga said

 32. aga said

  Pewnie ruski blog. lepiej zostać na tapczanie albo przed telewizorem/komputerem,z ksiązka Dmowskiego dla niepoznaki ;))
  i hodowac sobie większy brzuszek a dla lepszego samopoczucia wspaniałych Polakow,ktorzy z wygodnego tapczana zrezygnowali – nazywac chuliganami….

 33. 166 bojkot TVN said

  Interia usiłuje zachować wiarygodność:
  http://fakty.interia.pl/raport/zamieszki-w-warszawie/news/wsrod-210-zatrzymanych-pseudokibice-i-lewacy,1720361,7779
  Wśród 210 zatrzymanych pseudokibice i lewacy
  Wśród zatrzymanych w piątek 210 osób są pseudokibice, którzy przyjechali do Warszawy z innych miast, a także obywatele Niemiec; m.in. przedstawiciele skrajnych organizacji lewicowych – dowiedziała się nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa w stołecznej policji.

  Policja zatrzymała 210 osób/fot. P. Supernak /PAP

  Wśród zatrzymanych w trakcie manifestacji z okazji Święta Niepodległości są cudzoziemcy – 92 obywateli Niemiec, 1 obywatel Hiszpanii, 1 obywatel Węgier i 1 obywatel Danii – podała w sobotę policja.
  (….)

 34. aga said

 35. aga said

  Mędrcy Syjonu – nic po kryjomu!!!!

 36. guła said

  No cóż atak idzie frontalny, ale być może co daj Boże, endeckie oczy otworzą się?

 37. revers said

 38. aga said

  ile to ja guł widzialam w tych chazarskich szeregach anty faszystow 🙂
  Guło to dla ciebie od endeka Skatulskiego:))

 39. maran said

  „Parafianie z Czarnowąs obrzucili petardami policję w Warszawie!
  News (bardzo wiarygodny i zweryfikowany w kancelarii premiera): W piątek 11.11.11 uczestnicy Mszy Św. z parafii p.w. Bożego Ciała i św. Norberta w Czarnowąsach na Opolszczyźnie obrzucili petardami policję w Warszawie podczas Marszu Niepodległości. Co prawda parafianie twierdzą, że byli w tym czasie na Eucharystii czterysta kilometrów od stolicy, ale fakt jest faktem. Dziennikarka TVP Info zapytana, dlaczego wóz transmisyjny nie pokazał relacji z Mszy Św. w Czarnowąsach, a relacjonowana była walka uliczna niemieckich anarchistów ze stołeczną policją pod szyldem: parafianie z Opolszczyzny toczą regularną wojnę ze służbami mundurowymi, odpowiedziała: Mieliśmy informację, że msza została odwołana, a kolor petard sugerował mieszkańców Czarnowąs. Za cztery dni umieścimy sprostowanie w wiadomościach o 23.30.

  Późniejsze informacje sugerowały, że podpalili również wóz transmisyjny TVN24, ale parafianie twierdzą, że o tej porze już spali.

  Mieszkańcy Czarnowąs zastanawiają się, jak to możliwe, że rok temu podczas Marszu Niepodległości nie było rozruchów i walk ulicznych („Z wyjątkiem wicie tych co z gołymi tyłkami po mieście latajo, ni”), a w tym taka rozróba! Jak to możliwe?http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/parafianie_z_czarnowas_obrzucili_petardami_policje_w_warszawie__31611

 40. rosol said

 41. Chutor said

  Ad 9 Mocniejszy

  „Zatem potwierdza się powiedzenie, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”

  Slusznie.

  „Amerykanscy weterani lacza sie z ruchem „zajecia Wall Street” w Nowym Jorku, wyrazajac tym protest przeciwko metodom wielkich korporacji, niesprawiedliwosci spolecznej i bezrobociu w Stanach Zjednoczonych, Press TV donosi.”
  „US veterans have joined the “Occupy Wall Street” movement in New York to protest against corporatism, social injustice and unemployment in the United States, Press TV reports.”
  http://www.presstv.ir/detail/209632.htmlUS

  Panie Mocniejszy, wiele rzeczy wychodzi na dobre. Przydaloby sie aby przeciwnik byl troche mocniejszy bo wygranie przeciwko slabeuszom daje malo chwaly. Ci tak zwani mocni tego swiata sa czubkiem upadajacej cywilizacji. Ta hydra wieloglowa w roznych czesciach swiata dostaje po ryju.
  Jezeli amerykanscy weterani lacza sie przeciwko wladzy bankom w Nowym Jorku to tylko wskazuje na to, ze bankow moc nawet w swoich glownych zmijowiskach jest iluzoryczna.
  Roznego rodzaju strachy na Lachy nie maja pokrycia w historii. Po pierwszej wojnie swiatowej Polacy wyparli Niemcow w strone zachodu, podobnie stalo sie po drugiej wojnie swiatowej, po trzecim konflikcie Polacy maja wieksze szanse by moczyc stopy w Labie niz Niemcy w Wisle.

 42. maran said

  „Na czarną godzinę?

  Na proste pytanie: „Jakie masz wady?”, bez trudu większość z nas znajdzie odpowiedź. „A wymienisz swoje talenty, zalety?” – z tym będzie znacznie trudniej. Jest tajemnicą ludzkiej natury, że tak łatwo uderzamy w tony narzekania, negacji, skupiamy się na ciemnej stronie rzeczywistości, a tak mało zauważamy wokół siebie dobra, działania Bożej Opatrzności, swojego potencjału. Znajduje to odzwierciedlenie w naszych codziennych rozmowach, wyborach, w ogólnym nastawieniu do problemów życiowych. Dlaczego? Czyżby Pan Bóg poskąpił swoich darów? Jednym dał wszystko, innym nic? Nie. Każdy je otrzymał, więcej bądź mniej. Ktoś jeden talent, inny dziesięć. Problem leży w czym innym. Jego sedno wyrażają słowa sługi z przypowieści Chrystusa, który zakopał pieniądze: „Bojąc się więc, poszedłem i ukryłem twój talent”. To lęk zamyka nas na dar. Boimy się, bo czujemy podświadomie, że przyjęcie go zrodzi zobowiązania. Zabraknie uzasadnienia dla własnej bierności, obojętności i postawy roszczeniowej, która w gruncie rzeczy jest bardzo wygodnym sposobem na życie.

  Chrześcijaństwo polega m.in. na tym, że pokonuje się w sobie pewien mechanizm obronny, każący schronić się w swojej „jaskini” i patrzeć z bezpiecznej perspektywy na świat, w stosownym momencie, określonym przez domniemaną bądź rzeczywistą korzyść, sięgnąć po profity owej bierności. Współczesna antyewangeliczna obojętność jest zgodą na narzucenie narracji, która zakłada zepchnięcie całej rzeczywistości wiary na margines codziennej aktywności, podporządkowanie wizji świata odartego z Absolutu. Właśnie ten cel: przeformatowanie naszego myślenia, postawiło dziś sobie wielu ludzi. A my dajemy się – zbyt często! – jak po sznurku do niego prowadzić. To bardzo smutne.

  Chrześcijaństwo nie stanie się solą ziemi i światłem świata, jeśli nie dokona się zmiana mentalności wyznawców Chrystusa. Z biorców i obserwatorów, wstydliwie ukrywających swoje talenty „na czarną godzinę”, chowających się za plecami bliżej nieokreślonych „innych”, zastraszonych pohukiwaniami tzw. autorytetów staną się kreatorami rzeczywistości – na miarę Chrystusa i Jego krzyża”
  http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/na_czarna_godzine__31623

 43. aga said

  http://www.konserwatyzm.pl/artykul/2439/han-pasado—swieto-niepodleglosci-w-warszawie-ad-2011

 44. Shakespear said

  Ad. 11
  „Pan Gajowy pokierował iluś młodych ludzi w złą stronę: w kierunku – jak mówi Adam Śmiech – „ugruntowywania obrazu narodowca jako chuligana żyjącego burdą”.”

  Cytując Adam Smith-a Pan się tu mi się wydaje odsłania.

  To co Pan pisze w 11) to bzdury. Jeżeli my na tym blogu wiemy ze Niemcy przyjadą to prosta logika mówi ze państwowe organy na pewno to wiedzą. I co, nie maja umiejętności tych chuliganów zatrzymać?

  Kto kupił bilety chuligankom by przyjechali „świętować” w 11 Listopada? Czemu nie 1 Maja? Kto im hamburgery i koka kole kupił? Kto ich z policji wyciągnie? To są pytania na które Tusk nam nie ot-powie.

  W mojej okolicy więcej ludzi flagę powiesiło i kilku sąsiadów jak się dowiedziało o Niemieckich przybyszach nagle rozpoczęło pytać/myśleć kto im pozwolił mieć tyle swobody. Ot-powiedz okazała się im logiczna, władza. Waltz i Tusk.

 45. bezpartyjny said

  http://www.garnek.pl/henrykz/18319004

 46. aga said

  POLSKA I POLACY

  Komentarz do artykułu na: http://wirtualnapolonia.com/2011/11/09/niepodleglosc/#comment-56360

  Wiesław P.

  To oczywiście słowa księdza Gronia. Przytaczam je bo moim zdaniem warto. Załączam też wiersz, który wszystkim smutnym dziś osobom dedykuję:

  „Moją ojczyzną jest Polska Podziemna,

  Walcząca w mroku, samotna i ciemna.

  Czy tam, czy tutaj, to jedno nas łączy,

  Nurt nieśmiertelny, co we krwi się sączy

  I każe sercu taką moc natężyć,

  Że wbrew rozumom musimy zwyciężyć”

  Wobec szczególnej sytuacji w kraju odwołanie do Polski Podziemnej nie wydaje mi się nadużyciem!

  Pozdrawiam patriotów!

  Do Polaków w dzień 11 listopada – 11.11.1918 r. Polska – Państwo Narodu Polskiego wróciło na mapy Europy i świata. I dzisiaj, 93 lata od tamtego pierwszego dnia wolności i suwerenności naszej Ojczyzny, czas w końcu przywrócić historyczną prawdę: tę wolność i suwerenność zawdzięczamy wyłącznie naszemu najwybitniejszemu mężowi stanu, Romanowi Dmowskiemu i utworzonemu przez niego Komitetowi Narodowemu Polskiemu.

  To dzięki nim Naród i Państwo Polskie korzystają jeszcze dzisiaj z okruchów tej wywalczonej wówczas wolności i suwerenności.

  Od tamtych dni Polski Naród doświadczył obalenia rządów ludowo-narodowych w 1926 r. przez zamach J.Piłsudskiego i jego żydowskiej kamaryli, dzisiaj kreowanego na wielkiego wodza Polski przedwojennej, doświadczył niemieckiego ludobójstwa i niemieckiej okupacji w latach II wojny, żydo-bolszewickich zbrodni i zawłaszczania państwa w latach 1944 – 1956 – wtedy już PRL, doświadczył znacznego rozwoju gospodarczego w latach 1970. i w końcu likwidacji PRL w 1989 r. i powrotu przedstawicieli żydowskiej mniejszości do władzy, doświadczył przejścia z jednego socjalistycznego obozu do nowego, unijnego, a w latach 1990 – 2011 doświadczył utraty prawie całego majątku narodowego i wielu milionów obywateli zmuszonych przez kolejne żydo-rządy do emigracji zarobkowej i systematycznie doświadcza utraty suwerenności politycznej.

  Tak, więc to, za co przelewali krew nasi przodkowie, wolną Ojczyznę w 1918 r., dzisiaj, w wyniku działań kolejnych od 1989r. żydo-rzadów, tracimy na rzecz budowy UE-państwa, judeomasońskiego tworu do ograbiania narodów Europy i świata.

  Historia Polski zatacza niebezpieczne koło.

  Co stało się z Polskim Narodem, że dzisiaj, 93 lata od odzyskania niepodległości, od wznowienia politycznego bytu Polski, przyglądamy się ponownej likwidacji Państwa Polaków – i przyglądamy się biernie?

  „Nierzadko spotykamy się ze zdaniem, że nowoczesny Polak powinien jak najmniej być Polakiem. Jedni powiadają, że w dzisiejszym wieku praktycznym trzeba myśleć o sobie, nie o Polsce, u innych Polska ustępuje miejsca – ludzkości.”

  Tak rozpoczął wstęp do swojej książki „Myśli nowoczesnego Polaka” Roman Dmowski.

  W 1903 r. ukazało się ich pierwsze wydanie. To, co pisał Dmowski o polskim społeczeństwie na początku XX w. zaskakująco trafnie odnosi się także do naszego społeczeństwa z przełomu XX/XXI w. Identyczna mentalność, brak zaangażowania politycznego, totalny brak politycznej wiedzy, niechęć do działania, łączą pokolenia Polaków.

  A Polska znika, nie tylko politycznie, ale i fizycznie – maleje przyrost naturalny.

  Jest bardzo charakterystyczne, że na początku XX w. Polska myśl narodowa, polscy nacjonaliści atakowani byli z taką samą zajadłością jak dzisiaj i przez tą samą, co dzisiaj antypolską mniejszość.

  I wtedy, gdy powstawały „Myśli nowoczesnego Polaka” i dzisiaj wielu Polaków sądzi, że są bardziej i przede wszystkim Europejczykami, a dopiero potem są Polakami.

  Jednak lektura „Myśli nowoczesnego Polaka” podnosi na duchu, bo przecież właśnie w takiej Polsce, z takim społeczeństwem, Dmowskiemu udało się odbudować Państwo Polskie. Oczywiście nie bez znaczenia była sytuacja polityczna lat 1914-1918 – polityczny upadek wszystkich naszych wrogów.

  Do analogicznej sytuacji politycznej zbliżamy się także dzisiaj. W Europie i w świecie możemy spodziewać się dekompozycji politycznego układu sił.

  Musimy jednak czekać na dalszy rozwój wypadków. Nie wolno w obecnej chwili dać się sprowokować do rozruchów. Nasi wrogowie, szeroko rozumiana żydo-władza – inspirator takich rozruchów wykorzysta je do zlikwidowania nacjonalistów i do powołania kolejnych, nowych żydo-rządów – taki scenariusz realizowany jest na Bliskim Wschodzie. Likwidację narodowców planował Piłsudski już w 1922 r., ale realizowała dopiero żydo-bolszewia ZSRR do 1945 a potem do 1956 r. żydo-rządy PRL.

  Dla nas, dla Polski, tak jak w 1918 tak i dzisiaj, korzystne będzie osłabienie naszych głównych wrogów, czyli światowego syjonizmu, noszącego miano „zachodniej demokracji”. Jego główne ośrodki znajdują się w USA i w UE. Osłabienie USA oznacza eliminację ich interesów w Europie, a wtedy i żydostwo w Polsce utraci wsparcie swojej światowej finansowej diaspory. Popadająca w coraz większy kryzys UE nie zapewni swojemu europejskiemu żydostwu wystarczającego wsparcia. I w takiej sytuacji nie bez znaczenia będzie polityczny głos Rosji, której musi zależeć na możliwie jak najdalszym odsunięciu niebezpieczeństwa „zachodniej demokracji” od swoich zachodnich granic. Gwarantem bezpieczeństwa dla Rosji może być silna, suwerenna Polska z narodowym rządem. Polska mająca dobre stosunki zarówno ze słowiańską Rosją, jak i – miejmy nadzieję – z narodowymi w przyszłości Niemcami. Dlatego żydo-media od Michnika do Ryzyka tak usilnie kodują w Polakach wrogość i do Rosji i do Niemiec.

  „Wolno zabijać w obronie własnych zdobyczy i interesów” – taka syjonistyczna retoryka pojawia się w powszechnych żydo-mediach. To stwierdzenie zostało wypowiedziane publicznie, w żydowskiej rozgłośni TOK FM. Prawdopodobnie wiedzą, że kres ich działalności, kres ich zbrodni – a zatem i czas rozliczeń – jest bliski.

  I właśnie to stwierdzenie: „wolno zabijać…” winno otworzyć oczy narodom Europy i narodowi Polskiemu – my także mamy prawo do stosowania identycznych metod walki w obronie naszych podstawowych wartości, w obronie bytu Narodu i Państwa Polskiego. Mamy, zatem prawo eliminowania tych wszystkich, którzy od 1980r. niszczą materialne podstawy bytu naszego Narodu i likwidują nasze Państwo.

  Sternicy globalizmu doskonale zdają sobie sprawę, że, w obliczu zagrożenia własnego bytu, narody będą musiały przyjąć metody walki swoich wrogów. Stąd w Polsce coraz szerzej nagłaśniany jest ruch nawołujący do intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski i ustanowienia w Polsce Królestwa Bożego, jako jedynej alternatywy dla uratowania Narodu i Państwa. Treści te padają w Polsce na podatny grunt, dobrze użyźniony religijnym kosmopolityzmem i nawoływaniem JPII do przyjęcia dobrodziejstw globalizmu, do integracji europejskiej.

  Cel głoszenia podobnych bredni jest oczywisty – obezwładnić mentalnie jak największą część społeczeństwa i w ten sposób wyłączyć ją z walki o byt Narodu i Państwa.

  Nie jesteśmy w stanie zmienić praw natury. Znane fizyczne prawo głosi: ciało pozostaje w spoczynku, jeśli oddziałującej na nie sile akcji towarzyszy równoważąca ją siła reakcji. A więc, żeby naród przetrwał musi się realnie i skutecznie przeciwstawić siłom wroga. Dzisiaj w Polsce chodzi o walkę polityczną, którą musimy bezwzględnie podjąć i wygrać.

  Państwo jest bytem realnym, do przetrwania potrzebuje rzeczywistych wysiłków obronnych, politycznych, gospodarczych. Nie zbudujemy państwa na religijnym mesjanizmie i na zawierzeniu wszystkiego siłom nadprzyrodzonym – ta droga prowadzi wprost w polityczny i fizyczny niebyt Narodu i jego Państwa.

  Pamiętajmy także i o tym, że współczesny Kościół Katolicki nie jest obrońcą narodowych interesów, a jako struktura również polityczna bierze czynny udział w szerzeniu procesów globalizacji.

  Najskuteczniejszą metodą obrony narodowych interesów jest eliminacja wrogich sił – zna ktoś lepszy sposób? Zatem, czy „zachodnia demokracja” jest naszą demokracją, czy raczej systemem narzuconego, syjonistycznego, totalitarnego zniewolenia?

  Polski emigrant zarobkowy – najemny pracownik wielkiej UE – z wolna zaczyna się przekonywać, że praca w obcych krajach, czy u zagranicznych przedsiębiorców w Polsce, nie jest rozwiązaniem życiowych problemów jego i jego rodziny. W czasie kryzysu, a on dziś przybiera i będzie przybierał na sile, emigrant pierwszy traci pracę. Jest, i słusznie, nie mile widziany przez rdzenne narody, które nie chcą, żeby przybysz, godzący się na niższe stawki wynagrodzenia, odbierał im pracę. Zamiast europejskiej integracji narodów mamy, wiec wzrost wzajemnej między nimi niechęci, której winni są ci, co do tej integracji podstępnie zapędzają narody Europy w imię własnych wąsko pojętych interesów.

  Polski Naród, polskie społeczeństwo musi w końcu uruchomić swój uśpiony instynkt samozachowawczy i pozbyć się rządzących Polską kosmopolitycznych i obcoplemiennych, antypolskich elementów.

  A tak o prawie narodu do wolności mówił Prymas Tysiąclecia Stefan Wyszyński:

  „Właśnie dlatego, aby zachować i ochronić prawo do wolności, a przez to obronić godność człowieka, jako istoty rozumnej i wolnej, trzeba umieć się poświęcać i składać ofiary. Poniżej poziomu wolności osobistej jako właściwości rozumnej natury ludzkiej, człowiek, który biernie przyjmuje narzuconą mu niewolę, już się właściwie deklaruje i przestaje być pod jakimś względem pełnym człowiekiem. I naród, który nie umie walczyć o swoją wolność, już się właściwie zadeklarował, stając poniżej swej wysokiej godności. Trzeba dopiero olbrzymich ofiar i potężnych wstrząsów, ażeby otrzeźwiał człowiek, który nie broni już wolności swojej osoby, jako istoty rozumnej, i naród, który nie pełni już powinności wobec najsłuszniejszego i najpotężniejszego swego prawa, jakim jest wolność”.

  Budujmy, więc wspólny, narodowy front dla odzyskania władzy przez Naród dla Narodu, dla odbudowy i rozwoju naszej Ojczyzny.

  Niech żyje wolna, suwerenna, narodowa Polska.

  Za: http://wirtualnapolonia.com/2011/11/09/niepodleglosc/#comment-56360

 47. 166 bojkot TVN said

  http://blogmedia24.pl/node/53405
  (…)
  Zdziwiło mnie jak pan Sendecki (przedstawił mi się na moją prośbę) wielokrotnie prosił o fotografowanie stojących obok, bo spodziewał się PROWOKACJI.

  Zwrócił on też naszą uwagę na ten samochód TVN stojący od nas ok 200 metrów, obok ogrodu Ujazdowskiego. Wskazywał, że to przedziwne. Nie stanął TVN przy pomniku Dmowskiego, nas nie filmował, ale ustawił się daleko od pomnika Dmowskiego jakby na coś TAM czekał, jakby wiedział że właśnie TAM będzie interesujące go zdarzenie warte tematu dnia.

  Czyżby ktoś w TVN skalkulował, że warto było poświęcić jeden samochód żeby uzyskać temat dnia mogący zbulwersować pół Europy?

  Obchody były w wielu grupach. Korwina nie było słychać chociaż wielu podbiegło tam gdzie podobno przemawiał. Ja prowadząc rower odszedłem z grupą poprzedzoną orkiestrą dętą idąca złożyć wieniec Piłsudskiemu.

  TU BYŁEM SWIADKIEM. Dwie wielkie suki policyjne podczas przejścia wzdłuż Łazienek prowokowały nachalnie tę BARDZO SPOKOJNĄ GRUPĘ śpiewającą pieśni Legionowe. Prowokowali zagłuszając ją z policyjnych megafonów. Wspomniane dwie „suki” policyjne pomimo tego że wzdłuż ich drogi nie było nikogo chcącego zakłócić spokój hamowały przejście zatrzymując się co kilkanaście jej kroków metr dwa pięć przed niesionym na czele pochodu wieńcem.

  W domu na prawie wszystkich programach zobaczyłem to, czego wokół siebie nie widziałem. Dzięki Bogu widziałem to, czego nie będący tam nie mogli zobaczyć. Jeszcze jedno. Starałem się policzyć zgromadzonych. Oszacowałem, że po dojściu pochodu w zasięgu wzroku miałem ok. 30 tysięcy ludzi. Spokojnych, wierzących, że za rok będzie nas jeszcze więcej. Organizatorzy powinni jednak zorganizować własną służbę porządkową otaczającą kordonem każdą grupę odizolowaną od innych grupę. Tak jak zorganizowano pamiętny pobyt Papieża na Placu Zwycięstwa w 1978.
  (…)

 48. aga said

  ad.42
  Swietny tekst Wieslawa P.; szkoda jednak,ze autor nie rozumie idei Introniazacji Chrystusa jako jedynej niesiłowej alternatywy przeciwstawienia się wlasnie zydobolszewii w nowej formie czyli kosmopolityzmowi i globalizmowi.
  Intronizacja nie jest naglasniana, drogi panie Wieslawie P a obsmiewana i to wląsnie zarówno przez lewactwo, żydostwo jak i przez kosciół judeokatolicki i nieznających historii KK ” katolikow”!

 49. bezpartyjny said

 50. 166 bojkot TVN said

  Kolejny świadek i uczestnik Marszu Niepodległości – z Nowego Ekranu
  http://ryszard.opara.nowyekran.pl/post/37287,polacy-rodacy
  POLACY – RODACY!!!
  Byłem 11.11.2011 na pokojowej manifestacji Dnia Niepodległości. Przeszedłem całą trasę od Placu Konstytucji do Placu na Rozdrożu – Pomnika Romana Dmowskiego – na czele pochodu.

  Byłem jednym z członków Komitetu Honorowego. Było spokojnie, rodzinnie, prawdziwie po POLSKU. Patrząc w dół na Ul Sobieskiego, gdzieś na wysokości Belwederu – widać było morze ludzi, Rodaków, świętujących Dzień Niepodległości. Tysiące, niezliczone tłumy. Jakże budujący widok, jakże piękna perspektywa. Było może trochę bałaganu organizacyjnego. Powody, jak przypuszczam proste. Organizatorzy nie spodziewali się tak wielkich tłumów.

  Pokojowa manifestacja pod Pomnikiem Dmowskiego, została od razu otoczona przez niezliczone zastępy Policji i Służb Bezpieczeństwa. Początkowo byłem przekonany, że to dla ochrony przed prowokacjami. Myliłem się bardzo. Tuż po wspólnym odśpiewaniu Hymnu Narodowego, poprzez megafony policyjne ogłoszono zebranym tłumom… koniec pokojowej manifestacji i wezwano do natychmiastowego rozejścia się. Tłumy, po raz kolejny odśpiewały Hymn, przerywany (chyba złośliwie) przez bardzo donośne megafony policyjne. Nakazano koniec manifestacji i zagrożono natychmiastowym użyciem tzw. „bezpośredniej” siły, w przypadku jakiegokolwiek oporu. Grupa posłów obecnych na manifestacji, na znak protestu, poszła negocjować z policją. Bez skutku!!! Policja nakazała natychmiastowe rozejście tłumów – tej tak bardzo pokojowej manifestacji.

  Osobiście, uważam, że to absolutny skandal – rzecz niewiarygodna i niedopuszczalna w demokracji. Byłem w wielu krajach (USA, Australia) na manifestacjach świętujących obchody niepodległości tych krajów. Nic takiego, nigdy nie maiło miejsca.
  Niestety – POLSKA jest krajem POLICYJNYM!!!
  Demokracja w Naszym Kraju – to jedynie fasada – bez znaczenia!!!

  Jako, że byłem w komitecie honorowym Marszu Niepodległości – miałem zamiar powiedzieć kilka słów do zebranych, zbudowany pozytywnie tak wspaniałą atmosferą manifestacji. Nie miałem takiej możliwości – ponieważ Marsz Niepodległości – został nagle, bez powodów zakończony przez policję. Czynie to więc w skrócie teraz:
  POLACY. RODACY. Zapamiętajcie ten dzień, w życiu Waszym i Naszego Kraju – 11.11.2011. Dzisiaj, wspólnie razem zrobiliśmy pierwszy krok do odzyskania prawdziwej Niepodległości dla Rzeczypospolitej. Polaków można próbować ogłupić, zniszczyć – ale pokonać NIGDY! POLACY, RODACY – do boju o Wolną i Niepodległą POLSKĘ!!! Jeszcze Polska nie zginęła.
  Ryszard Opara

 51. Kapsel said

  Re 44
  jako jedynej niesiłowej alternatywy
  Dokładnie tak.

  Intronizacja nie jest naglasniana,a obsmiewana
  Dobrze wiedzą czego się bać i dlatego tak się „starają”.

 52. bezpartyjny said

  @45 Wiem, że na tym portalu większość raczej nie zgadza się z piłsudczykiem p. Szaniawskim. Ja na ogół także, ale tutaj wypowiada się on rzeczowo podobnie jak p. Bosak były LPR-owiec. Wobec takich filmików jak zamieszczone @31 czy @37 to jest on (Polski punkt widzenia) o niebo lepszy. Tych ostatnich nie proponowałbym nikomu oglądać aby się nie ośmieszyć. Jeżeli Narodowcy bazowaliby na takich postaciach to osobiście nie chciałbym mieć nic z nimi wspólnego.

 53. Shakespear said

  W Ad. 41 widzimy patriotyczny wygląd, a nie kwiatki maku na płaszczach

  http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/grafika/464646,52119,obchody_swieta_niepodleglosci_komorowski_przestrzega_przed_pieklem_wojny_polsko_polskiej_galeria_zdjec.html

 54. z monitorapolskiego said

  Kto jest przeciwko narodowcom?

 55. RomanK said

  Warszawa, 12 listopada 2011 r.
  Oświadczenie Zarządu Stowarzyszenia Unum Principium
  Wiele faktów wskazuje na to, że patriotyczne przedsięwzięcie o nazwie „Marsz
  Niepodległości” zostało cynicznie wykorzystane przez układ rządzący Polską do rozpoczęcia walki
  z rosnącą falą społecznego niezadowolenia. To, co wydarzyło się wczoraj na ulicach Warszawy,
  nosi cechy starannie przygotowanej prowokacji i tworzy logiczny ciąg wydarzeń o charakterze
  przyczynowo-skutkowym:
  1. Na długo przed 11 listopada rozpoczęła się uporczywa kampania medialna nakierowana na
  utrwalenie w świadomości Polaków nieprawdziwego stereotypu uczestników Marszu
  Niepodległości jako elementu chuligańskiego o zapędach faszystowskich. Wybór tego stereotypu z
  jednej strony miał na celu moralne wyalienowanie uczestników marszu i zmniejszenie jego
  frekwencji, z drugiej zaś mentalnie przygotowywał Polaków do nieuchronnych aktów przemocy.
  2. Wiadomo było, że w Marszu Niepodległości licznie uczestniczyć będą antysystemowe
  środowiska kibicowskie przywiązane do barw narodowych i piłkarskiej reprezentacji Polski.
  Trudno uznać za przypadek, że na trzy dni przed marszem zaprezentowano nowe stroje polskich
  piłkarzy pozbawione emblematu białego orła a ich debiut na boisku miał przypaść właśnie w
  Święto Niepodległości! Nie trzeba było wielkiej przenikliwości by przewidzieć, w jaki sposób ta
  powszechnie krytykowana decyzja wpłynie na emocje uczestników marszu.
  3. Zaskakujące jest to, że założenia medialnego przekazu wizyjnego z Marszu Niepodległości a
  priori ograniczone były do stacjonarnych i mobilnych kamer usytuowanych na Placu Konstytucji i
  Placu Na Rozdrożu, a więc do miejsc (przewidywanych?) starć z policją. Nie zamierzano
  relacjonować wymarszu pochodu ani jego przebiegu. Do znudzenia odtwarzano ujęcia zawierające
  akty przemocy i jednoznacznie utożsamiano je z istotą Marszu Niepodległości.
  4. Po raz kolejny służby miejskie i policyjne – łamiąc przy tym prawo – zmusiły organizatorów
  legalnego Marszu Niepodległości do zmiany jego trasy, doprowadzając do powstania chaosu i
  wybuchu niezadowolenia wśród jego uczestników.
  5. Wzrost wzburzenia i dezorientację kilkunastotysięcznego tłumu spowodowała dezinformacja
  medialna o zdelegalizowaniu Marszu Niepodległości.
  6. Zdumiewającym, bo niespotykanym dotąd refleksem wykazał się prezydent Bronisław
  Komorowski, który jeszcze wczoraj zapowiedział zaostrzenie ustawy o zgromadzeniach. Według
  doniesień medialnych stołeczny ratusz ma już gotowy projekt takiej ustawy!
  W prawdziwie demokratycznym państwie prawa już dziś powołano by autonomiczną
  komisję celem dogłębnego wyjaśnienia wszystkich okoliczności zajść. Komisja ta z całą powagą
  potraktowałaby wersję zaistnienia przestępczej zmowy, która poprzez sprowokowanie aktów
  przemocy miała w konsekwencji doprowadzić do ograniczenia rozmiarów i skutków zbliżającego
  się buntu społecznego.
  Krzysztof Zagozda, Członek Zarządu Stowarzyszenia Unum Principium

 56. Niezdziwiony said

  „Nie wiadomo,, gdzie się kończy Niemiec, a zaczyna Żyd” – (Napoleon)

 57. aga said

  ad.48
  Jasne ,tylko to włąsnie „tacy” ludzie jak Skatulski pilnowali przez cał noc pomnik Dmowskiego. A koniunkturalno-elastyczny celebryta Trwam Szaniawski ,cóż szkoda słów ,żenada.
  Dlatego ruch narodwoy polski nie potrzebuje ludzi,którzy tego nie rozumieją .
  Precz z pachniołami i farbowanymi lisami bez kręgosłupa …

 58. 166 bojkot TVN said

  Tu ze strony prof. Dakowskiego http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=4758&Itemid=100

  Warszawa, 11 listopada 2011

  STOWARZYSZENIE KOMBATANTÓW – DUSZPASTERSTWO WETERANÓW KAWALERII i ARTYLERII KONNEJ

  Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej

  Minister Obrony Narodowej

  Marszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej

  Premier Rzeczpospolitej Polskiej

  Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych

  Sejmowe Komisje obrony Narodowej i Praw Człowieka

  W 67 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i 93 rocznicę odzyskania Niepodległości przy wtórze orkiestr wojskowych odbywa się oczyszczanie Warszawy z jej mieszkańców, obrońców Warszawy i jej wiernego ludu.

  Uprzejmie informujemy, że :

  1. Ustanowienie przez Radę Warszawy w 2008 r. czynszów na wysokości przekraczającej pobory mieszkańców – podobne praktyki stosuje się w pozostałych miastach Polski

  2. Oddawanie kamienic ocalałych po akcji wyburzania przez niemieckie brygady burzycieli i podpalaczy – prywatnym inwestorom z pominięciem obowiązującego prawa lokatorów do pierwokupu, Oddawanie kamienic wraz z lokatorami, co stanowi ustanowienie systemu niewolnictwa w samym centrum cywilizowanego świata

  3. Ustanawianie przez inwestorów czynszów na dowolnej wysokości (w II

  RP istniał zakaz ustanawiania czynszu powyżej 10 % poborów)

  4. Dokonywanie eksmisji ludności, która nie jest w stanie sprostać wygórowanym stawkom czynszu ustanowionego przez Radę Warszawy, oznacza zagładę ludności Warszawy, ludności, która

  – broniła Warszawy w 1939 roku

  – przetrwała okupację niemiecką

  – walczyła w Powstaniu Warszawskim.

  Ograbiona, wypędzona przez Niemców do obozów po upadku Powstania w październiku 1944 roku- na przełomie lutego i marca 1945, po zajęciu Warszawy przez wojska Frontu Białoruskiego i Pierwszej Armii Wojska Polskiego, zaczęła wracać do wyburzonego, spalonego miasta, chroniła się do ocalałych domów, podnosiła warszawę z gruzów.

  Ludność ta pięknie nazwana przez Naczelnego Wodza Ludem Warszawy jest prawowitym właścicielem nieruchomości i gruntów Warszawy. Elementarnym nakazem działania zgodnego z zasadą dobra i słuszności obowiązującą w prawie europejskim od czasów starożytnych było dostosowanie prawa do wyjątkowo tragicznej sytuacji ludności Warszawy i Polski – elementarnym nakazem było uwzględnienie realiów zagłady, jakiej poddano ludność polską w czasie niemieckiej, sowieckiej i komunistycznej okupacji, ustanowienie prawa przywracającego własność wywłaszczonym, przygotowanie i wprowadzenie ustawy uwłaszczającej grabioną wielokrotnie ludność Warszawy i Polski.

  Broniliśmy Polski i jej wiernego ludu. Broniliśmy Warszawy i ludu Warszawy, który wspomagał naszą walkę ponosząc najwyższe ofiary mordowany, wypędzony z płonącego miasta w październiku 1944 roku po kapitulacji Powstania Warszawskiego, gdy po ofensywie styczniowej 1945 roku nielicznym udało się wrócić do zburzonej Warszawy, w wielu wypadkach zastali gruzy zamiast swych domów. Zasiedlili te kamienice, które ocalały. Podnosili z gruzów miasto.

  Pozbawieni zostali do reszty mienia dekretami Bieruta obowiązującymi do chwili obecnej.

  Równocześnie Warszawa była zasiedlana przez napływowy aparat UB, NKWD i Agenturalną Sieć Informacji Ludowego Wojska.

  Represjonowany utrzymujący się za nędzną zapłatę wydzieloną przez sprawujących władzę z ramienia sowieckiego okupanta Lud Warszawy wywłaszczony przez przywłaszczycieli mieniących siebie „reprezentantami ludu pracującego miast i wsi” działającymi dla ustanowienia ustroju politycznego wzorowanego na Sowieckiej Rosji – stawił czoło Komunie.

  Dzisiaj lud Warszawy i innych miast Polski jest wypędzany ze swych mieszkań, kamienic, które odbudował. Broni mu się dostępu do akt lokali, które były jego własnością (np. Modrzewiowa 3 m.12)

  Akcja ma charakter masowy. Opróżnia się kamienice przy Noakowskiego 12,16 Polnej 49, Mokotowskiej, Poznańskiej, Jagiellońskiej, Okrzei, Targowej, Dobrej 7,11.

  Bezduszni urzędnicy uwłaszczający samych siebie społecznym mieniem, traktują Warszawę jak swój folwark, lud Warszawy jak niewolników.

  Łamią oni elementarne normy cywilizowanego świata. W poczuciu zupełnej bezkarności, działają przeciw zdrowiu i życiu obywateli, w czym naruszają Konstytucję RP, międzynarodowe akty prawne broniące praw człowieka i winni być sądzeni z art. 148 kodeksu karnego. Czują się bezpieczni i bezkarni, bo wobec wolnego świata przyjmują pozę obrońców demokracji.

  Broniliśmy Polski i jej ludu i mamy obowiązek nadal go bronić. Zgłaszamy sprzeciw wobec polityki wywłaszczenia, eksterminacji i polityki zagłady.

  – Żądamy przygotowania i wprowadzenia w życie ustawy uwłaszczającej mieszkańców Warszawy i Polski.

  – Zaprzestania eksmisji

  – Uznania prawa do dachu nad głową, ciepła, zaspokojenia elementarnych potrzeb życiowych za podstawowe prawo człowieka.

  – Żądamy wycofania dekretu Bieruta z obiegu prawnego.

  – Żądamy przeprowadzenia dochodzenia w sprawie handlu kamienicami, skupywania roszczeń, oddawania kamienic z lokatorami, co uruchamia proceder NIEWOLNICTWA. Pomijanie prawa lokatorów do pierwokupu [sprawa Noakowskiego 12, 16 i Dobra 11]. Żądamy przeprowadzenia dochodzenia w sprawie oddawania kamienic z lokatorami zagranicznym (Feniks i Prometeusz).

  – Dostosowania czynszów do możliwości płatniczych obywateli;

  – Umieszczenia zasady poszanowania niezbywalnej godności człowieka, w

  centrum wszystkich podejmowanych decyzji.

  =======================

  [Ci weterani NIE SĄ ZAPRASZANI przez p.rezydenta na uroczystości rocznicowe. Dowód: We wrześniu pod patronatem prez. Komorowskiego Garnizon Warszawski zorganizował „Święto Kawalerii’ , na które nie zaproszono inicjatorów powstania szwadronu kawalerii przy Prezydencie ani żadnego z żyjących, prawdziwych, przedwojennych kawalerzystów. Boi się ich? MD]

  Ten zbrodniczy i złodziejski „układ warszawski” został wybrany przez nieświadomych Polaków na kolejne 4 lata. Destant polskojęzycznego banksterskiego żydostwa z londyńskiego CITY w osobie Jacka Vincenta Rostowskiego już szykuje się do podniesienia kolejnych podatków i cen.
  No i zrobią sobie prawo jakie zechcą, tzn zrobią z bezprawia jakie zechcą, prawo, które pod groźbą więzienia i bankructwa będziemy musieli stosować.

 59. kai555 said

  http://www.wykop.pl/ramka/941401/czego-nie-pokazali-w-telewizji/

 60. Zagrypiona said

  @44

  Ja chyba tez nie rozumiem idei Intronizacji. Znaczy sie generalnie to rozumiem, ale niezmiernie mnie ciekawi, jak przymusicie tych co sie od kilku tysiecy lat zapieraja, a ktorzy wladze maja w garsci. Jak Intronizacja pomoze nam ich zwalczyc, i jak zweryfikujemy ze oni nas nie oklamuja jesli powiedza ‚o tak Intronizujmy, tego potrzeba Polsce’.

  Mi sie wydaje ze bezkrwawej, czy tez alternatywy bez walki fizycznej, nie ma. Bo w cuda ze po Intronizacji, sama z siebie tu nastapi zielona wyspa irlandia japonia to ja naprawde nie wierze.

 61. kai555 said

 62. 777 said

  Wiem, że są przeciwnicy Marszu, ponieważ został on zorganiaozwany przez środowiska, których nie akceptują. Proszę zatem, aby krytykanci zorganizowali prawomyślny marsz, wóczas będą mieli pewność, że ten marsz nie jest prowokacją i jest wyłącznie polski.

  Jakiemukolwiec celowi miał służyć, pokazał że Polacy się budzą. Intencje uczestników były czyste. Nie możemy do końca świata siedzieć w domach i dyskutować sobie na forum. To nie zmieni Polski i naszego życia.

 63. Marucha said

  Panie polski (?) blog.ru (w nawiązaniu do # 26):

  Takie wpisy w stylu TVP Info, jak poniższy:

  POWTÓRZMY (żeby Pan Gajowy też sobie wziął do serca i rozumu): „NIE MOŻE BYĆ ZGODY NA BANDYTYZM, CHOWAJĄCY SIĘ ZA PATRIOTYCZNYMI HASŁAMI”.

  które w sposób oczywisty sugerują występowanie „bandytyzmu” wśród patriotów, pragnących spokojnie przemaszerować przez ulice Warszawy, a napadniętych przez żydolewackie plugastwo z Niemiec i Polski, doprowadzą w końcu Pana do szlabanu.

  Młyny gajówkowej sprawiedliwości mielą wolno, ale w końcu zmielą…

 64. 166 bojkot TVN said

  59/Kai55
  Jeden z podanych filmów z Warszawy pokazuje, że stolica Polski pod rządami Hanny Gronkiewicz-Waltz, oraz jako siedziba naczelnych władz Polski premiera i prezydenta, jest poobwieszana płachtami z gębami największych medialnych kanalii, kretynów nawet w dniu Święta Niepodległości.

  To, że ŻADNA TELEWIZJA NIE POKAZAŁA TŁUMÓW STANOWIĄCYCH MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI można byłoby uznać za standard, ale my możemy sobie tu na prywatny, masowy użytek wyciągnąć prosty wniosek, żeby przestać płacić haracz telewizji publicznej, i zerwać albo nie przedłużać umów na inne telewizje, tzw satelitarne, z POLSATEM News, TVN-25, czy inne takie. Koniec. Odciąć ich od naszych pieniędzy, przestaną znaczyć cokolwiek, móc cokolwiek, Będą ZEREM. A my i tak wszystkiego dowiemy się z internetu, osobistego udziału albo od zaufanych znajomych i rodziny.

 65. 166 bojkot TVN said

  dopisek do 64
  ten film jest nakręcony na Trasie Łazienkowskiej pod akademikiem Politechniki „Riwiera”, między ulicami Marszałkowską i Waryńskiego.

 66. 166 bojkot TVN said

  Dziś zaś w TVP-Info występuje w programach informacyjnych Iwona Kurwina, tfu, Kutyna oczywiście, która bezcześci Święto Niepodległości dokładnie tak samo jak „pin.a” z wczorajszego dyżuru. Obie Kurwiny z takim samym zadęciem wciskają antypolski kit.

 67. Rysio said

  ksenokracja – ciekawe ilu blogowiczów rozumie co ten wyraz znaczy?

  Nie w każdym słowniku się go znajdzie – a już napewno nie w tych wydanych przez starszych braci.

 68. Polo said

  Jak skończycie szczekać to zacznijcie gryźć. Tyle co myślę o tych komentarzach dotyczących wydarzeń z Pochodu.

 69. 166 bojkot TVN said

  68/POLO
  Polo-Bolo-Żydolo – coś Ci się tu nie podoba? A komentarze i sposób podawania fałszywych informacji przez różne kórwiny to Ci się podoba?

 70. […] Posted by zenobiusz w dniu Listopad 12, 2011 https://marucha.wordpress.com/2011/11/12/kto-zbezczescil-11-listopada-2011-roku-swieto-narodowe-polak… […]

 71. 777 said

  ad. 60 Zagrypiona

  Rozumiem, że Intronizacja (szczera czy nieszczera ze strony władz, natomaist szczera ze strony wiernych) jest zawarciem przymierza z Bogiem. Tak jak w Kolumbii po oddaniu się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, jest szansa, ze spłyną łaski na naród i władców, które otworzą oczy i uszy i dadzą nawrócenie. Nie nastąpi to od razu, potrzebny jest wysiłek do odnowych moralnej, modlitwy itp.

 72. Gulcz Mariusz said

  tuskooszenko ,ryzyparchu do dymisji,za samo powiedzenie, demonstranci do wiezienia,kai55 pokazal film ss kopalo w glowe na zemi, gazeta pl pokazala ss bilo z piesci w krocze, jestem w szoku ,nigdy wiecej moja stopa nie dotknie polska ziemie,jestem w szoku i zapocony ,zalalem sie zimnym potem,co nie pokazano ? bo zabrala cenzura ? Boze dzieki za Maruche !! dzieki na kolanach !- SZOK !

 73. Kapsel said

  Errata do 27
  Koniecznie należy dodać słowa………pomiędzy innymi……

 74. aga said

  ad. Zagrypiona

  Wszelkie ” rozwiązania siłowe” to chazarskie pomysły jak pokazuje Historia.

  Intronizacja Chrystusa to detronizacja talmudu,który dzisiaj panuje w polskich,europejskich urzędach, sądach,szkolach,teatrach,etc.To jest proces odżydzania,ktorego przebieg zrozumie pani czytając prof. F. Konecznego.

 75. MatkaPolka said

  Kto nienawidzi naszej niepodległości

  Jan Pietrzak Transkrypt wypowiedzi – Verba volant, scripta Manet

  Święto niepodległości ustanowione zostało w dniu 27,04,1937 r.

  Podczas okupacji niemieckiej świętowanie podobnie jak każde inne przejawy polskości było niemożliwe
  Za wywieszenie biało czerwonej flagi groziło rozstrzelanie pod murem własnego domu.

  W czasach PRL-u manifestacje patriotyczne tego dnia były brutalnie tłumione przez oddziały ZOMO, a uczestnicy aresztowani przez komunistyczną Służbę Bezpieczeństwa.

  Obecnie kiedy mamy Wolną Polskę( oficjalnie i teoretycznie – komentarz mój MP) uroczystości powinny być czymś oczywistym i naturalnym. Wystarczy zgodnie z prawem zarejestrować Marsz Niepodległości.

  Okazuje się, że to nie wystarcza.

  Lewacko -anarchistyczne bojówki podszczuwane przez media [ media żydowskie i niemieckie – dopisek mój] chcą nasze święto zakłócić . Zamierzają prowokować awantury, drwić z patriotyzmu , nie pozwolić na oddanie hołdu twórcom niepodległości.

  Ciekawe jest proszę państwa,
  KTO TAK BARDZO NIENAWIDZI POLSKIEJ NIEPODLEGŁOŚCI,
  że ma czelność albo rozkaz zakłócać polskie święto.

  *Historyczne rzecz biorąc są to mordercy NKWD z Katynia, Miednoje , Charkowa
  *Oprawcy z obozów śmierci Auschwitz, Treblinki , Majdsanka , Sobiboru
  *Niemieckie plutony egzekucyjne z warszawskich ulic
  *Zwyrodnialcy z Łubianki,
  *Personel Pawiaka
  *Kaci z Ministerstwa Bezpieczeństwa publicznego z Rakowieckiej,
  *Zabójcy stoczniowców z 1970 r.
  *Podwładni SS-Gruppenführera Heinza Reinefartha – sprawcy rzezi Woli
  *Spadkobiercy Suworowa dokonujący rzezi Pragi
  *Uczestnicy rzezi Wołyńskiej
  *Dowódcy ZOMO-wców strzelający do górników w kopalni Wujek
  *Budowniczowie szubienic na stokach Cytadeli
  *Zabójcy profesorów lwowskich i Uniwersytetu Jagiellońskiego
  *Funkcjonariusze SB torturujący księdza Popiełuszkę
  *Przebrani w sędziowskie togi egzekutorzy Rotmistrza Pileckiego i gen. Fieldorfa
  *Nadzorcy Kulturkampfu
  *Likwidatorzy Zamojszczyzny
  *Tropiciele Żołnierzy Wyklętych
  *Komendanci tysięcy transportów Polaków wywiezionych na Syberię
  ( To samo dotyczy wywózek Polaków do Niemiec – dopisek mój )
  *Pogromcy Solidarności z 13grudnia 1981 r.

  To zaledwie drobny fragment zweryfikowany przez historię długiej listy Nienawistników

  Jak widać wielu ludzi pracuje od pokoleń by zabić Polskę Niepodległość

  Dziś również nasza niepodległość doprowadza ich do furii ( mój komentarz – pseudo- lub namiastka niepodległości). Pewnie mają swoje nikczemne powody.

  Ale my mamy powód ważniejszy.
  Potrzebę wolności, która jednak nikomu nie jest dana raz na zawsze, jak nauczał Jan Paweł II.
  Otóż to. Święte słowa.

  I mój komentarz
  I z tym dziedzictwem identyfikują się tzw. oficjalne „polskie władzę” , które dzierżaw ladze w wyniku sfałszowanych wyborów i terroru politycznego , a także główne dzienniki polskojęzyczne

  Dodać do tego należy ohydne relacje TVP.info i TVN oskarżających spokojnych uczestników i organizatorów Marszu Niepodległości o spowodowanie zamieszek, a także reakcje władz o wprowadzeniu nowych ustaw o zgromadzeniach publicznych

 76. MatkaPolka said

  Wyreżyserowany Marsz

  Jak zmieniać prawo „z woli ludu” i „dla ładu społecznego” a jednocześnie chronić swoje interesy.
  Już wiadomo jak został wyreżyserowany Marsz Niepodległości. Po pierwsze rozpropagowano marsz bardzo intensywnie. Po drugie udzielono zezwoleń na demonstrowanie w tych samych miejscach. Inaczej się robi kiedy nie chce się zamieszania. Wtedy udziela się zezwoleń w oddzielnych miejscach, wtedy winni są ci co pofatygują się do innych.

  Stało się inaczej. Słucham właśnie transmisji, gdzie systemowa TV całą gębą odcina kupony dyskredytując patriotyzm i strasząc widzów zamieszkami.

  Delegalizacja jest również częścią spektaklu (informacja sprzed 10 minut) bo czyni bezprawnym zgromadzenie które trwa. Są to duże grupy ludzi które nawet nie wiedzą o delegalizacji.
  I tyle, nie trzeba tego szczegółowo analizować aby zrozumieć.

  Najważniejsze teraz, to obserwować i zrozumieć, do czego ta rozdmuchana akcja miała posłużyć władzy. Do jakichś szczególnych działań wobec społeczeństwa? Jako uzasadnienie obostrzeń w sprawie zgromadzeń itp.

  Czyżby się spodziewali, że wkrótce naprawdę będziemy mieli powody do protestów?

  za:http://multimir.nowyekran.pl/post/37182,wyrezyserowany-marsz

  Wychodzi szydło z worka.

  Prezydent Bronisław Komorowski zlecił prawnikom prace nad znalezieniem rozwiązań, które – bez zmiany konstytucji – nowelizowałyby Prawo o zgromadzeniach. Wyraził też żal i ból z powodu „hańbiących zachowań” podczas obchodów Święta Niepodległości……

  prezydent powiedział, że po analizie systemu prawnego dotyczącego organizowania i przeprowadzania demonstracji, doszedł do wniosku, że jest on dobry, „aczkolwiek trudny do egzekwowania”. Zdaniem Komorowskiego w tym zakresie muszą być podejmowane „dosyć zdecydowane i surowe decyzje”…
  ….
  http://wiadomosci.wp.pl/title,Prezydent-zapowiada-zmiany-w-prawie-o-zgromadzeniach,wid,13979638,wiadomosc.html?ticaid=1d5e3

  I już wiadomo po co była reżyseria Marszu Niepodległości. Zbyt gładko całe zdarzenie wchodziło w życie, z tak charakterystycznym ustawianiem możliwości zamieszek przez
  wydawanie zezwoleń na demonstrowanie w tym samym miejscu.

  Teraz rozwijającym kierunkiem jest obserwowanie jak zignorują opinię publiczną, wprowadzając z góry zaplanowane obostrzenia w prawie o zgromadzeniach publicznych. Zapewne padnie też argument „wicie rozumicie, co było na Marszu Niepodległości, a przecież trzeba przygotować się na Euro 2012”.

  Proszę zwrócić uwagę na ilość policji a przy tym nie zajmowali się oni prewencją w miejscach łatwych do przewidzenia (zezwolenia). Nie ochraniali oni marszu a tworzyli raczej konfrontacyjnie zgrupowane formacje.

  Reżyseria w każdym calu. Na szczęście ludzie, Polacy byli autentyczni, co także pominięto w transmisjach, także obliczonych na wsparcie politycznego celu.
  Multimir 12.11.2011 10:33:42

 77. 166 bojkot TVN said

  Już wiadomo jak się nazywa p.nda z TVP-Info, kóra miała wczoraj dyżur, ta kórwina – to Diana Rudnik, pewnie wczes niej było Rudnick
  http://zamach.nowyekran.pl/post/37291,zawiadomienie-o-przestepstwie

  (….)
  2.Atakowanie maszerujących gazem szkodliwym dla zdrowia nie było niczym innym, jak masowym użyciem broni wobec bezbronnej ludności. Ewentualna konieczność pomocy medycznej wobec poszkodowanych nie była możliwa. Ataki duszności i duża utrata wzroku to czynniki bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia, oraz element nadzwyczajnego stresu i paniki u tak zaatakowanych osób. O aspekcie poniżenia godności ludzkiej nie wspomnę.

  3.Atmosferę paniki i dezinformacji potęgowały pokrzykiwania – przez megafony – skierowane do zdezorientowanych ludzi. Jazgot ten informował o możliwości użycia przemocy przez siły porządkowe. Zwykli ludzie musieli nagle zrozumieć, że może są przestępcami.

  Atmosferę dezinformacji potęgowały propagandowe migawki telewizyjne np. TVP –INFO, gdzie puszczając w koło te same ujęcia filmowe podnoszono bezustannie motywy wandalizmu, gwałtu, „ nielegalności marszu” lub jego właśnie zdelegalizowania. W tej przestępczej dezinformacji wiodła prym redaktor Diana Rudnik. To Rudnik rozpowszechniła informacje o „delegalizacji” marszu, a co drogą telefoniczną dotarło do tłumów zebranych na ulicach i potęgowało zamieszanie.

  Jest niewątpliwe to, że tzw. władze w sposób zorganizowany i z premedytacją, dopuściły się prowokacyjnych działań przeciw bezpieczeństwu publicznemu w Warszawie, podczas których mogło zginąć wiele setek osób.

  W akcji tej widać wyraźnie trzy ośrodki, które jako instytucje czy osoby są wyraźnie zamieszane problem, a co prokuratura musi wyjaśnić; prezydent Warszawy Gronkiewicz Waltz, szefostwo policji stołecznej, TVP –INFO.

  Dodając nieco więcej:

  Najważniejsze jest chyba TVP. Wszędzie na świecie środki masowego przekazu są podporządkowywane aparatowi władzy, tej oficjalnej, ale – w zasadzie- bardziej, tej tajnej.

  Chyba nigdzie jednak, w strefie naszej europejskiej kultury czy tradycji, nie występuje zjawisko aktywnego uczestnictwa środków masowego przekazu w czynnych akcjach przeciw własnemu społeczeństwu, tak jak to dzieje się w Polsce.

  TVP było stroną agresji przeciw Marszowi Niepodległości, widać to po reakcjach i słabo skrywanych tendencyjnych zachowaniach redaktorów TVP. Z akcji dnia 11 listopada, w/w Rudnik, czy też Joanna Osińska, z którą – w wywiadzie – nie dał sobie rady organizator marszu Robert Winnicki – program wieczorny/11.11.2011 TVP-INFO. Widać to też po przemyślanej i zaplanowanej dezinformacji, jaką TVP świadomie i zorganizowanie szerzyło w trakcje pochodu, a co już było przestępstwem jawnie kryminalnym.

  Dziennikarze w Polsce są żołnierzami wrogiej armii, która uderza na Polskę i bije w Naród. Widać to wyraźnie 11 listopada, a i widać było 10 kwietnia.

  Polacy muszą przejąć kontrolę nad środkami masowego przekazu, to zanim zaczną walczyć o władzę polityczną nad Polską. Bez tego skuteczna walka nie jest możliwa. Trzeba to zrozumieć, jak i też to, że do walki potrzeba mężczyzn.
  (…)

 78. Ad. 3
  Kogo ma na myśli navajo88 z tych ‚obojga narodów’
  [opis na: http://jozefbizon.wordpress.com ]
  mówiąc my?

 79. Katon Najmłodszy said

  Patrzcie i uczcie się. Dzisiaj na ulicach Warszawy widać było jak na dłoni, jak jesteśmy, jako naród, rozgrywani przez macherów. W imię czego? Ano w imię tego, żeby stanęło na tym, co wymyślili sobie pan Blumsztajn i pani Szczuka, że w „Polsce faszyzm nie przejdzie”. „W Polsce faszyzm nie przejdzie” oznacza, że Polacy nie mogą godnie uczcić własnego święta tak jak chcą, Polacy mają czcić swoje święto tak jak nakaże im Gazeta Wyborcza, TVN 24, antifa, Blumsztajn i Szczuka. Z tego należy wyciągnąć parę wniosków. (czytaj całość http://katonisliwka.wordpress.com

 80. revers said

  nieumundurowana nowa ubecja/abw

 81. Shakespear said

  As. 79
  To te Lewactwo z „KRYTYKA POLITYCZNA” , którzy widzą się…..

  http://www.przewodniklewicy.pl/historia.php

  „Historia Polski opisywana z perspektywy narodowej jest przede wszystkim historią Polaków walczących z innymi narodami o zachowanie swej tożsamości. Perspektywa ta pomija sedno historii Polski, jakim jest dążenie do pogodzenia różnorodności. Ta historia miała swoje mielizny i zawiedzione nadzieje, dynamikę nadawały jej konflikty wewnętrzne, ale to właśnie ta opowieść łączy najwięcej wątków polskiej historii. Do polskiej historii należą Żydzi, Romowie, wypędzeni Niemcy i walczące o emancypację mniejszości seksualne.

  Przykładem godzenia różnorodności może być Rzeczpospolita Obojga Narodów, twór, który powstał z unii dwóch państw i stworzył organizm łączący w sobie wielość języków, wyznań i narodowości. To właśnie to państwo w XVI wieku stało się schronieniem dla Żydów prześladowanych w Hiszpanii, Portugalii, Austrii, Niemczech i Czechach. To w Rzeczypospolitej Obojga Narodów podpisana została konfederacja warszawska ustanawiająca pokój między religiami i gwarantująca równe traktowanie obywateli niezależnie od wyznawanej przez nich religii. I Rzeczpospolita była jak na swe czasy państwem niezwykle demokratycznym. Król był wybierany przez szlachtę, która stanowiła około 10% ludności kraju. Wolność szlachecką często przedstawia się jako przyczynę klęski Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Jest w tym z pewnością wiele prawdy, ale nie można pominąć równie ważnej przyczyny klęski, jaką było niezrealizowanie projektu zbudowania Rzeczypospolitej Trojga Narodów, która składałaby się także z Ukrainy.”

  Cel jest by człowiek widział siebie jako jednostkę uniwersalną, taki klocek który jest wszędzie ten sam. Niby jest rowny wszystkim tylko ni na polu politycznym i wladzy.

  Ci co sprzedają ten światopogląd są finansowani przez środowiska które później z tych klocków będą lub już zarabiają. Analogia może być czasy Faraonów. Wy budujcie piramidy a my siedzimy i oglądamy. My robimy przekręty bankowe a wy płacicie za szkody przez nas spowodowane.

  To już Amerykanom zafundowali.

 82. ABC said

 83. feliks said

  @ 166 Bojkot
  Te odcięcie od pieniędzy to raczej utopia, żyją raczej z reklam.Należałoby założyć Stowarzyszenie Płatników Abonamentu TVP, zanim założą go nam
  koszerni bracia,wymuszające minimum przyzwoitosci,obecności w programach osób reprezentujacych polską rację stanu , a nie te same gęby z PiSu, PO i „słuszni” eksperci.
  Mam tez propozycję dla głosujacych na „patriotów” z PiSu ,niech wymuszają na miejscowych posłach składanie interpelacji w sprawie prowakcji w dniu 11 listopada i zachowania się rządfowej policji.

 84. Re 63 (Marucha)

  Panie Marucha, nie kompromituj się Pan do końca w oczach ludzi.

  Słowa: „NIE MOŻE BYĆ ZGODY NA BANDYTYZM, CHOWAJĄCY SIĘ ZA PATRIOTYCZNYMI HASŁAMI” – to słowa ORGANIZATORÓW MARSZU ze strony http://niepodlegli.net/2011/11/11/oswiadczenie-organizatorow-marszu-niepodleglosci-2/

  Ich Pan nie zbanuje.

 85. Marucha said

  Re 84:
  Mam w d… to, co organizatorzy (różnej proweniencji, niektórzy mający ZERO wspólnego z ruchem narodowym) mówią w duchu politycznej poprawności, żeby nie podpaść mediom, a może i prokuraturze.

  Pan, zamiast się z góry zamartwiać o „bandytyzm chowający się za patriotycznymi hasłami”, niech lepiej poda jakiś konkretny przykład owego bandytyzmu. Kto, gdzie, kiedy, jak!

  Coraz mniej mi się Pan podoba, a z początku wyglądało to inaczej…

 86. 166 bojkot TVN said

  83/Feliks
  Może Feliksie zamiast polecać co kto ma zrobić – ZRÓB TO SAM?
  Po pierwsze zwróć się do władz PO, po co masz zawracać głowę akurat PiS-owi, albo do Palikota który nagle zniknął z mediów razem z Biedroniem, po tym jak ten zbok cały zadowolony z siebie, wypytywany przez czujną redaktorkę z TVP-Info (nie-Rudnik) stwierdził rozkosznie, że warto było wywołać te rozruchy, chociażby po to, żeby został zaproszony do TVP-Info i żeby poruszyć sprawę nietolerancji i faszyzmu. Na to dziennikarka właściwie zareagował pytając: „Czy po to te rozruchy zostały wywołane, żeby Pan miał okazję wypowiadać się w TVP?” Działo się to późnym wieczorem, już po rozruchach.

  Jacy debile, albo jacy zdrajcy muszą pracować w TVP-Info, żeby zapraszać Biedronia, albo zatrudniać takie idiotki jak wczorajsza dyżurna Diana Rudnik, czy dzisiejsza Iwona Kutyna?
  Pytanie KTO TYCH LUDZI TAM ZATRUDNIŁ jest ciekawe, ja odpowiedzi nie znam – może ktoś tu w gajówce zdradzi tę tajemnicę.
  Czy ktoś słyszał o konkursach na dziennikarzy telewizyjnych? Ja też nie. pozostaje więc tylko jedna kwalifikacja – etniczno-ubecka.

 87. aryman said

  re 86
  „Jacy debile, albo jacy zdrajcy muszą pracować w TVP-Info, żeby zapraszać Biedronia, albo zatrudniać takie idiotki jak wczorajsza dyżurna Diana Rudnik, czy dzisiejsza Iwona Kutyna?”

  zaraz idiotki,,,za takie pieniądze to i nie jedna by tak potrafiła…albo i lepiej :))

 88. mgrabas said

  nie może być zgody na bandytyzm, chowający się za gładkimi słówkami ludzi trzymających władzę i podejmujących decyzje u nas, za nas i niby w naszym imieniu

 89. mgrabas said

  Nie potrzeba wam, bracia, pisać o czasach i chwilach. Sami bowiem dokładnie wiecie, że dzień Pański przyjdzie tak, jak złodziej w nocy. Kiedy bowiem będą mówić: Pokój i bezpieczeństwo – tak niespodzianie przyjdzie na nich zagłada, jak bóle na brzemienną, i nie ujdą. Ale wy, bracia, nie jesteście w ciemnościach, aby ów dzień miał was zaskoczyć jak złodziej. Wszyscy wy bowiem jesteście synami światłości i synami dnia. Nie jesteśmy synami nocy ani ciemności. Nie śpijmy przeto jak inni, ale czuwajmy i bądźmy trzeźwi! (1Tes5,1-6)

 90. haunebu said

  Marsz Niepodległości rozbili specjalni prowokatorzy:
  http://www.wykop.pl/ramka/942167/zawodowy-prowokator/#

 91. Re 85 (Marucha)

  Pisze Pan: „Coraz mniej mi się Pan podoba, a z początku wyglądało to inaczej…”

  Odpowiadam: Nie piszę tu po to, żeby się Panu podobać, tylko po to, żeby – jako prawdziwy (i z całą pewnością nie gorszy od Pana) Polak – wyrazić autentycznie polską i SŁUŻĄCĄ POLSCE opinię.

  I w tej sprawie opinia moja jest taka, że burdy uliczne Polsce i Polakom nie służą i należało nawoływać do ich unikania.

  Stosowanie przemocy (zwłaszcza w obecnej sytuacji Polaków), to klęska rozumu.

  P.S.: A po „konkretne” przykłady bandytyzmu niech się Pan zwróci do warszawskich sądów 24-godzinnych.

 92. aga said

  a ruski.blog będzie bezcześcił ten dzień jeszcze długie tygodnie …na swoim tapczanie po to,
  żeby w następnych latach szli w marszu palikociarze z niemcami i sodomitami z krytyki polit. z flagami tęczowymi.
  Może zajmij się uświadamianiem Paiilociarzy czym był faszyzm albo aby zamiast tęczowej wzięli słowiańska flagę?
  Gadka ruskiego bloga zblizona w wymowie do gadki Palikota:

  http://wiadomosci.wp.pl/title,PiS-chce-doprowadzic-do-rozlewu-krwi,wid,13981051,wiadomosc.html

 93. Celtic said

  Witam.
  @Panie polskiblog.ru
  To co stało sie na Marszu Niepodległości 2011 w Warszawie było lewacką,antynarodową prowokacją.
  Stało za nią lewackie środowisko Wybiórczej,Krytyki Politycznej Sławomira ”tęsknie za tobą niemiecki lewaku” Sierakowskiego(wczesniej tęsknił za żydami,pewnie za kilka tygodni,miesięcy będzie tęsknił za banderowcami),różnego rodzaju antypolskich Szczuk,Śród,Blumsztajnów, Biedroniów i tym podobnych zainfekowanych wścieklizną na polskość ”pożytecznych”idiotów przeciwnych patriotyzmowi,polskości,przeciwnych ideom narodowym i wysługujących sie niemieckimi nawróconymi na lewactwo w dużej części potomkami nazistowskich zbrodniarzy i antyPolakami z tzw antify.
  Panie polskiblog.ru prosze przejrzeć na oczy,zobaczy Pan niemieckich bydlaków atakujących polskie grupy rekonstrukcyjne,atakujących polskich patriotów.

 94. Krzysztof M said

  Ad. 21

  „Policja podała przez głośniki, że Marsz zdelegalizowano ZANIM „podpalono” samochód.”

  – Tylko kto to słyszał? Stałem na skraju placu od strony URM-u. Nie słyszałem NIC. Organizatorzy starali się coś przekazać. Ale tego też nie było słychać. Przynajmniej na tyle, żeby można było choć wywnioskować, o co chodzi.

 95. Krzysztof M said

  I jeszcze jedno:

  Jeśli „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród” będziemy nadal śpiewali w takim stylu, jak to było w kościele św. Barbary przed marszem, to nie ma dla nas ratunku.

  Wierzcie mi.

 96. 166 bojkot TVN said

  94/KrzysztofM
  O delegalizacji pochodu TVP-Info poinformowała ok 15.50
  Zaraz potem było dementi z Ratusza. Trzeba teraz znaleźć kiedy rzęchy TVN zostły podpalone. Na Nowym Ekranie R.Szeremietiew mówił o podpaleniach samochodów jeszcze wcześniej.

 97. Marucha said

  Re 91:
  Po raz kolejny, wyraźnie, sugeruje Pan, iż .winę za burdy ponoszą również narodowcy, uczestnicy pochodu – i że to oni stosowali przemoc.
  A nie potrafi Pan podać ani jednego przykładu na ową przemoc ze strony środowisk patriotycznych, ani sprzed roku, ani obecnie.
  Zamiast czytać Pana, mogę równie dobrze obejrzeć sobie TVP Info.

 98. 166 bojkot TVN said

  97/MArucha
  Pewnie oba byty i ruski blog i nasze telewizje mają jedno centrum dowodzenia

 99. Adam Wielomski: „To największa klęska ruchu narodowego”

  „PYRRUSOWE ZWYCIĘSTWO, CZYLI O RZEKOMYM SUKCESIE MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI

  13.11.2011

  Powiedzmy sobie szczerze: ponieśliśmy medialną porażkę. Nie, to nie jest porażka, to jest katastrofa. Ruch narodowy został wrzucony do jednego worka z kibolami i nazistami, czyli z bandami chuliganów niszczących samochody, wybijających szyby i siejących destrukcję na ulicach.
  (…)
  Ci, którzy na Marszu byli zachwycają się wielkim przeżyciem, szczególnie spaleniem dwóch pojazdów należących do TVN, czyli do telewizji na prawicy znienawidzonej, uważanej (nie bez powodu) za coś w rodzaju wizualizacji GW. Inni zachwycają się jak się wyżyli i wykrzyczeli. Dlatego są z Marszu zadowoleni, mimo wszystko.

  Ponieważ przymusowo musiałem Marsz oglądać w telewizorze, to przedstawię jak to wyglądało z tej perspektywy. A wyglądało to tak, że media przez kilka godzin (a i następnego dnia) epatowały wizją „skrajnie prawicowych zamieszek w centrum Warszawy”. POWIEDZMY SOBIE SZCZERZE: PONIEŚLIŚMY MEDIALNĄ PORAŻKĘ. NIE, TO NIE JEST PORAŻKA, TO JEST KATASTROFA. Ruch narodowy został wrzucony do jednego worka z kibolami i nazistami, czyli z bandami chuliganów niszczących samochody, wybijających szyby i siejących destrukcję na ulicach. PRZECIĘTY POLAK OTRZYMAŁ CZYTELNY SYGNAŁ, ŻE NALEŻY OD TEGO „BANDYTYZMU” TRZYMAĆ SIĘ Z DALA. CZYM DALEJ, TYM LEPIEJ.

  TO JEST NAJWIĘKSZA KLĘSKA RUCHU NARODOWEGO OD CZASU GDY LPR WYPADŁA Z SEJMU. Organizacje narodowe – szczególnie MW – włożyły ostatnio wiele wysiłku, aby zdjąć z siebie medialne odium „naziolstwa”. Kierownictwo MW, aby stać się bardziej demoliberalne, właściwie odrzuciło już całą endecką tradycją, za co je zresztą (nie ukrywam) bardzo mocno krytykowałem. I kilka lat tej pracy nad „ociepleniem wizerunku” właśnie poszło do kosza. TERAZ RUCH NARODOWY BĘDZIE KOJARZONY Z „NAZIOLSTWEM” NA CAŁEGO. I nie jest ważne czy to policjant, lewak czy narodowiec uderzył jako pierwszy. Grunt, że bijatyka była na prawicowej imprezie. I to nie jakaś tam bójka, ale regularna bitwa w centrum miasta. Donald Tusk właśnie wrzucił ruch narodowy do jednego worka z „kibolami” i wypowiedział mu wojnę, którą wygra z pełnym poparciem opinii publicznej.

  Organizatorom chyba za bardzo zależało na frekwencji, w związku z tym zaprosili kogo się da i jak się da. Sojusz z kibolstwem pogrążył ruch narodowy. POWIEDZMY SOBIE BRUTALNIE: SEJM ZA MOMENT ZMIENI USTAWĘ O ZGROMADZENIACH I ZA ROK MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI NIE BĘDZIE. Możemy sobie teraz narzekać na „reżim Tuska”, na „prowokacje” tajniaków itd. Ja bym jednak zadał inne pytanie: a kto po naszej stronie odpowiada za tę medialną katastrofę ruchu narodowego? KTO NIE ZORGANIZOWAŁ SŁUŻB PORZĄDKOWYCH? KTO ZAPROSIŁ KIBOLI? Kto nie zapanował nad kibolami? Czy znajdą się tacy, którzy powiedzą, że przyjmują odpowiedzialność polityczną i wyciągają z tego wnioski natury personalnej?

  To ważne pytanie, ponieważ po zmianie prawa o zgromadzeniach organizacja takiej imprezy będzie za rok o wiele trudniejsza. Te same twarze i te same nazwiska zgody na manifestację już zapewne nie uzyskają. Boję się, że w oczach opinii publicznej prawica po prostu skompromitowała się. Lewica, media, policja oczywiście prawicy pomogły, ale wina leży po naszej stronie. DALIŚMY SIĘ SPROWOKOWAĆ JAK NIEMOWLĘTA.

  Adam Wielomski”

  http://konserwatyzm.pl/artykul/2459/pyrrusowe-zwyciestwo-czyli-o-rzekomym-sukcesie-marszu-niepod

  Komentarz:

  „Czy znajdą się tacy, którzy powiedzą, że przyjmują odpowiedzialność polityczną”? – Ja tam wątpię. Tylko zwycięstwo ma wielu ojców, więc teraz ci, którzy nawoływali młodych ludzi do konfrontacji, do tzw. „obrony” i „samoobrony” przed Niemcami – schowają zapewne puste głowy w piasek.

 100. aga said

  Marek Tucholski
  | 2011-11-13 15:09:55
  Oczywiście, że był to sukces! Marsz Niepodległości oprócz tego, że zgromadził dziesiątki tysięcy ludzi (w samym pochodzie brało udział około 30 tysięcy), to jeszcze doprowadził do mobilizacji wielu środowisk na taką skalę na jaką się nikomu wcześniej na prawicy chyba nie udało. Proszę pamiętać, że to ludzie związani z PiS szli pod pomnik Dmowskiego omijając pomnik Piłsudskiego a nie odwrotnie. A przekazy medialne, no cóż, zrobiły z nas sieczkę to fakt, ale w oczach tych którzy i tak nigdy by nas nie poparli. TVN, Polsat i inne lewicowe media w każdym niemal przypadku zrobiłyby z nas nazioli itp. Apeluję aby nie przejmować się utyskiwaniem tych którzy nie tylko przy okazji 11 listopada robią z nas chłopców do bicia. Oni robią to nieustannie i tym się przejmować nie należy. Pokazaliśmy siłę, pokazaliśmy dumę, pokazaliśmy jedność w obliczu lewaków atakujących nas bezkarnie i w obliczy prowokującej policji i to jest bezcenne. Każdy kto był na Marszu Niepodległości powie, że to był sukces bo my nie ulegliśmy medialnej histerii. Widzieliśmy co było naprawdę a nie to co pokazywano w lewackich mediach. A teraz każdy z nas, którzy tam byli za pośrednictwem wszelkich dostępnych narzędzi odkłamuje to co przekazywały ludziom media. I to z sukcesem! Sam do tej pory poinformowałem w prywatnych przekazach kilkadziesiąt osób. A robią to praktycznie wszyscy z uczestników Marszu. Nie ulegajmy histerii. Bądźmy sobą. Nie naginajmy się do lewackich standardów.
  Tomasz Dalecki
  | 2011-11-13 15:16:17
  Gdyby przyjąć postawę Adama, p.Ziętek, i J.Engelgarda to należy uznać, że w ogóle nie powinno się nic robic, nie powinno być żadnych marszów, demonstracji itp. Bo przecież lewicowe media i tak to ukażą w złym świetle. Ja byłem na całym marszu i o tych zamieszkach dowiedziałem się juz po powrocie do domu (chociaż owszem, rozeszła się szybko wieść, ze wóż TVN płonie:)) Twierdzę, że był sukces. Sukcesem jest po pierwsze liczba uczestników (na oko więcej niż 20 tys.) , po drugie proporcja tej liczby do liczby blokujących pedałów. Po trzecie fakt, że większość zatrzymanych to lewactwo i pedały – i ta informacja się do mediów przebiła. I po czwarte fakt, który tez przebił się do mediów – że to głównie ludzie młodzi nie godzą się na politykę rządu, nie zachwycają się „europejskimi wartościami” i „nowoczesną” PO.

 101. 166 bojkot TVN said

  Ciekawostka policyjna: Policja ochraniająca faszystów a Antify i TVN złapała wszystkich oprócz auto-podpalaczy busów TVN
  http://gps65.nowyekran.pl/post/41938,gdzie-sa-filmy-z-helikoptera
  (…)
  Reporter Gadowski zadał na swoim blogu w Salonie24 ciekawe pytania: Gdzie są podpalacze? – cytuję:

  – Jak to się stało, że kilkanaście metrów od stojących w pełnym rynsztunku policjantów niezidentyfikowanym osobnikom udało się spalić wóz transmisyjny TVN?
  – Dlaczego policja, tak skora tego dnia do używania armatek wodnych, kopania w twarz i rzucania pod ścianę dziesiątek młodych ludzi, tak niemrawo interweniowała w czasie gdy nieznani sprawcy atakowali własność telewizji TVN?
  – Udało się precyzyjnie ustalić niemal każdego sprawcę pobicia i rozboju jaki miał miejsce 11 listopada, ale jakoś nie udało się zidentyfikować i ująć ani jednego sprawcy podpalenia wozu transmisyjnego.
  – Podpalenie wozu transmisyjnego jest bez wątpienia aktem kryminalnym, by nie rzec terrorystycznym, jest także najpoważniejszym przestępstwem jakie popełniono w trakcie zamieszek 11 listopada. Nikogo jednak nie zidentyfikowano, nie ujęto i jakby powoli o sprawie zaczyna się zapominać.
  – Czy stacji TVN, która potrafiła godzinami filmować chuliganów na placu Konstytucji, nie udało się sfilmować i powiększyć postaci podpalaczy własnego wozu?

  To bardzo dziwne, że nie udało się jeszcze namierzyć podpalaczy samochodów TVN-u, mimo, że te wydarzenia te były filmowane przez tysiące kamer!

  Ale jeszcze ciekawsze jest to, gdzie się podziały filmy z helikoptera! Ja byłem osobiście na Marszu Niepodległości i widziałem w powietrzu latający helikopter telewizji.

  Oglądałem też trzygodzinny film puszczony w TVN24 w nocy bez komentarza i rzekomo były to wszystkie materiały filmowane przez telewizję. Widziałem też dużo filmów na youtube i innych serwisach. Nigdzie nie ma ujęć z helikoptera całego Marszu!
  (…)

 102. 166 bojkot TVN said

  http://www.prawica.net/info/27935

  Organizatorzy Marszu Niepodległości odpowiadają Prezydentowi Komorowskiemu

  „- Jeśli będzie zgoda, stanę na czele przyszłorocznego wspólnego marszu w Święto Niepodległości – mówi Gazecie Wyborczej Prezydent Bronisław Komorowski.”

  Panie Prezydencie – niepodległość nie jest jedynie historycznym wspomnieniem, a Święto Niepodległości nie zamyka się w pamięci o przodkach – to realna treść, praca na rzecz silnego, niezależnego państwa. To dbałość o tożsamość narodową, o sprawnie zarządzaną administrację, o silną gospodarkę pozostającą w polskich rękach, o polską walutę. To pilnowanie, by państwo polskie zajmowało stanowisko podmiotu, a nie przedmiotu, w stosunkach międzynarodowych.

  Powtórzmy – nie tylko forma, a przede wszystkim treść decyduje o realnym wymiarze świętowania niepodległości. Treść, z którą Pan i Pańska formacja polityczna nie macie nic wspólnego. Musiałby pan zupełnie zmienić prowadzoną przez siebie dotychczas politykę, aby zostać zaproszonym na Marsz. Bez takiej radykalnej zmiany – zgody na Pański udział w Marszu Niepodległości 2012 po prostu nie będzie.

  Robert Winnicki
  Prezes Młodzieży Wszechpolskiej
  Współorganizator Marszu Niepodległości

  Krótko i dosadnie. Tak trzymać. Miał swoje uroczystości, mógł sobie zorganizować marsz z Placu Piłsudskiego do pałacu namiestnikowsko-prezydenckiego? Miał! To niechby maszerował!
  Ciekawe kto mu doradził tę inicjatywę? Nie oglądał filmików w sieci? Nie słyszał skandowania kibiców „Komorowski zdrajca Polski”? Może pan Komorowski ma filtrowany Internet? Może nie ma dostępu do tego co każdy z nas? To przecież jest technicznie łatwe do wykonania. Nie takie maskarady potrafią robić chłopcy radarowcy.
  No to ma problem. Powinien skorzystać z dorosłych 5 dzieci. niech mu szukają co ciekawszych komentarzy.

Sorry, the comment form is closed at this time.