Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  zagłoba sum o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  walthemar o Wolne tematy (24 – …
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Adrian o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Gość o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Crestone o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Kobieta jak modliszka – charak…
  Crestone o Andreotti, czyli stare Wł…
  rzeczpospolitapolska o Kobieta jak modliszka – charak…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  rzeczpospolitapolska o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Lily o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Dr Burzyński czyli przyczynek do opisu gangsterstwa firm farmaceutycznych

Posted by Marucha w dniu 2011-12-03 (Sobota)

Tekst pochodzi z 14.06.2011 i został poddany niewielkim modyfikacjom. Zamieszczony został z powodu wizyty dr-a Burzyńskiego wraz z małżonką w studio TVN dnia 3.12.2011, co przypomniało gajowemu o całej sprawie.

Wczoraj mialem okazje zobaczyć niesamowity film o historii dr-a Burzynskiego, który wynalazł w latach 70-tych lekarstwo na raka. Film jest niestety na razie tylko po angielsku, jeżeli ktoś zna wystarczająco ten język,  musi koniecznie go zobaczyć. Mówi nie tylko o leku który w skuteczny sposób, bez powikłań i skutków ubocznych, leczy różne formy raka, ale równiez o tym co zrobi system i koncerny, aby nie dopuścić do upublicznienia takiego odkrycia.

Tutaj jest przetłumaczony przeze mnie opis filmu:

Film jest opowieścią o lekarzu i biochemiku dr Stanisławie Burzyńskim, który wygrał największe i prawdopodobnie najbardziej skomplikowane i intrygujące prawne walki z Food & Drug Administration [FDA] w historii Ameryki.

Jego zwycięskie walki z rządem Stanów Zjednoczonych dotyczyły leku na raka, który dr Burzyński odkrył w latach 1970, zwanego antineoplaston i który zakończył w 2009 r. II etap nadzorowanych przez FDA badań klinicznych, w związku z czym może rozpocząć końcową fazę testów FDA w 2011 – jeżeli pozyska wymagane 150 mln USD na sfinansowanie ostatniego etapu badań klinicznych.

Kiedy antineoplastony zostaną uznane, będzie to oznaczać, że po raz pierwszy w historii jednen naukowiec, a nie firma farmaceutyczna, zdbędzie wyłączne prawa do patentu i dystrybucji leku o przełomowym znaczeniu.

Antineoplastony zwalczają niektóre z najbardziej nieuleczalnych form raka. W filmie przedstawione są osoby cierpiące na różne postacie raka, które wybrały kurację antineoplastonami zamiast operacji, chemioterapii czy napromieniowania – z pełnym ujawnieniem dokumentacji medycznej – jak również systematyczne (nie przypadkowe) nadzorowane przez FDA badania kliniczne, porównujące antineoplastony z innymi dostępnymi metodami leczenia, które zostały opublikowane w recenzowanej literaturze medycznej.

Jedna z form raka, rozsiany wewnętrzny glejak mózgu u dziecka, nigdy wcześniej nie był wyleczony w żadnych naukowo kontrolowanych warunkach w historii medycyny. Antineoplastony dokonały tego po raz pierwszy w historii – w kilkudziesięciu przypadkach [ANP – PubMed 2003] [ANP – PubMed 2006] [Rad i inne – PubMed 2008] [Chemia / Rad – PubMed 2005]

Dokumentalny film prowadzi widza przez pełną pułapek, ale zwycięską, 14-to letnią podróż dr Burzyńskiego i jego pacjentów, jaką musieli znosić w celu uzyskania zgody FDA na przeprowadzenie badań klinicznych antineoplastonu.

Dr Burzynski mieszka i praktykuje medycynę w Houston, Texas. Udało mu się rozpocząć produkcję i zarządzać swoim odkryciem bez zgody FDA w latach 1977-1995 dzięki temu, że stan Teksas w tym czasie nie mial prawa, które wymagałoby, aby lekarze byli zobowiązani do przestrzegania prawa federalnego w takich przypadkach. Prawo to zostało to zmienione. [Chodziło o to, że jeśli pacjent sam tego zażądał, mógł być poddany eksperymentalnemu leczeniu – admin]

Zdolność Burzyńskiego do skutecznego leczenia nieuleczalnych nowotworów  była zaskoczeniem dla branży. Jak na ironię, fakt ten doprowadził do wielu dochodzeń prowadzonych przez Texas Medical SA przeciwko dr-owi Burzyńskiemu, które nieprzerwanie kontynuowano w celu zatrzymania jego praktyk, doprowadzając go aż do Sądu Najwyższego.

Podobnie, Food and Drug Administration zaangażowało się w czterech federalnych sprawach przeciwko dr-owi Burzyńskiemu trwających ponad dekadę.Wszystkie zakończyły się uniewinnieniem. Wreszcie dr Burzyński został w 1995 roku oskarżony w piątej sprawie, co doprowadziło do dwóch rozpraw federalnych i dwóch ław przysięgłych, gdzie żadna nie uznała go za winnego i nie dopatrzono się jakiegokolwiek wykroczenia. Gdyby został skazany, dr Burzyński mógłby dostać nawet 290 lat w więzieniu federalnym i 18,5 mln dolarów grzywny.

Jednak to, co zostało ujawnione w kilka lat po tym, jak dr Burzyński odzyskał wolność, pomaga ujawnić bardziej spójny obraz prawdziwej motywacji rządu Stanów Zjednoczonych, nieustannie go prześladujących.

Gdy antineoplastony zostaną dopuszczone do obrotu publicznego, pozwoli to jednemu naukowcowi posiadać wyłączną licencję na produkcję i sprzedaż tych leków na otwartym rynku, zanim staną się one ogólnie dostępne – pozostawiając BIG PHARMA bez korzyści finansowych ze stosowania najskuteczniejszego leku na raka, jaki świat kiedykolwiek widział.
[Właśnie dziś rano, w TVN, dr Burzyński oznajmił (po raz pierwszy w mediach), iż dwa tygodnie temu antineoplaston został legalnie i oficjalnie dopuszczony przez FDA do stosowania przy leczeniu raka – admin]

Dodam jeszcze od siebie, że rząd USA wydał przez wszystkie lata ponad 60 mln dolarów na walkę z Dr. Burzyńskim – ale nigdy nie chciał w żaden sposób pomóc mu w sfinansowaniu badan nad jego lekiem.

Państwo Burzyńscy zgodnie stwierdzili, iż głównym celem wojny, jaką rząd USA ramię w ramię z firmami farmaceutycznymi prowadził przeciwko dr-owi Burzyńskiemu i jego lekom, była po prostu kradzież jego odkryć. Podejrzewam, że większość gajówkowiczów była by zdumiona rozmiarami kradzieży wynalazków dokonanych poza laboratoriami i instytutami wielkich graczy. Być może pewna osoba mieszkająca we Francji, a udzielająca się na tym forum, zechciałaby opisać, w jaki sposób starano się ukraść wynalazek jej męża w dziedzinie informatyki – gwarantuję jej anonimowość.
Nie ma potrzeby podkreślania, z jakiej nacji niemal zawsze wywodzą się złodzieje wynalazków i odkryć.
Wikipedia oczywiście neguje odkrycia dr-a Burzyńskiego. Może powinien zmienić nazwisko na Gewittermacher, aby znaleźć tam więcej uznania?
Admin.

Za: http://davidicke.pl/

Zobacz też:
http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/07/27/burzynski-nowotwor-to-powazny-biznes-%E2%80%93-film-dokumentalny/
http://www.burzynskiclinic.com/

Komentarzy 28 do “Dr Burzyński czyli przyczynek do opisu gangsterstwa firm farmaceutycznych”

 1. czytelnik said

  W uzupelnieniu do informacji o leczeniu raka polecam strone :
  http://konopialeczy.pl

  Tam zobaczysz na filmie osiagniecia Kanadyjczyka Ricka Simpsona i cos na temat tego jak rzuca sie klody pod nogi uczciwym ludziom ,ktorzy nie biora pieniedzy za dobre rady i naturalny lek na wiele chorob .

  Warto ogladnac czteroodcinkowy film dokumentalny R.Simpsona i wyciagnac wlasne wnioski .
  Przy tym poplakac sie przy NIEMOCY NORMALNEGO CZLOWIEKA W DZISIEJSZYCH GLOBALCZASACH ( sa tam dobre tresci, takze slowno-muzyczne zawarte w znanej piosence odpowiednio nas nastrajajace do ludzi i swiata w cywilizacji chorob i smierci).
  Polecam !

 2. 166 bojkot TVN said

  Interes z lekami antyrakowymi sprzedawanymi przez wielkie koncerny, żeby był opłacalny, musi mieć wielu klientów. Tylko jak zrobić sobie tylu klientów? Ano trzeba do codziennej żywności i używek dodawać substancje rakotwórcze, cukrzyco-twórcze,
  Wydawałoby się, że pracownicy tych koncernów siedzą na tej samej gałęzi, ale widać mogą mieć na własny użytek nie tylko wiedzę, ale i antidota na trucizny, które sprzedają gojom, Albo po prostu wizja dużych pieniędzy, tego bożka żydowskiego, odbiera im ludzki wzrok.

 3. osoba prywatna said

  To prawda. Sposobow na pokonanie raka jest kilka. Tyle tylko, ze nie za pomoca „lekow” ktore oferuja kartele farmaceutyczne.

  ….”Kiedy nasze babcie robiły weka na zimę, kładły owoce z pestkami. Nie wiedząc o tym, dostarczały swoim rodzinom B17. Kiedy nasze mamy robiły weka, pestki już wyjmowały, bo wmówiono im, że w pestkach jest cyjanek, czyli kwas pruski. Panika przeniknęła oczywiście z USA. Dlatego dzisiaj tysiące Amerykanów potajemnie wyjeżdża leczyć się do Meksyku… i wraca zdrowymi. Zresztą w Polsce, tak jak i w wielu krajach, nie możemy kupić witaminy B17 w żadnej aptece. Proszę sprawdzić, jak magister za ladą będzie stukała w klawiaturę aptecznego komputera wszystkie trzy nazwy, po czym uśmiechnie się i powie, że nie ma czegoś takiego.
  Podstawowym argumentem przeciwko B17 jest twierdzenie, że letril zawiera silnie trujący cyjanek. Jednak witamina B12 również zawiera cyjanek i bez kłopotów można ją kupić w aptece. Nawet bez recepty. O co tu chodzi?
  Dokładniejsze badania wykazały, że straszenie amigdaliną nie ma sensu, bo natura w doskonały sposób zabezpieczyła nas przed zatruciem substancją pochodzącą z pestek. Nawet lepiej, bo zabezpieczyła nas podwójnie. Wyobraźmy sobie bandytę dzwoniącego do drzwi i głuptaka wewnątrz, który je zawsze bezmyślnie każdemu otwiera. Właściciele domu wiedząc, że mają głuptaka, zamontują blokadę w drzwiach tak, by ani on, ani bandyta nie mogli otworzyć drzwi. Otóż zdrowa komórka ludzkiego ciała to dom, w którym jest zamontowana taka blokada, i nie ma głuptaka. Chora rakowa komórka to dom, w którym jest odwrotnie – nie ma blokady, a mieszka 3000 głuptaków. Bandytę przed drzwiami obrazuje cyjanek zawarty w B17.
  B17 to substancja, w składzie której część atomów tak się ułożyła, że tworzy rodnik cyjanku. Rodnik „rodzi” cyjanek wtedy i tylko wtedy, gdy po pierwsze: zetknie się z enzymem otwierającym („głuptak”) o nazwie betaglukozydaza i po drugie – nie ma w pobliżu enzymu blokującego o nazwie rodanaza („blokada”).
  W zdrowych komórkach ludzkiego ciała mamy blokującą rodanazę i prawie w ogóle nie ma betaglukozydazy. Dokładnie odwrotnie jest w komórkach rakowych, gdzie betaglukozydaza występuje aż 3000 razy więcej niż w normalnej komórce i brak jest enzymu blokującego – rodanazy.
  Zatem gdy letril dostanie się do ludzkiego organizmu, rozchodzi się do wszystkich komórek zdrowych i chorych. W zdrowej komórce zamienia się w glukozę. W rakowej uwalnia cyjanek oraz drugą, równie silną truciznę (aldehyd benzoesowy). Te dwie trucizny niszczą komórkę rakową i tylko ją, a przecież o to chodzi.

  Teraz, znając już mechanizm, spójrzmy, jak amerykańska Administracja ds. Żywności i Leków (FDA) starała się odwodzić od letrilu i w jaki sposób nastraszyła nasze mamy. Najpierw ogłoszono, że letril jest bezużyteczny do zabijania raka, bo po wnikliwych badaniach nie stwierdzono w nim cyjanku. Po jakimś czasie, stwierdzono że letril w komórkach rakowych uwalnia cyjanek. Wtedy wydano odwrotny komunikat: skoro letril zawiera cyjanek, jest trujący. Według FDA mamy zatem sytuację, że owszem, B17 zabija raka, ale ponieważ robi to cyjankiem, to „takie niehumanitarne”.
  Ostatecznie jednak FDA została wezwana przed Sąd Federalny, gdzie przyznała, że nie posiada dowodów na toksyczność letrilu. Przeprosin oczywiście nie było, a my nadal jedliśmy kompoty bez pestek.
  Nasi dziadowie jedli jądra pestek znacznie częściej. Niektórzy, bo lubili, inni z oszczędności albo biedy. Jedli też często zapomnianą przez współczesnych kaszę jaglaną, zwierającą B17. Do chleba dodawali ziarno lnu rónież zawierające letril. Spożywali mleko i mięso zwierząt, które jadły trawę, zawierającą B17. Współczesne odmiany traw zostały tak genetycznie zmienione, że pozbawiono je letrilu”.

  Edward Griffin – Świat Bez Raka 1/6

 4. Rob said

  Jestem zgubiony. Gdzie jest to tlumaczenie filmu? Czy w tekscie? Bo podkreslony odnosnik kursywa nie jest linkiem.

 5. Marucha said

  Re 4:
  Skrócone tłumaczenie filmu (lub jego części) jest umieszczone po tym podkreślonym tekstem, który nie jest linkiem.
  Sam film, niestety, nie jest chyba jeszcze przetłumaczony, nie ma wersji ani z napisami, ani z lektorem.
  Może ktoś z tu obecnych potrafiłby to zrobić?

  Proponuję taki format:

  Godzina:minuta:seunda Tekst do wyświetlenia
  00:00:00 To, co ma się wyświelić.

  Resztę zrobię sam.

 6. Przeclaw said

  Pamietam, a bylo to w polowie, lub pod koniec lat 1990’ch, gdy kampania zniszczenia Burzynskiego wyplynela do mainstreemu podawaly ja glowne stacje telewizyjne. Toczyl sie proces US FDA vs Burzynski, wynalazcy grozilo 200 lat wiezienia…
  Do pierdla nie poszedl, pewno ku zawodowi wiadomych, i wszystko ucichlo.
  Jednak juz wczesniej i potem Burzynskiego i jego leczenie konsekwentnie propagowal chicagowski dwutygodnik polonijny Panorama, ktory docieral do polskich sklepow delikatesowych na terenie USA. Wlascicielem i szefem tego pisma byl i chyba nadal jest Tomasz Pochron z Tarnowa, ktory naprawde nazywa sie Stanislaw…, nie pamietam jego nazwiska, moze ktos tu je zna ?

  Ten sam dwutygodnik byl krytycznie nastawiony do Novus Ordo i promowal tradycyjny katolicyzm oraz Msze Wszechczasow, Sobor Watykanski II okreslal jako ewidentna zdrade.

 7. bobola said

  Nie chcialbym rozwiewac zludzen ale musze powiedziec, ze nie mam najlepszej opinii o przedsiewzieciach dr Burzynskiego i jego kwalfikacjach naukowych. Jest on zapewne lepszym czlowiekiem interesu niz lekarzem. Ponizszy odnosnik http://www.burzynskiscam.com/ daje obraz tego co przezyli ludzie, ktorzy poddali sie leczeniu w jego klinice. Znane sa takze inne i wczesniejsze przedsiewziecia Burzynskiego o bardzo podejrzanej naturze, ktore zakonczyly sie bankructwem jego kompanii.

 8. osoba prywatna said

  Wiecej o prof. S. Burzynskim:

  http://www.opcjanaprawo.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2385:pokona-raka-profesor-stanisaw-burzyski-&Itemid=10

 9. 166 bojkot TVN said

  7/Bobola
  Dla porównania trzeba podać koszt leczenia tzw konwencjonalnego tego samego schorzenia oraz % przeżywalności tych 5 lat.
  A jest to łatwe do sprawdzenia w USA, bo tam każdy pacjent dostaje do zaakceptowania rachunek jaki szpital wystawia za leczenie do zaakceptowania przez pacjenta, lub jego małżonka, rodzinę.
  Ja wiem, że operacja raka krtani i 2 tygodniowy pobyt chorego w szpitalu to ponad 50 000 $. Przeżywalność po tej operacji wyniosła 1,5 roku. Zapłaciła firma ubezpieczeniowa. Prywatnie mało kto w USA mógłby sobie pozwolił na takie leczenie. Może tu jest Hund begraben. Może firmy ubezpieczeniowe finansują wybranych lekarzy i terapie?

 10. Marucha said

  Dr Burzyński zajmuje się tylko przypadkami uznanymi za beznadziejne. Jego leczenie odnosi sukces w ok. 20% przypadków, co jest b. dobrym wynikiem.

 11. AQQ said

  Gorący wywiad z dr.Burzyńskim w tvn
  http://dziendobry.tvn.pl/video/odkryl-lek-na-raka,104,newest,16184.html

 12. veri said

  Czytam sobie o tym Burzynskim ( vel Gewitter 🙂 ) … – cos Wam opisze : dzisiaj w telefonie do zony powiedzialem, ze nic nie jest wazne ( in minus ) wobec tego, ze mnie juz nie boli noga… wiecej niz dwa lata „ciagnelo” mnie od biodra do duzego palucha. Naczytalem sie o … i ja, ciemnogrod i zacofaniec nawet nie spojrzalem na p.bolowe tabletki dawane mi przez corke ( francuskie piguly 🙂 ), na zabiegi, i nawet na oferte operacji … nie ma sensu wdawac sie w szczegoly calej sprawy – … dwa tygodnie temu, ni stad ni z owad kichnelo mi sie jak z armaty – az mnie zgielo w pol – momentalnie ( nie sposob bylo tego nie zauwazyc) bol bezsladowo ustapil i tak jest do teraz.

  … ale faktem jest, ze mnie to „troche” pomeczylo ( za grzechy ?! 🙂 ).

  … obysmy zdrowi byli !

  Pozdr. :-)))

 13. veri said

  Niech kazdy oceni sam :

  http://i2.pinger.pl/paux1269/12d575ce000b05604dbdb76a/louise-l-hay-mozesz-uzdrowic-swoje-zycie-pdf

 14. MatkaPolka said

  Droga po cierniach dr Burzyńskiego to jeden z przykładów.

  To ciekawe jak Une to robią?

  Jak potrafią zwierać szeregi i bronić swoich interesów indywidualnych i grupowych, albo blokować i ograniczać rozwój czegoś wartościowego, albo wykradać i ogłaszać za swoje.

  Inne Przykłady:

  *Lucjan Łagiewka z rewelacyjnym zderzakiem pochłaniaczem energii
  *Geniusza polskiej inżynierii Bohdana Żakowicza może zapewnić niezależność energetyczną w Polsce, przez pozyskiwanie energii z głębokich pokładów skalnych

  Lucjana Łagiewki, któremu Uniwersytet w Cambridge wykradł prawa autorskie,
  15 lat wcześniej jeszcze przed 1998 r. p Polski Urząd Patentowy nie odmówił patentu , a w kilka lat później angielski urząd patentowy nie miał żadnych problemów, aby dać patent Profesor Malcolm Smith z uniwersytetu w Cambridge w roku 2003 zbudował i opisał dokładnie takie same urządzenie co pan Łagiewka.

  Ciekawy jaki będzie los innego geniusza polskiej inżynierii Bohdana Żakowicza może zapewnić niezależność energetyczną w Polsce, przez pozyskiwanie energii z głębokich pokładów skalnych

  Z kolei plagiatora Einsteina kreuje się na geniusza, a był skromnym pracownikiem Urzędu patentowego
  gdzie zbiegały się wszystkie europejskie prace naukowe dotyczące fizyki kwantowej

  Wykradł prace naukowe wszystkich ówczesnych najlepszych umysłów europejskich , aby ogłosić je za swoje .

  Spór o patent
  http://www.teberia24.pl/?p=1272

  Łącznie do 10 mln zł mogą dostać twórcy Energetycznego Przetwornika Akumulacyjno-Rozpraszającego (EPAR) na walkę o patent z Uniwersytetem Cambridge. Wsparcia udzieli Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, z którym firma EPAR podpisała 10 listopada umowę.

  – Gra toczy się o bardzo wysoką stawkę. Przedmiotem sporu są prawa własności do stworzonego przez niewielkie przedsiębiorstwo z Polski Energetycznego Przetwornika Akumulacyjno-Rozpraszającego (EPAR). Umożliwi on niwelowanie niszczącej siły powstającej w momencie zderzenia np. w chwili wypadku samochodowego, jak również generowanie i zastosowanie energii elektrycznej pochodzącej z siły zderzeń – wyjaśnia Anna Grabowska z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

  Unikalne na skalę światową rozwiązanie opracowane przez zespół polskich wynalazców i naukowców uznane zostało za najlepszy wynalazek pierwszej dekady XXI wieku. 5 października 2011 r. Międzynarodowa Federacja Organizacji Wynalazczych (IFIA) nagrodziła Lucjana Łągiewkę – twórcę koncepcji wynalazku – i technologię EPAR tytułem „Best Invention of the First Decade of 21st Century”.

  Jak podkreśla Grabowska, jego znaczenie dla przyszłości światowej gospodarki jest wprost nieocenione. Jednak prawa do pierwotnej koncepcji, stanowiącej bazę dla wszystkich rozwiązań tego typu, rości sobie Uniwersytet Cambridge w Wielkiej Brytanii.
  Jak powiedział w czwartek prezes firmy Przemysław Łągiewka, polski Urząd Patentowy odmówił 15 lat temu wydania patentu, chroniącego tę koncepcję.

  Prawdopodobnie stało się tak, dlatego, że twórcy nie zaprezentowali gotowych prototypów konkretnych urządzeń, a jedynie pomysł, stanowiący podstawę do ich ewentualnej budowy. W Wielkiej Brytanii urzędy nie miały takich zastrzeżeń. Teraz Cambridge chce wprowadzić na rynek systemy oparte na tej właśnie koncepcji. Polska firma też skonstruowała kilka urządzeń i chce by to jej rozwiązania zostały uznane za oryginalne.
  – Podnieśliśmy argument, że rozwiązanie, na którym opierają się inżynierowie z Cambridge jest tożsame z naszym, a tym samym powinno stanowić przynajmniej przedmiot analizy Europejskiego Urzędu Patentowego pod kątem zbieżności, a więc tego co komu i w jakim zakresie przysługuje” – wyjaśnił Łągiewka.
  Europejski Urząd Patentowy przychylił się do tych argumentów i zgodził się na oficjalne wszczęcie sporu. Żeby jednak spór ten wygrać firma potrzebuje niemałych pieniędzy.
  – Mając na uwadze wysoką wartość samego wynalazku i jego duży potencjał komercyjny oraz potrzebę ochrony praw własności intelektualnej polskich wynalazców i przedsiębiorstwa, NCBR postanowiło udzielić wsparcia tej małej firmie – wyjaśniła przedstawicielka Centrum.
  Nam pozostaje ufać, że po spodziewanych bataliach prawnych (za publiczne miliony) ”zderzak Łągiewki”, który jedni nazywają „cudownym” wynalazkiem, a jeszcze inni „cudnym” w końcu doczeka się produkcji…
  Źródło: PAP – Nauka w Polsce

  Zderzak Łagiewki powraca
  https://marucha.wordpress.com/2011/01/06/zderzak-lagiewki-powraca
  Posted by Marucha w dniu 2011-01-06 (czwartek)

  Artykuł był opublikowany na portalu http://hotnews.pl dnia 27.12.2002. Potraktujmy go jako głos w dyskusji o zwariowanych naukowcach i wynalazcach. – admin.
  Po zeszłotygodniowym sukcesie w Kuwejcie, wynalazki oparte na rewolucyjnym odkryciu Lucjana Łągiewki zdobyły kolejne medale na targach Brussels Innova 2010. Świat już od prawie roku zachwyca się polskim odkrywcą, w Polsce trudno mówić o sprzyjającym projektowi entuzjazmie. Czy po raz kolejny polska myśl techniczna będzie musiała rozkwitać poza krajem?

  Pierwsi wśród najlepszych
  Od 59 lat brukselskie targi INNOVA to jedno z najważniejszych spotkań odkrywców z całego świata. W tym roku naukowcy z 30 krajów zaprezentowali ponad 500 wynalazków. Bruksela po raz pierwszy miała szansę przyjrzeć się rewolucyjnej metodzie EPAR, która umożliwia zredukowanie skutków zderzeń obiektów fizycznych nawet o 90 %.
  Podobnie jak na wystawie Inventions Geneva oraz na IIFME w Kuwejcie, polscy wynalazcy zostali wyróżnieni najważniejszymi nagrodami. Lucjan Łągiewka, Przemysław Łągiewka oraz profesor Stanisław Gumuła otrzymali złoty medal za opracowanie metody EPAR. Ponadto wynalazcy zostali nagrodzeni srebrnym medalem za prace wdrożeniowe prowadzone dla lotnictwa w niemieckim oddziale, czyli EPAR R&D Germany GmbH. Sam Lucjan Łągiewka otrzymał z rąk burmistrza Jeana Demanneza Oficerski Order Zasług dla Wynalazczości (Ordre du Merite de Innovation au grande Officier). Jest to prestiżowa nagroda przyznawana za wybitny wkład w rozwój innowacyjnych rozwiązań technicznych.

  Gorączka EPAR
  Głównym celem organizatorów INNOVA jest jednak stymulowanie kontaktów biznesowych pomiędzy odkrywcami a inwestorami. Stoisko EPAR cieszyło się wielkim zainteresowaniem, niektórzy goście przybyli do Brukseli tylko po to, by zobaczyć polski wynalazek. Prezes Zarządu Centrum Badawczo-Rozwojowego EPAR Przemysław Łągiewka przyznaje, iż szczególnym zainteresowaniem inwestorów cieszą się zabezpieczenia dróg oraz urządzenia dla transportu morskiego i lotniczego. Rozmowy są w toku.

 15. MatkaPolka said

  Czy Polak dostanie dwie najważniejsze nagrody Nobla
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/12/01/czy-polak-dostanie-dwie-najwazniejsze-nagrody-nobla/

  Profesor Bohdan Maciej Żakiewicz
  Czy istnieje jakaś szansa, że Polak dostanie Nagrodę Nobla w tym roku? A może dwie? A jeśli tak to jakie i dlaczego? Czy ktoś z Was wie cokolwiek na ten temat?

  Czemu w mediach są prawie wyłącznie informacje mocno negatywne lub plotkowe, a nie ma tych najbardziej istotnych, pozytywnych i potrzebnych?

  Raz na jakiś czas, w różnych krajach, rodzą się ludzie genialni, których myśli i czyny zmieniają świat. Którzy sprawiają, że życie staje się lepsze i łatwiejsze. W większości państw stwarza się im wspaniałe warunki do rozwoju i działania oraz promuje i nagradza.

  Albert Einstein – plagiator?
  https://marucha.wordpress.com/2010/10/10/albert-einstein-plagiator/
  Posted by Marucha w dniu 2010-10-10 (niedziela)

  Czy autor jednej z najbardziej znanych teorii fizycznych mógł splagiatować prace innych?
  Jak się okazuje, Einstein splagiatował wyniki prac wielu znanych naukowców, tworząc w roku 1905 swoją szczególną teorię względności.

  Orędownicy Einsteina działali i działają w sposób zniekształcający prawdę historyczną. Okrzyczany przez magazyn Time „Człowiekiem Stulecia” Albert Einstein (1879-1955) opublikował w roku 1905 długi traktat na temat szczególnej teorii względności (jej rzeczywisty tytuł brzmiał „O Elektrodynamice Ciał w Ruchu”) nie podając żadnych odsyłaczy. Wiele przedstawionych w nim poglądów było znanych Lorentzowi (chociażby transformacja Lorentza) i Poincare’owi, zanim jeszcze Einstein napisał swój słynny traktat.

  Charakterystyczne dla Einsteina było to, że nie odkrywał teorii, ale po prostu je zawłaszczał. Wybrał z istniejącego zasobu wiedzy to, co mu się najbardziej podobało, a następnie wplótł do opowieści będącej jego wkładem w teorię względności. Wszystko to odbyło się przy pełnej wiedzy i zgodzie ludzi z jego środowiska i czasów, takich jak na przykład jego wydawcy z Annalen der Physik (Annały Fizyki).

  Najbardziej charakterystycznym równaniem wszystkich czasów jest słynne E=mc2. Zwyczajowo jest ono przypisywane wyłącznie Albertowi Einsteinowi (1905), jednak konwersja materii w energię i energii w materię była znana już Isaacowi Newtonowi („Ciała stałe i światło są nawzajem wymienne…”; 1704). To równanie można też przypisać S. Tolverowi Prestonowi (1875), Julesowi Poincare’owi (1900; według Browna, 1967) i Olintowi De Pretto (1904) – wszyscy przed Einsteinem. Ponieważ Einstein nigdy poprawnie nie wyprowadził równania E=mc2 (Ives, 1952), wydaje się, że nie ma niczego, co by łączyło je z czymkolwiek będącym autorstwa Einsteina.

 16. MatkaPolka said

  Polacy są wicemistrzami Europy w inteligencji!

  Bijemy sobie brawo?
  Ależ skąd! Nikt z nas w to nie wierzy

  Iwona Bugajska 2006-03-31 http://wyborcza.pl/1,76842,3249022.html

  Raport opublikował Rychard Lynn, emerytowany profesor uniwersytetu w Ulsterze. W swojej najnowszej książce „Rasa a różnice w inteligencji” podaje, że Polacy są wicemistrzami Europy, jeśli chodzi o inteligencję! Nasze średnie IQ to 106. Wyprzedzają nas tylko Holendrzy i Niemcy z IQ 107 ex aequo. A za nami – cała masa: Brytyjczycy ze 100 pkt, Czesi z 98, Rosjanie z 96. O naszym wyniku napisał nawet „The Times”. Brytyjczycy nie ukrywali, że jest im trochę przykro, że inni tak bardzo wystrzelili do przodu.

  Prof. Lynn tak mówi o czołowym miejscu Polaków: – Nie podporządkowaliście się najeźdźcom, ta nieustanna gra z nim w kotka i myszkę musiała pozytywnie wpłynąć na waszą inteligencję. Gdybyście tylko dobrze to wykorzystali, to wasze PKB w tej chwili wynosiłoby 15 tys. dol., a nie 11 tys. na mieszkańca.

  Brawo! Nareszcie gdzieś jesteśmy z przodu. By podzielić się tą cudowną informacją, dzwonię do zaprzyjaźnionych naukowców

  Anna Ciechanowicz, dyr. Pracowni Testów Psychologicznych Państwowego Towarzystwa Psychologicznego: – Polacy z IQ 106?!… Serbowie z IQ 89? To oznacza, że Serbowie są na granicy ociężałości umysłowej.

  Na szczęście nie wszyscy są tak sceptyczni. Prof. Jan Madey, przewodniczący Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, cieszy się: –

  To zasłużone miejsce. Gdzie nie spojrzeć, Polacy ostatnio są w czołówce.

  Wciąż wygrywamy w konkursach programistycznych TopCoder, albo Młodzi Naukowcy UE.
  A nasi astronomowie, Wolszczan i inni, cenieni są na całym świecie.

  Z Polakami tak jest, że im zadanie jest trudniejsze, tym lepiej sobie radzimy.

  Narodowe IQ

  Kraj Wynik

  Niemcy 107

  Holandia 107

  Polska 106

  Szwecja 104

  Włochy 102

  Austria 101

  Szwajcaria 101

  Anglia 100

  Norwegia 100

  Belgia 99

  Dania 99

  Finlandia 99

  Czechy 98

  Węgry 98

  Hiszpania 98

  Irlandia 97

  Rosja 96

  Grecja 95

  Francja 94

  Bułgaria 94

  Rumunia 94

  Turcja 90

  Serbia 89

  Wybrane przykłady z krajów pozaeuropejskich

  Country National IQ based on Comparison countries arithmetic means.

  1 Afghanistan 83*
  3 Algeria 84*

  35 China 100

  73 Hong Kong 107

  39 Congo (Zaire) 65

  56 Ethiopia 63

  81 Israel 92

  83 Jamaica 72

  84 Japan 105

  89 Korea, North 105*

  90 Korea, South 106

  185 Zimbabwe 66

 17. JO said

  Gratuluje Panu Burzynskiemu

  Co do problemow nowotworowych , to najskuteczniejszym lekiem na nie jest zapobieganie a wiaze ono sie z zywnoscia dostosowana do Grup Krwi.

  Ludzie choruja na Nowotwory przede wszystkim z przyczyn zlego odrzywiania sie….

 18. JO said

  ……no i braku milosci – czyli Pana Boga

 19. Krzysztof M said

  Ad. 12

  Sprawa była banalna. Kręgi się nieznacznie przesunęły. I po kłopocie.

 20. niereligijna said

  ad#12 i ja po przeczytaniu Twojej wypowiedzi pomyslalam zee potrzebny byl Ci dobry kreglarz (czy jak to po Polsku sie nazywa)

  Kręgarz, chiropraktyk, chiropraktor – admin

 21. realistka said

  Pan Żakiewicz nie jest ani nominowanym dla nagrody Nobla, ani posiadaczem tego patentu. Metoda hot-dry-rock jest znana w USA i zpowodzeniem zastosowana elektrowni geotermalnej w miejscowości Berlin (nie mylić z Niemcami). Nie ma patentów. Posiada informacje i próbuje je spzredać naiwnym za kupę kasy. Jeździ po uczelniach i konferencjach, próbując robić wodę z mózgu. Nie wolno go porównywać z lekiem na raka, bo sam jest jego rodzajem. Jedyną rzeczą pożyteczną z jego obecności w Polsce po wielu latach pobytu w USA (cel nieznany-wyjechał w latach 70-tych, kiedy dla zwykłego inżyniera nie było to możliwe), jest to że można i należy docierać do źródeł technologii, o kórych opowiada i póbować je implementować do Polski. gdyby taki był cel jego działań, podziwiać możnabyłoby go za intencje i działalność. Sądzę, że naraził się swoim służbom i wylkuczyły go z grona LUDZI DUKCESU. O takich WIELKICH już wiemy – patrz. gen Czepiński.

 22. I love Texas said

  Panie Gajowy, pisze Pan o skutecznosci metodologii dra Burzynskiego rzedu 20 procent. Otoz, gdy wspolpracowalem z nim w roku 1981, przezornie nie bede ujawniac, jaka wtedy byla moja funkcja, skutecznosc jego terapii byla rzedu 97 procent. Diabel jak zwykle tkwil w szczegole. Otoz doktor selekcjonowal swych pacjentow, zajmujac sie przypadkami, co do ktorych widzial szanse sukcesu, a do owych prognoz stosowal rzadka w owych czasach technike komputerowa. Te 97 procent dotyczylo pacjentow, ktorych leczenia mogl sie podjac.
  Dla uwiarygodnienia moich relacji z Instytutem Badan nad Rakiem, (Burzynski Cancer Research Institute), jak wowczas zwala sie jego klinika, podam pewien niezbyt znany i niezbyt chetnie publikowany szczegol, otoz wowczas frakcje antyneoplastonow ekstrahowane byly z ludzkiego moczu.
  Burzynski jest nie tylko przedsiebiorca, ale rzutkim i upartym naukowcem, z duma przyznaje sie do polskiej narodowosci i jest swiadomym patriota.

 23. Marucha said

  Re 22:
  O owych 20% skuteczności mówił w telewizorze sam dr Burzyński i stąd wziąłem ową liczbę.
  Mocz jest produktem, wbrew pozorom, bardzo sterylnym – i używany zarówno w medycynie, jak i kosmetyce. Dużo więcej o tym nie wiem.

 24. veri said

  19. @Krzysztof M. To bylo oczywiste – wiec nie pisalem o tym.

  A’propos przemyslu farmaceutycznego – na mnie, przez cale moje dotychczasowe zycie ( uzbielalo sie tych latek ho,ho – a moze i wiecej / za „Pelagia”/ ) zarobili tyle ile w czasach wczesnego Gierka kosztowal listek „Polopiryny” ( kto pamieta ile to bylo ? ) – oczywiscie minus marza, koszty , … 🙂

 25. osoba prywatna said

  Re 14
  To ciekawe jak Une to robią?

  Jak potrafią zwierać szeregi i bronić swoich interesów indywidualnych i grupowych, albo blokować i ograniczać rozwój czegoś wartościowego, albo wykradać i ogłaszać za swoje.

  Jak najbardziej na miejscu bedzie tu przypomnienie dwoch punktow ze scisle tajnej instrukcji Boleslawa Bieruta (żyd – prawdziwe nazwisko Rotenschwanz), pierwszego powojennego prezydenta PRL – Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Bierut to przedwojenny agent NKWD.

  22. Objąć szczególnym nadzorem wszelkie laboratoria i instytucje naukowo-badawcze.

  23. Należy zwrócić szczególną uwagę na ruch racjonalizatorski i wynalazczy, rozwijać go i popierać, ale wszystkie odkrycia dokładnie rejestrować i zapisem przekazywać do centrali. Dopuszczać do realizacji tylko te wynalazki, które przydatne są w przemyśle wydobywczym, wstępnej obróbki i określone w specjalnej instrukcji. Nie mogą być realizowane te odkrycia, które mogłyby doprowadzić do wzrostu produkcji kosztem ograniczenia wydobycia surowców lub zaniechania zalecanych działań. W wypadku głośnych odkryć spowodować ich sprzedanie za granicę. Nie dopuszczać do publikacji zawierających wartości i opisy wynalazków.

  I tak prawdopodobnie jest do dzisiaj.
  Dlatego byc moze na listach wynalazcow zydy scigaja sie z pedalami.

 26. maran said

  Bardzo ciekawy film . wart obejrzenia. Zmusza do myslenia.

 27. maran said

  Mozna tam zmienic captions na polski. Pod (cc).

 28. Rodacy dzieki wczorajszej dlugiej nocnej pracy rodaka Sebastiana z Tomaszowa Trybunalskiego a teraz z UK , mamy filmy o wielkim Polaku odkrywczy na skale Maria Curre Skłodowska Polski lek na raka – Wstawione
  video: http://77.81.242.192/pliki/dr-burzynski.html

  pliki w formacie MP4 i FLV
  [video src="http://77.81.242.192/pliki/dr_burzynski/dr_burzynski_1.flv" /]
  [video src="http://77.81.242.192/pliki/dr_burzynski/dr_burzynski_2.flv" /]

  [video src="http://77.81.242.192/pliki/dr_burzynski/dr_burzynski_1.mp4" /]
  [video src="http://77.81.242.192/pliki/dr_burzynski/dr_burzynski_2.mp4" /]
  dr Burzyński idzie na wojnę.Stanisław Burzyński to biochemik wykształcony w Akademii Medycznej im. Feliksa Skubiszewskiego w Lublinie. Obecnie w Teksasie USA po 20 latach walki z biurokracja i agencjami rzadu USA wygral prawnie. Amerykanie masowo lecza raka w jego 40 milionowej nowoczesnej klinice

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: