Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  re1truth2 o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  1957 o Trucie kurczaków w USA?
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marian Max Kolanko o Polskość czarnych Polaków na…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Kojak o Tymoszenko pod palmami
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Listwa o Przejściowe trudności z ostate…
  Bezpartyjna o Siergiej Andriejew: Jesteśmy p…
  Łowca głuptaków o Najpierw czołgi, później broń…
  Echo z Węgier o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Kojak o Najpierw czołgi, później broń…
  Liwiusz o Viktor Orban: Zachód jest w st…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Prawnicy: krzyż w Sejmie to coś więcej niż tylko symbol religijny

Posted by Marucha w dniu 2011-12-18 (Niedziela)

Szczególnie ważna wiadomość dla 59 tys. osób, które wzięły udział w naszej akcji protestacyjnej, przeciwko pomysłom zdjęcia krzyża z sali sejmowej. Wszystkie ekspertyzy zamówione przez marszałek Sejmu, przygotowane przez niezależnych prawników i grupy prawnicze stwierdzają, że nie ma żadnych podstaw prawnych ku temu, by symbol chrześcijaństwa zniknął z sali obrad Sejmu.

Fot. Kzysztof Białoskórski (sejm.gov.pl)

„Orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego określa (…) charakter państwa jako neutralny światopoglądowo, świecki, zgodny jednak z tradycjami i współczesnymi polskimi uwarunkowaniami społecznymi, ale odpowiadający wymaganiom współczesnego państwa demokratycznego. W państwie o takim charakterze w sali posiedzeń Sejmu obecnej kadencji może znajdować się krzyż, jednak nie jako znak religijny, ale jako znak kultury, która jest źródłem tożsamości narodu polskiego, jego trwania i rozwoju” – ocenił w swojej ekspertyzie dr Ryszard Piotrowski z Uniwersytetu Warszawskiego.

Prawnicy z KUL dr. Dariusz Dudek i ks. dr. Piotr Stanisz, również potwierdzili stanowisko zdrowego rozsądku. Ugruntowany, długotrwały kompromis i konwenans prawny posłów kilku kadencji, polegający na akceptacji obecności krzyża w sali posiedzeń Sejmu od 1997 roku, stanowi postać urzeczywistnienia wartości i zasad konstytucji w polskiej praktyce parlamentarnej” – argumentowali w ekspertyzie. „Uchwała Sejmu z 2009 roku, potwierdziła akceptację obecności krzyża w przestrzeni publicznej, w tym na sali posiedzeń, w oparciu o wartości i normy przyjęte w konstytucji, z pełnym poszanowaniem konstytucyjnych zasad relacji pomiędzy państwem a Kościołem (…) Żądanie wydania przez marszałka Sejmu zarządzenia nakazującego usunięcie krzyża łacińskiego z sali posiedzeń Sejmu nie ma podstaw prawnym” – czytamy w dokumencie.

Prof. Lech Morawski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu potwierdził, że każdy ma prawo być niekatolikiem oraz dawać wyraz swoim przekonaniom i na tym właśnie polega tolerancja i przestrzeganie indywidualnych praw człowieka, ale nikt nie ma prawa żądać, by katolicka większość żyła wedle tych zasad, których ona nie uważa za słuszne, bo to oznaczałoby rażące naruszenie jej prawa do samostanowienia w swoim własnym państwie (…) „to właśnie na tym prawie opiera się obecność krzyża w polskim Sejmie i wielu instytucjach publicznych w naszym kraju” – napisał prof. Morawski. „Uznać należy, że wniosek grupy posłów nie jest w żadnym punkcie uzasadniony i nie zmierza do rozwiązania żadnego problemu konstytucyjnego, a wyłącznie do wywołania awantury politycznej” – stwierdził prawnik.

Prof. Roman Wieruszewski z Instytutu Nauk Prawnych PAN również jest zdania, że „że krzyż w sali obrad Sejmu nie narusza zasad bezstronności, m.in. gdyż nie wywiera wpływu na kształt decyzji sejmowych i nie wpływa na wizerunek Sejmu jako organu światopoglądowo bezstronnego”.

W piśmie Ruchu Palikota do marszałek Ewy Kopacz przygotowanym jeszcze przed pierwszym posiedzeniem Sejmu napisano, że krzyż w sali obrad Sejmu został umieszczony „sprzecznie z prawem”. Wnioskodawcy uważali też, że obecność symbolu religijnego w tym miejscu jest niezgodna z konstytucją.

Krzyż zawieszony w klasie szkolnej lub w urzędzie nie przeszkadza aż 89 proc. Polaków – wynika z listopadowego raportu Centrum Badania Opinii Społecznej. Krzyże w budynkach publicznych nie przeszkadzają większości badanych we wszystkich analizowanych grupach społeczno-demograficznych.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy za pośrednictwem strony protestuj.pl wyrazili swój sprzeciw wobec antychrześcijańskich pomysłów Ruchu Palikota.

http://www.piotrskarga.pl

Wprawdzie wolelibyśmy, aby obecność krzyża w Sejmie motywowano faktem, iż katolicyzm jest w Polsce religią państwową, wyznawaną przez 95% narodu… ale nie grymaśmy. Nowoczesne państwa odżegnują się od „religii państwowych” jak, nie przymierzając, ortodoksyjny żyd od wieprzowiny. – admin.

Komentarzy 6 do “Prawnicy: krzyż w Sejmie to coś więcej niż tylko symbol religijny”

 1. Kapsel said

  wyznawaną przez 95% narodu

  Ta statystyka opiera się chyba na metrykach Chrztu Świętego.Co roczne liczenie wiernych w Chrystusa Króla pokazuje statystykę praktykujących czyli uczęszczających na Msze.W tym roku było to 33% a w ubiegłym 34% bynajmniej w mojej parafii.Najwyższy wskaźnik praktyk religijnych mamy w Polsce południowej. W diecezji tarnowskiej w każdą niedzielę przychodzi do kościoła 75 %. wiernych. Dla porównania w warszawskiej tylko 35,3 %.
  A co do artykułu to jako mój komentarz niech posłuży ten artykuł który warto przypomnieć:

  Osądzić demokrację !
  ….Doczekaliśmy się czasów, o których nie śniło się nam za rządów SLD. Alkoholików i złodziei, których jeszcze dało się tolerować na naszych oczach zastępują najgorsze szumowiny i męty, których cywilizowany i kulturalny człowiek mógłby potraktować jedynie batem, bo na bardziej honorowy sposób egzekwowania satysfakcji, jako zwykłe chamy nie zasługują. Jak tu nie radykalizować swego własnego języka, gdy słyszy się jak niejaki Palikot, z woli narodu poseł Najjaśniejszej Rzeczpospolitej, życzy sobie rychłej śmierci, jeszcze w tym roku, nielubianego lidera opozycji?

  Nie da się zachować spokoju, gdy banda podpitych gówniarzy, opuściła zadymione meliny i rynsztok czując się władcami ulic, zachęcona płynącym z góry przykładem Palikota, miota na Krakowskim Przedmieściu najgorsze obelgi pod adresem gromadzących się tam ludzi. „Mohery na stos”, „Precz z krzyżami” to tylko najbardziej cenzuralne z haseł towarzyszących równie mało wyszukanym zabawom tej dziwnej mieszanki menelstwa i „oświeconej inteligencji”….

  https://marucha.wordpress.com/2010/08/18/osadzic-demokracje/

 2. Marucha said

  Re 1:
  Te 95% wynika z badań ankieterskich i w żaden sposób nie bierze pod uwagę, czy owi katolicy są praktykujący, chodzą na Msze, do spowiedzi itd.

 3. Kapsel said

  Re 2
  Z tego widać jednak dużą dysproporcję.A co by Pan powiedział abyśmy zaczęli posługiwać się danymi z liczenia? Czasami myślę sobie że jak une narobią nam smrodu i ktoś się odezwie to zaraz krzyczą …..no ale tylko garstka się nie zgadza a przecież jest was tak dużo,czyli wszystko w porządku a tamci co się,
  odezwali to oszołomy.I tak nas rolują.

 4. 166 bojkot TVN said

  Szkoda, że w Polsce nie ma takiego Wysockiego, który zapytałby dlaczego
  Polską rządzą Żydzi

 5. Wojwit said

  To śpiewa Charczikow. Wysocki nie doczekał…

 6. Krzyża nie zdejmą, bo to by oznaczało konieczność wyprowadzenia Chanuki i menory z Sejmu i Pałacu Prezydenckiego [wprowadzonych bez papierowego ukazu].

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: