Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rekonstruktor: Na Nowym Świecie splunął na mnie Niemiec

Posted by Marucha w dniu 2011-11-13 (Niedziela)

O skandalicznym zachowaniu członka niemieckiej Antify – mówi portalowi Fronda.pl Jacek Nieszczerzewicz uczestnik defilady historycznej w rozmowie z Jarosławem Wróblewskim.

Jacek Nieszczerzewicz

Jako członek grupy rekonstrukcyjnej zostałeś wczoraj zaatakowany na Nowym Świecie. Jak do tego doszło?

– To miało miejsce na wysokości ulic Ordynackiej i Wareckiej. Byłem razem z kolegami ze Studenckiego Koła Historycznego Wojskowej Akademii Technicznej. Nie jestem jej członkiem, ale współpracujemy ze sobą. Szliśmy w mundurach z okresu napoleońskiego z lat 1830-31 na miejsce koncentracji grup defilady historycznej przy kościele Wizytek na Krakowskim Przedmieściu. Szliśmy od Muzeum Wojska Polskiego. Byliśmy w zwartej grupie, a ja jako sierżant Legii Nadwiślańskiej trochę na przedzie, aby w razie czego zwrócić uwagę na przejeżdżający samochód. W pewnym momencie zobaczyłem, że dzieje się jakieś zamieszanie.

Co się działo?

– Byli młodzi ludzie ubrani na czarno zamaskowani w kapturach, w kominiarkach. Widziałem jak wyjechał z Ordynackiej nieoznakowany radiowóz. Policjanci jednego z nich skuli kajdankami. Reszta zamaskowanych jednak stanęła przy Wareckiej i obserwowała nasz przemarsz. To byli Niemcy, zaczęli nas komentować w języku niemieckim. Byli dobrze zorganizowani, mieli też wśród siebie gościa z megafonem, on wydawał polecenia po polsku, inny tłumaczył na niemiecki. Niemcy wyzywali nas, pracowałem w niemieckich firmach i znam brzydkie niemieckie słowa. Gdy przechodziłem obok nich, to jeden z nich splunął mi na mundur.

Jak zareagowałeś?

– Zagotowało się we mnie. Kiedy on splunął, to ja odpowiedziałem mu tym samym czyli naplułem na niego. Zatrzymałem się i próbowaliśmy rozmawiać. Chciałem mu powiedzieć, żeby się odczepił, on nie chciał i doszło między nami do szamotaniny. On się zamachnął na mnie, ja broniłem się kolbą karabinu. Próbował mi go wyrwać. Zaczęliśmy się bardziej szamotać. Przyjechała policja i rozdzieliła nas. Nasze chłopaki przestali maszerować i ruszyli za mną. Zamaskowani Niemcy jednak się nie ruszyli w obronie swojego kolegi. Rozdzieliła nas policja. Dobrze, że szybko zareagowała. Gdyby nie ona mogło by być gorąco. Nie jestem z tych co da się bić jakiemuś niemieckiemu gówniarzowi.

Ilu było was, a ilu Niemców?

– Nas było ok. 30 ich dużo więcej. Naszą przewagą byłyby jednak długie historyczne karabiny.

Co mówił do ciebie ten Niemiec?

– Wyzywał mnie od faszystów, mówił, że mam faszystowski uniform. To był mundur z okresu Powstania Listopadowego. On zaczął później krzyczeć do policjanta, że to ja go zaatakowałem. Powiedziałem policjantowi, że to on napluł na polski, żołnierski mundur. Policjant kazał nam iść. Poszliśmy więc dalej Traktem Królewskim.

Od lat bierzesz udział w rekonstrukcji historycznej, 11 listopada defilada nie udała się.

– 11 listopada to jest moje święto i nie chcę, żeby ktokolwiek mnie tak obrażał. To, że zatrzymano defiladę historyczną, bo Niemcy zabarykadowali się w knajpie Krytyki Politycznej, to jest coś nie do pomyślenia.

W takie święto nie mogli przejść Traktem Królewskim do Muzeum Wojska Polskiego w rekonstruktorzy, odtwarzający m.in. żołnierzy z 1920 r., ułanów, żołnierzy kampanii wrześniowej, Powstania Wielkopolskiego, Powstania Warszawskiego, Berlingowców, spadochroniarzy gen. Sosabowskiego czy żołnierzy niepodległościowego podziemia. Trasy nie przejechały specjalnie przygotowane pojazdy historyczne…

– I jak można było do tego dopuścić? W największe narodowe święto blokuje się defiladę polskiej Niepodległości? Jak zmieniliśmy trasę na boczne ulice, to czułem się jakby ktoś napluł mi w twarz. Dlaczego policjanci nie potrafi sobie poradzić z bandą gówniarzy zamkniętą w knajpie? Niemcy w taki sposób zablokowali defiladę bardzo wielu świętującym ludziom, całym rodzinom, które przyszły z dziećmi oglądać ten przemarsz. W tak głupi sposób zabrano nam radość z tego wspaniałego święta.

Rozmawiał Jarosław Wróblewski
http://www.fronda.pl

Komentarzy 98 to “Rekonstruktor: Na Nowym Świecie splunął na mnie Niemiec”

 1. Adam Wielomski: „To największa klęska ruchu narodowego”

  „PYRRUSOWE ZWYCIĘSTWO, CZYLI O RZEKOMYM SUKCESIE MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI

  13.11.2011
  Powiedzmy sobie szczerze: ponieśliśmy medialną porażkę. Nie, to nie jest porażka, to jest katastrofa. Ruch narodowy został wrzucony do jednego worka z kibolami i nazistami, czyli z bandami chuliganów niszczących samochody, wybijających szyby i siejących destrukcję na ulicach.
  (…)
  Ci, którzy na Marszu byli zachwycają się wielkim przeżyciem, szczególnie spaleniem dwóch pojazdów należących do TVN, czyli do telewizji na prawicy znienawidzonej, uważanej (nie bez powodu) za coś w rodzaju wizualizacji GW. Inni zachwycają się jak się wyżyli i wykrzyczeli. Dlatego są z Marszu zadowoleni, mimo wszystko.

  Ponieważ przymusowo musiałem Marsz oglądać w telewizorze, to przedstawię jak to wyglądało z tej perspektywy. A wyglądało to tak, że media przez kilka godzin (a i następnego dnia) epatowały wizją „skrajnie prawicowych zamieszek w centrum Warszawy”. POWIEDZMY SOBIE SZCZERZE: PONIEŚLIŚMY MEDIALNĄ PORAŻKĘ. NIE, TO NIE JEST PORAŻKA, TO JEST KATASTROFA. Ruch narodowy został wrzucony do jednego worka z kibolami i nazistami, czyli z bandami chuliganów niszczących samochody, wybijających szyby i siejących destrukcję na ulicach. PRZECIĘTY POLAK OTRZYMAŁ CZYTELNY SYGNAŁ, ŻE NALEŻY OD TEGO „BANDYTYZMU” TRZYMAĆ SIĘ Z DALA. CZYM DALEJ, TYM LEPIEJ.

  TO JEST NAJWIĘKSZA KLĘSKA RUCHU NARODOWEGO OD CZASU GDY LPR WYPADŁA Z SEJMU. Organizacje narodowe – szczególnie MW – włożyły ostatnio wiele wysiłku, aby zdjąć z siebie medialne odium „naziolstwa”. Kierownictwo MW, aby stać się bardziej demoliberalne, właściwie odrzuciło już całą endecką tradycją, za co je zresztą (nie ukrywam) bardzo mocno krytykowałem. I kilka lat tej pracy nad „ociepleniem wizerunku” właśnie poszło do kosza. TERAZ RUCH NARODOWY BĘDZIE KOJARZONY Z „NAZIOLSTWEM” NA CAŁEGO. I nie jest ważne czy to policjant, lewak czy narodowiec uderzył jako pierwszy. Grunt, że bijatyka była na prawicowej imprezie. I to nie jakaś tam bójka, ale regularna bitwa w centrum miasta. Donald Tusk właśnie wrzucił ruch narodowy do jednego worka z „kibolami” i wypowiedział mu wojnę, którą wygra z pełnym poparciem opinii publicznej.
  Organizatorom chyba za bardzo zależało na frekwencji, w związku z tym zaprosili kogo się da i jak się da. Sojusz z kibolstwem pogrążył ruch narodowy. POWIEDZMY SOBIE BRUTALNIE: SEJM ZA MOMENT ZMIENI USTAWĘ O ZGROMADZENIACH I ZA ROK MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI NIE BĘDZIE. Możemy sobie teraz narzekać na „reżim Tuska”, na „prowokacje” tajniaków itd. Ja bym jednak zadał inne pytanie: a kto po naszej stronie odpowiada za tę medialną katastrofę ruchu narodowego? KTO NIE ZORGANIZOWAŁ SŁUŻB PORZĄDKOWYCH? KTO ZAPROSIŁ KIBOLI? Kto nie zapanował nad kibolami? Czy znajdą się tacy, którzy powiedzą, że przyjmują odpowiedzialność polityczną i wyciągają z tego wnioski natury personalnej?

  To ważne pytanie, ponieważ po zmianie prawa o zgromadzeniach organizacja takiej imprezy będzie za rok o wiele trudniejsza. Te same twarze i te same nazwiska zgody na manifestację już zapewne nie uzyskają. Boję się, że w oczach opinii publicznej prawica po prostu skompromitowała się. Lewica, media, policja oczywiście prawicy pomogły, ale wina leży po naszej stronie. DALIŚMY SIĘ SPROWOKOWAĆ JAK NIEMOWLĘTA.

  Adam Wielomski”

  http://konserwatyzm.pl/artykul/2459/pyrrusowe-zwyciestwo-czyli-o-rzekomym-sukcesie-marszu-niepod

  Komentarz:

  „Czy znajdą się tacy, którzy powiedzą, że przyjmują odpowiedzialność polityczną”? – Ja tam wątpię. Tylko zwycięstwo ma wielu ojców, więc teraz ci, którzy nawoływali młodych ludzi do konfrontacji, do tzw. „obrony” i „samoobrony” przed Niemcami – schowają zapewne puste głowy w piasek.

  * * *

  Magdalena Ziętek:

  „POLSKA PRAWICA NIE ZDAJE SOBIE SPRAWY Z POWAGI SYTUACJI. Przede wszystkim nie rozumie, że przeciwnik jest zdeterminowany by rzeczywiście dopiąć swego. I że w przeciwieństwie do polskiej prawicy działa w sposób strategiczny, przemyślany a przez to skuteczny.

  ZAMIAST WIĘC SIĘ OBURZAĆ, POLSKA PRAWICA POWINNA WRESZCIE ZACZĄĆ DZIAŁAĆ Z GŁOWĄ. Jeśli się nie ocknie, to poprzez popełnianie kolejnych błędów sama sobie wbije gwóźdź do trumny.

  Czy organizacja Marszu była więc dobrym pomysłem? Tak, jeśli organizatorzy mieli możliwość zapobieżenia wszelkich rozróbom. Nie, jeśli nie byli w stanie tego zagwarantować. W OSTATNIM PRZYPADKU NALEŻAŁO POMYŚLEĆ NAD INNĄ FORMĄ UCZCZENIA TEGO WAŻNEGO DLA POLSKI WYDARZENIA.”

  Całość: O polska naiwności! http://konserwatyzm.pl/artykul/2456/o-polska-naiwnosci

 2. revers said

  nu podchodi

 3. Andrej said

  Jakiś czas temu na portalu http://www.myslpolska.org ukazał się artykuł red. Motasa „Nowa twarz Giertycha” w którym autor niejako wypomina Romanowi Giertychowi, że nie zamierza brać udziału w Marszu Niepodległości, że nie jest juz związany z MW. To zo się wydarzyło w dniu 11 listopada br. w Warszawie jest dowodem, że red. Motas się mylił co do oceny Romana Giertycha i okazało się , że to Roman Giertych miał racje. Od jakiegoś czasu obserwując działalność MW pod przewodnictwem Winnickiego odnosze wrazenie , że MW upodobniła się do młodzieżówki PiS-u, nawet kiedys na forum facebookowym napisałem , „”NIE IDDZICIE DROGĄ PIS, BO JEST TO DROGA DO NIKĄD”, i jezeli głównym hasłem (jak podają) było hasło , „raz sierpem ,raz młotem w czerwoną holotem”,zamiast hasel narodowych to nie ma się co dziwić, że Roman Giertych odcina się od tak działającego MW.

 4. Shakespear said

  „TO JEST NAJWIĘKSZA KLĘSKA RUCHU NARODOWEGO OD CZASU GDY LPR WYPADŁA Z SEJMU. ”
  Nie, nie ma porażki. 20 tysięcy ludzi przyszło !!!!

  Plus, narodowi pokazano jak jest manipulowana przez media i rzad. Bez cenny dar i oczekuje że sprzedaż flag pójdzie do góry. Dzięki Tusk i Waltz.

  Gwarantuje że więcej Polaków dyskutuje temat „Kto zaprasza i płaci za przyjazd chuliganów niemieckich?” nisz kto jest Adam Wielomski. Sporo da to do pomyślenia ludziom i jest to nie zły początek.

 5. 166 bojkot TVN said

  Teraz w TVP-2 lecą gadające głowy, Rabinat w Polsce dal rozkaz, żeby słowa wampiryzm, wampir i zombi przykleić do organizatorów i uczestników Marszu Niepodległości.
  Jakiś młody Żyd prowadzi dyskusję Jest jakiś Kowalski (faszyzm, nacjonalizm i wampiry) z Krytyki Politycznej, Kinga Dunin – też z tej opcji, jest Rafał Ziemkiewicz, który jest niby po przeciwnej stronie. Program nazywa się „Kultura głubcze”. To niby ma byc do nas Polaków.
  A spie.daljta z waszymi chorymi komentarzami.

 6. 166 bojkot TVN said

  „Kultura głupcze” … oczywiście

 7. […] Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz Rekonstruktor: Na Nowym Świecie splunął na mnie Niemiec […]

 8. aga said

  Zgadzam się z Andrejem . Tę młodzież juz dawno ,rękami o. Rydzyka miał ochotę przejąc żydowina JarKacz.
  Kim zatem jest ten Winnicki? Czy to nie jakis konik troj. tego pierwsze?
  A swoją droga nie ma narazie czlowieka formatu RG ,który by przejął MW.
  Co robi Krzysztof Bosak?

 9. maran said

  tu kolejny przyklad jak Izraelskie IDF traktuje pokojowych Palestynskich i miedzynarodowcyh protestantow.

 10. Veritas said

  Ten Winnicki mnie się bardzo nie podoba !

 11. RomanK said

  Cieplo cieplo….. i Andriej i Aga dobrze odczytuja intencje :organizatorow Marszu…ostrzegal przed takim scenariuszem Mec Baranski na tygodnie przed…
  Marsz impreza narodowcow ,,zostala zawlaszczona przez pseudo narodowcow…czy raczej krypto socjalistow!
  Stad udzialw Marszu Nowego Parawanu, Nowej Prawicy Korwina i dyskretny patronat Nowego PiSu..
  czyzby szykowano nam Nowa Odslone starej szopki?????.
  A..porzeciez przed tym ostrzegal Polski ru,blog……

  Ja bym raczej ostroznie i z umiarem uzywal przymiotnika’ niemiecki”, piszac o bojowkach syjonoglobalistycznych…co jakies zdejcie bojowlkarza z otrytym pyskiem…zadnych aryjskich rysow:-)))a nawet powiem odwrotnie:-)))

 12. Veritas said

  Ad.4. Zgadzam się. Bardzo dobry początek ! Wrogom i zdrajcom Ojczyzny nie dziękuję. Najwyżej pod ścianę ! ! !

 13. aga said

  bez manipulacji!!!
  Jestem za marszem; Polacy naladowali sobie akumulatory a lemingi,trochę się obudziiły. Natomiaast chazarscy prowokatorzy i wieczni antypolscy malkontenci sami sa już na śmietniku historii,więc napewno co do dziedzictwa RG nikt na nich nie będzie liczyć!!!!.
  http://pl.gloria.tv/?media=214683

 14. Piotrx said

  Re 11, 12:
  Zgadzam się !

 15. Piotrx said

  Re 10:

  Czy pan RomanK, zgodnie ze swoją obietnicą, już może przygotował na piśmie swoje przemyślenia?

  https://marucha.wordpress.com/2011/11/08/dzialania-przygotowawcze-do-„ostatecznego-rozwiazania”/#comments

  15:
  Myli sie pan- panie Wojciechu….sa i sposoby i metody..i wcale nie boje sie ich wyrazic nawet na pismie i zrobie to -obiecuje panu i panu Markowi S i Gajowemu. Zrobie to w weekend, jak bede mial wiecej czasu bo teraz musze pracowac…zeby zyc:-)

 16. Piotrx said

  Re 1:
  „ZAMIAST WIĘC SIĘ OBURZAĆ, POLSKA PRAWICA POWINNA WRESZCIE ZACZĄĆ DZIAŁAĆ Z GŁOWĄ. Jeśli się nie ocknie, to poprzez popełnianie kolejnych błędów sama sobie wbije gwóźdź do trumny.

  Czy organizacja Marszu była więc dobrym pomysłem? Tak, jeśli organizatorzy mieli możliwość zapobieżenia wszelkich rozróbom. Nie, jeśli nie byli w stanie tego zagwarantować. W OSTATNIM PRZYPADKU NALEŻAŁO POMYŚLEĆ NAD INNĄ FORMĄ UCZCZENIA TEGO WAŻNEGO DLA POLSKI WYDARZENIA.”

  Mianowicie nad jaką? – prosze o propozycje

  Zeby mogła działać, prawica w Polsce najpierw musi sie najpierw zorganizować w skali całego kraju.

 17. xy said

  Ten marsz moze nie jest medialnym sukcesem, ale nigdy by takim nie byl nawet jak by byl spokoj.
  Sukcesem jest natomiast aktywizacja czesci spoleczenstwa i pokazanie ze Polacy jeszcze w Polsce mieszkaja i nie wszyscy zgodza sie na nurzanie twarzy w blocie przez czerwono-rozowa hołote.
  Błedem bylo natomiast ze nie pilnowano by uczestniczy marszu mieli odsloniete twarze, policyjni/rozowi/czerwoni prowokatorzy nie byli by bezkarni.

 18. Mary said

  taki piekny, patriotyczny marsz – na czele marszu powinna isc glowa panstwa i episkopat

 19. Mary said

  taki piekny, patriotyczny marsz- na czele marszu powinna isc glowa panstwa i episkopat

 20. Edek said

  Hmmm… A dlaczego zaatakowani nie bronili się z użyciem historycznych, długich karabinów i w obronie własnej nie zakłuli bagnetami lub zmiażdżyli kolbami napastników??… Szkoda straconej okazji- pluskwy należy rozgniatać!!!

 21. 166 bojkot TVN said

  17/18/Mary
  Może lepiej, że nie poszli, bo ani prezydent ani episkopat nie utożsamiają się z polskością. A ich milczenie i nieobecność na marszu to jeden z dowodów „nie-wprost”

 22. Veritas said

  Ad.18. Nie mogą. Mają inne polecenia.

 23. 166 bojkot TVN said

  Lista hańby:
  http://wyszperane.nowyekran.pl/post/36957,lista-hanby-i-bojkotu#comment_274133
  szuje, które stanęły po stronie hitlerowców i zboczeńców:

  A oto spisane z plakatu nazwiska przeciwników niepodległości RP :

  – wydarzenie mają prowadzić : Kazimiera Szczuka i Mikołaj Lizut;

  – mają uczestniczyć :

  Jacek PONIEDZIAŁEK ,

  Wojciech PSZONIAK,

  Roma GĄSIOROWSKA,

  Wanda NOWICKA,

  Robert BIEDROŃ,

  Urszula DUDZIAK,

  Małgorzata NIEMIRSKA,

  Sonia BOHOSIEWICZ ,

  Tomasz KAROLAK,

  Joanna KOS-KRAUZE,

  prof. Małgorzata FUSZARA,

  prof. Magdalena ŚRODA ,

  Eryk LUBOS,

  Borys SZYC,

  Krzysztof KRAUZE.

  – zagrają : aFrykasy SUnsysTEM – Grajek krawiec, MaMadOU diDUF&FriEnds, Tymon Tymański,

  Stołeczny Chór Rewolucyjny „WarSZaWianka” w składzie m.inn.: Piotr NAJSZTUB, Mikołaj LIZUT, Katarzyna KWIATKOWSKA,

  Sylwia CHUTNIK, Michał BILEWICZ, Ola Bilewicz, Ania BLUMSZTAJN.

  HAŃBA IM WSZYSTKIM !

  Proponuję opublikowanie powyższego i ogłoszenie bojkotu wszelkich: imprez, spektakli, filmów, audycji, etc., etc. z udziałem tych renegatów.

  Do tego trzeba koniecznie dodać redaktora Jacka Żakowskiego, który też stanął po ich stronie

 24. Mary said

  jestem niepoprawna, marzy mi sie, ze kiedys nadejdzie taki piekny dzien 11 listopada kiedy wlasnie na czele Marszu Niepodleglosci beda szly prawdziwe polskie wladze- czy doczekamy sie wolnosci w Polsce????????????????

 25. RomanK said

  Panie PIortex oczywiscie:
  Jst tylko jeden sposob…
  Konkurencja!i Bojkot!
  Skuteczny i uczciwy! Stosowany w przeszlosci z doskonalym skutkiem. Zwlaszcza zaraz po I Wojnie Swiatowej. Zreszta sytuacja jest podobna.
  Nie wiem na ile pan zna historie tego okresu i tego zagadnienia..ale dzieki Narodowej Demokracji i zorganizowanej akrytywnosci gospodarczej Polakow nastapilo masowe wypieranie Zydow z mnonopolow jakie mieli w Polsce rozebranej na gospodarke!
  Dlatego sciagnieto do Polski az trzy komisje Miedzynarodowe , kazda pod przewodnictwem Zyda ,ktore mialy zajac sie tym :pogromem: Zydow w Polsce…
  Organizacja Polakow w uczicwej konkurencji, ktorje Zydzi nie sa w stanie wytrzymac!
  Zrobily to wtedy w gorszych dla Polakow warunkach Kolka Rolnicze, Spoldzielczosc Chlopska i Rzemieslnicza, Kasy Stefczyka, Bankowosc R%zemeslnicza i Handlowa!
  Ta konkurencje zaczeli przgrywac w handlu w latach 90 stad likwidacja wolnego handlu w Polsce i sprowadzenie Super Sruli….
  Na dzis celem nie tylko dla Polakow ale i innych gojow na calym Swiecie wlacznie z USA I Europa jest:

  1. Likwidacja Lichwy -czyli Ulamkowej Bankowosci
  2, Likwidacja monopolu na kreacje kredytu
  3, Likwidacja zapisow konstytucyjnych o zakazie finansowania projektow wlasnym kredytem Narodowym
  4.LIkwidacja monopoli i rownouprawnienie wszystkich podmiotow gospodarczych.
  5. Zorganizxowanie sie Polakow we wlasne polskie organizacje gospodarcze czy reaktywowanie zniszczonych tradycyjnych organoizacji polskich w wyzej.
  Odsylam panow do broszury sprzed 20 lat, w ktorej opisalem te sprawy liczac sie, ze przyda sie ich znajomosc w nowe-j ale jakrze podobnej sytuacji.

  TU:

  Click to access spotwarzona-przeszlosc-roman-kafel-do-druku-dwustronnego.pdf

  zwlaszcza opisuje to w rozdziale ..Przed Wojna str 18

  Nadmieniam, ze wtedy bylo to trudniejsze…dzis nie mamy do czynienia z Zydami- ale Polactfem..ktore nie tyle trzyma wladze ekonomiczna ile utrzymuje silne wplywy ekonomiczne poprzez trzymanie sie przy wladzy i mediach! Co wcale nei znaczy, ze sa mniej grozni, Zaslaniaja sie dzis parawanem ,,PANSTWA…kazdy kto godzi w ich monopol- wrzeszcza -ze godzi w dobro panstwa:-)))
  Usunac ich to zoromadzic nad Urna….ale nei jako rozdarta kupa…ale doskonale zorganizowana sila Polityczna Narodowej Polski..ktora zmiecie ich, ze wszystkimi przybudowkami….
  Odsylam pana do klamliwego i pelnego falszu przemowienia prezydenta calego Polactwa i Polactfa Komorowskiego.
  Ktory powiada, ze nikt nei ma monopolu na polskosc:-)))
  Owszem maja! Monopol na polskosc maja tylko i wylacznie Polacy…..! i tylko POlacy , bo ta polskosc odroznia nas od kazdego innego! Bo polskosc to nasz znak wyrozniajacy!
  Multikulti jest zaprzeczeniem polskosci i konkurencja dla polskosci! KTo stawia na multikulti stawia przeciwko Polakom, Polsce i sam degraduje sie jako Polak i traciwszelkie prawo do reprezentowania Polakow i Polski!
  Ta polityczna klasa obecnego establishmentu politycznego staracila go zupelnie!

 26. Kapsel said

  Re 22
  Borys SZYC,
  to już wiemy dlaczego zagrał taką role w „1920 Bitwa Warszawska”
  …..Jest ułan jak malowany (Borys Szyc), jest piękna dziewczyna (Natasza Urbańska), która rzuca scenę, aby pruć z karabinu maszynowego do bolszewików,…

 27. Tom said

  …”Szliśmy w mundurach z okresu napoleońskiego z lat 1830-31″…

  Tak w kwestii formalnej…
  Napoleon Bonaparte zmarł w roku 1821. Mundury z lat 1830-1831 nie są więc już z okresu napoleońskiego.

 28. Tom said

  Legia Nadwiślańska istniała w latach 1808-1813, a więc w „okresie napoleońskim”. Z jakich więc lat mundury nosiła ta grupa rekonstrukcyjna ?

 29. RomanK said

  Panie Piotrex Marek S….do koszyka

  http://www.darkmoon.me/2011/america-vanquished-part-1-america-as-an-israeli-colony-by-dr-lasha-darkmoon/comment-page-1/

 30. wet3 said

  @ RomanK (24)
  Bardzo Pan upraszcza cala sprawe. Wytkne Panu jedno bardzo powazne przeoczenie. Otoz od 1945 r. do dzis rzadza Polska zydzi, ktorzy w swoich lapach maja do dyspozycji wqszystko – wlacznie z prawem i sadownictwem. Przed wojna bylo w tej materii troche inaczej. Dlatego dzis stoja Polacy przed o wiele trudniejszym zadaniem niz wtedy! Najpierw musza pozbyc sie koszernych rzadow i odzyskac niepodleglosc. Potem mozemy dopiero mowic o porownaniach z czasami II RP i rodzajach dzialania.

 31. hjk said

  Panie Romanie, dziękuję za odpowiedź, wielu ludzi czekało :-))
  I tak jak Pan mówi, trzeba organizować sie, bo nas zniszczą. Program, który Pan podał trzeba rozpisać na jakies konkrety i strategie. Wokół tego programu organizować się.

  Słusznę słowa z tym monopolem na polskość, teraz wystarczy ich punktowac tylko, bo kompromitują się na każdym kroku.
  Spędziłem ponad rok w Niemczech – niechby jacyś (nie miejscowi, tylko w dodatku przyjezdni!) Polacy zrobili tam jakas awanturę, to nie wiem, co by z nimi tamtejsza policja zrobiła… A tu się okazuje, ze ci bojówkrze juz podobno wolni…
  Przecież to w zasadzie zamach na panstwo, a policja ich puszcza wolno… Sami sie kompromitują… to co zrobią jak tu Niemcy wejdą i zagarną Śląsk i Pomorze??
  Jeśli puszcza się wolno obcych bandytów, to tym bardziej trzeba wypuścić naszych, no bo co, to nasi mają być gorsi???
  A jak bandytów puszczamy, to w ogóle nie ma co się państwem i prawem przejmować – to już prawie kompletna anarchia i rozkład.
  Czekamy teraz tylko na kolejne groteskowe zapewnienie, ze „państwo zdało egazmin”…

  Wygląda to już na „za 5 do rozbiorów” i jesli się nie zorganizujemy, to nas sprzedadzą, zaproszą jeszcze obcych bandytów jak gazWyb, potem wywiozą i powystrzelają – żeby we własnym kraju nie mozna było marszu w narodowe święto spokojnie zrobić?!?!
  Przecież jakby ktos zakłócił parade 4 lipca w USA to nie wiem, co by mu tamtejsi bullies zrobili… A tu pałowali ludzi z flagami?!

 32. Krzysztof M said

  Ad. 23

  „marzy mi sie, ze kiedys nadejdzie taki piekny dzien 11 listopada kiedy wlasnie na czele Marszu Niepodleglosci beda szly prawdziwe polskie wladze- czy doczekamy sie wolnosci w Polsce?”

  – Jak sobie wypracujemy, wywalczymy. Marsz Niepodległości jest elementem takiej walki.

 33. tralala said

  Telewizyjne dyskusje po Marszu przyprawiaja mnie o mdlosci. Jakzesz wyraznie widac kto Polska rzadzi, kto ma media, nic wiecej nie trzeba.
  Bul-Komorowski tworzacy kotyliony z dziecmi przypomina mi epoke Bieruta!

 34. Veritas said

  Ad.29.Takie są fakty. Pozdrawiam.

 35. Kronikarz said

  marzy mi sie, ze kiedys nadejdzie taki piekny dzien 11 listopada kiedy wlasnie na czele Marszu Niepodleglosci beda szly prawdziwe polskie wladze – wolnosc w Polsce !

 36. — Pan Shakespear w wpisie 4 , ale i nie tylko On
  Pan dobrze mowi i pisze . Marsz Niepodleglosci – 11.11.11. nie byl porazka .
  Dla Narodu Polskiego uswiadomienie , w jakim stopniu , niby wybrane wladze
  sa przedstawicielstwem tego Narodu . Narod niemiecki , potomkowie hitlerowskich zbojow , nie maja nic z gatunku – CZLOWIEK – przysylajac swoja reprezentacje
  zbirow , do Warszawy , miasta ktore kilkadziesiat lat temu zrownali z ziemia , a
  ludnosc Warszawy wymordowali .
  Narodzie Polski skutecznie i mocno uspiony 33 lata temu — OBUDZ sie

 37. Sarmata said

  „jeden z nich splunął mi na mundur” a ja stałem jak ta piz.. z karabinem w ręku i patrzyłem co szpetnego jeszcze mi może zrobić ten potomek rasowych morderców … zamiast mu przynajmniej kolbą wybić zęby.
  Oj wstyd nam Pan przyniósł p. Jacku Nieszczerzewicz. Przy takim uzbrojeni w napoleoński karabin, w przyszłym roku liczymy przynajmniej na jego zęby zebrane do woreczka – patrz legenda o św. Jerzym!

 38. Sarmata said

  … dodam jeszcze, że na Ruska na pewno by nie napluł. Proszę się zastanowić, dlaczego i zacząć postępować jak ten „rusek”?

 39. RomanK said

  Panie Wet 3….do czego te przytyki???? jakie uproszczenie,,,ja podaje fakty! Zrodla…i powiadam, jak to sie robi….Panu sie poprostu nie chce..normalka wikszosci sie nie chce…pan czeka na cud…ze ktos cos zrobi- albo sie stanie samo…Dzis mowie panu, ze pan sie myli!..i leni:-)))) Niech pan zrobi to lepiej, chetnie sie zapoznam z pana opracowaniem.
  Ze rzadza???? a kto ich wybral???? Bjkociki inne Zenki..i drugie kurdupelki…poprostu nie nalezy ich nie wyboerac:-)))
  Dac sie wybrac samemu!
  Ja ich nie wybieralem…niech ma pan pretensje do glosujacych na mniejsze zlo…Zreszta majac do czynienia i z wymiarem tzw sprawidliwosci jak i z aparatem Sluzb Bezpieczenstwa..w zdecydowanej wiekszosci nadgorliwcami, chamami i zlosciwcami byli etniczni Polacy…niestety o polskich twarzach i nazwiskach wiekszosc znana mi, bo ludzie z tego samego terenu i znalo sie skad z jakich rodzin..poc ichu chrzcili dzierci, zenili sie dawali w lape probodszczom ..a ci za pieniadze zenii ich po nocach:-)))..
  Trzykrotnie mialem do czynienia z ludzmi ,ktoryz nie byli etniczni…i przyznam z niechecia ,ze oni byli o wiele mniej gorliwi w sluzbie niz ich polscy koledzy.
  Sprzedawczykow wsrod Pplakow zawsze bylo na kopy..poczawszy od Znoska za Piasta..skonczywszy na Jaruzelu poprzez Branickich Potockich.REzewuskich i inna cholote sprzedajna……to polscy senatoroiwie sprzedali Polske i sprzedaja ja nadal..nie wie pan o tym????
  Mozna kupic Polakow i Polki za qurewskie pieniadze…taka jest brzydka prawda…i stulecia temu i dzis…

  Ooooo czyta pan co pisze Gosc,,,” niby wyrani”:-)))))))…niech pan to wytlumaczy Belkocikowi:-)))))ze w niby wyborach noby wybiera sie nibywybranych do niby polskich rzadow….w niby Polsce. przez niby Polakow:-)))

 40. Kronikarz said

  http://wirtualnapolonia.com/2011/11/13/oswiadczenie-zarzadu-stowarzyszenia-unum-principium/

 41. navajo88 said

  ho ho ho !!!!! no widzę że wszyscy liżą rany !!!! oj to nie dobrze ,bardzo nie dobrze !!!!! ,ale spoko jak się chce to i można ,,ale od samego gadania to nawet zupa sama się nie ugotuje ……..
  J.M.H

 42. niereligijna said

  nic sie nie zmienilo tylko nazwa tego samego systemu wladzy
  bez wzg czy to komunizm, czy demoNkracja traktuja ludzi jak bydlo

  ten film nie jest stary , ale nadal aktualny

 43. MatkaPolka said

  Święto Niepodległości jest jednym z trzech głównych Świąt Państwowych.
  Część oficjalna tych obchodów przed grobem Nieznanego Żołnierza to tylko część tych obchodów.

  Marsz Niepodległości to dalsza publiczna manifestacja uczuć patriotycznych, pro narodowych i pro państwowych.

  Podobne święta obchodzi się w innych krajach :

  we Francji Dzień Zdobycie Bastylii 14 lipca,
  w USA Veterans Day 11 listopada , dzień Niepodległości 4 lipca, czy tez Kościuszko Day albo Pulaski Day ,
  w Kanadzie Remembrance Day 11 listopada Dzień Kanady i Victoria Day
  Dzień św. Patryka w Irlandii.
  w Rosji Dzień Zwycięstwa 9 maja, 4 listopada – Dzień Jedności Narodowej

  Kto przy zdrowych zmysłach chciałby zakłócać przebieg uroczystości Świąt Państwowych w innych państwach.?

  To prowokacja Polityczna i skandal międzynarodowy

  Za podburzanie do zakłócenia porządku, za dezinformacje przed , podczas i po obchodach święta odpowiadają media przede wszystkim Gazeta Wyborcza i jej redaktorzy Michnik , Najsztub , Blumsztajn , a także telewizja i TVP i TVN, pismo Krytyka Polityczna i aktywiści tzw. Antify

  Chuligani niemieccy powinni ponieść kare za przestępstwo znieważenia Państwa i Święta Państwowego i znieważenia jego obywateli, a także za zakłócenia porządku publicznego, obrazy i naruszenia dóbr osobistych polskich obywateli.

  Powinni być ukarani w Polsce, bo w Polsce nastąpiło przestępstwo

  Kto odpowiada za naruszenie porządku publicznego?

  Sprowadzenie niemieckich neonazistów w zorganizowanych grupach, obywateli innego państwa tj. Niemiec, w celu zakłócenia przebiegu uroczystości święta państwowego to skandal międzynarodowy

  Za bezpieczeństwo obywateli Polski podczas święta państwowego odpowiada komendant Policji stołecznej i prezydent miasta Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz.

  O tych przygotowaniach i chęci zakłócenia wiedzieli zarówno premier Tusk jak i prezydent Komorowski. Wiedziała o tym również kanclerz Niemiec Angela Merkel

  Tymczasem premier Tusk odsyła chuliganów i prowokatorów do Niemiec to następny skandal

  Komendant Policji do dymisji natychmiast za kryminalne zaniedbania
  Prezydent Warszawy do dymisji natychmiast za kryminalne zaniedbania
  Premier Rządu Tusk do dymisji natychmiast

  Nota protestacyjna do Kanclerz Niemiec z żądaniem ukarania przestępców, chuliganów i prowokatorów

  Nota protestacyjna do Organizacji Narodów zjednoczonych potępiająca Niemcy za ten skandal międzynarodowy

 44. zofia said

  Wymazuje linki do A Wielomskiego i pisujacej u niego Zietek. Nie jest wazne jakie zgrupowania Polakow chcialy przejsc w Marszu Niepodleglosci. Jesli byl legalny to policja miala obowiazek zapewnic im bezpieczenstwo!

  „Kolorowa Niepodlegla” urzadza „teczowe marsze” i wlos im z glowy nie spadl!

  Dzis A Wielomski i wszyscy Polacy powinni wystapic przeciw BLUMSZTAJNOWI i H GRONKIEWICZ WALC odpowiedzialnych za CELOWA PROWOKACJE, wydanie pozwolenia na ANTYMARSZ i pozwolenie na udzial NIEMIECKIEJ ANTYFY!!!

  Blumsztajn do wiezienia a H Gronkiewicz Walc przed Trybunal Stanu!

 45. MatkaPolka said

  Kilka wpisów z netu dobrych do zacytowania

  Zdemaskujcie prowokacje, bo czuć w tym rękę służb nie tylko PO-lskich. Być może role swoje mają służby niemieckie, izraelskie, rosyjskie. Skupianie się na policji-gestapo katującej niewinnych ludzi jest ważne, ale to wątki trzeciorzędne. Istotne są inne rzeczy.

  Komorowski zapowiada (zapewne już ustawa dawno napisana) ograniczenie wolności zgromadzeń, różnego typu restrykcje wręcz uniemożliwiające legalne demonstracje. Kto będzie nadstawiał głowy, majątek swój? Nikt. I o im chodzi.

  Mogą być też wnioski o delegalizację MW, ONR, innych organizacji jakich wykaz da im strona koszerna, lewo-tęczowa. Za rok jeżeli będzie jeszcze zgoda na taki marsz, to będą stosy zabitych i na tym skończą się na wiele lat obchody 11 listopada.

  Tych co przeszkadzali w marszu i brali czynny udział w bijatykach, napadach należy oskarżyć o terroryzm, skazać na 20 lat. Niemców na 25. Oczywiście pokrywają straty, w tym organizacje sprzeciwiające się marszowi, także korporacje jak AGORA. Kto nakręcił prowokację? Zawsze ci sami.

  Inna sprawa że jednak narodowcy ładnie się wpisali w prowokację, coś mi tu nie gra od samego 1989 roku kiedy te organizacje zaczęły powstawać pod nazwami przedwojennych. To jaki jest Roman Giertych i z kim trzyma teraz… tego nie trzeba tłumaczyć. Kto taki miałby założyć zacną organizację i zacnie wychować ich młodych członków? To była zapowiedź kłopotów już wtedy. Czy nie mógł powstać normalny, współczesny ruch katolicko-narodowy w oparciu o patrona Jana Pawła II jaki uparciu postuluję powołać? Było jasne że niektórych środowiskom na rękę jest istnienie MW, ONR, NOP itd Mieli swoich „faszystów”, ale to czerwoni są faszystami i w tym jest cały cyrk.

  Udział Niemców w zamieszkach mam nadzieję udowodnicie. Media umniejszają winę lewej strony, ciągle się wiąże zamieszki z uczestnikami marszu, sprawny przekaz. Polacy w to jak barany uwierzą, ale jeżeli zobaczą filmy, fotografie? Teraz bitwa o prawdę, o właściwą narrację jest w sieci. Kto ją wygra, ten oni?

  Bojówki są najwyraźniej zorganizowane na wzór partyzancki-wojskowy, padają komendy (cofka), działają drużyną kilkunastu osób i zapewne też plutonami w razie walki z większymi grupami kordonów policji. Nauka z Grecji itd nie płynie w las. Można określić lewaków mianem zorganizowanych grup przestępców o charakterze zbrojnym, wręcz terrorystycznym, bo anarchia ma na celu destrukcję państwa, ładu społecznego, chaos jest ich celem, wojna domowa, z której ma się wyłonić ich utopia, czyli kolejna wersja komunizmu-libertynizmu na wzór Sodomy.

  Oni się sięgną niebawem bo broń palną, wręcz maszynową i granaty, bomby, gazy trujące, może broń biologiczną itd To nie są ludzie. Bestie opętane, demony w ludzkiej skórze.

  Użycie broni ostrej przez policję (a może GROM) byłoby zasadne wobec takich TERRORYSTÓW uzbrojonych w pałki, zamaskowanych. Po nogach. Właściwa kara w więzieniu, tam lubią takich młodych lewaków starzy wyjadacze. Tyle że co to za kara na tęczowych, sama przyjemność.

  Trzeba na tle tych wydarzeń skompromitować organizatorów antymarszu. Jeżeli nie teraz, to nigdy nie będzie lepszej okazji

  W qrewskiej Polsce mało prawdopodobne, że w sądzie dojdzie do sprawiedliwości dla bandytów z gestapo.

  Te qurwy powinno się zdelegalizować, wszystkich gnojków przechodzących obok zdegradować do cywila… Bandyta powinien być w pudle, a nie nosić odznakę policjanta.

  W ogóle, cała nasza Policja nie chroni obywatela, przeciwnie, niszczy demokrację i jest zagrożeniem. – Tam gdzie jej nie ma tam człowiek czuje się bezpiecznie. Rozpieprzyć to towarzystwo do zera, generalicję zdegradować do zera i rozpisać nowy casting na policjantów.

  A komedianta głównego dawno powinno się zmienić, sukinsyn nie powinien tam grzać miejsca choćby po wypadkach drogowych i ich statystykach. Dla mnie od dawna to nie policja, ale gestapo. Tak jak piszecie, bandytę doprowadzić do sądu. Jak nie skażą gówniarza, to zrobić strajki w całej Polsce. jak kurwom spod znaku niebieskiej dyskoteki i kominiarki zabraknie w korycie, przypomni sobie to gówno, komu służą.

 46. Co Pani opowiada! Kontrmarsz pierwszy zarejestrował swoje zgromadzenie, a HGW nie miała potem prawa odmówić rejestracji organizatorom marszu. Dziesięciu innych organizatorów mogło zgłaszać wiece na trasie marszu i nie miałaby prawa im odmówić rejestracji.

  Wielomski i Engelgard, to ludzie, którzy – w przeciwieństwie do Pani – nie stracili jeszcze zdrowego rozsądku.

  Powiedzmy więcej: członkostwo w UE sprawia, że Pani może urządzić Niemcom demonstrację w Berlinie i nikt nie może jej Pani zabronić. To działa w obie strony, więc proszę nie wyjeżdżać z argumentem, że to byli NIEMCY.

  Chuligani byli z obu stron. Ludzie podatni na podburzanie.

  A podburzano też z obu stron, i to na długo przed marszem.

  Po co? – Wielomski słusznie odpowiada: po to, żeby prawdziwy ruch narodowy poniósł zupełną klęskę w oczach zwykłego normalnego Polaka, który nie chce nad Wisłą ani powstania libijskiego, ani nowego warszawskiego.

  Bo – jak uczy historia – najpierw KTOŚ (masoni, Anglicy, Amerykanie) popycha naszą młodzież do tzw. rozpierduchy, a potem – być może – rosyjsko-niemieckie siły stabilizacyjne będą tą rozpierduchę gasić (po uprzednim dogadaniu się ponad naszymi głowami z masonami, Anglikami, Amerykanami). Klasyczny schemat z epoki Sejmu Czteroletnego.

 47. Boomcha said

 48. Boomcha said

 49. Veritas said

  Ad. 42, 43. Popieram Panie. Całkowita zgoda.

 50. malwinka said

 51. Kapsel said

  Re 51
  Bardzo dobry komentarz….tak jak lubię……krótko,zwięźle i na temat.

 52. aga said

  ad.30 Ma Pan rację Panie Wet3.
  Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości kim jest Roman K?

  Wkleja nam tu jakąs stronkę- eureka!!!-,”amerykę” odkrył tylko nie zaważył ,ze ja juz dawno odkryto. he,he ,
  Stronkę z której nic nowego pod słoncem. Nie tylko Społżenicyn.Pisali o tym rownież całkiem niedawno nieanonimowi profesorowie John Mearsheimer and Stephen Walt a Henry Ford zaczął świetnie obrabiac ten temat prawie 100 lat temu ale amerykanctfo jakos się nie obudziło.Nie obudziło się nawet jak im JFK zabili, ci mechesi od drukowania dularow. Oni drukują ,a ci spia .No to po co się budzić,nieprawdaż?
  Oskarza Polakow o wybory. A kogo sobie amerykanctfo wybiera od paru dekad ????Amerykanctfo,które nie żyło pod ruskim knutem ani pod pruskim butem!!!!
  jesli Roman K jest rusinen ,za jakiego się nam tu przedstwai , to coraz więcej widzę podobieństw z żydowstwem,juz nie tylko bizantynizmu ale i turańszczyzny:)

  I my tu zyjemy świętem Niepodległości wspaniała postawą Polaków na nim,ktorych jak niektórzy szacuja liczba sięgała nawet 100 tys. a ten tu znowu pluje swoim chazarskim jadem,niczym się nie rózniąc od szechtera i spółki.:

  „majac do czynienia i z wymiarem tzw sprawidliwosci jak i z aparatem Sluzb Bezpieczenstwa..w zdecydowanej wiekszosci nadgorliwcami, chamami i zlosciwcami byli etniczni Polacy…niestety o polskich twarzach i nazwiskach wiekszosc ”

  S.p. Pani Maria Fieldorf -Czacka ufundowala nagrodę za wskazanie chociaż jednego zyda ,który uratował Polaka z ubecko-sbeckicg więzień.Trzeba było napisac swoje wspomnienia a nie pluć kłamliwie i zbiorowo na Polakow bez podawania faktów i nazwisk.
  Nienawiść tego człeka do Polaków powala czosnkiem….

 53. 166 bojkot TVN said

  48/Boomcha
  Słysze tę idiotkę Szczukę, co to donosiła w NY na polski antysemityzm.
  Ciekawy na filmie gdzieś tak od 2 min. jest szpaler tych kolorowych pokojowych bandytów – każdy miał zasłoniętą twarz
  Do stada antypolskich szuj dołączył obok jacka Żakowskiego – jak się okazuje KOLOROWY Michał Olszański, wydawało mi się do tej pory, jeden z niewielu przyzwoitych dziennikarzy.
  Wyszedł ze zbioru przyzwoitych ludzi. Stał się kolorowy, po prostu kolorowy od zepsucia.
  Mięso jak leży nie w lodówce, to szybko staje się kolorowe, takie czerowono-zielono-niebieskie i cuchnie na cały świat – taką przyszłość szykuje nam kolorowa cuchnąca głupotą S(zcz)uka.

 54. aga said

  Ja też się zgadzam z Veritas i jestem wstrząśnięta filmem ,który zamieści ł bombardier.
  łNie strzępmy języka na próżno. nalezy zorganizować jakąś akcję,nękania policji, politykow; nie pozwólmy aby policyjni gnoje kopali po glowie chłopaka,czy był to kibic ,czy narodowiec to bez znaczenia.
  Jak wytropic tych polic. bandziorow,ktorzy bija samotnego chlopaka z flaga POlski?
  Czy ktos ma jakis pomysł?
  Tutaj juz jest pewien material do śledztwa:
  http://bombardier.nowyekran.pl/post/37342,identyfikacja-bandytow-czyli-pomozmy-policji

 55. aga said

  http://supernowosci24.pl/patriotyzm-pilnie-strzezony/

 56. aga said

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/brutalne-zachowanie-policjanta-beda-konsekwencje,1,4905661,wiadomosc.html

  Jakieś sledztwo jest wszczete.

  Karczyński rżnie głupa; pilotujmy,,zeby nie ukręcili łba sprawie…

 57. aga said

  Piotrowski to też byl zapewne Polak….Wedlug Romana Kafla oczywiśćie…

  http://fakty.interia.pl/polska/news/morderca-ksiedza-popieluszki-dziennikarzem,1720584

 58. NIeantysemita said

  ad.39. Panie Romanie. Pana juz nie mozna czytac. Pan kazdemu cos wytyka. Sam Pan napisal, ze Zydzi w Polsce nie rzadza mowiac , ze Polactwo a potem Pan pisze , ze Kto Zydow Wybral jezeli nie polactwo – miesza Pan,Pluje, Kopie jak schizofrenik. Pana wpisy sa mieszanina Prawdy i Klamstwa-Falszu – i to jest Problem Pana a nie Czytajacych. Czy Pan to robi celowo czy nie celowo – fakt jestm, ze Pan nie ma spokoju we wpisach. Nie przyganiam Panu jak kocil garnkowi ale jako osoba, ktora dobrze Panu Zyczy i nie tylko Panu.

  W Polsce nie rzadzi Polactwo a Zydzi , Masoneria rekoma Polactwa. Pan jest bbbb inteligentna osoba i ten wniosek Pan moze latwo wymozdzyc, ale nie Pan maci piszac, ze to Polactwo rzadzi i bedzie Pan filozoficzne rozprawy pisal z przerwami na Bzrbbb i pana przecinki w postaci brrrrrrrr :))), :(((((.

  Niech Pan sie uspokoji i zacznie najpierw myslez, potem pisac na brudno, potem niech Pan przeczyta siebie 100 razy a potem niech Pan w Gajowce swoj tekst wklei i to najlepiej po konsultacji z Panem Gajowym.

 59. JO said

  W pochodzie brali Krwin Mikke i PiS – jako szpiedzy, by naocznie wyczuc nastroje Polakow i obrac odpowiednia polityke w Sanchedrynie….podejmujac decyzje

 60. JO said

  Za wielkimi pienidzmi i polityjka kryja sie Zydzi albo wprost je reprezentuja. Wystarczy nieco poszukac a znajdzie sie ten , kto decyduje a to w wiekrzosci sa Zydzi.

  Komuna „wyprala mozgi” zdegenerowala Polakow. Dzis Polak glosuje na PiS lub PO lub PSL nie dlatego tylko , ze nie ma innej opcji ale dlatego, ze prowadzona jest nieuczciwa edukacja – informacja wzgledem Polski i Polakow. Zwiazane jest to ze stosowaniem zasad Talmudu, ktore bylo przeciez podstawa kazdego totalitaryzmu, czy to w wydaniu Nazistowskiego czy Komunistycznego czy ich kontynuacji – LIBERALIZMU.

  Polak jest z zasady Katolikiem, jezeli nawet juz nie wie co to Katolicyzm, to wciaz dziala Uczciwie, bez 3 twarzy…

  Zydzi w Polsce poukrywali sie pod Nazwiskami i graja na Polakow, zarazaja swa gra oglupialych przydupasow i tak maja machone OKLAMYWANIA, ktorej skale widzimy w mediach dzis a kiedys w Trybunie Ludow i innych Komunistycznych czasopismach.

  Zamiast opierac sie na Prawdziw – Sw Magisterium KK etyce, to uni opieraja sie na Talmudzie wpajajac nam , ze Prawda to jest wowczas, gdy da sie przekonac wiekrzosc….

  Czysty Obled, za Ktory Zydzi musza zaplacic w Polsce i na swiecie.

  Przykladem Talmudycznego dzialania jest 11 lispopada w Polsce. Zydzi z Hanka na czele zalegalizowali marsz lewakow (i to w tak waznym swiecie!!) i rozpetali TV nagonke na Marsz Polakow-Patriotyczny i wciskaja swiatu bo nie tylko Polakow, ze Polacy zorganizowali marsz nazistow, skrajnej prawicy, atysemitow…..

  Zydzi kopia ofiare lezaca na ziemi i mowia , ze ofiara kopie….

  Przeciez za takie Zydow dzialanie, nalezy im sie najwyzsza kara, co ich spotka predzej czy pozniej a jezeli nie czlowiek to Bog te kare im wymierzy

 61. monitorpolski said

  Jaka porażka?! Zobaczcie na YouTube „Potęga Marszu Niepodległości”. To tak jakby pchła napluła na słonia.

 62. aga said

  http://pl.gloria.tv/?media=214994-Policja

 63. aga said

 64. aga said

  ad.62 Jednym gnojem juz się zajęto. musimy tylko pilotować śledztwo.

  Teraz trzeba zidentyfikować tych „policjantow: goniących samotnego nieuzbrojonego czlowieka z biało-czerwona flagą:


  Może ktoś pomoże?

 65. Zbyszek said

  Pokolenie „NIC OD SIEBIE”. Zapytaj się jednego z drugim. O której dzisiaj wstał, czy pomógł matce lub ojcu w domu. Ile godzin dziennie poświęcił na naukę języków czy na rozwój własny? ……..

 66. aikido3000 said

  To że obchody Święta Niepodległości będą okazją do demonstracji swoich poglądów przez wiele środowisk wiedziało wielu. Nie sądzę też by Ci co udawali się do Centrum nie zdawali sobie sprawy z niebezpieczeństwa. Sądzę więc, że wraz ze wzrostem askalacji zachowań, ludzie zaczęli sobie zdawać sprawę, że za chwilę będzie naprawdę niebezpiecznie. Przeraża mnie jednak to, że tak niewielu zareagowało na wezwanie policji do rozejścia się, do zaprzestania zachowań agresywnych. Demonstranci wznoszą flagi narodowe, a z drugiej strony całkowicie lekceważą wezwania policji, jako organu Państwa. Jakie tu lekceważenie, gdzie poszanowanie prawa. Nikt nie karze klękać przed policjantem. WYKONYWANIE POLECEŃ POLICJI BYŁOBY WIĘC OZNAKĄ POSZANOWANIA PAŃSTWA PRZEZ OBYWATELI.

 67. Ja też jestem zadowolona. że słyszę głosy rozsądku. Macie rację, państwo prawa, to państwo o które warto walczyć. Kontestować tak, ale pokojowo. POzdrawiam Maria P.

 68. Joanna said

  ad/66
  Czy Waść wie, że pały przywiezione przez niemców są bronią na podstawie ustawy w Polsce, i to bronią którą można posiadać wyłącznie na podstawie pozwolenia wydawanego przez policję? Dlaczego policja nie wykazała się poszanowaniem prawa? Wszyscy wiedzieli, że niemcy jadą uzbrojeni w pały i widzieli, że pały te posiadali w celu użycia. Już za ten sam fakt wszyscy powinni zostać zatrzymani, tymczasem wszyscy zostali wypuszczeni.

 69. Gadżet said

  Skąd taka nienawiść w jednym społeczeństwie. Katolik – a gdzie wybaczenie, drugi policzek? O czym ty mówisz? Szukanie sesnacji i pretensje do policji, jak samemu się zrobiło zadymę?

  Spadaj, trollu i żebym cię tu więcej nie widział, śmieciu! – admin

 70. 166 bojkot TVN said

  68/Gadżet
  ….”a gdzie wybaczenie, drugi policzek?

  No Gadzecie – wybaczaj, nadstawiaj swój policzek, nadstawiaj nawet własną d.pkę, Biedroniowi, czy kogo tam masz pod hm ręka ……

 71. alexirin said

  ja bym uscislil ze był to niemiec wyznania mojżeszowego

 72. aga said

  Gadżet o czym mówisz?
  o wybaczeniu za to,ze jakas bestia w ludzkiej skórze kopała przez kilkanaście minut drugiego nieuzbrojonego człowieka w glowę?
  O wybaczenie to niech sie zwroci ten kopiący do kopanego.

  Jakie wyobrażenie masz o katolikach? że ma stac obojetnie jak drugiego czlowieka jakiś barbarzyńca kopie w głowę i jeszcze finansować to bestilastwo jako „policjanta”.
  Ja osobiście a podejrzewam,że zaden nie tylko katolik ale w miare normalny Polak nie chce miec takiej antypolskiej,zbydlęconej bandy ,która się nazywa „policja”.Tchorze smierdzące,które oslaniali bande rozjuszonego nenazistowskiego lewactwa z Niemiec a atakowali wlasnych nieuzbrojonych rodakow.
  Sami stalinięta czy tak odmóżdżeni ,ze nawet nie wiedzą co im ich zwierzchnicy feijginięta każa?

 73. aga said

  A tymczasem narcystyczni kaczyści czyli Ziobro i JarKacz nadal się tylko soba zajmują…

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ziobro-chce-zwolania-kongresu-pis-i-zmian-w-partii,1,4906111,wiadomosc.html

 74. Kapsel said

  Słyszałem o takim zdarzeniu: do pana który nosił baldachim w czasie procesji,zbliżył się wojujący ateusz,który miał do niego osobiste pretensje, i walnął go w twarz.Uderzony spokojnie nadstawił drugi policzek.Dostał drugi raz.Zebrał się tłum,niektórzy się uśmiechnęli.Tymczasem pobity odczekał chwilę i powiedział:
  Do tej pory była Ewangelia,tera będę ja……i trzepnął napastnika.

  ks.Jan Twardowski.

 75. Kronikarz said

  NIeantysemita 58 ?

  O co ci tu chodzi ?

  25.
  RomanK powiedział/a
  2011-11-13 (niedziela) @ 19:18:25

  30.
  wet3 powiedział/a
  2011-11-13 (niedziela) @ 20:28:14

  39.
  RomanK powiedział/a
  2011-11-14 (poniedziałek) @ 00:16:32

  58.
  NIeantysemita powiedział/a
  2011-11-14 (poniedziałek) @ 11:43:30

 76. żbik said

  Gadżet;
  katolicy to od dziecka wiedzą,że „nie kopie się leżącego” Ale ten barbarzynca z policji widocznie innego wyznania…

 77. wet3 said

  @ RomanK
  Prosze dobrze z uwaga przeczytac swoje wypowiedzi. Brak im spojnosci oraz konsekwencji. Prosze takze popatrzec sie jak ludziska glosuja w krajach opanownch przez jewropejsata polityczna poprawnosc – USA, Anglii oraz Europie Zach. i tak bardzo nie wyzywac sie na Polakach. Jesli Pan tego nie dostrzega, to nie mozemy dalej dyskutowac. Na zastosowanie bojkotu koszernych musimy poczekac az bedziemy miec wolna Polske. Dzis nie mamy najmniejszychy szans na jakakolwiek skuteczna akcje! Takze nie mamy najmniejszych szans na przejecie wladzy droga pokojowa… Reszte prosze samemu sobie „dospiewac”.

 78. Veritas said

  Powinno być Ad.30, a nie Ad29. W pozycji 34.

 79. 166 bojkot TVN said

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/18070-w-kawiarni-krytyki-politycznej-nowy-wspanialy-swiat-w-warszawie-policja-znalazla-min-palki-kastety-gaz-lzawiacy

  Jak informuje TVN24.pl, w kawiarni Nowy Wspaniały Świat w Warszawie, gdzie mieści się siedziba „Krytyki Politycznej” w piątek policja znalazła m.in. pałki, kastety, gaz łzawiący. Poinformował o tym na antenie stacji rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Sokołowski, zaznaczając, że nikt się do znaleziska nie przyznaje. Policja zapowiada sprawdzenie za pomocą monitoringu, do kogo należy arsenał.

  To właśnie w kawiarni „Nowy Wspaniały Świat” ukryła się przed policją grupa lewicowych aktywistów z Niemiec z tzw. Antify.

  Mieliśmy do czynienia z grupą osób, która nagle zaatakowała ludzi świętujących odzyskanie niepodległości. Wtedy nastąpiło podprowadzenie pododdziałów policji i zatrzymania. Część z tych obcokrajowców próbowała jeszcze schronić się na terenie jednego z lokali na Nowym Świecie. Tam później policjanci znaleźli pałki, kastety, gaz łzawiący. Teraz nikt się do nich oczywiście nie przyznaje – mówił Sokołowski w TVN24.

  Jak wyjaśnił w rozmowie z tvn24.pl rzecznik warszawskiej policji Maciej Karczyński, narzędzia zostały zatrzymane, ponieważ chwilę wcześniej przy użyciu podobnych zaatakowano policjantów.

  – Żmudne śledztwo przed nami. Będziemy analizowali nagrania, których mamy bardzo dużo, i jeśli rozpoznamy, że konkretna osoba atakowała nas przy ich użyciu, to będą one dowodami – powiedział.

  Karczyński dodał, że tylko niektóre ze znalezionych przedmiotów są niezgodne z prawem – np. kastety.

  W rozmowie z TVN24 od znaleziska odcina się „Krytyka Polityczna”. Jak mówi jej przedstawiciel Michał Sutowski, broń w lokalu zostawiła grupa ludzi, która wbiegła do niego po incydencie na Nowym Świecie.

  Czy Krytyka Polityczna miałaby czelność wezwać niemieckich bandytów do rozpirzenia Marszu Niepodległości w Polsce, gdyby rządził Kaczyński i Ziobro był ministrem sprawiedliwości?
  Czy ci bandyci mieliby wówczas odwagę przyjechać do Warszawy?
  Odpowiedź jest jedna: NIE!

 80. aga said

  Tak zapewne bełkociaro166,znależliby inna „formułę” n.p. Kaczyński zaprosilby Schudricha albo Szewacha Weissa i odbyliby razem z ‚postępowym Kaziem ” ekumeniczne modły nad pomnikiem swego komunist.guru piłsudasem,

 81. 166 bojkot TVN said

  80/Aga
  Nie kompromituj się Aguniu
  Dopiero co dałabyś się pokroić za ruski blog, za Poliszynela, za wielu takich, których 166 wyczuło po pierwszych wpisach, a którzy dla ciebie byli guru nad górami. Masz ZEROWĄ WIARYGODNOŚĆ I ZEROWĄ WYOBRAŹNIĘ.

 82. Brat Dioskur said

  Naturalnie uwadze Gadzeta umknal szkop ,ktory przejechal setki kilometrow tylko po to ,zeby napluc na Polaka.
  Ciekawie zas skojarzyl sie z 11.XI.inny osobnik ,sportowiec ,ciezarowiec, ktorego narodowosc pozostaje dla mnie zagadka ,mimo,ze na koszulce nosil Orla,zreszta nie tylko… Akurat w ostatni,”Niepodleglosciowy” weekend konczyly sie w Paryzu MS w podnoszeniu ciezarow.W wadze do 105 kg. do sztangi wychodzi zawodnik zamarkowany na tablicy jako PL.Na koszulce obok Orla widzimy duzy,baaa.. wiekszy od Orla emblemat przedstawiajacy herb Opola zas z drugiej strony jakis graficzny motyw z napisem „Woj.Opolskie”.Pytamy sie wiec co oznacza ta maskarada i kogo ten czlowiek reprezentuje?Polske czy woj.opolskie?Nazwisko jego pisze sie Bonk ,ale wypowiedziane zabrzmi jak Bąk.
  Od razu nasuwa sie analogia do Kuca,kiedy jeszcze hasal po PRL-
  owskiej laczce.I jeszcze cos na koniec.W wyzej opisanej wadze podnoszenia ciezarow ostatecznie zakibicowalem …Rosjaninowi.

 83. yyy said

  „Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz”
  czyli:
  Każdy może pluć tylko nie Niemiec
  Niemiec też może pluć, pod warunkiem, że nie będzie pluł w twarz.

  Zatem nie ma problemu.

  Czy Pan potrafi odszukać słowo „logika” w słowniku? – admin

 84. yyy said

  „Czy Pan potrafi odszukać słowo „logika” w słowniku? – admin”
  Najpierw Ty niemoto musiałbyś odszukać w nim właściwe słowo – dla ułatwienia: zaczyna się na „i”, a kończy na „a”.

 85. wet3 said

  @ Yyy (83 i 84)
  Ubawilem sie twoim popisem superidioctwa. Tupet masz niewaski. Musiales studiowac u niejakiego Szechtera.

  Szkoda klawiatury na tumanów. Sądząc po kulturze – na pewno jakiś „antyfaszysta” 🙂 – admin

 86. Kronikarz said

  Yyy % Pan Gajowy

  Szanowny Panie Yyy,

  Pan Gajowy jest rzeczywiscie bardzo wymagajacy pod Pana adresem, gdyz haslo LOGIKA jest zbyt ogolne jak na potrzeby rozumienia wypowiedzi w #83.

  Dlatego tez najlepiej bedzie zastosowac w tym wypadku Rachunek Predykatów Pierwszego Rzędu, do czego wystarczy wyjasnienie z Wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Rachunek_predykat%C3%B3w_pierwszego_rz%C4%99du a nastepnie, w razie potrzeby, mozna oprzec sie na pracach – dotyczacych Rozumowania – Tadeusza Kotarbińskiego, ktory „zwraca uwagę na fakt, że można wyróżnić przynajmniej trzy znaczenia polskiego słowa „rozumowanie”, z których istotne dla logiki jest tylko znaczenie ostatnie.” Sugeruje wiec ten oto artykul°: http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozumowanie

  Co do terminu IDIOTA, to radze, by Pan Szanowny Yyy uscislil pojecie opierajac sie na tej chocby liscie synonimow°:

  Grupa 1

  •bałwan
  •baran
  •bęcwał
  •błazen
  •cep
  •ciećwierz
  •ciołek
  •ciul
  •cymbał
  •debil
  •kapuściana głowa
  •matoł
  •półgłówek
  •tępak
  •tłuk

  Grupa 2

  •bałwan
  •ćwok
  •debil
  •dureń
  •fajansiarz
  •głąb
  •głupek
  •imbecyl
  •jełop
  •kretyn
  •matołek
  •młot
  •osioł
  •palant
  •tuman

  Grupa 3

  •ciemniak
  •głupol
  •kałmuk
  •kołtun
  •kretyn
  •matoł
  •nieuk
  •patafian
  •prostak
  •tępak
  •tuman
  •zjeb

  Liste tych slow mozna jednak uzupelnic a takze poprawic, bo autor – http://www.synonimy.proffnet.com/idiota.html – mowi tu „jełop” a mozna przeciez uzyc „jołop”. Jakie jest poprawniejsze Pana zdaniem°?

  😉

 87. Kronikarz said

  Marucha

  Mam nadzieje, ze zechce Pan przepuscic moj kaganek swiatlosci na temat Logiki oraz Idiotyzmu 😉

 88. Marucha said

  Re 86:
  Panie Kronikarzu, wyciąga Pan ciężką artylerię na owada.

 89. Kronikarz said

  Profesor Piot Jaroszynski

  Publikacje :

  Metafizyka piękna (1986)
  Spór o piękno (1992)
  Podstawy Retoryki klasycznej (1998)
  Etyka – dramat życia moralnego (1992, kilka wydań)
  Polska i Europa (1999)
  Suwerenność nie jest przeżytkiem (2000)
  Wprowadzenie do filozofii (współautor, 2000)
  Nauka w kulturze (2002)
  Europa bez Ojczyzn? (2002)
  Science in Culture (Amsterdam and New York, Rodopi, 2007).
  Dla Polski! W blasku mistrzów (2009)

 90. 166 bojkot TVN said

  Zobaczcie zestaw idiotów z kręgów S(zcz)uki w programie Lisa.
  Należy zwrócić uwagę na proporcję typów zaproszonych 6 gości – wielokrotnie odwrotnie proporcjonalną do realnych poglądów społecznych, a poza tym na zupełny BRAK ORGANIZATORÓW MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI.
  Jak na widelcu widać całą „rzetelność” Lisa, czyli UB-eckiego pajaca, zdolnego, bezczelnego, ale tylko pajaca, pociąganego za sznurki. Lis to zwykła KUKŁA, LEWACKA, ANTYPOLSKA KUKŁA.

  http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka/tomasz-lis-na-zywo/wideo/14112011-2145/5540822

 91. Kronikarz said

  Marucha 88/

  Panie Gajowy, ma sie rozumiec, ze strzela sie z armaty do wrobla, ale wyciagnalem Gruba Berte
  http://pl.wikipedia.org/wiki/M-Ger%C3%A4t
  …by sie Pan usmiechnal – ten owad z jego uwagami do Pana spowodowaal, ze parsknalem smiechem i stad moj eleborat.
  Dla zabawy oczywiscie – jestem troche przygnebiony sprawami Marszu Niepodleglosci, tym bardziej, ze te mendia NIC o tym nie wspomnialy procz marnych manipulacji.

  N.B.: Jak kiedys Panu powiedzialem, uwielbiam humor w najprzerozniejszych formach – kiedys ubawilo mnie, jak mnie Pan zapytal, czy moje przekomarzanie sie z Mordka, to bylo przekomarzanie sie czy nie. Tak tez, od tej pory zaczalem uwazac na moje zarty.

 92. Marucha said

  Re 90:
  Dlaczego Pana oburza, że k…a uprawia kurewstwo? To jej zajęcie i powołanie.

  Re 91:
  To fakt, ja też się parę razy przejechałem na czymś, co moim zdaniem powinno być zrozumiane, jako żart, ironia, groteska, drwina, kpina, persyflaż, sarkazm lub szyderstwo

 93. Kronikarz said

  92/ 😉 & erratum : „NIE strzela sie z armaty do wrobla” – Dobrej Nocy 😉

 94. RomanK said

  Prosze dobrze z uwaga przeczytac swoje wypowiedzi. Brak im spojnosci oraz konsekwencji. Prosze takze popatrzec sie jak ludziska glosuja w krajach opanownch przez jewropejsata polityczna poprawnosc – USA, Anglii oraz Europie Zach. i tak bardzo nie wyzywac sie na Polakach.
  pisze pan Wet3…

  ..w ktorym miejscu panie Wet…bo mnie sie zdaje ze pan nie za bardzo wie co spojnosc i konsekwencja:-)))\
  Widzi pan, jako” rusin” rzymskokatolicki ….zupelnie na serio traktuje zalecenia Ewangeli o zajmowaniu sie belka w swoim oku, a nie zblem z oku brata:-)))co konsekwentue czynie..odwrotnie od sarmactwa:-)_))co konsekwentnie i niezwykle spojnie uprawiacie tu w pare osob.

  Cyt….Jesli Pan tego nie dostrzega, to nie mozemy dalej dyskutowac.

  Dostrzegam panie Wet..ale zostawiam to innym..to ich interes nie moj…poproszenie do lustra nie jest wyzywaniem..ale prosba o spojrzenia samemu sobie w twarz:-_))_)

  O czym??dyskutowac panie Wet??? jak biedni jestesmy??? jak poszkodowani??? jak zastraszeni?? i chamowaci???glupi???- takie dyskusje z pania Aga prosze:-)))) kontenuowac:-)))))

  Cyt:
  Na zastosowanie bojkotu koszernych musimy poczekac az bedziemy miec wolna Polske.///

  Tak to bardzo madre stwierdzenie:-)))panie Wet..-.poczekac az bedzie Wolna Polska:-)))) prosze czekac! Napewno sei zrobi i to sama- szast prast…emmpstrem bzdremn i bedzie wolna i niepodlegla …….Ja juz niedlugo na tym padole zatem nie bede czekal…nich pan czeka z Aga i reszta….

  cyt:.. Dzis nie mamy najmniejszychy szans na jakakolwiek skuteczna akcje! Takze nie mamy najmniejszych szans na przejecie wladzy droga pokojowa… Reszte prosze samemu sobie „dospiewac”.

  Panie Wet- to tylko sie panu tak wydaje..szanse sa zawsze..bieda ze nie ma komu je wykorzystac:-)))). a spiewac wole solo niz z zasranym horkiem…nie dosc ze anonimow do tego falszujacych:-))))
  —————————————————————————————–

  Nieantysemito…ubieraj cieple czapeczki..chron glowe:-)))) i nie czytaj za duzo bo cie glowa rozboli….prosze- zawsze opuszczaj moje wpisy i czytaj dwa razy wpisy Agi:-)))

 95. RomanK said

  Prosze dobrze z uwaga przeczytac swoje wypowiedzi. Brak im spojnosci oraz konsekwencji. Prosze takze popatrzec sie jak ludziska glosuja w krajach opanownch przez jewropejsata polityczna poprawnosc – USA, Anglii oraz Europie Zach. i tak bardzo nie wyzywac sie na Polakach.
  pisze pan Wet3…

  ..w ktorym miejscu panie Wet…bo mnie sie zdaje ze pan nie za bardzo wie co spojnosc i konsekwencja:-)))\
  Widzi pan, jako” rusin” rzymskokatolicki ….zupelnie na serio traktuje zalecenia Ewangeli o zajmowaniu sie belka w swoim oku, a nie zblem z oku brata:-)))co konsekwentue czynie..odwrotnie od sarmactwa:-)_))co konsekwentnie i niezwykle spojnie uprawiacie tu w pare osob.

  Cyt….Jesli Pan tego nie dostrzega, to nie mozemy dalej dyskutowac.

  Dostrzegam panie Wet..ale zostawiam to innym..to ich interes nie moj…poproszenie do lustra nie jest wyzywaniem..ale prosba o spojrzenia samemu sobie w twarz:-_))_)

  O czym??dyskutowac panie Wet??? jak biedni jestesmy??? jak poszkodowani??? jak zastraszeni?? i chamowaci???glupi???- takie dyskusje z pania Aga prosze:-)))) kontenuowac:-)))))

  Cyt:
  Na zastosowanie bojkotu koszernych musimy poczekac az bedziemy miec wolna Polske.///

  Tak to bardzo madre stwierdzenie:-)))panie Wet..-.poczekac az bedzie Wolna Polska:-)))) prosze czekac! Napewno sei zrobi i to sama- szast prast…emmpstrem bzdremn i bedzie wolna i niepodlegla …….Ja juz niedlugo na tym padole zatem nie bede czekal…nich pan czeka z Aga i reszta….

  cyt:.. Dzis nie mamy najmniejszychy szans na jakakolwiek skuteczna akcje! Takze nie mamy najmniejszych szans na przejecie wladzy droga pokojowa… Reszte prosze samemu sobie „dospiewac”.

  Panie Wet- to tylko sie panu tak wydaje..szanse sa zawsze..bieda ze nie ma komu je wykorzystac:-)))). a spiewac wole solo niz z zasranym chorkiem…nie dosc ze anonimow do tego falszujacych:-))))
  —————————————————————————————–

  Nieantysemito…ubieraj cieple czapeczki..chron glowe:-)))) i nie czytaj za duzo bo cie glowa rozboli….prosze- zawsze opuszczaj moje wpisy i czytaj dwa razy wpisy Agi:-)))

 96. mgrabas said

  zastanawiam się: czy my – Polacy – mamy jeszcze narodowy instynkt samozachowawczy? środki masowej manipulacji niczym innym bardziej jak właśnie niszczeniem tego instynktu zajmują się… codziennie!

 97. wet3 said

  @ RomanK
  Odnosze wrazenie, ze jest pan zadufany w sobie i nie przyzwyczajony do slow krytyki. Dlatego powtorze jeszcze raz – panskie wypowiedzi swa niespojne i, w wielu przypadkach, wyraznie antypolskie i obwiniajace Polakow o niezasluzone winy i wymagajace od Polakow rzeczy, ktore w Miedzywojniu mozna bylo przeprowadzic, ale ktore w obecnym ukladzie polityczno – gospodarczym sa niemozliwe do wykonania. Najpierw trzeba odzyskac niepodleglosc, a potem dopiero wymagac. Dlatego wlasnie, wbrew panskiemu rozkazowi, bede je zawsze czytal dokladnie. Zycze panu obrobiny pokory i bardziej obiektywnego spojrzenia na Polakow.

 98. Kronikarz said

Sorry, the comment form is closed at this time.