Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  re1truth2 o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  1957 o Trucie kurczaków w USA?
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marian Max Kolanko o Polskość czarnych Polaków na…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Kojak o Tymoszenko pod palmami
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Listwa o Przejściowe trudności z ostate…
  Bezpartyjna o Siergiej Andriejew: Jesteśmy p…
  Łowca głuptaków o Najpierw czołgi, później broń…
  Echo z Węgier o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Kojak o Najpierw czołgi, później broń…
  Liwiusz o Viktor Orban: Zachód jest w st…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Ujeżdżanie konia trojańskiego

Posted by Marucha w dniu 2011-12-04 (Niedziela)

Dość kontrowersyjny, ale ciekawy artykuł na temat znanego wystąpienia min. Sikorskiego w RFN – admin.

No i mamy uroczy kociokwik. „Zdrajca”, „Komiwojażer Angeli”, „Sikorski przed Trybunał”, „Pokolenie ludzi bez honoru” – grzmią tytuły internetowych postów po wystąpieniu Radka Sikorskiego w niemieckim think tanku, gdzie wygłosił prelekcję nt. „Polska a przyszłość Unii Europejskiej”. Grzeją się klawiatury od natłoku oburzenia, że polski minister spraw zagranicznych złożył hołd lenny germańcowi, poddańczo kreując go na unijnego przodownika. Że żadnej ambicji, że biała flaga, że sromota i Gomora, że jednym słowem hańba tysiąclecia.

Jako że samego wystąpienia nie oglądałem, sięgnąłem z zaciekawieniem po jego tekst, a nie fragmenty. Po dojechaniu do ostatniej kropki postanowiłem powszechnego oburzenia w tym temacie nie podzielać. Nie dlatego, że popieram to, co pan minister powiedział. Mój stosunek do UE od samego początku pozostaje niezmienny, czyli krytyczny. Owszem, jestem za wspólnym rynkiem europejskim, ale nic ponad to. To rzecz jasna stoi w konfuzji do tego, o czym mówił pan minister, kreśląc wizję UE jeszcze bardziej zunifikowanej, będącej de facto superpaństwem, a nie opartą na partnerstwie federacją, jak postuluje pan minister.

Ale to nie moje poglądy, ani też poglądy pana ministra są kluczem do zrozumienia tego, co tak naprawdę zrobił Radek Sikorski. Otóż Sikorski w sposób dość zawadiacki złożył na czole Angeli Merkel pocałunek śmierci. No, może nie definitywnej i ostatecznej, ale klinicznej na pewno. To, co tak bardzo oburzyło PiS, czyli słowa skierowane do Niemców – „Nie możecie sobie pozwolić na porażkę przywództwa. Nie możecie dominować, lecz macie przewodzić reformom”, to nic innego, jak ubranie w dyplomatyczny język sformułowania mniej więcej takiego – bierzcie w te swoje germańskie łapy unijny dyszel i ciągnijcie ten trzeszczący wóz, bo inaczej wszyscy spierniczymy się w przepaść.

Wiadomo, germaniec jest ostatnim w Europie, który miałby ochotę skończyć na dnie przepaści, więc wóz pociągnie. Szczytem dyplomatycznej obłudy, ale i swoistego uroku, było stwierdzenie Sikorskiego – „Jeżeli włączycie nas w proces podejmowania decyzji, możecie liczyć na wsparcie ze strony Polski”. Dla mnie prima sort. Myślę, że początkowy rechot niemieckich obserwatorów na temat żaby podkładającej nogę tam, gdzie konie kują, szybko musiał przejść w sztuczny dyplomatyczny uśmiech. Bo co to oznacza? Ano to, że Polska nie biorąc praktycznie odpowiedzialności za nic, zgłosiła roszczenie do miejsca na zydlu obok woźnicy. Dla mnie bomba.

Wizja Unii Europejskiej nakreślona przez Sikorskiego, to próba wyznaczenia nowych zasad gry. Zasad nieziszczalnych, ale poprzez kontekst czasu i miejsca zyskujących pełnoprawne miejsce w obszarze unijnego dyskursu. Uszył więc Sikorski Niemcom niezłe buty, w których marszu paradnego wykonać nie będą w stanie. Wykonał ruch zmuszający oporną dyplomację niemiecką do zdeklarowania się, czy łapią za unijny dyszel czy nie łapią. Ma więc o czym myśleć Angela Merkel i Guido Westerwelle, bo każdy ruch to dla nich widmo porażki, którą trudno będzie im się podzielić z innymi.

Wywleczenie tego istotnego dla UE pytania z ciszy gabinetów na ociekające gwarem salony polityczno-medialne Europy, to sukces Sikorskiego. Ruchem tym polski minister spraw zagranicznych wyekstrahował niemiecką politykę z dotychczasowej symbiozy niedopowiedzeń, obliczonej na kombinację, jakby tu po cichu przy pomocy Francji zjeść europejskie ciastko i ciągle je mieć. Teraz będzie im trudniej. Padło ze strony polskiej konkretne pytanie o rolę Niemiec w Europie. Pytanie wyjątkowo złośliwe, bo na odległość pachnące manipulacją. Wystarczy czytać między wierszami.

– Niemcy to koń trojański Rosji w Europie – stwierdził w kwietniu 2008 roku Radek Sikorski w prywatnej rozmowie z podsekretarz stanu USA Paulą Dobriansky, o czym doniósł nieoceniony w takich sprawach portal WikiLeaks. – Wydają się mieć układ z Rosją. A w zamian niemieckie koncerny robią interesy w Rosji na setki miliardów euro – dopowiadał. Skąd więc taka, wydawałoby się, wolta pana ministra na odcinku niemieckim? Żadna wolta, Sikorski sprzedał właśnie Niemcom za niezłą cenę kontrakt terminowy z fatalnym dla nich terminem wykupu. On o tym wie, oni już o tym wiedzą, tylko PiS jeszcze nie wie.

Jak widać można spojrzeć na sprawę od takiej właśnie strony. Wystarczy się nie zacietrzewiać. Ja tak postanowiłem zrobić. A teraz kochani PiS-wcy walcie. Śmiało.

Maciej Eckardt
http://mercurius.myslpolska.pl

Komentarze 43 do “Ujeżdżanie konia trojańskiego”

 1. Piotrx said

  „Wizja Unii Europejskiej nakreślona przez Sikorskiego, to próba wyznaczenia nowych zasad gry. Zasad nieziszczalnych, ale poprzez kontekst czasu i miejsca zyskujących pełnoprawne miejsce w obszarze unijnego dyskursu. Uszył więc Sikorski Niemcom niezłe buty, w których marszu paradnego wykonać nie będą w stanie. Wykonał ruch zmuszający oporną dyplomację niemiecką do zdeklarowania się, czy łapią za unijny dyszel czy nie łapią. ”

  Gruba przesada – „Sir” Radek gra jedynie rolę jako mu wyznaczyli jego mocodawcy z międzynarodowego kahału. A na na miejscu woznicy w UE siedzi ktoś zupełnie inny……

 2. kama said

  Sikorski sam tego nie napisał,przeczytał i tyle.Robienie z niego przewidującego polityka to zwykłe szachrajstwo.On dba tylko o swoją dupę i już się stara o lukratywne stanowisko w unii.

 3. bobolanin said

  głupie stwierdzenia,
  to że wygłasza się opinii publicznej to co się ustala na masońskich spotkaniach,
  to nie jest powód do radości,
  a to że minister państwa które tak wiele w historii ucierpiało od Niemców wygłasza takie poglądy to może tylko zapałać rozpaczą.
  Dziwię się iż gajowy dał się nabrać na taką ściemę Macieja
  http://www.youtube.com/user/as28a#p/u/6/WrOR0_tqN1I

 4. Marucha said

  Re 3:
  Jeśli gajowy się „nabierze”, to zawsze ma koło siebie uważnych czytelników, co sprawy naprostują i tak oto idziemy do przodu.

 5. haunebu said

 6. maran said

  tu najnowszy przyklad jak studenci w USA bojkotuja mowcow z Izraela ktorzy przyjezdzaja na campusy w celu siania propagandy. Super przyklad skutecznego, non-violent protestu.

 7. Kronikarz said

  Typowy karierowicz przebierajacy sie w piorka i maski na wzor salonowego blefera oraz tworcy totolotka Alfonsa Casanovy.

 8. maran said

  Bardzo dobry i ciekawy wywiad z prof Finkelsteinem ,w kotrym m.in mowi i uzasadnia swoje moralne wybory, dlaczego musi kontynuowac to, co zaczal etc.
  „Politics is not about changing public opinion. Politics is about trying to get people TO ACT on what they already know is wrong,”–Norman Finkelstein.
  „W polityce nie chodzi o zmienianie opinii publicznej. W polityce chodzi o to ,zeby zachecic/pociagnac ludzi
  DO DZIALANIA, po to aby zmienic to, co JUZ wiedza, ze jest zle.”

 9. Rosomak said

  # 5.
  Po mojemu, to Niemcy miały w II WŚ rozpisaną rolę kata, Słowianie zaś – ofiary. W sumie jedni i drudzy stali się ofiarami rozgrywki o współczesny Kaanan. Temat: „rzeka”, ciągnący się od zarania spreparowanych dziejów, jak smród za wojskiem, za parszywą robotą lucyferian – gangreną ludzkości i hubą cywilizacyjną. A na Bliskim Wschodzie prawdopodobnie szykują teraz Armagedon…
  To wszystko przypomina istny dom wariatów, w którym tam na górze „majstrują” w czym się tylko da: od genów (zwłaszcza chodzi o „gen Boga”) po kosmos, po to, by podporządkować sobie Ziemię i ludzi, których zresztą uważają za owady i opryskują chemitrails. Lemingi oczywiście chłepczą nadal gnój medialny jak oranżadę i…zasypiają. (Sorry, że nie na temat ujeżdżania konia trojańskiego)

  diabła i plemię żmijowe nie zasypia.

 10. 166 bojkot TVN said

  Nad tym akapitem autor musiał się na prawdę wysilić:
  – Niemcy to koń trojański Rosji w Europie – stwierdził w kwietniu 2008 roku Radek Sikorski w prywatnej rozmowie z podsekretarz stanu USA Paulą Dobriansky, o czym doniósł nieoceniony w takich sprawach portal WikiLeaks. – Wydają się mieć układ z Rosją. A w zamian niemieckie koncerny robią interesy w Rosji na setki miliardów euro – dopowiadał. Skąd więc taka, wydawałoby się, wolta pana ministra na odcinku niemieckim? Żadna wolta, Sikorski sprzedał właśnie Niemcom za niezłą cenę kontrakt terminowy z fatalnym dla nich terminem wykupu. On o tym wie, oni już o tym wiedzą, tylko PiS jeszcze nie wie.

  Szczególnie o tym wykupie kontraktu. O ile wiem, to wykupuje się weksle, a kontrakty realizuje, ale przeciętny (i nawet nieprzeciętny) dziennikarz i publicysta zazwyczaj nie ma o takich rzeczach pojęcia. Ja jakoś nie chwytam, o czym wie pan Sikorski, o czym wiedzą ONI, o czym nie wie PiS, a sam autor wie o czym pisze?

  Odkrycie, że Niemcy kompanuja z Rosją to taaakie odkrycie jak odkrycie, że rura gazowa rusko-niemiecka została właśnie uruchomiona 8 XI 2011, czyli prawie w gadawszine wieliokoj oktriabskoj rewalucji.

  Pan ME znowu doznał niepełnego wzwodu intelektualnego.

 11. Maciej said

  By Sikorski mógł działać w sposób o jakim pisze autor to musiałby coś znaczyć … Dla mnie to zwykły karierowicz z rolą do odegrania przysłany z ośrodka decyzyjnego zza oceanu osiadły w Polskich urzędach na tekach ministerialny …

  Jest jeszcze jedna koncepcja, rząd Tuska opracował plan zachwiania walutą europejską po przez jej destabilizację silną walutą Polską oraz mocarną gospodarką która w latach kryzysu zanotowała wzrost gospodarczy jako zielona wyspa na mapie czerwonej spadkowej Europy !! Rząd Tuska w swym strategicznym genialnym tajnym planie, stworzonym jeszcze przez psychiatrę Klicha pod kryptonimem ”Cicha prezydencja” podbił UE i zmusi Niemcy do oddania hegemonii Polsce jako zielonej wyspie gospodarek europejski z własną walutą którą będzie można teraz wykupić gospodarki, podkreślam gospodarki całych krajów członkowskich !! Minister Sikorski, o czym po cichu mówi się na salonach dał do zrozumienia Niemcom że Polska jest gotowa do objęcia prezydencji w UE na stałe, czyli pełnym przejęciu aktywów pozostałych 26 krajów członkowskich !! :-). A teraz kochani PiS-wcy walcie. Śmiało.

 12. Marucha said

  Re 10:
  Po raz n-ty przypominam, że Polska nie współuczestniczyła w budowie Rury na własne życzenie, a ściślej mówiąc rządów Kaczyńskich.

 13. — A jak poda Pani to , czego Pani nie chwyta ?

  — A kontraktami , tez mozna handlowac .

 14. Maciej said

  odp: 12

  Moim zdaniem najściślej mówiąc, to nawet jeśli Polską rządzili by Polacy i wykazywaliby chęć do przyłączenia się do budowy rury to i tak nasi sąsiedzi zdusili by te chęci bo jest im to na korzyść …

 15. 166 bojkot TVN said

  13/GPRP
  Handlować kontraktami można – wykupywać kontrakty – pierwsze słyszę i widzę u ME!

  10/Marucha
  Nie ma znaczenia teraz, że Polska uczestniczyła/nie uczestniczyła w rurze. Chodzi o niemiecko-rosyjską wspólną i wleką inwestycję na skalę światową, która dowodzi ścisłej unii polityczno-personalnej, o czym pisze ME jak o odkryciu Ameryki przez Sikorskiego i WikiLeaks, a co jest od dawna jasne, jawne i oczywiste dla każdego, kto umie czytać i przyswajać fakty polityczne.

 16. RomanK said

  Szpekulacje pana Eckardta na temat spekulacji angielskich szpiegow odczytanych przez Sikorskiegio na glos w Berlinie…malyby sens tak jak i porownania dorozkarskie red. Mysli Polskiej….gdyby..zaznaczam= gdyby.. woznice byli madrzejsi od kobyly…ale nie sa!

  http://www.se.pl/wydarzenia/opinie/sikorski-i-dyplomata-od-kangurow_216757.html?cpage=2&#comment_list_container

 17. revers said

  Tak zaczyna sie dyktatura unijna/rzeszy ….

 18. NC said

  Zważywszy, że Sikorski wyskoczył ze swoim wystąpieniem jak Filip z konopi, a autorem samego wystąpienia jest były ambasador brytyjski w Warszawie Charles Crawford, znający dobrze i głupotę i pychę Sikorskiego, zaczynam podejrzewać, że Brytyjczycy, wrodzy niemieckiej hegemonii w Europie, postanowili popchnąć projekt UE w przepaść, używając do tego celu zadufka Sikorskiego.

  Co chcieli osiągnąć?

  – Postawienie Niemiec pod ścianą ekonomiczną – chcieliście euro, to je sobie teraz ratujcie (na co Niemiec nie stać).
  – Wywołanie w Polsce emocji, które utrudniłyby Niemcom ich zakusy na polskie terytorium.
  – Wywołanie protestów w innych krajach europejskich, które podejrzliwie patrzą Niemcom na ręce.
  – Wywołanie wspomnień porozumienia z Dorotheenstrasse z 1918 roku, zważywszy na pochodzenie osoby prelegenta Sikorskiego.

 19. Marucha said

  Re 14:
  To, co Pan napisał, to jest gdybanie.
  Nie ma żadnych podstaw do twierdzenia, że gdyby Polska chciała wziąć udział w budowie Rury, to by ktoś jej dążenia zablokował. Nie usprawiedliwiajmy idiotów, którzy aby móc (nieskutecznie) przeszkadzać Rosji, zrezygnowali z polskich interesów.

 20. Joe said

  Sikorski z autorstwm tego co przeczytal w Niemczech…ma tyle wspolnego co mial Rapacki z autotstwem planu bezatomowej strefy w Europie..To jest zaczerpniete ze stron,.Pana Michalkiewicza i jest najbardziej trafnym porownaniem.
  Karawaniarze dali mu do przeczytania…aby karawana mogla podazac dalej.

 21. 166 bojkot TVN said

  O biedaszybach z okazji Barbórki
  Barbórka – bieda szyby http://tvp.info/tvp-info-online/wideo/on-air/526478

 22. Maciej said

  odp: 19

  Pisałem już na tym forum o zaplanowanej na dzień 14.10.2010 wizycie Lecha Kaczyńskiego w Brukseli odnośnie po parcia inicjatywy odnogi rurociągu Nord Stream która miała być położona do Polski przez Litwę, informację tę przeczytałem na Portalu Spraw Zagranicznych. Rosji oraz Niemcom Polska po 1989 roku w takiej formule władzy w której nie szczęśliwie występuje jest na rękę, nie wierze w szczere intencje ze strony Niemiec, ponieważ tysiącletnia historia naszych stosunków sąsiedzkich jest tego lekcją najlepszą. Putin rozumie świetnie, że o Polsce i jej losach może tylko porozmawiać w Berlinie i tam uzyskać jakieś informację co do planów działań, przeszkadzali w tym natrętni syjoniści amerykański w postaci braci Kaczyńskich … teraz już są marginalną siłą, prawnie bez przedmiotową. Co do gdybania, pewnie że gdybam, jak My wszyscy na tym forum, mówimy o rzeczach o których większość nie ma pojęcia, ale trzeba pamiętać że my również nie mamy pojęcia o większości rzeczy o których mówimy … Więc skłania się to dość logicznie ku analizom, próbie samodzielnej oceny sytuacji na podstawie zebranych informacji, krótko mówiąc, tak Panie Gajowy gdybamy w ocenie wielu zdarzeń na scenach politycznych Polski, Europy i świata. Wynika to z faktu, że analizując obecne wydarzenia polityczne o ich kulisach działań dowiemy się po latach …

 23. revers said

  „Otóż Sikorski w sposób dość zawadiacki złożył na czole Angeli Merkel pocałunek śmierci. No, może nie definitywnej i ostatecznej, ale klinicznej na pewno. To, co tak bardzo oburzyło PiS, czyli słowa skierowane do Niemców – „Nie możecie sobie pozwolić na porażkę przywództwa. Nie możecie dominować, lecz macie przewodzić reformom”, to nic innego, jak ubranie w dyplomatyczny język sformułowania mniej więcej takiego – bierzcie w te swoje germańskie łapy unijny dyszel i ciągnijcie ten trzeszczący wóz, bo inaczej wszyscy spierniczymy się w przepaść.”

  Niemcy nie lubia jak ktos ze Schwellenlaenderow poucza ich co maja robic, wypowiedzi nie trafione skoro kryzys zostal sztucznie wywolany dla nowego porzadku nwo.

  Rownie dobrze mozna odebrac to wystapienie jako zachete do wziecia aktywniejszego udzialu w wprowadzaniu humanitaryzmu w Syrii i w Iranie, zangazownaie militarne w polityce zagranicznej Niemiec. A dzieje sie duzo czy w Syrii, gdzie rosjanie wyposazaja
  syrie w dodatkowe rakiety, czy w Iranie gdzie toczy sie wojna podjazdow, wlasnie zestrzelono dzisiaj DRONA w Iranie.

  To ze drona zestrzelaono w Iranie nie uslyczszy nikt w *domediach, czy dronow akcje w Pakistanie.

  Ale po meczu w siatkowce Polskiz Iranem, musial byc wlaczony komunikat przeglupiej spikerki o nukleranej grozbie Iranu, bo niby nie zagraza Iran w pilce siatkowej. Propaganda pelna para ze minister propagandy Goebbels nie powstydzil by sie tych mismaszow.

 24. Chutor said

  Ad 15 166 Boykot TVN

  „Nie ma znaczenia teraz, że Polska uczestniczyła/nie uczestniczyła w rurze. ”

  Mam odmienne zdanie. To ze Polska nie uczestniczyla w budowie rury jest jedna z niewielu polskich korzystnych decyzji, moze tam byly inne motywy, ktora wkrotce okaze sie zbawienna.
  Niech mi ktos, najlepiej przeuczony ekonomista wykaze, ze gospodarka swiatowa z tymi wielkimi rurami osiaga wspaniale sukcesy.
  Te wielkie corporacje biorace udzial w tych pomyslach przy okazji niszcza cale srodowiska, powietrze,zdrowie itd. Koszty z tym zwiazanie nie sa przez nie w pelni ponoszone. To spoleczenstwo je pokrywa teraz i w przyszlych pokoleniach. A kto zlicza zrujnowane dobrze funkcjonujace spoleczne uklady. Krystalizuja sie dwie grupy gospodarcze, niewidoczni zarzadcy i masy najemnikow. To nie ma znaczenia czy sie jest najemnikiem u kapitalisty czy komunisty. Nie samym chlebem czlowiek zyje. Kazda osoba ma niezbywalne prawo do podejmowania decyzji takze gospodarczych.
  Koncentracja zarzadu gospodarczego i innych wladz np politycznych prowadzi do tego, ze gdy zjanduje sie inny sposob wytwarzanie np energii, ktory jednoczesnie daje oddolny mozliwosci do wspoldzialania w gospodarce, to wowczas takie inicjatywy sa niszczone odgornie bo to zagraza monopolowi wladzy. Katolicka idea o rozproszeniu wlasnosci sluzy oddolnej dzialalnosci i z tym zwiazanej podstawy do wolnosci.

  Przyklad: jako odmiennosc zrodel energii a nie dowodzenie, ze jest ona najlepsza.

  Wegiel drzewny moze sluzyc ogrzewaniu. Rownoczesnie jest przydatny do filtrowania wody, przy zabiegach leczniczych, usuwaniu zatruc srodowiska, ulepszanie gleby rolnej, ulepszaniu powietrza i pewnie caly szereg innych pozytkow.
  Roznica miedzy rura a takim weglem: wytwarzanie wegla pobudza dzialalnosc na poziomie lokanym, rura sluzy spolecznej alienacji, jedno ze wspolczesnych niedomagan psychologicznych.

 25. MatkaPolka said

  Żydowsko niemieckie przekładanki
  Żydowsko niemieckie Jigsaw Puzzle

  Marsz Niepodległości w Warszawie i wydarzenia wokół marszu w 93 rocznice 11 listopada 2011 przejdą do historii i długo będą i powinny być komentowane.

  Udział niemieckich bojówek neonazistowskich, to temat sam w sobie, to skandal w skali międzynarodowej. Temat nie jest wyizolowany, stanowi element oraz ilustrację większej całości i z pewnością zasługuje na szersze omówienie, ponieważ jesteśmy współcześnie świadkami i mamy do czynienia z Agresją Niemiec na Polskę w XX i XXI w. , a sam udział bojówek z Niemiec w blokowaniu marszu to zaledwie wierzchołek góry lodowej. To przejaw eskalacji niemieckiej polityki roszczeniowej

  Wokół sprawy agresji Niemiec na Polskę mamy do czynienia z olbrzymia dezinformacja i prowadzanie w błąd opinii publicznej a stawka jest wysoka. To niepodległość Polski

  Zamieszanie jest wielkie. Prawne oraz interpretacyjne.

  Jesteśmy świadkami narastającego nienieckiego rewizjonizmu. Aktywizuje się Ruch Autonomii Śląska sponsorowany przez Niemców, roszczenia w stosunku do ziem polskich wysuwają ziomkostwa oraz neonazistowska NPD partii finansowanej z budżetu federalnego Niemiec , widzimy nazwy miejscowości polskich napisy i znaki niemieckie, mamy Portrety Hohenzellernow we Wrocławiu
  Mamy zapisy w Konstytucji niemieckiej dla której ziemie Polski nie sa zagranicą.

  Unia Europejska to sprytna przykrywka i zasłona dymna dla Agresji Niemiec na ziemie polskie

  Podpisując Traktat Lizboński Lech Kaczyński , Donald Tusk, Zdradek Sikorski dokonali aktu zbrodni zdrady stanu. To akt samowoli prawnej.

  Traktat jest niezgodny z Polską Konstytucja, aż w 54 punktach.
  Nie ma takiego prawa w Polsce , aby łamać konstytucje .

  Antypolski Traktat Reformujący Unię Europejska (Konstytucji – nie organizacji międzynarodowej a powstałego państwa w Europie) – podpisany bezprawnie w imieniu Rządu RP przez premiera Donalda Tuska i ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego w Lizbonie, dnia 13.12.2007r., jest lekceważeniem Narodu i Jego praw zagwarantowanych w Konstytucji RP.

  I tak: Art.4, & 1 określa, że władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu; Art.5, & 1, że Rzeczypospolita Polska strzeże niepodległości i nienaruszalności terytorium, zapewnia wolność i prawa człowieka i obywatela oraz bezpieczeństwa obywateli, strzeże dziedzictwa narodowego oraz zapewnia ochronę środowiska, kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju (
  Art. 8, & 1, że Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej.
  (prof. R.H. Kozłowski http://www.propolonia.pl/article.php?art=364#art )

  Prezydent mimo tak argumentów podpisuje Traktat. Podpis należy uznać za NIEWAŻNY. Farsy nie można przyjąć za rzeczywistość. Warto zaznaczyć, że prezydent przekroczył swoje kompetencje przypisane do urzędu prezydenta. Premier Tusk, prezydent Kaczyński min. Sikorski, posłowie głosujący za traktatem postąpili wbrew Konstytucji – ustawy zasadniczej i taki podpis jest nieważny i nie ma mocy prawnej. (Nawet, jeśli obie strony by tego chciały – prez. Kaczyński i Unia Europejska)

  Podpisanie Traktatu to uzurpatorskie, bezczelne, aroganckie postępowanie nie liczenie się z prawem, społeczeństwem (Referendum) i to nic innego jak Rozwiązanie Siłowe.

  PRZESTĘPSTWO PRZECIW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
  Rozdział XVII, Art. 127,& 1.
  Kto mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 10 lat, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności. & 2: Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w & 1, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

  Jaka kara za te podpisy dla jawnych zdrajców Polski

 26. MatkaPolka said

  Zbrodnia zdrady stanu folksdeutscha Tuska?

  Czy Donald Tusk napierając na szybka ratyfikacje Traktatu popełnia zbrodnie zdrady stanu? Pytanie jest o tyle ważne, iż premier RP jest ludowym Niemcem, którego niemalże wszyscy przodkowie kolaborowali z okupantem hitlerowskim. http://raportnowaka.pl/news.php?typ=news&id=376

  Społeczeństwo RP ma prawo wiedzieć, jakiego wyznania jest premier Rzeczpospolitej. Nie jest wystarczy twierdzenie, iż jest się chrześcijaninem bowiem jak Panu wiadomo, kościół Ewangelicko- Augsburski, w szczególności ten reformowany na ziemiach polskich to skupiska konwertowanych Żydów. Dziadkowie, zarówno ci ze strony matki Ewy Tusk z domu Dawidowska oraz Jozefa Tuska, podpisały tzw. Volkslistę i tym przyjęły od III Rzeszy niemiecką przynależność państwową.
  Kim się pan bardziej czuje – Niemcem, Żydem (osobą pochodzenia żydowskiego) czy też Polakiem?

  Czy kiedykolwiek publicznie wypowiadał się pan w sposób noszący znamiona antypolonizmu?

  Wyborcza „chroni” Tuska z SS…
  http://raportnowaka.pl/news.php?typ=news&id=436
  Michnik i jego „gazecina” kpi z Polaków. Sugeruje… SS man na zdjęciu nie może być ojcem Tuska. Zgadza się… to nie ojcec, to dziadek w 1939 r. Polak nie mogł nie mógł byc SS- manem ale zgermanizowani Żydzi w SS to ówczesna norma. Kto rządzi Polską? Genealogia Tuska…
  1 i 2 września 1939 r. batalion SS – SD, a pośród nich dziadek Donalda Tuska, pod dowództwem dr Rascha zamordowały w Wieruszowie conajmniej 58 Żydów i Polaków. Patrz foto – Józefa Tuska Inne foto dziadka Fotografie z mordowania Żydów (w pole search trzeba wpisać… Lifta
  Napiszmy na nowo historię Polski po 1939 r. (wyw. z prof. Wieczorkiewiczem)

 27. MatkaPolka said

  http://www.raportnowaka.pl/news.php?typ=news&id=320
  Kim są Kaczyńscy… fakty, mity i wątpliwości
  Do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie został złożony wniosek o zbadania zasadności nadania ich przodkom polskiego obywatelstwa. Wszystko bowiem wskazuje na to, że zostało ono wyłudzone. na wstępie trzeba powiedzieć, ze Kaczyńscy nie są to żadnymi filosemitami, nie są oni też zwykłymi Żydami. To czystej wody i największej próby nacjonaliści żydowscy, próbujący w sposób wyjątkowy budować gruzach RP… Judeopolonię
  Adam Szydłowski z Centrum Kultury Żydowskiej
  raportnowaka.pl/news.php?typ=news&id=319
  Adam Szydłowski, prezes Zagłębiowskiego Centrum Kultury Żydowskiej w Będzinie, bliskim krewnym braci Kaczyńskich. Obie rodziny twierdzą, że przez ponad 60 lat nie utrzymywaly z sobą kontaktu…nawet o sobie nie wiedziały.
  http://raportnowaka.pl/news.php?typ=news&id=427 Kim są Kaczyńscy…? Płk Wilhelm Świątkowski, stalinowski zbrodniarz, prezes Najwyższego Sądu Wojskowego PRL z lat 1950 -54, ur. w 1919 r. w Grenówce, powiat Gruszów, woj. odeskiego, był bratem cioteczym do Rajmunda Kaczyńskiego. Ich rodzice mieszkali w tym samym „kibucu”.

 28. MatkaPolka said

  Fundacja Konrada Adenauera

  Finansowanie wyborów Tuska
  http://niepoprawni.pl/category/tagi-z-blogow/fundacja-konrada-adenauera

  Fundacja Konrada Adenauera należy do najważniejszych zagranicznych instytucji wpływu działających w Polsce. W minionych kilkunastu latach silnie oddziaływała na polskich polityków, przyczyniając się pośrednio do powstania III Rzeczypospolitej w jej obecnym półkolonialnym kształcie. Określenie to nie jest przesadą, jeśli wziąć pod uwagę kolosalne zaangażowanie niemieckiego kapitału w polskiej bankowości, w biznesie i mediach.
  Fundacja Konrada Adenauera nie lubi jawności – najchętniej działa zakulisowo i w cieniu. Na stronie internetowej FKA http://www.kas.de/proj/home/home/48/8/index.html daremnie szukać wymaganych przez prawo informacji o jej władzach, personelu i Polakach współpracujących z tą instytucją. Nie ma też informacji, ile pieniędzy wydaje rocznie FKA , co właściwie finansuje i jakie są jej związki z prominentami polskiego życia publicznego. Jedyną informacją jest wykaz kilkunastu instytucji, które FKA nazywa swymi partnerami. Na ostatnim miejscu wymieniono Forum für Bürgerschaftliche Entwicklung in Warschau [Kliknąłem z ciekawości – i tu zaczyna się naprawdę interesujący trop. Spróbuję zabawić się w dziennikarza śledczego

 29. MatkaPolka said

  AGRESJA NIEMIEC PRZECIWKO POLSCE W XX i XXI WIEKU http://www.europarl.europa.eu/RegData/courrier_officiel/arrivee/2007/EP-PE_LTA(2007)000139_EN.pdf

  RAPORT Nrl DOTYCZĄCY
  Agresji Republiki Federalnej Niemiec przeciwko Polsce na przełomie XX i XXI wieku

  ŚWIATOWA FEDERACJA POLSKI H KOMBATANTÓW
  ŚWIATOWY KONGRS POLAKÓW (WORLD CONGRESS OF POLES)
  Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych w II WOJNIE ŚWIATOWEJ, w wyniku agresji zbrodniczej nazistowskiej III Rzeszy Niemieckiej na Polskę w dniu 1. IX. 1939r.

  ADRESOWANY DO:

  Rządów – Francji, Rosji, USA, Wielkiej Brytanii
  (PAŃSTW STRON „UMOWY POCZDAMSKIEJz 1945 r.”)

  Do Sekretarza Generalnego ONZ Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego
  Do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej
  Marszałka Sejmu RP, Marszałka Senatu RP Wice-marszałków Sejmu RP, Wice-marszałków Senatu RP
  Ministra Sprawiedliwości -Prokuratora Generalnego RP
  Do Parlamentarzystów do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej
  Eurodeputowanych do Parlamentu Unii Europejskiej
  Do Biskupów i Kapłanów polskich

 30. MatkaPolka said

  POLSKA POWINNA MIEĆ ROSZCZENIA

  REPUBLIKA FEDERALNA NIEMIEC odziedziczyła pasywa i aktywa po nazistowskiej, zbrodniczej Trzeciej Rzeszy niemieckiej – bezspornie jest udokumentowanym następcą prawnym Trzeciej Rzeszy niemieckiej, odpowiedzialnym (bez możliwości przedawnienia) za wszystkie niemieckie zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości (tego rodzaju zbrodnie popełniane przez kolaborantów niemieckich), oraz za skutki i następstwa tych zbrodni (popełniane tak względem poszczególnych Polaków, jak i względem słowiańskiego Narodu Polskiego – zbiorowej ofiary zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości).

  W wyniku tego, obecna Republika Federalna Niemiec ponosi:

  ( 1. ) odpowiedzialność karną, dopuszczając się współudziału w zbrodniach Trzeciej Rzeszy niemieckiej, poprzez:
  a.) nie wypełnianie ciążących na niej cywilno-prawnych zobowiązań odszkodowawczych względem Polaków,
  b.) podejmując działania zmierzające do nie wykonania cywilno-prawnych zobowiązań odszkodowawczych względem Polaków,
  ( 2. ) odpowiedzialność cywilną (odszkodowawczą) za:
  a.) cywilno-prawne zobowiązania odszkodowawcze po Trzeciej Rzeszy niemieckiej,
  b.) cywilno-prawne odszkodowania należne w wyniku umyślnego nie wypełniania ciążących na niej w spadku po Trzeciej Rzeszy niemieckiej, cywilno-prawnych zobowiązań odszkodowawczych, oraz
  ( 3. ) odpowiedzialność moralną.

  Były aż dwie uchwały sejmu z czerwca 1990 i września 2004 zobowiązujące Rząd Polski do wyegzekwowania roszczeń i reparacji wojennych dla Polski od Niemiec.

  ŻADEN Rząd Polski ani prezydent Polski tego nie zrealizowali . Odszkodowania dostali i wyegzekwowało wiele państw europejskich, ale nie POLSKA.

  Z zestawienia szkód wojennych 13 315 000 Polaków (szkód spisanych w ‘Kwestionariuszach dotyczących rejestracji szkód wojennych’ z lat 1945 – 1950) wynika, że częściowa tylko suma cywilno-prawnych odszkodowań wojennych należnych od Niemców i Niemiec tym 13 315 000 Polaków, wynosi 537,1 miliarda marek niemieckich (według wartości marki niemieckiej z 1972 roku).
  To tylko suma częściowa

  Sumę odszkodowań od Niemiec za straty Wojenne w II WŚ można oszacować na 1 bilion dolarów ( po amerykańsku 1 trylion) z procentem składanym licząc tylko 5% w skali roku przez 65 lat ta suma wyniesie około 25 bilionów (25 trylionów ) dolarów, co stanowi znacznie więcej niż cala kapitalizacja gospodarki niemieckiej.

  Przedstawia to skalę ZŁA, jaką wyrządzili w Polsce Niemcy oraz zło, jakie wyrządzają Polsce i Polakom zdradzieckie, żydowskie rządy w Polsce.

  Ale pokazuje to również głupotę polskich Żydów, którzy woleli sprzedać Niemcom Polskę
  za 10 procent wartości ciesząc się nędzna prowizja, zamiast złupić Niemcy o wiele bogatszy kraj niż Polska.

  Bo wszystkie przemiany w Polsce dokonały Służby Specjalne – Koszerna Mafia Wojskowa

  Ojce zdobywali Berlin i dali niezłego kopa Szwabowi w tyłek, a młode pokolenie daje tyłka spedalonym, pachnącym, niemieckim europejczykom.

  Agent niemiecki Piłsudski, zażydził Polskę w latach międzywojennych , a po wojnie Polska została całkowicie zażydzona w sposób systematyczny przez Centralny Komitet Żydów w Polsce Bermana, pod osłoną Armii Czerwonej, Informacji Wojskowej i NKWD Berii i Stalina. Od szczeblów centralnych administracji i gospodarki , po uczelnie , kulturę, sztukę i i propagandę, media.

  Dziś sługus niemiecki to Volksdeutsch Tusk, finansowany przez PAŃSTWOWE fundacje niemieckie, otrzymuje państwową nagrodę Karola Wielkiego za wzorowe robienie Polski i Polactfa w tzw. „Wielka Rurę”, a powinien być sadzony przed Trybunałem za Zbrodnie Zdrady Stanu.

  Polactfo się cieszy, z „Europejskości” – a „Krzyżactfo” jak zwykle w kułak się śmieje z Polactfa naiwności.

  WYMYSŁ Z UNIA EUROPEJSKA JEST SPRYTNYM WYBIEGIEM REWANŻYZMU NIEMIECKIEGO i stoi w jaskrawej sprzeczności ze wszystkimi wcześniejszymi zapisami prawa międzynarodowego. Jest odrodzeniem się Militaryzmu Pruskiego. Jest wyzwaniem politycznym dla narodów świata.

  Republika Federalna Niemiec zawarła porozumienia odszkodowawcze z wieloma państwami Europy i Izraelem.

  Na mocy tych traktatów Republika Federalna Niemiec dokonała następnie wypłat odszkodowań wojennych, a sumy największej Izraelowi, państwu, które powstało w 1948 roku – nie istniało więc przed i podczas drugiej wojny światowej (1939 – 1945), i z tego prostego względu nie mogło być stroną w konflikcie zbrojnym, nazwanym drugą wojną światową. Tym sposobem, Izrael dokonał bardzo brzemiennego w skutki prawne precedensu w stosunkach międzynarodowych. Tym sposobem, Izrael złamał jedną z najbardziej podstawowych zasad stosunków międzynarodowych. W wyniku tego faktu dokonanego, Izrael podjął ogromne sumy odszkodowań, należne ofiarom pochodzenia żydowskiego – ofiarom, które nie były obywatelami Izraela w czasie, gdy popełniano na nich zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości.

  Polska w wyniku działań wojennych i konsekwencji utraty znacznej ilości terytorium na rzecz Rosji po wojnie stracila ogółem ok. 12,000,000 ( 12 milionów) obywateli w tym ponad siedem milionow zostalo zamordowanych przez zbrodnicza , nazistowska Trzecia Rzeszę niemiecką.

  W wybielaniu niemieckich KATÓW Polaków i fałszowaniu martyrologii Narodu Polskiego przodują rządowy Instytut Pamięci Narodowej i Państwowe Wydawnictwa Naukowe.

  Ten pierwszy nie oszacował przez 60 lat, strat ludzkich ogółem, jakie poniósł Naród Polski w wyniku agresji Niemieckiej na Polskę w 1939r. O skali zafałszowań w danych dotyczących strat poniesionych przez Naród Polski, może świadczyć zestawienie liczbowe np. wg pkt. II.),.

  Rzekomo zginęło 6,028.- miliony obywateli polskich (wg IPN). Jeżeli tak, to zsumujmy tylko niektóre straty na podstawie Literatury źródłowej i podanych liczb w punkcie II.).
  2-miliony 170-tysięcy – zginęło POLSKICH dzieci i młodzieży,
  1-milion 377-tysięcy – POLAKÓW zginęło tylko w 8 niemieckich obozach,
  644- tysiące – głównie POLAKÓW zginęło w działaniach wojennych,
  200- tysięcy – POLAKÓW zginęło w Powstaniu Warszawskim
  120 – tysięcy – POLAKÓW zginęło na Wołyniu z rąk OUN-UPA,
  112- tysięcy – Polaków zamordowanych tylko na ziemi radomskiej,
  2- miliony 600- tysięcy – zginęło ŻYDÓW obywateli polskich (3*, str. 66),

  Daje to
  7 – milionów 223- tysiące – ofiar Polaków i obywateli polskich.

  A gdzie SETKI TYSIĘCY zamordowanych Polaków na ulicach miast i w innych niemieckich obozach zagłady…,
  w Piaśnicy – 12 tysięcy, Rotundzie Zamojskiej – 8 tys., ściętych na GILOTYNACH – 20- tysięcy,
  KL Warschau – 200. tysięcy…

  A gdzie dziesiątki TYSIĘCY tych Polaków zamordowanych w Krakowie, choćby w więzieniu zwanym Libanem, a gdzie Ci powieszeni publicznie na ulicach miast, wsi i osiedli… A gdzie tysiące tych Polaków zamordowanych, choćby w ponad 820.- wsiach spacyfikowanych przez Niemców, które znajdują się w obecnych granicach Polski, (przypomnijmy, że w granicach przedwojennych Polski spacyfikowano w II wojnie światowej ponad 4000.- wsi i miejscowości)…!?

  Warto przypomnieć Umowę Poczdamska, która jest podstawa ładu prawnego i politycznego po II wojnie światowej i źródłem wielu innych umów i traktatów międzynarodowych. ( szersze omówienie przesyłam w osobnym dokumencie, opracowanie Światowej Federacji Polskich Kombatantów – w załączeniu )

  UMOWA POCZDAMSKA
  Źródło porządku prawnego w Europie po drugiej wojnie światowej

  Wysiłkiem wielu narodów sprzymierzonych pokonano w II wojnie światowej wielowiekowy MILITARYZM PRUSKI zagrażający nie tylko Polsce, ale również wielu innym narodom świata. W wyniku II wojnie światowej zginęło ponad 7 milionów Polaków i 60 milionów obywateli Anglii, Francji, Rosji, USA, Kanady i wielu innych krajów. Zastanawia milcząca zgoda i przyzwolenie na odradzanie się ducha Pruskiego Militaryzmu przez państwa byłej koalicji antyhitlerowskiej Anglii, Francji, USA, Rosji, decyzji zwycięskich aliantów Sojuszniczej Rady Kontroli nad Niemcami (SRKnN). Zadziwia nieposzanowanie układów i praw międzynarodowych powstałych w wyniku pokonania hitlerowskich Niemiec przez samych twórców tych układów.

  Za opracowaniem Światowej Rady Polskich Kombatantów (Fragnenty)
  Całość Raport Nr1 – Agresja Niemiec na Polske w XX i XXI

  Umowa Poczdamska i Ustawa 46 Sojuszniczej Rady Kontroli nad Niemcami (SRKnN) mówiły o BEZWARUNKOWEJ KAPITULACJI Niemiec , o LIKWIDACJI PAŃSTWA PRUSKIEGO i o powstaniu Polski w obecnych granicach. Dnia 25.02.1947 roku, SRKnN wydala USTAWĘ nr 46 o LIKWIDACJI PAŃSTWA PRUSKIEGO, aby NIGDY WIĘCEJ nie doszło do odrodzenia się Militaryzmu Pruskiego. To Militaryzm Pruski był odpowiedzialny za rozbiory Polski w XVIII i XIX w., szereg wojen w Europie i za dwie wojny światowe w XX w., które spowodowały śmierć milionów ludzi.

  Ustawa 46 wykonywała Umowę Poczdamską i zgodnie z tą Umową jest i była dodatkowym potwierdzeniem i uregulowaniem uzupełniającym w zakresie granicy polsko-niemieckiej na Odrze i Nysie Łużyckiej. Niemcom narzucono bezwarunkową kapitulacje. Niemcy nie były stroną w tej umowie i nie miały nic do powiedzenia.!!

  Dodać należy i podkreślić bardzo mocno, że to nie była to nagroda dla Polski za jej wkład zbrojny w zwycięstwo w II wojnie światowej.
  Górny Śląsk, Dolny Śląsk, Pomorze Wschodnie i Zachodnie, Wielkopolska i Mazury dolny bieg Wisły i Odry to obok Małopolski, Mazowsza to ZIEMIE RDZENNIE POLSKIE . To właśnie te ziemie stanowią o polskości Polski; Ziemie wschodnie Rzeczypospolitej Obojga Narodów tj. Kresy to wynik wielowiekowej Unii Polski z Litwą. Polska sięgała aż po Kamieniec Podolski.

  Tzw. Ziemie Odzyskane, Ziemie Zachodnie zostały przez Polskę utracone w wyniku ekspansjonizmu Militaryzmu Pruskiego, tajnej dyplomacji i spisków pruskich zarówno przed i w czasie rozbiorów, jak i później w wyniku skomplikowanego procesu historycznego, którego wyrazem był miedzy innymi Kulturkampf Bismarcka. Dziś na naszych oczach obserwujemy powtórkę tego procesu – ekspansji Niemiec na ziemie rdzennie polskie.

  http://halat.pl/drang_nach_osten.html

  Drang nach Osten mapa , „Granice słowiańszczyzny,
  Lubecka, Hanower, Berlin, Regensburg – to polskie, słowiańskie miasta.

  Być może to ryzykowne twierdzenie w tej wypowiedzi, ale na pewno godne zastanowienia się i refleksji. –
  Zachodnia Granice Polski na Odrze i Nysie ustanowione przez Aliantów
  Może jednak granice Polski powinna być ustalone od Hanoweru przez Regensburg.
  Tymczasem po wojnie Powstała Niemiecka Republika Demokratyczna (NRD), jako Rosyjska strefa okupacyjna. W istocie byle NRD pokrywa się z zasięgiem zachodniej słowiańszczyzny i tak naprawdę powinno przypaść Polsce, a przypadly w ramach zjednoczenia Niemiec Niemcom

  Przypomnijmy że ziemie te znalazły się pod panowaniem Prus/ Krzyżaków w wyniku ekspansji i zaborczości

  Zbrodnia Katyńska 1000 Katyniów niemieckich Raport Światowej Rady Kombatantow Polskich

  Wiele osób uważa , że dzięki UE, dzieki transformacja ustrojowym Polska dokonała skoku cywilizacyjnego. Nic bardziej mylnego – cały świat poszedł do przodu.

  Polska była krępowana ideologicznie przez żydokomune, ale miała potencjał gospodarczy rankowany na 10 miejscu na świecie.

  Dziś bedąc w orbicie Niemiec Polska jest rankowana na 80 miejscu i traktowana jak kolonia
  Profity z Polski płyną na zachód do Niemiec nowa forma kolonizacji i nowa forma wojny
  Wyszły TANKI PRZYSZŁY BANKI.

  To, co godne zauważenia, pomijane. Polska została podczas II wojny zdewastowana przez zbrodniczą, nazistowską Trzecią Rzeszę niemiecką i odbudowana przez naród polski (mówiło się , że to Partia)
  Polska jednak mimo opresji żydokomuny zachowała integralność państwowa i terytorialną

  Umowa Poczdamska obowiązuje od dnia podpisania (02,08.1945 r.) jest bezterminowa (nie określa czasu obowiązywania) i zawiera cechy umów wieczystych – reguluje zagadnienia, które w prawie traktatowym zaliczane są do spraw regulowanych przez umowy wieczyste, którymi są traktaty pokoju. Tak jak zbrodnie ludobójstwa zbrodniczej, nazistowskiej III Rzeszy niemieckiej nie ulegają przedawnieniu.

  Wykonanie Umowy Poczdamskiej jest równoznaczne z zawarciem traktatu pokoju.

  Polska wykonała zobowiązania nałożone na nią w Umowie Poczdamskiej przez SKRnN i w wyniku tego uzyskała dodatkowy tytuł prawny do ochrony praw nabytych z wykonania tej Umowy.

  Mocarstwa-strony Umowy Poczdamskiej (USA, ZSRR, WB i Francja) mają obowiązek wykonać względem Polski wszystkie postanowienia Umowy Poczdamskiej, włącznie z postanowieniem dotyczącym granicy polsko-niemieckiej na Odrze i Nysie Łużyckiej, które wszyscy sygnatariusze tej Umowy uznali za ostateczne.

  Polska wykonała NAKAZ zwycięskich aliantów (SRKnN) transferu ludności niemieckiej z Polski na obszar „NIEMIEC JAKO CAŁOŚCI” zgodnie z Umową Poczdamską, ale większość ludności niemieckiej już przedtem porzuciła obszar przyznany Polsce tą Umową – głównie w wyniku zastosowania przez cofające się wojska niemieckie strategii „Spalonej Ziemi” według niemieckiego planu „Nero” opatrzonego hasłami „Regen” und Hagel” (Deszcz i Grad). Niemcy uciekali ze strachu przed odpowiedzialnością za swoje zbrodnie.

  Przywódcy polityczni państw sprzymierzonych byłej koalicji antyniemieckiej zdaja się o tym wszystkim nie pamiętać, nie dostrzegać, nie zauważać, akceptują odradzający się Pruski Rewizjonizm.
  Zgoda i przyzwolenie na to jest POGARDĄ DLA 60 MLN OFIAR WOJENNYCH i żołnierzy państw Koalicji (Rosja, Anglia, Francja USA i sojusznicy) w tym ponad 7 mln ofiar polskich, którzy zginęli w ujarzmieniu Pruskiego Militaryzmu.

  Przyzwolenie na odradzanie się Pruskiego Militaryzmu – to również kpina i pogarda dla ofiar tzw. Holokaustu.

 31. Kronikarz said

  MatkaPolka

  Wazne przypomnienie !

 32. Sibirak said

  Ad 30

  Brawo MatkaPolka !!! – to trzeba pamiętać i stale przypominać.

  Ad – pozostałe wpisy.

  Panowie, my tu gadu, gadu, a starsi bracia w wierze nas skubnęli:

  „ …Mniejszość może liczyć na dotacje …:
  …żydowska – 1 mln 30 tys. zł…”
  (budżet MSW na rok 2012)

  A oni nas jeszcze pomawiają o:
  “polskie obozy koncentracyjne”
  (Izraelska strona “Our Jerusalem”)

  Przydała by się skarga do Sejmu z wnioskiem:

  „Zawiesić wypłatę dotacji jw. do czasu opublikowania w „Gazecie Wyborczej” na pierwszej stronie pogrubioną czcionką przeprosin, Polski i Polaków, za użycie słów
  “polskie obozy koncentracyjne”.

  Jestem przekonany, że diaspora żydowska w Polsce szybko przekona pobratymców w Izraelu
  po hebrajsku czy jidysz, że pomówienia się nie opłacą.

  Można też zadać sejmowi retoryczne pytanie jak to jest, że przy horrendalnym zadłużeniu państwa i „sięganiu” do kieszeni emerytów stać nas na dotacje dla mniejszości w sumie kilkunastu mln zł. ?!

  „Koński środek mocniej piecze, ale krócej trwa choroba !” 

 33. veri said

  23. @Revers „…musial byc wlaczony komunikat przeglupiej spikerki o nukleranej grozbie Iranu ” —

  – w Niemczech ostatnio podsuwali publice urabiajace tytuly : ” Czy Iran grozi Niemcom”, ” Czy Iran szykuje terrorystyczne ataki na Niemcy”, … i pare innych, w tym stylu.

 34. Joanna said

  Sikorski był w wygłaszaniu tego przemówienia na forum organizacji niemieckiej tylko użytecznym parobkiem, dlatego doszukiwanie się, co autor miał na myśli jest bezcelowe. Tym bardziej, że autorem nie był -jak się okazało. Pewnie autoryzując wkleił swoje trzy grosze, tym niemniej nie miał pełnomocnictw do zmiany treści.
  Ciekawe, co tam znowu knują?
  Rzeczywistym architektem i władzą UE jest kartel Naftowo-Farmaceutyczny, ten sam który finansował II wojne światową (IG Auschwitz był 100% spółka zależną od katrelu IG Farben skupiającą przedsiębiorstwa Bayer, Basf, Hoechst). czołowymi przedstawicielami z finansowych sfer kontrolujących ten kartel są: grupa Rockefellera reprezentująca amerykańskie interesy naftowo-farmaceutyczne wyrosła z XIX w. monopolu korporacji Standard Oil, kontroluje obecnie tuziny wielonarodowych firm chemicznych, farmaceutycznych i naftowych na całej kuli ziemskiej, Niemcy i Francja- widodące kraje produktów chemicznych i farmaceutycznych w Europie. Ta grupa ma korzenie w póżnych latach XIX w.,kiedy obejmowała firmy Bayer, Basf, Hoechst, potem IG Farben a obecnie wiodące firmy inwestycyjne w Europie, które zostały wykorzystane w budowie brukselskiej UE. Kartel obecnie próbuje eksportować koncepcję UE do innych regionów świata-Unia Afrykańska łącznie z jej komisją jest wzorowana na brukselskiej UE, podobnie ASEAN w Azji.
  Rzeczywistą władzę w UE sprawuje Komisja Europejska ze swoją gigantyczną, dobrze opłacaną z pieniędzy państw-członków unii biurokracją. KE jest organem wykonawczym i decydująco ustawodawczym. Komisarze są wyznaczani przez kartel w porozumieniu z Merkel i Sarkozym. Parlament Europejski nie ma prawa do niezależnego ustanawiania prawa (nie podanego przez KE). Ceremonia wyboru pierwszego prezydenta i ministra spraw zagranicznych UE miała miejsce w bogatym, arystokratycznym pałacu Valley of the Duchesse 12.11.2009r.,gdzie mistrzem ceremonii wśród elitarnego kręgu interesów korporacyjnych był Sarkozy. Samo nazwisko Hermana van Rompuy`ego świadczy o arystokratycznym pochodzeniu, koronę królowej wręczono baronessie C.Ashton (została ona mianowana komisarzem handlu UE w 2008r.,Jedną z jej głównych funkcji była ochrona międzynarodowego handlu i narzucanie patentów na leki jako metod kontroli oraz uzależnianie biednych krajów III świata od europejskich eksporterów. Z zadań wywiązywała się gorliwie mimo tragicznych skutków dla biednej ludności).-fragment na podstawie pracy zbiorowej Paul Antony Taylor i inni „Nazistowskie korzenie brukselskiej UE” wyd. w 2010r.,przez Fundację Zdrowia dr Ratha.

 35. Niedaleko said

  Myśleć ze Polska będzie „szyć buty” Niemcom jest dziecinne. Przejazd przez
  Polskie miasta przekona szybko co znaczą te wszystkie Niemieckie nazwy firmowe.
  No właśnie, KAPITAŁ a nie darowizna od przyjaciół !!!

  W

  Ad. 24
  Te rury są potrzebne bo idzie moment kiedy w Północnym Morzu nie będzie gazu/oleju na EXPORT. Szczyt produkcji gazu/oleju na świecie już nas przywitał i DLATEGO tak dużo aktywności by ukształtować NWO. Zachodnie „siły” chciały uchwycić Rosję co ewidentnie się nie udało. Skoro tak, to ich ruch jest by iść droga Brzezińskiego i otoczyć „problem” i po mału go udusić.


  http://www.bbsr.bund.de/nn_23470/BBSR/DE/Veroeffentlichungen/IzR/2009/12/GrafikenKarten.html

  2030 +- 10 lat to nie tak daleko.

  Niemcy, Rosja i reszta graczy to wie. Tylko owieczki nic nie kumają, bo nie powinny.

  Proszę zauważyć ze tyle złego się działo na pustyni w Sudanie przez lata i z NATO
  jedyna reakcja była „cisza”. Na Libiie ruszyli jak tylko szybko mogli i jak grafik pokazuje nawet Syria ma te zasoby ,co ma podwójne znaczenie czemu zęby na nich trzeszą.

  Resztę obserwacji jest bardzo trafne.

  Ad. 28
  Temat fundacji to mało zrozumiały mechanizm ale bardzo ważny by „pomoc”
  przyszłej Rewolucji na jakiej kol wiek ziemi. Tutaj warto przypomnieć ze Putin
  (tak, ten okropny Czekista) zwalczał lub zamykał je na terytoriach Rosji.
  Ciekawe czemu, skoro miały one tylko Rosji odrodzić Demokracje. Są polem
  rekrutacyjnym dla przyszłych „działaczy” by w odpowiednim momencie rozpocząć
  chaos by obalić rzad. Myślę ze jest to na podstawowej pierwszej lekcji „Jak zrobi
  Rewolucje”. Inne mechanizmy są wypunktowane w dokumentalnym filmie,
  Checkmate – Strategy of a Revolution – Susanne Brandstätter, który warto zobaczyć.

  Nasz problem, ludzi w tłumie, będzie zgadnąć KTO to wszystko steruje. Dostępu
  za kurtyne nie mamy bo ONI są na poziomie profesjonalnym a my to tylko
  „Gadacze”.

  Jako Polska, przegrywamy ta partie szachów. Tajemnicze zabójstwa, spadające
  helikoptery, i władza ludzi Okrągłego stołu która dalej się nie zmienia. To wszytko jest bez echa reakcji Narodu na rozmiar Greckich zamieszek. A na tym wszystkim zyskają gołym okiem tylko Niemcy a Polska słabieje.

  Czy to „Mat”? Nie wiem, może tylko „Czek”. Co jest niepokojące jest ta
  cisza Narodu, ale może to tylko tak wygląda w mediach bo Marsz pokazał że
  coś może się budzi. Obawiam się ze ta „iskra” zmian będzie nam spreparowana przez obcych.

  Jeden polityk Palikota w TV-Warszawa wczoraj powiedział że „… suwerenność nie nakarmi społeczeństwo.”. By taka osoba dalej w Sejmie funkcjonowała pokazuje jak daleko upadła Polska Niepodległość.

 36. osoba prywatna said

  „Naród może przetrwać gdy rządzą nim głupcy, a nawet ambitni. Ale nie może przeżyć zdrady od wewnątrz. Wróg u bram miasta jest mniej groźny, gdyż jest znany i nosi swoją chorągiew otwarcie. Ale zdrajca porusza się pomiędzy tymi którzy są wewnątrz wrót bez przeszkód, a jego podszepty odbijają się po ulicach, słyszane są w salach rządu. Bo zdrajca wydaje się być nie zdrajca, mówi w tonie znanym swoim ofiarom, i nosi ich twarz i odzież, i odwołuje się do podstaw które są zakodowane głęboko w sercach wszystkich ludzi. Zaraża dusze narodu, pracuje w tajemnicy i niewidocznie w nocy, aby podkopać filary miasta, zakaża swoim jadem system polityczny tak, że nie może się już więcej oprzeć. Mordercy należy się mniej bać.”
  – Cicero, 42 p.n.e.

 37. osoba prywatna said

  Milość Donka do Angeli…
  ŻYDOWSKA-Wikipedia podaje… Angela Merkel jest w 1/4 Polką. Z domu nazywa sie Kasner, a jej dziadkowie pochodzą z Elbląga. Nazwisko jak nazwisko, ale dość znaczna ilość Żydów polskich używała tego nazwiska. Kim jest zatem Merkel?
  Zbrodnia zdrady stanu folksdeutscha Tuska?

  Żydowscy naziści

  Wikpedia podaje, że Kanclerz RFN Angela MERKEL w jednej czwartej, jest Polką.
  Ojciec Pani Merkel nazywał sie Kasner i pochodził raczej z Elbląga. W tych stronach do czasu II wojny światowej miała zamieszkiwać jej babcia. Nie jest dziś RN wiadomym, czy Polskość pani kanclerz odziedziczyła po dziadku Kasnerze czy też jego żonie. Zatem nie wiemy póki co, które z dziadków po mieczu miało być Polakiem bądż mieć polskie obywatelstwo.
  Wszystko wskazuje na to, że to matka Kasnera mogła być Polką, bo nazwisko Kasner raczej wskazuje na „niemieckość” dziadka.
  Najciekawszym jest jednak to, że nazwisko KASNER dość powszechnie w XIX i XX wieku używali polscy żydzi, zamieszkujący lubelskie pod każdym woj. są metryki żydowskie na takie nazwisko …….

  Asumptem do napisania kolejnego tekstu wyrażającego wątpliwości co do intencji oraz polskości Donalda Tuska, zwanego Donek, jako osoby, kierującej przez przypadek polskim rządem (żydowska akcja smsowa oraz totalitaryzm PiSu) stał się tekst wywiadu przeprowadzonego przez dziennikarza GW Romana Daszczynskiego z matką premiera – Ewą Tusk, zamieszczonego w dodatku z dnia 22-24 marca 2007, a zatytułowanego „Coś z mężczyzny”link proszę zwrócic uawagę na typowo żydowskie,semickie rysy twarzy,duży nos… Ewy Tusk na fotografii i POdobieństwo do syna,zmarła 7 kwietnia 2009 http://wyborcza.pl/1,75480,5042291.html

  Tekst powinien nosić raczej nazwę…
  „Coś z Polaka”. Sam tekst, nawet jak odwraca kota ogonem do wiatru, urabiając Donka na Polaka, mówi wiele o tym, kim jest z pochodzenia cudotwórca Tusk.

  Nie jest ważnym czy kanclerz RP jest Żydem, Niemcem czy Japończykiem, istotnym jest to czy dane osoby zachowują się pro państwowo, budują dobrobyt przybranej ojczyzny, czy też działają niczym V kolumna, cały czas nabierając rodaków na czcze deklaracje, próbując pewnymi działaniami doprowadzić do „eksterminacji” narodu Polskiego, a wobec Polski zastosować takie działania, które pozwolą za kilka dekad nazwać Polskę POL-IN, realizując uchwaloną w jeden dzień, raczej noc, w sposób przestępczy i niezgodny z Konstytucja RP – Kartę Polaka.

  Tusk i spółka, niestety idzie bardziej w kierunku tej ostatniej koncepcji i to nie bynajmniej od wygranych w 2005 roku wyborów.
  Wychodzę z założenia, iż wyczerpuje Pan i Pana przodkowie znamiona przynależności do takiej grupy, bowiem istotą działalności takich osób, nazywanych potocznie V kolumną, jest ukrywanie przykrej prawdy o pochodzeniu, dziejach rodziny zaś pokazywania w sposób bardzo wyraźny niecnych intencji, co widać obecnie, szczególnie w kontekście ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego.
  Takie działanie to nie służba Rzeczpospolitej, to owczy pęd, do realizowania z uporem maniaka jakieś lepszej sprawy lub powierzonego Panu jakiegoś dziwnego planu.

  Jeżeli nie chce być tak postrzegany to winien Pan niczego nie ukrywać. Nikt, poważny, nie czyni Panu osobistego zarzutu z tego, ze dziadek był w Wehrmachcie, a ten z strony matki Franciszek Dawidowski budował Hitlerowi jako Polak Wilczy Szaniec.
  Jednak, jak nie chce Pan, żeby uważano Pana w zakresie Pana państwowej działalności za vorpocztę imperialnej działalności Żydów germańskich czy jak ktoś woli czegoś co obecnie nazywane jest globalizacją, to niech Pan przestanie, podobnie Pana matka – Ewa Tusk opowiadać Polakom brednie o swojej polskości.

  Średnio inteligentny czytelnik w/w wywiadu – rozmowy, nadto rozbierając ten tekst na czynniki pierwsze dostrzeże przeciwieństwo tego co mówi wprost mamusia, ba, że kłamie ona jak najęta przez Sanhedryn, zaś dodatkowo w chlapiąc sposób bardzo nieroztropny to czy tamto, dostarczy takim osobom jak ja interesującego materiału genealogicznego oraz podpowiada ciekawe i nieznane dotychczas fakty z życiorysów zarówno Tusków jak i Dawidowskich, informacji, które bardziej szczegółowo pokazują, kim byli Pana przodkowie lub nadal są, zatem, jakimi intencjami wobec Polski może się Pan kierować, np. krępując polskiej części społeczeństwa RP dostęp do życia publicznego oraz odmawiając prawa do współdecydowania od losach mojego kraju – jakim jest Polska.

  Pisze – mojego, bo Panu trudno potwierdzić, szczególnie po tym, jakami antypolskimi wypowiedziami w przeszłości się Pan wsławił, jak obecnie się Pan zachowuje wobec prawa Polaków wynikającego z konstytucji RP lub choćby z zasady, której brzmienie jest umieszczone na stronie www Sejmu RP, a brzmi każda władza społeczności ludzkiej bierze się z woli narodu!, że Polska to Pana ojczyzna.

  Pana Vaterland nazywa się III Rzesza, zaś Pana rodakami nie są bynajmniej rdzenni Niemcy, a jedynie tacy, jak Hitler, Haydrych czy kaci Warszawy Bach-Żelewski wraz z innym bandziorem, również Żydem z Witebska, z matki niemieckiej kalwinistki – Bronisławem Kamińskim, nie wspominając o twórcy narodowego socjalizmu – Alfredzie Rozenbergu – również kalwińskim Żydzie z Estoni.

  Prawo bycia takim Niemcem ma Pan to prawo potwierdzone w niemieckiej konstytucji.

  W Polsce dostał Pan póki co od wyborców mandat polegającym na zwykłym zarządzie, udzielonym Panu jedynie na cztery lata. Polega on na wypełnianiu zlecenia kreatywnego zarządzania RP i nic więcej!!!

  Mając władze powierzoną na taką kadencje nie ma Pan – jak prezes narodu polskiego prawa przekroczenia tych uprawnień. Bredzenie, że Polacy nie wiedzą, co to jest Traktat Lizboński, albo, że Polacy zgodzili się już na akcesje do UE, a tym samym na ratyfikacje Traktatu lub ze nie będzie frekwencji, nadaje do wylania Pana z tego urzędu ze skutkiem natychmiastowym, zaś tych wszystkich, wiedzących lepie winno się internować oraz nauczyć prawidłowego postrzegania praw obywateli. Pana obowiązkiem wprost jest podjecie działań uświadamiających Polaków, o ile pan zakłada ze nie są i oddanie się pod osąd suwerena. Suwerenem jest społeczeństwo Polski. Pan tego nie robi, dalej działa jak prezes podmiotu handlowego, który podejmuje działania zmierzające do takiej zmiany statutu podmiotu, który Panu powierzył władze czy zarząd, by być prezesem dożywotno, a na koniec zostać jeszcze jego właścicielem – wprowadzając doń w sposób podstępny ;nowych udziałowców….

  http://forum.hotnews.pl/fpolska,0,1525,13549438,Donald_Tusk.html

 38. osoba prywatna said

  Jako „historyk” nie powinien Pan zapomnieć, że po tym jak zaborcy rozebrali Polskę, zagarnięte przez Prusy tereny też przesyły cud gospodarczy.
  Zresztą nie tylko – działania te na końcu doprowadziły do wybuchu II wojny światowej, która została wg mnie wywołaną przede wszystkim nie przez naród niemiecki, tylko przez Pana braci, jak ci wyżej wymienieni i była rozgrywką Żydów zachodnich, zwalczających z powodów ekonomicznych Żydów wschodnich, prawie zawsze będących wyznania mojżeszowego, osoby, działania, w wyniku które doprowadziły do zbudowania na tym konflikcie państwa Izrael, przedsiębiorstwa Holocaust i przyczółka do utworzenia nowego ładu światowego.

  Pan i Pana rodacy życzą sobie zreformowanej Europy, Europy dobrobytu, a nie potrafi Pan póki co wraz Pana rodakami, polskimi Żydami, jako niepodzielnie rządzącymi Polską od 1989 roku, żeby nie powiedzieć od 1945, zadbać, by służbą zdrowia była wydajna, żeby ZUSowi nie groziła zapaść, żeby Polska nie doczekała się również kryzysu związanego z niewypłacalnością, a polskie dzieci nie były najbardziej wygłodniałymi i wynędzniałymi w tej Europie, podobnie jak masy rencistów, zaś bezrobocie nie spadało w wyniku emigracji za chlebem prawie 3 mln osób, a w efekcie utworzenia takiej ilości miejsc pracy – z podpisaną umową i za wynagrodzeniem nie koniecznie na poziomie chińskiego więznia.

  Zamiast tego urządzacie z Polski i w Polsce żydowsko- żydowski folwark, sugerując światu, że Polska to zaścianek, ciemnogród etc.

  Chciałbym powiedzieć, że żaden kraj Europy nie przeszedł tego co przeszła Polska. Żadnego kraju nie rozebrano tak jak Polski, żadnego kraju nie będącego tym samym kręgiem kulturowym nie próbowano kolonizować, a narodu wyniszczyć, tak jak to robiono od 1776, a następnie po 1939 roku wobec Polski. Żaden kraj nie ma też tak ogromnej diaspory żydowskiej jak Polska. Żadnemu krajowi nie grozi perspektywa, nawet jeżeli jest ona na obecną chwile niezbyt realna, zwracania skonfiskowanej lub porzuconej w wyniku II wojny światowej własności. Taka sytuacja nie może być wykluczona czego dowodem jest brak podjęcia regulacji prawnych dotyczących mienia poniemieckiego na Ziemiach Odzyskanych.
  Kartę Polaka uchwala się w jeden dzień, ale sprawy ksiąg wieczystych jakoś nie ma się mimo szumnych zapowiedzi zamiaru uregulować. Tak więc, inne kraje mogą się godzić, a następnie nie obawiać tego, że w wyniku ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego, zostanie tak zmieniona struktura społeczna i wyborcza, że nagle w wyniku miedzy innymi takich działań Polska zniknie z mapy „zreformowanej Europy”, a Volksdeutsch Tusk będzie prezydentem czasowo znajdujących się unter polnischer Verwaltung, terenów niemieckich, Pol-Inu, Judeopolonii lub jakiegoś tam Ost – Izrael.

  Panie Tusk, V kolumnie nie wierzy się nigdy, szczególnie tej żydowskiej o germańskiej prowinencji. Nie bez powodu sam Bismarck w 1847 roku powiedział. Po to pan Bóg stworzył Żydów, żeby szpiegowali w Polsce na rzecz Niemiec.
  W Będzinie nawet do tego stopnia, że na 25 radnych 100 % było komunistycznymi Żydami z KPP..

  Już wcześniej jako zwykły obywatel wyrażałem wątpliwości które wynikają życiorysów rodziny Tuska po mieczu. Dziennikarz GWna Jarosław Kurski, wyjawił niegdyś, ze dziadek Donka był w Wermachcie, a środowisko PO uznało, że był on jednak dobrym Polakiem bo gdy plan Hitlera na Wschodzie i Zachodzie Europy brał w łeb to Józef dał nogę do aliantów. Prawda jest jednak inna.
  Żołdak feuhrera skorzystał po prostu z nawoływań rządu londyńskiego, który gwarantował tym którzy pokażą Hitlerowi plecy bezkarność po powrocie do PRL. W armii hitlerowskiej takich jak on służyło, jak pisze Braian Reg, dziesiątki jeżeli nie setki tysięcy. Nic nie pomoże twierdzenie, iż było to przymusowe wcielanie do armii niemieckiej czy też wpisywanie na folkslistę. Kiedyś Kurt Waldheim bronił się twierdzeniem, iż musiał wysyłać Żydów do gazu, bo to było jego obowiązkiem, a on sam wykonywał rozkazy. Na takie gadanie odpowiedzialno mu – panie Waldheim, pana obowiązkiem było nie wykonać takiego rozkazu.

  Jeszcze raz podpowiadam, że aby być żołdakiem Hitlera trzeba było wpierw przyjąć niemieckie obywatelstwo, potwierdzone odpowiednią grupą VL.To, że pana babka, tj. żona Jozefa Tuska takowe przyjęła znajduje potwierdzenie w wykazie osób ; rehabilitowanych za odstąpienie od narodowości polskiej, znajdującym się w Archiwum Państwowym w Gdańsku. Józef ot tak nie mógł bez zgody wyrażonej przez zarząd miasta Gdańska po 1945 i na wniosek rodziny wrócić do Polski, szczególnie będąc w Wehrmachcie. W tym zakresie – zresztą nie tylko próbuje pan Polakom, dodatkowo jako historyk i lider wiodącego ugrupowania politycznego – wciskać przysłowiowy kit.

  Do dziś – poza tym, ze twierdzi pan, że dziadek ze strony ojca miał być więźniem Stuthoffu oraz Neuengame nie pokazał Pan żadnego pisma z tych obozów – muzeów potwierdzających status uwiezionego przez hitlerowców. Przypomnę Panu, że kariera rzekomego więźnia tych dwóch obozów pokrywa się z karierą zbrodniarza hitlerowskiego Maxa Paulego, który w analogicznym okresie od pobytu w tych obozach dziadka kierował nimi. Może więc – tak długo, jak nie wykaże Pan, że był więźniem i nie sprostuje Pan tego ze rodzina Tusków przyjęła od Hitlera niemiecka przynależność państwowa III Rzeszy, będzie wątpliwość wskazująca na to, że nie był on więźniem tych obozów a miał w nich zgoła inna rolę lub funkcje. Proszę nie zapominać, że władza ludowa zwolniła z jakiejkolwiek odpowiedzialności około 1800 zbrodniarzy hitlerowskich działających w KL Stutthof. Do dziś IPN nie nie może ustalić składu osobowego załogi tego obozu. Proszę też nie zapominać, iż w niedługim czasie będzie publicznie dostępna zawartość ściśle tajnej teczki Józefa Tuska. Myślę, ze wtedy najpóźniej wyjdzie więcej wskazana na Pana polskość. Podobnie sytuacja ma się z wieloma Pana współpracownikami i ich przodkami. Vide Zdrojewski.

  PRZEKAŻ DALEJ

  http://forum.hotnews.pl/fpolska,0,1525,13549438,Donald_Tusk.html

 39. revers said

  ad 33,

  zdjecia satelitarne z zniszczonej bazy rakietowej w Iranie.

  http://www.zerohedge.com/news/satellite-image-confirms-iranian-missile-base-was-destroyed

  A poza tym lobby na kontrowane przecieki informacji ma zasieg globalny.

  Moze tylko Eskimos odrozni bielszy snieg od mokrego bez domieszki krwi z nieszczesliwych wypadkow, wojen, katastrof.

 40. Brat Dioskur said

  „Jeden polityk Palikota w TV-Warszawa wczoraj powiedział….”

  Co takiego?Polityk?Zaden huncwot z bandy Tlustokota nie zasluguje na to miano!

 41. Niedaleko said

  Przyszłość narodu są ich dzieci. Zobaczmy więc jak Polska wypada z porównaniem do innych krajów biorąc poziom biedy określony przez USA jako punkt referencyjny,

  Obawiam się ze obywatel idący do urny nie wiedział by jak tą informacje zinterpretować. A za 10-20 lat będzie jeszcze gorzej.

  Co ciekawe jest jak świetnie wypadają kraje uznawane za socjalistyczne z małą literkom „s”, Dania, Szwecja, Finlandia etd. A Plan Balcerowicza dobrobyt z USA nam obiecał bo tam był „wyhodowany” (W 1974 uzyskał tytuł MBA na Saint John’s University w Nowym Jorku) na odpowiedni „moment” historyczny. Dużo z nas się na to nabrało bo te świetne paczki z USA obiecały ze tam musi być raj.

 42. zdziwiona said

  A tu jeszcze coś na temat Niemiec i żydowskich roszczeń (świeżutkie): http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wiecej-ocalonych-z-holokaustu-otrzyma-odszkodowani,1,4957518,wiadomosc.html
  Chyba mnie już nic nie zdziwi w tym temacie.

 43. Kronikarz said

  sami sie przeciez pchali do tych szatetli

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: