Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  Zbigniew Kozioł o Jak koty nas widzą
  Boydar o Jak koty nas widzą
  Boydar o Dr Milewski: Narracji Niedziel…
  Marucha o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  Boydar o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  Godzimir o Hodowle komórek z aborcji. Eks…
  bardzo o Jak koty nas widzą
  Marucha o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  minka o Wolne tematy (7 – 2…
  Boydar o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  Boydar o Dr Milewski: Narracji Niedziel…
  Głos Prawdy o Jak koty nas widzą
  tras o Święta i po świętach
  Boydar o Nazwiska żydowskich przechrztó…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 583 obserwujących.

Wolę protestancką królową…

Posted by Marucha w dniu 2011-12-29 (Czwartek)

Jej Królewska Mość Elżbieta II, jak co roku w okresie bożonarodzeniowym, wygłosiła orędzie do swych poddanych. Jest to bodaj jedyna publiczna mowa brytyjskiego monarchy, której treść nie musi być konsultowana z premierem. I tym bardziej zasługuje na uwagę.

Nie śledziłem wcześniejszych bożonarodzeniowych wystąpień królowej z taką atencją jak to czyni wielu obywateli Commonwealthu, ale odnoszę ogólne wrażenie, że z wiekiem brytyjska monarchini pobożnieje. A może zawsze taka była, tylko pielęgnowana przez nią cnota religii staje się bardziej widoczna na tle coraz mocniej zlaicyzowanego świata?

Elżbieta II jest dość gorliwą protestantką. Choć jest najwyższym rządcą całego Kościoła Anglii wraz z jego wszystkimi skrzydłami, frakcjami, ruchami i odłamami, to królowej najbliżej do konserwatywnego protestanckiego Low Church. Widać to po stylu nabożeństw sprawowanych w kaplicach królewskich, nad którymi monarchini posiada bezpośrednią jurysdykcję, gdzie nie widać ani anglokatolickiego rytualistycznego przepychu, ani żadnych przejawów ewangelikalnej szajby. Nie ma tam też kobiet-pastorów, co musi oznaczać, że Elżbieta II wierzy, iż w jej Kościele zachowana została Sukcesja Apostolska i chce korzystać z jej owoców.

Ujęło mnie to, że Jej Królewska Mość zakończyła orędzie – które co roku przyjmuje formę przeglądu najważniejszych wydarzeń z życia Wspólnoty Brytyjskiej i rodziny królewskiej – bardzo mocnym chrześcijańskim akcentem, zupełnie zaskakującym w chwili, gdy robi się wszystko, by odciąć Zjednoczone Królestwo od jego korzeni i zbudować tam „multikulturowe” piekło.

Odnajdywanie nadziei pośród przeciwności – mówiła Elżbieta II – jest jednym z motywów Bożego Narodzenia. Jezus narodził się w świecie pełnym strachu. Aniołowie przybyli do przestraszonych pasterzy niosąc słowa nadziei: «Nie bójcie się – wzywali. – Zwiastujemy wam radość wielką, która będzie udziałem wszystkich ludzi. Dziś bowiem w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Chrystus Pan».

Mimo, że jesteśmy zdolni do wielkich aktów dobroci, historia uczy nas, że czasami potrzebujemy wybawienia od nas samych – od naszej lekkomyślności czy zachłanności. Bóg posłał na świat wyjątkową osobą – nie filozofa, ani nie generała (choć oni także są ważni) – lecz Zbawcę mającego moc przebaczania.
Przebaczenie stanowi centrum wiary chrześcijańskiej. Może uzdrowić rozbite rodziny, może odnowić przyjaźń i może pojednać podzielone społeczności. To w przebaczeniu odczuwamy moc miłości Boga.

W ostatniej zwrotce owej pięknej kolędy zatytułowanej «O Little Town of Bethlehem» (O małe miasto Betlejem), znajduje się modlitwa:

O święte Dziecię z Betlejem
Z wysokości przyjdź do nas, prosimy Cię
Odpuść nam grzechy
I narodź się w nas dzisiaj.

Modlę się o to, byśmy w tegoroczne Boże Narodzenie wszyscy umieli odnaleźć miejsce w naszym życiu na przyjęcie przesłania aniołów i miłości Boga w osobie Chrystusa, Naszego Pana.

Wracam do tytułu posta. Od kogo „wolę protestancką królową”? Od Jana Karola I Hiszpańskiego, El Rey Católico, który do całego ciągu swych zdrad dołączył w tych dniach kolejną: w „bożonarodzeniowym” orędziu nie wspomniał ani słowem o Chrystusie, Kościele, chrześcijaństwie, religii… Niewiele to wobec złożenia przez posiadającego realną władzę Burbona, podpisu na dzieciobójczych ustawach – ale jednak.

Jacques  Blutoir
http://jacquesblutoir.blogspot.com/

Nawiasem mówiąc, gajowy zdaje sobie sprawę z faktu, iż królowa Anglii należy do najściślejszych kręgów twórców Nowego Porządku Światowego.

Komentarzy 11 do “Wolę protestancką królową…”

 1. Mus said

  „Jej Królewska Mość zakończyła orędzie – które co roku przyjmuje formę przeglądu najważniejszych wydarzeń z życia Wspólnoty Brytyjskiej i rodziny królewskiej – bardzo mocnym chrześcijańskim akcentem”

  Sluchalem „mowy” i wylaczylem radio przed koncem bo ze gadanie jest tanie, a licza sie jej czyny ktore przecza temu co plecie co roku z okazji Swiat.

 2. Piotrx said

  „Nie ma tam też kobiet-pastorów, co musi oznaczać, że Elżbieta II wierzy, iż w jej Kościele zachowana została Sukcesja Apostolska i chce korzystać z jej owoców.”

  Infantylne rozumowanie oraz fałszywy wniosek na temat Sukcesji Apostolskiej

  Kościół Rzymskokatolicki nie uznaje ani anglikańskich, ani luterańskich święceń biskupich. Na ten temat wypowiedział się niegdyś papież Leon XIII w bulli z roku 1896: „Apostolicae cure”:

  „Słowa, które aż do ostatnich czasów anglikanie tu i ówdzie uważają za właściwą formę święceń kapłańskich, a mianowicie słowa „Przyjmij Ducha Świętego”, wcale nie oznaczają wyraźnie sakramentu kapłaństwa lub jego łaski czy też władzy kapłańskiej, które polega głównie na konsekrowaniu i ofiarowaniu prawdziwego Ciała i Krwi Pana w tej ofierze, które nie jest tylko czystym wspomnieniem ofiary dokonanej na krzyżu. Forma ta rozszerzona następnie została słowami: „dla sprawowania urzędu i dzieła kapłańskiego”, lecz świadczą one raczej o tym, iż sami anglikanie spostrzegli, że pierwsza forma była niewystarczająca i nieodpowiadająca rzeczywistości. Dodatek ten, chociażby nawet mógł nadać właściwe znaczenie formie, został jednak wprowadzony później, w sto lat po przyjęciu rytuału Edwarda. Nastąpiło to więc wówczas, gdy z podanego wyżej powodu hierarchia już wygasła i tym samym władza udzielania święceń stała się nieważna…Z tym zasadniczym brakiem formy połączony jest brak intencji, która z tą samą koniecznością jest wymagana, by miał miejsce sakrament… Przeto w całkowitej zgodzie z dekretami wydanymi w tej sprawie przez poprzednich papieży, w pełni je potwierdzając i jak gdyby odnawiając je mocą naszej powagi, z własnej naszej woli i w oparciu o pewną wiedzę oświadczamy i ogłaszamy, że święcenia udzielane w obrządku anglikańskim stały się całkowicie nieważne i nie posiadają żadnego znaczenia.”

 3. Marucha said

  RE 2:
  Panie Piotrze, w sukcesję apostolską wierzy królowa angielska, zaś autor artykułu – niekoniecznie.

 4. wet3 said

  Autor pisze, ze woli krolowa Elzbiete. Dla mnie brytyjska krolowa i hiszpanski krol Juan Carlos to dokladnie ten sam NWO czort!

 5. Realista said

  re 3

  „w sukcesję apostolską wierzy królowa angielska”

  A Gazete Wyborcza oskarzaja o antysemityzm!

  Czyzby to juz byl 1 kwiecien?

 6. JO said

  ad.3. To Pan dal Gafe Pnie Gajowy. Krolowa Angielska wierzy w sukcesje Apostolska tak samo jak Mochnik i o tym wie juz co 2 Anglik

 7. Marucha said

  Re 6:
  Nie było żadnej gafy.
  Zdaniem autora artykułu (a nie zdaniem gajowego!) The Queen wierzy w sukcesję apostolską.

 8. JO said

  ad.7. rozumiem, przepraszam wiec za uwage..

 9. niereligijna said

  to cytat ze strony http://www.abovetopsecret.com/forum/thread387782/pg1

  informacje sa uzasadnione dokumentami
  w punkcie 19-tym jest napisane ze anglia jest wlasnoscia watykanu
  co mnie wcale nie dziwi,
  a to ze usa jest kolonia brytyjska jest bardzo ukrywane bo gdyby sie wydalo, to okazalo by sie ze problem Polakow z vizami do usa to jeden wielki szwindel, jesli Polacy moga jezdzic do brytanii bez viz to moga tez bez viz odwiedzac brytyjska kolonie.

  18) AMERICA IS A BRITISH COLONY. The „United States” is a corporation, not a land mass ans it existed before the Revolutionary War and the British troops did not leave until 1796.
  (Respublica v. Sweers 1 Dallas 43,
  Treaty of Commerce 8 Stat 116,
  Treaty of Peace 8 Stat 80,
  IRS Publication 6209,
  Articles of Association October 20, 1774)

  19) Britain is owned by the Vatican.
  (Treaty of 1213)

  20) The Pope can abolish any law in the United States.
  (Elements of Ecclesiastical Law Vol. 1, 53-54)

  21) A 1040 Form is for Tribute paid to Britain.
  (IRS Publication 6209)

  22) The Pope claims to own the entire planet through the laws of conquest and discovery.
  (Papal Bulls of 1495 & 1493)

  23) The Pope has ordered the genocide and enslavement of Millions of people.
  (Papal Bulls of 1455 & 1493)

  24) The Pope’s laws are obligatory on everyone.
  (Bened. XIV., De Syn. Dioec, lib, ix, c. vii., n. 4. Patri, 1844)
  (Syllabus prop 28, 29, 44

 10. Halina said

  Mowa tu o papieżu Ratzinger – Tauber z żydowskiej rodziny Tauberów, która obfitowała w żydowskich rabinów?
  http://uzdrawiamy.com.pl/?page_id=6 (tam jest rodowód żyda Taubera-Ratzingera).
  A to dopiero nowość – żyd Tauber chce władzy nad całym globem ??? A może by wpierw ogłosił, ilu żydów posadził na biskupich tronach w różnych krajach po to, żeby żydowskim zwyczajem – zniszczyć Chrześcijaństwo doszczętnie i skutecznie. Jak do tej pory – dobrze mu idzie sprzedawanie katolickich kościołów na zachodzie Europy. Gorzej z powołaniami i z ilością wiernych – bo ich ubywa.

 11. revers said

  ad10 na paru forach i blogch potwierdaja koszernosc papiezy

  http://aronbengilad.blogspot.com/2011/01/pope-benedict-xvis-jewish-ancestry.html

  jeszcze brakuje potwierdzenia rabiego Mordki, Rabiego K i Srula z gajowki.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: