Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rosja odradza Izraelowi atak na Iran. „To bardzo poważna chwila”

Posted by Marucha w dniu 2011-12-09 (Piątek)

Rosja przestrzegła dzisiaj Izrael przed podjęciem decyzji na rzecz operacji wojskowej przeciwko Iranowi. Zdaniem rosyjskiego wiceministra spraw zagranicznych w sprawie nuklearnego programu Iranu nie wyczerpano jeszcze możliwości negocjacyjnych.

– To bardzo poważna chwila. Region jest zdestabilizowany, jest bardzo wiele konfliktów, wszystko wrze, i jeszcze jeden konflikt zbrojny, zwłaszcza o takiej skali, byłby, w istocie, katastrofą – oświadczył dziś w telewizji „Rossija 24” wiceszef MSZ Siergiej Riabkow.

„Należy postarać się porozumieć w sprawie rozwiązania problemu irańskiego programu nuklearnego” – powiedział dyplomata. Riabkow podkreślił, że Moskwa wyjaśniła „partnerom z Izraela”, dlaczego będzie działać w tym kierunku i ostrzegła ich „przed możliwością podjęcia decyzji na rzecz takiej czy innej operacji wojskowej”.

Zdaniem wiceszefa rosyjskiej dyplomacji nie wyczerpano jeszcze wszystkich możliwości negocjacyjnych w sprawie Iranu. Riabkow przypomniał, że Teheran nadplanowo zaprosił w sierpniu grupę inspektorów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) do swoich obiektów jądrowych, co „świadczy o jego dobrej woli”.

Irański program wzbogacania uranu budzi niepokój na świecie, szczególnie na Zachodzie, który oskarża rząd w Teheranie o dążenie do zdobycia broni jądrowej. Odmowa wstrzymania wzbogacania uranu ściągnęła na Iran cztery pakiety sankcji Rady Bezpieczeństwa ONZ. Najnowszy raport MAEA przedstawił dowody, że irański program nuklearny służy nie tylko celom cywilnym.

http://wiadomosci.onet.pl

Komentarzy 17 to “Rosja odradza Izraelowi atak na Iran. „To bardzo poważna chwila””

 1. maran said

  w miedzy czasie Israel tak traktuje pokojowo demonstrujacych Palestyczykow.

  http://mondoweiss.net/2011/12/israeli-soldier-shoots-protester-in-face-at-close-range-with-teargas-canister.html

 2. Piotrx said

  Wybudowano ołtarz ofiarny dla trzeciej świątyni
  http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=10121#more-10121

  Świątynia jerozolimska a czasy ostateczne – Hugon Hajducki
  http://www.bibula.com/?p=2052

 3. Maciej said

  http://socioecohistory.wordpress.com/2011/12/07/war-with-iran-weeks-away/

 4. 166 bojkot TVN said

  W ostatnim wywiadzie jakiego udzielił rabin Szewach Weiss, z okazji odznaczenia tytułem dra honoris causa (!) Uniwersytetu Warszawskiego, dociekliwy dziennikarz doprowadził do ambarasującej sytuacji. Z tego powodu wywiad udzielony w TVP nie jest nigdzie dostępny, a szkoda. Szewach Weiss poproszony o ocenę sytuacji na Bliskim Wschodzie popłynął. Podniecił się niesprawiedliwością jaką jest fakt, że 50% zasobów energetycznych świata jest w posiadaniu Iranu i to tak nie może być.
  166 słuchało podnieconego z oburzenia żydowskiego profesora z rosnącym przerażeniem. On po prostu zapowiadał międzynarodową (czyli żydowską) agresję na kraje arabskie.

  Program był na żywo, profesor nie dał sobie wejść w słowo, więc redaktorowi prowadzącemu wywiad nie udało się zatrzymać lawiny słów profesora. Poleciało, ale niestety NIKT SŁÓW PROFESORA SZEWACHA WEISSA NIE CYTOWAŁ.

  Pitolenie o niebezpiecznej broni jądrowej w Iranie, przy zamilczaniu broni jądrowej w Izraelu, to zapewne od dawna przygotowana NARRACJA uzasadniająca i poprzedzająca atak na IRAN!
  To stary wypróbowany numer. Une chcą nam rozwalić świat!

 5. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka, jest bardzo szczesliwy bo wlasnie pszeczytal sze nasz wielki filozof, pisasz i dzialacz spoleczny szanowny pan Karl Marx nazywal sie naprawde pan Mordechai Levy, czyli mial na imie tak jak pan Mordka.

 6. Kronikarz said

  Mordka,
  Skoro Pan taki wazny marksista, to nalezy pojsc i mlotkiem wybic Bibisiowi bombardowanie Persow.

 7. Cenruria said

  Panie Morda, nie ma się czym ekscytować. Pan Marks pisał o złym traktowania ludzi pracy, a sam nawet dnia nie przepracował, bo siedzialł na garnuszku u pana Engelsa, który sam ten lud pracy wyzyskiwał. Ot, pasożyt z pana Marksa i tyle….

 8. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka bardzo pszeprasza ale co to jest praca?

  Czy praca to jest tylko chodzic do nasza fabryka albo kopac szambo dla nasza willa?

  Pszeciesz nasza rasa pracuje muzgiem tak jak nasz wielki mysliciel pan Marx.

 9. Cenruria said

  Panie Mordka, panska rasa to nie tylko „muzgiem” pracuje. Syszał Pan o Monice Lewisnky?

 10. Joe said

  Panie Mordka …mnie mowil Wasz czlowiek ze 1-szy milion zrobil w portowym miescie w Brazylii,jak wynajal pietro w hotelu.
  W 2-ch pokojach pracowaly dwie jego corki a w3-cim jego zona.
  One Panie Mordka rekami nie pracowaly ,ani mozgiem.A on na dole kasowal pieniadze,az zrobil milion.
  Jak to mozliwe Panie Mordka?

 11. RomanK said

  http://rt.com/news/election-america-golos-support-393/

 12. maran said

  Tu video ukazujaca jak Rasa Panow Wybranych zabawia sie ze swoimi ofiarami.

 13. maran said

  tu kolejny przyklad jak Izrael, przed ktorym plaszcza sie, wrecz czolgaja i wylizuja im siedzenia amerykanscy politycy i amerykanski kongress, traktuje Palestynczykow.

 14. Krzysztof M said

  Ad. 8

  Szanowny panie Mordka. Jak pan myszli, co by było, gdyby tylko praca mózgiem na Ziemi się ostała? Hę?

  A tak w drugie strone – co by było, gdyby pracy tylko mózgiem na Ziemi zupełnie zabrakło?

  Pan, panie Mordka rozważy umysłowo te dwie okoliczności, a ja sobie poczekam, bo od tej pracy mózgiem, to już mam myszygene kopf.

  Aha… A ogólnie to pozdrawiam.

 15. Wladek said

  Rosja odradza Zydom atak na Iran ale USA jeszcze nie zdecydowane ,bowiem moze to zepsuc program wyborow prezydenckich,ktore sie juz w przedbiegach zaczely.

  Rosja wie co ,kto na tym straci a co i kto zyska ale w USA ludzie sa NIEDOINFORMOWANI,mimo sprytnej „gry” Alexa Jones-a.

  Ciekawa jest tez zagrywka angielska – „stroiciele fortepianow” jeszcze pracuja,ksiazeta wyrosli !

 16. osoba prywatna said

  Iran: Zdjęcia zestrzelonego RQ-170
  Iran udostępnił zdjęcia przechwyconego przez armię tego kraju amerykańskiego samolotu szpiegowskiego, RQ-170 Sentinel. O tym bezprecedensowym wydarzeniu pisaliśmy kilka dni temu tutaj.

  Poniżej prezentujemy nagranie irańskiej telewizji zamieszczone na portalu YouTube:

 17. EW said

  Nowy raport Instytutu IRMEP o tym jak Izrael ukradl uran z USA?
  Link do oryginalu ponizej.

  Israel Stole Uranium from U.S., Report Will Show
December 06, 2011 „The Daily Star” — WASHINGTON: A U.S.-based research institute will soon publish what it says is “indisputable” evidence that Israel stole weapons-grade uranium for its still-undeclared atomic weapons program from a nuclear reprocessing plant in western Pennsylvania.
  The Institute for Research: Middle Eastern Policy (IRMEP) will release this month a 300-page report detailing the initial findings of a multi-year research project investigating the disappearance of highly enriched uranium from the Nuclear Materials and Equipment Corporation (Numec) in Apollo, Pennsylvania in the 1950s and 1960s.
  Grant Smith, the director of IRmep, told The Daily Star that the report would include a broad range of newly declassified and un-redacted government documents from various agencies – including the Department of Energy, Atomic Energy Commission, FBI and CIA – that prove that nuclear material was diverted from Numec to Israel.
  Full Story here:
http://www.informationclearinghouse.info/article29901.htm

Sorry, the comment form is closed at this time.