Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (22 – …
  NyndrO o Czy można się modlić na Różańc…
  revers o Przejechałam drogą śmierci w…
  Sudbina Srba o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
  ? o Myśl imperialna Adolfa Bo…
  Czesio i muchy o Czy można się modlić na Różańc…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Anzelm o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Maverick o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  KONAR o Stalin i jego cechy chara…
  Piotr B. o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Cypo o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Rosjanie zbroją Syrię

Posted by Marucha w dniu 2011-12-03 (Sobota)

Według agencji Interfax powołującej się na anonimowe źródła w wojsku, Rosja zaopatrzyła Syrię w nowoczesne przeciw-okrętowe pociski manewrujące S-300.

Rosyjskie okręty, które dotarły niedawno do syryjskich wybrzeży miały na swoim pokładzie zapas pocisków zdolnych według źródeł agencji zapewnić „pełne bezpieczeństwo wzdłuż syryjskiej linii brzegowej”.

Rosja nie uznała głosów ONZ, Ligii Arabskiej i krajów Europy Zachodniej wzywających do nałożenia na Syrię zbrojeniowego embarga. Podczas październikowego głosowania na spotkaniu Rady Bezpieczeństwa, Rosja wspólnie z Chinami zawetowały rezolucję potępiającą działania prezydenta Assada. Zdaniem Moskwy rezolucja mogła podobnie jak w Libii otworzyć drzwi do interwencji zbrojnej ze strony państw Zachodu.

Siergiej Ławrow, fot. Michaił Ewstafiew.

Podczas konferencji prasowej we wtorek, minister spraw zewnętrznych Siergiej Ławrow oświadczył, że przypadek Libii pokazał jak bardzo jednostronnie traktowane jest embargo: „Wiemy jak to działało w Libii kiedy to embargo zbrojeniowe dotyczyło jedynie armii libijskiej. Opozycjoniści dostawali broń a kraje takie jak Francja i Katar mówiły o tym publicznie bez śladu zażenowania”.

Powołująca się na źródła syryjskie i rosyjskie gazeta „Israel National News” podała, że Moskwa uznała potencjalny atak Zachodu na Syrię jako „czerwoną linię”, której nie może tolerować.

Wcześniej media poinformowały o zbliżającej się wizycie rosyjskiego lotniskowca „Admirał Kuźniecow”, który wkrótce ma przypłynąć do portu w mieście Tartus.

Źródła:
http://www.jpost.com
http://www.haaretz.com

http://www.orwellsky.blogspot.com/

Komentarzy 65 do “Rosjanie zbroją Syrię”

 1. zdecydowany said

  Przynajmniej Rosjanie mają jaja. Szkoda, że nie zareagowali nieco wcześniej i nie poparli prawdziwego patrioty Muamara Kadafiego. Ale lepiej późno niż wcale…

 2. bardziejZdecydowany said

  Przynajmniej Rosjanie nie różnią się w ogóle od reszty bandytów. Panie Zdecydowany.

  Pan zaś niczym się nie różni od stada lemingów, którzy potępiają obronę – bo tak każe G*** Wyborcza – a pochwalają syjonistycznych agresorów – admin

 3. opinio said

  Rosja wyciagnela racojnalne wnioski po wojnie w Afganistanie;…. handel bronia buduje-pokoj i dobrobyt…, czego scisle dzisiaj sie trzyma rozsiewajac golabki pokoju-AK 47 po calym swiecie….z innymi zydo-demokratami

 4. halszka said

  tylko tlomok nie widzi -ze USA staraja sie ROSJE okrazyc z kazdej strony!!!!!!!!ROSJA MUSI SIE BRONIC!!!!!!!!

 5. piotrus said

  Re:4
  Jestem tego samego zdania. Po wiadomościach, które do nas napływają widać, że Rosja jest okrążana z każdej strony. Niestety, ale z informacji jakie do nas napływają wynika Rosja praktycznie jest rozbrojona, ale czy aby na pewno?

 6. Marucha said

  Re 4:
  Widzi Pani, zdaniem niektórych Rosja nie powinna mieć prawa się bronić ani czynić żadnych kroków mających na celu zwiększenie swego bezpieczeństwa, gdyż uznane to zostanie za bandytyzm „miedwieputinów”.
  Natomiast USA mają oczywiście prawo do posiadania baz wojskowych w 130 krajach, napadania na suwerenne państwa bez wypowiadania wojny, torturowania więźniów, wygrażania Iranowi, wprowadzania demokracji, bronienia „ruchów wyzwoleńczych” itp.

 7. Marucha said

  Re 3:
  Jest Pan skończonym, nieuleczalnym, zażydzonym głupcem.

 8. opinio said

  p. Gajowy, argumenty nie do zbicia bola? a to „drugie” to jest jest u pana juz stereotypowe…te zydy…malutki z p. czlowiek, p. Gajowy

  Nie będę dyskutował z głupcami na tematy wielokrotnie tu przerabiane. Dziękuję za współpracę. – admin

 9. marek said

  Panie gajowy bardzo proszę nie zamieszczać wypocin idiotów politycznych, gdyż obniża to wartość strony. Dziękuję

 10. Marucha said

  Re 8:
  Dodam jeszcze jedno: tylko wyjątkowo zażydzony głupiec może atakować Rosję (czy jakiekolwiek inne państwo) za to, że chce pomóc Syrii, która jest celem agresji lucyferian.

  Każdy bałwan (albo indywiduum czyniące wulgarne wpisy), którego usuwam z gajówki, zawsze – zawsze – pokrzykuje, że gajowemu „brakuje argumentów”.
  Opinio nie jest tu wyjątkiem.

 11. Adamus said

  Jestem zdania że Rosja musi przeciwstawić się Usraelowi, który chce ubezwłasnowolnić cały świat. Popieram pomoc wojskową z jej strony dla Syrii. A syjonistycznych hasbarowców pędzić z tej strony, bo tylko ją zaśmiecają.

 12. aga said

  Assad jest kluczową postacia w obozie anty-lucyferiańskim / Iran,Iraq,Syria i Liban-Palestyna/

  Lucyferianom nie wystarcza stworzenie masońskiego tworu pod nazwą USA i obecna Unia Jewropejska,
  Teraz następny krok ;chcielby utworzyć nowe imperium otomańskie. Przekupili już Erdogana ale maja przeciwko sobie ten w/w obóz.I miejmy nadzieję,że się ten obóz utrzyma.

 13. aga said

  http://www.sana.sy/index_eng.html

 14. navajo88 said

  Panowie tylko się nie pozabijajcie na tym blogu !!! OKI! ,wiecej uśmiechu i zdroworozsądnego humoru toż to tylko blog i nic wiecej ! hahahahahahaha
  J.M.H

 15. opinio said

  p. Gajowy, gdyby pan byl w zasiegu reki dalbym w ten gowniarski-manipulacyjny pysk na odlew z miloscia od serca,… za obelgi pod moim adresem..

 16. Trzyrazyjot said

  Ad.7.i 10.
  Popieram.
  Ad.15.
  żydziny mają serce??? Nie mówiąc o miłości.

 17. Kronikarz said

  uf !
  Nareszcie !
  Rosjanie moze zrozumieli, ze ani Syrii ani Iranu nie mozna pozostawic na pozarcie Bestii, bo Rosja wtedy pierwsza w kolejce !

 18. RomanK said

  Sikorski do Polaków i Niemców: układ z Dorotheenstrasse wciąż obowiązuje! \

  http://www.propolonia.pl/blog-read2.php?bid=25&pid=3385

 19. Kronikarz said

  Gajowy,

  Po wyslaniu 17/ odkrywam te „dyskusje” i wielka mnie chec napadla przypieprzyc gnojkom w morde i nozem !

  Mam nadzieje, ze Pan nie przepusci tym podlym i bezczelnym – taki jeden z drugim smie w bialy dzien – agentom.

  2.
  bardziejZdecydowany powiedział/a
  2011-12-03 (sobota) @ 09:44:00

  3.
  opinio powiedział/a
  2011-12-03 (sobota) @ 10:18:07

  Tak, tak, z dwojga zlego, juz wole „pieprzycieli” a panu zycze wytrwalosci 😉 w biciu po koszernych ryjach !

 20. Praworządny Obywatel NWO said

  A tutaj jest jeszcze ciekawiej:

  Według NDTV, chińskiej telewizji informacyjnej z siedzibą poza terytorium kraju, w odniesieniu do ostatnich spekulacji, które mówią, że Iran będzie celem amerykańsko-izraelskiego ataku wojskowego, generał Zhang Zhaozhong powiedział, że „Chiny nie zawahają się chronić Iranu nawet jeśli oznacza to trzecią wojnę światową”, co zostało przez niektórych odebrane jako „zaskakujące”.

  W programie cytuje się również profesora Xia Ming, który parafrazując Zhaozhong, powiedział że „niewahanie się przed konfliktem i trzecią wojną światową będzie w całości wykorzystane dla dobra krajowej polityki.”

  Chiny zdecydowanie potwierdziły, sojusz z Iranem w ostatnich tygodniach, szczególnie wczoraj, kiedy to odmówiły aby skrytykować Iran za wtargnięcie do ambasady brytyjskiej w Teheranie zorganizowane przez irańskich studentów na początku tego tygodnia.

  Zarówno Chiny jak i Rosja dały jasno do zrozumienia, że będą wetować ONZowskie zezwolenie na akcję zbrojną przeciwko Iranowi w następstwie stwierdzeń, że Iran jest o krok od stworzenia broni jądrowej.

 21. „Praworzadny Obywatel NWO” nie ma racji bytu, gdy de facto podważa NWO.

  III wojna już jest. Inaczej niż tamte. Nas straszą tą następną wojną. Dopiero zaczyna się. Ale będzie całkiem inna. Jeśli nie wytrują nas powiedzmy szczepionkami, to rasa ludzka przetrwa. Nie ma już miejsca na masowe bombardowanie jądrami.

 22. Odnośnie Opinio i jednego z poprzednich wpisów.

  Panie Gajowy, mam taki wniosek. Pan lubi ankiety. No to niechaj pan przeankietuje użytkowników Gajówki na poziom wykształcenia formalnego?

  Straszniem ciekaw rezultatów.

  Dla Opinio mógłby tam znależć się specjalny punkt do wybrania.

 23. Wosiu said

  Niech się autor artykułu zdecyduje o co mu chodzi:

  S-300 – przeciwlotniczy pocisk ziemia-powietrze dalekiego zasięgu,

  czy

  P-800 Onyks (Jachont) – przeciwokrętowy, ponaddźwiękowy pocisk manewrujący

 24. Śpij kochanie.

  Przecie to jest znane w Rosji. Znane jak i buty zimą przemakające.

  Mnie akurat buty rozklejają się. Żona zapłaciła 400 rubli za podeszwy, żeby je przykleić, ale nie bardzio to działa.

  A kto to napisał? Dla spania?

  Nie znalazem nic lepszego,

 25. Zerohero said

  Re 23

  Ma pan rację. Sam to chciałem napisać. Chodzi chyba o Jachont. Z Altaira:

  Pocisk 3M55E Jachont klasy stealth rozwija prędkość przelotową 3 tys. km/h, lecąc na wysokości 5 m, a w ostatniej fazie lotu (ok. 40 km) rozpędza się do 750 m/s. Jego zasięg wynosi ok 300 km, a samonaprowadzająca się radiolokacyjnie głowica bojowa ma masę ok. 200 kg. Według producenta, nie ma obecnie na świecie żadnego skutecznego środka przeciwdziałania przeciw atakowi Jachonta. Potwierdziły to próby prowadzone w USA.

  tam chyba też nieco namieszali bo 300km pocisk osiąga w trybie lotu balistycznego, a lot nisko nad wodą zmniejsza zasięg do ok. 100km.

  Do pana Gajowego: proszę, niech pan tnie bez litości wpisy nic nie wnoszące do tematu, prowokacje i tym podobny. Wszelkie Opinie-Zapinie powinny się trzymać z daleka i nie zaśmiecać dyskusji.

 26. RomanK said

  To panowie niczego nie zmieni.tzw ban dla piszacych..zmieniaja ksytwki jak rekawiczki i IP tez moga w kadej chwili..takie jest ich zadanie…
  Dobrze ze zaczynaja byc widoczni..i natychmiast rozpoznawane ich intencje beltania , belkotania, i wyprowadzania kazdgo watku do wloczegi po chaszczczach…TYlko swiadomy i zdecydowany bojkot troli..lekcewazenie ich wpisow i ich wielonickowych atakow…
  Przykry oboiwiazek Administratora to rczej usuwanie glupich i prowokacyjnych wpisow na zasadzie, ze jak nabrudzi jakis nieproszony gosc to ktpos musi sprzatnac im szybciej tym lepiej ..bo smrod mniejszy…

 27. Kronikarz said

  Wytykanie powoduje, ze nie dzialaja z otwarta przylbica i musza mataczyc a to z kolei pozwala ich identyfikowac.

 28. Gonić bezmyślnych troli. Swoja drogą zastanawiam się, co taki jeden z drugim sobie obiecuje po tej swojej grzecznej aktywnosci na cześć Hasbary. Czy oni spodziewają się od nich jakiś nadzwyczajnych przywilejów, czy po prostu wystarczy im parę złotych na flaszkę?

 29. RomanK said

  Njczesciej dostaja darmowe stypendia….lub na flaszke do emeryturki…SB ckiej, wojskowej najczesciej.

 30. Kronikarz said

  Zydy – wedlug ich prawidel – to trzy a nawet cztery sprawy naraz : & nacja & religia & rasa & wybranstwo ; kazdy zyd ustawia te klocki po swojemu ; jako pasozyt zyje z ofiary i od niej nie ustapi ; ma taki zajoba na swoim punkcie tak jak zajoba mieli nazisci ; zreszta jedni od drugich sie uczyli i darli ze soba koty ; przez cale wieki sie miedzy nimi kotlowalo czesto naszym kosztem ; znajac zydow od podszewki nazisci uzyli metod radykalnych ; Polacy jako katolicy nie maja sily przebicia ani protestantow ani nawiedzonych nazistow a to zydki bezczelnie wykorzystuja.

 31. JO said

  „Polacy jako katolicy nie maja sily przebicia ani protestantow ani nawiedzonych nazistow a to zydki bezczelnie wykorzystuja.” Kronikarz

  Ja to widze calkiemj inaczej – jedynie Polacy – Prawdziwi Polacy – wiedza jak z Nimi walczyc i to jest przyczyna „klesk Zywiolowych” Polakow, ktorych Zydzi sie Boja Jak Diabel Swieconej Wody.

  Coz, zeby jednak to widziec , trzeba wiedziec co oznacza bycie Prawdziwym Polakiem……

 32. RomanK said

  To moze pan JO napisze poprostu definicje Prawdziwego Polaka…
  .Dawid Wildstein juz swoja podal….i ta mi wcale nie wyglada na definicje ani Polaka…ani prawdziwego:-=)

 33. JO said

  Polak to Katolik na terenach RP, majacy za ojczyzne RP

 34. JO said

  ….Unita, taki jak to bylo kiedys….to tez Katolik

  …..judeo-katolik, to nie Katolik i nie Polak prawdziwy wiec…

  …..Ukraino-judeo-Greko-Katolik z JPII nadania…- to nie Katolik…..i ma sie rozumiec, ze to nie jest prawdziwy Polak a zadatek na Zyda….

 35. Piotrx said

  Re 32:

  A to moze pan RomanK przedstawi obiecane przez siebie w innym wątku opracowanie polemizujące z tezami MarkaS – czas mija i kolejny „wikend” a nadal go nie ma – chyba że coś przeoczyłem?

 36. Guła said

  Federacja być może nie będzie w stanie obronić własnego terytorium boć chodzi o syberyjskie zasoby w tym oczywiście i największe na świecie zapasy słodkiej wody.
  O ile nie dojdzie do przejęcia złóż syberyjskich przez lucyferian to zasiedlą te ziemie Chińczycy. A oni są jak perz.

  Ciasno bardzo jest w państwie środka Europy. Może by tak wschodni sąsiad przesunął swoje granice na wschód za smoleńską bramę i zasiedlił te bogactwa syberyjski. Mieli by jako te pączki niczego by im nie zbrakło. Bo Niemcom może się ziścić przepowiednia i zmieszczą się pod cieniem małego dębu. A w najlepszym przypadku rozleci im się Federacja.

  Coś do snu, od paru dni dostępne:

  http://www.ekino.tv/film,Mlyn-i-krzyz-The-Mill-And-The-Cross-2011-Napisy-PL,25143.html

 37. RomanK said

  Przeoczyl pan- panie Piotrex..pare wikendof temu nazad…….niech pan sobie odszuka…

 38. RomanK said

  Panie JO a Niemiec katolik na terenach RP to Polak- czy zajac???
  Czy Prawoslawny Polak na terenach RP to Polak czy dzika kaczka???
  Czy Noncjusz papieski na terenie RP to Polak..czyt papizda????
  Czy nieochrzczony…. to Polak???

  BO panska definicja jest bledna…Katolikiem moze byc kazdy ale Polakiem juz nie:-))))_

 39. Krzysztof M said

  Ad. 24

  „Mnie akurat buty rozklejają się. ”

  – Polecam buty robocze. Wystarczy 100-150zł. Wyglądają zgrzebnie, ale są szczelne. I nie słyszałem, żeby się rozklejały.

 40. Piotrx said

  Re 37 No wlasnie nie moge znalezc…

 41. maasteer69 said

  Ad 1
  Ruscy nie mają jaj bo nic nie robią w sprawie kosova 😦 tam dalej bieda się dzieje
  Nie pomogli Serbom w czasie natowsko – lucyferjańskiej agresji – zostawili wiernego sojusznika na pastwę albańskich talibów i natowskiej bestii
  Chyba ze kosovo sprzedali za Gruzje

  I nie wiem co już w końcu myśleć o Miedwie-putinach – czy to syjonistyczna agentura czy tez nie

 42. Chutor said

  Ad 41 Maasteer69

  „I nie wiem co już w końcu myśleć o Miedwie-putinach – czy to syjonistyczna agentura czy tez nie”

  A co sami Rosjanie o tym mysla?

 43. wi42 said

  Re:41 Maa..69

  Maasteer69 wymaga aby Ruscy zrobili wszystko.
  Oni nie potrafia zrobic wszystkiego, ale robia cos niecos.
  Np. nie uznali Kosowa, pokrzyzowali plany lucyferian w Gruzji (oddalili wojne z Iranem o…? lat) itp. Tak, tak nie poparli Kadafiego, nie poparli Serbow…
  Dlaczego nie zadasz od RP aby zrobili przynajmniej cokolwiek – nawet najmniejszy gest swiadczacy o samodzielnosci panstwa lub przynajmniej normalnosci?

 44. u said

  Rosjanie wspolracuja scisle z Chinami i razem vetuja „opozycje” zachodnia na Syrie, nie uznaja nalozonych przez Zachod i Lige Arabska sankcji, one ich nie obowiazuja. Chiny wlaczyly sie do gry, aktywni, nawet groza, ze razie napadu na Iran to nie beda tylko obserwatorem. . Oba kraje wiedza, ze Syria, to preludium do agresji na Iran, a Iran to przeciez – sojusznik, nie tylko biznesowy, strategiczny.
  Z tego wynika, ze trwa walka miedzy gigantami o wladze na napewno, jak rozniez o wplywy konieczne do utrzymania zrodel energii.

 45. Panie Krzysztofie M @39, buty robocze w życiu nosiłem, w Kanadzie. Chyba z rok. Już nie pamiętam, co z nimi się stało. Zapewne oddałem komuś za darmo. Solidne rzeczy bardzo lubię. Ale nie przesadzajmy – raz na rozbiórce budowlanej gwóźdź wlazł mi w stopę poprzez stalową podeszwę.

  W Rosji do pracy na uniwersytecie albo w szkole nie mogę włożyć butów roboczych. Rosjanie są bardzo uczuleni na ubiór. Żona mi nawet wyjść z domu w dżinsach nie pozwala…

 46. Guła said

  A zaczynają lustrację od butów. Pokaz mi swoje buty a powiem ci kim jesteś – tak powiadają.

  Ochrona stóp jest ważna dla zdrowia. Więc trzeba wykosztować się raz na kilkanaście lat na buty od Bata. Póki jeszcze robi. Albo obstalować u dobrego szewca.

 47. Panie Guła, co pan o Bata. Jego już dawno nie ma.

  Był sklepik w Zamościu. Mówiło się: idę do Bata. Aby dobre buty kupić. Ten sklepik nadal istnieje, tylko już nie sprzedaje butów. Tuż na rogu dawnego „Placu Wolności”.

  Żyd Bata. Uczyć się od nich, może.

  Potem Kanadyjczyk. Tam zrobił przemysł butowy. A potem opłacało się jemu eksploatować bardziej ludzi w Afryce Południowej.

  Teraz dobre buty Rosja kupuje za petrodolary u Niemców albo Szwajcarów, a może u Italianców.

  Nie pytajcie mnie, dlaczego Rosja sama nie może produkować żywności albo butów.

 48. Zenek said

  Nie jedna jest Rosja !
  Jest ich trzy :
  – bolszewicka ;
  – europejsko-slowianska :
  – prawoslawna

  Teraz sobie przeanalizujcie kto z kim trzyma i do czego dazy.
  Zydzi sa wszedzie !

 49. Krzysztof M said

  Ad. 47

  „Nie pytajcie mnie, dlaczego Rosja sama nie może produkować żywności albo butów.”

  – Odpowiedź byłaby bardzo interesująca… Szkoda, że nie padła.

 50. Skoro napisałem „Nie pytajcie” a pan jednak raczył był swoąa impertynencką pół-świadomoscią spytać, znaczy że jest pan tłumok. Ja tak wogóle to nie bardzo poważnie pana wpisy traktuje. Nie chcę bardziej dosadnych słów używać. Ale jeśli będzie trzeba, to będę.

 51. Wogole, jedną z najważniejszych rzeczy w dyskusjach jak tu, to nie mieszać się do prywatności. Czlowiek (np. ja) ma prawo pisać, co chce. Ale inni nie koniecznie mają prawo komentować wszystko, co związane z prywatnością drugiego człowieka. Prędzej nie mają takiego prawa.

  Ja na przykład nie piszę o prywatnych sprawach Maruchy. Boże, dobrze, że i mało o nich wiem.

  Do prywatności będą mieszać ci z hasbary, i spec służby. Po tym ich poznać.

 52. Buty Putina said

  Co ja z tymi butami, miało być; szachy u Putina.
  Guła.

  Słyszałem ze w Czechach jeszcze robią te buty? Jak sobie przypomnę ich cenę sprzed lat, to dzisiaj kosztowały by jakieś 2500 PLN. Za dwa tyś szewc z okolicy robi. Wcale nie gorsze. Przemoczone stopy to zaraza. Ale miało być o szachach u Putina.

  ( Aha

  Kiedy zapanuje absolutna breja na chodnikach i jezdniach której według ostatniej mody nikt nie usuwa, żadne buty nie wytrzymują oprócz gumofilców. Ot zaraza. Pakuję wówczas stopę w skarpetce w worek foliowy, po zakupach tzw „jednorazową reklamówkę” – u nas, i wówczas zakładam buty. Usuwam ta reklamówkę w pracy, kiedy buty jako tako obeschną i wilgoć przestaje być groźna.)

  „– JAKA POLITYKA HISTORYCZNA? – przerwał ostro Tuskowi Putin. – Sami jesteście historykiem, więc wiecie, że historię piszą zwycięzcy. Piszą ją silniejsi. Tak było, jest i będzie! – rzekł dobitnie. – Dlaczego mamy uznawać racje nie mające znaczenia dla naszych planów? – spytał nie czekając na odpowiedź. – Wy też piszecie waszą historię tak, jak wam wygodnie. Dobrze znamy waszą rolę i paru innych osób w wydarzeniach lat 80 czy 90, a wasza opinia publiczna, co innego na ten temat wie. – mówił Putin. – Doskonale wiecie, że ludzie nie muszą wszystkiego wiedzieć.

  – Macie racje Władimirze Władimirowiczu, nawet nie mogą.

  – Nie mogą, bo do tego nie dojrzeli. To my musimy wziąć na swoje barki ciężar odpowiedzialności za narody i za bezpieczeństwo Europy. A jak już mówiłem ruch należy do was Donaldzie Donaldowiczu.

  – Władimirze Władimirowiczu, z tego co pamiętam, to pion może zostać też hetmanem.

  – Może, ale nie liczcie na to. – zaśmiał się Putin – Ja nie zaczynałem od piona. A wy?

  – Dobrze wiecie, że tak.

  – A wy wiecie, że hetmana jest bardzo łatwo wymienić.

  – Wiem. Ale z hetmanem nie ma problemu.

  – Tak, problem jest tylko z królem. – potwierdził Putin i dodał. – Nie ma innego na niego sposobu niż mat.

  – Fakt, innej możliwości nie ma. – zgodził się Tusk.

  – Nie ma innej możliwości. – powtórzył Putin. – By wygrać partię, potrzebny jest szach mat.

  – I wtedy można zacząć nową partię? – spytał premier Tusk…”

  http://alefstern.nowyekran.pl/post/42603,spotkanie-w-sopocie-nord-stream-a-sprawa-smolenska-cz-iii

 53. Marucha said

  Re 41, 43:
  Przypominam, że rządzące w Polsce szumowiny bardzo szybko uznali niepodległość „państwa Kosowo”. Nie stać ich było na najbardziej elementarny odruch sprawiedliwości.
  Za to Rosjanie powinni ryzykować wywołaniem III Wojny w sytuacji, gdy nie są do nie przygotowani.
  Przypomina mi to tatusia, który bał się wejść do wody, aby uratować tonące dziecko. Wyciągnał je na brzeg i uratował je ktoś inny. Reakcją tatusia było „Panie, a gdzie czapeczka?”.

 54. aga said

  Panie Zyszku,
  sam ma Pan tendencje do rozpsiywania się na tematy osobiste a potem z agresja reaguje;
  w tym przypadku sama konstrukcja zdania sklania do zadania pytania,a Pana znowu w tym wypadku agresja jakaś niezrozumiala ogarnia.
  Może Pan cos na ten temat powie o mordowaniu ros. patriotow?
  A może to nie byli patrioci?

  Fragment książki rosyjskiej autorki patriotycznej Tatiany Gracziewej pt. „Pamiat russkoj duszi”
  3 Grudzień 2011 Dodaj komentarz Przeskoczenie do uwag

  Źródło : http://www.ic-xc-nika.ru/texts/2011/jan/n969b.html

  Tłum. z jęz. ros. RX

  Okładka książki „Pamiat’ Russkoj Duszi”

  Pani Tatiana Wasiliewna Gracziewa jest kierownikiem Katedry Akademii Wojskowej Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Pani Gracziewa kontynuuje tematykę swoich poprzednich książek, znanych już wielu czytelnikom, takich jak: „Niewidimaja Chazaria”( Niewidzialna Chazaria ), „Swiataja Ruś protów Chazarii”( Święta Rosja przeciwko Chazarii ), „Kogda włast’ nie ot Boga, no popuszczena Im”( Kiedy władza nie pochodzi od Boga, ale Bóg ją dopuszcza ). Ciągle kontynuuje ujawnianie „tajemnicy nieprawości”. Jako specjalistka w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego otwiera ona wielu ludziom oczy na związki przyczynowo-skutkowe współczesnych wydarzeń i dostarcza ich właściwe wyjaśnienie. Jako patriotka gorąco kochająca Rosję i jako prawosławna, przedstawia prawidłowe kryteria duchowe i inspiruje do walki za Świętą Rosję. I pomimo tego, że nie ze wszystkimi wywodami pani Tatiany Gracziewej można się zgodzić to wszystkie jej książki są niewątpliwie korzystne dla rosyjskiego, prawosławnego patrioty.

  Dlatego, że te książki są „wskazówkami dla wojowników ducha posiadających mężne serce, rozum, honor i godność oraz powołanie do obrony tego co było stworzone i zachowane dla nas przez naszych wielkich przodków.”

  Redakcja http://www.ic-xc-nika.ru

  MORDERSTWA ROSYJSKICH GENERAŁÓW I OFICERÓW

  Przyczyny zniszczenia całych magazynów i baz wojskowych są po prostu nazywane zadziwiającymi wydarzeniami, na przykład przez wyładowanie atmosferyczne, chociaż piorun uderzył tylko raz a eksplozji było kilka. A teraz przytoczę dalece niepełne dane dotyczące zabijania rosyjskich generałów i oficerów.

  W nocy z 2-go na 3-go lipca 1998 roku miało miejsce rzadkie w swojej nikczemności zabójstwo bohatera wojny czeczeńskiej, generała Lwa Rochlina.

  całość wraz ze zdjęciami na
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/12/03/fragment-ksiazki-rosyjskiej-autorki-patriotycznej-tatiany-gracziewej-pt-pamiat-russkoj-duszi/#more-15742

 55. aga said

  Panie Krzysztofie M
  to Pan nie wie ,że ta nacja niechętnie żyje z produkcji czyli ciężkiej pracy?
  Oligarchom ,którzy rządzili i rządzą Rosją nie w głowie produkcja.
  Oni żyja z „handełe”.

  W czasach PRL Zw. Radziecki całymi pociągami kradł wyprodukowane buty w Polsce; teraz te fabryki ” sprywatyzowane”,więc Rosjanie,którzy jakimś kapitalikiem dysponują przyjeżdżaja busami i kupuja tez prywatnie :)).

 56. Marucha said

  Re 47:
  Firma Bata wszakże istnieje: http://www.bata.pl/

 57. „Panie Zyszku,
  sam ma Pan tendencje do rozpsiywania się na tematy osobiste a potem z agresja reaguje;”

  Oj, jeszcze mnie mało pani zna, Pani Ago. U mnie agresja tylko słowna. To mnie bito. Nawet kobiety. A ja ręki nie podniosłem. Oczywiście jeśli będę musiał, to podniosę.

  Pisuję osobiście, bo tak chcę. Chcę nie bez przyczyny. Chcę coś zmienić. Nienawidzę anonimowości.

 58. JO said

  ad.38. Panie Romanie, czesto mi Pana po prostu szkoda…..

 59. JO said

  Mamy Polakow pochodzenia niemieckiego, czeskiego, wegierskiego, ratarskiego, hazarskiego – tureckiego, zydowskiego-palestynskiego, zmudzkiego, litewskiego-bialoruskiego, ruskiego, mazowieckiego, malopolskiego i odmiany, wielkopolskiego, slaskiego, pomorskiego…..czyli Lechickiego, etc, etc

  czyli ludzi z wielu grup etniczno-narodowosciowych , ktorzy Rzeczpospolita maja za dobro wspolne – najwieksze i sa Katolikami, bo tylko Katolik w najleprzy sposob moze rozumiec co do dobro wspolne – ojczyzna

 60. Od Syrii odeszliśmy już daleko. Ale to normalne.

  Proszę zwrócić uwagę, jak bardzo różnią się informacje o Bata w polskiej wersji wikipedia i w angielskiej. Przed tym przestrzegam. Dojdzie do tego, że najnowsze wiadomości w Google News będą inne po polsku niż po angielsku. Ach, co ja gadam, przecie to już ma miejsce. Mnie na Google News jak na razie najbardziej podobają się wiadomości po rosyjsku, acz to też manipulacja pewna, czuję to.

  A tutaj Bata:

  http://en.wikipedia.org/wiki/Tom%C3%A1%C5%A1_Ba%C5%A5a
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Tom%C3%A1%C5%A1_Ba%C5%A5a

 61. maasteer69 said

  Ad 53
  Rosjanie mogliby przynajmniej dać Serbom S-300 lub inne zabawki
  Wtedy mogliby więcej „niewidzialnych” puknąć

 62. RomanK said

  Panie JO..przepraszam za brak wzajemnosci ..ale pana…… to mi wcale nie zal:-)))
  ,,ale panskiej zony,,,ogronie mi zal i dzieci …:-)))

 63. Kronikarz said

  ZEBY COS TAKIEGO pisac, to juz nie wystarczy byc ciemniakiem ale trzeba sie upic denaturatem :

  2011-12-04 (niedziela) @ 12:47:11
  Mamy Polakow pochodzenia niemieckiego, czeskiego, wegierskiego, ratarskiego, hazarskiego – tureckiego, zydowskiego-palestynskiego, zmudzkiego, litewskiego-bialoruskiego, ruskiego, mazowieckiego, malopolskiego i odmiany, wielkopolskiego, slaskiego, pomorskiego…..czyli Lechickiego, etc, etc

  czyli ludzi z wielu grup etniczno-narodowosciowych , ktorzy Rzeczpospolita maja za dobro wspolne – najwieksze i sa Katolikami, bo tylko Katolik w najleprzy sposob moze rozumiec co do dobro wspolne – ojczyzna

 64. Krzysztof M said

  Ad/ 57

  „Nienawidzę anonimowości.”

  – Bardzo proszę. Prześlę panu moje CV. Jeśli pan sobie tego życzy. Kontakt za uprzejmym pośrednictwem Admina. No i wtedy anonimowy już dla pana nie będę.

 65. go to said

  You’ve made some really good points there. I checked on the internet to learn more about the issue and found most people will go along with your views on this web site.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: