Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  minka o USA nastawiają przeciwko sobie…
  Kojak o USA nastawiają przeciwko sobie…
  minka o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  Catolicus o Zielone ludziki
  Kojak o Jak rosyjska ropa umknęła…
  prostopopolsku o Zielone ludziki
  Krzysztof M o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Krzysztof M o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Ale dlaczego? o Kobieta jak modliszka – charak…
  Lily o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

EU zaczyna dyktaturę pod przykrywką Europejskiej Finansowej Stabilizacji – ESM

Posted by Marucha w dniu 2011-12-20 (Wtorek)

Przy użyciu narzędzia „finansowej stabilizacji” jako usprawiedliwienia, EU cichcem chce narzucić państwom eurozony mechanizm stałego dofinansowywania olbrzymich kwot. Najdalej do lipca 2012, kiedy to 90 % państw eurozony ratyfikuje podtykany im „traktat zadłużenia”, planowane jest stworzenie kolejnego, niewybieralnego i nie podlegającego kontroli ciała zwanego ESM, czyli European Stability Mechanism, czyli jednym słowem – stworzenie dyktatury tejże instytucji nad eurozoną.

Założycielski kapital tego nowego ciała, na które państwa eurozony mają się bezzwrotnie zrzucić ma wynosić od 700 miliardów euro – do 1 tryliona euro. Jeden trylion to 1 + osiemnascie zer. Ale kwota ta w każdej chwili może zostać powiększona przez zarząd ESM – ciała, które będzie kompletnie poza i ponad prawami i rządami państw tworzących EU.

„Członkowie ESM nieodwołalnie i bezwarunkowo zobowiązują się do wniesienia zaaprobowanej składki” – tak brzmi szkic traktatu.- „Będą punktualnie wpłacać przewidziane kwoty, zgodnie z zasadami ustalonymi w Traktacie.”

Gdyby wstępny trylion euro okazał się niewystarczający – a biorąc pod uwagę zadłużone rządy Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Grecji, Irlandii i innych krajów – z całą pewnością okaże się on niewystarczający – zarząd ESM po prostu zażąda więcej. A państwa bez szemrania muszą zażądane kwoty wpłacić i to w ciągu 7 dni.

Nowe ciało EU będzie miało nie tylko prawo do pobierania dowolnych składek od członków eurozony. Będzie miało również prawo do sprzedawania długów. „ESM będzie uprawnione do zdobywania funduszy poprzez wydawanie papierów dłużnych” .

Tak więc, jesli rządy danych państw zbankrutują, ESM może wydrukować na ich nazwisko papier dłużny [sic!!!!!!!!!!!! – admin].

ESM ma przejąć władzę w lipcu 2012, jak tylko 90% państw członkowskich ratyfikuje „traktat dłużny”. Zastąpi tym samym takie „tymczasowe” ciała jak European Financial Stability Facility oraz European Financial Stabilization Mechanism. Oba te ciała przedstawiano przez lata jako „tymczasowe” i istniejące tylko celem ułatwienia finansowania podczas kryzysu. A teraz wygląda na to, ze jednak wprowadzi się je na stałe.

ESM ma miec kwaterę główną w Luksemburgu, zaś zarządzana będzie przez niewybieralną i nikomu się nie tłumaczącą ze swych decyzji radę „szefów”. I co ciekawe, majątek, fundusze czy masa upadłościowa ESM „będzie nietykalna wobec wszelkich form śledztwa, rekwizycji, konfiskaty, wywłaszczenia, czy jakiejkolwiek innej formie przejęcia, zajęcia majątku z powodu zadłużenia, czy zaboru mienia poprzez działania ciał wykonawczych, sądowniczych, administracyjnych czy legislacyjnych.” I to bez względu na to, gdzie się będą znajdować, czy w czyich rękach.

Articles 27 and 30: The property, funding and assets of the ESM shall, wherever located and by whomsoever held, be immune from search, requisition, confiscation, expropriation or any other form of seizure, taking or foreclosure by executive, judicial, administrative or legislative action.

Owa szajka będzie kooperować ściśle z International Monetary Fund. Natomiast parlamenty poszczególnych państw czy wyborcy nie muszą być konsultowani.

Kiedy rząd będzie dofinansowywany przez nowe ciało – ESM, IMF oraz European Central Bank razem stworzą zbiór bezwzględnych warunków, których będzie musiał przestrzegać. Będzie to wymagało sporych „makro-ekonomicznych dostosowań”.

Tak więc narodowe budżety poszczególnych państw będą w rękach niewybieralnej międzynarodowej szajki. Przestaną być respektowane wszelka suwerenność czy demokracja. Jest to coś w rodzaju totalitarnego paktu nowej IV Rzeszy,jeśli owa ESM ma być totalnie ponad prawem, a jednoczesnie zarządzać miliardami euro.

Idea EU została sprzedana jako stowarzyszenie wolnego handlu. Później stało się zoną euro. Teraz zaś chce zostać imperium, które prawem kaduka będzie ściągać nielimitowaną daninę z podległych państw.

Ekonomiści zauważają, że kryzys ekonomiczny EU został spowodowany głównie przez centralizację i centralny bank. A teraz, zamiast zdecentralizować gospodarkę, EU na siłę wmusza Europie dyktaturę eurokratów. Najpierw poprzez wmuszanie konstytucji , a kiedy to nie przeszło, poprzez Traktat Lizboński..

Zaś ESM to następny krok do eurototalitaryzmu

Na podstawie:
The Shocking Truth Of The Pending EU Collapse!
http://www.youtube.com/watch?v=EPcWHBPYOSU

http://niezalezna.pl

Komentarzy 14 do “EU zaczyna dyktaturę pod przykrywką Europejskiej Finansowej Stabilizacji – ESM”

 1. Zbyszko said

  niezależna.pl… portal GP dla której Wielkim Guru jest PIS… z którego wywodził się Lech Kaczyński który podpisał ten Cyrograf… o co w tym wszystkim chodzi?… że „wszystko zostanie odkryte przed Końcem?”

 2. britisz said

 3. Marucha said

  Re 1:
  Diabli wiedzą, o co w tym wszystkim chodzi.
  Najprostsze założenie to takie, że na tym portalu pisują różni ludzie…

 4. Tomek-Kolejarz said

  W tej chwili władza w Ch…i jest w rękach komisarzy, którzy jakiejkolwiek kontroli wyborców (podatników) nie podlegają. Zjednoczenie Europy powinno polegać tylko na braku barier handlowych, bo tylko wolny przepływ towarów i usług, ludzi i kapitału da wszystkim dobrobyt i w konsekwencji utrzyma się pokój po stuleciach często bezsensownych wojen.

  Niestety Ch…a nie ogranicza się do wolnego handlu, ale to w istocie ogromny biurokratyczny nowotwór zatruwający ludziom życie w każdej jego dziedzinie.

  ESM to w istocie rząd gospodarczy, który będzie musiał używać siły, żeby pogodzić sprzeczne interesy państw i narodów. Ja jako Polak wcale nie mam ochoty tyrać na wcześniejsze wysokie emerytury Greków czy Włochów, którzy w istocie są dużo bogatsi od nas. To najgorszy z możliwych scenariuszy.

  W swoim eseju „Droga do zniewolenia” w 1943 roku przewidział taką możliwość Fryderyk von Hayek. Uznał to za najgorsze zło. Uważam tak jak on, że Ch…a przez to padnie, oby tylko nie w krwawy dla nas sposób.

  Na koniec dodam, że w średniowieczu ludzie wszystkich stanów uważali się za wolnych dopóty, dopóki płacili tylko to i tyle na co sami dobrowolnie się zgodzili.

 5. Marucha said

  Re 4:
  Wysokość podatków (np. w Polsce) jest ustalana przez reprezentantów Narodu, który świadomie, w wolnych wyborach, powierzył im tę rolę i zdał się na ich uczciwość i rozeznanie.

 6. Tomek-Kolejarz said

  Re 5

  Co do Polski to można Pańską tezę jeszcze spróbować bronić, ale i tak się z nią nie zgadzam ze względu na poniższe:

  1.Przepisy wyborcze są takie, że śmiało połowa narodu nie ma swoich reprezentantów.

  2. Nie ma możliwości referendum w sprawach podatkowych.

  ESM wiadomo, że jeszcze bardziej od Ch…i będzie poza kontrolą podatników, a właściwie już niewolników.

  Teza była ironiczna – admin

 7. 166 bojkot TVN said

  Czesi nie dadzą się złupić?
  http://newsne.nowyekran.pl/post/44965,czechy-nie-zrzucamy-sie-na-strefe-euro

  Można te same pieniądze pożyczyć komuś, ale można też przekazać na inwestycje np. w mieszkania dla własnych obywateli.
  166 na pewno budowałoby mieszkania, a na ratowanie papieru zadrukowanego jako banknoty euro wypięłoby swój zgrabny tyłeczek.

 8. Boryna said

  Ostatnio w Polsce wprowadzono podatek od deszczów. Takiego dziwologa nie było jeszczce od początku świata. Idąc tym tropem można wprowadzic podatek od Słońca, Księżyca, oddychania, okien, chodzenia, itd. Orwell, Mrożek i najwięksi kpiarze pozostają daleko w tyle za największym wodzem z Kaszub. Dokąd ludzie będą tolerować bandę grabieżców.

 9. Joe said

  Boryna…ktos musi zrobic zrzutke na to zeby Kaszub mogl powozic ziecia samolotem na przyklad.Albo kupic mu jakiegos dopalacza…. zeby coreczka byla szczesliwsza.

 10. wet3 said

  @ Joe (9)
  Kaszubow prosze nie obrazac. Dobrze wemy, ze Rudy jest, tak ze strony matki, jak i ojca, stuprocentowym zydem…

 11. Joe said

  Przepraszam za pospiech…powinno byc „Kaszub”….Wet…czy to moja wina ze sie to scierwo tam urodzilo?
  Pozdrowko.Joe.

 12. wet3 said

  Najbardziej ubawil mnie koniec w ktorym gnoje skonczone maja bezczelnosc pieprzyc o zglaszaniu zastrzezen i protestow do rzadu. To juz prawdziwa groteska!!! Nie wiadomo czy sie smiac, czy plakac? Bardzo jestem ciekaw kto bedzie gral pierwsze skrzypce w tym „immune” (czytaj stojacym ponad wszelkimi zasadami prawa, moralnosci i sprawiedliwosci) ESM?
  PS – To bylo tylko takie rutynowe pytanko. Znow beda doic … Dobrze wiemy, ze beda to krasnoludki z pejsami.

 13. NC said

  Sprawa poważna, ale kiepski to tłumacz, któremu mylą się bilion, biliard i trylion…
  http://pl.wikipedia.org/kiki/Liczebniki … si%C4%85ca

 14. La Reine said

  http://www.activistpost.com/2011/12/is-polands-premier-leading-his-country.html

  Prosze o zapoznanie sie z tym artykulem. Juz o nasza Ojczyzne martwia sie nie tylko Polacy ale i rozsadni ludzie w Ameryce. Panie Gajowy prosze o artykul na temat z tego artykulu zamieszczonego w publikacji pn. ACTIVIST.
  Z Panem Bogiem

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: