Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Chasyd o Ukraina na skraju przepaści! M…
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Izolacja Zełenskiego
  ats42 o Są sądy w Waszyngtonie
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  Jebiemy polskość? o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  misio o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Ukraina: “Powinniśmy się pozbyć Galicji”

Posted by Marucha w dniu 2011-11-28 (Poniedziałek)

lwow2Jurij Bołdyriew z rządzącej Partii Regionów prezydenta Wiktora Janukowycza uważa, że zachodnie obwody Ukrainy są „naroślą na ciele tego kraju” – informuje “Rzeczpospolita”.

– Nie będziemy mieć przyszłości, jeśli nie poradzimy sobie z następstwami paktu Ribbentrop-Mołotow. Utrzymywanie w jednych granicach Galicji i Donbasu czy Krymu możliwe jest tylko przy użyciu siły. Gdy ma się takie struktury, jak NKWD, KGB czy Partię Komunistyczną. Powinniśmy się pozbyć Galicji – mówił poseł.

Bołdyriew jest znany z podobnych wypowiedzi. Rok temu mówił, że „mając w granicach Galicję, która do 1939 roku należała do Polski, Ukraina będzie przebywać w permanentnym kryzysie i nigdy nie stanie się pełnowartościowym państwem”.

Wcześniej, jako członek komisji kultury w ukraińskim parlamencie, proponował przesiedlenie na Syberię mieszkańców graniczącego z Polską obwodu wołyńskiego.

Za: rp.pl
http://mercurius.myslpolska.pl

Zanim zaczniemy się cieszyć, warto by się dowiedzieć, na czyją rzecz Bołdyriew chciałby się pozbyć Galicji – a także, czy chodzi mu o pozbycie się ziem Ukrainy Zachodniej, czy raczej pozbycie się jej ludności (przesiedlenie na Syberię?) – admin.

Komentarzy 206 do “Ukraina: “Powinniśmy się pozbyć Galicji””

 1. navajo88 said

  hahahahahahaha cieszyć się panie gajowy ???? panżeś chyba oszalał co ?????? a na cholerę nam są potrzebne tamte tereny gdzie jest bieda i ubustwo ,,,,aleś pan teraz zasunol hahahahahahahahahaha
  J.M.H

 2. JO said

  Ukraina nigdy nie powinna pozbyc sie Galicji. Galicja , to integralny obszar rerenow odwiecznie wspoldzialajacych jako jeden organizm panstwowy.

  Rozdzielanie , terytorialne ktoregokolwiek z dzisiejszych panstw po I Rzeczpospolitej jest Zydowskim programem dziel i rzadz

  Kazdy normalnie myslacy Ukrainiec doazy do zblizenia z Bialorusia, Polska, Litwa i Rosja…

  Tylko zdrajcy, widza kozysci w separatyzmie

 3. Kronikarz said

  Tak trzymac, Panie Gajowy, z informacjami.

 4. Marucha said

  Re 1:
  Obowiązkiem Polski jest opieka również nad tymi, którzy znaleźli się poza jej granicami bez własnej winy – ich stan majątkowy nie ma tu nic do rzeczy.
  Po drugie – niezwykle żyzne ziemie Ukrainy to ogromne bogactwo i tylko sabotażysta w rodzaju Kuronia, gdyby była ku temu istotnie okazja, odrzuciłby ofertę powrotu tych ziem do macierzy.

  Re 2:
  Muszę powiedzieć, że znów Pana nie rozumiem. Najpierw rozwodzi się Pan o jedności ziem polskich – a teraz gwałtownie popiera zarządzanie naszymi kresami przez Ukrainę?
  To się kupy nie trzyma.
  Poza tym w interesie Polski powinno być maksymalne rozczłonkowanie Ukrainy.

 5. JO said

  Panie Gajowy – Polska to Ukraina. Jez\eli juz to w interesie Polski, Ukraina powinana sie nawrocic wraz z Polska i znow byc razem.

  Jezeli juz to oddalbym dla Rosji to co do Ukrainy nigdy nie nalezalo a wiec Krym etc, etc…

  To ja Pana nie rozumiem, ze Pan nie widzi logiki w moim pogladzie, logiki ktora jest b klarowna i ma ciaglosc historyczna w przeciwienstwie do Pana Romana K, ktorego idee Pan jak mi sie zdaje popiera.

  —————————————————–

  Rozbijanie Ukrainy nie jest na kozysc Polski dziesiejszej. Odsuniecie Hsabary z Ukirainy i Edukowanie ludow Ukrainy, przywracanie im pamieci historycznej prawdziwej i konsolidacja z dzisiejsza Polska, ktora rowniez musi wyzbyc sie Zydowskich nalecialosci ideologicznych…to jest proPolski cel….

  Ja nie jestem, takim „polakiem” , ktorego twor jest spowodowany-zbudowany decyzjami Zydo-Masonerii – ja nie pochodze z takiej „polski zydomasonskiej”

  Jest jedna Polska i jest jedna polska ideologia i Polski Narod – nic polskiego po za ta i tym, co osiagneli ludzie I Rzeczpospolitej nie jest polskie a zydo-masonskie – czyli pomieszanie prawdy z klamstwem

  Tak jak swoja ciaglosc ma sw Magisteruim Katolickie w KKim- tak i swoja „ciaglosc” w pewnym sensie ma Polska i Polskosc – wszystko, kazda idea, ktora nie ma ciaglosci z przeszloscia I Rzeczpspolitej – nie jest Polskie a Masonskie – Zydowskie

 6. JO said

  „Poza tym w interesie Polski powinno być maksymalne rozczłonkowanie Ukrainy.” admin

  Pan sie grubo myli i za takie idee my zaplacimy

  Jezeli rzczlonkowanie to tylko Hasabary – wygnanie jej tak z naszego PRL bis jak i Ukrainy i Litwy

 7. Peryskop said

  POLACY NARODEM WYBRANYM

  Rafał Gawroński

  My, Polacy będziemy się za takich barbarzyńców cywilizacyjnych modlić w miejscach objawień Maryjnych, Krakowie, Gietrzwałdzie i innych miejscach. W kontekście naszego czynnego zaangażowania się w walkę ze złem znajdują właściwy sens inne słowa kard. Hlonda: « Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą i wielką miłością bliźniego i Różańcem; Polska ma stanąć na czele Maryjnego zjednoczenia narodów…

  więcej:
  http://monitorpolski.wordpress.com/2011/11/28/polacy-narodem-wybranym-co-zrobia-syjonistyczni-zydzi/#comments

 8. Przeclaw said

  Gorbaczow, poza tym ze postulowal stale czlonkostwo Polski w Radzie Bezpieczenstwa ONZ, chcial zwrocic Polsce tereny bezprawnie zagarniete przez ZSRR na podstawie traktatu z III Rzesza, czyli pol Polski. Teraz okazuje sie, ze wojewodztwa: Lwowskie, Stanislawowskie, Tarnopolskie potrzebne sa im /Ukrainie/ niczym psu na bude.
  Komu wiec zalezalo i zalezy na tym aby podzielic Polske, jak dlugo jeszcze /glu/Polacy beda winic „ruskich” ?

 9. hustla said

  Panie Gajowy juz nie raz panskie Glupoty wysmiano. NIE WOLNO NIC ZMieniac , Jak my bedziemy piepszyc bzdury o rozczlonkowaniu Ukrainy to Nas jeszcze Bardziej rozczlonkuja NIemcy I ROsja, Na to tylki czekaja. ILE razy te granice bedziemy zmieniac . Jeaeli Panstwo bylo by w Porzadku to powinno repatrijowac do siebie swoich obywateli , a nie wiecznie zmieniac granice, My mamy tyle do powiedzenia w Europie co co wrobel na dachu.

 10. Krzysztof Zagozda said

  Podywagujmy: jeśli to Polska miałaby „otrzymać” te ziemie, to co i komu winna wówczas oddać w zamian?

 11. mocniejszy said

  Największym skarbem Słowian jest zgoda między Słowianami. Jeśli będzie zgoda międzysłowiańska – nie będzie potrzebna zmiana granic. Z kolei zmiana granic doprowadzi do powaśnienia Słowian. Widzę, że niektórzy dali się podpuścić na tym forum.

  Te całe mistrzostwa Europy w piłce nożnej byłyby niczym, a nawet wielką szkodą gospodarczą tylko. A jedynym ich dobrem jest zbliżenie z Ukrainą. Co tam durne niepatriotyczne – w słowiańskim sensie – rządy. Ale zbliżenie narodów to dobra rzecz.

  Jak już zaszastano miliardy na te stadiony, to nie choć te zbliżenie słowiańskie potomków Polan znad Wisły i Polan znad Dniepra da owoce. Ale już widać to brużdżenie… w symbolice mistrzostw (ohydne maskotki), w zrywaniu orzełków z koszulek, w całym syfie PZPN… a teraz ktoś nas Polaków – jak ostatnich chciwych i mściwych debili – kusi Galicją? I po co? Z dobroci? Wierzycie? No chyba nie?

  Tu widać jak na tacy, że idzie o skłócenie Polaków z Ukrainą i Rosji z Ukrainą, a potem Polaków z Rosją nad trupem Ukrainy, o to kto więcej wezmie… A na koniec bach noża w plecy Rosji…

  Przecież powoli się wyłania już nie tylko międzyrządowa, ale głównie między społeczna, w tym międzyinteligencka współpraca trzech najliczniejszych słowiańskich narodów. I ktoś to próbuje zniszczyć. Ale takiego wała jak Polska cała!!! Słowianie odrobili już lekcję indiańską, nie z nami te numery poganiacze bydła…

 12. JO said

  Nalezy wyrzucic wichrzycieli a ziemie i ludy same sie na nowo polacza, bez wojen, bez czekania na kolejne podzialy „panstw”

  Ziemia to i ludzie a ludziom trzeba uswiadamiac po obu stronach… oczywiscie ludziom dobrej woli a nie zdrajcom – zdrajcow nalezy wyrzucac…niech ida do Niemiec, Anglii… Izraela….itd ida tam gdzie naleza

 13. JO said

  ad.8. Nagle bez przygotowania „ruchy” jakie chcial Gorbaczow – tylko prowadza do kolejnych konfliktow na ktorych Unym zalezy

  Nie wierze w dobre intencje Gorbaczowa

 14. JO said

  Tak sobie mysle, ze Pan Gajowy nie jest Kresowiakiem i dlatego ma dziwne czasem zapatrywania calkiem z kosmosu wziete

 15. Brat Dioskur said

  I ja nie rozumiem oporu przeciwko powrotowi wschodnich wojewodztw do Polski.Czas ku temu najwyzszy bo Lwow obraca sie w ruine. A przeciez widokowki lwowskie mozna spokojnie wysylac jako …krakowskie!Niedawno zlorzeczono Ukraincom za barbarzynskie obchodzenie sie ze zbiorami Ossolineum,nic dziwnego ze je tak traktuja, przeciez nie maja one dla nich zadnej wartosci kulturalnej,sa im obce!Ukraina jako panstwo jest takim samym dziwolagiem jak albanskie Kosowo.Dosc dodac ,ze Chmielnicki,ukrainski Kosciuszko ,gen.Bem i Dmowski w jednej osobie- byl Polakiem!Natomiast nic nam do Rusi Kijowskiej ,niech oni sobie odtworza dawne ksiestwo,ktore onegdaj czesciowo wchodzilo w sklad Rzeczypospolitej.Dawne dzieje i nikt nie bedzie szczerbil miecza na bramach Kijowa,chocby na rozkaz Niemcow …Nawiasem jezeli ktos z Kijowa wybiera sie do Lwowa to mowi ,ze jedzie do Polski,to juz samo powinno dawac duzo do myslenia.

 16. Kronikarz said

  5/ deklaracje i deklaracje …logiki w pogladzie, logiki bardzo klarownej… a nastepnie nakidane i nakidane pelno wszystkiego

  Nastepnie gdzie powiazania jakich pojec z czym i w jakiej sprawie tego nakidania, to juz calkiem inna logika, ale jaka, eeech !

 17. ponury said

  Gdyby Kresy wróciły, byłoby cudownie, tylko co z ludzmi tam mieszkającymi? Jest tam dużo neobanderowców a oni na pewno tego nie zaakceptują. Ale takie wypowiedzi pokazują ,jak bardzo jest podzielone to „państwo”.

 18. Kronikarz said

  Mogliby rozpatrzec, no nie ? http://wirtualnapolonia.com/2011/11/28/dzugaszwili-pozywa-za-katyn/

 19. Kronikarz said

  IV Rzesza
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/11/28/nigel-farage-jak-smiecie-dyktowac-grekom-i-wlochom-co-maja-robic/

 20. AQQ said

  Było by cudownie, ale jak zwykle są 2 opcje.
  Na gwałt potrzebny zamęt i wszystkie chwyty dozwolone. Nie dało się z Białorusią to może choć z Ukraina pogramy.
  A nwo popędza…

 21. JO said

  ad.15. Pan ma wiedze to niech Pan sie podzieli. Jak to w g Pana „nakidalem”…

 22. JO said

  I Polska i Ukraina musza byc gotowe na wspolne bycie, do tego musza dojrzec oba spoleczenstwa , ktorym wyprano mozgi

  Taki Roman K, mowi chyba ze jest Polakiem, nie widzi On zwiazku pomiedzy Rusinami a Polakami, jak na takich ludziach mozna budowac cos wspolnego ? Chyba tylko wspolna wojne by ktos trzeci (wiadomo kto) upiekl swoja pieczen na Naszej Krwi

  Uni popelnili blad dajac zgode na niepodlegla Ukraine – to b silne panstwo.

  Uni teraz chca zamacic….

  Jezeli rozpadnie sie Ukraina – to zaraz potem rozpadnie sie PRL Bis

 23. Kronikarz said

  19/ 😉 calkiem slusznie, rozroba tu potrzena, nwo tylko tego potrzebuje, w finansach to malo, trzeba wiec brac sie za granice.

  Az trudno mi uwierzyc, ze w Gajowce sa tacy, co sie na to zalapuja i kidaja ile sie tylko da, bo miast trzymac sie kompetencji swoje rozprawiaja tacy i gotowi sa rozrabiac ile sie tylko da, jak ten w 12, a Niemiec Zyd tylko mu w to graj… Rece opadaja.

  Raz Krolewiec, raz znowu Zmudz, potem Krym a czego nie Rzym, teraz Lwow, moze Moskwa a tu Zyd w Berlinie a co Kaszub…

 24. RomanK said

  Jak zwykle panie JO…:=)_)) jak zwykle..Kronikarz tez ma racje:-))
  A Jura Boldyriew…madry Kozak….!!! Oj madry,,wie co mowi:-)))
  W odroznieniu od wielu tu naszych mendrkoff staystoff co ze siemieniem lnianym rozum wyssali wraz z jabolem,:-))))
  Panie JO rusz pan dupsko..pojedz pan do Lwowa…pociagiem..pochopdz [an po Lwowie i pogadaj z ludzmi na Klumbie:-)))lwowskoj klumbie… i polacz sie pan z tymi ludami:-)) buzi im daj na przyklad..powiedz ze sa Polakami, Sarmatami…:-)))))
  Brata Dioskura wez ze soba:-))) razem udajcie Cyryla i Metodego Wspuczesnego Pszepolskiego:-))))

 25. Kronikarz said

  20 & 21 lepiej nie sie Wasc zajmie kanonami & dogmatami, bo lepiej pozostawac w ramach kompetencji.

 26. Kronikarz said

  RomanK, zdaje sie, ze czuje, co Wasc mowisz, ale czy mozna prosic o przelozenie na pospolity jezyk chocby tego°:
  „Jak zwykle panie JO…:=)_)) jak zwykle..Kronikarz tez ma racje:-))”

 27. JO said

  ad.23. Ja tam bylem i ci ludzie mowili, ze Polska musi sie trzymac i trzymac z Ukraina, bo jezeli nie to oba panstwa przepadna

  Ja goscilem ludzi ze Lwowa w domu, oni uwazali sie za Polakow w tym znaczeniu duzego P z miloscia do Ukrainy jak ja do mojej malej ojczyzny – to zrozumiale, ale z Troska o calosc

  Pan obraca sie wsrod Nazistow Ukraincow

  Ja takich znajomosci jak Pan – nie mam, gdybym mial – to byl je zerwal

 28. JO said

  To, ze Postupowcy maja Media i wladze nie oznacza, ze cala ludnosc w Galicji jest proupowska.

  Powie Pan – ale postupowcy wygrywaja wybory – ano wygrywaja jak PO u nas…

 29. Kronikarz said

  27/ zajmij sie Pan wiara lepiej.

 30. JO said

  Kazdy Nornlny Rusin – Ukrainiec zyczy Polsce obecnej dobrze, tak jak normalny dziesiejszy Bialorusin

  Rozlaczyli Nas Sila, minal czas i teraz czasu trzeba by sie na nowo polaczyc za wspolna zgoda a nie sila, separatyzmem, podzialem

  Ktos napisal wyzej , ze Rujnuja Ossolinskich Biblioteke – to nie Rujnuja Ukraincy Normalni a Zydzi, Nazisci – Tacy Tuskowie, Komorowscy, ….Kwasniewscy….w Ukrainskim wydaniu

 31. JO said

  ad.29. Ale duzo Ma Pan do powiedzenia…

 32. 777 said

  Nikt nic za darmo nie daje. Mieszkam na zachodnich rubieżach Polski i obawiam się, że pewnego dnia będę musiała zacząć uczyć się niemieckiego. Nie bądźmy już Indianami Europy.

 33. Marucha said

  Re 5, 6:
  Polska to nie Ukraina, czy jak ją tam nazwiemy. Natomiast część dzisiejszej Ukrainy to historyczne ziemie Rzeczypospolitej.
  Kto jest przeciwny odzyskaniu tych ziem, chyba jednak nie myśli po polsku.
  Reszta Pana wypowiedzi jest słabo związana z tematem.

  Re 14:
  Dziwny z Pana „kresowiak”, który nie chce odzyskać Kresów. A innym zarzuca niepolskie myślenie.

  Re 22:
  Jezeli rozpadnie sie Ukraina – to zaraz potem rozpadnie sie PRL Bis
  Byłby wdzięczny za objaśnienie, jakimi sposobami doszedł Pan do tego zdumiewającego wniosku

  Re 9:
  Opisuje Pan jakieś pseudologiczne związki przyczynowo-skutkowe, które najwyraźniej stworzył Pan sobie tzw. własnym rozumem. Najdurniejsze jest stwierdzenie, że „nie wolno nic zmieniać”. Nawet nie wolno nam odzyskać naszych własnych, historycznych ziem, gdyby nadarzyła się taka okazja… żeby „nic nie zmieniać”. Bełkot.

  Resume: oczywiście taka, czy inna wypowiedź kogoś z Ukrainy, nie znaczy dla Polski NIC. Nikt nie leci w te pędy oddawać nam Lwów i Kijów.
  Chodziło mi tylko o wybadanie opinii w temacie „Powrót Kresów do Macierzy”. Rezultaty każdy sobie sam może sprawdzić.

  Nie łudźmy się też, że pozbawienie hasbary i sayanów wpływów, zrobi z rezunów przyjaciół Polski, albo z Polaków ludzi mądrych i rozumnych.

 34. RomanK said

  Panie Kronikarzu..dokladnei tak- jak pan czuje:-)))
  Pan JO nie jest osamotniony..to cala grupa dosc duza o takim pogladzie…wlasnie dyskutowalem z podobnie myslacym mlodym czlowiekiem ..niech pan poczyta:
  http://www.propolonia.pl/blog-read2.php?bid=25&pid=3376..szczegolnie komentarze….
  podobnie jak sprawa pana Cirpisza na NowymParawanie etc….to wynik pomieszania pojec, symboliki, rzeczywistosci i mitow…myslenia apolitycznego i ahistorycznego…czyli tzw polski syndrom niemoznosci:-)))
  Choroba ludzi ,ktorzy pelni dobrych intencji, i dobrych mysli…..dobrzy ludzie..autentycznie dobrzy i szczerzy- doprowadzaja do…… rzezi:-)))

 35. Brat Dioskur said

  Re 26,
  Panie Kronikarz,cokolwiek by Pan nie czul to rzecza pewna jest ,ze RomanK myli tafle z dnem i tworzy scenariusz kreskowki w ktorej sam tu ochoczo bierze udzial ,a jej tytul to „Toi-Toi-Story”…

 36. aga said

  Panie Kronikarzu, Pan jest trochę jak wiemy od Pana uczulony na katolików a szczególnie tradycyjnych,więc może lepiej niech pan już lepiej przy tangu zostanie….

 37. ktoś said

 38. Chutor said

  Lepszy wrobel w garsci niz golab na dachu.

  Warto wiedziec co Czesi o tym mysla. Bo jezeli Polacy utraca Ziemie Zachodnie i Polnocne to Czesi pozegnaja sie z Sudetami. Sytuacja jest nad wyraz korzystna dla Niemiec i Zydow by sie lepiej zagospodarowac kosztem Slowian.
  Po ostatnich zmianach Ukraina utracila bron nuklearna, Czesi odosobnili sie od Slowacji, Polska utracila sily zbrojne. NWO, rzady w Berlinie i Moskwie przynajmniej od czasow Gorbaczowa cos podobnego mogly miec w planie.

  Wszysko wyglada na czarna czarnosc z wyjatkiem jednej rzeczy. Jest nia lekcja z dziejow ostatnich pokolen w Europie Srodkowej.
  Majac to na uwadze nie mozna wykluczyc, ze gdy czarne chmury nadejda a po nich nowy dzien sloneczny to sie okaze, ze Niemcy beda siegac od Renu do Laby, Ukraina nadal bedzie w pozodze w potyczkach z muzulmanami a Polska posrodku lizac swe rany.

  Za kazdym razem gdy wojny swiatowe sie zaczynaly Polacy tracili, a gdy sie konczyly Polacy przesuwali sie na zachod.

  Podzial Polski i wojna swiatowa to niemal regula.

  Na pohybel

  Kresowiec

 39. JO said

  Panie Gajowy, Pan jest b inteligentny a nawet jest Pan geniuszem a dowod na to, ze Pan nie widzi czasem tego co jest przed nosem.

  Skoro mowie o polaczeniu Ukrainy z Dzisiejsza Polska – to chyba logiczne jest , ze nie jestem przeciwny odzyskaniu przez Polakow Kresow Wschodnich, przez Polakow ale nie przez dzisiejsza Polske i polactwo.

  Pan nie umie czytac w swej „slepocie”

  Raz napisze jeszcze, ze by doszlo do polaczenia Ukrainnych ziem z Polska dziesiejsza, musza do tego dorosnac oba „narody i ukrainski i polski-te polactwo a nawet niektorzy Polacy przez duze P jak Pan

  Kazdae silowe rozwiazanie, lun rozwiazanie bez wspolnej woli obu stron jest wojna, konfliktem

  Obie strony na poczatek, musza pozbyc sie okupantow, do tego potrzebne sa im te panstwa , ktore maja a wiec ta dzisiejsza Ukraina i ta dzisiejsza Polska PRL Bis a jak to zrobia to gwarancja 100 % , ze obie strony sie polacza predzej czy pozniej, gdyz sa jednym naturalnym panstwem i ludem o wspolnej przeszlosci, my potrzebujemy sie nawzajem, jestesmy sasidami i krwia zwiazani – rodzinnie

  Pan chce , by dzisiejsza Polska, ktora w Ukraincach widzi obcych, wrogow, ktora nie potrafi zrozumiec wspolnej kultury i roznic etnicznych przylaczyla , no co ? jakie Kresy?po co Kresy?..po to by robic PRL BIS?

  Zarowno Ukraincy jak i Polacy musza zrozumiec , ze sa ludzmi przebogatymi, ze Polska Kultura to nie Sarmatyzm wylacznie a ludowosc w tym Ruska, Lachicka-Kresowa z dialektami kresowymi niemalze wymarlymi a Ukraincy musza zrozumiec, ze Sarmatyzm to tez ich wlasnosc, godnosc i chwala – Matka Krola Jana Sobieskiego byla Woloszka, bronila fo Gwardia przyboczna Woloska, Batory byl Moldawianinem, Wisniowiecki Rusinem, Chmielnicki mazowszaninem etc, etc, etc

  Ukraincy musza zrozumiec, ze na ukrainie dzisiejszej jest miejsce jak od zawsze dla Wolochow, Bojkow wtc, etc ale i dla Lechitow

  Polacy musza zrozumiec , ze Lucki w Polsce, Opolski w Polsce jest jak Ukrainiec na Ukrainie… jedna Krew

  Wyglada na to , ze Pan czyta m,nie i mnie nie rozumie a ja czytam Pana i Panu sie dziwuje….

 40. aga said

  ad. 30
  Z wpisów Romana k to jasno wynika,że on tez by tę przebrzydłą szlacecką ,oops -sarmacką bibllotekę niszczył, Panie JO :))
  Ukraińcy to genetycznie Polacy,tylko szybciej niż zdązyli się ucywilizować czyli spolonizowac .zostali żażydzeni.
  Banderowcy ,mordowali żydów i Lachów podobnie jak Nazisci niem.mordowali żydów i Polaków. A przeciez wszyscy juz wiemy kim byli tak naprawdę owi „naziści niem.”Ukrainę opanował taki sam odetek owych ,jak dzisiaj odsetek kręci USRAelem.

  Ukraińcy nie zdązyli zrozumieć,że ” kultura nie wyrasta z dziś na jutro i nie mozna jej zaprogramować” ani zniszcyć ani ani nabyć,bo ona wyrasta z ducha wolnego,pelnego miłości i oddania.
  Odżywia się dziejami i mocą doświadczeń wielowiekowych,patrzy spokojnie przed siebie, z nadzieją,że ” bursztynowym szlakiem” dziejowym pójdzie spokojnie w przyszłość,żywiąc się przeszłością i pracując w teraźniejszości.Prawdziwa kultura chrześcijańska narodu polskiego wyrosla glębokimi korzeniami z przeszlości dziejowej i na niej się wspiera,wierząc w owocna i spokojna przyszłość…
  Wielkośc kultury narodowej polskiej na tym polega,że dumni w obronie swych wartości kulturalnych, szanujemy obce kultury,co dobrego – z nich czerpiemy.Nikogo nie poniewieramy, z każdym narodem umiemy i chcemy życ w przyjaźni. Ale przyjaźń w naszym pojęciu nie jest zdradą wobec rodzimych dóbr duchowych, nie jest czapkowaniem nikomu.Nie tylko od czasow Soboru Konstancińskiego,ale Mieszka I i Chrobrego uczylismy się tej dumy i godności,która nikogo nie poniewiera,staje w obronie ucisnionych,ale i siebie poniewierać i uciskac nie pozwoli”.

 41. Marucha said

  Re 35:
  Pan Roman jest realistą.
  Jego opinie można sprawdzić, jadąc sobie na Ukrainę Zachodnią i rozmawiając z Ukraińcami.
  Fakt, że proukraińską politykę kosztem polskich interesów prowadzili tacy mężowie stanu, jak Kwaśniewski czy Kaczyński, powinien zapalić sygnał alarmowy w głowach wszystkich Polaków. Ale nie zapalił.
  Ręce opadają.
  Chyba wyciągnę ostatnią flaszkę łąckiej śliwowicy, jaką od czterech lat przechowuję w ukryciu i się schleję.

 42. aga said

  sd.40
  Myslę,że te piekne słowa prawdy rozumie i formułuje je je ,może czasami nieco chaotycznie, ale rownie glęboko,po staropolsku,katolicku i rycersku tylko Pan JO , zatem zgodnie z naszą lacińską cywilizacja, z ktorej podobno wszyscy jestesmy dumni? m( no może za wyjatkiem tych „polaczkow” co to z pogarda piszą o lacinnikach).
  o ile sobie przypomniam to tylko on tez potrafi przyznac się do błędu i uznac rację innego, ( n.p.sprawa bojkotu wyborów ) czego nie zauwazyłam u adwersarzy.
  zaznaczam ,że nie we wszystkim się z nim zgadzam ale tutaj staram się o obiektywizm.

  A panowie naskakujecie na niego,niczym Gownowybiorcze ,tudzież inne postbolszewickie lewactwo na katolików i ludzi wierzących, oskarżając o ciemnogród i niewyksztalcenie,jak to zrobił Roman K n.p. pod watkiem o pańszczyźnie.

  Chcialabym się mylić ale moim skromnym zdaniem narazie to tylko Pan JO mogłby o sobie powiedzieć słowami :”„Dobry bój bojowałem, biegu dokonałem, wiarę zachowałem.”

 43. JO said

  Panie Gajowy, Skoro mowie o polaczeniu Ukrainy z Dzisiejsza Polska – to chyba logiczne jest , ze nie jestem przeciwny odzyskaniu przez Polakow Kresow Wschodnich, przez Polakow ale nie przez dzisiejsza Polske i polactwo.

 44. JO said

  Raz napisze jeszcze, ze by doszlo do polaczenia Ukrainnych ziem z Polska dziesiejsza, musza do tego dorosnac oba „narody i ukrainski i polski-te polactwo a nawet niektorzy Polacy przez duze P jak Pan

  Kazdae silowe rozwiazanie, lun rozwiazanie bez wspolnej woli obu stron jest wojna, konfliktem

  Obie strony na poczatek, musza pozbyc sie okupantow, do tego potrzebne sa im te panstwa , ktore maja a wiec ta dzisiejsza Ukraina i ta dzisiejsza Polska PRL Bis a jak to zrobia to gwarancja 100 % , ze obie strony sie polacza predzej czy pozniej, gdyz sa jednym naturalnym panstwem i ludem o wspolnej przeszlosci, my potrzebujemy sie nawzajem, jestesmy sasidami i krwia zwiazani – rodzinnie

  Pan chce , by dzisiejsza Polska, ktora w Ukraincach widzi obcych, wrogow, ktora nie potrafi zrozumiec wspolnej kultury i roznic etnicznych przylaczyla , no co ? jakie Kresy?po co Kresy?..po to by robic PRL BIS?

  Zarowno Ukraincy jak i Polacy musza zrozumiec , ze sa ludzmi przebogatymi, ze Polska Kultura to nie Sarmatyzm wylacznie a ludowosc w tym Ruska, Lachicka-Kresowa z dialektami kresowymi niemalze wymarlymi a Ukraincy musza zrozumiec, ze Sarmatyzm to tez ich wlasnosc, godnosc i chwala – Matka Krola Jana Sobieskiego byla Woloszka, bronila fo Gwardia przyboczna Woloska, Batory byl Moldawianinem, Wisniowiecki Rusinem, Chmielnicki mazowszaninem etc, etc, etc

  Ukraincy musza zrozumiec, ze na ukrainie dzisiejszej jest miejsce jak od zawsze dla Wolochow, Bojkow wtc, etc ale i dla Lechitow

  Polacy musza zrozumiec , ze Lucki w Polsce, Opolski w Polsce jest jak Ukrainiec na Ukrainie… jedna Krew

  Wyglada na to , ze Pan czyta m,nie i mnie nie rozumie a ja czytam Pana i Panu sie dziwie…

 45. JO said

  Po prostu obie strony musza sie odzydzic….

 46. JO said

  co do utraty suwerrennosci, gdy jedno z panstw sie rozlozy – to przeciez widac golym okiem co sie dzieje – tu polemiki nawet nie trzeba

 47. Marucha said

  Re 39:
  Bez względu na to, co było w historii, dziś Polacy i Ukraińcy to dwa różne narody, które rozdziela morze krwi i pożogi.
  Jedyną opcją, najmniej oderwaną od rzeczywistości (choć i ona buja w obłokach) było by odzyskanie Ukrainy Zachodniej i jakaś forma repolonizacji tamtejszej ludności. Repolonizacji rozumnej.
  Nikt, panie JO, nie mówił o żadnych „rozwiązaniach siłowych”. Zresztą do takich rozwiązań potrzeba siły, którą Polska, pozbawiona armii, oczywiście nie posiada

  Nb już samo słowo „rozumnej” w konfrontacji ze stanem politycznym obecnej Polski, jak i mentalnością rzesz Polaków, brzmi wręcz śmiesznie.
  Więc niech Pan czeka, aż „oba narody” dorosną… zapewne w ramach Unii Europejskiej, która je wychowa w duchu demokracji.
  Skądinąd jakie znowu „oba narody”, skoro Ukraińcy i Polacy to jeden naród?

  Re 40:
  Pani Ago, ja chyba nic z tego nie rozumiem. Nie rozumiem związku Pani wypowiedzi z oczywistym faktem, że ziemie Ukrainy Zachodniej powinny być polskie i do Polski należeć.
  A w ogóle dajmy sobie spokój fantazjom. Tak się przecież nie stanie.

 48. Marucha said

  Re 42:
  Najlepsze, Pani Ago, było nawoływanie p. JO abyśmy zrezygnowali z „rozwiązań siłowych”.
  Nikt nawet półsłówkiem o takich rozwiązaniach się nie zająknął.
  Fajnie jest zwalczać poglądy, których nie ma.

 49. JO said

  d.47. To o jakiej akcji Pan Mowi Panie gajowy o jakiej akcji dzis, po co ta rozmowa wiec?

  Ja licze na takich jak Pan, na Repolonizacje z Prawdziwego zdazenia,

  Licze na Bozy Cod

  Oplakuje krew kazdego Ukrainca na rowni z Polska Krwia – to wspolna krew, nasza krew. Ukrainiec napuszczony, glupi dal sie zmamic. Wybaczam zmarlym, oni juz sa po sadzie – potepiam ich akcje, zycie…..

  Zadnemu Naziscie Ukrainskiemu Zyjacemu nie wybaczam, tak jak nakazuje Sw Magisterium KKatolickiego – czekam na Sakrament Pokuty z jego strony i wierze, modle sie by to nastapilo.

  Zwalczam i otrzepuje sie od Zyjacych nazistow, oddalam sie od nich

  Z nadzieja patrze na kolejne mlode pokolenia

 50. JO said

  ad.48. W rozmowie byla wypowiedz Gorbaczowa – czy to nie silowa propozycja??? Czy Pan znow przesadza Panie Gajowy???

 51. JO said

  „Pani Ago, ja chyba nic z tego nie rozumiem. Nie rozumiem związku Pani wypowiedzi z oczywistym faktem, że ziemie Ukrainy Zachodniej powinny być polskie i do Polski należeć.” – admin

  Oczywiscie , ze do Polski ale Polskiej Polski a nie Zydowskiej Polski

  Przylaczenie do Zydowskiej Polski i Polactwa spowoduje Wojne, nienawisc…..po to by Zydzi znow upiekli pieczen….

  Czy Pan w ogole moze sie nieco zdystanowac od swoich Grupy O emocji (grupa O nie ma emocji..) wiec widzenia ?

 52. Brus_Zły_Lis said

  jestem za odzyskaniem galicji – wielcy poeci i pisarze w 70 % pochodzili z tego regionu – którego Polskość sięga 11 wieku
  http://czerwonykiel.blogspot.com/2011/11/czerwone-dynastie-marek-safjan-cz24.html

 53. Kronikarz said

  777 co zrobic, ze tu sa grandzirze – troche wstyd !

 54. Marucha said

  Re 49:
  Podałem informację pochodzącą z Ukrainy.
  Do niczego nie nawoływałem, nie proponowałem żadnej „akcji”, nie powoływałem się ani na Gorbaczowa, ani na Jelcyna.
  Wszystko razem zakwalifikowałem wyraźnie jako polityczne science fiction.
  I tyle.

 55. Marucha said

  Re 51:
  Jak rozumiem pana JO – gdyby nawet nadarzyła się okazja odzyskania Kresów, powinniśmy ją odrzucić w oczekiwaniu na lepsze czasy: gdy w Polsce będą znów rządzić Polacy…
  Otóż historia powinna Polaków nauczyć, że zmarnowane szanse nigdy już nie wracają, a nawet mszczą się na nas w sposób okrutny.
  Zresztą, o czym my w ogóle mówimy. Już trochę mnie męczą te polityczne fantazje.

 56. Kronikarz said

  Ludzie, Wy zamiast szukac guza, to sie zajmijcie rzeczywistoscia, jak mowilem w innym miejscu :

  114.
  Kronikarz powiedział/a 2011-11-28 (poniedziałek) @ 11:45:15 Pytanie :
  A moze by tak sporzadzic liste powodow, dla ktorych ten narod trzyma sie Zydo-Uni, Zydo-Tuska, Zydo-Kacza, Zydo-Kosciola°?
  Sporzadzic taka liste – opracowac przeciw-trutki – sporzadzic plan dzialania – odtruwac skutecznie chocby na smierc miast narzekac.
  Tak nam dopomoz Bog

  Zostawcie granice w spokoju, bo kolo dupy nam robia wewnatrz kraju, a co dopiero bedzie, jak od zchodu czepia sie granic…

 57. JO said

  „Bez względu na to, co było w historii, dziś Polacy i Ukraińcy to dwa różne narody, które rozdziela morze krwi i pożogi.” – Admin

  To nie jest prawda

  Zarowno Polacy a raczej Polactwo jaki Ukraincy – maja podobna chorobe, ktora trzeba leczyc

  Niczym sie nie roznia, co nawet Ukraincy zauwazyli…..a nie widzi Pan Gajowy

  Przykro mi stwierdzic, ze Pan Gajowy w tym temacie jest niedojrzalym chlopcem

  Niech Pan śni dalej. – admin

 58. Kronikarz said

  Albo tu zwlaszcza :

  9.Kronikarz powiedział/a 2011-11-28 (poniedziałek) @ 15:00:02
  W jaki sposob napchali uni do Episkopatu tak wielkiej ilosci zydostwa ?
  Czy mozna na te sprawe spojrzec figura po figurze ?
  Bo dojscie do rangi biskupiej, to jest dlugie przedsiewziecie ?
  No wiec, prosilbym bieglych w tych sprawach pokazanie mechanizmow na przykladzie poszczegolnych osobnikow.
  Same bowiem listy zazydzenia nie sa odpowiednio wymowne – lepiej rozpatrywac mechanizmy oraz konkretne przypadki.
  Wyluskac trzeba to…

  To jest rzeczywistosc !

 59. JO said

  ad.55. O czy Pan Mowi, zeby odzyskac Kresy , czy przyjac Kresy dla Polski trzeba miec wolna Polske.

  Pan sie gubi Panie Gajowy, niech Pan Pan zachowa ciaglosc Pogladow – nie moze Pan glosic pogladu , ze Polska dziesiejsza jest pod okupacja, degradacja, zazydzeniem a wlasciwie jest judeopolonia i jednoczesnie mowic , ze ta polska powinna odzyskac Kresy.

  DLA KOGO DLA ZYDOW BY POWIEKRZYC JUDEOPOLONIE????

  Niech kazdy walczy o wolnosc a jak odzyska to Polska powstanie

 60. Kronikarz said

  Wszystko to gadanie jest jakies pijackie – tak jak by Polakom brakowalo problemow czy guzow.

 61. Marucha said

  Re 59:
  Nie mam siły ani do Pana, ani do jego anty-realistycznych poglądów.
  Gdyby – powtarzam: gdyby! – była możliwość odzyskania Kresów, nie wolno się wahać bez względu na to, kto w Polsce rządzi. Rządy zmienić jest łatwiej, niż odzyskać utraconą historyczną szansę.
  Nie apeluję do Pana, aby się Pan obudził, bo to nic nie da.
  Polskość, patriotyzm, wiara – to jeszcze nie wszystko. Potrzeba również roztropności i twardego stąpania po ziemi.

  Oczywiście Kronikarz (#60) ma rację.

 62. osoba prywatna said

  Re 41
  Panie Gajowy a ile volt, tzn. ile mocy posiada ta ladnie sfotografowana i smakowicie wygladajaca butelka Łąckiej?

 63. Marucha said

  Re 62:
  Sądząc po smaku – gdzieś tak 60-70 procent. Nie dla dzieci, nazywających wódką 33-procentowe napoje 🙂

 64. Piotrx said

  „Bołdyriew jest znany z podobnych wypowiedzi. Rok temu mówił, że „mając w granicach Galicję, która do 1939 roku należała do Polski, Ukraina będzie przebywać w permanentnym kryzysie i nigdy nie stanie się pełnowartościowym państwem”.”

  A niech się pozbywa to nie nasz problem , mamy własne.
  Chcieliście „derżawę” to macie i rozwiązujcie wasze problemy wewnętrzne we własnym gronie. Ukraina Zachodnia nie jest chyba w stanie istnieć jako samodzielne państwo z uwagi na brak zasobów.
  Wiadomo że obecna Ukraina to twór sztuczny i część wschodnia mocno przez wieki rusyfikowana ciąży do Rosji a zachodnia jest skrajnie antypolsko nastawiona, mimo że to dzieki Polsce zachowała i utrwaliła swoją tożsamość narodową. Kiedyś pewien profesor ukrański ze Lwowa porównywał sytuację w II RP i na sowieckiej Ukrainie – i przyznawał sam, że może i Polska była macochą dla Ukraińcow bo nie mieli wszyskiego czego pragnęłli, ale ta macocha umozliwiała im że jednak kulturalnie i narodowościowo mogli sie rozwijać w przeciwieństwie do zrusyfikowanej Ukrainy wschodniej . Dla nas to teraz małe pocieszenie bo głównie dzieki naszym wrogom (zaborcy, masoneria, potem państwa oscienne) a i przez swoją krotkowzroczność i nadmierne pobłażanie mieliśmy i mamy nadal „wrzód” w postaci szownizmu galicyjsko-ukraińskiego /ktory istnieje takze na terenie obecnej Polski np ZUwP i agendy OUN /

  Naród ukraiński został wyhodowany sztucznie to prawda. Wiele narodów np Ameryki Południowej czy Srodkowej czy innych także, ale powstały, istnieją i nie mozna temu zaprzeczyć. W przypadku Ukrainy była to próba stworzenia ,,narodu syntetycznego”, — narodu, który nie rodzi się i nie wyrasta sam, ale jest budowany z planem w ręku i z doktryną w głowie we wszystkich szczegółach obmyśloną. Ten plan zbudowania Ukrainy — Ukrainy od Pienin do Kaukazu — był planem, stworzonym głównie przez masonerię. Jednak istnienie narodu ukraińskiego jest obecnie faktem i tego nie da się cofnąć czy temu zaprzeczyć. Ponadto teraz wyrosły kolejne pokolenia na ziemiach obecnej Zachodniej Ukrainy i nie ma sensu myslec o jakiejś pokojowej zmianie granic. Zresztą przybyło by nam tylko kłopotów z skrajnie antypolsko nastawionymi masami ludności, a korzysci gospodarczych zadnych. Moglibyśmy mieć np. „powtórkę” z II RP /terroryzm OUN/ albo rebelię z próbą oderwania czesci terytorium, jak probowała OUN-UPA po II WS.

  Mamy dość kłopotów w obecnych granicach i w pierwszej kolejnosci nalezy dazyc do odzyskania kontroli nad Polską przez naród polski.

 65. Piotrx said

  Przepraszam, że nie na temat ale dla zainteresowanych

  Wojtek – niedźwiedź, który poszedł na wojne
 66. monitorpolski said

  Sądzę, że wielu mieszkańców zachodniej Ukrainy chętnie połączyłoby ją z Polską. Niedawno tam byłem – najbardziej zaniedbany region tego państwa. Czyżby nie inwestowano gdyż są przesłanki ponownego przyłączenia jej do Polski?

 67. Guła said

  Takim to dobrze. Bujają sobie i bujają w tych obłokach…

  „Rosyjski dziennikarz: Rosja graniczy z Niemcami, Polska to tylko „cieśnina” między tymi krajami
  dzisiaj, 19:07 ŻG / belsat.eu”

 68. Guła said

  Toż to podróba a nie żadna „Łącko”

 69. krzysztof1942 said

  Przeczytałem przed chwilą całą dyskusję i widzę w niej wiele nie logicznych stwierdzeń:

  1. Historycznie – Rzeczpospolita Obojga Narodów popełniła błąd nie uznając Ukrainy za naród. Tak naprawdę była Rzeczpospolitą Trzech Narodów. Echa tego błędu przewijają się w całej dyskusji.
  2.Pomijany jest fakt „wędrówki ludów XX wieku”. Na Ukrainie mieszka bardzo mało ludności etnicznie polskiej, a jeżeli jest, to w wielkim stopniu wynarodowiona.
  3. Nazwy geograficzne terenów są nazwami najtrwalszymi. To, że jadąc z Kijowa do Lwowa mówi się, że jedzie się do Polski nic nie znaczy (my też jadąc np. do Olsztyna czasami dla żartu mówimy, że jedziemy do Krzyżaków, a nazwa Olsztyn, Pisz, Elbląg pochodzi od Prusów, których Krzyżacy wymordowali).
  4. Wg mnie podział Ukrainy, podobnie jak podział Czechosłowacji, jest ich sprawą wewnętrzną i nam nic do tego. Tak jak nam nic do polityki Białorusi pomimo, że tam mieszka dużo Polaków.
  5. Utopijnie – powrót Kresów zamieszkałych obecnie przez Rusinów i Rosjan byłby możliwy tyko po powstaniu z Zachodniej Ukrainy nowego państwa (tak jak powstała Słowacja) i ewentualnej unii już trzech państw Polski, Białorusi i Zachodniej Ukrainy.

  Głoszenie poglądów o przejęciu Królewca lub Ukrainy przez Polskę jest jakąś herezją. Komuś zależy na mąceniu – widzę tu niemiecką rękę wspomaganą przez żydów.

 70. RomanK said

  Najciekawsze ze wlasnie takie gadaie jak pana JO, pani Be,,Agi, czy podobne…jest dokladne takie same jak gadanie UPAwcow:-_)_) na Halyczyni…te same argumenty , te same bzdziny, mity, pobozne zyczenia:-)))) bo to tez Sarmaci:-))) popluczyny Rzeczypospolitej tyle ,ze na wspak:-)
  Za prawde zareza, zadusza, zagryza:-)_)_))zatluko:-)))

  Pan Gajowy wie- gdzie jest Zdynia…tak- ta kolo Gorlic tam, gdzie Lemkowie odprawiaja swoje Watry…wlasnei czytajac dyskusje pod jednym z filmikow video…trafilem na rozmowe niejakiego Mocnego..ksywka chyba wystepuje i tu..z Natelenka…Lemkina,,madra dziewczyna….
  On sposobem pani Be,agi i pana.. takiego:-)) Jo zaczal ja przekonywac ,ze jest Polka, Biala Horwatka, kukawica:-)))burym niedzwiedziem, dzika kaczka:-))) az dziewczyna wyszla z nerwow i mu napisala… sluchaj ja wiem kim jestem, wiem ze mowie po rusku i odpisze ci swoim ojczystym i narodowym ruskim jezykiem….i napisala mu cyrylica…co mysli,,bez oczywiscie insynuacji, obelg etc co dodatkowo swiadczy, ze jest Lemkinia:-))))
  POmijam ze np dzis gadanie o polskim Lwowie..przez tych samych mitomanow..nie ma si enijak do rzeczywistosc..bo o specyficznym charakterze Lwowa nie stanowila Polskosc…ale wlasnie wieloetnicznosc…wielokultuorwosc, ktora Lwowiakom wcale nei przeszadzala..ale po czym sie ich poznawalo z daleka..wlasnei po mowie..bo ich mowa byl Lwowski Balak..a zeby balkakac musi sie wypowiadac ii O z kreska i l przedniojezykowe..i jery,,,, co moj dziadek tlukl ze mna wylamujac mi jezyk i karzac powtarzac…powiedz lozko…nie nei uszko- lylko lozko…
  Ziemie potrzebne Polsce….a co zrobicie z ludzmi..pare milionow bylo nie bylo…i oni sie za Polakow nie uwazja, oprocz tych co nimi sa…
  A chraktery maja zdrowe…Kozaki z nimi nie moga wytrzymac:-)))) i daja temu upusty:-)))w Werchownyj Radzi….
  Moze jednak stosowac oklady krocza lodem…w przyplywach naglych namietnosci kresowych:-)))),,na glowe szkoda lodu:-)))
  POlacy nie moga wysilic sie na swoj wlasny rzad,,,na swoja wlasna skuteczna reprezentacje, narod Polski suwren tej ziemi , nie jest suwerenem we wlasnym domu,,,nie jest dlatego suwerennym….a wam sarmaty psubraty.. marzy sie przylaczanie ziem bratnich narodow?????
  PO co??? Co oferujecie tym ludziom??? Niemoc?? Bardach??? czy te mity jakimi sie zapluwacie???? tych maja na kopy swoich:-))))

 71. Marucha said

  RE 68:
  Na jakiej podstawie Pan tak sądzi? Był Pan ze mną przy zakupie?

 72. Marucha said

  Re 67:
  Polski dziennikarz: „Rosjanie to urodzeni mordercy, mający zbrodnie we krwi”.

  A rosyjski dziennikarz, jeśli Polska będzie „rozwijać się” tak, jak teraz, może okazać się, że miał rację.

 73. Guła said

  To nie ta etykieta panie Gajowy.

 74. Kronikarz said

  krzysztof1942 😉 dziekuje – uf – bo cala ta „dyskusja” stala sie zaduszna.

 75. Kronikarz said

  Romank ;-))

 76. Guła said

  Przede wszystkim ma być produkowana… nielegalnie. To co reklamują i co pan łaskawy zaprezentował to skomercjalizowany wyrób.

  To już nie to.

  „Od czasu, kiedy w Łącku pojawiła się etykieta Śliwowicy Pejsecznej, narodziła się tradycja projektowania własnych etykiet. Własna etykieta była symbolem wysokiej jakości oraz dowodem na to, że producent ma wysokie kwalifikacje. Wytwarzanie etykiet było bardzo proste bo polegało na odbiciu pieczątki na papierze. Często etykiety malowano własnoręcznie, co gwarantowało ich niepowtarzalność. Obecnie wytwarzana nielegalnie śliwowica posiada etykiety tradycyjne lub też drukowane nowoczesnymi technikami”

  http://www.zbozien.com.pl/sliwowica.html

 77. AQQ said

  Uwaga!
  Szefowie dyplomacji Polski, Niemiec i Grecji wezmą także udział w konferencji zatytułowanej „Władza i odpowiedzialność.
  Rola Niemiec i Europy a N o w y Porządek Świata” (‘Power and Responsibility. The Role of Germany and Europe in a New World Order’), zorganizowanej przez Fundację Koerbera.

  http://finanse.wp.pl/kat,7070,title,MSZ-wizyta-ministra-R-Sikorskiego-w-Berlinie-komunikat,wid,14026917,wiadomosc.html?ticaid=1d76e&_ticrsn=3
  Tytuł w linku !

  http://wiadomosci.wp.pl/title,Rosja-graniczy-z-Niemcami-Polska-to-tylko-ciesnina,wid,14029849,wiadomosc.html

 78. Marucha said

  Panie Guła (76),
  W dupie Pan był i gówno Pan widział, powiem Panu wprost.
  Będzie mnie pouczał, że wyrób oryginalnej Łąckiej jest nielegalny! Ale mi odkrycie zrobił – mnie, który niemal co roku kupuje w samym Łącku jedną albo dwie flaszki… bynajmniej nie w sklepie Biedronka, jak to sobie pewnie Guła wyobraża.
  Tak, że nie pieprz Pan, jak Pana przy tym nie było. Jasne?

 79. wet3 said

  @ Brus… (52)
  Korekta. Ponoc wg Nestora Wlodzimierz najechal na Lachow (a bylo to w 981r.) i zabral im wiele grodow …
  Czyli Grody Czerwienskie, ktorych glownym grodem byl (wg Glogera) Czerwonogrod nad Dniestrem byly czescia naszego kraju od poczatku historii.

 80. wet3 said

  @ Marucha
  Oczywiscie szanse na odzyskanie ziem zagarnietych byly w za rzdow Gorbaczowa, ktory chcial obalic Jalte. Litwini plakali nad Litwa bez Wilna. Niestety, ale rzadzacy nami koszerni olali to cieplym moczem i szybciutko pojechali do Moskwy blagac Gorbaczowa by tego nie robil. Za to wszyscy czterej zdrajcy powinni wisiec!

 81. Marucha said

  Re 79:
  Gloger chyba się mylił.
  Dawny Czerwień znajdował się w miejscu wsi Czermno, nieopodal Hrubieszowa, o czym czytałem już w latach 70-tych z okazji robienia kursów przewodnickich.

 82. Marucha said

  Re 80:
  Tak było.
  Tylko nie pamiętam, czy był to Gorbaczow, czy Jelcyn, dość Polsce przyjazny.

 83. wet3 said

  @ Kronikarz (56)
  Bardzo dobra propozycja. Poparlem pana w wypowiedziach pod ankieta na temat Rosji.

 84. wet3 said

  @ Marucha (81)
  Gloger w opisie ziem Polski wyraznie wymienia Czerwien i Czerwonogrod. Twierdzi, ze Ziemia Czerwienska obejmowala znacznie wiekszy obszar (az do Zbrucza) niz Grody Czerwienskie i wyraznie wskazuje na Czerwonogrod, piszac, ze Wladyslawowi Hermanowi nie chcialo sie odbijac Czerwonogrodu.

 85. Marucha said

  Od czasów Glogera dokonano jednak pewnych odkryć, wykopano to i owo itd.

  Zob.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Czermno_(wojew%C3%B3dztwo_lubelskie)
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Grody_Czerwie%C5%84skie
  Choć to Wikipedia, ale akurat podaje prawdę.

  Także:
  http://alehistoria.blox.pl/2010/11/GRODY-CZERWIENSKIE-ODNALEZIONE.html
  http://www.hussar.com.pl/galerie-zdjeciowe/grody-czerwienskie-czerwien-wolyn
  http://www.tyszowce.pl/ciekawe/

  i wiele innych miejsc.

 86. wet3 said

  @ RomanK (70)
  Prosze nie zmieniac faktow. Oczywiscie Lwow to byla wieloetnicznosc. Zapomnial pan dodac, ze ta wieloetnicznosc podkreslala wyraznie swa polskosc – stad miasto zawsze wierne. Lwow zawsze byl miastem w zdecydowanej wiekszosci polskim. Ilu we Lwowie bylo zydow i Ukraincow, a ilu Polakow? Obojetnie jak ta podkreslana przez pana wieloetnicznosc wygladala, to Polacy stanowili tam zawsze wiekszosc. Mam przedwojenne statystyki!

 87. wet3 said

  @ 85
  Mowie to, co Gloger napisal. Przypomne tylko Panu, ze z Kijowa do Pragi byly dwie drogi – Czerwonogrod – Przemysl – Krakow; druga: Czerwien – Zawichost/Sandomierz – Krakow i dalej. Poza tym za Glogerem przemawiaja typy genow, ktore lokuja nas az do Zbrucza.

  Niech Pan zajrzy bodaj pod podane linki – admin

 88. Kronikarz said

  W 1982 roku, wojskowi powsadzali do wiezienia lokalnych bogackich oraz kacykow, ktorzy porobili sobie parkiety z ponad tysiacletniego drewna debowego wydobytego z bagiennego podloza, ktore pierwotnie sluzylo jako pale osady czerwienskiej w Tyszowcach.

  http://mapy.eholiday.pl/mapa-czermno-tyszowce-tomaszow_lubelski.html

  Mowil mi o tym historyk Tadeusz Sienkiel, autora opracowan naukowych o Czermnie, w czasie zwiedzania siedliska.

 89. Kronikarz said

  W tych okolicach, mimo wysiedlen Zamojszczyzny a Zamosc nawywal sie Himlmersdt, ogromnej kotlowaniny we wrzesniu Polskiego Wojska – bolszewikow – szabow w 1939 a pozniej co bylo…

  Siostry zakonne uratowaly duzo dzieci polskich wywozonych na germanizacje i nie tylko polskich…

  „Biorąc pod uwagę szacunki polskich i izraelskich badaczy, wydaje się, że można bezpiecznie uznać, iż uratowanych dzieci żydowskich było nie mniej niż 1300. To tylko liczba. Nie pokazuje dramatu każdego dziecka i jego rodziny ani poświęcenia zakonnic.”

  http://www.dialog.org/hist_pl/spotkanie-po-60-latach.html

  Na tych terenach, a znam je dobrze, bylo pieklo od ’39 do ’45 a nastepnie jeszcze 6 lat i + lacznie z przesuwaniem granicy. Warto poszukac ‚Sahryń: Uczcili pamięć siostry Longiny i 7 sierot zabitych przez UPA’

  Poszukac tez trzeba informacji o historii obrazu MATKI BOŻEJ SOKALSKIEJ i o przesuwaniu granicy w 1951 roku.

  Niezle nam sie moski odplacaja teraz.

 90. Marucha said

  Re 89:
  Niezle nam sie moski odplacaja teraz.

  Nie można uogólniać tego na wszystkich Żydów. Większość Żydów to b. przyzwoici i szlachetni ludzie, do tego prawdomówni i uczciwi. Oczywiście i wśród nich zdarzają się czarne owce, ale to tylko wyjątki. Żydzi są dokładnie takim samym narodem, jak każdy inny.

 91. Kronikarz said

  90/ HGW Blumsztajn Szechter Bartoszewski Kwesniewski Mazowiecki a inni „b. przyzwoici i szlachetni, prawdomówni i uczciwi”

 92. — A ze Polska od Baltyku po Morze Czarne , nikt nie rozwaza ?
  A byly takie plany . Z stolica w Kijowie .
  No , tylko nie mowcie , ze nigdy o takich planach nie slyszeliscie .

 93. czytelnik said

  O jojoj,ta joj !

  Ilu sie tu Polakow i Ukraincow wiedza wykazalo,zas zydzi tylko mlaskali na nowe rjezanie !!!

  Cel tym razem nie bedzie osiagniety ,predzej zydow i niemcow szlag trafi !

 94. Przeclaw said

  #82

  A ja pamietam, Gorbaczow.
  I to nie byly zarty pozorne ruchy, jak podejrzewa JO, to bylo serio . To, tzn plan aby Polska uzyskala stale czlonkostwo Rady Bezpieczenstwa, to drukowala prasa „mainstreemowa”. Jest dosc logiczne, ze bylo by to poprzedzone zwrotem 51% terytorium Polski, zagarnietym bezprawnie wg wszelkich kryteriow. W wyniku tego Polska stala by sie najwiekszym panstwem w Europie poza Rosja, dlatego pozycja w RB to juz zwykla konsekwencja. Natomiast propozycje zwrotu Polsce tych ziem juz prasa mainstreemowa nie drukowala, „wiadomo dlaczego”, ale drukowala je „sidestreemowa”.
  Gorbaczow chcial zrownowazyc polaczenie NRF i NRD w jedno panstwo, dla niego bylo logiczne, ze zjednoczy sie i Polska, a dla Rosji pozadane aby solidne panstwo oddzielalo ja od Niemiec. To stary motyw rosyjskiej polityki, chyba od czasow Piotra I, niestety najczesciej torpedowany….

 95. wet3 said

  @ Marucha (90)
  Nie podzielam Panskiej opinii. Pracowalem wsrod nich bardzo dlugo. Jest raczej odwrotnie. Przyzwoici i uczciwi naleza raczej do rzadkosci. Zdecydowana wiekszosc to polakozercy.

 96. wet3 said

  @ 94
  Musze pan skorygowac. Otoz Polska (312,7+177= ok. 489 tys.km2) by nie byla drugim najwiekszym panstwemw Europie. Z terytorium okolo 490 tys.km2 Polska ciagle pod wzgledem obszaru bylaby mniejsza od Francji (547 tys.km2), Hiszpanii (ok. 505 tys.km2) oraz Ukrainy (ok.520 tys.km2).

 97. RomanK said

  Panie Wet3…pisze pan” cyt „Prosze nie zmieniac faktow. Oczywiscie Lwow to byla wieloetnicznosc. Zapomnial pan dodac, ze ta wieloetnicznosc podkreslala wyraznie swa polskosc – tudziez inne emm pstrem bzdrem lodyrydy dydy:-))))

  Poczytaj sie pan jeszcze raz….te swoje bezmozdzyny..

  ” Prosze nie zmieniac faktow”……jakich faktow- skoro zaraz pisze pan,,..”oczywiscie Lwow to byla wieloetnicznosc”:-))))))

  Oczywiscie , ze nie zapomnialem nic dodac- bo wieloetnicznosc to nie polskosc- jak pan podaje …to co pan pisze- to najciezszy idiotyzm jaki moze przyjsc do glowy czlowiekowi ….ale widac. ze panu to przychodzi z latwoscia:-)))
  Czy pan wogole wie co to polskosc????? Czy tak samo jak media w Polsce…kazdy ma prawo do polskosci…nie ma monopolu na polskosc nikt:-))) Inne idiotyzmy …tego typu.
  Panie…. Lwow, jak podaja statystyki z 1931 roku to:

  . Struktura ludności miasta na podstwie spisu z 1931
  :
  50% Polacy, 33% Żydzi, 16 % Ukraińcy– a wokol Lwowa zalew ukrainski..
  ..
  Zatem co najwyzej Lwow byl polski na pol gwizdka…i taki byl…w tej statystyce za Polakow podawali sie Ormianie, inni ktorzy mieli obywatelstwo polskie…prawdziwy obraz daje dopiero statystyka wyznan,,,

  re,95…pracowal pan wiele lat z nimi i bal sie pan, ze pana zjedza???? Niepotrzebnie sie pan bal..oni nie jedza wieprzowiny…nie wiedzial pan o tym????.

 98. Przeclaw said

  #96

  51% dotyczylo obszaru Polski przedwojennej, ktora byla znacznie wieksza niz 312,000-km2. Ogolnie potencjalem bylibysmy wieksi od Francji.
  Francja i tak byla i jest w RB, a od Niemiec bylibysmy wieksi obszarowo, a ludnosciowo porownywalni.
  To sa szczegoly, panie Wet3, znacznie wazniejsze jest to, ze w ogole byl taki plan wysuniety przez kraj, ktory do tamtego momentu decydowal o wszystkim w Polsce.

 99. inaczej said

  Drodzy Panstwo
  Napisaliscie sie i nagadali, naspekulowali i naklocili. Niby dobrze, poniewaz idee i mysli nalezy wymieniac miedzy soba wzajemnie, nieprawdaz.
  Ale bardzo prosze mi wskazac laskawie, w ktorym miejscu jest powiedziane przez Ukrainca, czy tez Ukraincow, ze Galicji Ukraina powinna pozbyc sie wlasnie na rzecz Polski? Z punktu widzenia swiatowej spolecznosci (mam na mysli wlascicieli tego swiata, ale nie pisze tego glosno), to nie byloby w interesie cywilizacji, albowiem wzmacnialoby potencjal Polski o mozliwosc rozwiniecia poteznego i wydajnego rolnictwa.
  Jesli Galicja w jakis sposob nawet kiedys oderwie sie od Ukrainy, to na pewno nie przylaczy sie do Polski. Do tego nie dopuszcza ci, jak im tam, acha, motocyklisci, ci z oenzetu i brukselki.
  Jakie terytorialne zmiany moga zajsc juz nie w Polsce, ale w Euroregionie Wajksel, wczasowej krainie dla Zachodu na safari, trudno dywagowac, a ja na pewno sie tego nie podejme.
  Jakie mozna przewidywac wiec losy Galicji? Byc moze na chwile stac sie moglaby odrebnym tworem, byc moze dolaczylaby do Slowacji, albo Wegier. Na pewno wykorzystanoby ten podzial do szerzenia niezgody miedzy srodkowymi Slowianami. Nie po to wszak zarznieto Wyszehrad, zeby teraz Slowianie smieli ze soba rozmawiac ludzkim jezykiem.
  Nie podniecajmy sie, bo sie z nas smieja.

 100. Przeclaw said

  #97

  A slunzoki to nie Polaki ?
  Tyz Polaki, tyle ze folksdojcze, tako samo i ukraince to Polaki, tyle ze wschodnie folksojcze – zeszmacone.

 101. Przeclaw said

  Ja znam aktualnie wiele przykladow, ze ludzie wychowani w sowieckiej Ukrainie – srodkowej i wschodniej, nie mowiacy po polsku, mieszkajacy w roznych stronach swiata, odkrywaja przez porownanie, ze sa najblizsi Polakom, znacznie blizsi niz Rosjanom, zglaszaja sie do Polakow i mowia: „my jestesmy jednym narodem, nam nikt tego n ie mowil, my to sami odkrylismy”. A przeciez to sa ludzie dalsi od Polskosci i dawniej oderwani niz ci z „Galicyi”, jak to mozliwe ? ano tak, ze ci z Galicyi zostali „oswieceni” zydo-szwabska dywersja, ktora zrobila z nich wschodnich folksdojczy. Bezczelna faszystowska propaganda szla na calego po cerkwiach unickich, a sanacja zamiast tym sie zajac palila cerkwie. Ciekawe co sie stalo z tym bydlakiem, ktory wykonujac szwabskie rozkazy kazal spalic cerkwie…

 102. Toronto said

  Czas pracuje na korzysc Polski.
  Wczesniej czy pozniej dawne ziemie Polski na wschodzie znow powroca do macierzy i prawda historyczna zwyciezy bez wzgledu na to jak jest zaklamywana przez przeroznej masci propagande.

  Zeby przyspieszyc polaczenie tych ziem z macierza nalezy odsunac polskojezyczne zydostwo od wladzy w Polsce, ustanowic polski rzad i oglosic, ze ludzie tam zamieszkujacy sa Polakami i Polska chce ich przygarnac do siebie i dac opieke tak jak przed wiekami.

  Zas chazar-tuhajbejowi jak Jurij Boldyriew nalezy obciac obydwie rece i glowe – 2 rece dlatego, zeby ich nie podnosil na Polakow i Polske, a glowe dlatego, zeby mu nie przychodzily do glowy glupie pomysly.
  Reszte tulowia moga zabrac jego chazar-tuhajbej pobratymcy i sprobowac jak smakuje.

  Uwaga do szwabo-podobnych.
  Byliscie za Berlinem i tam jest wasze miejsce, wy hieny cmentarne.
  Gdy Slowianie poznaja prawde, wowczas sami bedziecie uciekac przed utrata wlasnego zycia z terenow, ktore bezprawnie odebraliscie slowianskim przodkom – razem z wami bedzie uciekac zmijowe plemie, ktore jest zrodlem zla i podstepnych knowan.

  Polska znow bedzie od morza do morza.
  Prawda laczy ludzi i pobudza do czynu i prawda nie ma granic i na prawde nie ma sily, bo jest niezniszczalna.
  Prawda atakuje od zewnatrz i od srodka, kruszy mury, obezwladnia armie i czlowieka, i zawsze wygrywa ze zlem.
  Duch daje zycie i duch panuje nad cialem, ktoremu wydaje rozkazy.
  Duch jest w prawdzie, a prawda w duchu i nie pozwoli Polakom pozostac w bezruchu.
  Wystarczy uswiadomic Polakow, a zmiany same nastapia.

 103. Guła said

  #78
  To było o łąckiej ogólnie a nie do pana, tak jak pan sobie to wyobraża.

  A ta fotka to podróby… z akcyzą. I co ma do rzeczy gdzie byłem i co widziałem? Po co ta nadgorliwość?

 104. Toronto said

  Polska zyje…

  Czytajcie i zapamietajcie !

  Polacy w Moldawii
  http://www.polonia.org/moldawia.htm
  http://www.dompolski.bigduo.pl/dom.htm
  http://www.jutrzenka.md/

  Polacy w Rumunii
  http://www.cacica.eu/
  http://www.dompolski.ro/index.php?lang=pl
  http://www.bukareszt.polemb.net/index.php?document=283
  http://www.dompolskibukareszt.ro/istoric_pol.php?r=istoria_polonezilor_din_romania
  http://www.travelforum.pl/mini-przewodnik-po-rumunii/3559-polonia-w-rumunii-polskie-domy-wioski.html

  Polacy na Wegrzech
  http://pl.budapeszt.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=314&Itemid=94

  Polacy na Slowacji
  http://www.polskiekresy.info/index.php?option=com_content&view=article&id=161:polacy-na-slowacji2&catid=109:etnografia&Itemid=509

  Genotyp Białorusinów bliższy Polakom niż Bałtom .
  http://www.polskiekresy.info/index.php?option=com_content&view=article&id=80:genotyp-biaorusinow-bliszy-polakom-ni-batom&catid=109:etnografia&Itemid=509

 105. JO said

  „Czy pan wogole wie co to polskosc????? Czy tak samo jak media w Polsce…kazdy ma prawo do polskosci…nie ma monopolu na polskosc nikt:-))) Inne idiotyzmy …tego typu.
  Panie…. Lwow, jak podaja statystyki z 1931 roku to:” – Roman K

  Panie Romanie – Polskosc jest b jasno okreslona a monopol na Polskosc maja Polacy

  Panie Gajowy , to sa slowa Pana rowniez, czemu Pan nie „sprostuje Pana Romana K” ? , tylko uszy kuli?

  Pan Roman K napisal, ze poza Lwowem bylo morze Ukrainskie?

  Co za Bzdura! A co to Ukraincy Panie Romanie K??? Przez Setki lat, te morze odpieralo ataki Turkow i innych najzdzcow a tu w XIX wieku przyszedl taki Roman K i powiedzial – teraz to nie Polacy a Ukraincy sa. Panie Romanie , Panie Gajowy!!

  To morze Ukrainskie to sa chlopi Ruscy , Woloscy, Lemkowie, Malopolanie od plemion tamtejszych Lechickich pochodzacy, i inne poplemienne rozne ludy

  Jakim Prawem Pan okresla ich mianem Ukraincy??? Mianem Zaborcy, ktory „ukraincow” nie chcecych uczyc sie i mowic Ukrainskim Esperanto mordowali , tych co byli Unitami???

  Hipokryto Romanie K sam Pan pisal w starych swoich wpisach internetowych o tym jak Niemcy Ukrainizowali Tamtych ludzi.
  Hipokryto Romanie K, kogo masz za swoimi plecami i „szczekasz” falsz?

  Pan Przeclamw pisze prawde, Aga pisze prawde, Roman K sieje falsz

 106. JO said

  ad.94. oczywiscie , dzis to sa dywagacje. Jednak uwazam, ze Uni nie wiedzieli jak oslabic i ktora opcje wybrac. Michnik pojechal i wybral – uwazam, ze wybral zle dla Unych i uni dzis chca zamacic by nieco skorygowac sprawe…

  Trzeba pamietac, ze Talmud pozwala na pozorne ruchy…

 107. JO said

  ad.90. Zgadzam sie z Panem Gajowym

  Trzeba przyznac, ze Zydzi sa pod wielka presja w swojej grupie i kierujac sie talmudem powoduja ,to co Wet 3 napisal…

  Przeciez Zydzi wzgledem siebie sa b rygorystyczni i bewzgledni – to ich paralizuje i postepuja zgodnie z Talmudem

  Ten kto nie postepuje zgodnie z Talmudem, przestaje byc Zydem pod opieka, jest wyrzutkiem a musza uplynac pokolenia by takie dzieci staly sie czlonkiem innego narodu-religii np Katolickiej.

 108. Joanna said

  Interaktywna mapa Polaki: http://gdn.republika.pl/polmap/mapy/polska1.htm

 109. JO said

  Wieloetnicznosc na Kresach.

  Tu Pan Roman K ma racje. Nie bylo wieloetnicznoci na Kresach wiekrzej niz gdziekolwiek. W Koronie byly kolonie Polskich Niemcow – chlopow sprowadzonych do korony.W Koronie byli Zydzi, ale i byly Rody Plemin Polan, Powislan, Mazowszan, etc, etc powodujace roznorodnosc Rodowa – Etniczna-etnograficzna

  Na Kresach Polan plemion Ludy, ludy Lachickie Zyly obok Wolochow, Bojkow, etc, etc tym bardziej, ze ludnosc po najazdach Tatarskich spie…ala na zachod i te plemiona „czarne” zamieszkiwaly obok „bialych”

  Byl taki czas , ze malosc ludnosci po Modrach Zydowsko-Chazarskich-Dzingischana – powodowala, ze Krol sprowadzal Slowianskie plemiona z „Wegier” i dalej – to Wolosi

  Dzis te „czarne” plemiona, majace Rumunskosc w sobie przypisuja sobie miano bycia Ukraincami za dzielem Niemiecko- Zydowskim – to nic innego jak zdrajcy, ktorych traktowac nalezy jak zdrajcow.

  Nie ma zadnych Ukraincow jako Narodu

 110. JO said

  Gdy pojedzie sie na Bialorus, to tam bialorusin i Kresowiak czym sie Roznia? ano niczy wlasciwie bo i ten i ten mowi jakas gwara. Mieszka kolo siebie od setek lat albo i dluzej a kiedy ten czy tamten przybyl tylk mozna sie domyslac, ze za takiej a to innej dawnej wojny uciekajac przewaznie ze wschodu…

  Na Bialorusi Lukaszenka mowi o Autochtonach , Bialoruskich Polakach – czyli tych co mowia po Kresowemu lub po Polsku czyli Szlachecku

  Na ziemiach Ukrainnych dzis ta sama historia, tylko z ludami poluniowymi.

  Ile tam pochodzenia Wegierskiego ludzi? Tylko co to Wegier – przeciez przewaznie to sowianin, a kiedy przyszedl – to mozna tez sie domyslec.
  Coz, Taki „wredny” Roman K, powie, ze to Ukrainiec. Panei Romanie – idz Pan do UkraincowRezunow i tam rozmawiaj i tytuloj swoich Ukraincow z Matrixa – tu nie mieszaj Pan i nie rob wody z mozgu mlodym pokoleniom….

  Galicja ma piekna Historie i cudowne wzorce. To piekna Polska i Bohaterscy ludzie.
  Upadli tam ludzie i im nalezy pomoc sie podnisc zgodnie ze Sw Mag KKatolickiego i dobrem Polski i Polakow – dobra wspolnego

 111. czytelnik said

  „JO” to bardzo odwazny dyskutant i zna zycie .

  Nie spodziewalem sie,ze potrafi „polozyc na dechy” znawce Ukrainy Romana K. z Texasu.

  Faktycznie ,nie ma Ukraincow ,sa za to jakies zydo-rusko-niemieckie twory.

  BRAWO „JO” !

  To jest Pana prywatna opinia. Jedź Pan na Ukrainę i powiedz Ukraińcom, że są Polakami. Przedtem spisz Pan, na wszelki wypadek, testament. – admin

 112. Marucha said

  Re 103:
  Panie Guła, pan jednak jesteś głupszy, niż przewiduje jakikolwiek regulamin. Obejrzyj Pan sobie swoją „akcyzę” na butelce łąckiej śliwowicy. Dziecko zauważy, że jest to zwykła nalepka wykonana podobnie, jak etykieta i naklejona dla żartu. Nie ma nic wspólnego z żadną akcyzą.

  Ponieważ Pan nigdy nie był w Łącku i nie ma o niczym zielonego pojęcia, mógłbym zrozumieć wątpliwości i zapytania.
  Ale Pan się nie pytał. Pan wygłaszał twierdzenia z taką pewnością siebie, na jaką jest stać tylko nieuleczalnego kretyna.

  Pozostałych gajówkowiczów przepraszam za zaśmiecanie gajówki dyskusją z idiotą, by nie powiedzieć gorzej.

 113. Marucha said

  Ad 111:
  Za młodych lat, gdy ktoś zarzucał mi kłamstwa, waliłem go w mordę.
  Gułę powinienem przynajmniej wyp…. z forum.
  Że tego (jeszcze) nie zrobiłem, dowodzi najwyraźniej iż skapcaniałem.

 114. JO said

  Co 2 Rodziana w Polsce jest spokrewniona z Kresowymi Rodami czy to pochodzenia Woloskiego, czy Ruskiego czy Bojskiego, czy Lemckiego

  Co 2 Rodzina w Polsce ma na Kresach Rodzine, czy to na Bialorusi, czy to na Litwie, czy to na ukrainie

  Polacy w Polsce maja takie samo do Kresow jak Ludnosc tam mieszkajaca oczywiscie z poszanowaniem hierarchii….

  a Pan Gajowy Mowi , ze Polacy i Ukraincy to inne narody…..

 115. JO said

  Po mojej konfrontacji z Panem Gajowym dawno temu zrozumialem, ze ten czlowiek jest Katolikiem jakim i ja chcialbym byc i Polakiem, dla ktorego uznaje pierwszenstwo do zajecia miejsca Polskich Prawdziwych Elit.

  Panie Gajowy , jest Advent, czy Moglby Pan gdzies W gajowce zapalic symboliczna Swiece ze slowami ” Gotow jestem na Przyjcie Twoje Panie Boze”, ktora zgodnie z Polska Tradycja, powinna byc zapalona w pierwsza niedziele Advetu?

 116. Marucha said

  Re 90:
  Że też nikt nie zauważył, że wypowiedź gajowego o Żydach była dokładną odwrotnością poglądów, jakie niezmiennie od lat prezentuje…

  Re 100:
  Czeczeńcy to też takie same Polaki, ino że zupełnie inne 🙂

  Re 101:
  Nie wiem, skąd Pańska pewność, że „czas pracuje na korzyść Polski” (i na czym oparte są pozostałe proroctwa), bo jak na razie jest zupełnie odwrotnie. Oczywiście to co Pan mówi jest miłe dla polskiego ucha. Taka to już nasza narodowa przypadłość: branie pobożnych życzeń za realia.

  Re 104:
  Bardzo ciekawe linki, dzięki!

  Re 113:
  Z faktu, że niektórzy Ukraińcy poczuwają się do wspólnoty etnicznej z Polakami nie wynika nic innego, niż to, że tacy Ukraińcy istnieją. SW szczególności zaś nie wynika z tegp, iż tak sądzi większość Ukraińców.
  Polacy i Ukraińcy, niestety, na skutek zaszłości historycznych, w które wnikał nie będę, stali się oddzielnymi, acz pokrewnymi, narodami. Dzieli nas język, alfabet, wiara, kultura – choć wiele wciąż łączy…

  Re 114:
  Nie jestem wcale dobrym katolikiem. Daleko mi do niego.

 117. Kronikarz said

  115/ Marucha : „nikt nie zauważył, że wypowiedź gajowego o Żydach”

  – Nikt ? Ha, a to jest wielce ciekawe, bo nie odeslalem Pana do wlasnego stylu wypowiedzi ?
  – A to jest co – choc przyznac trzeba, ze IRONIA Gajowego byla jaka byla, wiec i moja dostosowalem :

  91.
  Kronikarz powiedział/a
  2011-11-29 (wtorek) @ 00:31:55
  90/ HGW Blumsztajn Szechter Bartoszewski Kwesniewski Mazowiecki a inni „b. przyzwoici i szlachetni, prawdomówni i uczciwi”

 118. JO said

  ad.15. Przez setki lat Wolosi byli czescia Polski i Narodu Polskiego, dlaczego mialbym uwazac ich za Ukraincow dzis i juz nie narod Polski?

  Przez setki lat Rusini byli czescia Narodu Rzeczpospolitej, Narodu Polskiego – wiec czemu dzis mam zmienic im nazwe na Ukraincy i uwazac ich za kogos innego?

  Czemu to Bialorusina mam uwazac za kogos innego? skoro mam tam Rodzine po z mamy strony?

  Czemu tych na Ukrainie mam uwazac za kogos innego skoro Slowickich na ukrainie po mojej prababce jest od groma?

  Czemu pan podaje skrajnosci za przyklad, zabierajac mi prawo uznawania sie jedna z nimi Rodzina???? Panie Gajowy!?

 119. opinio said

  ..Żydzi są dokładnie takim samym narodem, jak każdy inny…

  wyobraz pan sobie, ze zauwazono…skreslilem nawet pare slow do pana, ale po namysle rozmyslilem sie, bo pomyslalem sobie; wypisz wymaluj prowokuje..

  zreszta po co tyle potu wylano…chyba nie nad „wyjatkami” ..

 120. JO said

  Zyd czlowiek, jest zydem czlowiekiem a religia – Talmud robi z nich potwory. Zyd talmudzista nigdy nie bedzie „dobry” . , natomiast czlowiek pochodzenia Zydowskiego , ktory zyje „bez Talmudu” jest takim samym czlowiekiem jak my – i tak zrozumialem Pana wypowiedz…

 121. Marucha said

  Re 120:
  Być może tak jest, ale chyba mamy wciąż za mały materiał do obserwacji, bo tych Żydów którzy całkowicie odrzucili cywilizację talmudyczną jest nie tak wielu…

 122. JO said

  ad.111. Co innego fakt hitoryczny a co innego ludzka bojazn a co innego polityka

  Pan Gajowy wskazuje na polityke i ludzico jej uwierzyli lub robia sie na ukraincow ze strachu

  Faktycznie – rezim zydowski tam jest wielki jak gebelsowska propaganda – jak sie pojedzie do Lwowa to mozna sie otrzec o taki rezim i stamtad nie wrocic

  Jednak co innego rezim a co innego Prawda

  Pozbadz sie Pan Panie Gajowy Rezimu Zydowskiego w Galicji a zobaczysz Pan Prawde o ktorej ja napisalem

  To samo w Polsce – daj Pan wladze Prawdziwym Polakom to zobaczy Pan jej efekty wsrod Postawy Lemingow, ktorzy przestana nimi byc

  Z ludzi na Ukrainie robili i robia Uni Nazistow a w Polsce – Idiotow w stylu „kochajmy sie i kremowki JPII!”

  Panie Gajowy – mowmy o Prawdzie a nie o Matrixie

  Matrixu mamy wszedzie wiele, ale Prawde musimy odkopywac …

 123. Kronikarz said

  Tyle juz razy mowilem, zeby Jo modlil sie zamiast co innego.

 124. Marucha said

  Re 122:
  Czas robi swoje, panie JO – i niezależnie od tego, z jakich powodów, i czy stali za tym Żydzi, czy nie – Ukraińcy są dziś odrębnym narodem. Z faktami nie ma co dyskutować, choć można nad nimi ubolewać, a nawet starać się je odwrócić, co niestety b. rzadko się udaje.

  Dziś wyśmiewamy sztucznie stworzony przez bandytów „naród Kosowarów”. Ale jeśli minie jakieś sto-dwieście lat i jeżeli ten twór się utrzyma, nasi potomkowie staną przed faktem istnienia odrębnego narodu Kosowarów – spokrewnionych, a jakże, z Albańczykami.

  Dlaczego ma Pan takie trudności z uznawaniem oczywistych faktów?

 125. JO said

  ad.124. Bo uznanie faktow przeze mnie, zastopuje mnie do odwracania faktow.

  Fakt ten zostal sztucznie , sila zrobiony. Ja ten Fakt miloscia awiec Prawda odwracam i mam do tego wiekrze praw niz ci co uznali sila wprowadzony dziesiejszy fakt, ktory z racji Bozego Prawa nigdy uznany byc nie moze.

  Jestem Ojcem i nigdy nie pozwole sila zrobic z Moich dzieci lemingow, Ukraincow, etc, etc a jezeli niedaj Panie Boze tak by sie z dziecmi stalo – to zaklinam kazdego w przyszlosci by ten Fakt odwracal.

  Odwracanie faktu jest obowiazkiem w imie prawdy.

  Nie uznaje tego Faktu i nigdy nie uznam. Na uznaniu tego faktu przez wszystkich zalezy Unym – nie dam tej satysfakcji…..

  Jestem spokrewniony z tamtymi ludzmi, pochodze z Polski , tej jedej Rzeczpospolitej, ktorej kultury sie nie wyzekne, nigdy nie odwroce sie od moich Ruskich korzeni, nigdy nie zubozeje mojej Kultury, nigdy nie oddam mojej Ruskosci dla Piep…ch Nazistow Ukrainskich

  Wiem, ze z kazdym normalnym Ukrainskim Katolikiem znajde porozumienie, wspolna przeszlosc i budowal bede wspolna przyszlosc.

  Nie uznam Faktu Nazistowskiej Ukrainy, nigdy

  Oczywiście, wolno Panu niczego nie uznawać, nawet faktu, że Pierwsza Rzeczpospolita nie istnieje od 250 lat. Jaki taka postawa ma związek z realną oceną rzeczywistości, pozostawiam innym do oceny. – admin

 126. JO said

  Dziekuje Panu bardzo, Panie Gajowy, za Zapalenie w Gajowce Swiecy Adwentowej.

  W Tradycji Rzeczpospolitej To Krol zapalal Swiece adwentowa ze wszystkimi Stanami z napisem:, „Gotow jestem na przyjscie Twoje Panie” – czy moge prosic o ten Napis pod Swiecami Panie Gajowy. To zdanie jest cytowane w Modlitewniku, jezeli go przekrecam nieco to prosze o wsatwienie slow oryginalnych

 127. JO said

  Tak na marginesie, oczywiscie Glowa Naszego Panstwa Gbur Komorowski zapala Hanuke a Tradycje Rzeczpospolitej ma glebogo w swojej d…e

 128. Przeclaw said

  #90, 116

  „Nikt nie zauwazyl…”
  To co Pan mowi, Gajowy, nie jest logiczne. Na pewno nie zauwazyl Wet3, czy ktos jeszcze nie zauwayl na to nie ma Pan zadnych danych.

 129. opinio said

  ..panie JO, ja (tak bez obrazy, prosze), ja osobiscie, to widze pana jako niezwykle Swieta osobe (taki swiety Marek przy wiejskiej drodze),… ale to 100% Swieta..Swieta…i jeszcze raz Swieta…. b. zaaferowana,…. z zapalona gromnica- 24 godz./dobe – w kacie w gajowce… pokornie odbierajacy baty od Gajowego..

  przestan Pan!, odpusc sobie Pan, bo pojde zaraz sie uchlac..

 130. aga said

  Opinio a nie zauważył pan ,ze nie tylko Polska ale swiat potrzebuje dzisiaj egzorcyzmw a z drugiej strony włąsnie ludzi świetych ,pewnych i niezłomnych?Krętaczy,kłamców,karierowiczów płycizny duchowej i moralnej mamy aż nadto.

 131. opinio said

  re: #130

  drazni mnie, pani Ago, kiedy ludzie probuja byc bardziej swieci od samych swietych…np. moja ciotka moze byc najswietszym przykladem na tej planecie i konkurowac ze wszystkmi w Niebiosach..zawsze buzia przykladnie w ciup-pelna milosierdzia, dlonie skrzyzowane na piersi, i oczy wzniesione ku….Niebu..

  a kto for fuck’s sake pojdzie do piekla? chyba tylko ja i nieliczni, pani Ago..A moze to i dobrze, bo dajemy fory swietym. Scisk i tumult (nie talmud!) powstalby w Niebiosach od nadmiaru swietych

 132. wet3 said

  @ Roman K
  Prosze dobrze przeczytac co pan sam napisal:
  … bo o specyficznym charakterze Lwowa nie stanowila Polskos …. ale wlasnie wieloetnicznosc…
  Powtorze jeszcze raz: owszem, Lwow byl wieloetniczny, ale zawsze POLSKI. Nie od parady ma przydomek zawsze wiernego. Wiec prosze nie klamac nam i nie wysuwac wieloetnicznosci na pierwszy plan!!! Poza tym polski element byl we Lwowie zawsze (moze za wyjatkiem poczatkow) najliczniejszy.
  PS – Statystyki podane przez pana sa niewlasciwe.

 133. Inkwizytor said

  @RomanK

  Lwów to było od zawsze polskie miasto. Ukraińcy nigdy, nawet przez moment nie stanowili w nim większości. Nawet Żydów było więcej niż chachłów. Gdyby było wokół Lwowa „ukraińskie morze” to polskie dzieci nie dałyby mu rady w listopadzie 1918, poniał ?

 134. Guła said

  Panie Gajowy spuść pan to powietrze, po co się denerwować … Guła jest bardzo rad że poświęca pan tyle czasu, no nie Gule, ale Śliwowicy Łąckiej.

  No i łąckiej wiemy prawie wszystko. Prawie bo strawa wygląda tak, prawnie:

  „Znak towarowy[edytuj]

  Znak towarowy „Łącka śliwowica” jest zastrzeżony przez spółkę o tej samej nazwie, należącą do Gminy Łącko. Żeby napój mógł być sprzedawany pod tą nazwą musi zostać zaakceptowany przez specjalną komisję kontrolującą jego moc, smak i zapach[potrzebne źródło].

  Napój ten nie posiada krajowego znaku akcyzy. Główne ośrodki produkcji łąckiej śliwowicy znajdują się w miejscowościach: Wola Piskulina, Maszkowice, Łącko, Czarny Potok, Kicznia, Czerniec, Kadcza, Zagorzyn.

  Śliwowica łącka została uznana w 1989 przez urząd konserwatora zabytków w Nowym Sączu za niematerialne dobro kultury narodowej[1]. W dniu 10 października 2005 na Listę Produktów Tradycyjnych została wpisana w kategorii Napoje (alkoholowe i bezalkoholowe): „Śliwowica Łącka”[3]. ”

  Słowem produkcja skomercjalizowana a ja miałem na myśli całkiem inną śliwowicę. Mały, jasne że wiekiem, był pan kiedy ją kupowałem.

  Pan, choćby mu w gardło butem prawdę wepchnąć, to usra się, a nie da się.
  Gdy ja chodziłem do szkoły, to Pana pewnie na świecie nie było. I, sądząc po Pana wypowiedziach, długo jeszcze nie było – admin

 135. Toronto said

  Chcialbym zwrocic moim Rodakom uwage na problem jaki dotyczy Polakow na Litwie, z ktorym powinni sie zapoznac – patrz raport Stowarzyszenia „Wspolnota Polska” na stronie:

  http://www.polskiekresy.info/index.php?option=com_content&view=article&id=77:praw-mniejszosci-wspolnota-polska&catid=123:litwa&Itemid=499

  Nie jest to tylko jeden problem.
  Drugim problemem jest utrudnianie Polakom powrotu do Polski przez rzadzace ZYDOSTWO w Polsce, ktore ulatwia osiedlanie sie w Polsce ZYDOW z I-SRA-ELA !…. i nastepuje systematyczne ZAZYDZANIE POLSKI i OSZPECANIE POLSKIEGO KRAJOBRAZU !

  Swoje uwagi na ten temat zamiescilem na stronie:
  http://www.polskiekresy.info/index.php?option=com_content&view=article&id=445:raport-o-sytuacji-polonii-i-polakow-za-granic&catid=129:projekty&Itemid=517
  pod raportem ZYDA R.Sikorskiego z MSZ, ktory oglupia Polakow.

  Moje komentarze zostaly usuniete wraz ze wszystkimi komentarzami przez tamtejszego „administratora” – przyklady:

  Polski Emigrant · 2 minuty temu
  Polska nie rzadza Polacy od 1944r, a jest juz 2011 rok.
  Polska rzadza „gorale” z gory Synaj i minister MSZ R.Sikorski jest jednym z nich.
  Dlatego sprawy Polakow zamieszkalych poza Polska sa celowo lekcewazone przez rzadzacych w Polsce „gorali” z gory Synaj, ktorzy dbaja jedynie o swoje interesy – sprawa dotyczy zwrotu utraconych majatkow w czasie II wojny swiatowej, za ktore zadaja wysokich odszkodowan od Polski, ktora nie jest im nic winna, pomimo, ze dostali juz odszkdowania od Niemiec. – bezczelnosc tego zmijowego plemienia nie zna granic.

  Polski Emigrant · mniej niż minuta temu
  Wy Rodacy zamieszkali poza Polska jestescie Polakami i przyjdzie taki czas, ze doczekacie sie powrotu do Ojczyzny Polski, kiedy Polska beda rzadzic Polacy a nie „gorale” z gory Synaj – zmijowe plemie, ktore przeklal sam Jezus Chrystus (Ew.Mateusza 23:33).
  Polskojezyczne ministerstwo spraw zagranicznych z siedziba w Warszawie bardziej dba i sowicie finansuje swoich „gorali” z gory Synaj w Polsce niz polska mniejszosc etniczna rozsiana po calym swiecie i to jest skandal, o ktorym trzeba glosno mowic i pisac.
  Polska mniejszosc w Niemczech i na Litwie jest dyskryminowana !… i rzad w Polsce nic nie robi, zeby rzady Niemiec i Litwy zaprzestaly dyskryminacji tamtejszych Polakow. To skandal !
  Raport MSZ to propaganda i bzdety !
  Poznajcie prawde o Polsce: http://forum.suwerennosc.com/viewforum.php?f=35

  Sergiusz
  To nie jest problem dla Polski.
  Problemem jest polskojezyczna ekipa rzadzaca w Polsce, ktora zezwala „goralom” z gory Synaj na osiedlanie sie w Polsce, ktora oni uwazaja za swoja „ziemie obiecana” i to jest skandal.
  Poczytaj, a dowiesz sie wiecej co sie dzieje: http://forum.suwerennosc.com/viewforum.php?f=35

 136. Guła said

  link – http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Aliwowica_%C5%82%C4%85cka

  Spadaj Pan na drzewo ze swoją Wikipedią, tylko jedź Pan w teren, to Pan może coś zobaczysz. Może nawet „znak akcyzy”, jakiego żeś się Pan dopiero co dopatrzył, a teraz dziwnie zamknął buzię na ten temat. – admin

 137. Toronto said

  Komentarze (1)

  Jan · 75 tygodni temu
  Musimy byc bardziej radykalni. To co robia Litwini jest karygodne.

  Polski Emigrant · 1 godzina temu
  Polska nie rzadza Polacy, ale mniejszosc etniczna, ktora Jezus Chrystus nazwal „zmijowym plemieniem” (Mat 23:33) i „dziecmi diabla” (Jan 8:44).
  Jezus Chrystus nie klamal i nie mogl klamac, bo jest Bogiem – „Ja i Ojciec jedno jestesmy” (Jan 10:30)
  Kto uczy sie historii Polski ten wie o zbrodniach komunizmu i zna tworcow tego zbrodniczego systemu.
  Dzisiaj ich dzieci, ktorzy udaja Polakow zasiadaja na najwyzszych stanowiskach w Polsce i to oni nie walcza o prawa Polakow, a nawet utrudniaja im powrot do Polski.
  Te polskojezyczne hieny ulatwiaja swoim pobratymcom z gory Synaj na osiedlanie sie w Polsce, bo chca zrobic z Polski dla siebie „ziemie obiecana”.
  Poznajcie prawde: http://forum.suwerennosc.com/viewforum.php?f=35

  Polski Emigrant · 46 minuty temu
  Drobna uwaga.
  Tytul artykulu podanego przez Stowarzyszenie „Wspolnota Polska” powinien brzmiec:
  „LAMANIE PRAW POLAKOW NA LITWIE”.
  W moim rozumieniu, Polacy sa tam u siebie od wiekow i maja tyle samo praw co Litwini – patrz Unia Lubelska (1 lipiec 1569r).
  To bandyta Stalin i towarzysze zmienili granice Polski i wprowadzili „nowy lad”, lamiac umowy miedzynarodowe.
  Piszcie petycje ze skarga do organizacji miedzynarodowych jak ONZ, poniewaz Bruksela (stolica Unii Jewriejskiej) nic Wam nie pomoze, poniewaz Jewrieje to wrogowie czlowieka – patrz wrogie nauki Talmudu przeciw nie-zydom (gojom).
  Talmud zdemaskowany – strona: http://www.talmudunmasked.com/

  Polski Emigrant · 36 minuty temu
  Zamiescilem Raport Wspolnoty Polskiej o lamaniu praw Polakow na Litwie na polskiej stronie internetowej, bo mam polski obowiazek przekazania prawdy o ich sytuacji : http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&a

  http://www.polskiekresy.info/index.php?option=com_content&view=article&id=77:praw-mniejszosci-wspolnota-polska&catid=123:litwa&Itemid=499

  p.s.
  Jestem ciekawy tego, jak dlugo pozostana te komentarze na podanej powyzej stronie internetowej.

 138. JO said

  Zeby doszlo do polaczenia Galicji z Polska, Polski z Ukraina – po obu stronach musi dojsc do Nawrocenia. Wszystkim wowczas ukaze sie jasne , ze Krolestwo Marii Panny, Krolowej Calej Rzeczpospolitej musi byc zjednoczone ku Chwale Jej Syna.

  Co wiec nalezy Robic?. Odpowiedz:

  „Jeśli zaś w ogóle nie można znaleźć ludzkiej pomocy przeciwko tyranowi, trzeba się odnieść do Boga, który jest “wspomożycielem w czasie dogodnym oraz w ucisku”. Leży bowiem w Jego mocy, aby okrutne serce tyrana nawrócić na łagodność. (…) Natomiast tyranów, których uzna za niegodnych nawrócenia, On może stąd zabrać albo sprowadzić do najniższego stanu. Jak powiada Mędrzec: “Stolicę pysznych książąt Bóg zburzył, a na ich miejscu posadził pokornych”. To On, ponieważ widział ucisk swojego ludu w Egipcie i słyszał ich jęki, tyrana faraona wraz z jego wojskiem wrzucił do morza. To On Nabuchodonozora, który wcześniej wynosił się pychą, nie tylko wyrzucił z królewskiego tronu, ale nawet z ludzkiego towarzystwa i upodobnił do zwierzęcia. I ręka Jego nie jest za krótka, żeby nie mógł swojego ludu uwolnić od tyranów. (…) Lud musi jednak zaprzestać grzeszyć, aby zasłużyć sobie na dostąpienie u boga tego dobrodziejstwa. Albowiem Bóg dopuszcza władzę niegodziwców jako karę za grzech (…) aby więc ustała plaga tyranów, należy usunąć grzech (De regimine principum I, 6).

  ks.Karol Stehlin FSSPX”

 139. Toronto said

  Zaolzie – „Świetlany wzór”.

  Przyjęta kilka lat temu przez polski parlament Ustawa o mniejszościach narodowych gwarantuje zamieszkałym w Polsce mniejszościom daleko idące prawa rozwoju ich życia narodowego. Niestety. Łatwowierni polscy deputowani nie umieli, bądź nie chcieli umieścić w tym zapisie warunku, który ułatwiłby życie również Polakom mieszkającym w krajach sąsiednich, jakiegoś parytetu, zapisu o prawie do wzajemności.

  Nas, zwykłych Polaków, zbulwersowała ostatnio decyzja litewskiego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie pisowni polskich nazwisk, decyzja, że „litewski zapis nazwisk polskich obywateli Litwy to ich jedyna forma”, decyzja niewątpliwie sprzeczna z europejskimi normatywami. Pisze o tym polska prasa, protestują Polacy na Litwie, a także środowiska wysiedleńców z Wilna, Wileńszczyzny, i innych obwodów dzisiejszej Litwy oraz ich potomkowie. Mają oni w Polsce silne lobby, bo powojennych wysiedleń z sowieckiej Litwy do Polski było bardzo dużo.

  Zaolzan też Czesi po obu dwudziestowiecznych wojnach światowych masowo wysiedlali do Polski i to nie z kierowanej przez Moskwę komunistycznej Czechosłowacji, lecz jeszcze za rządów polakożercy Beneša i jego narodowo-socjalistycznej ekipy.

  Zaolzie zajmuje oczywiście znacznie mniejsze terytorium niż obwody z przewagą polskiej ludności na Litwie. W tej sytuacji polskich zaolziańskich wysiedleńców było „tylko” kilkadziesiąt tysięcy, a nie kilkaset tysięcy. W Polsce znalazło się więc znacznie słabsze zaolziańskie lobby, niż byłych mieszkańców wschodnich rubieży. Zaolzianie wtopieni w środowiska lokalne, wkrótce stracili moc przebicia. W ciągu 64 lat, które minęły od zakończenia II wojny światowej, pomimo wysiłków czynionych przez Zaolzian, również i tych mieszkających w Macierzy, Polacy w kraju po prostu zapomnieli o swoich zaolziańskich rodakach. Nauczyli się wobec Czechów czołobitności. Przystawali na niewiarygodne ustępstwa, szkodliwe dla Zaolzian wiernych ojczyźnie swoich przodków. O Zaolziu jak gdyby zapomniano, aż do chwili tegorocznych, nieprzemyślanych „przeprosin” prezydenta RP na Westerplatte, gorzkich i bolesnych dla wiernych synów i córek Zaolziańskiej Ziemi.

  Jak dotąd nie spotkałam na Zaolziu Polaka, który nie odczuł tych przeprosin jako bolesnej, dotkliwej krzywdy. Mam oczywiście na myśli prawdziwych Polaków, nie tych, którzy – będąc na czeskim garnuszku – cudzemu panu służą. Z nimi się po prostu nie spotykam, więc peanów nie słyszałam i chyba ich nawet głośno nie wypowiadali, bo po cóż mieliby się demaskować?

  Polacy na Litwie, dzięki swej liczebności, mają swoich reprezentantów w litewskim parlamencie. Mają nawet swojego eurodeputowanego. Zaolzianie niestety mają swoich, lub nie do końca swoich, przedstawicieli tylko w mało znaczących komisjach, na przykład komisjach do spraw mniejszości narodowych, różnych szczebli, gdzie ich prawa ludności autochtonicznej są kwestionowane i odrzucane przy pomocy przedstawicieli egzotycznych mniejszości napływowych, takich jak np. Wietnamczycy zainteresowani przyznawaniem prawa pobytu, czy ułatwień w prowadzonym przez nich handlu oraz Grecy i Słowacy, którzy nie są na tym terenie autochtonami.

  W zaolziańskim Głosie Ludu, zamieszczono 31 października b.r. artykuł Danuty Chlup „Zaolzie ma być wzorem dla Litwy”. Dotyczył on wizyty lidera Akcji Wyborczej Polaków na Litwie, europosła Waldemara Tomaszewskiego, który przybył na Zaolzie w celu zapoznania się – cytuję: „z wdrażaniem dwujęzyczności w warunkach Republiki Czeskiej. Przyznał, że nasz pozytywny przykład ma być jednym z argumentów w walce o prawa mniejszości polskiej w jego kraju”. Autorka przytacza też słowa towarzyszącego koledze z Litwy, polskiego eurodeputowanego Bogusława Rogalskiego, że – znowu cytat: „Litwa łamie traktat ustanawiający wspólnotę europejską, a dokładnie jego artykuł 13, który zakazuje jakiejkolwiek dyskryminacji ze względu na pochodzenie społeczne i przynależność etniczną”, nie wspominając, że to samo dotyczy i Zaolzia.

  Pani redaktor, pisząc o tym, że Zaolzie ma być wzorem dla Litwy, zapomniała postawić pytanie, czy we wszystkim. Opisuje, że na Litwie Polacy w dwóch rejonach – wileńskim i solecznickim tworzą nawet większość (ok. 63 i ok. 80 proc. mieszkańców). Nie wspomina przy tej okazji, że przed laty w niektórych zaolziańskich miejscowościach Polacy stanowili prawie 100 proc. mieszkańców, że od dwudziestych lat minionego wieku byli poddawani brutalnemu wynaradawianiu i że paradoksalnie wysoki odsetek Polaków na Litwie można w jakimś sensie przypisać sowietom, dla których nie stanowiło różnicy, czy na Litwie mieszka Polak, czy Litwin. Liczył się wyłącznie „sowieckij czeławiek”. Czyżby więc pan poseł Tomaszewski przybył na Zaolzie, by dowiedzieć się jak potoczą się dalej losy Polaków, mieszkańców wolnej Litwy? Pod tym względem zaolziański przykład może być rzeczywiście miarodajny, bo o respektowaniu demokratycznych zasad współżycia nie świadczy kilka polskojęzycznych – często zamazywanych tabliczek, zamieszczonych pod czeskimi tablicami z nazwami miejscowości. Nazwiska, a zwłaszcza imiona też na Zaolziu pozmieniano. Wystarczy spojrzeć w Głosie Ludu na podpisy pod zdjęciami uczniów zaolziańskich, polskich szkół. Obawiam się, że nie pouczono Pana Posła, jakie perspektywy czekają Jego Rodaków na Litwie, jeśli Litwini posłużą się czeskim przykładem.

  W artykule pani Chlup nie ma ani słowa o łamaniu praw mniejszościowych przez Czechów, którzy wprawdzie uchwalili wiele przepisów korzystnych dla mniejszości narodowych, ale ich nie realizują, zaś w nielicznych przypadkach ich wdrożenia są one nagminnie łamane, a to zarówno przez czeskie urzędy, jak i przez nienawistną napływową ludność czeską, jej potomków urodzonych już na Zaolziu i renegatów, świadomych lub nie – historii regionu oraz faktu, że to mocno już zdziesiątkowani Polacy, a nie Czesi są na tym terenie autochtonami.

  Ostatnio otrzymujemy do redakcji liczne przyczynki z terenu, które niestety świadczą o tym, że kierownictwo Rady Kongresu Polaków, na czele z Józefem Szymeczkiem, widniejącym na zdjęciu zamieszczonym w GL razem z posłem Tomaszewskim, zamiast podzielić się zaolziańskimi problemami z przybyłymi na Zaolzie europosłami, którzy mogliby stanąć w europarlamencie również w obronie interesów zaolziańskich Polaków, szerzą proczeską propagandę, niezgodną ani z prawdą, ani z interesem zaolziańskiej ludności, wyrządzając w ten sposób niepowetowane szkody swoim współziomkom, których niby to reprezentują.

  Dla przykładu podaję fragment pewnego czeskiego internetowego forum dyskusyjnego, skierowany do naszej redakcji przez jednego z Czytelników:

  Witam!

  Na facebooku powstała nowa czeska grupa, która postuluje zniesienie na Zaolziu polskich napisów. Grupa nazywa się: „Skupina proti polským(dvojjazyčným) značkám v ČR!!” (Grupa przeciwników polskich (dwujęzycznych) tablic miejscowości w RC – tłumaczenie A.S.). Tylko w przeciągu ostatnich dwóch dni zgłosiło do niej akces prawie tysiąc osób. Jeśli ktoś z Was ma ochotę zabrać głos w tej sprawie, serdecznie zapraszam.

  P.S.:

  Oto kilka wymownych wypowiedzi z forum tej grupy:

  – Filip Sikora: „Česko není hromada hnoje vy prasata Polské asi vam to tak připadá když se serete všude” (Republika Czeska to nie kupa gnoju. Wy polskie świnie sobie to tak wyobrażacie, bo wsrywacie się wszędzie – tłum.A.S.)

  – Filip Sikora: „Co Kámen to potok co POLÁK TO KOKOT” (nieprzetłumaczalny idiom, sugerujący, że każdy Polak to głupek – tłum. A.S)

  – Vojta Zaremba: „To budete čumět!:D Když to jde v Litvě, proč by to nemělo jít i u nás:D Polská menšina protestuje proti porušování práv menšin v Litvě, prosí o pomoc Topolánka (Jeszcze zobaczycie! D Jeśli można na Litwie, to dlaczego nie u nas: D Polska mniejszość protestuje przeciwko naruszaniu praw mniejszościowych na Litwie, prosi Topolánka o pomoc – tłum. i podkreślenie A.S.)

  – David Swaczyna– A.S.): „oni jsou všude, je to jako mor!!” (oni są wszędzie, to jak zaraza – tłum. A.S.)

  – Monika Kafonková: „Polský jazyk je odporný….nechci aby hyzdil naše značky!!!” (Język polski jest wstrętny… nie chcę, by szpecił nasze znaki drogowe – tłum. A.S.)

  Sikora, Zaremba, Swaczyna. Jakże piękne polskie nazwiska! Dziadek i babcia tych młodych ludzi zapewne słowa po czesku wyrzec nie umieli. Nienawiści, która zionie z tych postów nauczyły ówczesną młodzież, a zwłaszcza jej potomków szkoły, budowane na polskiej ziemi, od chwili zajęcia przez czeskich przybyszów zachodniej części Śląska Cieszyńskiego w latach dwudziestych ubiegłego stulecia. Czeskie szkoły, budowano na ziemi, gdzie uprzednio Czechów prawie nie było, w celu czechizowania polskiej ludności autochtonicznej.

  Przytoczone posty są jednym z efektów nienawiści wpajanej w tych szkołach młodzieży.

  Może więc, zamiast chwalić czeskie władze za umożliwienie powieszenia kilku systematycznie zamazywanych i opluwanych tablic, warto było poruszyć przed eurodeputowanymi z Polski i Litwy powyższe bolesne problemy, zamiast częstować ich „kawką z czeskiego garnuszka” przybliżyć nękające Zaolzian problemy, wcale nie takie odległe od tych, które nękają Polaków na Litwie.

  12 listopada b.r. Głos Ludu opublikował wywiad zastępcy redaktora naczelnego, Tomasza Wolffa z Michałem Mackiewiczem, prezesem Związku Polaków na Litwie. Wywiad kończy się słowami rozmówcy: „Niestety, są naruszane nasze podstawowe prawa, państwo litewskie chce nas asymilować, nazywając to integracją. My chcemy zachować naszą tożsamość, nie poddajemy się jednak, będziemy walczyć o nasze prawa, o polskość”.

  Skąd my to znamy? Ano stąd, że na Zaolziu ciągnie się ten proces pozornej „integracji” już od ponad 90 lat, jako walka silniejszego ze słabszym. Różnica polega obecnie wyłącznie na tym, że Polacy na Litwie cieszą się wsparciem polskich władz w kraju, tak jak cieszyli się nim zaolzianie w międzywojennym dwudziestoleciu. Nikt z nas – Polaków – nie nazywa „grzechem” zajęcia Wileńszczyzny przez wojsko gen. Żeligowskiego, bo podobnie jak ongiś Zaolzie, zajęte zbrojnie przez Czechów w r. 1919, była to odwiecznie polska ziemia, zamieszkiwana w ogromnej większości przez rdzennych Polaków. Zarówno Polakom na Litwie, jak i na Zaolziu należy się niewątpliwie niezbywalne prawo do stosowania historycznego nazewnictwa oraz do posługiwania się imionami i nazwiskami nie zniekształconymi przez lokalnych, napływowych nacjonalistów. Istniejące czeskie prawodawstwo poprawną pisownię polskich nazwisk wprawdzie formalnie gwarantuje, lecz w praktyce jest przez Czechów rzadko dotrzymywane.

  Alicja Sęk

  za zaolzie.org

  http://www.polskiekresy.info/index.php?option=com_content&view=article&id=186:zaolzie-swietlany-wzor&catid=121:5&Itemid=503

 140. Toronto said

  Komentarze (10)

  Kamusia · 82 tygodni temu
  popieram,nie wolno pozwolić nikomu nikogo prześladować za pochodzenie-Czesi i Litwini jako stosunkowo małe kraje nie czują się pewnie i chcą „integrować” POLAKÓW-nasze polskie władze powinny zadbać o swoich rodaków!

  Mike · 81 tygodni temu
  Dokładnie. Takie zachowanie to typowe kompleksy mniejszości małych europejskich nacji, które boją się nacji średniej wielkości.

  hreuhgpoureg · 56 tygodni temu
  czesi mają rację. j-e-b-a-c polaków. banda debili. „polaci jsou rakovina sveta, rozlezli vsude, delate jen bordel…v londyne jste v top zebricku kriminality na prvnim miste,..vase zkurvena rec mi trha usi”


  Martin · 21 tygodni temu
  To že nějaký český debil napsal tento text to znamená že to tak vidí všichni ????? Probuďte se ! V Česku je plno lidí co mají rádi Poláky a i hrstka těch co je nenavidí !! A v Polsku je plno lidí co maji rádi Čechy a i někteří kteří je nenávidí! Nadávat na internetu umí každy blbec !


  KACPER · 55 tygodni temu
  Przecież jesteśmy braćmi?
  Nie rozumiem tej nienawiści.
  Czesi i Polacy to jedna rodzina.
  Byłem w Czechach i lubię Czechów.
  Litwini i Polacy to też bracia, przez 500 lat masze nacje się wymieszały.
  Byłem na Litwie i jako Polak nie odczułem nienawiści, wręcz przeciwnie?
  To jakiś głupek próbuje skłócić nasze Narody?
  Powinniśmi wybaczyć sobie nawzajem grzech „naszych ojców”.
  Mam dość głupoty, propagandy, nienawiści i zakłamania w mediach i internecie!

  Martin · 21 tygodni temu
  Kokoti jsou na celém světě! Proč se nezeptáte normálních lidí, jestli maji rádí Poláky? A místo toho tu dáváte řeči od nějakých internetových debilů ?

  Julian · 53 tygodni temu
  Porażający jest ten atawizm pogańskich Czechów i Litwinów. Tego na ludzką miarę nie da się zrozumieć. Nienawiść wyłączyła im zwykłe postrzeganie świata poprzez to co każdy ma : sumienie. Jak, normalni ludzie (homo sapiens) mogą żyć wiedząc, że jawnie krzywdza innych ludzi ?

  Vojtěch Zaremba · 51 tygodni temu
  Pro přeložení do polštiny: http://translate.google.cz/?hl=cs&tab=wT#
  Dobrý den, našel jsem úplnou náhodou tento článek a nestačil jsem se divit úryvkům z diskuze na Facebooku. Je tady dokonce vypsán úryvek mne samotného. Chci k tomu jen dodat, že je tady úryvek, ve kterém zrovna silně píši proti polské menšině na území ČR, komentáře okolo mého příspěvku už ale chybí- což je poněkud klamavé (Vypadám jako bych nesnášel polskou menšinu). Ve skutečnosti mezi mé nejlepší kamarády již od dětství patří právě kluci z polské menšiny a musím napsat, že jsme spolu nikdy neměli problém s nějakou nesnášenlivostí a doteď jej nemáme. Jen pro zajímavost musím zmínit jednu věc. Probírali jsme spolu toto citlivé téma zavádění polských nápisů např. na nádražních budovách a k mému překvapení s tím „polští” kamarádi také nesouhlasili. „Je to zbytečné, peníze se mohly využít jinak”. „Je to už přehnané”. Tento jejich postoj mne zaujal, protože bych to od nich nikdy nečekal. Tímto se chci omluvit za svůj „proti polsky” psaný příspěvek, kdy jsem ještě neznal historii této oblasti.
  Hezký den.

  Hanys · 44 tygodni temu
  Denerwuje mnie opieszałość polskich władz na dyskryminowanie praw polskich mniejszości narodowych. Za niedługo wszyscy obudzimy się z ręką w nocniku. Na Opolszczyźnie bez żadnego problemu i sprzeciwu zgodzono się na umieszczenie wielu tablic drogowych z niemiecką nazwą danej miejscowości, znacznie więcej niż polskich tablic na Zaolziu. Jeżeli my jesteśmy otwarci na obce mniejszości u nas to wymagajmy tego aby inne kraje też nas respektowały!
  Dla polskich władz najważniejsza jest tylko Warszawa i okolice, nie liczą się Polacy, którzy tak bardzo walczą o zachowanie swojej polskości.

  konrad.ludwik02 · 25 tygodni temu
  Myślę, że polska prezydencja w Unii Europoejskiej – której członkami są wszak także Czesi i Litwini, byłaby dobrą sposobnością do zaproponowania i przeforsowania zasady pełnej wzajemności w relacjach z mniejszościami narodowymi również w nowych krajach członkowskich! Oczywiście, to MY musimy dać dobry przykład i najpierw uregulowac te sprawy u nas.

  Polski Emigrant · 7 minuty temu
  Polska nie rzadza Polacy od 1944r !
  Poznajcie prawde – patrz strona: http://forum.suwerennosc.com/viewforum.php?f=35

  http://www.polskiekresy.info/index.php?option=com_content&view=article&id=186:zaolzie-swietlany-wzor&catid=121:5&Itemid=503

 141. Toronto said

  Ad138 – JO

  Jesli wierzysz w swoja „recepte koscielna”, to zacznij sie nawracac nawet po 1000 razy rocznie i modl sie o nawrocenie diabla i jego dzieci dniem i noca – przyslowiowe „24/7” (24 godziny na dobe/7 dni w tygodniu), wlaczajac w to swoje obrzedy samobiczowania sie, postowania, sypania popiolu na glowe etc.
  Jak do tej pory „koscielne recepty” nikomu nie pomogly i sytuacja na ulegla zmianie, a nawet jest coraz gorzej.

  Jestem czlowiekiem wierzacym w Jezusa Chrystusa, ale nie wierze w koscielne zabobony, ktore oglupiaja Polakow.

  Moja recepta polega na PODWYZSZANIU SWIADOMOSCI NARODOWEJ POLAKOW, ktorzy sie wreszcie obudza i wezma sprawy w swoje rece.

  Problem dyskryminacji Polakow w Polsce i na obszarze bylej Rzeczpospolitej jest na tyle powazny, ze nie moze byc zlekcewazony, poniewaz jest wyraznie widac o co w tym wszystkim chodzi i komu najbardziej zalezy na wyniszczaniu polskiej rasy i polskosci.
  Dlatego Polacy musza sie solidaryzowac i dzialac wspolnie w obronie polskosci i polskich interesow narodowych.

 142. wet3 said

  @ Przeclaw
  Kalkulacja jest prosta. Od obszaru dzisiejszej Polski (312,7 tys.km2) Odejmujemy t.zw Ziemie Odzyskane (102 tys.km2) i pozostaje nam 210.7 tys.km2) – a wiec resztki obszaru 2RP w dzisiejszych granicach, ktore odejmujemy od obszaru 2RP (~389 tys.km2) i pozostaje nam 178 tys. km2 zabranych nam przez Stalina w 1945r., ktore po dodaniu obszaru dzisiejszej Polski daje nam mniej wiecej 490 tys.km2.
  Zgoda?

 143. Piotrx said

  Re 132:
  Panie Wet jest dokładnie tak jak Pan pisze

  Niezaleznie kto zalozyl Lwow powstał on na terenach prapolskich o czym swiadczą zarowno kroniki jak i prapolskie toponimy czyli nazwy miejscowe.
  /pisal o tym np prof.J.Nalepa/

  Ludnosc Lwowa

  W 1931 r
  30% Zydzi około 100 tys
  52% Polacy około 180 tys

  jezyk polski jako ojczysty deklarowalo wtedy 64% ludnosci

  „w 1939 r Polacy i Zydzi stanowili 85% ludnosci Lwowa”

  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/okupacja-lwowa

 144. wet3 said

  @ Marucha
  Linki podane przez Pana znam dokladnie. Nie twierdze, ze glownym grodem Ziemi Czerwienskiej byl Czerwien czy tez Czerwonogrod. Co mnie wkurza, to fakt, ze podana tam mapa (moim zdaniem wyraznie antypolska) podaje tylko mala czesc Ziemi Czerwienskiej na ktorej nie lezy nawet pozniejszy Lwow… Zasieg Ziemi Czerwienskiej najlepiej oddaje przedrozbiorowe woj. ruskie. Pod tym wzgledem (obszaru, a nie stolicy) ide za Glogerem. Poza tym prosze jeszce zwrocic uwage, ze za ziemie polska uwazane tez bylo woj. podolskie ze stolica w Kamiencu Podolskim. Przeciez w ksiazce „Kiedy Krakow byl trzecim Rzymem” wyraznie jest napisane, ze tereny, na ktorych dzis lezy Kamieniec Podolski podlegaly cyrylometodianskiej diecezji krakowskiej. Dlatego tez w przedrozbiorowej Rzplitej za tereny Ukrainy (lub Ksiestwa Ruskiego) uwazano woj. kijowskie, braclawskie i czernihowskie.

  Musimy na przyszłość wyraźnie zaznaczyć, czy mówimy o Ziemi Czerwieńskiej, czy o Grodach Czerwieńskich, czy o samym Czerwieniu – admin

 145. Piotrx said

  Re 139 .

  Ponadto termin „Ukraina” oznaczająca „ugranicze” czyli ziemie graniczne, leżące „u kraju” Wielkiego księstwa Litewskiego a potem Rzeczypospolitej /województwa kijowskie, bracławskie, czernihowskie/ staje się imieniem własnym dopiero od przełomu XVI-XVII w . Oba pojęcia: Ukraina i Ruś nie pokrywały się ze sobą ani w czasie, ani w przestrzeni, nie mogą więc być traktowane równorzędnie jak to czynili i czynią nieraz historycy ukraińscy.

  „Ukraina” Imieniem własnym staje się dopiero na przełomie XVI—XVII stulecia; oznaczać będzie województwa kijowskie, bracławskie, czernihowskie, które to ziemie w XVII wieku stanowiły kresy państwa polsko-litewskiego. Ale i wtedy, i później, Podole, Wołyń, ziemia halicko-lwowska nie były mianem Ukrainy objęte.
  Reasumując można stwierdzić, iż w okresie IX-XIV w. nie istniała Ukraina jako imię własne (imieniem własnym staje się dopiero na przełomie XVI-XVII stulecia), pojęcie geograficzne, i nie istniał wtedy naród ukraiński. Naród ten powstał w czasach wykraczających daleko poza ramy chronologiczne tego okresu. Ponadto faktem jest, że ludność obrządku wschodniego zamieszkała na omawianych terenach nigdy, przez cały ciąg dziejów (aż do końca XIX w.) nie nazywała się, ani nie była określana mianem ukraińskiej. Źródła uważają ją stale za Ruś, albo określają nazwami grodów (Haliczanie, Włodzimiercy itp.).

  Jeszcze linki :

  Prapolski bastion toponimiczny
  http://www.kki.pl/pioinf/przemysl/dzieje/bastion/bastion.html

  Ukraina
  http://www.kki.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/ukraina.html

  Jak stwierdza Zygmunt Gloger:

  Nazwa u k r a i n y , stosowana do ziem Kijowskich od czasu ostatecznego ich wcielenia (roku 1471) do Litwy, nie miała nigdy charakteru oficjalnego i oznaczała jedynie tyle, co „ugranicze”, południowy kraniec, kraj Wielkiego księstwa Litewskiego od strony „ordyńców”. Urzędownie po raz pierwszy została ona użytą w 20 lat po wcieleniu Kijowszczyzny do Korony w tytule głośnej ustawy z r. 1589 „Porządek z strony Niżowców i Ukrainy”, chociaż i tu jak tylko imię pospolite, a nie nazwa polityczna, urzędowa prowincji. Wereszczyński, biskup kijowski, za Zygmunta III pierwszy chyba (w znanej swej przestrodze Rzeczypospolitej) używa nazwy „Ukraina” w nieco ściślejszym znaczeniu. A.Jabłonowski powiada, że od owych czasów pod nazwą Ukrainy, w rozległem tej nazwy znaczeniu, poczęto w głębi Korony i Litwy rozumieć szeroki, prawie bezbrzeżny obszar ziem, roztaczający się za Słuczą i Murachwą, to jest granicami przyrodzonymi Wołynia i Podola na dorzeczu Dniepru i Bohu aż do szlaku „murawskiego” i „pól oczakowskich”, a który aktem unii 1569 r. przyłączono do Korony. Obszar nie tylko stepowy, ale obejmujący i Polesie naddnieprowe, urzędownie rozpadający się na dwa województwa: Kijowskie i Bracławskie.

 146. Piotrx said

  Re 143, 145 przepraszam pomyliła mi sie numeracja do ktorej sie odnosiłem w tych wpisach mialo być odniesienie do 142 i 144.

 147. Przeclaw said

  #132 Wet3

  Dobrze pan to ujal. Ja dodam, polskosc to nie etnicznosc, to NARODOWOSC. Dlatego cala ta „wieloetnicznosc”, nota bene tak ulubiona przez liberalow, nie ma wiekszego znaczenia, to jest inna kategoria. Natomiast ukrainskosc nie jest i nigdy nie bedzie narodowoscia, do tego trzeba miec wlasna kulture, a ta powstaje powoli i tylko na solidnych fundamentach etycznych, a nie opetanych pomyslawch upowcow, przywiezionych w teczce z wydzialu ukrainskiego Abwehr. Nie powstaje tez na szczuciu, chocby nawet odbywalo sie w murach cerkwi unickiej.

  BTW, znajoma Rosjanka, rodem z Uzbekistanu, ktora od rozpadu ZSRR mieszka we Lwowie mowi mi, ze u niej w pracy, pracuje w biurze projektow, ludzie mowia najchetniej po polsku, czasem po rosyjsku, Po chachlacku ona nie nauczyla sie i nie ma takiego zamiaru.

  #137

  Mozna i tak liczyc, w takim razie te 51% pojdzie w czortu, ale dotyczy to tylko obszaru, ludnosc duzo trudniej wyliczyc. I tak nie zmienia to tego co napisalem.

 148. UR said

  Pan JO probuje prowadzic dyskusje na serio, a spotyka sie z wyglupami i argumentami RomanaK w stylu „po co wam te ziemie jak nie mozecie sami sie rzadzic itp.” pomijajac ze nie jest to zaden argument on sugeruje ze obecne rzady sa polskie.
  To sa wyglupy podobne do tych co robia ci co nosza czarne kapelusze i uzywaja karbowek.

  #141 ma racje. Modlitwa jest dobra po dobrze wykonanej pracy.

 149. Chutor said

  Ukraina bedzie tesknic za takimi problemami

  Ukraina: “Powinniśmy się pozbyć Galicji”

  W obecnym swiecie wiele rzeczy jest nabrzmialych, ktore moga byc poczatkiem ludzkiej tragedii jakich historia juz dawno nie widziala. Nawet na takim tle sprawa rosyjska przerasta ludzkie wyobrazenia. Rosja zajmuje polowe Azji, sama planowo wymiera majac bron nuklearna a obok rozne dynamiczne ludy i wiele z nich zyjace w przeludnieniu.
  Za Stalina ludobojcy Rosja powiekszyla znacznie swa populacje, za Putina, wybawcy, ta populacje gwaltownie spadla. Rosji upadek jest juz czasem zaprzeszlym; Rosja byla umarla. Dwie mozliwosic sie wybijaja: jedna, ze Putin wraz z NATO oglasza kolejny upadek Rosji i ostateczne jej rozkawalkowanie odbedzie sie pokojowo. Druga potencjalne rozwiazanie wyjdzie ze strony rosyjskiej armii; bunty w wojsku czy cos podobnego przerodza sie w rzeczywiste przejecie wladzy sila i ustanowienie nowych rzadow.
  Jedna z pierwszych ich decyzji bedzie przylaczenie do Rosji czesci Wschodniej Ukrainy wraz z milionami rosyjskie ludnosci. Co sie dalej stanie mozna pozostawic wyobrazni.
  Tak czy inaczej pozbycie sie Galicji nie bedzie wowczas sprawa najwazniejsza.

 150. osoba prywatna said

  Re 63
  No, to kopyto ma.
  A czy p. Gajowy mial przyjemnosc degustowania nalewki sosnowej?
  Jest tak wspaniale rozgrzewajaca , aromatyczna, a pochylajac sie nad kieliszkiem by jej skosztowac, czujemy sie tak, jak gdybysmy nagle znalezli sie posrodku zywicznego lasu. I ten wspanialy bursztynowy kolor.
  Z nalewek wytwarzanych przeze mnie osobiscie jest moja najbardziej ulubiona.
  A pita w okresie jesienno – zimowym uchroni nas dodatkowo od wszelkich przeziebien.

  PS.
  Zycie bez radosci ( dobrej nalewki ) jest jak dluga podroz bez gospody.

 151. Celtic said

  Widze,że @Jo straszne głupoty wypisuje w tym wątku. Otóż to ukraińscy banderowcy (być może jakieś żydy ze Lwowa im w tym pomagają) niszczą polskie! zabytki na Ukrainie. To popłuczyny po OUN-UPA są najwiekszym złem na dzisiejszej Ukrainie. Dostrzegł to prezydent Janukowycz. Jakiś czas temu w Odessie-jednym z wielu bastionów rosyjskości na Ukrainie jacyś banderowcy próbowali siać propagande i dostali wpieprz od miejscowych Rosjan. Na Ukrainie żyje obecnie 8 milionów Rosjan(Donbas,Krym,Odessa,Charków,Kijów,Mikołajów,
  Dniepropietrowsk,Zaporoże,
  południe i wschód Ukrainy) i to Rosjanie są naturalnym sojusznikiem Polaków i Polski. Banderowcy najpierw niech przeproszą Polaków a potem można mówić o porozumieniu.

 152. JO said

  ad.141. Czy Pan przeczytal do konca Ksiedza Karola wyklad, ktorego czesc wkleilem?

  Ten wyklad mowi, ze Pan Bog nie daje cnot dla darmozjadow, przeniewiercow etc, etc, ale dla ludzi dobrej woli a wiec tych co Jego sluchaja a wiec DZIALAJA

  Dziekuje Panu za rade.

  Ja wlasnie juz jej nie potrzebuje – ja DZIALAM

  Dzialaja inni Rowniez i sa Efekty, plynace Laski od Pana Boga

  Gdyby Pan sie mnie zapytal 15 lat temu kim jestem – odpowiedzialbym Europejczykiem – tak omotany bylem

  Dzis znam swoje korzenie od niemalze sredniowiecza, mam Ziemie Ojcow , Dziadow, ktora odnalazlem i deklaruje bronic jak Ojcowie dawniej, mam Rodzine i wiem, ze jestem Polakiem i wiem co To oznacza i odkopuje wiedze co to znaczy byc Polakiem kozystajac z Pana Gajowego w tym strony Internetowej i jego nauki i wychowania

  a wszystko to sie stalo , bo powiedzialem

  Prosze pomoz Panie Boze

  Przestalem bluznic do Boga mowiac „spi…laj”

  Przeprosilem, przyznalem sie do winy i je naprawiam…

  i Rzeczpospolita ma znow Syna i to nie PRL a ta Prawdziwa Rzeczpospolita – ta Prawdziwa Polska – Krolestwo Katolickie Rzeczpospolitej

  i wiem, ze kazdy otrzyma takie laski i wiekrze pewnie, gdy sie nawroci i Bedziemy miec Ojczyzne Wolna

  Bez nadprzyrodzonej laski nic Pan nie osiagnie…ani dla siebie ani dla Polski

 153. JO said

  ad.151. Kazdy neoBanderowiec dla mnie jest takim Polactwem

  Ja mowie o normalnych mieszkancach Ukrainy dzisiejszej lub o tych co sie nawrocili-zrozumieli-przeprosili-zadoscuczynili

  Neobanderowcom podaje dlon Katolika – czyli milosc lub szubienice

  Pan nie czyta uwaznie

 154. JO said

  ad.141.”Jestem czlowiekiem wierzacym w Jezusa Chrystusa, ale nie wierze w koscielne zabobony, ktore oglupiaja Polakow.” – Toronto

  Pan Nie jest wyznawca Trojcy Swietej, chyba , ze Pan mowi o nauczaniu posoborowym.

  Sw Magiterium KKatolickiego nie oglupia Polakow – jezeli Pan tak Mowi o Tradycyjnej nauce Sw KKatolickiego – to Pan nie jest Katolikiem

 155. wet3 said

  @ Celtic (151)
  Chyba cos w tym rodzaju. Na nieco ponad 45 milionow mieszkancow Ukrainy Ukraincy licza 35 milionow. Jest wiec ich na Ukrainie mniej niz nas w Polsce. Polska mniejszosc zamieszkuje okolice Zytomierza i Berdyczowa. Nie wiem, ale dosc czesto spotykam sie z wypowiedziami, ze osob polskiego pochodzenia ale nie deklarujacych sie jako Polacy, jest na Ukrainie 3 miliony.

 156. Marucha said

  RE 150:
  Muszę się z ubolewaniem przyznać, że bardzo nie lubię wódek i nalewek zajeżdżających żywicą, igliwiem itp.

  Mala poprawka: sądząc po nalepce na butelce (na której p. Guła dopatrzył się znaczka „państwowej akcyzy”) łącka śliwowica zawiera 70% wodorotlenku etylu.
  To w ogóle ciekawa sprawa: z jednej strony śliwowica jest rodzajem bimbru i (mimo jego wysokiej jakości) jej produkcja jest nielegalna.
  Z drugiej strony oficjalnie uznano ją za element kultury owego regionu, a władze patrzą przez palce na jej produkcję i sprzedaż (która odbywa się poza oficjalnymi kanałami dystrybucji).
  Sam nie mam nic przeciwko takiemu rozwiązaniu. Rozsądek wygrywa z literą głupiego prawa. A ludzie sobie dorabiają, a gajowy jest zadowolony.

 157. Marucha said

  Re 154:
  P. Toronto nie jest katolikiem. Jego rozum i wiara nie potrzebują 2000-letnich doświadczeń Kościoła ani wiedzy nagromadzonej przez teologów. Sam wie lepiej.

 158. Toronto said

  Ad 151, 154 – JO

  Moim drogowskazem sa slowa Jezusa Chrystusa, ktore dosc czesto cytuje na roznych grupach dyskusyjnych i w tych slowach jest NAJWIEKSZA MADROSC i Jego nalezy sluchac.

  Pomimo tego jestem Polakiem i mam polskie obowiazki, ktore realizuje z pelna swiadomoscia i nie smiem prosic Boga, zeby robil to za mnie, bo nie wypada.

  Powinienes rowniez wiedziec jak sie skonczyla dyskusja Jezusa z diablem i jego dziecmi (zydostwem).

  Powinienes tez wiedziec, ze niejedna droga prowadzi do sukcesu i przy osiagniecia sukcesu wazny jest sukces a nie metoda, chociaz ja nie mam nic przeciwko wchodzenia na szczyt sciezka dookola, jak chce to robic ks.K.Stehlin, ktory nie bierze czasu pod uwage.

  Jestes rowniez smieszny, gdy piszesz kim ja jestem a kim nie jestem, poniewaz ja to wiem lepiej od Ciebie i gdybys sledzil moje wypowiedzi to nie bylbys taki opetany na tym punkcie.
  Bog przyjal cialo czlowieka po to, zeby ukazac sie czlowiekowi i dac mu wskazowki jak ma zyc i postepowac.
  Swoja ziemska misja i zmartwychwstaniem ciala udowodnil, ze jest Bogiem i ze czlowieka, ktory w Niego uwierzy, czeka zycie wieczne.
  Jezus Chrystus, czyli Bog pod postacia czlowieka jest symbolicznym posrednikiem pomiedzy samym soba i czlowiekiem i to masz napisane w ewangelii Jana.

 159. Marucha said

  Re 158:
  Skoro Toronto słucha Jezusa Chrystusa, to może by sobie przypomniał Jego słowa o stworzeniu Kościoła, którego bramy piekielne nie przemogą?
  Dla kogo Jezus Chrystus stworzył ten Kościół?
  Bo chyba nie dla Toronto, któremu Kościół jest niepotrzebny, ba, wręcz wrogi.

 160. RSA said

  Wątek jest bardzo interesujący.

  Tylko pominięto jedną sprawę – dlaczego padła taka wypowiedź – o pozbyciu się Galicji z Ukrainy. Odpowiedź jest w zasadzie prosta – ale ma skomplikowane konsekwencje. Jak napisano w artykule, Bołdyriew należy do partii rządzącej, której bastionem są wschodnie, rosyjskie (rosyjskojęzyczne) okręgi. Z kolei okręgi zachodnie okręgi – galicyjskie są bastionem banderowców (Juszczenko), w mniejszym stopniu Timoszenko. Powiedzmy, że mamy następujących graczy: Janukowycz (myślimy Putin), Timoszenko (myślimy „starsi bracia”), Juszczenko (myślimy banderowcy i Angela Merkel). Aktualnie wygrywa Janukowycz, ale stosunek głosów jest 51% do 49% i jest płynny. Partia rządząca chce utrwalić władzę, musi więc uzyskać trwałą przewagę. Stąd pomysł pozbycia się Galicji. Stąd aresztowanie Timoszenko, co jest analogią do aresztowania Chodorkowskiego w Rosji.

  Dalej – jeśli spojrzeć na Rosję – to jest ona w trudnej sytuacji geopolitycznej – jest okrążana przez USA, to okrążenie może się pogłębić w wypadku ataku na Iran. Utrzymanie Ukrainy w rosyjskiej strefie wpływów jest warunkiem zachowania (i tak względnej) równowagi sił. Jednak ryzyko zwycięstwa wyborczego banderowców może oznaczać utratę Ukrainy (na rzecz UE, albo USA – nieważne – obie siły będą na Ukrainie współpracować). Jakie są warianty dla Rosji:
  1. inkorporacja całej Ukrainy – raczej niewykonalna
  2. przejęcie tylko wschodnich obwodów – ale wzmocniłoby to proporcjonalnie banderowców w pozostałej części
  3. wzmocnienie stronnictwa prorosyjskiego przez zmianę proporcji sił na korzyść Janukowycza i wciągnięcie Ukrainy do unii euroazjatyckiej

  Najlepszy z punktu widzenia Rosji jest wariant 3. A jeszcze lepiej, z rosyjskiego punktu widzenia, gdyby do bloku przyłączyła się Polska. Galicja mogłaby być ofertą za odwrócenie przymierzy. Oddaną bez ryzyka, bo za cichą zgodą rządu Ukrainy.

  Z punktu widzenia Polski odwrócenie sojuszy może być korzystne. Korzyści gospodarcze z dalszego przebywania w UE są wątpliwe (lekko mówiąc). Nawet, jeśli była kasa do wzięcia dla niektórych – to już jej chyba dużo więcej nie będzie. Strefa euro trzeszczy, Niemcy się panoszą, jest ryzyko utraty ziem zachodnich (ruchy autonomii Śląska i Mazur).

  Dobry moment dla przeprowadzenia operacji byłby w momencie ataku na Iran (USA i Izrael zajęte). Nasuwają się dwa pytania:
  1. co na to Niemcy – wydaje się że dla Niemiec najważniejsza jest strefa euro jako całość, co prawda Polska ma szczególne znaczenie – i Niemcy będą silnie dążyć do włączenia Polski, ale w tworzeniu unii monetarnej napotykają przeciwdziałanie Amerykanów, ale też nie zaryzykowaliby konfliktu z Rosją o Polskę.
  2. co na to ludność Galicji – (przyjmuję, że ludności o korzeniach polskich prawie tam już nie ma) – więc zapewne nie poparłaby takiego rozwiązania. Można by się spodziewać jakichś rozruchów, które mogłyby być pretekstem do zmiany. Korekta granic mogłaby też dotyczyć północnej Bukowiny, Mołdawii (dla Rumunii za przyłączenie się do bloku) , i Zakarpacia (dla Węgier? a raczej Słowacji, gdyby chcieć pozyskać Rumunię która sama ma problemy z Węgrami?), a także Naddniestrza.

  Strefą „buforową” byłyby Bułgaria, Węgry, Czechy. W każdym razie Ukraina jest kluczowa – największa terytorialnie, ludnościowo, w samym środku regionu. Jeśli w Polsce powstałaby poważna siła, otwarcie prorosyjska, niechby nawet oparta na ludziach b. WSI (jeśli prawdą są ich dobre kontakty w Rosji), to trochę sobie pofantazjuję, ale czy stworzenie II Układu Warszawskiego, z państw które wymieniłem, a może jeszcze Serbii – byłoby zupełnie nierealne? W dodatku gdyby taki układ miał charakter sojuszu wojskowo-politycznego, ze współpracą gospodarczą, ale bez wspólnej waluty, i bez ingerencji najsilniejszego partnera w wewnętrzne sprawy państw sojuszniczych – cały wschód kontynentu mógłby zyskać – także gospodarczo. To co było balastem poprzednio – zwalczanie religii, księżycowa gospodarka realnego socjalizmu, tłumienie ruchów niepodległościowych – byłoby bezcelowe w nowych warunkach. Zachód zostałby sam, z rosnącą imigracją muzułmańską, w kryzysie który wywołał na własne życzenie.

  Może za bardzo odleciałem, ale piszę na trzeźwo…

  Pozdrawiam

 161. AQQ said

  ….. http://wiadomosci.wp.pl/title,Rosja-graniczy-z-Niemcami-Polska-to-tylko-ciesnina,wid,14029849,wiadomosc.html?ticaid=1d787&_ticrsn=3

 162. Przeclaw said

  #160

  Panie, czy to mozliwe ???
  przeciez to jedyny ratunek dla Polski
  a na Zakarpaciu znalazly by sie miliony, ktore by to poparly.

 163. tralala said

  Te mape podpisal rzad Milera w 2004 roku.

  [url=http://www.hiboox.fr/go/images/divers/polska4-300×211,c7b4cce4437f2220888e4897f4a00a6c.jpg.html][img]http://free0.hiboox.com/images/4811/c7b4cce4437f2220888e4897f4a00a6c.jpg[/img][/url]

 164. Marucha said

  Re 161:
  A co nas obchodzi opinia dziennikarza?
  Co nas w ogóle obchodzą takie opinie „okołopolitycznych” osób, które mogą sobie popyskować, ale na nic wpływu nie mają?
  Czy Rosjanie przejmują się Szaniawskim?

 165. wet3 said

  @ Tralala (163)
  Chcialbym wiedziec o jaka mape tu chodzi, ale nie moge. Link nie pokazal sie w kolorze niebieskim.

 166. Celtic said

  @Wet3 ja też czytałem,że osób o polskim pochodzeniu jest na Ukrainie między 2 a 3 miliony
  @JO czytam uważnie,już Pan wyjaśnił ,że chodziło Panu o neobanderowców (to są banderowcy chcący realizować tę samą polityke wobec Polaków co ich przodkowie,chcą taką samą polityke realizowac równiez w stosunku do Rosjan na Ukrainie)
  @RSA osób o polskich korzeniach w Małopolsce Wschodniej(Galicji Wschodniej) jest bardzo dużo,tysiące ludzi ma polskie korzenie,wielu sie przyznaje z dumą do polskiego pochodzenia, wielu z nich o tym nie wie,albo sie nie przyznaje do tego, część pochodzi z rodzin mieszanych rusińsko-polskich,w spisach widnieją jako Ukraińcy,w samym Lwowie nadal żyje-wg oficjalnych danych-ponad 20 tysięcy Polaków
  pozdrawiam,dobranoc

 167. Chutor said

  Czego Zydom najbardziej brak? Syjonisci mogliby powiedziec, ze rodzimej zydowskiej warstwy chlopskiej.

  Czy to przywracanie Kresow Polsce czasami nie jest programem osiedlenczym dla Zydow, aby ich odzydzic i uczynic z nich rolnikow.

 168. Miet said

  Re: 167

  Ojjjj… ubawił mnie p. Chutor tym swoim wpisem.:-)))
  Wszystko chyba mógłbym sobie wyobrazić, nawet planetę Nibiru, ktora ma w nasz glob przywalić ale Zyda chłopa nijak sobie nie wyobrażam.
  Nawet Zyda robotnika też sobie z wielkim trudem wyobrażam.
  No i byłbym wdzięczny, gdyby mi p. Chutor wyjaśnił do czego syjonistom to żydowskie chłopstwo byłoby potrzebne. Bardzo jestem ciekaw.:-)))

 169. RomanK said

  Chutor wie co mowi panie Miet… niech pan pojdzie za linkiem i poczyta…

  http://books.google.com/books?id=UFtV-hJcGWIC&pg=PA297&lpg=PA297&dq=zionist+experiment+with+agriculture&source=bl&ots=jUc-5Vvc1W&sig=YpqjNCfJ_CCah94CLvyQXYq7Ndw&hl=en&ei=TZrVTtbhD6v1sQLy4_32Dg&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=4&ved=0CCgQ6AEwAw#v=onepage&q=zionist%20experiment%20with%20agriculture&f=false

  Tam pau sami ojcowie syjonizmu odpowiedza. Po co sa chlopi..ktorych Zydzi w Diasporze nei mieli dwa millenia…stad ich kalectwo.
  Rzymianie nigdy nie przesiedlali calych narodow….NIGDY! Po zdobyciu przez Tytusa Jerozlimy pognali Zelotow…chlopow nikt nie ruszal…oni zostali…przyjeli chrzescijanstwo a potem islam…i tak jest do dzis….Palestynczycy to hebrajczycy…brawdziwi Zydzi…nie Chazary…oni sa rolnikami..ale tych nie chca…i nienawidza z wzajemnoscia… zreszta..prosze poczytac

  http://www.conspiracyplanet.com/channel.cfm?channelid=38&contentid=5743&page=2

  Takie programy juz byly w Rosji..rozpocezto za cara.potem bolszewicy trenowali..Glodomorem. morzcv glodem 6mln ludzi w ciagu jednegi roku,,robiac miejsce na kolchozy- kibutze…
  Trocki Berstein..pochodzil z takiej rodziny rolnikow zydowskich..tak zrobionych w programach carskich…
  O detale neich pan poprosi pana JO…:-))))))

 170. JO said

  ad.167. Na Ukrainie jest za duzo ludzi pochodzenia slwianskiego – wiec Zydzi chca nieco namieszac, bysmy sie powyzynali – a o detale to niech Pan spyta Pana Romana K :-)))))

  Na Ukrainie nie wychodzi im zydowskie mieszanie, Zydowka Tymoszenko zostala wsadzona do Kicia no to Uni maja jasny znak , ze czas na Kolekny Wolym 44!

  …i nie zdziwmy sie , ze raptem nasi „Przywodcy”beda Zadac Lwowa. Glor Komorowski Bedzie mial Narodowe Przemowinie a Romak bedzie Glosil jak to na Ukrainskim Narodzie sie Krzywda Dzieje

 171. Marucha said

  Panie i Panowie,
  Widzę, iż niektórzy uważają, że na Ukrainie wciąż mieszka parę milionów osób polskiego pochodzenia.
  TAK NIE WOLNO MÓWIĆ!
  Na Ukrainie WSZYSCY mają polskie pochodzenie i są Polakami.
  A kto by sądził inaczej, ten jest antypolakiem o mentalności żydo-banderowskiej.

 172. Marucha said

  Re 169:
  Zrobić z Żyda rolnika może i się da…
  Najwyraźniej lucyferianie, po wymordowaniu gojów, będą potrzebować kogoś, kto im będzie produkował żywność. Kogoś lojalnego.

 173. JO said

  ad.171. Nie tylko na Ukrainie ale i w Polsce Panie Gajowy mieszkaja sami Ukraincy – tylko to trzeba mowic po cichu i tylko w wybranym gronie.

  To , ze tam mieszkaja Polacy glosno trzeba mowic dla zmylki Panie Gajowy a tym bardzie w samej Polsce takie farmazony trzeba rozpowiadac w czym Pan podobno jest dobry.

 174. JO said

  I na Ukrainie i w Polsce sa ludzie zagubieni, nie wiedzacy kim sa a uwazajacy sie za tych co Im sie wmawia z wmowiona Ideologia.

  Na Ukrainie sa Nazisci , chowajacy sie z polskoscia Polacy i Rosjanie, sa tam Ukraincy bo wmowiono im , ze sa Ukraincami -przy wiekrzym podmuchu dziejowym lub braku Zydowskich Promotorow i Opiekunow ten mit Ukrainski przeminie z wiatrem a zostanie ro co w Rosji – brak wiedzy co to byc Rosjaninem

  Wystarczy by tamta ludnosc wyznawala wiare Katolicka i ta Pana Ukrainskosc pryska, gdyz Ukrainskosc to Zydowskosc(jej odmiana) Panie Gajowy

 175. JO said

  Nie na Darmo JPII ustanowil tam Narodowy Ukrainski Kosciol

  Ten Kosciol Poblogoslawiony jest przez Zydostwo w jednym celu – podtrzymywac Ukrainskosc – Nazizm – Zydowskosc…

 176. aga said

  Myslę ,że jest też grupa chłopów frankistow,którzy osiedli na wśi – wskazują na to ich nazwiska – a po wojnie oderwali się od sekty frankistow.dzisiaj wsrod nich a raczej ich potomków jest sporo jehowitów…Oni od najdawniejszych czasów mieli pociąg do sekciarstwa.
  Stalin zasiedlał ziemię śląską chazarami ros.,których przysposabiano do pracy na roli.

 177. aga said


  ”Doszło wreszcie do tego, że głos w obroniechrześcijan w Polsce zabrał Ojciec Święty,Benedykt XIV.
  Bulla Ojca Św. Benedykta XIV do Prymasa,Arcybiskupów i Biskupów KrólestwaPolskiego w kwestii żydowskiej w Polsce roku1751 dnia 14 czerwca.
  § 1.) Zawsze Wiara Chrześcijańska przeciwkoniewiernym Żydom nie naruszona została, lubokoliczność czasów na to pozwoliła, ażeby wmiastach i miasteczkach tego królestwa jakChrześcijanie tak i Żydzi razem mieszkali. Tewszystkie dowody jasno pokazują, jak wielką chwałę Naród Polski zasłużył sobie stąd, że św.Wiarę od Przodków swoich przed tylu wiekamiprzyjętą nienaruszoną starał się zachować.§ 2.) Na żadną z tych spraw, któreśmydotychczas wyrazili, nie możemy narzekać, próczniniejszej, na którą słusznie uskarżać się musimy,tak dalece, że nam z płaczem zawołać należynad Polskę: zmieniony jest najlepszy twój kolor.Zaiste, dowiedzieliśmy się (

  ) że tak wielkaliczba Żydów rozmnożyła się w Polsce, iż niektóremiejscowości, miasta i miasteczka (

  ) są terazzruinowane i wielką liczbą Żydów napełnione takdalece, że w nich mało co znajduje sięChrześcijan. Nadto, wszystkie z jakimkolwiekzyskiem kupiectwa i handle, jak trunków a nawet iwina Żydom w tem Królestwie są dozwolone;tymże o publiczne dochody starannie zlecona.Arendy, karczmy, pola i wsie w dzierżawępowierzone, przez co nad chrześcijańskimiwieśniakami mając zwierzchność, nie tylkonieludzką władzą i rozkazem przymuszają ich dopracy, podróży i pańszczyzny, ale też im cogorsza i kary naznaczają, a częstokroć i rózgamikarzą. Zaczem idzie, że nieszczęśliwi wieśniacy,pod władzę Żyda zostając, jako poddani Panasłuchać go muszą. Chociaż zaś Żydzi samipoddanych karać nie mogą, ale ta rzecz doadministratora chrześcijanina należy, ten jednakmusi Żyda arendarza słuchać, a z bojaźni przednim, ażeby administracji nie utracił, tyrańskierozkazy wypełniać.§ 3.) Oprócz zaś publicznych dochodówkarczem, pola i arendy (

  ) Żydzi trzymają zkrzywdą chrześcijan, z czego tyle i tak wielkienastępstwa wynikają w stosunku do chrześcijan,że większą jeszcze szkodę i zgubę aniżeli wyżejwymienione sprowadzić mogą.To się nam najgorszą rzeczą wydaje, że wdomach niektórych panów Żydzi są komisarzami iw jednym domu z chrześcijanami mieszkają, nadnimi mając władzę (

  ) Ponieważ zaś Żydzi powiększej części kupiectwem się zajmują, gdyhandlem znaczną sumę pieniędzy nazbierają, zwielką lichwą i wyniszczeniem pożyczają ubogimchrześcijanom. Chociaż zaś i oni od chrześcijanbiorą na procent znaczne pieniądze do kahałów isynagogi swojej, każdy jednak osądzić może, żedlatego to czy-nią, ażeby odebrawszy odchrześcijan znaczne pieniądze, nie tylko przezzarobek na handlu i różnych towarach oddaćmogli procent i sami dla siebie oprócz tego jakipożytek uzyskać, ale też i dlatego, ażeby przezten czas ilu wierzycieli mają, tyle swoich synagogmieli protektorów i obrońców.§ 7.) Od Duchownych ludzi, jako słuszną isprawiedliwą jest rzeczą, najpierwej zaczynając,którzy przez przykładne ży-cie innym powinnidrogę zbawienną pokazać i przykładem in-nymprzyświecać. Tak się bowiem w miłosierdziuBoskim spodziewamy, że dobry przykładDuchownych ludzi, błądzących laików na prostą drogę naprowadzi. Co łatwiej i bezpieczniejrozkazać innym będziecie mogli, jeżeli aniWaszych dóbr, ani uprawnień Żydom niepowierzycie, żadnej sprawy w pożyczaniu albodawaniu pieniędzy z nimi mieć nie będziecie, jednym słowem (

  ) od wszelakich stosunków znimi wolnymi będziecie.§ 9.) To wam zaś niezawodnie obiecujemy, żegdy tego potrzeba wymagać będzie skutecznie tęsprawę wypełniać chcemy razem z tymiDuchownymi, którzy do Waszej zwierzchnościnależą, za których powagą i wraz złączoną mocą,może przyjść do tego, że ze Szlachetnego Królestwa Polskiego ta zakala i hańba usunieta zostanie…

 178. aga said

  Ruch Frankistów
  5. XII. 1755 roku przybył do Polski z Turcjichacham Frenk Jakoff Jossyf, przywódcareligijnego odłamu Żydów, wywodzą-cego się zsekty tzw. Donmah, która w II połowie XVII w.przyjęła islam. Frenk, zwany w Polsce JakubemLejbą Frankiem Dobruckim, przygotowywał sięwraz ze swymi wyznawcami do przyjęcia chrztu(ciekawą jest rzeczą, że nie przeszkadzali mu wtym miejscowi rabini, nie został obrzucony tzw.„wielkim
  Cheremeh
  ”, czyli klątwą).Pierwsze chrzty rozpoczęły się w 1759 r., apodczas chrztu samego Franka był obecny królAugust III.Natomiast, ogółem według regestrówprezydenta Witthofa, przyjęło chrzest 24 tys.frankistów, z których większość otrzymałaszlachectwo i polskie nazwiska (zresztą sztuczne:np. Do-browolscy

  bo z dobrej woli, Jakubowscy

  bo od Jakuba, Ma-jewscy

  bo w maju itp.). Ale już wkrótce bo w lipcu 1760 roku Frank zostałaresztowany za poligamię, tajemne obrzędydonmahów itp. i osadzony w twierdzy wCzęstochowie. Uwięzienie nie uniemożliwiało mukontaktów z wyznawcami (obecnie już pozornymichrześcijanami), był przez nich odwiedzany,wydawał instrukcje, polecenia, słowem prowadziłszeroką akcję religijno-polityczną. Uwolniły godopiero rosyjskie wojska gen. Bibikowa, popierwszym rozbiorze Polski, w styczniu 1773roku, a sam Frank udał się do Brna Morawskiego.Tymczasem jego wyznawcy, pozorniezasymilowani, przyjęci do herbów, wrastali wspołeczeństwo polskie, opanowując główniewolne zawody i wchodząc w tworzącą sięwówczas inteligencję. Kierowali się oczywiściewskazówkami, które zostawił im Frank w postaci

  Biblii bałamutnej”
  ,
  napisanej w czasie jegopobytu w Częstochowie.Już pierwsza odezwa Franka do wyznawców,z 1755 r. jest wiele mówiąca (cyt. za A.Krzyżanowskim
  „Dawna Polska”
  Wa-wa 1844 r.str. 51-53).
  «

  Nie tylko przez taką ludność, ale także przez niesłychane swobody i rozkosze ludużydowskiego w Polsce, ja bym ten kraj nazwał prędzej żydowskim, niż polskim, judzką nie polską ziemią, bo te miliony mieszczan i chłopów dla Żydów jedynie żyją, na nich w pocie czoła pracują i sam Bóg po PalestyniePolskę musiał dla Żydów na nową ziemięobiecaną, a Kraków na nową Jerozolimę przeznaczyć”.„… szlachta polska, czego wam właśnie potrzeba, jest dobra i głupia. Jej królowie niebyli nigdy od niej mędrsi, dla was zaś byli zawsze jeszcze lepsi niż ona

  »
  Co zaś mówi Frank, syn rabina w

  Bibliibałamutnej”

  (fra-gmenty cytuje A.Kraushar wpracy pt. „
  Frank i Frankiści polscy
  ” Kraków1895 r.):
  «
  Potrzeba przede wszystkim przedostać się do społeczeństwa obcego, choćby obwarowanego jako forteca i wtedy dopieromożna je pokonać
  .
  »
  /T. II str. 332 /
  «

  do rzeczy, do której my staramy się przyjść, bez chrztu, w którym jesteśmy, przystąpić nie można
  .
  »
  /T. I str. 428 /
  «
  powiadam wam, kto się nie pomiesza z narodami, daremna praca jego
  .
  »
  /T. I str. 425 /
  «
  musimy krążyć ze słodkimi słowy i oszukaństwem, póki wszystko nie przyjdzie
  2727

  do rąk naszych
  .
  »
  /T. II str. 80 /
  W tych wypowiedziach zawarty jestwystarczająco jasno nakreślony cel pozornegochrztu i metody postępowania, nie wymagającekomentarza

  Żydzi w Polsce Porozbiorowej
  Tymczasem Rzeczpospolita konała. Po ostatnimrozbiorze ta część Polski, która dostała się wposiadanie Rosji, skazana była na największezażydzenie, bowiem od pierwszych chwil Austria iPrusy starały się na wszelki sposób pozbyćludności żydowskiej z zaborów, które imprzypadły. Popierały otwarcie emigrację Żydów nawschód. Maria Teresa, cesarzowa austriacka, siłą gromadziła uboższych Żydów z Galicji na granicyKrólestwa Polskiego i wprost przepychała ich doPolski. Tych samych środków chwyciła się iRosja, pozbywając się większości Żydów zrdzennych ziem rosyjskich. Znana jest liniademarkacyjna osiedlenia Żydów, wykreślonaprzez hrabiego Ignatiewa, pokrywająca się mniejwięcej ze wschodnią granicą Polski z 1772 roku.Od począdku XIX wieku społeczeństwo polskieuwierzyło w asymilację. Przebaczono Żydom ichodrębność, obłudę i wrogość w stosunku doPolski. Tłumaczono sobie, że Żydzi rozpoczynają nowy okres życia, wydobywają się zprzestarzałego konserwatyzmu, więc trudnowymagać, aby od razu wyzbyli się swoichprzeróżnych wad i nałogów nabytych drogą atowizmu. Wyobrażano sobie, że przeistoczenieduszy żydowskiej wymaga życia kilku pokoleń. Wnadziei, że taka przemiana nastąpi, czekanocierpliwie lepszej przyszłości, która może uczynićz Żydów wiernych obywateli polskich.Taką wielką próbą stało się powstanielistopadowe, które było nadzieją odrodzenia sięPolski i odzyskania niepodległości. Niestety, Żydziokazali się konsekwentnie antypolskimi. Jakpodaje Otto Spazier w „
  Historii powstania Narodu Polskiego w r. 1830 i 1831”
  (T. I str. 305) popowstaniu listopadowym „car Mikołaj hojnie łaską swoją wszystkich Żydów obsypywał, szczególnieŻydów w Królestwie, którzy mu się nie mało naszkodę powstańców przysłużyli”.Skutkiem olbrzymiej klęski, prócz poległych, byłaemigracja 50 tys. najbardziej wartościowychobywateli, władze carskie skonfiskowały wKrólestwie ponad 400.000 morgów ziemi, naLitwie, Ukrainie, Podolu i Wołyniu ponad 3,2 mln.morgów, znacznie osłabiając i tak jużnadszarpnięty żywioł polski. Z ziem litewskich iruskich wysiedlono ponad 54 tys. drobnejszlachty. W samej Warszawie zginęło około 35tys. ludzi, w ca-łym powstaniu straty ludnościowewyniosły 326.000 ludzi.Miejsce rodzimej, polskiej inteligencji zaczynałobyć dostępne dla frankistów.Wraz z Wiosną Ludów 1848 r. Polacy znowupodjęli walkę o wolność, tym razem głównie wPoznańskiem. I tym razem Żydzi odegraliniechlubną rolę. Zacytujemy, co o tychwydarzeniach mówili współcześni (Pisma JózefaSuppińskiego, wyd. III Wa-wa 1848 r. T. I str.320):„W roku 1848, gdy chodziło o dojście, jakanarodowość przeważała w Poznaniu, Żydzi (

  )zapisali się wszyscy jako Niemcy. Ta ich podłośćprzeważyła na stronę narodowości niemieckiej.Po odniesionym triumfie poniewierali Polaków naulicach, rzucali na nich kamieniami, pluli im woczy itd. Przy wszystkich narodowych sprawachŻydzi występują jako wrogowie kraju, ile razystrona przeciwna mocniejsza się wydaje.Cymbalista Pana Tadeusza jest meteorem wPolsce lub tylko poezją

  Niemcy, przybywającydo naszego kraju (mówię tu o Galicji) przyswajają sobie nasz język, silą się by nim mówić przezgrzeczność dla osób z któremi rozmawiają

  Żydziniemieccy wydają się wczoraj przybyłemplemieniem, a przybyłem by wyssać krew i zatrućorganizm społeczny”.(Tom V str. 242) „

  Żydzi przeszli Prusaków wzawziętości ścigania żywiołu polskiego.Powstańcy polscy, schwytani przez władzetamtejsze, doznawali od nich wszelkiegoponiżenia; prowadzonych przez ulice obrzucalikamieniami, opluwali, bili laskami po rękach wtyle skrępowanych itp.Żydzi galicyjscy po roku 1848 stali na zewnątrzżycia politycznego, a w życiu społecznempoślednie tylko zajmowali miejsce.Z pierwszym dniem ruchu Polacy powitalibraćmi jednej matki, wezwali do uczestnictwatych samych praw, ale i tych samych trudów aŻydzi przyjęli pierwsze, do drugiego natomiast niepoczuli obowiązku, a nie poczuli go dlategowłaśnie, że tamto przyszło gotowe. Oni stanęli postronie, gdzie jest siła”.Można do tego dodać to, co zaleca TalmudBabiloński: „przyłączaj się do tego, któremu sięszczęście uśmiecha”.O powstaniu w 1848 r. w Poznańskiem mówitakże historyk Wacław Sobieski (

  Dzieje Polski

  T. II Wa

  wa 1924 str. 117): „

  Żydzi ławą stanęli po stronie Niemców”, „

  wśród represji rejwodzili Żydzi. Generał niemiecki H. Brand pisze:wychodzili nieraz Żydzi milami naprzeciw wojskupruskiemu, i podżegali je to przeciwko temu, toprzeciwko owemu. Mogę dać stanowczezapewnienie, że gdyby nie oni, sprawa byłaby tuzałatwiona bez owego znamienia zemsty,okrucieństwa, które nam Polacy z zupełnemprawem, chociaż niejednokrotnie z przesadą zarzucają”.Żywioł żydowski ciągle się wzmacniał,zarówno ekonomicznie, jak i liczebnie,zasiedlając głównie miasta i miasteczka. W końcuXVI w. było ich w Polsce około 100.000 (3,5%ludności), w 1667 r. ok. 200.000, a po I rozbiorze(w 1793 r. tuż przed II rozbiorem) już 900.000,czyli 10,2% ludności!
  2828

 179. JO said

  dialekty takie jak Bokow, Lemkow, Wolochow, Bialorusinow, 100 dialektow – KRESOWYCH – czyli Lechitow – plemion lechickich na Kresach w tym dialekty bialoruskie

  w koronie dialekty kaszubski, slaskie, wielkopolskie, malopolskie w tym goralskie, mazurski dialekt, podlaskie dialekty..

  Panie Gajowy , niech pan mi wskaze wsrod tych dialektow jezyk polski????

  NIE MA!!!!

  bo jezyk polski to mowa szlachty polskiej – to mowa i slowian wschodnich i zachodnich w Rzeczpospolitej – to „Posh” jezyk

  niech pan nie promuje tu ukrainskosci jako narodu!

  Niech Pan nie promuje wywyzszenia zmutowialej malej etnicznoci jako Narod

  By byc narodem to trzeba miec nieco wiecej niz sztuczne esperanto i wraza ideologie oparta na Talmudzie

 180. tralala said

  ad 165
  To chodzi o mape „podziam Polski na regione statystyczne”.
  Sprobuje z innym hebergerem:
  [URL=http://www.imagup.com/data/1137326827.html][IMG]http://data.imagup.com/11/1137326827.jpg[/IMG][/URL]

  Bo tutaj obowiązują „tagi” wzięte z HTML, a nie oprogramowania forumowego.

  A więc np. nie [IMG] tylko
  <img src=”adres obrazka” width=480>

  [URL] w ogóle nie jest potrzebne, wystarczy wpisać „goły”adres internetowy.
  http://www.imagup.com/data/1137326827.html

 181. tralala said

  Nie wiem czemu obrazki sie nie otwieraja, na innym forum dzialaja normalnie.

 182. Przeclaw said

  #179

  Jak bylem na wycieczce w Kijowie, nasza przewodniczka byla absolwentka filologii z Kijowa, ale majaca powiazania rodzinne ze Lwowem. Ona powiedziala nam, ze jezyk, a raczej dialekt, „ukrainski” z okolic Lwowa jest bardziej podobny do polskiego, niz do ukrainskiego z okolic Kijowa.
  Pod wzgledem etnicznym obecna Ukraine zamieszkuje ludnosc o srednim wspolczynniku typowo slowianskiej haplogrupy R1a1a 60%, a wiec takim samym jak w Polsce i bardzo wysokim. Mozna powiedziec, pod wzgledem etnicznym Ukraina, jak i Bialorus prawie nie roznia sie od Polski i Luzyc. Sa to najbardziej homogeniczne etnicznie kraje Europy, wyspy dawnej ludnosci europejskiej, ktore przetrwaly tysiaclecia najazdow i rozbojow.

  Pomimo dywersyjnej polityki Niemiec wobec narodow slowianskich i promowania ukraineryzmu jako konia trojanskiego majacego za zadanie rozsadzic Slowianszczyzne, nawet Erich Koch, gauleiter Reichskommissariat Ost, z siedziba w Kijowie, byl na tyle trzezwy, ze oswiadczyl: „Tu nie ma zadnych Ukraincow, jest tylko mieszanina Polakow i Rosjan”.

  Z drugiej strony, nalezy zrozumiec dazenia duzej grupy ludnosci Ukrainy, ktorzy chca byc niezalezni od Rosji, a wobec rozkladu panstwa polskiego i braku realnej mozliwosci polaczenia sie z Polska, popieraja idee niezaleznego panstwa ukrainskiego. Sa to potomkowie ludnosci dawnej RP, ktorzy nie czuja sie Rosjanami, sa to Polacy w tym rozumieniu jak to wylozyl JO.

  Powstanie „narodu ukrainskiego” to w 100% robota dywersyjnej polityki Niemiec i Austrji, jego kamieniem wegielnym jest zalozenie, ze nieszczesciem i zagrozeniem „ukraincow” bylo istnienie Polski. Jest to zalozenie falszywe, gdyz wlasnie Rosja zlikwidowala niezaleznosc kozakow, fizycznie ich mordujac, wiekszosc innych klopotow Rusi zaczela sie z chwila podkopywania panstwa polskiego przez dywersyjna polityke Prus, Anglji itd juz od polowy 17 wieku.Jest wiec odwrotnie niz glosi to ukrainerska propaganda. Dlaczego RomanK udaje, ze tego nie rozumie ?

 183. Błysk said

  Pomyśl na podzielenie Ukrainy i wysyłkę mieszkańców zachodniej Ukrainy na Sybir jest całkiem przyzwoity i rozwiązałby nam sprawę. Pamiętajmy ,ze odzyskanie wschodnich regionów Rzeczypospolitej jest naszym obowiązkiem .

 184. Chutor said

  Ad 168 Miet

  „ale Zyda chłopa nijak sobie nie wyobrażam.”

  To tylko potwierdza moja uwage, ze Zydzi chlopi to unikaci. Jest wiele miarodajnych zrodel popartych zdrowym rozumem, ze dla zdrowego spoleczenstwa potrzebni sa rodzimi dostawcy zywnosci.
  To co jest wartosciowe w chlopstwie znajduje swe odzwierciedlenie w powiedzeniu: zywia i bronia.

  Zydow powszechnie uwaza sie za poszukiwaczy zlota. Ostatnio ropa naftowa zostala nazwana czarnym zlotem. Jest jeszcze inne zloto o ktorym ci co wiedza lepiej nie mowia o tym glosno bo poco robic sobie konkurencje. Mowie o zielonym zlocie, na Zielonej Ukraine, na Podolu, Wolyniu, tam nazwa krainy Miodobory to pewnie przyznanie, ze ziemia jest mlekiem i miodem plynaca. Tak wiec jest mozliwe, ze Zyd nadal moze byc zlotnikiem nawet gdy bedzie zbierac , jako chlop, zamiast zoltego zielone zloto.
  Zolte zloto mial krol Midas ale co za duzo to nie zdrowo. Zielone zloto jest zdrowiem, od przybytku zdrowia glowa nie boli.

  Dr Price, amerykanski dentysta, w swoich naukowych wedrowkach po swiece zauwazyl, ze krowy jedzace szybko rosnaca zielona trawe dostarczaja tluszcze, np w postaci masla, ktore zawiera jak on to nazwal „katalizatorem X” (Activator X). Takie maslo poza roznymi zbawczymi wlasciwosciami zapewnia jego spozywcom zdrowe stawy.

  Nikomu nie jest potrzebne naukowca szkielko i oko by przynajmiej postawic sobie pytanie skad Kozacy maja energie do swoich tancow z prisiudami/przysiadami.

  Odpowiedz na to bedzie zasadna, ze to sie bierze nie tylko z nadmiaru horilki (samogonu) w glowie ale rowniez z Zielonej Ukraniny, masla, sala, wody i klimatu.

  Ufanie komus, ze Polacy otrzymaja w podarku taka ziemie, to wedlug powiedzienia amerykanskiego, „brzmi zbyt dobrze aby to bylo prawdziwe.”

 185. Piotrx said

  Re 182: „Powstanie „narodu ukrainskiego” to w 100% robota dywersyjnej polityki Niemiec i Austrji, ”

  Ja bym dodał jeszcze ” i masonerii ”

  http://www.kki.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/masoneria.html

  Co ciekawe dzisiejsci szowiniści ukraińscy spod znaku OUN mają nadal pretensje terytorialne do sąsiednich państw , czyli do: Rosyjskiej Federacji, Białorusi, Polski, Słowacji i Rumunii – vide mapka publikowana kiedyś przez
  ś.p. W.Poliszczuka

  http://www.kki.pl/piojar/polemiki/rubiez/problem.html

  potwierdzam bardzo wiele słów „ukraińskich” (dawna Galicja) pochodzi z języka polskiego tyle, że nadano im ukraińską wymowę.

 186. Przeclaw said

  Malo znany fakt, a warto aby znal go kazdy.
  Czy to nie znamienne, ze ojciec literatury polskiej, Mikolaj Rej, urodzil sie w Zurawnie nad Dniestrem, a ksztalcil we Lwowie ? Czy gdyby to byly ziemie obce kulturze polskiej, moglby sie tam uksztaltowac ten czlowiek ?

  Czy ktoś tu twierdził, że te ziemie historycznie były „obce” kulturze polskiej?
  Myślę, że i dziś możliwe jest urodzenie się i wykształcenie na Ukrainie – i zostanie polskim pisarzem. – admin

 187. TP said

  #186
  +1

  „Zydow powszechnie uwaza sie za poszukiwaczy zlota.”
  Ostatnio eksploatuja nowe zyly czyli tzw. prywatne spolki inwestycyjne jak np: Madoff i ostatnia zlodziejska mega-afera z MF Global.

 188. Marucha said

  Re 185:
  No cóż, możemy mieć 100% racji co do tego, że naród ukraiński powstał skutkiem knowań masonerii, Austrii i Niemiec.
  Stoimy jednak przed faktem dokonanym: dziecko z nieprawego łoża urosło i stoi przed nami, niekoniecznie przyjazne.

  Co się tyczy słownictwa ukraińskiego – nic dziwnego, ludy słowiańskie mają wiele wspólnych słów (czy raczej rdzeni/pierwiastkó). Często nie jest to wynikiem wzajemnego zapożyczania od siebie, ale wynika po prostu z faktu, iż ich języki pochodzą ze wspólnego pnia.

 189. husarz said

  Panie Marucha . troche realizmu. Zeby cos zmienic trzeba miec sile . A co Polska teraz przedstawia . Ubustwo gospodarcze , militarne i moralne. Trzeba najpierw przegonic zdrajcow klamcow i oszustow , odbudowac gospodarke i orez a potem dopiero mozna myslec o utraconych ziemiach . Ale to sa mrzonki. nie z takimi karlami jacy zyja teraz w Polsce.

 190. Marucha said

  Re 189:
  Panie Husarzu, a gdzie ja twierdzę, że coś możemy teraz zmienić? Gdzie nawołuję do jakichkolwiek zmian? Przeciwnie, raz po raz twierdzę, iż to wszystko są fantazje i że obracamy się w świecie political fiction – i że mówimy o tym, „co by było gdyby”.

 191. JO said

  Pan Gajowy nie moze sobie wyobrazic, ze Kultura Polska byla tab bogata, ze miala w sobie tak wiele slowianskich etnicznosci jak zaden inny kraj w Europie.

  Pan Gajowy sobie nie moze (po zydowskiej indoktrynacji ludzi na Lemingow ( nie mowie,ze p.gajowy jest Lemingiem…)), ze Polak mog mowic kilkoma dialektami a nawet jezykami i Posh j, polskim.

  Ograniczonosc zasiegu wyobrazni w tym temacie jest dla p. Gajowego niedoprzebrniecia-pokonania.

  Z historii , ktora znamy latwo nam sie ujawnia fakt , ze za Jagielly i przed nim ludzie na terenie Rzeczpospolitej mowili roznymi dialektami slowianskim – co nawet Pan Roman K zauwazyl…

  Europe Zachodnia w swoim czasie ogarniala kultura lacinska i wszystki tam ludy mowiace roznymi plemiennymi – Rodowymi slangami i dialektami (latwo mozna sobie wyobrazic ile byla takich na terenia Rzeczpsopolitej…) zaczeli pod wplywem kultury lacinskiej i KKatolickiego , z powodu rozprzestrzenienie przez Ksiezy Katolickich Nauki – ujednolicac Mowe danych Katolickich Krolestw.

  Widac dokladnie te sytuacje na plaszczyznie Anglii, gdzie ludzie nie tylko mowili roznymi slangami, dialektami przed czasami Elzbiety I ale i roznymi jezykami – celtyckim, j, germanskimi, gockimi, etc, etc, etc

  Nijaki pisarz Romea I Julii i pisarze – jezykoznawcy w anglii ujednolicili j,angielski

  To samo stalo sie i w Polsce – dlatego zdanie , ze i Polacy swoj (JEDEN) jezyk maja

  Jezyk Polski byl tworem przede wszystkim Kresowiakow – opieral sie na jezykach staroslowianskich czy wschodnich czy zachodniach

  Jezyk Polski to Posh jezyk calej Slowianszczyzny i jest dziedzictwem Nas Wszystkich niezaleznie czy dzis nazywajacych sie Ukraincami, Bialorusinami, czy Polakami

  Odwrotnie – kazdy z nas jest dziedzicem roznych dialektow, slowianskich do ktorym rowniez ma prawo.

  Zydzi zatomizowali nas – odebrali – co widac na przykladzie Gajowego – nam pamiec historyczna do takiego stopnie, ze juz nie potrafimy sobie wyobrazic , ze przecietny Polak mowil kiloma dialektami i – jak byl wykrztalcony lub szlachcicem – mowil Posh j, polkiem

  Moji dziadowie niezaleznie od pochodzenia – tak wlasnie mowili roznymi dialektami i posh j. polskim

  ja potrafie sobie to wyobrazic

  Ja kontynuuje te tradycje
  p. Gajowy – nie

 192. JO said

  Kontynuujac te tradycje i swiadomosc – mam swiadomosc Bogactwa prawdziwej Polski, ktora zawsze bede reprezentowal i poki ja zyje taka Polska Zyje

 193. Przeclaw said

  #191 JO

  Panie JO, wytlumacz Pan co to znaczy to „Posh”????, takiego slowa nie ma w j.polskim.

 194. JO said

  Jezyk angielski dzieli sie na „poziomy” , jest shierarchizowany.

  I tak na samym dole „plebs” mowi dialektami cetyckimi, kiedys zapewne mowiono tu dialektami powiedzmy francuskimi, germanskimi…

  z ulywem wiekow w szczegolnosci po rozpoczeciu tworzenia jednolitego j. angielskiego za czasow krolowej Elzbiety i pozniej Klasy w Angii mialy swoj „jezyk”

  ..inny jezyk byl chlopow – ci wciaz kiedys i dzis mowia celtyckim lub teraz mieszanym
  …innym jezykiem mowili mieszczanie i tu rowniez byl podzial …

  …na samym szczycie byl jesyk klasy Rzadzacej

  W Anglii urodzony z dziecka Bankiera musial byc Bankierem, prawnika – prawnikiem

  Ta apoklasa nazywana byla „posh” – moze moje literowki sa niedobre – „posh” – to w moim mniemaniu tlumaczy sie na „bogaty”, „rzadzacy”

  Do posh klasy rowniez zalicza sie Rodzine Krolewska – choc ona jest na samym szczycie i to wyraznie oddzielina od reszty

  Po tej historii Anglii jezyja i jego „drabiny ” jest latwo zrozumiec co nastapilo w polsce

  Nam Komuna i masoneria a i wczesniej wmawiaja, ze jezyk polski ( czyli szlachecki bo nie dialekty goralski, kaszubski, poznanski- wielkopolski, podlaski…malopolski czyli lemkowski tad), religia katolicka – to ci sa polakami

  Robia to oni celowo by nas zatomizowac- to robili i robia a bazuja na „zabijaniu” wiedzy – czyli tych Polakow co byli reprezentujacymi tae Prawdziwa Polska przebogata Kulture, gdzienorma bylo mowic w swoim nawet Rodowym – Rodzinnym dialekcie ale i tym jezykiem polskim – szlacheckim – posh bylo mowic zaszczyt i swiadczylo to o wykrztalceniu a czesto pochodzeniu szlacheckim.

  Zydzi przekrecaja historie – prawde, zeby nami manipulowac i nas przeciw sobie nastawiac by kozystac po naszych trupach….

 195. opinio said

  posh
  1918, of uncertain origin; no evidence for the common derivation from an acronym of port outward, starboard home, supposedly the shipboard accommodations of wealthy British traveling to India on the P & O Lines (to keep their cabins out of the sun); see objections outlined in G. Chowdharay-Best, „Mariner’s
  Mirror,” Jan. 1971. More likely from slang posh „a dandy” (1890), from thieves’ slang meaning „money” (1830), originally „coin of small value, halfpenny,” possibly from Romany posh „half.”

  More likely from slang posh „a dandy” (1890)

 196. Kapsel said

  Re 188
  ….dziecko z nieprawego łoża urosło i stoi przed nami, niekoniecznie przyjazne…..

 197. JO said

  „Dziecko z nieprawego loza” to b zle okreslenie.

  To sa Nasze dzieci, ktore zostaly wychowane przez Zydow.

  Czy Pan Panie Gajowy pozwoliby swojemu dziecku wychownemu na Zyda byz Zydem?

  Ja nigdy, zaraz po odnalezieniu mojego dziecka walczylbym o Jego odzyskanie i odzyskanie jego dzieci – gdyz to moja najblizsza Rodzina

 198. JO said

  Dzieli zaczeto nas – Zydzi nas zaczeli dzielic po wprowadzeniu rozdzialy KKatolickiego. Przeciez przed tym my wszyscy mowilismy swoimi dialektami i bylismy Katolikami – tego pierwszego Kosciola Katolickiego – Mieszko znal Katolicyzm – ochrzczony zostal juz nie ze slowianskiego KKatolickiego a Lacinskiego – Rzymskiego ze wzgledow Politycznych – co przetrwalo w Naszej – Hostorii i legendzie

 199. mocniejszy said

  O tym jak powinno być między Słowianami:

  List otwarty Polaka do Serbów

  http://mocniejszy.wordpress.com/2011/12/01/list-otwarty-polaka-do-serbow/

 200. JO said

  Kosciol Prawoslawny zostal przejety przez Zydow – zajecie konstntynopola, coz ze rekoma turkow – przeciez Hazarowie to podobno plemie tureckie….

  Od wiekow Ci Zydzi manipuliwali Prawoslawnymi w Rzeczpospolitej, ktorzy zostali przez Ich Popow przemienieni z wierzacych Katolikow – Kosciola Slowianskiego – na Prawoslawnych wierzacych inaczej co dalo wyraz w Rosji Carskiej przede wszystkim

  Pozniej Uni majstrowali przy Unitach az sie skonczylo ze weszli do KKatolickiego i mamy ich wszedzie w samym srodku KK i odlamach KK powstalych wczesniej za ich przyczyna

  Postawa Pana Gajowego jest postawa czlowieka , ktory sie poddal – zaakceptowal , ze istniej podzial nas – to nie jest postawa Katolicka w tym temacie

  Kazdy Kto jest swiadom wlasnej przeszlosci a wiec wlasnosci nigdy nie zgodzi sie na Stan Sila Dany – Prawem Kaduka

  Taka postawa daje przyzwolenie na dalsze podzialy i mnozy takich Panow Romanow K

  My osiagnelismy pewna doskonalosc – jest nia Rzeczpospolita, ktorej Zydzi sie boja.

  My mozemy tylko dozyc do tej doskonalosci poprzez Wiare bo ta doskonalosc powstala z Naszej Wiary-Madrosci

  Kazde inne propozycje sa tyko do odrzucenia

  My mamy swoj wzor

  ——————————————————

  Idac za sugestia Pani Agi , ze Zwiazek Monarchistow Polskich to Masoneria – nalezy rozumiec, ze Uni zajeli juz pozycje by taka idee przejac. Widac to po Zwiazku Szlachty Polskiej, ktory jak wiele razy wykazywalem, jest przejety przez Masonerie, ktora nie pozwala na Wlasciwe dzialnie tego Zwiazku – dzialnie Nas Polakow – nie pozwala do Rozkwitu Naszej wlasnej Ideii, kultury.

  Uni dlawia nas, blokuja – a wiedza, ze blokuja powstanie tego co mielismy – Rzeczpospolita – Katolicka Ojczyzne – Wielka Ojczyzne – Bogata Ojczyzne

 201. Przeclaw said

  JO,Mocniejszy

  Tu warto zwrocic uwage, ze jezyk POLSKI ma jedna, zdecydowana przewage nad agielskim posh. W przeciwienstwie do angielskiego-posh, ktory jest jezykiem najezdzcow, POLSKI jest jezykiem rodzimym, wyroslym na bazie prawowitych wlascicieli Europy – Slowian, ludow tu przebywajacych i gospodarujacych ziemie europejska od minimum 4,5 tysiaca, a gdzieniegdzie od 11,5 tysiaca lat !!!!!!

  Zapytuje wiec jakim posh-jezykiem powinna mowic Europa ? Odpowiedz nasuwa sie sama – tym jezykiem jest prawowity, jedyny zachowany jezyk najstarszej ludnosci europejskiej – jezyk POLSKI – prawdziwy rodzimy jezyk Europy.

  Wiadomo, ze najezdcy englo-sachscy narzucili w Brytanyi swoje jarzmo ludom celtyckim i dyskryminuja celtyckie jezyki, ale wiadomo tez, ze przed Celtami byli Piktowie, zwlaszcza w Szkocji. I oto okazuje sie, ze Brytanyia ma calkiem pokazny wspolczynnik slowianskiej haplogrupy R1a1a, ze szczegolnym zageszczeniem w polnocnej Szkocji. Czy wiec legendarni Piktowie, to aby nie Slowianie ???

 202. Kronikarz said

  Jo w dyskusji i nic juz nie mozna pojac z tego.

 203. JO said

  ad.201. Coz, ja rozwazam czasy nam b wspolczesne. Zydom czasy b wspolczesne to 5000 tal temu….

  Rzeczpospolita my utworzylismy nie tak dawno i wciaz zyjemy w „jej swietle” mimo, ze oficjalnie „zgasla”

  Rzeczpospolita i jej jeden Narod Zyje, poki sa ludzie, ktorzy przenosza pamiec historyczna o niej na Jej terenach oraz Sa Katolikami co samo przez sie rozumie….nie mozna rozumiec Rzeczpospolitej bez KKatolickiego i jego na tych terenach historii

 204. JO said

  ad.186. Zeby zostac Polskim pisarzem w tamtych czasach trzeba miec nie tylko wykrztalcenie ale i wywodzic sie z tego srodowiska…

  Matka Jana III Sobieskiego byla Woloszka i ten Krol jak widac pieknie pisal listy po „wolosku” do swojej Zony 🙂

  …, ktory o Victorii Viedenskij pisal , ze „Dal Pan Bog Naszemu Narodowi Zwyciestwo”…

  …zapewne mial na mysli Narod Woloski albo raczej mial wizje i myslal o narodzie Ukrainskim

 205. Marucha said

  Re 197:
  Niech Pan nie czepia się zwykłych metafor.
  Co do odzyskania dziecka – życzę powodzenia.

  Re 200:
  Znów Pan coś sugeruje – że gajowy się „poddał”. A gajowy po prostu widzi świat, jaki jest, a nie taki, jakby chciał, żeby był. I to dla Polaków jest czymś obcym, czymś nie do strawienia, czymś antypatriotycznym.
  Prawdziwy Polak powinien bowiem gadać miłe do słuchania głupoty i brać pobożne życzenia za rzeczywistość.

 206. JO said

  ad.205. Tragiczna rzeczywistosc jest taka jaka ja opisalem a nie jaka Pan widzi.Tragizm Polakow spokrewnionych z ludzmi na Ukrainie , Bialorusi , Litwi i odwrotnie jest cichy i on wyraznie wskazuje o tym, ze moja relacja z niego jest prawdziwa.

  Pan „postawil kreske mazowieckiego” – tam Ukraincy a tu Polacy – kreska ta jest rowna z decyzja tych co zrobili takie panstwa i „Narody” – Jalta…etc, etc

  Pan poddal sie , lub jet w bledzie – na jedno wychodzi…poprzez swoj blad cala interpretacja historii widziana przez Pana jest jak w krzywym zwierciadle

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: