Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Mg-42 o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Marek Rogalski o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Kura domowa o Wolne tematy (67 – …
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Histeria prezesa

Posted by Marucha w dniu 2011-12-15 (Czwartek)

Jan Pospieszalski znów straci swój program? Prezes TVP Juliusz Braun stanął na baczność przed Radą Fundacji im. Bronisława Geremka, przepraszając za publikację niewygodnych informacji na temat byłego doradcy „Solidarności” w programie Pospieszalskiego. Jak się okazuje, po raz pierwszy opublikowano je w wydawnictwach paryskiej „Kultury” w 1995 roku i nikt nie oskarżał Jerzego Giedroycia o „brak dziennikarskiej rzetelności” ani o perfidię.

Co spowodowało tak szybkie działanie prezesa TVP, który przez długie tygodnie nie raczył zareagować na prowokacyjną obecność satanisty Adama Darskiego w telewizyjnym show?

Tym razem „stosownej i szybkiej reakcji” od Brauna zażądali przedstawiciele Rady Fundacji im. Bronisława Geremka [Skoro mamy w Polsce Fundację im. Róży Luksemburg, to niby czemu nie ma być Fundacji Geremka? Albo, dla przykładu, imienia Jakuba Bermana? – admin].

– Treści zawarte w audycji wyemitowanej niemal w przeddzień 30. rocznicy stanu wojennego, zniesławiające pamięć Człowieka o wielkich zasługach dla Polski i Europy, nie znajdują usprawiedliwienia – oświadczył Braun. Natychmiast przeprosił za program, uznając, że treści zawarte w tej audycji „nie znajdują usprawiedliwienia”, a audycja „naruszyła nie tylko zasady rzetelności dziennikarskiej, lecz także reguły zwykłej ludzkiej przyzwoitości”. „Pragnę wyrazić głębokie ubolewanie, iż w autorskim programie Jana Pospieszalskiego na antenie TVP Info znalazły się fragmenty szkalujące prof. Bronisława Geremka. Jest mi szczególnie przykro, gdyż przez wiele lat miałem zaszczyt współpracować z prof. Geremkiem. Działalność tego wielkiego Polaka zawsze darzyłem wielkim szacunkiem, traktując znajomość z nim jako honor i wyróżnienie” – napisał. I zasugerował, że program może zniknąć z anteny.

Co takiego rozwścieczyło warszawski salonik? W ubiegły czwartek w programie „Jan Pospieszalski: Bliżej” wyemitowanym z okazji 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego pokazano fragment najnowszego filmu dokumentalnego Grzegorza Brauna i Roberta Kaczmarka „Towarzysz generał idzie na wojnę”. Przedstawiona została w nim nieznana szerokiej opinii publicznej treść tajnego szyfrogramu uzyskanego z zasobów archiwalnych Instytutu Gaucka, gdzie przechowywane są materiały przejęte po wschodnioniemieckich służbach specjalnych. Korespondencji nadano klauzulę najwyższej tajności. Dokument przesłany został z Warszawy 2 grudnia 1981 roku, a więc 10 dni przed wprowadzeniem stanu wojennego. Sporządził go NRD-owski dyplomata po rozmowie z ówczesnym ministrem ds. współpracy ze związkami zawodowymi, a późniejszym ambasadorem w Moskwie Stanisławem Cioskiem. Ciosek opowiadał mu o przygotowaniach do wprowadzenia stanu wojennego i likwidacji ruchu NSZZ „Solidarność”. Relacjonował również rozmowę, jaką w tym czasie miał przeprowadzić z doradcą „Solidarności” Bronisławem Geremkiem.

„W ostatnim czasie sytuacja zmieniła się. Zasadniczo jestem nastawiony optymistycznie, gdyż polska tragedia zmierza ku końcowi. Finał już się zaczął, rozstrzygnięcie musi zapaść jeszcze w grudniu. Część decydujących doradców „Solidarności” rozpoznała już obecną sytuację. Boją się bardziej, niż zakładaliśmy, i zaczynają ratować własną skórę” – relacjonował PRL-owski dygnitarz. O kim mówił Ciosek? O Geremku.
„Właśnie miałem osobliwą rozmowę z szefem ekspertów Geremkiem, który ma ścisłe kontakty z międzynarodówką socjaldemokratyczną i osobiste kontakty z zachodnimi politykami. Nie wierzyłem własnym uszom, że dalsza pokojowa koegzystencja pomiędzy „Solidarnością” w obecnej formie a socjalizmem realnym już niemożliwa. Konfrontacja siłowa nieuchronna. Aparat „Solidarności” musi zostać zlikwidowany przez państwowe organy władzy. Po siłowej konfrontacji „Solidarność” mogłaby pozostać, ale bez Matki Boskiej w klapie, bez programu gdańskiego, bez politycznego oblicza i bez ambicji sięgnięcia po władzę, być może tak umiarkowane siły jak Wałęsa mogłyby zostać zachowane” – mówił.

Zdaniem komentującego materiał historyka Wojciecha Sawickiego, nie może być mocniejszego dowodu na zdradę jak potajemne spotkanie z przedstawicielem wrogiego obozu władzy i stwierdzenie wprost: „Tak! Uderzajcie!”.

Materiał po raz pierwszy został opublikowany w paryskiej „Kulturze”. Powoływał się na niego w swoich publikacjach książkowych również prof. Sławomir Cenckiewicz, m.in. w biografii na temat Anny Walentynowicz. – Odnoszący się do osoby prof. Bronisława Geremka, a przywołany w programie dokument, który wzbudził takie emocje, znany jest od kilkunastu lat zarówno polskim, jak i niemieckim historykom – potwierdza Jan Pospieszalski. – Jeśli dziś Jan Pospieszalski jest odsądzany od czci i wiary, a prezes Juliusz Braun zarzuca mu brak rzetelności, to czy tak samo ocenia ujawnienie tego dokumentu w 1995 r. przez Jerzego Giedroycia na łamach paryskiej „Kultury”? – pyta współautor programu „Bliżej” Paweł Nowacki.

Czy program zostanie zdjęty z anteny? Dziennikarze zostali wezwani na spotkanie z szefem TVP Info Janem Szulem.

Maciej Walaszczyk
http://naszdziennik.pl

Czy Jan Paweł II przyjął kiedykolwiek na audiencji polskich narodowców?

Komentarzy 21 do “Histeria prezesa”

 1. navajo88 said

  Panie Gajowy histerycy zawsze kończą w zakładzie psychiatrycznym hahahahahahaha

 2. Kronikarz said

  [Skoro mamy w Polsce Fundację im. Róży Luksemburg, to niby czemu nie ma być Fundacji Geremka? Albo, dla przykładu, imienia Jakuba Bermana? – admin]

  = BRAVO dla wyobrazni Gajowego !

 3. APA said

  Powstala jakas fundacja im.PRAWDZIWEGO POLAKA ?
  TAK ???
  To szybko zakladac telewizje ,radio i gazete codzienna !
  Tylko nie pchac sie po pomoc do ksiedza Rydzyka i nie korzystac z uslug jego mediow ,zreszta dla Polakow nie ma tam miejsca !!!

 4. Józef Piotr said

  RE 2.
  Uzupelnię. Róża Luksemburg (primo voto Salci..?)
  Propagowała Europę bez granic z wymazaną Państwowością Polską . Polska miała nie istnieć. Amen.
  Ideę tą realizowali zawsze nawięksi wrogowie Polski .
  A teraz w UE co się realizuje ? Czy nie jest to realizacją manifestu Róży Luksemburg ? Sikorski , Tuski etc.
  Na pocieszenie przypomnieć należy jak skończyła ta o której mowa.
  Została UTOPIONA (doslownie)w Ściekach Kanalizacji Berlina (bodajże) przez „klasę robotnicza” prącą do rewolucji światowej której to miała czelność przewodzić.

 5. 166 bojkot TVN said

  Tymczasem proponuje śledzenie na żywo obrad sejmu, tych zdradzieckich słów premiera polskiego landu, tej nachalnej europropagandy, jak za Lenina, Hitlera, Bieruta, Stalina.
  „Polska będzie silna, tylko wtedy, kiedy silna będzie unia nie ma innego wyboru” – powiedział przed chwilą były marszalek Schetyna z trybuny sejmowej. Zapomniał dodać „a ludzie będą żyli dostatniej” …

  Nastepuje na naszych oczach zmasowany medialny atak na nasze mózgi, wciskają nam na siłę antypolski, euro-pejski kit.
  Na żywo z obrazem:
  http://obradysejmu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=45

 6. Marucha said

  Re 3:
  My, prości ludzie, nie wiemy od czego zacząć.
  Niech APA da przykład, my za nim.

 7. Niedaleko said

  http://www.youtube.com/watch?v=M7ehGnd6Rmw

 8. Joe said

  Czyzby histerycy nie znali prawa natuty….ze klamstwo sie buduje latami….a prawda potrafi go zalatwic w jeden dzien?
  Czy ich egocentryzm urusl juz do rozmiarow idiotyzmu co u unych zawsze jest ostatniem stadium przed biologiczna
  samozaglada?
  To sa pytania na ktore powinni sobie odpowiedziec….ale une zrobia co innego…pujda w zaparte,bo une sa WYBRANE.

 9. Isreal said

  czemu grzegorz robi takie numery wujowi, juliuszowi (kieleckiemu „starszemu” i „mądrzejszemu”) a pospieszalski puszcza

  ?

 10. Isreal said

  ad5

  Zapomniał dodać „a ludzie będą żyli dostatniej” …

  jeżeli już w klimacie komunizma tojuż raczej
  „a ludzie dostaną żytniej”

 11. Cenruria said

  Nie znam prawa podatkowego w Polsce, ale w Stanach fundacje powstaja, aby ominać podatki.

 12. Rysio said

  Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą. — Josef Goebbels.

 13. Demolay said

  ej a wiecie, ze Geremek byl masoenm i mozna to dedukcyjnie udowodnic np patrzac w jeg biografie, miejsca w ktorych sie uczyl i kontakty, ktore rozwijal. Jaques Le Goff – slynny historyk francuski i kilku innych bylo pfrof Geremka waznymi Mistrzami i Przewodnikami w kolejnych etapach wtajemniczenia. Dzieki internetowi kazdy moze sobie spokojnie o tym przeczytac i przeprowadzic dedukcje. Ciekawy ten internet! 😀

 14. arpin said

  To kajanie się prezesa TVP J. Brauna przypomina mi autokrytykę z lat PRL. „Wybacz mi Wielki Kominternie, imperialistyczne szumowiny mnie zwiodły i doprowadziły do błędu, więcej już się to nie powtórzy i dalej już będę postępował zgodnie z linią partii, żydopartii” 🙂

 15. Joe said

  RE12…Nie prawda tylko „prawda” I taka „prawda”konczy tak samo jak skonczyl J.Goebbels.

 16. Brus_Zły_Lis said

  przcież geremek to bolszewicki agent
  http://czerwonykiel.blogspot.com/2011/12/czerwone-dynastie-micha-komar-cz-28.html

 17. Boryna said

  Juliusz Braun stanął w jednym szregu ze swoimi rodakami: Geremkiem, Mazowieckim, Szechterem, Grossem itd.

 18. Wszystko to zastępcze tematy. O gospodarce ostatnio się już nie pisze. Znalazłem np. informację, że powoli będą likwidować ulgę na internet.
  http://gielda-inwestora.pl/?p=2096

 19. Boomcha said

 20. APA said

  Towarzysz general juz dawno byl na wojnie ale „kaczmarki i brauny” chca isc na wojne teraz.

 21. APA said

  Znowu jakis dupek na podgladzie zlikwidowal to co piszemy a zwracalismy sie do samego GAJOWEGO,wiec moze to przejdzie .

  APA prosi o adres pobytu gajowego,to przyjedziemy aby porozmawiac, co nalezy zrobic ABY POLSKA BYLA POLSKA.

  APA prosi rowniez o odpowiedz bez zwloki i o nie kasowanie naszych postow oraz o wylaczenie moderacji.

  Polak Polakowi winien byc nie tylko przyjacielem ale i BRATEM gdy idzie o DOBRO POLSKI i POLAKOW.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: