Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  UZA o Linia podziału
  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  CBA o O paranoi giedroyciowych i bar…
  CBA o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Irmina Blad o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  rafalryszkiewicz o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  CBA o Wolne tematy (08 – …
  Irmina Blad o O paranoi giedroyciowych i bar…
  osoba prywatna o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  JackTheCrasher o Wolne tematy (08 – …
  bryś o UE chce „położyć łapę” na lasa…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Uroczystość zapalenia lampy chanukowej w Sejmie

Posted by Marucha w dniu 2011-12-24 (Sobota)

Artykuły na temat Bożego Narodzenia nie wzbudziły nawet ułamka tego zainteresowania, co artykuł o Święcie Chanuki. Więcej – one nie wzbudziły praktycznie żadnego zainteresowania. Więc znów o Chanuce… – admin.

W środę 21 grudnia br. w hallu głównym Sejmu odbyła się uroczystość zapalenia lampy chanukowej. W spotkaniu wzięli udział wicemarszałkowie Sejmu Cezary Grabarczyk i Wanda Nowicka, marszałek Senatu Bogdan Borusewicz oraz przedstawiciele Chabad Lubawicz.

– Chanuka to radosne święto, które symbolizuje zwycięstwo światła nad ciemnością, zwycięstwo ducha nad materią, ale także zwycięstwo wolności nad opresją – powiedział wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk, witając przybyłych gości. Przypomniał, że świeca chanukowa zapalana jest w Sejmie od 2007 roku.

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz zwracając się do zgromadzonych podkreślił, że są i zawsze będą tu mile widziani. – Chcemy razem z wami przeżywać Chanukę, to wspaniałe święto światła i pokoju – powiedział.

Rabin Shalom Dov Ber Stambler z Chabad Lubawicz w swoim przemówieniu zaznaczył, że jest szczęśliwy, iż uroczystość chanukowa stała się czymś normalnym, nie jakimś punktem zwrotnym, a naród polski w pełni popiera Żydów w Polsce.

Na koniec spotkania Rabin Stambler wraz z wicemarszałkiem Grabarczykiem zapalili świece na Menorze, życząc wszystkim zgromadzonym wesołej Chanuki.

Za: sejm.gov.pl

Fakty Bibuły:

Chanuka to żydowskie “Święto Światła trwające osiem dni. Najważniejszym rytuałem święta jest zapalanie kolejno świateł: jednego – pierwszego dnia święta, dwóch – drugiego, aż do ósmego dnia, kiedy to zapalane jest osiem świateł. Używany jest do tego charakterystyczny, dziewięcioramienny świecznik zwany chanukiją, zwany też chanukową menorą (siedmioramienny świecznik).”

Ceremonię zapalenia żydowskich symboli w gmachach państwowych nagłaśnia się i celebruje się w sytuacji gdy oficjalnie w Polsce zarejestrowanych jest zaledwie około tysiąca Żydów (czy nawet kilkunaście tysięcy – zależy jak kto liczy). [Ha ha, „oficjalnie” to Polska jest demokracją, rządzoną przez naród, a p. Tusk jest Kaszubem – admin]

Akcję zapalania chanukowych menor organizuje na całym świecie ortodoksyjna sekta Chabad-Lubavitch. Czym jest sekta Lubawiczerów i cały skupiający się w niej jak w soczewce żydowski fanatyzm religijny? W najbardziej poczytnym piśmie żydowskim wydawanym w Stanach Zjednoczonych – Jewish Week (wydanie z 26 kwietnia 1996), rabin Yitzhak Ginsburg z sekty Chabad-Lubavitch powiedział szczerze czym kieruje się ten rasistowski ruch:

“Dusze nie-Żydów (gentiles) są kompletnie innego i niższego rzędu. Są one całkowicie diabelskie i nie mają jakichkolwiek wartości i możliwości odkupieńczych. [..] Jeśli pojedyncza komórka pochodząca z ciała Żyda posiada w sobie boskość, jest częścią Boga, to każdy łańcuch DNA [z komórki ciała Żyda] jest częścią Boga. Wobec tego, w żydowskim DNA jest coś specjalnego.[…]

Jeśli Żyd potrzebuje wątroby, czy można wziąć ją od przechodzącego obok nie-Żyda, aby ocalić Żyda? Tora prawdopodobnie by na to pozwoliła [bowiem] życie Żyda ma nieskończoną wartość. Jest coś nieskończenie bardziej świętego i unikalnego w życiu Żyda, niż w życiu nie-Żyda”.

[To, że „Jest coś nieskończenie bardziej świętego i unikalnego w życiu Żyda, niż w życiu nie-Żyda”, potwierdziła prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, w TVN 24 „Kropka nad i ” 09.02.2011: „Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna… śmierć, jak śmierć… A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym” – admin].

Obok mnóstwa przykładów z Talmudu – najbardziej rasistowskiej księgi spisanej ludzką ręką, ukazującej pychę grupy uważającej się za Übermensch – założyciele ruchu Chabad-Lubavitch, określanej dziś jako “największa na świecie żydowska organizacja edukacyjna”, rozwijają te myśli. Oto rabin Shenur Zalman nazywa nie tylko chrześcijan, ale i nie-chrześcijan, czyli wszystkich oprócz Żydów: “śmieciami, odpadkami Boga” (“supernal refuse“) – oczywiście w najgorszym znaczeniu tego określenia. Cytowany powyżej rabin Ginsburg nie wymyśla zatem nic nowego, a jedynie powtarza słowa rabina Zalmana. “Materiał, z którego stworzono nie-Żydów pochodzi z odpadów boskich. W rzeczywistości, oni sami pochodzą ze śmieci (odpadów), a to że jest ich znacznie więcej niż Żydów, jest potwierdzeniem tego, gdyż przecież ilość odpadów jest zawsze większa niż liczba ziaren. […] Wszyscy Żydzi są naturalnie dobrzy, a nie-Żydzi – naturalnie niedobrzy.”

Jak można zatem oceniać polityków – często nominalnie katolickich – a tym bardziej duchownych katolickich, angażujących się w imprezy celebrowania tego typu symboli religijnych? Wspomaganie ruchu, którego przywódcy oficjalnie i publicznie głoszą rasistowskie hasła, powinno mieć swój epilog w sądzie, a uczestniczenie w celebrowaniu świąt i w upublicznianiu symboli religijnych tej religii, której korzenie sięgają wyparcia się Boga, Jego ukrzyżowania, a później, przez dwa tysiąclecia czyniącej z walki z Bogiem swój główny cel – jest zdradą Jezusa Chrystusa.

http://www.bibula.com/?p=48806

Komentarzy 17 do “Uroczystość zapalenia lampy chanukowej w Sejmie”

 1. revers said

  Zeby bylo jasniej wypadalo by dodac dzialalnosc Iranskiego Schindlera, ktory podczas WW2 w Paryzu uratowal zycie setkom „nie goiskich dusz”.

  A na dzisiaj trwa juz regularna wojna w Iranie nie bez udzialu „nie goiskeigo” narodka
  o czym w goiskich mediach nie dowiesz sie.

  Bombarduje sie na gwiazdke, zarowno strategiczne stacje paliw jak tez dzielnice wilowe
  zamiszkane przez ludnosc cywilna.

  Czyli jak zwasz shalom, czyli syjonistyczny pokoj.

  Oby popaprani wybrancy Jehwy nie udrzadzili shalomu w Polsce, ale goi podobno lubi byc bity, zazynany jak wataha w swietle hanutek.

 2. dumnyPolak said

  Pamiętam jak na zajęciach na UŁ, żydzi, niejacy ” wybitni” prof. Lelental i Indecki, zachwycali się Grabarczykiem, jaki to Czarek fajny chłopak jest i ile to on dobrego może zrobić. Coś kiedyś tam wykładał, stąd go znali. Obydwaj to straszne parchy np: Lelental podyktował 8 pytanio- zagadnień do opracowania, a następnie zadał inne pytania na egzaminie, w dodatku o rzeczy których nie omawiał na wykładach- ot stosunek żydka profesorka do gorszych rasowo studentów.

 3. revers said

  shalom

 4. Centuria said

  Re 1: revers, małe sprostowanie… Schindler to był oszust. Sami Żydzi mu dorobili mit, chyba po to, aby pokazac jacy to Niemcy byli dobrzy, a Polacy i inni zli.

 5. revers said

  ze oszust to wie sie, za darmo tego nie robil, typowy przypadek szmalcownika ktory pasuje do zydowskich mitow.

 6. WW said

  Wystarcza kilka lubabowiczów i szabas gojów z gawiedzi sejmowej na wyeksponowanych rządowo i publicznie pozycjach żeby reszta gawiedzi przyzwyczaiła się do tego że są gojami, jak są nazywani, i jako tacy odpowiednio traktowani bez sprzeciwów.
  Rządowa władza sądownicza i terror stoi na straży tego żeby sprzeciwów nie było i nazwa Boże Narodzenie a w tym nowym Sojuzie Marry Christmas zniknęły z publicznego słownictwa.
  Nazwa Polska jeszcze istnieje. Nazwa USA już przestała istnieć. Zastąpiono to nazwą US, czyli bolszewicki Sojuz. Solidarność w tym jest nader widoczna.

 7. Piotrx said

  Prezydent Ukrainy złożył judejom chanukalne życzenia
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/12/24/prezydent-ukrainy-zlozyl-judejom-chanukalne-zyczenia/
  Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz złożył judejom Ukrainy życzenia z okazji święta Chanuki, które rozpoczyna się dzisiaj wieczorem, donosi Koriespondient.
  „Drodzy rodacy! Składam wam szczere życzenia z okazji święta Chanuki. Głęboki sens starożytnego wydarzenia „którym kieruje się tradycja świętowania chanukalnych dni świadczy o życiodajnym, duchowym źródle wiary w zwycięstwo i odrodzenie”- brzmią życzenia Janukowycza.

  Pielęgnowanie korzeni: Anna Komorowska (c. Hany Rojer, wnuczka Wolfa i Estery Rojer), zapaliła w Belwederze świece chanukowe
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/12/24/pielegnowanie-korzeni-anna-komorowska-c-hany-rojer-wnuczka-wolfa-i-estery-rojer-zapalila-w-belwederze-swiece-chanukowe/

  Sąd przedłużył areszt pułkownika Kwaczkowa
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/12/23/sad-przedluzyl-areszt-pulkownika-kwaczkowa/
  Moskiewski Sąd Miejski przedłużył do 23-go marca areszt emerytowanego pułkownika GRU Władimira Kwaczkowa, oskarżonego o próbę przygotowania zbrojnego zamachu stanu, donosi gazeta „Rossijskaja Gazieta” z powołaniem się na adwokata Kwaczkowa, Alieksieja Pierszina. Kolegium sądowe zdecydowało, że Kwaczkow przebywając na wolności mógłby się „ukryć przed organami dochodzeniowymi, dopuścić się matactwa i zniszczyć dowody”.

  Prokuratura w Stawropolu utożsamiła prawosławie z ekstremizmem
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/12/23/putinowska-eferja-prokuratura-w-stawropolu-utozsamila-prawoslawie-z-ekstremizmem/
  Kozacy z Kraju Stawropolskiego wyrazili oburzenie z powodu prób oskarżania ich o ekstremizm. Prokuratura Rejonu Liewokumskiego Kraju Stawropolskiego poleciła usunąć ze Statutów społeczności kozackich uwagi dotyczące prawosławnej tożsamości kozactwa, dopatrzywszy się w nich oznak do podżegania do nienawiści religijnej.

  Chanuka i rewolucja
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/12/23/chanuka-i-rewolucja/
  Żydowska rewolucja rozpoczęta w naszym kraju w 1917 roku ciągle trwa. Zapewnia nas o tym coroczne świętowanie przez żydów Chanuki w centrum Moskwy i innych miastach rosyjskich. Pomimo tego, że żydobolszewicka władza przywdziała maskę demokracji, to za pomocą symboli pokazuje ona wtajemniczonym „kto w domu jest panem”. Jednym z takich symbolicznych znaków będzie w tym roku zapalenie przez Berl Lazara chanukalnego, siedmioramiennego świecznika 26-go grudnia na Placu Rewolucji w Moskwie.

  Rosja wyzwoli się naszymi siłami
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/12/20/rosja-wyzwoli-sie-naszymi-silami/#more-16294
  Protestuje przeciwko prześladowaniu rosyjskich patriotów, w tym własnego ojca Konstantina Duszenowa, uwięzionego w styczniu b.r., wielokrotnie pobitego w łagrze, trzy razy przenoszonego już z łagru do łagru. Prześladowania opierają się na artykule 282 Kodeksu Karnego FR ścigającego rosyjskich patriotów za „ekstremizm” i „antysemityzm i podżeganie do nienawiści narodowej”.

 8. wet3 said

  @ Centuria (4)
  Racja! Nie kto inny a tylko wlasnie zona Schidlera nazwala go dupkiem i zlodziejem!!!

 9. plasibo said

  Fuj!!! Fuj!!!! Jak czytam ten artykuł to zbiera mi się na żyganie!!! Fe !!! Fuj!! Zydowstwo w Sejmie czego to doczekałem się za mojego życia….

 10. RomanK said

  W jednym z ostatnich felietonow pan Stanislaw Michalkiewicz w koncu przyznal , ze:

  „Zapłatą za tę kolaborację może być właśnie Judeopolonia, do której wstępem są żydowskie roszczenia majątkowe. Judeopolonia oznacza bowiem rozciągnięcie politycznego i administracyjnego nadzoru nad mniej wartościowym narodem tubylczym przez żydowską mniejszość, która będzie tu pełniła rolę szlachty.”

  Szkoda ze 26 lat za pozno….ale napisal…

 11. Marucha said

  Re 10:
  Gwoli prawdy – M. pisał o tym i wcześniej, ale może aż tak nie wykładał kawy na ławę. Był tym, który – chyba jako pierwszy – przedostał się do publiczności z tezami o żydowskim skoku na polską kasę pod pozorem „odszkodowań”. Pisywał też często m.in. o „mniej wartościowym narodzie tubylczym” i „szlachcie jerozolimskiej”.

 12. Carlos said

  Mozecie sobie gadac roznie o Michalkiewiczu ale Marucha ma racje.Michalkiewicz od zawsze pisal o tych zydowskich przekretach. A razwietka wcale nie oznacza-wdg.niektorych- KGB.

 13. Marucha said

  Re 12:
  Niestety, p. Michalkiewicz pisał explicite o rosyjskiej razwiedce, co miało sens na początku lat 90-tych, potem już właściwie nie.
  Ostatnio, jak się wydaje, red. Michalkiewicz trochę stonował w tym temacie.

 14. Miet said

  re:13
  Ja chyba zawsze rozumialem Michalkiewicza. Co znaczyla razwiedka to przeciez wiemy – teraz tez uzywaja ludzie rozmaitych slow zastepczych. Powody sa rozne – jeden chyba glowny, dla unikniecia szybkiego unicestwienia medialnego poprzez przylepienia laty antycostam.
  Michalkiewicz moze w ten sposob zawsze sie zaslonic, ze mial na mysli po prostu ruska nomenklature a nie plemie „wybrane”.
  Poznalem pana Michalkiewicza osobiscie i nie potrafilbym wskazac nic co by swiadczylo przeciw niemu.
  We wszystkim co pisal od lat, nie moglbym wskazac nawet jednej rzeczy, ktora bylaby nieprawda.

  Pare osob na Internecie mialo jeden „zarzut” przeciwko niemu – skoro tak ostro pisze i jeszcze zyje, to musi wspolpracowac – musi byc w takim razie takim wentylem bezpieczenstwa dla gawiedzi.
  Oczywiscie, niczym to nie jest podparte poza zwyklym perfidnym domniemaniem.

  Zycze panu Michalkiewiczowi wytrwalosci w uswiadamianiu Polakow – moze sie kiedys obudza.

 15. błysk said

  Świadczy to jak najgorzej o sejmie w Polsce ,ze de facto jest tuba żydostwa .Także i źle o prezydencie Ukrainy.

 16. WW said

  Lumpeninteligencja jaką sobie stworzono w Polsce nie zdaje sobie sprawy z tego że światowy rząd od dawna istnieje. Lumpeninteligencja skupiona w Sejmie i odpowiednikach polskiego Sejmu w innych państwach łącznie z tym w US (Sowiet Union, przestawiono tylko litery) zdaje sobie sprawę z tego ze nie może przeciwstawić się rządowi którego pierwszym i najważniejszym obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa Państwa Izrael i całego żydowskiego kartelu. Najwyżsi przedstawiciele lokalnych Rządów stale to powtarzają ale ta lumpeninteligencja lokalna łącznie ze zwykłą gawiedzią tego nie słyszy. W najlepszym przypadku udaje że nie słyszy tego.

 17. Agnieszka said

  ad. 14
  Zgadzam się z P. Miet. z jednym wyjątkiem – pan M. nie musiał tak gorliwie przytakiwać decyzji usunięcia abpa Wielgusa, nawet jeśli miał jakieś dodatkowe (w co wątpię) informacje i wiedział więcej niż my wszyscy. Cokolwiek było w życiorysie abpa (a było pewnie to samo, co u abpa Michalika, który wybronił się przed kamerami tv w 5 minut), abp Stanisław Wielgus to intelekt wyjatkowego formatu i prawości. Wielka strata dla nas, że dość skutecznie go uciszono.
  Bardzo warto posłuchać jego wykładów

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: