Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  CBA o Wolne tematy (09 – …
  Ja o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
  Jabo o Nie chcą umierać za pomniki…
  Mietek o O tych, którzy się na niemieck…
  UZA o Nie chcą umierać za pomniki…
  plausi o Nowa ustawa psychiatryczna. Ka…
  Listwa o Nowa ustawa psychiatryczna. Ka…
  Liwiusz o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  prostopopolsku o Nie chcą umierać za pomniki…
  Marucha o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
  Ramirez o O tych, którzy się na niemieck…
  Liwiusz o O tych, którzy się na niemieck…
  revers o Wolne tematy (09 – …
  ella o Upadek cywilizacji zachodniej
  Liwiusz o Czterech pancernych i Ukr…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Centrum Wiesenthala ogłasza Top 10 „antysemickich” wypowiedzi

Posted by Marucha w dniu 2011-12-15 (Czwartek)

Siedziba Główna Centrum Szymona Wiesenthala w Los Angeles

Centrum Wiesetnhala, zajmujące się organizowaniem procesów byłych nazistów a także ich samozwańczymi poszukiwaniami ogłosiło listę 10 „najbardziej antysemickich oszczerstw”.

Pierwsze miejsce zajmuje na niej wypowiedź Mahmuda Abbasa odnosząca się do Palestyny jako „ziemii świętej”. „Antysemicka” według Centrum wypowiedź Abbasa padła na zgromadzeniu ogólnym ONZ gdy przemówił tymi słowy: „Przychodzę tu dziś do was z Ziemii Świętej, Palestyny, ziemi boskich wieści, wniebowstąpienia proroka Mahometa, niech spoczywa w pokoju, oraz miejsca narodzin Jezusa Chrystusa, niech spoczywa w pokoju, by przemawiać w imieniu narodu palestyńskiego”.

Centrum Wiesenthala podało, że przy tworzeniu listy nie brano pod uwagę „wypowiedzi organizacji terrorystycznych, rządu irańskiego oraz skrajnych szaleńców”.

Na liście umiejscowiono jednak takie przypadki jak wychwalanie Hitlera przez pracującego dla Christiana Diora projektanta mody Johna Galliano. Kolejnym „antysemickim oszczerstwem”, które znalazła się na liście propagandzistów Centrum jest wypowiedź premiera Turcji Recepa Tayyipa Erdogana, który stwierdził, że setki tysięcy Palestyńczyków zostało zamordowanych przez Izrael.

„Te 10 wypowiedzi stanowi 10 przykładów oszustwa pochodzącego od ludzi, którzy powinni wiedzieć lepiej kiedy przekraczają granicę” – powiedział założyciel Centrum rabin Marvin Hier. Centrum rozpoczyna już zbieranie najbardziej „antysemickich” wypowiedzi osób publicznych na 2012 rok.

http://autonom.pl

Z Wkipedii:
Centrum Szymona Wiesethala jest krytykowane między innymi za sposób w jaki pomagało łapać prominentnych nazistów. Krytykowane jest także przez niektóre osoby za poglądy syjonistyczne.
Na stronach Centrum przez kilka miesięcy znajdowała się m.in. informacja o „polskich obozach koncentracyjnych” niezmieniana mimo protestów środowisk naukowych polskich i polonijnych, zmieniona później na „nazistowskie obozy koncentracyjne”

Zob. też: https://marucha.wordpress.com/2009/12/27/cien-wiesenthala/

Komentarzy 20 do “Centrum Wiesenthala ogłasza Top 10 „antysemickich” wypowiedzi”

 1. APA said

  Proponujemy utworzenie POLSKIEGO CENTRUM ( z oddzialami w kraju i za granica) dzialajacego na rzecz walki z ANTYPOLONIZMEM.

  Utworzenie listy ANTYPOLAKOW i proponujemy w niej wpis na pierwszym miejscu ANTYPOLAKA GROSSA ,ponoc profesora znajacego jezyk polski i piszacego klamstwa o Polsce i Polakach,bezkarnie odwiedzajacego Polske.

  Na drugim miejscu wstawiamy obywatela polskiego Adama MICHNIKA .

  Kolejne miejsca prosze zapelniac wg.wlasnego uznania.

 2. Ola Gordon said

  nieco obszerny, ale warto przeczytac

  YOU MIGHT BE AN ‘ANTI-SEMITE’ – IF :

  Możesz być antysemitą jeśli:
  http://mynameisjoecortina.wordpress.com/2010/04/13/you-might-be-an-anti-semite-if/
  Joe Cortina – 13.04.2010 tłumaczenie Ola Gordon

  Poniewaz ‚Żydzi’ lubią ‚rzucać’ swoją ulubioną mantrą jak jakimś rodzajem magicznego płaszcza niewidoczności na swój prawdziwy zły charakter – pomyślałem, że słuszne będzie pokazanie pozostałych 99% ludzkości, jakim jest świat ‚pogański’, nas ‚gorszych’ Gojów (bydło), że nasz ‚antysemityzm’ lub niechęć wobec narodu semickiego jest ogólnoświatowy i najwyraźniej nieokiełznany – ale także „wybiórczy”. Ciekawostką może być fakt, że samo-wybrańcy są tak perfidni w ujawnieniu – że oni sami – poprzez krwawy ludobójczy prawdziwy holokaust wobec wszystkich narodów arabskich – są najprawdziwszą grupą etniczną na ziemi!
  Spędziłem jakiś czas na Bliskim Wschodzie z obu – fałszywymi semickimi ‚Żydami’ i prawdziwym semickim narodem – Arabami. Zaufam Arabowi bardziej niż Żydowi jako przyjacielowi w Nowym Jorku. Arab nie będzie próbował zbałamucić mi żony za moimi plecami. Arab nie będzie próbował mnie oszukać w każdy sposób jaki potrafi. Arab nie okłamie mnie dla własnych korzyści. Arab nie wyśmieje Chrystusa. Arabowi mogę zaufać z moimi dziećmi, że ich nie skrzywdzi. Arab nie potraktuje mnie jak człowieka gorszego. Życie Araba nie koncentruje się wokół żądzy, przemocy, chciwości, oszustwa i perwersji. Arab nigdy nie będzie zagrożeniem dla moich swobód. Wartości rodzinne Araba w przeciwieństwie do Żydów, są zdrowe, uczciwe i boże. Arab w przeciwieństwie do Żyda – stosuje się do prawa Bożego. I wreszcie to nie Arab zmienił mój kraj w chciwego, materialistycznego, świeckiego, bezbożnego i moralnie zgniłego trupa!
  Bo widzisz – jedynym znaczącym narodem semickim dzisiaj, który może udowodnić empirycznie i uczciwie nieprzerwane pochodzenie od oryginalnych potomków plemion semickich – jest – jak na ironię, naród arabski! Ta mieszanka półkrwi zdegenerowanych potomków aszkenazyjskich kundli i Romów, którzy dzisiaj nazywają się Żydami, to w 99% oszuści i oni to wiedzą! Jedyną rzeczą, która jest pewna o dzisiejszych Żydach – jest to, że utrzymują taki sam poziom hipokryzji, zła, oszustwa i arogancji jako patologiczni kłamcy i podżegający mordujący synowie szatana, jak tłum, który krzyczał by zamordować Jezusa 20 wieków temu. Tylko imiona się zmieniły. Zło ich fizycznie ohydnego, demonicznego oblicza mogą widzieć dzisiaj wszyscy!
  A zatem, jeśli nie lubienie ‚żydowskiej’ szumowiny, która zrujnowała mój kraj, ‚czyni mnie’ antysemitą, to jeśli tylko chcesz – nazywaj mnie ‚antysemitą’.

  Tak więc – w duchu nieugiętego komika Jeffa Foxworthy i z niewielką pomocą mojego prawdziwego semickiego przyjaciela, Marka Glenna z http://theuglytruth.wordpress.com, poniżej jest ‚gojowska’ wersja – możesz być antysemitą, jeśli:
  – myślisz, że Jezus był dobrym facetem, który miał do powiedzenia ważne rzeczy o pokoju na ziemi, prawach człowieka i szacunku dla człowieka i krytykował żydów za zachowanie wręcz odwrotne
  – myślisz, że idea jednej grupy, żydów, będących ‚rasą mistrzów’ ‚predysponowanych do rządzenia światem żelaznym prętem’ to nonsens
  – myślisz, że mord ponad miliarda muzułmanów tylko dlatego, że ośmielili się zapobiec podbiciu swojej wielowiekowej kultury przez wielogłową bestię syjonizmu mogło nie być dobrym pomysłem
  – odrzucasz popularną opinię, że islam jest religią wojny, przeciwnie do wyników badań mówiących, że jest to religia pokoju, szanująca Jezusa i jego matkę, oraz że Koran to jeden z najpiękniejszych tekstów religijnych kiedykolwiek napisanych
  – wierzysz, że najświętsza księga judaizmu – Talmud jest antygojowska i antychrzescijańska, oraz że wszystko zawarte w niej o Judaszu jako bohaterze, o Maryi ladacznicy i Jezusie cudotwórcy smażącym się w piekle, to kilka z wielu powodów antyżydowskich sentymentów na przestrzeni dziejów
  – myślisz, że największe mocarstwa świata, szczególnie zachodnie, są kontrolowane przez osoby, które są fanatykami religijnymi, chcącymi wprowadzić śmieszną szaloną teorię spiskową zwaną ‚agendą syjonistyczną’
  – myślisz, że ziemia palestyńska była kiedyś zamieszkała przez grupę ludzi zwanych ‚Palestyńczykami’, którzy naprawdę mieszkali tam przez 2 tys. lat, i dalej, że ta mistyczna grupa ludzi zwanych ‚Palestyńczykami’ zasługuje na to co nazywa się ‚godnością’, oraz że ich stwórca dał im pewne niezbywalne prawa, oraz że w tych prawach zawarte jest prawo do ‚życia, wolności i poszukiwania szczęścia’
  – wierzysz, że islam i chrześcijaństwo mają ze sobą wiele wspólnego i że ta cała ‚wojna cywilizacji’, o której wiele mówią żydowscy supremaci tacy jak Daniel Pipes, Bernard Lewis i wielu innych, jest tylko próbą skonfliktowania chrześcijan i muzułmanów po to, by władzę sprawował syjonizm
  – myślisz, że pomysł wysiedlenia chrześcijańskiej lub muzułmańskiej rodziny mieszkającej w Palestynie z jej domu przy użyciu karabinu po to, by jakiś żydowski producent filmów zajął jej dom, niekoniecznie jest czynem moralnym
  – myślisz, że kiedy Jezus nazwał faryzeuszy „żmijowym plemieniem” i „dziećmi diabła” próbował ostrzec przyszłe pokolenia przed niebezpieczeństwem żydowskiego porządku, a kiedy powiedział, „nie można wlewać nowego wina do starych bukłaków”, próbował powiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak” judeo-chrześcijaństwo”
  – myślisz, że samolot Leer podarowany chrześcijańsko-syjonistycznemu ewangeliście Jerry Falwellowi przez państwo Izrael było zapłatą za jego całą ciężką pracę w oszukiwaniu amerykańskich chrześcijan, że to wszystko to ‚boży plan’, że miliony ateistycznych żydów z Rosji i wschodniej Europy okupują Palestynę, miejsce narodzin Jezusa, że pensje milionów dolarów wypłacane jego towarzyszom – Pat Robertson, John Hagee i Tim LaHaye są również częścią tej zapłaty
  – myślisz, że broń nuklearna w rękach fundamentalistów religijnych o poglądach mesjańskich i żywiących fanatyczną nienawiść wobec ludzi wyznających inne religie oprócz ich własnej, to sposób na katastrofę, oraz że nie mówisz o Iranie lecz o Izraelu
  – myślisz, że rozwiązaniem stuletniego ‚problemu żydowskiego’ jest by żydzi przestali postrzegać się jako ‚naród wybrany’ i podjęli próbę traktowania innych z takim samym szacunkiem jakiego domagają się od reszty ludzkości
  – myślisz, że niedawne larum w Europie z powodu przedstawiania w kreskówce proroka Mahometa wykonanej przez żydowskiego suprematę o nazwisku Rosen było umyślną próbą ze strony syjonistów dalszego jątrzenia między światem islamskim i chrześcijańskim
  – wierzysz, że osoby o nazwiskach takich jak Wolfowitz, Pearle, Ledeen, Abrams, Feith i Libby na wysokich stanowiskach i o dużym wpływie w administracji Busha doradzili prezydentowi by rozpoczął wojnę na Bliskim Wschodzie, którzy okłamywali ws. irackiej broni masowego rażenia, oraz że zrobili wszystko to w celu zwalczania wrogów Izraela
  – wierzysz, że obecne dochodzenie ws. AIPAC i Amerykańsko-Izraelskiej Komisji ds. Społecznych jest w najlepszym interesie bezpieczeństwa narodowego USA, że to nie jest próbą niesłusznego zniesławiania żydów i oskarżania ich o większą lojalność wobec Izraela niż interesu ich własnego państwa – USA
  – wierzysz, że ludzie tacy jak Lenin, Trocki, Zinowiew i inni rewolucjoniści bolszewickiej Rosji są odpowiedzialni za mord dziesiątek milionów ludzi, nazywali się Bronstein, Apfelbaum, Rosenfeld, Sobelsohn i wiele innych, a później zmienili je po to by ukryć fakt, że byli żydami, a wy dowiadujecie się o tym po zajrzeniu do Żydowskiej Encyklopedii
  – myślisz, że cała ta sprawa dotycząca ‚rozłamu’ podczas gdy ‚wyznawcy’ (tzn. określający się jako chrześcijańscy syjoniści) wspierający nie-chrześcijańską agendę znaną jako syjonizm, zostaną nagrodzeni za sprzyjanie wrogom przekazu Chrystusa przez wzięcie ich żywcem do nieba, jest już przegięciem
  – wierzysz w świadectwo człowieka o nazwisku Wiktor Ostrowski, byłego oficera izraelskiego wywiadu pracującego dla Mosadu, który napisał w swoich książkach „By Way of Deception” (Poprzez oszustwo) i „The Other Side od Deception” (Druga strona oszustwa), że prawdą było to, że Izraelczycy planowali zamordować prezydenta George Herbert Walker Busha podczas madryckiej konferencji pokojowej w 1991 roku po to, by obwinić za to palestyńskich terrorystów
  – wierzysz, że 150 izraelskich agentów aresztowanych po ataku 11 września w okolicznościach obciążających, jak radość z powodu zniszczenia WTC i wcześniejsza wiedza o ataku, oraz że te wszystkie tańce i wrzaski nie były częścią świętowania Bar-Mitzwah
  – wierzysz, że Amerykanie nie mają obowiązku poświęcania życia swoich dzieci, swoich pieniędzy i poczucia bezpieczeństwa po to, by Izrael mógł nadal egzystować jako rak Bliskiego Wschodu
  – wierzysz, że Izrael miał coś wspólnego z atakami wąglika w 2001 roku, oraz że głównym podejrzanym był syjonistyczny żyd zatrudniony w amerykańskim laboratorium wojskowym, zrobił to w celu zrzucenia odpowiedzialności na Arabów, i dalszego zachęcania Amerykanów do udzielenia wsparcia wojnie z wrogami Izraela
  – wierzysz, że atak na USS Liberty w roku 1967 był przemyślaną akcją ze strony Izraelczyków w celu wciągnięcia USA w wojnę sześciodniową, i że po 8 godzinach niskich przelotów nie pomylili najbardziej zaawansowanego technologicznie okrętu na świecie z promem Koń Egipski, zbudowanym w końcu ubiegłego wieku
  – wierzysz, że członkowie załogi USS Liberty którzy przeżyli i składali zeznania o wydarzeniu tamtego dnia, w którym zginęło 34 ich kolegów i prawie 200 było rannych, zrobili to, ponieważ byli lojalnymi Amerykanami, których obowiązkiem było powiedzieć prawdę, i że bez względu na to jaki mieli stosunek do żydów, którzy nie mieli z tym nic wspólnego
  – wierzysz, że Izrael był odpowiedzialny za egzekucję prezydenta Kennedyego za to że był przeciwny zakupieniu broni nuklearnej przez Izrael, że egzekucja jego brata Roberta dokonana przez ‚palestyńskiego terrorystę’ o nazwisku Sirhan Sirhan była kolejną z wielu izraelskich ‚operacji fałszywej flagi’
  – wierzysz, że doniesienia w izraelskiej prasie mówiące o udziale izraelskiego wywiadu w szantażowaniu prezydenta Clintona skandalem seksualnym z udziałem młodej żydówki o nazwisku Monica Lewinsky
  – wierzysz, że doniesienia w izraelskiej prasie przyznające się do istnienia wyprodukowanej przez Izrael broni biologicznej w postaci ‚bomby etnicznej’, przeznaczonej do wykorzystania na określonym narodzie, takim arabski
  – wierzysz, że program uciszania krytyków Izraela przez groźbę utraty pracy lub uwięzienie, zwłaszcza tych, którzy ośmielą się kwestionować to co wydarzyło się podczas holokaustu
  – wierzysz, że jest coś co nazywa się Liga Przeciwko Zniesławianiu Żydów i jest na liście FBI najbardziej niebezpiecznych organizacji terrorystycznych, oraz że kilku jej członków ostatnio skazano za udział w planowanym wybuchu biura Reprezentanta Maryla Issa, kongresmana pochodzącego z Bliskiego Wschodu
  – wierzysz, że człowiek o nazwisku dr Rudolph Kastner, ważny urzędnik wcześniej zatrudniony przez Światową Organizację Syjonistyczną konspirował z nazistami w poddawaniu europejskich żydów prześladowaniom i cierpieniu po to, by zrealizować program stworzenia ‚ojczyzny żydów’ w Palestynie
  – wierzysz, że narody Iraku i Palestyny maja prawo do obrony swoich ojczyzn przed obcą inwazją, łącznie z użyciem przemocy, i że to co dzieje się obecnie, nie różni się niczym od tego co robili amerykańscy patrioci około 200 lat temu, walcząc o wolność przeciwko obcemu okupantowi
  – wierzysz, że proroctwa w Księdze Objawień są prawdziwe, i że spełniają się na naszych oczach, ale że opis bestii, która ‚miała śmiertelną ranę głowy i żyła’ nie odnosi się ani do Saddama Husajna ani Mahmouda Ahmadi-Nejada, ale raczej do Ariela Szarona i jego niedawnego udaru
  – myślałeś, że ‚Pasja Chrystusa’ zasługiwała na jakąś nagrodę artystyczną, ale odmówiłeś obejrzenia ‚Ostatniego kuszenia Chrystusa’ ze względu na twoje zasady
  – myślisz, że upór ze strony rabina Dawida Feldmana z grupy ‚Żydzi Przeciwko ‚Antysemityzmowi’ by aresztować Mela Gibsona i postawić go przed sądem jako terrorystę na mocy Patriot Act za to, że nakręcenie filmu ‚Pasja Chrystusa’ byłoby pogwałceniem jego prawa wolności słowa
  – myślisz, że nazywanie muzułmanów i innych z Bliskiego Wschodu ‚szmacianymi głowami, piaskowymi czarnuchami i hadżi’ przez żydów jest z natury rasistowskie
  – wierzysz, że izraelski wywiad brał udział w skandalu dotyczącym tortur w więzieniu Abu Grahib po obejrzeniu zdjęcia przebywającego tam oficera Mosadu z wytatuowaną na lewej ręce gwiazdą Dawida
  – nie wierzysz że inwazja i okupacja Iraku nastąpiła po wykryciu tam broni masowego rażenia, oraz jesteś pewien, że masz rację kiedy nie znaleziono jej po 3 latach
  – wierzysz, że Izrael ma zamiar przejąć ziemie między Nilem i Eufratem po przeczytaniu komentarzy Ojców Założycieli o syjonizmie, mówiących o rzeczy zwanej ‚wielki Izrael’, który, tak się składa, leży miedzy rzekami Nil i Eufrat
  – wierzysz, że żydzi powinni dotrzymywać takich samych standardów jak każdy inny człowiek bez wyróżniania ich, co mogłoby wyłączyć, lub w jakiś sposób ukryć to co było ciemną historią z ich strony, czyli brutalność i dwulicowość wobec innych narodów, oraz że cała idea że są ‚wybraną rasą’ ludzi jest tak głupia jak rasistowska
  – wierzysz, że kiedy Chrystus zwrócił się do żydów i powiedział: „wy żmijowe plemię, pokolenie żmij, jak możecie uciec przed potępieniem w piekle,” (Jezus św. Mateusz 23:33) – było bardzo ważne
  – wierzysz, że kiedy Jezus potępił żydów jako synów diabła w Ew. św. Jana 8:14 („jesteście dziećmi waszego ojca diabła”) – wiedział o czym mówił
  – wierzysz, że wzniesienie 13-metrowej menory w miejscu szopki na Boże Narodzenie 2009 roku – pierwszy raz od 225 lat, było obrazą wszystkich wierzących chrześcijan w Ameryce, i próbą zlikwidowania Bożego Narodzenia
  – ubliżają ci nieustanne bluźnierstwa wobec Pana Jezusa i jego Świętej Matki na wszystkich kontrolowanych przez żydów kanałach telewizyjnych, z komentarzami takimi jak: Jezus był znajduchem i jego matka ladacznicą
  – ubliżają ci bluźnierstwa i szydzenie z wiary chrześcijańskiej ze strony Sary Silverman, kiedy szydzi z naszego Pana tworząc komedię udając akt seksualny z nim, oraz przedstawia go jako czarnucha
  – wierzysz słowom Chrystusa kiedy potępia żydów w św. Mat. 23:15 – „Biada wam, uczeni w piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Podróżujecie na lądzie i morzu, aby zdobyć jednego konwertytę, a kiedy nim zostaje, robicie go dwa razy tyle synem piekła jak wy”
  – wierzysz słowom Jezusa kiedy karci żydów w św. Mat. 23:27: „Biada wam uczeni w piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Albowiem jesteście jak białe grobowce, które zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są ludzkich kości i wszystkich brudów!”
  – i w końcu – masz negatywną opinię o żydach tylko dlatego, że wyrzucano ich z kilkudziesięciu krajów przez setki lat za ich stałe zbrodnicze działania i niemoralny styl życia: zboczenia seksualne, homoseksualizm, kłamstwa, oszustwa, chciwość i ogólne obniżenie moralnego charakteru państwa w którym żyją.

 3. Ość said

  Żydowskie plemię na brak wyobraźni i paranoidalne postrzeganie rzeczywistości jest skazane genetycznie. Oni tymi swoimi paranojami doprowadzą jeszcze do tego, że Hitlerowi zaczną stawiać pomniki a antysemityzm stanie się DUMNĄ etykietką. Już się ludzie – jak zauważyłem – uśmiechają jak ich się nazwie antysemitami. Żydzi bezmyślnie zaczynają dzielić ludzi na żydów i antysemitów, nawet za złe spojrzenie. To jakaś psychoza pomijając to, że wśród narodów semickich są niewielkim procentem. Można być antychazarem, antyżydem (żyd to nowe, nie znane jeszcze ze 200 lat temu okeślenie „Judelanta” chazarskiego i nie mylić z Izraelitom), ale w żadnym przypadku nie antysemitom. Co oni maja pod tymi jarmułkami?

  Na głupiego goja proponuję mówić „palant”
  na głupiego żyda „judelant”

 4. Kronikarz said

  😐

 5. Rysio said

  Dlaczego w pierwszej 10-ce nie ma blogu Gajowego?

  😉

 6. Piotrx said

  Tekst sprzed paru lat ale dla przypomnienia

  ……………………………..
  „Ostatnia szansa” Szymona Wiesenthala

  Paweł Siergiejczyk Nasza Polska , sierpien 2004

  Widmo krąży po Europie, widmo Wiesenthala – można by sparafrazować Marksa. To widmo krąży zwłaszcza po Europie Środkowej, która od niedawna jest częścią Unii Europejskiej. Trudno nie zauważyć tej zbieżności w czasie: półtora miesiąca po 1 maja Centrum Szymona Wiesenthala uruchomiło w Polsce infolinię, na którą można przekazywać donosy o ludziach współpracujących z nazistami w mordowaniu Żydów. Kilka tygodni później taka sama infolinia ruszyła na Węgrzech. Jednak w obu krajach akcja „Ostatnia Szansa” – bo taką nosi nazwę – rozwija się zupełnie inaczej.

  „Ostatnia szansa” Szymona Wiesenthala

  Widmo krąży po Europie, widmo Wiesenthala – można by sparafrazować Marksa. To widmo krąży zwłaszcza po Europie Środkowej, która od niedawna jest częścią Unii Europejskiej. Trudno nie zauważyć tej zbieżności w czasie: półtora miesiąca po 1 maja Centrum Szymona Wiesenthala uruchomiło w Polsce infolinię, na którą można przekazywać donosy o ludziach współpracujących z nazistami w mordowaniu Żydów. Kilka tygodni później taka sama infolinia ruszyła na Węgrzech. Jednak w obu krajach akcja „Ostatnia Szansa” – bo taką nosi nazwę – rozwija się zupełnie inaczej. U nas przez kilka dni po ukazaniu się w mediach tej informacji trwała dyskusja, w której, co ciekawe, brali udział głównie Żydzi. Naczelnym obrońcą infolinii był Konstanty Gebert (znany też jako Dawid Warszawski), wspierany przez równie zajadłego w antypolonizmie Marka Edelmana. Natomiast ich adwersarzami mianowano Adama Michnika i Bronisława Geremka, który właśnie wybierał się do Strasburga, by objąć tam fotel szefa Parlamentu Europejskiego. Inni uczestnicy dyskusji pełnili raczej rolę pomocniczą, a spór skoncentrował się na problemie płacenia za donosy, jako że Centrum Wiesenthala obiecuje po 10 tys. euro za każdą cenną informację.

  Stachanowskie tempo wyszukiwania kolaborantów
  Pominięto z premedytacją problem zasadniczy: próbę zrzucenia na Polaków części odpowiedzialności za holokaust Żydów. Takiej intencji nie ukrywa zresztą dyrektor jerozolimskiego biura Centrum Wiesenthala i koordynator całej akcji, Efraim Zuroff: – Polacy mogą być dumni z działalności Żegoty, konspiracyjnej organizacji powołanej dla ratowania Żydów, a także z heroizmu Polaków Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Jednak smutna prawda jest taka, że inni liczni Polacy uczestniczyli w zagładzie swoich żydowskich sąsiadów, a wielu z nich pomagało nazistom w dziele zagłady – temu należałoby uczciwie stawić czoła. Polacy woleliby oczywiście, żeby ich kraj był postrzegany jako jedyna w świecie ofiara nazistów, jednak nie jest to cała prawda – sprawą pierwszorzędnej wagi jest to, by dostrzec cały historyczny obraz („Gazeta Wyborcza”, 25.06.br.). Już po miesiącu działania infolinii opinia publiczna mogła poznać jej pierwsze efekty: 22 lipca Polska Agencja Prasowa, powołując się na Zuroffa, podała, że w tym czasie zadzwoniło kilkadziesiąt osób i opowiadało o zdarzeniach, które w większości miały miejsce w Polsce centralnej, głównie we wsiach i małych miasteczkach. Centrum Wiesenthala wytypowało z tego dziesięć spraw, z czego w dwóch przypadkach podejrzani już nie żyją. W ten sposób w ciągu zaledwie miesiąca Polska dorobiła się ośmiu „nazistów” – tempo zaiste stachanowskie!

  Węgrzy zabronili
  Inny obrót przybrały wypadki na Węgrzech. W zeszłym tygodniu tamtejszy rzecznik praw obywatelskich Attila Peterfalvi uznał, że akcja „Ostatnia Szansa” jest niezgodna z węgierską ustawą o przekazywaniu danych osobowych, ponieważ informacje zebrane dzięki infolinii miałyby być przekazywane do Izraela. Po oświadczeniu rzecznika zrezygnował z funkcji węgierski przedstawiciel Centrum Wiesenthala Ivan Beer, jednak Efraim Zuroff zapowiedział kontynuowanie akcji, gdy tylko znajdzie nowego przedstawiciela. Zuroff dodał przy tym, że za krytyką akcji stoi skrajna prawica, która nie chce naświetlenia kolaboracji Węgrów z nazistami. Na węgierskie problemy z infolinią błyskawicznie zareagowała „Gazeta Wyborcza”, cytując opinię polskiej generalnej inspektor danych osobowych Ewy Kuleszy: – Przekazywanie danych przez osoby prywatne (a nie biura) nie jest sprzeczne z polską ustawą o ochronie danych osobowych ani też z węgierską. To tak, jakby zabronić ludziom wysyłania listów. Myślę, że nastąpiło jakieś przekłamanie słów węgierskiego rzecznika („GW”, 27.07.br.). Okazuje się więc, że pani Kulesza zna węgierskie prawo lepiej niż rzecznik praw obywatelskich Węgier! Ale być może musi ona tak mówić, żeby zatrzeć „złe wrażenie” po wypowiedziach swojego męża, prof. Witolda Kuleszy, wiceprezesa IPN, który w połowie czerwca otwarcie krytykował pomysł infolinii i przypominał, że Polska jako jedyny kraj w Europie Wschodniej zawsze konsekwentnie ścigała zbrodnie ludobójstwa.

  Bardzo przyzwoity człowiek?
  Dwuznaczna atmosfera, jaka otacza akcję „Ostatnia Szansa”, sprawiła, że Władysław Bartoszewski, aktualny przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego, poczuł się w obowiązku oświadczyć, iż powiązanie nazwiska Wiesenthala z taką metodą szukania zbrodniarzy wojennych czyni krzywdę temu 95-letniemu, bardzo przyzwoitemu człowiekowi, oddanemu sprawie tolerancyjnego współżycia narodów, byłemu obywatelowi polskiemu („Rzeczpospolita”, 17.06.br.). Formalnie Bartoszewski ma rację, gdyż Szymon Wiesenthal jeszcze w kwietniu 2003 r. oświadczył, że przechodzi na emeryturę i od tej pory zajmuje się już tylko przyjmowaniem kolejnych laurów, spośród których najnowszym jest tytuł szlachecki, przyznany mu przez brytyjską królową. Ponieważ jednak Wiesenthal nie jest Brytyjczykiem, więc nie może się tytułować „Sir Simon”, lecz może używać tytułu „Rycerz Imperium Brytyjskiego”. Przy tej okazji przypomnijmy, że równe 10 lat temu Wiesenthal gościł w Polsce, gdzie otrzymał od prezydenta Wałęsy Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, zaś na Uniwersytecie Jagiellońskim – doktorat honoris causa.
  Jednak nazywając założyciela Centrum bardzo przyzwoitym człowiekiem, Bartoszewski nie mówi prawdy. Znać przecież musi jego życiorys i szczegóły jego „myśliwskiej” działalności, ponieważ od kilkudziesięciu lat niemal zawodowo zajmuje się on „pojednaniem polsko-żydowskim” i rozpamiętywaniem żydowskiej martyrologii. Na szczęście prawda o Wiesenthalu została u nas znakomicie opisana przez nieżyjącego już płk. Tadeusza Bednarczyka, który podczas okupacji był pełnomocnikiem AK ds. pomocy gettu warszawskiemu. W książce pt. Wiesenthal contra Waluś, Demianiuk i inni – meandry sprawiedliwości w USA (Wyd. Ojczyzna, Warszawa 1997) Bednarczyk szczegółowo przeanalizował całe życie „łowcy nazistów”, dowodząc jego współpracy z wieloma wywiadami: przed wojną – z polskim, w czasie wojny – z sowieckim i niemieckim, po wojnie – z amerykańskim i izraelskim.

  Był agentem gestapo
  Oczywiście oficjalni biografowie – czy raczej hagiografowie – Wiesenthala milczą na ten temat, ale nawet w ich „dziełach” można znaleźć wiele poszlak, które potwierdzają tezy polskiego autora. Tadeusz Bednarczyk wyliczył też całą serię „cudów” w wojennym życiorysie swojego bohatera, któremu zawsze udawało się ujść z życiem, mimo iż dookoła masowo ginęli jego rodacy. Z tych „cudownych ocaleń” doświadczony żołnierz AK wyciąga zasadniczy wniosek: Wiesenthal był agentem gestapo, co – wbrew pozorom – wśród Żydów nie było rzadkością. Nie jest to zresztą teza nowa, bo jeszcze w latach 70. o współpracę z gestapo oskarżył Wiesenthala ówczesny kanclerz Austrii (żydowskiego pochodzenia!) Bruno Kreisky, odpowiadając w ten sposób na kłamliwe oskarżenia o zbrodnie wojenne pod adresem członków jego rządu.
  Kłamliwe oskarżenia są zresztą od pewnego czasu „specjalnością” Centrum Wiesenthala. Warto zauważyć, że przez pierwsze kilkanaście lat po wojnie instytucja ta ścigała ewidentnych zbrodniarzy niemieckich (na czele z Adolfem Eichmannem, porwanym z Argentyny przez Mosad i skazanym w Izraelu na karę śmierci) i za tę działalność płk Bednarczyk wyraził w książce swoją wdzięczność. Jednak od lat 70. Centrum skupia swoją uwagę na przedstawicielach innych narodów, które w różnym stopniu albo nawet wcale nie kolaborowały z Hitlerem. Dlatego wśród „ściganych” było coraz więcej osób z Europy Środkowej i Wschodniej, a jeżeli już atakowano jakichś Niemców, to głównie Austriaków, co zresztą spowodowało poważny konflikt kanclerza Kreisky’ego z Wiesenthalem i o mało nie doprowadziło do usunięcia jego Centrum z Wiednia, gdzie ma ono swoją siedzibę od 1961 r.
  Tę zmianę „strategii myśliwskiej” płk. Bednarczyk wiązał z umową podpisaną w 1952 r. przez kanclerza Niemiec Konrada Adenauera i prezydenta Izraela Chaima Weizmanna, na mocy której RFN zobowiązała się zapłacić kilkadziesiąt miliardów marek odszkodowania za holokaust Żydów. W ten sposób Niemcy „wykupili się” od odpowiedzialności za tę zbrodnię, a ponieważ „holokaust-biznes” jest dla żydowskiej elity zbyt dochodowym przedsięwzięciem, aby miała z niego rezygnować, toteż postanowiono przerzucić niemieckie winy na inne, słabsze narody.
  Trudno inaczej interpretować taką sprawę, jak oskarżenie polskiego emigranta mieszkającego w USA, Franciszka (Franka) Walusia, który w czasie wojny został wywieziony na roboty przymusowe do Niemiec, o to, że był… oficerem SS i mordercą Żydów. Trwający kilka lat (1977-1980) proces przeciwko Walusiowi ukazał nie tylko bezczelność Wiesenthala, ale i jego potężne wpływy w aparacie wymiaru sprawiedliwości USA. Np. żydowscy sędziowie uporczywie nie dopuszczali niemieckich dokumentów potwierdzających kilkuletnią pracę Polaka w Rzeszy. Sprawa była jednak tak ewidentna, że w końcu oskarżenie musiało zostać odrzucone, ale kilku lat poniżenia i ogromnych kosztów procesu nikt Walusiowi nie zwrócił.

  Sprawa Demianiuka
  Kilka lat później podobne nieprawdziwe zarzuty Wiesenthal postawił Johnowi Demianiukowi, Ukraińcowi mieszkającemu w USA, oskarżając go, że był sadystycznym strażnikiem „Iwanem Groźnym” w obozie w Treblince (prawdziwy „Iwan Groźny” został zabity jeszcze w czasie wojny). Sprawa Demianiuka odbiła się szerokim echem w świecie, ponieważ został on wydany sądowi izraelskiemu i skazany na karę śmierci. Jednak w 1993 r. uniewinnił go Sąd Najwyższy Izraela, a sędziowie amerykańscy orzekli, że Departament Sprawiedliwości USA ukrył dowody, które pomogłyby oskarżonemu bronić się przed deportacją z tego kraju w 1986 r.
  Sprawy Walusia czy Demianiuka były tylko pojedynczymi przypadkami akcji udowodniania tezy, że Słowianie mieli równy, a nawet większy udział w mordowaniu Żydów niż Niemcy. Teraz jednak, gdy sam Wiesenthal cieszy się
  spokojnym życiem emeryta, jego wychowankowie mają „Ostatnią Szansę”, by udowodnić tę tezę na skalę masową i w ten sposób utrwalić swoją „jedynie słuszną” wizję holokaustu dla przyszłych pokoleń.

  Paweł Siergiejczyk

 7. Piotrx said

  Firma Wiesenthal

  Tadeusz Bednarczyk

  Fragment książki „Wiesenthal contra Waluś, Demianiuk i inni” – Warszawa 1997

  Szymon Wiesenthal lub Simon Wiesenthal. Kim on jest naprawdę? Odnośnie nazwiska, pisał się w Polsce przed wojną Szymon Wiesental. Zmienił pisownię imienia i dodał literę h do nazwiska na początku lipca 1941 r. podczas hitlerowskiej okupacji Lwowa. Urodził się tuż przed północą, 31 grudnia 1908 r., w galicyjskim miasteczku Buczacz, mającym wtedy około 9 tysięcy mieszkańców, w tym 6 tysięcy Żydów, 2 tysiące Polaków i tysiąc Ukraińców. Ojciec jego byt kupcem handlującym słodyczami i jak wszyscy miejscowi Wschodni Żydzi, był ortodoksem. Chasydyzm i jego mistycyzm szerzył się w południowo-wschodniej Polsce od czasów rabi Nachmana z Brastawia, zmarłego w 1810 r. Rodzina Wiesentalów należała do zamożniejszych w miasteczku. Szymon rósł w cieple rodzinnym jako pupil. Miał niespełna sześć lat, gdy wybuchła wojna światowa 1914 roku. Jego ojciec wzięty do wojska był na froncie wschodnim, służył w komórkach austriackiego wywiadu. Zginął podczas nagłych ofensywnych wypadów rosyjskich w 1915 r. Wtedy też wielu Żydów, a szczególnie tych, którzy pochodzili z dawnych terenów polskich przejętych przez Rosję, uciekło na Zachód. Uciekła i matka Szymona, wraz z jego młodszym bratem i osiadła w Wiedniu, gdzie Szymon przez dwa lata chodził do szkoły. Tu uzyskał znajomość języka niemieckiego, używa go do dziś. W Galicji posługiwał się językiem polskim i żydowskim – czyli jidisz, będącym zniekształconą wersją języka niemieckiego.

  W 1917 r. po oswobodzeniu przez Niemców wschodniej Galicji matka z synami powróciła do Buczacza. Szymon zaczął uczęszczać do miejscowego gimnazjum. W latach 1918-1920 Buczacz cierpiał na trudności zaopatrzeniowe, żywnościowe, gdyż na tych terenach trwały zbrojne starcia z Ukraińcami, z Rosją. Wreszcie nastał pokój. Szymona interesowała tylko nauka. Uczył się dobrze. Już w gimnazjum stała się widoczna jego przyjaźń i miłość z Cylą Muller, rówieśniczką i koleżanką szkolną. Znajomi przepowiadali, że ci dwoje staną się małżeństwem. Tymczasem w 1925 roku nastąpiło rozstanie, gdyż matka Szymona wyszła ponownie za mąż, za właściciela cegielni w miejscowości Dolina na Podkarpaciu i przeprowadziła się tam. Były tu piękne okolice. Ich uroki Szymon odkrywał w licznych wędrówkach pieszych, a nawet i konnych. W 1928 roku zdał maturę. Nie dostał się na Politechnikę Lwowską, a będąc dobrze sytuowany, wyjechał na studia do Pragi Czeskiej, do Wyższej Szkoły Technicznej. Chciał być architektem. W Pradze nauka szła mu słabo, przez cztery lata nie zdołał w pełni ukończyć szkoły i w 1932 roku wrócił do Lwowa. Narastał światowy kryzys ekonomiczny, odbiło się to i na Polsce. Skończyły się pieniądze na jego studia. W Pradze prowadził dość wesołe życic towarzysko-kawiarniane. Było to kosztowne, nie starczały domowe apanaże. Nawinęło mu się wygodne źródło łatwych dochodów- zaczął pracować na rzecz polskiego II Oddziału, wywiadu. Koledzy go nie lubili. Szybko się zorientowali w jego powiązaniach i zaczęli go unikać jako szpiega i donosiciela. Praca w polskim wywiadzie będzie dla niego dobrą szkołą i doświadczeniem dla powojennej działalności. W pracy wywiadowczej Wiesental działał zapewne głównie na odcinku ukraińskim, gdyż takie było duże zapotrzebowanie Oddziału II. W Czechosłowacji usadowiła się bowiem główna baza wywiadu i dywersji ukraińskiej na Polskę, ze szczególnym uwzględnieniem Galicji. Nacjonaliści ukraińscy spod znaku UWO – Ukraińska Wojskowa Organizacja – właśnie w Czechosłowacji zorganizowali antypolskie ośrodki za pieniądze niemieckiej Abwehry. Do tej dywersyjnej roboty poza UWO wciągnięta była i młodzież ukraińska studiująca w Czechosłowacji, a zorganizowana w nacjonalistycznej organizacji SUNM — Sojusz Ukraińskiej Nacjonalistycznej Młodzieży. Robotę tę od 1929 r. kontynuowała OUN – Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów powstała w Pradze Czeskiej z połączenia się kilku organizacji nacjonalistycznych, w tym też UWO, SUNM, LUN i inne. Przywódcą OUN był Ewhen Konowalec z siedzibą w Berlinie. Galicja Wschodnia w okresie międzywojennym była podminowana sabotażem i dywersją ukraińską. Długa i górzysta granica ze Słowacją ułatwiała przenikanie do Galicji szpiegów i dywersantów ukraińskich, nawet legalnie w ramach małego ruchu granicznego. Rozpoznawanie tych szpiegów było pilną robotą polskiego wywiadu. Wiesental do tego się nadawał, gdyż mieszkał długo w miejscowości Dolina w pasie nadgranicznym, miał duże znajomości z Ukraińcami. Do tego Ukraińcy, oprócz oderwania wschodniej Galicji od Polski, głosili hasła wypędzenia i wymordowania w Galicji Polaków i Żydów, co w szerokiej praktyce wprowadzili w czyn podczas II wojny światowej u boku hitlerowców. Zatem wobec Wiesentala polski wywiad miał 2 argumenty: pieniądze dla weselszego trybu życia oraz ideowość i samoobrona Żyda wobec ukraińskich gróźb eksterminacyjnych. W tych warunkach został on agentem polskiego wywiadu przez 4 lata na terenie Czechosłowacji, a od jesieni 1932 r. także w Polsce, we Lwowie. Tutaj zapisał się na 5 semestr Politechniki. Nauka nadal mu nic szła, nic ukończył studiów. Mimo to, w 1033 roku założył we Lwowie własną firmę budowlaną. Zajmował się głównie budową willi. Wrócił też do swojej wybranki. W 1936 roku ożenił się z Cylą Muller. Choć to mało logiczne, ale był on sympatykiem niemczyzny (było to chorobą inteligencji żydowskiej), okazywał ją stale. Z radością powitał zajęcie Sudetów przez Niemcy, a następnie całych Czech. Wyrażanie takich sympatii nie szkodziło mu na terenie Lwowa, gdyż z jednej strony sanacyjna Polska kontynuowała fatalną politykę ministra Becka nieżyczliwości dla Czechów, a z drugiej – miał on nadal kontakty i poparcie miejscowych organów II Oddziału (Samodzielny Referat Informacyjny D.O.K. IV). Wywiad mu pomógł — zezwolono Wiesentalowi prowadzić firmę projektowo-budowlaną, chociaż nie miał dyplomu inżyniera. Żył wtedy w dobrobycie, wykazywał zarobki rzędu 800 zł miesięcznie. Wywiad ułatwiał mu okolicznościowe wyjazdy do Pragi Czeskiej, byt więc w stałej z nim współpracy.

  Nadeszła II wojna światowa. Dnia 21 września 1939 r. wojska radzieckie zajęły Lwów. W nowej sytuacji Wiesental umiał się znaleźć. Jako wieloletni mieszkaniec i do tego zamożny, miał dobre rozeznanie wśród polskiego środowiska zamożnych obywateli i grup politycznych. Dostarczał więc władzom informacji o grupach prawicowych, (stał się wtedy łowcą endeków), oraz o ludziach z zamożnego mieszczaństwa i partii politycznych. Wszyscy wskazani przez niego ludzie, zostali jako element niepożądany, wywiezieni do pracy na Syberię. Władze radzieckie do niepożądanych zaliczyli też i zamożne mieszczaństwo żydowskie, oraz wolne zawody. Tych też wywieziono. Wiesental został, jego rodziny nie wywieziono, choć należał do tej kategorii. W szeregu cudów na jego drodze życiowej to cud pierwszy. Wiesental nie tylko ocalał, ale dostał dobrą pracę technika i mógł kontynuować studia na Politechnice. Najwidoczniej stał się faworytem nowej władzy-jej agentem. Zarobki jego miały wtedy wynosić 1500 rubli miesięcznie. Dużo-sam tak podał. Sporną sprawą jest jego dyplom i tytuł „dyplomowany inżynier architekt”. Jesienią 1939 r. nie miał ukończonej Politechniki. Według jego wyjaśnień jakie w 1980 roku złożył w wytoczonej mu w sądzie wiedeńskim sprawie karnej o nieprawne używanie tego tytułu (przy okazji obmówił Polaków, jakimi to byli antysemitami, bo z ogólnej ilości Żydów w Polsce 10%, to tylko 10% mogło studiować, ale na medycynie i architekturze było jeszcze gorzej, dlatego studiował w Pradze; podobnie zresztą przy innych okazjach obmawiał Rosjan, potępiał komunizm) złożył pracę dyplomową w czerwcu 1940 r., był to projekt budynku ambulatorium tuberkulozy, a w lipcu 1940 r. ponoć uzyskał dyplom, jak sam oświadczył. Ukończenie Politechniki potwierdził mu dnia 14.1.1949 r. rektor Politechniki w Gliwicach, która przejęła lwowskie dokumenty. Tu nasuwa się następująca niejasność: dlaczego mając przyznany dyplom w lipcu 1940 r. nie odebrał go do lipca 1941 r. i zachował indeks studencki? Politechnika Gliwicka potwierdziła mu dyplom na podstawie listy absolwentów promowanych. Ale kiedy powstał ten ostateczny zapis? Czynie w końcu czerwca 1941 r. tuż przed wkroczeniem wojsk niemieckich, gdy w takiej sytuacji dobrotliwi profesorowie zamykali formalnie sprawy swoich absolwentów? Nie można dostać dyplomu nie oddając indeksu. To jest już drugi cud w życiorysie Wiesentala! Łatwość, z jaką zrobił z siebie dyplomowanego inżyniera, ma swoje wcześniejsze wcielenia. Już przy ul. 3 Maja 36, gdzie miał swoje biuro, bez żenady reklamował się na dużym szyldzie —„Szymon Wiesental Architekt”. Zatem przed ukończeniem Politechniki kazał się już tytułować architektem – z ustnym dodatkiem inżynier, zupełnie nie przeszkadzało mu to, że bezprawnie. Tytuł podbudowywał jego biznes, był więc potrzebny i pomocny dla wzmacniania zaufania u klientów. W życiorysie Wiesentala spotykamy informację o wysłaniu go w roku 1940 do Odessy, na jakiś kurs. Co to za kurs? Jakiego wtajemniczenia? Ile trwał? Kto płacił? W każdym razie musiał Wiesental mieć jakieś „uznane zadania”, bowiem nadal cieszył się poparciem władz sowieckich; zwykłego obywatela, nie agenta, nie wysłanoby. Wiesental – mówi jedna z pogłosek – 24 września 1939 roku zastrzelił we Lwowie, będącego w cywilnym przebraniu polskiego kapitana Adama Zwierzchowskiego (relacja Fr. K.). Ten fakt ustawiałby go jako ważnego agenta władz policyjnych, upoważnionego do posiadania broni. Dobrze powodziło się Wiesentalowi we Lwowie aż do wybuchu wojny niemiecko-radzieckiej i wkroczenia do Lwowa Niemców i Węgrów jako sojuszników Hitlera. Wówczas dodał sobie do nazwiska literę h, skrócił imię na Simon i udawał Austriaka. Ominęła go dzięki temu niemiecka trzydniowa masakra polskiej inteligencji, ominęły go szykany antyżydowskie. Aż nagle 6 lipca 1941 roku został aresztowany i osadzony w więzieniu w Brigitkach. Sam Wiesenthal nie precyzował, kto go aresztował. Wiadomo jednak, że aresztowała go ukraińska policja. Siedział wraz ze swym przyjacielem Grossem. Ukraińcy wówczas przez tydzień masowo rozstrzeliwali aresztowanych Żydów i Polaków. Jego i Grossa – nie. I nagle jak szybko aresztowany, tak szybko został wypuszczony. Czyżby nie mieli podejrzeń o jego współpracy z polskim wywiadem? To jest kolejny cud – trzeci w życiorysie Wiesenthala! Kto – co za ważna figura – był w stanie interweniować, aby wypuścić więźnia i to w gorącym, pierwszym tygodniu okupacji miasta? Kiedy leciały głowy tysięcy ludzi, polskiej inteligencji, profesorów, kogo by interesował jakiś niepełnego wykształcenia architekt i przy tym Żyd? Jedyne logiczne wytłumaczenie – mogła to być tylko policja niemiecka, nadrzędna nad ukraińską, znająca go, licząca na niego na przyszłość. Niemcy chronią Żyda? I to Żyda znanego z aktywności politycznej w okresie 1939-1941 ? Nieprawdopodobne! Ale to paradoks pozorny. A jednak, gdy sobie przypomnimy cztery lata Wiesenthala w Pradze Czeskiej, jego koneksje i znajomości niemieckie oraz węgierskie z tego okresu, jak manifestował swoją radość z upadku Czechosłowacji, to krąg podejrzenia można zamknąć. Wiesenthal już wtedy miał jakieś bliższe powiązania z Niemcami. Zatem był tajnym agentem na trzy strony – polskim, radzieckim i niemieckim. Którym prawdziwym? A no z perspektywy lat wynika, że tylko niemieckim, bo o Polakach, Rosjanach i Słowianach do dziś mówi z nienawiścią. Gdy o Niemcach – niezmiennie dobrze – choć szuka między nimi przestępców wojennych jako „Nazihunter” – łowca nazistów. Jest i druga wersja tego zdarzenia, sporządzona przez przyjaciół Wiesenthala, bajkowa. Otóż w więzieniu spostrzegł Wiesenthala ukraiński policjant Bodnar – z batalionu „Nachtigall” – i on uratował go razem z Grossem – znajomym Abrama Gancweicha. Według biografa Wiescnthala Wechsberga, Bodnar miał obmyślić następujące rozwiązanie: Bodnar melduje w więzieniu, że w Wiesenthalu i Grossie rozpoznał dwu rosyjskich szpiegów! (propozycja nie bez kozery), wtedy, wprawdzie na miejscu ich obiją, ale następnie zmuszeni będą kazać ich odprowadzić do ukraińskiego komisariatu na badania. I stało się według tego filmowego scenariusza. Wiesenthal ponoć stracił przy biciu dwa zęby. Bodnar – dawny pracownik „architekta” Wiescnthala – odprowadzając aresztowanych do ukraińskiego komisariatu, pozwolił im uciec -jak uszło mu to płazem? Która wersja prawdziwa? Najważniejsze są powtarzające się jego powiązania z policją radziecką. To już coś pewnego. Ale też powiązania z Niemcami, choć może się wydawać karkołomne, ale nic przy tak złożonej, przewrotnej osobowości Wiesenthala nie dziwi. Nie dziwi zwłaszcza gdyż wiadomo, że Gancweich i Gross to znani żydowscy agenci gestapo, działający na terenie G.G.

  10 lipca 1941 roku Wiesenthal zmuszony jest zgłosić się jako Żyd do urzędu pracy. Skierowany zostaje do pracy dla Niemców. W sierpniu tego roku został wyrzucony z mieszkania przez mundurowego Niemca i prostytutkę, którzy zabrali mu całe wyposażenie mieszkania. Wówczas przeniósł się z żoną i matką do getta. Z getta wzięto go do pracy w warsztacie naprawy lokomotyw kolei wschodnich -„Ostbahn”, gdzie pracował jako lakiernik. Pewnego dnia zauważył go szef warsztatu Reichsdeutsch, późniejszy prezydent Związku Kolei Niemieckich Henryk Guntert. Co było dalej opisuję w streszczonym przekładzie z zapisu zeznań, jakie Wiesenthal złożył w Sądzie w Wiedniu w grudniu 1980 roku. Szef, widząc jak on dobrze rysuje, spytał go jaką ukończył szkołę. Wiesenthal opowiedział, że szkołę zawodową. Pracujący obok robotnik powiedział, że Wiesenthal jest inżynierem. Szef zapytał go wtedy dlaczego skłamał? Odparł na to Niemcowi, że chyba wie, co stało się z inteligencją żydowską, dlatego ukrywa swój zawód. Szef go zapewnił, że w jego zakładzie prześladowania nie mogą mieć miejsca. Zawołał kierownika działu Rehberga (obecnie jest on w Głównej Radzie Zarządzającej Związku Niemieckich Kolei) i kazał włączyć Wiesenthala jako pracownika tych warsztatów. Sporządzał tam plany inżynieryjne, choć jako Żyd nie mógł ich podpisywać. Dzięki pomocy inż. Gunterta, dyrektora warsztatów kolei wschodnich Galicji – zeznaje Wiesenthal -właściwie przeżyłem. Nie musiałem ciężko fizycznie pracować jak inni. Cud to czwarty! Dalej było jeszcze ciekawiej. Kilku folksdojczów, którzy pracowali z nim w zarządzie oświadczyło, że nie mogą siedzieć razem z Żydem. Wtedy warsztaty dużo budowały, Wiesenthal byt bardzo potrzebny. Więc w biurze budowlanym pewnej współpracującej z koleją firmy wzięto jeden pokój specjalnie dla Wiesenthala. Odtąd siedział sam (jak dyrektor), a przełożeni donosili mu codziennie sprawy do załatwienia. Po wykonaniu pracy odnosił ją swoim szefom. Było mu cicho, spokojnie i bezpiecznie. 20 października 1941 roku został przerzucony z żoną do obozu pracy zwanego Janowskim (był on położony przy ul. Janowskiej we Lwowie), matka została w getcie, gdzie zginęła bez pomocy. Obóz Janowski, jak i inne, następne, Wiesenthal nazywa błędnie obozami koncentracyjnymi. Nie znaczy to, że były „architekt”, nie odróżnia obozu pracy od koncentracyjnego. Oznacza to co innego – że tym sposobem wytargował sobie w RFN wyższe odszkodowanie, za cięższe cierpienia, bo przebyte nie w zwykłym a w koncentracyjnym obozie pracy. Z powodu wielkiego natężenia robót w warsztatach naprawczych lokomotyw dla potrzeb frontu wschodniego, wprowadzono trzyzmianową pracę i skoszarowano w warsztatach stu Żydów, w tym i Wiesenthala. Żona pozostała w obozie. Z tym obozem, jego tam pobytem, jest mnóstwo wątpliwości, sprzeczności, znaków zapytania. A więc – miał Wiesenthal powiązania z polskim ruchem oporu, i to widać dobre, skoro dostawał pistolety, skoro w biurku swego szefa, inspektora Adolfa Kohirautza przechowywał w pracy własne dwa pistolety. W obozie była żydowska grupa bojowa pod dowództwem dr Michała Maksymiliana Borwicza (Boruchowicza), poszukująca kontaktów z Polakami przez Żydów, chodzących na zewnętrzne placówki pracy, by zdobyć przez nich broń, było to niebezpieczne – bojowcy przy tym ginęli, jak pisał o tym Borwicz. Borwicz to poeta, historyk losów obozu Janowskiego i w ogóle losów Żydów za okupacji, a w 1943 roku dowódca Oddziałów Bojowych PPS – czyli AK—w Miechowskim, zatem człowiek wybitny i ideowy. Czy Borwicz jako inteligent nie szukałby współpracy z inteligentem Wiesenthalem? Wśród malej garstki ludzi, znających się wzajemnie doskonale? A skoro tego kontaktu nie było, to dlaczego? Dlatego może, że ludzie podziemnego frontu mieli podejrzenia o współpracy Wiesenthala z policją radziecką, albo jeszcze gorzej – o współpracę z Niemcami. Trzymanie się z dala od Wiesenthala nic wynikało przecież z moralnego potępienia go za egoistyczne porzucenie matki, bo egoizm wtedy w ocenach ogółu Żydów przestał być cechą ujemna, każdy ratował tylko siebie. Wiesenthal miał łatwe i dobre kontakty z polskim podziemiem, skoro nic tylko dostawał bezcenną wówczas broń – w tym 2 pistolety na własność, ale nawet otrzymywał inną znaczną pomoc. W 1942 roku przerzucono jego żonę do Warszawy. Ukrywała się przy ul. Topiel 5, aż do Powstania 1944 roku, pod nazwiskiem Irena Kowalska. Polski przyjaciel, Szatkowski, wyrobił jej papiery aryjskie i przywiózł do Warszawy. Był ich łącznikiem, odbierał jej listy i przynosił jemu, i odwrotnie. Postawę Wiesenthala wobec obozu Janowskiego należy zatem uznać za zdradę narodową, skoro nie współpracował z jego ruchem oporu, nie chciał mu pomagać. Na potępiające sądy nakładają się podejrzenia o jego znajomości z Abramcm Gancweichem, największym zdrajcą i gestapowcem żydowskim w całej GG, mającym stałą siedzibę w getcie warszawskim. Ten Żyd wysługujący się hitlerowcom był wypożyczony jako fachman również do Lwowa. Znajomość ta była powiązana przez jego przyjaciela Grossa, agenta gestapo.

  Jak opisał to dr Borwicz w książce pt. „ Uniwersytet zbirów” (wydanej w 1946 r. w Krakowie, przez Wojewódzką Żydowską Komisję Historyczną) – obóz Janowski, pod rządami Untersturmfuhrera Willhausa, był bardzo hermetyczny, uciec z niego było prawie niemożliwe. A udało się to Wiesenthalowi i jego żonie. To cud piąty! Żydów skoszarowanych, co pewien czas Willhaus odbierał i częściowo mordował, ogólnie wymordowano w tym rejonie około 200 tysięcy osób. Wiesenthal z żoną ocalał i Ostbahnwerke wyreklamowywały go do pracy. Wątpliwe, żeby reklamowano go tylko jako inżyniera. Za tym szyldem musiały kryć się inne jego usługi, natury sekretnej. Jak mogło być inaczej, skoro dwa pistolety Wiesenthal przechowywał w biurku bezpośredniego szefa, Kohlrautza… i za jego zgodą? Podkreśla bezkrytycznie ten moment i jego biograf Wechsberg, nie rozumiejąc, że jest to dowód przeciw Wiesenthalowi. … A może dowiemy się kiedyś, że dzielny Wiesenthal organizował z Kohlrautzem niemiecki ruch oporu? Niemiec – to też kuriozum – przekazywał mu komunikaty radia BBC. Kolejna wątpliwość i cud następny to sprawa ucieczki z warsztatów naprawczych. Według zeznania Wiesenthala złożonego w Sądzie (str. 13) uciekł on wiosną 1943 roku i ukrywał się we Lwowie w mieszkaniu Żydów, zameldowanych tam na aryjskich – polskich papierach. Ale przyszła na tę dzielnicę obława, Wiesenthal ukrył się w skrytce pod podłogą. Szczegółowa rewizja wykryła jego schowek i schowek dwojga znajomych. Niemcy wyciągnęli ukrytych – i nie zastrzelili ich na miejscu, jak było w zwyczaju a nawet w obowiązku, tylko normalnie odwieźli do obozu Janowskiego. Dlaczego? Szósty cud! Polega on na tym, że Wiesenthal, gdy został odkryty, po prostu zgłosił, ze jest agentem gestapo, powołując się na nazwisko zwierzchnika. Niemcy nie mogli go zastrzelić bez sprawdzenia i odstawienia do obozu. Dzięki temu uratował się i przy okazji uratował tych dwoje ludzi. Nic podaje ich nazwisk, bo może żyją i zeznawali by inaczej, niż on, ujawniliby jego gestapowskie alibi, i to dopiero byłaby wpadka! Inaczej przedstawia te wydarzenia biograf Wiesenthala, Wechsberg. Według niego jesienią 1943 roku, gdy tylko zaczęto deportować Żydów, do Wiesenthala zwrócił się Kohlrautz i powiedział: „Na co pan jeszcze czeka „. Wydał mu przepustkę do załatwienia spraw zaopatrzeniowych warsztatów i wysłał do miasta z ukraińskim policjantem, trochę głupkowatym. Wiesenthal po prostu mu uciekł i następnie ukrył u wzmiankowanej już rodziny. Rozbieżność w czasie – tam wiosna, tu jesień i to październik — nie ma wyjaśnienia. Bez dalszego ciągu jest historia dwu pistoletów — gdzie się podziały? Po co mu były, skoro się nimi nie posługiwał ? Ażeby uspokoić wątpliwości należy je złożyć do grobu. Tak też Wiesenthal uczynił. Podał Wechsbergowi, że wkrótce Kohlrautz-w głębi duszy hitlerowiec – zgłosił się dobrowolnie na front, uważając to za swój obowiązek i tam zginął. Siady zostały zatarte, natomiast pozostały bajki o takim hitlerowcu, który chce walczyć na froncie, a także potrafi spokojnie patrzeć na dwa pistolety w swoim biurku należące do Żyda i pomaga temu Żydowi żyć w spokoju, uciekać, ukrywać się, słucha radia BBC i przekazuje mu stamtąd komunikaty! W innej publikacji, dotyczącej tego samego epizodu w cudami słynącym życiorysie Wiesenthala podaje, że z bronią w ręku wyrwał się z obozu. To już absurd absurdalny! Następnie -wg zeznań sądowych (str. 14) -Wiesenthal wpadł w obozie w ręce referenta do spraw żydowskich w gestapo, nazwiskiem Waltke. Byt to sadysta, który go torturował, więc w rozpaczy podciął sobie żyły na rękach. I o dziwo, sadysta zamiast pozwolić Wiesenthalowi wykrwawić się i umrzeć – co przecież było jego celem – ratuje go, wiezie do szpitala. Po zakończonym leczeniu Wiesenthal przebywa nadal w więzieniu, spokojnie. Czyż to nie nowy, siódmy już cud! Sadysta niby chciał zabić, a nie zabił, a do tego ratował go, by mógł żyć, gdyż musiał on dla nich dalej pracować. Można też i inaczej interpretować zdarzenie – logicznie rozumując: widok krwawiącego Wiesenthala był właściwą reklamą wśród zwykłych więźniów – mogli go uważać za ofiarę gestapo, nabrać do niego większego zaufania, nie kryć się z tajemnicami, które on przekazywałby Niemcom. W tym więzieniu przesiedział spokojnie do połowy lipca 1944 roku, kiedy to nastąpiła ofensywa radziecka na Lwów. Wtedy SS-mani i gestapowcy zestawili grupę 50 Żydów i koleją przetransportowali ich do Przemyśla, skąd szli z nimi na piechotę w kierunku Sanoka, dalej do Grybowa i Gorlic. Tam budowali przeciwczołgowe zapory drogowe. Żydów tych nazywali swoim skarbem i tak też traktowali. Później, pod Nowym Sączem, pracowali przy umocnieniach polowych i antyczołgowych. I nagle pewnego dnia -jak dalej brzmi legenda – przybył do nich i znajdującego się obok obozu SS jakiś generał Wehrmachtu, rozwiązał zgrupowanie Żydów, odsyłając ich do obozu w Płaszowie, natomiast SS-manów wysłał na front odległy o kilka dni marszu. Działo się to ponoć 1 września 1944 r. Piękna ta opowieść rozmija się z realiami. Pierwsze — żaden generał Wehrmachtu nic mógł wtrącać się do SS i spraw obozów karnych i pracy. Drugie: do budowy zapór drogowych Niemcy nie używali więźniów, a dobrowolnych pomocników. Zatem Wiesenthal i tych 50 Żydów mogli być traktowani tylko jako pomocnicy dobrowolni, tzn. Hivis (Hilfs willige). Do Plaszowa przekazano ich nic 50 a 33. Czy reszta zginęła? Nie. Zostali tu przydzieleni do specjalnego komanda, które miało za zadanie rozkopać masowe miejscowe groby i ciała spalić.

  15 października, na skutek zbliżającego się frontu, rozpoczęło się stopniowe ewakuowanie obozu w Płaszowic, który Wiesenthal nazywa rozmyślnie mylnie obozem koncentracyjnym. Przesłano go do Oświęcimia (nie figuruje w jego kartotece), a po kilku dniach do obozu w Gross-Rosen. W tym obozie pracował na budowie – tu przez przypadek trafił do karnego komanda, którym kierował zawodowy przestępca, Vogel z Hamburga. Ten miał zwyczaj zabić codziennie jakiegoś więźnia kamieniem. Usiłował zabić też i Wiescnthala, tylko kamień wysuną} mu się z rąk i zamiast uderzyć w głowę, upadł na nogę, miażdżąc palec. I tu jawi się nowy szczęśliwy przypadek w życiu Wicsenthala – akurat wtedy podeszła grupka kontrolująca i uratowała go od powtórnego uderzenia kamieniem. Został odesłany na rewir, czyli do szpitala obozowego. Tam lekarz -więzień, nie mając ani potrzebnych narzędzi, ani lekarstw, obciął mu zmiażdżony palec zwykłymi nożyczkami. Nastąpiło wskutek tego zakażenie krwi, stopa spuchła, co później uleczono przecinając to miejsce nożem kuchennym. Zatem nowy, ósmy cud! A po prostu komisja to oficerowie polityczni, którzy uratowali Wiesenthalajako swojego człowieka, otoczyli opieką. Dzięki chorobie zwolnili Wiescnthala od cięższych robót. Więzień obija się, dobrzeje aż do początków stycznia 1945 roku, kiedy zagrożony obóz ewakuowano. Do Chcmnitz szli na piechotę, polami, lasami; dalej do Weimaru i aż do obozu koncentracyjnego w Buchcnwaldzie. Tysiące ludzi zmarło z zimna po drodze. Wiesenthal miał flcgmony na nogach, ale fizycznie czuł się dobrze, byt wypoczęty, dożywiony. 3 lutego Niemcy załadowali 3 tysiące więźniów i otwartymi samochodami ciężarowymi wieźli ich do Mauthausen przez sześć dni. Jego jako Jugosłowianina. Co jest nowym 9 cudem. Drogę tę biografowie szefa Dokumentationszentrum przedstawiają różnie. Sam Wiesenthal w zeznaniu sądowym podał, że w październiku 1944 roku przestano go do Oświęcimia, potem do Gross-Rosen, w połowie stycznia 1945 r. na piechotę do Drezna, skąd część więźniów wysiano do Buchenwaldu wraz z nim, gdzie był osiem dni i zabrano go z grupą do Mauthausen. Wszędzie rozbieżności w datach. A do tego pobyty w tych obozach koncentracyjnych są niesprawdzalne -Wiesenthal nigdzie nie figuruje (za wyjątkiem Mauthausen). Niemniej Wiesenthalowi zalicza się do martyrologii aż tyle obozów i dla ustalenia wysokiego odszkodowania mnoży cierpienia, z palcem u nogi włącznie. Tymczasem jego status więźnia budzi u wielu ludzi wątpliwości. Wielu uważało go za agenta gestapo, donosiciela, nawet za kapo w Mauthausen – wskazywał na to jego dobry, protekcyjny stan fizyczny. Taką informację osobiście przekazało Walusiowi kilku współwięźniów Wiesenthala. Wypowiedzi te są zarejestrowane. W normalniejszych układach, do nowego dziewiątego cudu należałoby zaliczyć znalezienie przez gestapowca, w drodze odwrotu ze Lwowa, pamiętnika Wiesenthala z negatywnymi wypowiedziami o gestapowcach i nie zastrzelenie go na miejscu. Gestapowiec nie mógł lekką ręką zastrzelić oddanego im współpracownika, kończyła się wojna i ich wpływy, więc potraktował te uwagi jako alibi szykowane sobie przez Wiesenthala na zbliżającą się nieznaną przyszłość. Dlatego go nie zastrzelił -jak to zrobiłby normalnie, ale to potwierdza bliskość jego powiązań z gestapo, jest to kolejne potwierdzenie tego wstydliwego faktu, agenturalności. Wszystkie cudowne uratowania wskazują, że był on faworyzowany i dożywiany jako tajny agent gestapo! Nie ma innego logicznego wytłumaczenia dla tyłu cudowności i „zbiegów szczęśliwych przypadków”, gdy dookoła ludzie ginęli tysiącami za byle drobiazg i z wyczerpania. Zresztą do powszechnej praktyki u Niemców należało organizowanie grup kolaboranckich, wtyczek, także w obozach i więzieniach. Zaś getta żydowskie wprost roiły się od różnej maści kolaborantów, od urzędników gminy po policjantów i specjalnych żydowskich gestapowców, nawet takich, którzy jak m.in. Hening mieli swoją kilkudziesięcioosobową grupę i gabinet w siedzibie gestapo w Warszawie. Nie mówiąc już o całej formacji żydowskich gestapowców, która w liczbie ponad 1000 osób występowała w getcie warszawskim pod nazwą „Żagiew”. I którą zwalczał ŻZW i OW-KB-AK przy moim udziale. Patrz Wielka Encyklopedia Powszechna hasło „Żagiew”. Oni mieli przydzielone służbowe pistolety, legitymacje koloru pąsowego z wpisanym numerem pistoletu służbowego… Dwa pistolety, jakie miał Wiesenthal u Kohlrautza, z powodzeniem mogły więc być jego bronią służbową, agenta gestapo i dlatego Niemiec je przechowywał. Jako architekt hohsztaplerki Wiesenthal jest genialny. Umiał pozbywać się ludzi sobie niewygodnych. Także usuwał ze swej drogi więźniów wiedzących o nim za dużo. Ukrywał w obozach na terenie rdzennych Niemiec swoje żydowskie pochodzenie, a nosił w Mauthausen literkę J czyli Jugosłowianin z Nr 127371. To pewne: nie mógł tego zrobić bez zgody Niemców. Co już można uważać za wprost koronny dowód, że byt agentem gestapo. Przy metodyczności Niemców nie mogłoby dojść do takiej pomyłki. Byt zaplanowany jako agent do tych obozów, jako wtyczka, więc musiał zmienić skórę na Jugosłowianina. Hitlerowcy nie tylko takie maskujące numery organizowali swoim zaufanym Żydom. Np. w Warszawie, po tzw. aferze Hotelu Polskiego i wyłapaniu – pod pretekstem wypuszczenia zagranicę – 2 do 3000 Żydów z paszportami zagranicznymi – z których większość została wymordowana – Niemcy wysłali na drugą półkulę kilkunastu swoich żydowskich agentów ze zdobytymi paszportami obywateli Ameryki Południowej, dla szerzenia tam dezinformacji o losie Żydów w Polsce. Żyją tam do dziś, podobnie jak inni znani kolaboranci: Adam Żurawin w USA, czy Hilfstein i Weichert w Izraelu. Tylko nie powiodło się agentowi Eichmanna, Rudolfowi Kastnerowi z Węgier, bo oburzony na taką bezkarność zastrzelił go w Izraelu Michael Grunwald. Wiesenthal ocalał. Dalsze losy Wiesenthala kształtują się już na wolności, szerzej opisałem je na początku tej książki w formie wprowadzenia do tematu. Zostaje on oswobodzony z Mauthausen przez czołgi amerykańskie 5 maja 1945 r. Po dojściu do równowagi psychicznej i częściowo fizycznej -jak powiada-zgłosił się do biura Komisji Przestępców Wojennych i zaofiarował swoje usługi. Amerykanie przyjęli go. W następnych miesiącach zbierał materiały dowodowe przestępstw, które wkrótce zostały wykorzystane przez Sąd Wojskowy USA przy procesie przestępców wojennych z Dachau. Ponieważ Mauthausen należało do sfery okupacyjnej sowieckiej, więc jego grupę poszukiwawczą przeniesiono do Linzu, do strefy amerykańskiej. Wtedy też wielu Żydów, więźniów z Mauthausen, zbierano w miasteczku Leonding w pobliżu Linzu, dając im na mieszkanie budynek miejscowej szkoły, w której akurat kiedyś uczył się Adolf Hitler. Wiesenthal mieszkał tam wraz z innymi, spali na łóżkach polowych. Do południa pracował on u Amerykanów, a po południu w nowo powstałym Komitecie żydowskim w Linzu. Od mieszkańców tego schroniska zbierał relacje dowodowe, opisy fiziognomii i wyczynów poszczególnych gestapowców. Ludzie ci byli rozbitkami, bezwolni, nie wiedzieli co z sobą zrobić, wszyscy schorowani. Wszelka łączność ze światem była utrudniona, telefony tylko dla wojska, kolej zdezelowana, wagony bez szyb. W takich okolicznościach Wiesenthal rozpoczął poszukiwania żony. Jego żona tymczasem ściągnęła do Krakowa, gdzie wypytywała o męża. Zatrzymała się u dr. Bienera. Bojąc się jechać do Polski (dlaczego? czy to strach polityczny i sumienia?) Wiesenthal posłużył się pośrednikiem – dr Weisbergiem. Oprócz oporów wewnętrznych przed podróżą do Polski, zaistniał o wiele silniejszy powód – kapitan, jego zwierzchnik z „amerykańskiej tajnej służby” (czyli wywiadu), odmówił przepustki na taki wyjazd (czyżby ostrożność?). FelixWeisberg odnalazł żonę Wiesenthala i przywiózł do Linzu. Podam w tym miejscu dane personalne Wiesenthala i jego żony Cyli wg arkusza jego starań o zapomogę, z datą 16 I 1949 r. i obok drugiej -z 31.1Z.1948 gdyż różnią się one u jego żony z dotychczasowymi danymi. A więc obywatelstwo-Polak, Żyd, on urodzony 31.12.1908, ona 9.8.1908 r. w Buczaczu-Polska, zaś córka Paulina Rosa ur. 5.9.1946 r. w Linzu-Austria. Swoją działalność zawodową Wiesenthal przedstawił następująco- 1933-1939 kierownik budowy z pensją 800 zł miesięcznie w stolarskiej fabryce budowlanej we Lwowie – Polska. XII 1939- IV 1940 r. architekt – 1500 rubli mieś. – Rosja-Odessa. Zatem nie podał, że miał szyld architekta przed wojną – czyli bezprawnie, a tylko że jako architekt pracował w Odessie. Podał się też jako architekt w okresie IV 1940 – 30 VI 1941 r. – Lwów – Polska 30 VI 1941 – 20. XI 1941 bez pracy – Lwów – Polska – (rzekomy) obóz koncentracyjny. 20 XI 1941 – 2 X 1943 r.-obóz koncentracyjny (?) -Lwów-Polska i ucieczka 2 X 1943-III 1944 r. partyzant w lesie, walczył przeciw Niemcom (?!?) III 1944 _VI 1944 w kryjówce we Lwowie-Polska. 13 VI 1944-5.5.1945 r.-w obozach koncentracyjnych w Oświęcimiu, Gross-Rosen, Buchenwaldzic i Mauthausen. Tu muszę od razu sprostować w oparciu o dokument Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie z dnia 24.V 1976 r., w oparciu o dokumentację w Arolsen, że był on w obozach koncentracyjnych tylko w Gross-Rosen w okresie od 15 X 1944 i miał numer 74555, a od 14/15 II 1945 r. w Mauthausen z Nr 127371, oswobodzony 5 V 1945 r. Dalsze dane personalne podane przez Wiesenthala: 1928-1932 Czeska Wyższa Szkoła Techniczna w Pradze – bez danych ojej ukończeniu, 1934-1939 Politechnika we Lwowie w Polsce, dyplom – inżynier architekt. Żona – 1920-1928 matura. Żona pracowała 1933-1939 jako kasjerka w magistracie we Lwowie z pensją 300 zł mieś. (coś za dużo, bo ja jako urzędnik państwowy – referent skarbowy IX grupy, powyższych studiach, miałem 220 zł mieś.). Dalej 1939-1941 -gospodyni domu. X 1941-VIII. 1944 r. robotnica w warsztacie radiowym w Warszawie w Polsce – Generalna Gubernia z pensją 300 zł mieś. Dlaczego nie podał, że była w getcie we Lwowie, dlaczego dziejopisowi podał przerzucenie żony do Warszawy dopiero w 1942 r. ? Zabrana z Powstania Warszawskiego p. Cyla pracowała przymusowo od VIII 1944 do 17 IV 1945 r. jako robotnica w fabryce amunicji w Solingen w Niemczech. A od 17 IV 1945 r. w gospodarstwie domowym. Podał w tej ankiecie, że cały majatek stracił w Polsce i że chce jechać do Izraela, gdzie w Tel-Awiwie ma szwagra, MordechajaAssama. Ówczesny zarobek miesięczny w Austrii określił na kwotę 1000 szylingów. Swoją ostatnią funkcję podał — od 5.5.1945 do dnia obecnego (I 1949 r.) wiceprzewodniczący Żydowskiego Centralnego Komitetu na strefę amerykańską-Linz -Austria, skąd ma tę pensję 1000 szyl. Zanim przejdę do opisu dalszych wydarzeń z drogi życiowej Wiesenthala, chcę zakończyć posiłkowanie się stenogramem rozprawy sądowej w Wiedniu w dniu 5 XII 1980 r. w sprawie bezprawnego używania przez niego tytułu „ dyplomowany inżynier architekt”. Wyjaśniono mu, że do używania tego tytułu dyplom winien być nostryfikowany w Austrii, zatem używany był bezprawnie. Natomiast co do prawa powoływania się na posiadanie dyplomu architekta Politechniki Lwowskiej, sprawę odroczono do czasu zbadania podobnych przypadków u świadków, którzy z nim kończyli Politechnikę. Zatem będzie na tę okoliczność przesłuchiwany m.in. jako świadek dypl. inżynier Seev Porat, główny architekt miasta Tel-Aviw, zamieszkały tamże przy ul. Maże 32, gdyż nie uznano zaświadczenia o dyplomie, ale bez dyplomu.

  * * *

  Rozgłos Wiesenthal osiągnął wielki. Ale czy w pełni sprawiedliwy i zasłużony? Różnych medali honorowych i dyplomów z całego świata otrzymał ponad 20. Otrzymał 10 (dane sprzed 10 lat) doktoratów honoris causa, w tym trzy z USA- z żydowskich college’ów. Przy tym jedno odznaczenie wręczal mu osobiście (w 1980) prezydent Carter. Był to medal Kongresu za wyłapywanie przestępców wojennych; wtedy też Carter dał polecenie przyspieszenia postępowania śledczego przeciw takim przestępcom, pomagając tym zniszczyć wielu ludzi, m.in. Walusia. Wiesenthal, gdy w 1979 r. dostał humanitarną nagrodę, otrzymał dziesiątki listów od najwybitniejszych osobistości świata. Była to nagroda Fundacji Cantora w USA, w Beverly Hilis. Listy przysłali m.in. prezydent Carter, wice prezydent Mondale, prezydent Ford, sekretarz generalny ONZ Kurt Waldheim, dyrektor Urzędu Kanclerza RFN w jego imieniu, premier Kanady, W.S. Churchill, senatorowie USA: Moynihan, Cranston, Mc Govern, Kennedy, kongresmeni: Waxman, Beilenson, Dodd, Dornan, prezes Yad Vashem Hausner, prezydent Jeruzalem Kollek, burmistrz Nowego Jorku Koch, gubernator Californii E.G. Brown jr., burmistrz Los Angeles Bradły, kardynał Manning z Los Angeles, H. Kissinger — b. doradca prezydenta, Leon Uris autor wziętych powieści o antypolskim wydźwięku, których dominującą cechą jest szowinistyczne judzenie jednych przeciwko drugim. Jak zrozumieć tych ludzi? Nie wszyscy oni byli Żydami, więc czy gratulowali z przekonania, z grzeczności, czy z ostrożności przed posądzeniem o nieżyczliwość – interpretowaną jako antysemityzm? Oto tajemnice kulis!

  Osobnym rozdziałem działalności wywiadowczo-szpiegowskiej Wie-senthala i jego Ośrodka Dokumentacji jest stosunek do Polski. Do Polski, której obywatele z powodzeniem ukrywali w latach 1941-1944 z narażeniem wdsnego życia jego żonę, plus 1/2 miliona współwyznawców, z których co najmniej 400.000 uratowało się, jak jego żona. Przecież z własnego doświadczenia wiedział i widział, jak Polacy docierali do obozów pracy i nieśli Żydom pomoc narażając ofiarnie nawet własne życie.

  Akcję przeciwko Polsce Wiesenthal zapewne prowadził od początku swej działalności, odkąd zaczęli kursować uciekinierzy z Polski do Austrii. Ja zajmę się tylko okresem począwszy od 6-dniowej wojny Izraela z Arabami w czerwcu 1967 roku, gdyż wtedy było jej apogeum.

  W końcu maja 1967 kontaktowatem się często w Warszawie z odwiedzającą nas delegacją Izraela na uroczystościach ku czci powstania w getcie warszawskim. Przewodniczył delegacji Minister Burg, zaś syjonistom i rewizjonistom przewodził Simcha Holcberg- nasz przyjaciel. My – żołnierze – sikorszczycy z OW-KB-AK kontaktowaliśmy się z częścią delegacji, związaną z partią Syjonistów Rewizjonistów, gdyż to członkowie tej partii i jej odnogi młodzieżowej Betar, byli kośćcem organizacji ŻZW – Żydowskiego Związku Wojskowego, powstałej w samym końcu listopada 1939 r. z naszej inicjatywy i przy naszej pomocy; a ja byłem pełnomocnikiem z ramienia komendy głównej OW-KB-AK do spraw getta w Warszawie, niesienia mu pomocy żywnościowej i ekonomicznej, oraz szkolenia i uzbrojenia ŻZW Pamiętam, ze delegacja przyspieszyła odjazd z Polski 3 VI 1967 r. na tyle, by przed rozpoczęciem tej wojny znaleźć się w Izraelu, zatem działania wojenne były ż góry zaplanowane i wiadome Delegacji. Wojna ta wywarła w Polsce niekorzystne wrażenie. Wprawdzie ogólnie podziwiano sprawność i skuteczność wojska, ale nie godzono się na antyhumanitarne odnoszenie się do Arabów i odmawianie Palestyńczykom prawa do ojczyzny. Do tej ziemi mają prawa historyczne i Żydzi, ale rewindykowanie ich teraz, w XX wieku metodą ognia i miecza ogólnie uważano w Polsce za nieludzkie. Dziwiono się i oburzano stosowaniu przez Żydów metod do złudzenia przypominających hitlerowskie. I to po ich własnych doświadczeniach. Po ocenach, jakie zebrało w świecie ludobójstwo. Uważano, że naród żydowski – kumulując w swych rękach połowę złota i walorów świata – stać było na kulturalne kupienie 4 milionom Palestyńczyków innych siedzib, zagospodarowania im choćby piaszczystych nieużytków. Wszystko to razem wywołało w Polsce klimat niezbyt życzliwy dla poczynań wojskowych Izraela. Wywołało odruch niezadowolenia wobec tych Żydów, obywateli polskich, którzy manifestowali radość i poparcie dla tej brudnej wojny. Spowodowało to w końcu wystąpienie publiczne Gomutki, że obywatel polski nie może mieć dwu ojczyzn – musi wybrać jedną. Ta atmosfera spowodowała w latach 1967-69 exodus około 20 tysięcy Żydów z Polski. Niektórzy twierdzą, że ta głośno objawiana demonstracja radości i dumy ze zwycięstwa Izraela, w Polsce potępionego, była prowokacją obliczoną na uzykanie tym sposobem prawa aliji -czyli emigracji (której Gomułka odmawiał). Polska konsekwentnie, za ZSRR, zerwała stosunki z Izraelem. Krok ten spowodował rozbicie się bani z antypolską propagandą, obmową, pomawianiem nas nie tylko o antysemityzm, ale i o moralne wspólnictwo z hitleryzmem przez niedawanie Żydom pomocy. W następstwie zaczęto na Zachodzie rozmiary tej polskiej pomocy umniejszać, ukrywać, by podbudować kłamliwe tezy o jej braku. Z jakiejś dziwnej nienawiści do Polaków — w nagrodę pewnie za osiem wieków gościnności, tolerancji i ochrony Żydów na ziemiach polskich, Polaków atakowano propagandowo najmocniej. Udział w tym miał i Wiesenthal, i jego Centrum Dokumentacji. Z racji masowego napływu Żydów z Polski do Wiednia, powstał tam urząd pod nazwą Palestina-Amt, mający zająć się uciekinierami, ich zaopatrzeniem, zagospodarowaniem i werbowaniem na wyjazd do Izraela. Tyle było charytatywności i organizacji na szyldzie, że na to dawał pieniądze Izrael i USA. Ale najważniejszą rolę przydzielono Wiesenthalowi i jego aparatowi. Mieli oni za zadanie „obskoczyć” tych ludzi, wycisnąć z nich wszelkie informacje, mogące mieć znaczenie dla wywiadu politycznego, wojskowego i ekonomicznego. I tu zaznaczyła się wielka rola Wiesenthala jako człowieka znającego dobrze teren polski, mentalność Polaków, ich zwyczaje. I jeszcze większa zasługa pierwszego zwierzchnika Wiesenthala z ramienia CIA—że się na nim poznał, uznał jego przyszłościową, wywiadowczą przydatność. W rywalizacji wschód-zachód Amerykanie takich ludzi szukali. Uważając go za kapo, Amerykanie jednakże z góry chcieli mieć w nim własnych ludzi z grona agentów hitlerowskich, którzy mieliby szczególnie dobre rozeznanie odnośnie agentów żydowskich, których wielką rolę tak mocno podkreślał szwedzki generał Horn były dowódca wojsk rozjemczych w Palestynie, czy pisarz angielski Sefton Dalmar. I w tym Wiesenthal był bardzo pomocny. Opracował obszerny kwestionariusz, według którego badano każdego uciekiniera systemem policyjnym. Palestina-Amt i ludzie Wiesenthala rejestrowali ponad 500 osób dziennie. Dawało to wielką liczbę przesłuchań. Sprawny ich przebieg byt możliwy do tylko dzięki dobrze opracowanemu, szczegółowemu kwestionariuszowi Wiesenthala. Przesłuchiwania nadzorowali osobiście przedstawiciele wywiadu izraelskiego — Szin Bet i Wydziału żydowskiego CIA. Przy okazji prowadzony był też i handelek. Agenci Wiesenthala pośredniczyli w skupie walut, rzeczy cennych, różnych rzeczy użytkowych, upłynniając je na rynku wiedeńskim. Waluta państw socjalistycznych skupowana była dla celów finansowania działalności rezydentów wywiadu w tych państwach lub instalowania nowych agend, finansowania przerzutu pisemek propagandowych i miejscowych samizdatów politycznych. Oczywiście w tej pracy propagandowej i wywiadowczej bardzo pomocna była nie tylko osoba Wiesenthala, ale i jego sława łowcy nazistów, rzekomego łowcy Eichmanna. Zdobywał on współpracowników pieniędzmi, protekcją na dobre posady, ideowością, a gdy to nie pomagało, nie cofał się nawet przed terrorem i zastraszaniem, w duchu metod i czynów Żydowskiej Ligi Obrony rabina Kahana (np. oblanie kwasem Walusia przez Alpera). Wiesenthal posiłkował się też szantażem, na ogół przez publikacje we własnym miesięczniku „Der Ausweg” -„Wyjście”, w piśmie tym cały czas atakował Polaków. Wytykając rzekomo wielki polski antysemityzm forsował fałszerskie i obraźliwe tezy, że Polacy nie chcieli pomagać Żydom, dlatego Hitler instalował obozy na ziemiach polskich. A tu akurat, w Polsce, aby wyratować 400 000 Żydów polskich, zginęło ponad 50.000 do 150.000 Polaków. Dalej Wiesenthal twierdził, że antysemityzm przeżył Żydów w Polsce, że większość uratowanych opuściła Polskę, że żydożerstwo pchnęło Polaków do zerwania wraz z ZSRR, stosunków z Izraelem – gdzie żyje 20 procent polskich Żydów, że prowadzi się w kraju rzekomo propagandę antyżydowską i antyizraelską. Smutna to prawda: okrzykują nas antysemitami, nie chcąc wiedzieć, że cała ich nagonka jest fałszem i oszustwem bazującym na antypoloniźmie. We wrogiej zapamiętałości Wisenthal nie chciał poznać prawdy o wielkiej polskiej pomocy dla Żydów. Gdy w czerwcu 1975 r. wygłaszałem w Wiedniu 2-godzinny odczyt w Towarzystwie Polsko-Austriackim „Strzecha” p. Wiesenthal mimo zaproszenia przez prof. Jacka Łukaszczyka nie przybył osobiście, ale co najmniej jeden jego przedstawiciel byt na sali obecny i zadawał mi nienapastliwe pytania dla wyjaśnienia niektórych kwestii. Pomyje wylał na Polaków „Der Ausweg” w lipcowym numerze w 1969 roku. Na tę akcję nakładała się działalność ośrodków odwetowych i różnych ziomkostw niemieckich w RFN. Współpracowali oni ze sobą, gdyż Wisenthal miał tam swoich popleczników i protekcje. Paradoks historii – pogrobowcy Hitlera połączyli się z uciekinierami spod pieców krematoryjnych, dla nich rozpalonych. Zjednoczyła ich wspólna idea nienawiści do Polski i Polaków. Z RFN atakowały Polaków ziomkostwa Pomorzan, Ślązaków. Lepiej te związki można zrozumieć, gdy się wie, że również w Izraelu jest ziomkostwo Ślązaków. I nic dziwnego, skoro Żydzi podczas powstań śląskich w latach 1920-21 mieli własny narodowy legionik walczący po stronie Niemców o niemieckość Śląska, zgodnie z dyrektywami Róży Luksemburg. Alians ten współgrał od 1952 r. tj. od umowy luksemburskiej Ben Gurion-Adenaucr. Aby otrzymać kilkadziesiąt miliardów marek odszkodowania za rozlaną krew żydowską i za zabrane mienie, a w zamian dotrzymać zobowiązania co do odciążania Niemców za winy ludobójstwa, zręcznym chwytem stało się przerzucanie oskarżeń na Polaków, jako „wspólników hitleryzmu”. Ta przewrotność była możliwa wskutek zamętu — zwłaszcza wśród ludzi na Zachodzie mających mgliste pojęcie, jak wyglądała okupacja hitlerowska w Polsce. Na szczęście żyje jeszcze zbyt dużo ludzi będących świadkami zdarzeń i ich ofiar, istnieje też dostatecznie dużo źródłowych dokumentów, mówiących coś akurat odwrotnego. Akcja zohydzania Polski ma na celu i umniejszenie zakresu polskiej pomocy dla Żydów w okresie nazizmu, i wyzbycie się długu czy uczuć wdzięczności. W tej mierze współpraca Wiesenthala z rewizjonistami RFN nie dziwi. Ten temat ma szersze odniesienie w broszurze „Dokumentacja dr Wiesenthala -piękne dusze odnajdą się”, napisanej w języku niemieckim. W swym kwietniowym numerze (r. 1969) „Der Ausweg” zmontował listę (ca 40) nazwisk Polaków „antysemitów”. Akurat większość z wymienionych zaangażowana była w akcję pomocy Żydom, na co istnieją niepodważalne dowody. Tak Wisenthal skwitował ich za pomoc świadczoną Żydom. I ja jestem na tej liście. Wiesenthal działa też w roli „historyka”. W 1971 r. wydal w Bonn, u Rolfa Vogla, broszurę antypolską pt. „Antyżydowska heca w Polsce -przedwojenni faszyści i kolaboranci hitlerowscy zjednoczeni w akcji wraz z antysemitami z szeregów Komunistycznej Partii Polski”. Tytuł bardzo długi, ale wszystko mówi. I w tej broszurze Wiesenthal zamieścił imienny spis polskich antysemitów, podkreślił zadowolenie z upadku Polski we wrześniu 1939 r., zdawkowo wspomniał, że była pewna ilość Polaków, którzy pomagali trochę Żydom. Wspomagali Wiesenthala w oczernianiu Polski co wybitniejsi z emigracji jak np. byty ambasador, przedstawiciel nasz w ONZ J. Katz-Suchy, czy były szef kinematografii A. Ford. Wiesenthal atakował też Główną Komisję do Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce, która ponoć ma reprezentować tezę, że to współpraca Żydów z hitleryzmem przyczyniła się do ich wyniszczenia i samowyniszczenia. Wymieniwszy ambasadora i profesora (miał tylko maturę) Juliusza Katza-Suchego należy zaznaczyć, że on i inni różni Wielgosze (z Rzymu) współpracowali od lat z ośrodkiem Wiesenthala przeciw Polsce, przerzucając mu różne tajne materiały informacyjno-szpiegowskie, działali na szkodę Polski w dyplomacji, w handlu zagranicznym (ujawnione afery przez tyg. „Po Prostu” m.in. w cyklu „Błoto i dolary”) i innych dziedzinach. W ostatnich latach powoli odpływa fala nacisku na Polskę, bo Żydów zostało mało (100.000), a kraj nasz biedny i nie daje możliwości korzyści; chyba przestajemy być głównym kozłem ofiarnym. Do działalności wywiadowczej Wiesenthal wciągnął i przedstawicieli policji, która postępowaniem formalnie urzędowym zdobywała cenne informacje i dokumenty przekazując je Dokumentationszentrum. Miał na tym odcinku wpadkę z inspektorem Johannem Ableitingerem. Ableitinger, aresztowany w październiku 1969 r. zeznał, że pracował dla Wiesenthala, dla wywiadu RFN i dla wywiadu Izraela, przy czym z tymi wywiadami skontaktował go Wiesenthal osobiście. Afera nabrała rozgłosu, zajął się nią i parlament austriacki. Powołano specjalną komisją parlamentarną dla zbadania sprawy zarówno Ableitingera, jak i Wiesenthala, i jego Centrum Dokumentacji. Komisja ustaliła, że tą drogą przeszło setki kilogramów tajnych dokumentów, że w tę sieć wciągnięto wielu urzędników ministerialnych, często bez ich wiedzy, że naruszono tajemnice państwowe, że naruszono status neutralności Austrii, że cała akcja była wymierzona w kraje Europy Wschodniej. Wśród tych akt były dosieurs wielu dygnitarzy z ich prywatnymi niedyskrecjami – miało to na celu omotanie tych osób – szantażem zmuszano ich do wypełniania wywiadowczych poleceń Wiesenthala.

  Powiązania wywiadowcze organizowane były wspólne z dr Józefem Lichtenem i reprezentowaną przez niego żydowską Lożą B’nei Brith. Afera wywołała taką ostrą reakcję, że zapadła decyzja usunięcia z Austrii Wiesenthala i jego Ośrodka. Na przeszkodzie stanął fakt, że jest on przecież starym obywatelem austriackim, gdyż miejsce jego urodzenia, Buczacz, położone we wschodniej Galicji należało do Austrii. I tylko dlatego upadła sprawa pozbycia się z kraju tak ciemnej postaci. Zapadła jednak decyzja krępowania jego działalności, nadzoru policyjnego nad Wiesenthalem. Nowy rząd socjalistyczny dr Bruno Kreisky’ ego realizował te zadania. Szczególnie krępował wystąpienia przeciw Polsce, z którą chciał mieć dobre stosunki. Wówczas Żyd Kreisky naraził się na zarzut antysemityzmu. Pomagał Kreysky’ emu w jego dziele ks. arcybiskup Wiednia, kardynał Konig, odwiedzając w maju 1971 roku Polskę, manifestując dla niej sympatię, popierając przynależność Ziem Zachodnich do Polski. Oczywiście i ks. Kardynał naraził się Wiesenthalowi i jego kumplom z ziomkostw niemieckich. Atakowano go za zdradę sprawy niemieckiej, za kolaborację z Polakami i komunizmem, za współpracę z „szowinistycznym” kościołem polskim i jego prymasem, kardynałem Stefanem Wyszyńskim, wielkim patriotą. (Jako bezpartyjny działacz katolicki z przyjemnością kwituję tu taką postawę obydwu wielkich kardynałów). Na jesieni roku 1985 w angielskiej TV nadano audycję o kardynałach żydowskiego pochodzenia, m.in. wymieniono kard. Lustigera z Francji i kard. Willebrandsa z Holandii, przewodniczącego Komisji d/s stosunków katolicyzmu z judaizmem. W audycji tej zabrzmiał jakby zarzut, że prożydowski papież Polak kreuje żydowskich kardynałów, co jest niezwykłością. Powiedziano też, że mimo takich gestów polskiego Papieża nadal istnieje problem stosunków żydowsko-polskich, że Żydzi nadal atakują Polaków, poniżają ich, że te gesty papieskie są zbyteczne. Trzeba dodać, że wielu ludzi w licznych krajach uważa gesty Papieża i działalność jego komisji za nieskuteczne i niecelowe, obniżające prestiż Kościoła i Watykanu. Nikt nie wierzy, z niewieloma wyjątkami, w nawrócenie się Żydów, najzapamiętalszych i najzajadlejszych wrogów Kościoła od 2000 lat, czy jakieś pogodzenie się z nimi -więc po co te próby i gesty? Same gesty i czyny katolików nie wystarczą przecież do zgody, a Żydzi nic nie robią w tym kierunku. Jeśli chcą być katolikami – to proszę bardzo, ale niech
  wykażą się pobożnością i gorliwością zanim będą awansować. Jednak za wcześnie jeszcze na przydzielanie im roli kardynałów i współdecydentów o losach Kościoła. Bierzmy przykład z samych Żydów. W Izraelu nikt, kto nie jest Żydem, nie może być państwowym urzędnikiem, ani oficerem, a co dopiero mówić o generałach – odpowiednikach biskupów i kardynałów. W układaniu dwustronnych stosunków musi być wzajemność, a w tym wypadku nie spotykamy się – niestety – z wzajemnością Żydów. Czekamy na to długo i bezskutecznie. Tymczasem Żydzi wykorzystują już Watykan do skarg na polskich biskupów, na ich rzekomy antysemityzm. Spotkało to w 1983 roku abp. Bronisława Dąbrowskiego, sekretarza Episkopatu Polski, za odmowę potwierdzenia rabinowi Hierowi z USA, że Polacy są antysemitami. Ta odmowa tak rozzłościła Hiera, że zamiast wrócić do Nowego Jorku, poleciał z Warszawy do Rzymu i złożył o to skargę na Arcybiskupa u sekretarza Komisji d/s stosunków katolicyzmu z judaizmem, ks. prałata Jorge Meiji. A do kogo mają się udać katolicy na skargę na Żydów? Do kogo mają apelować, by spowodować zbliżenie? Zaprzestanie niesłusznych napaści? Tolerancję? Czyż przykład z przewrotnością i cyniczną działalnością człowieka tak wpływowego w świecie jak Wiesenthal nie jest dostatecznym dowodem zawodności takich starań i zamysłów? Zbliżenie – powiada wielu – może nastąpić tylko między ludźmi mentalnie podobnymi, a Żydzi są zbyt inni, wyobcowani, zbyt „wybrani” i odseparowani. Czekamy więc na ich przemianę i odmianę. Z drugiej strony – spójrzmy z ich perspektywy – ta inność od rzekomo ponad pięciu tysięcy lat jest ich siłą, więc czy nadają się oni do zunifikowanej, zjednoczonej społeczności świata, czy społeczności katolickiej ? Po co im ten eksperyment, z trudnymi do przewidzenia skutkami? (…)

 8. Brat Dioskur said

  Dla odmiany meandry antypolonizmu!
  W Holandii tamtejsi kierowcy TIR-ow przeprowadzili godzinna akcje na jednej z glownych autostrad polegajaca na zablokowaniu wszystkich pasow przez ciezarowki jadace z predkoscia 60 km/godz.
  Za powod podano zalew rynku pracy w Beneluksie przez tanich kierowcow z b.demoludow,przy czym chodzi tu glownie o Polakow,bo wczesniej antypolski „De Telegraaf” wyrabal o tym saznisty artykul nie pozostawiajac na Polakch suchej nitki.Mamy wiec kolejny dowod na to jak nas kochaja na unijnym Zachodzie ,ale Szumowiny(od Schumana) znowu poleza po ulicach W-wy ze swoim glupim usmieszkiem na rownie glupawych facjatach.
  W sporcie tez nam nie folguja.Wspomniany De Telegraaf wyrabal tytul „Perly przed wieprze” nad sprawozdaniem z meczu Wisla -FC.Twente.Przeciez juz z komiksu „Maus” wiadomo kim byly wieprze….

 9. Aoy said

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/byly-szef-dyplomacji-niemiec-obawia-sie-ze-brytyjc,1,4967878,wiadomosc.html

  Tajemnicze losy polskiego złota

  Podczas II wojny światowej Niemcy zagrabiły Polsce prawie 139 ton złota. Zasadność tych roszczeń potwierdziła powołana 27 września 1946 roku przez rządy USA, Wielkiej Brytanii i Francji Komisja Trójstronna dla Restytucji Złota Monetarnego z siedzibą w Brukseli. Zgodnie z prawem międzynarodowym złoto powinno wrócić do Polski, jednak od 1948 roku stanowi depozyt USA, Wielkiej Brytanii i Francji w Bank of England w Londynie

  – Gdy złoto wywiezione z Polski do Niemiec zostało odzyskane, decyzją rządów trzech koalicjantów: USA, Wielkiej Brytanii i Francji zdeponowano je, czyli złożono na przechowanie w banku w Londynie. Jego wartość wynosi obecnie około 14,3 mld zł, nie licząc wielokrotnie wyższych od jego wartości odsetek i zysków z operacji finansowych, w których było wykorzystywane. Polacy mają prawo wiedzieć, co dzieje się z ich narodową własnością o ogromnej wartości. Dlaczego ta sprawa do dziś stanowi temat tabu? – pyta Wiesław Serwach z Kołobrzegu, który od czterech lat próbuje bezskutecznie zainteresować nią polskie władze.

  Zagrabione przez Niemców,
  zawłaszczone przez aliantów

  Jak wyliczyli historycy, tylko na obszarze Generalnego Gubernatorstwa do początku 1940 r. Niemcy zabrali z polskich sejfów bankowych dewizy i różne kosztowności (także biżuterię) o wartości 2 238 149 ówczesnych marek niemieckich. Samych metali szlachetnych wywieziono do Niemiec 28 ton. Przez następne pięć lat wojny – do 1945 r. zagrabili wielokrotnie więcej.
  Zgodnie z prawem międzynarodowym, restytucja tego złota jest nieuregulowaną dotychczas sprawą związaną z odszkodowaniami wojennymi. Niemcy już kilka lat po wojnie wywiązały się całkowicie z zobowiązań wobec wszystkich państw zachodnioeuropejskich i Izraela (kompensaty finansowe i reparacje) oraz ich obywateli w zakresie roszczeń cywilnoprawnych. Tymczasem wobec strony polskiej – państwa i obywateli – mają poważne zaległości. W myśl prawa międzynarodowego roszczenia państwa poszkodowanego o odszkodowania wojenne nie ulegają – podobnie jak zbrodnie wojenne – przedawnieniu. Zasadność polskich roszczeń potwierdziła powołana 27 września 1946 r. przez rządy USA, Wielkiej Brytanii i Francji specjalna komisja pod nazwą: Komisja Trójstronna dla Restytucji Złota Monetarnego z siedzibą w Brukseli, będąca efektem odbytej na przełomie listopada i grudnia 1945 r. w Paryżu konferencji reparacyjnej poświęconej problemowi odszkodowań od Niemiec. Zgodnie z jej postanowieniami powstał wspólny fundusz (pula), z którego miał nastąpić przydział złota proporcjonalnie do strat poniesionych przez państwa poszkodowane przez Niemcy z powodu dokonanych przez nie grabieży i zaboru mienia.

  Milczenie premiera Tuska

  – Komisja Trójstronna przesłała do wypełnienia wszystkim zainteresowanym państwom opracowany przez siebie kwestionariusz. Dysponują nimi rządy USA, Wielkiej Brytanii, Francji i oczywiście Polski. Premier Donald Tusk powinien go bezzwłocznie publicznie ujawnić, biorąc pod uwagę wagę sprawy. Tymczasem premier Tusk i jego rząd od dwóch lat nabrali w tej sprawie wody w usta – mówi „GP” Wiesław Serwach, który wysłał dwa pisma w tej sprawie do premiera Tuska. Napisał także do prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Jego pismo Kancelaria Prezydenta przekazała 26 lutego 2008 r. ministrowi finansów z prośbą o „dokonanie analizy problemu i poinformowanie o zajętym stanowisku Kancelarii Prezydenta RP oraz autora listu”.
  Po prawie siedmiu miesiącach milczenia ze strony ministra finansów Jana-Vincenta Rostowskiego Wiesław Serwach 12 października 2008 r. pisze w tej sprawie do prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego.
  3 grudnia 2008 r. Kancelaria Prezydenta ponownie występuje do ministra Rostowskiego. – Mimo upływu roku minister nie reaguje, dając tym dowód swojej arogancji wobec polskich obywateli i lekceważenia głowy państwa polskiego – mówi Serwach.

  Ofiarowali Polacy, rozgrabili komuniści

  Zagrabione przez Niemców złoto to tylko część złotej epopei dotyczącej wojennych losów polskiego złota. Bulwersujące są losy złotego FON-u, czyli Funduszu Obrony Narodowej, który powstał przed wybuchem II wojny światowej w wyniku wielkiej ofiarności całego narodu polskiego. Polacy oddawali najcenniejsze rodowe kosztowności, by pomóc ojczyźnie w obliczu zbliżającej się napaści Niemiec hitlerowskich. Po wojnie zwrócony komunistycznym władzom przez jego administratorów, Polaków na uchodźstwie, został przez włodarzy PRL rozkradziony.
  Jedna z wersji mówi, że powodem mordu na małżeństwie Jaroszewiczów 1 września 1992 r. była jego wiedza o pozostałym z rabunku złocie FON. To właśnie Piotr Jaroszewicz w 1977 r., jako premier rządu, powołał zespół, który miał zająć się selekcją i zagospodarowaniem skarbu. Dobrowolne ofiary społeczeństwa na dozbrojenie armii – były precedensem na skalę światową. Społeczeństwo na apel władz zareagowało spontanicznie i w olbrzymiej skali.

  Gdy wybuchła II wojna światowa skarb przewieziono Marsylii, gdzie został przekazany władzom RP, które rezydowały pod Paryżem. Po upadku Francji część majątku zdołano ewakuować na Wyspy Brytyjskie. Podczas II wojny światowej rząd polski na uchodźstwie kontynuował zbiórkę na FON, głównie wśród Polonii amerykańskiej i kanadyjskiej.

  W 1945 r. władze RP przeznaczyły FON na pomoc dla byłych żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych, AK i innych formacji podziemia w kraju oraz pozostałych po nich rodzin. W 1975 r. skarbem we Francji zainteresowały się władze PRL. Edward Gierek, ówczesny I sekretarz PZPR, wykorzystując prywatne znajomości z premierem Francji Valerym Giscard d’Estaing uzyskał zgodę na zwrot polskiego depozytu. Złoto zaś, które w grudniu1944 r. dotarło do Londynu, w maju1945 r. przekazane zostało VI Oddziałowi (Specjalnemu) i przejęte przez pułkowników Mariana Utnika, Stanisława Nowickiego oraz Ignacego Chwiałkowskiego. Ów „Komitet Trzech” postanowił przekazać w tajemnicy i wbrew rządowi emigracyjnemu zasoby złote FON władzom komunistycznym w kraju.
  W 1949 r. Sejm podjął uchwałę o likwidacji Funduszu Obrony Narodowej jako instytucji. Tymczasem w skarbcu NBP leżały depozyty FON-u. Ci, którzy przekazali złoto FON do kraju, zostali podstępnie aresztowani pod zarzutem szpiegostwa, działania na rzecz imperialistów i próby obalenia ustroju siłą. Stanęli przed komunistycznym sądem w tzw. procesie Tatara. Skazano ich na kary od 15 lat więzienia do dożywocia. Przeżyli w więzieniach prawie 7 lat.

  Roztrwonione rezerwy przedwojennego złota

  Podobny los jak złoto FON spotkał rezerwy złota zgromadzone przed wojną przez Bank Polski. Według danych z sierpnia 1939 r., Bank Polski posiadał złoto w sztabach w ilości blisko 38 ton i wiele złotych monet. 1 września 1939 r. zasoby złota Banku Polskiego były warte 463,6 mln złotych. W obliczu nadciągającej wojny część złota postanowiono wywieźć do oddziałów terenowych we wschodniej części kraju. Sztaby wartości 170 mln zł przechowywano w Brześciu nad Bugiem, Lublinie, Siedlcach i Zamościu, a złoto wartości ponad 100 mln zł znajdowało się w depozytach Banku Polskiego ulokowanych od dawna za granicą, głównie w Banku Francji, Banku Anglii oraz bankach amerykańskich i szwajcarskich.
  Los rezerw polskiego złota opisał szczegółowo Janusz Wróbel w publikacji łódzkiego IPN. Transport złota dotarł kolejno do Rumunii, Turcji, Syrii, Bejrutu i Tulonu, gdzie je wyładowano. W maju 1940 r., kiedy Niemcy najechały na Francję, polskie złoto wywieziono do Maroka. W Londynie, gdzie działał polski rząd na uchodźstwie, starano się złoto z Afryki odzyskać i przetransportować do Ameryki. Polscy urzędnicy bankowi dotarli do Afryki w styczniu 1944 r. Złoto przewieziono do fortu w Dakarze. Rząd polski na uchodźstwie zdecydował, by jego część zdeponować w Anglii, a resztę w Ameryce. W Polsce powstał komunistyczny Rząd Tymczasowy. Komuniści nabrali apetytu na złoto Banku Polskiego. W 1946 r. władze PRL weszły w jego posiadanie, pozostawiając je w depozytach w tamtejszych bankach. Jak pisze historyk Jan Wróbel, urzędnicy z Banku Polskiego i rząd na uchodźstwie nie zrobili w zasadzie nic, aby przeszkodzić komunistom w przejęciu złota.

  W 1952 r. zlikwidowano Bank Polski. Jego funkcję przejął utworzony przez komunistów Narodowy Bank Polski. Rolę głównego dysponenta polskiego złotego skarbu odgrywał odtąd Hilary Minc, jeden z najbliższych współpracowników Bolesława Bieruta. Gdy trzeba było za granicą zrobić poważniejsze zakupy, Minc spieniężał kolejne partie polskiego złota. W ten sposób bardzo szybko złoto roztrwoniono, nie informując o tym nawet społeczeństwa.

 10. Brus_Zły_Lis said

  a tutaj coś o michale komarze
  http://czerwonykiel.blogspot.com/2011/12/czerwone-dynastie-micha-komar-cz-28.html

 11. maran said

  Ciekaweinfo. Znany zydowski dziennikarz Thomas Friedman napisal wczoraj bardzo odwaznie.
  “standing ovation [Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu] got in Congress this year was not for his politics. That ovation was bought and paid for by the Israel lobby”.
  „Oklaski na stojaco jakie otrzymal Benjamin Netanyahu w Amerykanskim Kongresie w tym roku nie byly za jego polityke. Te oklaski byly kupione i oplacone przez Izraelskie Lobby.”
  Oczywiscie dzisiaj juz sie pojawily komentrze z odpowiednimi epitetami i grozbami.

  http://mondoweiss.net/2011/12/friedman-line-congress-is-bought-and-paid-for-by-israel-lobby-is-shot-heard-round-the-world.html

 12. Piotrx said

  Chazarska dzicz panem świata – Henryk Pająk

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/12/11/chazarska-dzicz-panem-swiata-tom-i-zaglada-rosji/

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/12/14/chazarska-dzicz-panem-swiata-w-drodze-do-1917-roku-rozdzial-v-rozkoszna-dupa-lenina-henryk-pajak/

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/12/13/chazarska-dzicz-panem-swiata-rozdzial-iv-czerwona-symfonia-henryk-pajak/

 13. wet3 said

  No to panowie i wladcy dali nam 10 talmudowych przykazan, ktorych nie wolno nam przekraczac pod grozba kary …
  Widac, ze poprawnosc polityczna i zapory prawne juz im nie wystarczaja. To juz jest terror na calego!

 14. APA said

  Terror ale zyc daja ,wybic wszystkich nie moga ,bo kto by na nich pracowal ?!
  Jedno jest pewne ,ze oni tez zemra.

 15. Kapsel said

  Siedziba Główna Centrum Szymona Wiesenthala w Los Angeles

  Czy mnie wzrok nie myli ?
  Ale w tej „chałupie chyba ni ma okien” albo są jakieś ściśle tajne przez poufne jak sama firma.

 16. maran said

  Finkelstein is a star.

  „‚If everyone who claims to be a survivor is one’, my mother used to exclaim, ‚who did Hitler kill?”‚

  On the Simon Wiesenthal Centre:

  „The centre is renowned for its ‚Dachau-meets-Disneyland’ museum exhibits and the successful use of sensationalist scare tactics for fund-raising.”

  „I sometimes think that American Jewry ‚discovering’ the Nazi Holocaust was worse than its having been forgotten.”

  „I do care about the memory of my family’s persecution. The current policies of the Holocaust industry to extort money from Europe in the name of ‚needy Holocaust victims’ has shrunk the moral stature of their martyrdom to that of a Monte Carlo Casino.”

  „The Holocaust only emerged in American life after Israel’s victory in the 1967 six day war against its Arab neighbours. [Since then]…too many public and private resources have been invested in memorialising the Nazi genocide. Most of the output is worthless, a tribute not to Jewish suffering, but to Jewish aggrandisement.”

  „The Holocaust has proved to be an indispensable ideological weapon. Through its deployment, one of the world’s most formidable military powers, with an horrendous human rights record, has cast itself as a ‚victim’ state, and the most successful ethnic group in the U.S. has likewise acquired victim status. Considerable dividends accrue from this specious victim hood -in particular, immunity to criticism, however justified.”

  (See Canadian Jewish Congress (Bronfman family), B’nai B’rith (Rothschilds), Anti-Defamation League (Rothschilds), World Jewish Congress (Bronfmans), British Board of Jewish Deputies, ad infinitum, underpinned by mindless, unquestioning sycophants like the Canadian and British Green parties, the Anti-Nazi League, Searchlight, also ad infinitum.)

  „As the rendering of the Holocaust assumed ever more absurd forms, my mother used to quote (with intentional irony) Henry Ford: ‚All history is bunk’. The tales of ‚Holocaust survivors’ -all concentration camp inmates, all heroes of the resistance were a special source of wry amusement in my home.”

  „[The Holocaust]…has been used to justify criminal policies of the Israeli State and US support for those policies.”

  „The time is long past to open our hearts to the rest of humanity’s sufferings. This was the main lesson my mother imparted. I never once heard her say: „Do not compare.’ My mother always compared. In the face of the sufferings of African-Americans, Vietnamese and Palestinians, my mother’s credo always was: ‚We are all Holocaust victims.'”

  „The Israeli prime minister’s office recently put the ‚number of living Holocaust survivors’ at nearly half a million. The main motive behind this inflationary figure is not hard to find. It is difficult to press massive new claims for reparations if only a handful of Holocaust survivors are still alive.”

 17. maran said

  Talking of the way the $60 billion paid in compensation by Germany to Holocaust victims has been stolen by the Holocaust Industry hierarchy and make-believe victims, Norman Finkelstein says:

  „When Germans or the Swiss refuse to pay compensation, the heavens cannot contain the righteous indignation of organised American Jewry. But when Jewish elites rob Jewish survivors, no ethical issues arise: it’s just about money.”

  „Others involved in the reparations process have also done well. The reported annual salary of Saul Kagan, long-time executive-secretary of the claims conference, is $105,000. Kagan rings up in 12 days what my mother received for suffering six years of Nazi persecution.”

  „In recent years, the Holocaust industry has become an outright extortion racket. Purporting to represent all of world Jewry, living and dead, it is laying claim to Holocaust-era Jewish assets throughout Europe.”

  „Meanwhile, the Holocaust industry forced Switzerland into a settlement because time was allegedly of the essence: ‚Needy Holocaust survivors are dying every day.’ Once the Swiss signed away the money, however, the urgency miraculously passed. More than a year after the settlement was reached, there was still no distribution plan. By the time the money is finally divvied out, all the ‚needy Holocaust survivors’ will probably be dead. …After lawyers’ fees have been paid (total attorney demands for the case run to $15 million) the Swiss monies will flow into the coffers of ‚worthy’ Jewish organisations.”

  On Elie Wiesel, Nobel laureate and Holocaust survivor:

  „Elie Wiesel’s performance as official interpreter of the Holocaust is not happenstance. Plainly he did not come to this position on account of his humanitarian commitments or literary talents. Rather, Wiesel plays this leading role because he unerringly articulates the dogmas of, and accordingly sustains the interests underpinning, the Holocaust.”

  On Deborah Lipstacht, the Holocaust scholar who won a libel case brought by historian, David Irving:

  „To document widespread Holocaust denial, Lipstacht cites a handful of crank publications. Her piece de resistance comes from Arthur Butz, a non entity who teaches electrical engineering.”

  On David Irving:

  „Irving, notorious as an admirer of Hitler and sympathetic to German National Socialism, has nevertheless made an indispensable contribution to our knowledge of World War II.”

  „The Holocaust industry has always been bankrupt. What remains is to openly declare it so. The time is long past to put it out of business. The noblest gesture for those who perished is to preserve their memoirs, learn from their suffering, and let them, finally, rest in peace.”

 18. mocniejszy said

  Czy w województwie lubelskim polują na „antysemitów”?

  http://mocniejszy.wordpress.com/2011/12/16/czy-w-wojewodztwie-lubelskim-poluja-na-antysemitow/

 19. mocniejszy said

  Czy przebaczanie jest antysemityzmem?

  http://mocniejszy.wordpress.com/2011/03/31/czy-przebaczanie-jest-antysemityzmem/

 20. Brat Dioskur said

  Targany wyrzutami sumienia za moj wpis(8)postanowilem naprawic swoj blad i zamiescic niniejszy komentarz.Niezwyklym brakiem taktu
  zeby nie powiedziec za kol.Mordka ,”antysemitycznoscia” popisali sie jednak kibole Legii! Nie dosc ,ze w meczu u siebie wywiesili gigantyczny napis „Jihad Legia” pisany „arabica” to w meczu rewanzowym w Tel Avivie rozpostarli bialoczerwony transparent z napisem „Legia”.Bialo-czerwony!Nie bede sie juz rozpisywal o obrazie i zranieniu uczuc jakie kibole z Polski wyrzadzili gospodarzom ,bo zapewne odnosny meldunek sporzadzony przez wlasciwe i powolane ku temu organizacje juz poszedl do centrali Gl.Urzedu.Bezp.Rzeszy Europejskiej w Wiedniu.Natomiast oczekuje na jak najszybsza reakcje odpowiedzialnych za monitorowanie takich
  ekscesow krajowych organow oraz instancji pozarzadowych.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: