Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  minka o Czterech pancernych i Ukr…
  Szczepan Zbigniewski o Trucie kurczaków w USA?
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  Mafiozi przestępczeg… o Wojna nie rozpoczyna się od cz…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  UZA o Czterech pancernych i Ukr…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Liwiusz o Nie chcą umierać za pomniki…
  Listwa o Nie chcą umierać za pomniki…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Nasz piękny land

Posted by Marucha w dniu 2011-12-12 (Poniedziałek)

Pomysł Radka Sikorskiego, by uczynić Polskę częścią Cesarstwa Niemieckiego, został dobrze przyjęty w Berlinie, ale jeszcze lepiej w Warszawie.

Oczywiście, podniosły się również głosy krytyki, formułowane przez frustratów, którzy mentalnie tkwią w XIX w. Były to jednak głosy nieliczne i słabo słyszalne. Ludzie nowocześni i otwarci na świat, a takich – chwalić Odyna – mamy dziś większość, zdecydowanie poparli koncepcję wyłożoną przez ministra spraw zagranicznych.

Wśród entuzjastów nowej strategii polskich władz znaleźli się nie tylko autorzy kroczący w awangardzie postępu, ale i tzw. niezależni publicyści. „Nie uciekniemy od faktu, że Niemcy są największym, najsilniejszym, najbogatszym, najbardziej pracowitym i kulturalnym narodem europejskim. Albo Polska włączy się w próbę stworzenia znośnych ram dla niemieckiej potęgi i przy tej okazji coś dla siebie uzyska, albo ustawi się na pozycji wiecznej ofiary, przeciwnika i na tym straci” – tłumaczył Alfa. „W dalszej perspektywie korzystny jest dla nas tylko jeden wybór, choć może nas niemało kosztować w krótkim okresie – wstąpienie do Europy ‚niemieckiej’ z rządem gospodarczym, wspólną polityką fiskalną, może nawet jedną armią” – precyzował Beta. „Najkrótsza droga do Zachodu wiedzie właśnie przez Niemcy, a tamtejsza organizacja, technologia i kapitał jest najwyższej klasy” – zachwycał się Gamma.

Wobec argumentu pogrobowców XIX-wiecznego patriotyzmu, że przystępując do Unii Europejskiej, umawialiśmy się przecież na Europę ojczyzn, a nie na Cesarstwo Niemieckie, Alfa, Beta i Gamma wykazali się podziwu godną cierpliwością. Zamiast rzucać w reakcjonistów kawałkami sushi, wyjaśniali im jak dzieciom, że od czasu podpisania traktatu akcesyjnego znacząco zmieniła się na kontynencie sytuacja gospodarcza. By ocalało euro, Polska po prostu musi zrezygnować z suwerenności i nic nie można na to poradzić. Tylko nasi zachodni sąsiedzi, którzy – jak trzeźwo zauważył Alfa – czytają dwa razy więcej książek niż my, mogą nauczyć nas porządku. W przeciwnym razie zostaniemy ze swoim Polnische Wirtschaft na brudnym peronie, a pociąg do powszechnego dobrobytu odjedzie bez nas.

Trzeba przyznać, że Niemcy mają z nami ciężkie życie. To ewenement na skalę światową, by państwo tak wspaniałe, zamieszkane przez naród pracowity, kulturalny i w ogóle „najwyższej klasy” graniczyło z ojczyzną ciemniaków, pijaków i złodziei. Tym bardziej należy docenić postawę Niemców, którzy już dwa razy w nowożytnej historii poświęcili swój czas i energię, by wyciągać Polskę z cywilizacyjnej zapaści. Prekursorską próbę ożywienia lokalnej gospodarki i dostosowania prawa do standardów europejskich podjęli w latach 1772–1918. Spośród realizatorów tego projektu wyróżnił się zwłaszcza kanclerz Otto von Bismarck – autor programu edukacyjnego dla polskiej ludności, obejmującego m.in. kształcenie w zakresie kulturoznawstwa i języków obcych. Właśnie temu programowi, przez pogrobowców patriotyzmu zwanemu germanizacją, nasi dziadowie zawdzięczali rozkwit przemysłu, architektury i możliwość czytania Goethego w oryginale. Druga próba ucywilizowania Polski miała miejsce w latach 1939–1945. Niektóre zbudowane wtedy autostrady i linie kolejowe do dziś imponują solidnością. Nie wypada też zapominać, że III Rzesza jako pierwsze państwo w Europie Zachodniej otworzyła dla nas swój rynek pracy, co zaowocowało masową emigracją zarobkową (tzw. wyjazdy na roboty).

Za to wszystko niewątpliwie należą się Niemcom słowa podziękowania. Aż dziw, że minister Sikorski poprzestał na prośbach o kolejną interwencję, a zapomniał o wyrazach wdzięczności za to, co już Niemcom w Polsce udało się osiągnąć. Na szczęście tę historyczną ciągłość dostrzegł Alfa, kreśląc obraz kolosalnego niemieckiego potencjału, który rozlał się na nas przy okazji dwu wojen światowych. „Unia Europejska – napisał – jest teraz trzecią próbą [sic!!! – admin], tym razem pokojową, wyciągnięcia wniosków z niemieckiej dominacji we wszystkich dziedzinach”.

Czy sprostamy tej próbie? Pamiętajmy, że jesteśmy urodzonymi nieudacznikami. Jeśli będziemy za bardzo interesować się przyszłością, jeszcze coś zepsujemy. Najlepiej więc zgadzajmy się na wszystko, co wymyśli kanclerz Angela Merkel. Już ona się o nas zatroszczy.

Wojciech Wencel , http://wojciechwencel.blogspot.com

Komentarzy 16 do “Nasz piękny land”

 1. navajo88 said

  I bardzo dobrze !!!!! ja tam wolę już brudne dworce i zaśmiecone ulice ,ale niech to beńdzie mój kraj bo bieda we własnym kraju tak nie boli jak na obczyżnie !!!
  J.M.H

 2. kiriki said

  Jak to jest ze w okresie miedzywojennym odbudowalismy kraj bez funduszy z boskiej unii, walczyslismy i ustanawialismy granice, odpierajac nawalnice bolszewicka, a tu sie okazuje ze jesli nie bedziemy poslusznie szczekac, to nie wskoczymy do pociagu Europa… prowadzonego przez najbarziej humanitarny narod swiata

 3. Maciej said

  Dobrą robotę wykonuje Grzegorz Braun, robi dobre filmy godne uwagi i polecenia. Mogę tylko pocieszyć Admina że pan Braun jest zadeklarowanym euro-przeciwnikiem … Oto najnowsze dzieło Grzegorza Brauna:

  http://rafael.pl/ksiazki/towarzysz-general-idzie-na-wojne-11-7427

 4. Maciej said

  Pomyliłem artykuły …

 5. centurion said

  Ein Volk, Ein Reich, Ein Fuhrer, Heil Tusk!

 6. revers said

  Heil Gubernator Tusk, w nastepstwie Gubernatora Franka na GGUE.

 7. Novy said

  Rozumiem że artykuł to taka krotochwila i że Alfa, Beta i Gamma to uosobione sposoby myslenia

 8. maran said

  Nie ma co sie juz ludzic. Mozemy sie jedynie przygotowac na walke i na meczenstwo. Ludzie liczna ,ze to wszystko sie jakos rozplynie w niebyt i zapanuje pokoj i zgoda. Ot tak. Cud jakis.
  Nie zapanuje, bo lucyferianie przejeli wszystkie strategiczne punkty i zbyt dluo i ciezko pracowali, aby sie poddac. Tym bardziej, ze wiekszosc ludzi to liczy, ze jacyc pojednyczy bojownicy ich uwolnia.
  Z pojedynczymi bojownikami to oni sie szybko rozprawia i rozprawiaja.
  Skad bierze sie w nas ta pewnosc ,ze to ,co przezywali ludzie zabijani brutalnie przez banderowcow, ludzie trzymani jak szczury w gettach, obozach koncentracyjnych, obozach pracy itd, NAS OMINIE??
  Czy tamci ludzie sobie na to bardziej zasluzyli?? Czy oni w czyms zawinili, ze ich taki los spotkal??
  Czy my jestemy lepsi od nich?? MY na to nie zaslugujemy?? NAS to okrucienstwo nie spotka??
  Niby dlaczego???
  Pozwolilismy na oglupianie nas, naszych najblizych ,calych narodow. Nie reagowalismy na to ,ze Zlo wokol nas sie rozrastalo. Wspolpracowalismy i wspolpracujemy bardzo aktywnie za Zlem a potem zdziwienie, ze to Zlo zaczyna w koncu zagrazac tez i nam. Zlo ma to do siebie ze NIE MA skrupolow, wahan, jest zdecydowane, perfidne , krwiozercze i idzie do przodu, za wszelka cene, poslugujac sie klamstwem, oszustwem, zlodziejstwem i morderstwem.

 9. wi42 said

  Nie alfa, beta i gamma, tylko prezydent Czech broni niepodleglosci Polski:

  http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,10804622,Prezydent_Czech_przyjechal_do_Wroclawia_krytykowac.html

 10. Piotrx said

  Najbardziej pomijany efekt stanu wojennego to złamanie Polaków pod względem moralnym
  http://www.bibula.com/?p=48342

  Potężna władza pieniądza – Adrian Salbuchi
  http://www.bibula.com/?p=48310

  Nie dla litewskiego szowinizmu” – pikieta w Warszawie
  http://www.bibula.com/?p=29249

  Niemcy ruszą po majątki w Polsce?
  http://www.bibula.com/?p=48314

  Niemcy: ”polskie obozy koncentracyjne” już w szkołach
  http://www.piotrskarga.pl/ps,8597,2,0,1,I,informacje.html

 11. aga said

  http://www.youtube.com/user/EugeniuszSendecki71#p/a/u/1/JhckAqD7GVg

 12. Krzysztof M said

  Ad. 2

  „a tu sie okazuje ze jesli nie bedziemy poslusznie szczekac, to nie wskoczymy do pociagu Europa… prowadzonego przez najbarziej humanitarny narod swiata”

  – Jak będziemy posłusznie szczekać, to może nas przywiążą na smyczy do zderzaka ostatniego wagonu. 🙂

 13. Krzysztof M said

  Ad. 8

  „Pozwolilismy na ogłupianie nas, naszych najbliższych ,całych narodów. Nie reagowaliśmy na to ,ze Zło wokół nas się rozrastało. Współpracowaliśmy i współpracujemy bardzo aktywnie ze Złem, a potem zdziwienie, że to Zło zaczyna w końcu zagrażać też i nam. Zło ma to do siebie, że NIE MA skrupułów, wahań, jest zdecydowane, perfidne, krwiożercze i idzie do przodu, za wszelką cenę, posługując się kłamstwem, oszustwem, złodziejstwem i morderstwem.”

  – Podpisuję się pod tymi słowami.

  Pozdrawiam

 14. chwalipienta said

  Znam piec jezykow, w tym trzy dobrze.

  Ale wole czytac w oryginale Sienkiewicza, Krasickiego, a szczegolnie Sieroszewskiego ze wzgledu na przepiekna polszczyzne.

 15. Krzysztof M said

  Ad. 14

  To jeszcze niech pan Gołubiewa poczyta. Warto.

 16. chwalipienta said

  Panie Krzysztofie M. Moze i warto.

  Czy powinienem czytac Golubiewa, skoro on sie skumal z Miloszem, z ktorym mi nie po drodze?
  Do Chrobrego jeszcze nie dojechalem. Aktualnie siedze tysiac lat wczesniej. Ale dziekuje za sugestie. Oby zycia starczylo, zeby przeczytac wszystko, co jest do przeczytania.

  Zeby jeszcze ktos chcial poczytac powiesci historyczne mojego skromnego autorstwa, a z inspiracji pani Ilustratorki…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: