Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Generał Surowikin radykalnie z…
  Olo o Wygląda na to, że Rosja nie bę…
  bryś o Marokańczycy uczcili zwycięstw…
  bryś o Generał Surowikin radykalnie z…
  revers o Wolne tematy (83 – …
  NC o Polska dla Polaków
  Szczepan Zbigniewski o «Batalion Monako»
  niepostepowyoszolom o Generał Surowikin radykalnie z…
  minka o Wolne tematy (83 – …
  Szczepan Zbigniewski o «Batalion Monako»
  ats42 o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (83 – …
  Zorard o Najbogatszy człowiek na ś…
  Nie przycichlim o Generał Surowikin radykalnie z…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

USA: rosną kaplice w pobliżu klinik aborcyjnych

Posted by Marucha w dniu 2011-12-29 (Czwartek)

W Stanach Zjednoczonych rozwija się ruch walki z aborcją działający głównie poprzez zakładanie w pobliżu klinik aborcyjnych kaplic, w których można adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Ideę tę propaguje ks. Steve Imbarrato, kapelan kaplicy Innocents w Albuquerque w stanie Nowy Meksyk.

– Chcę promować adorację eucharystyczną w celu zwalczania aborcji – przekonuje kapłan. Jako dyrektor Projektu na rzecz Życia twierdzi, że wszystko co robi wiąże się z Eucharystią. Z niej czerpie siłę i natchnienie do prowadzenia akcji w obronie życia.

Pierwszą kaplicę w pobliżu kliniki Planned Parenthood duchowny założył 12 lat temu w Albuquerque. Tam, od dwunastu lat obrońcy życia przed Najświętszym Sakramentem odmawiają Różaniec św. w intencji dzieci poczętych i ich matek.

Idea tworzenia kaplic w pobliżu klinik aborcyjnych spodobała się także innym duchownym, którzy ściśle współpracując z lokalnymi biskupami próbują tworzyć podobne miejsca modlitwy. Ks. Price Oswalt, kapłan archidiecezji Oklahoma City postanowił otworzyć taką kaplicę, gdyż jak przekonuje „modlenie się z Panem Jezusem na pierwszej linii frontu, może zmienić wszystko”. – Ciemność nie może istnieć w światłości. Obecność Bożej dobroci zmienia serca i umysły – mówi kapłan.

Jak się okazuje, w tej sprawie nie istnieje problem finansowy. Obrońcy życia chętnie dają datki na ten cel. Ks. Oswalt dzięki szczodrości darczyńców i pomocy biznesmena pro life już zakupił budynek położony tuż obok kliniki aborcyjnej. Chce, by obrońcy życia modlili się przed Najświętszym Sakramentem o każdej porze dnia i nocy przez sześć dni w tygodniu.

Również w Robbinsdale w stanie Minnesota, obok kliniki aborcyjnej wyremontowano dom, który od trzech lat służy jako kaplica eucharystyczna. Ks. Thomas Duffner spotyka się tam z grupą pro-life w każdą sobotę i odmawia z nimi Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. – Tam jest Pan, nie mam wątpliwości – przekonuje duchowny. Dodał, że tak jak cały Kościół odnawia się poprzez wieczystą adorację, tak samo walka z aborcją jest odnawiana przez Eucharystię.

W Północnej Dakocie aborcji dokonuje się tylko w jednej klinice. Przyjeżdżają do niej medycy z innych stanów. Bp Samuel Aquila z Fargo w czerwcu ubiegłego roku otworzył kaplicę Nawiedzenia na trzecim piętrze budynku biurowego naprzeciwko obiektu aborcyjnego. Od samego początku jego inicjatywa bardzo spodobała się obrońcom życia, którzy w każdą środę modlą się przed Najświętszym Sakramentem. Właśnie w tym czasie obok przeprowadzane są aborcje. Hierarcha, który przewodniczy procesjom z udziałem Eucharystii podczas akcji obrońców życia podkreśla, że jest pewien, iż Pan pomaga im w walce z haniebną procedurą uśmiercania dzieci poczętych.

Źródło: The National Catholic Register, AS.

http://www.piotrskarga.pl/

Komentarzy 6 do “USA: rosną kaplice w pobliżu klinik aborcyjnych”

 1. Chutor said

  Pod Wiedniem

  Krol Jan Sobieski: Przybylem, zobaczylem, Bog zwyciezyl.

  Papiestwo prosilo Krola o akcje a nie o modlitwy blagalne. Gdyby Krol zawierzyl Bogu w jego opieke i zamiast wyprawy do Wiednia oddal sie tylko modlitwom to Rzym oblozylby go klatwa.

  Te kaplice obok klinik aborcyjnych powine byc przeznaczone na modlitwy dziekczyniene, jako ukoronowanie zwyciskich akcji.

 2. JO said

  ad.1. To sa wlasnie Akcje drogi Panie….i to skuteczne…

 3. Marcin said

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/katar_tworzy_sunnickie,p1002399889

 4. Zbyszko said

  Jeżeli ktoś nie wie o czym jest ten artykuł to zachęcam do obejrzenia tego filmu. Ostrzegam z że jest to jednak film drastyczny i TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH:
  http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://abortioninstruments.com/&ei=bhfvTsCTM8fh4QTHxc3oCA&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CCQQ7gEwAA&prev=/search?q%3Dabortioninstruments.com%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DhYw%26sa%3DX%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26biw%3D1360%26bih%3D586%26prmd%3Dimvns

 5. Tak , widac rezultaty naszych protestow. Idzie to powoli ale caly czas. U nas w Houston bierzemy udzial w akcji protestacyjnej i wlaczamy sie do grupy meksykanskiej. Z Polonii niewiele osob wie o tej akcji ale na to potrzeba czasu. Najwazniejsze jest to , ze kieruje nami nasz proboszcz , Ks. dr.Waldemar Matusiak . Jest Chrystusowcem.

 6. osoba prywatna said

  Re 4
  Jestem zszokowany !!!
  Gdybym nie zobaczyl , nie uwierzylbym , ze moze istniec tyle okrutnych narzedzi do zamordowania tworzacego sie zycia !
  Ten material , powinna obejrzec kazda nastolatka w towarzystwie rodzicow.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: