Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Instytut Rodła we Wrocław…
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  revers o Segregacja pacjentów. Koronawi…
  I*** o Duchowa przestrzeń Polski?
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Kowalski3 o Facet o ksywce „Margot”
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Facet o ksywce „Margot”
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

Temat Iran

Posted by Marucha w dniu 2011-11-12 (Sobota)

Mahmud Ahmadinedżad: Izrael zginie tak czy owak, ponadto bardzo szybko

Prezydent Iranu Mahmud Ahmadinedżad skomentował doniesienia o możliwej napaści na jego kraj w wykonaniu Izraela, donosi Lenta.ru. Według niego Zachód, USA i Izrael szukają sojuszników i przygotowują atak na Iran obawiając się wzrastającego wpływu Teheranu w regionie. Ponadto Ahmadinedżad powiedział, że nie obawia się możliwego ataku: „Tym durniom dobrze by było zrozumieć, że Iran nie dopuści do podjęcia przeciwko sobie czegokolwiek.”.

Irański prezydent także wyjaśnił, że kampanię przeciwko jego krajowi Zachód wszczął bezpośrednio w celu ratunku „syjonistycznego tworu”- Izraela. Ale w jego opinii to nie uratuje Izraela: „Ten twór można porównać do organu sztucznie przeszczepionego do organizmu, który go odrzuca. On tak czy owak zginie, a ponadto bardzo szybko.”

Te oświadczenia Ahmadinedżad złożył krótko po wystąpieniu jego izraelskiego kolegi Szimona Peresa, który powiedział, że problem irański pozostawia coraz mniej miejsca na rozmowy dyplomatyczne, dlatego rozwiązanie militarne staje się coraz bardziej realne. Wystąpienie Peresa było podane do publicznej wiadomości na tle niezliczonych spekulacji w izraelskiej i zagranicznej prasie o możliwości bliskiej napaści Izraela na Iran. Podobnego rodzaju słuchy zostały pośrednio potwierdzone w ubiegłym tygodniu, kiedy Izrael przeprowadził szereg ćwiczeń lotnictwa wojskowego i wojsk rakietowych a także przećwiczył metody ratowania ludności cywilnej podczas ataku rakietowego na swoje miasta.

W najbliższych dniach MAEA powinna upublicznić kolejny raport w sprawie irańskiej kwestii jądrowej w którym, jak się oczekuje, będą zawarte przesłanki wskazujące na to, że Iran jest bardzo bliski osiągnięcia broni atomowej. Izraelskie oficjalne persony wcześniej nie raz mówiły, że taka broń w rękach Teheranu to największe zagrożenie dla istnienia Izraela i dlatego oni za wszelką cenę nie dopuszczą do realizacji takiego scenariusza. Rozwiązanie wojskowe nigdy nie było wykluczane.

Tłumaczenie: RX
Źródło: www.3rm.info/17367-maxmud-axmadinedzhad-izrail-vse-ravno-pogibnet.html
http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/

Iran zgromadził sojuniszków żeby zniszczyć Izrael

Teheran zagroził Izraelowi, że w wypadku uderzeń na irańskie obiekty jądrowe, państwo żydowskie będzie zniszczone nie tylko przez uderzenie odwetowe z Iranu ale także przez równoczesny atak wszystkich sprzymierzeńców Republiki Islamskiej.

Na państwo żydowskie równocześnie mogą uderzyć bojownicy ze strefy Gazy, żołnierze Hezbollahu z Libanu i Syria.

„Jeśli Izrael zamyśla o agresji to będzie on spalony ogniem gniewu. W tej wojnie nie będziemy sami. Izrael będzie zniszczony przez sprzymierzeńców Iranu.”- ostrzegł zastępca szefa Rady Bezpieczeństwa Narodowego Iranu Hussein Ibrahim. Pierwszy raz Teheran otwarcie oświadcza, że Izrael jest zagrożony atakiem wszystkich, którym pomaga rząd Iranu.

Wojownicze oświadczenie wysokiego urzędnika irańskiego zbiegło się w czasie z raportem MAEA w którym Teheran powinien być potępiony za odmowę współpracy z tą organizacją.

W przeddzień prezydent Iranu Mahmud Ahmadinedżad powiedział, że Zachód, USA i Izrael szukają sojuszników i przygotowują napaść na Iran z obawy przed rosnącymi wpływami Teheranu w regionie. Ponadto Ahmadinedżad powiedział, że nie obawia się możliwej napaści : „Tym durniom dobrze by było zrozumieć, że Iran nie dopuści do podjęcia przeciwko sobie czegokolwiek.”

Tłumaczenie: RX
Źródło: www.3rm.info/17320-iran-sobral-soyuznikov-dlya-unichtozheniya.html
http://stopsyjonizmowi.wordpress.com

Kim jest irański prezydent?

Ujawniona niedawno próba zamachu na saudyjskiego urzędnika, o którą oskarżono irańskich agentów jeszcze bardziej zaostrzyła stosunki na Bliskim Wschodzie. Sam Iran stawiany jeszcze przez George%u2019a W. Busha wśród tak zwanych „państw bandyckich” od wielu lat uważany jest za kolejny obok Afganistanu i Iraku cel ataków USA. Do tej pory jednak pomimo częstych werbalnych deklaracji i jednego incydentu związanego z budową przez Persów elektrowni atomowej sytuacja pozostawała w miarę stabilna. Ostatnio jednak w rozmowie z Alexem Jonesem Steve Pieczenik stwierdził, że USA dały Izraelowi zielone światło do ataku na Iran. Jeśli ten scenariusz stanie się bliższy realizacji to warto się przyjrzeć jednemu z głównych aktorów w konflikcie.

Mahmud Ahmadinedżad jest szóstym prezydentem Islamskiej Republiki Iranu od czasu obalenia szacha Mohamada Rezy Pahlaviego. Zanim objął urząd po wyborach w 2005 roku kiedy zdobył 62 procent głosów był między innymi wykładowcą akademickim i burmistrzem stołecznego Teheranu. Od początku jego prezydentury był on uważany za konserwatystę i zwolennika nieprzejednanej linii wobec Izraela. Swoją politykę, szczególnie w kwestiach gospodarczych określał jako „środek drogi” mającą być kompromisem między kapitalizmem i socjalizmem, które są jego zdaniem wytworem Zachodu.

Wiele kontrowersji budził wspierany przez niego program atomowy, sam Ahmadinedżad twierdził, że ma on charakter wybitnie pokojowy. Jego zdaniem tworzenie bomby atomowej jest „nielegalne i niezgodne z naszą religią” innym razem dodając, że naród z „kulturą, logiką i cywilizacją” nie potrzebuje broni atomowej, zaś kraje dążące do posiadania tego typu arsenału są przede wszystkim nakierowane na rozwiązywanie problemów siłą.

Ahmadinedżad jest regularnie krytykowany za swoje wypowiedzi i stanowisko wobec Izraela. Zgodnie z doktryną Iranu nie uznaje on tego państwa jako legalnego bytu, ma on też jednoznaczne stanowisko wobec chrześcijaństwa i judaizmu, które uważa za odchylenia od właściwej ścieżki.

Jednym z głównych zarzutów stawianych Ahmadinedżadowi jest jego stosunek do Holocaustu. Szczególnie wyraźnie nakreślił je w wywiadzie udzielonym telewizji CNBC we wrześniu 2006 roku. Stwierdził wówczas, że jako naukowiec podchodzi do tematu w sposób naukowy i jest gotów przyjąć argumenty badaczy zajmujących się tą tematyką. Uważa on jednak, że tego tematu nie można oddzielać od kwestii palestyńskiej, gdyż jego zdaniem to Palestyńczycy płacą cenę za błędy popełnione przez Europejczyków.

W innym wywiadzie udzielonym Georgeowi Stephanopoulosowi dla telewizji ABC w maju 2010 roku prezydent Iranu zapytany o to czy Osama Bin Laden przebywa na terenie jego kraju, stwierdził, że przywódca Al-Kaidy równie dobrze może znajdować się w Waszyngtonie. Dodał, że gdyby Bin Laden przekroczył irańską granicę z pewnością zostałby aresztowany podobnie jak każdy inny nielegalny przybysz.

Do kolejnego skandalu doszło zaledwie miesiąc temu kiedy prezydent Iranu wystąpił podczas 66. sesji ONZ. W trakcie jego przemówienia salę obrad opuściły delegacje Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii, zaś przedstawiciele Kanady i Izraela nie były obecne od samego początku. Podczas tego przemówienia Ahmadinedżad stwierdził, że ataki jakie miały miejsce 11 września 2001 roku miały bardzo „tajemniczy” charakter i były pretekstem do ataku USA na Afganistan i Irak. Oskarżył też Stany Zjednoczone o wywołanie panującego kryzysu finansowego, wywołanie obu wojen światowych a także wspieranie dyktatur w wielu krajach świata.

Już po oficjalnym przemówieniu dodał, że jako inżynier jest pewien, że obie wieże World Trade Center w Nowym Jorku nie zostały zburzone w wyniku uderzeń samolotów. Powyższe opinie prezydenta Iranu są jedynie kilkoma przykładami pozwalający z grubsza nakreślić jego poglądy. Z pewnością znając jego stanowisko o wiele łatwiej będzie zrozumieć niektóre działania w regionie Bliskiego Wschodu, ale nie tylko.

Warto zwrócić uwagę na to, że wiele wypowiedzi i stanowisk, które powszechnie uchodzą za tak zwane „teorie spiskowe” są wypowiadane głośno przez prezydenta wpływowego państwa bezpośrednio na sesji ONZ. Czy to nie powinno dać wielu sceptykom do myślenia?

http://orwellsky.blogspot.com

Pominąwszy wszelkie inne ciężkie zarzuty wobec prezydenta Iranu, sam fakt, że wypowiada się bardzo sceptycznie na temat Holocaustu, powinien wystarczyć, aby w jego kraju wprowadzić demokrację przy pomocy usraelskiego wojska i najemników, nie bez użycia bomb, rakiet itd. – admin.

Komentarze 23 do “Temat Iran”

 1. Kronikarz said

  Wszyscy na calym swiecie twierdza, ze Izrael jest demokratyczny, pokojowy, szlachetny a ten Ahmadinedżad mowi od rzeczy.

 2. Boryna said

  Iran ostatnią nadzieją dla świata

 3. Polo said

  Pawlak może mieć ursusa, ale Kargul go nie może mieć. Kto o tym decyduje??

 4. Shakespear said

  Ad. 3
  Myślę że debata prof. Dugin z prof. Olavo de Carvalo może pomóc wyjaśnić o co chodzi.

  https://marucha.wordpress.com/2011/11/11/wywiad-z-p-leszkiem-sykulskim-prezesem-instytutu-geopolityki/

 5. Kronikarz said

  Waldi – 3 godziny temu: „Konflikt pomiędzy iranem – usa – izraelem to wojna ale nie światowa”

  …prawdziwa przyczyna wybuchu tej wojny nie lezy wcale w zasobach Iranskiej broni,lecz chodzi tu o dolara amerykanskiego, bo jesli giełda paliw w Iranie ruszyłaby a transakcje odbywały by się w euro a nie w dolarach, to mamy powód wojny. Atak na Europę, ten ekonomiczny, czyli na euro trwa już dawno. Pewnie mało kto rozumie tą sytuację : tu chodzi o dominację waluty w świecie ,a nie o ropę czy arsenały atomowe.

  http://www.sfora.pl/To-juz-wojna-Gigantyczna-eksplozja-w-Iranie-a37667

 6. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka bardzo sie zgadza z pan Kronikarz,

  Pan Mordka bardzo sie cieszy sze pan Kronikarz muwi sama prawda, sze Izrael jest bardzo demokratyczny i bardzo pragnie pokuj na calym swiecie.

 7. Kronikarz said

  Panie Mordka, widze, ze Modka ucieka sie do ironii – w takim razie rozumiemy sie.

 8. peryskop said

  Re 5

  Waldi: „…Pewnie mało kto rozumie tą sytuację : tu chodzi o dominację waluty w świecie ,a nie o ropę czy arsenały atomowe.”

  Skąd ta absolutna pewność u cytowanego autora?
  Dlaczego nie może być i to i tamto i owo?
  I jeszcze coś, ale o tym sza?

 9. osoba prywatna said

  Po takich wypowiedziach zydo-NATO z pewnosia jeszcze szybciej wdrozy plan „pomocy” .
  „Pomocy” jakiej ostatnio udzielili Libii.

  http://www.sl-webs.com/deesillustration/artwork.asp?arrowphoto=7&cat=satire

 10. Krzysztof M said

  Iran wymachuje szabelką. Ale co jest tą szabelką? Oby nie było nam dane się dowiedzieć. Bo może się okazać, że obrona Iranu będzie wyglądała, jak obrona Iraku.

 11. Kronikarz said

  8/ i nawwet gdzie indziej :

  Najpierw doprowadza sie ludzi do rozpaczy :

  „Moze nadszedl czas na tworzenie alternatywnych struktur administracji panstwowej. Cos na ksztalt PolskiPodziemnej ze swoja armia i swoimi sadami i mozliwoscia wykonywania wyrokow w stosunku do zdrajcow panstwa polskiego.
  MrYodin”

  A potem posyla sie na nich Blumsztajnow.

 12. Boomcha said

 13. Boomcha said

  [video src="https://www.rapidshare.com/files/494821027/bandytyzmpolicji.mp4" /]

 14. Boomcha said

 15. Joe said

  Re#7…Walcowana Hajka w 7-mym niebie….proponuje dopisac.

 16. Policja uzywa „srodkow przymusu” na podstawie…. „jakiego prawa???” (skoro jest powolowana do utrzymania porzadku publicznego)
  Jak zazwyczaj, policja powoluje sie na talmudyczne prawo, ktore dotyczy tylko „‚okreslonych” kwestii prawa „ustalonego”…
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 17. Kronikarz said

  PYTANIE moje – postawione obok 73/ Kronikarz powiedział/a 2011-11-13 (niedziela) @ 13:12:30 – POWTARZAM :

  Kto i przy uzyciu jakich mechanizmow te kosherna babe waltz postawil na czele magistratu w Warszawie ?

  Kiedy i jak zostanie ona z tego ratusza wypieprzona ?

  Powtarzam, bo pamietam, w bardzo preznym i bogatym dzieki Francuzom komitecie paryskim Solidarnosci od grudnia 1981 do czerwca 1989 Polakow bylo na lekarstwo. Byly tlumy, owszem, ale na wiecach z okazji wiekszych wydarzen, jak przyjazd Walesy, ale do codziennej pracy, to nie bylo wielu Polakow – zydostwo natomiast oblazlo komitet z wszystkich stron i tak tez mowilismy sobie, my nieliczni w tym Polacy, ze nie ustapimy, bo nie zrobimy im tego prezentu.

  Wniosek : Polacy powinni sie organizowac, Polacy musza sie organizowac, bo nic nie da tylko narzekac !

  Jakie beda skutki Marszu Niepodleglosci ?
  Troche mi sie to nie podoba, bo juz widzialem, ze zydzi wciskaja sie do narodowych organizacji !
  Jak zrobic, zeby nie pozwolic przechwycic rodzacego sie odnowiena kadr ?

  Pytania moje sa ciagle w tym samym kierunku…

 18. haunebu said

  http://orwellsky.blogspot.com/2011/11/mossad-cia-i-mi6-tworza-centra.html

 19. Błąd w nagłówku, winno być: „Mahmud Ahmadineżad”.

 20. Aha said

  Po „rewelacjach” i dowodach ktorych w raporcie IAEA brakuje, bedziemy mieli niebawem pod obstrzalem broni masowego klamstwa i kolejna farse z przedstawieniem „niezbitych dowodow” tak jak to bylo z broniami masowej zaglady Saddama.

 21. peryskop said

  z cyklu: zrozumieć ten świat

  DLACZEGO ATAK NA IRAN JEST KONIECZNY ORAZ PILNY?

  Iran drażni wielu telewidzów chustami, długimi sukniami bez dekoltów oraz innymi chorymi i/lub śmiesznymi regułami szariatu. To głośne i powszechnie znane powody oburzenia.

  A po cichu dla wielu jeszcze bardziej drażniące jest należenie Iranu do elitarnego klubu 9 krajów zdolnych do samodzielnego umieszczania własnych obiektów w kosmosie!

  Kto znalazł wiadomość w polsko-języcznych mediach nurtu wartkiego jak w WC, że swojego pierwszego własnego satelitę Omid (Nadzieja) Iran umieścił na orbicie wokół Ziemi przy użyciu własnej rakiety Safir-2 w dniu 2.02.2009 ?

  Albo że 15.06.2011 wystrzelono tam pierwszego własnego satelitę „obserwacyjnego” Rasad-1 ?

  Teraz Iran ogłosił dalsze plany umieszczenia 3 kolejnych cięższych obiektów na orbicie w obecnym i w przyszłym roku wg kalendarza irańskiego. Czy na to można pozwolić?

  A jak wyrażałyby swoje rozdrażnienie i absmak „nasze” trolle gdyby Polacy osiągnęli podobne jak Iran sukcesy i gdyby pojawiły się pogróżki i nawoływania, że trzeba nas pilnie zbombardować, bo ciupagi góralskie są niebezpieczne, i tylko garstka Polek ubiera się – tzn. rozbiera – jak „doda”?

  http://presstv.com/detail/209820.html

  ‘Iran to put 3 new satellites in space’

  Sun Nov 13, 2011

  Iran’s Defense Minister Brigadier General Ahmad Vahidi has announced plans to launch into space three new domestic satellites in the near future.

  Speaking at a Saturday gathering on Iran’s satellite carrier systems, General Vahidi said that Iranian scientist are set to send the Fajr (Dawn), Navid (Harbinger) and Tolou (Rise) satellites into space in the course of the current and next Iranian calendar years.

  The Iranian defense minister told the gathering in Tehran that Fajr will blast into space with the thrusting power of ‘Safir-e-Fajr’ satellite carrier while Navid and Tolou will be mounted on Iran’s Simorgh (Phoenix) carrier for lift-off, IRIB reported.

  He further said that the future launch of Tolou will be the country’s first step to operationalize Iran’s next-generation satellite carriers.

  General Vahidi also stated that Iran’s space explorations are meant to probe the cosmos and unravel the mysteries of the universe.

  Earlier reports said that Navid satellite weighs 50 kilograms and can take pictures in low altitudes of about 250 to 375 kilometers from the earth.

  Iran’s aerospace officials had previously spoken of the 2012 launch of Zafar (Triumph) — another satellite which weighs 90 kilograms and is scheduled to revolve around the globe in an elliptical orbit of 500 kilometers.

  Iran launched its first domestically-produced satellite Omid (Hope) in 2009, an act which made it the ninth country having the capability to launch satellites.

  On June 20, 2011, Iranian President Mahmoud Ahmadinejad said Iran has obtained the technology to develop different satellites and will soon launch larger satellites that will be placed in circular orbits at an altitude of nearly 35,000 kilometers (21,748 miles).

  Iran is one of the 24 founding members of the UN Committee on the Peaceful Uses of Outer Space, which was set up in 1959.

  Tehran also plans to launch the country’s first manned mission to space by 2019.

 22. revers said

  Jak narazie to gina z rak niezawodnego Mossadu kolejni iranscy generalowie, w tym od broni strategicznych, taktyczno rakietowych

  http://majortrend.tv/4254/iran-missile-development-commander-killed-in-explosion-by-mossad/

 23. Niedaleko said

  Wojna z Iranem już się rozpoczęła ale po cichu.

  http://www.atimes.com/atimes/Middle_East/MK15Ak01.html

Sorry, the comment form is closed at this time.