Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AlexSailor o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Zerohero o O tych, którzy się na niemieck…
  corintians o O tych, którzy się na niemieck…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  minka o Czterech pancernych i Ukr…
  Szczepan Zbigniewski o Trucie kurczaków w USA?
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  Mafiozi przestępczeg… o Wojna nie rozpoczyna się od cz…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  UZA o Czterech pancernych i Ukr…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Neokoni przeciw Rosji

Posted by Marucha w dniu 2011-12-12 (Poniedziałek)

The Neocons vs. Russia
http://theoccidentalobserver.net/articles/MacDonald-Georgia.html
Kevin MacDonald – 16.08.2008, tłumaczenie Ola Gordon

Myślę, że poniższy artykuł, mimo, że napisany 3 lata temu, wiele wyjaśnia, polecam – Ola Gordon.

Rosyjska inwazja na Gruzję po próbie Gruzji przywrócenia dominacji nad secesjonistyczną prowincją Osetii Południowej z pewnością rozwścieczyła neokonserwatystów. Max Boot i Charles Krauthammer wzywali do różnych ruchów w celu odizolowania Rosji od Zachodu i międzynarodowej społeczności gospodarczej. W The Weekly Standard jest artykuł Stuarta Koehla wzywający Gruzinów do walki przy pomocy USA, a artykuł Charlie Szroma z American Enterprise Institute (ośrodek neokonów) popiera masową pomoc USA i sojuszy między krajami Europy Wschodniej.

Wiemy, że neokonserwatyzm jest ruchem żydowskim – wiadomość ta w końcu dotarła do mediów głównego nurtu poprzez książki takie jak Jacoba Heilbrunna „Wiedzieli, że mieli rację: początek neokonów”. Teraz wyobraź sobie, że jesteś typowym żydowskim neokonem – kimś, kto widzi świat zasadniczo przez syjonistyczne okulary, oraz nie możesz pojąć różnicy między interesami Stanów Zjednoczonych i Izraela. Albo, wyjdziesz na to samo, wyobraź sobie, że jesteś izraelskim strategiem geopolitycznym. Co taka osoba myśli o całej sytuacji?

Byłbyś bardzo niezadowolony z tego, że Rosja zdołała pokonać wojsko gruzińskie i groziła zmianą gruzińskiego rządu. Izrael ma silne związki z Gruzją. Dostarczył broń i szkolił gruzińskich wojskowych (chociaż ostatnio zatrzymał dostarczanie broni po rosyjskiej skardze). Izrael posiada również w Gruzji ponad 1,5 mld USD inwestycji w Gruzji, oraz proponuje przedłużenie rurociągu Baku-Tbilisi-Ceyhan do izraelskiego portu Aszkelon do przeładunku do Azji południowej i wschodniej. Dwaj najwyźsi ministrowie rządu gruzińskiego są Żydami o silnych powiązaniach z Izraelem, w tym minister obrony Davit Kezeraszwili, byłym Izraelczyk z płynną znajomością hebrajskiego.

Po drugiej stronie równania jest to, że neokonserwatyści są wrogo nastawieni wobec Rosji. Poparli wojnę, która doprowadziła do odłączenia Kosowa od Serbii, sojusznika Rosji. Oni wspierają również czeczeńską niezależność od Rosji, członkostwo w NATO krajów Europy Wschodniej, wcześniej zdominowanych przez ZSRR, oraz agresywną politykę USA w zainstalowaniu rakiet w Polsce i Republice Czeskiej.

Dlaczego neokoni są wrogo nastawieni wobec Rosji? Możemy sobie wyobrazić, że gdyby Rosja była kontrolowana przez izraelskie lobby i żydowskie interesy w taki sam sposób jak Stany Zjednoczone, nie miałoby to miejsca. Istotnie, głównym powodem do narzekań przez neokonów jest to, że Rosja opóźniała sankcje wobec arcywroga Izraela – Iranu, oraz dostarczyła Iranowi materiał jądrowy, a także broń zaprojektowaną do ochrony swoich instalacji jądrowych.

Po prostu uważamy, że wrogość neokonów wynika z faktu, że Rosja Wladimira Putina okazała się znacznie bardziej nacjonalistyczna niż jest to dobre dla Żydów i Izraela. Znaczącym wydarzeniem było uderzenie przez Putina w oligarchów – tę małą, przeważnie żydowską grupę magnatów, która przejęła kontrolę nad bazą przemysłową ZSRR w czasie transformacji na kapitalizm. Oligarchowie wpompowali ogromne kwoty pieniędzy w kampanię na rzecz utrzymania przy władzy Borisa Jelcyna i wzbogacenia się. Na początku wspierali również Putina, ale ten stopniowo zmniejszał dominację oligarchów.

Kiedy w 1996 r. okazało się, że Jelcyn może przegrać w ponownych wyborach z komunistami, oligarchowie przelali miliony w kampanię Jelcyna i zaczęli zalewać fale radiowe i telewizyjne (których byli właścicielami) pro-jelcynowskimi „wiadomościami”, podczas gdy wyraźnie nie dawali czasu antenowego opozycji. Gdyby zwyciężył Jelcyn, zostałyby sfinalizowane kredyty-za-akcje, przenosząc oligarchów z niewielkiej grupy milionerów do małej grupy miliarderów. Kilka lat później oligarchowie „zagwarantowali” (by użyć kreślenia Berezowskiego), że Wladimir Putin, tak jak Jelcyn przed nim, zostanie wybrany w 2000 roku na prezydenta Rosji.

Punktem zwrotnym było aresztowanie i uwięzienie Michaiła Chodorkowskiego, szefa Jukosu, giganta na rynku ropy. Arcy-neokon Richard Perle prowadził oskarżenia wobec Putina, wzywając do usunięcia Rosji z G-8 – ten sam rodzaj polityki neokonserwatyści proponują w następstwie inwazji na Gruzję. Chodorkowski był postrzegany jako człowiek bez żadnego poparcia dla rosyjskiego nacjonalizmu i zbyt przyjazny ze Stanami Zjednoczonymi:
Chodorkowski od lat realizował to, co jest głównie osobistą, pro-amerykańską polityką zagraniczną, pielęgnując kontakty z najbardziej wpływowymi politykami, dyplomatami, bankierami i specjalistami PR w Waszyngtonie – działania siłowników, grupę „jastrzębi” na Kremlu składającą się z byłych agentów KGB, uważane za karygodne ….

Elementem tego dostrzeganego zagrożenia są wysiłki Chodorkowskiego zmierzające do związania się z Białym Domem. Wystarczy tylko spojrzeć na ludzi, którzy skupili się na obronie Chodorkowskiego [artykuł mówi: Stuart Eizenstata, Richard Perle, George Soros, i John McCain (!)], by zobaczyć, jak siłownicy mogliby zrobić przekonywującą sprawę sprowadzenia Chodorkowskiego na ziemię.

Uderzenie w oligarchów spowodowało bolesne narzekania o upadku demokracji w Rosji, a na pewno zobaczymy więcej takich skarg, w następstwie inwazji na Gruzję. Neokonserwatystom bardziej podobała się demokracja, w której żydowscy oligarchowie całkowicie kontrolowali media i mogli kupić dużą część Dumy – innymi słowy, demokracja, która jest bardziej podobna do naszej.

Fakt, że Soros i Eizenstata – obaj związani z lewicą – również potępili aresztowanie Chodorowskiego, sugeruje żydowski konsensus w tej kwestii. Soros był głęboko zaangażowany w tzw. „różową rewolucję” która dała Mikheilowi Saakashvili urząd prezydenta Gruzji.

Ponadto najnowszy dokument ADL na temat antysemityzmu w Rosji odnotowuje, że mimo lepszych relacji między rządem rosyjskim i Żydami w Rosji, nie ma żadnych zmian w polityce zagranicznej Rosji wobec Iranu i jej polityki zaangażowania z Hamasem w Autonomii Palestyńskiej. To kontrastuje z postawą ADL na początku prezydencji Wladimira Putina, gdy ADL skarżył się, że rosyjscy przywódcy nie od razu potępili, jak ADL określa, jawnie antysemickiego oświadczenia „gubernatora [Kurska] Aleksandra Michajłowa”. Michajłow wyraził wdzięczność za wsparcie Putina w walce z „brudem” – odniesienie do poprzedniego gubernatora Kurska, Aleksandra Ruckoja, Borysa Berezowskiego Rosyjskiego Kongresu Żydów. Berezowski to były rosyjsko-żydowski potentat medialny, który wykorzystywał swoją kontrolę głównych kanałów telewizyjnych w celu promowania Borisa Jelcyna na prezydenta w 1996 roku, ale uciekł z Rosji po zwycięstwie Putina, kiedy był oskarżony o oszustwa. Ruckoj, który jest Żydem, był postrzegany jako sprzymierzeniec Berezowskiego. ADL skarżył się, że przywódcy rosyjscy skarcili Michajłowa dopiero po „burzy protestów, że zachowanie Michajłowa jest generowane wśród Żydów i media w Rosji i za granicą”.
Nic dziwnego, że Pat Buchanan niedawno nazwał demokrację „migocącą gwiazdą”, bo demokratyczne rządy są tak często odcięte od ludzi którymi rządzą, podczas gdy rządy takie jak Chiny i Rosja mają ogromne poparcie społeczne. Dzieje się tak w szerokim zakresie zagadnień w USA – polityka imigracyjna jest tu najbardziej skandalicznym przykładem. W dziedzinie polityki zagranicznej, widzieliśmy, że mała kabała neokonów może skutecznie wspierać zaangażowanie USA w kosztowną i wyniszczającą wojnę w Iraku – wojnę w imieniu Izraela i na pewno nie w interesie Stanów Zjednoczonych.

A mówiąc o demokracji, fakt że John McCain przyszedł w sukurs Chodorkowskiemu, to kolejna wskazówka, że jest on całkowicie wkomponowany w neokonserwatywną politykę zagraniczną. Niedawno okazało się, że Randy Scheunemann, doradca McCaina w sprawach polityki zagranicznej otrzymał setki tysięcy dolarów od rządu Gruzji. Scheunemann był także przewodniczącym Komitetu Wyzwolenia Iraku, sponsorowanym przez Projekt Billa Kristolsa dla Nowego Amerykańskiego Wieku. Kristol, podobnie jak inni neokonserwatyści, uważa, że USA powinna przeciwstawić się Rosji w Gruzji: „Czy nie jest tak dzisiaj, jak to było w latach 20 i 30, że opóźnienia i niezdecydowanie ze strony demokracji, po prostu zaprasza przyszłe zagrożenia i większe niebezpieczeństwa?” Ach, stary argument o Hitlerze.

Nie może być większego potępienia amerykańskiej demokracji niż to, że John McCain będzie kandydatem jednej z głównych partii, podczas gdy druga partia wyznaczy Baracka Obamę.
Wreszcie, należy pamiętać, że od 1881 roku aż do upadku caratu, oprócz dominującego ruchu rewolucyjnego w Rosji, była żydowska zgoda co do wykorzystania swoich wpływów w Europie i Ameryce, aby przeciwstawić się Rosji. To miało wpływ na szeroki zakres zagadnień, w tym finansowanie Japonii w wojnie rosyjsko-japońskiej w 1905 roku, uchylenie porozumienia amerykańsko-rosyjskiego ws. handlu w 1908 r., oraz finansowanie rewolucjonistów w Rosji przez bogatych Żydów, takich jak Jakub Schiff.

Zwycięstwo bolszewizmu spowodowało okres żydowskiej dominacji Związku Radzieckiego i niewyobrażalne okrucieństwa wobec narodu rosyjskiego. Ten okres dominacji żydowskiej i jej katastrofalne skutki dla narodu rosyjskiego są niewątpliwie w pamięci przywódców obecnej Rosji.

Możemy się spodziewać, podobnie długiej i uporczywej żydowskiej kampanii przeciwko Rosji, prowadzonej z całą intensywnością kampanii w latach 1881-1917. W dobie broni nuklearnej stawki są bardzo wysokie dla całej planety..

Komentarzy 9 do “Neokoni przeciw Rosji”

 1. Rysio said

  Ojcem i założycielem neokonserwatyzmu był niemiecki żyd o przekonaniach faszystowkich Leo Strauss.

  Many neoconservatives like Paul Wolfowitz are disciples of a philosopher Leo Strauss who believed that the elite should use deception, religious fervor and perpetual war to control the ignorant masses.

 2. Kronikarz said

  Niczym Pan Rysio, Leo Strauss jest specjalista nowoczesnego myślenia dla Usow, dla Ue, dla Rosji, dla Polski cos jak JKM.

 3. Shakespear said

  „American Enterprise Institute (ośrodek neokonów)” znów się pojawiła ja na zamówienie. To kuźnia edukacji Pana Sikorskiego.

 4. Centuria said

  Juz maja „unego”, ktory bedzie kandydowal przeciwko Putinowi. – Pokhorov.

 5. Joe said

  Re#4 Juz maja unego????A czy maja inne wyjscie???Une sa przyparte do muru….bo Obama prawie pewne ze przerznie wybory.
  I co by sie stalo gdyby Putin uruchomil stare kanaly z czasow Chruszczowa?Potomkowie Martina Lutera Kinga maja sie calkiem dobrze.A w obecnej sytuacji wyjscie niekontrolowane czarnych na ulice mogloby duzo zamieszac w teczy kolorowych rewolucji na swiecie.Putona boja sie jak ognia.

 6. Marucha said

  Putin jest najwyraźniej bardzo niewygodny dla lucyferian – i samo to powinno coś dla nas oznaczać.
  Ciarki mnie przechodzą na samą myśl, że w Rosji mogą wybrać sobie jakichś „demokratów” i „prawoczłowiekowców”. Wtedy już znikąd ratunku nie będzie.

 7. Miet said

  Re6:
  Uwazam, ze to krotkie podsumowanie oddaje cale sedno sprawy, Panie Gajowy.

  Musialo cos Zachodowi nie wypalic w tej antyputinowskiej nagonce, bo zaczynaja puszczac im nerwy.
  Przykladem jest nasza wspaniala Hilarcia – chciala sie podlizac swoim mocodawcom a tu Putin sprowadzil ja do parteru i swiat obiegla jego wypowiedz, w ktorej nie dwuznacznie dal do zrozumienia, ze nie bedzie tolerancji na wp…nie sie obcych w wewnetrzne sprawy Rosji.
  Wyglada na to, ze jakis kolejny „test” na Rosje po prostu nie wypalil i stad ta nerwowosc.
  A tu u nas w USraelu niewesolo – zaczelo sie od okupacji Wall Street a teraz juz mamy to samo we wszystkich duzych miastach w Kalifornii i w innych stanach.
  Kolega, ktory dzisiaj probowal dojechac do pracy w Oakland, wrocil do domu bo autostrada zablokowana przez demonstrantow.
  Powiedzial, ze port w San Francisco tez odeslal ludzi do domu i robota stoi.
  W Sacramento i LA podobnie.
  Media sa bardzo powsciagliwe w relacjach i komentarzach – czekaja chyba na instrukcje.
  Zaczyna sie robic goraco jak na te pore roku.

 8. Marucha said

  Re 7:
  Okazało się, że mimo ciężkich pieniędzy włożonych w „opozycję demokratyczną” i urabianie mediów, Putin wciąż cieszy się w Rosji popularnością. Kolorowa rewolucja nie wypaliła.
  A że Rosja to nie Serbia czy Irak – i choć osłabiona, wciąż ma ciężką, niedźwiedzią łapę – to nie wiedzą, co zrobić.

 9. Kronikarz said

  Tyle staran i pienedzy a tu ani nawet Bialorusi Radek nie zalatwil nie mowiac o tym, ze Merkozie bardziej blefuja niz federuja.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: